Haarlem 2Vleermuizen. VOETBALUITSLAGEN A Voetbal in België. R. K. F. ATHLETIEK. DE ATHLETIEKDAG VAN „WILSKRACHT". ging vero.'edigen. R. K. A. V. „Alliance". ATHLETIEK. R.K. Ath. Club „Excelsior". Dual Meet HollandA. C. E. HONKBAL. ROEIEN. De Europeesche kampioenschappen. Haarlemsche Reddingsbrigade voor Drenkelingen. R.C.H. wint den toss en verkiest wijselijk gezien 't weer, batten. Blankensteijn weet een niet kanslooze doch evenwei goede innings te spelen en met 40 runs is hij de man welke er voor zorgt dat 't totaal op 79 sluit. De andere spelers bleven alle onder de dubbele cijfers. Beyk bowlde 5 voor 27, v. Dam* 1 v. 29 en v. d. Meij- 1 v. 13. Bloemendaal passeert dit totaal voor 't verlies van 3 wicke s. J. Beijk met 38,v H. Beijk 18 en L. v. d. Meij 18 not out zorgen voor 't totaal van 84 en tevens voor de over winning, Donselaar 1 v. 3, Blankensteijn 1 126 Galen 1 v. 22. Ieder zal wel blij geweest zijn, dat dit to taal vrij spoedig bereikt was en men zich van droge kleeren kon voorzien. Na een rust van drie weken is Haarlem er in geslaagd om wederom van de Vleer muizen te winnen, 't Heeft anders geducht gespannen. Sasburg verloer den toss en moest 't veld in, dank zij Pluvius kon dit niet voor 12 uur geschieden. Toen begonnen de muizen aan hun in nings en de wickets vielen tamelijk snel. Met 540 zag het er niet best voor de bezoekers uit, maar met een kwispelende staart werd 't totaal nog 79. Breethoff 11, Dillen 16 en Steen met 18 not out waren boven de tien gekomen. Sasburg bowlde 328, Blok 3—26, Fort- gens 06, Langelaar 08, W. Misset 25. Bijzonder dient vermeldt 't goede keepen van R. Ton. Toen was 't woord aan de Haarlem- batsmen, edoch 't werd een komen en gaan, en met 5-14 maakten de bezoekers een goede kans voor de overwinning. Ton, deed de hoop in de Haarlem harten herleven en eerst op 48 viel 't volgende wicket, 't Werd span- .nend, maar de staart roerde zich ook nu geducht, mede dank zij de vele oefening van verschillende jongen krachten en onder groote spanning sloeg Tuinman met een vier de winninghit. Toen kwamen de runs wat ge makkelijker en op 111 viel 't laatste wicket. Ton 17; Misset 21; Blok 13; Tuinman 18 en de la Mar 21 not out.. Langeraar bowlde 351; Woudstra 4-34; Breethof 218; Vos 09. Uitslagen van gisteren zijns H.C.C. IH.D.V.S. Gewonnen door H. C.C. met 53 runs op de le innings. H.C.C. le innings 99 (E. A. J. Schill 22; M.Jansen 18: Jhr. P. Feith 28) J. Engering 5-50: J. v. Buysen 4-40. H.D.V.S.l» innings 46. Mr. J. Koelemans 7-20; M. Jansen 2-15; Hoeksema de Groot' 1-0. AjaxH.C.C. II. Verregend. V.O.C.Haarlem. Draw. V.O.C. le innings 161 voor 7 gesloten. Haarlem 96 voor 4, tijd verstreken. 2e klasse Noord. Rood en Wit IIAlax. Gewonnen door R.en W. met innings en 31 runs. R. en W. le innings 129; Ajax 28 en 70. 'Haarlem IIVleermuizen Gewonnen 3oor Haarlem met 32 runs op de le inning». Vleermuizen 79, Haarlem 111. R.C.H.Albion. Gewonnen door R.C.H. jnet innings en 31 runs. Albion 47 en 57, R.C.H. 135. De stand der le klasse van Cricketcom petitie luidt thans; H.C.C. 1 10 1 9 21 20 105— ,-H.D.V.S. 12 9 1 2 19 24 79.16 en W. 11 1 6 1 3 16 22 72.72 H.C.C. II 9 2 3 1 3 13 18 72.22 V.R.A. 10 1 4 2 3 13 20 65.— V.O.C. 12 1 4 3 4 14 24 58.33 V.V.V. 9 1 4 - 1 3 10 18 55.56 'Haarlem iQuick 11 1 2 3 5 10 22 45.45 11 1 4 - 1 5 10 22 45.45 P.W. 7 2 1 1 3 4 14 28.57 A.C.C. 11 3 1 1 6 6 22 27.27 /Ajax (L.) 11 3 - 1 7 5 22 22.73 /Phoenix 12 1 3 1 7 4 24 16.07 'Hilversum 12 - 2 2 3 5 3 24 12.50 V Door de overwinning van H.C.C. op Her mes D.V.S. is het le elftal der Haagsche 'definitief kampioen van de le klasse. Hoe vaak zal dit nog het geval zijn?7. OM DEN AROL-BEKER. A. F. C.Zeeburgia StormvogelsD. E. C. A. G. O. V. V.—V. V. A. Blauw-WitZ. A. C. 4—0 0—l 2—3 1—5 OM DEN PHILIPS-BEKER, ;B. V. V.Longa EindhovenBrec'ania P. S. V—T. A. C. T. A. C. 4—2 3—1 n. o OM DEN ZILVEREN BAL (Enschedé). EnschedéRigtersbleek 12 „TubantiaAlmelo 10 jjTubantiaRigtersbeek (na verlenging) 12 E. D. O.-TOURNOOL «HilversumE. D. O, 20 Ir. C. H.—H. F. C. 5—2 Z. F. C.—N, O. A. D. 5-5 WageningenSpartaan 61 BorneEnsch. Boys 2 12 ;Robur et VelocitasHaarletn 03 Haarlem 2Stormvogels 2 10 U. V .V.—Go AHead 2—4 M. V. V.Excelsior 57 V. V. v.—Quick (N.) 2—7 ;W. S. C.