CHEQUE-KOERSEN Amstercfomsefie Beurs Centrale Verwarming Het gouden jubilé van de firma Anton Bosse. BURGERLIJKE STAND. Lantaarnpaal omvergereden Personalia. De diefstal van bankbiljetten. Uit de rails geloopen. Te water. Ter Hall's Revue. Examens Hoofdakte. De burgemeester C. Maarschalk. Gevonden dieren en voorwerpen. Een aanbod van het Ned. Kunst verbond aan Haarlem. De erkende Pontschool. Programma. Hondententoonstelllng te Haarlem. De overdeg aan de Kleverlaan. Aanbesteding. UIT DEN OMTREK. HEEMSTEDE. BEVERWIJK. HILLEGOM. IJMUIDEN. HALFWEG. HAARLEMMERMEER. OVERVEEN. de Spaarae-Bank, Haarlem 284$ 185$ 182 182 183$ 351$ 109 118$ 465 96%, 139%, 133$ 160 325 b 215 345$ 306 251% 312 155 1 200 111 85 82 48 65 b 100$ 217 190 1 175 b 188$ 6|: 3f 183$ 350 109$ 118$ 138| 160 1 322 b 215 b 346$ 300$ 250-48 310 153 198 110 87 83$ 217 190 176 766-2-3 420 135 188$ 168-70 540$ 471 255 478 134 189$ 66%-$ LAATSTE NIEUWS. 90.000 K.G. hooi verbrand. Autobotsing op den Haagtveg. Een kwestie in den Raad van Wierden. INGEZONDEN. RECHTZAKEN. Wantoestanden en ongeoor loofde terreur? GEMENGD NIEUWS. Jeugdige vechtersbazen. !;li lAdvJ Een zeer druk bezochte receptie. Zooais wij reeds meldden had gistermid dag een zeer druk bezochte receptie plaats ter gelegenheid van het gouden jubilé der firma Anton Bosse. O.m. verschenen daar het bestuur van de R. K. Middenstands-vereeniging, die bij monde van zijn voorzitter, den heer P. J. M. van Tetering, den heer Bosse huldig de, die niet alleen een hoogst verdienste lijk lid van de vereeniging steeds was, maar die 20 jaar geleden gehoor gal aan het be vel van den Bisschop tot organisatie van den Middenstand met een Rocmsch cachet. De heer Anton Bosse was het die toen de R. K. Middenstandsvereeniging opricht te en onder zijn praesidium kwam de ver eeniging tot grooten bloei Namens de Barteljorisstraatvereeniging sprak de heer Weyburg eenige zeer waar- deerende woorden tot den jubilaris en bood een tinnen vaas met inscriptie, gevuld met roode rozen, aan. De heer ten Boom huldigde namens den geheelen Midden/.and van Haarlem den heer Anton Bosse als een van de meest bekende inwoners van Haarlem. Spreker wenschte den jubilaris nog vele jaren toe. Vermelden wij nog, dat een groote stapel telegrammen werd ontvangen. Het winkel personeel bood den jubilaris een zeer fraaie lamp aan voor het kantoor. Zoo is dan het feest van de firma Bosse en in haar de heer Anton Bosse op waar dige wijze gevierd. Wij hopendat deze pionier van den Kath. Middenstand van Haarlem nog langen tijd op dezen gloriedag zal mogen terugzien en dat de reputatie van zijn zaak zich nog in lengte van dagen zal mogen handhaven. Ondertrouwd: 25 Aug. J. C. J. Hosman en A. B. E. Spiekerman. L. H. Dedding en A. M. Zandbergen. H. T. Poelgeest en P. H. A. Olijdam. B. Langeveld en C. M. Baltes. -T. de Looze en M. C. v. d. Kasteele. Getrouwd: 25 Aug. K. Duursma en S. C. E. Petram. H. E. Wijnen en E. W. Nefi. S. J. P. Korthoven en M. A. Zwaneveld. D. T. L. Poierrié en E. C. M. Miks. J. A. Remmé en M. W. F. Kuijken. J. Zieren en W. M. Engeman. H. A. Nij- man en J. H. v .Brederode. P. I. Rippen en G. Bos. W. J. J. Hessels en W. Cop. P. B. Hoogkamer en M. H. W, Otto. C. J. Westera en H. P. Jansen. H. C. Haazer en J. Hofer. F. G. L. Botti en A. P. den Hollander. E. H. Koek en J. H. Groeneveld. H. J. F. v. Hezel en G. J. Wesselink. L. D. Minnigh en A. S. Ho- genkamp. Geboren: 22 Augustus, d. van A. S. Ton nissenv. d. Kloet. 23 Augustus, d. van E. L. AbspoelSchwerdel. d, van A. M. HarrenOomen. 24 Augustus z. van J. C. A, Meerwaldtv. Wieren. d. van J .A. AldersWempe. 