D. H. V. B. District Haarlem. R.K.V.V. „Alliance". R. K. Voetbalver. „V.V.F." R. K. S. V. „Santpoort". R.K-S.V. „Beverwijk". R.K.V.V. The Zandvoort Boys. R. K. S. V. „The Yellow Black Boys". Geel Wit II—Lisse III 1—5. R. K. V. V. Onze Gezellen. R. K. F. T. Y. B. B. IAlways Forward I 42. Korfbaluitslagen. De hockey-uitslagen. -1. Gooi—BIoemendaaI 2 M.H.C.Haagsch Lyceum 70. Noord-Hollandsche Hockeyfeond M.H.C. 3—H.B.S. 2 3—0. Bloemend. 4Concordia 2 61 CRICKET. Bloemend. II—H.O.C. III 2—1. KievitenH.B.S. 05. Dameshockey. H.B.S. IHilversum I 00. J. GYMNASTIEK. Haarl. R.K. Gymnastiekver. „Ursus". i Uit het K.N.G.V. Kennemer Turnkring. Gymn. Ver. „Concordia'". ZEILEN. St. Nicolaasavondje der Haarlemsche Zeilvereeniging. TENNIS. Wintercompetitie. Zie vervolg „Sport" op pagina 3 van het eerste blad. 'gezet, is een der prettigste evenementen van zulk 'n trip. Meest duurt zulke gezelligheid tot het late morgenuur, waarbij de wegen dan noode scheiden. Dan keert men weer terug naar het dorre, drukke leven, terend op het genot van slechts enkele dagen, doch met de mooie we tenschap, dat sport vereent! (Wordt vervolgd). PROGRAMMA v. ZONDAG 18 DEC. a.s. JUNIOREN. Afd. A: V. V. F. I—H. B. C. 4: 2 uur; - Alliance 3T. Y. B. B. 4. Afd. B: T. Y. B. 5R.K. V. Z. 3; Victrix 3Onze Gezellen 3: 2 uur. Afd. C: H. B. C. 5V. V. F. 2; T. Z. a 3—Ceel-Wit 3. Wanneer geen aanv.-figsuur is vermeld, vengen dewedstrijden om één uur aan. Doch precies op tijd hoor,knapen. PROGRAMMA 26 DECEMBER 1927. Voor den 2den Kerstdag zullen geen wedstrijden worden vastgesteld- Dezen dag zullen wij gebruiken als vrijen Zondag. De Compet. leider Atjehstr. 12, Haarlem- Noord. ALLIANCE—D. E. S. 3—4. De voorspelling, gedaan in het Sportblad van Zaterdagavond, is niet uitgekomen. Alliance moest in een spannenden, voor de rust door haar slecht gespeelden wed strijd, de punten aan de bezoekers laten, D. E. S. wint den toss en verkiest met wind in den rug te spelen. Het spel ver plaatst zich al spoedig op de Alliance-helft p.n in tegenstelling met anders, weet de ver dediging niet stand te houden. Spoedig opent D. E. S. de score, gevolgd door een doelpunt, waaraan o. L een buitenspel- luchtje was: 0—2. Alliance begint de zaken beter aan te pukken, doch de voorhoede kan het voor loopig niet verder brengen dan de D. E. S.- hacks, die alle gevaar met verre trappen weten te bezweren. Als de snelle links, hdifen van D.E.S. even vrijgelaten wordt, weet hij hiervan te profiteeren en met een sc.hi! erend schot te doelpunten: 03. Even later brengt de rechts-binnen, na een duel met Alliance's doelverdediger, den stand op 04. Dat is Alliance te bar. Het D, E. S.-doel wordt nu bestookt, maar het loon voor al de moeiten is een penalty, welke de doel verdediger op een sublieme wijze weet te houden. Rust met 04) De tweede helft kenmerkt zich door een voortdurend overwicht van Alliance. Allen, lezield met het idcel van op te halen, spe len voor wat ze waard zijn. Spoedig weet dan ook de links-buiten met een hard schot, den stand te verkleinen. Dan gaat bet spel eenigea tijd gelijk op. Wanneer er nog 10 minuten zijn te spelen, weet Alliance's rechtsbinnen 2 maal op listige wijze de D. E. S.-verdediging te verschal ken en te doelpunten. Nu gaat het nog even spannen. Maar D. E. S., met de over winning voor de oogen, verdedigt met man en macht, zoodat er voor Alliance geen doorkomen aan is. Wanneer het eindsignaal kiinkt, beeft D.E.S. een zwaar bevochten overwinning behaald. P. H. (Onderafdeeling van het S.F.L.) V.V.F. I—T.Y.B.B. IV 5-2. T.Z.B.V V.F. II niet doorgegaan. Als de scheidsrechter den aanvang blaast voor den wedstrijd V.V.F. IT.Y.B.B. IV, lelt V.V.F. één invaller, terwijl de Yel lows met tien spelers in het krijt treden. Aanstonds ontwikkelt zich een pittig spel. Hoewel de gasten een keeper tuschen de paien hebben, die door zün klemvastheid ieders bewondering afdwingt (en een alles zins beter figuur maakt dan zijn collega van de vorige ontmoeting) weet onze voorhoede, na eenige mislukte pogingen, hem toch onverhoeds te verschalken. (1—0). Spoedig hierop maken de Yellows, bij een overrompeling van onze achterhoede; dan stand gelijk (11). Onze midvoor (de sympathieke favoriet der Junioren!) krijgt den bal keihard tegen zijn boddy, met het gevolg, dat hij op den grond blijft liggen Dcor dit incident wordt het spel eenigen tijd onderbroken, om her vat te worden, als de speler veilig is wegge bracht naar het kleedhuisje. Tot opluch ting van V.V.F. keert hij weer spoedig terug. Als