H. B. S.—R. C. H. 2—3. HaarlemA. F. C. 41. V. V. A.Bloemendaal 74. R. C. H. II—Z. F. C. II 6—3. A. F. C. II—E. D. O. II 6—2. Hilversum IIH. F. C. II 31. HortusSchoten 02. Ajax 3Haarlem 2 24. H. V. B. Schoten II A- 0- -Zeemeeuwen I -5. V. V. H.—Haarlem III 63. E. D. O. Ill—V. S. V. II 4—1. Haarlemsche Voetbalbond elftal. Schoolcompetitie. R. K. F. T. Y. B. B. I—Volendam 1 8—2. D. H. V. B. District Haarlem. R K. S. V. „The Yellow Black Boys". R.K.V.V. The Zandvoort Boys. D. E. S.—Geel Wit II 1—2. R. K. V. V. Onze Gezellen. T. Y. B. B. IIBeverwijk II 3—0. R. K. S. V. Victrix. R. K. V. Z. I—D. E. M. I 3—3. R.K. Voetbalver. „Door Samenspel Sterk" D. S. 5. Haarl. R.K. Gymnastiek Vereeniging „Ursus". Een zeer spannende wedstrijd Radsma in goede conditie. De returnwedstrijd tegen Denis c.s., is voor de Racing in een overwinning ge ëindigd, hetgeen van Krom en de zijnen, een goede prestatie is. Het Racing team, dat te elfder ure met een invaller voor H'anse moest uitkomen, kan op een goeden wed strijd terugzien, al werd niet door allen evengoed gespeeld. Zoo was bijV. Radsma in uitstekenden vorm en heeft heel wat werk >p solide wiize verricht. Kuyt en Prevost, hebben een stevige backlinie gevormd, waarop de snelle H. B. S.-voorhoede, menig maal doodliep. In de middenlinie speelde Geutskens en Krom uitstekend, zoowel steu nend als verdedigend, terwijl in de voor hoede als besten, de Koning en Verkerk genoemd dienen te worden. Brugman schoot o.i. te veel, inplaats van een voorzet te geven. v. Dam en Kedde. welke laatste voor Hanse, speelde minder goed dan we gewend zijn. Verkerk scoorde twee fraaie doelpun ten uit twee niet minder fraaie passes, tegen welke beide door de H B S-aanhang wel heftig werd geprotesteerd voor buitenspel doch die zeer terecht werden toegekend de Koning scoorde eveneens een fraai doel punt. De H. B. S.-ploeg heeft ook uitstekend gespeeld en 't verschil zat hoofdzakelijk in het verschil in productiviteit van de voor hoeden, hetgeen nog duidelijker naar voren komt als men bedenkt, dat het tweede doel punt uit een penalty werd gescoord. Keeper Zijlstra kon weliswaar weinig aan de R. C. H,-doelpunten doen, nochthans maakt hij geen grootschen indruk. Hel backstel DennisVernetten, was prima, terwijl dok de middenlinie behoorlijk ge speeld heeft. Van Linge, de oud Be Quicker, speelde centerhalf, doch lang niet zoo goed dan in zijn oude club. De voorhoede, we schreven het reeds, speelde in het veld uitstekend, doch voor doel was het meestal mis en mede dank zij de R, C. H.-verdediging heeft m?n het, be halve de benutte penalty, niet verder kun nen brengen dan een doelpunt van Kuchlin, direct na den aanvang van de tweede helft gemaakt. Lash lijkt ons ook op retour, althans wij hebben hem meermalen beter gezien. Prof. Snapper, die voor het eerst na zijn Ame-'kaansche reis weer als scheidsrechter optrad, heeft geen aangenamen middag be leefd. Het Haagsche publiek heeft hem in alle toonaarden trachtte duidelijk te maken dat men het met zijn beslissingen veelal niet eens was. Hoewel we die wijze van floen natuurlijk ten sterkste afkeuren, moei het ons van het hart, dat hij inderdaad niet zeer gelukkig was met zijn beslissingen, die dikwijls zeer aanvechtbaar waren. Het H. B. S.-terrein was aardig bezet door een flink aantal toeschouwers toen de prof. om ruim 2 uur de volgende f p liet aantreden. H.B.S. Zijlstra Danis, Vernietten, v. d. Berge, van Linge, Schorel, de Vries, v. Kesteren, Smeets, Kuchlin, Lash R. C. H. Brugman, de Koning, Verkerk, Van Dam. Kedde, Krom, Nieuwanhuis, Geutskens, Prevost, Kuyt, Radsma. R. C. H. trapt af en reeds direct schiet de Koning naast, waarna onmiddellijk een corner op het R.-doel volgt H. B. S. blijft dan gedurende ongeveer tien minuten iets meer aanvallend, doch door goed verdedi gen, blijft de score blank. Langzamerhand komt dan de Racing wat los en met flink open spel wordt het H. B. S.-doel belaagd. Brugman kogelt hard in, Zijlstra kan slechts ten koste van corner redden. H.B.S, wil de off-side val openzetten, doch het lukt Van Dam, om den bal over de backs heen naar het midden te plaatsen, Verkerk snelt er achteraan, Zijlstra tracht door uitloopen te redden, doch de bal snort hem voorbij in zijn doel. Heftig geappeleer in en om het veld. Na den aftrap van H. B. S. is R. C. H. direct weer zeer actief in den aanval. Het is de Koning die Verkerk zoo'n zelfden pass geeft en weer jaagt Verkerk daaruit den bal in de H.B.S.-touwcn. R.C.H. blijft dan geruimen tijd sterker en Denis c.s. krij gen volop werk. Verkerk haalt den bal na een mislukten aanval van de achterlijn op, speelt weer voer het doel, wat heen en 'weer getrap vo'gt, totdat de Koning het leer vrij krijgt en met een fraai schot in den bovenhoek no. 3 maakt. Een snelle H.B.S.