25 Augus tus. d. van J. M. Germeraadv. Waard: z. van J. Molenkampv. d. Kolk. z. van M. H. C. SchoorlTerhaar. z. van G. StolwijkHoolwerf. Overleden: 24 Augustus: A. G. Wijd- oogen, 23 j., Riouwstraat. Gisterenmiddag is een lantaarnpaal, staan de op den hoek van de Amsterdamsche Vaart en de Nagtzaamstraat omvergereden. Een dekzeil van een voorbijgaande auto slingerde zich om de paal heen. waardoor deze omver werd getrokken. De auto reed door. Voor het examen boekhouden M. O. slaagde de heer A. Witkamp te Haarlem. Gisteren zijn in den tuin van een perceel aan den Krayenesterlaan de twee vermiste bankbiljetten van 25.teruggevonden, waarvan wij gisteren uitvoerig melding maakten. Gisterenmiddag te kwart over 3 is bij het viaduct in de bocht van den Schotersingel een tram uit de rails geloopen Door het personeel van de tram werd het rijtuig weer in de rails gebracht. Gisterenmiddag te kwart voor 5 reed een 4-wielige wagen, bespannen met een paard en bestuurd door een Heemstedenaar, over den Kleinen Houtweg. Vermoedelijk was de vracht niet goed geladen. Tengevolge daar van vielen van de 15 kisten koek en beschuit er 2 in het water van den Gasthuissingel. Met een roeibootje werden ze opgevischt en aan den voerman teruggegeven. Het is möeil-ijk, na al hetgeen er reeds over dit kijkspel is geschreven in ons blad, nog een nieuw gezichtspunt te openen. Het zou noodwendig een herhaling worden, van hetgeen reeds is gezegd. Ook gisterenavond was de zaal uitver kocht. En voor de resteerende avonden be leeft de toeloop al even groot te worden. Wie de revue nog_ niet gezien heeft pro- fiteere alsnog van de gelegenheid. De examens te Haarlem zijn algeloopen. Van de 158 mnl. candidaten, slaagden er 62; Van de 95 vrl. candidaten slaagden er 2S. De burgemeester van Haarlem, de heer C. Maarschalk, is vanaf heden tot en met 3 September afwezig. Waarnemend burge meester is de heer Mr. A. Bruch, wethou der van onderwijs. Terug te bekomen bij: Bur v. Politie Smedestraat R. K. Zang boekje; E Verdonk, Kanariestraat 86, bl. werkbroek; Bur. v. Politie dop van Vulpen houder; Koopman Bakencssegracht 105, hond met tuig; C. Louw, Da Costastraat 24, dameshorloge; J. Koster, Brouwersvaart 14 c., handwerkje; W. Marlen, Hasebroek- straat 20, gele herdershond; N. Teeuwen, Lange Poellaan 3, hondentuig; R. Meijer, Voorlemplein 6 rd. hondenhalsband met penning; Kennel „Fauna" Parklaan geel hondje; Kennel „Haarlem" Wilhelminalaan 22: Keeshondje gebracht door v. Baak, Adriaan Hooppleinl grijze kat gebracht door Brandenburg, Verspronckweg 11; zw. kat gebracht door Habermelk, Kinderhuis- singel 30; gr. kat gebracht door Mcnsch, Tramweg Aerdenhout; C. Polak, Dr. Leyds- straat 127, kinderwagen; A. v. d. Linde, Busken Hietstraat 29 grijze kat; Schadee Gerrit v. Heesstr. 7, zwarte kat; G Kamp Voorzorgstraat 68, lorgnet in etui; J. v. Donselaar Parklaan 62, loterijbriefjes v,*d. Unie; C. Oudendijk, Pijnboomstraat 125, loterijbriefjes v. d. Unie; Bur. v. Politie Smedestraat moerdop; Schadee Gerrit v. Heesstr. 7 portemonnaie met inhoud; J. Hille, Rijksstraatweg 57, hernportemonnaie m. inh.; J. v. d. Aar Kloosterstraat 62rd., rijwielbe^astingmerk; P. v. d Veen, Zwaluw- straat 5, rozenkrans; Bur. v. Politie Smede straat rentekaart t.n. van R. Kuyper; J. Greeuw A. L Dyserinckstr. 22, rijwielbelas- tingmerk; H. Mulder, Graal Willemstraat 45, rijwielbelastingmerk; Bur. v. Politie Smedestraat twee sleutels en een ring met sleutels; J. v. Emsbergen Anegang 27, tasch met inhoud; J. Bakker Hcerensingel 39 rd. damestasch; J. Boeree Rijksstraatweg 67, teekening betr. waterverbr.; Meyer Bake- nessegracht 46 rd. vulpenhouder; B. Tim mer Hoogewocrdstraat 9, zakmes. Hoven- dienst Houten schuit, gevonden in het Spaarne. Naar wij vernemen, heeft het bestuur der afd. Haarlem van het Ned. Kunstverbond aan het gemeentebestuur van Haarlem te koop aangeboden drie bas-reliefs van den beeldhouwer A. Andriessen, die volgens het Ned. Kunstverbond uitnemend geschikt zouden zijn om te dienen als muurversiering voor de in aanbouw zijnde school voor Voorbereidend Lager Onderwijs in de Saracenenstraat. De koopprijs zou 20 be dragen. Blijkens een advertentie in dit nummer, Is de erkende Pontschool van Ripperdapark 24 verplaatst naar Zijlstraat 47rood, boven de Nationale Bank. der H.O.V. Muziekuitvoering in den Hout op Zaterdag 27 Augustus, des namiddags te hall drie onder leiding van Nico Gerharz. 1. Alte Kameraden,marsch A. Feike 2. Ouverture Banditenstreiche Fr von Suppé 3. An der schonen blauen Donau, walzer, J. Strauss 4. Selection from The Geisha S. Jones 5. Ouverture Zampa F. Herold 6. Zwci Ungarische Tanze No. 3 en 6 J. Brahms. 