Stadsnieuws, Voernaamsie Nieuws mm Donderdag 27 Oct. 1927 51ste Jaargang No. 16690 Aangiile moet, op straffe van verJIe» van alle rechten,' geschteden uiterlijk driemaal -vier en twintig uren na Iket ongeval Dit nummer bestaat uit 10 bladzijden - Eerste Blad BfïsasiSK <JHH| Het Haaf lemsch-Diocesane Jubeljaar. AAN ALLE KATHOLIEKEN! Spoorwegongeluk tusschen Leiden en den Haag. EEN TREIN RIJDT OP EEN GROEPJE WEGWERKERS IN Agenda 28 October. Schrijkmachiiieliaiidel O- TH. DANTUMA Speciale aanbieding REMINGTON 10 Rob f135 - Gasvoorziening van Zwanenburg. Een beleecügend verkiezings biljet. Het visschersbedrijf zal nog tot 1933 in de Zuiderzee kunnen worden uitgeoefend. School gesloten wegens het heerschen van den kinkhoest. Meer derde klas coupe's in electrische treinen. ERNSTIG SPOORWEG ONGELUK IN HERZEGOWINA? 260 slachtoffers? EEN HUIS TE HILLEGOM INGESTORT. Telegraph isch Weerbericht, Het tramongeluk te Heemstede. i® Bureaux: NASSAULAAN 49. Oe abonuementspiU- secraagt vaoi Haarlem an Agentschappen: Per week 025 Per kwaartaa) 1 3.25 Franco per post per kwartaal bi: Vooruitbetaling 3 5S Telefoon No. 13866 (3 lijnen] Po.trekeinwg Nr. 5970. NIEUWE HAARLENISGHE COURANT Adverfentiëo 35 ets. per regeL Vraag- en aanbod-advertenties 1-4 regels 60 ct. per plaatsing; elk* regel meer 15 ct., bij vooruitbetaling .4 dvertentiën tusschen den teksl als ingezonden mededeeling 60 ct per regel. Bil contract belangrijke korting. Alle abonné's op dit blad lijn, ingevolge de verïekeringsvoorwaarden f 90(1(1 Levenslange gebeele ongeschiktheid tot werken door f 7^0 bij een ongeval met f 0!?fl - bij verlies van een hand, t lOT bij verlies van een f CH bij 'a breuk van f BO M bij verltesy.es» legen ongevallen verzekerd voor een der volgende uitkeeringen «UUW. verlies van beide armen, beide beenen of beide oogen; doodeiijken aflooptttiiS. een voet of een oog; i&v, duim of wijsvinger- "f beers of arm; u' andere vinder. 1RM V Den 22sten Mei 1903 stierf de forsche, kloeke Bisschop van Haarlem, Mgr. Botte- manne. En meer dan vier maanden bleef daarna de Haarlemsche Bisschopsstoel ledig. In Rome toch, waar de Opperherder den nieuwen pontifex moest aanwijzen, be leefde men droeve dagen. De groote Paus Leo XIII, het Licht aan den Hemel, zag zijn aardsche leven wegkwijnen. Den 20sten Juli nam God de brooze figuur met den machtigen geest tot zich. En op 4 Augustus beklom een nieuwe opvolger van St. Petrus den H. Stoel. Pius X, de onvergetelijke hervormer van het godsdienstig leven, zou het Haarlemsche diocees zijn nieuwen Her der toebedeelen. Bjj Breve van 11 Septem ber werd de toenmalige Vicaris-generaal, Augustinus Josephus Callier, tot Bisschop benoemd. Eerst 25 September kwam de officieele tijding naar Holland en op 28 Oc tober ontving in St. Bavo's kathedraal de uitverkoren priester de volhe'd van het priesterschap uit de handen van den toen nog jongen Aartsbisschop van Utrecht, mgr. v. d. Wetering, geassisteerd door den Bisschop van Breda, mgr. Leyten en den magister Generaal van het H. Kruis, mgr. Hóilmann. Morgen. 28 October, gaat dus het Haar lemsche diocees een jubeljaar in. Vandaag toch over een jaar staan wij aan den voor avond van het zilveren bisschopsfeest van onzen nu grijzen Herder, mgr. A. J. Cailier Wanneer God, wat wij hopen, bidden en vertrouwvol verwachten, onzen hoog ver eerden b'sschop nog twaalf levensmaanden schenkt, dan zullen wij dus morgen over een jaar de feestklaroen steken en van Texel tot in de Zeeuwsche Gouwen zal het dank- en vreugdelied klinken, omdat God ons een kwart eeuw lang zulk een vader in Christus schonk. Vijf jaar geleden, bij het gouden priesterfeest van onzen bisschop, bleek al reeds ondubbelzinnig