FRANKEN HEERLIJK ONOVERTREFBAAR SEDERT JAREN FRANKEN's BROODFABRIEKEN DE FLORESFILM „DE ZIJLPOORT" VAN VAN SMAAK VAN KWALITEIT ERKEND ALS HET BESTE. WORSTELEN. WIJNHANDEL Kinderhuisvest 4751 - Tel. 10717 HAARLEM BLOEMENDAAL RHEUMATREX - BILJARTEN Een al te ijverig college. HEEMSTEDE. ATHLETIEK. HANDBOOGSPORT. DAMMEN. H. Z. en P. C. „De Waterratten" TENNIS. Den Haag slaat Kopenhagen met 32. Oude Mannen- en Vrouwen- Gasthuis te Zandvoort. Klachten van de Lompen venters. ZANDVOORT. BLOEMENDAAL. SANTPOORT. IJMUIDEN. HILLEGOM. NA HET SCHAATSENRIJDEN EEN HEERLIJKE GROC DE N.W.B.-VERGADERING TE UTRECHT. Op de najaarsvergadering van den N.W.B. le Utrecht zijn harde woorden gevallen. De secretaris-penningmeester, de heer Hirschman, niet te verwarren met den N.V.B. rfficial Hirschman, bleek de bondszaken al rijzonder slecht te hebben beheerd. Er bleek met geld te zijn gesmeten. De heer Kolfschoten schijnt thans genoeg te hebben van het ruziegilde dat N.W.B. heet, en bedankte wijzelijk als voorzitter. Aan het einde der vergadering werd door N.-Holland, de onderstaande motie inge diend: De algemeene vergadering besluit: ten spoedigste over te gaan tot het uit schrijven van bijzondere provinciale ver gaderingen, gevolg door een algemeene vergadering, voorts de heeren Hirschman zij het niet hooger brengen dan tot 255 p. Hiervan plaatste de heer W. Antonissen 'n ftaic 55 p. Doordat „C. C." in de tweede heul 11 punten beneden de tweede heul van „V. Z. O. S." bleef, i9 dus deze ont moeting op het kantje af door „V. Z. O. S." gewonnen. De uitslag is nu als volgt: „V. Z. 0, S." 509 punten; „C. C." 506 punten. Hoogste schutter, de heer H. J. Klauwers met 65 p. in 16 schoten. We zijn het met den voorzitter van „C. C, volkomen eens, en getuigen ook, dat 't een aangenaam en spannend treffen is ge weest en we zijn nieuwsgierig, hoe de be slissingswedstrijd in Santpoort zal eindigen. EEN ENORM SUCCES GISTERENAVOND. Enthousiaste toeschouwers!!! Verrassing verrassing!! Denk er om: Ze draait nog slechts drie avonden: heden. Maandagavond, Dinsdag en Woensdagavond 8 uur in de Gemeentel. Concertzaal. Plaatsbespreking a 10 cents en kaartver koop a 50 en 75 cents aan de Gem. Concert zaal vanaf 10 uur 's morgens. Haast Uü Haast Uü! Woensdagnamiddag 2/1 uur Matiné tegen 50 of 30 ets. Kinderen beneden 16 jaar betalen de helft. Haast Uü! Haast Uü! De Floresfilm schetst op zeldzaam mooie wijze het leven van een onbeschaafd volk. THERMOGENE TEGEN Doozen van 75 en 45 cent E1SCHT H0LLANDSCHE VERPAKKING en Swaab de Beer te schorsen, resp. te ont- I HOLLANDSCHE WORSTELAARS TE zetten uit hun functies, totdat de N.W.B.- leden zich op de bedoelde algemeene ver gadering hierover zullen hebben uitge sproken en inmiddels over te gaan tot het stellen van eventueele nieuwe candidaten voor de functie van secretaris penning meester. Met slechts de stemmen van Zuid-Holland tegen werd deze motie aangenomen, waarna het bestuur de toezegging deed aan het verlangen, in deze motie uitgesproken, te zullen voldoen. Mr. van Hooff aanvaardde de op dracht voorloopig het secretariaat te zullen waarnemen. In verband met het vergevorderd uur werden alle andere punten van de agenda (men had er slechts drie van de tien afge daan) aangehouden. VAN BELLE WINT DE COUPE GLORIEUX. Moons verbetert het wereldrecord met een serie van 307. Zaterdag won v. Belle, zijn beslissende PARIJS. De cor. van