Kavorsohmidt i Klaje Goedkoone Trein KRUIJER-HAARLEM Advertenties Laatste Berichten bedient U HET BEST. Kenuemerplem 5 Gei Oude Gracht 84 winkeljuffrouw NETTE JONGENS Delicatesse „Nieuwe ZnM-Hollamter" S. J. DE GOEDE Ba fiesMentielioile J AANK. BANKWERKER EN METAALDRAAIER GEVRAAGD. BINNENLANDSCH NIEUWS. Ernstige verkeersbelemmering RoosendaalMoerdijk. SOCIAAL LEVEN. De Aartsdiocesane R.K. Boeren- en Tuindersbond. GEMENGD NIEUWS. Een fluisterkom in de Berger duinen. De woesteling moest het met den dood bekoopen. VRAGENBUS. RECTIFICATIE. CORRESPONDENTIE. Een standbeeld voor Ebert. Brand in een zwakzinnigen- gesticht. De terechtstelling der veroordeelden. Egyptische Koningin te Marseille aangekomen. Onthulling gedenkteeken. De Duitsche Oostmesse. Uitstel Minoriteitencongres. Het ongeluk met de H.-N. A. D. U. BEVERWIJK. MARKTNIEUWS. GYMNASTIEK. WIELR1JDEN. ADVERTENTIËN. Petrus Henri Bijvoet Catharina Bar. Leden van Ziekenfondsen betal n voor Kunsttanden bij Gebitten de zelfde tarieven en de Vereenifdle Tandheel kundige Praktijken en Kli nieken a's door de Zieken- fondsen zijn vastgesteld SPREEKUREN: van 9-11 van 1 3 Maand, avonds 7-9. E7s7FRANKr is weer te consulteeren. nar- BEZOEKT KENNEMERPLEIN Behangen-Stoffeeren Amsterdam t.m. Amers foort Arnhem en Nijmegen AANBESTEDING. „DE KNOOPENWINKEL" Op DROSTE'S CACAO- kunnen direct en CHOCOLADEFABRIEKEN van 14—16 jaar geplaatst worden. Aanmelden bfj den Portiei aan de fabriek. GEVRAAGD GEVRAAGD NET R.-K. MEISJE KIPPENHOK TE KOOP GEVRAAGD R.-K. MEISJE nette Winkeljuffrouw B. z. a. Chauffeur Flinke Bloemistknecht NET PERSOON FLINKE JONGEN zoekt een betrekking, WEGGELOOPEN GEVRAAGD Biedt zich beleefd aan. JONGEMAN BUITEN WONEN OVER TE NEMEN Te huur gevraagd HUWELIJK. Friesche Stoelklok TE KOOP TE KOOP Te koop gevraagd Slechte zaken! Maar waarom adverteert U dan niet! Te koop of te Huur Bureau: Lange Tienefeweg7 GOUDA is het grootste der te Gouda verschijnende dagbladen en bezit in Gouda en omstre ken den uitgebreidste*! lezerskring Uit het Amerikaansche Leger Uw adres voor a.s. Winter (Nu nog tegen speciale zomerpi ijzen.) Alléén ZIJLSTRAAT (BIJ DE BRUO) AFGEKONDIGD HOOGSTE BOD SCHRIJFBUREAU TE KOOP cv omliggende gemeenten, aUook voor Scheveningen, hei «Vastland enz. plaatst men het best in JVooolstraat 2 en 2a - 'e-G RAVEN HAG E KATHOLIEKEN Men seint uit Standdaardbuiten aan de Maandagmidag omstreeks 5 uur is de brug over de Mark door een schip aange varen en ernstig beschadigd. Alle verkeer met auto's en voertuigen over de brug is gestremd, 't Laat zich aanzien dat er lange tijd zal verloopen eer de toestand weer in het reine is. Wat deze verkeersbelemmering zeggen wil, moge blijken uit het feit, dat de ver bindingsweg RoosendaalOudenbosch Moerdijk over deze brug loopt, welke thans voor rij- en voertuigen niet meer toegan kelijk is. Men zal nu genoodzaakt zijn over Breda om te rijden. Voor het voetgangersverkeer is een nood maatregel getroffen. De Aartsdiocesane R.K. Boeren- en tuin dersbond viert zijn 10-jarig bestaan. Maan dag werd te Arnhem de algemeene verga dering gehouden onder voorzitterschap van den heer L. baron van Voorst tot Voorst. Na afloop daarvan vergaderde de Han delsraad van den bond. De heer W. J. M. Hoefnagels, directeur van den Handelsraad, wees er op dat in het afgeloopen jaar de omzet zeer belang rijk is gestegen. De omzet is thans 81.080,645 KG. d.i. tien mi'ilioen Kilo meer dan het vorig jaar waarin ook al belang rijke stijging was. De omzet 1926 was ten bedrage van 6.600.878.26. Tot het eind van 1926 werd aan de afdeelingen als re ductie terugbetaald 