—B. S. C 2—3 'A. W.Blauw Wit-comb, 53 JBeerschot AntwerpenN, A. C. 61 *F. C. Mechelen—D. H. C. (Delft) 3-2 "HobokenRoosendaal 32 D. E. C— STORMVOGELS. Het onvolledige Stormvogels-team beeft in A'dam .geen gunstigen indruk achterge- j laten. Feitelijk speelden alle aanwezige i-jeerste elftallen beneden hun gewonen p'WOnn, uitgezonderd Thijssen, die weer keu rig gekeept heeft D. E. C. speelde in elk •itfeval beter dan Stormvogels en verdien- fs de overwinning dan ook wel. Toch aakten de Amsterdammers ook nog geen :bitterenden indruk De elftallen waren: Thijssen, v. d. Lugt, Haak, Visman, v d. Velde, de Boer, -Blinkhoff, Struys, Oldenburg, v. d. Velde, de Jonge. ©atric, Barber, Vogel, Geurtsen, Hubert, de Groot, de Dood, de Jonge, Puttelaar, Siebeles, Komkommer, Stormvogels heelt dus invallers voor ijïoutkamp, Snoeks en Koster, Er is nog maar kort gespeeld, als na £oed werk van den linkerwing Blinkhoff .een prachtkans krijgt, wélke hij echter plet tenut. Er wordt door belde ploegen vlug ge speeld, doch beide verdedigingen blijven Xtoorloopig de baas De keepers krijgen dan ook weinig te doen. Eenmaal boft Kom- jkommer, als Oldenburg voor een leeg doel nog naast schiet. Wanneer Vogel dan den bal handig vrij maakt, krijgt Thijssen z'n eerste schot te stoppen, wat hem goed af gaat. D. E. C heeft nu de smaak van schieten te pakken, want direct hierop worden weer twee harde schoten op Thijs sen afgezonden, cèter weer ronder resdï- He serf. De rechtervleugel wan Hilversum taat. De IJmuider keeper blijkt heel wat beter dan zijn collega aan den overkant, die soms raar staat te schutteren. Een en ander is maar goed ook, want D. E. C. komt in de meerdrheid. Allen de St -lin kerwing breekt zoo af en toe verdienste lijk door, v. d. Velde weet zelfs Komkom mer te passeeren, doch een der backs redt op de lijn Rust 00, Na de thee ziet Haak een poging om Hubert buitenspel te zetten, niet bekroond De voorzet van dezen wordt nu netjes in gekopt, doch Thijssen redt schitterend, wat hij kort hierop herhaalt. Bij Stormvogels botert hét niet bijster in de voorhoede. Zelfs v. d. Velde ij er uit. Eindelijk weet Oldenburg den bal schitte rend vrij te maken, doch faalt finaal met schieten. Na een kwartier spelen ontsnapt het St -doel op buitengewoon wonderlijke wijze. Oldenbrug beantwoordt dit met een snellen, aanval. Een hard schot volgt, dat Komkommer goed stopt, Tien minuten voor het einde krijgt D. E C. wegens hands een penalty te ne men, welke wordt benut, 10. Stormvogels wijzigt nu even haar op stelling maar het baat niet. Het spel der voorhoede is en blijft onvoldoende. Wel krijgt Struys den kans van den dag, maar ook ijn schot is slecht. D. El C wint tenslotte verdiend met 1—0. SERIEWEDSTRIJDEN E. D. O. Reeds voor den aanvang begon het te regenen en onafgebroken gedurende de wedstrijden bleef het regenen. Dit heeft velen van een gang naar het E. D. O.- terrein terug gehouden, waar eenige aar dige ontmoetingen werden gespeeld. Het terrein miste de fleurige aanblik welke de zon er aan geeft. Het was thans wel een troosteloos gezicht, hier en daar stonden de weinige liefhebbers met de kragen om hoog en lieten zich lustig nat regenen om hun favorieten te zien. De spelers pasten zich goed aan en 't natte element was niet in staat het vuur te dooven en tot het eind is gestreden om de overwinning. Er wordt begonnen met R. C. H IIE.D O. II De heer Drilsma heeft de leiding over de volgende elftallen: E D. O. II. Nijgh. Zoet, Swart, GGerritse, Drayer, Brcems, v. Orde, J, Oome, Riebeek, H. Oorae, v d. Water R. C. H. II. Spoor, Kedde, Roelfsemt, de Koning, Warren, tjler, Ameling, Nieman, v. Dam, Wempe, Kos. Het begin is voor R. C. H. en daar de E. D O.-achterhoede even tijd heeft om er in te komen, moet E D. O. stug ver dedigen. E D. O. ontworsteld zich aan den durk en na een poosje geijk opgaand spel komt E. D. O. th de meerderheid. Goede schoten van v Orden en Oomen vinden geen genade bij Kos. R. C. H krijgt een goede kans om de leiding te nemen als een voorzet van Spoor eenige keeren wordt ingeschoten. Even voor rust neemt R, C. H. onverwacht door Kedde de lei ding als deze gebruik maakt van een mis verstand in de achterhoede. De tweede helft begint weer met een overwicht van R. C. H. maar ook nu weet E D O. in de meerderheid te komen en op waarlijk schitterende wijze weten de roodzwarten prachtkansen om hals te brengen. De laat ste minuten zijn voor E. D. O., maar het einde komt onveranderd en R- C. H. komt in de finale. HAARLEM II—STORMVOGELS II. De volgende elftallen trotsceren de steeds heviger vallende regen onder leiding van den heer v. d. Horst. Haarlem II: Hoehen, Goedhard, v. Balen Blanken, Henneman, Gras, Muringen, Borghouts, v. Daalen, v. Hetum, de Klerk, Kammeyer, Stormvogels II: Muller, Struis, v. Hemert, Visser, de Waard, G. Heilig, Vermaak, de Boer, P. Heilig, v. .Lugt, de Waard. Er wordt hard van. stapel geloopen en vol vuur werpen de elftallen zich in den strijd. Al spoedig heeft Stormvogels een kans als v. Hemert tegen den paal kopt. Het is een vlugge wedstrijd en beurteling zijn heider doelen in gevaar. Stormvogels is iets gevaarlijker, maar toch is het Haar lem, welke de leiding neemt, als de Klerk een penalty wegens hands in een doelpunt omzet. Na de rust wordt het spel er niet zach ter op en. een Stormvogel-speler moet de kledkamer opzoeken. Haarlem moet hard werken om zich de vurig splende Storm vogels van het lijf te houden en bijna lukte het de Stormvogels om gelijk te maken als Hoeben gepasseerd is, doch net op tijd werkt Balen Blanken weg. Als het einde aangekondigd wordt, komen R. C. H. II en Haarlem II in de finale. 