Sport en en. N. V. Gerard A.v. d. Steurs Kleermakerij I AVONDTOILETTEN Üaversglimidt Klaje TE HUUR aanbesteding. bakkerij! ÉanÉaüöëiïa "kJ kennemerplein »15xMxMrfs|x|xIxIxïrl2i:xIxlx|xM^Izl2|rlxMxM23 jj| WINTERSPORT-SEASON PLUSFOURS. KNICKER BOOKERS VRAGENBUS. ADVERTENTIËN. t Othile Constance Nicole Par. H. Drieeenheid Bloetnendaal. UITGELOOT Scheeperstraat 61, Drappenierstraat 4. in VEILING brengen: NET MEISJE R* K. Costuumnaaister Flinke Dienstbode R.K. MEISJE Jonge Werkster R.K. Jongste Bediende BEZOEKT KANARIES. Afbraak te koop TE HUUR TE KOOP HEEFT U VODDEN VELLEM AN Lange Raamstraat 30 Winkel Inventaris Haarl. Postzegelbeurs «ÊVMMH0ÖP KONIJNEN- VELLEN 1 VELLEMAN Lange Raamstraat 30 KATHOLIEKEN De sneltrein BerlijnWeenen in botsing met een goederentrein. Koning Feisal van Irak te Parijs. De commissie van herstel. Het conflict Polen en Lithauen. De immigratie in Amerika. Hevig onweer boven Zuid-Spanje. Een bomaanslag op een hotel te Strumnitza. GEMENGD NIEUWS. Piet kreeg met de gard. Een verzekering tegen „pofklanten". Het petroleumstel viel om. Het kind bleef ongedeerd. Beroofd van 6000. Een botsing in volle vaart. MARKTNIEUWS. R. K. F. V.V.Z.E.M.M. 3—0. D. H. V. B. Voetbal te Lisse. HAARL. VOETBALBOND. Zandvoort IIE.D.O. III 20. K h" KRUISSTRAAT 7 HAARLEM N. V. B. RapiditasZ. R. C. 40. Voetbal te Purmerend. West-Frisia W. F. C. BILJARTEN. D. E. S. Vriendenkring. Olympische Spelen 1828, Amsterdam. HAARL. KEGELBOND. yordci copr o. s met de Ces e Ccbem! wasscheri j het kerkbestuur. Slechte zaken! Maar waarom adverteert U dan niet. R.-K. DIENSTBODE IK KOM IN MM Een en twintig pasagiers gewond. WEENEN, 6 December. De sneltrein Berlijn—DresdenPraagWeenen, die gis teravond te Weenen moest aankomen, is nabij het station Sigmundsherberg in bot sing gekomen met een goederentrein. Twintig passagiers werden licht en een ernstig gewond. PARIJS, 6 December. Koning Feisal van Irak is gisteravond uil Londen te Parijs aangekomen en zal na een kort verblijf te Parijs de reis naar Irak voortzetten. PARIJS, 6 December. Het Amerikaan- sche lid van de commissie van herstel, Wal ter Cooke, 7.al op 10 Maart 1928 uit de commissie treden. Als opvolger is Cutcheon benoemd. GENEVE, 6 December. De besprekin gen over de oplossing van het conflict tus- schen Polen en Lithauen hebben een gun stig verloop. De vertegenwoordigers van Groot-Brit- tanië, Frankrijk. Duitschland, Sovjet-Rus land, "Polen en Lithauen zijn het over het van een sinds jaren bestaanden formeelen oorlogstoestand volkomen eens. Ook over de bijzonderheden van een overeenkomst tusschen Polen en Lithauen nemen de onderhandelingen een gunstig verloop. Een jaarlijksche vermindering van 5 NEW.YORK, 6 December. -— Bij het Huis van Afgevaardigden is een voorstel in gediend om de immigratie gedurende 5 jaren, beginnen met 1 Juli 1928, jaarlijks met 5 te verminderen. Malaga en omgeving geteisterd MADRID, 6 December. Boven Zuid- Spanje, langs de kust, boven de streek van Malaga heeft een hevig onweder gewoed. De stad Malaga en omgeving werd door een stormvloed geteisterd. De sneltrein Sevilla—Granada, is ontspoord. Nadere bij zonderheden ontbreken, daar de verbindin gen zijn verbroken. Twee personen gedood, verschillende gewond. BELGRADO, 5 December. Naar uit Strumnitza gemeld wordt, heeft aldaar gis teravond een bomaanslag plaats gehad op een hotel, waarin zich een groot gezelschap officieren bevond. De bom ontplofte evenwel op straat, waardoor een vrouw en een kind gedood werden. Een luitenant der gendarmen werd ernstig gewond. De