rust aanbreekt, is de stand nog onveranderd. Na wisseling van doel ontplooit V.V.F. haar kracht, die yóór rust blijkbaar geslui merd heeft. Het gedeelte der Yellows is ge regeld het terrein van den aanval. Terwijl het Yellows-doel wonderbaarlijk door den keeper (stug geholpen door de goalpalen!) verdedigd wordt, moet hij toch viermaal nog bezwijken voor de aanvallen van V.V.F. Tijdens het maken van die serie, krijgt de V.V.F'-keeper eenmaal den bal voor het na kijken (52). A!s tijd aanbreekt heeft V.y F. welver diend gewonnen! V.V.F'ers, volhouden en niet verflauwen, B. O. VIS. Secr. Chr. Molenkamp, Hagel.weg 122. Uitslagen 11 December. R. K. V. Z. ISantpoort I, 02. Santpoort 3—Concordia 2, 13—1. Wat een goals, zegge 13 tegen 1, jullie bebt je goed gehouden jongens, ten volle is het verdiend, al is het wat geflatteerd, de verhouding was zoo. Reeds binnen het eerste kwartier had S. een half dozijn vol, echter de twee eerste goals werden gean nuleerd. Van begin af t.an liep S. hard van stapel. Voor rust is C. maar drie keer Op de S.-helft geweest en kreeg de keeper van S. maar twee ballen te verwerken. Met rust was de stand 60. Na de wel wat korte ruft, wordt direct weer flink aangepakt. S. weet nog 7 goals te fabri- ceeren, hierbij was ook een mooie van onze Benjamin, wanneer zijn buurman, de rechts buiten, hem een beetje leert kennen, wordt dit nog eens een gevreesde wing. Concord a weet de eer te redden, door één keer te doelen. Het vele publiek was hliide dat de arbiter, welke zéér goed voldeed, einde Hoot, niet omdat er niet veel moois aan dezen wedstrijd was, er wera werkelijk pittig gespeeld, maar als de één zoovee! sterker is als de ander, zit er niet zoo veel spanning in. Derde elftal b'') \00j gaan op dezen weg, ook wat betreft dt geest in 't veld, er werd haast klank gehoord en dat is zoo pleizierig, niet alleen voor jullie zelf, ook voor de legen- partii en vooral, voor het altijd talrijke publiek. Het le elftal heeft zich ook kranig ge houden. door met 20 te winnen, di* had ik niet verwacht, beeren. Gaat zoo voort, want de kans is nog schoon, hoor! Nu bee ren tot de volgende week. CHRIS. H. B. C.Beverwijk 05 Beverwijk IIIA. R. C. I 01 Dem. jun.Beverwijk V 32 Secr.: Zandv.laan 101, Zandvoort. Uitslagen van gisteren: T.Z.B. I—D.SS. I 1—1 T.Y.B.B. Itl—T.Z.B. II 1—1 T.ZB III—V.V.F. H, V.V.F. n niet opg. In 'n mooien en spannenden wedstrijd is het T.Z.B. gelukt, met D.S.S. I een gelijk spel te forceeren, wat de verhouding goed weecgaL T.Z.B. had tot 5 minuten voor tijd de leiding met 1—0 en ondanks het harde werken van D.S.S. zagen zij geen kans den T.Z.R-doelwachter te passeeren, Toen ech ter een D.S.S.-speler een oogenblik vrijge laten werd, maakte deze daar dankbaar ge bruik van en scoorde, onhoudbaar, voor D. S.S. den zoo verdienden gelijkmaker. De laatste minuten waren bijzonder spaanend. Nog een corner op het D.S.S.-doel en Stok man kopte hard in hel doel, maar tegelij kertijd floot scheidsrechter Haver korn einde, zoodat dit doelpunt een halve se conde te laat kwam. Enfin, weer een punt rijker, jqngens. Het tweede heeft aan mijn verwachtingen schitterend voldaan en wist met het sterke T.Y.B.B. III ook gelijk te spelen, dat hier mede haar eerste verliespunt te pakken kreeg, 't Is jammer, dat jullie zoo laat je vorm te pakken krijgt, anders konden jul lie misschien nog kampioen worden. Enfin, Boys, de onderste plaat» hebben jullie nu aan Victrix II cadeau gedaen. Nu nog een Stapje hooger. Het derde tenslotte kwam geheel vol ledig op het Sportpark, om daar te wach ten tot V.V.F. II kwan». Deze bleven ech ter liever in de Zoetestraat, zoodat die wedstrijd in duigen viel. Jammer van je reis, jongens, maar houdt er den moed maar in. boor! JOS. OFFICIEEL. Hedenavond (Maandag) algemeene leden vergadering, om half acht, in „On® Huis", Dorpsplein. Aller opkomst dringend ge- wenscht en bevolen. Zoo er nog voetballers zijn, die zich wénschen op te geven, dan worden zij verzocht aanwezig te zijn. HET BESTUUR. Uitslagen van gisteren: T. Y. B. B. IAlways Forward I 42. T. Y. B. B 3—T. Z. B. 2 1—1. V. V. F. 1—T. Y. .B B.4 5 —2 R. K. V. Z. 3T. Y. B. B. 5 2—2. De strijd HaarlemHoorn leverde een verdiende zege op voor de Haarlemmers. De boys hebben bet echter niet cadeau gekregen en de achterhoede moset dikwijls alle zeilen bijzetten om scoren te voorko men. Always Forward zal i»g voor menig een een struikelblok blijken. Het derde elftal stelde teleur en moes! één puntje afstaan aan T. Z. B. 2. Er werd door de