V. O. C.—H. B. S. 2—7. ExcelsiorHilversum 32. D. F. C.—U. V. V. 7—0. Ajxa—R. C. H. 2—2. StormvogelsH. F. C. 't GooiFeyenoord 13. E. D. O. in Duitschland. Bloemendaal—Donar 53. Hilversum IIE. D. O. II 2—4. BelgiëOostenrijk 12. De Engelsche competitie. Turksche toebereidselen voor de Olympiade. De Olympische Winterspelen te St. Moritz. Het Roemeensche Voetbal. Haarlem II—V. V. A. II 3—1. 13 26—20 13 28—22 11 25—20 9 23—25 10 18—22 10 19—28 1.58 1.20 1.18 1 1 1.— 0.83 0.83 10 23—36 0.83 7 15—28 0.58 WIELRENNEN. R. K. F. Graaf WillemH. B. C. 0—3. T. Y. B. B. I—V. I. C. I 4—1. Korfbaluitslagen. HÖCKEY. CRICKET. De Flamingo's in 1928. TENNIS. Den HaagDusseldorf. H.B.S. speelt in zijn gewijzigde opstelling met Van Linge °P de middenvoor- en Smeets op de spilplaats. De Hagenaars zijn door hun veel beter combinatiespel on middellijk sterker. Vooral Lash stelt zijn medespelers herhaaldelijk in staat, goede schoten te lossen. Wanneer Lash eenmaal zelf een goed schot inzendt, slaat Bekkers den bal voor de voeten van Van Linge, die onhoudbaar doelpunt, 01, Bij V.O.C. vlot niets. Na goed aangeven van Lash doelpunt Van Linge voor de tweede maal, terwijl kort voor de rust Schorel den stand op 30 brengt. In de tweede helft heeft het spel van V.O.C. nog minder te beteekenen, terwijl H B.S. den voorsprong regelmatig vergroot. Van Linge maakt 40 en even later Lash uit een vrijen schop 50, terwijl kort daar op Van Linge het half dozijn vol maakt. Er volgt dan een periode van opleving bij V.O.C., waarin Weidema en Van Everdin- gen kort na elkaar ieder oen doelpunt ma ken, Kort voor het einde verricht v. Linge den hattrick en met 72 komt het einde. („N. v. d.D.") De Rotterdammers zijn het eerst in den aanval, zoodat Meinders al spoedig hande- lend moet optreden. Binnen eenige minuten weet Stclk reeds het net te vinden, doch dit doelpunt wordt wegens buitenspel niet toegekend. De aanvallen van Excelsior zijn slecht afgewerkt, zoodat succes voorloopig uitblijft De uitvallen van Hilversum dragen 'n gevaarliik karakter en het is v. Heecke- ren, die Hilversum de leiding geeft. 01. Excelsior pakt dan bete raan en na enkele mislukte pogingen weet v. Ommeren gelijk te maken. 11. Tot de rust blijft Hilversum in het offzr.sief. Na de hervatting is Excelsior weer het eerst aan het woord, doch Meinders staat steeds op de iuiste plaats. Een hard schot van Manssen kan hij slechts half keeren, waarna dezelfde peler den Rotterdammers de leiding bezorgt 21. In de volgende mi nuut vergroot Manssen «it een strafschop den voo-prong. 31. Het spel wordt dan te forsch, zoodat vele vrije schoppen uit gedeeld moeten worden. Een kwartier voor het einde verkleint Helderman, na keurig werk van Bitten, den achterstand, zoodat met 32 het einde komt. („Crt.") U.V.V. is volledig, D.F.C. mist Lebret, voor wien W. Moodschoek meespeelt. Aan vankelijk is het spel verdeeld, doch spoe dig blijkt, dat de Dortsche voorhoede aan merkelijk gevaarlijker is, dan die der gas ten. De vleugelspelers der bezoekers, Bui tenweg en Oosting, brengen telkens wel aardig op, doch het middentrio is niet in staat de voorzetten te benutten. Hun spel is te doorzichtig om den goedspelenden D F.C.-backs, De Bruijn en Eitz, moeilijkhe den op te leveren. Na 17 minuien opent De Vries, met een fraaien kopbal, de score. 10 minuten later brengt Van Dam, met 'n hard schuin schot, den stand op 20 en De Vries zorgt er voor, weer met een kop bal, dat rust met 30 voor de thuisclub aanbreekt. Na rust heeft het spel vrijwel eenzelfde verloop als daarvoor. U.V.V. speelt een ver loren spel en slechts een paar snelle door braken zetten den D.F.C.-doelverdediger, Born, enkele malen aan het werk. D.F.C. voert door Ruisch, (2], De Vries en v. Dam den stand op tot 7—0, waarmede 't einde komt. („Crt.") Een spannende, fraaie wedstrijd. R.C.H. heeft aan de verwachtingen vol daan en na een uiterst spannenden, doch niet minder mooien wedstrijd een gelijk spel op het gevreesde Ajax behaald. Dat is een fraaie prestatie, te meer daar het op Ajax grond geschiedde. Krom en zijn con fraters kunnen er dan met reden trots op zijn, omdat dit gelijke spel volkomen ver diend was als gevolg van algemeen goed spel. Alle spelers hebben het hunne er toe bijgedragen en verdienen daarvoor een pluim. Merkwaardig was overigens, dat toen de rust met den 11 gelijken stand was ingegaan, Ajax daarna geruimen tijd in het offensief was en ongeveer een kwartier voor bet einde Roelfsema, die voor van Dam was ingevallen, na een snellen uitval aan R.C.H. de leiding gaf. Ajax liet het er ook toen niet