- aanval volgt daarna, waaruit Krom alleen in het doel staande, den bal wegkopt. Een corner op het R. C. H.-doel volgt dan nog en daarna is het rusten. De tweede helft is nawelijks aangevan gen of Ruchlin krijgt met een ingooi den bal vrij en schiet vanuit de lucht hem hard langs Radsma. Dat geeft den H. B. S.'ers moed en enthousiast wordt verder ge speeld. R. C. H. moet alle zeilen bijzetten, hetgeen heel goed gelukt. Radsma wordt voor diverse lastige situaties geplaatst en redt zich daar steeds goed uit.De R. C. H.- aanvallen zijn inmddels ook niet van ge vaar ontbloot en Zijlstra moet er eveneens meerdere malen aan te pas komen. Toch blijft H. B. S. een weinig meer aanvallend, krijgt eenige croners te nemen, doch steed bezweren Krom c.s. het gevaar, totdat Pre vost, naar de meening van den scheidsrech ter een penalty vercorzeaakt wegens onge oorloofd afhouden. Het kost van Linge weinig moeite om daaruit het tweede punt te maken. De spanning stijgt daarmee ten top. Er zal nog ongeveer een kwartier te spelen zijn. Heel H.B.S. valt aan. R.C.H. versterkt zijn verdediging. Een snelle door braak van de Racing brengt Vermetten zoo in het nauw, dat hij den bal vlak voor doel recht omhoog trapt. Van Dam loopt in en scoort daaruit, doch Snappe annuieerl dit doelpunt zeer ten onrechte. De tijd ver strijkt inmiddels en als ook de tweede drie kwartier verstreken zijn, heeft R. C. H. ver diend gewonnen. De roodbroeken in vorm. Door een stevige overwinning op het leidende A. F. C. hebben de roodbroeken de kans om tot de candidaten voor het kampioenschap te blijven behooren, wel af doende benut De Haarlemmers hebben hun talrijk opgekomen supporters een uit stekenden wedstrijd doen aanschouwen, waarbij men buiten de lijnen weer als var. ouds meeleeide, en er was dan ook alom een groot enthousiasme. Deze fraaie over winning heeft te meer waarde, omdat zij werd behaald op een elftal, dat veel beter speelde, dan de verschillende andere te genstanders van Haarlem in deze competi tie en wanneer de roodbroeken erin zou den kunnen slagen hun v0<-m van gisteren te behouden, dan ligt een nieuw kampioen schap in de lijn der verwachtingen Al- wijkingen als tegen Vclox en Bloemendaal, mét onnoodige puntenverspelmg, luilen dan echter achterwege moeten blijven Intusschen hebben Van Daalen c.s bewe zen tot zeer goede prestaties in staat te zijn, wat voor de komende wedstrijden ue- ker een factor van beteekenis is. Het elftal was: De Vries, Torringa, Van Daaten, Dik, Goedhart, MooIenaarS, Huisman, de Geus, Bieshaar, Smits, Fievez. Na wachten op eenige A. F. C.'ers, trapt Haarlem af. De bezoekers zijn het eerst in vorm en spelen een snel enthousiast spel en de Vries moet al spoedig in actie komen. Lungen, de gevaarlijkste man in de A. F. C. voorhoede, wordt duchtig bewaakt. Na een hoekschop kopt Lungen goed in en de Vries kan nog maar juist den bal stoppen. Haarlem krijgt dan het goede tempo te pak ken en er ontwikkelt zich een zeer {raaien snellen strijd, waarin het publiek 'geheel meeleeft. Bieshaar en de^Geus zetten vele goede aanvallen op, waarbij ook Huisman goed steunt. 't Spel is nogal forsch maar on danks eenige malen ontactisch ingrijpen van den scheidsrechter blijft de onderlinge verhouding goed. Na een botsing blijken Torringa en Wol- Iers geblesseerd waarbij de A. F, C. er ver vangen moet worden. Haarlem komt dar. steeds beter op dreef en 10 minuten voor de rust geeft Bieshaar den bal goed door naai Fievez, die op het tuiste moment voorzet en de Geus kopt in 1—0. Een keurig doel punt. Haarlem is dan sterker maar de spil van A. F. C. en Koeslag spelen een fraaie partij en met 10 komt de rust. Do tweede helft begint met een Haarlem overwicht en Smits die na rust veel betei speelde dan in de eerste helft kopt den bal uit 'n goed door Dik genomen vrije schop schitterend in het A. F. C.-doel. 2—0. A. F. C. geeft den strijd niet op en zet er alles op om het verloren terrein te her winnen maar vindt de geheele Haariem- verdediging in prachtvorm. Na eenige mis lukte pogingen schiet Bieshaar no. 3 langs Alandt en uit een strafschop tegen Koe slag plaatst Moolensar opnieuw den bal in het A. F. C.