21 Augustus. Het sleéhte weer van Zaterdag beloofde weinig goeds voor den Zondag. En toen de morgen aanbrak, was die vrees wel gerech tigd, want somber joegen de wolken door het luchtruim en voorspelde regen. Pluvius liet zioh niet lang wachten en overvloedig stortte hij zijn gaven over het aardrijk uit. Toch lachte Fortuna E. D. 0. nog toe en om 12 uur werd het droog, uitgezonderd enkele heel kleine buitjes, werd het weer steeds beter, zoodat de wedstrijd uitstekend slaagde en zelfs nog een talrijk publiek aan wezig was. Er werd begonnen met: E D. O.—HILVERSUM 0—2. Deze wedstrijd werd, wat E. D. O. betreft een, teleurstelling. Er werd slecht en ver beneden de gewone vorm gespeeld. Hoe wel de doelpunten fout enwaren der E. D. O.-verdediging, won Hilversum volkomen verdiend. Onder leiding van den heer Katoen stellen de volgende elftallen zich op: Hilversum: Meinders, Th. Huizinga, Renne», Wallenburg, F. Huizinga, v. Oudenaller B. Folking, A. Kramer, J. v. Weid, Bitter, Helderman. E D. O.: H. Oomen, C .v. d. Hurk, Stefiens, Tanis, Swart, C, v. d. Laan, Dinkla, S. v. d. Laan, Boeré, Kuil, Meenhorst. Hilversum trapt af en heeft de schuin over het veld staanden wind mee. Er ont staat een gevaarlijk moment voor het E. D. O.-doel als Boeré terug speelt op Meen horst en deze aangevallen wordt door drie man. Hij weet echter het leder tc verwer ken. Het spel is nog erg slap. Hilversum is wel het meest in den aanval, zonder be paald gevaarlijk te zijn. Een voorzet van rechts vangt v. Weid in eens op, maar schiet ver naast. Bij E. D. 0. wil het heele- maal niet. Sle.ffens kan een voorzet van Oomen niet in zijn macht krijgen, waar Meinders van profiteert en het terrein zui vert. even daarna mist dezelfde speler een prachtkans. Het is onbegrijpelijk zoo slecht als de rood-zwarten spelen. Telkens denkt men, dat zij er beter in komen, maar die oplevingen zijn slechts heel kort en dan is het weer hopeloos. E. D. O. krijgt de eerste corner te nemen, welke v. d. Hurk over- kopt,, direct daarop krijgt Hilversum een corner te nemen, welke eveneens niets op- zeer gevaarlijk en de verdediging van E. D. O. heeft het hard te verantwoorden. Ge vaarlijk valt E.D.O. dan aan en Tanis schiet hard net over. Onverwachts krijgt Hilver sum een doelpunt te boeken, als S. v. d. Laan te zacht terug speelt en Kramp sden bal bemachtigd en Hilversum de leiding geeft. E D. O. wordt wakker en eenige malen is het Hilversum-doel in gevaar en Meindeos moet telkens ingrijpen wat hem wel tievertrouwd is. Als er van doel wordt gewisseld, is het nog steeds 10 voor de óroen-Witten. E.D.O heeft S. v. d. Laan in de voorhoede gezet en Swart in de half- linie, wat er ook geprobeerd wordt, alles is te vergeefs. Het blijft sukkelen. Als bij een aanval van Hilversum Boeré den hal slecht wegwerkt, vangt Helderman den bal met zijn voet op en kogeld onhoudbaar het tweede doelpunt er in. Dan verlaat Kuil het veld en E.D.O. speelt met 10 man verder, erkend moet worden, dat bij E.D.O. ook niets lukken wil. Tanis krijgt een dot van een kans als hij alleen voor den keeper komt, hopelloos echter faalt zijn schot. Hilversum hoewel sterker, kan door slecht schieten de score niet opvoeren en het spijt ten slotte niemand, als den heer Katoen het einde aankondigt. R. C. H.—H. F. C. 6—2. Een heel wat betere wedstrijd en span nend ondanks het verschil in den uitslag. De volgende elftallen fluit de heer Dalmeijer in het vetd. R. C. H. Radsma, Kuit, Prevoosi, Geuskens, Nieuwenhuis, Krom, Nnchtegel'er, v. Dam, Verkerk, Ruisv Brugman. H. F. C. v. d. Berg, Beem, Reeder, v. Wijk, v. Renessen, Jongeneel, Kuipers, v. Houten, Homans, Weber, v. d. Meulen. Het begin is sensationeel, een misverstand tusschen Jongeneel en Homan en Nachtegel- ler jaagt den bal tusschen de beenen van v. d. Meulen door. H. F. C. krijgt een corner te nemen doch zonder succes. Als er onge veer 5 min, gespeeld is schit Brugman den bal hard langs den uitloopenden v.d. Meulen Direct zit R, C. H. weer voor v. d. Meulen en het lijkt wel of H. F. C. ingemaakt zal wor den. H. F. C., dat met 10 man is begonnen, is dan compleet als Reeder in