Stadsnieuws. 41. VEILING- EN BEURS-BEZOEKERS AAN DE WEEK-ABONNE'S abonnementsgelden SCHERMEN. VRAGENBUS. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Draverijen op het Oude Slot te Heemstede. De Oostersche tapijthandel Firma Mederkoorn-Perez. Agenda 22 November Diefstal. Verduistering. Voordeelige huurkoop Gevallen. Als 't glad is. Brand. Gevonden dieren en voorwerpen. HAARLEMMERMEER. STEEDS OP MAANDAG VALKEflBUR LEEUWARDEN Wedstrijden te Offenbach. TENNIS. Wintercompetitie. Olympische Spelen 1928, Amsterdam. VOETBAL W. F. C.—V. S. V. 1—0. DAMMEN. De hoofdklasse-competitie van den Nederi. Dambond. UIT DEN OMTREK. HILLEGOM. HEEMSTEDE. 1JMUIDEN. HAARLEMMERMEER. Zij kunnen alles verwachten. Winst in jiun zaken, maar ook verliezen. Weinigen zullen echter vermoeden, dat ie fiscus hen ook speurend naar veiling of beurs vergezelt. Met de bedoeling om straks ieri argeloozen bezoeker op een klinkenden {orensenbelasting-aanstag te onthalen. Hoe of zoo iets mogelijk is? Er is 'n 76-jarige Gemeentewet, waarin tteel ver achteraan in den staart zit meestal bet vergif, zegt immers 't spreekwoord 'n wonderlijk artikel staat. Wonderlijk om fijn barre lengte, wonderlijker nog om z'n tngelukkige redactie, waaruit iedereen wat tnders lezen k-.n en de jarenlange praktijk^ beeft 't best bewezen iedereen ook wat| infers lezen wil. Dit laatste is verklaarbaar, belasting offe- ;en maakt scherpzinnig. Het veel omsrreden forensenartikel nu ichept behs'ingi 1 cht voor de natuurlijke personen die: lo op meer dan 90 dagen in een belasting jaar (van .Mei tor Mei) over 'n vaste inrich ting (zoo: Is 'n lcntoor, winkel of werkplaats, jegt de wetgever, o n enkele voorbeelden te' jeven) tot persoonlijke uitoefening van eéne betrekking, beroep of bedrijf in 'n andere lm hun woongemeente, de beschikking jebben öf 2o. op meer dan 90 dagen van dat jaar in lie forensaal gemeente aanwezig ziin a. tot uitoefening, van een beroep of be- frijf in zoodanige inrichting öf b. tot vervulling van 'n betrekking. Door de sinds 'n paar jaren gewijzigde turispruden.ie met betrekking tot den bc- f.stinggrond onder lo. genoemd welke /oor het forensplichtig zijn ging eischen fief alleen, dat iemand de beschikking ba.d (/er 'n vaste inrichting, maar bijzonder ook, (at die inrichting werkelijk diende tot per- p'nnlijke uitoefening van zijn betrekking tiz. waren de bezoekers van beurzen ja onder deze categorie vallen dan evengoed je vaste bezoekers Van verkoophallen, rocrkt- r mouwen, groenten- en bolienveilingen, jlóembolïenschuren winkelfilialen en zoo ;ieer, in 't algemeen gevrijwaard voor de bons op 'n onverwnchten dag voor forens je worden aangesproken. Diezelfde jurisprudentie gaat nu blijkbaar veer 'n anderen weg inslaan, 'n wandeling waartoe 'r bewuste artikel volop gelegenheid biedt. Het geval, dat met tot deze beschouwing Kt, betrof 'n makelaar in granen. Op meer lan 90 dagen in 't belastingjaar had hij 'n beursgebouw bezocht te C, terwijl hij woon- je te A. Van de gemeente C ontving hij, uit waar- leering voor z'n veelvuldige bezoeken, 'n rordering van 2/3 inkomstenbelasting. Dit vond de makelaar wel wat kras en Jaarom tee kende hij beroep aan bij Gedepu teerde Staten. Hij kreeg den kous op den <op: Ged. Staten oordeelden kort en bon- lig; dat de gemeente C den makelaar terecht forensenaanslag had opgelegd. - Makelaars geven den koop niet gauw bp, dies ging hij, nu vergezeld van z'n woon gemeente, hoo.ger recht zoeken bij de Kroon. Het bescheid van de Kroon was hoffelijker, [naar gaf hem niettemin ongelijk. Men leze slechts 't volgende Kon. Be- sluif van 19.8.27: „Overwegende, dat krachtens no. 3 van irt. 244a der gewijzigde Gemeentewet in ;ene gemeente als forens belastingplichtig zijn: de natuurEjke personen, die zonder if) die gemeente tijdens het belastingjaar hoofd verblijf te hebben, er op meer dan 90 dagen van dat jaar over eene vaste inrichting tot persoonlijke uitoefening van eene betrek king, beroep of bedrijf de beschikking heb ben of er op meer dan 90 dagen van dat jaar aanwezig zijn hetzij tot uitoefening van een beroep of bedrijf in zoodanige inrichting, hetzij tot vervulling van eene betrekking; dat onder „zoodanige inrichting" in het slot van dit nummer genoemd, is te ver staan „eene vaste