VOETBAL-UITSLAGEN. Int. Landen wedstrijd. f i-0 Om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker. v.u.c. Een aanwinst voor het Nederlandsch elftal? 3e Olympisch XI-tal Amsterdamsche Comb. E. D. O. Ill—D. I. O. I 2—3. Vergadering „Stormvogels". HaarlemU. D. 4I. DuitschlandNederland. HAARL. VOETBALBOND. 3F V.V.H. XII—Zeemeeuvfen II 1—2 R. K. F. G. V. B. De feesten bij H. B. C. D.E.M.—Geel Wit 1—3. Dioc. Haarl. Voetbalbond. „B. S. M." I„D. E. S." I 2—3 R.K.V. „Zwaluwen". R.K.V.Z. IConcordia I 32. R.K.V.Z. II—T.Z.B. II 5—3. De korfbaluïtslagen. ATHLETIEK. R.K. Athl. Club „Excelsior". rich tijdens heel den wedstrijd niet boven het middelmatige verheven. Het is o.i, dan ook moeilijk aas tc ne men en dat geen betere linksback te vinden is. Het ingrijpen van den A'dammer bij vijandelijk aanvallen ij zeer zwak, hetgeen des te meer opvalt omdat dit één van De- nis sterkste zijden is. Onze middenlinie in haar geheel was minder dan die der Zweden. De linkshalf v. Boxtel kon om geen mo ment het gemis van v Heel doen vergeten De Bredanaar is een enthousiast werker, die zich echter het meest tot verdedigen bepaald. Het aantal goede ballen, dat de voorhoede van hem kreeg aangegeven, was zeer gering Massy heeft betere wedstrijden gespeeld. Als verdediger was de Limburger uitste kend. Dit viel vooral op toen Denis en v. Kol nog naar hun vorm liepen te zoeken. Hoewel onze midhalf zijn aanvallende taak hierbij niet uit het oog verloor, had de voorhoede toch maar bitter weinig aan hem. Daarvoor was het plaatsen te slor dig. Goed openen naar de vleugels lukte dzen middag ook al nie' Verlegh speelde zijn gewone spel Goede momenten werden vaak afgewisseld door slechtere. Toch vonden wij het aangeven van dezen N. A. C.'er vaak beter dan dat van zijn beide partners, In de voorhoede dient allereerst Elfring genoemd. De AIcmariaan kan weer op een goeden wedstrijd terugzien. Hij mei Tap waren b.v. de eenigen, die kans 'zagen hun tegenstanders voorbij te komen, wanneer dit noodig was. Ghering maakte het eenige doelpunt doch Elfring verdiende zeker het eerst een goal te maken. Zijn snelheid en tactisch spel vonden wij wel de meest beduidende be dreiging der Zweedscbe veste. De beide binnenspelers Ghering en Smeets kunnen in één adem worden genoemd. Geen van beiden brachten zij er veel van te recht. Smeets had nog dit op den Tilbur- genaar voor, dat hij nog al eens schoot. Het eenigste schot van Ghering leverde niettemin het Hollandscbe doelpunt op, doch het was een niet te missen kans. Niet uit het oog dient te worden verloren, dat Smeets naast Elfring heel wat gemakkelij ker speelt dan Ghering naast Weber. Overi gens: er waren twee wing- en twee binnen spelers, maar van twee vleugels kan moei lijk worden gesproken, Weber is een speler met vrij groote snel heid, durf en tenslotte nrtt een goeden voorzet. Zijn techniek is echter vrij onbeduidend en wanneer tegenover een dergelijk vleu gelspeler een paar tactische verdedigers komen te staan is zoo'n voetballer, on danks genoemde goede hoedanigheden ta melijk ongevaarlijk. Dit was gisteren het gevaL Tap hebben wij tot het laatst bewaard, «Joch men leide hieruit niet af dat de Ha genaars de minste was Integendeel deed hij In het veld verreweg het beste werk. Door zijn handigheid schiep hij herhaalde lijk gunstige situatie» voor de beide bin nenspelers. Het doelpunt van Ghering kan gevoegelijk voor driekwart op rekening van den midvoor worden geschreven. Met schieten was Tap di maal niet erg gelukkig. De Zweedsche backs schenen hem echter te kennen. Zij zaten hem al thans geducht op de huid en slechts van grootcn afstand kon Tap soms een schot lossen. In dergelijke gevallen dient men voor het maken van een doelpunt het ge luk aan zijn zijde te hebben, en dit bad Tap ditmaal niet Bij de Zweden vonden wij de achter hoede zeer sterk. Zacharoff zoowel als AUredsson zijn bij zonder trapvaste backs, die met den uit stekenden keeper Lindberg een verdedi ging vormden, waartegen het las lig doel punten maken is. Onze voorhoede heeft dit trouwens wel ondervonden. De spil, G. Holmberg, bleek een heel wat minder opvallend speler dan onze Massy. We willen hiermede ech'er niet zeggen, dat hij minder was. Massy trekt door zijn ge durfd spel de aandacht der massa. Holmberg's spel deed dit niet, doch het getuigde van meer overleg en zijn afgeven aan de voorhoede was absoluut beter. In de voorhoede der gasten speelde Kroon voor de rust heel goed. Toen was hij Denis verschillende malen te vlug af. Na half time herstelde Den:s zich echter en kreeg genoemden Zweed heel wat minder felegenheid zijn