Electriciteit i Amsterciasusdbe Beurs CHEOIIF,-KOERSEN PUROL Heringa Wuthricïi, Haarlem GEMEENTERAAD VAN BEVERWIJK. f BEVERWIJK. Het conflict aan de veiling „De Eendracht". IJMUIDEN. ZANDVOORT. ZandvoortDonar 52. HILLEGOM. Concord laGe el-W it. Het reglement van orde voor de raadsvergaderingen. Het voorstel van den voorzitter verworpen. Geen uitbreiding van de publieke tribune. De vragen van den heer Eijking. De woningen aan de C. H. Moensstraat. IJMUIDEN-QOST. HEEMSTEDE. DE SPAAIWEBANK Haarlem Amsterdam 273 178 173J 174 V HAARLEMMERMEER- 571J 472f 263f 504"/m 131| 194 65f 4f DE SPA4DNEBANK, Haarlem - Amslerdam, Brand aan boord van de „Rijnstroom". Diocesaan Haarlemsche Voetbalbond. j BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE. De geruchtmakende vergiftigingszaak te 's-Gravenhage. Behandeling voor het Hoog Militair Gerechtshof. De heer E. Polak bedankt voor den voorzitterscandidalumr der S.D.AoP. De corruptie in de gasfabriek te Drachten. MARKTNIEUWS. (Adv. ing. Ale dj Men schrijft ons: De heeren J. P. Nijssen en V. Ph. van der Kolk, die door partijen in de arbitrage commissie waren benoemd, hebben tot on partijdig derde lid gekozen den heer C. Ma ters, die met groote bereidwilligheid, niet tegenstaande zijne drukke werkzaamheden, aan het verzoek heeft voldaan. De arbitrage-commissie is, na twee gehou den zittingen, tot een uitspraak gekomen, welke, naar we mogen veronderstellen, voor beide partijen bevredigend genoemd mag worden. Onbestelbare Stukken. Lijst van onbe stelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvan gen in de tweede helft der maand November 1927. Brieven Binnenland. Dunnen, den P., Spekholzerheide. Fijnhouthandel, Haarlem. Haperscheidt, Amsterdam. Jansen, G. Am sterdam. Kievit, A., Terapelkanaal. Kuiper, C., Amsterdam. Lubbers, G., Maastricht. Middendorp, Aalten. Waanders, Haag. Weer stand Pasterkamp, Urk. Briefkaarten Binnenland. Oosterhuis, Amsterdam. Oudijk, C.f Haag. 2 zonder adres. Brieven Buitenland, Prime, Cleethor- pe Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N.V. Stoomvisscherij „Lewiti"; van de N.V. Stoomvisscherij „Luc- tor" en van de N.V. Stoomvisscherij „Emer- go", allen alhier. Gezien de verrichtingen van Donar tot op heden, zullen velen gedacht hebben aan het spel van kat en muis. Maar Donar kan een nederlaag verdragen en heeft tot het laatste oogenblik een zeer aantrekkelijk spel gegeven. Zandvoort verschijnt met V. v. d. Mije. J. Water, W. v. d. Mije, J. Paap, A. Beek huis, E. Keur, H. Schut, Zoltan Rinkel, A. Molenaar, J. Keesman en G. Paap. Donar trapt af en de leiding berust in handen van den heer Wittling. De wind staat snerpen van doel tot doel Donar is het eerst in den aanval. Een vlugge aan val van Zandvoort en de linksbuiten sch'et rakelings over. Men bezondigt zich nogal eens aan den buitenspelregel, wat de scheidsrechter steeds van zeer dichtbij contateert Zoo wordt een half uur lang een aardig partijtje gevoelbald. Dan neemt Zandvoort de leiding, Zoltan brengt goed op en geeft op het juiste moment over naar links en met een schitterend onhoudbaar schot doelpunt G. Paap 10. Donar onder neemt een aanval en de rechtsbuiten zet scherp voor, wel onderschept v ,d. Mije den bal, doch werkt niet voldoende weg en de midvoor maakt gelijk, 11. Bij een aanval geleid door Molenaar, kan de Donar-verdediging niet anders als door een corner redden. Deze goed genomen, stompt de keeper keurig uit zijn doel. Een schot van Beekhuis gaat rakelings over. Van Keesman gaat niet veel kracht uit. Schut, welke tot nog toe niet veel pres teerde, begint zich nu te herstellen. Een voorzet van hem, vangt A. Molenaar op en deze weet zijn club nogmaals de leiding te geven, 21, waarmede de rust ingaat. De tweede helft begint met overwicht van Zandvoort en na enkele mislukte aan vallen gelukt het Molenaar u:t een scrim mage te scoren, 31. De voorzetten van Schut zijn nu af en doordat er veel op rechts gespeeld wordt dreigt van dien kant net meeste gevaar Ook Donar doet een reeks aanvallen, doch de verdediging van Zandvoort, weet die in de kiem te smoren en keener van der Mije