geel-zwarten dezen middag bar slecht gespeeld en bet rammeide in alle linies. Eerst na rus', toert T. Z. B. de leiding genomen had, gingen dg boys vuriger spe len, waardoor spoedig de gelijkmaker ter wereld kwam. Daarna werd er echter weer duchtig op los geknoeid en iedereen was blij, toen de heer Kearskens liet inrukken. In de twee resteerende wedstrijden dient er be'.er ge speeld te worden, boys, anders kon het kampioenschap je nog wel eens afgesnoept worden. De oudste junioren konden het ook thans weer niet tot eén overwinning brengen. Met 52 zegevierden de Franciscaantjes Het begint er bedenkelijk uit te zien, jon gens. Twee nederlagen achter elkaar is te erg. Zorgt aa Zondag nu eens voor een overwinning. De benjamins tenslotte zorgen weer eens voor een aangename verrassing en verover den op het Sportpark een kostbaar pun je. Nu het eerste puntje b'nnen is, vo'gen er wel méér, niet waar, v. d. Maat c.s.? rBelangrijk. Alle leden, zoowel senioren als junioren, worden verzocht a.s. Donderdagavond op de clubavond te komen, Dr is iets bijzonders te doen! HENK. De Pauselijken, die met 10 man verschij nen, spelen tegen den wind m en zijn daar door direct in de minderheid. De Lisser voor- hoede speelt zeer goed samen, waardoor de Geel-Wit achterhoede voor moeilijke situa ties komt te staan. De gevaarlijke rechtsbinnen van Lisse weet twee fraaie doelpunten te *coren, maar voor de rust verkleint G. W, den achterstand. Rust 12. De Haarlemmers pakken na de herva tint, flink aan. Voortdurend moet de Lisser verde- diging ingrijpen, hetgeen haar 2°cd ai aat- temeer daar de Pausel/jkcn voor doel abso luut (alen. De snelle u/tvallen van Lisse wor den steeds op massieve wijze onderbroken. Ongeveer een kwartier voor t'jd 'Ju- Geel-Wit een peijalty te nemen, die door Koster recht op den keeper word a g - schoten. Dezelfde speler loopt echter in e weet zijn fout volgens de regelen der kunst c herstellen. De scheidsrechter is evenwel een andere meening toegedaan en kent het doelpunt Die toe op grond van het feit, dat Koster den keeper heelt aangevallen 1 Wij moeten hier erven meededen, dat °P het oogenblik Kostcf trapte, het leder onge veer twee meter bulten bereik vao den kee per was. De scheidsrechter maakte hier dus wel een zeer grove fout, hetgeen deprimeerend werk te op de Geel-Wit spelers aie tenslotte met 9 man vrijviel het bijltje er bij neerlegden. Lisse had toen weinig moeite om nog drie maal t? scoren, Zoo verloor Geel-Wil II mét 51 een wed strijd die absoluut bij een goede leiding voor haaf een gunstiger resultaat zou hebben ge had. Om ruin: twee uur laat de heer Pirovano lossen. De boys winnen den toss en Paradijs is zoo verstandig eerst den sterken wind in den rug te kiezen. Beide elftallen zijn ge heel volledig. Direct na den aftrap zijn de geel-zwarteu, dank zij den wind, ver in de meerderheid. Al spoedig forceeren zij eenige corners, waarvan een succes ople vert, doordat Lauer den fraai voorgezetten bal hard inkogelt. (10). Het gaat in deze periode van een leien dakje bij de thuis club. Reeds spoedig wordt de voorsprong vergroot als Lauer keurig voorzet en v. Honscboten den bal ineens langs den onthutsten Hoornschen doelman kogelt. (20). Wie meende dat de boys een groote zege gingen behalen kwam echter bedrogen uit. Al spoedig verviel de voorhoede weer in haar oude fout, door het spel te kort te houden, waardoor de forsche Hoornsche backs geregeld konden ingrijpen. Daarbij kwam nog dat de Zwart-witte achterhoede een bijzonder zwak (of sterkte77) had voor het terugspelen op den doelverdediger, wat in verband met de nieuwe spelregel (het niet mogen aanvallen van den doelman) voor een tactische verdediging van onschatbare waarde is. Ondanks haar meerderheid in het veld zag de thuisclub dan ook geen kans den voorsprong te vergrooten. Zelfs gelukte het aan den linksbinnen van Forward bij een snellen uitval 'n tegenpunt te scoren. (2-1) Met dezen stand ging de rust in. Na de thee was het spel meer verdeeld en kan ook de geel-zwarte verdediging haar kunnen toonen. Meoren in het doel was goed op dreef en stopte de felste schoten op solide wijze De voorhoede der boys zat echter ook niet stil en doordat de beide buitenspelers nu geregeld aan het werk gezet werden ontstonden er door hun voor zetten, gevaarlijke momenten voor het Hoornsche doel. Uit een dier voorzetten vergroottte v. Honschoten met een enorm hard schot den voorsprong. (31). Hoorn laat echter den moed niet zinken en na verscheidene vergeefsche pogingen