ONZE U1TKEERINGEN VIJFTIG GULDEN I? x x Nieuwe Haariemsche Courafl! AAN ONZE wmm m 1 m Hj UIT DEN OMTREK. HILLEGOM. HAARLEMMERMEER. HEEMSTEDE. IJMUIDEN. HEEMSKERK. BEVERWIJK. SANTPOORT. R.-K. S. V. „Santpoort" OP GROND VAN ONZE GRATIS - ongelukken-verzekering - Heden keerden wij uit aan P- BORRENBERG, wonende Amsterdamschevaart 36 rood, Haarlem, de somma van wegens een aan hem overkomen ongeval, waardoor hij een onderarmbreuk heeft bekomen. Administratie NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ABONNEERT U op de NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Het beste en meest gelezen Roomsche Dagblad In Haarlem en Omstreken, met gratis Ongelukken-Verzekering, welke reeds duizenden guldens uitkeerde. HAARLEMMERMEER. ZANDVOORT. SPORT EN WEDSTRIJDEN- DISTRICT HAARLEM. Spoort al Uw kennissen aar1 hun vraag- en aanbod-advef" tenties te plaatsen in onze elge(1 il SüiS Burgerlijke stand. Ondertrouwd J. G. A. Lampers en A. Minck J. J. van der Vin en W. Veen P. C. de Groot en C. A. J. Kusman C. P. Weijers en J. M. Goedemans. Getrouwd G. B. Kroon en C. M. Sister mans A. van der Zwet en A. A. van der Berg. Geboren z. van A. H. van der Wilden- De Ridderz. van P. van Dijk-Bessels. Overleden H. Benkemper m. 58 jr. J. F. Mieras, wed. A. Minck, vr. 75 jr. Aanbesteding. B. en W. hebben aan besteed het maken van een gewapend beton- dek met verhoogde voetpaden, benevens het verbreeden der Asselerbrug met bij- behoorende werken, gelegen aan den Stations weg. De uitslag was als volgt Visser en Antoniussen, te Zeppe (N.B.) massa f 6990 J. P. van der Meijden, Vught. perc. II ijzeren hek f 500 stellen der leuning voor id. f 50 meer. 9. van Deijk, Amsterdam, massa f 3295 Jochem Baron te Haarlem I f 2990, II. f 850, massa f 3840 C. J. Kie- bert Sassenheim I f 2600, II. f 750 W. Splin ter, Leiden I f 3079. Gunning volgt later. Liefdadigheidsuitvoering. Op 4 Nov. a.s. zal H.I.T.O. een liefdadigheidsuitvoering geven ten bate der Hillegomsche wijk verpleging het batig saldo zal aan de Hille gomsche kinderen, zonder onderscheid van religieuse richting worden besteed. Op gevoerd zal worden „Aan Flarden", tooneel- spel in 3 bedrijven van Top Naef. Gaarne bevelen wij de uitvoering voor het goede doel bij onze lezers aan. tamelijk hoog was. Na lang tobben wist men eindelijk den mast. die schade had be- loopen, weer vrij te krijgen. Openbare verkooping, Op Donderdag 27 October a.s. des namiddags te 1 uur zullen in hotel „De Beurs" te Hoofddorp in het publiek worden verkocht 19 burger woonhuizen, vrijwel alle voltooid, gelegen in deze gemeente aan den IJweg tusschen de Olmenlaan en den Ringdijk te Zwa nenburg. De Winkelbeurs. Aan het.door ons reeds meegedeelde kunnen we het volgende toevoegen uit de besprekingen bleek onder meer de wensch naar een algemeene ver- eeniging van uitsluitend winkeliers, naast de middenstandsvereeniging „de Hanze". Sterk naar voren kwam de wensch tot as falteering van de Hoofdstraat. Men stelde in dezen Beverwijk tot voorbeeld. De heer P. Klaver deelde naar aanleid.ng hiervan mede, dat de Hoofdstraat Rijksweg is, dat asfalteering duur is en verschillende buizen in de Hoofdstraat zijn gelegd. Dit laatste werd geen onoverkomelijk bezwaar geacht men wees op de trottoirs, waar hetzelfde het geval is. Wel gaan deze zaken in zekeren zin langs de Winkelbeurs, maar zij demon- streeren, wat er in de harten der winkeliers leeft. Deze wenschen te vervullen, behoort o. i. niet tot de onmogelijkheden. Inzake de Beurs werd besloten, de offi- cieele opening te doen plaats hebben op Woensdag 2 