Eïectriciteit Maria-Stichfing CHEQUE.K0ERSEN Amsierdamscfee Beurs Laatste Berichten Huize „West Rust", Kleire Houtweg 55, Haarlem. PUBLIEKE VERKOOPINC FRAA1EN INBOEDEL, Heringa Wuthrach, Haarlem Hinderwet. Duur van de eerste oefening bij de Zeemacht. Gevonden dieren en voorwerpen. Terug te bekomen bij H. A. Huijboom, Wolstraat 7, zak aardappelen G. Hoogen- bosch,. Duvenvoordestraat 41, gouden broche Kennel „Fauna". Parklaan gele herders hond, gebracht door De Zwart, Alb. Thijm- straat 5 collie, gebracht door Loots, Emma- straat 18 bruine herdershond, gebrachtdoor Hofstee, Hoogstraat 18rd. J. Tuin, Am sterdams». 3a, doublé halsketting E. Bouw, Pijlslaan 30, hond (Dobbermann) Slagter, Molijnstraat 25, grijze heerenlioed B. de Vries, Raamsteeg 23a, hond (dwergpincher) BEVERWIJK. VIJFHUIZEN. HAARLEMMERMEER. HALFWEG. BLOEMENDAAL. ZANDVOORT. lederen middag van 2 tot 3 uur Polikliniek BENNEBROEK. HEEMSTEDE. IJMUIDEN. de Sp&arne-Bank, Haarlem 2.50 VM GEMENGD NIEUWS. Om Sacco en Vanzetti. Na de executie van Sacco en Vanzetti. De relletjes te Amsterdam. Boefjes van 10 en 7 jaar willen een stoomtram laten ontsporen. De vlucht van Könnecke. Afgebrand. m. 100. De toestand van de land arbeiders. De vlucht van Minchin uitgesteld. Het zilverén jubileum van den Ned. Middenstandsbond. op VRIJDAG 23 AUGUSTUS (Adv. Ing. Med.) s.**«f Van heden is op alle werkdagen van des voormiddags 9 tot des namiddags 2 uur, des Zaterdags tot des namiddags 1 uur, tot 5 September e.k. 's voormidDags ten kwart vóór 12 uur, ter gemeente-secretarie (7e afdeeling) ter inzage nedergelegd het inge komen verzoekschrift' met de bijlagen van de Naamlooze Vennootschap Drukkerij „De Spaarnestad" om vergunnning tot uitbrei ding van de drukkerij aan de Nassaulaan j nos. 49 en 51: 1ste door het bijplaatsen van een stoomketel van 30 M2 verwarmend oppervlak, stoomspannjng 8 atmosferen; en I ten 2de door het bij- en verplaatsen van verschillende electromotoren tot het aan drijven van diverse machines. De Burgemeester van Haarlem brengt het volgende ter kennis van hen, die zich als ingeschrevene voor de lichting 1928 voor inlijving bij de zeemacht hebben opgegeven; Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp tot wijziging van de Dienstplicht aanhan gig. Indien dit wetsontwerp tijdig en onver anderd als wet tot star.d mocht komen, zal voor de dienstplichtigen der lichting 1923, die worden toegewezen aan de zeemacht en bestemd zijn voor den dienst bij de kust wacht, en vermoedelijk ook voor een deel der overige aan de zeemacht toegewezen dienstplichtigen der lichting 1928 die oefe- ningduur worden verlengd tot 14 maanden. Vóór de inlijving kan niet met zekerheid worden bepaald wie hunner, in geval van totstandkoming der wetswijziging, voor een eerste oefening van 8 en wie hunner voor een eerste oefening van 14 maanden be stemd zullen zijn. Indien zij, die zich als ingeschrevene voor de lichting 1928 voor de zeemacht hebben opgegeven, deze opgaaf, met het oog op de mogelijkheid van bestemming voor een eerste oefening van 14 maanden, mochten wenschen in te trekken, bchooren zij hiervan ter secretarie dezer gemeente kennis te geven, zooveel mogelijk vóór 15 September 1927 en anders in elk geval vóór 1 October 1927. Met de wenschen tot intrekking zal voor zoover mogelijk rekening worden gehouden. Toezegging van niet-inlijving bij de zee macht kan echter niet worden gedaan, daar in het algdaeen ook personen, die zich niet voor de zeemacht hebben opgegeven, daarbij kunnen worden ingelijfd. JUBILEUM NEDERL. SPOORWEGEN. Gistermorgen herdacht de heer Tönisscn den dag, dat hij 25 jaar in dienst der N Spoorwegen kwam. Hij ontving van ee Directie der N S. de gebruikelijke enve loppe met inhoud. Te kwart voor negen kwam de jubilaris in zijn afdeeling de za delmakerij. Nadat hij op zijn versierde ze tel had plaats genomen, vygrd hij toege sproken door den heer Wils welke Ton nissen schetste als een gevoelvol mensch en steeds tot hulp bereid. Dit getuigde hij vooral aldus de heerWils eenige we ken geleden toen hij met gevaar van'eigen leven er> enkind van e?n wissen dood redde uit den Kampersingel, Namens de collega"s werd hem een zilveren horloge met in scriptie overhandigd Evenals altijd was ook nu de heer Forlgens zoo welwillend geweest een aotkogde de schilderen; welke in eén lijst géval zéker niet het-rinrtste geschenk 'was. Nadat d'e jubilaris geroerd dankte, ging hij huiswaarts om verder den dag in den huiseiijken kring te vieren. E. Dol, Gaelstraat 17, zilveren insigne C. Vlug, Klaverstraat 7, jas Reijnen, Bloem- hofstr. 