De Courant schrijft o.a. aan zijn blad over de Frankrijk-Holland worstel wedstrijden De wedstrijd was, eerlijk gezegd, een ont goocheling. Er waren zeker 1500 a 2000 toeschouwers in de Salie Wagram, toen men een aanvang maakte met het afwerken van het programma, dat zeer lijvig was, omdat eenige partijen vrij worstelen (catch as catch can) voorafgingen aan den wedstrijd Frank rijk-Holland. De Hagenaar J. van der Horst onze ban- tam-kampioen, begon goed tegen den Fran- schen kampioen Frangois. Het bleek echter spoedig, dat deze laatste sterker was, zoodat na 5 minuten worstelen de eerste Nederl. nederlaag een feit werd. De volgende partij zag ieder met spanning tegemoet. Hier ston den W. Massop (Holland) en Rottenflue (Frankrijk) tegenover elkaar. De Franschen hadden grootsche verwachtingen van hunnen vedergewicht-kampioen, die daar niet geheel aan beantwoordde. Wel werd hij na 20 min. door de kamprechters, bestaande uit de hee ren Bouquet en Moreau (Frankrijk) en G. Blitz (Holland), winnaar verklaard, maar de kamprechters waren het niet met elkaar partij om de Coupe Glorieux tegen Moons. eens. Massop had een volledigen greep uit- Het was een titanenstrijd welke op een ge- weldig hoog peil stond. Van Belle verbeterde met 283 het wereldrecord der hoogste serie, doch Moons deed nog fraaier en bracht dit record met 307 op zijn naam. De uitslag luidt Van Belle 400 pnt. 9 brt. 283 h.s. en 44.44 gem. Moons 356 pnt. 8 brt. 307 h.s. 44.50 gem. De Gelderlander bevatte dezer dagen het volgende' bericht: In een plaats van 14.000 zielen in het Noord-Oosten van onze goede provincie Noord-Brabant, verheugt de gemeente zich, behalve dan in het heerlijke bezit van een heeleboel andere nuttige dingen ook in het bezit van het nuttig instituut dat heet Com missie tot wering van Schoolverzuim. De leden zijn ijverig: de secretaris is ijve riger, doch de voorzitter is het ijverigst. Ideren keer als het vergadering is, ver schijnen voor deze ongebefte en niei ge- toogde rechters de del'nquenten en herhaal delijk worden de stereotiepe vragen ge richt die, al naar gelang man of vrouw, oud dag 22 December 1927 des avonds om acht of jong meer of minder ontwikkeld, worden beantwoord. Thans verscheen een machinist van een Het koor D. E, B. zong „Serenade van een landsknecht" van Orlando Lasso en „Domine, salvam fac Reginam Nostram". van A. Giesen. Beide werden op verdienste lijke wijze ten gehoore gebracht, al was het wel merkbaar, dat dit koor nog vele onge schoolde krachten telt. Ket kwartet bracht ten gehoore „Herders Zondagslied" van C. Kreutzer en „De Avond" van Jos. Jacobs en kweet zich uit stekend van die taak. Het materiaal was van goede scholing en gaf blijk van goede studie. Na de pauze gaf het kwartet „Wiegenlied" van W. A. Mozart, „Ave Maria" H. Cuy- pers en „Tehuis" van Jac. Bonset. Alles werd op verdienstelijke wijze uitgevoerd en was ten volle waard gehoord te worden. Het gemengde koor sloot den avond met „Trauergesang" van Blumer en „Zorgen- nacht" van Nico Hoogerwerf. De beide muzikale kwartetten en het duo klarinetten gaven welkome afwisseling. Het was een mooie avond, ten volle de entrée waard, waarbij de wensc-h mag wor den uitgesproken, dat hervatting dezer avonden weer spoedig mag geschieden. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der gemeente Heemstede op Donder- De einduitslag is 1Van Belle (België) 2Moons (België) 3. Dommering (Holland) 4. Wierpers (Holland) 5. Davin (Frankrijk) 6. Agassin (Zwitserland) 5 5 0 40.00 5 3 2 48.