mirnjmAmA DE "ZESDAAGSCHE TE DORTMUND. HOCKEY. Noord-Holl. Hockeybond. M.H.V. Ill—Famos II 9—1. Feestavond „H. B. S." GYMNASTIEK. Haarl. R.K. Gymnastiekver. „Ursus". D. H. V. B. R. K. V. V. „Alliance". R. K. Voetbalver. V. V. F. R.-K. Voetbalvereeniginff „The Yellow Black Boyi". R. K. S. V. „Santpoort". R. K. V. V. „A. D. O." R. K. V. V. Onze Gezellen. H. V. B. N.V.B. De KennemersT. O. G. 04- HAARL. VOETBALBOND. Schoten II A- ■7 ■1 ■1 -5 -8 2—1 0-U -Haarlem III A 2—5. Zandvoort 2Bloemendaal 2 1—2. DAMRUBRIEK. SCHAAKRUBRIEK. rm 4 m üp 4 4 1 m écé. fi écé. iW/3. DUIVENSPORT. BILJARTEN. Jubileumwedstrijden bij „de Kastanjeboom" te Heemstede. Massakamp D. O. K. (Heemst.)' O. M. S. (Haarlem.) DAMMEN. In de Zesdaagsche wielerwedstrijd te Dortmund vormt v. Kempen een koppel met den Belg De Wolff. De stand luidde op Zondagavond volgens de Crt. 1. Linari-Binda, 94 pnt. 2. Göbel- Stockelynck 86 p. 3. Van Kempen-Dewolf 83 p. 4. Tonani-Lorentz 63 p.5. Briskie- Schorn 63 p. 6. Knappe-Dederichs 60 p. 7. Ehmer-Kroschel 36 p. 8. Kroll-Miethe 30 p, 9. Hürtgen-Rausch 24 p. 10. Wambst -Lacquehaye 15 p. Op één ronde 11. Ri-ch li-Suter 63 p. Op twee ronden 12. Beinert- Wette 12 p. Het volgende M.H.C.-elftal heeft wee eens een éclatante zege behaald: Driessen, Kuiper, Land, Rodius, C. Vis ser, Calkoen, M. Visser, Mulder, Hooft, Reusz, Heerkens Thijssen. M.H.C. nam onmiddellijk het spel in handen en de Amsterdammers hadden niets in te brengen. Reusz opende de score uit een voorzet van M. Visser en toen het ijs gebroken was, scoorden de roodhemden er lustig met regelmatige tusschenpoozen op los. Met rust was de stand 40. Toen er reeds 9 doelpunten gescoord wa ren door de thuisclub, wist Famos, door een misverstand in de M.H.C.-achterhoede, de eer te redden. Voor de thuisclub scoorde Reusz 4, 't Hooft 3, C. Visser en Mulder ieder één maal. De Haarlemsche Hockeyclub „Houdt Braef Standt" organiseert Zaterdag 21 Janu ari in de cabaretzalen van het Gemeentelijk Concertgebouw, een soirée-dansante. Voor dézen avond is een keurig programma samengesteld. O.a. zullen optreden „de H.B.S.-poppetjes", Hawaian Band onder leiding van D. Nooy. Verder Engelschje en Hollandsche liedjes en vermoedelijk prijs- en behendigheidsdansen. Het belooft weer een echte gezellige, intieme H.B.S.-fuif te Zullen worden. UIT DEN K.T.K. Het technisch werkprogramma voor 1928. Het programma van werkzaamheden van de Technische Commissie van den Kenne- mer Turnkring bevat: 1. Zaaluitvoering te Haarlem vastgesteld op Zaterdag 3 Maart a.s., hoofdleider de heer W. H. Verkes. 2. Gymnastiekwedstrijden in 3 graden met daaraan verbonden vereenigingswedstrijden voor turnsters en turners. 3. Vaardigheidsproeven K.N.G.V. 4. Vaardigheidsproeven adspiranten of vereenigingswedstrijd in vrije- en gereed schapsoefeningen. 5. Wisselprijswedstrijd voor turners. 6. Athletiekdag voor turners en turnsters 7. Zwemoefeningen. 8. Spelcompetitie. 9. Fietstochten. 10. Openluchtuitvoering welke waarschijn lijk te Bloemendaal zal worden gehouden in verband met het 10-jarig bestaan der B. G. V. te Bloemendaal. Uitvoeringen in Kennemerland. Voor de turnsters en turners in Kennemer land is dezen winter volop gelegenheid te profitèeren van de verschillende zaaluitvoe ringen der vereenigingen in den K. T. K. Het allereerst krijgen wij „T. V. S." te Santpoort op Donderdag 2 Februari in „Zomerlust"; „Olympia" IJmuiden op Dins dag 7 Februari in „Thalia"; dan volgt „Turnlust" te Beverwijk op Donderdag 9 Februari in „Luxor"; „Bato" Haarlem op Zaterdag 11 Februari in den „Jansschouw burg"; „B.G.V." te Bloemendaal op de Zaterdagen 18 en 