PUBLIEKE VERKOOPING Electriciteit Amsterdamsche Beurs CHEQULKOERSEN UITGIFTE eener HUIZE „WESTRUST" KOSTBAREN CONGREGATIE DER MARIANNHILLER MISSIONARISSEN Heringa Wuthricli, Haarlem (Adv. Ing. MedJ Waarschuwing. De Drankwet. NEDERLANDSCHE FILMLIGA. Oprichting van een afdeeling te Haarlem. Alliance Fran?aise. BURGERLIJKE STAND. biljarten. MUZIEK. Schouwburg - Jansweg. 2e opvoering „Faust", Stadsschouwburg. De Spaarne-Bank, Haarlem ~51 5361 479 41 41 de Spaarne-Bank, Haarlem BLOEMENDAAL. SANTPOORT. heemstede. LAATSTE NIEUWS. Een droevig ongeval te Rotterdam. De postvlucht Nederland-Indië, De Fransche nota aan de V. S. Cycloon in Mexico. Ernstig auto-ongeluk te Weife. Een vliegtuig omlaag gestort. De aanvaring tusschen de „Friesland" en de „Aegir". Actie tegen de vermakelijk heidsbelasting. De verkiezingen in Sloivakije. Arrestatie van Anarchïstett. Smokkelauto aangehouden. De groote vlucht van Engelnn naar Australië. Verlichting van luchtvaart routes des nachts. CLAUS' BAKENESSERGR. 45 AARDAPPELEN- EN ANDERE SOORTEN GONJEZAKKEN FORD SEDAN TE KOOP EENDEN TE KOOP TE KOOP VRIJHUIS MET TUIN BAKKERIJ MACHINE te MARIANNHILL (Natal) (Voor Duitschland de Rechtspersoon Mariannhiller Missions-Gesellschaft m.b.H. te Wiirzburg.) 7 pCt. Eerste Hypothecaire 20-jarige Obligatieleening, groot 700.000. (verdeeld in stukkén van i 1000.500.en f 100. van 99 pCt. THEODOOR GILLISSEN. KLEINE HOUTWEG 55 - HAARLEM op Donderdag 20 October voormiddags 10 uur van een De Commissaris van Politie te Tilburg, brengt ter kennis van belanghebbenden, dat Johannes Hendrikus Hofstede, vroeger wo nende Hoekschestraat 115, tegen wiens prak tijken onlangs in de dagbladen werd gewaar schuwd, thans woont te Tilburg, Twerner- straat 20, Hofstede schijnt het in den laat- sten tijd gemunt te hebben op kloosters en gestichten. Bij Koninklijk besluit is bepaald, dat met ingang van 1 November 1927 tot 31 Decem ber 1930 het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude wordt bepaald op een cij fer, zooveel lager dan het krachtens artikel 14 dier wet buiten toepassing blijft, voor de gemeente Bloemendaal op 18 en voor de ge meente Heemstede op 13, Zooals bekend is werd te Amsterdam de Nederlandsche Filmliga opgericht, die ten doel heeft de bevordering van de ontwikke ling van de film tot filmkunst en hej vormen van een kring van menschen, die ook aan de film zuiver artistieke eischen stellen. Zij tracht dit doel te bereiken door het intro- duceeren hier te lande van werkelijk arti- steke films; het vertoonen van belangwek kende experimenten ook op natuur-weten- schappelijk, en technisch gebied. Er zijn vele belangrijke films resultaten van wat geexperimenteerd- en bereikt werd in de werkplaatsen van vooruitstrevende Fransche- Duitsche- en Russische regis seurs, die om commercieele en -andere redenen niet in de bioscopen worden ver toond. Verder zijn er vele oude, goede en helaas spoedig vergeten films, overwaard om weder opgevoerd te worden. Het zijp zulke werken die op ons programma zullen staan. In aansluiting op de Liga te Amsterdam, zijn onderafdeelingen opgericht, of in voor bereiding, te Rotterdam, Utrecht, 's Graven- hage, Delft, Assen en Groningen. Wij wek ken U op met ons ook in Haarlem en om streken een afdeeling te stichten. Slagen wij hierin, dan zullen er omstreeks twaalf film- vertooningen per