— 5 3 2 20.34 5 3 2 17.45 5 1 4 12.90 5 0 5 12.02 KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN TWEEDE KLASSE. Na een reeks van spannende voorwed strijden wordt in deze week het 2e klasse kampioenschap v. Haarlem en Omstr. ver speeld in het gebouw „Olympia" a. d. Kin derhuissingel onder auspiciën v. d. Haarl. Biljartbond. In dit interessante tournooi zullen de vol gende spelers uitkomen: Mines (kampioen 1927), Overweg, Lubbers en Tabbers, allen D. E. S„ Timmer en S. Booiman (Olympia), v. d. Berg (^Vriendenkring en Schippers (Haarlem-Noord) De wedstrijden zullen plaats vinden op 20, 21, 22, 23 en 26 Dec. a.s.terwijl elke match 150 ar. cadre groot zal zijn. Aangezien het meerendeel der deelnemers hun sporen op „het groene laken" eeeds ver diend hebben, verwachten wij zeer veel be- gevoerd, waaruit de Franschman zich met moeite wist te redden. Hierna was Rottenflue wel aanvallend, doch zonder een oogenblik gevaar op te leveren voor onzen vederge wicht kampioen. Massop had echter beter gekund en trad, evenals verschillende andere onzer worstelaars, te weinig aanvallend op. Het is dan ook begrijpelijk, dat door het aannemen van een defensieve houding nog 3 partijen op aanval, na 20 minuten worstelen door de Franschen werden gewonnen. Kouwenhoven moest op dezelfde wijze het onderspit delven tegen den Franschen lichtgewicht kampioen Parisel, alhoewel on middellijk moet worden toegegeven,, dat de Rotterdammer zijn partij niet cadeau gaf. Vis, onze midden A-kampioen, verging 't niet beter. Hij liet zich eenige malen achter een in een achterceintuur nemen, zoodat zijn tegenstander Jouillin een paar punten no teerde. Aan het einde der 20 minuten trachtte Hollands vertegenwoordiger op te halen, doch de Franschman gaf hem hiertoe niet de gelegenheid. Na 4 partijen 4 verliespunten, het zag er mistroostig uit. Wij hoopten nu maar op de twee nog komende wedstrijden. B. Berends uit Deventer stelde ons echter ook teleur. O.i. had hij den Franschen militairen kam pioen Lefèbre gemakkelijk kunnen touchee ren. Hij wachtte op grepen van zijn tegen stander om tegengrepen te kunnen toepassen. Zulks gelukte hem tweemaal, waardoor de Franschman ternauwernood aan een touché ontsnapte. De verdedi ende houding van onzen landgenoot kostte he n ten slotte nog de overwinning, al dient hier gezegd, dat de V0°r de2e geam" kamprechters, omtrent den uitslag, het weer oneens waren meerde wedstrijden* VELDLOOP. GRAAF WILLEM II. Gisteren had de door de ver. Gr. Willem TI georganiseerde veldloop plaats te Wasse naar. De 10 K.M. strijd ging voornamelijk tus- -cmen de cracks Zeegers en Klaasse, van wie eerstgenoemde tenslotte met gering verschil eer-te werd. De uitslagen luiden 10 K.M. 1. J. Zeegers Jr. (A.V. 1923) in <3 m. 21 2/10 sec. A. Klaase (Haarlem) in 33 21 4/10 sec. 3. F. Goosen (A.V.A.C.) R. Gerbrands (A.V.A.C.) 5. P. Timmers ,f. O.) 6. E. Rooiakker (D.H.C.) 7. H. v. Luren (D.H.C.). 