11, zwarte katWesterman, Indische- straat 73, kip Kennel „Fauna", Parklaan grijswitte kat, gebracht door Veenendaal, Sophiastraat 29, zwarte kat, gebracht door De Vries, Schalkburgergracht 43 grijze kat, gebracht door Dolfé, Middenweg 6 J. v. 2 wieten, Busken Huetstraat 28, mondorgel G. H. v. Ulden, Haitsma Muüerstr. 15, gou den oorbelletjev. Tongeren, Gasthuis- vest 49rd., portemonnaie met inhoud J. H. Mudde, Leidschestraat 11, portemonnaie met inhoud A. Hulshof, Schreveüusstr. 28, kinderportemonnaie m. inhoud J. v.d. Petder, Brouwersstraat 43 E, nikkelen passer; Morsveld, Harmenjansweg 61, rijwielbe- lastingmerk in étuiM. Kerkhof, Nagt- zaamstraat 10rd., idem N. Turk, Cuoe- weg 77, rijwielbelastingmerk J. Lodewijl;, Hof v. Egmond 27, rozenkrans C. v. d. Linden, Busken Huëtstr. 29, zwart kinder schoentje W. de Bruin, Zd. Polderstr. 15, huissleutel Veenstra, Keizer Karelstr. 17, ring metsleutels Wisbrun Liffman, Gr. Houtstr. 31, kindertaschje Bur. v. Politie, Smedestraat, zwempak met badhanddoek. Gevonden voorwerpen en dieren. Terug te bekomen bij J. G. Meulenberg, Alb. Thijm5traat 18, doublé armband F. v. d. Maas, Bantamstraat 56, auto-dep, en haarstrik Bur. v. Politie, Smedestraat, autonummerplaat H. 59112 Kerkhof, Zce- testraat 32, R. K. Kerkboekje Rolvliet, Kinderhuisstraat 7, hondH. Schaars, fordenstraat, hond (Sehotsche collie) Hof man, Kennemerstraat 12, handdoek P. W. Baak, Adr. Stoopplein 2, Overveen, zwart 'angharig hondjeG. Biesbrouck, Doue- boomtraat 9, hondenhalsband J. Nieti- venhuizen, Tulpenstraat 18rood, wagen- moer Reekers, Paul Krugerstrazt 11, wagen- moer P. Gevels, Kleverlaan 119, net met tennisballen Bur. v. Politie, Smedestraat, oortemonnaie m. inhoud Van Andel, Brou- versstraat 6, portemonnaie met inhoud ■•Cremer, Fuhrhopstraat 39, portemonnaie met inhoud Bilderbeek, Goudsmidsplein- ije 2re., rijwielbelastingmerk in étui; Fel, Prinsenhof 5, rijwielbelastingmerk in étui G. Akkerman, Kweektuinstraat 40, rij- vielbelastingmerk in étuiH. Sneekes, ange Wijngaardstr. 31rd., koperen speld (vlinder) Bur. v. Politie, Smedestraat, taschje met inhoud A. B. E. Fenger, Graaf Willemstraat 3, kindertaschje. 16, een studieboek scheikunde; C. Fluitsma Gen. Cronjéstraat 52, een broche; C. Cobe- lens, Camphuijsstr. 12, een broche met wit steentje; H. Kooi, M. v. Heemskerkstraat 3, een zilveren broche; C. Hoogland, Boter markt 2, een bankbiljet; D. Beenakker, Pviouwstraat 36, een zilveren collier; Bur. v. Politie, Smedestraat, een collier; M. v. d. Burg, Allanstrmt 68, een etui met zak- Cceken e. d.; T. Heijnsbergen, KL Houtstr. 'S, een dameshandschoen; Bcoij, -Wester- hoiitstraat 11. een hondenpenning 2673; Ra- emoke.r, jMiddenlaan 1, een zilveren da meshorloge; P. Adelaar, Spaanschevaart- - raat 57, een gabardine regenjas; P. v. Wük, A. L. Dyserinckstraat 32, een kanten rongarneering; Kennel „Fauna", Parklaan rv;'ze kat, gebracht docr Heijdeman, Cron- straat 38; zwartwitte kat, gebracht door Van Halum, Schotcrweg 3; wit katje, Ge bracht c!oo,r Burmeister, Ripperdapark 39; Griswit katje, gebracht Hoor Verseveldt, enge Margarethastraat 40A; witte kat, ge bracht dcor Van de Berg, de Wetstraat 13 reed: griiz» kat, gebracht door Horn, Hocumarkt 15; C. v. Heerden, Spaarndam. weg 66, een paar beige kousen; J. Huibers, Gierstraat 71, een matrozenmuts; S. Bom, ct. Anthoniesteeg «80, onderkleeding; Van Kessel, Merovingenstraat 44, portemonnaie ""et inhoud; A. Zonstra, Scheepmakersdijk 41, kinderportemonnaie; J. H. Koster, Brou wersvaart 14E, pakje met handdoek en ga ren; Kicft, Kanariestraat 98' damesporte- monnaie met inhoud; S. P. Doek' K-rel v. Mi nderstraat 50' idem; C. v. d. Vliet'Greb- bi rstraat 5' damesparapluie; Stiekel, Billi- tpnstraat 5, rijwielbel.merk; Bureau v. Po- lilie, Smedestraat, idem in étui, 2 stuks; huissleutel; P. Vos, Leidschestraat 44, Lips- sleutel; L. Tmis, Brouwersstraat 20, haar- speldje; W. Penning, Burgwal 55, schroe vendraaier; J. IToppenbrouwer, Gen. de la Rcijstraat 16. kindertaschje; J. C. v. Andei, Rozenprieclstr. 