93.639.20, en ook de A.R.T.B. zag ruim- 33.000 in zijn kas vloeien. In den prijsverkoop is 1926 een normaal jaar geweest. Spr bracht dank aan den voortreffelijken inspectiedienst over de afdeelingen. Spr. bracht ook dank aa den heer Sj v. d. Werf die door het oprichten van districtsdepots zeer belang rijk werk verrichtte. De rekening en balans over 192627 werden goedgekeurd. De reserve bedroeg 210.575.67, terwijl aan de verschillende districtsdepots en afdeeling en A.B.T.B. aan uitkeeringen werd uitgegeven 127.365.74; 131 afdeelingen zijn thans aandeelhouders in den Handelsraad. toe men aan één zijde toegang heeft. A1s nu de suppoost bij den ingang langs den muur fuistert, hoort wie daartegenover op de gaanderij staat, de stem van den sup poost zeer duidelijk langs den muur kcmen,. zelfs als hij fluistert. Vandaar de naam: „Whispering gallery". a) De gedachte kwam bij ir. Pot op, dat in elliptische duinkommen misschien ook der gelijke acustische effecten te bereiken zou den zijn. Een kom, die zich dadrtoe leent, is thans inderdaad door hem gevonden! Plaatst men aan de eene zijde een zwak tikkenden wekker op eenigen afstand van den grond en van den wand der helling, dan kan men aan het andere einde op pl.m, 30 M. afstand het tikken zeer duidelijk hooren. Fluistert men langs den kombodem, dan is het geluid op denzelfden afstand eveneens volkomen te verstaan. Eén meter verschil in hoogte van de plaats v,an den wekker is van invloed op het effect. Het was dus zeer duidelijk de vorm van den komwand en de plaats van den geluidsbron, die door de geluidsweerkaatsing het geluid zoo goed waarneembaar maakt, en niet maar een eenvoudige quaestie v,an directe linaire geluidsvoortplanting. Toen wij bij de door ir. Pot ontdektz duinkem aar.g-komen waren, hebben wij ge- constat"erd, dal cc door hem genremde feiten volkomen juist waren en Bergen thans met ri;n iiuisterkom een «antrekkclijkh' «d méér heeft gekregen. Merkwaardig geluidsverschijnsel. Uit Alkmaar schrijft men aan het „Hbl.' Door ingenieur W. F. Pot, uit Rijswijk, 'die tijdelijk te Bergen vertoeft, zijn in el liptische Beger duinkommen acoustische ef fecten waargenomen. Op een stillen avond in de afgeloopen week zijn wij met hem door de duinen gewandeld en gedurende dezen tocht vertelde hii ons, hoe in het Duitsche Museum te München wordt aan getoond, dat het geluid dezelfde wet van teiugkaatsing volgt als het licht, In het hrapdojBnt van een parabolischen zoek- lichtïfuegdl, welke aan het einde van een lange zaal is opgesteld, is een horloge op gehangen; aan het andere einde der zaal is in de richting van den stralenbundel van den eersten spiegel een tweede parabolï- schen spiegel opgesteld, met een ring in 't brandpunt. Houdt men zijn oor vóór dien ring, dan hoort men het horloge, dat aan de andere zijde der zaal hangt, tikken. Een opmerkelijk geval van duidelijke ge- luidswaarneming op vrij grooten afstand doet zich ook voor, zooals bekend is, in de St. Paul's te Londen. Binnen in den koepel van den St. Paul's kathedraal te Londen loopt rondom een gaanderij, waar- Docr een parabool om haar :'s te wen telen verkrijgt men een gebogen opperv'ak, aa', van gepolijst metaal vervaardigd, op vuurtorens dienst doet cis parabolische spiegel. De stralen van het licht, geplaatst in he' brandpunt van de parabool, worden dcor den pcrabolischen spiegelwand allen evenwijdig aan de as teruggekaatst. Bij twee groote schaalvormige albasten vazen in het Louvre, die ongeveer twintig meter van elkaar verwijderd staan, doet zich eveneens een dergelijk acoustisch ver schijnsel voor; wie