seizoen georganiseerd wor den, waarop wij telkens als premières zullen laten zien nieuwe .werken die op de belang stelling van een, inderdaad kunstzinning en wetenschappelijk publiek recht hebben. Indien wij een voldoend aantal adheasie- betuigingen vóór Zaterdag 23 October (adres Filmliga Schouwburg Jansweg) ontvangen hebben, zal de eerste vertooning gegeven worden op Zaterdag 29 October in den Schouwburg aan den Jansweg. F. Althoff; G. Nolst Trenité; J. C. Mol; J. Pfersich; Chr. Poind; J. D. Voskuil. Wij ontvingen reeds betuigingen van in stemming van K. J. L. Alberdingh Thijm, (Lod. van Deyssel); A. Burdet; H. G. Cannegieter; H. A. v. d. Eynde Dr. A. H. Haentjens; C. v. Hees; J. Koolhaas Revers; Jac. v. Looy; Prof. H. A. Lorentz; A. Meilink; Robert Peereboom; Jhr. A. W. G. v. Riemsdijk; Mej. Elis. M. Rogge; J. B. Rutgers v. d. Loeff; C. L. W. Ruys; J. B. Schuil; Dr. Spoelder; Dr. Jac. P. Thijsse; H. D. Tjeenk Willink; L. M. Weterings. MONTESSORI-ONDERWIJS. Aan den oproep voor de eerste bijeen komst in het nieuwe cursusjaar van Mon- tessori-leerkrachten, gehouden in een Mon- tessori-schook hier ter stede, gaf een bij zonder groot aantal leerkrachten uit het heele land gevolg. Er waren vertegenwoordigers uit Amster dam. zoowel uit de Darticuliere als uit de vele gemeentelijke V. O.- en L. O.-scholen, uit particuliere en gemeentelijke scholen te Rotterdam, uit Heemstede en Haarlem, Amersfoort, Noordwijk, Voorburg, Huizen, totaal 46 leiders en leidsters. Met belangstelling werden de besprekin gen gevolgd over vraagstukken uit theorie en practijk der methode. Deze brachten aan het Echt. in welke mate de methode gefundeerd staat in de practijk, die zich sinds 13 jaar in ons land ontwikkelt. Het Oc'^ber-bulletin der Alliance Fran- cpaise bevat een bespreking van de „Société der Instruments Anciens De foto's der conferenciers, die in het seizoen 1927—28 voor deze vereeniging zul len optreden, zijn in dit nummer opgenomen. In de Dramatische Kroniek wordt van de hand van Albert Emile Sorel een artikel ge wijd aan den onlangs overleden Robert de Fiers. Tevens wordt door hem een bespre king gewijd aan ,Le Prince Charmant" van Tristan Bernard, dat dezen winter in Hol land wordt opgevoerd. Verder bevat het nummer boekbespreking en opgave van de programma's voor 't a.s. winterseizoen in verschillende steden. Geboren: 16 October A. FriendsKok, dochter; 16 Oct. A. TiggelmanInleve ring, zoon; 14 October, T. DamstraSchof- felmeer, dochter; 15 October, C. Burghout Driossen zoon; 13 October, A. M. Smit Christiaans, zoon; 14 October, N. Koster W ijker, dochter; 15 October. A. Flipsen Kareis dochter; 16 October, A. M. van der SpekHogenes. zoon; 15 October, P. Wit Snel, zoon. Overleden; 15 October, M. van den Heu vel RijndersKuipers, 71 jaar, Wilhelmina- straat; 15 October S. ClowtingSchol, 84 jaar, Erederodestraat; Q. Scholtzv. Abs- hovsn 64 jaar, Vaartstraat; 15 October, A. RijkeboerGroendijk, 59 jaar, Eschdoorn- straat; 16 October, J. A. Lcogman, 11 jaar, Hoogerwoerdstraat; 15 October, A. Wijk huizen, 74' jaar Ged. Oude Gracht. DRUKTE AAN DE WERF „CONRAD". Voor de district s-arbeidsbeurs te Zaan- dam worden 100 bekwame construcrtie- bankwerkers or bekwame ijzerwerkers ge vraagd, Naar wij vernemen, staat deze aan vrage in verband met d»n. bouw van ver schillende limolens aan de werf „Con