57rood. wollen kindervest. Een oproep aan de jongedames. Door Sobriétas wordt tijdens de feesten een bloempjesverkoop georganiseerd ten bate van de Roomsche drankbestrijding. Men kan zich aanmelden bij de dames; mej. C. v. d. Kolk, Peperstraat; mejuffr. Tromp, Koningstraat; mej. Burger, Bree- straat en mej. Esseling, Romerkerkweg. De installatie van de nieuwe raadsleden. De burgemeester heeft aan de leden van den gemeenteraad een schrijven gericht, waarin hij mededeelt, dat ingevolge de wet, op Dinsdag 6 September a.s. een vergadering van den raad dezer gemeente van den nieuw benoemde leden. Het is zeer gewenscht, dat die verga dering voltallig is. In verband met de ook op dien dag te houden feestelijkheden, komt het den bur gemeester gewenscht voor, die vergadering vroegtijdig te beleggen. De burgemeester deelt daarom de nieuw- inkomende leden reeds thans mede, met het oog op de regeling hunner bezigheden, dat het in zijn bedoeling lit, de bedoelde vergadering uit te schrijven des voormid dags te 9uur. Zondag na de hoogmis vergaderde de leden van het R.K. zangkoor van Vijf huizen. De penningmeester bracht verslag uit omtrent de financieele welstand der kas Besprekingen werden gehouden omtrent een te houden uitgaansdag. Het algemeen gevoelen was, een autotocht te maken naar Nijmegen. De datum werd bepaald op Maandag 5 September. Een commissie werd benoemd, die de zaken verder zul len regelen. Met ingang van 22 Augustus zal het postkantoor van Hoofddorp en de daar onder ressorteerende hulp kantoren voor den telefoondienst tot 's avonds 9 uur ge opend zijn. Voorheen waren deze kantoren tot 8.30 geopend. Herdenkingsfeesten 12761926, De spiert [eesten. - Het sportfeest, dat op den middag van Donderdag 8 September plaats vindt; zal, zOoals bekend, gehouden war den op het terrein tegenover Akcrcndam. Zoowel aan de deelnemers als aan het publiek verschaft dit terrein veel meer ruimte dan dat tegenover Scheybeek, welk tcrein oorspronkelijk gekozen was. De medewerking van verschillende deel- r.em.e^s aai} de a.s. Olympische Spelen, waaronder kampioenen van Nederland, is reed verzekerd. Steun werd verkregen o.a. dan de Kon. Ned. Athletiek Unie, den Ned. Krachtsportbond, den Kon. Ned. Amateur- S.chermbond en den Ned. Boksbond. De demonstraties van hoogspringen, pos hoogspringen, boksen, worstelen, gewicht heffen en schermen zullen het karakter van een wedstrijd dragen. Zuivere demonstraties worden gegeven van gymnastiek en vendelzwaaien. Voor de athletiek-wedstrijden, bestemd voor inwoners van Beverwijk (wedloop dwars door Beverwi'k, touwtrekken en hindcmisloop) gaf zich reeds een voldoend aantal deelnemers op. Het beknopt programma luidt: 1. Gymnastiek; 2. gewichtheffen en worstelen; hoogspringen, touwtrekken; 3. Gewichtheffen en Worstelen, gymnastiek; 4. Schermen, wegwedstrijd, polshoogsprin gen; 5. Boksen, gymnastiek. 7. Gymnastiek. 