bij zitten en v d. Mei smaakte het genoegen om den gelijkmaker te scoren, kort voor het einde. Evenals dus in den wedstrijd op het R.C.H. terrein, behaalde Ajax ook nu weer in de laatste minuten het succes. Het spel van de Ajaxleden was over het algemeen ook goed, echter waren Hamel Andriessen Sr., van Kol en Volkers wel de besten. Ingenbleek viel tegen terwijl over het algemeen wel wat al te forsch gespeeld werd. Krom, van Dam, de Koning en Nieu- wenhuis werden allen min of meer gebles seerd, als gevolg daarvan. Desondanks had scheidsrechter v. d. Ende een niet bijster lastige taak, die hij naar be- hooren vervulde. Het is al ruim twee uur, als hij de vol gende ploegen laat aantreden: AJAX. de Boer, Andriessen Sr., van Kol,, Schetters, Andriessen Jr., Martens, Hamel, Ingenbleek, v. d. Meer, Volkers, Twelkerv R.C.H. Spoor, de Koning, Verkerk, van Dam, Hanse Krom, Nieuwenhuis, Geuskens, Prevost Kuyt Radsma. R.C.H. trapt tegen den laagstaanden zon in af doch Ajax is direct zeer actief en Radsma moet al aanstonds handelend op treden. Hij doet dat naar behooren, doch er is nauwelijks drie minuten gespeeld op hij moet al zwichten voor een schot van Hamel. Dan eerst komt R.C.H. los en ont brandt een strijd tusschen twee volkomen gelijkwaardige ploegen die het aanzien vol komen waard was. Hansen krijgt eerst een kans die hij naast schiet waarna van Dam den bal uit een mooien center van Verkerk in handen van de Boer schite. Een corner op het R.C.H.-doel wordt dan onschadelijk gemaakt waarna R.C.H. achtereenvolgens drie corners op het Amsterdamsche doel heeft te nemen, eveneens zonder resultaat. De strijd blijft snel en fraaie staaltjes voet bal krijgt men van weerszijden te genieten. Geutskens vooral vertoont1 eenige staaltjes van meesterschap over den bal en bij R.C.H. is ook de Koning zeer actief. Ver kerk brengt meerdere malen de Ajax aan hang in vertwijfeling doch het gelukt hem pas gelijk te maken als Hanse hard heeft ingeschoten en de Boer den bal niet vol doende kon wegwerken, waarna hij feet vonnis voltrok. Het handje vol R.C.H.- enthousiasten toonde bij dit doelpunt op duidelijke wijze zijn aanwezigheid. Het loopt dan al aardig naar half-time en als het zoover is, wijst het scoringbord nog 11 aan.' De tweede helft heeft Ajax de laagstaan de zon in het nadeel. R.C.H. .pakt nu dl' reet flink aan en een voorzet van Spoor wordt naastgekopt. Dan komt Ajax tn het offensief en maakt het de R.C.H, defensie duchtig lastig. Krom c.s. doen er dan ook pog een pchepje op en het gelukt de Ajax- leden dan ook niet vaak om tot een goede schotkans te komen. Ruyt en Prevost spe len zeer kopvast, de middenlinie onder breekt vele aanvallen, waarbij nog komt dat het schieten in den Ajax-aanval niet best is. Inmiddels raakt v. Dam geblesseerd evenals de Koning en beiden hinkelen nu nog een beetje mee. v. Dam verlaat dan 't veld, Roelfsema valt in, gaat centervoor, Verkerk rechtsbinnen spelen. Plotseling onderneemt de R.C.H. aanval eenige gevaarlijke aanvallen uit een waar van de bal belandt bij den vrijstaanden Roelfsema die de Boer geen schijn van kans geeft. Met de verkregen 21 voorsprong zag het er een oogenblik naar uit dat R.C.H. nog zal winnen. Ajax zet er nu alles op, van Kol gaat linksbinnen, Volkers rechtsbinnen, Martens back en Ingenbleek halfback. Het spel wordt nog wat forscher, doch R.C.H. houdt stand. Éindelijk lost v, d. Meer bij een scrimmage voor het R.C.H.-doel een cnverwachts schot, dat onhoudbaar langs Radsma doel treft. 2-2. De spanning stügt hiermede ten top en beide partijen hoewel vermoeid door het zware terrein geven zich nog geheel. Het gelukt echter geen der partijen meer te scoren, zoodat het einde met 22 aanbreekt. Onverwachts hebben de H.F.C.'ers een ferme overwinning op Stormvogels behaald en... volkomen verdiend. De Stormvogels voorhoede, die in Blinkhoff, Van Pel en v. d. Ve'de Jr. zeer slechte krachten had, was werkelijk geen doelpunt waard, hoewel ze zeker kansen tot scoren heeft gehad. De Stormvogels-verdediging, uitgezonderd Thijs sen, verdiende tot straf de 4 tegenpunten. Er zat voor „geen cent" verband in de IJmuider defensie. Dan was de Haarlemsche verdediging heel wat beter. j- hecht blok. De H.F.C.-aanval had door het slechte spel der Stormvogels-defensie dezen mid dag heel wat in te brengen. Reeder, Van Beekum en Miezerus maakten ieder een goed doelpunt, v. d. Velde Sr. zorgde voor den 4de H.F.C.