rad." NIEUWE CLUBLOKAAL B. V. „D. E. S." Door verschillende omstandigheden heeft de B. V. „D E. S." zich genoodzaakt gezien haar oude clublokaal te verlaten en heeft zich gevestigd in café Rest. „Hof van Hol land" a. d. Groote Markt. De directie van „Hof avn Holland" heeft direct naast het reeds bestaande biljart 2 prima „tafels" bij laten zetten, zoodat ,,D. E. S." wat materiaal betreft, goed gehuisvest zal zijn. Hedenavond te 8.30 uur werdt het nieuwe clublokaal feestelijk door „D. E. S." in ge bruik genomen en zal tevens een aanvang worden gemaakt met een massa-kamp tus- schen de B. C. „Insulinde" en B.V. „D.E.S." EEN REIS NAAR OOST-INDIE IN 348 DAGEN. Het was Zaterdag 15 October juist 40 jaar geleden dat Zr. Ms. Schroefstoom- schip „Zilveren Kruis", onder bevel van den Kapitein t/Zee J. C. Joekes de reede van Nieuwediep verliet, met bestemming naar Oost-Indië. Een buitengewone reis, daar de route werd genomen door Straat Magellaan, langs Westkust Amerika via de Sandwich eilan den, Japan en China naar Batavia, welke plaats 27 September 1888 werd bereikt. Een reis die dus ruim 11 maanden duurde en grootendeels zeilende werd afgelegd. Eenige der opvarenden van dien oorlogs bodem achten dit feit belangrijk genoeg om de nog overlevende leden der bemanning bij elkaar te roepen ten einde een herden kingsbijeenkomst te houden op een nader te bepalen datum. Door plaatsing te verzoe ken in de locale bladen, zal getracht worden alle overlevenden te bereiken. Wie van hen met deze idee sympathi- seeren worden verzocht bericht te zenden aan den heer W. A. J. Bremer Lourens Cos- terstraat 20, alhier. „KUNST AAN HET VOLK." Ie Concert-avond. 'n Schitterend begin voor dit nieuwe mu- ziek-seizoen van dezen kunstkring voor „Allen." Dit is de indruk, waarmee wij gisteren avond van het concert, gegeven door het quintet der familie Casadesus, huiswaarts togen. 'n Gelukkige gedachte van het Bestuur van den Kunstkring om deze kunstenaars op de oude vedels en het clavecimbaal uit te noodigen, een avond te vullen met de fijne, gracieuse kunst van het einde der zeventiende en het begin der achttiende eeuw. Fijnzinnig tegen elkaar afgestemd en te gen elkaar opwegend kregen we te hooren een „Quinton", een „viole d'amour", wat men thans met een minder expressief ge voelden term zou aanduiden als eerste en tweede viool, een „viole de gambe" en een „basse de viole", onze violoncel en bas, aan gevuld door het ouderwetsche „clavecin", het clavecimbaal of de vleugel met zijn hoe kige vormen en zijn al even hoekige klanken, die veel gelijken, vooral aan de discant op het geluid van cither of harp. En reeds onmiddellijk bij het eerste num mer van het programma, waarin voor elk der voornaamste instrumenten de gelegenheid was, zich met zijn kenmerkende eigenschap pen te laten hooren, kwam het ensemble ons met de tweede Symphonie van Bruni (18e eeuw) bewijzen, met welk een fijn aanvoelen van de geheel uitzonderlijke sfeer, en met welk een fijn muzikaal begrip elk hunner zich weet aan te passen aan het geheel. Als het getrippel van Bergarettes was het Allegro Menuetto, rank en gracielijk van tempo, toon en kleurverhouding, en opmer kelijk was het gemakkelijk samenspel, het naar voren komen en bescheiden zich weer terugtrekken der diverse instrumenten bij solistische of fugatische passages, zoodoende