Uit het Vaticaan Havarsohüiidt Klaje Caramel Nou MODISTE Wegens sterfgeval te koop Noord-Holland Noord-Hollandseh 0 Dagblad AVONDTOILETTEN Het Geheim DE GLYMPIABE- CANDIDAAT AANKOMENDE- EN LEERLING STRIJKSTERS CORRESPONDENT. LEERLING CORRECTOR OF AANKOMEND CORRECTOR AKRUTEEREN net r.k. Meisje IN Sftidie Piasio f175 ADVERTENTIËN. DA^BËTXJÏGÏNG. STADSSCHOUWBURG. Heden (Dinsdag) 8 uur. 6e Volksvoorstelling Donderdag 19 Jan. 8 uur Zaterdag 21 Jan. - 8 uur. Boeven en Burgers Voor Vraag-en Aanbod ADVERTENTIËN NET R.K. MEISJE R.K. DAGMEISJE R.K. Huisnaaister R.K. DAGMEISJE NET R.K. MEISJE GEZOND WONEN. TE HUUR. Hulp i.d. Huishouding Flinke Naaisters BIEDT ZICH AAN: BURGERMEISJES 2de MEISJE HUISHOUDSTER HUWELIJK. BEZOEKT KENNEMERPLEIN Te huur gevraagd ZITKAMER SLAAPKAMER Zit- en Slaapkamer Gegolfde Platen TE KOOP TE KOOP SPOTKOOPJE Teelgrond te huur Aank. Bankwerkers Smids-Leerling Biedt zich aan Leerling Behangersnaaister Pianist-Humorist Gem. Zit- en Slaapk. PHILIPS RADIO RADIO Te koop gevraagd Empire Boekenkast Prima VAN WOUW's Pianohandel Uw annonce nog eens plaatsen? Het officieel bezoek van den Koning van Afghanistan aan Paus Pius XI. UIT DEN OMTREK OVERVEEN. VIJFHUIZEN. HAARLEMMERMEER. BINNENLANDSCH NIEUWS MARKTNIEUWS. IJMUIDEN. I LISSE. GEMENGD NIEUWS. Een paard op hol. Chocolade met roomcaramel GEVRAAGD: eenige nette Zich aan te melden voor 5 uur bij HAVER- SCHMIDT KLAJE, Brouwersvaart 74 Simons, Kleine Houtstraat 15. GEVRAAGD. Degelijke taalkennis vef®*scbt. Eind diploma 3 j. H. B S. strekt tot aanbeveling. Oihoe nge sollicitaties onder No, 4641 Btifeau Nieuwe Haarleznsche Courant- een zaak in Kruideniers- en Grutterswaren. Huur van Huis billijk. Br. onder No. 5595 bur. N- H. Courant. Er biedt zich aan: LOOPJONGEN terovername, door in ruil verkregen, zwaiie kast, zeer goede toon en beslist zonder ge breken. Te zien Kruisstraat 41 Rome, 12 Januari 1928. Hedenmorgen heeft de H. Vader Ahman Ullah Khan, Koning van Afghanistan, met groote plechtigheid ontvangen. Deze vorst was het negende staatshoofd, dat Z. H. Paus Pius XI in de enkele jaren van zijn pontifi caat ontving. De vorige soevereine bezoekers. Kort na Zijn kroning in St. Pieter en wel ap den 28 Maart 1922, ontving de regce- rende Hoogepriester Koning Albert en Ko ningin Elizabeth van België met den Kroonprins, Leopold van Brabant. Dit was het eerste officieele bezoek van een katho liek staatshoofd aan Rome, nadat Z. H. Paus Benedictus XV r.n.. direct na den oor log. in een zeer belangrijke encycliek had verklaard dat de H. Stoel, met de intentie om de relaties tusschen de verschillende staten en hunne regeeringen te vergemak kelijken en te bevorderen, nu die meer dan ooit noodzakelijk waren om de ware broe derschap onder de volkeren te bevestigen, het verzet ophief dat Hij na '70 tegen de overkomst naar Rome van katholieke soe vereinen en staatshoofden had voorgestaan. Kort na het bezoek der Belgische Ko ninklijke Familie, op 11 Juli namelijk van hetzelfde jaar, viel dat van Z.E. De Alvaer, president van Argentinië, die zich naar zijn vaderland begaf om den hoogen post in te nemen, waarvoor zijn volk hem ge roepen had Het volgend jaar werden er in de vati- caansche annalen twee soevereine bezoe ken geregistreerd. Den 9en Mei 1923 bezochten Koning George V en Koningin Mary van Engeland den Paus en brachten Hem de