-goal. De elftallen: Thijssen Haak Koster Visman Oldenburg v. d. Velde Blinkhoff, Veuger, Van Pel, v. d. Velde, de Jonge. v. J. Berg Miezerus, v. Beekum, Reeder de Ruyter Lamp Kuyper Jongeneel Homans Wamsteeker v. d. Meulen Direct na de aftrap krijgt H.F.C. op den rand van het strafschopgebied een vrije trap te nemen, welke v. d. Beekum leelijk naast trapt. Dan krijgt v. Pel in zuivere buitenspel-positie den bal toegespeeld. De heer Eymers laat doorspelen. De Storm vogel lost een schot, dat v. d. Meulen met den voet stopt. Met verre trappen zuivert de H.F.C. ver dediging haar terrein. De H.F.C.-aanval combineert lang niet onverdienstelijk Na fraai werk van Reeder krijgt Miezerus den bal vrij, maar schiet jammerlijk tegen de lat. Als tegen-vriendelijkheid schiet Blink hoff oogcnblikkelijk hierna een vrijen bal langs den versten paal. In de Stormvogels voorhoede vlot het overigens nu niet bijster, voornamelijk wel doordat van Pel nog met de juiste schakel tusschen de vleugels is en het steunen van de middenlinie te wen- schen over laat. v. d. Meulen kan zijn werk dan ook gemakkelijk af. Ook Thijssen heeft het niet druk ondanks het feit, dat de St. verdediging niet safe is. Hoe meer de rust nadert, hoe minder de Stormvogels voorhoede presteert. Blinkhoff als rechtsbuiten is heelemaal een misluk king. Maat ook de Jonge presteert niet veel. In het veld presteert de H.F.C.-voorhoede zeer zeker meer. maar haar schieten is ook niet veel. Toch krijgen de Haarlemmers bijna de leiding, als Haak op eigen doel schiet, maar Thijssen redt vallend. Maakte Haak hier een blunder, even hierna deed de Jonge het door een paar meter voor het door v. d. Meulen verlaten doel nog over te schieten. Tot de rust worden we verder „vergast" op wat onsamenhangende aanvallen van beide voorhoeden. De diverse aanvallers be schikken echter over zoo weinig macht over den bal en het plaatsen is vaak zoo hulpbehoevend, dat de verdedigingen de baas blijven. Rust 00. Direct na de rust een vinnige H.F.C,-aan val, een goed schot volgt, dat Thijssen veel moeite bezorgt. Den weggewerkten bal neemt de Jonge mee. Eengoeden voorzet volgt, welken v. Pel en Blinkhoff maar voor 't intrappen heb ben, doch ze weigeren hardnekkig. Er wordt thans door beide voorhoedes iets minder slecht gespeeld dan voor de rust. In 't bijzonder de St. linkerwing gaat zich beter weren. Het is juist in deze perio de, dat Reeder, die goed werkt, aan de Ruyter H.F.C de leiding geeft (10). H.F:C. heeft nu den smaak te pakken. Al spoedig lost Miezerus weer een keihard schot, dat Thyssen netjes stopt De opleving in de voorhoede der thuis club is nu weer voorbij. Vooral Blinkhoff en van Pel blijven er lustig op los knoeien. Al leen de Jonge doet af en toe goed werk. Tot overmaat van ramp gaat de St. verde diging ook knoeien-, waarvan Miezerus net jes profited ((2—0). H.F.C. speelt thans een gewonnen spel. De Stormvogels gunnen blijkbaar den Haar lemmers de overwinning, want v. d. Velde Sr. trapt zelfs in eigen doel (30) Even komen nu de Vogels in actie. Op schitterende wijze houdt v. d. Meulen er een keihard van Van Pel uit. Lang duurt ook dit offensief niet. H.F.C. trekt weer ten aanval en als Koster een Blunder maakt maakt van Beekum er 40 van. 't Dient gezegd, dat de gewijzigde Storm vogels-voorhoede 't niet opgeeft. De capa citeiten echter ontbreken. Alleen Oldenburg brengt er wat van terecht.. Kort voor het einde krijgen van Beekum en Reeder nog een prachtige kans, doch ze vinden het welletjes zoodat scheidsrechter Eymers met 40 het einde aankondigt. H.F.C. won wel verdiend. Feyenoord heeft drie invallers, t Gooi heeft Sterk op de rechtsbuitenplaats. Pijl wint den toss en kiest zon en wind in den rug. Na ongeveer 25 minuten spelens, waar in nu eens de eene, dan weer de andere partij eenig overwicht uitoefent, doelpunt Van Dijke uit een vrijen trap even buiten het strafschopgebied, 01. In dezen stand komt voor de rust geen wijziging. Na de thee doelpunt Barendrecht en dan krijgt -de Feyenoordsche verdediging het hard te verantwoorden In deze periode doelpunt Fransen voor 't Gooi. Na een kwartier wijzigt zich het aspect van den strijd en komt Feyenoord in den aanval. Pijl weet zijn meerderheid in een derde doelpunt uit te drukken. Het spel wordt dan bepaald ruw en ieder is blij als de ar biter het einde aankondigt, Wat de Duifsche sportbladen er van schrijven. De laatste paar iaar maakten de in het buitenland spelende Hollandsche clubs geen bepaald schitterend figuur, Van verschil lende zijden werd er naar voren gebracht, dat er te veel het voetballen werd be schouwd als bijzaak en mede door onvol ledigheid liep het soms op een debacle uit. Ontegenzeggelijk had de naam van het Hol