heeft geen zware taak. Keur is in goeden vorm. Doordat Keesman op halve kracht speelt, gelukt het links niet bijzonder. Uit een voorzet van Schut scoort Keesman ineens 41. Donar geeft zich niei gewonnen en zit steeds op den bal, alsof den gelijkmaker er van af hangt Een voorzet van hun rechtsbuiten scheert langs van der Miie z'n heil-'gdom, zonder dat een Donarman ervan profi teert. De halfs van Zandvoort steunen goed en uit een voorzet van Schut doelpunt G. i" aap, 51, Het Zandvoortspel verslapt eenigszins, Donar valt stevig aan en een der verdedigers werkt den bal in eigen doel, 52. Nog t:en minuten houdt Donar er den moed in en dan komt het einde. Scheidsrechter Wittling floot tot beider genoegen en volgde steeds het spel van dichtbij. Als om even twee uur Geel-Wit den toss wint, trapt Van Etten voor Concordia af. Dan blijkt, dat Geel-Wit grootsche plnanen beeft en krijgt de Concordia-verdediging het zwaar te verantwoorden. Als dan verder hlijkt, dat die verdediging nog eenige tijd noodig heeft om zich in te spelen, beleefd het Concordia-doel benauwde momenten. Het wordt hun reeds noodlottig, als de G. W midvoor op de vrijstaande 1. b. speelt, die geheel alleen op de keeper aanwandelt. Van Dijk tracht de situatie nog te redden, doch heel kalm mikt de Geel-Witter den bal tusschen zijn beenen door in doel. 01 Nu begrijpt Concordia, dat het zoo niet gaat ên f?.nva' °P aanval wordt ondernomen, waarbij Geel-Wit niet over pech mag klagen, ook niet wanneer J. v. Dijk van kor ten afstand den bal via de paal en bovenlat in keepers handen terecht komt. Bij een der Concordia-aanvallen krijgen zij een ■vrije trap te nemen, welke tegen de handen van een der backs terecht komt. De penalty nieruit ontstaan, wordt door de midhall slecht genomen en gestopt. Spoedig hierop is het rusten. Na de rust is Concordia met le wind in den rug nog meer in den aanval. Hoewel de uitvallen van Geel-Wit zeer ge vaarlijk zijn. Bij een dezer uitvallen is het wederom de midhalf, die denkt zijn gezicht te mo0en beschermen, doch een gebaar naar de beruchte stip ontnuchterd hem. G. W. doet beter en mist niet hiermede haar voor. sprong te vergrootzn. 0-2. Direct hierop weer vinnige Concordia-aanvailen, bij een hiervan duwHeen G W.-back den bal met u a htfr ODt«aat dit de scheidsrechter. Dan krijgt onze Vos na eenigen tijd de bal in een moeilijken positie doch ondanks dit, scoort hij met e^n schifc- terend schot. 12. Dit doet nog de hoop herleven en vurig pakt Concordia weer aan. Ais bet tegen het einde al te vurig dreigt te worden, wordt door bezadigd ingrijpen der scheidsrechter, erger voorkomen. Kort hierop komt het einde en heeft Concordia haar zooveelste wedstrijd verloren. Doch deden de opkomst der vele oude supporters en liethebbers onze hoop herleven, dat ook zij ons wederom ieder op zijn manier willen vooruithelpen. Gisteravond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemees ter. De raad was voltallig. Benoemingen Als lid der schoolcommissie wordt her benoemd de heer J. J. Bisschop. Als lid der Commissie van Toezicht op de Fröbelschool wordt herbenoemd mevr C. Boonde Koning. Voorts worden benoemd tot leden der commissie van overleg voor de ambtenaren de raadsleden, de heeren W, de Groot, W Maters en J. F. Braun. Tot leden der commissie van overleg voor de. werklieden worden benoemd de raads leden, de heeren Steyn, Groot en Welage Het buitengewoon lager onderwijs. B. en W. stellen voor aan de school voor buitengewoon lager onderwiis een tweede leerkracht te benoemen. Waar tot heden nog geen onderwijs werd gegeven in het vak nuttige handwerken, achten B. en het gewenscht in dit geval een vrouwelijke leerkracht te beroemen, Voorts vragen B. en W. een crediet van 6C0 voor uitbreiding der Ic-nriddelan. Goedgekeurd. Het reglement van orde. Aan de orde is hierna het voorstel van den voorzitter tot wijziging van het regle ment van orde voor de raadsvergaderingen en het rapport der commissie van onder zoek. De VOORZITTER zegt, dat hij de be voegdheid heeft om de vergaderingen te schorsen. Echter vindt spr. dit geen geluk kige oplossing. Schorst de