plegers van den aan slag konden, ondanks de vervolging, die on middellijk plaats had, en waarbij vele scho ten werden gelost, ontkomen. Eenige gen darmes werden bij de achtervolging ge wond. De stad is door militairen omsingeld, om te trachten de daders nog in handen te krijgen. Te Velp zijn twee Sinterklazen werkzaam geweest, vergezeld van hun onafscheidelijke Zwarte Pieten. Ieder van hen had zijn ze tel opgeslagen in een manufacturenwinkel. Vandaar maakten ze geregeld wandelingen door het dorp. Een der Pieten, die te veel overlast van de jeugd ondervond, achlte achtte het noodig, zijn gard op onzachte wijze op een lastigen jongen te doen ne derdalen. Zwarte Piet trof het niet, want de vader van den getuchtigden knaap zag juist, hoe zijn zoontje er van langs kreeg. Een Velpenaar duldt niet dat het kastij- dingsrecht door anderen dan door den wet tigen vader wordt uitgeoefend, al is die an dere ook Zwarte Piet. En zoo gebeurde het, aldus het „Hbld.", zonder dat de waardige bisschop vermocht tusschen beide te tre den, dat Zwarte Piel op zeer hardhandige wijze een aframmeling ontving, welke hem nog lang een herinnering, maar dan niet van de aangenaamste, aan zijn functie van dienaar van Sinterklaas zal doen behou den. Een heer en dame vervoegden zich ge durende de laatste weken bij de Vlaarding- sche winkeliers en boden hun aan zich te verzekeren tegen „pofklanten", schrijft de „Rotterdammer". De verzekeringspremie kostte 10. Daarvoor zorgden zij dan dat het geld van de slechte betalers zou worden geïnd. Deze nieuwe verzekering stond natuurlijk enkelen wel aan. Men gaf een lijstje van de oninbare posten en betaalde de premie van 10. Den volgenden dag kwam de verzekeraar weer terug en dischtc een ver haal op dat „die en die" bereid was ge vonden de schuld met Cen rijksdaalder per week af te betalen. En als overtuigend be wijs werd dan de eerste rijksdaalder aan den winkelier afgedragen. De andere week wachtte men echter tevergeefs op den verzekeraar. Men toog op onderzoek uit, en al spoedig bleek, dat men in oplichtershanden was gevallen. De „pof- klant", die den rijksdaalder, volgens den verzekeraar, moest afbetaald hebben, had niemand bij zich aan huis gehad. Te 's-Gravenhage is het perceel Groot- Hertoginnelaan 171, naar het Corr. Bur, meldt, een 86-jarige dame, mevr. P., die ziek was en op een divan lag, in brand geraakt. Een petroleumkachel, die naast haar stond te branden, was n.l. omgevallen, Familieleden schoten toe, om het vuur te dooven, doch konden niet verhinderen, dat de dame ernstige brandwonden bekwam. De geneeskundige dienst heeft haar naar het ziekenhuis gebracht. Te Loosduinen is een 38-jarige vrouw, mej. C. L. uit 's-Gravenhage, terwijl zij met haar kind in den wagen wandelde, door een auto aangereden. Zij werd met een hersenschudding opgenomen en door den Eersten Hulpdienst naar een gemeentezie kenhuis vervoerd. Het kind was ongedeerd gebleven. Te Groede heeft een landbouwer bij de politie aangifte gedaan, dat hij door drie personen, toen hij op zijn rijwiel reed, is aangevallen, van zijn fiets getrokken en beroofd van een bedrag van 6000, dat hij bij zich had. Op den Rotterdamschen weg nabij de Overslag zijn een luxe-auto van den heer Gevers uit Den Haag én een vrachtauto van de Blauwe Ster u't Rotterdam tenge volge van de gladheid van den weg met groote snelheid tegen elkaar gereden BODEGRAVEN 6 Dec. Kaasmarkt. Aanvoer 225 wagens, 8061 stuks. Eerste kw. 5659; tweede kw. 5254; met rijksm. 