landsche voetbal, vooral in Duitschland er veel van te lijden. Toen E. D. O. dan ook haar eerste tour naar het buitenland ging maken, nam men zich voor om te trachten een zoo goed mogelijk figuur te slaan en dat het gelukt is, moge blijken uit het volgende: Zooals bekend is, waren de uitslagen 32 en 31 in het voordeel van E. D. O, Verschillende Duitsche sportbladen lieten zich o.m, als volgt uit over het spel van E. D. O. Sport des Mittags uit Dusseldofl, Men was aangenaam verrast door het buiten verwachting uitstekende spel der Hollanders, waardoor deze in de meerder heid waren en de combinatie het niet kon redden. Turnen Sport Spiel' und Wander en uit Duisburg, De Haarlemmers bleken een buitenge woon sterk elftal te zijn. Jammer was het, dat wij E .D. O. niet tegen een nog sterker elftal hebben kunnen zien. Wij zijn over tuigd, dat hun spel dan nog beter tot haar recht was gekomen. De verdediging en de halflinie zijn spelers van buitengewone kwaliteit. Nog nooit hebben wij een club gezien met zoo'n mooi en ridderlijk spel; het was gewoonweg af. Met Paschen brengen de Duitschers hier een bezoek. In een wedstrijd, die heel weinig te be teekenen had, wisten de witten op de hek kensluiters hunner afdeeling een 53-over- winning te behalen. Alhoewel Donar wel zeer enthousiast speelt, gelooven wij toch niet, dat zij in de 2de klas zich zal kunnen handhaven. Het met 2 invallers spelende B'loemen- daal, was ook geenszins op dreef, vooral de voorhoede speelde slap en lusteloos. Reeds direct na het begin, schijnt het, dat Bloemendaal de leiding zal nemen, doch het schot van den midhaif springt van den paal weer in het veld. Donar werk zeer hard, doch tot een dragelijk schot kunnen zij het niet brengen. Na diverse vergeefsche pogingen, geeft De Jong met een fraai schot, Bloemendaal de leiding. De doelman der gasten maakt al een zeer onbetrouw- baren indruk en als hij eenmaal verzuimt uit te loopen, kopt Immer het leder over zijn hoofd in* het net Bloemendaal blijft domineeren, m,aar haar aanvallen zijn te slecht opgezet om succes te bereiken. Met rust is de stand 20. Ook de thee schijnt niet de juiste uit werking te hebben gehad en het spel blijft zeer matig. Met korte tusschenpoozen brengt Bloemendaal den stand op 40. Donar geert niet op en als de witte achter hoede weifelt met aanvallen, maken zij er 41 van. Aangemcttdigd door het succes komen zij nog even krachtig opzetten en als de rechtsbinnen het leder krijgt, geeft hij Beijk geen kans. Op de meest zonder linge wijze ontkomt het doel der Donar- menschen een paar maal aan een door boring. Toch gelukt het Strik, na goed doorzetten, den doelman te verschalken: 52. Wanneer Bakker binnen de beruchte lijnen een overtreding begaat, brengen de gasten uit deze strafschop, den stand op 53. De meest eenvoudige kansen worden door het witte binnenirio om zeep gebracht en wanneer de heer Dalmeijer voor het laatst fluit, is het nog steeds 53 -in het voordeel van Bloemendaal. De reserve's van E. D. deden goed werk en klopten Hilversum met 42. Hoe wel het er in bet begin niet on leek. Hil versum speelde niet onfortuinlijk en had na rust nog de leiding met 2—0, daarna liep E. D, O. in en won ten slotte verdiend met 42. Met de rust had Hilversum de leiding met 10 en vlak na rust maakte zij er 20 van, uit een penalty, J. Oomen Scoorde het eerste tegenpunt, waarna Der- nison de partijen op gelijken voet bracht. Uit een penalty gaf Breems E. D. O. met een hard schot de leiding, waarna Derni- son den stand op 42 bracht. Met dezen stand kwam het einde en won E. D. O. ver diend. Het E. D. O.-elftal was als volgt:- Nijgh, Zoet, Swart, Drayer, Pennarts, Breems, Steffens, Dernison, de Waard, J. Oomen, Luyken. Zondag speelden de Bflgen den eersten wedstrijd van hun internationaal wedstrijd prpgramma, nl. te Brussel tegen Oostrenijk. Naar de Crt. meldt was het éterrein zeer zwaar en werd de wedstrijd bijgewoond do8r een talrijk publiek. De Nederlandsche scheidsrechter Van Bisselic'k heeft wel voldaan. Hij liet echter een overtreding der Oostenrijkers onge straft, welke in de competitiewedstrijden zeker een strafschop bèteekend zou heb ben. Oostenrijk won den toss en koos den wind in den rug en reeds onmiddellijk blijkt, dat de gasten zeer snel en handig met den bal omspringen. Na 8 minuten is Hirlander Swaeftenbroeks te vlug af en weet hij het eerste doelpunt voor Oostenrijk te scoren. Het overwicht der gasten houdt aan en eerst na een half uur spelen werkt België zich los. Pogingen van F. Ledent den Heyse heb ben echter geen resultaat. Gilles is