wordt bij een schermutseling voor het Haar- lemsche doel den bal in het net getrapt. (32). Het begint nu werkelijk te spannen Hard wordt er aan heide zijden gewerkt, eenerzijds om den voorsprong te behouden anderzijds om den achterstand in te halen. Bij een aanval op het doel der bezoekers raakt een der Hoornsche backs den bal ■slechts half en v Honschoten is er als de kippen bij om met 'n hard diagonaal schot den doelman geen schijn van kans te geven, waardoor hij zijn club tevens in veilige haven bracht. (42). Forward verslapte na dit doelpunt geenszins en bleef enthousiast doorwerken. Even voor tijd viel hun nog een penalty ten deel, doch de goed genomen strafschop werd op even schitterende wijze door Mooren uit de hoek gegrabbeld. Met onveranderden stand breekt het einde aan en hebben de boys hun kansen weer eenigs- zins versterkt. De leiding was bij den heer Pirovano in goede handen. Always Forward viel zeer mee. Het zijn hard werkende spelers die geen minuut ver slappen. De verdediging met den doelman aan het hoofd is zeer sterk, terwijl in de voorhoede de linkerwing uiterst gevaarlijk is. In speltechniek moesten zij het echter tegen de geel-zwarten afleggen. Bij de boys was Mooren de uitblinker. Drayer genoot een speciale bewaking waar Honschoten handig van geprofiteerde door de hattrick te verrichten. Nu a.s. Zondag de „bigmatch T.Y.B.B. L— V.I.C. I. Dat belooft spannend, te worden! „HENK". De bezoekers zijn blijkbaar met de beste bedoelingen bezield en vallen onmiddellijk aan. Maar dg voorhoede ziet geen kans den bal vrij te krijgen, steeds weer is er een Gooi- sche stick die redding brengt. Zelfs komt succes van de andere zijde, als de snelle linksuiterst, v. d. Wall Bake, doorbreekt en aan zijn club de leiding bezorgt (1—0). Niet ontmoedigd door dezen tegenslag blijft Bloe- mendaal aanvallen. Kop probeert het dan eens alleen; hij krijgt den bal in den cirkel en talmt niet (11). Het Gooi stelt alle pogin gen in het werk het verloren terrein te her winnen. De Bloeftiendaalsche backs blijken daarbij minder safe als goed is, maar geluk kig weet de Jong eenige malen goed weg te werken. Zijn in vorige wedstrijden te ver doorgevoerde uitloop-tactiek had nu plaats gemaakt voor nog wel forsch, maar overi gens toch goed keepen. Evenwel kan hij niet verhinderen, dat Gooi nog voor de rust de leiding herkrijgt (21). Na de rust een zelfde spelverdeeüng als daarvoor. De bezoekers zijn iets sterker, maar peuterig spel der voorhoede en zenu wen voor doel brengen Bloemendaal geen succes. De Bloemendaalsche halflinie steunt wat zij kan, maar in den aanval wil het niet lukken. Aan den anderen kant kan nu de Gooische voorhoede geen gat meer in het Bloemendaalsche doel vinden. Het einde komt met een 21 overwinning der Gooi sche n. Overgang C. Secr. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13. Onze Gezellen IIIVitrix III 72. Ons derde elftal ging op het goede pad voort en wist met groote cijfers van Victrix le winnen. Het eerste elftal speelt Zondag a.s. tegen Vcorwaarls I. Zij, die ons eerste per autobus willen ver gezellen, geven zich zoo spoedig mogelijk doch uiterlijk Dinsdagavond op bij het be stuur. De geel-zwarten treffen het niet erg met hun thuis-wedstrljden. Ook gisteren was 't kr k°i dcn Schoterweg en de pu blieke belangstelling was volkomen in over eenstemming met bet weer, dus... misera- bel slécht Beverwijk 5 4 1 8 22—5 1.60 Lisse 6 4 2 8 15—14 1.33 G.D.A. 8 4 2 2 10 23—15 1.25 D.H.L. 2 1 1 2 3—5 1.— HB.C. 7 2 I 4 5 11—15 0.71 Gr. Willem 5 2 3 4 12—17 0.80 Excelsior 7 1 1 5 3 13—28 0.42 Westelijke le klasse, A Amsterdam: Westerkw.D.D.V. 03 Hilversum: ExcelsiorKoog Zaand. 22 Amsterdam: SwiftD.T.V. 03 Z Den Haag: H.S.V.Vitesse (L.) 22 Overgangsklasse. A Bilthoven: BilthovenEendracht 1—1 Amsterdam: HerculesK.V.D. 16 B Amsterdam: Read TekcaB.E.P. 41 Haarlem: HaarlemD.E.D, 30 Z Den Haag: H.B.S.O.S.C.R. 30 Westelijke 2e klasse. A Amsterdam: SpartaAmersfoort 1.3 Hilversum: ActiefExcelsior II 22 B Haarlem: Sport VereentHercules II 7—0 Amsterdam: Sportief—Swift II 20 Hilversum: D.T.V. 11Victoria 13 C Amsterdam: AsvaKoog Zaand. Ill 21 D Koog a. d. Zaan Koog Zaand. II D.D.V. II 4—0 Haarlem: AdvendoUlvsses 5—0 Amsterd.: Concordia—Westerkw. Ill 15 WESTELIJKE AFDEELING. le klase. Amsterdam: AmsterdamT.O.G.O. 60 Den Haag: H.D.MHilversum 11 Heemstede: M.H.C.—Haagsche Lyc. 7—0 Bussum: 't Gooi—Bloemendaal 2—1 Den Haag: H.O.C,Victoria 1 o,. 