Nov. a.s. des middags te 5 uur. Voor deze plechtigheid zal de Burge meester worden uitgenoodigd. SDe sluiting werd bepaald op Zondag 6 Nov. d. a. v. het is een verbetering en komt het slagen ten goede, dat ook gedurende de middag uren de expositie geopend is vorig jaar was dat niet zoo, hetgeen een fout gebleken is. In tegenstelling met de Winifelbeurs te Lisse, werd van de uitgestalde goederen verkocht. Hiervan was een zekere plundering van stands het gevolg, terwijl het voor een deel der bezoekers hinderlijk was. Op de Hillegomsche Beurs mag wel ver kocht worden, maar niet afgeleverd uit de stands, behalve natuurlijk sigaren. Dat de onderneming slagen zal staat vrijwel buiten kijf, daar de beduidend grootere ruimte geheel verhuurd is. Jammer is, dat door een samenloop van omstandigheden, geen manu facturer (naar ons werd medegedeeld) met zijn vak uitkomt. De commissie is er in ge slaagd te kunnen verzekeren, dat bij den geheelen duur, het belangstellend publiek van een stukje muziek zal kunnen profiteeren. De heer Kraag huurde een bizonder groote oppervlakte en deze actieve confiseur zal ter Beurze het banketbakken demonstreeren, terwijl hij tevens gelegenheid biedt aan de bezoekers, om iets te gebruiken, waarvoor het podium wordt gereserveerd. Ter aan moediging en voor eigen reclame hebben verschillende winkeliers attracties beschik baar gesteld. Het Bloemenmagazijn „Edel- weis" een bloemenmand voor den 750sten bezoeker, de heer J. Veelenturf voor iedere 1000ste bezoeker een cadeau ter waarde van f 2.50 en voor de 5000ste een van f 10. De heer Zonneveld biedt aan een gratis portret- vergrooting voor de 1250e, 2500e, 3750e en 5000 De heer Kuyk geeft een electrisch schemerlampje voor de 1500e en 2000e. De heer J. H. Versteege geeft den 4000ste een stel binnen- en buiten-rijwielbanden, terwijl de heer L. Schoonderbeek aan den 2500e en 5000e een electrische sigaren aansteker offreert. Het belooft dus iets goeds en iets moois te worden. Wij onthouden ons momenteel nog van de beschrijving der stands, doch hebben de overtuiging, dat zeer velen, ook van elders voor den geringen prijs van 15 ct. entree zich een uur van aangename verpoo- zing zullen willen verschaffen om tegelijk eens kennis te nemen, van wat de Hille gomsche Winkeliers en handelaars kunnen laten zien. ZANDVOORT. Gemeenteraad. De Burgemeester heeft eene Openbare vergadering van den Raad der gemeente Zandvoort belegd op Donderdag, 27 October 1927, des namid dags half 8 uur. Ter behandeling van de vol gende Agenda 1. Ingekomen stukken 2. Voorstel tot vaststelling eener verorde ning tot heffing van straatbelasting 3. Voor stel tot wijziging van het raadsbesluit van 5 Mei 1927, betreffende koop van ongeveer 70 M2. grond voor verbreeding van het Tramplein 4. Voorstel tot wijziging van de verordening tot heffing van retributie- feld voor bezoek van inrichtingen voor liddelbaar en Voorbereidend Hooger On derwijs te Haarlem en Bloemendaal 5. Voorstel van 2 raadsleden om 100 opcenten op de hoofdsom der vermogensbelasting te heffen 6. Voorstel van 2 raadsleden om wij ziging der verordening, regelende het be heer van het Gemeentelijk Gas- en Water leidingbedrijf 7. Voorstel tot benoeming eener Commissie voor werkverschaffing 8. Voorstel tot het doen van af- en overschrij vingen van de bearooting, dienst 1926 9. Voorstel om niet m te gaan op de aanbie ding van den Directeur der Gemeente Wa terleidingen van Amsterdam 10. Voorstel om tot de Kerstvacantie van dit jaar toe te staan, dat meer dan 28 leerlingen in de le klasse der U.L.O.