zeer agressief en op een gegeven oogenblik komt hij met den Oostenrijksclien doelverdedi- ger Franzl in botsing. Na eenige oogenblik- ken oponthoud gevoelt de laatste zich weer in staat zijn doel verder te verdedigen. Na de rust, welke dus met 10 in Oos tenrijks voordeel was ingegaan, was België direct in het offensief. Oostenrijk beant woordde dit met snelle tegenaanvallen, die echter te ver werden doorgevoerd. Toch slaagde de snelle linksbuiten Wesely er nö 12 minuten in het tweede doe|punt voor Oostenrijk te scoren, (02). Een schot van Heyse komt tegen Blum's arm, doch de scheidsrechter geeft geen strafschop.Eindelijk na 35 minuten houdt Rainie Ledent op onregelmatige wijze tegen en uit den tcegestanen strafschop scoort België (12)- Wel spelen de Bel gen met veel moed verder, doch de Oostenrijkers 'oonen een vee) wetenschappelijker speel wijze en nemen dan ook weer de overhand. Timmermans is gewond geraakt en moet het veld verlaten zoodat P. Braine in de achter hoede gaat spelen. Zoo komt bet etnJe van den strijd, waarin geen enkele Belgisch spe ler zich op den voorgrond heeft geplaatst. Voetballend Engeland blijkt nog altijd or.ze aandacht gaande te houden, hoewel de tijd langzamerhand tot' het verleden gaat behooren, dat wij hoog tegen de Britten opzagen. Echter als de bakermat van hei association football, gebiedt de welvoege- lijkheid onze leermeesters te eeren, vandaar de grootere belahgstelling dan voor welke natie ook. Op het oogenblik kunnen de Engelsche een wijle .uitblazen van het moeilijke pro gramma, dat zij in de weken rondom Kerst mis en Nieuwjaar te verwerken hebben ge kregen. Is 't u bekend dat de wedstrijden gedurende deze periode als de meest ge vaarlijke klip worden beschouwd uit de competitie en het bekende woord van onzen populairen Nederlandschen dichter, Ger- brand A. Bredero: ,,'t Kan verkeeren", van toepassing maakt? De traditie wil eenmaal, dat de leidende clubs dan tegenslag op te genslag krijgen en de hekkensluiters er een gewedige „pace" inzetten, om het gevaar te ontloopen. Ik weet niet, of de lezers de competitie standen v&n medio December aandachtig hebben beschouwd, om het resultaat duide lijk waar te nemen. Hieronder drukken wij de ranglijstjes af van begin Januari, welke ons leeren, d t Everton de periode glansrijk doorstaan heeft, doch Newcastle van de tweede naar de zevende plaats verhuisd is en alzoo een leelijke tuimeling maakte. Ongetwijfeld een leelijke streep door de rekening der En gelsche kampioenen. Portsmouth herstelde zich wel eenigermate, doch mocht er nog niet in slagen, om uit de gevaarlijke zóne te komen. In de tweede afdeeling had Chel sea het harder te verduren en zag zif haar voorsprong van zes punten genivelleerd. Manchester City eerst stevig op de tweede plaats staande, werd naar de vierde plaats gejaagd, doch behoudt nog haar kans op promotie. Want u weet, dat de beide bo venste elftallen van de 2e afdeeling pro- moveeren. De situatie is momenteel als volgt: le afdeeling. ge minuten voor de ruist, geeft Klerk, na een' fraaien aanval Haarlem weer de lei ding, 21, In de tweede helft is Haarlem geruimen tijd sterker, maar de voorhoede slaagt er niet in te scoren. De aanvallen van V. V. A. worden steeds gevaarliiker, maar ten slotte brengt Polanen met een hard schot na een hoekschop Haarlem een derde doelpunt en de overwinning. Einde 3—1. Compétitiestanden. HET WESTEN. AFD. I. Everton 23 13 6 4 63—32 32 Huddersfield Town 22 12 4 6 53—35 28 Leicester City 24 11 6 7 53—40 28 Arsenal 21 10 5 6 45—40 25 Cardiff City 23 9 7 7 41—42 25 Blackburn Rovers 23 8 9 6 32—35 25 Newcastle United 23 9 6 8 48—46 24 Liverpool 22 8 7 7 49—38 23 West Ham United 22 10 3 9 48—52 23 Burnley 23 11 1 11 45—54 23 Middlesbrough 23 7 8 8 50—48 22 Manchester United 23 9 4 10 39—41 22- Tottenham Hotspur 22 9 4 9 41—47 22 Bolton Wanderers 21 8 5 8 38—32 21 Bury 23 10 1 12 4249 21 Derby County 22 7 6 9 54—50 20 Sunderland 21 7 6 8 37—37 20 Aston Villa 23 8 4 11 43—47' 20 Sheffield United 23 7 6 10 35—46 20 Birmingham 22 5 8 9 36—47 18 Portsmouth 22 6 5 11 35—56 17 Sheffield West 23 4 7 12 39—52 15 2e afdeeling. Chelsea 22 13 6 4 43—19 32 Preston N. E. 23 13 6 4 47—28 32 Leeds United 23 14 3 6 59—27 31 Manchester Citl 22 14 3 5 25—32 31 Oldham Athletic 22 11 6 5 44—25 28 Bristol City 23 11 4 8 48—36 26 Forest 22 11 3 8 53—41 25 Nottingham Stoke City 22 10 5 7 38-^3 25 Port Vale 22 11 2 9 40—34—24 West Bromlch A. 23 8 7 8 46—45 23 Swansea Town 23 9 5 - 9 4646 23 Grimsby Town 22 8 7 7' 3940 23 Hull City 22 7 8 7 27—31 22 Ntots Couny 23 7 7 9 