2e klasse. R dam: Victoria Il-Delftscbe Stud. 1-2 B Bloemendaal: Bl'daal II—H.O.C. 1U 2—1 C Hilversum: Hilversum II—Utrecht t-0 Amsterdam: Amsterd. II—T.H.C. '25 1—1 A T\ TT 3g klclSSG» ASche Lvc' III-Te Werve 2-0 R IT" De Kieviten-HBS. 0-5 B Amsterdam; A'dam IV-Be Fair 8-0 Hilversum: H sum III—T.H.C. '25 II 4—° DAMES. Haarlem: Rood-Wit^I—H Clf' I 2c klasse. Haarlem: H.B.S.-HilVersum 2e kb as-e Zuid. II. 7—2 0—0 7—1 De° Haag: H.D.M, jjH O C II Bloemendaal past Uw sacck Het is Bloemendaa. ;n B„ssem niet mee- geloopen. In een wedstrijd waarin zij vrij wel steeds iets ^sterker waren hebben zij verloren. Het begint er langzamerhand voor de Bloemendalers donker uit te zien. Als zelfs tegen zwa e teenstanders wordt ver loren, waar moe et dan heen tegen de sterkere? Het was ook nu weer speciaal de voorhoede, cue het-m-deed 0f juister niet deed. Wel was Kop weer aanwezig doch deze was begrijpelijkerwijs nog m«t inFespeeld. Gelukkig begrijpt de Blcemendaaische elftal- commissie het dreigende gevaar. Moge het de sympatielie club van j?eyl en ^jn jan netjes nog tijdig gelukken uit de onderste regionen der ranglijst ^zich op te werken! Bloemendaal verschijnt dus weer nret een nieuwe opstelling en ziet er voer dezen wed strijd aldus vit: doel: de Jong; achter: Andre de la Pofte, Schade vad Westrum; midden-: Muller von Czernicki, Mr. Geyl, Bodel Bienfait; voor; Kop» de Clercq, Drijver, de Visser, Heybroek, Het loept al tegen half drie als M.H.C. zich aldus opstelt tegen de Haagsch Lyceum: doel: Katte; achter: Dinger, Deenik; mid den: Vunderink, v. d. Poll, Brand; voor: Citters, Wentholt, Hubrecht, Modlich, Vis ser 't Hooft. Nadat beide partijen wederzijds op ver kenning zijn uitgeweest, ontstaat een snelle partij, waarin de Musschen het meest aan vallend optreden. Reeds in de eerste minuten scoort Hubrecht uit een goed dcor Modlich aangegeven bal (10). De snelle Haagsche uitvallen zijn wel zeer gevaarlijk, doch de Musschenbacks zijn steeds op hun plaats en bezweren bijna ieder gevaar. Tenslotte is Katte in laatste instantie een niet te onder schatten tegenstander. De Lyceum-voor hoede krijgt wel eenige kansen, doch deze worden gemist, terwijl Katte eenmaal een schot op schouderhocgte nog juist met de punt vin zijn stick kan wegtippen. De wed strijd heeft een buitengewoon aangenaam verloop, snel gaat het spel op en neer en de enkele toeschouwers, die de ijzige Oosten wind durfden te trotseeren, konden genieten van het fraaie combinatiespel, dat speciaal door de M.H.C. werd vertoond. De thuis club blijft het beste van het spel behouden, maar de Haagsche backs geven goed partij. Toch kan Wentholt na goed doorzetten de score verheogen (20). Met dezen stand breekt de rust aan. Eeslcten wordt, onmiddellijk door te spe len. De bezoekers werpen zich met het heilige vuur der wanhoop opnieuw in den strijd en genieten ool^ eenigen tijd een flink overwicht. De Musschen hebben handen vol werk de fanatici van zich af te houden; een serie corners wordt op hun doel genomen, Maar doelpunten blijven uit, behalve door dat eenige kansen niet benut worden ook door slecht schieten. Dat zou de M.H.C. eens beter gaan deen! Het uitblijvend succes heeft op het spel der Hagenaars een depri- meerenden invloed; al spoedig neemt M.H.C. het spel in handen en het duurt niet heel lang of het werkelijk heel goede spel der Haarlemsche voorhoede geeft tastbare resul taten; Hubrecht scoort een op keurige wijze gemaakten bal (3C). Dan gaat de score snel omhoog. Steeds weer ins de Musschen- voorhoede bij het Haagsche doel en blijft daar een voortdurend gevaar. Modlich scoort no.4, even later Hubrecht no. 5 (50). De Hagenaars komen bijna niet meer van hun helft af; de enkele pogingen die daartoe moeten strekken worden door v. d. Poll, die in de achterhoede is gaan spelen, en Din ger van de hand gewezen. Een schot op doel van Hubrecht kost hem zijn stick en terwijl hij in wanhoop vlak voor doel naar zijn versplinterd en pas nieuwe stok staart maakt Modlich het halve dozijn vol (60). Even voor tijd laat Mcldich den keeper nog eens visschen (70). Spoedig daarop is het de H.B.S.-achterhoede tref Mei. Kuitert men werk van een toer naar Singapore is aan het hoofd, doet den clubnaam eer oan I April van het volgend jaar. Het is niet een- en „houdt braai stand"! Wanneer het eind- voudig, om een geheel elftal voor ongeveer signaal klinkt is de score nog steeds dub bel blank. Na een geanimcerden genoegelijken wed strijd heeft M. H. C. een verdiende zege behaald op de zwartjes en staat nu onge slagen boven aan de ranglijst. IT.B.S. begint met 9 man en onderneemt den eersten aanval, waarbij de M. H. C - achterhoede niet al te safe wegwerkt. Bij de rpodhemden combineert de voor hoede goed, doch door keurig opstellen van Kintert en goed keepen van De Boer, blij ven goals voorloopig uit. Tenslotte scoort Ruip met een mooi schot 1—0. Nog voor de rust ontstaat ook no. 2, als Hooft inschiet, Il.B.S.