25 Februari in „Vree burg" en „Gratia" te IJmuiden op Donder dag 23 Februari in „Thalia". Dan volgt de zaaluitvoering van den Kring op Zater dag 3 Maart in den Jansschouwburg te Haarlem, „Concordia" te Haarlem op Woens dag 14 Maart in het Gemeentelijk Concert gebouw en „Turnlust" te Haarlem op Zater dag 24 Maart eveneens in het.Gemeentelijk Concertgebouw. De vereenigingen Sparta" en „Vlug en Lenig" te Velsen en „O.S.S." te Zandvoort hebben haar uitvoeringen reeds gegeven, terwijl „T.V.Y." te IJmuiden de datum harer uitvoering nog moet vaststellen welke omstreeks half Maart in „Thalia" zal worden gehouden. „Turnlust" Beverwijk. De Beverwijksche Gymnastiekvereeniging „Turnlust" zal op Donderdag 9 Februari in „Luxor" te Beverwijk haar jaarlijksche uitvoering geven. Het grootste gedeelte van het programma zal worden ingenomen door één uit acht bedrijven of tafreelen bestaande revue, waarin niet slechts voor dit doel zijnde gymnastieknummers zijn verwerkt, maar ook anderszins is deze revue goed verzorgd De heeren B. Groeneveld en P. Stevens ver- leenen hunne welwillende medewerking De 8 tafreelen heeten: Een Kinderbruiloft, Jongenscircus, Meisjesvreugde, Dwaal lichten, Beelden in het park, Glimwormpjes- dans, Muzikantendroom en Op de kermis Verder bevat het programma nog vrije oefeningen en toestelturnen zoowel voor da mes als heeren benevens klassikaal toestel turnen voor adspiranten, n.l. bank, brug en rek. Secretaris: W. L. de Zwager. Vooruitgangstraat 79. Het bestuur zal vergaderen op Maandag 23 Januari 1928, des avonds te acht uur, ten huize van den heer H. Goris, Patrimonium- straat 9, alhier. De dames-uitvoering is thans definitief vastgesteld op Woensdag la Februari. Evenals het vorige jaar, worden alle leden gemobiliseerd om voor deze uitvoering propaganda te maken. De heeren-uitvoering, die vermoedelijk kort na de vasten gehouden zal worden, vraagt thans natuurlijk een trouw bezoek der oefenavonden. Bij het opmaken van ons financieel ver slag over het afgeloopen jaar, blijkt ons, dat er veel leden zijn, die bij hc' yoldoen hunner contributie, de z.g. „vrije richting volgen. D.w.z. steeds maar laten oploopen. Nu moge het waar zijn, dat het grootste deel wel in orde komt, maar onze verplich tingen moeten wij, het bestuur, op tij" na komen. Het aanzienlijke bedrag der achterstallige contributie had ons dit jaar een flink eind op het tfoede pad geholpen. Tenslotte nog een waarschuwing aan „wanbetalers." Ons bestuur zal dezer dagen gaan begin nen met de inning van de verschuldigde contributies. Het is voor de betrokkenen van zeer groot belang, om deze bedragen te voldoen; wanneer dat niet gebeurd, zal royement onherroepelijk volgen met al de daaraan verbonden onprettige publicaties. Laat hef niet zoo ver komen!! PROGRAMMA 22 JANUARI. Aid. A, Alliance 3H. B. C. 4: 1234 uur. T. Y. B B. *-V. V. F. I 12 34 uur ASd. B. T. Y B. B. 5Onze Gezellen 3: 1234 uur Victrix 3R. K. V, Z. 3; 2 uur. Aïd. C. V. V. F. 2—H. B. O. 5: 2 uur G.-Wit 3—T. Z. B. 3: 2 uur. Doordat de Geel-Wit 3-captain op het ruilformulier gezet had „T. Z. B. 3 niet op gekomen", wat niet juist was, dus onjuist ingevuld, heb ik de T. Z. B.-junioren van spijbelen beschuldigd, wat echter niet juist is. Tevens is mij gebleken, dat de T, Z. B.