-doel. De rechtsbuiten van A. F. C. scoort dan fraai tegen uit een voor zet van links. Met 41 voor Haarlem komt dan het einde van dezen fraaicn wed strijd. Ook ditmaal beleefde Bl'daal van haar uitstapje naar A'dam maar weinig plcizier; met niet minder dan 74 werd ven het toch niet zoo sterke V.V.A. verloren. In het veld wogen de partijen goed tegen elkaar op, maar voor doel waren de Amsterdammers gevaarlijker. Na eenige minuten hebben de rood-zwarten reeds succes, wanneer het le der via de paal in het doel verdwijnt, Bl'daal doet eenige snelle tegenaanvallen, maar het besissende schot ontbreekt, Van- neer de witte achterhoede veel te ver is opgedrongen een fout, waaraan zij zich den geheelen wedstrijd bezondigde maakt Drijfhout er in z'n eentje 20 van. Na goed werk van den witten rechtervleugel maakt Parson er 21 van. Kort daarop laat Inu mer een prachtkans voorbijgaan, om de par tijen op gelijken voet te brengen. Nog voor rust heeft V.V.A. kans er 31 van te ma ken. Na de thee schijnt het, alsof Bloemen daal zijn achterstand zal inhalen, maar de fraaiste kansen worden om zeep gebracht.V, V.A, doet beter en met een fraai schot doel punt de rechtsbinnen. Dit was het eenige goede doelpunt in deze ontmoeting. Wan neer Bakker ver over de helft is opge drongen heeft Snooy geen moeite er 5—1 van te maken. Direct daarop een aanval der witten en de stand is 5—2. Met welwil lende medewerking van Bl'daalsch midhalf, die het leder keihard in eigen doel schiet, wordt de stand 62 voor V.V.A. Het Is den witten toch wel wat al te bar en nu nemen zij het spel in handen, met gevolg, da,i binnen 10 minuten de V.V.A.-doelman tweemaal moet visschen. 64- Bloemendaal blijft hard doorwerken, om den achterstand zoo klein mogelijk te maken, maar voor doel is het witte binnentrio al zeer onge vaarlijk Uit een der sporadische aanvallen van V.V.A. zien zij toch nog kans cr 7—4 van te maken. De doelpuntenregen blijkt uu afgeloopen en de laatste minuten verstrijken zonder eenige spanning. En als het einde daar is, heelt Bldaal voor de tweede maal achtereenvolgens een gevoelige nederlaag geleden. Zooals reeds gezegd, is deze nederlaag voor een groot deel te wijten aan het ge vaarlijk opdringen der witte achterhoede, zcodat de doelman voor een zeer lastige taak kwam te staan. R. C. H. 2 heeft goed werk verricht, door met flinke cijfers van de Z. F, C.-reserves te winnen in een wedstrijd, waar het niet altijd even frisch is toegegaan. De Zaanlan- ders vooral speelden nogal rijkelijk forsch, doch konden daarmede niet verhinderen, dat R. C. H, al spoedig een nuttige 2—0 voorsprong had. De achterhoede van de R, C. H.-reserves weet zich tot rust slaan de te houden, zoodat na het verstrijken der eerste helft, het scoringbord nog dezen stand aanwijst. Na de rust is het R. C. H. 2 weer, dat het eerste doelpunt, doch dan gelukt het den Z. F, C.'ers nog den achterstand te verkleinen. Dat is voor de R. C. H.'ers het moment om er nog een schepje op te doen en geleidelijk wordt de score verhoogd tot 61. De achterhoede van de Middenweg bewoners gelooft het dan wel en mede doordat de Zaandammers er al'es op zetten om op te halen, wordt Kat nog tweemaal gepasseerd. Dan blijft het verder bij en met een verdiende overwinning komt hit einde. E. D. 0. heeft een smadelijke nederlaag rfeleden, hoewel erkend moet worden, dat het niet meeliep. Kort na het beg n moest moest Breems uitvallen cn speelde E.D.O. bijna den geheelen wedstrijd met 10 man. Toch was E.D.O. niet zoozeer de mindere als de uitslag doet vermoeden en met de rustleidde A. F. C. slechts met l—>0. Daar na begon de misère en het werd 2—0, 3—10 en toen 40. Daarna gelukte het E.D.O. de eer te redden, maar nog was het A. F. C. niet genoeg, zij maakte er 51 van. E. D. O. verkleinde den achterstand, waarna A. F..C er ten slotte 62 van maakte, waar mee het einde kwam. Het E. D. O.-elftal was als volgt: Nijgh, Zoet, Swart, Breems, Pennarts, C. Draver, Bos, J. Oomen, Eteffens, Swart, H. Oomen. De H. F .C.-reserves hebben er ditmaal niet al te veel van terecht gebracht. Met het volgend elftal trokken zij naar Hilversum: Schouten, Hoomans, Engelberts, v. Renesse, v. Houten, Lamp, v. Pareeren, Daniels, Adriaans, Wijk, v. Beem. Voor rust weger partijen betrekkelijk goed tegen elkaar op. Nadat beide partijen diverse kansen gemist haddin, w sten zij toch voor rust elk eenmaal het vijandelijk net te vinden. Bij H. F. C. was Daniêls de fabrikant van het doelpunt In de tweede helft was hetgeen aan beide zijden vertoond weid niet veil fraais. Kort voor rust doelpuntten de Hilyers. twee maal, zoodat met 31 het e'nde kwam van deze weinig interessante ontmoeting, I De verstandhouding, was best. Het is Schoten wederom gelukt om Hor tus in eigen home een nederlaag toe te bren gen. Het blijft toch altijd een keurige pre statie om op zoo'n modderig veld en zware ballen, een goede partij voetbal te geven. Schoten is hierin zeker geslaagd, en de thuis club had dan ook geen prettigen middag. Als Scheidsrechter de Haan beginnen blaast, mist Hortus hare midhalf, en Schoten stelt zich als volgt op