-keeper juist den bal bij Muider plaatst, die scoort. 2^—0. Rust 20. Na de rust is M. H. C. het sterkst en al spoedig scoort Hooft 30. Even voor tijd krijgt H. B. S. nog een prachtkans, doch door slecht schieten ging deze verloren. Einde 30. Tegen de verwachting in is deze wed strijd geëindigd in een fraaie overwinning voor de jeugdige oranjehemden. Bloemendaal verschijnt met 3 invallers en begint enthousiast en al heel spoedig heeft P. Gunning succes, terwijl dezelfde speler kort daarop den stand op 21 brengt. Voor de rust scoort Tatebeker no. 3 en uit een strafbully maakt P. Gunning de vierde goal, zoodat Bloemendaal met rust reeds een fraaie voorsprong heeft. Na halftime sóoort Toulon v. d. Koog ten 5den male voor de oranjehemden. Concordia maakt dan eenigszins gelukkig, maar ver diend, een tegenpunt. Tenslotte scoort P. Gunning nog éénmaal en wint Bloemendaetl fraai met 6—1. fini M.H.C. heeft de overwinning alleszins verdiend. Haar voorhoede speelde een vlot, open combinatiespel, waartegen de tegen stander niet opgewassen bleek. Het vrij maken der bal voor doe! geschiedde vaak op verrassend vlugge en keurige wijze de niet gebruikte kansen bleven tot een twee- of drietal beperkt. Had het Haagsch Lyceum ook alle kansen gebruikt, zeker was de score aan hun zijde niet blank gebleven. Doch eenige malen werden zeer makkelijke kansen, eenmaal zelfs voor leeg deel, niet gebruikt. De Hage naars hebben toch geen slechte indruk nage laten, doch missen een geroutineerde kalme Voorhoede als de M.H.C. Beide partijen wegen vrijwel tegen elkaar op. Voor doel worden van weerszijden nog al eens kansen gemist. Een kwartier na het begin ongeveer geeft de Visser aan Bloemen daal op eenigszins gelukkige wijze de leiding (1—0). Maar nog voor rust komt de gelijk maker (11). Na rust een zelfde wedstrijd. De verdedi gingen blijven meestentijds de baas over de aanval. Een aanval van de Bloemendaalsche linkerwing wordt besloten met een voorzet, üien de Keizer benut om aan Bloemendaal de leiding te geven (21). Nadat van Bloemen daalsche zijde nog eenige gemakkelijke kan sen gemist zijn, wordt het einde aangekon digd. Oo het zeer open ocfenveld der artillerie nabij de overdekte tennisbanen van Marlot stelde H.B.S. zich als volgt op: coel: v. d. Wal- achter: Cornehssen, Ten Brink; mid den:' Cannegieter, Rinkel, de Boer; voor: v. Ommeren, de Vnes, Bolland, Jetten, Nooy, H.B.S. heeft dus 1 invaller voor de Bock. In het begin een gelijk opgaand spel, door de stevige koude met m vol tempo. Bolland weet uit een scinnmage te soren (C—1). Nog vóór rust vergroot dezelfde speler den voor sprong (02). Na rust is H.c.b. overwegend sterker; het technisch tekort der Kieviten gaat nu ooit een woordje meespreken. De Vries scoort dan no. 3 cn Nooy no. 4 voor H.B.S. (0—4). Bolland weet dan neg den stand tot 50 op te voeren. Hiermede komt het eind van dezen geantmeerden wedstrijd. De a.s. kampioenen prijken nu met een doelgemiddelde van 28-2 als no. 1 op de ranglijst! spel zeer moeilijk gemaakt. Beide partijen bijken tegen elkaar opgewassen te Zijn. De verdedigingen blijven baas in eigen huis, zoodat als de rust aanbreekt, de score nog blank is. Na de rust wordt Hilversum sterker, doch Regenbuien, stormgeloei, een warme kachel, dat zijn misschien de omstandig heden in ons kikkerlandje, als dit bericht de lange reis achter den rug heeft. En dan nog over cricket schrijven Ja, maar het heeft zich ook in Indië afgespeeld, het land van de eeuwige zon en daar dwingt slechts de regen ons, om half November de palen op te bergen tot het in Mei weer droog ge worden is. Voor Hcllandsche cricket-ent housiasten ora te watertanden. De rascri- keter speelt zooveel, ah maar eenigszins moge lijk is. Is het in Holland meer herfst dan zomer, of is het in Indië te warm, om twee stappen te loopen, gecricket zal er worden en zoo hebben we, na den grooten strijd Soera- baia versus Batavia, in het zweet des aan- schijns weer een tweetal wedstrijden ver werkt in de Krokodillenstad, waarmee we op de helft van ons programma zijn gekomen en dus, om zoo te zeggen, nog midden in het seizoen zitten. Laten we ons zelf echter niet verwennen