de groote gehechtheid en liefde van het Hollandsche en Zeeuwsche volk voor zijn Opperpriester. De zeldzame gebeurtenis van een zilveren bisschopsfeest zal echter aanle ding geven om nog veel meer, nog krachtiger en har- telijker te getuigen hoe dankbaar de Haar lemsche Katholieke Kerk is voor het ze genrijk bestuur van mgr. Callier. Over een jaar dus zullen wij gelegenheid hebben om de beteeken's van het vijf en twintig-jarig bestuur van onzen hoogvereer- den bisschop naar best vermogen te be lichten en te bezingen. Maar nu reeds past het dit jubeljaar met een enkel woord in le luiden, opdat wij ons gezamenlijk op maken voor die zeldzame gebeurtenis. Het is moeilijk zich in te toornen, wan neer men schrijven gaat over het werk van een Man Gods, als onze Bisschop nu_ twee dozijn jaren heeft getoond te zijn. Geheel en al heeft mgr. Callier beantwoord aan wat wij nu achteraf als zijn hooge bestem ming zien. Geboren uit een gezin van stoere en vro me Zeeuwen, waarvan de vader het hache lijke beroep uitoefende, om de zeeschepen door den gevaarlijken wa erweg naar Ant werpen te loodsen, verwachten wij van den zoon een krachtige, onbuigzame, ze fbera- den persoonlijkheid Heeft de priester, die zich, tot het zware bisschopsambt geroe pen, tot lijfspreuk koos: in fide nihil h a e s t i t a n s: in en door het geloof nooit wankelend, in niets aarzelend, heeft hij niet onder alle omstandigheden getoond zijn stout devies getrouw te blijven? Augustinus werd onze Bisschop bij het doopsel genoemd. Was ook deze naam niet een voorspelling? De onverschrokken kerk vader, man van groote beschaving, wiens geschriften het nu nog een genot is te lezen, was in de verdedig'ng des geloofs en in de bestrijding der ketterij een der krachtigste en onverzettelijkste woordvoerder» der Roomsche Kerk, De Haarlemsche Bisschop, die na zooveel jaren den naam van den Bisschop van Hippo zou dragen, eyenaardde zijn patroon in liefde voor kunst en weten schap en ook in taaien, in krachtdadigen, niemand en niets ontzienden geloofsijver, wanneer het gold de eer van Got} te ver dedigen, het heil der zielen te bevorderen, de zuiverheid der leer te handhaven. Onder Paus Leo kwam mgr. Callier in het bestuur der Haarlemsche Kerk; Paus Pius X was het, die hem tot bisschop benoemde. Hoe zien wij den invloed van deze twee Hoogepriesters in het bisschoppelijk werk van den Herder van ons diocees! Wie streed er krachtiger voor katholieke orga nisatie, wie kwam er meer en met grooter gezag op voor verbetering van dc sociale verhoudingen, dan de bisschop, die morgen zijn jubeljaar intreedt? Maar wie ook bleek er meer bezield van den brandenden ziele- ijver, die den Paus der dagelijksche com munie doorgloeide, dan de kerkebóuwer, mgr. Callier? Hij bezaaide den Hollandschen grond met nieuwe Godstempels, stichtte parochie na parochie en bij de kerk riep hij een kathol'eke school, bij de school nog een patronaat in bet leven. De jeugd be schermde hij in het christelijk onderricht voor allen rang en stand, voor iederen leef tijd. De schoolvrije jeugd verzamelde hij in patronaten, de sportvereenig'ngen gaf hij een eigen katholiek karakter; de godsdienstige congregaties hadden steeds zijn wakend oog Ja, zelfs de sociaal achterlijke, de in ar moede en door gebrek in zielenood ver kommerende kinderen der groote steden kregen een plaats in zijn vaderhart. Wan neer niemand zich hun lot aantrok, dan stichtte deze kindervriend Franciscus-lief- dewerken, waar de armsten naar ziel en lichaam een veilige schuilplaats zouden vinden, 't Is niet doenlijk om in weinige regelen ook maar aan te stippen, wat onze grijze Herder voor het godsdienstig leven van zijn diocesanen deed. Sla