spel te ontplooien. Ook Irommesson op den anderen vleugel kon ons wel bekoren. Van het binnentrio was Rijdell de ge vaarlijkste. De meeste schoten kwamen van zijn voet. Buitengewoon was zijn werk ech'er ook niet, evenmin als dat van de andere buitenspelers, die er slechts bij uit zondering in slaagden een behoorlijk schot te lossen. Vooral voor rust hebben zij hier toe toch wel de kans gehad. De Engelsche scheidsrechter. Kmgscott leidde den wedstrijd uitstekend. Een en kele maal scheen hij er ons met buitenspel naast, doch ove rigens niets dan lof. Cri- tiek op de toepassng der buitenspelregel moet overigens steeds met de grootste re serve worden gegeven, daar de waarne ming vanaf de tribune en uit het veld soms beduidend verschilt. Amsterdam: NederlandZweden AFDEELING II. Derde klasse. Ylaardingen; V.F.C.Delft Vierde klases. Rotterdam: Hollandiaan—V.D.L, I Res. eerste klasse. Gorlnchem: Unitas Sparta II 2-1 2—3 (Voorstad! Is er nog een van de oude garde, die, wat spelkwaliteiten en „sportmanschip" betreft, nog altiid een kon boven de jon gere generatie uitsteekt". Begin October vertoefde Oliveo in Soerabava, waar een drietal wedstrijden werd gespeeld. Hierover luidde de critiek: „Captain Voorstad, de- veteraan. was in alle drie de wedstrijden schitterend. Zijn kalmte, zijn afnemen en opvangen, alsmede het aangeven, waren bo ven allen lof verheven". Wli willen volstaan met een beknopte karakteristiek, betreffende het verdedigend spel in Indië. „Het achterhoedespel staat over het algemeen oo een zeer behoorlijk peil, dat heusch wel de vergelijking met het gemiddelde Hollandsche kan doorstaan, al hebben wij hier geen Harry Denis, Ach terspelers, die. naar onze meening, in Hol land zeker - succes zouden hebben, zijn Denkelaar, Oost en Willv Noordhoorn.Voor- al bij deze drie is opstelling, het in toe- pasing brengen van hun zeer goede theore tische kennis, de hoofdzaak. Zii hebben niet aaleen het snel volkomen onder de knie, maar weten elk foutie van de tegenpartij foutjes van één seconde te laat zijn, niet goed opstellen of gebrek aan bal-contröle uit te buiten, door onmiddellijk ingrijpen. Voorstad, wiens opstelling niet zoo is als van de drie genoemden, maar wiens tech nische kennis, gepaard aan zijn groote rou tine, hem meestal hetzelfde doen bereiken, moet zeker met hen op één lijn worden geplaatst." 't Leek ons van veel belang, deze aan- teekeningen te publiceeren, opdat men eeni- ger mate georiënteerd is. Tenslotte zal onze Technische Commissie ziin capaciteiten wel wegen en uitmaken of Voorstad inderdaad geschikt is. om in ons Ned. elftal te worden opgesteld. Rotterdam wint met 2—1 van bet Olympisch Elftal. Over het verloop van den' strijd schrijft de „Maandagmorgen": Het Olympisch elftal trapt af en het blijkt al dadeliik. dat het terrein goed be speelbaar is. De strijd gaat aanvankelijk ge lijk op doch gaandeweg komen de Rotter dammers meer en meer in den aanval. Bij een van de attaques van de withemden, volgt een goede voorzet, dien Quax wil verwerken, doch daarin verhinderd wordt door Barendregt, die het leder met hoold en lichaam in het doel werkt, 10. Even daarna, ais eerst van Zwieteren zich heeil moeten «veren, nam Barendregt bijna het tweede doelpunt voor zim rekening, maai Quax greep nog juist tijdig in. Gedurende geruimen tijd gaat de striid vrijwel gelijk op, zonder clat het daarbii echter tot be paald spannende momenten komt. Schippers plaatst eenmaal keurig voor 't Rotterdamsche doel. waar Kools z'n hovfd eronder zette, met het gevolk evenwel, dat het leder over de doellat ging. Klein kn;gt onmiddellijk daarop een goede kans ora gelifk te maken. doch. evenals enkele malen in het begin, trapt hii naast. Het begin van de tweede helft geeft, evenals trouwens in de eerste drie kwar tier, weinig aantrekkelijk spel te zien. Maar na een kwartier soelens wordt de partij wat pittiger. Kools krijgt een goede kans, die v. d. Bergen hem intu9schen op het laatste moment ontneemt. Aan de andere zijde krijgt Quax ook enkele malen moeilijk werk te verrichten. Dan raakt v. d. Broek onklaar en spelen de rondhemden met 10 man verder. Knape geeft herhaaldelijk goe- «ie voorzetten, die steeds maar weer te loor gaan door onvoldoende schotvaardig heid van ziin mede-voorhoedespelers. Ein delijk dan krijgt Barendregt het nog een maal op z'n heupen, wat een doelpunt tot resultaat heeft. Onmiddellijk na den aftrap volgt een mooie voorzet van rechts, waar van Kools een goed gebruik maakt, door met een kopbal een tegenpunt te scoren, 21. Knape leidt nog een laatsten aanval van de Rotterdammers, die geen resultaat