Boeser, Fabel, v. d. Mark; Cyon, de Wit, Steenbergen; Terreehorst, Koeleman, Geurts, Pillippo, Lohman. De eerste uitvallen zijn voor Hortus, maar de Schoten-achterhoede is wederom van haar taak berekend. Met verre trappen zui veren zij het terrein. Dan gaat ook de voor hoede van Schoten een woordje meepraten, en weldra moet de keeper van Hortus zijn talenten toonen, wat hem goed afgaat, want hij krijgt verscheidene goede en harde scho ten te verwerken. Eindelijk moet hij zwich ten voor een harde schuiver van Geurts in de hoek 01. Schoten blijft aanvallend, maar heeft geen geluk met schieten. Aan den anderen kant houdt Boeser een hard schot van de binnenrechts. Met 0I voor Schoten blaast de scheidsrechter rusten. Als weer begonnen is gooit Schoten er nog een schepje op, maar steeds is het de keeper die redding brengt. De achterhoede van Schoten werk: nog beter als voor rust, en er is voor Hortus geen doorkomen aan. Dan is het Koeleman, die den Hortus-keeper met een goed schot verrast 02. Schoten speelt met de over winning in 't zicht kalm verder, terwijl de Amsterdammers hard werken om den achter stand in te halen, maar de Schoten-defensie weet van geen wijken. Ternauwernood ont komt het Hortus-doel aan een derde door boring, maar haar keeper is bijzonder ge lukkig. Gedoelpunt wordt er niet meer en als de scheidsrechter, die goed leidde, het einde aankondigt, boekt Schoten achtereen volgens haar vijfde overwinning. Het elftal een pluim voor haar harde werken. De andere week op het Schoten-terrein het nog onge slagen T.O.G. Deze moet gewonnen wor den, wil Schoten aanspraak maken op het kampioenschap. Volharden Geel-Zwartenü'. Op een zwaar terrein hebben de Haar lem-reserves, die uitkwamen met Hoeben. Cats, Balen Blanken, Henneman, Fortgens, Muringer, Borghouts, Dankelman, Kjefk, Polanen, Kammeijer, revanche genomen voor de in den aanvang van het seizoen geleden nederlaag. De roodbroeken zijn direct sterker en goede doelpunten van Klerk en Dankel man brengen den stand op 02. Ajax komt dan opzetten, maar de Haarlemver dediging houdt stand. Rust 02, In de tweede helft gaat de strijd gelijk op. Klerk vergroot en voorsprong tot 03, waarna Ajax tegenscoort, 13. Nadat een doelpunt van Fortgens we gens buitenspel is geannuleerd, scoort Klerk uit een strafschop een vierde doel punt. Ajax verkleint dan den achterstand tot 2—4 met welken stand het einde komt, j Uitslagen van Zondag. 1 A. D.I.O.Ripperda Bloemendaal II—Schoten II Benneb,roekI.-V.O. Haarlem IVZandvoort II E.D.O. Ill—V.S.V. II 1 B Schoten II A—Zeemeeuwen R.C.H. 3Haarlem Veteranen H.F.C, III—Hillegom V.V.H.Haarlem III 2 A. Aurora IIR.C.H. IV Haarlem VH.F.C. IV 2 B. Stormvogels IVV.O.G. 2 C. I.V.O. II—D.I.O. II H.F.C. VI—Haarlem VII 2 D. D.W.O.—D.I.O. III 3 A. Spaarnevogels 2Bennebroek 2 3 B. Stormveld IID.W.O. III 3 C. DamiateE.D.O. 6 3D. R.C.H. VII—H.F.C. VII 3 E. Zeemeeuwen IVSchoten IV Bloemendaal IVZandvoort IV Aurora III—D.W.O. II 3 F. Swastika IIZeemeeuwen II Ripperda IIBloemendaal V Hillinen IIIHoofddorp II 5—1 1—0 5—7 1—2 4—1 0—5 3—5 6—2 6—3 0—2 3—1 4—3 2—2 5—1 5—2 0—8 2—0 2—1 4—2 5—1 2—7 1—6 2—4 2—11 16—0 Wegens het overlijden van ons lid D. Vier hout, woei de vlag van het kleedhuis half stok. Als scheidsrechter van der Horst be ginnen blaast, is Zeemeeuwen volledig en Schoten stelt zich met 10 man op. Toch duurt het geruimen tijd eer Zeemeeuwen doel- punten, doch weldra gevolgd door een mooie goal van haar linksbinnen. De achterhoede j van Schoten heeft het zwaar te verantwoor- den, doch Kleijn en Metselaar zijn in goede conditie. Toch kunnen zij niet verhinderen, dat Zeemeeuwen de stand opvoert tot 04. Hiermede is het rusten. Na de thee is Scho ten gecompleteerd door een derde elftal speler, wat een versterking bleek. Nu treedt Schoten ook meer aanvallend op, en met wat meer doorzetten, hadden zij zeker nog wel kunnen doelpunten. De keeper van Zee meeuwen heeft het makkelijker, dan de an dere van Schoten, die toch op een goeden wedstrijd kan terugzien en menig lastig schot hield. Nog eenmaal moet hij zwichten voor een hard schot. Koe Schoten ook werkt zij kunnen de eer niet redden. Met 05 voor Zeemeeuwen breekt vhet einde aan. Haarlem wint den toss. Reeds dadelijk is V. V .H. in de meerderheid en H. Klerk weet den Haarlem-keeper 't nakijken te ge ve,^ 10. Even later is het dezelfde speler, die 'den voor sprong van V.V.H. weet te ver- "rHaariem kat zich ook niet onbetuigd maar de diverse aanvallen hebben met het gewenschte succes. Als de Groot een mooie pass aan Akker man geeft, weet deze nummer ,drle *e sco- sen, 30. Nog voor de rust is het weder H. Klerk die het vierde doelpunt voor V. v. H. maakt. Hierna treedt de rust in. Na de rust blijkt, dat V. V. H. liet nog lang niet genoeg vindt, terwijl ook Haarlem den moed niet iaat zakken. J. Erdsiek krijgt dan een mooie kans, walke hij goed weet te benutten, 50. Haarlem vindt dit te bar en een doelpunt van den voet van den rechts binnen is het gevolg, 51. Zwaan schiet als antwoord hierop de zes de in het net. V. V. H. verslapt nu merk baar en Haarlem is er vlug bij om den achter stand te verkleinen, weder door goed werk van den rechtsbinnen, 62. Tegen t einde schiet de Haarlem-rechtsbuiten den bal langs de V. V. H.