vormend een afgewogen geheel, waarin niets ook maar een oogenblik storend werkte. Daarna trad Me. Regina Patorni-Casade- sus op als soliste aan het clavecimbaal, een Pleyel-vleugel van de fa. Duwaer Naes- sens, uit A'dam, met drie fraai gekozen num mertjes. Een der Variations van Haydn, een kleine sonate van Scarlatti en schalksch ge speeld „Le Ruisseau" van Ayrton, waarin de artiste volop gelegenheid vond al de kwa liteiten van muziek zoowel als van instru ment uit te doen komen. Vooral het laatste nummertje werd met ware virtuositeit en in levendig tempo, met zeer groot uitbeeldings vermogen ten gehoore gebracht. De heer Marius Casadesus speelde ons met zijn quinton, ijler en we zouden bijna zeggen met iets mindere toonscherpte dan we van een eerste viool gewoon zijn, ofschoon toch ook weer minder sterk van klank ontwikkeling, het Concert voor van Bruni. Vooral de zangerige, telkens als het ware in zichzelf terugkeerende en dan weer zich uit levende muziek van het Andante was een streeling voor het oor. Bij het Rondo werd het tempo al sneller en pittiger opgevoerd tot een zeer markant slot, dat met brio werd ge speeld, en aan de aanwezigen, die muisstil genoten, een luid en herhaald applaus ont lokte, wat den goedigen kunstenaar zoowaar een kleine, guitige toegift wist af te dwingen. Na de pauze gaf het vioolkwartet alleen een keurige en tot in de kleinste details ver zorgde vertolking van het Concerto van Ph. Em. Bach, waarin duidelijk reeds de kunst van den grooten meester is aan te voelen. In statige rust en prachtig begrepen tempo gleed het adagio aan onze ooren voorbij, zooals een indrukwekkende lichtende wolk in volle majesteit wel heengleidt over het zonbeschenen landschap. Dit was de ver gelijking, welke zich onwillekeurig aan ons opdrong bij het luisteren naar deze zoo zorg vuldig uitgevoerde muzikale volzinnen. De „viole d'amour" bespeeld door den heer Henri Casadesus, kwam ons daarna in den ban der ontroering slaan met een fraai nummer van Cimarose, met veel „liefde" het is immers de „viool der liefde" door den kunstenaar ten gehoore gebracht. Treffend was het „Lente amoroso'knap van streek en van kleur, de door plotseling afbreken en weer hervatten verrassende Rondo. De begeleidster. Mme Regina Patornu Casadesus heeft hare taak aan het Clave- cimbel uitnemend begrepen, volgzaam en aanvullend waar het noodig was, en zooals bij begin en eindnummer, met haar pittigen aanslag zich geheel aanpassend aan haar partners. Van den zeventiend-eeuwschen compo nist Monteclair kregen we tot slot het Ballet de Divertissement te hooren. 'n Vroolijk slot, waarin alle instrumenten, nu ook om beurten beide bas-violen, gelegenheid kregen hun klanknabootsende capaciteiten ten beste te geven. Het was een prachtige avond, en we mee- nen wel den wensch van velen te vertolken indien we dit mooie quintet van hier een hartelijk gemeend „dank en tot ziens" toe roepen. De tweede opvoering van ..Faust" giste renavond in den Schouwburg Jansweg, is 'n even grcc,t succes geworden als de eerste. Reeds tien dagen voor de uitvoering was de zaal geheel uitverkocht. Waar wij in ons blad van de eerste uitvoering een uitvoe rige bespreking gaven, meenen wij thans met deze roededeeling te kunnen volstaan. Het politieraadsel. Het Politieraadsel, dat elders met groot succes herhaaldelijk is opgevoerd, is