3 U K.M. klasse C 1. P. Peper (Haarlem) in 16 m. 26 2/10 sec. 2. A. v. Zeeuwen Graaf Willem II) in 16 m. 29 8/10 sec. 3. W. L. Wasmus (Trekvogels) m 16 m. 31 sec. 3 VI K.M. klasse D. en nieuwelingen 1. M. v. d. Laan (Thor) in 17 m. 28 2/10 sec. 2. J. v. d. Sprank (Zwaluwen) in 17 m. 36 8/10 sec. 3. A. J. Maes (Den Haag) in 17 m. 38 6/10 sec. 4. L. Reynders (Aucuba) ;5. J. J. Muller (A.C.A.) 6. A. C. Gordeau (Q. Den Haag). Clubkampioen A.V.A.C. 2. D.H.C. 3. Zwaluwen. Gisteren heeft de eerste ontmoeting plaats gehad van de vriendschappelijke wedstrij den, welke jaarlijks plaats vinden tusschen Claudius Civilis", Amsterdam en „Vooruit gang zij ons Streven", Santpoort. Deze wedstrijd is gehouden op de baan van „C. COvertoom, Amsterdam. De voorzitter van „C. C.", de heer Til burg, heette om twaalf uur allen hartelijk welkom. Hij geeft, namens „C. C.", aan „V. Z- O. S." de eer, om dezen wedstrijd het eerst in te zetten Hieraan gevolg gevende, wist „V Z. O. S." in de eerste heul 243 punten te plaatsen, wat, gezien de koude m de open baan, geen slecht werk was De heer H. J. Klauwers was hoogste schut ter roet 50 punten. .C. C." trad nu in Tiet stri'dperk en. wa,ar ctz.e heeren meer aan het buiten schieten gewoon ziin, toonden zij zich de meerderen van ..V. Z, O S." in dezen en plaatsten 251 punten. Hoogste schutters waren de heeren W. v. Droffelaar en H. Antonissen, beiden met 48 punten. 7:-h weinig storende aan de 8 punten achterstar werd door y Z_ Q. S." met irisschen moed aan de tweede heul begon nen. Direct werd goed ingezet en allen de den hun uiterste best om een goed resul taat te verkrijgen. Hierdoor werd bet a n- tal öun'ei van den vorigen heul overtroffen en bracht het zestal 266 punten. Ook thans was de heer W J. Klauwers verre de baas en toonde "it door een schitterend ge- clpatsien heul van 65 punten, Dt ar de 266 punten. „V. Z. O. S." ge schoten, nu niet direct zorgwekkend voor de tegenpartij waren, werd door dezen dan ook met animo aan de tweede heul oF partij begonnen. Het dient d.rect .vermeld d„t het er in den aanvang naai u''za£' a C." wederom zou zegevieren. Het ging heel mooi, doch in de laatste helft van de par ij hebben zij het er bij laten zitten en konden Onze mannetjesputter De Korver, de stoere Zaandammer, heeft gelukkig de laatste partij in de wacht weten te sleepen, zij het niet zonder incident. Op het oogenblik, dat Edmond Dame, kampioen zwaargewicht van Frankrijk, bijna met beide schouders de matras raakte, gaf hij eenig geluid, waarop de scheidsrechter den strijd staakte. Inplaats van De Korver tot winnaar te proclameeren door opgeven van Dame, wilde hij laten door werken. De Korver wilde zulks niet, o.i. zeer terecht, waarop het bestuur de over winning aan onzen landgenoot toekende. Het was jammer, dat de uitstekend geor ganiseerde wedstijden nog met een dergelijk incident moesten eindigen. Vele autoriteiten, w.o. de heer J. Addink, attaché bij het Consulaat-Generaal van Ne derland, te Parijs, Rimet, voorz. van de F.I. F. A., Graaf de Castellane, vice-voorzitter van den Parijschen gemeenteraad en voor zitter van den Franschen Zwembond, woon den dit sportfeest bij. NED. R. K. DAMBOND. Reeds lang waren er plannen beraamd, een districtswedstrijd te doen plaats hebben. Thans is men er in geslaagd, een districts tiental uit de districten Rotterdam en Haar lem te vormen. Deze ontmoeting zal plaats hebben, op den tweeden Kerstdag, in het clubgebouw van K. D. O. aan het Hofdijk plein te Den Haag. Mocht reeds meerdere malen een Haarlemsche tegen een Rotter- damsche vereeniging een wedstrijd spelen, voor zoover wij weten heeft er nog nimmer een dergelijke ontmoeting plaats gehad, als reeds hierboven vermeld. Het zal bij dezen belangrijken wedstrijd aan spanning