het veld ver schijnt. De nieuwe middenvoor van R. C. H. blijkt een aanwinst te zijn, want hij is in staat om vlug en goed te schieten, v. d. Berg verkleint dan den achterstand, als Radsma achter de lijn stopt. H. F. C. zet er nu alles op, om gelijk te maken wat haar voor rust echter niet lukt. In de tweede helft is H.F.C. weer sterker en Nachtegeller lost een hard schot van de vleugel, dat v. d. Meulen houdt. Het succes is echter aan H. F. C. als Renessen uit een voorzet van v. d. Berg ge lijk maakt. Dit schijnt R. C. H, te ontmoe digen en H. F. C. komt sterk in den aanval, slechts kort is dit overwicht en als Ruis schitterend R. C, H. de leiding hergeeft, wordt H. F. C. teruggedrongen en worden de aanvallen der Blauw Witten minder talrijk, v. d. Meulen heeft geen plezierigen middag, want weer moet hij visschen als Verkerk den stand op 42 brengt, H. F. C. is nu uitge speeld, hoewel zij geenzins gewonnen geeft v. Dam kopt schitterend in, uit een voorzet van Brugman. Even daarna komt Verkerk vlak voor v. d. Meulen, maar trapt den bal vlak voor zijn voeten weg. v. Dam heeft er nogal zin in en weer met een kopbal wordt v.d. Meulen voor den zesden keer gepasseerd. Hiermee komt het eind en komt R. C. H. in de halve beslissing tegen Hilversum. ALGEMEENE VERGADERING. In hotel Noord-Brabant te 's-Bosch is gis teren de algemeene vergadering van de R. K. F. gehouden. Om circa 1 uur opende de voorzitter, mr. D. A. Schretlen (Utrecht) de vergadering met den christ. groet en heette de aanwe zige bestuursleden der aangesloten bonden welkom. Spr. herinnert in zijn openings woord aan het tweede Reichstreffen der Deutsche Jugendkraft, waarbij de R. K. F. vertegenwoordigd was en bracht de groeten van haar over aan deze vrgadering. Bijzonder enthousiast was de Voorzitter over wat hij in Keulen had meegemaakt. Spr. stelde de Deutsche Jugendkraft, die nog slechts zeven jaar bestaat en reeds 1,250.000 leden telt, ten voorbeeld aan Roomsch Nederland, daarbij de hoop uit? sprekende, dat ook eens in ons vaderland een bond zal komen, die alle takken van sport onder zich stelt op R. K. grondslag, gelijk in Duitschland. Het diocees Haarlem was reeds begonnen met de Athletiekbeoelening, terwijl ook de Limburgsche Turnvereenigingen goed werk hadden verricht in Keulen. Hierna las de secretaris, de heer M. Ver stegen, de notulen voor der vorige Alge meene Vergadering, welke onveranderd werden goedgekeurd. Het jaarverslag lokte eenige discussies uit. De theeren H. Putter, Amsterdam, H. Smits, Hoorn en A. Kockelmans, Meerssen, bespraken de verhouding der R- K. F. tot het U.I.O.C.E.P. en de andere organisaties. De voorzitter deelde hierop roede, dat de R. K. F. in Keulen nog een bespreking had gevoerd met de organisaties van ande re landen. Iets definitiefs kon spreker niet mededeelen, doch het steeds diligent en actief zou zijn in deze belangrijke interna tionale kwestie. Het jaarverslag werd daarna goedgekeurd. In de kascommissie werden gekozen de heeren R. G. de Grood Tilburg en G. Du- jardin ('s-Bosch). De commissie van beroep j werd herkozen. Dan kwam aan de orde de voorstellen tot wijziging van Het Huishoudelijk regle ment ingediend door het Bestuurslid de heer Kruyver. Artikel 71 wordt gewijzigd en wel in dien geest: Tot de Technische enz,; le. een afgevaardigde van idcere vereeni le een afgevaardigde van iedere vereeni- geving, get.eekend door den voorzitter en secretaris van die vereeniging; De heer Kruyver verdedigde zijn voorstel in uitvoerig betoog, waarbij spr. speciaal wees op de financieele cn pr:ncipiele be zwaren der vereenigingen. Indien zijn voor stel zou worden aangenomen *ou cen afge~ vaardigde meerdere vereenigingen kunnen vertegenwoordigen. In verband roet dc slechte opkomst der vereenigingen op de vergaderingen der Technische sectie drong spreker er op aan dit voorstel aan te nemen Dc heer Smits was op verschillende gronden tegen dit voorstel, vooral daar in dc Algemeene Vergadering der Technische Sectie van den vorigen Zondag was be sloten deze vergaderingen verplichtend te stellen. Het voorstel, daarna in stemming ge bracht, werd verworpen. De voorstellen der Technische Sectie tot wijziging van de Art. 92, til. 3, Art. 92 al. 8 en Art. 71 van hel Huishoudelijk Regle ment, werden met algemeene stemmen aan genomen. Het volgende voorstel van den heer Kruyver: De R. K. F. besluite tot bencenvng van een spelregel-commissie en tot de uitgifte van eigen spelregelboekje. Aan de spelre- gelcommissie worde de redactie van het fiVefric opgedragen*', kv/am daarna in be spreking. Er werd besloten een en ander over te laten aan het beheer van het bestuur. Bij de rondvraag, warvan gebruik werd gemaakt door dc heeren G. Faassen, A. v. d. Dobbelsteen, Tilburg, en Smits, diende de heer Kruyver nog het volgende voorstel in, dat met algemeene stemmen werd aange nomen: Overgang van spelers. le. Spelers, welke nog nimmer in R. K. verband zijn uitgekomen, kunnen in wed strijden van de R. K. bonden uitkomen, mits reglementair opgave is geschied. 