ONZE VROUWENRUBRIEK m A/AND fleöei: w M VAN 'T VOETSTUKJE AF VERSTELBARE RUSTBANK. AVONDJAPONNEN. Weekmenu met bijbehoorende recepten. CONFLICTEN. TWEE MAAL TWEE IS VIER. Gebreid jurkje voor meisjes van 67 jaar. ISM PATRONEN NAAR MAAT. o fr A 1 diny. Overname uit deze rnbriek zonder schriftelijke toestemming verboden. Is 't u nooit opgevallen, dat air van be schermende meerderheid, dat zeker negentig procent van alle getrouwde vrouwen pleegt aan te nemen tegenover haar ongehuwde zusters, en evenzoo het meerendeel der verlooide meisjes tegen haar vriendinnen, die nog niet in 't ge- lrkkig bezit kwamen van een bleekzuch tig glad gordijnringetje? De opvattingen over de positie van de vrouw in 't moderne maatschappelijke leven, over de mogelijkheden en verge zichten, die voor haar naar alle richtingen zijn opengesteld, mogen nóg zoo veran derd zijn deze hebbelijkheid blijft een traditie van geslacht op geslacht, In dan tijd van onze grootmoeders deden ze zoo, en onze kleindochters zullen nog wel precies 't zelfde doen! Soms maakt zoo'n manier van doen op ons den indruk van 'n onrechtvaardig heid, soms ook alleen maar van 'n.... stommiteit! 't Is niet overmatig snugger, zich zooveel te laten voorstaan op iets, dat in de meeste gevallen niet meer is dan.... 'n samenloop van omstandig heden! 't Is soms kostelijk om ze bezig te hooren, die zelfvoldane, doorgaans niet al te hoog timmerende vrouwtjes, tegen de anderen, die ze nooit heelemaal voor „vol" aanzien, en die ze meenen te moe ten behandelen met een soort neerbui gende, stralende minzaamheid, waarvan ze de overtuiging hebben, dat ze haar flatteert, en die ze daarom bij voorkeur tentoonspreiden in 't bijzijn van derden. Wanneer ze zich tegenover die derden uitlaten achter den rug van 't slachtoffer zelf, voert 'n sentimenteel, zalvend meelij den boventoon in hun beschouwingen, waar doorheen echter 'n flink scheutje welbehagelijk leedvermaak gemengd is, en soms nog allerlei vrij onbarmhartige aardigheidjes, die dat meelij erg verdacht maken! Voorts vertoonen ze 'n uitgesprokan neiging, zich door zulke ongetrouwde vriendinnen bij elke gelegenheid te laten verzorgen en bedienen als door 'n soort van eeuwige bruidsmeisjes, alsóf dat zoo vanzelf spreekt, en ze dit aan haar hoogere waardigheid feitelijk verplicht zijn. En ze hebben er een handje van om, eiken keer, dat de deur achter de „bruids meisjes" dicht gaat, de aandacht van de andere, speciaal van de mannelijke, aan wezigen te vestigen op ieder ongeduldig woordje, iedere onbehagelijke of minder vlotte gedraging, en die met 'n verraderlijk beklag-stemmetje toe te schrijven aan haar ongehuwden staat en klimmende jaren. Waarbij Ze de woorden „zuur", „zielig" en „humeurig" met zoo'n' engel achtige bezorgdheid weten uit te zuchten, dat ze haar aangerekend worden als 'n sympathieke gedachte inplaats van als 'tl onnoodige wreedheid, zooals ze in werke lijkheid zijn! Ze schijnen altijd te meenan, dat de eenige reden, waarom een andere vrouw ongetrouwd blijft, is, dat ze niet heeft kónnen trouwen, omdat er „nooit iemand om haar geweest is", en ze vinden het ver rukkelijk, haar naast zich te hebben als achtergrond voor haar eigen véél begee- renswaardiger persoontje, dat er toch maar in geslaagd is, spelenderwijs iemand voor 't leven aan zich te binden! De mogelijkheid, dat die andere vrouw vrij willig van precies zoo'n zelfden triomf heeft afgezien, omdat ze 'n veel te goeden