-piano *0 4*. Alle artikelen van: Heringa SWuthrich, Haariem Verkeers-ongevaHen. GRIEP CHE0UE.K0ERSEN Amsterckmsche Beurs Dr. Pierre, Vinolia Boldoot - Mascotte Centrale Verwarming De Haarlemsche Gemeentebegrooting. burgerlijke stand. u GOEDE Geschenken Messen, Vorken, Lepels Ziet onze Etalages Eras- mic Dr.Dralfe „4711 Eeckelaart, Dorin, Houbigant, Cotij, Piver, Grosmïth, Gardley, Khas- sana, 28 AD VERTEEREN DOET VERKOOPEN. Verwarmde autobussen. In Memoriam G. J. Roozen. t Het Eigen Gebouw van „Bloembollencultuur". TOONEEL. Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. GEMEENTERAAD. Gemeentezaken. Kaaplem JVIignon* en Zijluaeg 67 Salonvleugels „Wijkhuis voor Kr aam verzorging." Parfumerie „Apollo". Ontheffing Winkelsluiting. Mercurius. In Memoriam G. C. Haverkamp. „Geloof en Wetenschap." Gevonden dieren en voorwerpen. LAATSTE NIEUWS. De begrafenis van Bratïanu. Brand te Zandvoort. Voor het suppletiefonds der tooneelisten. de Spaarne-Bank, Haarlem De overstroomingsramp té Algiers 100 101 100 101 97 277 17Öf' 176 177 103} 145} 143 1 143 1 332} 204 1 356 325} 259} 334} 163} 2127/g llC3/g 83 1 79} 44 808} 429} 127} 181" 167} 537 459} 255} 486} 131} 19C} 64$ 4f Me(. Personalia, VAN ONZE RECHTBANK. A-vanVALKEHBURGS'; 4 Lamps Radiotoestel ^SGryfoutstraa/ j NIEUWE BRUGGEN - BOUW ARBEIDERS WONINGEN. Thans is Verschenen de begrooting van den kapitaaldienst van Haarlem voor 1928, in in komsten en uitgaven ger. op f 11.651.585.84. Aan buitengewone uitgaven voor publieke •werken is een een bedrag geraamd van 152.000, als volgt gesplitst: Bouw Manègebrug en Jansbrug 149.000; aanleg nieuwe riolen 2,000; aanleg trottoirs 'f 1.000, terwijl een memoriepost voor as- phalteeringswerken is uitgetrokken. Voor kapitaalverstrekking aan het Woning bedrijf is een bedrag vati 926.001 uitgetrok ken. Blijkens de toelichting op dezen post, is In voorbereiding een plan tot het bouwen van 125 a 150 goede en goedkoope arbeiders woningen, voor een gedeelte bestemd ten be hoeve van hen, die de onbewoonbaar ver klaarde woningen of de noodwoningen moe ten verlaten en op de woningmarkt geen huis kunnen vinden, óf met het oog op hun ge- zins-inkomen, óf omdat de grootte van het 'gezin dat onmogelijk maakt;. Voor een ander gedeelte zal een complex worden bestemd voor zgn. ontoelaatbaren. De kosten der wo ningen worden geraamd op 400 000. Uitgetrokken is een bedrag van 200.000 voor de stichting van de 7-klassige school 40 te Haarlem-Noord en de aanschaffing van een verplaatsbare houten hulpschool. Ten aanzien van de kosten van stichting en in stand houding eener zgn. „buiten"- school zullen eerlang nadere voorstellen wor den gedaan. Aanrijding. Op den Bronsteeweg had een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en een hand wagen. De bestuurder van de vï&chtuto, die plotseling moest uitwijken voor een tram, had den handwagen niet tijdig gezien en reed deze aan, met het gevolg, dat een lantaarns werd beschadigd. Persoonlijke on gevallen hadden niet olaats. Naar wij vernemen, zullen de autobussen van een dienst tusschen Haarlem en Bever wijk van een verwarmingsinstallatie ■wwrden voorzien. De verwarming geschiedt door lucht, die verwarmd wordt door de uitlaatgassen. Men is reeds bezig één der -wagens van deze installatie te voorzien. Het „Weekbl. voor BI. C.": Den 20en November overleed te Haarlem, na een geduldig gedragen lijden, de heer G. J. Roozen, in leven secretaris der nfd. Haarlem van het Holl. Bloembollenkwee kers Genootschap en secretaris