- secTetaris een goed couranten-lezer is en ook, dat hij als een goed secretaris van een R. K. V. V. de „Nieuwe Haarlemsche Courant" leest, iets wat zeer aan te bevelen is. Het is trouwens niets meer als vanzelf sprekend, dat een Roomsche voetballer ge abonneerd is op de „Nieuwe Haarlemsche Courant". Het is „het blad", waar altijd veel ruimte voor de Roomsche sport wordt disponibel gesteld. Wedstrijdverslagen en clubnieuws mits vroegtijdig genoeg ingestuurd worden, worden ten alle tijde opgenomen. Ja, nog erger, de overzichtschrijver dringt er herhaaldelijk op aan en toch zijn er nog vereenigingen, die geheel niets en nooit van zich laten hooren. Stuur uw nieuws in, heeren, het is voor ie vereeniging belangrijk. De penn'ngm.-competitieleider Atjehstraat 12, Haarlem. ALLIANCE I—GEEL-WIT II, 17—0. Als scheidsrechter Zoet beginnen blaast, blijkt het elftal van Geel-Wit slechts uit 8 man te bestaan, zoodat een eenzijdige strijd te verwachten is. Alliance is dan ook direct in den aanval en met den regelmatigheid een klok begint de doelpuntenregen. De enkele Geel-Wit-aanvallen stuitten op de backs, aan wie dit werk wel toevertrouwd was. Met rust was den stand 8—0 in Alliance's voordeel. In de tweede helft leggen de Lyceisten er nog een schepje op. De linksback gaat naar voren en scoort drie goals. Als de scheids rechter het einde aankondigt, hebben alle spelers, behalve den doelverdediger, een of meerdere doelpunten gemaakt. Er werd fair gespeeld. De stemming tijdens en na den wedstrijd was uitmuntend. En daar gaat het tenslotte om, P. H. H. B. C. 1V-V. V. F. I 3—1. V. V. F. II—T. Z. B. m 2—2. Met één invaller trok ons eerste elftal naar Heemstede, om aldaar H B. C, IV te bekampen, onder leiding van een scheids rechter, die behalve de spelregels ook zijn zenuwen niet meester bleek te zijn. Be deelde scheidsrechter zocht zjfn verregaand gemis aan leidersvereischten te bedekken door, op uiterst ontactische en hoogst be nepen wijze, waarschuwingen naar alle windstreken uit te strooien, waarschuwin gen, die door onheuschen toon en dikdoen de gebaren nalieten ook maar eenig effect te maken op de gewaarschuwde spelers! Na 5 minuten spelen overrompelden de vlugge Berkerodianen onze achterhoede, die zwichten moest voor een zuiver schot, 10. Kort hirop herstelde V. V. F. zich en maakte den stand gelijk, 11. Vóór rus-t bleef V. V. F. in de meerderheid, doch ver mocht zijn overwicht niet in doelpunten om te zet'en, mede ten gevolge van de dribbelende beslissingen van den scheids rechter. In deze periode viel de peperbus met bliksemende waarschuwingen over het veld. Na de doelverwisseling kwam H. B. C. geducht opzetten en forceerde een keurig doelpunt, 21. De Heemstedenaren bleven geruimen tijd in de meerderheid, doch ge handicapt door een serie ontijdige uitspra ken van den leider, wisten ze slechts een maal te scoren, 31. Even vóór het einde zag de scheidsrechter nog juist kans een zijner waarschuwingen om te zetten in een verwijdering van een V. V, F.'er. Toen ten slotte tijd geblazen werd. was een wed strijd gespeeld, die, ook al had V. V. F. hem moeten verliezen, onder een meer oor deelkundige en minder prikkelende leiding, onge'.wüfeld zeer soannend zou geweest zijn! Westbroek, Westbroek! Keer terug, liefst met looppas! Ontferm u toch weer over de Juniores! Ons tweede elftal ontving T, Z. B. III. De Zandvoorters gingen de rust in met 0-2. Na rust herstelden de V. V. F.'ers zich en maak'en twee sappige doelpunten, 22. Bravo, jongens! B. O. Vis. Secretariaat: Spaanschevaartstraat 90, Uitslagen der wedstrijden van gisteren: T.YB.B:. IZwaluwen I g_| D.E.M. IT.Y.B.B. 2 8__0 T.e.B.B. 3— Alliance 2 72 Alliance 3T.Y.B.B. 4 07 Het was gisteren wel de dag van groote uitslagen. Het eerste elftal week niet van het goede pad af en nam geducht revanche 00 de in Amsterdam geleden nederlaag. Een 8—1 overwinning op het toch lanrf niet zwakke zwaluwen, geeft goede be,often voor de nog komende wedslriiden. A.s. Zondag