-School mogen worden geplaxtst11. Voorstel tot vaststelling eener verordening, houdende eenige maatregelen van tucht op de openbare school voor U.L.O.; 12. Voorstel tot het in gebruik geven van het gymnastieklokaal van school C. 13. Voorstel tot wijziging der overeenkomst met de gemeente Haarlem betreffende den Keu ringsdienst van vee en vleesch 14. Verzoek van de bewoners van de gemeentewoningen aan den Parallelweg en de Mariastraat om huurverlaging 15. Voorstel om te vergrooten het bestaand magazijn van de Bedrijven aan de Oranjestraat 16. Aanbieding der ge- meentebegrooting en de begrootingen der bedrijven voor het jaar 1928.; 17. Voorstel tot vaststelling van eene verordening tot het regelen van de maximun snelheid, in verband met de nieuwe Motor- en Rijwiel- wet. Opgeval. Bi) het doorvaren onder de spoorbrug over de ringvaart nabij Aalsmeer alhier, gehaakte een motorschuit bekneld tusschen het draaiende gedeelte van deze brug- Dit ontstond doordat de mast van WIJZIGING REGLEMENT VAN ORDE VOOR DE RAADSVERGADERINGEN. In de vergadering ven 6 September j.l., werd door den heer J. W. van der Erf de wenschelijkheid besproken, om de gelegen heid open te stellen om de raadstukken ook des avonds voor de raadsleden ter inzage te leggen. Op 25 September j.l. is daarop door de heeren J. W. van der Erf, N. J. van der Linden en J. J. Schelvis schriftelijk een voor stel ingediend. Zij stellen aan den Raad voor de desbetreffende artikelen van het Reglre- ment van Orde zoo te wijzigen, dat het mogel ijk wordt de gelegenheid open te stellen, dat de leden van den raad ook des avonds, op een door Burgemeester en Wethouders te stellen tijd, de stukken kunnen inzien. Door den heer S. Rijkes is op 27 Septem ber j.l. het voorstel gedaan de eerste alinea van art. 25 zoodanig te wijzigen, dat de daarin bedoelde stukken voor de leden van den Raad ter lezing worden gelegd van des voor- middegs 9 tot 12 uur, des namiddags van 2 tot 5 uur en des avonds van 7 tot 9 nur. In dit schrijven wordt tevens voorgesteld aan art. 19 een tweede alinea toe te voegen, hou dende eene bepeling, dat tijdens de open bare vergaderingen niet gerookt mag worden. B. en W. willen de billijkheid van de voor stellen, om de raadstukken ook 's avonds ter inzage neder te leggen, gaarne erkennen en stellen voor aan de wenschen tegemoet te komen door de wijziging van artikel 25,. Ook zijn zij van meening, dat aan het voor stel omtrent het vaststellen van een rookver bod een goede gedachte ten grondslag ligt, doch zij zouden iets minder ver willen gaan in dit verbod dan door den heer Rijkes wordt voorgesteld. Den duur der vergaderingen In het algemeen in aanmerking nemende, mee- r,en zij, dat de in genoemd ontwerp-besluit voorgestelde regeling, in belangrijke mate tegemoet komt aan de bezwaren van den voorsteller. B. en W. stellen nu de volgende wijzigin gen voor. Na art. 12 wordt een nieuw artikel 12a ingelascht, luidende Art. 12a. De Voorzitter kan den Raad voor stellen aan een lid, dat door zijn gedragingen den geregelden gang van zaken belemmert, voor den dag, waarop het besluit genomen wordt, den toegang tot en het verblijf in het gebouw waarin de vergadering wordt gehouden, te ontzeggen. Over dit voorstel wordt niet beraadslaagd. Bij aanneming moet het lid de vergadering onmiddellijk verlaten. Aan art. 19 een tweede alinea toe te voe gen luidende Gedurende de eerste twee uren na aanvang der vergadering mag in de raadzaal niet gerookt worden. Art. 25 opnieuw vast te stellen en te lezen als volgt De stukken betrekking hebbende op zaken, welke in eene raadsvergadering