5156 Handel matig. Purmerender Marktbericht. Dinsdag 6 December 1927. Kleine Fabriekskaas 18 stapels, met mérk f 52: Kleine boerenkaas 5 stapels, met merk f 49: Goudsche kaas 1 stapel 48; De handel Op de kaasmarkt was goed; Boter 652 K.G. 22.15; (waar onder 185 "vette en 235 melk- en gelde) 120—325, handel matig; Stieren 16 stuks, 0.75—0.90, handel rustig: Paarden 26 stuks, 100—200, handel slug; Vette Kalveren 23 stuks, 1.451.60. handel vlug; Nuchtere kalveren 172 stuks 1138. handel vlug: Vette varkens 586 stuks. 0.60—0.63, handel vlug, zouters 0 55—0.56: Magere varkens 16 stuks, 24—32. handel stug; Biggen 244 stuks, 10—15, handel stug; Schapen 1088 stuks, 2640,handel stug; Ganzen 58 st, 5-6; Zwanen 12 10: Kjpemren 9 50- 10.50 per 100 stuks: Eendeieren f 8.—; Kuikens 0.253.oer stuk. Coöp, Centrale Eierenteilmg. Kip- eieren 19464 6.80-11.10: Eendeteren 1605 stuks 8.50—8.70 per 100 st. Het is V.V.Z. gelukt in een spannenderi wedstrijd E. M. M. met 30 te verslaan. Enthousiast is door beide partijen ge speeld, waarbij V. V, Z. de gelukkigste was. De aanvallen van E. M. M. waren goed opgezet, doch voor doel faalden ze volkomen, of stonden voor den keeper, die voor zijn taak berekend was. V. V, Z. telde 2 invallers. Om ongeveer kwart over 2 wordt getosst V. V. Z. verliest. Als dan v. Halderen den bal voor V. V. Z. aan het rollen brengt, gaat het recht op doei af, docb de keeper is in vorm. De eerste, minuten móet hij handelend optreden, wat hij uitstekend doet. Spoedig, heeft V.V.Z. succes als, na een enthousiasten aanval, de midvoor met een onhoudbaar schot zün club de leiding geeft. Hierdoor aangemoe digd, vallen zii steeds aan, doch verder dan de verdediging komen zij niet. Dan trekt E. M. M. ten aanval. Een schitte rend schot van den E. M. M. rechtsbinnen, woidt door den keeper gestoot. Verschil lende aanvallen worden door E. M. M. on dernomen, maar V. V, Z. wijkt niet. zij ri- tourneeren alles. De linksback, dia een schitterenden wedstrijd speelde, blinkt hierbij uit. Dan valt V, V. 2. weer aan, een schot van F. de Lange gaat rakelings over. Het spel gaat over en weer. Eeu zu.ver en hard schot van de V.-spil stopt de internationaal meesterlijk. Door een corner op het Hilversumsche doel ontstaat een verwoed gevecht, doch E- M. M. komt zegevierend uit den strijd. Meteen Vallen zij aan. maar de rechtsbinnen schiet tegen den paal E. M. M. valt nog aan, doch het schot, van de midvoor ga,at hoog over. Het schot van den rechtsbinnen stopt v Velzcn schitterend. Hii wordt aan den tand gevoeld, maar hii is op z'n post. Er ontstaat een spannend moment, als Fr. de Lange inschiet, v. Velzen mist, de bal komt teger. den paal en belandt op de doel lijn, maar dè back trapt iuist op tijd den bal voor den toestormenden midvoor weg. V V. Z. is in de meerderheid. Een goed aangegeven bal schiet Frans onhoudbaar in. 20. Niet ontmoedigd valt E M.M. aan, maar zi; hebben geen succes. Hun aanval len zijn doortastend, maar het beslissend schot blijft uit. Rust. Als weer begonnen is, gaat het spel van doel tit doel. met V. V. Z. in de meerder heid. Een aanval van V. V. Z. trapt de back corner, deze wordt door den midvoor in een doelpunt omgezet, 30. Het schot van de V.-midvoor door v. Velzen schitte rend gestopt, verdient vermelding. Een mooi schot van Frans gaat juist over. Bij een aanval van E. M. M. 'valt de back on geoorloofd aan, waarvoor de scheidsrech ter. ons inziens een te zware straf, een pe nalty geeft. Een E.M.M.-er plaatst zich achter den bal. schiet.... en Henk de Hooy stopt, onder een luid hoera van de sup porters, het harde schot. Een corner op het V. V. Z.