in Nieuwendam tegen V.V.A. kan het spannend worden! Het tweede elftal deed, wat iedereen verwachtte en kwam met den kous op den kop thuis. D.E.M. was in oep/orm en gaf den Yellows geen schijn van kans. Door een misverstand moesten Boot c s. het met tien man stellen, dat natuurlijk wel van invloed geweest i$ op den uitslag Het derde elftal besloot op waardig6 wijze bet seizoen. Met 72 zegevierden zij over de reserves van Alliance, waardoor zij ongeslagen het kampioenschap hunner af- deeling behaalden. Hude! De oudste junioren waren op bezoek Hi Alliance en waren zoo verstandig daar met 70 te winnen, om de laatste plaats aan de Zijlwegbewoners te laten. Denkt U' allen aan den kienavond op Don derdagavond? Secr.: Hagelingerwcg H 222. Santpoort 2—D. S S, 1 04. Concordia IISantpooort III 013.è Als om 2 uur begonnen wordt, komt S. met 9 en D, S. S net 10 man binnen de lijnen. Direct ontwikkelt zich een vlug spel. met D, S, S. oen tikje sterker. Als onge veer een kwartier gespeeld is, weet D. S. S. uit een misverstand in S.'s achterhoede te scoren, 01. Voor rust wordt niet meer gedoelpunt. Met goeden moed begint S. aan de tweede helft, met het vaste idee dat er wel gewonnen kon worden, en dat had gekund, heeren. maar die vertikte ver deeldheid; willen ot kunnen jullie elkaar niet verstaan? Even na rust weet D.S.S. haar voorsprong te vergrooten, kort daarop gevolgd door een tegenpunt van S., wat echter geannuleerd werd. D.S.S, weet den stand tot 40 op te voeren en zoodoende twee kostbare puntjes mee te neiren. Ons 3de heeft weer knap gewonnen; wat 'n cijfer; je zoudt met tellen in de war raken. Gaat zoo vocit Benjamins, houdt goeden moed, Chris. Uitslagen 15 Jan. A.D.O. 2Voorwaarts 2 30. A.D.O. 3—Vitesse 3 2—2. Op een zeer slecht bespeelbaar terrein heeft A.D.Q. 2 eindelijk kans gezien haar eerste overwinning te behalen. Direct na den aanvang is het Kas welke A.D.O. de leiding bezorgtin welken stand voor rust geen verandering komt. Na den rust is Voorwaarts eenigszins in de meerderheid en komt enkele rtialen ge vaarlijk voor het A.D.O.-doel, doch de achterhoede weet steeds het gevaar te be zweren tot dat na eenigen tijd A.D.O. weer komt opzetten, doch doelpunten blijven voorloopig uit. Na 10 minuten weet Kas de leiding te vergrooten en 1 minuut voor het einde brengt dezelfde speler den stand op 3—0. Ten overvloede herinneren wij de leden nogmaals aan de algemeene vergadering op Woensdag a.s. te 7.30 uur bij L. Henneman. Secr.j J, J. Loerakker, Leenwerikstraat 13. Haarlem. Voorwaarts IOnze Gezellen I 35 Onze Gezellen IIIR. K. V. Z. III 30 DE GEZELLEN-FORD TE LIMMEN VERGAAN. De verre reis naar Noord-Scharwoude is een overwinning geworden voor de Gezel len. Door krankheid van de ford kwamen de Gezellen een kwartier te laat In Schar- woude. De terugreis was echter nog onfor tuinlijker. Tot Limmen ging het goed, doch hier begon het lijden. Eerst moesten eenige lekke banden gerepareerd worden, zoodat de Gezellen-menschen met eenige uren ver traging arriveerden Over den wedstrijd het volgende: Al spoedig krijgt Voorwaarts de leiding door een penalty. De Gezellen, die nog niet goed ingespeeld zijn, doen nu eenige goede tegen-aanvallen en weldra is het 14, Hard wordt er gestreden om de leiding. Alles wordt er op gezet. Voorwaarts valt goed aan en met een onhoudbaar schot neemt Voorwaarts wederom de leiding, 21, met dezen stand komt rust. Na rust zijn de Gezellen eenigszins aan het zwaar te bespelen terrein gewend en neemt het spel in handen. De voorhoede levert goed werk en langzaam, doch zeker wordt den stand 25 in het voordeel der Gezellen. Eindelijk