zullen worden behandeld, moeten, spoedeischende geval len, uitgezonderd, drie etmalen voor den aan vang der vergadering in een, zoo noodig ver warmd en behoorlijk verlicht lokaal van het Gemeentehuis, voor de leden van den Raad ter lezing worden gelegd, des voormiddags van 9 tot 12 uur, des namiddags van 2 tot 5 uur en des avonds van 7 tot 9 uur, behalve o^ den avond onmiddellijk voorafgaande aan den dag, waarop de raadsvergadesing zal worden gehouden, met uitzondering van Zon- en algemeen erkende Christelijke Feestdagen, die bij de bereking van dezen termijn van drie etmalen niet in aanmerking komen. Art. 6 te laten vervallen. Gemeenteraad. Vergadering van den raad der gemeente Heemstede op Donderdag 27 October 1927 des avonds om 8 uur. De agenda vermeldt 1- Vaststelling notulen van 6 September 1927. 2. Verzoek van den heer A. A. Swolfs om eervol ontslag als Ge meente-secretaris, Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand en Rentmeester van het Grondbedrijf met ingang van 1 Januari 1928. 3. Ingekomen stukken. 4. Benoeming van eene commissie in verband met het voorstel tot wijziging van het Reglement van Orde voor de Raadsvergaderingen. 5. Afkoop onder grafkelder der fam. Van Vollenhoven (104); 6. Verkoop grond van terrein „Valkenburg" (105 en 117); 7. Aanleg weg en kade aan de Noordzijde van de Zandvaart nabij de Kerk- laan (106); 8. Aanbieding Herziening aan het Uitbreidingsplan betreffende ver smalling Zandvaart; 9. Onderwijzend Per soneel Openbare School Voorweg (107); 10. Plaatsvervangende Hoofden Openbare Scho len (108); 11. Waterleiding met brandkraan Bijz. School Kerklaan 56 (110); 12. Tijde lijke voorziening in schoolruimte voor de Bosch en Hovenschool (118); 13. Onderwij zend Personeel Bronsteeschool (119); 14. Voorstel betreffende benoeming vakonder wijzer openbare U.L.O. school aan den Bronsteeweg (121); 15.y°°rstel tot het geven van een straatnaam (109); 16. Ontheffing van eischen voor dranklocaliteiten (111); 17. Ruiling van grond voor verbetering voet pad langs Heerenweg (112); 18. Aankoop en aanvaarding van grond aan den Glipper- weg voor wegverbreeding (113); 19- Voorstel len tot het verleenen van ontheffing van de voorschriften genoemd in art. 15 der Bouw- en Woningverordening (114 en Jf" 20. Voorstel tot stichting van een nieuw scha- kelstation voor het Electriteitsbedrijf (U6); 21. Vaststelling kohieren Plaatselijke Inkom stenbelasting. 22. Ontheffingen van Plaatse lijke Inkomstenbelasting. 23. Ontheffingen van schoolgeld. HET LICHTEN VAN DEN GEZONKEN LOGGER Nadat Vrijdag door den duiker de kabels onder het schip waren bevestigd, is Zater- dachochtend begonnen met het lichten van den Katwijker-logger, welke in den nacht van Woensdag op Donderdag in de Buiten- haven is gezonken. Gedurende den nacht was de groote bok van de firma Verschure en Co., uit Amster dam naar Umuiden gesleept en met be hulp van nog een tweede, kleinere bok, begon men omstreeks hall 10 te lichten. Het werk liep niet erg mee. De groote nere bok het achterschip omhoog bracht. Blijkbaar waren de kabels verschoven, want geruimen tijd ging voorbij, voor aleer het eigenlijke lichtingswerk kon beginnen. Het was een interessant werk. In den beginnen waren niet minder dan 7 sleep- booten waarbij 2 van het bureau Wijs muller in de weer, om te assisteeren. De groote kraan, die over een krachtige stoom- winch beschikt, trok het voorschip vrij snel en gemakkelijk naar boven, maar moest die slechts over „elleboogstoom" beschik ken kan en derhalve langzaam trok, het telkens even wachten, totdat