niet ontbreken. Vermoedelijk zal Haarlem wel niet op zijn sterkst uitkomen, doch het beschikt gelukkig nog over goede reserves, zoodat wij van het Haarlemsche districtstiental goede verwachtingen hebben. Woensdag 28 Dec zal in gebouw „Rosen- haghe" onze traditioneele kienavond gehou den worden, aanvang 8 uur, verschillende attracties zijn aanwezig. Begin Januari zal een buitengewone leden vergadering gehouden worden, na afloop ge zellig samenzijn. Op de oefenavond in Februari zullen on derlinge zwemwedstrijden gehouden worden, ook zullen de jaarlijksche bekerwedstrijden in Februari een aanvang nemen, bijzonder heden in het clubblad. De eerstvolgende oefenavond zal plaats vinden 2 Januari 1928, aangezien 26 Decem- ver vervalt. D. N. H. HAAN. In de overdekte baan te Scheveningen heeft de ontmoeting Den HaagKopenhagen plaats gehad. De Hagenaars wonnen na span- nenden strijd met 32. der fabrieken van de plaats waar het ge beurde voor de vierschaar Langen tijd was zijn kind niet naar school geweest Maanden lang had zelfs het school hoofd deq kleine gemist. Waarschuwing op waarschuwing was gekomen bij den vader hoofd van het gezin, den eerzamen machi nist. Totdat hij nu stond voor het gerecht. Hij keek meer nieuwsgierig dan bevreesd en toen men hem wees op de halsstarrig heid om te verchijnen, vroeg hij tot niet geringe verbazing van den voorzitter en tot verdere groote ontsteltenis van dit zoo „ernstig" college, of men een grapje met hem voor had; of de heeren wellicht April- grappig waren. De voorzitter meende reeds de telefoon te moeten grijpen, denkend, dat de machi nist, wellicht door te hard werken, in een sterk overspannnen toestand moest ver- keeren. Gelukkig werd men echter gerustgesteld, en bleek de veronderstelling des heeren voorzitters van allen grond ontbloot le zijn. Want., vader T.H. sprak toen de merk waardige woorden: Heeren, bedoelde scho lier, mijn kleine jongen, is nu al meer dan vier jaar geleden overleden." Verbazing bij het illuster gezelschap. De gedagvaarde af. Het gordijn valt. Tableau!. Het is gebleken, dat het oude gebouw van het oude mannen- en vrouwen-gast huis oudheidkundige waarde bezit. Het be sluit dat indertijd door den raad genomen is om dat gebouw af te breken, zal dus niet uitgevoerd kunnen worden. De regee ring wil, dat het gebouw gerestaureerd zal worden en heeft daarvoor financieele of fers over. De gemeente moet er echter ook iets aan doen, B. en W. van Zandvoort stellen in dit verband aan den raad van Zandvoort voor om een bderag van 4000 daarvoor be schikbaar te stellen. De geheele restauratie zal volgens raming 16000 kosten B. en W. willen echter dal het Rijk en de Provincie het overige geld bealen. De regeering moet na restauratie de bestem ming van het gebouw niet vaststellen, zoodat de gemeente daarom de geheele en vrije beschikking over het gebouw blijft behouden. Concurrentie. Men verzocht ons opname van het vol gende.' De Haarlemsche Lompenventers-vereeni- ging „Door Eendracht Saamgebracht," hield haar eerste feestvergadering in het gebouw van ouds „de Postduif" in de Kleine Hout straat 44. Deze vergadering'werd geopend door den heer H. van Geen, voorzitter der vereeniging, die wees op verschillende mis toestanden die voor de lompenventers nog heerschen en wel in hoofdzaak door de con currentie van de verschillende philantro- pische instellingen hier ter stede, zooals het „Leger des Heils", Brokkenhuis enz. Vaak is gebleken, dat de goederen door die instellingen verkregen, later op de Boter markt werden verkocht. Door deze toestan den worden de lompenventers ten zeerste benadeeld en is voor hen een menschelijk be slaan onmogelijk, verder wees de voorzitter erop. dat wii door de verkregen vergunningen van B. en W. een heel eind op den goeden weg zijn, om een dragelijk bestaan te ver overen. Met een woord van welkom en de hoop uitsprekende, dat deze eerste feest vergadering door velen rao'e gevolgd wor den, werd de openingsrede geëindigd, Burg, Stand. Geboren: Henderica The odora, d. van E. Th. van Honschooten en A G. Brouwer. Anna d. van I. van den Berg en E. H. Levie. Tennis z. van K. Paap en P, Keur. Ondertrouwd: A. P. Hoogendoorn en V. Cohen. Overleden; H. P. Alberts 49 j. A F Hendriks, wed. van C. J. M. Warndorff 76 jaar. Burg. Stand, Geboren: z. van J. van der Raad—Jansen. z. van A. A. N. Thun- nissertBurm, wdn. te Heemstede. z. van E, SchunhartVermeer, z. van C. Wee- berde Mol. Getrouwd: F, W. Wolff von Wülfing en J. M. de Boer. 0\"rieden; M. J. van Laarschot, 94 j. S. Meijer, 69 j. Jhr. J. W, van Lennep 64 jaar. Volksconcert. De besturenbond „Eens gezindheid" alhier gaf Woensdag haar tweede volksconcert in „Zomerlust." IHef gemengd koor „Door eendracht bloeiende" uit Bever wijk en^ „Ilmuiden's Dubbel Mannen- kwartet,' beide onder directie van den beer H. J. Arisz, alsmede twee instrumentale kwartetten uit „Soli Deo Gloria" en „Wil- helmina" verleenden hun medewerking. In zijn openingswoord betreurde de voor zitter, de heer Krom, dit zoo weinig belang stelling werd getoond voor zulke goede avonden, zooals deze er ook weer een is. Op zijn minst genomen had hij de leden der aangesloten muziek- en zangvereenigingen verwacht, al was het dan maar alleen om het oogen van den bond, hier goede volks concerten te geven, financieel te doen slagen. Voorloopig ziet de bond zich thans ge noodzaakt het geven der concerten te staken totdat meer belangstelling getoond wordt uur. De agenda vermeldt 1. Ingekomen stukken 2. Vaststelling pensioengrondslagen (132) 3. kasgeldlee- ning 1928 (133) 4. voorloopige vaststelling gemeenterekening 1926 met bijbehoorende bedrijfsrekeningen 5. comptabiliteitsbe- sluiten 6. voorstel tot toekenning van eene toelage aan Mej. H. TellemanRusman (134) 7. voorstel tot wijziging der Heffings verordening Plaatselijke Inkomstenbelas ting (135) 8. belegging vin gelden gestort voor afkoop onderhoudsrecht van graven (136) 9. ld aanvulling Verordening Finan cieele Commissie (137) 10. 5e wijziging jaarwedderegeling Ambtenaren (138) 11. benoeming mbtenaar van den Burgerlij ken Stnad (139) 12. 2e wijziging Verorde ning verdeeling werkzaamheden Burger lijke Stand (140) 13. Verkoop grond van terrein „Rozenburg" (141) 14. verkoop terrein Voorweg (146) 15. voorstel tot aan leg van de Zomerlaan (142) 16. wijziging verordeningen Grondbedrijf (14-3a-d) 17. benoeming Rentmeester van het Grond bedrijf (144) 18. onderhandsche verhuur hoek Van Merlenlaan en Heimanslaan (145) 19. voorstel inzake Plantsoenen (147) 20. vergunning voor bouw op voor weg bestem den grond (148) 21. vaststelling Herziening XLVIII van het Uitbreidingsplan (149) 22. beeeëdiging van den heer N. Vos als Secretaris 23. vaststelling kohieren Plaat selijke Inkomstenbelasting. 24. onthef fingen Plaatselijke Inkomstenbelasting. Badhuis. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 11 t. m. 17 Dec, genomen 331 douchebaden, 35 kuipbaden. Aan 44 kinderen werd een gratis school- tad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 4 volwassenen gebruik gemaakt. Gevonden voorwerpen. Terug te be- een rijwielbelaslingmerk; Van der Linden, komen bij J. Lageweg, Kerk a an 19, een voetbal; Stock, Hendrik de Keijser'aan 10, Haemstedeplein 13, een koperen gewicht; Westerhoven, Iepenlaar 12, een kinder beursje met inhoud; N. J. Lammers, Mohn- werfslaan 136, een nikkelen ring van een autohoorn; J. Ruijsenaars, Kastanjelaan 7, een overschoen; Bureau van politie. Raad huisstraat, een bruin wollen handschoen. Gemeentezaken. B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging der verordening op het grondbedrijf. B. en W. stellen voor, aan mevr. P.J.E. Lefebre-Kaars Sijpesteijn te verhuren voor f 1 per jaar 10 M2 grond, gelegen aan de Van Merlenlaan en Heimanslaan. B. en W. stellen voor, aan den admini tra- teur van het grondbedrijf f 250 jaarwedde toe te kennen. B. en W. bieden ter vaststelling aan een in structie voor den rentmeester van het grond bedrijf. B. en W. vragen machtiging aan D, F. de Wilde voor 500 te verkoopen 149 M2 grond, gelegen aan den Voorweg. B. en W. vragen het noodige crediet aan voer aanleg van de Zomerlaan. B. en W. stellen voor, aan H. Kwak 4680 M2 grond, gelegen aan de Zandvoorter Allee, te verkoopen aan H. Kwak Hzn. tegen f 6 per M2 en aan de N.V. „Moderne Woningbouw" 2444 M2 grond, eveneens aan de Zandvoorter Allee gelegen, tegen f 8 per M2. B. en W. stellen voor, te benoemen tot ambtenaar van den Burgerlijken stand J. C. Snel. B. en V/. bieden ter vaststelling aan een 2e wijziging der verordening voor de verdeeling van werkzaamheden van den Burgerlijken Stand. B. en W. bieden ter vaststelling aan een eerste wijziging van de Verordening regelende de samenstelling van den werkkring der Com missie van Bijstand van B. en W. in het be heer van en de zorg voor het Grondbedrijf. Voor de benoeming van rentmeester van het grondbedrijf is de volgende voordracht op gemaakt 1. N. Vos, 2. A. v. Wingerde. Apologetische cursus. Op Donderdag 22 December a.s. des avonds te 8 uur, direct na het houden van de Vriendenkring-oefe ningen in de Kerk, zal voor de leden van den R.K. Volksbond en voor de leden van den Vriendenkring een Apologetische cur sus worden gehouden in het vergaderlokaal beven de Zusterschool aan de Kerkstraat door den Z.Eerw. heer J. J. Hoggeman, kapelaan der parochie. Lezing met lichtbeelden. In het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan de Mahustraat, zal Donderdagavond te 8 uur een vergadering plaats hehben voor de leden van den R.K. Vrouwenhond. Die avond zal zeker interes sant zijn voer de leden, daar tevens een lezing met lichtbeelden wordt gegeven over de Kleine H. Theresia. Voor niet-leden, welke deze lezing willen bijwonen, is 'n geringe entreeprijs vastge steld. Een vrouwelijke politic-agent? Zaterdag avond had in het gebouw Thalia een soi- rée plaats van de dansclub Thalia. Te mid dernacht half één geraakten eenige dansers aan het vechten, zoodat de heer Opbergen zijn dienstbode naar het politie-bureau zond en assistentie verzocht. De agent van B. was alleen op het bureau en mocht dus zijn post niet verlaten, terwijl zijn collega's op straat surveilleerden. Daar echter de dienstbode zich