der Coöp. Haarl. Groenten- en Bloembollenveiiing ,W. A. Van laatstgenoemde vereeniging is de heer Roozen vanaf de oprichting bestuurs lid geweest, doch maakte zeer véle jaren deel uit van het dagelijksch bestuur en ver vulde met veel ijver en liefde de funct'e van secretaris, Veel he- ft hij bijgedragen, om de destijds bescheiden vereeniging tot grooten bloei te brengen. Weliswaar was de overledene geen per soon, die zich in het openbaar op den voor grond plaatste, doch zij, die hem van nab;j kenden, weten, dat zijn" woorden steeds weloverwogen waren en van een emstigen en krachtigen wil getuigden. De Coöp. Haarl. Groenten- en Bloembol lenveiling verliest in hem niet alleen een ijverig secretaris, doch tevens iemand, die een zeer groot deel van zijn leven ten beste heeft gegeven, om zijn vereeniging groot te maken. Ook als kweeker-tuinder stond de over ledene om zijn goede persoonlijke eigen schappen in hoog aanzien. r abbï niets meer, dan zijn eigen scnepptng te vernietigen, de Golem zal tot stof weer- keeren. Maar intusschen heeft het volk de be vrijding, die de Messias brengen wilde, ge mist, en klagelijk klinkt de vraag van den waanzinnigen Tanchum „Wie brengt de verlossing Waar in dit stuk niet een tragisch mensche- lijk gebeuren, een aangrijpend conflict wordt gegeven, waardoor het visueele in staat stelt, ondanks het niet begrijpen van den tekst, de verwikkelingen te volgen, is bij den dieperen Zin van het gegeven in Golem het niet-ver- staan der taal een gemis. Een gemis in zoo verre, dat het gebeuren onbewogen laat. Het onbewogene vindt intusschen ook zijn oor sprong in het kunstmatige van Maharal's schepping. Wat het zien dezer voorstelling rijkelijk be loont, is de knappe regie, verbluffend knap. Wat wordt met eenvoudige middelen, met een handige d cor-verschuiVing hier niet be- eikt. Wat verder treft in verschillende groe pen, is de prachtige plastiek. Alles bijeenge nomen wordt daardoor de vertooning der Russen iets heel bijzonders. Ook, zooals we zeiden, door de regie. Wat is niet de Golem zelf, deze reus met zijn stompzinnig uiterlijk, zijn dierlijken lach en zijn onhandige bewe gingen, een geniale vondst. En wat een con trast vormt daarmee het scherpzinnig gezicht van den geleerde. Hoe knap is het tweede ta fereel van den proloog de Messias, en naast hem de visionnaire verschijning van den pro feet. Van bijzondere aantrekkelijkheid was in het tweede bedrijf de groep Joden, in hun lompige dracht, hun heftig gebaren en druk redeneeren. Als straks deze Russen in Moskou zijn weergekeerd, zullen ze aan vrienden en ken nissen verhalen, dat ze in Holland o.a. zijn opgetreden in een stadje, dat Haarlem heet, waar slechts enkelen waren opgekomen, om hun spel te zien. Dat verhaal zal ginds bij niemand eenige verbazing wekken. Even min als het hier iemand verbaast. deB. Er wordt op gerekend, dat het Eigen Ge bouw der Vereeniging voor Bloembollen cultuur, dat nu aan de Leidsche VaarL op <le plek, waar vroeger de fabriek v&ti Figee •was gevestigd, wordt gebouwd, op 1 Aprtl a.s. in volledig gebruik zal zijn. Bij de verdere uitwerking der plannen bleek, dat wegens de hooge eiscben, die aan een afdoend stelsel van ventilatie, verbon den met centrale verwarming, gesteld moes ten worden, en wegens eenige noodzakelijke ■wijzigingen in het oorspronkeliik plan, nog ongeveer f 30.000 meer beschikbaar moest worden gesteld. Dit bedrag is tegen 5 pet. rente door eenige belangstellende leden aan de vereeniging geleend. Dientengevolge