Soort en Wedstrijden mm. m& m H It irnkm Haverschmidt s Klaje Advertentiën ll.ifli. Bi Bi AFBRAAK VEILING De Residentie! ode mm wmrï\wm m DonarHaarlem 39. MM. IwM. 'wÈ.'MM if a Wm t Jac. G. van der Staay May M. P. J. Coelen WEGENS DEN ENORMEN TOELOOP Ie KLAS PARTIC. INBOEDEL. Adverteert in dit blad! SNELVERBAND. PRIMA STUDIE-PIANO VanWouw's Pianohandel A. P. DE GRAAFF YoorVrsag-en Aanbod ADVERTENTIËN Aankomend Meisje Hulp i. d. Huishouding flinke jonge Werkster NET MEISJE Hulp in huis flinke Werkster R.K. MEISJE DIENSTBODE beschaafd Meisje GEVRAAGD TE KOOP HUIZEN TE KOOP BLOM 8c DE VRIES MELKMARKT ALTAARTJE Kost en inwoning Heerenhuizen TE KOOP Huis met Garage TE HUUR KATHOLIEKEN Uitslagen. Buiten de competitie. D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM. R.K. Athl. Club „Excelsior". WIELRENNEN. Moeskops doet weer van zich spreken. BILJARTEN. Het Ned. kampioenschap klein biljart. GYMNASTIEK. De vlag der Olympische Spelen. Het Olympisch keurkorps der Vereenigde Staten. SCHAAKRUBRIEK. WMFt\m WM A Wm ÉH rnM Wm èPII IÉÊé É51 ..WA BEVERWIJK. VELSEN. HEEMSTEDE. Tijdelijk BELANGRIJKE fRlJSV ERLAGI NG op alle STOOM- en VERFGOEDERE N TASSAVON maarwaschmiudel Koninginneweg 48 - Tel. 10768. Luxe Auto- V erhuurinrichting 15 en 20 cent per K. M. Vakkundige Reparatieinrichting GARAGE KOORSTRAAT 1. Overhemden Strijkster Brood- en Banketbakkerij bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, alsook voor Schoveningon, het Westland enz. plaatst men het best in Nobelstraat 2 en 2a 's-GRAVENHAGE Koopt aan Stafinnskinsken alleen dit lectuur, welke - geen gevaar oplevert H. B. S. Ajax D. 0. N. A. R.Haarlem 00 gestaakt 3—9 Parijs: Ent. ParisienneHertha (Berlijn) 53 Parijs: RedstarHertha (Berlijn) 31 Marseille: Olympique—Simmer.ng (Weenen) 51 Fürth: Spielverein. Fürth—Slavia (Praag) 2O Dortmund: Dortmund '08Tubantia 5—6 Hagen: Turn u Rasensp Verein. 1872Tubantia 74 Elberfeld: S. V. GermaniaE. D. O. 13 MeiderichEdo 2—3 Elberfeld: Sporcl. ElberfeldV.U.C, 1—5 Benrath: Verein füt Leibesübungen V.U.C. 3—2 Rheidt: Rheidster S. V.Roennond 51 Met het vooruitzicht een vergeefsche reis te maken trokken de roodbroeken Maan dagmorgen naar Hilversum voor den uit wedstrijd tegen de hekkesluiters der af- deeling. Tegen alle verwachting in, bleek het terrein van het Sportpark in uitsteken den staat, zoodat scheidsrechter Repeliers niet anders kon doen dan laten spelen. Door verhindering van Goedhart speelde Bieshaar op de spilplaats en verleende M. Houtkooper weer eens zijn medewerking. De opstelling was: de Vries Torringa, Van Dalen Dik, Bieshaar, Moolenaars Huisman, de Geus, Houtkooper, Smits, Polanen Haarlem laat Donar hef eerst het voor deel van den vrij sterken wind en Donar is dan ook aanvankelijk sterker. Lang duurt dit overwicht niet en wanneer de Haarlem voorhoede den aanval overneemt benut Smits eerst een voorzet van Polanen en daarna een voorzet van Huisman, 02. Het is intusschen gaan sneeuwen, maar er wordt doorgespeeld. Na fraai samenspel met Hout kooper scoort de Geus no. 3. De midden linie van Haarlem dringt steeds op, waar van de linksbuiten van Donar profiteert om tegen te scoren, 13. Nadat Donar een strafschop heeft gemist passeert Houtkooper een zestal tegenstanders en brengt den stand op 14. Rust 14. Ook na de rust is Donar het eerst in den aanval, maar spoedig verhoogt Houtkooper de score tot 15. Donar scoort dan een tweede doelpunt, waarna Huisman er 2—6 