bereid verklaar de op het middernachtelijk uur de wacht te houden op het bureau, ging de agent naar het gebouw Thalia, alwaar hij' op bevel van den heer Opbergen de zaal ontruimde om later den vrouwelijken agent op het bureau weer af te lossen. Tweede groote Nationale Pluimvee- tentoonstelling. In de groote zaal van Hotel Fl©ra wordt de 2de groote pluimvee- tentoonstelling gehouden, die Vrijdagavond met eenig ceremonieel geopend wercl. De Eere-Voorzitter, de heer J. H. A. Vooren, heet bij deze opening alle genoodig- den hartelijk welkom en neemt het een voor recht, dat hem de vereerende taak der opening is opgedragen, waar er in deze gemeente meerdere meer bevoegden dan hij, daarvoor in aanmerking komen. Spr. deelt mede, dat de Burgemeester aan het comité bericht van verhindering inzond en er den wensch bijvoegde, dat hij hoopte, dat de Tentoonstelling in alle opzichten mocht slagen. Nog was bericht van verhin dering ingekomen van weth. Balvers en van het raadslid., Dr. van der Schoot. In het bizonder heet de heer Vooren de aanwezige dames welkom, de aanwezige leden van den Raad en Mr. Sens, gemeente secretaris. Deze tentoonstelling is, wat het aantal inzendingen betreft, een succes te noemen waren er verleden hjaar 360 inzendingen, thans is het getal 600 bereikt. Eet bestuur der Postduivenvereeniging en dat van de Hill. Pluimvee-vereeniging, resp. Vooruit en Streven tot Verbetering, heeft handen vol werk gehad, om de expositie zoo luisterrijk mogelijk te doen zijn, maar deze besturen hebben dan ook eer van hen werk. Het doel de- vereeniging en van deze Ten toonstelling is niet alleen de bevordering van het fokken van kleinvee, maar evenzeer, om te leeren, hce men dit op de beste wijze kan verzorhgen. De tentoonstelling laat ons de behaalde resultaten zien. Om b.v. alleen maar bij de zoo nuttige kippen te blijven, moet worden vastgesteld, dat de verzorging daarvan zelfs grocter is dan die voor den menscb, hetgeen spr. nader uiteen zet. Een verblijdend feit mag het heeten, dat de steun der inwoners, aan dit streven ver- ieensd, alle lof verdient. Er zijn niet minder dan 231 eereprijzen, waaronder een zilveren legpenning van den Commissaris der Pro vincie, een groote verguld zilveren medaille van de gemeente EHliegom, een gouden medaille van den heer Gerard Teikamp, enz. enz. Spr. hoopt, dat deze mooie voorbeelden het volgend jaar nog rr.eer navolging mogen vinden, cpdat ook de groote pers van de ten toonstelling kennis zal nemen en foto's op zal nemen van de mooiste inzendingen. Hierna verklaarde spr. de tentoonstelling geopend. Na de aanbieding der eerewijn, verzocht de voorzitter aan zuster Ter Korst, het lint te willen doorknippen, zoodat de tentoon gestelde dieren konden worden bezichtigd. Er zijn vele zeldzame exemplaren inge zonden en aan elke kooi hangt een beoordee- lingskaart, waarop de goede eigenscha pen van het dier vermeld zijn en mede de onvol maaktheden. Een en ander getuigt van het onuitputtelijk geduld, dat de keurmeesters moeten h'ebten bezeten, bij hun omvangrijk werk en waarvoor hun een verdiend woord va dank werd gebracht. WIJ LEVEREN U DAARVOOR DE BESTE DRANKEN: PUNCH per ilesch 2.25, 2.90, 3.30, 3.65, 4.35 en 4.60 3.75, 4.40,5,enz. COGNAC RUM ARAK ORANJE BOOTZ ROODE BORDEAUX BISSCHOPWIJN 3.- 4.5.10, enz. 4,80 en 5.20 5.10 0.90, enz. 1.—. KERSTBROOD

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 8