-doel Wordt tot tweemaal toe corner gewerkt, doch deze loopen op niets uit. Als Chris voor open doei staat, schiet hij naast. Verder gaat het spel over en weer, spannend wordt er gespeeld, maar er komt geen verandering in den stand. Dan komt het einde van dezen schitterend gespeelden wedstrijd en heeft V. V- Z. we derom gewonnen. De scheidsrechter, die geen gemakke lijke taak had. leidde uitstekend. Lisse 3 klopte B. S. M. met 21. Als het 3de zoo doorgaat, dan weet je nog niet hoe een. dubbeltje rollen kan. G. D. A. 1L 'sse 1.''0—1. Lisse 2R.I A 1, 1—4. Lisse 3—B. S. M. 1, 2—1. Het scheen het 1ste Elftal niet te hinde ren al had het in geen maand gespeeld, want het klopte G. D A. in eigen huis mét 1«Lissedat ook in gefen vijf weken gespeeld had, kreeg het sterke R. I. A op bezoek. R. I. A. had in tien minuten de stand reeds op 02 gebracht. „Lisse komt dan sterk opzetten, maar het spel is te kort om succes te hebben. Aanval op aanval volgt op R. I. A.-doel, maar vele schoten gaan rakelings naast of over. Toch weet v Diest voor rust den stand op 1—2 te brengen. Na rust zijn de bordjes verhangen en neemt R, I. A. het spel grootendeels in handen. In deze periode valt het spel van Langelaan op. R. I. A. weet dan den stand op te voeren '°t 41. Hoe of de Lisser voorhoede ook werkt, veel verder dan de backs brengen zij het niet. Wanneer scheidsrechter einde blaast, heeft R. I A verdiend gewonnen al had een 43 overwinn'ng dzn uitslag beter weergegeven. Bij „Lisse" kwam de midhalf veel vlugheid te kort j 's een ifoed sluitende ploeg en is sinds verleden jaar heel wat Versterkt. De elftallen stellen zich op onder leiding van scheidsrechter Diets E.D.O, trapt af. De eerste aanvallen zijn voor E.D.O. en als E.D.O.'s midvoor alleen op den keeper af- stormd, kiest deze het juiste moment om hem het Ieder afhandig te maken, waar door hij een zeker doelpunt voorkwam Ook Zandvoort doet heftige aanvallen op E.D.O.'s heiligdom. De linkervleugel zet goed voor en D. v, d, Mije weet handig het leer vrij te maken en te doelpunten 10. W Kraaienoord krijgt den bal goed aan gegeven en vanaf de lijn onderneemt hij een snelle ren, besluit deze met een doeltreffend schot 20. In de tweede heeft is Zandvoort sterk in de meerderheid, doch E.D.O, ver dedigd stevig en weet verdere doelpunten te voorkomen. De uitvallen van E.D.O. zijn niet van gevaar Ontbloot, doch de Zandvoortsche doelman is onverbiddelijk. D. O. A. IIZandvoort III 27 Zandvoort IVAurora III 61 Junioren: E. D, O.Zandvoort (Scheidsrechter: Dokter Kleefsfra, niet opgekomen). Adspiranten: E. D. O. cZandvoort b 34 M FM SM M t"[fl >4 SM SM >4 SM H N»J M M«J H H3 [•M Fie "V - ?r'"-TVT "*'v~J"T'T'y r Mol komt de voorhoede nog steunen, maar niets schijnt in staat de eer te red den. Eindelijk is het Dobber, die met een goed schot de eer zijner club weet te be houden en den stand op 13 heeft ge bracht. Zoo komt het efnde met onveranderden stand. Purmersteyn heeft nu de vierde plaats aan Hortus moeten afstaan en komt nu als vijfde van bovenaan. Reeds dadelijk na het begin werd de Rap. linksbuiten door een der Z.R.C.