scoort Voorwaarts tegen, zoo dat einde komt met 35. Door deze overwinning behouden onze jongens een mooie kans voor het kampioen schap. Onze hoop der toekomst wist met 30 te winnen van het dito R. K, V. Z. Met rust leidde O. G. reeds, door een schitterend ge maakte goal met 10, Beide teams wegen goed tegen elkander op. Toch komt O. G. eenigszins in de meerderheid en weet dit uit te drukken in nog twee doelpunten. Als het einde komt heeft O. G. verdient gewonnen hoewel de Zwaluwen zeker wel een tegenpunt verdient hadden, JUNIOREN. B. B. C. IV-V. V. F. I 3-1 H. B. C. V—Geel-Wit III 3-1 Ook de Kennemers zijn er niet In ge slaagd die zegetocht van T. B, G. te on derbreken. De Amsterdammers wonnen on bedreigd met 40, ofschoon de Kennemers voor hun harde erken wel een tegenpunt verdiend hadden. Nauwelijks was afgetrapt, of de links buiten passeerde de verdediging en scoor de. De bezoekers bleven sterker, ofschoon ook de snelle attaques der Kennemers ge vaarlijk bleven. Een schot van den T. B. G.-middenvoor belandde tegen den paal, terwijl even later doelman v. 3. Ploeg op voortreffelijke wijze een zeker doelpunt voorkwam. - Even voor rust zette d'e middenvoor uit een voorzet den bal onhoudbaar in. Rust 0—2. Na de hervatting hadden de gastheeren hunne opstelling eenigermate gewijzigd. Het baatte evenwel niet, want bij een scrim mage scoorde de linksbuiten opnieuw. Hierna kwamen de Beverwijkers er wat beter in, doch men zag geen kans de goe de T. B. G.-verded'iging te passeeren. Tegen het einde verslapten de Kennemers merk baar en toen kreeg de rechtsbinnen gele genheid op fraaie wijze het vierde Am- sterdamsche doelpunt te maken. OM DEN BEKER. R.C.H. III—Haarlem III 3—4 COMPETITIE. 1 A I.V.O.—D.I.O. RipperdaV.S.V. II Haarlem IVSchoten II o1 Zandvoort IIBloemendaal II 12 1 B Schoten HAHaarlem Veteranen 2 V.V.H.H.F.C. III 2 A H.F.C. IV—R.C.H. IV Haarlem VD.O.A. 2 B R.C.H. VE.G.K. Stormvogels IV—V.S.V. III 2 C D.I.O. II—H.F.C. VI KV.O. IIKennemers III 2 D SpaarnevogelsD.W.O. D.I.O. inSpaarnestad 3 A Kinheim IVSpaarndam z Spaarnevogels II—Ripperda III 3—0 3 B D.W.O. IIIDroste 33 Stormveld II—Bennebroek III 12—0 3 C E.D.O. VIDamiate 1 V.S.V. IVZeemeeuwen III 5 3 D Bloemendaal IIID.O.A. II H.F.C. VII—T.H.B. III Kennemers IV—Zandvoort III 3 E Schoten IVV.O.G III 3 F Swastika II—Bloemendaal IV 3—1 1— 61 •5 1-2 16 2—2 14—1 2—5 2-5 6—2 2-3 3 2 15 1 0 Direct na den aftrap Iaat het zich aan zien of Schoten II zal gaan winnen. Zij zijn steeds in den aanval, spoedig heeft Kopp6n met een goed schot succes. Eenige goede voorzetten van rechts blijven onbenut: Ook Haarlem III A. zit niet stil, maar de ach terhoede van Schoten blijkt op haar post. Dan weer een voorzet van rechts eh Dek- mans vergroot de voorsprong 20. Van 1 weerszijden nog eenige uitvallen, en dan is het rusten, Na de thee pakt Haarlem III A flink aan en spoedig is de stand 21. Bij de Schote naren is nu geheel het verband weg, en Haarlem III A profiteert hiervan. Dan maak1 Schravendijk gelijk. 22. Van de gapingen in de Schoten-achterhoede profiteert Haar lem en kort na elkaar maken zij 2 doel punten 24. Bij Schoten botert het niet erg, en zelfs ziet Metselaar kans om een penalty niet te benutten. Haarlem daarentegen spelen flink verder, en weten er nog een goal aan toe te voegen 25, Met een zeer zwak elftal verschijnt Zand voort en scheidsrechter Batelaan laat af trappen. Bloemendaal gaat goed combinee renden vlug op de Zandvoort veste af, doch de achterhoede weet voorloopig doelpunten te voorkomen. Wel doet Zandvoort enkele individeele pogingen om H. Tever te verrassen doch verder als Jansen, brengen zij het niet. Nog voor de rust neemt Bloemendaal de leiding 0—1. In de tweede helft is Zandvoort iets ster ker. doch Bloemendaal, weet er 02 van te maken ondanks het stoute verdedigen van den Zantvoortkeeper. Het gelukt ook Zand voort met gewijzigde opstelling de achter stand te verkleinen 12, waarmede het einde komt. Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan den Damredacteur der Nieuwe Haarlemsche Courant, Nassaulaan 49, Haar lem. Partij no. 14. Gespeeld in den wedstrijd om het kam pioenschap van Amsterdam, tusschen R. C. Keller met Wit en P. J. v. Dartelen met Zwart (3429 ope ning). Wit Zwart 1. 34—29 17—22 Kt, het theoretische, antwoord is heel goed, M.i. echter verdient 1.19231 nog de voorkeur. Hieronder twee varianten: 1„ 3429 19-23; A. 2. 32-28, 23:32; 3.37:28, 14—19; 4. 42—37, 18—23; 5. 29 18, 12 32; 6. 37 28, 10—14; 7. 41—37, 7—12; 8. 40-34, 12—18; 9. 44-40, 1—7; 10. 38—32, 7—12; 11. 43—38, 5—10; 12. 49—43, 19—23;13. 28:19, 14 23; met eenig voordeel voor Zwart. B. 1. 34—29, 19—23; 2. 40—34, 14—19; 3. 4440, 2025 enz. met moeilijk spel voor Wit. 2 40—34. Het theoretische 2. 3228, dat na 2. 1923 enz. tot gelijk spel leidt, is sterker. Na den tekstzet evenwel kunnen interessante verwikkelingen ont staan. 2. 11—17 3. 45—40 6—11 4. 50—45 1— 6 5. 31—26 20—25 6. 37-31 14—20 7. 32—28 20—24 8. 2920 25:14 9. 41—37 18—23 10. 37—32 12—18 11. 34—29 23:34 12. 39:30 M.i. is naar 29 slaan sterker, 12 .7—12 13. 43—39 Gespeeld om 1923 enz. te verhinderen. Maar Wit had dezen uitruil juist in de hand moeten werken, om dan door 3228, 38 27 een kansrijke hekstellingpartij. in te leiden. 13. 15—20 14. 49_43 20—25 15. 31—27 25 34 16. 39 30 22 31 17. 26:37 Thans is een gewone stand ontstaan, met eenig voordeel voor Zwart. 17. 19—23! 18. 28:19 14:23 19. 44—39 10—14 20. 46-41 5—10 21. 40-34 17—21 22. 33—29 Keiler speelt in deze partij te gekunsteld. Een veel gezonder spelontwikkeling geeft 22. 32—28, 23. 37 28. 22. 21-26 23. 38—33 12—17 24. 32—28 23 32 25. 37:28 17—22 Het' zwarte spel speelt zich nu als het ware van zelf, Maar toch bevat Wit's stel- "ng nog vele ressources. 26. 28:17 11:22 27. 43—38 2— 7 28. 45-40 Wit heeft hier vrij belangrijk nadeel. Het beste was nog te trachten door 28. 3025, ■Fl3024 enz. in een soort symmetrische gelling te komen. Als zwart dit tracht te beletten, kan het volgende spel ontstaan: 28. 3025, 14—19; 29. 34—30! (en niet 24 wegens zwart 1823!) 29. 19—23; 30. 39—34, 23—28 enz. En Wit's na deel is minder dan na den tekstzet. 48.7-11 29. 38—32 16—21 30. 32—28 21—27 31. 28:17 11:22 32. 41—37 6—11 33. 30—25 11—16 34. 35—30 8—12 35. 37—31 13—19 37. 29—24 De dan: 2520, 33—28, 39—33 enz. kost drie schljrven, terwijl Z. bovendien eveneens dam haalt. 37. 18—23! 38. 24 13 9 18 39. 33—29 12—17 40. 30—24 23—28 41. 24—20 3— 9 42. 20—15 16—21 43. 47—42 9—13 Zwart mag n.l. 29—24—20 niet toestaan. De tekstzet is gespeeld om op 2924 door 13—19 te kunnen uitruilen. 44. 31—26 27—32 45. 48—43 21—27! Verhindert: 46. 3430 door 2833 en 27-32. Verhindert: 46. 4238 door 2833 en 17—31. I Verhindert: 46. 4237 door 32:41 en na Wit 36 47, Z. 27-31 en 28—32. 46. 43—38 32 43 47. 39 48 28—32! 48. 42—37 32 41 49. 36:47 13—19! Zeer sterk. Nu kan 3430 n.l. niet op, wegens17—21; en19—23! 50. 48—42 n 27—32! 53. 26 28 19—23 54. 28:19 14 45 Wit geeft op. Zwart heeft den aanval op Wit's langen vleugel zeer goed geleid. Openingsslagzetten Henri Chiland, Parijs. Oplossingen: (alle schijven in beginstel- ling): No. 5. Na 1. 34—30, 17—21; 2. 40—34, 21—26; 3. 33—29, 20—25; 4. 39—33, 14—20; 5. 32—28, 11—17 6. 38—32, 6—11; 7. 31— 27, 16; 8. 