8. Hindernisloop. ElerveiliDg. Bij de alhier gehouden eiervciling bedroeg de aanvoer 7500 kip peneieren en 1000 eendeneieren. Kippen eieren 6.60—8. Eendeneieren 4.90— 5.10. Handel vlug. Politiezaken. Naar wij vernemen heeft de politie alhier proces-verbaal opgemaakt (egen A. P. te Hoofddorp, die zich in deze gemeente heeft gevestigd en niet tijdig zijn verhuisbiljet ter secretarie had ingeleverd. Een begin van brand. Maandagmiddag Ontstond brand in een schoorsteen van de noodwoning, bewoond door den arbeider R. aan het Modderpad te Hoofddorp. De vlam men sloegen hoog uit den schoorsteen en on middellijk werd dan ook de brandweer ge waarschuwd. Het mocht een der buren in middels echter gelukken het vuur te blus- schen met behulp van een groote hoeveel heid zout, zoodat de automotorspuit geen dienst behoefde te doen. Aanvaring. Een met hout beladen vaar tuig, deel uitmakend van* een groote sleep, geraakte in de Ringvaart nabij Aalsmeer in aanvaring met het vóórgaande schip, waar door een deel der houtoplast te water stortte. Het kostte heel wat moeite en tijd om het drijvend hout weer uit de vaart op te vis- schen. Burg. stand van 1922 Augustus. Ge boren: z. van D. Keessen en T. Jooren. d. van P. J. Cappendijk en L. M. Polfliet. z, van K. Dikkeboom en S. Kuiken. z. van M. Roubos en H. W. v. Loevesijn. d. van J. J. Visser en G. M. Gorter. z. van P. I. Ie Feber en D. C. Breijer. d. van G. v. Wijnen en A. C. v. Norren: z. van C. Roodburg en H, v. Splunter. Overleden: Arie Cornelis Pruissen, 64 geh. met J. J. Koole. Evert Moolhuijsen, 3 d„ z. van N. Moolhuijsen en M. Buiser. Geertje Ham, 64 j., geh. met O. Baas. Bekroond. Door de Chr. Gem, Znng- verecniging „Sursum Corda" alhier, direc teur de heer J. H. Rlcy, werd op het con cours te Huizen een eerste prijs (zilveren medaille) in de vierde afdeeling behaald. Conceill op Woensdag 24 Augustus, 's avonds 8 uur in de tent in het Bloe- n.endaalsche Bosch, aangeboden door het gemeentebestuur en uit te voeren door het Chr. Fanfarecorps „Sursum" onder leiding ven den heer J. A. Meng. Programma: Excelsior, marsch, W. F. Sprink; 2. Fraclidor, ouverture, Ferd. Andrieu; Les Muses, fanlaisie, Ferd. An- diieu; 4. Fantaisie „Lodoiska", Ed. Larose Pauze; 5. Les Amazones, Pas redouble, G. Lchrrafl; 6. Jeanne d'Arc, ouverture, %los. Kessels; 7. Fantaisie sur l'Opéra „Trov- vère erdi; 8. Fransche Amitié, fantaisie Jac. Martin. N.B. M'ct dc nummers 3 en 8 behaalde hét corps op 't Bondsconcours te Maas- Du is een lstcn prijs met het hoogste aan tal punten in de aid. Fanfare, Lang onthouden. Door de politie al- -r 's een pe:soon aangehouden, die in het Algemeen Polit:eblad van 1926 gesig- na.cerd stend cn nog een rekening te ver- effepen had. Na betaling der boete werd hem de vrijheid weer geschonken. Wat in 't vat is. verzuurt -iet Terug te bekomen bij: J.Kuik Broywers- lein 7 rood, een damesarmbandhorloge; J. ^rkerk, Vergierdewzg 14, een autoband 'jat vulling; Meijboom, Bosch en Vaartstr, Begin van brand. Doordat bovenbewo ners een sigaret uit het raam hadden gewor pen, ontstond een begin van brand bij de villa „Francois" aan de Dr. Joh. Mezger- .straat. De sigaret, die nog niet geheel uit was, stak het doek aan, dit kleine begin werd door den wind aangewakkerd tot een ('.vstig vlammenspel. Het gevaar werd spoe dig bemerkt en onnvoners bluschten het vuur, terwijl de brandweer de smeulende stukken aftrok. Een lalle streek. Gisterennacht heeft mén door de groote etalageruit van den heer L. aan de Burgemeester Engelbert- ctraat een groote steen geworpen, die de geheele ruit vernielde. Het projectiel kwam in de etalage terecht. De bewoner had des nachts geen onraad bemrkt en 's morgenv op de vernieling opmerkzaam gemaakt. Het feit moet omstreeks half vier plaats gehad hebben. De politie stelt een onderzoek In. Gevonden en verloren voorwerpen. Ter secretarie van deze gemeente is aangifte gedaan, dat is gevonden, een kartonnen doos, inh. eenige kleedingstukken; een por temonnaie met inh.; een vlüpenhouder; 2 autobanden; een kinderportemonnaie met inh.; een bord van een maaimachine; een rijzweep; 2 huissleutels; een damesschoen; een paardedeken; een treklijn mét haan; een armband-horloge; een knipmes; een beursje met inhoud; een damesmantel; ko men aanloopen een Holalndsche herders hond; en dat is verloren: 2 portemonnaie» met inh.; 5 belastingplaatjes; een japonschort; een paar pantoffels; een nieuwe pet; een gouden broche; een verlovingsring; twee vlupenhouders; een beige damesmantel; een zilveren heerenhorloge; een