voorzitter de vergadering, dan loöpen er leden weg, dien het verveelt en sluit hij de vergadering, dan lijft er niets over om te zaken af te doen. Daarom meent spr. dan ook, dat het wen- schelijker is, dengene uit den raad te ver mijden, die de storing veroorzaakt. S"r. herhaalt, dat hij geen macbtuilbreidin* verkrijgt. Afgeizen er van, dat spr. er niet zoo spoedig van ge' ruik zal maken, be houdt de raad toch altijd nog de bevoegd heid, om het spr. te weigeren. Spr. blijft zijn voorstel aarbevelen. De heer EIJKING verwondert er zich over, dat de voorzitter, na het afwijzend rapport der commissie, nog aandringt on het behoudt van het artikel, waarbij eer raadslid uit de vergadering verwijderd kan worden. Spr. ziet in dit alles een drijven van c .n voorzitter tegen den persoon Eijking. De voorzitter heeft, volgens spr., reeds machl genoeg. Voorts becritiseert spr. de leiding van den voorzitter. De VOORZITTER merkt op, dat de woorden va» den heer Eijking weinig in druk op hein maken. Spr, behoudt zich het recht voor om er een eigen zienswijze op na te houden. De heer GROOT betreurt het dat de heer Eijking steeds aanmerkingen heelt, wanneer het den voorzitter betreft. He! had niet noodig geweest om op een derge lijke manier over dit onderwerp te spreken. De heer EIJKING houdt vol, dat het te gen zijn persoon gaat. De heer GROOT wijst er nog eens op, dat tenslotte de raad de macht heeft om het treffen van den gewraakten maatregel den voorzitter al of niet toe te staan. De heer STEIJN zegt dat het zoo eenigs zins mogelijk moet voorkomen worden dat het allerlaatste gebeurd, n.L dat een lid door den sterken arm verwijderd moet wor den. Spr. betreurt bet dat de heer Eijlginrf nu direct alweer zóó optreedt, terwijl de commissie nog in haar rapport een duidelij ke wenk heeft gegeven. De VOORZITTER betoqgt nog eens, dat er niets tegen het artikel is. De heer BRAUN licht toe, dat de ver wijdering uit de vergadering in de aller laatste plaats moet gebeuren en spr. meent dat voorshands de voorzitter ook zonder deze maatregel de orde kan her stellen. De heer TROMP zegt dat, gesteld eens het geval, dat de maatregel eens zcu wor den toegepast, er ook nog andere dingen zouden gebeuren. De betrokken persoon zal toch ook z'n aanhang hebben. De VOORZITTER; De vergadering wordt eerst gesloten. De heer TROMP betoogt verder, dat er al heel erge dingen zouden moeten gebeu ren (zöoals in Amsterdam b.v.) en dat is in dezen raad nog niet voor gekomen. De heer Eijking mag eens uit den band ge sprongen zijn, doch het nemen van een dergeli;*ken maatregel zou toch niet noodig geweest zijn. De VOORZITTER: Het rleit niet voor uw buurman (den heer Eijking), dat u de zaak zoo persoonlijk behandelt. Het afwijzend advies der commissie wordt hierna in stemming gebracht en aan genomen. Alleen de Wethouders stemden voor. Wijziging Motor- en Rijwiel verordening, B. en W. bieden ter vaststelling aan een voorstel tot wijziging der motor- en rij wielverordening. De heer WELAGE vraagt of het niet mogelijk is borden te plaatsen in de nabij heid der scholen. Verschillende le^en maken bezwaar tegen een maximum-snelheid van 30 K.M. Na eenige bespreking wordt besloten bet aantal aan te houden, opdat kan worden onderzocht, of aan de bezwaren der raads leden kan tegemoetgekomen worden. De publieke tribune. Aan de orde is het afwüzend o-ae-advies van B. en W. op bet voorstel-Tromp tot uitbreiding der publieke tribune in de raads- De VOORZITTER zegt dat er ook gespro ken is over het aanbrengen van gemakke lijker zittingen. Deskundigen hebben echter verklaard, dat het niet mogel'k is. De heer TROMP kan eenigszins accep teeren, dat het niet mogelijk is de tribune uit te breiden. Toch lijkt het spr. nog mo gelijk om het aantal zitplaatsen met een 25 uit te breiden. Bij spr. heeft dit voorgezeten: in sommige bladen wordt, volgens sor., het behandelde in den raad zeer onvolledig weergegeven. Dat is voor spr. het motief om zijn voorstel te doen. De heer EIJKING ondersteunt deze woorden. De heer BRAUN zegt: de heer Tromp had moeten voorstellen, op welke manier de tribune uitgebreid moet