van maakt. Donar krijgt dan een doelpunt cadeau, wat door Haarlem met een drietal doelpunten (Houtkooper, Bieshaar en Smits) wordt beantwoord. Met 93 voor Haarlem komt het einde. VITESSE—R.C.H. 2—5 R.C.H. heeft gisteren in Arnhem een friendly game gespeeld tegen Vitesse en dien wedstrijd met sprekende cijfers ge wonnen. Het door de Arnhemmers vertoonde spel •was niet bijzonder sterk en gaf de R.C.H.'ers niet zoo bijster veel moeite om met de over winning te gaan strijken. Ondanks de groo- ten regenval van de laatste dagen was het terrein op Monnikenhuize zeer goed bespeel baar, doch daar het weer niet zoo heel aan trekkelijk was waren niet veel toeschouwers aanwezig, toen om even twee uur scheids rechter Apeldoorn de volgende elftallen in het veld floot. Vitesse: Spanjaard Horsten Mulder Tap N.N. Vaags Holla, Mulder, Hendriks, Gordinau de Gouberville, Gerritse N.N., Ruis, Verkerk, van Dam, Nachtegeller Muller Nieuwenhuis Krom Prevost Kuit Radsma R.C.H.: Vitesse trapt af en direct nemen de R.C. H.'ers den bal over en bestormen het Arn- hemsche doe, waarin keeper Spanjaard vanaf het eerste moment van den strijd tot de laat ste minuut een goede partij stond te spelen. Desondanks krijgt van Dam al spoedig een goede kans, doch na tweemaal schieten belandt de bal eerst in het doel. Verkerk schiet dan eens precies naast, R.C.H. krijgt een corner te nemen en dan profiteert Hendriks van .een mistrap van Prevost om gelijk Je maken. Het spel van Vitesse heeft inmiddels niet Veel te beteekenen en meestal wordt op de helft van de thuisclub gespeeld. Tweemaal achtereen schiet Verkerk dan in de handen van den keeper, die telkens fraai redt. R.C.H. maakt dan een doelpunt dat wegens buiten spel wordt geanuleerd, maar dan gelukt het Ruis uit een fraai door N.N. aangegeven bal den stand op 21 te brengen. Nog voor de rust maakt Verkerk uit een pass van Ruis het derde doelpunt voor R.C.H. De tweede helft pakt Vitesse direct flink aan en belegerd geruimen tijd het R.C.H.- coel. Het ontbreekt de Arnhemmers echter aan een goed schutter, de gemakkelijkste kansen worden met evenveel gemak omzeep gebracht. Verkerk daarentegen kopt eens schitterend in, doch weer redt de keeper. R.C.H. blijft dan in het veld vrijwel door loopend sterker en alleen het gcede keepen van Spanjaard en het robuste spel van Hor sten voorkomt althans voorlocpig gevaar. Het gelukt dan tenslotte toch nog aan Hendriks om het eerste te scoren en dus de stand op 32 te brengen. Dan is het echter met Vitesse gedaan want kort daarop scoort eerst Ruis no. 4 na goed werk van Verkerk en kort voor het einde maakt van Dam nog het vijfde doelpunt eveneens een gevolg van goed doorzetten van de Kaarlemschen cen- tervcor. Met dezen stand breekt dan het einde aan van dezen in de beste verstand houding gespeelden wedstrijd. Junioren-Competitie. Programma 1 Januari 1928. Mede in verband met den ongewonen dag en verschillende verzoeken om vrijstelling, worden voor bovengenoemde datum geen wedstrijden vastgesteld. Gelieve hiervan nota te nemen. De competitieleider P. P. SMIT,. Atjehstraat 12, Haarlem-Noord. Opger. 