fluisterend spreekt over den rand van de eene vaas, wordt gehooid door degeen, die can de tegenovergestelde zijde staat bij de andere vaas. i e Leiden is op den Maresingel tegen over de gasfabriek een ernstig ongeluk ge beurd. Ongeveer kwart voor twee gister middag kwam uit de richting Sophiastraat de motorrijder B. in woeste vaart aan rijden. Uit de Mauritsstraat kwam tegelijk een fietser aan, voor wien de motorrijder moest uitwijken. Hij moest een scherpen draai nemen, waarbij hij vermoedelijk het stuur kwijt raakte met het gevolg, dat de motor met kracht tegen een hek reed, dat langs den waterkant stond. De motor bleef voor het hek staan, maar de bestuurder werd in het water geslingerd. Met veel moeite slaagde men er in B., die eenige minuten onder water doorbracht, weer op het droge te brengen. Aanstonds werd door dr. Delbaere van den eersten hulpdienst, kunstmatige adem haling toegepast. Na drie kwartier was de drenkeling nog niet tot bewustzijn terug gebracht, waarna hij naar het AcademiscO ziekenhuis werd vervoerd, waar hij na eenige oogenblikken overleed, Vr.: Ik heb een rose hortensia in pot, welke dit jaar mopi gebloeid heeft. Hog moet ik handelen om haar het volgend jaar evenzoo in bloei te zien? Antw.: Om 't volgend jaar uw Horten sia zoo te hebben als thans, zal niet méér kunnen. Want hebt u' tijdens den bloei de plant goed bemest? Indien u baar in pot wil houden, is 't noodig de bloemtakken flink terug te snoeien, haar een standplaats te geven buiten in den tuin en met pot ingraven, Tijdens den zomer ze®r veel voed sel en water. In het najaar droog houden, om haar volgend voorjaar te verpotten in goed bemesten grond; op een lichte, voch tige, warme plaats voortkweeken, af te wacht entot Mei-Juni om haar buiten in 3en tuin te laten groeien. *t Laatste zal u 't meeste sucoes verzekeren. Vr. Welke verordeningen zijn Woensdag 1.1. door den Haarlemschen gemeenteraad van toepassing verklaard op de gean nexeerde gebieden? Ant.: Verordening op de markten te Haarlem, verordening op de winkelsluiting, verordening op den keuringsdienst van vee en vleescb der gemeente Haarlem,, veror dening op de keuring van Waren, verorde ning, regelende het veemarkttoezicht in de gemeente Haarlem, verordening regelende de wijze van afkondiging der plaatselijke verordeningen te Haarlem. Vr. Kan aan een kind geboren uit' Ka tholieke ouders, die beiden hun plichten verzuimen, het H. Doopsel worden gewei gerd? Vr. 2. Als voor dit kind door een der fa milieleden, die wel haar plichten waar neemt het H. Doopsel gevraagd wordt kan dan den pastoor der parochie dit weigeren? 1 Antw. 1 en 2. Indien er geen enkele grond aanwezig is, dat het kind katholiek opgevoed zal worden, mag het H. Doopsel geweigerd worden. Vr, Kan thans, na dc opheffing der Huur wetten en de schorsing der huurverorde- ringen zonder eenig bezwaar in de ge-' meente Haarlem, de huur der woningen, welke onder de gemeentelijke huurverorde- ring zouden vallen, derhalve beneden 6 per week, worden verhoogd? Antw. Ja. Wij ontvingen verschillende ongeteeken- de vragen, alsmede vragen, waarvan bij on derzoek bleek, dat de onderteekenaars geen abonné waren. Slechts vragen van abonné's, dan met volledige naam en adres onderteekend, worden beantwoord. Vr. Ik heb ee kip, welke steeds aan de veeren pikt. Is daar iets tegen te doen? Antw. Schaf u een zoogenaamden snavel- ring aan. Vr. Hoe kan men uit popelienstof drank- vlekken verwijderen? Antw. Alvorens wij uw vraag kunnen be antwoorden, moet u ons eerst melden, van welke soort drank de vlekken afkomstig zijn. Vr. Hoe ic de naam van den overste van het klooster van de Paters van de H.fï. Harten te Leijerbroek bij Sittard? Antw.: Pater K. R. Kremers S.C.J. Vr. Wat is de goedkoopste manier van reizen van Haarlem naar Amsterdam v.v. Is de Vogelenwijk ver van het station af. Gaat er om 6.30 v.m. een trein naar Am sterdam en ongeveer 5.10 een van Amster dam naar Plaarlem.? Antw. 1. Per trein 3e klasse.