2. Spelers, die na in R. K. verband te hebben gespeeld in eenigen neutralen wed strijd uitkomen, kunnen in hetzelfde sei zoen niet meer als deelgerechtigden aan een wedstrijd der R. K. bonden beschouwd worden. 3. In kampioens-, promotie- of degra datiewedstrijden rooien slechts zij uitko men die minstens vier wedstrijden voor de betreffende club gespeeld hebben, tenzij deze dispensatie van het bonsbestuur heb ben gekregen. Door aanneming van dit voorstel is dit voor alle diocesane bonden verplichtend geworden. Nadat de heer Putter namens de verga dering nog een woord van dank sprak, tot de heer Verstegen voor het vele en moei lijke werk, wat hij in het afgeloopen jaar had verricht, sloot de voorzitter deze ver gadering met den gebruikelijken groet. Regens en wind spelbreker. Vrij goede prestaties. Record kogelstooten dooT Slaman verbeterd. D. Ronde loopt de 100 M. binnen recordtijd. Holland wint de Zweedsche estafette. De reeds enkele malen uitgestelde athle- tiekdag der R. K. S. V. „Wilskracht" heeft gisteren onder de meest ongunstige weers omstandigheden plaats gevonden. De geweldige regenval der laatste dagen was natuurlijk van grooten invloed geweest op de terrein-gesteidheid, zoodat de animo onder de Excelsior en Holland-leden Zon dagmorgen nu niet bepaald groot was. Ieder oogenblik verwachte men bericht van afkeuring, doch dat bleef weg, zoodat Excelsior besloot te vertrekken. „Holland" keek nog even het katje uit den boom, mef het gevolg, dat veel te laat de reis naar Amsterdam aanvaard werd. Een opwindende jacht door Amstel's stra ten per taxi(!) deed de Holland-ploeg toch nog vroegtijdig aanwezig zijn. Begrijpelijkerwijze was de belangstelling voor de wedstrijden onder deze omstandig heden zeer gering. Tallooze deelnemers wa ren niet opgekomen, zoodat allereerst de indeeling der verschillende nummers en series moest veranderd worden. Gelukkig nam dit weinig tijd in beslag, zoodat betrekkelijk nog vroeg begonnen •werd. De publieke belangstelling beperkte zich tot de deelnemende athleten! Natuurlijk had het veld zwaar geleden. De modderspatten vloggen den deelnemers om de ooren en wanneer een discus de plaats van bestemming bereikte, spoot het water omhoog. Er werd echter lustig gestre den en de matig bezette nummers waren het aanzien overigens wel waard. „Wilskracht" trof het niet met haar athletiekdag, maar de omstandigheden in aanmerking nemende, kan zij toch met genoegen op deze wed strijden terugzien. Aan de organisatie en terrein-inrichting mankeerde wel iets, doch laten wij hoopen dat dit een volgenden keer beter zal zijn. Over dc wedstrijden diene het volgende: De 100 Meter hardloopen bracht circa 10 personen aan den start. Geloopen werd in drie series, waarna de finale. De Holland crack, D. Ronde, bleak ook nu weer te snel voor Akkers cn Van der Meer en wist in den fraaien tijd van 11.6 sec. te zegevieren. De stevige wind was echter van grooten invloed, zoodat deze tijd niet als recordtijd mag aan- geteekend worden. In ieder geval een bij zondere prestatie in verband met de uiterst zware baan. De 400 Meter was voor de U. D. Lman J. Pieke, die het hard te verantwoorden had tegen J. de Haas. Deze laatste bleek hei loopen nog niet verleerd te zijn en bezorgde den winnaar flinken strijd. De 3000 Meter werd gewonnen door den Wilskrachtman Koevoets. Al spoedig na den start maaakten Koevoets, Mulders, Van Eg- mond en Henneke zich van de overige deel nemers los en liepen een flink eind uit. Van Egmond zakte eveneens al gauw af, zoodat de strijd ging tusschen het bovengenoemde drietal. De Excelsior man had er danig zin in, doch matte zich o. i. te veel af. Henneke van Hol land, kreeg inmiddels maagpijn en moest jammerlijk opgeven, waardoor Koevoets en Mulders alleen overbleven. Een spannenden strijd ontspon zich. Om beurten wisselden dezen van plaats en in de laatste ronde werd het pleit ten gunste van Koevoets beslist, die over meer fighting spririt beschikte. „Holland zorgde op de Zweedsche esta fette voor een aangename verrassing. De eerste estafetteploeg, bestaande uit W. de Zwagar, 800, D. Ronde, 400, B. Ronde, 200 en N- de Zwager, 100, lootte vrij ongeluk kig en kwa.ro uit tegen Holland II en Wils kracht II. Niettemin tnaakte Holland een tijd van 4 mim 1/5 sec,, dank zij vooral het schitte rend