-backs genomen, daardoor kon hij zich niet meer op volle kracht spelen en werd hij na de rust door Kempec vervangen. Den geheelen wedstrijd is Rapiditas de sterkste geweest en aan baar doelverde- diger dankt Z.R.C. het. dat de nederlaag niet grooter werd. Paoiditas was in dezen wedstrijd weer geweldig op dreef; het was een onophoudelijke bekogeling van het Z.R C;-docl. Z.R.C. stelde zich wel krach tig te weer. maar moest 't toch afleggen. Het eerste doelpunt maakte Pap. voor de rust uit een strafschoo door Ram, spoedig gevolgd door een prachtdoelpunt door den- zelfden speler. Na de rust bad Z.R.C. weinig meer in te brengen, doch haar keener hield kranig stand. Na een half uur spelen zag van Nig- tevecht eindelijk zijn pogen beloond en scoorde No. 3. Ram'wilde het drietal van zijn voet volmaken en scoorde spoedig onhoudbaar No. 4. Wat Z.R C. ook nro- beerde, het mocht haar niet gelukken. Eens dachten wij, dat het tegenpunt zou komen, maar Timmer liet zich niet ver murwen en wees de poging onherroepe lijk af. Nii de volgende week naar D.W.S. Daar gaat bet er oml Rapiditas 3 won van T.O.G. 3 met 62 en plaatste zich daardoor aan het hoofd harer afdeeling. Rapiditas 2 verloor uit van Velvoc 2 met 0—1, Hortus wint den tosg en P. trapt al. De eerste aanvallen zijn voor de bruin-witten. Dan konen de gasten uit den hoek en op 't P.-doel móeten eenige corners wor den genomen, welke evenwel niets ople veren. Het gpel gaat vlug over en weer, waarbij eenige aanvallen worden gedaan. Van de zijde der gasten zijn de aanvallen snel en zoo wordt het eerste doelpunt geboren uit een ver schot "fan een Hortus-man. Zeer kort hierna komt de mid-voor van P. alleen voor den keeper te staan, doch valt en daarmede is de mooie kans ver keken. Corner op corner op t' H.-doel verloopen nutteloos. Hortus komt verschei dene keeren terug en bij uitval vlug en gevaarlijk opzetten, maar toch zijn de mooi ste kansen voor P., die echter niet worden benut. Met onveranderden stand treedt de rust in. Na de rust is hét eerste kwartier voor de gasten en als zij den vrijen schop op het heiligdom der Purmerenders megm onder nemen, ontstaat het tweede* doelpunt. Na eenige gevaarlijke opzetten van H. is de beurt weer eens aan P., maar Swart schiet keihard naast. Uit een nieuwen aanval van H. weet Mol door bijtijds corner te werken, reddend op te treden. Een penalty op 't H.-doel, wordt door p, overgeschoten. Bijbeen nieuwen aanva' van de gasten, kopt een P.-speler onhoud baar 't derde punt. Nu begint P. eerst goed aan te pakken en zijn onze jongens dan ook voortdurend in de meerderheid. H:laas Was het te laat. Dobbe schiet keihard in doch de keeper weet bijtijds in te grijpen en corner te werken. Deze wordt goed ge nomen, maar niet benut. In bovenstaande ontmoeting heelt West- Frisia Zondag van W. F.C. weten te winnen na een zwaren inspannenden strijd. De Wo rmers is een zware club die zich zeer zeker een goede plaats in de tweede klasse zal weten 'e handhaven. De gasten gaven over het algemeen vrij forsch spel te zien, sems zoo forsch, dat enkele keeren een West-Frisia-speler voor den grond werd gestompt. West-Frisia zoowel als W.F.C. verschij nen volledig. Scheidsrechter is de heer Broecksmit, welke een humane doch ietwat slappe leiding te zien geeft. Voor de rust speelt West-Frisia een mat spel en alleen het niet zeer vaste schot der Wormervc ersche voorhoede voorkomt doelpunten Als door West-Frisia is afge trapt is de eerst aanval voor West-Frisia en de W.F C.