- 2.Ruim een half uur loopen. 3. 's Morgens 6.17 en 6.42; 's avonds 17.05 of 17.18. Alvorens wij u belastingvraag kunnen be antwoorden moet u ons eerst melden, hoe veel kinderen u heeft en van welke leeftijd. Vr. Ben ik verplicht te dienen (als ik in 't vaderland vrijgeloot ben) als ik naar Ned. Indië wil, omdat daar de algemeene dienstplicht is., Miin broer heeft daar in Ned -Indië gA.iend, was ook hier vrijge loot. Hij is daar in particuliere betrekking. Vr. 2. Kunt u mij adressen opgeven waar we ons kunnen vervoegen om als particu- I lieren vliegenier of mecanicien te wor den opgeleid, dus geen vliegenier van dienst, maar voor particuliere ondernemin gen? Antw. 1. Het vrijlaten voor den militai ren dienst in Nederland geldt niet voor Ned -Indië. U moet zich daar opnieuw op geven. 2. Wend u tot de directie der K. L. M., Schiphol, bij Amsterdam Vr. van J, M. te H. Uit uw her haalde vraag blijkt niet, dat u betreffende de nieuwe aanslagen eveneens gerecla meerd heet. Wanneer u door den Raad van Beroep in het gelijk gesteld is, wordt de aanslag verlaagd. Heeft u dus over de jaren 1926 en 1927 opnieuw ge reclameerd en is u ook voor die jaren door den Raad van Beroep in het gelijk ge steld, dan wordt de aanslag verlaagd Stel u daarom in verbinding met het belasting kantoor, waar uw biljet uitgereikt is. In ons verslag van de zwemwedstrijden te Amersfoort veripeldden wij A. J. Gerrit sen als 2en prijswinnaar en een Utrechte naar als eerste. Men bericht ons thans dat Gerritsen den le prijs won, terwijl de man uit Utrecht zich 4de plaatste. Een mooi succes voor den Haarlemmer. B. te H. Uw opnieuw ingezonden vraag was wederom niet met volledigen naam en adres onderteekend. Slechts die vragen worden beantwoord, welke met vol ledigen naam en adres onderteekend zijn Zondag is te Muskau in het regeerings- district Liegnitz het eerste gedenkteeken voor wijlen rijkspresident Ebert onthuld. Het gedenkteeken staat op het Friecrich Ebertplein en is zoo hoog, dat het uit de verte reeds duidelijk zichtbaar is. Het is opgetrokken uit Silezisch graniet, afgezet met grauw marmer en op den voor grond bevindt zich een relief met dc buste van wijlen president Ebert. Uit tal van plaatsen uit den omtrek wa ren rijksbanierleden opgekomen om de ont hulling, waarvoor van de zijde der bevol king groote belangstelling bestond, bij te wonen. De regeering had zich doen vertegenwoor digen, terwijl voorts het provinciale bestuur en verschillende gemeentebesturen uit den omtrek eveneens vertegenwoordigd waren. De oud-minister voor economische aan gelegenheden, Schmidt, Jiield de feestrede, waarin hij het leven en werken van den eer sten president der Duitsche republiek schetste. Volgens een bericht aan de „Montagposl" uit MünchenGladbach werd Zondag het St. Jozefsklooster te Waldniel, waar een groot aantal zwakzinnigen verpleegd wordt, door een grooten brand geteisterd. Het vuur werd ontdekt toen de verpleeg den juist in de kapel vertoefden. De brandweer van Waldniel en die van München—Gladbach hadden na vijf uur den brand onder de knie. Het dak is volkomen van «het hoofdge bouw afgebrand en de bovenverdieping, waar de slaapzalen van de verpleegden gelegen waren, heeft door waterschade