ont leend aan het boek „The Gaunt Stranger van den schrijver Edgar Wallce. Het span nende in dit stuk is, dat niemand te voren raadt, wat de afloop zal zijn. De verrassing komt n.l. eerst op het laatste oogenblik. In de vertooning van „fyet Politieraadsel dat hier a.s. Zaterdag in den Stadsschouw" burg zal worden gespeeld, treden op de da mes: Jo van Walraven, Kitty Pos humus, en de heeren: Louis Gimberg. Jacques Reule, Louis van Gasteren, Hermann Schwab, Bob van Iersel, Jan van der Linden, Ru Mulder, Cor v. d. Lugt Melsert M. A.zn.. B. Gro- nier e.a. Regie. Hermann 'Schwab. DINSDAG 18 OCTOBER. Opgegeven door Heden opening Staatsleeningen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 iVz Nederl 1917 6% N. ïndië 1923 D N.-Ind. 1926B lOOf 101% 9913/i6 I02Va 985/i6 1007/7 1 10Ü b 9913/1S 1 102 985/io Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. 288Vg 185 178| 179 289f 18414 1781 179 1 Industrieën. Jurgens gew Nederl. Kunstzijde Maecubee Hoil. Kunstzijde Gude Philips 243 4041 122 152 541 241 394 119 147-8 530 Industr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel 9615/ jo 1471 96 144f Mijnbouw. Boeton Mijnb Redjang Lebong 158 140 158-J 140 b Petroleum. Dordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie 328J 214 351J 328 1 210 b 350 Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. V. L C. O 292 246 287 145 189 1034 2941-2-5 248-9 290 145 190 Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn ditc. Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref 86 83J 44 82 103f 2241 203r 1834 20 li 51 38 /ie 82-1 44 104 225 37f Sniker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem 843 435J 132V8 183 172 845-3-6 437-6 133 1 1811 172 Tabak. Deli Batavia 541 484 256i 499 253 4931-4 Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific 134 b 189% 70'/s 133 189 Medegedeeld door DINSDAG 18 OCTOBER. Eerlijn Farijs Brussel Londen Zürich Rome Madrid Weenen New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm Bieden Laten 59.35 59.40 9.75 9,80 34.60 34.65 12.10 12.11 47.90 48 13.55 13.65 42.55 42.65 35.10 35.20 2.48J 2.491 7.35 7.45 27.85 28 66.60 66.70 65.60 65.65 66.50 67 Tuinbouw- en Plantkunde. De ai- deeling Bloemendaal-Veisen van luinbouw en Plantkunde opent Dinsdagavond de reeks van haar winterbijeenkomsten met een vergadering in hotel Vreeburgi waar o.a, behandeld zullen worden: Benoeming afge vaardigde naar de Alg. Vergadering te Rot terdam, de beschrijvingsbrief voor die ver gadering, en een voorstel 1°1 °pheffing van den Propagandatuin. R,K* Gem. Zangvereeniéiné' "7* Het be stuur der R.K, Gem, Zangvereeniging meldt ons, dat de eerstvolgende repetitie zal ge houden worden op Vrijdag 21 October. Zulks in afwijking van haar vaste gewoonte, om Donderdags te repeteeren. Nog een inbraakIn den nacht van Zon dag op Maandag is ook ingebroken in de Gereformeerde kerk aan de Koediefslaan, Het slot was uit de deur geboord. De offer bussen, die ongeveer een bedrag van 1. bevatten, werden geforceerd. Overigens wordt er niets vermist. Vergadering Vereeniging voor verfraaiing van Heemstede en Bennebroek, Deze ver eeniging hield gisteravond eene ledenverga dering in Hotel v. Ree. De belangstelling was maar matig. De beer G. N. Aberson opende als voor zitter de bijeenkomst, waarna voorlezing no tulen, welke onveranderd werden goedge