zwart taschje met inhoud. Raadsvergadering. Hedenavond half acht vergadert ten raadhuize de raad dezer ge meente. Nieuwe proeve van verkeersregeling. Van gemeentewege worden op den drie- spiong RaadhuispleinVan Merlenlaan en A u!i! er wegMeerweg, witte witte porce l.'rie blolc'rpn 'in het middmj ran het weg vlak gelegd, om den bocht voor elk voer tuig in de verschillende richtingen aan te geven. Hierdoor moeten botsingen vrijwel uitgesloten zijn. Dc witte blokken worden lusschen de straatklinkers gemetseld. Shicgt deze proef dan zal zij op meerdere bochten toegepast worden.. Neodig is deze maatregel zeker. Zoo zagen wij gisteravond op den hoek van den Meerweg een grooten wagen, met bloem bollen den hoek in de richting van het VVilhelminaplein passeeren, toen een groote auto-melkwagen in dezelfde richting gaan de de bocht zoo groot moest nemen, dat de wielen bijna het linkertrottoir raakten. Dit alles in snelle vaart, zonder dat de chauffeur eenig uitzicht had door den voor hem rijdende wagen, Wordt deze maatregel toegepast, dan zal een chauffeur even moeten stoppen, om den witten band niet te overschrijden, zoodat in de tegenover gestelde richting voor andere voertuigen ruimte blijit. Wijziging stemdSstriclen. Voor dan mi nister van Binner.landsche Zaken en Land bouw is in dc verdeeling in stcmdistric- ten van den kieskring XI voor de verkie zing van leden van de Tweede Kamer der Stalen Generaal, voor zoover de gemeente Heemslede betreft, een nadere wijziging gebracht, De nieuwe school aan de Hadïeydwaurs- straat. De nieuwe openbare school aan de Hadlevdwarsstraat is thans Gereed en was gistermiddag voor genoodigden te be zichtigen. Het is een, ook uit architectonisch oog punt, mooi gebouw, at aan de eischen, welke men tegenwoordig aan het school gebouw stelt, beantwoordt. Zooals bekend is het een 'én-verdiepingsschool met ze ven leslokalen. Deze lokalen liggen aan de zonzijde, waardoor zij 't grootst mogelijke ichtoppervlak hebben. Daartoe is in het gedeelte, dat aan de Hadleydwarsstraat ligt en waarin zich 4 lokalen bevinden, de gang aan de voorzijde gelegd, terwijl in het gedeelte aan de C. Drc-bbelstraat de gang aan de achterzijde van het gebouw ligt. Zij vloeien echter od een centraal punt bijeen, zoodat van hier toch een overzicht van het geheel bestaat. Twee aparte en vriendelijk ingerichte kamers zijn bestemd voor het hoofd der school en voor het onderwijzend personeel. De ruime speelplaats, achter het ge bouw, is betegeld met basaltine tegels. De verwarming geschiedt door middel van gas-radiatoren Het gebouw is ontworoen door den dienst van Openbare Werken, terwijl de aannemer B. Geldorp, te IJmuiden, den bouw uitvoerde. Dezen aannemer komt een woord van lof toe voor de vlugge afleverinö van het werk, Hoewel pas in Februari begonnen, gelukt het hem den bouw binnen den vastgestelden termijn op te leveren. Vernielzuchtig, Gisteravond hebben eeni ge baldadige jongens, die in staat van dron kenschap verkeerden, in het café van den heer M„ aan de Koningin Wilhelmina- kade, twee paneelen uit de deur getrapt In de Havenstraat werden van een per ceel twee ruiten aan gruizels geslagen, door dezelfde „heeren", waarna zij van een wasscherii <n de Fneüiusstraat even eens een ruit karot sloegen. De politie stelt een onderzoek in. Medegedeeld door DINSDAG 23 AUGUSTUS. Bieden Laten Eerlijn 59.37 59.41 9.76 9.80 34.72 34.75 12.12%. 12.13 V, 48.09 48.14 13.55 13.62 Weenen 42.05 42.15 New-York (cable) 35 35.20 Praag 2.491/16 Warschau 7.37 7.47 27.85 28 Oslo 66.85 66.92 Stockholm 64.90 65 66.85 66.95 DINSDAG 23 AUGUSTUS. koersen heden Gisteren Opening Staatsleeningen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 i'A Nederl 1917 6% N. ladië 1923 D 4J4% N.-Ind. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Icdustr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel Mijnbouw. Boeto'n Mijnb Redjang Lebong Petroleum. Dordtsche Petr, Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij- Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine coram Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabasb Prolongatie 101 10115/i6 100%6 1019/,o 98| 287 186 183 183 1831 357" 110! 