worden. De heer EIJKING verwondert er zich over, dat een deskundige, als de beer Braun, dit zegt van den heer Tromp, die niet des kundig is. Het afwijzend advies wordt hierna aan genomen met 11 te"en 2 stemmen. Tegen stemden de heeren Eijking en Tromp, De vragen van den heer Eijking. Door den heer Eijking waren aan den voorzitter eenige vr?g-n geste'd inzake het optreden der politie tiidens de feesten. Zooals wij reeds gemeld hebben, heeft de voorzitter zich niet bereid verklaard op deze vragen te antwoorden. ter hem reeds 25 jaar onrecht aandoet. Niet de politie is verkeerd opgetreden; zij heeft enkel uitgevoerd de orders, welke haar gegeven zijn. Het spijt spr., niet om zichzelf, maar om zijn familie, die er ook door getroffen is. Den heer VISSER spijt het, dat den raad niet is medegedeeld, wat er eigenlijk ge beurd is. De VOORZITTER antwoordt, dat er geen beginnen aan is om te antwoorden, ais den heer Eijking aan zijn vragen zoo'n persoon lijk karakter gééft. Overigens is er ook een reden, waarom spr. niet wil antwoorden. De vragen vindt spr. niet voor beantwoor ding vatbaar. Het is intusschen voor spr. veel moeili:ker om te zwiigen, dan om te antwoorden over dit onderwerp. Wanneer de heer Er'king aan spr. eenige vragen had gedaan, bij de rondvraag, b.v., zou spr. het antwoord niet schuldig zijn gebleven. Maar hier is het wat anders. Spr. wordt hier ter verantwoording geroepen. De raad weet bij ondervinding dat spr. steeds bereid is om den raad inlichtingen te verschaffen. Doch in dit büzonder geval; waarbij spr. niets meer of minder dan ter verantwoording wordt geroepen, is een ant woord niet te verwachten. Handen Begrootingen. Aangeboden worden de begrootingen voor den dienst van 1928. Ingekomen stukken. Ingekomen is een schrijven van mevr, A. A. van HattumDekker, waarin zij de ge meente ten geschenke aanbiedt een schil derij van J. A. B. Stroubel, voorstellende het praalgraf van Prins Willem I, te Delft; Het schilderij wordt onder dank aan vaard. Het heeft bereids een plaats in de raadzaal gekregen. Nog eens: de woningen aan de C. II. Moensstraat. Door J. A. Kettenes, alhier, is aan den raad een adres gezonden, waarin hij een schadeloosstelling van 700 verzoekt, we gens de slechte afwerking van zijn woning aan de C. H. Moensstraat no. 14. Adres sant heeft het huis destijds gekocht na de mededeeling, dat de huizen onder stenge gemeente-architectuur werden gebouwd, terwijl hij van den gemeente-architect de verzekering ontving, dat de huizen solide gebouwd waren. Naderhand was hem ech ter gebleken, dat er heel wat gebreken aan het huis waren. Ook de geir.»er te-architect zelf vond de afwe-king schandelijk. Daar er verder nimmer meer iets aan het huis gedaan is, vraagt adressant thans bo vengenoemde schadeloosstelling. B. en W. stellen voor hierin afwijzend te beschikken. De heer VISSER ondersteunt het adres en zegt, dat hem persoonlijk gebleken is, dat de schadeloosstelling niet te hoog is. Het is een schandaal zooals het huis af gewerkt is. De gemeente-architect had kunnen weten, dat de heer Pruys een on betrouwbaar persoon is en daarom verwon dert het spr., dat de architect den heer Pr., nog bevoordeeld heeft door den heer Ket tenes de bedoelde verzekering te geven. Spr. heeft indertijd den raad reeds ge waarschuwd, doch er is niet naar hem ge luisterd. Wanneer de huizen verhuurd wa ren, had het nooit zoo'n vaart kunnen loo- pen. Doch juist omdat men gelegenheid heeft gegeven om de huizen te verkoopen, konden er knoeierijen gepleegd worden. Spr. verzocht den gemeente-architect te willen mededeel en, dat de raad afkeurt de manier, waarop hij in de correspondente met den heer K., aanbevelingen beeft ge daan. Tenslotte hoopt spr., dat, wanneer er nog eens een voorstel tol woningbouw komt, het particulier initiatief niet meer zoo bevoordeeld zal worden. De VOORZITTER antwoordt, dat den architect medegedeeld zal worden, dat hij •ich niet meer in dergelijke pariicuriere aangelegenheden moet begeven. De heer EIJKING is nog niet van oor deel, dat het verzoek afgewezen moet wor den. Spr, stelt voor het aan te houden, opdat men