oplevert, en dan ig het einde. De samenstelling der elftallen was als volgt: Rotterdamsch elftal: Doel: v. d. Bergen, Excelsior. Achter: van Zwieteren, Sparta en van Dijke, Feiienoord. Midden: v. d. Broek, Xerxes; Bakker. V.O.C. en van Heel, Feij- enoord; Voor: Knape, Sparta; Koonings, Feijenoord; van Es. H.D.V.S.;r Barendregt, Feijenoord en Huisman. Excelsior, Olympisch elftal: Doel*. Quax, A.D O. Achter: van Run. P.S.V en v. d. Zalm, V, U.C. Midden: van Nus. Voorwaarts, Andries- sen, Ajax en de Ridder. P.S.V. Voor: Schip per, Heracles: Kools. N.A.C.: Kluin, A.G.O. V.V.: v. d. Broek. P.S.V. en van Gelder, De stand is nu: Rotterdam Bondselftai 14 8 3 3 19 32-28 1.33 14 3 3 8 9 28-31 0.64 De „Sportkroniek" bracht deze week de tnededeeling, dat de Indische voetballer Voorstad, op weg is naar het moederland. *t Zou in zijn bedoeling liggen om na aan komst in het moederland voor H. B. S. te gaan spelen. Voorts voegt het Bondsorgaan hier het bericht aan toe. dat volgens de Indische pers, deze Voorstad de aangewe zen speler is om met Denis het bacfc-duo te vormen voor het Nederlandch elftal. In verband roet den grooten roep, welke dezen speler voorai gaat. hebben wij onze aanteekeningen eens nageslagen, om te zien, wat zooal over dezen Voorstad ge zegd wordt. Eerst zit vermeld, dat hfl reeds langen tijd lid is ra» het Bataviasche „Oliveo", waaruit blijken mag, dat hij met meer tot de jongere generatie behoort. Onze aan tekeningen over het Indische voetbal var- melden dan over een wedstrijd, welke 01,. veo speelde voor het kampioenschap van Java. „Voorstad en Denkelaar vormen on getwijfeld het beste backpaar uit de kam pioenscompetitie: Voorstad voelt de* las^ die, wat spelkwaliteiten en „sportnvmsmp Op den morgen voorafgaand aan den in terlandwedstrijd Nederland—Zweden werd op het A. F. C.-terrein voor een weinig tal rijk publiek waaronder we eenige T. C- leden opmerkten deze match gespeeld. Het 22-tal spelers toonde wel uit het goede vo'etbalhout gesneden te zijn, doch het mee- rendeel is technisch nog onvoldoende on derlegd. Snelheid, enthousiasme en schot vaardigheid waren echter wel aanwezig. In het Olympisch XI-tal fungeerde de H F. C.'er van den Berg niet onverdienste lijk als linksbuiten. Hij had in een tweetal goals een werkzaam aandeel en deed het overige werk ruim voldoendè. Van dit elftal frappeerde door goed spel de Z. F. C. er den Boer, welke speler bet vast tot de oranje- trui brengt. De op de affiches als „Amsterdamsche Combinatie" aangeduide tegenpartij bevatte twee Amsterdammers! Oerlemans verde digde hier soms brillant, om even later grandioos te missen. De Haarlemmers uit deze ploeg kunnen op een goeden wedstrijd terugzien. Kammeyer was een onberispelijke rechtsbuiten qua snelheid en voorzetten Een weinig meer initiatief zou geen kwaad kunnen. De R, C. H.'er Verkerk scoorde een keurigen goal en deed ook verder aardige dingen. Een „fijn" voetballer is hij echter bij lange na niet. Slechts de oefening is bij dergelijke matches van belang, zoodat weinigen weten, dat de „Olympische" heeren met 42 won- nen. J. A. B. Even tien uur stellen beide partijen zich volled'g op. Het terrein is door de vele regen in slechten toestand, waardoor het spel veel te lijden heeft. Beide partijen wegen goed tegen elaar op. Bij de thuis club spelen de kanthalfs een te veel ver dedigend spel, waaronder den aanval te lijden heeft. Gerretse speelt als spil uit stekend. Door zijn toedoen weet v. Orde, nadat D. I. O. de leiding genomen heeft, den gelijkmaker te scoren. Als de D. I. O. keeper voor een klein ongeval het veld moet verlaten, weet in deze periode, dat D. I. O. met 10 man speelt, v. Orde de thuisclub de leiding te geven, 21. Riebeek loopt naar zijn vorm te zoeken en Tim mermans helpt D. I. O. door in eigen doel te trappen, 22. Dan weet D. I. O. door Pompstee met een keurig schot de lei ding te nemen, waarmede het einde komt. Tegen Woensdag a.s. heeft het bestuur van Stormvogels een buitengewone Alge- n:eene Ledenvergadering belegd, teneinde te voorzien in de vacature, ontstaan door het vertrek van den secretaris, den heer Staflen. Candidaat zijn gesteld de heeren L. J. Uitzinger en C. H. Weimer, De roodbroeken hebben hun vrije Zon dag nuttig bes eed door het spelen van een oefenwedstrijd tegen het Deventer U, D., dal zich langzaam maar zeker herstelt van een tijid van inzinking, en thans als een dei sterkste Oostelijke tweede klassers, de tweede paats in haar afdeeling inneemt. Speelden in vroegere jaren beide clubs als eerste klasser vele prettige wedstrijden te gen elkaar, deze eerste ontmoeting na de