zijn vastenbrieven op, waarin hij in apostolische taal de kwalen van onzen tijd geeselde en de middelen aangaf tot verbetering. Bedenk wat er on der mgr. Callier's bestuur gedaan is tot be stijding der zedeloosheid, van prikkellec tuur, oneerbare kleeding. En wie denkt niet aanstonds aan den ijver, waarmee onze bis schop dag aan dag het groote kwaad van zijn diocees met de groote steden, het ge mengde huwelijk, bestreed. Hoeveel zorgen en verdriet beeft hem deze kanker in het Roomsche leven niet bezorgd! Maar hoe manmoedig beeft hij steeds, lot den dag van heden, in dien strijd stand gehouden! Wie denkt verder niet aan zijn niet rustende zorg voor de seminaries, aan den ijver, waarmee hij van den eersten dag van zijn uitverkiezing af zorgde voor de zuiverheid der leer aan de opleidingsscholen voor priesters; aan den durf, on nog op hoogen leeftijd een monument als het nieuwe Hage- veld te st'chten; aan de breedheid van op vatting, welke zijn zielenijver kenmerkte, toen hij, om in den priesternood te voorzien de regulieren van alle orden naar zijn bis dom riep. Nu 't jubeljaar begint van onzen goeden Herder! Den Kerkvorst, hoog vereerd! Den Vader, diep bemind! Een vage zilvergioed alreeds te schitteren begint En uitbreidt met den tijd, al helderder, al verder, Om aan het eind van 't jaar den Bisschop te omhullen Met zijn volbloeiden glans van zind'rend hemellicht; Nu is het onzen tijd, uit dankbren kinderplicht, Een lang gevoeden wensch van Vader te vervullen: Zijn dierb're Kathedraal, gekroond reeds met Zijn krone, Heft nóg heur armen niet, ten hemel smeekend, op! Zij roept aan man en vrouw om dubblen torentop! Opdat haar gansch gebouw zich God méér waardig toone. Zoovele kerken reeds zijn door Zijn zorg verrezen Tot aller zielenheil en tot Uw gróóter eer! O, Godl op 't groote Feest, wij bidden 't keer op keer, Moog schoon Uw Kerk voltooid, in welstand Vader wezen! Op Haarlems Diocees! God, zal den Bisschop sparen Na dit, Uw vroom, gebed! Op! voor de vrome daad! Gij weet, hoe bede**èn daad het best te zamen gaat, Laat rijke gift zich schoon aan d'arme penning paren! Dun zal dat grijze Hoofd, van zilverblad omvlochten, Zich wenden, fier en blij, naar Bavo's Kerk, voltooid! Dan wordt door- offergaaf Zijn heerlijk feest vermooid! En 't dankbaar nageslacht bewonderd wat Hij wrochtte H a a r i e m, October 1927. it. K. Maar laten wij niet trachten te treden in onderdeelen van dit zegenrijk bestuur. Nog één woord van waardeering en dank te vens: de geschiedenis zal monseigneur Cal- Fer altijd als den emancipator van de Roomsche pers in onzen tijd blijven noemen. Wij mogen het niet wagen hier in bijzon derheden te treden. Maar plicht van dank baarheid dringt ons toch om heden ons Roomsche volk toe te roepen: bedenk, wat de katholieke pers een twintig jaar geleden was en wat zij nu is. Bedenk verder, wat een land is, waar de christelijke pers geen invloed heeft, waar de dagelijksche spreek organen der publieke meening onder den geheimen invloed staan van vrijmetselaars, van godloochenaars, van haters van God, gezag en altaar. Wanneer wii hier mogen roemen, als nergens ter wereld, in een ka tholieke pers, die de neutrale en socialis tische dagbladen glansrijk ter zijde streeft, dan is dat voor een groot deel het werk van mgr. Callier. Wij staken onzen lof, dien de grijze bis schop ons verboden zou hebben, wanneer hij te voren ware geraadpleegd. Wij bewaren de uitingen van onze dankbaarehid en hulde tot zijn zilveren feest. Maar deze wein:ge Woorden dienden hier neergeschreven bij dc opening van dit jubeljaar, om onze geloofs- genooten op te wekken tot gebed en tot een daad van blijvende vereering.. Tot gebed, opdat God