de zaak kan onderzoeken. Mis schien is een minnelijke schikking mogelijk. De VOORZITTER merkt op, dat de ar chitectuur van de gemeente alleen betreft het uiterlijk. De afwerking valt buiten de bemoeiing der gemeente en daarom kan aan dit verzoek geen gevolg gegeven wor den. Na nog eenige discussie, wordt het af wijzend advies van B. en W. aangenomen. Van de Vereeniging voor Volksonderwijs was een adres ingekomen, waarin verzocht wordt een maximum aantal leerlingen "er klasse vast te stellen voor de scholen van L. O. en U. L. O. Dit adres wordt in banden van B. en W. gesteld om prae-advies. Een Kerstgave. B. en W. stellen voor aan de uitgetrok ken werkioozen en de ondersteunden door het Burgerlijk Armbestuur, bij wijze van Kerstgave een dubbele uitkeering te ver strekken. Goedgekeurd. De politie. Door den heer GROOT was voorgesteld om aan de politie een gratificatie Van 30 te geven voor de vele en bijzondere dien sten, welke door de politie tijdens de her denkingsfeesten zijn bewezen. B. en W. adviseeren dit voorstel niet aan te nemen, mede in verband met de onlangs verhoogde jaarwedderegeling en ook met het oog op de overige gemeente-ambtena ren. Dc heer GROOT bepleit bet toestaan der gratificatie. Dat de feesten zoo prachtig zijn verloopen is vooral ook aan de politie te danken. Zij hebben hun dienst goed ver- richt De heer EIJKING staat grootendeels aan de zijde van den heer Groot. Spr. zegt in tusschen niet voor een gratificatie te ziin. Misschien is het mogelijk hun verloidagen te geven of de overuren te betalen De heer TROMP kan het voorstel-Groot ook niet accepteeren. Men mag niet den schijn wekken, dat de gemeente de politie wat geeft. Laat men de menschen betalen, wat hun rechtens toekomt, n.L de overuren, met om het bedrag wat grooter te ma ken een toeslag, zooals dat in particu liere bedrijven gebeurt. Wethouder PATTERS merkt op, dat de politie zelf indertijd, bij de besereking der nieuwe salarisregeling, het betalen van overuren beeft afgewezen. De heer DE GROOT zou zich kunnen vereenigen met een voorstel om het bedrag te betalen in den vorm van loon voor °jSr" uren. Spr. vraagt daarom of de politic des tijds afwijzend stond tegenover betaling der overuren speciaal tijdens de feestweek. Wethouder PATTERS antwoordt, dat de desbetreffende bepaling toen, oo voorstel der politie, uit de ontwerp-regeling is ge licht. De heer MATERS stelt voor het voor stel-Groot aan te houden, en te onderzoe ken of de oolitie de vergoeding wil accep teeren in den vorm van verlofdagen. Na een langdurige discussie wordt het Ook het voorstel van den heer Groot wordt hierna verworpen. Rondvraag, De heer BRANTJES wijst op het verkeer in de Bloksteeg. Het bordje „stapvoets- rijden" is daar overbodig, omdat de auto mobilisten toch probeeren te passeeren en daardoor gevaar teweegbrengen. ■De beer TROMP verzoekt om een licht punt in de Harencarspeistraat. De heer EIJKING vraagt, hoe het staat met het slachthuis. De heer WELAGE vraagt om bij de gun ning, na de aanbestedingen door de ge meente, de bepaling te maken, dat zooveel mogelijk werkioozen uit deze gemeente te werk gesteld moeten worden. De heer VISSER vraagt inlichtingen over de informaties, welke bij de Justitie naar den gasdirecteur zouden worden gedaan. De heer GROOT stelt voor om B. en W. uit te noodigen een verordening te ontwer pen, w&arbi) bepaalde steensoorten en be paalde specie wordt voorgeschreven bij den bouw en verbouw van woningen. De VOORZITTER antwoordt vervolgens dat de bepaling in de Bloksteeg wordt ge handhaafd wegens het lawaai, Spr. zal de zaak echter overwegen. Uitbreiding van bet aantal lichtpunten wordt onder de oogen gezien. Wat het slachthuis betreft, er wordt spoed bij betracht. Aan het bestek wordt gewerkt. Wat bet verzoejr van den heer Welage betreft, antwoordt spr., dat hiermede steeds rekening wordt gehouden. Tenslotte antwoordt spr., dat de inlich tingen van de Justitie nog niet ontvangen zijn. Hierna volgt sluiting. Burgerlijke Stand, Ondertrouwd: A. Wegman en W. L. Suijk, Getrouwd: A. Slobbe en A. M. L. Tribels. Geboren: J. H. E. JohansenFreek, z. J. E. v. BalenVellema, d. A. de Vries vdn der Wel, z. M. M. Bruinenberg Ruig, d. Overleden: A. Zwolsman. 