en door het invallen van het dak zwaar gele den. Een brandweerman werd gekwetst. De laatste oogenblikken. BOSTON, 23 Aug. President Fuller, die ook de laatste verzoeken om de terecht stelling alsnog niet te doen doorgaan, af wees, verklaarde, dat zijn plichten nauwkeu rig in de wet zijn omschreven en dat hij Om die reden niet kon ingrijpen. Ook de verzoeken van de naaste familieleden der veroordeelden en van vooraanstaande man nen mocht hij niet inwilligen. Sacco heeft voor zijn laatste schreden naar de doodenkamtr afscheidsbrieven ge schreven aan zijn moeder, zijn vrouw en kinderen. Op weg naar de a'oodenkamer riep Sacco, toen hij in de deur was, in 't Itaiiaansch: lang leve de anarchie! Zonder daartoe een uitnoodiging af te wachten, nam Sacco kalm in den electrischen stoel plaats. Terwijl hij vastgebonden werd, riep hij. in gebroken Engelsch: Vaarwel mijn vrouw, vaarwel mijn kinderen en al mijn vrienden. Even voordat de elctrische stroom werd ingeschakeld, wendde Sacco zich tot de getuigen en riep hen goeden avond toe. Na een laatsten uitroep; vaarwel, moeder! geschiedde te 12 uur 19 zijn electrocutie. De sterkste stroom van 1800 2000 volt werd ingeschakeld en het vonnis aan Socco was voltrokken Nadat het stoffelijk overschot van Sacco was verwijderd, werd onmiddellijk daarop Vanzetti binnengeleid. Ook Vanzetti maakte een zeer rustigen in druk. Voordat hij, zonder daartoe te moeten worden aangespoord; plaats nam ïn den etec- trischen stoel, hield hij een korte toespraak. Bij het betreden van de doodenkamer drukte hij zijn bewakers de hand. Toen hij in den stoel zat, verklaarde hij: ik ben onschul dig en nooit zal ik bekennen de misdaad ge pleegd te hebben. Toen zijn handen vastgebonden waren, sprak hij nog eenige woorden van afscheid, waarop te 12 uur 26 de terechtstelling plaats had. Voor hem werd een stroom van 1400 tot 1900 volt ingeschakeld. Ook bij de te rechtstelling was geen geestelijke aanwezig. De lijken der drie terechtgestelden zullen hedenmorgen aan de familie worden over gegeven. BOSTON, 23 Aug. Tegen middernacht had zich een groote menschenmenigte in de nabij heid van de gevangenis verzameld. Op ver schillende plaatsen in de stad is het tot ern stige botsingen met de politie gekomen. Twee personen werden gedood en velen gewond. Meer dan honderd personen werden gear resteerd. Toen het bericht van de terechtstelling tot de menigte vóój de gevangenis doordrong, werd hiervan in een langdurig zwijgen ep met ontbloote hoofden kennis genomen. Tot lang na middernacht bleef het rumoerig in de stad. MARSEILLE, 22 Aug. De Koningin van Egypte is alhier aan boord van haar koninklijk jacht „Mahroussa" aangekomen. De burgemeester, de heer Fahlry en talrijke vooraanstaande persoonlijkheden uit het Fransche openbare leven waren ter begroe ting der Majesteit aanwezig. KIEL, 22 Aug. Gisteren is alhier op het Vlaamsche sportplein een gedenkteeken onthuld voor de in Vlaanderen gevallen marinesoldaten. KOENINGSBERG, 22 Aug. Alhier is heden de vijftiende Duitsche Oostmesse ge opend, die een buitengewoon sterk bezoek te zien gaf. Er waren o.a. verschillende afgevaardig den uit de verschillendste gedeelten van Sowjet-Rusland. GENEVE, 22 Aug. Het minoriteiten congres, dat hedenmorgen alhier zou wor den geopend, is tot nader te bepalen da tum uitgesteld, naar verluidt wegens het nog niet aanwezig zijn der voornaamste gedelegeerden. Andere geruchten doen echter uitkomen, dat er moeilijkheden gerezen zijn zoowel ten opzichte van de geldigheid der manda ten als over de samenstelling der agenc-'a. In een interview met den Vas Diaz-cor- respondent te Londen, zou de vlieger van Dijk hebben verklaard, dat de benzinetank vlam zou hebben gevat. Naar de directie van de K. L. M. ons verzocht mede te deelen, is haar daarvan niets bekend. 