dezen Herder nog lang spare in ons midden; dat wij hem met. zilver mo gen krpnen en dan in betuigingen van lief de en aanhankelijkheid een weinig mogen vergoeden voor den zwaren druk. welke het moelijke ambt een kwart eeuw op zijn schouders heeft uitgeoefend. Tot een daad vair blijvende vereering: Zondag men weet het zal er' gelegen heid zijn in de kerken te offeren voor den afbouw van de kathedraal, het heerlijke bouwwerk, waaraan mgr. Callier reeds als vicaris zooveel heeft ingelegd van zijn kunstzmnige en fijn besnaarde ziel. Wat kan onzen bisschop liever zijn dan op zijn feest te wijzen op de voltooide kathedraal, op de hooge, monumentale torens en dan te kunnen zeggen: dat is een bewijs van de liefde en dankbaarheid van puin geloo- vigen Is er nog een aansporing noodig, om ieder naar vermogen, een steentje tot dien bouw bij te dragen? Gedachtig, welk een kostbaar bezit de bisschop van dit diocees zooveel jaren roor ons is geweest, durven wij zeggen meen, hier is alle opwekk'ng verder overbodig; spontaan en gaarne zal gegeven worden uit liefde en dankbaarheid! TWEE DOODEN, ÉÉN ERNSTIG EN VIER LICHT GEWONDEN. Hedenochtend omstreeks half negen is een locaaltrein der Hollandsche Spoor, komende van Leiden en gaande naar den Haag, nabij Voorschoten op een groepje wegwerkers ge reden, waardoor twee arbeiders oogenblik- kelijk gedood en twee gewond werden. De lijken der omgekomenen zijn per trein naar Den Haag overgebracht en werden daar naar het gemeente ziekenhuis vervoerd. De Haagsche gemeentelijke hulpdienst rukte met een auto uit naar de plaats van het ongeluk voor verpleging en vervoer der gewonden. Nader meldt men ons: Hedenmorgen, omstreeks vijf minuten voor half negen heeft nabij Voorschoten een ernstig treinongeval plaats gehad, waarbij twee dooden zijn te betreuren. De locaaltrèin no. 859, die te 7 uur 38 van Haarlem naar Den Haag vertrekt, reed nabij Voorschoten bij kilometerpaal nr. $4 op een groep spoorwegarbeiders, die °P den spoorweg liepen. Twee der arbeiders n.l. G. Narsyeld uit Voorschoten en H. v. Wierstra uit 's-Gravenhage. werden op slat? gedood. Eén arbeider werd ernstig gewond. terwijl vier arbeiders lichte wonden be kwamen. Dc stationschef van het station Voor schoten, die onmiddellijk werd gewaar schuwd, liet den volgenden sneltrein uit Amsterdam nr. 1013 te Voorschoten stop- Pen, om verbandmiddelen mee te geven. Een geneesheer, die zich in dezen trein bevond, begaf zich onmiddellijk naar de plaats van 't ongeluk en verleende de eerste hulp. Bij de slachtoffers kon hij slechts den dood constateeren. Ook de ge- «eesheeren Dirkhof en Stoel, eveneens door den stationschef gewaarschuwd, bega ven zich naar de plaats van het ongeval. Zoowel de lijken als de gewonden zijn met den trein naar 's-Gravenhage vervoerd Omtrent dc oorzaak van het .ongeval staat nog niets vast. De bestuurder van den trein, waarmede de aanrijding plaats had, verkiaarde, voldoende signalen te hebben gegeven. Toen hij merkte, dat de arbeiders °P den spoorweg bleven, kon hij den trein niet meer vlug genoeg tot stilstand bren gen, om een aanrijding te voorkomen. Sociëteit „St. Ravo" Haarlem's Ge" mengd Koor 8 uur. Bestuur overheids personeel 8 uur. Metaalbewerkers 8 u. R. K. Bevolkingsbureau 8 uur. Propagan" daclub R. K. Volksbond 8 uur. St. Josephsgezellengebonw Jansstraat 59 Geopend van 8 tot 10 uur. R. K. Militairenvereeniging Zoetestraat 14, R. K. Mannenkoor „Philip Loots" half 9 Kunsthandel F. H. Smit Tentoonstelling uitgezonderd des Zondags van 10 werken door G. van Duffelen, dageü?k- 6 uur. Tcyler's Museum Tentoonstelling werken P. P. Rubens. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79 Geopend eiken dag van 10 tot 5 nVr' behalve op Zon- en Feestdagen. Kleine Theresia Slichting Tehuis voor onverzorgde zuigelingen. Spreekuur D>ns" dag en Vrijdag van 34 uur. Tempe!iers" straat 36. Arbeidsbemiddelingsbureau van het Sint" Franciscus I-ieidewerk. Zoetestraat 11 Eiken Donderdag van 8914 uur. R. K. Bevolkingsbureau Gebouw Bavo" Smedestraat 23 Van 8—-10 uur op Maandag-, Woensdag- en Vrij dagavond. R, K. Leeszaal en Uitleenbibliotheek. Jansstr&at 49 Eiken dag geopend 1012, van 25 en van 710 uur. be halve des Maandagsochtends en op Zon en Feestdagen. Uitleenen van baeaen, van 25 uur en van 79 uur. Woensdag- midag ruilen van kinderboeken. St. Marthavereeniging. Bloemhofstraat 1. Zondags en Woensdags van 8—10 "ur gezellig samenzijn voor Hollandsche meisjes, die hier geen thuis hebben. K--K. Arbeidsbeurs voor mannen en jon gens. Sociëteit „St Bavo", Smedestr. ^3. Telefoon 10049. Alle werkdagen van 9half 12 uur, 's middags van 35 «ur, 's avonds van half 8half 9 uur. s Zaterdags alleen van half 1012 uur. H- K. Reclasseeringsvereeniging, afdeeling Haarlem. Eiken Donderdagavond half 9 vergadering in bet gebouw der Sint- Vincentiusvereeniging. N. Groenmarkt 22. H-S. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meis jes. Bloemhofstraat 1. Tevens bemid delingsbureau voor verpleegsters en alle ^verkende dames. Alle werkdagen van V.m. 10—12 uur, des middags van 24 «ur en 's avonds van 89 uur, behalve Zaterdagavond Tel. 11671, St- Elisabeth's Vereeniging. Jansstraat 49 Aanvragen om versterkende middelen voor arme zieken der S. E. V. Maandag van 23 uur. Donderdag van 12 uur. R-K. Kraamverpleging van de Derde Orde St. Franciscus. Aanvragen ook voor «iet-leden van de Derde Orde te richten tot Mevr. Coebergh. Gd. Oude Gracht 74. Dinsdag van 23 uur. Zuster Toeset. Raitzstraat 29, Haarlem fSchotenl, Woensdag van 2—3 uur. Zuster Toeset, Damiatestraat 1 (Bavodorp Donderdags van 23 uur. EERSTE hulp BIJ ongelukken. Ongevallendienst Centrale oproepplaats aan het gebouw van de Brandweer (Ged. Oude Gracht). Uitsluitend Telef. 14141. 10.per maand ZIJLSTRAAT 90 Tel. 11161. Om te komen tot gasvoorziening in het dorp Zwanenburg nabij Halfweg wordt thans met een lijst aldaar rondgegaan om hierdoor handteekeningen van voorstanders te verkrijgen. Bij voldoende deelname zou het in de bedoeling liggen gas te betrek ken vanuit Haarlem. De Haarlemsche Rechtbank deed ui':- spraak in de zaak tegen J. E., raadslid van Beverwijk, wegens het verspreiden van een strooibiljet, inhoudende beleedigingen aan het adres van den heer J. Visser, eveneens -aadslid van Beverwijk. De u tspraak is eensluidend aan den eisch n.l. 40.-— boete. subs. 20 dagen hechtenis. Betreffende den tijd dat er in de Zuiderzee nog kon worden gevischt, kan worden mede gedeeld, dat de minister naar Enkhuizen be richt heeft gezonden, dat het visschersbedrijf nog tot 1933 zal kunnen worden uitgeoefenfl. 3ij de gedeeltelijke afsluiting der Zuiderzee zal er door de nog open geulen visch van uit de Noordzee binnen kunnen komen. Hier bij dienen de visschers evenwel te over wegen dat het binnenzwermen van de visch door de afsluitingswerken gaandeweg zal verminderen en met het jaar 1933 geheel Op advies van den schoolarts is de be waarschool aan den De Génestetweg te Bloemendaal gesloten wegens het veel vuldig voorkomen van kinkhoest' onder de leerlingen. Van de 50 kinderen zijn er ruim 30 door den kinkhoest aangetast. Ook doen zich weer gevallen van ma zelen voor bij cfe kinderen der laagste klassen van de lagere scholen. Nog dezer dagen wezen wij op het on gerief. aan de electrische treinen verbonden, doordat er <e weinig derde klas coupé's aan zijn verbonden. Naar aanleiding van de vele klachten