17 Juni 1920. Aangesloten bij den D.H.A.K. Secr.: KI, Houtstraat 117 rood Zooals was te voorzien en de traditie getrouw, trof de vereeniging „Wilskracht" te A'dam het dit keer weer zeer slecht met het organiseeren van een wedstrijd. Bij het vertrek uit Haarlem, dat een paar uur vervroegd moest worden, daar de te spelen voetbalwedstrijd geen doorgang kon vinden en de start voor den veldloop dus vroeger plaats vond, viel er al een „ietsje" sneeuw, doch wie weerhoud ie van een veldloop onder P. Bergsma's leiding, een van Am sterdam's „grootste" mannen op het gebied van Roomsche sport? Ook de deelname was voor deze gelegen heid bijzonder slecht te noemen en na eenige „slachtoffers" van de schaats die wel ingeschreven hadd"n, doch hoogst- waarschijnnlijk niet ..fit*' waren verschenen er 6 aan de start. Na zich danig ingepakt te hebben werd gestart en begon het „waterballet' want er werd niet „gezwab berd wat zooals begrijpelijk is onmogelijk was. Het parcours was gezien de omstandig heden, geweldig zwaar en had tot resul taat, dat J. Dijkman, Wilskracht, het eerst „binnen liep' gevolgd door onzen crack en kampioen daarna G. Bonke, P. Klumper en H Mathot, allen A. C. E. en Steffen, Wils kracht, sloot de stoet. Ondanks alle kou toch een mooi succes voor onze vereeniging, daar ieder een prijs, uitgereikt door den heer G. Wester, veld, in ontvangst mochten nemen. Na afloop nog een pittig woordje van de D. H. A. K.-secretaris, wat veel bijval vond en wel doordat P. Bergsma voor alle aanwezigen de „koek en zoopie" had klaar staan. Nadat de fotograaf zijn werk had ver richt, behoorde deze sportdag weer tot het verleden. Moeskops slaagde er te Parijs in beslag te leggen op den Grand Prix de Noël. Vol gens de Crt luiden de uitslagen: De series waren vcor Michard, Martinetti, Faucheux, Moeskops, Degraeve en Piani, de herkansingsritten voer Dempsey, Schil- les en Mourand. Eerste demi-finale: 1. Michard, 2. Demp sey, 3. Degraeve: Tweede demifinale: 1. Faucheüx, 2. Piani, 3. Scbilles. Derde demi- finale: 1. Moeskops, 2. Mourand, 3. Marti netti, Finale, le rit: 1. Moeskops, 2. Faucheux, 3. Michard. 2e rit: 1. Moeskops, 2. Fau cheux, 3. Michard. 3e rit: 1. Michard, 2. Faucheux, 3. Moeskops. Totaal klassement: 1. Moeskops, 2, Fau cheux, 3. Michard. Schmidt winnaar. Het onder leiding van de biljartvereeni- ging Maasstad tc Rotterdam gehouden tournooi om het Ned. kampioenschap klein bi'iart is gewonnen door Schmidt. De eindstand luidt: Schmidt Rudelsheim Sweering Van Bever Van Eijmeren Slikker Visser Mulders gew.p, pt. brt. h.s. alg.gem. 1982 135 66 1728 104 224 1842 143 95 1853 149 1840 149 1837 151 1680 146 15 30 126 82 74 64 114 96 14.68 16.61 12.88 12.43 12.34 12.16 11.36 12.14 KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. 2e KLASSE. Mienis zegeviert wederom. Buitengewone spanning kenmerkte het tournooi-om het 2e Klas kampioenschap, het welk 2en Kerstdag in „Olympia" werd beëin digd. Na de wedstrijden van Vrijdag waren er nog 6 serieuse candidaten voor den titel M:en,s en v.d. Berg hadden elk 1 verloren partij terwijl Booiman, Lubbers, v. d. Ber~ en Tabbers elk 2 verliespunten geboekt had den. Mienis en v. d. Berg ontmoetten elkaar Za terdagmiddag reeds. Zooals gewoonlijk stond de Kampioen in den beginne achter, doch j liep tegen het einde in en won met 150121 car. De match Schippers (H.N.) v. d. Berg (Vriendenkring) was zeer spannend en op 119 was de stand nog gelijk, v. d. Berg scoorde toen een goede 16, waarna het pleit spoedig beslist was. Na een gelijk opgaand begin nam v. d. Berg langzamerhand op Tabbers (D.E.S.) een grooten voorsprong en won na 26 brt met 150—105 car. Timmer (Olympia) zag zich door Schippers geslagen en boekte daardoor zijn vierden ne derlaag. Eén der meest