be hoefde geen beroep te worden gedaan op grooter credietverleening en werden hoogere kosten vermeden. Evenwel heeft in verband hiermede het Hoofdbestuur gemeend, de opbrengst van de beursentrée m de e®r^® plaats te moeten bestemmen voor aflossing dezer geleende gelden, Habima „Golem", G. Leiwik. In den Stadsschouwburg heeft Vrijdag avond het Moskauer Künstlertheater een voorstelling gegeven van „Golem". De drieledige proloog behandelt achter- eenvolgens, hoe Thaddaus een flesch met bloed van een Christenkind in een kelder van een Jocdsch bedehuis legt, om op die wijze hen te kunnen beschuldigen van bloed schuld. In het tweede tooneel verschijnt de Mes sias, naast hem de profeet Eliahu. Beiden wil len op aarde neerdalen, om het Joodsche volk te redden. In het volgende tafereel zien we Maharat (Rabbi Löw) die uit leem zijn „Golem boet seert, bestemd om het volk te bevrijden door zijn brute, physische kracht. In de drie bedrijven Jna den proloog wordt ons de strijd geschilderd. In een verlaten to ren verbergen zich de lompige Joden en hier zal de Golem het eerst zijn kracht moeten toonen. Doch voor het zoover komt, verschij nen de Messias en de profeet. Maar hooghar tig wijst Maharat hun bemiddeling afhij zendt ze weg, zeker van de macht van zijn eigen schepping, den kolos uit leem gemaakt. Een bloedbad wordt onder de monniken aangericht. Doch nu beginnen voor Maharal de -moeilijkheden. In zijn menschelijke ge daante heeft de Golem ook menschelijke verlangens en menschelijke driften gekregen en dit stelt den rabbi voor een probleem, dat hij niet voorzien heeft. Als hem met gegeven wordt, waarop hij recht heeft, springt de Go lem door een raam naar buiten, en richt een pogrom aan onder de Joden. Er rest den De Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur vergadert op Maandag 19 De cember a.s. Vergadering van den raad der gemeente Haarlem op Woensdag 30 Nov. 1927, des namiddags half 2 uur, in de oude raadzaal ten Stadhuize, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 uur. Aan de orde zal worden gesteld 1. Ver gadering met gesloten deuren. 2. Mede- deelingen en ingekomen stukken. Verzoek eervol ontslag onderwijzer Vervolgcursus No. 2, J. H. Kuling. Verzoek eervol ontslag onderwijzer school no. 13, Th. van der Sloot. 3. Verkeersverbetering Verwulft en over dracht grond L. Veerstraat. 4. Aankoop grond Schoten (N. V. Aannemings mij.v./h. J. Rozestraten). 5. Verhooging crediet bouw H. B. S. B met 5-jarigen cursus. 6. Beschik baarstelling medaille. 7. 3e suppletoir kohier Straatbelasting, enz. dienst 1927. 8. Vergoe ding art. 100 Lager Onderwijswet 1920 twee bijzondere scholen. 9. Aanschaffing leermid delen a. enkele openbare scholen, b. school no. 1 voor buitengewoon onderwijs. 10. Ver- leenen medewerking art. 72 L. O. Wet 1920 bijzondere school, Dreef. 11. Wijziging ge bruik orgel Groote- of St. Bavo's kerk. 12. Staat van te vellen boomen. 13. Verbree ding Ter Cleeffbrug. 14. Aanvaarding voor straat bestemden grond Marnixstraat, enz. 15. Verhuring grond Raamsteeg. 