over plaatsruimte in de derde klasse rijtuigen der electrische treinen, zullen nu, naar de „Tel." verneemt, op het baanvak RoterdamDen HaagLeiden—Amsterdam de treinen met twee wagons derde klasse worden versterkt. Men hoopt hierdoor/het plaatsgebrek op te heffen. Mocht dit nog niet het geval zijn, dan zullen verdere maatregelen genomen worden. BERLIJN, 17 Oct Volgens alhier ont vangen telegrammen, heeft op den spoorweg tusschen Serajewo en Mostas in Herzego- wina een vreeselijke ramp plaats gehad. Een trein is door het instorten van een spoorwegbrug in een 50 Meter diepen af grond gestort. Volgens nog niet bevestigde berichten, zouden 260 personen om het le ven zijn gekomen. Gisternacht, om half drie. stortte een zij muur van het huis, bewoond door W. v. Putten, in. Vier kinderen, die in de bed stede lagen tegen den muur, rolden in een diepen kuil van 3 nieter diep, waar water in s ond, Zij kwamen er gelukkig zonder letsel af. v. P. en zijn echtgenoote lagen eveneens in diepe rust tegen den zij- Nabij Voorschoten is een locaaltrein op een groepje wegwerkers gereden, waardoor twee arbeiders gedood, een ernstig en vier ücht gewond werden. De Tweede Kamer heeft gisteren verder behandeld de interpellatie L. de Visser in zake de Indische onlusten. De Postvlucht Nederland-Indië. Luitenant Koppen is te Aleppo aangekomen. 72ste Algemeene vergadering van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw, en Plantkunde. Ingediend is de begrooting 1928 voor de Staatsmijnen; de opbrengst wordt geraamd op ruim 66 millioen Ook malversaties bij het Rotterdamsch gasbedriji? De officieele opening van het MaasWaal kanaal. Een hartelijke huldiging van Olivier Koop bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als musicus. Te Waalwijk is een chemische fabriek af gebrand. Het visschcrijbedrijf zal nog tot 1933 in de Zuiderzee kunnen worden uitgeoefend. De inteUectueelc samenwerking tusschen Nederland en België, De overeenkomst is gisteren te Brussel geteekend. Koning Foead van Egypte te Brussel aan gekomen. De ramp der „Mafalda". Het Ned. s.s. „Athena" neemt 500 passagiers op. Acht en zestig slachtoffers. Schwartzbard, de moordenaar 'van Petl- joera, vrijgesproken. Ernstig spoorwegongeluk in Herzegowina. Een trein stort in een afgrond. 260 slacht offers? Barometerstand 9 uur v. m, 7.60 m.M. stilstand. OPGAVE VAN J. J. WEEER ZOON OPTICIENS - FABRIKANTEN Koningstraat 10 Haarlem. Licht op. De lantaarns moeten morgen worden opgestoken om 5.07 uur. Hoogste barometerstand 769.4 m.m. te München. Laagste barometerstand 733.7 m.m. te Aberdeen. Verwachting: Krachtige tot stormachtige, tijdelijk wellicht afnemenden ZW. tot Z. wind, betrokken tot zwaar bewolkt, waar schijnlijk eenige regen, aanvankelijk iets koeler. muur, maar zij bleven ongedeerd liggen. Door den zwaren slag schrokken ze wak ker en redden de kinderen uit den kuil. Het huis was onbewoonbaar verklaard en het wachten was op den afbouw der hui zen van Patrimonium, waar het gezin van v. P. in zou trekken. Een bouwer was aan het afzanden ge gaan, om voor het huis, dat onbewoonbaar verklaard was, een ander huis te z.etten. De man had vlak langs den zijmuur drie meter diep gegraven. Door het wegspoe'en van het zand onder dien muur is het huis inge stort. De bewoners zijn thans in het nieuwe hu:s overgegaan. Het oude is reeds afge broken. In de zaak van J. v. K.. wagenvoerder bij de N. Z. H. T. M., terzake het veroorza ken van den dood van den beer G. O. te Heemstede op het Raadhuisplein te Heem stede, werd door de Haarlemsche Recht bank een nader onderzoek gelast BH In HilJeéom stortte de $evel Jn van een woJfné,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 1