spannende partijen van het tournooi was de wedstrijd Lubbers-v. d. Berg. Nadat laatstgenoemde tot 100 de lei ding had, kwarti de D.E.S.'er opzetten, waar door de stand na 31 beurten 137135 voor v. d. Berg was. Zijn partner maakte toen met een eindserie van 15 de partij uit. Op beslissende wijze verwees Overweg (D.E.S.) daarna Timmer (Olympia) naar de laatste plaats. Door sterk spel van eerstge noemde moest de „Olympiaan" met 15075 car. het onderspit delven. Wat niemand verwachtte, gebeurde in de j voorlaatste partij. Mienis werd door S. l'Schippers geklopt. De Velseroorder speelde j een schitterend partij en stempelde door zijn gedurfde stooten deze match tot één der j beste van het tournooi. Mienis kreeg lastige aanvangstooten en had bovendien geen ge luk. De eindstand werd 15046. Na een geanimeerde wildwedstrijd op de „Vlotbrug" door de ijverige feestcommissie georganiseerd werd onder groote belangstel ling aan de beslissende match begonnen. Booimanhad weliswaar 3 partijen verloren, doch, indien hij Mienis klopte, kon zijn moyenne den doorslag ten zijnen gunste ge ven. Beide rivalen gaven elkaar niets toe en Booiman beantwoordde Mienis' series van 16, 18 en 24 met 21, 11 en 19, zoodat na 18 beurten de stand 9392 was. De Kampioen was daarna niet meer te houden, scoorde kort na elkaar 13, 14 en 13 en won spoedig partij en titel. Uit onderstaanden eindstand blijkt het weinige krachtsverschil tusschen de deel nemers gew. verl. Mienis 5 2 v. d. Berg 4 3 Booiman 4 3 Lubbers 4 3 Tabbers 4 3 Schippers 3 4 Overweg 2 5 Timmer 2 5 alg. gem. 4.83 4.89 4.87 4.56 4.19 4.— 4.47 4.23 DE VOOR-OLYMPISCHE PLOEG. De Vóór-Olympische ploeg, die met zulk groot succes Zaterdagavond te Alkmaar optrad, bestond uit de turners Licher en v. d. Vinden uit Alkmaaf, Boot uit Noo'rd- Scharwoude, Pouw en Jacobs uit Amster dam, Melkman uit Bergen op Zoom, Jonge- neel uit Rotterdam en v. Dam en Winia uit Den Haag. Uit dit negental zal het Olym pische zestal worden samengesteld. TOETREDING TOT HET K. N. G. V. De Gymnast ek- en Athletiekvereeniging „Olympia" te IJmuiden, sinds April 1926 proeflid van den Kennemer Turnkring, heeft toelating tot het Kon. Ned. Gymn. Verbond verzocht en wel als buitengewoon lid, daar de Kon. goedkeuring op haar statuten nog niet is aangevraagd. Als het aan het Kring- bestuur gevraagde advies gunstig luidt, zal deze vereeniging op 1 Januari a.s. lid zijn van het K. N. G. V. Ook de Turnvereeniging „Santpoort" te Santpoort overweegt eveneens om tot het Verbond toe te treden. Deze vereeniging is sinds Mei 1926 proeflid van den Kring. Een besluit is echter door deze vereeniging nog niet genomen. KENNEMER TURNKRING. In de gehouden vergadering van de Tech nische Commissie van den Kennemer Turn kring, werd de voorzitter der T. C., de heer T. Dekker, aangewezen als afgevaardigde naar de Technische Bondsvergadering op 12 Febr. a.s. te Urtrecht te houden. Tot leider der Kringzaaluitvoering op Zaterdag 3 Maart a.s., in den schouwburg aan den Jansweg te Haarlem te houden, werd de heer W. H. Verkes benoemd. Aan de leiders der deelnemende vereenigingen zal een opgave gevraagd worden van door hun ver eeniging uit te voeren nummer, waaruit de T. C. van den Kring in overleg met die lei- het programma zal samenstellen, het- w k naar den we s 1 de T C.zeerg v izerd zijn. Het gymnastische gedeelte van de wissel- prijswedstrijd heeren, werd op verzoek der deelnemers uitgesteld. Het ligt