meest wel sprekende bewijzen van hun eerbied en hoogachting, terwijl den 19en November daaraanvolgende de nog niet vergeten, luis terrijke ontvangst plaats vond van Koning Alfons XIII en Koningin Victoria van Spanje. In 1924 viel het bezoek van Bas Tafari Makonnen. Regent van Etiopië. Het jubeljaar 1925 kende geen officieele ontvangsten, maar telde toch twee hooge bezoekers, namelijk ex-Koning Ferdinand van Bulgarije, die als eenvoudig pelgrim te Rome vertoefde en de den persident van den Ierschen vrijstaat Cosgrave, die aan het hoofd van de nationale Iersche bedevaart stond. Voor 1926 hebben de kronieken van het pauselijk hof geen soevereine bezoekers vereeuwigd, In 1927 waren er daarentegen weer drie: namelijk Koning Guustaaf van Zweden op 21 Februari, Koning Foead van Egypte op 7 Augustus en de president van de repu bliek Liberia op den 27sten van dezelfde maand. En nu is 1928 begonnen met het bezoek van Ahman Ullah Khan, Koning van Afghanistan, een bezoek dat des te merk waardiger is, omdat in heel het rijk van dezen vorst geen katholieken en een unicum op deze wereld zefs geen mis sionarissen zijn. De aankomst. In geselschap van zijn minister van bin- nenlandsche zaken, van zijn eersten adju dant, van zijn minister van buitenlandsche zaken, van zijn minister van het koninklijk huis, van den voorzitter der nationale ver gadering, van den gouverneur van Kaboel, hoofdstad van Afghanistan, van zijn minis ter van oorlog en van een tolk, en om geven door een groot gevolg, bereikte Ahman Ullah Khan het Vaticaan om half één. De trompetters der Gendarmen gaven het sein, de eerewacht presenteerde de wape nen en de kapel der Palatijnen speelde het Afghaansche volkslied, terwijl de auto's langzaam onder de Cortile van San Damaso gleden, tot voor den toegang tot de Eere- trap. De Grootmeester van het H. Hospitium, prins Ruspali, opende het portier van de koninklijke limousine Het eerst steeg prins Massimo uit en daarna, groot en krachtig, de Koning, die de hand van prins Ruspali hartelijk drukte. Ter verwelkoming waren aanwezig Mgr. de Samper en Mgr. Nardone en alle hoogere dignitarissen van het pau selijk hof. Na de voorstelling werd de stoet ge vormd die zijn weg nam over de Eeretrap Het escorte werd waargenomen door de Zwitsersche Garde, in groot tenue met helm en hellebaard. De Koning ging tusschen den Maggiordomo en den Grootmeester van het H. Hospitium In de Sala Clementina was in dubbele rijen de Zwitsersche Garde opgesteld. De kurassen blonken en 't gekletter klonk van de hellebaarden die werden gepresenteerd. De Koning kéék even verwonderd, glim lachte dan vriendelijk en bracht onberispe lijk het militair saluut, In de Sala Clementina had de voorstelling plaats van den Kamermeester van de pre laten en edellieden, en andere hoogwaardig- heidsbekleeders Daarna begaf men zich naar de pauselijke vertrekken, waar andere militaire afdeelingen eerbewijzen brachten. In gebroken Fransch poogde de Koning zijn verbazing uit te drukken óver alles wat hij zag, en zijn grocte bewondering weer te geven voor de schoonheid en den luister van het pauselijk paleis. De ontmoeting met den Paus. De ontmoeting met Z. H. den Paus had plaats in de Troonzaal. Terwijl de Koning daar binnen ging, trad hem de H. Vader, die uit Zijn bibliotheek kwam, te gemoet. De Koning maakte een diepe buiging, na