smaak had om „voor 't leven" op te trekken met 'n soortgelijk „iemand" als waarmee zijzelf zich zoo fier en naief gelukwenschen, schijnt niet bij haar op te komen! Vanaf' 't oogenblik, dat ze zich met toomelooze voortvarendheid hebben vast geklampt aan den eerste en eenige, die Qoit de zwakke mogelijkheid liet door schemeren, zich over hen te zullen ont fermen, nemen ze allures aan, die vol komen parallel loopen met die van de beroemde en beruchte mevrouw O. W. Er is iets zeldzaam parvenu-achtigs in hun optreden tegen de anderen, die ze geheel naar zich zelf beoordeelen, en die dus voigens hen niet „geslaagd" zijn. Dat die anderen tientallen malen glim lachend verworpen hebben, wat ze zelf zoo krampachtig wisten te bemeesteren dat komt alweer niet in hun bekrom pen hoofdje op. Het amusantst en belachelijkst is we! de „schat van ondervinding", waarmee zulke gansjes vanaf den eersten dag van hun verloving of huwelijk af, anderen wil len raden, helpen en jaloersch maken j de diepe kennis en ervaring van Man en Leven, waarmee Ze die anderen wen- schen te verrijken, hen nauwkeurig en met gezag inwijdend in wat 'n man inte resseert, en wat nietNa 'n jaar of tien huwelijksleven is die hebbelijkheid in bedenkelijke mate toegenomenze vergeten heelemaal, dat hun interessante echtgenoot de volstrekt eenige man is, met wien ze in al dien tijd langer dan vijf minuten alleen samen zijn geweest, en blijven volhouden, èlles van mannen te weten, hun deugden en ondeugden, hun fouten en aantrekkelijkheden! En toch blijft 't feit bestaan, dat 'n getrouwde vrouw, vooropgezet natuurlijk, dat ze 'n trouwe, ijverige, toegewijde huismoeder is, één man héél goed kent, maar op mannen in 't algemeen een zeer eenzijdi- gen kijk heeft, terwijl de ongehuwde, die veelal door haar werkkring in 't volle leven staat, een veel rijpere levenserva ring en eep veel juister blik op menschen en dingen heeft. Om nog niet te spreken van haar soms véél rijker en interessanter gedachten- en gemoedsleven! Wat 'n wonderlijk gezicht zouden ze trekken, als ze eens in 't hart konden kijken van sommige van die meisjes, die ze zoo beklagen, en door wie ze zich zoo benijd wanen en daar ontdekten, dat dezen voor geen geld hun eigen nuttig, afwisselend leven zouden willen ruilen voor hün prutsig, bekrompen leventje van kinderachtige zelfoverschat ting, zonder idealen, zonder uitzicht op eenige verandering van horizon? En wat die anderen betreft, die het gemis van het hoogste vrouwelijke levensdoel, van huwelijk en moederschap, van een eigen g/zin om lief te hebben en te koesteren, voortdurend en smarte lijk voelen die dikwijls zéér hoog staande vrouwen, die om een of dndere reden hun liefste ideaal niet verwezen lijkt zagen, en daarom allerminst lach wekkend of vermakelijk zijn tegenover han is al dpt oerdomme en soms huichel achtige, al heel erg icisplaatstl Laten we van dat vermeende voet stukje, waarop we staan te leeraren en te bluffen, maar eens eindelijk afkomen, en in gedachten, zoowel als in uiterlijk gedrag, wat meer respect en waardeering hebben voor onze zusters, die, uit vrijen wil of uit noodzaak, een anderen levens weg gaan dan den onzen, en die, wanneer ze denzelfden gingen, misschien véél beter, verstandiger en bescheidener vrouwen en moeders zouden zijn dan wij, en ons geheel in de schaduw stellen! MACHTELD. Nevenstaande afbeelding toont u een luxueus en tevens zeer practisch meu bel, hetwelk men thans