inrichting" zonder meer en niet eene vaste inrichting tot persoonlijke uitoefening van eene betrekking, beroep of bedrijf, waarvan in de eerste zinsnede sprake is dat toch de eisch van „persoonlijke uit oefening van eene betrekking, beroep of bedrijf," waartoe de inrichting in de eerste zinsnede van de vermelde wetsbepaling be doeld, moet zijn bestemd, is gesteld, omdat een aarLg ris forens ,-1'een dan gerechtvaar digd is te achten, wanneer een persoonlijke bond tusschen den aangeslagene en de ge meente, wie den aanslag geldt, kan worden aangewezen; dat echter in het geval, in de 2e zinsnede der bepaling bedoeld, ook zonder dat de inrichting tor persoonlijke uitoefening van het beroep of bedrijf is bestemd, de persoon lijke band tusschen de belastingplichtigen en de gemeente van aansl-g bestaat door her enkele feit van hunne meer duurzame aanwezigheid in die gemeente; dat in deze zinsnede dan ook niet gespro ken wordt van persoonlijke uitoefening van een beroep of bedrijf doch zonder meer van de uitoefening daarvan dat eindelijk het woord „zoodanig" duidt op eene eigenschap der inrichting en niet op hef doel waarvoor zij wordt gebezigd; overwegende nu ten aanzien van den onderhavigen aan; 1 g, dat blijkens de stuk ken de makelaar op treer dan 90 dagen van 1:et belast ngjaar 1924/2.5 te C aanwezig geweest is tot uitoefening van zijn bedrijf van makelaar in het beursgebouw, zijnde een vaste inrichting als bedoeld bij art. 244a onder 3o der Gemeentewet; dat hij derhalve terecht ingevolge laatst bedoelde wetsbepaling als werkforens in de gemeente C is aangesl gen. Erg gemakkelijk is de rechtstaal gemeen lijk niet, toch zullen de meeste belang hebbenden haar wel verstaan en er uit be grijpen, dat er voor 'n beursbezoeker niet veel noodig is om hem. in den hemel van forensplichtigen te lichten. Maar 't zij herhaald, die twijfelachtige, onderscheiding staat ook anderen, cónse- kwent gedacht, te wachten. Ook 't boertje, dat geregeld tweemaal 's-weeks zijn boter, kaas en eieren veilt in de veilingsgebouwen, ook den handelsreiziger, die meer dan 90 malen in eene gemeente z'n waren in 'n vaste inrichting wat niet alleen kantoren of fabrieksgebouwen, maar ook particuliere huizen kunnen zijn te koop komt aanbie den, ja ook de bloemisten, die 91 maal en meer de bollenschuren buiten hun woon- gemeenten komen bezoeken, ongeacht of misschien 'n ander dan zij er de bedrijfs leiding voert. En de opsomming kan men uitbreiden zoover rren wil. Blijft de Kroon zich steeds gelijk, dan kan men voor de vreemdste verrassingen komen te staan. Verrassingen echter, die, voor wie de kwestie raakt, veelal wel zullen neerkomen op giving too little and asking too much.. En dit help ik hen wenschen: dat de par- tieele wetswijziging die ten aanzien van 't bewuste artikel aanhangig is, onder meer de St. Nicolaas-surprise moge brengen van 'n klare redactie van de forensenbeiasting bepalingen. OVize schoen staat klaar.... Voorhout. v. St. H. Boere, Ged. Schalkburgergracht 8 teddybeer; P. Kortissos, Koudenhorn 80 (kantoor), zilveren broche; K. v. Eden, Gen. Cronjéstraat 49, grijze dameshandschoen; P. Warmerdam, Broüwersplein 6, hond met halsband; P. de Best, Beeksteeg 8, grijze kinderhandschoen; J. Steenhagen, v. Eden- straat 32, dameshorloge; J. Hooreman, Spaarnoogstraat 26, bruim glacé hand schoen; Bur. v. Politie, Smedestraat, hom Een succesdag voor Judge Scott, die be- ;lag legt op den L-prijs en O-prijs te zamen 1 900.Een ijzige koude wind deed een denpenning, 'een bruine bandschoen, pakje; aanwezig zijn op de baan aan den Meerweg Gose.weer, Oostvest 14, horlogedeksel met d'rect niet een Pret>e wezen. Toch was gouden rand- H. Barleeus, Zuiderstraatde belangstelling nog vrij groot. Het pro- 35 rd., grij e handschoen; W. Weese, Rïa- gramma was zeer belangrijk. Zoo o.a. een doerastraat 13. zwarte kat; Bur. v. Politie.kl. heat-draverij en een le kl. draverij, Smedestraat, reticule met inhoud; M. Rulle, I waarbij voor de draverij alle ingeschreven Bakkerstraat 43, rijwielbel. merk in étui; paarden aan den start verschenen. Gelaudie, Lange Wijngaardstraat 30, idem; Om ruim half 2 wordt aangevangen. De v. Herwaarden, Dr. Leijdsstraat 5 rd, taschje <ury bestaat uit de heeren G, Haremaker, met inhoud. Firma NederkoornPerez. Sociëteit „St. Bavo". Rechtskundig bureau, half 9 uur „St. Caecilia", 8 u. Bestuur v. d. R. K. Grafischen Bond. 8 uur Bestuur Zuivelbereiders, 8 uur Vaandelcommissie Spoor- en Tramperso neel, 8 uur; Feestcommissie Overheids personeel, 8 uur. St. Josephgezcllergebouw Jansstraat 59. Clubavond Ontwiklcelinkscluh „St. Jus'i- nus", hal 9 uur Repetitie vioolclub van 8 tot 10 uur in de bovenzaal. R.K. Militairen vereer'girg. Zoetestraat 14. Reddingsbrigade „St. Franciscus", half 9 uur. Raadhuis - Zandvoorf. Vergadering van den gemccntTaad, half 8 uur. „Rrmbrardf-Theater. Bioscoopvoorstel ling 7 uur en kwart over 9 uur. „Laxor"-Tïiealcr Bioscoopvoorstelling, 8 uur. In October werd bij een diefstal met braak een aantal portemonnaies en portefeuilles ontvreemd uit een winkel in de Holstein- straat. Als verdacht hiervan is de schilder II.. W. G. aangehouden, die de ontvreemde voorwerpen heeft verkocht. 'G. heeft bekend. vóór 7 5 8 uur is de gladheid het ergst en de drukte het grootst, terwijl omstreeks 11 titir door regen en verkeer de meeste straten be gaanbaar zijn gemaakt. De politieverordening, die voorschrijft, dat voor alle huizen zand of asch moet wórden gestrooid, schijnt niet algemeen bekend te zijn, zij wordt althans niet overal opgevolgd. Op verzoek van den Commissaris van Politie te Haarlem, is te Leiden aangehouden W. v. K., verdacht van verduistering van 12. „De Oc t sche Tapijtahand 1 de naam zegt het reeas, is een zaak waar Perzische en Oostersche karpetten, kleedjes en kussens verkocht worden. Deze oprichting geschiedde door de firma NederkoornPerez, in het perceel Groote Houtstraat 104, met het speciale doel aan de bewoners van Haarlem en Omstreken te TVF TT laten zien ever welk een weelde van kleuren) Wassenaar berijder W. H. Geersen 2005 M., en dessins door de Tapijtwevers, en niet i Fetronella B eig. Ph. Smit Alkmaar berijder hef minst de We^sters in „De Oriënt" B. P. ten Hagen 2005 M., Prokaska eig. rechter, J. C. Bennink, baancommissaris en P. Oly handicapper-starter. K-prijs. Prijzendraverij 4e kl. afstand 2000 M. Belasting: Voor iedere gewonnen f 200 10 M. en voor iedere gewonnen le prijs 5 M. Ontheffing: Paarden, die nog niets won nen. 50 M. Prijs f 250. Aan den start verschenen: Qui Vive V, eig. D. de Vlieger, N. Vennep, berijder J. de Vlieger 1950 M„ Quail, eig. en berijder Tj. Witteveen Hilversum 1950 M., Queen Anthonia eig. en berijder A. P. Kaiser Am sterdam 1950 M., Quanna See. eig. J. C. Braakman Haarlem, berijder L. Enring 1950 M., Quick G. eig. A. Honingvoort beschikt wordt. Daar is inheernsch de gelukkig behouden gelieven kunst van het handweven, de kunst, welke sedert eeuwen van de eene familie op de andere overging. De frima exposeert deze heerlijke Oos tersche handproducten in eene 150 M2. groote, rustige, daarbij passende omgeving. De bediening geschiedt door rasechte Turken en Perzen, zelve ervaren Tapijt wevers, welke geleid door hun groote vak bekwaamheid de bezoekers, zoo noodig, kun nen raden. Een zaak speciaal ingericht voor de be zichtiging van Oostersche tapijten, zonder te worden afgeleid door bij-artikelen, be staat buiten deze te Haarlem niet. Deze Oostersche Tapijthandel werd ge sticht met het bizondere doel meer dan tot nu toe bekend is, te laten zien, dat Ooster sche tapijten (de echte ten minste) niet alleen een ideale grondbedekking is, doch in ver houding tot hun levensduur ook de goed koopste. De heer E. Perez, zelf een overbekend vakman, koopt de artikelen ter plaatse, n.l. in de Oriënt. Daardoor kan de firma niet alleen de echtheid garandeeren, doch boven dien voor hoogst billijke prijzen verkoopen, daar de tusscher.handel uitgeschakeld wordt. In deze nieuwe omgeving geld met recht het principe regelrecht van de vervaardigers naar de verbruikers. Was .tot heden. Per.zisch en duur synoniem, wij konden er ons bij de opening van overtuigen, dat de duurste niemand behoeft af te schrikken. Wetende de moeilijkheid om een stuk geklopt tapijt of een Perzisch kleedje waarin een gat is gebrand, afdoende te laten her stellen, is aan de zaak eene aparte stopin richting verbonden, waar door Turksche en Perzische vaklieden de herstellingen on zichtbaar verricht worden, ook aan die, welke niet aan de zaak gekocht zijn. Natuurlijk wordt van