16. Benoe ming van a. Curator Gymnasium, b. Vak onderwijzer lichamelijke oefening L.O. c. Tijd. onderwijzer Vervolgcursus no. 2. B. en W, stellen voor te benoemen tot definitief vakonderwijzer in de lichamelijke oefening bij het openbaar lager onder wijs, den heer T. Dekker, alhier, B. en W. vragen een crediet van f 80 Oan voor het aanbrengen van een houten verbree ding (trottoir) van 2% M. aan de Noordzijde van de brug over de Delft in de Kleverlaan. („Ter Cleeffbrug"). B. en W. stellen voor, aan 't bestuur der Vereeniging „Christelijke Opleidings school voor Gymnasiaal en Middelbaar Onderwijs en Inrichting voor Mulo", mede werking te verleenen, door beschikbaarstel ling van de benoodigde gelden, voor het aan brengen eener electrische lichtinstallatie in het gebouw der bijzondere school voor L. O. en U. L. O. aan de Dreef 20. B. en W. stellen voor, aan F. G. J. Beer- kens tot 31 December 1930 te verhuren, 584 M2 grond, gelegen aan de Raamsteeg, voor den prijs van f 385.44 per jaar. B. en W. bieden ter vaststelling aan, een staat van te vellen boomen. Tevens stellen zij voor, te bepalen, dat in verschillende straten, zoöals Verspronck- weg, Santpoorterstraat, Gedempte Schalk- burgergracht, Raadhuisstraat, Zaanenlaan enz., de boomen om den anderen zullen wor den verwijderd en zoo mogelijk verplant. DE IJSBAAN ONDER WATER. Aangespoord door de korte vorstperiode van de vorige dagen, is het bestuur van de ijsbaan aan de Klevcrlaan er toe over gegaan, het ijsbaanterrein onder water te zetten. Voor schaatsenrijders en bestuur is het te hopen, dat dit, evenaH het vorige jaar, geen nutteio'ze moeite zal worden. Echter zullen et velen zijn, die 'nopen, dat de watervlakte voorloopig nog maar wa tervlakte zal blijven REMBRANDT-THEATER, Het wereldnieuws opent het programma. Dan volgt direct het variété-nummer: de vliegende dwergen. Een gezelschap acroba ten treedt op, dat nu eens niet doet grieze len, maar zijn kranige toeren met soepele élègance uitvoert. Het dwergen-dansnum- .mertje echter lijkt ons van een onsmake lijke grappigheid. De hoofdfilm „Twee menschen" bespra ken wij reeds in onze courant van gister. Het is een nobel kunstwerk, behoudens 'n heel enkele onwaarschijnlijkheid logisch en zuiver gebouwd, goed geregisseerd' en op genomen. Bovendien valt er de les uit te trekken, dat gebed en vast vertrouwen op God hunne uitwerking niet missen. In aansluiting op een advertentie van Za terdag kunnen wij mededeelen. dat hier ter stede zich een comité gevormd heeft, dat Zich ten doel stelt, gezellige middagen te organi- seeren in de sociëteit „Trou moet Blijcken, Groote Houtstraat 115, waarvan de baten ten goede komen aan liet „Wijkhuis voor Kraamverzorging", Van Eedenstraat 32. Verschillende attracties zullen die middagen aangenaam maken. Het uitvoerend comité bestaat uit de vol gende dames j Mevrouw J. Andringa-Zijlstra Mevrouw S. d'Aulnis de Bourouill-Druyvestein me vrouw A. Bolomeij-Lucardie mevrouw A. Calkoen-Toe Laer mevrouw P, Dólleman- Van Eibergen Santhagens mevrouw M. H. Dyserinck-Callènfels mevrouw E. Frank- Visser mevrouw F. W. Gouda-Raabs me vrouw A. Gunning-Van Eibergen Santhagens mevrouw E. E. van Houten-Sluiter mevrouw W. Haga-Luyten mevrouw H. Halbertsrria- Waller mevrouw J. de Josselin de Jong- Kappeijns van de Coppelo mevrouw A. Koenigs-Von Kalkreuth mevrouw A. Lam- brechtsen-Van Styrum mevrouw M. E, Land-de Vries mevrouw A. Löben Sels- Lucardie mevrouw M. C. Lucassen-Van Idsinga mevrouw A. van Lutterveld-Bic- kers Caerten mevrouw H. Meurer-Hoffman. mevrouw M. Nienhuys-Versteeghme vrouw C. Pliester-de Vries mevrouw N. Posthumus Meyes-Muyskenmevrouw H. Ruys-Gerritsenmevrouw A. Wesstra- Mackay. THERMOGENE Doo-en van 75 en 45 cent EISCHT HOLLANDSCHE VERPAKKING Na tijdelijk ondergebracht te zijn in twee perceelen van de Kleine Houtstraat en Bar- teljorisstraat, heeft de parfumerie Apollo" haar nieuwe zaak geopend in perceel Bar- teljorisstraat 29. Het