in enkele zaken geëtaleerd liet Het is een canapé geheel met ge bloemde cretonne bekleed. De zijwanden en rugkussens zijn uitneembaar, zoodat de canapé in een oogwenk in een rust bank herschapen kan worden. Model I de canapé. No. II de rust bank. DINA. Voordat men de maat gaat nemen, bindt men een bandje om de taille, waar door men de juiste lengte van voor-, zij- en ruglengte af kan meten. Met het maatnemen gelieve men nauwkeurig op het voorbeeld te letten De maten gelieve men bij bestelling 'au een patroon met het nummer vaa *et gewenschte model duidelijk op te tven aan: „Het Patronen Kantoor" Post- ÜJ v°' H°arlem, onder bijvoeging van et bepaalde bedrag in postzegels. Men erwijze daarbij naar den naam van dit blad. Binnen enkele dagen volgt dan franco toezending van h,l Dalroo^ PRIJZEN DER PATRONEN. No. 192 1— No. 193 1-25. No. 194 1.25. In tegenstelling met de costumes, welke wij overdag dragen, zijn de nieuwe avondtoiletten meestal flou, voorzien ^an godets draperieën en losse panden. Ze lijken lang doordat de rokzoom in punten hangt of de panden langer zijn dan het rokje. De garneering is over het algemeen erg sober en bestaat soms alleen uit een groote bloem of gesp. Fluweel zal dezen winter, zoowel voor de dag- als avondmode, een belang rijke plaats innemen. Verder zal men 's avonds veel crêpe georgette, crêpe charmeuse, brocaat stoffen en tafzijde zien. Laatstgenoemd uitsluitend voor de Styl-japon, welke vooral voor jonge meisjes, op 't oogenblik zeer gewild is. No. 192 van onze teekening geeft bet model te zien van een avondjapon, welke we op een der laatste modeshows op merkten. Het was vervaardigd van pastelblauwe crêpe Yvette. Het lenige corsage was gegarneerd met ingestikte plooitjes in horizontale richting. De ruimte van het wijde rokje was in vijf gefronste groepen verdeeld. Een breede, op zijde gestrikte ceintuur even eens van crêpe Yvette en een rose vea- ren bloem voltooiden het geheel. No. 193 is een japon van reseda- kleurige crêpe' Charmeuse, waarop 't zoo in trek zijnde drap^ is toegepast. Het blousende overslaande corsag% valt open op een crêpe georgette vest in bijpassende tint. De tusschen gezette ceintuur, is evenals de schouders de onderkant der mouwen met nerven ge garneerd. Een bouquet zilveren of gou- en bloemen versiert de schuinoploo- pende ceintuur. No. 194 zagen we uitgevoerd in robijn rood fluweel. Het blousende corsage sloeg schuin naar links over. Het voor pand van het rokje, was op zijde opge nomen en vormde een elegant drapé, dat met zilverweefsel was gevoerd. Een soepele ceintuur en een sprekende fan tasie gesp voldeden bijzonder aardig. MARGUERITE „Hè, vader, vooruit nou, laat me nou maar mee doen, de heele klas doet mee; alleen die saaie Piet van de Velde natuurlijk niet, die vindt dat hij geen tijd heeft, die is bang voor zijn proefwerk; dat moet bij hem ook allemaal „model" zijn. Toe, vader, 't gaat toch maar om een paar avonden repetitie en dan de fuif zelfl" „Het gebeurt niet," was 't korte ant woord en daarmee was de zaak op dat oogenblik afgeloopen. 