in de bedoeling aan de gymnastiek- wedstrijden voor dames en heeren, welke in drie graden zal worden gehouden, een vereenigingswedstrijd te verbinden en wel, dat in eiken graad de punten van de vier of vijf best geplaatste turner of turnster van elke vereeniging zullen worden samengevoegp Naar aanleiding van de bespreking van het werkprogramma der T. C. voor 1928, werd ook vereenigingswedstrijden voor adspiranten of een afzonderlijken adspi- rantendag besproken, in verband echter met de Bondsuitvoering met Pinksteren te Utrecht en een mogelijke Kringuitvoering, zullen deze plannen in 1928 althans niet uit gevoerd worden. De heer P. Dijkstra, die als T. C. lid zich op de a.s. Kringvergadering niet meer her kiesbaar wenschte te stellen, kwam op aan drang van Bestuur en T. C. op dat voornemen terug. Deze vergadering werd bijgewoond door voorzitter en secrefaris van het Bestuur. DE TECHNISCHE ADVIES COMMISSIE. Toen met Januari 1927 de Gewesten wer den opgeheven, werd door de turnkiingen in Noord-Holland een commissie ingesteld, om het gezamenlijk optreden der Kringen te onderhoudenden te regelen. Deze commissie, de Technische Advies- Commissie genaamd, bestond uit de heeren J. Hop, Haarlem, J. Theinert, Zaandam en P. Rijswijk, Hoorn. Nu het afgelóopen jaar gebleken is, dat deze commissie geen reden van bestaan heeft, de kringen voelen schijnbaar niets meer voor een gezamenlijk optreden, stellen de leden voor, de commissie maar te ontbinden. Is 't u bekend, dat er een Olympische vlag bestaat? Het volgend voorjaar zult ge op het Amstelveenscbe Kasteel tusschen tal van dundoeken ook de Olympische kunnen aanschouwen. Op een witten grond bevin den zich vijf gekleurde, in elkander gedraaide kringen. De beteekenis van deze cirkels is, van de eerste, de blauwe Europa; de tweede stelt Azië voor en is geel gekleurd; de derde Zwart Afrika; de groene ring (de vierde) Australië en de laatste rood Amerika. In Cincinnati hield de Amerikaansche Amateur Athletiek Union haar jaarlijksche algetneene vergadering, waar behalve de gewone bondsaangelegenheden aan een der gelijke vergadering verbonden, de Olym pische Spelen een belangrijk punt van be spreking vormden. Allereerst werd de po pulaire L. Robertson weder als leider van de Amsterdamsche reis benoemd. Op deze ver gadering was men algemeen de mèening toegedaan, dat met het oog op het beschik bare materiaal Amerika dit keer een sterker ploeg over den Oceaan zou zenden dan tot nu toe gedaan. Wel is men overtuigd, dat de lange afstanden de zwakste zijde der Ameri kanen is, echter heeft men daartegenover in Hynes een speerwerper, die regelmatig over de 60-Meter werpt. Niettemin stelt het Comité zich voor, hetzij krachtig of minder krachtig ontwikkeld, voor elk num mer van het programma haar vier sterkste vertegenwoordigers af te vaardigen. Geen enkel punt wil men den tegenstander cadeau doen, waarom men elke gelegenheid aan grijpt dit aantal zoo hoog mogelijk op te voeren. Het Amerikaansche keurkorps zal circa 120 athleten omvatten, welk aantal men nood zakelijk oordeelt om het overwicht van vroe gere Olympiades ook ditmaal te behouden. Als leider der Marathon-looper werd aan gesteld J. Haynes, de winnaar van de Mara thon in 1908. In Michelson en Zuma ver meent men vertegenwoordigers te bezitten, welke op dit nummer de meeste kans op succes hebben. In elk onderdeel wordt momenteel zeer krachtig getraind; de athleten leven uiter mate sober, kortom wordt alles in het werk gesteld om in de beste conditie aanstonds de veertiendaagsche reis te aanvaarden. De stemming is dan ook in de Vereenigde Staten vrij optimistisch en is men ten stel ligste overtuigd, dat de „stars and stripes" ital van onderdeelen zullen zegevieren! Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan den Schaakredacteur der Nieuwe Haarlcmsche Courant, Nassaulaan 49, Haarlem. In onderstaande partij uit den Landen- wedstrijd te Londen, ontmoetten de kam pioenen van Engeland en Nederland elkan der. M. Euwe. .Wit, F. D. Yates. Zwart. (Spaansche partij.) Partij No. 10. Wit. Zwart. 1. e2e4 e7e5 2. Pgl-f 3 Fb8c6 3. Lf 1—b5 a 7a6 4. Lb5a4 d7—dó 5. cf2d4 Lc8d7 6. La4 có Ld7 có 7. Pbl—c3 Pg8f 6 8. Ddl—d3 Dd8e7 Zwart had hier den witten d-pion moeten nemen, met ongeveer gelijken stand. Thans krijgt hij moeilijk spel. 9. 0—0 g7g6 10. Dd3c4 Deze zet is zeer sterk. Indien Zwart nu denkt een pion te winnen, komt hij als volgt in het nadeel: 10.Pe4: 11. d5, Pc3; 12, dc6 Pb5, 13. cb7: enz. Zwart kan nog op andere manieren den pion trachten te winnen, doch ik heb geen variant kunnen vinden, waarin hij gelijk spel haalt. De leergrage lezer bestudeere het eens! De gegeven variant is de interes santste. 10. Pf 6—d7 Om op 11. d4d5, Pd7b6 te spelen. 11. Lele3 e5 d4 Ruilt nu wel een sterken witten pion uit, doch na 12. Le3 :d4 Heeft wit prachtig ontwikkeld spel. 12 .Pd7e5 13. Ld4e5 e5 14. Pc3d5 d6 15. Tf 1dl Ta8d8 Op 15.Lf8e7 zou Wit weliswaar Dc4b3 spelen met de dreiging Pd5b6! doch door den tekstzet komt Zwart nog meer in het nadeel. 16. Pd5c3! Dd6f6 17. Tdl :d8 Ke8 d8 18. Pc3d5 Stand na 18. Pc3d5. zijn stukken te veel. - sterker. 8. Pblc3 9. Pc3d5! 10. Pb5c7f 11. Ddl—f3f 12. Lf 1—c4 Zwart heeft nu wel een stuk meer, maar Wit's aanval is vernietigend. 12. Pc6d4 13. Pd5 f6t d5d4 14. Lc4 :d5t Kf7—g6 -, Lc8e6 7 f5—f4 f4 :e3 Ke8f 7 Pg8—f6 Stand na 14. Kf7g6. WiM. 18. Df6d6 ZwaTt moet zijn Dame wel weer naar dit veld terugbrengen. Dat ze niet op f6 kan blijven, is duidelijk, ook dat ze niet naar e7, f5, g5, of h4 kan en voor De6? Zie on derstaande variant: 18Df6e6; 19. Pf3—g5, De6—d7 of g4; 20. Pg5 f61 19. Tal—dl Kd8e8 20. Pf 3—g5! Wit dreigt thans Pg5 f7, Ke8 f7, Pd5 c7f. 20. Lc6 :d5 21. Tdl d5 Dd6—f6 Ook al het andere verliest snel, hieron der een variant: 21. Dd6—e7, 22. Td5 e5, De7 e5, 23. Dc4 £7t, Ke8—d8, 24. Pg5—e6f, Kd8c8, 25. Df7e8f en mat. 22. Dc4 :c7 Lf8—d6 23. Dc7 dó Zwart geeft op Een door Euwe fraai gespeelde partij. Parlij No, 11 is een beroemde partij tusschen de grootmeesters: P, Morphy, Wit A, Anderssen, Zwart (Siciliaansche partij). Wit Zwart 1. e2e4 c7—c5 2. Pgl—f3 Pb8c6 3. d2—d4 c5 d4 4. Pf 3 d4 e7—e6 5. Pd4b5 d7—dó Sterker is een begin te maken met het ontwikkelen der stukken, door bijv. 5, Pg8£6. 6. Lel—f 4 e6c5 7. Lf 4—e3 f7—f 5 Zwart verwaarloosd de ontwikkeling van Hoewel e7 nu ook niet bepaald een ideaal-plaats voor den koning is, lijkt ras Kf7e7 toch nog verkieselijk boven den tekstzet. 15. Df 3h5 Kg6 f 6 16. f2 e3 Pd4 c2 17. Keie2! Zwart geeft op Tegen Thlfl is inderdaad geen parade. De partij is uit het jaar 1858. Oplossing probleem No. 6, Stand in cijfers: Wit Kgl, Db3. Zwart Kal, pionnen a2, g2, f3, g3. Wit speelt en forceert de winst als volgt: 1. Db3b6, f3—f2f, 2. Kgl g2, f2—fl haalt dame en geeft schaak; 3. Kg2: fl, g3g2f, 4. Kfle2ü Op iederen anderen zet is het pat, g2gl haalt voor de tweede maal dame. 5. Db6 gif, Kalb2, 6, Ke2d2! a2al dame (derde keer). 