-keeper, 63. Hierna kon digt de heer van Wijk het ainde aan. De kampioens-HIusie van V. S. V. zullen nu wel geheel vervlogen zijn, met 41 bleef E. D. O. de me. -dere. In het veld was V. S. V. geenszins de mindere, doch het spel van E. D. O. was beter. Met de rust had E. D. O. de le'ding met 10 door v. Orde, Na de hervatting bracht v. Orde de stand op 20, terwijl Hansom er 30 van maakte, Toen wist V. S. V. de eer te red den. Steeds makkelijker passeerde de E. D. O.-voorhoede de V. S. V.-achterhoede en de Kruif maakte er 41 van, waarmee het einde kwam. De leiding was in handen van den heer Boeré. Door de elftal-commissie zijn de volgende 2 proefelftallen samengesteld: Kruijer, (R. C. H.) Kruijfs, Buysink. (Ripp.) (Haarlem) De Vries, Demmers, Effern, li. V. O.) fV, S. V.) St. Vogel) Leuven, Kzuijl, Moolenaar, Kruijf, (I. V. O.) (Ripperda) (Zeem.) (E.D.O.) Paape. (R, C. H.( o Strik, Deursen, De Nijs,. Tuinronam, (Bl.daal) (Bennebr.) (Hillegom), (Haarlem) Basoeki. (H. F. C.) Hartman, Rem, Duiner, (Ripperda) (Zeemeeuwen) (Hillegom) Keur, Spoor, (Zeemeeuwen), (Bl.daal) Smit, (Damiate) Het competitieprogramma voor Woensdag 30 November, is als volgt samengesteld; GymnasiumII. B, S. b. op het R.C.H.-terrein. H. B. S. a—Gemeentelijk Lyceum op het H, F. C.-terrein. Op overtuigende wijze hebben de geel zwarten revanche genomen pp Volendam. Met niet minder dan een 82 nederlaag moesten de rood-zwarten de lange terug reis naar Volendam ondernemen. Er is ta melijk veel publiek aanwezig, als de heer Pirovano, die op uitstekende wijze zijn taak vervulde, beide elftallen binnen de krijtlijnen roept Reeds dadelijk na den aftrap schiet Ka mer ke'hard legen de lat. De terugsprin gende bal wordt door G. Slenders onberis pelijk in het net geplaatst. Nog geen minuut daarna een snelle uitval van Volendam en Bont geeft Mooren geen schijn van kans. Een sensationeel begin dus! Bij de Volen- dammers zijn de doelman, beide backs en de voorhoede goed op dreef, doch hun mid- dealin'e presteert niet veel. Bil de thuis club is het tria Kamer-Paradijs-Slenders er juist goed in, zoodal zij geregeld hun voor hoede ten aanval opstuwen. Succes kan dan ook niet uHblijven. Bij een schermutse ling voor het Volendam-doel geeft v. Hon- schoten den boys weer de leld'ng. De rood zwarten laten het er echter niet bi; zitten. De linksbuiten passeert de geheele geel zwarte achterhoede, zet op bet juiste mo ment voor doel, waar de gevaarlijke Thijs Bont reeds klaar staat om de partij in weer op gelijken voet te brengen. In deze pe riode wordt er van beide kanten werke lijk keurig spel te z en gegeven. Zoowel Volendam als T. Y. B- B. zwoegen dat het een lust is, en het krachtsverschil is mi niem. Even voor rust hernemen de boys weer de le:ding, als Kamer hoog voorzet en Karpes hard inschiet. Een fraai doelpunt! Rust 32. De thee schijnt de thuisclub goed gedaan te hebben. Van de traditioneele inzinking na rust is niets te merken en langzamerhand werrdt Volendam op eigen helft terugge drongen, Het spel der geel-zwarte voor hoede is af en het combineeren gelukt won derwel. De achterhoede der Volendammers die toch niet voor een klein geruchtje ver vaard is. staal hier dan ook machteloos te genover. Met regelmatige tusschenpoozen voeren Drayer, Karpes en G. Slenders den stand op tot 82, terwijl aan den anderen kant de rood-zwarten het meestal n et ver der brengen dan het backstel Mulders- Henneke. Bont genoot een speciale bewa king en kreeg geen gelegenheid zijn ver raderlijke schoten te lossen. Met een groot overwicht der geel-zwarten breekt het ein de aan, waardoor zij niet alleen revanche namen van hun smadelijke nederlaag in Volendam, doch ook de kamoioenskansen met 100 pet. deden stijgen. Uithl'nkers noe men zou onbillijk zijn. Alle elf hebben van de eerste lot de laatste minuut gezwoegd. Bij Volendam waren doelman en backs pri ma, de halt-linie was het minste deel van het elftal. In de voorhoede waren Bont en Steur degenen waar het van moest korren. ..HENK". JUNIOREN COMPETITIE (Officieel). Die vereenigingen, welke deelnemen met ecn junior of juniorenelftallen in de boven genoemde competitie, gelieve a.s. Donder dagavond half negen in de Mil. Vereeniging aanwezig te zijn, zulks ter bespreking van dQ huidige indeeling der junioren-competi tie, wegens het vermoedelijk terugtrekken van enkele elftallen. Gelieve van bovenstaande goed nota te willen nemen, daar het bovenstaande als uitnoodjging moet worden beschouwd. De Comnetit'eleider: SMIT, Athjestraat 12, Haarlem. Donderdagavond 7 uur clubavond in de R.