4540 wint Zwart als volgt een schijf: 8. 17—22; 9. 28:17, 11 31; 10. 36:27, 18—23; 11. 29:18, 13:31; 12. 41—36, 19—23; 13. 36:27, 23—29 enz. No. 6. Na 1. 32—28, 16—21; 2. 37—32, 21—26; 3. 42—37; 18—22; 4. 32—27, 13—18; 5. 47—42, 20—24; 6. 34—30, 14—20; 7. 30— 25 wint Zwart als volgt: 7.1721; 8. 25 23, 21:32 9. 28:17, 12:21!! 10. 38: 16, 1847 Het in deze variant bewerkte idee is van den grooten problemist, G. L. Gortmans te Lenden en is bijzonder fraai. PROBLEEM No. V. Auteur: Bourquin. Stand in cijfers: Zwgrt: dam 4, schijf 15. Wit: dammen 24, 34, 47. Wit speelt en wint. Een bijzonder fraai eindspel van den beroemden Zwitserschen problemist. PROBLEEM No, VL Auteur: P. N. Faure. „The Draughts Review" Januari 1927. Een zet die allerminst voor de hand ligt. 1h2hl Dame.f 2. Kh5g6 Dhlh2 gedwongen. 3. Tb7d7! En niet 3. Tb7a7 wegens Dh2 a2| enz, 3Dh2b8 4. Lg5—f6f Kh8g8 5. Td797 f Kg8—f8 6. Lf6—e7f Kf8e8 7. Tg7-g8f En Wit wint. De zwarte dame ris name lijk verloren. Een fraaie afwikkeling; voor al de eerste zet is bijzonder mooi. OPLOSSING PROBLEEM No. 9. De stand in cijfers was; Wit: Kc7, Da8, Te6, Pg2, Le8, ponnen b3, h4. Zwart: Kg4, pionnen g3, h3, h5, h6, b7. Wit geeft mat in drie zetten als volgt: 1. Te6—el h3:g2 1. Ta6—el Kg4—f5 2. Le8d7f enz. 2, Le8:h5 enz. 1. Te6—el Kg4—£3 1. Te6—el h3-b2 2. Le8:h5t enz. 2. Da8:b7 enz. Bijna in alle varianten is het de dame die de beslissing brengt en dat, terwijl ze slechts op het allerlaatste oogenblik daad werkelijk aan den trijd deelneemt. Een niet buitengewoon moeilijk, maar zeer geestig vraagstuk. PROBLEEM No. 12. Auteur; J. D. WILLIAMS. The Australasian 1910. Stand in cijfers: Zwart: 2,'4, 8, 9, 11, 12, 23, 24, 36. Wit: 21, 25, 32, 38, 39, 43, 47, 48, 50. Wit speelt 2116, in de hoop op Z. 23 28, waardoor deze schijnbaar naar dam kan doorbreken. Dus in den diagramstand: 1. 2116! 23 28? 2. 16 18, 28 37; en nu wint wit. Oplossingen over 14 dagen. Stand na 50. -, 27—32! 5j_ 3430 Dft is een fout, Wit's stand is echter zeer slecht, 51. 32—37 42. 42; 31 17—21 Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan den Schaakredacteur der Nieu we Haarlemsche Courant, Nassaulaan 49, Haarlem. PARTIJ No. 14. In aansluiting op onze vorige rubriek, hieronder nog een partij uit de match Ca- pablancaAljechin, (10e partij der match, gespeeld te Buenos Aires, 7 Oct, 1927). Aljechin, Wit. Capablanca, Zwart, (Dame-pion opening). Wit. Zwart. d2d4 Pg8—16 c2c4 e7e6 3. Pblc3 d7d5 LelgS Pb8d7 5. e2e3 Lf8e7 6. Pgl—f3 O-O Ddlc2 c7c5 c4:d5 Ook 8 Tal—dl is zeer sterk, zooals Al- jechini na de partij aangaf. 8. Pf6:d5 9. Pc3:d5 c6:d5 10. Lg5:e7 Dd8:e7 11. Lfl—d3 g7—g6 12. d4:c5 Pd7:c5 13. Tal—cl Pc5:d3 14. Dc2:d3 Lc8—f5 Stand na 14.... Lc8f5. Tot hier aan toe heeft de partij een kalm verloop gehad en zijn van weerskan ten vrijwel te theoretisch juiste zetten ge daan. Wit kan hier weliswaar een pion winnen door Dd3:d5, maar Zwart behaalt dan belangrijk voordeel door het bezetten van de D-lijn. 15. Dd3d4 Lf5e4 16. 0—0 Le4:f3 17. g2:f3 De7-g5t 18. Kgl—hl 19. Khlg2 DI5-g5t 20. Kg2—hl Remise door herhaling van zetten. Het volgende interessante eindspeüetje van den grooten Hollandschen problemiri H, Weenink, vond ik in een Fransch blad, waarvan ik me den naam niet meer her inner. Auteur: H. WEENINK. Stand in cijfers: Wit: Kh4, Tb7, Lg5. Zwart; Kh8, pionnen h2, b3, e4. Wit speelt en forceert de winst als volgt: 1, Kh4h5ü Stand in cijfers: Wit: Kg8, Dg5, Th4, Tc7, Pe7, Pf7, La3, Ld5, pionnen b2, e2. Zwart: Kd4, Tc2, Pd2, Pg2. Le4, Lh6, pionnen f5, b3. Mat in twee zetten. Oplossingen worden ingewacht binnen 10 dagen aan het hoofd van deze