40—41- 21 Clapton Oriënt 22 8 4 10 3748 20 Barnsley 22 6 7 9 3132 19 Reading 23 6 6 11 31-47 18 Southampton 23 5 6 12 3246 16 Wolverhampton 23 6 4 13 3554 16 Fulliam 22 5 5 12 35—51 15 Blackpool 23 5 5 13 36—56 15 South Shields 22 2 6 15 30—65 9 Hoewel men een der moeilijkste perioden arf}fet' den rug heeft, kan men toch ook nog in de komende weken voor verrassin gen komen, temeer, daar ook de Engelsche Cup (de volgende ronde is bepaald, op 14 Januari) zijn aandeel komt eischen. Uit Turkije wordt gemeld. De Turksche Voetbalbond besloot heden in zijn be stuursvergadering, dat het officieele elftal en reserves vijf weken voor den aanvang der Olympische Spelen naar Praag zal af reizen. In deze stad zijn enkele wedstrij den afgesloten, welke als laatste voorbe reiding gelden voor het Olympisch tour- Reeds eerder is medegedeeld, dat de Olympische Winterspelen te St. Moritz ge houden worden. Vooral te Noorwegen be staat voor dit onderdeel groote belang stelling, zoo zelfs, dat 't noodzakelijk is geworden, een speciale trein in te leggen naar Zwitserland. Vooral van hun ski-ver- tegenwoordigers verwachten de Nooren zeer veel. Hoe meer het groote oogenblik der Olym piade nadert, hoe meer er blijk gegeven wordt, dat men er prijs opstelt in Amster dam onder de strijdende naties te wor den gerangschikt. Er zijn natuurlijk landen, die al niet 0f zonder voorbereiding, of be ter gezegd training, zich zeker achten een goed figuur te slaan. Doch daarnevens zijn er ook kleinere naties, welke nog lang niet de hoogste sport van onze voetballadder hebben bereikt, doch er echter niet voor terugdeinen eveneens hun kans te wagen. Een dergelijk land is Roemenië. Uit verschillende wedstrijden tegen krachtige buitenlanders is gebleken, dat 't Roemeensche voetbal zoo niet onbeteeke- nend, toch Weinig te beduiden heeft. Toch achtte men deelname gewenscht, omdat er iets te leeren valt. In eerste instantie door het spelen tegen een ander land, hetzij sterk of minder, terwijl bovendien het zien der andere wedstrijden zeker tot verhef fing van het Roemeensche spelpeil zal bij dragen. Een standpunt, dat ongetwijfeld waar deering verdient, temeer als men de moei te en kosten rekent, waarbij zelfs een klein succesje buitengesloten wordt geacht! Op een in uitstekenden staat verkeerend terrein hebben de Haarlem-reserves, door een nieuwe overwinning, hunne kampioens kansen behouden. De Amsterdammers heb ben echter krachtig tegenstand geboden en tot vijf minuten voor het einde was de uitslag nog onzeker, zoodat het talrijke pu bliek het eindsignaal bleef. Met eenige invallers stelde Haarlem 2 zich op met; Hoeben, Cat's, Balen, Blanken, Borghouts, Buvsink, Muringer, J. Kammeijer, Dankelman, Klerk, Polanen, B. Kammeijer. Kort na het begin hebben de roodbroe- ken reeds succes, wanneer Klerk een van de bovenlat komenden bal in schiet, 10. De bezoekers weten het spel te verplaat sen én Hoeben krijgt druk werk, wat hem goed afgaat. Toch kan hij niet verhinderen, dat de actieve linksbinnen van V. V. A. na een hoekschop gelijk maakt, 1—1. Eent- Ajax 11 9 1 1 19 27—11 1.72 D.F.C. 12 8 2 2 18 35—23 1.50 E.D.O. 10 5 3 2 13 26—12 1.30 R.C.H. -12 5 3 4 13 29—28 1.08 Hilversum 10 4 1 5 9 27—24 0.90 Excelsior 10 4 1 5 9 21—21 0.90 H.B.S. 12 5 0 7 10 44—58 0.83 U.V.V. 12 4 2 6 10 23—41 0.83 V.U.C. 10 3 0 7 6 18—19 0.60 V.O.C. 11 1 1 9 3 17—49 0.27 HET Feijenoord Blauw-Wit Sparta 't Gooi Z.F.C. A.D.O. Spartaan Stormvogels H.V.V. H.F.C. WESTEN. 12 8 3 5 5 5 5 3 3 4 4 2 2 3 3 1 3 4 2 2 3 AFD. II. 1 19 36—14 12 18—16 HET ZUIDEN. Wilhelmina 14 9 3 2 21 29—20 1.50 N.O.A.D. 13. 9 1 3 19 30—18 1.46 N.A.C. 12 8 1 3 17 38—21 1.41 Eindhoven 12 6 3 3 15 30—14 1.25 M.V.V. 11 5 0 6 10 23—22 0.90 Willem II 12 4 2 6 10 18—31 0.83 P.S.V. 11 4 1 6 9 24—27 0.8Z Longa 12 4 0 8 8 23—27 0.66 Roermond 11 3 0 8 6 17—27 0.54 B.V.V. 12 1 3 8 5 19—44 0.41 HET OOSTEN. A.G.O.V.V. 11 8 0 3 16 40—17 1.45 Z.A.C. 11 7 1 3 15 28—16 1.36 Enschedé 11 7 0 4 14 36—21 1.27 Go Ahead 11 6 0 5 12 21—24 1.09 Wageningen 12 6 1 5 13 31—30 1.08 Vitesse 12 5 1 6 11 26—30 0.92 Fnsch. Boys 12 5 1 6 11 27—32 0.92 Hencles 11 5 0 6 10 29—25 0.90 D.O.T.O. 11 3 0 8 6 15—30 0.54 Rob. etVeloc. 