perceel is daartoe verbouwd door de aannemersfirma Kemper en Buddenbaum, onder architectuur van den heer G. Steke lenburg; de uitvoering van het schilderwerk was in handen van de firma G. Bruijns. De pui met de inspringende étal&ges ter Weerszijde van den ingang, met de gebrand schilderde ramen, is een góed staal van mo dernen winkelbouw. Dat de étalages naar binnen zijn gebouwd heelt tweeërlei voor deel; ten eerste blijft het geheele. trottoir bij de bezichtiging vóór het verkèér be waard, terwijl beverdien hel publiek, zon der last te ondervinden van het rijdend ver keer, rustig de étalages kan bezichtigen. Het interieur ,ran den winkel doe' aange naam aan. De muren zijn in een frisch motief gedecoreerd:, de verlicbt'ng voldoet aan de eischen die hieraan tegenwoordig worden gesteld; de kasten en toonbanken zijn alle in mahoniehout uitgevoerd. De zaak die binnenkort 25 jaar bestaat, heeft een uitgebreide sorteering in velerlei toiletartikelen, waartoe de firma vooral in slaat gesteld wrudt docr het groot aantal wnnkels (27), dat zij in Nederland bezit. B. en W. van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op de tentoon stelling, welke in het perceel aan de Zoete- straat 19 wordt gehouden door de Afdeeang Haarlem van de Vereeniging „St. Franciscus- Liefdewerk", ingevolge de verordening op de winkelsluiting ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die verorde ning in dier voege, dat die winkels op 27 No vember 1927 tot des namiddags 10 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarrn mag worden verkocht en het verkochte me~~ degenomen, Men verzoekt ons het volgende te melden De afdeeling Haarlem van den Nationalen Bond van Handels- en Kantoorbedienden „Mercurius" vergaderde in de tu inzaai van Restaurant Brinkmann, Groote Markt. In samenwerking met den R. K. en Christe- lijken Bond van Kantoorbedienden, zal onder, hen, die werkzaam zijn in het verzekerings bedrijf een geschriftje worden verspreid, om tot betere arbeidsvoorwaarden te komen. Bij het Bondsbestuur zijn van, verschillende zijden ernstige klachten binnengekomen over bijkans voortdurend overwerk tot laat in den avond aan de verschillende filialen der Natio nale Bankvereeniging in ons land, terwijl te vens regelmatige afvloeiing plaats heeft van personeel. Daarom zal in alle plaatsen, waar, een filiaal van deze Bank is gevestigd, een on derzoek naar dat euvel worden ingesteld, ook tn overleg met onze R. K. en Christelijke zus erorganisaties. Ter nagedachtenis aan den in December 1926 overleden kunstenaar G. C. Haver kamp wordt 7 December a.s. bij de fa. J. H. de Bois te Haarlem een tentoonstelling ge opend van een kleine keur uit diens nage laten werk: schilderijen en aquarellen. Prof. J. Modest Lauwerijs van het Koninklijk Vlaamscli Conservatorium te Antwerpen, zal Woensdag 7 December a.s., dea avonds te kwart over 8 uur, in den SchouwburgJansweg, voör de leden en introdücé's van de Vereeniging „Geloof en Wetenschap", een declamatie-avond geven. Het programma voor dezen avond luidt; Inleiding De HöllandscHe Letterkunde na 1890. 1. Avond op Zee, Jan Prins; 2. 'n Orgel, C. S. Adama van Scheltema, 3. De Zeeslag, Louis Couperus; 4. Voor Sint Jan, Van Randerode; 5. De Pang, Herman Heijer- mans; 6. Adams Visioen, Alphons Laudy. Bureau van Politie, Smedestraat, karton nen doos, wollen muts; G. v. Wijk, Burgwal 85, 2 koperen gewichten; Bur. van Politie, Smedestraat, paar glacé handschoenen en 'n bruine handschoen: W. Harmsen, Jan Steen straat 21, zwarte handschoen; T. Laadstra, Colensostraat 31rood, bruine glacé hand schoen; T. Alders, Jansstraat 39rood, grijze handschoen; J. Vreengoor, Frans Halsttr. 