119f 466 195 37 141 163 324f 210 348V8 307f 252] 315 157 2031 112b 87 83 47] 65 b 100% 516 190 176| 1871 7 °4115/i6 54-3 4721 259" 481 131] b 188 661/, 3% 101 101V 1009/16 101»/16 98i 281] 186 183 183-4 184 354]-5 111 1 '97/s 95 138 161 b 326 b 213 b 350-1 205 b 252 155 201 111 87 83H 101 216 190 176 67/s 40 J 752 417 133 188 170 546 474 260 482- 133 188 66J om In ge Relletjes te Amsterdam. Vier gewonden. Gisteren in den namiddag en des avonds zijn te Amsterdam meetings gehouden te betopgen voor Sacco en Vanzetti, den laten middag werd een meeting ge houden op het Parkschouwburgterrein welke was belegd door het N.A.S. Nadat een paar sprekers het woord hadden ge voerd, weid een betooging gehouden. Van i't't F ai: schouw burgterrein werd getrokken door de P;antage en de Sarphatislraal. langs Ceintuurbaan naar het Sarphatipark. Daar werd cc ^stoet ontbonden. Tegen achï uur weid opnieuw vergaderd. Thans in he! gebouw yan Handwerkers Vriendenkring. Hier was het de C.P.H., die de vergadering had bijeengeroepen. Nauwelijks een half uUr heeft deze bijeenkomst geduurd. Er werd wederom met doeken gedemonstreerd voor Sacco en Vanzetti. Van de Roeterslraat werd gcwanceld naar de Plantage en van daar langs c!e N. Heerengracht naar het Waterlooplem. Nadat de stoet was ontbonden, wilde dc menigte in de richting van de Jodenbree- straat weg trekken. Daarin werd zij door de polFie verhinderd. Er had eenig ver zet plaats, waarop met gummistokken en sabel werd gechargeerd. Een P(iar betoogers werden daarbij ge wond. Zij werden naar het politiebureau op het J. D- meyerplein gebracht. Door den G. G. on G. D. werden ze verbonden. De eene cie eeïl wond aan den arm had, kon naar luns gaan; de ander, die enkele hoofdwonden had, werd na verbonden te zijn naar het Binnengasthuis gebracht. De wonden waren niet van ernstigen aard. In middels was een deel der betoogers de binnenstad introkken. De Amstelstraat Rembrand tplein en Reguliersbreestraat waren daarop het tooneel van eenige onge regeldheden, Een steen, die naar een po- litieinspeCteur was geworpen, was de aan leiding to! een paar charges. Ook hier wer den twee burgers gewond. Ook zij hadden hoofdwonden en werden door den G. G. en G. D. naar het Binnen-Gasthuis over gebracht. Op de Reguliersbreestraat wer den de remmen van een auto losgemaaakt, waarna deze aan het rijden werd gebracht Deze wagen kwam bijna in botsing met een tram. Juist bijtijds werd hij nog doot rechercheurs tot stilstand gebracht. Ook op den Dam cn in de omgeving daarvan was het ecnigizins rumoerig, wat de politie aanleiding gaf aan te_ manen tot doorloopen. Tot ernstige botsingen kwam het hier niet Tot laat in den avond stonden groepjes menschen in de drukke buurten de gebeur tenissen van den avond te bespreken. Ongeregeldheden te 's-Hertogenbosch. Na afloop van een te Den Bosch door den H. B. B. en de Federatie der S. D. A. P. in verband met de affaire-Sacco en Van zetti gehouden massameeting, ontstonden botsingen met de politie. Deze moest van de blanke sabel gebruik maken en slaagde er na heerhaalde charges in de menigte te verspreiden. Na geruimen tijd eerst was de rust weergekeerd. Relletjes te Buenos-Aires. BUENOS AIRES, 23 Aug. Onmiddellijk na het bekend worden van het bericht, dat de terechtstelling van Sacco en Vanzetti had plaats gehad, heeft de menigte ge tracht A.merikaansche zakenhuizen te be stormen. Zij werden met steenen gebom bardeerd. Eerst nadat politie-versterking was aangerukt, kon de orde worden her steld. Maatregelen in de groote steden van Amerika. NEW YORK, 23 Augustus, De autori teiten in de groote steden van de Ver- eenigde Staten hebben verschillende maat regelen genomen, in verband met de ten uitvoer legging van het vonnis tegen Sacco en Vanzetti. Overal worden Demon straties tegengegaan. In verschillende ste den hebben talrijke