7. Dglb6+, Kb2a6, 8. Db6—a5f, Ka6—b7, 9. Da5— b4t, Kb7a7, 10. Kd2c2ü gewonnen. Probleem No, 8. Auteur A. Bolus. Stand in cijfers: Wit: Ke6, Dg4, Td8, Pd5, Pd6, La3, Lhlpionnen c2, f2, a4, h4, e5, b6, c6. Zwart: Kd4, Tf4, Pb2, pionnen a5, g5, a6. Een moeilijk probleem, met «en verras sende afwikkeling. Van probleem no. 5 zond de heer P. Duijn een goede oplossing in. Oplossingen worden ingewacht binnen tien dagen aan het hoofd van deze rubriek, vermelde adres. Burgerlijke Stand. Getrouwd: A. Wag- man en W. L. Suijk. Geboren: z. van A. van Noort-Bergsma. z. van G. Snel-Heineman. z. van F. Nijsen-Jacobs. z. van A. J. M. Hooge- veen-Scholten. EMIGRATIE NAAR CANADA. B. en W. stellen den raad voor hen voor 1928 een crediet te verleenen van 500.— ten behoeve van de toepassing der regeling met de Emigratie Centrale Holland, -waar bij van gemeentewege een bijdrage kan worden verleend in de zeepassagekosten van emigranten naar Canada. Badhuis. In hei Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 19 tot en met 24 Dec. genomen 450 douchebaden, 40 kuip baden. Aan 4 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 2 volwassenen gebruik gemaakt. Eenige en algemeene kennisgeving. Voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, over leed heden tot onze diepe droef heid, na een korte ongesteldheid in de Maria-Stichting te Haar lem, onze dierbare Echtgenaote, Moeder en Behuwd-Moeder PETRONELLA MARIA MERTENS göb. Kramer. in den leeftijd van 56 jaar. Uit aller naam: P. J. MERTENS Heemstede, 26 Dec. 1927. Kerklaan 65. De H.H. Uitvaartdiensten zul len plaats hebben op Donder dag 29 Dec. a.s., in de Parochie kerk van den H. Bavo te Heemstede, ten acht uur en ten half negen uur gezongen H. Mis van Requiem, daarna de begra fenis aldaar. GETROUWD: en De Heer en Mevrouw VAN DER STAAL—COELEN bedanken voor de )"ele blijken van belangstelling bij hun "Uwelijk ondervonden. Ubbergen, 27 Dec. 1927. van belangstellenden worden allen bij gelegenheid van de opening van hel pas verbouwde PATRONAAT uitgenoodigd een bezoek te brengen aan het Sint Antonius-Patronaat, Zijlsingel 2 (ingang Brouwerskade). Toegang kosteloos en zonder entree-bewijs. Het Patronaat staat VANDAAG en WOENSDAG 28 DECEMBER, des avonds van 7 tot 10 uur ter bezichtiging open. Uw bezoek zal door het Patronaatsbestuur ten zeerste op prijs worden gesteld. Wegens spoedig vertrek direct ter overname: mod. zeer chique Inboedel, w.o. prachtvol Q. A. salon club-ameu blement, bekl. m. vochlechte Velours, 150salontafel 15,groot buf fet, dressoir 80.gesl. spiegel, 25.(alles massief eiken); zw. pl. overgordijnen 12.50 per stel en eeni ge a 10.per stel; fraai Turkistan karpet, pl.m. 2K>X3!4 Mr. 50. theekast 20rooktafel m. gedr. kop. blad 15.salonmontuurlamp 25.hoogst moderne massief eiken woonkamer (handwerk, volgens teekening), best. uit dressoir, 2 fau teuils, 4 stoelen (velours bekleecfing), tafel, spiegel en theebuffet, 240. (het theebuffet afz. 65.16 els karpet ƒ20.schemerlamp m. zijden kap, compl. 35.dito 30.lamp (beschilderde kap) 10.velvet gang- en traplooper, pl.m. 23 els 30; dito pl.m, 20 el 25.emaille bad en wandgeyser en douche 50.—; als mede eenige z. m. schilderstukken, gravures, kleedjes, divankleed, lancas ter gordijnen, mysteries enz. Benevens CADILLAC 2 pers. sportorpedo, pri ma banden (en 2 reserve) 400. Over te nemen hedenavond, bij voor gang- en traplooper, pl.m. 23 el, 30.