12 3 0 9 6 20—48 0.50 HET NOORDEN. Velocitas 10 8 1 1 17 40—9 1.70 Alcides 9 5 2 »2 12 23—19 1.33 Friesland 10 6 1 3 13 35—17 1.30 Leeuwarden 11 6 1 4 13 30—25 1.18 Be Quick 10 5 1 4 11 27—28 1.10 Achilles 11 5 2 4 12 33—24 1.09 Veendam 10 3 1 6 7 18—31 0.70 G.V.V. 9 3 0 6 6 14—31 0.66 G.V.A.V, 11 3 0 8 6 17—31 0.54 Frisia 11 2 1 8 5 14—36 0.45 AFDEELING I. 2e klasse A. V.S.V. 13 9 2 2 20 34—15 1.53 D.E.C. 12 9 0 3 18 25—15 1.50 West-Frisia 11 7 0 4 14 18—15 1.27 K.F.C. 10 4 3 3 11 22—13 1.10 W.F.C. 10 5 1 4 11 15—17 1.10 H.R.C. 11 4 1 6 9 19—23 0.86 Helder 11 3 2 6 8 28—26 0.72 Z.V.V. 11 3 2 6 8 18—36 0.72 Ale. Victrix 9 2 2 5 6 19—32 0.66 Hollandia 10 1 1 8 3 15—31 0.30 Velox 2e klasse B. 13 8 4 1 20 37—22 1.53 A.F.C. 14 9 2 3 20 48—26 1.42 Zeeburgia 13 8 2 3 18 49—25 1.38 Haarlem 13 8 2 3 18 41—21 1.38 Zandvoort 12 7 1 4 15 31—22 1.25 Bloemendaal 13 4 3 6 11 33—34 0.84 V.V.A. 11 4 1 6 9 18—39 0.81 B.F.C. 12 3 3 6 9 23—29 0.75 H.V.C. 14 3 2 9 8 23—42 0.57 Donar 12 0 0 12 0 11—44 0 3e klasse B. T.O.G. 10 9 1 0 19 30—7 1.90 Schoten 10 7 2 1 16 26—12 1.60 Hortus 8 4 0 4 8 14—16 1.— Kennemers 10 4 1 5 9 20—22 0.90 D.S.V. 9 3 2 4 8 16—22 0.88 T.H.B. 9 3 1 5 7 22—28 0.77 Purmersteyn 9 2 1 6 5 12—23 0.65 Wilh. Vooruit 9 1 0 8 2 13—32 0.22 .dezen middag bijzonder met de blonde jon geling in het V. I. C.-doel. die op alle moge lijke manieren de hardste schoten uit zijn heiligdom hield. Toch moest hij ten slotte voor den overmacht zwichten toen Karoes een juweel van een schot loste en de bal precies in den linkerbovenhoek verdween. Toen ten slotte Draijer met een van zijn schoten, waarvan hij slechts alleen het ge heim schijnt te bezitten, voor het vierde doelpunt zorgde, was het 'pleit beslecht, en er kwam een soort van berusting over de V. I. C.-ploeg. Helaas konden de boys zich ook niet onttrekken aan de bekoring die er van die berusting uitging en gingen mee be rusten, met als gevolg, dat de wedstrijd als een nachtkaars uittfing- Iedereen was ten slotte blij toen scheidsrechter Pirovano zijn niet te zware taak als geëindigd be schouwde. Door deze overwinning hebben de boys weer een flinke stap in de goede richting gedaan, Zouden wij dan toch nog....?? HENK. PROVINCIALE VERGADERING. Gisteren hebben in de meeste provinci ën de vergaderingen plaats gehad van de afdeeling en van den Ned- Wielerbond, naar aanleiding van den op 18 Dec, j.l. ge houden algemeene vergadering, waarin de heer Hirschman als secretaris-penning meester was geschorst en de heer Swaab de Beer was geroyeerd. Sinds dat moment heerscht er een ge weldige cnrust in de kringen van den Ned. Wielerbond. In vakblad en tijdschrift werden de personen in kwestie aangeval len en verdedigd. Sommigen meenden in de kwestie een ondergrond te vinden van een actie van het gewest Zuid-Holland tegen de overi ge gewesten; anderen spraken van konke- larijen en knoeierijen, die het daglicht niet mochten zien. Weer anderen spraken hun diepe verontwaardiging uit over de gestie van het feestuur,, dat niet aarzelt mannen van verdienste, als de heer Hirschman, aan te vallen en door het slijk te sleuren. En boven deze herrie uit stak dian de kwestie van het financieel beleid, door sommigen veroordeeld, door anderen goed gekeurd. Over de besluiten, door de algemeene vergadering genomen, hadden gisteren de onderscheidene gewesten te vergaderen. De toestand is er nog niet veel helderder op geworden. De meest tegenstrijdige be richten bereiken ons daarover. Gelderland, Utrecht en Overijsel spraken zich uit vóór de handhaving van de schorsing, Groningen, Limburg en Noord-Bra.bant wenschen echter aan de schorsing en het royement niet mede te werken. Dezelfde provincies, die zich voor de handhaving der schorsing van den secr.-penningmeester uitspraken, waren ook voor de handhaving van het royement van den heer Swaab de Beer, de anderen wil den ook aan dit royement hare medewer king niet verleenen. Noord-Holland wensch- 1 te een eereraad benoemd te zien (waarvoor ook Limburg en wellicht ook Groningen wel te vinden zijn), die de geheele kwestie onpartijdig zal onderzoeken en aan welks uitspraak men zich wenscht te onderwerpen. Hoe het zijer zijn alom uren over de kwestie doodgepraat. Misschien kan de algemeene vergadering van Zondag a.s. de oplossing brengen. Hedenavond vergadert nog het gewest Zuid-Holland, dat zich ontegenzeggelijk met zijn groot aantal leden tegen, de schorsing en het royement zal verzetten. H. B. C. verschijnt met een invaller, ter wijl de thuisclub niet minder dan 7 inval lers telt. Van hen, die op het appèl ont breken, spelen er 5 in de Haagsche voor hoede, zoodat van dezen aanval zoo goed als niets uitging. Gr. Willem dat met wind mee speelt, weet aanvankelijk het spel op de helft der tegenpartij te houden. Als on geveer 20 minuen gespeeld is loopt de rechtsbuiten van H. B. C., bij een voorzet snel naar binnen en scoort onhoudbaar: 01. Ook in de tweede helft weet de Haagsche verdediging, de aanvallen