de kleine bok. achterschip gelijk gebracht had. Om 1 uur 's middags was het grootste gedeelte hoven water, doch het duurde nog eenigen tijd, voor de boorden van het schip de oppervlakte bereikten. Tijdens het lichtingswerk moesten de voorbijvraende schepen langzaam stoomen, met het oog op den golfslag. Geregeld was het noodig, dat de schecpboolen met een reeks korte stootun op de stoomfluit waar schuwden, vooral wanneer de typische En- gclsche_ haringscheepjes naderden, de „Kop peltjes met hun krachtige machines en een ordentelijke snelheid, de haven kwam bin nenvallen, cep geweldige golf achter zich aansleepend. De havenmeester woonde het geheele lichtingswerk bij Het schip werd in den namiddag naar de haringhaven gebracht en is hedenmorgen in het dok geplaatst. DE R.K. VOLKSBONDAF.DEELINGEN IN GROOT-IJMUIDEN. Dezer dagen zullen er weer belangrijke vergaderingen zijn, van de afdeelingen R.K. Volksbond. Zij moeten zeer zeker aller aan dacht hebben. Zoowel te IJmuiden als te Umuiden-Oost zullen op die vergadering worden besproken de Fusie van de Volks- bondafdeelingen in de gemeente Velsen, Ook het winterprogramma is een belang rijke punt van bespreking. Dan het St. Nico- laasfeest voor de kinderen der leden, Dit zal te IJpiuiden ten zeerste worden toege juicht, daar gedurende jaren dit feest voor de kinderen achterwege bleef. We zien dus dat door beide R.K. Volks- bondafdeelingen belangrijke besprekingen zullzn volgen en indien alle R.K. Volksbond leden op hun respectievelijke vergaderingen aanwezig! zijn, is dit mogelijk, waarop de beT sturen dan ook rekenen. De afdeelingsvergaderingen worden als v"olgt gehouden: De afdceling Umuiden vergadert op Woensdag 26 October, des avonds te 8 uur, in het lokaal boven de Zusterschool te Umuiden. De afdeeling IJmuiden Oost vergadert op Donderdag 27 October, des avonds te half 8 uur, in het Palronaatsgebouw te Umuiden Oost. R. K Mannen en Jongelingen nu ter ver gadering, opdat de besturen met U htm pro gramma's kunnen bespicken en uitwerken. Gemeenteraad. Openbare vergadering I van den raad der gemeente Heemskerk op Woensdag 26 October 1927 namiddag 2 uur. De agenda vermeldt: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stuk ken en mededeelingen. 3. Voorstel tot het aangaan van eene geldleening. 4. Voorstel wijziging gemeentebegrooting, dienst 1927. 5. Vaststelling gemeentebegrooting, begroo ting G. E. B., woningbedrijf en van het al gemeen Armbestuur, dienst 1928. 6. Voorstel tot het nemen van een besluit ter uitvoering van artikel 33 van de verordening op het G. E. B. VELZEN. De opcenten der Vermogensbelasting. Naar aanleiding van het voorstel van de le den, de heeren W. F. Visser c.s., om het aantal opcenten op de hoofdsom der vermo gensbelasting te verhoogen en te brengen op 100. is het advies gevraagd van de Com missie van bijstand voor de financiën, welke heeft medegedeeld, in meerderheid zich met dit voorstel niet te kunnen vereenigen. Ook B en W. zijn van meening, dat tot de voorgestelde wijziging niet moet worden overgegaan. Op dezelfde gronden, als zijn aangevoerd terzake van het voorstel van genoemde le den tot wijziging van artikel 6 der Veror dening op de heffing van eene plaatselijke inkomstenbelasting, meenen B. en W. mede ten aanzien hiervan den raad te moeten ad- viseeren, het betrekkelijke voorstel niet aan te nemen. DE HEFFING DER INKOMSTEN BELASTING. Een voorstel van de leden, de heeren W. b. Visser c.s.. om artikel 6 van de verorde ning op de heffing van eene plaatselijke inkomstenbelasting, te wijzigen, werd in de vergadering