93 j„ wed. van Ai Alberts. R. van de Pauw, 79 j., wed. van G. van der Geest, van D. Nieuwland en van H. Bleijs (overleden te Haarlem). R.K. Vrouwenbond. Hedenavond werd door den R.K. Vrouwenbond, alhier, de jaarlijksche feestvergadering gehouden. De voorzitster opende met den Christe- lijken Groet, en heette alle leden en genoodig- den hartelijk welkom De opkomst was bevredigend. De presi dente sprak den wensch uit, dat ook de huishoudelijke vergaderingen in 't vervolg trouw zouden bezocht worden. Verder wenschte ze allen een prettigen en gezelligen avond tce. Daarna werd het bondslied gezongen. De voorzitster gaf vervolgens het woord aan onzen Geestenlij ben adviseur, den Zeer- Eerwaarden Pater Alexander. Op de eerste plaats bedankte Zijn Eerw. voor de talrijke deelname aan de algemeene H. Communie op den feestdag van de H. Maagd Maria, Onbevlekte Ontvangenis, Patrones van den R.K. Vrouwenbond. Spt. zette in 't kort de plichten der ledenuiteen, en wees de katho lieke vrouwen er cp, dat er zoo veel goed goeds van ken uit zou kunnen gaan. Een mooie voorbeeld van den R.K.Vrouwenbond in Mexico. Juist door hun krachtdadig op- "tjfëuéh kwam zeer veel tot stand. Verder gaf spr. in 't kort weer, wat er zooal door den R.K. Vrouwenbond tot stand zou kunnen komen. Spr. spoorde de leden daarom drin gend aan, de kuiskcvdelijl e vergaderingen Zooveel mogelijk cok trouw bij te wonen. Hierna dankte de voorzitster den Geeste lijken Adviseur vcor het gesprokene. Toen trad het gezelschap „Kaarlemsch Klein Cabaret" op. Het beschikte over een schitterend program. Wij zijn dan ook niet in onze verwachtingen, omtrent dit gezel schap, dat hier ter plaatse voor 't eerst in Ons midden was, teleurgesteld. Het heeft ons een heel genoeglijken avond bezorgd. Dit bleek ook wel uit 't daverend applaus, dat in de zaal weerklonk Onder de pauze kwam de verrassing, de verloting nJ, Fraaie prijzen waren hieraan verbonden. Het tekende strijkje „Utile Dulci" ver leende ook weer dezen avond, als naar ge woonte, z'n welwillende medewerking. Het bestuur der afdeeling was dan ook in alle opzichten hoogst voldaan over deze feestvergadering. Na afloop keerden allen zeer voldaan huiswaarts. Gemeenteraad. De Gemeenteraad ver gadert op Donderdag 15 December 1927, des namiddags één uur precies, ten raad- huize, zoo noodig voort te zetten op Vrijdag 16 December d.a.v., des namiddags half twee j uur. i De Agenda vermeldt: 1. Verzoek van het bestuur van de vereeniging tot stichting en instandhouding van een school met den bij bel te Vijfhuizen en Omstreken om gelden beschikbaar te stellen voor het aanschaffen van nieuwe schoolbanken. 2. Voortzetting der behandeling van de begrootingen van de gemeente, die der be drijven en van het burgerlijk armbestuur, dienst 1928. Badhuis. In het badhuis aan de Post- 'aan we-den in de week van 5 tot en met 10 December genomen 438 douchebaden, 45 kuipbaden. Aan 32 kinderen werd een gra is schooïbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot koste'oos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 3 volwassenen gebruik gemaakt. Tramverkeer belemmerd, S. K„ alhier, had, per auto op de Steenstraat te Leiden rijdende, zoodanig gereden, dat het tram verkeer werd belemmerd. Hij had bovendien c!e tram met zijn auto aangereden. Nadat het O. M. verd.'s veroordeeling tot 10 of 5 dagen had gevraagd, veiroordeelde dc kantonrechter te Leiden hem text 5 subs. 5 dagen. MEDEGEDEELD DOOR DINSDAG 13 DECEMBER. Middenkoersen van gisteren Staatsleeningen. t% Nederland 1923 5% Nederland 191V 4bl Nederl 1917 b% N. Indië 1923 D 4)4 N.-Ind. 1926b Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel Mij Resc. Dito Industrieën. Jurgena gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee Heil. Kunstzijde Oude Philips Icdustr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel Mijnbouw. Boeton Mijnb. Eediang Lebong Petroleum. Cordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub Serbadjadi Silau V I. C. O. Allied 100Veb 101J 9S'/g 10 IJ 97"/32 10 A\ 143| s De heer EIJKING zegt, dat de voorzit- afwijzend advies van B, en W. verworpen. Lezing Pater Alexander, Door het be stuur van den R.