30, glacé handschoen; H. Hartman. Lootsstraat 24, handbeschermer van rijwiel; L. Vos, Gén. de la Reyslraat 91, zak kippenvoer; Kennel „Fauna", Parklaan: zwart katje, gebracht d. D, Vastmaar, Engelszstraat 44; grijs katje, gebracht door Walbrink, Baan 15; W. de Laat Vooruitgangstraat 25, lorgnet in étui; J, Boo- der, Leidscheplein 26, medaillon en een siga- renknipper; J. Sunter. 2de Vooruitgangstr. 2, potloodhouder met duimstok. W. Nijland, Leidschestraat 20, portemon- naie met inhoud; G. Boer, v. Marumstraat 54, rijwielgereedschap; J, Vermeer, Tulpen straat 17, rijwielbe', merk in étui; A. v Opstel, Zijlstraat 34, rijwielbel.merk in étui; v. d,. Bosch, Boerensteeg 4, rijwiel bel.merk in étui; P. Reijsdijk, Slaperdijk weg 66, damesschoen; P, Zwart, KL Hout straat 109, dasspeld; J. Kpster, v. O. de Bruiinstraat 73, sleutel; A. Engels, Gen Bothastraat 86, gummischoen; N. Andries- sea, Raamvest 9, cainestaschje; C. Groe-r Soutmanstraat 85, trajectkaaft ;N.S. (C. Visser); Bur. ,v. politie, Smede straat, wiel met gummiband, zak mei papier; P. Termaa, Vinkenstraat 24, zweep. Met groote plechtigheid heeft gisteren te Boekarest de begrafenis van den overleden minis'er-president Bratïanu plaats gehad. In de groote zaal van het Atheneum, begon te half negen de kerkelijke plechtig heid, gecelebreerd door den metropoliet van Jassy, onder assistentie van alle Roe-, meensche metropolieten en bischoppen. Veertien sprekers voerden het woord. Om elf uur werd de kist doqr de ministers op de schouders getild en op een voor het Atheneum gereed staan affuit geplaa'st, In de straten, door welke de stoet zijn weg nam, waren aan beide zijden dubbele cor dons van militairen en gendarmes opgesteld, daarachter verdrong zich een ontzaglijke menschen menigte. Tal van vensters waren 2wart van menschen. Rouwvlaggen en Roe- meensche nationale vlaggen met rouwfloers omhuld, wapperden van de daken. De eindelooze stoet werd geopend door de kransdragers, Er waren kransen van de koninklijke familie, van den regentschaos- -raad, van verschillende staa'shoofden, van de gezanten van alle Boekarest geaccre diteerde mogengheden, van beide Huizen van het parlement, enz. Op de kransdragers volgden 25 priesters, een kerkkoor en vier rijtuigen met metropolieten en bisschoppen. Daarna volgden in zes gelederen telkens drie officieren, die de Orde teekenen van Bratïanu droegen, Hierop volgde de affuit met de liikkist, links én recht begeleid door de leden der regeering, magistraten, de voorzitters van Senaat en Kamer en enkele generaals. Achter de affuit, die door een groote Roemeensche vlag werd gedekt, volgde te voet de familie van den over ledene en op eenigsn afstand prins Nicolaas als vertegenwoordiger van den re-'eht- schapsraad. Daarna kwam het corps diplo matique, de leden van Kamer en Senaat, een groep generaals en hoogwaardigbeids- tekleeders, voorts een groep officieren en ten slotte een ledige hofkoets. Omstreeks 12 Uur kwam de stoet aan het Noordstat'on aan, vanwaar te 12 uur 5 min. de speciale trein met de koninklijke familie naar Frorica vertrok, gevolgd door drie andere speciale treinen. Tegen drie uur arriveerde de koninklijke trein te Florica, spoedig gevolgd door de andere speciale treinen. Zes boeren tilden de kist uit de wagon en stationsgebouw drie, met ossen bespannen, wagens werden