van H. B. C. goed te weerstaan, doch kan niet verhinderen, dal een scherpe schuiver van den rechtbuiten in het jiet verdwijnt 02. Binnen een minuut doelpunt H. B, C. andermaal, nu door haar linksbinnen. Hier bij blijft het. Ik zal ditmaal het gewone verslag van Jantje zet voor naar Pietje en deze geeft den bal aan Klaassie.... enz. eens ach terwege laten en mij slechts bepalen tot een algemeen overzicht van dezen wedstrijd. Het was reeds bij half drie toen de heer Pirovano de elftallen in het strijdperk riep. De thuisclub bleek een invaller te hebben voor Mulders die echter uitstekend door Bloem vervangen werd, terwijl VI.C. on danks de belangrijkheid van dezen wedstrijd zich de weelde veroorloofde om met tien man aan den start te verschijnen. Een haastig ondernomen motortocht ver mocht helaas niet den elfden man in het veld te brengen. De wedstrijd zelf had een vrij eenzijdig verloop, doordat de geel zwarten gedurende den ganschen speeltijd vrijwel over alle linies domineerden. Toch was er speciaal gedurende de eerste spcel- helit weinig van den uitslag te zeggen. Ge regeld deed de V.I.C.-voorhoede gevaar lijke uitvallen, meestal geleid door den rechtsbuiten, een speler met een snelheid om van te watertanden, met een schot echter als een gewone voorhoedespeler.... dus slecht! Zooals reeds gebruikelijk is waren de boys zoo hoffelijk om den bezoekers het eerste doelpunt te gunnen. Doordat echter V.I.C. niet bij machte bleek dit wonder te verrichten was T.Y.B.B.'s linksback zoo beleefd om dit voor haar waar te nemen. Zooals even gebruikelijk is werd deze voor sprong weer gauw te niet gedaan, ditmaal door een elegante voetbeweging van Kar- pes, terwijl nog voor de ppuze v. Hon- schoten een gat en den bal in 't net schoot. Nadat de Amsterdamsche doelman nog eenige prachtige safes vërricht had en Mooren had laten zien, dat hij niet voor hem onder wilde doen, brak de zoozeer verdiende rust aan. De tweede helft was een getrouwe copie van de eerste. Het eenige verschil bleek, dat de V. I. C.-vóorhoede nog slechter schoot dan daarvoor. De Amsterdamsche defensie had het dan ook zwaar te verant woorden, Vróuwe Förtüna flirte echter Z Den Haag: K. H. V.Deetos Rotterdam: VeloxH. S. V. 3—1 2—5 Oostelijke le klasse, A Arnhem: E. K. C. A.Rapiditas 50 Overgangsklasse. B Amsterdam: D. E. D.B. E. P. 18 Den Haag: Ons EibernestDee tos II 4—1 Den Haag: Die HagheA. O. 03 Westelijke 2e klasse. A Hilversum: Exc. IIDe Zwaluwen 31 B A'dam: Hercules IISportief 013 C Amsterdam: SportAllen Weerb ,21 Amsterdam:: VolhardingLuto II 10 De uitslagen. Westelijke afdeeling. le klasse. Den Haag: Haagsch LyceumA'dam 04 Den Haag: T.O.G.O.M. H. C. 0-2 2e klasse. A Den Haag: H.O.C. IIDelftsche Stud 64 B Heemstede: M.H.C. II—T.O.G.O. 3—3 Den Haag: H.O.C. 3Bloemend. II 04 De „Corinthian" vermeldt het programma van „De Flamingo's" voor het seizoen 1928. Het internationale gedeelte bevat een wed strijd op 26 en 27 Juli tegen de M.C.C. op het H. C. C.-terrein te 's-Gravenhage een tegen de Free Foresters op het H.C.C.-ter rein op 6 en 7 Augustus en verder een te gen de Cryptics op 30 en 31 Augustus, waarschijnlijk in Amsterdam. De ma ch tegen de M.C.C. maakt deel uit van een serie van drie matches, welke worden gespeeld te 's-Gravenhage, ter eere van het 50-jarig bes'aan van de' Haagsche Cricket Club. In die cricketweek zullen de Flamingo's op 24 en 25 Juli tegen de H.C.C. spelen. De match tegen den „Haarlemschen Cric ket Bond" heeft plaats op het Rood en Wit-terrein te Haarlem op 23 Juni. De Oos telijke toer heeft plaats van 16 tot 21 Juli. In Enschedé spelen de Flamingo's van 8 tot 11 September tegen P. W. en vermoedelijk egen een studenten-elftal. Het Juniores-tou-nooi zal waarschijnlijk in Juli in Amsterdam plaats vinden, terwijl op 1 September zal gespeeld worden tegen 'n elftal van de beste juniores in ons land. De Duitschers winnen met 152. De uitslagen luiden: Gemengd dubbelspel: mej. Vormann en Wolltah tegen mej. Koenen en Knappert met 64, 2—6, 75; mevr. Jawkiny en Remmert tegen mevr. v. Houten en Broese van Groenau met 63, 61; mej. Peitz en dr. 'Marcotty tegen mevr. v, d. Schilden en Huygens met 64, 36, 64; Mej Pu- macher en Wenzel tegen Canters en Eriksson 11-9, 911 (onbeslist). Heeren dubbelspel; Groos en Remmers tegen Broese van Groenau en Lutjens 7—5, 6—3. Dames dubbelspel: mevr. Jawbiny en mevr. Vormann tegen mej. Canters en mej. Kienen met 16, 75, 6f3. Heeren enkelspel: Eriksson tegen Groos 63, 6—4: Van der Steur tegen Lutjcn» met 64, 6—2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6