-K. Kring, alhier, werd be kend gemaakt aan de leden en ran hen, die de cursussen volgen, dat op Donderdag a.s., te Half acht, in het Patronaatsgebouw. wederom een cursus zal worden gehouden door den Eerw. Pater Alexander, over het onderwerp: „Bandeloosheid onder dubbel o-richt". Grootc centrale schietwedstrijd. Zaterdagmiddag en -avend had in 1 otel- Nijssen te Nieuw-Vennep de grccte centrale schietwedstrijd plaats vcor de leden vart den bijzonderen vrijwilligen landstorm in Kaar- lemmerrreer. Tegenwoordig waren o.m. de commandant van fcet landstormkerps „Stel ling van Amsterdam majoor C, de Veer, de secretaris van de gewestelijke landstorm.com- missie res. kap* K* L. Sckell en de res. luite nants Kiel en Fenne, leden van de plaatselijke schietccmmissie te Amsterdam. De bijeenkomst werd met een toepasselijk woord geopend dcor den waarnemend bur gemeester, wethouder Knaap, waarna met de vaste- en vrijefcaan-wedstrijden een aanvang werd gemaakt. De deelname was zeer groot niet minder dan ongeveer 2C0 leden namen aan de verschillende wedstrijden deel. Een twaalftal personen gaf xich als nieuw lid cp, £ccdat de totale sterkte van het bataljon F"aarlemmermeer thans ongeveer 715 be draagt. Tegen acht uur werden de wedstrijden, die een vlot en gezellig verloop hadden, be ëindigd en kon met de prijsuitdeeling een aanvang worden gemaakt. De heer Knaap reikte de vela prijxen, bestaande uit huis houdelijke en luxe voorwerpen, die op een tafel keurig waren gerangschikt, aan de ge lukkige winnaars uit. De beker kwam thans definitief in het be zit van den heer N. van der Eist, terwijl de heer J. A. van Leeuwen uit Lisserbrcek be slag wist te leggen op den eersten rpijs (met gouden medaille) in den vastebaanwedstrijd en de beer M. B. Benard op den eersten prijs in den vrijebaanwedstrijd. De medailles wer den bij monde van majoor de Veer aan de winnaars uitgereikt. Deze schietwedstrijd is j een groot succes geweest Scheepvaart Holl. Amerika Lijn ditc Gem. Eigend, Holl Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb Kon. Paketvaart Mij Nederland Rotterd Lloyd Srheepvaart-Unie Marine comm. Marine prei Suiker. H V. A. Java Cultuur Roerworedio Vorstenlanden Actions idem tabak, Deli Batavia Oude Dell Oostkust Senembab Spoorwegen. Southern Rail* Union Pacific Wabash PtolongaHa 332 1 193 353f 324% 256i 329 159 2C8£ llOil MEDEGEDEELD DOOR DINSDAG 13 DECEMBER. Eerlijn Far ij* Brussel L. eden Zurich Rome Madrid W een en New-York (cable) F raag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm Bieden 59.— 9.71 34.57 12.07 47.72 13.37 41.27 34.80 2.46J 7.31 27.— 66.25 65.75 66.72 Laten 59.06 9.75 34.63 12.07J 47.79 13.44 41.37 34.95 2.471- 7.37" 29.— 66.35 65.85 66.82 In de Amsterdamsche haven ontdekte rfisteravond personeel van de Hollandsche Stoomboot Maatschappil, dat er rook kwam "it de kapi'einshut van het s.s. „Rijnstroom", dat aan de Handelskade aldaar ligt. De brandweer werd onmidd"115jk gewaar schuwd. Van de landzijde rukte zii aan met e"n motorspuit, over bet IJ kwam de „Tason". Bij nader onderroek bleek, dat de s-lon order de kapiteitsbut in brand stond. Deze salon wordt in den zomer wel ten behoeve van passagiers gebruik, onder verblijven er de officieren. In de salon beeft 'een kachel j?eb"rand, welke vermoedelijk door uitspatlenue von ken, de oorzaak van den brand is geweest. In de salon werd veel water geworpen, waardoor bet vuur spoedig was bedwongen. De brandschade bleef tot de salon be perkt, maar die was ook grootendeels ver nield. De aangrenzende laadruimte, welke kolen bevatte, die in de lading was, had niet van het vuur te lijden. De kapiteinshut stond wel vol rook, maar was niet beschadigd. Daar het smeulende teakhout van de salonbekleeding een dikke rook ontwikkel de, liet de brand zich ernstiger aanzien, dan hij in werkelijkheid was. Na de blussching is men met het uitschep pen van het water begonnen. Uitslagen 11 December: w- le klasse: A Amsterdam: Z.P.C.N.E.A. 