elke herstelling vooraf de prijs opgegeven. Daar men in het algemeen met weet hoe het handweven geschiedt, en zeer waarschijn lijk ook nooit gezien zal hebben hoe het stop pen van beschadigde tapijten of kleedjes gebeurt, heeft de firma in haar Etalages Groote Houtstraat 104 eenige harer Turksche en Perzische vaklieden aan het werk gezet, welke met de werktuigen door hen in de Oriënt gebruikt, zullen demonstreeren het weven en stoppen van Perzische tapijten ëp kl edjes. Door de recherche is zekere L. alhier aan gehouden, die bij een aantal winkeliers hier ter stede 8 wollen dekens en 3 tafelkleeden in huurkoop kocht en onmiddellijk weer verkocht. Als verdacht van heling zijn eveneens aangehouden en in bewaring gesteld de op- koopers P. G. van der B. en J. J. H,, alhier. Tn het Kenaupark brak een wielrijder Zaterdagmiddag bij een val van zijn fiets, een bean. Wie hedenmorgen in Maandagmorgsche stemming en Maandagmorgsche gejaagdheid haastig zijn huis verliet om nog juist op-tijd trein of kantoor te bereiken, moést onmid- detlijk zijn pogingen om in een behoorlijke snelheid den afstand af te leggen opgeven, wanneer hij niet na drie slappen tot de ont dekking kwam, dat de Haarlemsche bestra ting niet veerkrachtig is. Na de snijdende regenbuien der laatste dagen en den feilen wind, die een korte wandeling -ot een be proeving maakten, maakten wij heden kennis met een nieuwe variatie van ons aangenaam klimaat. Mie straten waren spiegelglad en al liep men met de grootste voorzichtigheid, uitglijden en vallen was bijna niet te voor komen. Op de fiets was het levensgevaarlijk: vooreerst was het bijna ondoenlijk op te stappen, doordat men telkens uitgleed. Bij bochten liep men bij de geringste richtings- verandering gevaar het evenwicht le ver liezen en in straten met een ecnigszins op loopend wegvlak kon men het amusante schouwspel genieten van wielrijders, die langzaam maar zeker naar de kanten van de straat atzakken en tenslotte in de goot re den. Chauffeurs moesten, als fietsrijders vóór hen reden, de grootste voorzichtigheid in, acht nemen, omdat bij remmen de wielen ovèr den gladden weg schoven. Bij bochten maakten auto s de zeldzaamste capriolen. De gemeente heeft een practiech middel ge onden om de straten begaanbaar te ma ken. Achter een met zand geléden auto vaji Centraal ervoer is e m voertuik bevestigd, dat het meeste gelijkenis heeft met een naaimachine of pootmachine. Twee raderen met schoepen staan in verbinding met de wielen. Vanuit den auto schept een man het zand oo de snel ronddraaiende schoepen, waardoor het -and over de geheele breedte van de straat wordt gestrooid. Deze methode werkt srel en waarborgt tegeh]k een zoo economisch mogelijk gebruik van het zand; slechts zou het aanbeveling verdienen met dit instrument gedurende de vroege morgen uren een tournee te laten maken, s-l .or0ens In den afgeloopen nacht omstreeks 3 uur, brak brand uit in perceel Scheeperstraat 57, doordat een divan, die te dicht bij 'n kachel stond, vlam vatte. D'e bewoonster liep naar buiten en riep om hulp. Met emmers water werd het vuur gebluscht; de achterkamer van het perceel brandde echter uit. De brandweer was met alle materiaal van voormalig Schoten aanwezig. Bur. v. Politie, Smedestraat, bril in étui, huissleutel J. Hoogers, Camphuysstraat 17, dekzeil C. Claus, Brouwersstraat 7 D, nagelgarnituur in étui W. v. Alphen, Mei doornplein 25, wollen kinderhandschoen J. Broersma, Plataanstraat 89, hazewind hond Bur. v. Politie, Smedestraat twee halskettingen A. Hart, Sophiastraat 11, grijszwarte hond Kennel „Fauna", Park laan gele herdershond, gebracht door Scholte, Kenaupark 5 bonte kat, gebracht door J. Bossaans, Nassaustraat 24 rd. grijs witte kat, gebracht door De Boer, Gr. Hout straat 156 witte kat, gebracht door N. Schoen, Lange Lakenstraat 20 wit katje, gebracht door Gen. Dienst, Papentoren- vest Brasse, Pieter Kiestraat 54rd„ datnpe- neerskwast C. Kerkman, Damiatrestraat 8, grijze jongensjas G. Akkers, Ged. Oude gracht 50. nummerplaats G. 54768 J. Glas, O isterstraat 27, zwarte kinderportemon- naie M. Diermanse, Dr. Leijdsstraat 38, kinderportemonnaie met inh. J. Jongejan, Spaarne 61, paSser H. Kruijff. Magdalcna- straat 28, portemennaie met inhoud J. Snit, Roosveldstraat 41, portemennaie