degrada ie naar de tweede klasse was niet roindr aangenaam. Het fraaie herfstweer had nog veel publiek naar het Haarlem- terrein gelokt, al is het te betreuren, da': voor dergelijke wedstrijden, waarin het spel om het spel en niet om de punten wordt gespeeld (waarin het spel zelfs dik wijls bijzaak wordt) de beangstelling niet grooter is. Onder de rustige en goede leiding van scheidsrech er Twisterling stelden beide elftallen zich met een'ge invallers op. Bij Haarem ontbraken Van Daen, Bieshaar en Fievez, De opsteinglling was: De Vries. Catz, Torringa, D'k, Goedhart, Moo'eenaars, Huisman, De Geus, Dankelman, 'Smits, Po- lanen, Het spel gaat na den aftrap gelijk op. De roodbroeken krijgen de eerste kans op een doelpunt, maar door tijdig uitloopen weet de doelverdediger het gevaar te keeren. Bij de aanvallen van U. D. dreig, het ge vaar van den linkervleugel, en de Vr es moet eenige goede schoten van den oud- international Scheeffer stoppen. Voorna- me'ijk door het enthousiaste spel van aan voerder Dik wordt de voorhoede van Haarlem in de gelegenheid gesteld aan te vallen en na 20 miumten spelen benut Dan kelman een fraaie center van Smits, om de score te openen, 10. De liksbuiten van U. D. schiet dan bu:ten het bereik van De Vries tegen den paal. Na een goede aanval van de Haarlem-voorhoede plaatst De Geus den bal voor het doel en met een hard schot vergroot Smits den voorsprong 'ot 20. Rust 2—0. In de tweede helft gaat het spel gelijk op en eerst na een half uur wordt een voorzet van Polanen door Huisman, die na de rust met Dankelman van plaats heeft gewisseld, ingezet, 30. Hu'sman valt dan uit, maar wanneer Dik den bal goed o-pbrengt, stelt hij De Geus in de gelegenheid er 40 van te maken. Oe bezoekers werken hard vcor het a'les- zins verdiende tegenpunt en ten slotte s'aagt de actieve linksbuiten er in De Vries te prsseeren, 41. Scheffer mist nog een eenvoudige kans om er 42 van te maken, waarna het einde komt met een verdiende, maar geflatteerde overwinning. Uitslagen van Zondag. IA E.D.O. Ill—D.I.O. 2—3 RipperdaHaarlem IV. 51 1B Haarlem IIIZeemeeuwen 03 Haarlem VI—V.S.V. III 5—5 2C E.D.O. V—Kennemers III 4—2 Duitschland zendt den wedstrijd per Radio uit. Den 20 November, 14 uur (m. e. t.) heelt in het Keulener Stadion het voetbalspel „Landerspiel Duitschland/Holland" plaats, welke met de grootste belangstelling der beide landen wordt tegemoet gezien. Gelijk bij alle andere sportbewerkingen werden door de Zender Langenberg en ook de Deut sche Welle Königswusterhausen het gansche spel van de sportplaats overdragen. Men had ook het opzet, de overdraging op den zender Hilversum te voeren. Tengevolge een verbod der Nederlancf- sche Regeering kon een overdraging voor de Hollandsche sportvrienden niet gemaakt worden. De „Westdeutsche Rundfunk" noo- digt alle Nederlandsche sportvrienden tot het aanhooren der belangrijke zending om 14 uur (m. e. t.) uit. De uitslagen van gisteren zijn: Overgang B. P. V. C—V. V. z. H. M. S—R. K. A, V. E. M M.Limvio Overgang C. Graaf WillemExcelsior D. H. L.Beverwijk 6—1 0—0 2—2 6—1 2—2 2e klasse. V. D. Z.Swift L. V. V.Vooruit M, S. VUtrechtenaren Uitslagen v*n Zondag 13 November. lste klasse. Gouda IIIAlphen III 2—1 6—0 2—0 5—2 9—3 wer- 2de klasss. Alphia III—O.N.A. IV 2—1 Gouderak IGouda IV 2-2 3de klasse A. Waddinxveen II—Waddinxveen III 6—1 3de klasse B. Olympia V—Lekkerkerk II De overige vastgestelde wedstrijden den niet gespeeld. Zondag was bet het slot van de_ serie feesten, georganiseerd ter gelegenheid van de herdenking der stichting van de voet balclub „Heemstede", de club, die zou wor den de grondlegger van het tegenwoordige H. B. C„ de Roomsche club, de club, in Roomsch Nederland alom bekend. Een ieder, die al eens meer een derge lijk feest heeft georganiseerd, weet wat moeite het kost, zulk een feest te organi- seeren, maar gelukkig zijn er nog menschen die, om het mooie Roomsche beginsel zich de moeite willen getroosten, en, dank zij den onvermoeiden ijver dier commissie, en het kranige H. B. C.