arrestaties plaats ge had. De telegraaf- en telefoonkantoren zijn onder toezicht geplaatst in de groote ste den. Regeeringsgebouwen worden streng be waakt evenals de capitools. President Coo- lidge, die zich op reis bevindt, wordt even eens streng bewaakt, AMSTERDAM, 23 Aug. Naar wij vernemen, zijn De personen, die gisteravond bij de relletjes in verband met de zaak Sacco cn Vanzetti werden gewond, en naar het Binnengasthuis werDen overgebracht reeds allen weer uit het ziekenhuis ont slagen. Ze wilden een tramontsporing zien. Een ramp voorkomen. De machinist van dc stoomtram Denekamp Oldenzaal, welke te 15.20 uur te Oiden- zaal aankomt, bemerkte gistermiddag ter hoogte van het viaduct nabij OlDenzaal, dat er een dwarsligger over de lengte van de rails was geplaatst. De lijn is daar circa vier Meter hooger dan de beganen grond. De trein kon nog tijdig tot stilstand worden gebracht. Toen zag men een drie tal jongens achter de struiken De vlucht nemen. Zij werden nagezet door het trein personeel en het mocht hun gelukken, de jongens te pakken en in den bagagewagen op te sluiten. Het bleken twee jongens van 10 en een van 7 jaar, wonende nabij Ol denzaal. De boefjes werden aan de marechausseé overgeleverd. Bij het verhoor verklaarden zij, dat het in hun bedoeling lag de ontsporing van een tram te willen zien. KEULEN, 23 Aug. GemelD wordt, dat de weersomstandigheden op den Atlanti- schen Oceaan gunstiger worden. De vlieger Könnecke is hedenmoigen te tien uur op het vliegveld te Keulen aangekomen. GRONINGEN, 23 Aug Hedenmorgen om streeks half vijf is de behuizing van Jacob Albring en bewoond door Hendrik Freii, staande aan den Rijksstraatweg te Haren' door onbekende oorzaak tot den grond toe J afgebrand. Ook de inboedel ging geheel verloren. De bewoners konden zich ge deeltelijk gekleed redden. Verzekering dekt de schade. 445e STAATSLOTERIJ. Trekking van Dinsdag 23 Ang. Hoogc prijzen. 11959 ƒ5000. 20516 1000. 8409 200. ƒ100. 2115 2768 5464 5496 6978 12154 16739 Prijzen van ƒ45. 316 15 20 87 187 203 215 349 357 444 457 572 670 673 683 690 699 875 882 899 929 972 976 1003 1032 1140 1150 1158 1161 1167 1170 1197 1214 1310 1350 1421 1502 1530 1546 1602 1654 1673 1702 1707 1784 1854 1863 1903 1917 1937 1938 1994 20S6 2175 2252 2317 2359 2362 2521 2569 2574 2581 2593 2650 2666 2701 2728 2734 2746 2778 2787 2803 2807 2862 2878 2905 2930 2950 2989 3076 3081 3094 3096 3168 3183 3228 3340 3400 3462 3559 3685 3784 3823 3843 3930 3932 3968 4094 4114 4123 4204 4247 4319 4366 4409 4454 4527 4544 4570 4624 4665 4771 4866 4882 4884 4939 4984 5017 5028 5107 5120 5128 5164 5194 5223 5270 5414 5482 5501 5537 5548 5647 5763 5790 5945 6007 6018 6043 6045 6050 6063 6133 6221 624S 6256 6308 6441 6455 6546 6558 6723 6733 6737 6745 6805 6914 6938 6954 7078 7104 7194 7221 7239 7320 7325 7388 7402 7410 7542 7585 7537 7650 7686 7710 7714 7716 7720 7727 7783 7842 7848 7921 7925 7946 8005 8037 8070 8137 8180 8212 8251 8319 8415 8541 8621 8640 8665 8675 8777 8782 8789 8803 8881 8934 9004 9110 9134 9278 9291 9297 9312 9332 9445 9451 9497 9510 9525 9684 9689 9704 9712 9724 9752 9762 9775 9854 9880 9920 10042 10072 10106 1018? 10184 10193 10263 10270 10410 10447 10495 10532 1C555 10569 10588 10608 10650 10653 10710 10841 10855 10863 10905 10907 10923 11102 11138 11140 11352 11200 11218 11234 11270 11289 11296 11348 11357 11372 11383 11395 11419 11460 11629 11671 11746 11832 11843 12003 12008 12023 12100 12110 12140 12158 12166 12240 12241 12279 12299 1245S 12505 12523 12558 12620 12632 12657 12662 12674 1267S 12779 12801 12852 12952 12971- 12973 12978 13002 13143 13207 13344 13354 13434 13450 13481 13490 13506 13533 13542 13557 13591 13633 13715 13764 13766 13795 13844 13883 13894 13902 13914 13987 14040 14042 14081 14094 14145 14149 14200 14254, 14320 14352 14376 14389 14513 14573 14611 14720 14759 14937 14970 14996 14997 15043 15068 15119 15166 15234 15320 15333 15340 15422 15571 15677 15694 15768 15805 15846 15975 15982 15991 15992 15996 16005 16081 16103 