-K- Militairen Vereeniging, Zoetestraat. Vri?da2avon^ 8/4 uur bestuursvergadering ten huizc van den heer Huybens, Spaam- w ouderstraat. Uitslagen van gisteren: T.Y.B.B. IVolendam I 82 T YB.B- 2—Beverwijk 2 30 Victrix 2—T Y B.Bi 3 V.V.F. 2T.Y.B.B. 5 0—14 Is dat even wat of is dat niets!! Alle elf tallen der geel-zwarten kwamen zegevierend uit den strijd en sloegen op overtuigende wijze hun tegenstanders. De voorhoeden der bovs scoorden er lus tig op l°s en fabriceerden maar eventjes dertig doelpunten, terwijl het den tegen standers slochts driemaal gelukte het geel zwarte net te^ vinden. Begrijpelijkerwijze was de stemming in het geel-zwarte kamp na afloop der wedstrijden zeer enthousiast' Wie had nu b.v. gedacht, dat het eerste elftal Volendam met 82 zou inmaken en wie had er gerekend op een klinkende ne derlaag van Beverwük? De wedstriid tusschen Volendam I en T. Y.B.B. I was rijk aan spannende momenten en stond op een zeer hoog peil. Met rust hadden Paradijs c.s. een 32 voorsprong. In de tweede helft speelden de geel-zwar ten nog beter als daarvoor. De Volendam mers kregen geen voet aan den grond en hoe rij ook zwoegden, zij konden niet ver hinderen, dat de schitterend spelende voor hoede der thuisclub den stand tot 82 op- t voerde. Door deze overwinning hebben de I boys zich tot de tweede plaat9 opgewerkt j en de kampioenspapieren staan beter dan ooitl Het tweede elftal verbaasde vriend en vij and en sloeg op overtuigende wijze Bever wijk 2. Een groot deel van dit onverwachte succes is weer te danken aan het trio- Schoen-BIoem-Karpes, dat de Beverwijk voorhoede geen schijn van kans gaf. Voeg daar nog bij, dat de geel-zwarte voorhoede minstens een klas beter speelde dan in <ie voorgaande wedstrijden, dan is de overwin ning wel verklaarbaar. Het is opgevallen, dat Boot c.s. tegen sterke tegenstanders hun beste spel ontplooien! Het derde elftal gaat regelmatig als een I uurwerk voort met het behalen van over winningen. Nu werd Victrix 2 weer het kind van de rekening. Nog één overwinning en het kampioenschap is binnen. Zoo vroeg in het seizoen hebben we nog nooit een kam pioen gehad! Er staan nu nog drie thuis wedstrijden op het programma, n.l. tegen Alliance 2, R.KV.Z, 2 en T.Z.B. 2. Onze juniorenelftallen beginnen er zin in te krijgen. Verleden week won het vierde elftal met 10—1 en gisteren verpletterden onze benjamins V.V.F. met 14—-0. Zoo n groote overwinning had ik absoluut niet vei wacht en het pleit voor de kracht van v. d. Maat c.s. Hulde! „HENK". tal opgegeven te hebben. Onze junioren- leider had zich, zonder te kunnen eten, naar zijn junioren begeven en kwam toen tot zoo'n onaangename ontdekking! Dit moest toch niet kunnen voorkomen in het District Haarlem. Hoe kwam onze compe- titieleider aan dezen wedstrijd? Geluk: wachtte Geel-Wit teverëeefsch op V. V- F. I, zoodat nu dopr beide slachtoffers een vriendschappelijke wedstrijd werd gespeeld, welke, na een aangenamen strijd, eindigde in de kleinst mogelijke overwinning voor de Gezellen. Uitslag van Zondag. T. Z. B, I—VICTRIX, 3—4. Onder leiding van scheidsrechter Beelen, trapt Victrix af en de eerste aanval levert reeds een doelpunt op als de T. Z. B.-doel- mau een bal tegen een Viclrix-man aan schiet en deze in het verlaten doel rolt. Niet ontmoedigd valt T. Z. B. weer aan, maat Victrix speelt in goeden vorm. Diverse vrije trappen worden uitgedeeld. Bij een der Victrix-aanvallen wordt een speler eerlijk, doch hardhandig opzij gezet, waar Beelen penalty voor gai, wat wel zwaar gestraft was. Victrix brengt intus schen geholpen door de achterhoede van T. Z. B., die op het gladde veld niet staan konden, de stand tot 4—0 op. Eindelijk ge lukte het de T. Z. B. midhalf, die een goede wedstrijd speelde, een schitterende goal te scoren, zoodat rust komt met 4—1 voor Victrix. De thee schijnt T. Z. B. goed gedaan te hebben, want krachtig wordt de zaak nu aangepakt en zoowaar weet Stokman met een schitterend schot de achterstand te ver kleinen tot 42, Eenige malen moet gestopt worden, voor een .jbewustelooze," wat echter geregeld goed afloopt. Intusschen zit Victrix ook niet stil, doch de T. Z. B.-backs goed gesteund door de halflinic houden schitterend stand. Bij een der goede T. Z. B.