-bestuur, dat altijd, behalve de zorg van spel en beginsel, steeds groote financieele moeilijkheden moeten overwinnen, omdat „Roomsche Sport" er zelfs bij de Roomsche voetbal-enthousias ten nog niet voldoende in wil, was deze herdenking grootsch opgezet. Het weer der laatste dagen deed echter vermoeden, dat alle grootsche plannen in het water zouden doen vallen, maar Zater dag wordt het weer beter, en de barome ter over „veranderlijk" naar „mooi weer Dit stemt hoopvol, want een feestdag in den regen is nu eenmaal een fiasco. Wie onzer meer ouderen berinneren zich nog niet het oude „Heemstede". Den fei len strijd in den Haarlemschen Voetbalbond later spelende in de N. V. B. Maar er bestond ook een „Berkenrode" uitsluitend bestaande uit R. K. spelers. Samen bestonden zij uit zeker Vt Room sche spelers. Beide clubs leden een armoe dig bestaan, tot tenslotte besloten werd er één club van te maken, en dan ge schoeid op R.K. grondslag. De niet-kaiho- lieke leden bleven, al was het dan als hospitantleden, wat ook thans nog moge lijk is. Maar Roomsch waren zij toen, Roomsch zijn zij ook nu. Dat blijkt weer op zulk een Zondagmorgen voor zulk een feest dag. In de H. Mis van kwart over 7 opgedra gen voor het welzijn van H. B. C., hare leden, donateurs en donatrices. Bijna alle leden wa-en aanwezig en naderde allen tot den H. Tafel. Kijk, dat is Roomsch zijn, en dit moet dan ook eene groote voldoening geweest zijn voor het bestuur en de feestcommissie. Na de H. Mis vereenigde zich de aan wezigen leden in het R.K, Verenigings gebouw aan een gemeenschappelijk ontbijt, waarvoor, dank zij de goede zorgen der congierge en diens echtgenoot® in dö kleine zaal feestelijk versierde tafels ge dekt stonden. Het was de onvermoeide voorzitter, de beer N. J. v, d. Linden aan te zien, dat hij ingenomen was met zooveel Roomsch medeleven, wat hij deed uitkomen in zijn openingstoespraak. Zeer onder den indruk dankte hij voor zooveel Roomsch medelevenniet enkel van de' jongste leden, maar ook van de ouderen. Hiermede geven wij uiting aan ons Roomsch zijn, niet enkel om de sport, maar om ons Roomsch beginsel haar buiten uit te dragen. Zulk een morgen zal zeker bijdragen tot zedelijke verheffing der vereeniging en der leden. Dank brengt spr. aan allen, die hebben bijgedragen tot slagen dezer morgen. Aan de feestcommissie, aan de concierge en diens echtgenoote voor de keurige ont vangst, de dames voor de zorgen van voor bereiding en aan de aanwezige leden voor hun spontane opkomst. Met den wensch, ook in de toekomst in alles Roomsch te zijn, besloot de voorzitter zijn luide toe gejuichte openingsrede. De voorzitter der feestcommissie, de heer J. v. d. Horst, sprak namens de feestcom missie woorden van gelukwenschen, bijzon der aan de heeren N. J. v. d. Linden en Th. v, d. Borst, welke laatsten reeds jaren lang een leidende functie hebben in H. B. C,, ër den wensch aan toevoegend, dat zij nog jaren lang mede mogen werken tot nog grooteren bloei der R, K. Voetbalclub H. B. C. Nadat rappe dameshanden gezorgd had den voor. versterking der inwendige mensch, werd door den heer H. A. Meeu wenoord de deelnemers op den gevoeligen plaat vereeuwigd, waarmede de morgen- feesten werden beëindigd. Om 12 uur reünie in de soos van het R. K. Vereenigingsgebouw. Daar zetelde tusschen groen en bloemen het bestuur, Om de noodige felicitaties in ontvangst te nemen. Ook hier was de belangstelling zeer gro-ot. Bloemen werden aangebeden door Geel-Wit, T. Y. B. B., District Haarlem der D. H, V. B„ het le elftal, de Commissie van Voorbereiding, de A. E. C„ Berken rode-veteranen, de bouwvakarbeidersbond ,,St. Michaël". Verder telegrammen van P. V. C„ V, V. Z., E. M. M. en schriftelijke felicitaties van R. K. A. V., Lisse, B. S. M. Onder de talrijke personen en vereeni- gingen, die H. B. C. persoonlijk kwamen complimenteeren, merkten wij o.m. op, wethouder Dr. E. A. M. Droog, gem.-secre taris A. A. Swolfs, het raadslid J. v. d. Erf, bet bondsbestuur der D. H. V. B., de district-adviseur, Pater Esser, de Vereeni- gingen Wilskracht, T, Y. B. B., Geel Wit, St. Michaël en de R. K. Bouwvakarbeiders bond „St. Joseph". Als aandenken werd door het D. H. V. B.-bestuur een fraaie herinneringsmedaille aangeboden. Om 1 uur wordt aangevangen met den veteranen-wedstrijd HeemstedeBerken rode. De opstelling is als volgt: Berkenrode: P. v. Houten, Kr. Mooren, P. v. 't Hof, D. Blom, C. Ruysenaars, J. Brinkman, J. Peperkorn, F.Kimman, A. Mooren, Kenselaar, B. Bonke Heemstede: Jac. Vester, N, Peeperkorn,, G. Rooijakkers, K. Samson, H. v. Leuven, N- Leuven, H. Hekket, B. Neeskes, B- v. d. Klashorst, J. Neesker, P. v. d. Horst. Berkenrode is iets sterker. Al zijn het bijna allen spelers, die in lang de voetbal schoenen niet meer aan hebben gehad, het js toch een aardige wedstrijd geworden, In de le helft weet Kimman fraai in te koppen en J. Vester den stand gelijk te maken. Rust 11. 