15 per 100 bos; Uien 1.10—1.25 per 25 K.G. Sjalotten f 1—1.60 per 100 bos; Meloenen 19—77 oer 100 stuks. Appels: Codlin Keswick 9—15 Yellow Transpa rant f 23—50 per 100 Kg. Peren; Clapp's Favorite 15—23; Goudballen 5—6.50; Seigneur d'Esperen 915: Suikerpeer f 5.50—8.20; Kruideniers 37—43; Dirk jes 6—11.80; Trosjes 2.60—5.60 per 100 Ktf. PURMEREND, 19 Aug. „Afslagvereéni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken Aardappelen 0.57—2.18, id. kleine 1.05 1.50, per zak van 25 k.g.; slaboonen 1.25—3.10, snijbooenn 1.20—4.05, per zak van 15 k.g.; roode aalbessen 25—39 et. per k.g., perziken 8.7017.50 per 100, pruimen 5964 ct. per k.g., komkommers 1.304.90 per 100, druiven 11.02 per k.g.; bloemkool 8.9025 per 100, spinazie 3778 et., postelein 2035 ct., per mand van 5 k.g.; sla 1.40—2,50, andijvie 1 3.20, per 100 krop; selderij 5.605.90, rabarber 55.40, wortelen 5.1010.60, per 100 bos; uien 1.1010.30 per 25 k.g., meloenen 1971 per 1C0 stuks; appels: Cardinaal 13—17, Codlin Keswick 12 18, roode Tulappel 813, Yellow Trans- jparant 1650, per 100 k.g.; peren: Clapp's Favorite 11-2-1, Goudball en f 3.506.50, Suikerpeer 48, Kruideniers 1841, Dirkjes 612.10, Trosjes 4.206, per 100 k.g. R. K. Coöperatieve Tuindersver. „Kenne- merland" Prijsnoteering van 22 Augustus: Frambozen 50—60; Bessen 4050; To maten 8—17; Dopers 2030; Capucijners 17 30; Witte cap. 1426; Raspers 2030; Tuinboonen 611; Bloemkool le 2025; 2e 1016; per stuk; Komkommers 23; Wortelen 814; Selderie 35; Pieterselie 46; Spinazie kist 85100; Postelein 40 50; Sla 50 stuks 2060; Andijvie 5590; Aardappelen 68; Spercieboonen mdr. 15 -19; Snijboonen 1723; Dikke boonen 12 19;Specieboonen zdr. 1724; Trosboonen 24—28. PURMEREND, 20 Aug. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmrend en Omstreken. Augurken 10212 manden. Middel 0.58 0.1; Basterd 0.75—0 84; Grof fijn 0.75 —1.80; Fijn Fijn 1 50—2.20; Stek 0.26 0.31; Bommen 0.30 per 6 K.G, PURMEREND, 22 Aug. Afslagvereeni- ging Beemster. Purmerend en- Omstreken. Aardappelen 0.431.89; kl. Aardappelen 0.881.22 per 25 Kg.; Slaboonen 1.75 —3.10; Snijboonen 1 254.05 per 15 Kg. Roode Aalbessen 0.150.35 per Kg.; Klapbessen 0.400.75 per 10 KKg.; Per ziken 716.50 per 100 stuks; Pruimen 0.15—0,25 per Kg. Komkommers 0.90— 3.60 per 100; Bloemkool 828; Roode kool 4.606.10 per 100 stuks: Sp nazie 0.510.76; Postelein 0.90 per 5 Kg.; Sla 1.102; Andijvie 1—1.80 per 100 krop; Rabarber 55.70 per 100 bos; Bieten 1316.50 per 1000; Wortelen ƒ11 OLYMP. PLOEG K. N. G. V. Te Arnhem zijn voor de derde maal door het K. N. G. V. selectie-wedstrijden ge houden, ten einde de turners aan te wijzen, die eventueel in aanmerking zouden kunnen komen om op het Olympisch Turntournooi in 1928 ons land te vertegenwoordigen. De wedstrijden bestonden uit vrije oefe ningen, rek, voorgeschreven en keur-oefe- ning brug, voorgeschreven oefening ringen en paard en keuroefening paard, paardsprong op voorgeschreven lengte en breedte. Van de 20 deelnemers, werden er 16 aan gewezen al svoorloopige candidaten voor de Olympische ploeg, welke onder leiding van den heer Miesz, den Zwitserschen keur- turner, verder zal oefenen, ten einde later uit dit zestiental een keuze te doen. Deze ploeg bestaat uit de heeren: 1. H. Licher, de Halter, Alkmar; 2. P. van Dam, Donar, Den Haag; 3. J. F. v. d. Vinden, D. O. S., Amsterdam; 4. E. Melkman, M.A.I., Bergen op Zoom; 