met inhoud; Nellenbreijer, Zijlweg 23, rijwiel- belaslingmer k W. Hoekstra, Jansstraat 5, idem J. Jonker, Koolsteeg 22a, idem J. v. d. Meulen, Iepenstraat 26, idem A. v. d. Hoek, Scheepmakersdijk 27, rozenkrans J. Wijnands, Vrouwehekstraat 25, taschje roet inhoud W. v. Noord, Kerkhofstraat 33 rd, taschje met inhoud P. Klopstra, Gr. Markt j 33, vulpotlood H. Klupper, Harmenjans- weg 65, vulpen C. de Cock,. Sparrenstraat I 16, knot wolE. Pinks, Wüstelaan 228, Santpoort, woordenboekje zakformaat. Politieke vergadering. De heer Chr. van den Heuvel, lid der 2e Kamer te Heem stede, zal op Vrijdag 2 December a.s. in het gebouw voor christelijke belangen te Nieuw- Vennep spreken voor de A.R. kiesvereeniging aldaar. De heer v. d. Heuvel zal een rede houden over „Politieke bezinning". Tractorcursus. Het ligt in het voor nemen van het bestuur van de afdeeling Haarlemmermeer van de Hollandsche Maat schappij van Landbouw dezen winter te Hoofddorp weer een tractorcursus te doen houden. De cursus staat onder leiding van een des kundige aan de deelnemers wordt onder richt gegeven ïn constructie en behandeling van de tractormachine in het landbouwbe drijf. In vorige jaren bestond steeds veel belang stelling voor dezen cursus. Een mooi succes. De heer N, Waas dorp, secretaris van het fanfarekorps „Ons Genoegen" te Hoofddorp, behaalde Zondag op het solisten-concours te Heeze, in de eer ste afdeeling een tweeden prijs. V»ij verzoeken onze Week-Abonné's beleefd de l niet Dinsdag of nog later aan onze bezor gers of agenten te voldoen. Het geeft in onze administratie groote ver traging, wanneer de gelden niet optijd vol daan worden. Administratie NIEUWE HAARD. COURANT. H. Verdegaal Lisse berijder N. v. Leeuwen 2025 M., Quick G. plaatst zich spoedignaar voren, en wint in 3.25. L-prijs. Heat-handicap le kl. te rijden in 2 series. In de beslissende heat loopen, behalve de winnaars der heats de 2 paarden die de snels ten tijd gemaakt hebben. Prijzen f 600 en f 50 voor de 2e aankomende in de beslis sende heat. Voor de le heat verschijnen aan den start Kapt. de Bruane, eig. K. G. G. Verkijk Haag, berijder P. C. Appel 1600 M., Norbert G., eig. D. A. v. Stralen Haag, berijder B. W. Schippers 1605 M., Ooststar eig. G J. v. d. Elshout Haag, berijder B. P. ten Hagen 1615 M., Infanterist, eig.-berijder J. C. Bolt Zuidhorm 1640 M., Rosel, eig. stal En Avant, berijder D. Pronk 1640 M., Miss Zelda Peter, eig. S. v. Oord Haarl.'meer, ber. J. C. Wijman 1650 M. 1. Rosel, tijd 2.36 3/5. 2e heat. Oscar, eig. mevr. J. v. Stralen Haag, ber. A. Witteveen 1600 M., Quicklooper, eig. M. Poelsma Leeuwarden, ber. J. F. de Boer 1615 M„ Olga B„ eig. D. Evenhuis Gronigen, ber. J. v. Leeuwen 1615 M., Maria V., eig.- ber., N. v. Leeuwen Oegstgeest 1630 M., Judge Scott, eig. mevr. wed, J. Oosting Wolvega, ber. A. F. v. Veen 1670 M.,Em ma Harvester, eig. J. W. Schuyl Rotterdam, ber. J. D. M. Schuijl 1670 M. Judge Scott is hier verre favoriet, toch ligt hij in de laatste bocht nog no. 4 maar komt dan geweldig'opzetten, en passeert Olga B. en Marie V. 1. Judge Scott, tijd 2.34 2/5. Olga die 2 aankomst in 2.35 3/5 wordt gedisqualificeerd, wegens onzuiver draven. In die finale ko en uit Judge Scott, Ro sel, Quicklooper en Maria V. Judge Scott gaat goed weg, en al blijft Rosel nog eenigfen tijd tegenstand bieden, op keurige wijze brengt v. Veen zijn paard naar voren, en wint tenslotte onbedreigd. 1. Judge Scott, tijd 2.34 4/5. 2. Rosel, tijd 2.35 4/5. M.-prijs. Prijzen draverij 2e en 3e kl. afstand 2200 M. Paarden, die f 900 of min der hebben gewonnen, gaan van start. Belasting: Voor iedere meerdere gewonnen f 600 15 M. Ontheffing: paarden die in 1927 nog geen le pr. wonnen 25 M. Prijzen van f 250 en f 50. B. P. ten Hagen liet eenigen tijd op zich wachten, wat hem f 10 boete kost. Aan den start verscl enen.. Paulowna S., eig. P. J. Bakker, Hilversum, ber. Tj. Witteveen 2200 M., O. Neill B., eig. J. v. d. Sluis Haarlem, ber. B. P. ten Hagen 2200 M., Oplooper, eig. L. Lebret Oegstgeest, ber. D. v. d. Meuien 2215 M., Meleese, eig.-ber. W. H. Geersen Hilver sum 2230 M., Othelha, eig. PJ. Plevier Amersfoort, ber. L. Ensing 2230 M., Noma B-, eig. stal En Avant, ber. D. Pronk 2230 M., Louise B., eig.