loopen van den 400 M. man. Neemt men in aanmerking, dat in deze serie van strijd totaal geen sprake was, d,a.n is de tijd ongetwijfeld zeer goed te noenien. De estafetteploegen van Wilskracht, U. D. I. en Excelsior leverden aanvankelijk goeden strijd. Vooral de 800 M. was span nend en het onderling verschil bij het eer ste wisselpunt was gering. Ook bij da vol gende overgave ontliepen de rivalen elkaar niet veel, hoewel U. D. I. toen reeds een nuttigen voorsprong had, welke zij op de twee laatste banen iets vergrootte. Excelsior liet het er na het tweede wis- selpunt leelijk hij zitten en eindigde als niifflBiaf laatst met grooten achterstand, duim 4 seconden boen den Holland-tijd. Ondanks den vinnigen kamp bleef U,D I. Wat de spring- en werpnummers betreft, zij allereerst verme'id de recordverbetering van d- Slaman op het kogelstooten. Het oude record van K. Lindström (9.40) werd dc\r den Amsterdammer gebracht op 9.76% M. Het viel te betreuren, dat Lindström op het laatste oogenblik zijn knasen liever niet O.i. »s de „Holland' man tot een derge lijke prestatie in staat. De Haarlemmers v. Hagen, van Aa C. E. maakt op dit nummer eveneens goede vorderingen en was met 9.24 M. goede tweede. S'jaman toonde zich op het discuswerpen eveneens de sterkst?, Halrax en de Haas ver achter zich latende. Het speerwerpen bracht een zege voor den Vitesse.man c.'e Haas; voor N. de Zwa ger, welke laatste ruim één M. minder gooide. Met een sprong van 1.50 14. wist v. War merdam op het hoogspringen met aanloop te zegevieren. Boven de 1.50 M. schijnt men den laatsten tijd niet meer te komen. De uitslagen luidden: ICO Meter hardloopen. 1. D. Ronde, „Hol land", Haarlem, 11,6 sec.; 2. H. Akkers, A. C. E„ Haarlem; 3, S. van der Meer, Wilskracht, Amstredam. 400 Meter hardloopen 1. J, Niehe, U. D. I., Amsterdam, 59.7 sec.; 2. J. de Haas, Vitesse, Zaandam; 3. Dijkstra, U. D. I., Amsterdam; 4. J. van Egmond, A. C. E., Haarlem. 3000 Meter hardloopen 1, Koevoets, Wils kracht, Amsterdam, 10 min. 46 sec.; 2. A. Mulders, A. C. E., Haarlem; 3. E. Steffen, Wilskracht, Amsterdam. Zweedsche estafette 800, 400, 200, 100. 1. „Holland I", Haarlem, 4 min. 0.2 sec; 2. U. D. I. Amsterdam; 3. Wilskracht I, Am sterdam. Tenslotte de Junioren-nummer®, welke vooral voor „Holland" groot succes ople verden. De jeugdige De Bruin blijkt een geboren athleet. Wist hij op de 80 meter te zege vieren, ook het verspringen met aanloop was voor hem. Een sprong van 5,20 M. in een weinig ideale springbak belooft veel voor de toekomst. L. Claassen van Alliance werd onbe dreigd eerste op het nummer discuswerpen. De prijzen, bestaande uit fraaie medailles en diploma's, werden na afloop door den Wilskracht-voorzitter, den heer De Vries, uitgereikt, waarbij hij tevens een woord van dank bracht aan de verschillende functionarissen van dezen middag. Dit laatste was zeker op zijn plaats. De heeren hebben zich van hun niet al te zware taak uitstekend gekweten, behalve 0.1. de seingever. Deze laatste mijnheer had van zijn baantje nog niet veel kaas gegeten! Speerwerpen: 1. J. de Haas, Vitesse, Zaandam 37.48 M.; 2. N. de Zwager, Hol lend, Haarlem 36.03 M.; 3. J. Halvax, idem, idem 32.21 M. Discuswerpen: 1. J. Slaman, Wilskracht, Amsterdam' 30.10 M.; 2. J. Halvax, Holland, Haarlem 28.71 M.; 3. J. de Haas, Vitesse, Zaandam 28.22 M. Kogelstpoten: 1. J. Slaman, Wilskracht, A'dam 9.76.'4i M. (nieuw Dioc. record); 2. M. van Hagen, A. C. E., Haarlem 9.24 M.; 3. J. Westerveld, Wilskracht, Amsterdam 8.34 M. Hoogspringen met aanloop: 1. v. War merdam, U.D.I., A'dam 1.50 M.! 2. v. d. Schot, id, id. 1.4.5 M-: 3. J. Slaman, Wils kracht, A'dam 1.45 M. 80 M. hardloopen Junioren: 1, E. de Bruin, Holland, Haarlem, 10.2 sec.; 2. Koek, id. id. 3. F. de Lange, Vitesse, Zaandam. Verspringen met aanloop Junioren; 1, E. de Bruin, Holland, Haarlem, 5.20 M.; 2. Noordermcer, id. id., 4.99 M. 3. L. Koek, id. id., 4.95 M. Discuswerpen Junioren: 1. L. Claassen, Alliance, Haarlem, 26.56 M. 2. L. Koek, Holland, Haarlem, 22.14 M. 3. Hiers, Allian ce, Haarlem, 20.92 M. ATLETIEKWEDSTRIJDEN VAN O.D.S. TE ROTTERDAM, Aan de atletiekwedstrijden van O.D.S. werd door verschillende H.A.V. leden deel genomen. De zware baan was oorzaak dat over 't algemeen slechte tijden werden gemaakt. De uitslagen luiden: 100 M. 1. M. v. d. ergB Haarlem, 11.4 sec.; 2. J. v. Tongeren, P.P. 11.6: 3 J. Rinkel Haarlem 11.8. Polstok hoogspringen: 1. P. J. S. Most P.P. 3.10 M.; 2. .J. Hetisma A.V. '23 3.10 M. na loting; 3. G. Lamorê THOR 2.70 M. 100 M. dames: 1 Mei. M. Briejer Brün- hilde 13.8 sec.; 2 Mej. W. Hamerslag Hygiëa 14.4 sec. 100 M. klasse C.: 1. R. Labau PP 11.8; 2, A. de Rijck v. d. Gracht V. en L. 11.8; 3 J Bolk V. en L. 11.9. Kogelstooten; 1. J, Selman A..V '23 12.70 M.; 2. G. Eysker Haarlem 12.4454 M.; 3. L. v.d. Waard Zwaluwen 11.17 M. 800 M.: 1 M. Hoogewerf Haarlem 2.16.6; 2. W. Bolten A. V. '23 2.16.7; 3 G. Lijilan- der A.V. '23 2.20 400 M. 1. H, Visser Feyenoord 56.4; 2. P. Nieuwland, Feyenoord 56.4 3 G. de Raad V. en L. 57.0. Speerwerpen: 1. S. Meerburg U.V.S. 47.91 M.; 2. H. v. d. Duessche V. en L. 46.55 M.; 3 L. Looy Feyenoord 42.92 M. Hoogspringen m.a. 1, F. Bührman A.V. '23 1.75 M.; 2. P. Nieuwland Feyenoord 1.70 M. 3. F. v. d. Most P.P. 1.65 M. 1500 M. hardloopen: 1. J. Zeegers A.V.'23 4.32.4; 2. L. Adolfs A.V/23 4.38; 3. Bran Uyen DHC 4.43. 