1. Fantasie dus Die Dustige Witwe F. Lehar Do Kynologenclub Amsterdam zal Zondag 4 September a.s. haar twaalfde internatio nale hona'ententoonstelling houden voor honden van alle rassen. Als terrein is gekozen het Brongebouw •met den tuin. Bijzondere aandacht is besteed aan het samenstellen der keurmeesterslijst. Keurmeesters zijn: Kap. Alofs, alle Set ter soorten; J. Becking, alle Terrier soor ten; F. J. Boudier, Boxers; H. Delermeijer, Jachthonden; G. en J. Fokker, Dashonden; A. C. v. d. Hoek, Dobermann Pincher; Bern. v. d. Hulst, Engl. en Fransche Bull- doggen; Mevr. C. v. c. Jagt Ruwers, kleine Giriffons; M. Kessler, Epagneul Berton enz.; G. Krebs, Tay Spaniels, Alghaansche Wind honden; L. Mandigers, Duitsche Herders honden; J. Meijer, Hollandsche Herders honden; Paine Strieker, Jacht Spaniels; J. Opsen, Greyhounds, Sloegi's; C. H. v. c.'. Roemer, Matins, Pyreneeërs, Keeshonden, Chow chows, Samojeden, Dalmatiners, Poe dels, Sipperkes, Dwergkeeshonden; H. G. Rouwendaal, Duitsche Dwergpinchers; C. A. A. Schuld, Iersche Wolfshonden, Bar- solr, Deerhounds, Collier, Bobtails, Whit- pets; H. C. Schmabz, St. Bernards; P, T. Verschoor, New-Foundlanders; Mej. A. Vonk, Pekingese, Bron Bos, Deutsche Dog gen; H. J. Clarion, Reisen Middenslag en Dwergschnauzus, Gladh. Duitsche Pinchers. Met het oog op het veilig verkeer bij overwegen is er in het A.R.D. der Ned. Spoorwegen een artikel 86 opgenomen, het welk voorschrijft, dat op belangrijke posten waar door het spoorweg-personeel voort- durenden of inspannenden arbeid wordt verricht, een diensttijd ten hoogste 10 uren mag bedragen en 96 uren in de twee weken. Is deze post niet belangrijk, dan valt het personeed er onder artikel 89 Alg. Regle ment voor den Dinest en mogen twwe diensttijden in veertien dagen 12 uren per etmaal bedragen en het totaal van den in de veertien dagen gedanen dienst mag uit gebreid worden van 96 uren tot 132 uren; voor hen die op den post wonen of oo- middellijk daarbij, 144 uren per veertien da gen. Welnu de overweg aan de Kleverlaan te Haarlem is een zeer drukke post, schrijft de Ned. Ver, van Spoorwegpersoneel in ,,'t Volk" Met den zomerdienst passeeren er niet minder dan 137 vaste treinen volgens de dienstregeling, waarbij nog komen tal van proefritten, vischtreinen, kolentreinen, aardbeientreinen, enz. Dit wat het treinverkeer betreft, Maar ook het wegverkeer is zeer druk en vordert alle aandacht en zórg.van het bedienend personeel. Een oógenblik van inzinking van aandacht kan noodlottig zijn voor het trein verkeer zoowél als voor een der vele trams der N.Z.H.T.M., auto's, rijwielen, voetgan gers enz, die zonder ophouden den overweg passeeren. Het spréékt vanzelf, dat het hoofdbestuur der Ned. Ver van Spoor- en Tramwegpersoneel, zoowel met het oog op het personeel aan dezen overweg geplaatst als om de veiligheid op deze post, dan mi nister van Waterstaat verzocht om de be dienende wachters op deicn overweg te brengen onder artikel 86 van het A.R.D. De minister geelt nu op dit verzoek een afwijzende beslissing. „Een onderzoek, ingesteld naar aanleiding van het in nevenvermelden brief kenbaar gemaakt verlangen heeft uitgewezen, dat weliswaar de treinenloop en het wegverkeer aan de post Kleverlaan te Haarlem, druk zijn, doch tevens, dat deze post is een ge wone bewakingspost zonder sein- of wissel bediening, en dat in verband met deze om standigheid de door het betrokken perso neel te verrichten werkzaamheden niet van dien aard zijn, dat aanleiding zou bestaan tot rangschikking onder artikel 86 A.R D over te gaan." Indien er bij dez enpost ook nog sein- of wisselbediening zou voorkomen, zou het onmogelij.t zijn den post te doen bedienen door het^ tegenwoorcj{ge per50ncel en zou er uitbreiüinjj moeten plaats hebben. Drukke treinenloop en schier ononderbro ken wegverkeer stellen dus volgens den minister geen bijzondere eischenaan het personeel ten opzichte van de veiligheid, aldus de Ned. Ver. van Spoorwegpersoneel. Gisteren werd door het Provinciaal Be stuur van Noord-Holland bij enkele inschrij ving aanbesteed: Het verbreeden van den Spaarnwouder- dwarsweg tusschen het vliegveld Schiphol en den Sloterweg in de gemeente Haarlem mermeer, benevens den aanleg van een fun- deering voor de rijbaan