5. M, Jacobs, Bato, Am sterdam; 6. Stuyvenberg, D. O. O., Utrecht; 7. J, Wijnschenk, Bato, Amsterdam; 8. P. Jongeneel. Hercules, Rotterdam; 9. E, Pluis- ter, V. en K., Groningen; 10 C.Kan, Lycurgas,. Bolsward, 11. P, van Dijk, Hollandia, Vlaar-, dingen; 12. W. Pouw, D. O. S., Amsterdam; 13. M. J. van der Linde, Hercules, Rotter dam; 14. K. Boot,Hercules, Oud Karspel; 15. Th. Brouwer; K. D. O., Dordrecht; 16. F. Winia, Donas, Den Haag. De aangewezen turners hebben de be lofte afgelegd, dat zij in elk opzicht vol ledige toewijding zal geven voor de Olym pische Spelen 1928, wat betreft het onder deel gymnastiek en,dat zij alle vereenigings- en kringbelangen zeilen achterstellen-feij die der Olympische Spelen. H. S. C.—EXCELSIOR. Zondag hield Excelsior haar derde re cord uit Haarlem-den Haag en terug. We gens ongunstig weer konden geen snelle tijden gemaakt worden, ook was de op komst niet groot, De uitslag was als volgt: A. Michel in 2 uur 14 min. 24 sec.; C. de Nijs in 2 uur 20 min, 45 sec.; W v. Dok in 2 uur 24 min 36 sec.; W. v d. Beeke in 2 uur 24 min. 55 sec.; W. Sleutel in 2 uur 40 min. 5 sec'.; F, de Nijs in 2 uur 40 min, 26 sec. GEBOREN: ZOON van: M VAN STRIEN E. A. A. v. STRIEN-KAMP. Haarlem, 22 Aug. 1927, Tulpenkade 8. (Post Overveen). GETROUWD: en De Heer en Mevrouw BIJVOET-BAR, bedanken, ook namens wederzijdsclie familie, voor de belangstelling bij hun huwelijk ondervonden, 7575 Kinderarts^ CONSUMPTIE KIOSK Prima Consumptie - Billijke prijzen, naast de Autobussen. opmaken van MATRASSEN, solicd en goedkoop adres J, DEKKER Madoerastraat 28 "rhotea'van Jordenstraat) Op alle Dinsdagen in AUGUSTUS Zie aanplak en strooibiljetten Het BESTUUR der Woningbouw- Vereeniging St. BAVO, gevestigd tc Haarlem Damiatestraat 1, op DINSDAG 30 AUGUSTUS a.s. :al trachten AAN TE BESTEDEN: het buitensclnlderwrek van 295 woningen, gelegen aan en bij dc Zomervaart, Kruistochtstraat enz enz. te Haarlem. AANWIJZING: Vrijdag 26 Augustus a.s. des n.m. 2.30 uur ten kantore der vereeniging Damiatestraat 1 BESTEK EN VOORWAARDEN: Ver krijgbaar a 1.ter kantore der Ver eeniging op Woensdag 24 Augustus des n.m. 2 tot 5 uur enDonderdag 25 Augustus des v.m. 9 tot 12 uur. Namens het Bestuur W. J. PEEREBÖOM, 7574 Bouwkundige gevraagd per 1 September, bekend met het fourniturenvak. Uitsluitend brieven vermeldende vorige betrekking en verlangd salaris aan WAKMOE SS TRA AT 14. Een flinke Boeren- of Buitenmeisje loon 8 a 10 per week, klein gezin, liefst v, g g. v. Brieven onder No, 2661, Bureau van dit blad. BONTWERKER(STER). Voor thuiswerk (Haarlem). Br. ond. No. 7587, Bur. v. d. BI. Biedt zich aan een ruim 18 jaar, voor dag en nacht V.g.g.v., omtrek ^Hillegcm, Heemstede. Br. ond. lett. P, Agent B, v. d. LANS, N. H Crt„ Hillegom. TERSTOND GEVRAAGD. MODISTE in burger DAMES HOEDENZAAK. Vast werk. Hoog loon. (Haarlem). Br. ond. No. 7587, Bur. v, d. Blad. Nieuwe kippenhokken vanaf 14, - Adres N. Geldeloozepad 24 (Zijstraat een R. K. gedipl. Kraamverpleegster voor eind Dec. of bëg. Jan; te Lisse Brieven met condidties ond. No. 2653, Bureau van dit Blad. Terstond gevraagd een net voor den dag. Adres: Mej, GEUKERS Oranjeboomstraat 53 2668 TERSTOND GEVRAAGD VERKOOPSTER en AANKO- MENDE in DAMESHOEDEN-! ZAAK (Haarlem). Br, ond No 7588, Bur. van dit Blad. Gevraagd in een Commestibleszaak een goed met het vak bekend. Brieven onder No. 2669, Bureau van dit blad. voor part.-, vrachtauto of autobus, v.g.g.v., Br. No. 2657, Bur. vd. Blad zoekt vaste betrekking v.g.g.v., om direct in dienst te treden. Br. no. 2670 Bijkantoor Beverwijk. met kantoorroutine en kennis van boekhouden, zoekt plaatsing op kan toor, Br. No. 2667, Bur. v. d. Blad. gevraagd voor loop- en bakkerijwerk Zich aan te melden 's avonds na 5 u Overtonstr. 