de kransen gelegd, in den droegen haar naar buiten, waar voor het berenwagens gereed tonden. In twee dezer derden, die door zes witte ossen werd ge trokken en met een gróote Roemeensche vlag was bedekt, werd de kist geplaatst. Van het station begaf de stoet zich naar het kasteel Florica, waar de in rouwgewaad ge ldbede koningin Maria met prins Nicolaas en drie hofdames op de kist wacht en, kist in de familiegroeve gelegd, waar ook Na de kerkelüke plechtigheid, werd de de ouders van Bratïanu biïgezet zijn. Op het oogenblik, dat de kist in de groeve Na aflop der plechtigheid, keerden de daalde, loste een batterij een salvo, deelnemers met speciale treinen naar Boe karest terug. „Henriëtte" staat in bran dl e.n natuurlijk v;as er dadelijk alle belangstelling. Daar was ook in zoa langen tijd geen brand geweest! „Henriëtte" is een villa naast het Kur- haus, aan den Boulevard. Het brandje belek de moeite niet waard, om er zoover voor te loopen en dat kwam, omdat een paar voorbijgangers het vuur in het begin ontdekkend, de ramen van den kc-lder insloegen en met emmers water het vuur bluschten. Toen de slangenwagen arriveerde, wa» 't gevaar al gewèken. Toch werden een paar slangen uitgelegd en met een waterstraal de gevaarvolle plek duchtig bewerkt. De brand was in den kelder aangekomen. Daar de bewoners afwezig waren, mist men nadere inlichtingen. Behalve de brandweer-autoriteiten waren terstond aanwezig de burgemeester, de com missaris van politie en andere autoriteiten. De blussching werd bemoeilijkt, doordat men geen licht in het gebouw aan kon krijgen. Teleurgesteld moesten velen huiswaarts keeren. A.MS T ER DA M,28 November, bfar, men jppsjirédedeeH hee7t .de firmg Gebri ..Gèrzon f 435baan het suppletiefsjids voor de tooneelistenkunnen Afdragen, zijnde de 19 pCt. v?n de opbrengst van den on Zater dagmiddag j.l, gehouden verkoop door ac teurs èlï de actrices. Medegedeeld door MAANDAG 28 NOVEMBER. Berlijn Parijs Brussel Londen Zurich Rome Madrid Weenen New-York (cable) iX'arschau Kopenhagen Oslo Stockholm Bieden Laten 59.09 59.15 9.12 9.16 34.55 34.61 12.07 12.08 47.70 47.77 13.45 13.51 41.45 41.55 34.85 35.05 2.47 2.48} 7.31 7.36 27.— 29.— 66.30 66.40 65.79 65.91 66.65 66.75 f PARIJS, 28 Nov. Bij de overstro mingsramp in Algiers zijn, voor zoover tot nu toe bekend is, 20 Europeanen omge komen. De ramp overtreft die van 1881, toen er door het bezwijken van een stuw bij Perregaux 200 personen om het, leven kwamen. De stuw, die thans gebroken is, bezweek, nadat reeds Zaterdagmorgen het water buitengewoon was gaan wassen. Ongeveer 600C' M3.metselwerk van den stuwdam is weggeslagen. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend, doch bedraagt zeker meer dan twee hon derd personen MAANDAG 28 NOVEMBER. Slotkorrsen van gisteren. Staatsleeningen. t% Nederland 1923 5% Nederland 1919 4J4 Nederl 1917 6% N. Indié 1923 D 4Vi%, N.-lnd. 19261' Banken. Koloniale Bank Ipdische Bank Cert. Handel Mij. Resc Dito industrieën. Jurgens gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee Hoil. Kunstzijde Gude Philips Industr. Buitenland. Anaconda S. Steel Mijnbouw. Boeton Mijnb Eediang Leboug Petroleum. Dordtsche Fetr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. .A'dam Rubber Deli Batavia Rub Scrbadjadi Silau V 1. c. O. Allied Scheepvaart Holl. Amerika dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Hóll.. Stödmboot Kon. Ned. Stöomb. Kon. Paketvaart Mij, Nederland Rotterd. Lloyd a. Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine preL Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo i/orstenlanden Attions idem Tabak. Deli Batavia Cude Deli Oostkust Senembab Spoorwegen, Southern Rails L'nion Pacific Wabash Prolongatie 16 37111 11'91 125J 470J 77 .r. 98}' 224} 195 b, 178} 195 6V«. 42.3/s C. J. Botteman, van hier, is benoemd Mishandeling. J. S., arbeider te Leimuiden, stond gis teren terecht, terzake het feit, dat hij zich 18 September j.l. schuldig gemaakt had aan mishandeling van M. T., door hem met een bierflesch op het hoofd te slaan, tengevolge waarvan een bloedige verwonding ontstond. Verdachte zeide dat T. en diens zoon hem aangevallen hadden en dat get. hem met een mes gestoken had, hij had zich wel verweerd, maar niet met een flesch geslagen. Eisch 6 weken gevangenisstraf. Uitspraak Donderdag a.s. ST. VINCENTIUSVEREENIGING CONFERENTIE ST. LIDUINA, De Zeer Eerw. Heer dr. P. de Waal, leeraar aan het Missiehuis te Driehuis Velsen zal morgen onder de H.H. Missen van 8.15, 9.30 en 11.15 uur in de parochie kerk van St. Liduïna aan den Rijksstraat weg liefdadigheidspredicaties houden voor de conferentie der St. Vincentius-Vereeni- ging. Onder de parochianen is hieromtrent een circulaire verspreid. Het bestuur der conferentie doet een beroep op de paro chianen om de opbrengst der collecte zoo hoog mogelijk Op te voeren. LEEUWARDEN-I tot onderwijzeres aan een school voor bij zonder onderwijs te Dordrecht, met ingang van 1 December a.s. Ondertrouwd: 24 November. H. J. Hessels en F. Damsteek. - A. J. Bewarder en E. C. L. Stöhner. A Verhamme en G. E. Schipper. W. H. Diederich en E. E. M. K. Bobensee. - Getrouwd: 23 November. H. J. v. Hon- schoten en M. J. Willemse. C. v. Dijk en M. E. Putman. P. J. M. Petit en H. M. J. Thoolen. J. Kint en C. J. Schipper. 24 November. J. J- Thoolen en S. J. H. Hulse- bosch, J. A. Smit en J. F. Warmer. J. Broersma en M. J._v. Leeuwen. S. Oudhuizen en J. J- C. Lambomi A. A. Schouten en E. Keesman P- SW en S. Gardenier - P. F. M. v. d. Kroft en C. Ter mets. - J. L. Hollaar en F. Sikman. P. Pomstra en T. Apekrom. - J- Kuit en A. P. de Tello. A. J. Faber en J. A. M. Lange- veld. D Geboren: 21 November, z- Yan A- Keime- rlng—Lagas. d. van H. Hessen—Souve- rein. 22 November, z. van G. L. Jong- kind-Oudhoff. d. van C. J. Wempe-de Graaf. - z. van A. A. C. Geuzendam- Fleere. 23 November, z. van B. Nabel— Hoogendoorn. d. van H. v. d. Reep—VOr- stanje. 24 November, z. van W. M. tl. v. Lunenburg—v. Rijsewijk. d. van A. J. Wijsman—v. d. Maat. d. van K. Schnjne- maekers—Kerzaan. z. van J. M. u Smol dersSpeelmans. Overleden: 22 November. A., 2 mnd.< d. van M. H. de Zwart, Kamoerlaan. "23 No vember. C. Berkhout—Wit, 79 i-, Schoter- s;ndel H. F. FarberPriesman, 86 j„ Witte Heerenstraat. G. J. Hoogland, 25 j„ Olmenstraat. K. v. Beek—Molenkamp, 40 j., Meidoornplein. P. M. v. Hemert—Janz, 69 j., Kloosterstraat. J. Roos, 79 j., Oude- weg. D. Vierhout, 34 j., Meidoornplein. M. M. 1 ,j. d. van D. v. Wijnen, Papèntoren- vest. 23 November. J. Spaan, 76 j., Park straat. ter overname, compleet, met prima Luidspreker, p. lijkrichter, STRAAT 1 zwart. laatstroomapp. en ge- 130.—. BILDERDIJK- Prijzen binnen bereik van ieders beurs j oaooooaaaoaaoaoDaciciaaooc 8 Sedert Jaren 6e/cend adre^L □□□□□□□□DDÜQOüQQODOQOOaC BEST EN' BILLIJK. Vanaf 28 Nov. tot en n*6*- 3 Dec. den geheele*1 dag geopend. 's MORGENS IS DE RUSTIGSTE KOOPTIJD Zondag 4 Dec. gesloten nnnnnHnnnnnnnanoaaCiand"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2