2009 M. Relais: 1. Feyenoord 4.37.2; 2. Pro Patria 4.40,7; 3. Trekvogels. 5000 M.: 1. A. Woli V. en L. 17.21.4 2. C. Overdam D.O.S. 17.35.8 3. P. de Boel- Trekvogels 17.43.6. Olymp. estafette 800, 400, 200 en 200 M.: 1. Haarl. 4 min. 3 sec,; 2. A, V. '23 4.4; 3. Donar 4.6. 4 maal 100 M. estafette; 1. V. en L. 47.4; 2. Pro Patria 47.4; 3. A. V. 1923, 49. FRANKRIJK—DUITSCHLAND, De Duitschers winnen de meeste nummers. In het Stade Columbes heeft Zondag de athletiekonimoeting FrankrijkDuitschland plaats gevonden. De Duitschers domineerden in bijna alle nummers en wonnen met groot verschil. De uitslagen zijn volgens de Crt. 100 M. 1. Korning (Duitschland) 10 4/5 sec.; 2. Houben (D.); 3, Degrelle (Frankrijk). 800 M. 1. Seramartin (F.) 1 min. 53 1/5 sec,; 2. Engelhardt (D.), 3. Peltzer (D.) 110 M. horden 1. Sempe (F.), 15 1/5 sec.; 2. Trossbach (D.); Wissman (D.) 400 M. 1. Buchner (D.) 48 3/5 sec.; 2. Wiss- mann (D.); 3. Galtier (F.) 5000 M. 1. Kohn (D.) 15 min. 3 sec. (Duitsch record); 2. Norland (F.), 3. Petri (D.) 200 M. 1. Kornig (D.), 21 4/5 sec.; 2. Schul- ler (D.); 3. Degrelle (F.) Kogelstooten: 1. Brechenmacher (D.), 14.10 M.; 2. Kulzer (D.); Duhour (F.) Hoogspringen met aanloop: 1- Kopke (D), 1.90 M.;- 2. Lewden (F.); 3. Cherrier (F.) Verspringen met aanloop: 1- Kopke (D.), 1.90 M.; 2. Lewden (F.); 3. Cherrier (F.) Verspringen met aanloop: 1- Dobbermann P.), 7.22 M.; 2. Alzien (F.); 3. Flowrct (F.) 1500 M.: 1. Wiriath (F.),. 3 min. 56 2/5 sec.; 2. Bocher (D.), 3. Pele (F.) Speerwerpen: 1. Vintousky 60.16 M.; 2. Degland (F.); 3. Molles (D.) Discuswerpen: 1. Hofmeister (D.), 44.84 M.: 2. Hanchen (D.); 3. Berenger (F.) 4 X 400 M. estafette: 1. Duitschland 3 min. 18 1/5 sec. (Duitsch record),' 2. Frankrijk 3 min. 18 2/5. 4 X 100 M. estafette: 1. Duitschland 41 2/5 sec.; 2. Frankrijk. Het totaalklassement luidt: Duitschland 89 punten, Frankrijk 62 p. Zooals gemekl werd in het blad van j.l. Woensdag, zullen er op het terrein van hel R.-K. Lyceum op Zaterdag 27 Augustus on derlinge atletiekwedstrijden gehouden wor den. De leeftijden zijn verdeeld als volgt: Giroep A: jongens tot en met 14 jaar en verscheidene van 15 jaar, die niet zoovee! piesteeren. Verder groep B, bestaande uit jongens" tot en met 17 jaar. Het programma voor A is; 80 M. hard loopen, 250 en 1000 M. hardloopen. Verder 7,al er 4 X 80 M. estafette geloopen wor den, alleen op tijd. De werpnummers van groep A zijn: speer, bamboe: kogel, 3 Kgg. en discus, 1 Yt Kg. Springen: hoog, met aan loop; ver, met aanloop en ver, zonder san- lcop. Het programma voor B is: a. loopen: 100 M.. 320 M„ 1500 M. cn 4 X 100 M. estafette; b. werpen, speer bamboe; kogel, 5 Kg.; discus, lfs Kg. De springnummers zijn dezelfde als die voor groep A. Verder is er gelegenheid om polstokhoog te sprin gen voor A en B samen. E. Schürmann, F. Bakker en J, Smole- naars komen bij groep B., daar hun prae- ststies gelijkwaardig zijn als die voor groep B. De opgaven kunnen geschieden bij mij tot Donderdagavond. Zorgt nu allemaal, dat ge meedoet, dan kunnen we een gezellige middag doorbrengen. Deelname is toege-i staan aan alle nummers, mits dit niet te lastig is voor het Chronologisch Overzicht. Inschrijvingen dus tot Donderdagavond, F. CLAASSEN, Waldeck-Pyrmontstraat 24. Succes bij „Wilskracht.' Gisteren werd door een viertal A.C.E.'ers deelgenomen aan de wedstrijden uitgeschre ven door de A.S.V. „Wilskracht". Op het nummer 100 M. hardloopen wist Harry Akker zich 2 te plaatsen met een tijd van 12 sec., wat in aanmerking genomen de ge steldheid van net terrein zeer goed is. Op het nummer kogelstooten werd M. v. Ha gen goede 2de met een worp van 9.24 M. achter H. Slaman den kampioen, v/elke met een uitstekenden worp van 9.76)4 eerste werd, waarmee hij tevens het dioceaan re cord brak. Het nummer 3000 M. hardl. kampioenschap was een voortdurenden strijd tusschen Koevoets (Wilskracht) en Mulders (Excelsior). Telkens trachtte een van beide een voorsprong te veroveren doch ten slotte wist de Wilkracht-man te zegevieren en hiermede den kampioenstitel te behalen. Zij die hebben ingeschreven en niet zijn opge komen kunnen een voorbeeld nemen aan bovengenoemde leden. Zelfs Jac. van Eg mond die zich in zijn serie 400 M. gemakke lijke 1ste plaatste, doch in de finale de 4e plaats bezette kan op een goede wedstrijd terug zien. Indien hij wat meerdere routine heeft zal succes niet uitblijven. Dinsdag zal het 1ste gedeelte van boven genoemde ontmoeting plaats vinden. De leiding berust bij de vereeniging „Ex celsior" wat een goeden organisatie waar borgt. De nummers welke op dien avond verwerkt worden luiden als volgt: 1. 