en voor een rijwiel pad in bovengenoemden weg. Laagste inschrijver was de N.V. Geruisch- looze Weg te Heemstede, voor 91.890. /r) Gemeentezaken. B. en W. stellen voo/ aan IL A. Vromaris te Heemstede te ver- koopen een perceel bouwterrein, groot on geveer 810 M2., gelegen aan de Oostzijde der Zomerlaan, nabij de Lentelaan (het zg. Valkenburg), tegen een koopsom van 6 per M2. B. en W. stellen voor om te verkoopen aan J. M. C. Doorman, bouwkundige te Amsterdam en G. Eysker, bouwkundige te Haarlem, een perceel bouwterrein, groot 482 M2., gelegen aan de Oostzijde der Heemsteedsche Dreef, nabij de Nic. Beets- straat. Idem aan C. D. Boudewijn te Bennebroek 4 perceclen bouwterrein, groot ongeveer 1630 M2. gelegen aan de Westzijde der Val kenburgerlaan. Aan L. Everdijk, bouwkundige te Heem stede, een perceel bouwterrein, groot 2377 vierlc. Meter, gelegen aan de Westzijde van de Heemsteedsche Dreef, nabij het Valken burgerplein. B. en W. stellen voor van den heer J. Vcrdonkschot t|| Heemstede, te aanvaarden voor wegverbreedihg strooken grond, ge legen aan de Westzijde van den Glipperweg voor de huizen of de perceelen kad. bekend sectie No. 1711, 1712, 1316 en 1317. Idem van de dames Gezusters D. en M. J. Kramer, te Heemstede te aanvaarden eenige stukken grond aan d» jWestzijde van den Glipperweg voor de huizen of de per ceelen kad. bekend sectie C, no. 1307, 1308, 1309, 1310, 1311 en 1312. Een nieuwe vischclub. Onder den naam H.V.V. (Heemsteedsche «Vischver- eeniging) is in café „Frigt Wilhelmina- plein een vischclub opgericht. Voorloopig is het de bedoeling zich niet aan een bond aan te sluiten, maar door onderlinge wedstrijden en mogelijk ook te gen vrijstaande clubs wedstrijd te houden. Secretaris der vereeniging is M. Leuven, Cloosterweg 35. Waterpolo. Bij de a.s. Zondag te hou den zwemfeesten bij H. P. C. te Heem stede zal een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld worden tegen Nereus uit Koog aan de Zaan. JUBILEUM DAMCLUB „ST. BAVO". 17 September viert de damclub „St. Bavo" haar 2e lustrum. Deze groote gebeurtenis, „zoo mag het immers wel genoemd worden, daar het :eer moeilijk is in een plaats als Heem stede, zoo dicht bij de stad met haar vele vermaken, een damclub en dan nog wel op Roomsche leest geschoeid, in het leven te houden deze gebeurtenis dan, moet feestelijk herdacht worden. Daarvoor is eene commissie benoemd, belast met de oorbereidende maatregelen. Een der eerste plannen zijn natuurlijk wedstrijden, waaronder een grooten simul- taanwedstrijd voor alle R.K. dammers in Heemstede, waarvoor verschillend» prijzen v/orden uitgeloofd. 17 September moet een dag zijn van vreugde. Vreugde over het succes het 2e lustrum te mogen vieren, na zoo vele stormen die het zwakke plintje soms ge vaarlijk deed nederbuigen, gelukkig zonder te breken, vreugde ook over haar groei na de ergste crisisjaren, zoodat dit jaar be slag gelegd kan worden op het kampioen schap van het district Haarlem en O. Dien avond zal dan ook een feestavond georganiseerd worden. Het bestuur verzoekt ons te melden, dat liefhebbers „hiet-leden, die deel willen ne men aan den Simultaanseance zich op kun nen geven bij den heer F. Broekman, Iepen laan 26. H. B, C. jubileert. Den 27 October zal het 25 jaar geleden zijn, dat de grondslag •gelegd werd voor onze tegenwoordige H.B.C. Toen werd gesticht het oude H.V.V. later, toen zij kampioen werden van de le kl. Haarl. V. B., herdoopt in „Heemstede", welke later zich saamvoegden met het toenmalige Berkenrode, en toen tot op heden den naam (H)eemstede, (B)erkenrode (C)ombinatie voert. Begrijpelijk is dat dezen datum niet on opgemerkt voorbij zal gaan. Een feest commissie heeft zich gevormd, om zoowel op sportgebied als vereeniging feest te vieren. Omdat deze datum iuist in het begin va,n het seizoen valt, werd besloten voor dien tijd wedstrijden te organiseeren. Aan vankelijk was het eerste plan seriewed strijden te houden, maar daarvan is afge zien en werd besloten lot het honden van nederlaagwedstrijden, en wel op a.s. Zon dag 28 Aug., 3, 10 en 17 Sept. Een groot aantal vereenigingen voor de 4 H.B.C.