30 Amsterdam: PVCBRKAV 2 14 Amsterdam: Zwal, 2De Meer 2 32 B Amsterdam: IndiaDEM 18 Hillegom: ConcordiaGeel Wit 12 Haarlem: RKVZSantpoort 02 C Rotterdam: Celer—Teylingen 01 Den Haag: Graaf Floris IBlauw Z, 6-0 2e klasse: A Beverwijk: Beverwijk 3ARC 01 B Amsterdam: DOSS 2RODA 33 Amsterdam: Unityilskracht 3 30 Zaandam: VVZ 2—RKAV 3 4—1 C Zandvcort: TZBDSS 11 D Loosduinen: GDA 2Lisse 2 23 E Rotterdam: VGMSpartaan 2 52 0- 3e klsssB' Krommenie: GVO 2—DEM 2 20 Alkmaar: ARC 2Viiesse 2 62 B Weesp: The VictoryPurmerend 10 C Amsterdam; NVADe Meer 3 20 Hoorn: Forward 2Volendam 2 05 D Haarlem: Geel Wit 2Lisse 3 1—5 Haarlem: TllianceDES 34 E Stompwijk: SNALeiden 3 11 Roelofarendsveen: DOSOVV 72 Sassenheim: Teylingen 2Edoh 2 40. Noordwijk: SJC 2VVL 12 G Venn AVV—Edoh 3 10—1 H Rotterdam: ActivilasAeolus 2 21. 4e klasse: B Amsterdam: St. Louis 2Wilskr. 4 20 C Amsterdam; Constantius 2Purmerend 2 03 Amsterdam: Amsteldijk 2De Meer 4 9—2 D Bovenkerk: Roda 2DOSS 4 13 Amsterdam: ZPC 2—WA 3 2—5 E Haarlem: TYBB 3—TZB' 2 1—1 Bennebroek: BSM 2Alliance 2 80 Haarlem: Victrix 2RKVZ 2 52 F Santpoort: Santp. 3Concordia 2 131 G Voorschoten: VVL 2SJC 3 0—2 H Wassenaar: Blauw Zwart 2AVV 2 42 J Naaldwijk: Westlandia 2Graaf Floris 3 0—3 K Rotterdam: VC-M 2Celer 4 26 Schiedam: SGV 2Spartaan 3 36 Onder buitengewone groote belangstelling van de zijde der balie, officieren en medi sche kringen werd gisteren door het hoog militair gerechtshof een aanvang gemaakt met het geruchtmakend proces tegen den majoor bij den geneeskundigen disnst der landmacht, Dr. Graf, wien ten laste is ge legd in April j.l,, kapitein Queck door mid del van scopolamine en syaankali van het leven te hebben beroofd. Beklaagde was ge kleed in uniform. President Schepel onder wierp beklaagde aan een uitvoerig verhoor Deze ontkende door toediening van onge veer 10 m.g. scopolamine de bedoeling te hebben gehad, kapitein Queck te dooden. Toen bij den patiënt hallucinaties ontston den, heeft verdachte, bang geworden, kapi tein Queck nogmaals bij injectie 3 m g. scopolamine gegeven. Daarna heeft hij van uit zijn huis cyaankali gehaald en daarvan kapitein Queck eerst in den linker, daarna in dsn rechterarm een injectie gegeven. Ongeveer vijf kwartier later is Queck over- ledsn. Daarna werd aangevangen met het getuigenverhoor. Van de getuigen van het openbaar ministerie werd met goedvinden van beklaagde alleen gehoord Dr Blom, huisarts van Queck. De overige getuigen hadden reeds een verklaring onder eede af gelegd. Van de zijde van den verdediger, Mr. Bourlier, advocaat te 's-Gravenhage werdsn ook eenige getuigen gehoord. Naax wij vernemen, heeft de heer Polak, die candidaat was gesteld voor het voorzitterschap van de S. D. A. P., voor dezen candida'uur bedankt. Zeer waar schijnlijk zal tbans de heer Jan Oudegeest als vermoedelijk eenige candidaat tot op volger van den beer H. Polak, als voor zitter van de S. D. A. P. worden gekozen. DRACHTEN, 12 Dec. In de gehouden raadsvergadering werd door de Commissie voor Onderzoek gerapporteerd dat de heer A. Sop.derman, directeur der gasfabriek! heeft bekend over de jaren 1913 tot 1927 een bedrag van plm. 5400 aan retourcom- missies te hebben genoten. Lettende op den 23-'arig"n rienstt"d van den directeur waarin hij door z'n onvermoeide werkkracht het gasbedrijf alJrer tot snellen groei en ontwikkeling heeft weten te brengen achtte de Commissaris ge°n termen aanwezig ont slag te verleenen. De gemeent-x-aad besloot ernstige aikeu-'ng uit te soreken over de laakbare handelingen door den heer Sonder- man, in strijd met zijn instructie gepleegd, en het salaris van den directeur nu en vor de toekomst met 500 per jaar te ver lagen. BEVERWIJK. 12 Dec, Coöp. Tuinders- vereeniging „Kennemerland". Boerekool 0.80—1,3°: andijvie 1—2.15 per kist; wortelen 1821 ctprei 1325 ct.; pieter selie 56 et. per bos; gro"ne kool 36 ct.; roode kool 1430 ct.; gele koob 712 ct.; selderieknol 514 ct. per s'uk; uien 11 ct.; peen 45 ct spruiten 1627 ct.; schorse- neeren 1520 ct, per Ktf- 0 liris'v sv>,.'i,ii 11 'h.'Sksv hl.,-..,.jij

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 2