-aanvallen weet Vink een mooie derde gaol ter wereld te brengen, 34. Hard werkt T. Z. B. voor den gelijkmaker, doch het wil niet meer en de tijd verstrijkt en bij het einde heeft 1. Z. L>. een nederlaag te pakken, terwijl 22 spelers blij zijn met hun heele beenen. De scheidsrechter was zeer onvoldoende, daar hij niet streng tegen ruw spel optrad. Wij hebben u wel eens beter gezien, mijn heer Beelen. JvD« De club uit Kudelstaart heelt ten tweede male in successie tegen een Haarlemsche ploeg op eigen terrein een kleine neder laag moeten lijden. De Geel-Wit reserves trokken ditmaal eens geheel volledig er op uit en pakten de zaken direct serieus aan. Toch kwamen de D E.S.-menschen lang- zaaro maar zeker in de meerderheid, maar ondanks hun zwoegen slaagden zij er niet in de keurig spelende Haarlemsche defensie te passeeren. Juist aan den anderen kant werd het eerste doelpunt geboren toen een D.E.S.- speler zoo vriendelijk was den bal naar van Zeist te spelen die zich natuurlijk niet lang bedacht. (01.) De vreugde was echter van korten duur, want een onverwachts hoog schot werkte de Geel-Wit-doelman onvoldoende weg en Rozenliart Sr. hielp de tegenparij daarbij aan een goedkoop doelpunt. (11). Hoewel D E.S. sterker bleef, kon zij haar meer derheid niet in goals uit drukken en met gelijken stand werd gedraaid. Na de hervatting waren de bordjes^ ver hangen en door hun geweldig enthousiasme kwamen de Geel-Witten geducht op zetten. Het D. E. S.-doel beleefde gevaarlijke momenten. Dc doelman redde eenige malen zeer verdienstelijk. De strijd werd buitengewoon spannend en een tikje forsch. De razende snellle aan- vallen, meestal geleid door den D.E S.- midvoor, hadden niet het gewenschte gevolg daar het Haarlemsche achtertrio er danig het oog in had. Ongeveer een kwartier voor net einde forceerde Geel-Wit en corner waaruit Dick Ronde op schitterende wijze zijn elftal de leiding bezorgde. (12.) Enthousiast werd verder gestreden maar tot doelpunten kwam het niet raeer zoodat toen de uitstekend leicfrnde scheidsrechter het einde blies. Geel-Wit II fraai revanche had aangenomen voor dc smadelijke 6 0 nederlaag, D.E.S. is een uitstekende ploeg doch heeft één gebrek. Er wordt reusachtig veel, „gekankerd" en dit bederft de goede ver standhouding, terwijl tevens baar spel er danig onder lijdt. Tegen dc eerste goal van Geel-Wit II heeft D.E.S. geprotesteerd, maar kans op winnen is o i. buitengesloten. Secret. J. J. Loerakker, Leeuweiiksfr, 13, Haarlem. Onze Gezellen I—Beverwijk III 7_2 Onze Gezellen IIDS..S. II 34 Geel-Wit IIIOnze Gezellen III 5—6 Het eerste elftal ging op het goede pad voort en wist een groote overwinning te behalen. Vooral vóór rust was het een zeer fraaie en spannende wedstrijd. Onze Gezellen had toen met 2I de leiding. Na rust zetten beide elftallen er alles op om te winnen. Vinnig wordt er gestreden. Het doelpunt komt echter van Gezellen-zijde. Bij een goed opgezetten aanval weet de rechtsbin nen met een fraai schot te doelounten. Direct hierna weet O. G. wederom bij een snellen aanval te scoren. 4—1. Vijf minu ten later is het alweer de» Beverwijk-kee per, die gepasseerd wordt. Toch weet de Beverwijk-keeper verscheidene malen fraai z;jn doel schoon te houden. Nu gelooft Beverwijk het wel en na korten tiid staat het 71. Te ver opdringen wordt Onze Gezellen noodlottig en de stand is 7-2, waarmede het einde kwam. De heer Amd- ström leidde dezen wedstrijd uitstekmid. De wedstrijd Onze Gezellen IID. II kenmerkte zich door slecht spel van beide zijden, Ook de scheidsrechter, de heer Zoet, deelde in de malaise. Zijn lei ding was zeer slecht en was dan ook een der oorzaken, dat het spel niet wilde vlot ten en te veel onderbroken werd. D. S. S. won ten slotte met 43. De junioren kwamen op bet Sportpark in Heemstede tot groote verwondering van T. Z. B., die verklaarde geen juniorenelf tal te bezitten. Was dit den competitielei der onbekend? T. 7- B, vertelde geen elf- Na een zeer spannende en uiterst vlug gespeelden wedstrijd zijn dc I.Y.B.B.