-ber. J. L. Bolt Zuidhorn 2245 M., Orlena B., eig. D. Evenhuis Gro- ningen, ber. J. Wijma 2260 M. 1. Oplooper, tijd 3.33 3/5. 2. O Neill, B., tijd 3.36 1/5. N.-prijs. Heat-handicap 4e en 3e kl. af stand 1600 M. te loopen in 3 series. In de beslissende heat loopen, behalve de winnaars der laatste de 2 paarden die den snelsten tijd gemaakt hebben. Prijzen f 400 en f 50 voor den tweeden aankomende in de beslissende heat. le heat. Pretty Polly, eig. J. Roggen Gro ningen, ber. J. Wijma 1640 M., Nelly Schhon eig- J. M. Schoon Medemblik, ber. J. v. Leeuwen 1640 M., Pandora, eig. H. Schuur man Mantgum, ber. A. F. v. d. Veen 1660 M-, Nedda, eig. mevr. L. v. Roijen Drieber gen, ber. D. Pronk 1660 M., Q. Petite Amy, eig- v. d. Sluijs Haarlem, ber. B. P. ten Hagen 1660 M. 1. Nella Schoon, tijd 2.46 3/5 2e heat. Queen Anthonid, eig. ber. A. P. Kaiser Amsterdam 1600 M., Quick Boy, eig. P. v. Dijk, Rotterdam, ber. P. J. de Boer 1640 M., Prinses Duluth, eig. L. Ensing Heemstede, ber. J. Vergaij 1650 M., Quo Vades B., eig. D. A. v. Stralen Haag ber. A. Witteveen 1670 M. 1. Quo Vadis, tijd 2.45 3/5. 3e heat. Qurville Patrick D., eig. P. J. I Bakker Hilversum, ber. A. Witteveen 1630 M„ Queen Ethel, eig. stal Gooiland, ber. G. Ensing 1640 M., Prinses Olga, eig. D. de Vlieger N.-Vennep, ber. J. de Vlieger 1650 fjl-, Our Uhlan B., eig. W. Scholten Alkmaar ber. L. Ensing 1670 M. 1. Prinses Olga dead heat met Our Uhlan B; tijd 2.46. In de beslissende heat komen uit Nella Schoon, Quo Vadis, B., Prinses Olga, Our Uhlan B., en Quicij Boij. Quo Vadis is reeds na 1 ronde aan de kop, en weet die plaats vrij gemakkelijk te be houden, tijd 2.44 4/5. 2. Quick Boy, tijd 2.45 1/5. O.-pnjs. Prijzendraverij le kl. afstand 2015 M. Paarden die f 5000 of minder hebben gewonnen, gaan van start. Belasting: Voor iedere meerdere gewonnen f 600 10 M. Prijzen f 300 en f 50. Doordat Judge Scott beslag had gelegd op gjen L.-prijs, \yerd hij met nog 10 M. belast. Aan den start verschenen Oscar, eig. v. Stralen Haag. ber. A. Witteveen 2000 M-- /Quicklooper, eig. M. Poelsma Leeuwarden, tber. J. Dde Boer 2000 M., Olga B., eig. D- (Even huis Gr minden, ber. J. v. Leeuwen 2000 MOrlena B., eig. D. Evenhuis Gro ningen, ber. J. Wijma 2000 M., Norbert G.. eig. D. A. v. Stralen Haag, ber. B. W. Schip pers 2010 M., Nobilissimus, eig. C. Peere boom Hilversum, ber. Tj. Witteveen 2010 M„ Minnetouka, eig. stal Gooiland, ber. G. Ensing 2010 M., Kap. de Bruane, eig. K. C. G. Verkijk, ber. P. C. Appel 2020 M., Odell Axwoithy B., eig.-ber. L. Ensing Heemstede 2050 M„ Judge Scott, eig. mevr. J. Oasting Wolvega, ber. A. F. v. Veen 2065 Meter. O,var blijft lang aan den kop, tot in de laatste bovcht Judge Scott de leiding neemt, en vrijwel zonder moeite de finisch als no. 1 passeert in 3.16 2/5. 2. Oscar, tijd 3.17 1/5. Het is reeds bijna donker, als het groote program is afgewerkt. Aan de wedstrijden te Offenbach nemen de volgende Nederlandsche schermsters en schermers deel: Floret dames: Mevr. AdmiraalMeye- rink, mej. de Boer. Floret heeren: Kunze, Wijnoldi Daniels, A. E. W. de Jong, Landa Fraterman, Olman, D. de Jong, J. Doorman. Sabel: A. E. W. de Jong, v. d. Wiel, Wij noldi Daniels, Ekhart, Fraterman, Aanstoot. Fraber, Driebergen, J. Doorman. Als captain is aangewezen de heer A. E. W. de Jong. •Het staat reeds vast, dat behalve de Hol landsche en Duitsche schermers, Italianen, Hongaren en Oostenrijkers aan den wed strijd zullen deelnemen. Nationale Kampioenschappen: Deze zul len worden gehouden: 3 December: Floret, heeren te Amsterdam in de Schermzaal det Incasso-bank, aanvang 2.39 n.m. 10 December: Floret, dames te Den Haag in de schermzaal Borvillet, aanvang 2.30 n.m. 11 December: Sabel (Feschotte-beker) in de schermzaal van T. H. O. R., aanvang 11 uur v.m. 18 December: Degen (Wallenbeker) te Leiden. Volgens een nieuwe regeling mogen van de Haarlemsche Schermclub op floret (hee ren), degen en sabel respectievelijk twee, een en twee schermers deelnemen. Het doel van de nieuwe regel'ng is, dat inderdaad de beste schermers der diverse vereenigingen aan de Nationale Kampioen schappen deelnemen. Heeren: T.E.D. IZaandam 3—0. J. Maas slaat G. Schierman 61, 61. E. v. d. Weiden sl. H. de Jong 62, 6—4. J. Maas en E. v. d. Weiden sl. G. Schier man en H. de Jóng 60, 75. Dames: T E. D.Zaandam 12. Mej. T. Sen!t verl. van rpej. A. Herman 36, 16. Mei: B. Vers'er verl. van mej. W. Koning 3—6. 