keurd. Hoewel op de agenda vermeld stond eene verkiezing van een voorzitter, wegens bedanken van rlen heer G. N. Aberson, werd dit punt van de agenda afgevoerd, daar een voorzitter op de bestuursvergadering wordt benoemd Daarna kwam in behandeling het voorstel subsidie aan cle vereeniging tot exploitatie van kiosken aan stationsuitgangen. De heer Stoutjesdijk zette uiteen de werk wijze der kiosken, en stelde voor de subsi die te verlecnen. Eenerzijds werd betreurd dat hier nu geen 1ste klas hotels meer in Heemstede zijn, waartegenover anderen lie ver enkel reclame willen maken voor „Heem stede als woonplaats". Algemeen is men voor subsidie. De penningmeester is echter zeer pessimistisch wat betreft de financïeële draagkracht der vereeniging. Het ledental gaat achteruit, en een gevclg van de annexa tie zal wel wezen dat de inkomten wel te rug zullen loopen van 350.naar 250. De voorzitter stelt voor alsnog subsidie bij de gemeente aan te vragen, en dit punt tot zoolang aan te houden. Tenslotte wordt besloten 200.subsidie 50.daarvoor uit te trekken, en d:e aan te vragen en daarboven uit de kas 50.ook te geven, als geen of minder sub sidie gegeven zou worden. Ter sprake komt „De Gids voor Heemste de en Omstreken." Deze is volgens den secretaris voldoende aanwezig, doch de kaarten voor Haarlem en Omstr. zijn ver ouderd, en stelt de secretaris voor, nieuwe kaarten te laten drukken, wat werd aangeno men. Een voorstel om wederom verschillen de banken in de gemeente te plaatsen werd aangenomen. Voor reclame wilde de heer E. de Quarles van Ufford adverteeren in Buitenlandsche bladen. Subsidie aan de mu- ziekvereenigiag kon geen meerderheid vin den. Bij de rondvraag stelde de heer Stoutjes dijk voor, meer propaganda te maken voor nieuwe leden, met als slot een besluit tot verspreiding van circulaires. Hierna volgde sluiting. ROTTERDAM, 1 80ct. Gisteravond te tien voor acht geraakte een reiziger op het station Delftsche Poort onder een bin nenkomenden electrischen trein. De Politie heeft den ganschen avond te- vergeefsch pogingen gedaan de identiteit van den verongelukte vast te stellen. Routekaartjes. In verband met herhaalde aanvragen om kaartjes va" de route, die luitenant Kop pen met zijn „Postduif" volgt, deelt de K L. M. mede, dat zij aan hare kantoren te Den Haag, Amsterdam en Rotterdam nog een aantal routekaartjes tegen een kleine vergoeding beschikbaar heeft. NEW YORK, 18 Oct. Naar uit Was hington gemeld wordt, heeft het Staatsde partement medegedeeld, dat Kellogg kennis heeft genomen van hét feit van het Fran sche antwoord op de Amerikaansche nota inzake het douaneconflict, doch met de vooraanstaande personen van het departe- tnent van handel en de deskundigen der tarievencommissie nog geen gedachtenwis selingen dienaangaande heeft gehad. Klaar blijkelijk is de Amerikaansche regeering weinig bereid de Fransche regeering be paalde concessies te doen. NEW YORK, 18 Oct. Uit Mexico wordt gemeld, dat langs de kust een he vige cycloon heeft gewoed, tengevolge waarvan drie dorpen zijn overstroomd. De schade is zeer groot. Duizenden personen zijn dakloos. MÜNCHEN, 18 Oct. Te Weife reed een auto tegen een boom. De wagen werd totaal versplinterd. Een der inzittenden werd op slag gedood, terwijl twee andere passagiers ernstig gewond werden. KOWNO, 18 Oct. Volgens een tele gram uit