met het idee, dat dit pro gramma belangrijk is, integendeel, het draait meestal uit op onderlinge wedstrijden. Zooals de voetbalmaniakken in Uruguay het geheele jaar door allerlei soort wedstrijden organi- seeren, als die van kantoren tegen elkaar, oud tegen jong, enz. Zoo passen we dat hier in het klein toe, om aan de cricketverlangens te voldoen en komen daardoor nog tot een aantal serieuze ontmoetingen. Wel zou misschien, om tegenstanders te krijgen, een aparte Hollandsche club te vormen zijn, want het aantal menschen is op het oogenblik waarschijnlijk wel toerei kend, om een elftal bij elkaar te krijgen, maar degenen, die lid zijn van de Engelsche club, komen er toch niet zoo gauw toe, om zich af te scheiden, omdat alles daar zoo keurig in orde is en alle gerieflijkheden biedt. Boven dien is de snelle overplaatsing door de diverse firma's een beletsel, omdat men daardoor bijna nooit zeker is van een elftal. In Holland is het spel onder de jeugd zeer populair, maar dat is hier in het geheel niet het geval. De Indische jongens hebbex slechts interesse voor voetbal, verder niet. Cricket biedt niet genoeg sensatie, om de Oostelijke gemoederen in beweging te brengen en zoo doende is ook in die richting de oprichting van meerdere clubs niet licht te verwachten. Van de twee laatstgespeelde wedstrijden moet ik in de eerste plaats vermelden, die tusschen het elftahvan The British American Tobacco Cy. van geheel Java en de rest van Soerabaia, welke met 19 runs door eerst genoemde werd gewonnen. De B. A. T. bracht het eerst slechts tot 147, dank zij uit stekend bowlen van Wodehouse, die zich door zijn cijfers 6-39, weer als een van de beste bowlers kenmerkte. Van de Hollan ders bowlde Barentsen 2-29 en Hartman 1-27. The Rest, die een langen staart had, wist het niet verder dan 128 te brengen, waar van Zeverijn 29, de Jong 33, en Barentsen 27, hetgeen samen het grootste deel van het totaal uitmaakte. De Engelschen faalden dit maal leelijk. De tweede wedstrijd ging tusschen een zeer sterk Engd ch elftal en „The World", een tea«n, bestaande uit hier wonende Hollan ders, Engelschen, Australiërs, Britsch-Indiërs, enz., uit alle winsdtreken wat. Hierbij waren alle vijf lid zijnde Hollanders van de partij, t.w. Zeverijn (Hilversum), Hartman (Ajax), Barentsen (V.V.V.), Adelink en de Jong (Rood eh Wit). Dit gecompliceerde elftal was een uitvinding van Hartman, die dan ook de captaincy veerde, hetgeen echter niet tot onverdeeld succes mocht leiden, want het Engelsche bowlen was te sterk. Voor 82 runs zat de geheele werels weer aan den kant. Hiervan werd ruim de helft gemaakt door de Jong (30) en Hartman (15 not out). Barentsen scoorde 5, Adelink 2, terwijl Zeve rijn het niet tot een run wist te brengen. Deze deed echter in de Engelsche innings uitstekend werk als wicketkeeper. Vooral op het zeer snelle bowlen van Hartman, wist hij de moeilijkste ballen te houden. De Engel schen brachten 204 runs bij elkaar voor het verlies van zeven wickets, waarvan Ridley, de man, die tegen Batavia een century scoorde, een schitterende 74. De bowling- cijfers, die i.iit bijzonder fraai waren, ver meldden o.a. Barentsen 1-22, Hartman 1-37 en de Jong 2-32. Na de thee werd het wereld elftal nog eens ingestuurd, maar een derde punt leverde dat niet op, want de tijd werd uitgespeeld voor het verlies van vier wickets. Al deze wedstrijden, belangrijk of niet, leveren buitengewoon genoegelijke cricket- dagen op en dat de animo niet verslapt, blijkl wel daaruit, dat van 's morgens half elf tot 's avonds half zes doorgespeeld wordt, hoe- - wel het nagenoeg den geheelen wedstrijd Op het ^«..«fectvolle terrein werd goed in het veld gloei,nd heet is. Maar daarvoor hebben we de legers Javaantjes, die op de eerste wenk het veld in snellen, om met kwast e.d. de noodige lafenis te brengen. Begrij pelijkerwijze wordt alle moeite gedaan, om matches te organiseeren en reeds nu maakt tien dagen uit de stad te krijgen, vandaar dat de spelers vroegtijdig aangezocht worden, om hun vacantie zoo mogelijk daarvoor te be steden, wat in elk geval geen kwaad kan, want het kan cricket in Indië slechts ter goede komen. Voorgesteld worden als nieuwe leden bij de beeren-afdeelmg W. v. Puifelik, Vooruit- gangstraat 25, en M. van Deursen, Ged. Oude Gracht 107. Bij de Jongens-afdeeling: J. van Beuze^ kom, Leidschestraat 20b; J. Broekhof, Kleine Houtstraat 80 en G. Klitsie, Pot-j gieterstraat 60. Ik ben blij, dat ons gewijzigde reglement de verplichting oplegt, om de nieuwe