4—6. Mei. T. Senft en mej. L. Grensberg sta.a mei. A. Herma en' mej. T. Evenbley 36, 60, 64. Buitenlandsch bezoek. Hoe groot de belangstelling in het bui tenland voor de Spelen is, blijkt wel zeer duidelijk uit de talrijke bezoeken, die het Comité 1928 ontvangt. Na kapitein Fougner, lid van het Noorsch Olympisch Comité, ontving het Comité dezer dagen bezoek van de heeren Jiri Guth Jarkowsky, president van het Tsjechoslowakiesch Olympisch Comité en M. Rossler Orovsky, Algemeen Secretaris daarvan. Zij namen voorbereidende maatregelen voor de huis vesting der pl.m. 80 Tsjechische deelne mers. In aanmerking komen Hotel-Pension Admiraal de Ruyter te Zandvoort of een modern schoolgebouw te Amsterdam. On der leiding van den heer Scharroo werd ook het in aanbouw zijnde Stadion be zocht. Daarnaast dient het bezoek van Dr. Ju lius Vadas uit Bóedapest te worden geme moreerd, die behalve hoofdredacteur van het grootste Hongaarsche sportblad „Nem- zeti" Sport", tevens Voorzitter is van de Vereeniging van Hongaarsche sportjourna listen. Ook hij bracht een bezoek aan het Olympisch Stadion. Hij roemde de practi- sche indeeling daarvan en den ruimen bouw en noemde het een voordeel, boven Parijs, dat te Amsterdam alle wedstrijden in el- kaars nabijheid zullen plaats vinden, zonder dat het noodig zal zijn, eerst de stad van het eene einde naar het andere te door kruisen, wanneer men van den eenen wed strijd naar den anderen wil gaan, wat te Parijs wel het geval was. Het is V.S.V. niet gelukt ook den laal- sten wedstrijd van de erste helt der com petitie te winnen. Met de kleinst moge lijke nederlaag keerden de V S. V.-ers huis waarts. Op een slecht te bespelen ter- re n en onder de slappe leiding van scheids rechter Groo meijer stelden beide elftal len zich volledig op. V. S. V. wint de 'oss. W. F. C. trapt af. Direct neemt de V S. V.- vcorhoede het leder over, en Heijiermans besluit den aaval met 'n schot, dat even wel net naast gaat. Het spel gaat op en neer. Een voorzet van H Hecamp schiet Koning hard in, de keeper is echter op z'n pos' en werkt weg. A's er 20 minuten is gespeeld, weet de W F. C.-middenvoor u t een scrimage voor het V. S. V.-doel te sco ren, 19- S. V. hierdoor niet ontmoe digd valt ons'umig aan. Een corner op het W. F. C -doel. door de Koning goed voorgezet, kopt Horeman juist over. Kort daarna is het rusten. Na de rust 's V. S. V., als speelde men tegen wind in, he' meest in den aanval geweest. W.F.C., dat de voorsprog wilde behou den, legde z ch uitsluitend op 'verdedigen toe. De Koning werd kort voor 't einde np unfaire wijze genomen, wat de scheidsrech- cr, tot ieders verwondering, ongestraft liet.. Men was tenslotte b'ij, toen de scheidsrechter einde aankondigde, van deze door be:de partijen slecht gespeelden wedstrijd. Voor bovengenoemde competitie speelde de Damclub „Haarlem" I tegen „Aris de Keer" uit Midden-Beemster. De gedetailleerde uitslag laten wij hieron der volgen „Aris de Heer" IDamclub „Haarlem" I. Midden Beemster Haarlem. J. Noome Mzn.Chr. F. Visse 11 W. ZomerdijkH. W. Zitman 11 C. Noome Mzn.J. J. P. ICraayer 29 G. van EttekovenJ. Lycklema 20 M. Noome Mzn.G.P. Heck 11 P. van TwiskJ. van Berkum 02 P. ZeemanJ. Singeling xx S. HottentotD. A. van Abs xx P. ReuzenaarA. M. Berghuys xx N. OudR. C. Broekmeijer 11 Voorl. uitslag voor „Aris de Heer" 86 De partijen aan de borden 7, 8 en 9 werden afgebroken en worden arbitrair beslist. Ver moedelijke uitslag 128 of 137 voor „Aris de Heer". Donderdagavond j.l. gaf de heer Chr. V. Visse, clubkampioen der Damclub „Haar lem" in Café „Suisse" te Beverwijk eene si- multaanséance in de Beverwijksche Damclub, De heer Visse won van de 17 partijen er 11, speelde 2 partijen remise tegen de heeren Belterman en Verbeek en verloor 4 partijen tegen de heeren Oussore, Hoogvorst, Bastra en Brums. Deze séance, welke was georganiseerd door den D-strictsbcnd Haarlem Om streken om propaganda te maken te Beverwijk had tot gevolg, dat de Beverwijksche Dam club en de IJmuidensche Damclub tot den Disfrictsbond toetraden. Vr.: Er bestaat meen ik een R.K. Bak kerscourant Waar wordt die uitgegeven? Ant.: De „R.K. Bakker" is het orgaan van cfen