- reserves erin geslaagd Beverwijk 11 met n kanslooze 30 naar huis te sturen. Als om even half een is afgetrapt, blijkt T Y.B.B. au grande complet, cn wordt er direct een zeer vlug tempo :rgezet. Er is slechts twee minuten gespeeld, als van Leuven reeds succes heelt, en den oal op keurige wijze in het doel plaatst, loet spe: blijft uiterst vlug cn het aanzien volkomen waard en wederzijds zijn dc doelen in ge vaar, doch de verdediging blijft de baas. Beverwijk komt een weinigje in dc meer derheid, doch de achterhoede der V B.B. is schitterend. Bloem en Schoen zijn on verbiddelijk, en in de laatste instantie blijkt ook de keeper voor z'n taak berekend. Met B'wijk in de meerderheid breekt de rust aan 1—0. Ook na dc rust hetzelfde" aantrekkelijke spel. Beverwijk poogt den achterstand op te halen, doch zij kunnen niet door de achterhoede heenkomen. De Geel-Zwarte halflinie zorgde ervoor, dat dc voorhoede ten aanval kon trekken. Een kwartier na de rust vergroot v. Leuven na eerst een kans naast geschoten te heb ben, met een hard laag schot den voor- sprong 20 Nog blijkt het niet genoeg, doch de be zoekers hcuden stand en komen zelfs iets in dc meerderheid, doch de enkele kansen gaan door slecht schieten verloren. D: TA B.B. voorhoede blijft echteeen voort durend gevaar voor het B'wijk doel en tichhorn schiet eens hard tegen ne LA. Weer trekken de Geel-Zwartcn ten aan val, en met een keurige schuiver brengt Van Leuven zijn club in veilige haven. Secretariaat: L. H. v. Noor!, Rozenprii straat, 83 rood. Uitslagen van Zondag 27 November. T. Z. B. I—Victrix 1, 3—4 Victrix 2—T. Y. B. B. 3 1—5 Ons eerste heeft in een zware kamp twee kostbare punten weien buit te maken. Ons tweede kon het tegen de Geel-Zwar- ten niet bolwerken. Met 5—1 werden ze in gemaakt. Laat de moed niet zakken, hoor Lweede, dan gaat het roet jullie nel ais met het eerste. Een slecht begin, daarna beter. Onder prachtig voetbalweer stelden beide ploegen zich geheel volledig op. Het is al dadelijk te zien, dat D. E. M, groote plan nen schijnt te hebben, want dadelijk moet keeper v. d. Bosch handelend optreden, hetgeen hem wel toevertrouwd is Maar dc watervlugge voorhoede van D. E, M. Zi! - aanhoudend voor hem. Er is dan maar 29 minuten gespeeld of D. E. M. staat met 2—0 voor. Maar de Zw. komen er steeds beter in en dadelijk volgt een voorzet van A. v. d. Bosch of A.v.d^Wouwer verkleint den ach- terstand met een keihard schot. Een pra.cht- doelpunt Arie. Nauwelijks is weer afge trapt, of de rechtsbinnen der 7:;:. ra M met een kopbal gelijk. 2—2. Onmiddellijk is het rusten. Na de thee gaan de partijen weer gelijk op en wordt vliegensvlug ge speeld tot op een moment D. E, M. een strafschop krijgt, welke zij in ecn doelpunt omzetten. De Zw. zijn nu niet meer te houden en zweren gestadig voor de D.E.M - keeper, die elk schot weet te koeren Er is dan nog een kwartiei to spelen en H. de Vries maakt via een hack gelijk. 33 Van dit oogenblik af is de halfline op zijn best cn er is voor D, E. M. dan ook geen doorkomen meer aan lot de scheids rechter voor het laatst fluit. Zw. is dan een puntje rijker geworden. RTE. ONZE GEZELLEN 2—D. S. S. 2, 3—4. Het tweede elftal heelt in een spannen- den, doch minder fraa.en wedstriid van O. G. gewonnen met 43. De D. S. S.-voorhoede scoorde voor de rust 3 goals na goed samenspel. Dc eerste goal werd door Th. Loerakker in 't doel gedeponeerd. De beide andere door Fr, Hermes. Jammer dat het in de achterhoede wel wat haperde, zoodai O. G. er ook 3 goals tegenover kon stellen. Rust 33. In de tweede helft is O. G. besl st ster ker geweest, doch nu liet dc achterhoede zich niet verschalken. Bij een D. S. S.-aanva! werd een over treding geconstateerd, uit deze strafschop bezorgde J. Houkes zijn elftal dc leiding en de overwinning. Met dezen stand kwam het einde. Het is 't O. G.-elftal van vroeger niet meer, want D. S. S. heelt wel pre.tiger wedstrijden tegen hun gespeeld en de scheidsrechter zal wel ondervonden hebben dat zijn taak n:ct de aangenaamste, is. Toch geea kampioens-illusies tweede? Secretaris W. L. DE ZWAGER, Vooruit. gangstraat 79. Onze me'sjes-afdeeling houdt Dinsdag avond voor de eerste maal onderlinge wed strijden. Onze a.s. damesplocg zal precies zeven uur beginnen. Belangstellenden, al léén dames, zijn van harte welkom in het Zander. Zondag 4 December wordt in de kapel van de Eerw. Zusters aan de Koningstraat de jaarlijksche H. Mis \oor onze leden op gedragen. Alle leden komen dr ar om hr,lf negen dus naar toe, ook de aspiranten'.l In de Miüta'ren-vereeniging wordt daar na een gemeenschappelijk ontbijt gehouden, waaraan onze leden kunnen deelnemen a 0.30 (dertig cent) per persoon. Vf'e reke nen daarbij op alle leden. Late/ zij die onmogelijk aan dit ontbijt kunnen deelne men, vóór Woensdagavond dit even be richten. We voorkomen dan onnoodige kos ten, 't Was Vrijdagavond wel weer wat druk ker bij de Heeren-afdeellng, maar ei ble ven toch nog genoeg leden weg. Laat dat anders worden, „Ursus' verd ent aller steun, ook wanneer er £cen wedstrijden voor de deer staan. Onze jongcns-aldeel ng werd j.l. Zaterdag door een pair nieuwe leden versterkt We gaan dus ook hier vooruit!! 't Kan echter harder!! Wie helot er mee om van onze jongens- en meisjesafdeeling ploegen te vor men, Waar dc neu.'ralen van achterover slaan?,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 10