leden onzer vereeniging in de krant voor te stel len. Dat heeft een dubbele beteckenis. Immers, we constateeren daarmee den voorn uitgang, die ongetwijfeld nog meer nieuwe leden zal brengen, terwijl aan den anderen kant onze leden daardoor worden aange spoord om ook eens één of meer nieuwe leden of donateurs aan te werven. Bij de kleine jongens is er zelfs een „propagandist" opgestaan, die in twee weken tijds, drie nieuwe turnmakkers medebracht! Een beschamend voorbeeld voor vele ouderen. Enfin, goed voorgaan, doet goed volgen! Deze week vangen de besprekingen aan voor de jaarlijksche uitvoering der dames en meisjes van „Urlus". Het plan bestaat om half Februari deze uitvoering te houden. Deze enkele mededeeling brengt a. s. Dinsdag alle Dames en Meisjes naar hei Zander. Dat spreekt!! De Bondsvergadering van het Kon. Ned, Gymn. Verbond zal worden gehouden te Amsterdam op Zaterdag 10 en Zondag 11 Maart 1928. De agenda bevat o.a, protest der Am- sterdamsche vereenigingen tegen het door het Bondsbesluur uitgesproken royement en bespreking 60-jrig bestaan van be' Verbond. De jaarlijksche Algemeene Vergadering zal worden gehouden te Haarlem op Zon dag 8 Januari 1928 in gebouw „De Nijver heid", aanvang half tien. Voor den Eere-avond van „de Halter" te Alkmaar, waar de Olympiade-Turners on der leiding van de heeren George» Miez en Melchior Wezel zullen optreden, be staat bij onze Kennemer turnsters en tur ners een groote belangstelling. Met onge veer 50 leden van verschillende vereenigin gen wordt Zaterdag onder leiding van het Kringbestuur een bezoek gebracht aan de Kaasstad tot bijwoning dezer uitvoering. Bovengenoemde vereeniging hield in ge bouw „Olympia" een algemeene vergade ring, voornamelijk ter behandeling van het rapport der in de Jaarvergadering benoem de commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren F. G. J. v. d. Berg A. R. J. Knol en G. Meyer naar aanleiding van den finan- cieelen toestand der vereeniging Nadat de voorzitter met een woord van dank aan de commissie voor haar omvang rijk werk, de vergadering had geopend, werden na lezing der notulen en ingeko men stukken benoemd tot afgevaardigden naar de Kringvergadering de dames A. C. Wielart. G. C, van Huizen en de heeren A. K. P. Vring, F. G. J v. d. Berg J. Heeres, A. H. J. Knol, T. Jansen, W. C de Reus en F. Bischot. De behandeling van het rapport, waarin o.a. ook het Bestuursbeleid werd bespro ken nam langen tijd in beslag. Aan de be sprekingen namen hoofdzakelijk deel de heeren Hop, Veckes, Hal en Van Opijnen, terwijl de sprekers werden beantwoord door de heeren v. d. Berg, namens de commissie en Vring namens het Bestuur. De aftredende Bestuursleden werden al len herkozen, zoodat bet bes'uur thans bestaat uil de heeren: A. K. P, Vring, voor zitter; F. G- J. v. d. Berg secretaris; J. Heeres. penningmeester; T. Jansen en W. C. de Reus en dames A. E. Wiesari en G. C. van Huizen als commissarissen. Tot leden der kascommissie werden be noemd Mej. J. van Darame en de heeren F. Bischot en G. S. Eiister. Het voorstel van het Bestuur om tot schenking der verminderde Bondscontri- butie aan de vereenigingskas over te gaan, werd om principieele redenen niet door de vergadering aanvaard, hoewel de aanwezige leden bereid waren hun aan deel af te staan. Na afdoening van eenige huishoudelijke aangelegenheden en het instellen van een propaganda-commissie werd deze zeer be langrijke, doch niet druk bezochte verga dering gesloten. De pessimist, die ons vertelde, dat Sint voor de grocteren, d.w.z, de ouderen, voor bij reed, had eens moeten komen kijken bij den Sinterklaasavond der H. Z. V. Een, twee, drie tafels vol pakken en pakjes ston den met hun verrassenden inhoud te wach ten om ontlast te worden. Maar de span ning zou neg een tijdje duren. Eerst zong een der leden oo zijn eigen manier enkele cabaretliedjes, die voor de groote avond in Februari veel doan ver wachten. Een trio uit het orkest, dat weer dapper meegewerkt heeft, den avond te doen slagen, gpf rvs een paar fijne num mertjes, die e: aoplaus uitlokten. Het openm verrassingen was het hoogtepunt. pret! En zoo was -waaif uur, voor men er aan dacht, en met een voldaan gevoel naar huis gingen. Dame^: T. E. DVelserbeek 12. le single: Mej. T, Senft verL van mej. E. Renses, 1__6, 3_^ 2e Single: Mej. B. Verster slaat mevr. K.uQn, 26, 64, 7——5. Double: Mej. T. Sznft en mej. B. Verster verl. van mej. E. Renses en mevr. Kuha, 6—2, 3—6, 6—8.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 11