Ned, R. K. Bond van Brood-, lyoek-' en Banketbakkerspatroons; wordt uitgegeven door Jos. M. Krijnen te Vught; verschijnt wekelijks en kost per jaar zes gulden. Vr. In het bezit zijnde van Grondcrediet- loten van 1904, blijkt mij dat het koopbewij- zen zijn, welke ik al van 1920 af in mijn be zit heb en dus al lang zijn betaald. Nu wenschte ik van u het adres van het kantoor te weten, daar ik al naar Amsterdam heb geschreven, waarvan het verplaatst is. Ook zou ik willen weten, of de navolgende num mers en series al uitgeloot ziin? Serie 35790, No. 32, 15 aandel; Serie 7575, No. 47, 15 aandel; Serie 39198, No 06, 15 aandeel; Serie 47695, 150 aan deel? Antw.: Nog niet uitgeloot. 't Was overweldigend op de Amster- damsche Missie-tentoonstelling verleden week. Duizenden menschen zijn er ge weest. Vooral 's avonds om een uur of acht was het ja, eigenlijk té druk. Dat deed mij goed aan mijn hart, aan mijn Missiehart vol zorgen Ik had daar wel eens aan het loket willen staan om al die regen van wit geld op te vangen voor dit tobbende Missiehuis. Ik zag natuurlijk een massa kennissen. En vele zeggen je: „Ik maak mij over u niets ongerust Je komt er wel. Jullie komen er allemaal." En ze geven je niets, 't Is wel mooi als men zoo'n vertrouwen heeft in mijn zaak, maar het zet geen zoden aan den dijk Ik betaal er geen rekenin gen mee. 't Is erge kale belangstelling, waar ik mijn nieuwe Missiehuis niet van bouw. Ik heb maar liever dat men zegt: .Father, hoe moet u het redden? Ik zal u naar vermogen helpen." Mij dunkt, deze laatsten staan ook bij O. L. Heer aan geschreven Stelt u eens voor, dat de meerderheid dacht zooals die eersten Hoe zou ik het dan moeten redden? Want een feit is hejt toch, dat èn het de dagelijkscbe onkosten (wij zijn nu al met 61) èn de nieuwe bouw er komen moeten van de mildheid der Missievrienden. Ik heb een zeer goede kennis, royaal met aardsche goederen bedoeld, die ook niet karig is en toch durft hij mij zeggen: .Jullie hebt '1 niet noodig. Kerken en kloosters komen er toch wel" Iedereen weet toch dat al die instel lingen alleen kunnen bestaar van de mildadigheid der Geh.ovigen. Zoo iemand schuift dus zijn eigen aandeel op de schouderds van hen. die er anders over denken. Ik kom tot de ontdekking, dat ik nogal ernstig ben vandaag Dat kómt zeker om dat ik koude voeten heb en omdat van daag de kachels geplaatst worden. Ik denk aan de kolenrekening Missiehuis, Hoorn. Postrek. 120937. Father LEFEBER, Directeur. Men wordt Stichter(es) van dit Missie huishuis door ineens ol bij gedeelten honderd gulden te schenken Plantsoenbeplanting. Men is druk bezig met het beplanten der diverse gemeentelijke plantsoenen. De bloemisten hebben voor deze verfraaiing gaarne hun medewerking verleend door het in bruikleen afstaan van diverse bolgewassen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: B. Ra- verharst en E. Gabel. Getrouwd: F. Wiedemeijer en P. C. Met horst. P. A. Zonneveld en J. M. Lom- merse. W. de Rooij en H. Hollander. R Wiebes en C. van der Jagt. Geboren: d. van C. A. H. de VriesPa- pendrecht. d. van J. A. PetersZuider duin. z. van H. C. HeemskerkLom- merse. z. van G. M. VeldhuisSchaap. d. van M. van LoonHuigsloot. d. van M. A. Veldhuijzen van ZantenMoolhuij- zen. z. van A. M. SteenvoordenVan der Weijden. Een klok er bij. Op den toreneer nieuw gebouwde Ger. kerk is een uurwerk aangebracht. Voor de bewoners van den Stationsweg en een gedeelte der Weere- steinstraat een groot gemak. Bestrat:ng. Van gemeentewege is rnen bezig om in de Caspar Fagellaan een nieuwe bestrat ng te leggen. Ook worden tevens de trottoirs hersteld, evenals op een deel van de Adriaan Pauwlaan Werkloosheid. Wederom is aan een aan tal arbe'ders bij de Ballast-Mij. ontslag aan gezegd. De reden b'ervan is, dat thans ge bruik wordt gemaakt van zandzuigers wat veel vlugger gaat. Voorheen werd u ^ld£ tend droog zand geleverd, waaraan veel menschen werk hadden, terwijl nu met en kele arbeiders kan worden volstaan. Onderscheiding. Vanwene den £1- gemeenen Nederlandschen Politiebond is'aan den heer H. Jelsrra, in°pecteur van "emeente- politie te Hoofddorp, het zilveren dienstkruis met oorkonde uitgereikt wegens 20-jarigen trouwen politiedienst.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8