-keeper moet reeds optreden Het spel gaat eenigen tijd cp en neer doch steeds komt W F C. meer in de meerderheid Van der Zei en de Backs houden zich echter goed en zuiveren vark het terrein. Even voor de rust komt West-Frisia er beter in doch kan het nog niét tot doelpunten brengen. Met het oog op de vroeg-inval- lende duisternis werdt kort gepauseerd, dcch deze korte rust heeft den West- Frisianen goedgedaan eh blijken dan ook in de meerderheid. Eenige oogenblikken wordt het doel der gasten als het ware be kogeld. De W. F. C. keeper en backs weren zich dapper. Er zit een doelpunt in de lucht en ten slotte wordt uit een mooien voorzet van Fikus, via Peereboom en Bos onhoudbaar gescoord. Het spel der gasten wordt hierna zuiver, Fikus ontvangt een harden stomp tegen de maag en zoekt het veld. West-Frisia houdt aan, doch ook de gasten toonen zich niet ontmoedigd. Als het den gasten gelukt het leder te bemachtigen ontstaat een scher mutseling vood het Enkhuizer-doel. Alle spelers ziin hier nagenoeg bij betrokken en onmogelijk is het, 't spel te volgen. Ten slotte blijkt Wormerveer den bal in het net te hebben gedeponeerd. Het spel is gelijk. Van beide zijden wordt wederom hard ge streden om de overwinning. Het is weder Fikus die onverwachts aan Ramkema, deze wil 't nu niet 'ns alleen doen en geeft over aan Horsman, die als aanvoerder zijn naam hooghoudt en onhoudbaar scoort. Groot ge juich bij den West-Frisia-aahang. Het spel wordt hierna niet verkwikkelijker. Er worden wederom stompen uitgedeeld en juist als Fikus weder met een fraaie kans voor het W.F.C.-doel kemt te staan en een der W.F C. -spelers hem weder op- zijde stompt, wordt finis geblazen. West-Frisia wist hiermede beide wed strijden yan de Wormerveersche club te winnen. neelver. Jaq. v. Lennep haar medewerking verleenen. Deze week wordt er voor de 2 hoogste klassen van de competitie der Haari Bil jartbond slechts 1 wedstrijd gespeeld. Het 2de viertal van D. E. S. ontvangt Donderdagavond 8 uur in haar clublokaal, Hotel „Hof Van Holland", aan de Groote Markt, het sterke reserve 4-tal van de B V. .Vriendenkring". Vooral de bezoekers beschikken oVer een zeer sterke ploeg, zoo dat wij een aardigen wedstrijd verwachten. De b oaw van fcel Olympisch Studiosi. Architect Wils verzekert, dat het stadion vóór 1 Maart geheel gereed zal zijn en de bijgebouwen vóór 1 Mei 1928. De stand der werkzaamheden aan het Olympisch Stadion is, volgens den archi tect, den heer Jan Wils, zeer bevredigend. Begonnen werd met de overkapping der eere-tribune, van het hoofd^tadion, die binnenkort zal zijn afgestort, waarmede, dan bet gehecle betonwerk zal zijn voltooid. De rioleering van het terrein is bijna ge reed, terwijl de betor.fundeeringen der bij gebouwen zijn gelegd, zoodat reeds kon worden begonnen met het vereind stellen van het ijzergeraaiclo van het krachtsport gebouw. De woningen, bestemd voor het perso neel, zi'n bi'na onder de kap. De Marathontoren, die 45 M. hoog zal worden, is reeds tot aan de eerste ver dieping opgetrokken. Het zwembad is op diepte gegraven en weldra zullen de beton-» wanden worden gegeten. De tennisbanen zijn voor het grootste gedeelte gereed. De fundeeringen voor de terreinscheiding zijn gelegd en weldra zal worden begonnen met het verharden der wegen rondom het Stadian, evenals 'met de. veVharding van het autopark, dat, zooals men weet, achter het oude Stadion komt te liggen. De beplanting van het terrein met zijn l gus'erheggen, kastanjeboomen, rhodonden- drons enz. zal straks .een goed effect maken, vocral als de darwintulpen, die daaftus- schen worden geplant, zullen bloeien. Nu ook het zachte weer zoozeer mede werkt, is de verzekering van den heer Wils, dat het groote Stadion vóór 1 Maart, en.de bijgebouwen in den loop der maand April gereed zullen zijn, zeker allerszins gewet tigd. De Haarlemsche Kegelbond heeft op Zon dag 11 Dec. a.s. en op den 17den en 18den d.a.v. wildwedstrijden georganiseerd, met verschillende attracties. De prijsuitdeeling zal plaats vinden op Maandag 19 Dec, a.s. in het gebouw van den H. K. B. Op dien avond zal de too- Vr. Ik woon in Heemskerk en ben aange slagen voor het belastingjaar 19271928 naar een zuiver inkomen van 1.817 gulden. Kinderaftrek 750; levensonderhoud 1000 (ik heb 5 kinderen) Nü moet ik betalen 29.63. Is dat juist? Vr. II. Voor forensen-belasting geldt daaf nog kinderaftrek Voor? In-k. van ƒ1817; le- vensQnderh. 