10 Minuten in de 2e helft herneemt Kim man de leiding. Samson, die door een penalty kans krijgt gelijk te maken, trapt naast. De Heemstede-spelers, wat ouder dan hun tegenstanders, raken vermoeid. Kim. man maakt er 3--1 van. De rest van den tijd meer vermakelijk dan productief werk, wat ook wel eens aardig jSi Met 3—1 zegeviert Berkenrode De clou van den dag i5 natuuriijk de ee'ewedstrijd H. B. C. -Wilskracht I. JfTV feZ1,cht' die honderden belangstellenden langs het lijntje, en dat n!0et be.de ploegen zeker een ikkc, ge. we est zijn, om aan d.e maSsa toeschouwers ®cns la'e" *'e». vvat men ook op een Roomsch veld kan presteeren. A ,N" v* Wijk laat aan vangen, stellen de ploegen zich als volgt op: Wilskracht: Jstuvel, A. Geeve, C. Keek, J- ejjra"d, H. Tulleken, L. Stuvel, Sierhuis, C. Busch, J. Verheijen, F. v. Leuven, J.Suer. H. B. C.: C, Pijpers, H. juffermaas, A. de Vries, L. v. d. Vlugt, W. Toledo, q4 ester, Jan Duinhoven, P. Warmerdam, Jac, Duinhoven, M. v. Deurzen, A. Nelis. Het veld is, behalve voor de doelen, in uitstekende conditie, Wilskracht speelt eerst^ met de zon in den rug. Na eenige ver kenning komt L. v. d, Vlugt gevaarlijk voor doel, doch glijdt uit. Direct is Wilskracht in actie, dohc het blijft bij een corner, die niets oplevert. Juffermans is onfortuinlijk, als hij tegen den paal kogelt. Aan de over zij is het duo v. DeurzenDuinhoven in prachtconditie. Als er een kwartier ge speeld is, plaatst Toleden aar d. Vlu^t, die er op zijn bekende wijze 10 van maakt. Als Wilskracht een goal maakt, die v. Wijk zeer terecht annuleerd, willen zij dit overdoen en zijn zeer gevaarlijk. Als Nelis er een vrijen trap keurig uitgehouden heeft, lost Verheyen een schot, onhoud baar voor Nelis. 11. Hoewel nog heel wat gevaarlijk werk verricht wordt, bli'ft scoren voor rust uit. Rust 11. Na, rust komt Wilskracht los, en eer de H. B. C.-verdediging weet wat er gaande is, laat Suer Nelis visschen. H. B. C. her stelt zich, en geeft de Wilskracht-verdedi- ging volop werk. Een penalty kan Stuvel corner werken, maar vlak erna kopt Juf- Iermans den gelijkmaker in doel. Het spel is dan enorm snel. Een vrijen trap schiet v, d. Vlugt naast, maar als ten slotte Toledo er alleen vandoor gaat, stompt Stuvel het leder wel weg, maar Toledo krijgt den bal terug en scoort de winnende goal. 32, Dan konri er bij de H. B, C.'ers den moed in, maar Stuvel is op zijn post. Nadat beide keepers nog keurig werk hebben verricht, fluit v. Wijk voor het laatst, en breekt een groot gejuich los, voor de winnende H. B. C.'ers. Het is een goede middag geweest voor de prapaganda der Roomsche Sport. De talrijke toeschouwers hebben volop geno ten. Onder de aanwezigen merkten vrij ook nog op burgemeester Jhr. J. P. W. v. Doorn. Tijdens de pauze had de start plaats van den wegwedstrijd, waaraan 13 loopers deel namen. A. Klaassen, die buiten mededin ging deelnam, neemt dmect den kop, ge volgd door A. H, Mulders van „Excelsior". Langs den weg was er zeer groote be langstelling, doch de politie-motorbrigade zorgde voor eer.e goede leiding. A. Klaassen (buiten mededingingl tijd 13 min. 24 sec.; 1. A. H. Mrilders, Excelsior, 14 min.: 2. Jac. v. Egrcond, Ercelsior, 14 min 24 4/5 sec,: 3. K. Lumper, Excelsio**, 14 min. 40 4/5 sec,.; 4. Jos, Mathot, Hol land; 10 en 11 waren H. B. C.'ers, welke eveneens een prijs ten deel viel. Na afloop had in het R. K. Vereenigings gebouw het uitreiken der prijzen plaats. De voorzitter, de heer N. J. v. d. Linden, sprak woorden van dank, in het bijzonder aan A. Klaasse, die uit blijken van waar deering, edel had genomen, omdat hii ziin eerste sport heeft beoefent in H. B. C. Ook ons is dit een genoegen, zegt de voor zitter, omdat juist bij ons de eerste stap op uw weg is gezet. Aan hem werd een bliik van belangstelling aangeboden in een' blijvend souvenir. De le prijs was een bronzen beeld, de 2e prijs een zilveren lauwertak, de overige prijzen medailles. Aan het le elftal van H. B. C. vielen 2 bekers ten deel. De eerste uit den ne derlaagwedstrijd en de 2ee uit den eere wedstrijd. Voor de nederlaagwedstrijd ontving het junioren-elftal een zilveren medaille. Die van het 2e en 3e elftal konden nog niet uitgereikt worden, daar nog enkele wedstrijden gespeeld moeten worden. Rest ons nog te melden, dat de Harmo nie „St. Michaël" de feesten met hare mu ziek opluisterde. Hiermede was het daggedeelte van den feestdag afgeloopen. Des avonds zou er nog een feestavond in intiemen kring plaats hebben. Daarover morgen nog iets. Tegen de verwachting in heeft D.E.M. gisteren haar eerste nederlaag moeten lijden. Het bezoekende Geel Wit, dat met een ge wijzigde opstelling verscheen, heeft na een enthousiasten, fairen strijd verdiend de punten n:ee naar Haarlem genomen. Het D.E.M.