Moskou is in het Amurgebied een militair vliegtuig naar beneden gestort. Alle vier inzittenden werden gedood, DE INBRAKEN in HET STATIONS GEBOUW TE BUDEL. Verdachte veroordeeld tot 3 iaar gevangenisstal met aftrek van voorarrest, De rechtbank te Roermond heeft heden uitspraak gedaan in de zaak tegen den 26- jarigen Fv. E., die terzake van inbraak in het stationsgebouw te Budel en mishande- ling van den stationschef aldaar terecht had geslaan. Hij werd veroordeeld lot 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De cisch was 6 jaar gevangenisstraf. EEN ERNSTIGE AANVARING. Het Nederlandsche stoomschip „Sembilan" ernstig beschadigd. Reuter seint uit Batavia: Het Engelsche m.s. Silverbelle", kwam in den ingang der haven van Makassar in aan varing niet het s.s. Sembilan" der Stoom vaart-Maatschappij „Nederland". B'eide schepen werden renstig beschadigd. Eén mlandsche opvarende van de „Sem bilan werd gedood, terwijl er verscheidene gewonden zijn. DE KNOEIERIJEN BIJ DE GEMEENTE LIJKE VISCHVOORZIENING IN DE HOOFDSTAD. Arresten van het Amsterdamsche Gerechtshof. AMSTERDAM, 18 Oct- Het gerechts hof alhier heeft het vonnis der Rechtbank vernietigd en opnieuw rechtdoende, den klerk veroordeeld tot twee jaren en zes maanden preventieve hechtenis en bepalende dat de bij verd. in beslag genomen som gelds ten bedrage van ruim 3000 aan de ge meente zal worden terugggeven. Daarna heeft het Gerechtshof arrest gewe zen in de zaak van den gewezen 55-jarigen klerk-kassier bij de Gemeentelijke Visch- voorziening alhier. Het Hof heeft het vonnis der Rechtbank vernietigd en opnieuw rechtdoende, verd. veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf, met aftrek van zes maanden preventieve hechtenis. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP SCHAKEN. BUENOS AIRES, 18 October, De 16e partij tusschen Aljechin en Capablancal is na 24 zatten remise geworden, j AMSTERDAM, 18 Oct. De raad voor de scheepvaart zal Vrijdag 21 October a.s. des namiddags 1 uur een onderzoek instellen naar de oorzaak van de aanvaring op 7 Oc tober 1927 plaats gehad, tusschen de sleep boot Friesland en het Duitsche s.s. „Aegir tengevolge waarvan eerstgenoemd vaartuig is gezonden. AMSTERDAM, 18 October. Naar men ons mededeelt heeft het Hoofdbestuur van den Nederl. Bioscoopbond besloten overal in den lande opnieuw krachtig te gaan ijveren voor aanmerkelijke verlaging der ver makelijkheidsbelasting. In de allereerste plaats zal de bond in een actie izch richten tegen die gemeenten, waar een percentage van meer dan 10 pCt. aan vermakelijkheidsbe lasting wordt geheven. Reeds heeft het hoofdbestuur de sluiting der bioscoop te Sit- tard aangekondigd, waar eenige maanden geleden door den Raad dezer gemeente be sloten werd de vermakelijkheidsbelasting tot 30 pCt. te verhoogen en bovendien de toelating voor personen beneden 18 jaar te verbieden. Volgens den Nederl. Bioscoop bond is een bioscoop-exploitatie onder zulke bezwarende overheidsmaatregelen niet meer mogelijk en in verband hiermede zijn voor bereidende maatregelen getroffen, om on middellijk nadat de nieuwe verordening be treffende verhooging en vermakelijkheidsbe lasting in werking treedt, de bioscoop exploitatie te Sittard te doen staken. PRESBURG, 17 October. Volgens de tot nu toe bekende resultaten van de verkiezin gen in Slowakije, heeft de Katholieke Slowa- kijsche volkspartij een zeer ernstige neder laag geleden. De winst werd behaald door de Slowaaksche boerenpartij, de communisten, de Hongaarsche christen-socialisten en de Hongaarsche nationale partij. PARJJS. 