van 4 Januari j.l. in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Omtrent dit voorstel is door het college het advies ingewonnen van de Commissie van bijstand voor de financiën. Deze deelt mede, dat het geenszins ge- wenscht is om tot wijziging der gemelde verordening over te gaan. De minderheid der commissie was echter v,a,n meening, dat, waar het niet mogelijk was om op de begroeiing voor 1927 een bedrag uit te trekken voor uitbreiding van het openbaar en bijzonder voorberei dend onderwijs, bij aanneming van het voorstel, eene hoogere opbrengst van de plaatselijke inkomstenbelasting zal worden verkregen, waardoor het mogelijk zal zijn, deze gelden daarvoor aan te wenden. De meerderheid kon. zich met deze ziens wijze niet vereenigen. Wa.t aangaat de motiveering van de mee ning der minderheid merken B. ën W. op, dat, ingevolge besluit van den Raad d.d. 2 Augustus 1927. op de ontwerp-begrooting voor 1928 is uitgetrokken voor uitbreiding van het openbaar voorbereidend lager on derwijs een bedrag van 5000 en ten be hoeve van bestaande, niet gesubsidieerde Zaterdag heeft men den Katwijker logger gelicht, welke in den nacht van Woensdag op Donderdag in de buitenhaven vB" IJmuiden gezonken is. Met de groote bok van Verschure, uit Amsterdam, en een kleinere bok, heeft- men het vaartuig t>aaf boven gebracht, waarbij in den beginne zeven booten in actie waren. Van het interresante werk geven wij hierboven ee" foto. bijzondere bewaarscholen eveneens 5000. Het college sluit zich geheel aan bij de meerderheid der commissie. Gelijk reeds in de memorie van antwoord op het rapport van het verhandelde in dc afdeelingen van den Raad, betreffende het onderzoek der begrootingen voor 1927, door B. en W. is medegedeeld, is het vermenig- vuldigingscijler verlaagd, om met eenig suc ces te srieven naar het opheffen van be lemmeringen, waardoor kapitaalkrachtige menschen zich niet in deze gemeente ves tigen. Bij eventucele aanneming van het voorstel zou dit oogmerk weder geheel te niet worden gedaan. B. eri W. blijven van meening, dat het vaat zeer groot belang is, de bezitters van hoogfere inkomens naar deze gemeente te trekken of die voor haar te behouden, ver mits het accres van het belastbaar inkomen over het geheel nog geen gelijken tred houdt met de sterke toename der bevolking. Op grond van het bovenstaande meenen B. en W, te moeten adviseeren, het inge diende voorstel niet aan te nemen. Begin van brand. In den afgeloopen nacht, omstreeks 1 uur, ontstond een begin van brand in de rijwielstalling van het hotel „De Zon." a'an de Breestraat, welke stalling gevestigd is, dat gedeelte van het perceel, waarin voorheen de stallen waren. Vermoe delijk heeft een bezoeker achteloos een bran dend eindje sigaret weggeworpen, dat in een mand met flesschen met stroohulzen is terecht gekomen. De brandweer bluschte het vuur met 2 slangen op de waterleiding. De schade was niet zeer groot. Volksconcert. De besturenbond „Eens gezindheid,'' organiseert op Zondag 6 Nov. a.s., een concert in „Zcmerlust," Tot mede werkenden behooren o.a., Santpoort'? Gemengd dubbel kwartet, directie H. J. Aris, Mannenzangkwartet „Kinheim.