— derdag na 10 uur v.m. VAN EÈDEN- STRAAT 30, tegenover Van Eeden plein. Voor het volgen van een CURSUS E. H. bij O., worden schriftelijke aan vragen verwacht vóór 1 Januari, aan het secretariaat KRELAGESTR. 18 r. F150.- ter overname, door inruiltng ver kregen. Mooie volle toon en beslist zonder gebreken. Te zien en te bespelen -- DiSSTHAAT 41 (wtniO GtDCPOHF.ERQ) SEliKU»; TtERZEEOTEPAPAAT VEKKRL1FB/AR iriFLESSCtfi-N L VAN VERSCHILLENDE GROOTTE. I AFDOENÖ MIDDEL TEGEN KOOV TARSAVON COMPANY - HAARLEM 4 regels p. plaatsing fo.60 Elke regel iaeer f 0.15 BI) VOORUITBETALING gevraagd, op mod. atelier MAISON DAMES. Gr. Houtstraat 102rd. Voor dadelijk biedt zich aan een nette R.-K. bov dc 40 jaar, voor den dag. Binnen Haarlem. Goed koken en voork. werkzaamh. will. verr. Uitst. ref. Br. onder No. 5054 Bur. van dit blad. Mevr. KEESOM, Zomervaart 20 a, Haarlem, vraagt voor 2 a 3 dagen per week. Mevr. JACOBS, Julianastraat 6, vraagt een goed kunnende koken en werken. Jongeman, 23 jaar, eigen zaak, zoekt liefst weduwe 35-40 jaar. Kind geen bezwaar. Brieven aan A. L. VAN ES, Aalsmeer. Gevraagd een voor Vrijdag en Zaterdag. Mej. Lind ner, Zijlwég 286. Er biedt zich aan een net 18 jaar, voor dag en nacht. Liefst hui selijk verkeer. Brieven onder No. 5045 Bureau van dit blad. Gevraagd nette zelfstandig kunnende werken .Hoog loon. Fa. J. II. SWEERTS, Kleine Houtstraat 1, Haarlem. Er wordt gevraagd een net dag en nacht, met huiselijk verkeer. BAKENESSERCRACHT 26. Zoo spoedig mogelijk gevraagd be kwaam Firma Wed. B. KLAUWERS, Mid- denvaart, Santpoort. VOOR VAST, LICHT gepens. en kunn. fietsen de voorkeur. Aanmelden: GR. HOUTSTRAAT 130. te koop, in nieuw gebouwde wijk, te Haarlem. Ruime winkel en behui zing. Hypotheek aanwezig. Br. onder no 3555 bur. van dit blad. een AR, uitstekend geschikt voor melkventers en dergel. Adres: HAGE- LINGERWEG G 55, Santpoort. aan de Leidschevaart bij Schouwtjes- brug vanaf f6500. Te bevragen LEIDSCHEVAART 318 en WAGENWEG 29rood, Haarlem. Wegens omstandigheden een een hit en melkwagen te koop. Omzet pl.m. 1400 L. Br. onder No. 5024 Bur. van dit blad. Een mooi mahoniehout te koop met knielbank. Ruim 2 M. hoog. Rijksstraatweg 397, Haarlem-Nrd gezocht door R.-K. persoon, omtrek Santpoorterplein. Brieven met prijs- pgave onder No. 5044, Bur. v. d. blad. Twee naast elkaar staande solide te koop, aan Rijksstraatweg, Haarlem 2 a 14.000. Bevr. RIJKSSTRAAT WEG 397, Haarlem-Noord. wegens aanschaffing van auto Sim plex sportmodel Motor rijwiel. Pracht wagen en prima in orde, Prijs zeer laag. Tevens een F. N. 3 P.K. Motorrij wiel, NIEUW, voor zeer lagen prijs, ƒ400.—. H. v. DOORN, Koningstraat 146, Beverwijk. TE HUUR, mooi gelegen in Bloemen- daal, grens Haarlem. Huurprijs f900. Br. let. W. Adv. Bur. A. Vernont, Warmoesstraat 10. Ten overstaan van Notaris DONKER zal op WOENSDAG 28 DECEMBER, des morgens om 10 uur, aan de opslag plaats in dc Korte Graafwijkstraat te Beverwijk (ingang tegenover de Lu- thersche Kerk, Koningstraat, geveild worden een mooie en groote partij AFBRAAK. Te bezichtigen vóór de veiling. Notaris DONKER. 2 of 3 gr. kamers met vrije keuken en gedeelte zolder, voor 25 of 45. per maand. Centrum stad. Brieven onder No. 5052 Bur. van dit blad. koopt niet in winkets waar onzede lijk» si N. Malthnsiaanscflt artikelea worden verkocht of voorhanden zijn,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1927 | | pagina 3