-elftallen zullen er aan deel ne men o.a. voor het le elftal: de Meer en Wiskracht uit Amsterdam, T.Y.B.B. uit Haarlem en Lisse. Tevens zal op den ju bileumdag een eerewedstrijd gespeeld wor den tegen een nader te noemen club, waar voor eveneens een beker is uitgeloofd. Dengcne die het le, 2e en 3e elftal den grootsten nederlaag toebrengt, ontvangt een beker. Voor het juniorenelftal is eên verg. zilveren medaille uitgeloofd. Dan ligt het in de bedoeling den jubi leumdag feestelijk te herdenken. Hiervoor :s de feestcommissie druk in de weer, en hoopt dit Wederom op grootsche wijze te oo en. Daarover ter gelegenertijd meer. Voor Zondag luidt het program als volgt' 12 uur; H.B.C, IV—T.YB.B. IV. I.15 uur; H.B.C. II—T.Y.B.B II. 3 uuir: H.B.C. I—De Meer I. De bekers geëtaleerd. De 4 bekers en de medaille, prijzen voor de te houden ju- bileum-Nederlagenwedstrijden bij H.B.C., zijn ter bezichtiging geëtaleerd in de etalage van het bloemenmagazijn der firma v. Em- pclen en Zn., Binnenweg 28. Gemeenteraad. In verband met het verslag van het verhandelde in den ge meenteraad omtrent de salarisregcling van het gemeenteoersoneel, werd door een foutieve zetting de" alinea beginnende; ,De meest aangegeven weg".... enz., gezet als behoorend bij de rede van den heer Braun. Deze woorden werden gesproken door den heer Visser. LIEFDEWERK St. FRANCISCA ROMANA. Men schrijft ons: De dames van het Liefdewerk maken deze week en de volgende htm jaarlijkschen bedeltocht langs de huizen en hopen op een welwillende ontvangst. Het is wel het oude liedje: „er wordt zooveel en zoo dikwijls gevraagd," maar nu wordt uw hulp ingeroepen voor een vereeniging, die in den loop der jaren toch wel bewezen heeft, recht van bestaan te hebben. 't Was 18 Juli juist 10 jaren geleden dat net Liefdewerk door kapelaan Looyaard werd opgericht; dit feit is niet feestelijk herdacht, omdat het bestuur zich niet ver antwoord achtte cenig geld uit de kas voor een feest te besteden, itiaar misschien is dit 10-jarig bestaan toch wel een aanlei ding om eens diep in uw zak te tasten en het Liefdewerk extra te bedenken. We ko men vóór de a.s. feesten, daar na zullen de beurzen wel plat zijn en is er kans, dat er voor de armen niet veel meer zal over schieten. In de laatstgehouden vergadering vroeg mej. LangendijkBisschop ontslag als be stuurslid, wat haar onder hartelijken dank van 'allen gegeven werd; als 2e penning- meestèresse werd benoemd mej. C. v. Lent, Romerkerkweg. sa .9 Duivensport „Vooruit." Zondag a.s. houdt de Hillegomsche Postduivenhouders- vereeniging „Vooruit" een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Lier, afstand 132 K.M. Voor deze vlucht zijn een paar schitterende eereprijzen beschikbaar ge steld. waarnaar ruim 200 vogels zullen din gen, zoodat deze vlucht de meest spannen de van het seizoen belooft te worden. Meer licht. De verlichting der Leid- schestraat is zeer gebrekkig; ook die der Weerestaiostraat Iaat te wenschen over. Beide wijken worden druk bebouwd, niet het minst de Leidschestraat. Wij vernemen, dat reeds maatregelen worden getroffen, ten einde hierin de gev/enschte verbetering aan te brengen. R. K. Damvereenjging D.O.S. Het be stuur van bovengenoemde vereeniging deelt mede dat tot en met Zaterdag 10 Septem ber gelegenheid bestaat, om als lid toe te treden, men kan eich als lid opgeven bij de heeren: P. v. Euizen, Pres. Kruger- straat 9; J. Stolte, Koningsplein 8; J. Ja cobs, Sluisplein 22; N. Ruiter, Trompstr. 87 C. Balm, Reinier Claesenstraat 194, allen te IJmuiden. Ook jongens van verschillende leeftijd kunnen zich opgeven. Vooruit R. K Damliefhebbers geeft U op als lid bij D.O.S. Oranjcvereeniging „Wilhelmina" Op Woensdag 31 Augustus a s. zullen alhier verschillende volksspelen worden gehouden welke zullen zijn: een gecostumeerde voetbalwedstrijd, en voor de jongens en meisjes, zakloopcn, muiltjeslcopen, vaatjes- kruien enz. Voor hen die hieraan wenschen deel te nemen gelieve men zich spoedig op te geven bij de heeren Ermshaus en P. Heere, Strenge straf noodig. De politie arres teerde een automobilist die in beschonken toestand zijn wagen, met levensgevaar voor het publiek, over den Rijksstraatweg en het Plein, in groote snelheid liet rondvlie gen, waardoor