*' Directie N. J. Arisz en het symphonie orkest „Eupho- nie." Directie M. Adam. Wanneer deze eerste avqnd slaagt, zal hij door meerdere gevolgd worden. Uitslagen 23 October, Santpoort IGeel Wit 40. T.Z.B. I—Santpoort II 32. Ons eerste heeft zich kranig geweerd. Het was een vlug, vurig gespeelden wed strijd, welke het aankijken waard was. Het weer hield zich nogal goed en er waren aardig wat toeschouwers, het stond haakt zwart langs de lijn. Als de scheidsrechter beginnen blaasd verschijnt S volledig. Direct ontwikkeld zich een vlug spel van beide kanten, beide doelen komen om beurten in gevaar. Als ongeveer 15 min. gespeeld is moet H. v. d. Mei het veld verlaten, direct hierop kopt Slootman uit een mooie voorzet van Schie- broek in 10. S. speelt met 10 man moedig verder, als weer 15 min. gespeeld is, weet deüelfde speler weer te doelpunten 2—0. Nu zien we v. d. Mei weer terugkomen. Tot rust werd niet meer gedoelpunt. Na de rust hetzelfde vlugge spel. G. W. zwoegt hard om tegen te scoren, hetgeen haar echter niet gelukt, zeker had zij voor hun harde werken en mooi samenspel een tegenpunt verdient. Als weer ongeveer 15 min. is gespeeld, laat Schiehroek 'tien keeper van G. W. voor de derde maal visschen. Nu vallen er twee spelers van G. W. uit, waarvan één spoedig terugkeerd, de ander blijft weg. Eennige vinnige schoten van G. W. net over de lat verdienen ver melding, zij hadden echter beter lot verdiend. 10 Minuten voor tijd weet Schiehroek we der te doelounten 40. In dezen stand komt I dien motor op de stuurkast lag die nog al kraan lichtte het voorschip, terwijl de klei- geen verandering meer. Beide elftallen heb ben zich geheel gegeven, dc resp. achter hoeden hebben druk werk gehad, wat zij echter naar behooren vervulden de voor hoeden hebben ook hun best gedaan, wat samenspel bedreft stond dat van G, W. iets hooger als van S. De leiding was goed. Ziezoo heeren, weer twee puntjes binnen, Ik hoorde gistermiddag langs de lijn al roe pen, hup kampioenen!!! Zou het waar zijn? Ons tweede kon geen puntjes veroveren op de robuste T. Z. B.ers. Het moet er nogal ruw toegegaan zijn, de leider had zijn bril vergeten. Het is jammer heeren, maar moed houden, we zijn pas aan 't begin, dus houd je maar taai hóór volgende week beter. Waar blijven onze nieuwe leden? Morgen moet ik de ledenlijst opsturen, dus meld U vanavond of morgen v. m. nog even aan. Duidelijk uw adres opgeven of schrijven of schrijven, als ik soms zelf niet thuis ben. Hier is mijn adres: Chr. Molenkamp, Hage- lingerweg H 222, Santpoort. Witte Kruis. In een Vrijdagavond ge houden bestuursvergadering van de afdee ling Haarlemmermeer van de N.-H. ver- eeniging „Het Witte Kruis" werd in de vacature-J. H. Nanninga tot voorz'tter der afdeeling gekozen de heer H. G. Bult, arts te Hoofddorp. De overige bestuursfunctiën hieven onveranderd. Opbrengst collecte. De le Nieuw-Ven- nep en Abbenes gehouden collecte ten bate van het vredeswerk van het Ned. Roode Kruis heeft opgebracht een som van resp. 67.86 en 65.30. deeld. De minderheid van het 'College i« hier niet voor te vinden. Die vindt, dat <le winst van een bedrijf ten goede moet kofUeI1 aan de gebruiken van dat bedrijf. Tramplein. B. en W. stellen den voor, het raadsbesluit van 5 Mei 1927, betr®'' fende den aankoop van ongeveer 70 M; grond voor verbreeding van het Trample! te wijzigen. In het besluit stond, dal °.e grond behoorde aan de N, Z. H. T. M. l ens het kadaster behoort de grond aan E. S. M. Dan wordt voorgesteld de afsche1' ding, uitgezonderd de afsluithekken in e'®fnr dom der gemeente over te nemen. Word® echter door de Maatschappij beschadiging aangebracht, dan zijn de kosten voor h®f stelling voor r-kening der Mij. Retributieregeling. In het voorstel a®t vorige vergadering, om eene verordening '9 heffing van een retributie geld vast te ste - .ch1- ft i*é Tentoonstelling. In hotel „De Land bouw" te Hoofddorp zal op 27, 28 en 29 October a.s. een tentoonstelling worden ge houden op het