's Avonds, toen de kinderen naar bed waren, zaten vader en moeder 't moeilijke geval te bespreken. Ze gunden Henk zoo graag 't pretje van meedoen aan de fuif, Z3 wisten dat hij op 't tooneel heel goed tot zijn recht zou komen; en zijn rap porten waren over 't algemeen ook wel goed; maar ze wisten ook, dat al zijn aan dacht in beslag werd genomen door 't instudeeren van zijn rol, al zou die niet groot zijn ze wisten dat hij zich niet dan met groote moeite bij zijn werk zou kunnen concentreeren en zij wisten, dat hij juist ook daardoor in die paar weken weer te veel van zich zelf zou vergen, wat beduidde: weer een poos van lichamelijke en geestelijke slapte in 't vooruitzicht. Ze hadden gewikt en gewogen wat voor hun jongen 't beste zou zijn, sterk weer 't conflict gevoeld tusschen i.un kind, geen verdriet willen doen en zijn lichamelijke en geestelijke gezondheid niet benadeelen. De oplossing leek Henk hard: niet mee doen aan de uitvoering, wèl naar de fuif gaan. Maar ze was in zijn belang. „Toe, jongen, zie nu ook eens ergens aan mee te doen. al denk je nu dat je niet kunt comediespelen, dan is er toch nog wel wat anders; bied je aan voor souffleeren of voor hulp bij de belich ting of wat ook. Heusch, 't zou zoo goed voor je zijn; altijd zit je maar te werken; ze vinden je allemaal natuurlijk een saaien Piet." „Ja, maar vader," zei Wim van de Velde, „als ik er nu niets geen zin in heb, waarom móet dat dan, De heele fuif kan me niet schelen, ik zit veel liever te wer ken. En dan nog al die repetitie-avonden, nee al dien tijd kan ik heusch niet missen." „Ja hoor eens, maar naar de fuif ga-je- in-ieder-geval." Ook Wim leek de oplossing hard, maar hij zou 't dan maar doen, dien fuif-avond moest hij dan maar zien op een ander oögenblik in te halen. Vader en moeder van de Velde zaten 's avonds óók 't geval te bespreken toen Wim naar bed was. „Wat is 't toch moeilijk om Wim tot zoo iets te krijgen en 't zou zoo goed voor hem' zijn. Ze vinden hem natuurlijk allemaal "ervelend op school. Hij zal 't later zoo moeilijk hebben als hij zich wel in gezelschap zal moeten bewegen. 1 i dan, je zou hem zoo graag ook eens echt jolig willen zien meedoen. Als hij alles niet zoo zwaar opnam en zich eens wat meer ontspanning gunde, zou hij er stellig ook beter gaan uitzien. Als ze hem nu bijvoorbeeld eens vroegen voor de roeivereeniging of zoo iets." "lelkens weer voelden vader en moeder 't conflict tusscheri het niet willen belem meren van Wim in zijn plichtmatigheid ten opzichte van zijn werk en aan de andere zijde het hem zoo graag weer als n gewonen jongen willen zien opgroeien. Letten wij ouders wel allen nauwkeurig genoeg op al die groote en kleine ver schillen in de karakters van onze kinde ren. En komen we tot een zuivere oplos sing als er zich conflicten voordoen?. J. .F. JACObo-ARRIËNS. Om te beginnen, neem ik aan, dat *t u ernst is met uw plan voor 'n nauw gezette schoonheids-verzorging, dat u daarvoor eiken dag, laten we zeggen, 'n slordig half uurtje over hebt, en dat u evenzeer bereid bent, dit, zoo noodig, buiten in den frisschen wind als binnen voor uw toilettafel door te brengen. Verder veronderstel ik voor een oogen blik vergeef me de eventueele ver gissing! dat uw teint van tegenwoor dig niet alleen pnderhoud, maar ook, en wel op de eerste plaats, verbetering vraagt. Want ik begin met uw gezicht. Wie ongeduldig wacht op middelen ter bezwering van lompe enkels, een al te gemoedelijke silhouette, of behaarde armen, moet even geduld hebben. Wan neer ze geregeld een blik in ons Spie geltje werpt, zal 't haar zeker te zijner tijd raden in haar speciaal geval. We kenn?n allen die heele litanie van teint-klachten al op ons duimpje: 'n algemeene grauwe vaalheid, vlekkerige strepen, vergroote porieën, vetpukkel- tjes met zwarte kopjes, groezeligheid