hij o.m. tegen een ijzeren mast van de tramlijn aanreed. Na des nachts in het arrestantenlokaal zijn roes te hebben uitgeslapen, is hij den volgenden dag weder vrijgelaten. De verbetering van den Rijksstraat weg nadert het einde. Men is thans reeds de suikerfabriek „Holland" genaderd. Het laat zich aanzien, dat de rijweg nog deze week klaar komt, indien althans het weer niet te veel tegenwerkt. Met de Haarlemmermeerstraat heeft men een begin gemaakt. De verbindingsweg met de Wilhelminastraat bii de Ned. Herv Kerk, is reeds tot stand gebracht. De Haarlemmermeerstraat is afgesloten voor rijverkeer, dat thans geleid wordt ove het Emmaplein en door de Wilhelmi nastraat. Een gewilde betrekking.. Voor de vaca ture van tijdelijk onderwijzer aan de Chr. School te Halfweg, hebben zich 140 solli citanten aangemeld. DE VOLKSFEESTEN. Het Oanjefeest alhier dat op 24 en 25 Aug. heeft plaats gehad, heeft een rustig verloop gehad. Het weer was echter slecht. Veel regen, waardoor het lage terrein zeer drassig was geworden. Men mocht wel laarzen aantrekken om door de modder të waden. Vele vermakelijkheden, waaronder ca- roussel, zweefmolen, schommels, rodelbaan, waren aanwezig, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Verschillende wedstrijden en spelen von den plaats; jammer dat het weer niet me dewerkte en veel heeft bedorven. Loting. De uitslag van de gehouden lo ting voor de lichting 1928 is voor deze ge meente als volgt: No. 1 J Groenewegen, broederdienst; 2 R. J. de Vries, tijdelijk ongeschikt; 3 C, Verhagea; 4. A. Hendriks; 5 P. Anspach; 6. G. W. Lemmers, vrijstel ling als geestelijke; 7 H. S. van Straten; 8 F J. Cornelissens, broederdienst; 9. P. Wals; 10 L. C. H. M. Bergman; 11 J. Gies- berts, broederdienst; 12 Th, A. Weimar; 13 C. F Stroes; 14 D. P. Stokman; 15 S. Plas; 16 A Strobbe, broederdienst; 17 A. Bies heuvel; 18 J. A. Dorlandt; 19. C. Storp, broederdienst; 20 D. J. Ollebek; 21 J. P. CorneLsse; 22 Th. N. P, Bottelier, broe derdienst; 23 D. J Kooijman; 24 A. Th. Meiland; 25 H. Landwerd; 26 P. van Ba ren, broederdienst: 27 J. van de Polder, id.; 28 W. C. M. de Jonge. Ofschoon niet met zekerheid is te zeg gen, is no. 18 gelet op het aantal vrij stellingen en aannemende dat de gemeen te in 1928 een gelijk aantal dienstplichtigen moet leveren als in 1927 het eerste nummer dat kan9 heeft op vrii- loten. Het is echter zeer goed mogelijk dat dit een nummer hooger of lager is. Burgerlijke Stand van 2325 Augustus. Geboren: Jeremias Wilhelmus, z. v. J. Wes- selius en N. v. 't Hof. Jorina, d. v, C. Rorsje en J. A. de Ruijter. Helena Johanna, d. v, L. v. d. Anker en B. Slijkoort, Bernardus, z. v. G. C. Huigen en M. A. Vermeer. Geertruida, d. v, D. Schutte en 0_ v. d. Selt. Paulina Blazina, d. v. P. Piernan en C. v. Dragt. Cornelis, z. v. A v. Damme en IJ. Mulder. Gerardus, z. v: G. van Rijn en A. M. C. Kerkhof. Catha- rina Maria, d. v. A, Verlhoeve en J. A. v. Gerven. Ondertrouwd: Hendrik Lodewijk van der Puij. 23 j. en Johanna de Rijke, 21 j. Gijsbertus Kosters, 27 j. en Maria Groepen- hoff. 21 j. Pieter Nelis Schalk, 24 j. en Wietske Elisabeth van Putten, 21 j. Joannes Fuigelbertus Heenk, 25 j. en Antje van den Hazel, 20 j. Getrouwd: Arie Wijnhout, 28 j. en Alber- tha Schaap, 21 j. Overleden: Bernardus Huigen, 5 uren, 7. v, G. C. Huigen en M. A. Vermeer, Karei Pliilippus Eickhoff, 2 j., z. v. K, P. Eickhoff en J. v. Dijk. Bekneld. 13_jarig dochtertje van den genW-Me-veldwachter D. aan den Aals- Bieérderdijlt alhier, geraakte Woensdagmid dag. terwijl zij de brug over dc Ringvaart by Aalsmeer, welke pas was dichtgedraaid, opliep, bekneld tusschen den afsluitboom en de brugleuning, doordat een bandenkar den bpom met geweld dicht duwde, Het meisje Wprd aan een harer beenen inwendig ge kneusd en moest per auto naar de ouderlijke woning worden gebracht. fVegefsluiting. In verband met een plaatselijke wegverbetering zal de IJweg tusschen Spaarnv/ouder- en Vijfhuizcrwcg in deze gemeente eenigen tijd voor het verkeer worden afgesloten. Verbooglng melkprijs, De prijs van de lipalk in Hoofddorp en omgeving is verhoogd met 1 cent per liter, en gebracht Man 12 op Ostent, tst. Fietstocht. De leden van den R. K. Volksbond worden er aan herinnerd, aan "den fietstocht naar Volendam, welke Zondag 23 Aug, zal plaats hebben. Hieraan kunnen ook hunne huisgenooten aan deelnemen, 't Ver trek is bepaald des morgens om 61/4 uur van af het Raadhuisplein. Onderweg zal ter kerke worden gegaan Medegedeeld dour VRIJDAG 26 AUGUSTUS. Berlijn Parijs Brussel Londen Zurich Rome Madrid Weenen New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm Bieden Laten 59.37 59.42 9.75 9.80 34.72 34.76 12.13$ 12.14 48.09 48.14 13.55 13.60 41.90 42.