gebied van electriciteit in de huishoud-ng en op de boerderij. O.a. zullen in werking zijn te bezichtigen heet- water-apparaten voor goedkoope nacht- stroom-tarief van 3K cent per K.W.U., ter- wifl voorts diverse machinerieën in bedrijf zullen worden gesteld. Eiken middag van 35 uur zal een kook- en bakdemonstratie plaats hebben. De entree is zeer laag gesteld, zoodat ieder in de gelegenheid zal zijn om de wonderen op het geh-ed der electriciteit in oogenschouw te nemen. De opening zal plaats hebben op Donder dag a.s. te 12 uur. Aanbesteding schilderwerk. Op Maan dag 31 October a.s. zat de openbare aan besteding plaats hebben voor het schilder werk van acht woningen van de woning bouwvereniging „St Anlonius van Padua" nabij „de Lijnden" alhier. Bedrijven. De raadsleden Elffen en Toner hadden aan den raad voorgesteld, de verordening op het Gas- en Waterleidingbe drijf zoo te wijzigen, dat in zekere gevallen de winst van die bedrijven ten goede zouden komen aan de gemeentekas, voor de vorige vergadering stelden B. en W. voor nog niet op dat voorstel in te gaan bij de behande ling der begrogting van 1928. De meerder heid van het college is thans op dat voorstel teruggekomen en kan zich er mede vereeni gen, dat een gedeelte van dien winst ten goede komt aan de gemeentekas. Het ver lies van het grondbedrijf, dat eerst nog niet bekend was, is niet mede gevallen. Dat een gedeelte van een verlies van een gemeente bedrijf gedekt wordt door de winst van een ander gemeentebedrijf, wordt niet veroor- len, is thans eene verandering aangebrach. Hei betreft wanneer meer dan een kind u' een zelfde gezin tegelijkertijd een inrichti11» van onderwijs bezoeken, waarvan reiribut'® geld geheven wordt. Hield, in het voorstel, het heffingspercentage voor J1 tweede of volgende kind rekening met da aansiag, thans wordt voorgesteld voor h tweede of volgende kind, ongeacht het iok men van de ouders of verzorgers, 50 P, van het retributiegeld van het eerste ki" te heffen. Voetballen. De Heer Toner heeft v®,e ocht, den Burgemeester in de eerstvolgeó raadsvergadering te mogen interpelleer® over zijn aanschrijving aan de voetbalve eenigingen over het spelen op Zondagen (lens de godsdienstoefeningen. Junioren-competitie. Programma 30 October 1927. lste Klasse. V.V.F. 1T.Y.B.B. 4 2 uur H. Westbroe*' Geel-Wit 3—H.B.C. 3 W. de Zwager 2de Klasse. Alliance 3V.V.F. 2 v. Bemmelen. R.K.V.Z. 3—Onze Gezellen 3 H. Truyn. T.Y.B.B. 5 Vrije Zondag. Wanneer geen aanvangsuur vermeld vangen de wedstrijden te 1 uur aan. DE SPORTDAG OP 6 NOVEMBER- is» ée: eö ge Jdt Voor Zondag 6 November zullen wedstrijden worden vastgesteld, dit zoowel voor de junioren van het distr' als voor de senioren onder dit district P* sorteerende. Dus iedere Roomsche voetballer is oP het Lyceumterrein aanwezig den 6den vember. Gezien de samenstelling van 11 Haariemsche en de vermoedelijke san)cn|, stelling van het Noord-Hollandsche e' belooft het een prachtwedstrijd te w° j, den. Doch het junioren-elftal mag er wezen. Het is het sterkste elftal, wat menteel in ons district on de been gebra®. kan worden, We hopen dan ook, dat nederlaag in Lisse geleden, door dit juó'0 ren-elftal gewroken mag worden. De competitielei"®J v\ Met het s.s. Krakatan van de Mij. Nederland, werden een paar zuivere in het w' Ijl®'' gen exemplaren van den moolen Javaanschen Banteng meegebracht vaor den jgea damschen dierentuin. Een der dieren, de stier Geloath, die voor zijn anderhal dieren, leeftijd, reeds een mooi voor zi|a stel horens draagt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 12