om de neusvleugels en de kin, slapte van de huid onder de oogen, puistjes, sproeten en nog yeel meer. Sommige van die kwalen zijn inderdaad van buitenaf te cureeren,andere, de meeste, komen voort uit niets maar dan bok niets anders dan: slechte bloedsomloop, ondoelmatige voeding en..., gemis aan frissche luchtl Zoudt u er niets voor voelen, ê&fr u 't met omslachtige behandelingen be proeft, eerst eens aandacht te schenken aan 't voor-de-hand-Hggende, en te probeeren, of die vale matheid van uw gezicht misschien gewonehuisbak kenheid is? Lach niet om dezen mijn allereenvoudigsten, raad: gebruik zes weken lang, zonder één dag over te slaan, uw uitgetrokken half uurtje voor een wandeling in niet te langzaam tempo weer of geen weer! Loop zoo j kunt, haal zoo diep mogelijk adem door den neus. Blijkt 't, met echt energiek volhouden,, werkelijk niets te helpen, dan zijn er nog andere mogelijk heden genoeg. Waarom toch, in vredes naam^ altijd de beste natuurmiddelen over t hoofd gezien? Iedereen zegt en weet en heeft altijd gehoord, hoe gun stig frissche lucht op de gelaatskleur werkt, niet alleen onmiddellijk na de wan deling, maar bij geregeld door zetten, blijvend. Maar we schijnen dat allersimpelste wel te minachten, en maken liever de kuur noodeloos inge wikkeld. Ik kan u intusschen niet an ders toeroepen dan: „probeeren, ten minste eéns van uw leven!" S uap verder altijd, ook 's winters, met ®Pen ramen, en de gezegende ver- SiC'j^ werkt heel den nacht wel- j'n' zonder eenige extra moeite of tijdverlies uwerzijds! Den volgenden keer geef ik nog een paar geneesmid deltjes voor „inwendig gebruik". 'en ®'°"e n kleine historische anec dote^ ren erg coquette Framjaise vroeg aan n beroemd huidarts van wien be leend was, dat hij alle kunstmiddeltjes hartgrondig verachtte, wat er toch in 's hemelsnaam begonnen moest met haar bepaald ellendige gelaatstint. En ■wat zei de geleerde man? „Neem een lippenstift, een doos poeder en een potje crème (hier 'spitste zij verrast en verheugd de ooren!) en begraaf die op vier kilometer afstand van uw huis in den grond. Ga iederen morgen na uw ontbijt kijken of ze er nog zijn, wacht u wel er aan te raken, en slap zoo vlug ge kunt naar huis!" Frissche wandeling! EVA. Zondag. Eenvoudige koninginnesoep Roastbeef Gestoofde bleekselderij Aardappelen Vanillevla met bitterkoekjes. Maandag. Koude roastbeef Andijvie Aardappelen Rijst met appelen Dinsdag. Schoteltje van rijst met kerry en vleeschresten Gestoofde schelvisch Worteltjes Aardappelen Woensdag. T omatensoep Runderlappen Bieten Aardappelen Gebraden appelen Donderdag. Macaroni met tomatensaus Rest der runderlappen Aardappelen Groene savoye kool Grutjes in karnemelk. Vrijdag- Bloemkool met kaassaus Eieren in een schoteltje Sla Aardappelen Gesmolten boter Vruchten. Zaterdag. Baklap Koolraap Aardappelen Gebakken grutjes. (Hierop is Donderdag gerekend en te yeel gekookt om Zaterdag dit te kun nen bakken.) RECEPTEN) Eenvoudige Koninginnesoep (4 pers.). 1 mooie kalfspoot 1 ons kalfspoulet stukje ui, laurierblad, peperkorrels, foelie, takje peterselie 3 kruidnagelen 4 glad afgestreken eetlepels bloem stukje margarine scheutje melk zout, iets nootmuskaat, een weinig maggi-aroma. Bereiding; Laat de kalfspoot met de kruiden en zout trekken met 134 L. water. Kook het kalfsvleesch gaar in 34 L water met zout en een stukje foelie. Zeef alle bouillon. Roer een saus van margarine» bloem en bouillon; voeg de melk'toe e» het kalfsvleesch en laat de soep nog minuten zachtjes koken. Maak de soeP op smaak af met zout, iets nootmuskaa desgewenscht iets peper, die vooraf °P een lepel met soep is aangemengd, en een weinig maggi-aroma. Gestoofde bleekselderij. 