rubriek ver melde adres. Zater&ag Zondag 14 en 15 Januari hield de vereeniging van postduiven liefhebbers „H. A. K." alhier' haar jaarlijksche tentoon stelling. Ingezonden waren 175 vogels. Deze werden gekeurd door de heeren P. J. v. Daalen en L. Gimbrêre. Veel fraaien vogels waren aanwezig, zoodat dan ook door vele liefhebbers een bezoek aan deze tentoon stelling werd gebracht. Door de volgende heeren werden bekroningen behaald, n.1.: G, H. Schouten, Eeere-prijs voor schoonste vogel van de tentoonstelling; idem voor schoonste bevlogen; idem voor schoonste V.vrijs klasse, benevens 35 eere-, 20 eerste- 17 tweede-, 6 derde prijzen en 4 Z. E. V.; H. Droog: 3 eere-, 1 eersten-, 2 tweeden-, derden prijs en 4 Z, E, V.; D. Radsma: 2 eere-, 1 eerste-, 2 derde prijzen en 4 Z. E. V,; J. J. Hart: eere prijs voor beste vlieg- type vogel, 6 eere-, 1 eerste-, 1 tweede, 2 derde prijzen en 4 Z. E. V,; J. Terhorst: eere prijs beste vliegtype duif, 4 eere-, 1 eerste-, 1 tweedet, 2 derde prijzen en 3 Z. E. V.; H. Hos: 1 eere-, 1 tweeden-, 1 derden prijs, 4 E. V. en 1 E. V.; A. Der Kinderen: 3 eere-, 1 erste-, 2 derde prijzen en 1 Z. E V.; Th. v. Kleef 1 eeren-, 1 eersten prijs en 1 Z. E. V.; H. Kinpet: 1 derden prijs; Jac. Hart: 2 eere-, 1 tweeden prijs en 2 Z. E. V.; C. Koning: 2 derde prijzen en 1 Z. E V.; C. Sandberg: 1 tweeden prijs; v. Tougeren: 2 eere-, 1 eersten-, 1 tweeden prijs en 2 Z. E. V.; P. v. Veen: 1 Z. E. V.; S. Heitlager: 1 Z. E V. „De Luchtgids". Zooals reeds door den Secretaris van bo vengenoemde vereeniging is medegedeeld, wordt op Zaterdag 28 Januari a.s. in de bo venzaal „St. Bavo" een lezing gehouden met lichtbeelden. Als spreker hoopt op te treden de heer van der Meer uit Tilburg, die op uitgebreide wijze zeer belangrijke zaken betreffende de ziekteleer etc. etc. onzer dui ven zal behandelen. Deze vergadering is voor een ieder toe gankelijk, aangesloten of niet aangesloten. Ook zijn leden van vereenigingen, die niet bij Wen Haarlemschen PostduivenbondZijn aangesloten, hartelijk welkom. Vanaf Woensdag 18 Januari zijn kaarten verkrijgbaar bij verschillende leden der vereeniging, tegen den prijs van 15 ets. Vermits de toegangsrpijs geen beletsel kan Zijn om de lezing bij te wonen, wordt verwacht, dat alle liefhebbers, die hun kennis willen verrijken, dezen avond komen. Er zijn Hechts 200 kaarten beschikbaar. Dinsdagavond wordt in Café „de Kastan jeboom" gespeeld tusschen de le achttallen van de Kastanjeboom en de Vijf queuen. Dinsdagavond wordt in Café v. Trigt te Heemstede gespeeld tusschen de 3e vier tallen. De clubcompetitie van het district H' en O. van den Ned. R. K. Dambond* Hieronder laten wij de voorloopig vast gestelde datums van de verschillende wed strijden volgen 17 Jan.St. BavoGez. Samenzijn. Wedstr.- leider Th. Kok. 23 Jan.T.E.P.Gez. Samenzijn, Wedstr.- leider W. Hopstaken. 26 Jan.D.J.D.T.E.P. Wedstr.-leider W. Hopstaken. 31 Jan.St. BavoT.E.P. Wedstr.-leider Th. Kok. 2 Febr.D.J.D.Gez. Samenzijn. Wedstr. leider G. Marchant. 6 Febr.T.E.P.St. Bavo. Wedstr.-leider G. Marchant. 8 Febr. S.D.O.Gez. Samenzijn. Wedstr. leider Th. Kok. 9 Febr.D.J.D.—St. Bavo. Wedstr.-lei der W. Hopstaken. De overige datums zullen nader worden bekend gemaakt. Alsmede ook de datums van de clubcompetitie eer 2e Klas, welke eerst in Februari aanvangt. Belangstellenden zijn welkom. Damclub Gez. Samenzijn. Het clubgebouw van bovengenoemde vereeniging is thans niet meer te Fülegom, doch aan de Schoolstraat te Lisse. H :t secre tariaat van deze vereeniging blijft echter Vinkelaan 32, te Hillegom gevestigd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7