1 ("75; Moet betalen 19.53: Vr. III, Is dat juist? Antw. 1 Ja, hebt toch 1807 zuiver in komen genoten? 2 Ja. 3. Ja. Vr.: Ik woon in Wijk aan Zee, werk in Velsen en betaald f 12 kostgeld. Ik ben aangeslagen in de rijksinkomsten-, verdedj- gings- en gemeentel, belasting naar een inkomen van 19.21 voor 80.00 en in de forensen belasting voor 41.85. Is dat juist? Antw..; Ja, dat is juist. Vr.: I. Ik ben voor de tweede maal ge huwd in gemeenschap van goederen. Uit mijn eerste huwelijk zijn er kinderen, en het tweede niet. Indien ik kom te overlij den, op welk gedeelte van de nalatenschap heeft mijn vrouw dan - aanspraak? II. Daar mijn vrouw bij haar huwelijk goe deren meebracht, kan zij, indien zij geen bewijs daarvan heeft, deze uit de nalaten schap betrekken? Zoo niet, dient dan tij lens het leven van mij daartoe een bepaling te worden getroffen? Zoo ja, kan ik deze zelf op zegel stellen en laten registreeren of moet dit ambtshalve door een notaris geschieden? III. Indien mijn echtgenoote na mij koml te overlijden, aan wión komt dan hare na latenschap ten goede? Aan mijn kinderen? Of moet dit ook afzonderlijk geregeld wor den? Antw.: I, Indien u sterft, zonder bij tes tament over uw nalatenschap te hebben beschikt, krijgt uw vrouw de helft der ge meenschap en nog een kindsgedeelte. II. Verreweg het beste is, deze kwestie door een notaris in orde te laten maken, noodig is het niet; maar wel is het moeilijk zelf een regelnig te maken, waar u wat aan hebt. III. Zie het antwoord sub. L Voorzien van de H.Hl Sacra menten der Stervenden, overle den heden na een korte onge steldheid, in huize St. Bavo te Heemstede, onze dierbare Zus ters en Tantes WILHELMINA MARIA MELMAN, Wed. van Adrianus v. d. Bosch in den ouderdom van 90 jaar. en MARIA ANNA MELMAN in den ouderdom van 82 jaar. Namens de: familie: P. J. MELMAN St. Liduinagesticht Schiedam. Heemstede, 5 Dec. 1927 Kerk laan 85. De H.H. Uitvaartdiensten zul len plaats hebben te Heemstede op Vrijdag 9 December a.s. ten kwart over acht en ten kwart voor negen ure de gezongen H. Mis van Requiem, daarna de begrafenis aldaar. Heden overleed tot onze die pe droefheid, onze eenigste lie veling ALIDA MARIA in den leeftijd van 16 maanden. Hare diepbedroefde Ouders: F. v. d. AAR-ROOZEN. HaarLliede, 5 Dec. 1927. Heden overleed, na meerma len voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten der Ster venden onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader EGELIUS NICOLAAS ROOZEN in den ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: Wed. C. J. ROOZEN— VAN STAVEREN De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 8 December, om 11 .uur op het Kerkhof St. Barbara. Heden overleed tot onze die pe droefheid, in den ouderdom van 78 jaar, onze beste Vader en Behuwdvader, de Heer SICCO LULOFS Predikant bij de Doopsgezinde Gemeente te 's-Gravenhage. B. MULLER-LULOFS Dr. FRED. MULLER Haarlem, 5 Dec. 1927. De crematie zal plaats hebben te Westerfeld, op Donderdag 8 r\ec-» na aankomst van trein 11.45. Bezoeken kunnen niet worden ontvangen. Eenige en algemeene kenn'sgeving. Zoo, heeft U dit jaar, na regelmat.0 adverteeren, wat U het vorig jaar na- liet, meet winst gemaakt? Natuurlijk dat kan ook niet nders. Adverteereu doet verkoopen, nietwaar? De Heer en Mevrouw BIJVOET— EVÉQUOZ, geven bij deze kennis van de geboorte van hun dochter Haarlem, 5 December 1927. OBLIGATIE No. 8, groot f 1000.