1 a 2 bos bleekselderij 2 afgestreken eetlepels bloem stukje margarine iets melk Bereiding: Schrap de breede platte stengels va® de bleekselderij; snijd ze in stukken va® 1 vingerlengte en kook ze gaar in ruiW kokend water met saus. Laat ze uitlek ken op een vergiet, doch vang een deel van het vocht op om saus te roeren. Doe dit van de margarine, bloem en halt kooknat, half melk. Laat de saus 1" minuten doorkoken en stoof hierin ®e stengels ongeveer 20 minuten. Voeg z"" noodig zout toe. BLOEMKOOL MET KAASSAUS. 1 Middelmatig groote bloemkool, 4 d.L. melk, 45 gram bloem, 60 gram margarine, 30 gram oude geraspte kaas. Bereiding: Maak de bloemkool schoon op de bekende wijze en kook haar gaaf in ruim kokend water met zout. Maak op de gewone wijze een bloetn- koolsaus van margarine bloem en melk. Roer er de geraspte kaas op 1 lepel na door. Leg de bloemkool in een vuur- vasten schotel, giet er de saus overheen, strooi de rest der kaas er over in wat gesmolten margarine. Laat er in de® oven een goudbruin korstje op kome®* EIEREN IN EEN SCHOTELTJE. Zooveel eieren men wenscht, aihan- gende van 't aantal personen, b.v. 8. 2 eetlepels (afgestreken) margarine, 2 eetlepels bloem, geraspte oude kaas; 34 L. melk. zout, peper, paneermeel. Bereiding: Kook de eieren, snijdt ze in de helft al in plakken en doe ze in een vuurvasten schotel. Maak op de bekende wijze een saus van bloem, margarine boter; roer er de kaas door en maak ze op smaak et peper en zout. Giet deze saus over de ieren, strooi er wat paneermeel over, leg hier en daar een kluitje boter en laat er in den oven een mooi bruin korstje op komen. CATHARINA. j Op aanvraag. Benoodigd: 3 knotten wol, 2 aluminium breinaalden No. 3. Het jurkje wordt in twee deelen gebreid, namelijk de vóór- en achterkant. Men begint met den voor kant van het jurkje onderaan. Hoeveel steken men hiervoor op moet zetten, Igangt af: lo. van de dikte der wol; 2o. de dikte der breinaalden; 3o. van het lossere of vastere breien. Heel verstandig doel men om even 24 steken op te zetten met de wol en de breinaalden, waarmee men van plan is het jurkje te breien en zoo eenige toeren te werken. Is dit lapje nu 10 c.M. breed, dan kan men 120 st. opzetten voor den onderkant van het jurkje. Is het meer of minder, dan moet men er toch voor zorgen, dat het aantal opzetsteken een tienvoud is. fïeeft men opgezet, dan breit men de naald recht terug. Vervolgens breit men alle oneven toeren als volgt: 8 st. recht, 2 st. ave recht, 8 st. recht, enz. Alle even toeren 2 st. recht, 8 st. averecht, 2 st. recht, 8 st. averecht, enz. Wanneer men zoo eenige toeren heelt gebreid, zal men zien, dat het rokje als het ware geplooid is. Zoo breit men door, tot men een stuk heeft gekregen van 24 c.M. lengte; de laatste naald is dan 8 averecht; 2 recht gebreid. Nu breit men één toer: 7 recht een over haling van den laatsten rechten en de eerste averechte steek, een verminde ring van den 2den averechten en de eerste rechte steek, dan 6 recht, overha ling enz., zoodat de averechte steken weggeminderd worden en man 96 st. over houdt. Dan breit men de naald ave recht terug, waarna men bet lijfje begint. Alle oneven toeren breit men recht, alle tberen averecht. Zoo werkt men een stuk van 32 c.M. lengte, waarna midden voor e?n splitje wordt gemaakt. Men breit nu alle oneven toeren, 46 st. recht, 2 ave recht, terwijl men de 48 st. averecht te rug breit. Hierdoor krijgt men langs het splitje een smal, geribbeld randje, het geen omkrullen voorkomt. Zoo breit men 8 c.M. Dan moet het halsje er ingewerkt worden. Hiervoor breit men 46 st. recht, mindering, averecht terug breien. 