-terrein verkeerde 'in uitste kenden staat, al was het hier en daar wat heuvelig. Voor geen der partijen bleek dit laatste een beletsel. Vanaf de eerste minuut werd in een snel tempo gespeeld, waarbij duidelijk de sprintcapaciteiten der Geel Wit-voorhoede aan het licht kwamen. Vooral de linkervleugel toonde zich uiterst snel. Over het algemeen domineerde D.E.M. speciaal in de eerste helft. Voortdurend zweefde het leder ge vaarlijk dicht voor het Haarlemsche doel, dat echter schitterend door Heemskerk werd verdedigd, goed bijgestaan door den jongsten Gieengack. Met snelle uitvallen trachtte Geel Wit suc ces te behalen. Voorloopig echter zonder resultaat. Eerst na een omzetting van rechts buiten met rechtshalf, ontstonden verschil lende critieke momenten voor de Wijker- veste. Ongeveer .10 minuten voor de rust kwam de eerste goal toen er bij een algemeenen aanval v. Huizen op keurige wijze het leder in de touwen joeg (0—1). Door dit succes aangemoedigd waren de resteerende minuten in het voordeel van Geel Wit, doch enkele seconden voor half time forceerde de prachtig spelende Tervoert een corner, die na eenig gewirwar door hem in een doelpunt werd omgezet. Met rust was de stand dan ook gelijk 11. De tweede helft was bijzonder spannend en begon sensationeel. Na twee minuten werd een overtreding van den D.E.M.-dcel- man met een penalty gestraft, waaruit Gi- gengack Jr. zijn elftal de leiding bezorgde 1—2. Dit buitenkansje schonk den Geel Witters het noodige zelfvertrouwen en gedurende den verderen speeltijd, speelden de Pause lijken een enthousiast doch uitstekend be rekend partijtje voetbal. De uiterst gevaarlijke D.E.M.-lmksbuiten genoot een speciale bewaking, terwijl v. Noort thans zijn ouden vorm weer te pakken had en steeds met verre zuivere trappen de voorhoede aan het werk zette. Ronde c.s. lieten zich ook met onbetuigd, maar D.E.M. kwam er steeds beter in. Een mooie strijd ontspon D.E.M. was een tikje sterker cloch de Haarlemsche defensie gaf niet thuis. Na een half uur spelens kreeg Bart Ronde den bal toegespeeld en vanaf het midden van het terrein stormde deze op het doel af waarna een hard schot Geel Wit vrijwel in veilige haven bracht (1 fh De Wijkenaren kwamen thans geweldig opzetten. Onstuimig vielen zij aan doch de Haarlemsche achterspelers, met Heemskerk aan 't hcofd, verdedigden zich als tijgers. Zelfs toen Bart Konde 7 minuten voor het einde uitviel en Geel Wit met 10 man verder speelde, slaagde D.E.M. er niet in den ach terstand iu t® halen. Bij het laatste fluitsignaal van den uit stekend leidenden heer Smit, had Geel Wit een zwaar bevochte zege behaald. Schitterend voetbal weer. een prachtige bespeelbaar terrein, doch de scheidesrech- ter l'et uo zich wachten, toevallig was een aanwezig, waar met goedvinden van beid® partijen werd gespeeld. In het begin wegen beide ploegen aardig tegen elkander op, maar D, E. S. schiint er alles op te gaan zetten on> te winnen en gaan dan van hun lichaamskracht gebruik maken zoodat ae scheidsrechter al spoedig eenige waarschu wingen moet uitdeelen. Nadat D. E. S. de leiding heeft weten te nemen, maakt B. S. M. uit een goed opgezetten aanval gelijk. Dan krijgt D. E. S. ezn penalty te nemen, welke onhoudbaar wordt ingekogeld. Kort na de rust weet B. S, M- weer gelijk te maken. Dan moet de scheidsrechter in grijpen om enD. E. S.-speler uit net veld te. sturen. Eenige B. S. M,-roeiers raakten geblesseerd, waarvan D. E. S. weet te pro- iiteeren en de winnende goal maakt. Zij speelden met een gewijzigde opstelling, welke vrij goed voldeed, ik verwacht thans meerdere overwinningen. Secretar'act: Rijksstraatweg 91, Uitslagen Zondag 13 November. R.K.V.Z. I—Concordia I 3—2. R.K.V.Z. II—T.Z.B. II 5—3. Het eerste elftal heeft haar eerste over winning weten te behalzn en is twee zeer kostbare punten rijker geworden. Het spel der zwartjes was vrij goad, hoewel 't beter had gekend. De Zwaluwen-keeper was weer als va'n ouds, goed op dreef en de twee doelpunten waren geheel buiten zijn schuld en absoluut onhoudbaar. De reserves hebben na een. zwaren strijd met tien man The Zandvoort Boys geklopt. Concordia trapt met de zon in den rug af en valt snel op de Zwaluwenveste aan. De aanval wordt echter afgeslagen. Het spel is in het begin gelijk opgaand. Spoedig valt aan Concordia een penalty ten deel. Deze wordt op meesterlijke wijze door v. d. Bosch tot corner gewerkt. Gaandeweg spelen de zwartjes wat meer „in" en zij ondernemen diverse aanvallen, allen echter 'zonder succes. De Concordianen laten zich ook echter niet onbetuigd en. hun tegen aanvallen zijn zeer snel en niet zonder gevaar v. d. Wouwer scoort een schitte rend doelpunt, dat echter voor off-side wordt geannuleerd. Het geheel blijft