100 M.; 2. 800 M.; 3. Kogelstooten; 4. Verspr. m.a. Op elk nummer komen 3 deelnemers van elke vereeniging uit. No. 1 krijgt dus 6 pun ten, no. 2 5 punten enz. Het 2de gedeelte vind plaats op Don derdag 25 Aug. Het programma luidt voor dien avond 4 X 100 M. estafette, 1500 M. discuswerpen, hoogspr. m.a. Voor de esta fette start elke vereeniging met 2 ploegen. Voor de estaffette geldt de puntentelling voor no.l 4 punten na no. 2 3 punten enz. Als voorzitter kamprechter zal fungeeren „Excelsior's" leider den heer R. Wulfhorst De ontmoeting vindt op het R.K. Lyceum terrein aan den Zijlweg plaats en vangt aan om 7 uur. Belangstellenden hebben vrijen toegang. Haarlem II maakte Zaterdagmiddag al weer een vergeefsche reis. De wedstrijd tegen Z.R.C. II werd nog wel bsgonnen, doch al spoedig wegens regen gestaakt en na eenigen tijd wachten uitgesteld. Haar-i lem had er anders wel zin in en sloeg in de tweede inning al negen runs bijeen. Als Haarlem I - dat Zondagmorgen ook had gekund, had zij misschien den wed strijd tegen Quick wel gewonnen. Nu gin gen twee kostbare punten voor Haarlem verloren. Daar heeft ook wel aan meege werkt het feit, dat Haarlem met een vier tal invallers verscheen, doch ook in Quick speelden nogal wat menschen van het tweede negental. Ondanks dat, is het een mooie wedstrijd geworden, waarin beide partijen gedurende langen tijd elkaar niets toegaven. Het veldwerk van Haarlem was goed. Beets en Akkem.an gaven keurige worpen naar het eerste honk cn Wulfhorst tikte op het derde honk enkele kseeren een looper uit. Het slaan was zelfs beter dan andere keeren. Parson gaf b.v. een tik waarop hij bijna een home-run loopen kon. Daar Smit liever voetbalde moest Beets werpen en het moet gezegd, dat hij dat uitstekend gedaan heeft, de weersomstan digheden in aanmerking genomen. Vrugt probeerde nog al eens een honk te steler», doch ontsnapte nu en dan ternauwernood. Ten slotte had Quick de beschikking over wat meer vuur, dat ook beter tegen den regen bestand bleek, en dat heeft haar den wedstrijd doen winnen. Het einde kwam met 1114. Onder zeer slechte weersomstandigheden zijn te Comt de Europeesche kampioen schappen verroeid. De Italianen wonnen de meeste nummers. De uitslagen luiden: Vier met stuurman: 1 Italië (Argus) 6 m, 55 drie vijfde sec.; 2 Zwitserland, Leec'.ub Biel, 7 m. 18 vier vijfde sec.; 3 Belgie, 7 m. 25 drie vijfde sec.; 4 Holland 7 m. 28 sec.; 5 Tsjecho-Slowakije 7 m. 40 drie vijfde sec.; 6 Polen 7 m. 45 twee vijfde sec. Skiff-wedstrijd: 1 Italië, Bernas Conlilario, 7 m, 50 vier vijfde sec,; 2 Hongarije, Béla Szendry, 7 m. 51 vier vijfde sec,; 3 Tsjecho- Slowakije 7 m. 57 sec.; 4 Holland 8 m. 1 sec.; 5 Zwitserland 8 m, 11 een vijfde sec.; 6 België 8 m. 12 sec Kano's: 1 Italië 8 m. 18 twee vijfde sec.; 2 Zwitserland 8 m. 35 drie vijfde scc.; Hol land 8 m. 47 twee vijfde sec.; 4 België 9 m. 18 drie vijfde sec. Twee zonder stuurman, Prix de la Hol- lande; 1 Italië, 7 m. 44 zes tiende sec.; 2. Zwitseriand; 3 Nederland. Viér zonder stuurman: 1 Italië, 7 m. 16 zes tiende sec,; 2 Zwitserland. Twee met stuurman, Prixe de l'Adriati- que: 1 Italië, 8 m. 18 vier tiende sec,; 2 Zwitserland; 3 Nederland (Amstel), 4 België. Dubbel Skiff: 1 Zwitserland, 7 m. 23 twee tiende sec.; 2, Italië: 3 België, Achten: 1 Itaiië, 6 m. 38 vier tiende sec.; 2 Zwitserland; 3 Polen; 4 België, 5 Joego slavië. Voor de deelname op 31 Augustus aan dc onderlinge wedstrijden staat de inschrijving nog open tot en met 25 Augustus alléén schriftelijk bij den secr. Arnulfstraat 13. Het programma is de vorige week ge plaatst, een nummer (popduiken)is er aan toegevoegd. De komische nummers zijn bij zonder goed verzorgd. De prijzen der plaat sen zijn zeer laag gesteld. De H. R. B. zal Zaterdag a.s. op verzoek van de brigade te Halfweg aldaar een de monstratie geven. Zondag 28 Augustus bestaat voor de laat ste maal van dit jaar gelegenheid de proef af te leggen om als candidaat-lid te worden ingeschreven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6