— 35.05 35.20 2.49 2.50 7.37 7.45 27.85 28.— 66.80 66.90 64.87 64.97 65.95 67.05 VRIJDAG 26 AUGUSTUS. koersen heden Gisteren Opening Staatsleeningen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 4% Nederl 1917 6% N. Indië 1923 D 4 >A% N.-Ind. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Indnstr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel Mij'nbouw. Boeton Mijnb Redjang Lebong Petroleum. Dordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. .Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref. Suiker. %<- H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Ptolongafle 101 10115/ie 100% 101 Vis 98% 41% 340 470 259$ 479$ 134$ b 189"" 6613/le 101% 1 102 1 100$ b 101 Vis 98% 288$ 186$ 180$-1 181H ^s/i6 41% LEIDEN. Hedenmorgen omstreeks 10 uur brak brand uit in den hooiberg van den landbouwer H. S., gelegen op de Maria Cornelia-hoeve. De brandweer te Leiden werd gealarmeerd en daar de boerderij gelegen is op de grens van Leiden nabij Voorschoten, duurde het een half uur, voordat de brandweer ter plaatse V/as. Met vier stralen op de motorbrandspuit trachtte men het vuur te blusschen. De hoeve ig door haar voortdurend nat te houden, gespaard gebleven. De hoo'berg verbrandde echter geheel. Honderdtien roeden (90.000 K.G.) hooi gingen in de vlammen op. Verzekering dekt de schade. Twee gewonden, DELFT Hedennacht om een uur zijn op den Haagwcg te Delft twee auto's, een van den heer Ruitenberg uit Den Haag en een van den heer Lauterman, uit Hilligersberg tengevolge van het voeren van verblinden de verlichting tegen elkander gebotst. Beide bestuurders van de auto's werden vrij ernstig aan het hoofd gewond. De auto's werden zwaar beschadigd en met een wagen van den heer de Graaf naar Delft vervoerd. ALMELO, 26 Aug. De raad van Wierden besloot met algemeene stemmen in beroep bij de Kroon te gaan tegen een besluit- van Gedep. Staten van Overijsel, inzake vernietiging, van het raadsbesluit, dat in hield, om den heer H. van Eist Fzn., niet toe te laten als lid ven den Raad, aangezien zijn geloofsbrieven niet in orde waren. De heer v. d. Eist, die eenigen tijd in het Huis van Bewaring verbleef, als verdacht van verduistering van gemeentegelden, vertoeft thans in Duitschland, Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. Y 24 Aug. 1927. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zag ik een plaatsje in uw veel ge lezen blad en bij voorbaat mijn dank. Hoe willekeurig in een aldeeling van onze gemeente Haarlem wordt gehandeld, blijkt wel uit het volgende: De Kennemerbrug is aanbesteed in Juni 1927 en is gegund Aug. d.a.v. Bij deze aan besteding waren vele mededingers met ver schil van prijzen; maar als men aanbe steedt, is toch de bedoeling, zoo goedkoop mogelijk het te laten uitvoeren, anders kan men het zoo gunnen. Maar de aideeling, -waar bedoelde aan besteding van uitgaat, denkt hier anders over. Zij wil de belastingbetalers nog meer laten bloeden; de tv/ee laagste inschrijvers van dit werk hebben bedankt, maar de der de inschrijfer (deze is ook de aannemer geweest van de Schalkwijkerbrug) wenschte voor zijn ingeschreven prijs, groot 69.700.00, het geheele werk te maken en met hetzelfde materiaal als nu dc aanne mer het maakt aan wien het werk is opge dragen voor de som van 77994.00. Ook heeit de aannemer die het heelt werk wil de maken voor 69.700,00 eenige keeren verklaard aan dc Directie het beslist te maken en uitdrukkelijk hierop gewezen. Nu heeft deze afdeeling het toch gegund aan den aannemer die 8294.00 hooger is. Nu vraag ik maar, geachte lezers en leze ressen, mag zoo'n afdeeling maar met ons geld spelen? Betalen