19 Haarlem (Noord) 2666 Jongmensch, 23 jaar, van beroep schilder Onverschillig in welke branche. Brie ven bijkantoor N. H. Crt., Beverwijk onder No. 2660. een geelharig Hondje met tuigje, luis tert naar den naam van Pierk. Tegen belooning terug te bezorgen: Kouden- horn 54 rood. 7586 een KERKWERKSTER. Zich schrifte lijk of persoonlijk te melden aan J. de RUYTÊR, Koster van de R.-K. Kerk te Driehuis (Velsen). Behanger, Stoffeerder, Beddenmaket Speciaal adres voor het opmaken van bedden, in een dag thuis, 5, Gr. v, Wiedstraat 9. 265" Biedt zich aan voor halve dagen, met algemeene ontwikkeling, voor administratie of schrijfwerk. Brieven onder No. 2640, Bur. van dit blad. DriehuisWesterveld, onm. b. spoor en Kerk, Burgerwoonhuis m. garage, tuin, park en vijver, 5O00 M2, pr. 8400.—. P. BLEEKER, Makelaar, IJmuiden. 2604 2 nieuwe le klas luxe Burgers Rijwie len uit de alombekende fabriek H. BURGERS van GroningenVelp, Spotprijs. Heeren 57.50, Dames 6C met nog volle garantie. Vrij zicht. Franco br, No. 7546, Bur. v. d. blad een étage met 3 k. of ben.- of boven huis, op goeden stand. Brieven ond. No. 2665, É'ur, van dit Blad. Gepensioneerd weduwnaar, zoekt kennism. met nette R.-K. Juffr., om na wederz. goedv. een huwelijk aan te gaan, liefst niet geheel o.b.m. Br. on- I der no. 7558, Bur. van dit blad. 1 te koop Ao 1700, zeldzaam, dubbel- en kwartierslag, zonder gebrek, prijs billijk. Atjehstraat 30. 2656' Een best zwart Merriepaard, 7 jaar oud. Te bevragen bij TH DIJKMAN Hofgeest, Santpoort. Een in goeden staat zijnde Tuinders wagen met dissel en Iemoen en ectt beste Boerenwagen, bij R. VAN EGMOND, Kweekei'slaan No. 11, Sant poort. Witte Indische Pakken, Adres: S. GAARKEUKEN, Jacobijnestr. 22 Haarlem. - Tel. 13109. 2659 het s>gerieHiike Heerenhuis, gelegen RAAMVEST 13 B,. Aanv. 115 Sept. 2663 JEKKERS, bruin en zwart - MOTOR- KLEEDING - REGENJASSEN - DA MES en HEEREN TRENCH COATS. 60 S P A A R N E 60. raast kantoor Waterleiding. „Couvin" haarden met dubbele circulatie 73.-~ „Couvin'' Calorisèe kachels (rijk nikkel) 12.95 „Couvin" losse binnen kachels 4.55 Salamander kachels 5.95 Waschfornuizen 4.95 Ko'enkitten 0.58 lepels 0.13 Kachelpijpen 0.48 per meter Ellebogen 0.19 per stuk All maten. ENZ. ENZ. ENZ. (GEEN FILIALEN). BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van HAARLÈM brengen ter openbare kennis, dat heden is een verordening tot vaststelling van een rooilijn voor de Westzijde van de Oostvest en dat gedrukte exemplaren daarvan ter gemeente-secretarie (7e Afdeeling( tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. HAARLEM, 23 Augustus 1927. De DIRECTEUR van het GEMEEN TELIJK WONINGBEDRIJF vraagt op de enkele noodwoning aan de Papentorenvest 57, Deze wening is vrij van ongedierte. Schriftelijke aanbiedingen (ongeze. geld) vóór 27 Augustus a.s., Bureau Kruisstraat 45. Storting van -de geheele koopsom vóórdat met slooping majf worden aangevangen. 7584 Te koop gevraagd een goed onder houden Cylindoj'bureau of Bureau- ministren eu Stoel, Brieven m. opgave van houtsoort en prijs, onder No. 7581, Bureau van dit blad. 40 kuikens (W. L.), 4 maanden oud ca 50 kippen van den eersten leg. P. Wit- teman, Twistduin B 27, Nbordwijker- nout. ■senc* ...1 bestemd voor Den Haag uoopt niet in winkels waar caiede- lijke oi N.' Malthusiaaasche artikelex worden vcrhochl of voortanden zijn. Koopt aan stationsboekentaGten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3