derde dan Zijne Heiligheid en drukte de hand die hem werd geboden. Z. H. Paus Pius XI nam plaats naast Zijn troon en noo- digde den Koning uit zich aan Zijn zijde neer te zetten. De deur werd daarna geslo ten. In de antichambres wisselden de hoog- waardigheidsbekleeders die daar het mo ment afwachtten waarop zij den vorst zou den worden voorgesteld, eenige woorden met de leden van het gevolg. Het duurde ongeveer twintig minuten voor de bel klonk, het teeken dat de audiëntie geëindigd was en dat de Paus be reid was zich het gevolg te laten voorstel len. Met een tweede diepe buiging nam Zijne Majesteit afscheid van den Heiligen Vader, waarna hij zich te midden van vele vati- caansche dignitarissen naar den Kardinaal Secretaris van Staat begaf. Bij den Kardinaal-Secretaris van Staat. Na in de Loggia Mantovani nog eenige woorden te hebben gewisseld met de va- ticaansche hoogwaardigheidsbekleeders die hem vergezelden, begaf de vorst zich naar de eerste verdieping van het paleis waar zich de vertrekken bevinden van den Kar dinaal-Secretaris van Staat. Z. E. Kardinaal Casparri trad den hoogen bezoekers tege moet en leidde hem na de begroeting naar zij werkkamer waar hij zich gedurende een half uur ongeveer met den vorst onderhield. Ook thans volgde de voorstelling van het gevolg, waarna de Koning zich weer naar de Cortile van San Damaso begaf om terug te keeren naar het Grand Hotel waar hij verblijft Met een handdruk nam Zijne Majesteit afscheid van Mgr. Nardone. die de cere monies leidde, waarna de limousines lang zaam wegreden onder de klanken van het Afghaansch volkslied dat werd uitgevoerd door de Zwitsersche Garde, terwijl de pau selijke soldaten hun wapenen presenteer den. Een geschenk en een decoratie. Ter herinnering schonk Z. H. Paus Pius XI aan Ahman Ullah Khan 'n klein portret met zilveren lijst in etui. Bovendien ver eerde de H. Vader zijn hoogen bezoeker met de orde Sperone d'Oro (gouden spoor). Direct na het vertrek van den ÏConinj begaf zich Z E. Kardinaal Gasparri naar het Grand Hotel voor het brengen van een tegenbezoek. Om twee uur in den middag keerde de Koning terug om in cognito het Vaticaansch Museum en de St. Pieter te bezichtigen. Zaterdag LI. hield de Algemeene Werk- liedenvereeniging „Onderling Hulpbetoon" voor O verveen en Omstreken haar Jaarver gadering in het Gebouw „St. Bavo" te Haar lem. Precies half 8, opende de Voorzitter de heer Eichhorn de vergadering, heette de aanwezigen welkom en hoopte, dat alle le- voor het jaar 1928 voor vreeselijke of lang durige ziekten gespaard mochten blijven en wenschte hun veel heil en geluk toe in dit pas begonnen jaar. De Secretaris,, de heer Willebrord las de notulen der vorige vergadering, voor welke ongewijzigd werden vastgesteld, waarna de voorzitter hem een woord van dank bracht voor de juiste wijze van notuleeren. Vervolgens bracht de penningmeester, de heer van Buchenem een keurig jaarverslag uit,over den financieelen toestand der vereeni- ging, waarbij bleek dat er dit jaar een nadee- lig saldo was van f 330.92. De beide commissarissen zoowel van Over- veen als van Haarlemmerliede, brachten hun rapport uit over hun bevindingen en ver klaarden, dat de boeken en bescheiden in goede orde waren bevonden, en stelden voor den penningmeester te dechargeeren. De voorzitter deelde mede, dat volgens punt 7 van de agenda