16192 16203 16244 16269 16286 16337 16398 16452 16460 16535 16698 16715 16741 16806 16817 16836 16849 16872 16938 17007 17010 17077 17153 17223 17227 17231 17281 17354 j 7487 17554 17551 17678 17613 17624 17646 17675 17718 17723 17733 17826 17831 18011 18030 18034 18061 18092 18111 18136 18150 18159 1817-1 18175 18237 18297 18299 18331 18346 18350 18378 18380 18389 18506 18552 18639 18*570 18704 1S725 18782 18792 18806 18824 18863 18864 18898 18907 18917 18943 18964 18968 18981 19017 19045 19081 19109 19117 19207 19233 19297 19340 19411 19425 19613 19852 19947 20021 20033 20104 20142 20395 20545 20535 2062S 20641. 20647 20677 20700 20723 20738 20763 20786 20803 20832 20898 20932 20960 20982 3e klasse le lijst: 10388 m. 1 100 m.z. 11388 DE HOOGE RAAD VAN ARBEID ZAL EEN ONDERZOEK INSTELLEN. De Minister van Arbeid heeft in overleg mt zijn ambtgenoot van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan den Hoogen Raad van Arbeid verzocht een onderzoek in te stellen naar den toestand van de landar beiders en naar de middelen, welke kun nen worden aangewend od in hun toestand verbetering te brengen. Er zal een bij zondere Commissie uit den Hoogen Raad van Arbeid worden samengesteld, die ter zake aan den Raad prae-adyies zal uit brengen. AMSTERDAM, 23 Aug. De Britscbe vlieger Minchin, die heden met een Fbkker- vliegtulg van Dublin naar New York zou vertrekken, heeft in voband met de slechte weersomstandigheden, zijn vlucht uitgesteld. Het Congres. 'Ter inleiding van het driedaagsch Mid denstandscongres ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Nederl. Midden standsbond, had heden in den Haagschen Dierentuin de ontvangst der deelnemers plaat» door het hestuur der 's Gravenhaag- sche Winkcliersverecniging. Daairna ving de algemeene vergadering van den Midden standsbond aan, waarin huishoudelijke z,ai- ken werden behandeld en het jaarverslag werd uitgebracht. Op het programma voor heden staan verder een autotocht door Den Iïaag en omstreken en vanavond te 9 uur een receptie door het gemeentebestuur in het Kurhaus. voorm. "ur» van eG" zeer goed onderhouden eu waarbij o.m. vier zeldzame antieke mahonie Kliipstoelen, antieke palissander Kolomkast op kruisvoet, antieke Boe> kenkast, kapitale notenwortel zeer rijk gebeeldhouwde porcelein» en zilverkast, bijzonder mocie collectie Schil derijen, eenige geschilderde miniaturen, prachtvolle ver* zameling van Zaandammer lakwerk, als bladen, kastanje* vazen, terrines, theestoof met comfoor en ketel, blokken- bak, mahonie-, eiken- en noten Slaapkamerameublement ten, toilettafels, Chippendale notenwortel salon, met bijpassende salonkast, theetafel en palmier, commode en spiegel, antieke gravures, gordijnen, linoleum, looper3 en kleeden, Amerikaansch Orgel, Piano, Damesschrijfbureau in wortelnoten, oud«Holl. boekenkast, Burcnu-ministre. linnenkast waschcommode, wollen dekens en vachten, kristal, glass en aardewerk, zeer mooi 5*deelig kaststel, Engelsche tabakspotten, koperen jardinières, zilveren brcodmand, tafelservies, kristallen drinkservies, electr. lampen en kronen, Jacobean dressoirs-buffet, antieke linnenkast, antiek kabinet, antiek mahonie Cylinder* bureau, Chippendale damesschrijftafel, antieke harpstoe- len en canapé, Jacobean rustbanken, laqué kabinet, Ja* panscbe salonkast, lak-garnituur, kapitale schoorsteen- spiegels in mahonie, vergulde ten eiken lijsten, Soester spiegeltje, antieke pendules, Tafelklok. clubmeubelen en canapé voor heerenkamer. Chesterfield canapé, oud*Hol» landsche meubelen en meubeltjes, gebeeldhouwde kap. stok met kleed, rustbank met kleed, diverse snuisterijen en curiosa en datgene wat voorts is te bezichtigen op MORGEN, WOENSDAG, nam. van 2 tot 9 uur en DONDERDAG van 10—9 uur. Complete of gedeeltelijke Inboedels, Tapijtgn, Schilde, rijen en Preciosa, ten beoordeele van de Directie, kunnen in de aanstaande grootere Najaarsveilingen in „West Rust" worden biigevoegd. 120 Dc Auctionnah* W DOP.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2