45 st. recht, mindering, averecht terug breien an zoo verder, tot men een schouder over houdt, welke 36 st. breed is, dien men aan de rechte zijde afkant. De andere kant van het splitje wordt op gelijke wijze ge werkt. Men begint op den rechten kant, 2 st. averecht, 46 st. recht, averecht terug, precies zooveel toeren te werken, a!s men rechts van 't splitje heeft gemaakt. Dan maakt men aan 't begin der* naald een overhaling, 46 st. recht, averecht te rug. Aan 't begin werkt man weer een overhaling, averecht terug en weer zoo lang, tot men 36 st. overhoudt, welke op den rechter kant worden afgekant. De achterkant is nog gemakkelijker. Men zet weer 120 st. op, breit weer één toer recht terug, waarna het rokje op gelijke wijze wordt gebreid als de voorkant, ook 24 c.M. lang. Voor't lijfje werkt men ook de averechte steken op gelijke wijze weg, breit de naald averecht terug, dan de oneven toeren recht, de even averecht, tot men een stuk heeft gekregen ter lengte van 46 c.M. Aan de rechte zijde worden dan de 96 st. afgekant. Nu kan nen de 36 st. van den schouder van den voor- en den achterkant op de verkeerde zijde met elkaar verbinden. Evenzoo de zijnaden, waartoe ge voor het armsgat bovenaan een stuk openlaat ter lengte van 12 c.M. Voor het mouwtje zet men 60 st. op. Alle oneven toeren breit men recht, alle even toeren averecht. Zoo breit men 5 c.M., waarna men aan begin der rechte naald een ovcrhaling aan 't eind een mindering maakt: Dit her haalt men steeds na 5 c.M., totdat men 5C st. overheeft, en het mouwtje een lengte heeft van pl.m. 30 c.M., de laatste naald is averecht. Dan breit men het manchetje 1ste toer: 8 averecht,. 2 recht enz, 2d« toer 2 averecht, 8 recht, enz. Zoo brei' men 20 toer, waarna men afkant op den rechten kant van het manchetje. He' mouwtje wordt dichtgenaaid, waarna we® het manchetje haar boven toe omslaat. Het andere mouwtje wordt op gelijke wijze gewerkt, waarna men ze inzet. D8 naad van het mouwtje komt op den zij naad van het jurkje. Nu nog het kraag!8- Hiervoor zet ge 78 st. op, welke me® recht terug breit. Dan breit men de on even toeren ,8 recht, 2 averecht er.z. de even toeren 8 averecht, 2 recht enz. Zoo breit men 30 toer, waarna men het kraagje aan de rechte ziide afkant. Da® kan men het op het jurkje zetten. Hat midden van het kraagje, midden achter op het jurkje, terwijl de beide kante® precies tot midden voor komen. Als slui ting kan men aan het jurkje knoopjes e® lusjes maken. Ook kan men bovenaan een klein knoopje aanzetten, en één lusje ma ken, terwijl men dan, of een klein das|® breit, waarvoor men 16 st. opzet, welk1 men in heen en terug gaande toeren één recht, één averecht breit, en 60 c.M. la®* naakt, óf een koordje draait, waaraa® men aan elk einde een pomp<>entjc maakt. Ook op den overgang van lijf)8 e® rokje rijgt men zoo'n koordje door. E8® bijpassend directoiretje zal u den vo1' genden keer in deze rubriek gegeve® worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 10