thans aan de orde is, periodieke Bestuursverkiezing van de hee- ren A. G. Willebrord (secr.), W. v. d. Aard- j weg (2e secr.), Jac. Koelemeij, 2 e voorzitter j C. Stokman adjunct-secretaris, H. v. d. Ham j C. Hoogestein, W. Waasdorp en W. van Warmerdam als commissarissen en alle hee- j ren zich wederom herkiesbaar stelden. Spr. zei thans in een lastig parket gekomen te zijn, door dat de secretaris, door de jong ste grenswijziging automatisch Haarlemmer is geworden, niettegenstaande hij nog op de zelfde plaats woonachtig is, en volgens het reglement in Overveen woonachtig moet zijn. Spreker zou in dit geval, de clementie van de vergadering willen vragen tot a.s. zomer, opdat wij dan toch in verband met de a.s, in te voeren Ziektewet, reglementswijziging moeten houden. In verband met bovenstaand geval deelde de heer Ph. van Geldorp mede, dat hij er in geen geval bezwaren tegen had, maar wilde toch wel de vraag stellen, hoe of het Bestuur daar over had nagedacht, dat wij thans niet in verwarrende omstandigheden zouden komen met ons reglement. De voorzitter antwoordde geruststellend. Alle aftredende Bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De heeren Nieuwpoort van Overveen en Jac. van Geldorp van Haarlemmerliede be dankten als controleur en in hun plaats wer den benoemd de heeren Huibers en W. van Wijk. De voorzitter zei, dat het Bestuur had ge meend om punt 9 van de agenda af te voe ren, daar er in het blad „Zelfbeheer" had gestaan, dat in den loop van 1928 de Ziekte wet wel werkelijkheid zou worden d.w.z. zou worden aangenomen als wet, en daar door de verlaging van uitkeering bij ziekten voorloopig uit te stellen, opdat wij dan toch algeheele herziening zullen krijgen. De voorzitter deelde nog mede dat vol gens een aangelegde statistiek was gebleken, dat over de laatste 10 jaar een nadeelig saldo was ontstaan van f2058.35. Bij de rondvraag werden door enkele le den eenige vragen gesteld welke door den voorzitter werden beantwoord, waarna deze onder dank voor de betoonde belangstelling deze zeer geanimeerde vergadering werd ge- slo ten Been gebroken. Onze plaatsgenoot de heer E. v. B. heeft het ongeluk gehad dat, terwijl hij op de motorfiets reed nabij de Hakkelra sbrug, hij werd aangereden door een auto. Met een gebroken been werd hij opgenomen en naar het burgerziekenhuis gebracht te Amsterdam, waar hij ook verder verpleegd zal worden. Beslag gelegd. Al verschillende malen was een belastingambtenaar bij een bewoner aan den Vijfhuizerdijk geweest om nog achter stallige belastinggelden te gaan innen, maar even zooveel keeren kwam hij tevergeefs want steeds was er niemand thuis, zoodat de deur gesloten blefef. Maar blijkbaar begon hem dit toch te vervelen, want verschenen week is in het bijzijn van een Rijkspolitie de hulp ingeroepen van een smid, die "het slot van de deur verbroken heeft, zoodat de mannen der wet ongevraagd naar binnen zijn gestapt, om beslag te leggen Burgerlijke Stand van 1316 Januari 1928. Geboren Janna, d. v. G. Markus en M. de Leeuw Anna Maria, d. v.,C. R. Jongenelen en A. M. van PoeckeDirk Cornelis, z. v. C. J. Moens en J. Paarlberg Leendert, z. v. J. de Berg en J. Korte Matje Karolina, d. v. J. van Wieringen en A. Vree ken Geertje, d. v. L. van Hal en A. A. Mar kus Catholijntje, d. v. J. Romein en A. H. Hartgerink Willem, Z. v. L. W. Schouten