18 October. De ochtendblad'® melden uit Nice, dat gisteren opnieuw n boekingen hebben plaats gehad bij va!;s?e*ra, lende verdachte anarchiste» in de l-1^ ,z. Een 20-tal Italiaansche anarchisten werci aresteerd. Zij zullen waarschijnlijk uitgewezen. KERKRADE, 18 Oct. Door de Duit sche douane werd onder de gemeente H zogenrath, dus even onder de Hollands' grens, een vrachtauto, afkomstig uit Ls' weiier aangehouden. De auto was beladen met 600 K.G. k° welke frauduleus uit Nederland was i°» voerd. -e. Auto en de koffie werden in beslaë nomen; de bestuurder werd naar A getransporteerd. LONDEN, 18 Oct. De vier vliegbod- ten van de Royal Air Force, welke g>3 morgen uit Plymouth zijn vertrokken, Y weg naar Indië en Australië, zijn gisterffl1 dag te Hourtin bij Bordeaux gedaald. In het komende winterseizoen zuilen - van luchtvaartroutes in West-DuitschlaF 's nachts worden verlicht. In de e®rs plaats het traject HannoverBerlijni aansluiting aan de route BerlijnKoning-^ bergen (de eerste sectie van den BerlijnMoskou).,. Ook andere lijnen, d* aansluiting geven op trans-Europees®»1 diensten, zullen eerlang worden ve.r'lClp met electrische of acetyleenlampen, die oV hooge ijzeren masten zoo dicht bij elkaa komen, dat de vliegers telkens den v° genden kunnen zien, ook bij slecht wee Op bepaalde afstanden zullen zoeklicht® de vliegers gegevens verstrekken over hu juiste positie. ta| LOMPEN- EN METAALHANDEL TELEFOON 11436. VRAAGT 227 TEGEN ZEER HOOGE PRIJZEN. te koop, 1925, 2 deurs, schijnwerper m verzekeringpolis. Paul Krugerstr 3, Blauw Klokstel 8.Transportfiets 20,Korte Heerenstraat 5 rood. 10 Indische Loopeenden tegen den leg. P. STOKMAN, Grindweg 9, Zandvoort, snoezige Wieg met staande Luiermand (Rose). TIMORSTRAAT 161. 7.50 per w. te huur, 4 kam. keuken zolder v. en acht. tuin. Bevragen: RIJKSSTRAATWEG 397, Haarlem. te koop. 1 Dubb. Kluts 1 Am. Mach. 1 Deeg voor zw.; ook in huurkoop. Adres; JULIANAPARK 52, Haarlem- Noord. •?r Gesloten met machtiging van den H. Stoel te Rome. Ondergeteekonde bericht, dat te zijnen kant-ore te AMSTERDAM, N. Doelenstraat 1214, alsmede te ALKMAAR bij de NOORDER BANK. HAARLEM bij de Firma G. F. H. PASTOOR. HAARLEM bij de OSCAR SMIT'S BANK, HOORN bij de NOORDER BANK. op voorwaarden, vermeld in het prospectus dLd, 8 October 1927, Obligaties van bovengenoemde uitgifte verkrijgbaar zijn tot den koers AMSTERDAM, October 1927. INBOEDEL waarbij compleet een-persoons mahonie slaapkamer ameublement, idem met Iits-jumeaux, eiken en en noten Eetkamer, Logeerkamer, Heerenkamer- ameublement, Chesterfield Salon, Tapijten, Loopers, Linoleum, Gordijnèn, Spreien en Dekens, Schilderijen en Prenten, schitterend gebeeldhouwde Glazenkast antieke Kolomkast, Kabinet en wortelnoten Gardero- bekast, antiek Bureau, Bureau-Ministre, Boekenkast Jaarsma Haard, emaille Bad,Shawls, Divan-,Tafel- en Kapstokkleeden, cassette Tafelzilver en wat voorts tot een eerste klasse boedel behoort en is te be zichtigen heden Dinsdagavond van 6 tpt 9 uur en morgen Woensdag van 10 tot 9 uur. ITO De Auctionair W. DOP 7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2