—;s Betaalbaar per 15 JAN. a.s., aan de Pastorie. van bet veranderen van de ri°'®eP"^ van de R.-K. Jongensschool tccV°'®"; dam, (voormalige Openbare c>c i I, door het R.-K. Schoolbestuur te Vo- lendam. Opgave per brief te zenden aan„. R.-K. Pastorie te Volendam, op SA TERDAG 16 DECEMBER a.s. Bestek mét teefcening 47 k e verkrijgen bij firma P. RIJNJA, Regu liersgracht 130—132, Amsterdam. i. NOTARIS van CRANENBURGH, teTaHem%al op. DONDERDAG 15 DECEMBER 1927, m het Notarishuis, Bilderdijkstraat 1, aldaar, i Het BURGERWOONHUIS met erf té Haarlem, SCHEEPERSTRAAT No. 61, in eigen gebruik en ONTRUIMD te aanvaarden. Betaling van koopprijs vóór of op 12 JANUARI 1928. 2. Het WOON- en WINKELHUIS, met PAKHUIS, en erf, te Haarlem, DRAPPENIERSTRAAT No. 4, ver huurd voor 3.56 per week. Aanvaarding bij betaling vóór of op 26 JANUARI 1928. BEZICHTIGING: Dinsdags- en Don- derdagsmiddags tusschen 2 en 4 uur. Voor direct een voor licht kant.werk Aanv. met sto *TP' z.a.t.m. BILDERDIJK- STRAAYM5;ood. vraagt werk bij zich aan huis, ook ver- anderwerk. Br. onder No. 4772, Bur. van dit blad. MEVR. KEESOM Zomervaart 20A, Haarlem, vraagt voor dag of dag en nacht. Loon 30 per maand. Plaatsing gezocht voor net ter opleiding in winkel. Br. onder no. 4769, Bur. van dit blad. Biedt zich aan, nette Heeft nog eenige dagen disponibel. Br. onder No. 4767, Bur. van dit blad. Gevraagd nette V.tf.tf.v. Flink loon en huiselijk verkeer, 15 Dec. of 1 Januari. Mevr. DAMES- HANDGRAAF, Hout vaart 12, Over- veen, Haarlem. (MANNELIJK) Op kantoor te Haarlem wordt ge vraagd een R.-K. Jongste Bediende (m) Eigenhandig geschreven brieven onder No. 2885 Bureau van dit blad. CONSUMPTIE KIOSK Prima Consumptie Billijke prijzen naast de Autobussen. Te koop, in nieuwe wijk te Haar- j m' ■o ^kkerij met kelder en meelzol der. Ruime winkel en flinke behuizing. Brieven onder No. 2894 Bur. van dit blad. Te koop jonge mannen, op volle zang, Adres: Leidscheplein 26 rood. 2 crapauds en 4 stoelen, bekleed met gebloemd trijp. Adres: BOSCH EN VAARTSTRAAT 33. Verkoopt ze bij DAAR zijn ze duur. ALLEEN Geopend tot 's-avonds 8 uur. Telef. 14637. perceelVAN 'T HOFFSTRAAT No 119, a 40.per maand,.bevattende Voor- en Achtertuin, Vestibule, Gang, W.C., Suitekamers. Boven: 4 Kamers yaste Waschtafel. Direct te aanvaarden. Bevragen: VAN 'T HOFFSTRAAT 74. te scheuren, uitstekend geschikt voor alle culturen. Te bevr. bij P. SCHUYT, Heemskerk. Planken, balken, palen, deuren, ramen, in perceelen, 3H H. A, Weiland, om teer en carbolineum, pannen, enz. •-»-! J -i-. C. W. BOUMA, Rijksstraatweg 248, oud-Schoten. te koop. Adres: Zwaluwstraat 14, Haarlem-Noord. Gedurende DECEMBER wordt de gehouden op de VRIJDAGEN 9, 16, 23 <n 30 Dec. Gebouw Haarl. Kegelbond. .'jLnaar U toe Or naar U toe - Om (ikdoornza f te koopen Hebt U Gedé staan, geef me dat Dan kan ik straks weer loopen] en Hazenvellen worden alleen bfj voor booge prijzen opgekocht. Ver koopt ze niet bij een ander. U krijgt er veel te weinig voor. ALLEEN Geopend tot 's-avonds 8 uur. uoopt niet in winkels onrede lijke of N. Malthusiaaasche artikeleB vorden verkocht of voorhanden zijn, Kooot aan .t*»»nr•sboeVeT-, ->'»u ALLEEN DIE LECTUUR WELKE jEEN gevaar OPLEVERT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3