een aantrekkelijke partij voetbal. Zoo heeft v. d. Bosch een'ge „kogels" gestopt of de Zwaluwen probeeren het aan de andere zijde. Cor v. d. Velden lest op fl'nke af stand een hard schot, dat rakelings langs de paal gaat. Rust komt met blanken stand. Na de thee direct een sterk Zwaluwen- overwicht, Concordia woidt even op eigen helft terug gedrongen, v. d. Wouwer lost een keihard schot dat juist overgaat, direct gevolgd door eenzelfde kogel van v. Wees. Dan lukt 't Caarls om op fraa'e wijze te doelpunten, doch de scheidsrechter geeft „kop hoog" daar er zich een tweedes bal in 't veld bevond. Door dezen tegenslag la ten de Zwaluwen zich niet ontir.oed'gen en onstuim'g vallen zii aan. Een keurige voor zet van Arie Bosch benut H. de Vries op mooie wijze, 10. Thans weten de Hill.e- gommers het spel te forceeren en zij stel len v. d. Bosch óp de proef. Een schot stopt hij al vallende. Concordia komt sterk opzetten. Een kerte center wordt ingeslo ten, doch ook de Zw. keeper grabbelt den bal uit den rechter bovenhoek, terwijl hij door u'tloopen een zeker schijnend doel punt redt. Dan trekt R. K. V. Z. weder ten aanval en Caarls lost een kalm schot dat doel treft, 20. Onmiddellijk hierop lost hij een zelfde schot en fabriceert no. 3. Thans is de beurt aan Concordia. Zij weten het spel te verplaatsen en zich gedeelte lijk van bet offens'ef te verzekeren. Een hard schot werkt Bosch tot corner. Deze goed genomen, wordt verwerkt. Er zijn nog 5 minuten te spelen. De middenvoor van Concordia breekt door het backstel en komt alleen vcor v. d. Bosch en doelpunt onhoudbaar. R. K. V. Z. trapt af. De Con cordianen nemen het leder over en weder wordt op dezelfde wijze de achterstand verkleind, 31. Direct hierna lart de correct leidende arbiter inrukken. Einde 3—2. Een wedstrijd met mooie spannende mo» menien met R. K. V. Z. het meest aanval lend. In de voorhoede wilde het in 't begin niet vlotten, doch gaandeweg ging het beter. Naat Joop Kruijver eerst eenige moo:e kansen had om zeep gebracht, geett hij de Zwartjes op fraaie wijze de leiding. Een goed genomen corner werkt Hoogland in het net, 20 T. Z. B. doet enkele te genaanvallen, welke echter door de ach terhoede worden afgeslagen. Rust 20. Ook na rust is R. K. V. Z. steeds in de meerderheid. De T. Z. B. verdediging kan geen „vat" krijgen op het vlugge spel. Hoogland demonstreert de through pass en geeft ten derde male geen schijn van kans, 30. Hierna is 't woord aan T. Z. B. Zij forceeren 't spel en scoren een solied doel punt. Een penalty wordt door hem onhoud baar ingezet. De laatste minuten worden sensationeel. Cor Jonker verhoogt voor R. K. V. Z. de score, 42. T. Z. B. direct uit den aanval scoort 43. Handgraaf schiet rakelings langs de paal en schiet on middellijk daarna hard in 'n doelpunt 53, Direct hierna is 't einde. Scheidsrechter Bon leidde correct. T. Z. B. komt er steeds beter in en zij zal later nog wel eenige overwinningen kunnen boeken. Bij R. K. V. was de voorhoede in goede conditie. Westelijke le klassea A Amsterdam: D.T.V.Swift 34 Amsterdam: Westerkw. D.E.V. 11 Amsterdam: D.D.V.Koog *Zaand. 3—1 Z Leiden: FluksH.S.V. 41 Den Haag: H.K.V.Het Zuiden 12 Dordrecht: DeetosVelox 25 Overgangsklasse. AA'dam: HerculesReady Tekea II 00 Amsterdam: K.V.D.Eendracht 20 Bilthoven, Bilthov.cnO.S.C.A. 4-^-0 B Alkmaar: K.V.K.V.—D.E D. 8—0 Purmerend: B.E P.K.V.O. 51 Z Den Haag: A.L.O.—H.B.S. 3—1 Westelijke 2e klasse. A Amersfoort: Amersfoort-Excelsior II 42 Hilversum: ActiefVelocitas 31 B Haarlem: Sport Vereen.D.T.V. II 31 Amsterdam: VictoriaSportief 13 C Amsterdam. Bl.-Wit-Koog Zaand. III 51 Amsterdam: Allen Weerbaar-Asva 71 Amsterdam: TogoLuto II 35 Amsterdam: SportVolharding 43 D Amstherdam: LutoConcordia, 3I Amsterdam: D.V.D. II—D.D.V. II 1—2 Opger. 17 Juni 1920. AangesL b, d. D. H. A. K. Sec. Kl. Houtstraat 117rood. Begunstigd door scdutterend sportweer, is de wedstrijd dwars door Heemstede in een waren triomftocht voor otize leden ge« êmdigd, zoo zelfs, dat onze verwachtingen verre zijn overtroffen. Op de eerste plaats, de organisatie was in een woord „al". Bij gestaan door diverse juryleden, mocht ónze vereenigingvoor haar tech-ische gedeelte een woord van dank in ontvangst nemen. Ons oud lid A. Klaase die onder een èn- dere „vlag" en buiten meded nging mede liep, passeerde bet eerst de finish 13 min. 24 sec. op den voet gevolgd door de di ,e Excelsior-menschen, n.l. le prijs A. Mul ders 14 min., Jacq. v. Egmond 2e prijs 14 25 4/5 sec. P. Klumper 3e prijs, 14 m<'n. 40 415 sec., alzoo een schitterende presto*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 6