wij niet genoeg? Ik vind, dat B. en W. dit eens moeten onder zoeken en deze Directie hiervoor aanspra kelijk stellen en haar die 8294.00 moeten laten bijpassen. Was de aannemer of zijn borgen niet goed? Men kan nu alles hieruit opmaken. U dankend voor de plaatsing. Achtend: 'n Haarlemmer J. P. M. Naschriit van de Redactie; Bij afwezig heid van den directeur en adjunct-direc teur van Openbare Werken, kon men ons hierover niet inlichten. Zanrlvoort 26 Augustus. Naar aanleiding van het gepubliceerde program der festiviteiten op 31 Aug. door de Zandvoortsche Feestcommissie, bericht de secretaris van de Zandv. Muziekkapel ons het volgende: Dat men een programma vaststelt, zonder de betreffende vereeniging daarin te ken nen is toch wel wat al te dwaas. Waarom wordt onze muziekkapel genegeerd? Is onze vereeniging niet altijd bereid om met iedere vereeniging samen te werken? Einde Juni werd bericht gezonden aan de Zandv, Feestcommissie, dat onze vereeni ging bereid was twee afgevaardigden te sturen, ter bespreking van de 31 Aug. fees ten en nu het programma reeds is gepu bliceerd, worden deze voor het eerst op 26 Aug. uitgenoodigd, om de muziek te be spreken. Zonder ons daarin te kennen of ons iets mede te deelen, stelt de Feestcommissie het programma vast; wij bedanken daarvoor. Dit noemen wij mosterd na den maaltijd. Dan staat er vermeld: „Concert des avonds 7.30 uur". De Feestcommissie vergist zich. Zij heeft niet het recht om dit te annon ceeren, daar in Mei dit concert reeds was vastgesteld door de commissie tot bloei van Zandvoort. Wenscht de Feestcommissie op die manier door te gaan, dan is samenwerking niet mogelijk. Namens Zandvoortsch Muziekkapel de Secretaris, G. TER BRAAKE MJlMt Een valsche aanklacht? De rechtbank te Breda heeft te behan- delen gehad de zaak tegen den 55-jarigcn rentmeester J. M. van O,, lid van den ge meenteraad van Rucphen, er van beschul digd, tegen den burgemeester dier gemeente een valsche klacht te hebben ingediend bij den commissaris der Koningin in Noord- Brabant. In deze klacht wenschen adressan ten die volgens het anonieme schrijven aan den commissaris, een comité gevormd zouden hebben, te protesteeren tegen „de wantoestanden, die in deze gemeente heer- schen en de ongeoorloofde terreur, die door den burgemeester beoefend zou worden, om al de raadsleden, dis zijn meening dur ven te weerstreven, 't zoo onaangenaam mogelijk te maken, dat zij hun ontslag ne men als raadslid." Tegen den schijver van dit anonieme stuk was door den burgemeester een aan klacht ingediend bij den officier van Justi- tje, ten gevolge waarvan thans v. O., ver dacht dit stuk geschreven te hebben, zich had te verantwoorden. De burgemeester, die 't eerst gehoord werd, had zich door dit schrijven beleedigd gevoeld. Wat hem in dit stuk wordt ver weten, oordeelde hij onwaar en overdreven. Den verdachte werd daarna gevraagd of hij 't anonieme siuk had geschreven, ymar- op hij beslist ontkende. De adjunct-commissaris van politie al hier, v. d, 'S. O., legde daarna uitvoerige verklaringen af omtrent het door hem inge steld schrift-onderzoek, Eenige door ver dachte geschreven en onderteckende brie ven werden vergeleken met de anonieme klacht. De verschillende fotogrammen ver toonden zooveel overeenkomst, dat getuige van oordeel was, dat het anonieme stuk door verdachte geschreven moest zijn Verd, ontkende nogmaals. Daarna werden door verschillende getui gen verklaringen afgelegd, die bezwarend waren voor verdachte. Daar een der getuigen op reis is in het buitenland en verdachte juist op zijn ver klaringen prijs stelde, werd de zitting ver daagd tot 5 September a.s. Een der twistenden met een mes levens gevaarlijk verwond. Te Lippenhuizen (F.) is het bij een schoolfeest een formeele vechtpartij ge worden. Tusschen jongelieden uit Lippen huizen gn vreemdelingen ontstond een ernstige woordentwist, waarbij een van hen gebruik maakte van bet mes en W. de J„ van Jubbega, zoo ernstig in den rug verwondde, dat men voor zijn leven vreesi. De dader vluchtte na den aanslag te hebben gepleegd. Des avonds is hij dooi; de politie aangehouden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2