en R. Blommers. Overleden Pietertje van Dillen, 28j., geh. m. L. Luijten Clasina Geers, 3 mncL, d. v. J. Geers en M, SmitCorstiaan Sack, 3 mnd., z. v. C. Sack en F. den Dekker Willemina Maria van Andel, 52 j., geh. m. H. van LimptMechelina van Wijngaar den, 76 j., geh. m. M. Broekhuizen Wil- helmina Kaptein, 75 j., geh. m. L. J. van Rookhuijsen. Vergadering. Op Donderdag 19 Jan. a.s. des avonds om half zeven zal er in de R. K. kerk te Vijfhuizen een openbare ver gadering gehouden worden voor iedere vol wassen katholiek (boven de 18 jaar) gratis toegankelijk. Als spreker treedt op de heer P, C. M. Bovendeert uit Utrecht met het onderwerp De Katholiek van de daad en de wonden van onzen tijd". Waar deze oud-Limburgsche propagan dist in alle deelen van het land, het laatste, anderhalf jaar op meer dan 100 plaatsen, groot succes oogstte en door zijn vurig en enthousiast woord met gezonden humor door kruid, overal warme geestdrift wist los te slaan voor de Katholieke idealen, daar mag geen enkel katholiek van Vijfhuizen deze lejfcrzame vergadering missen. Men kan er eenshartelijk lachen en tegelijk echt katho lieke gedachten mede naar huis nemen. Er wordt verwacht dat de kerk te klein zal zijn en dat duisternis, noch ongunstige weers gesteldheid de menschen zullen weerhouden deze vergadering te bezoeken. De entree is vrij en er is ook geen collecte. Bloeddorstige hond. In het zuidelijk deel van deze gemeente heeft een bloeddor stige hond een slachting gehouden onder een kudde schapen van den landbouwer S. Een der schapen werd geheel verscheurd, terwijl een paar anderen gekwetst werden. De eige naar van den hond heeft de door B. geleden schade vergoed, terwijl het bloeddorstige dier is afgemaakt. Controle op rijwielbelastingplaatjes. Vele rijwielen in beslag genomen. Maandag werd op verschillende plaatsen in deze gemeente door de daartoe bevoegde ambtenaren weder controle gehouden op de naleving van de rijwielbelastingwet. Alleen te Hoofddorp werden 's morgens reeds 19 rijwielen, welke niet voorzien waren van het belastingplaatje 1928, inbeslaggenomen. De eigenaars konden tegen betaling van de ver schuldigde boete en na het aanschaften van een plaatje, hunne fietsen later weer terug ontvangen. Een persoon, die uit Haarlem kwam fiet sen werd in Hoofddorp aangehouden en moest te voet zijn reis naar Aalsmeer ver volgen, omdat hij geen geld op zak had om de verschuldigde kosten te voldoen. Een ander persoon, woonachtig te Hoofd dorp, die veel drukte maakte over het inbe- slagnemen der rijwielen, kreeg een proces verbaal wegens het belemmeren van ambte naren in de rechtmatige uitoefening van hun dienst. 0.35; Lucretia 12 op 1.30: Hallev 810 0.38—0.55; id. 2—4 0.09; Venus 2-4 0.12; Marech Foch 2—4 0.09; War 24 0.12; Schwahen 24 0.10; Prins of Wales 24 0.09; Princepine 510 0.40; id 2—4 0.09; O dm 2—4 0.10; Empress of India 46 0,36, Brilliant 10 op 0.90; id. 2—4 0 14; Foch 10 op 1.—; id. 24 0.10: Maidentiush 10 op 1.30; id. 7 op 0.85- id 5 cp 0:45 id. 24 0.15; Gl. of Hilland 10 op 1.39; id. 7 op 0.85; id. 5 op 0.45; id. 2—4 0.16, Ve suvius 10 op 1,10; id. 7 op 0.45 id. 5 op 0.18; id. 24 0.1C; Red. Canna 10 op 1.10; id. 24 0.12; Princepine 8 op 0.40; id. 26 0.22; Schwaben 12 op 2.40; id. 10—12 1.30; Venus 6—8 0.50. Diefstal. De burgemeester dezer ge meente heeft de opsporing, aanhouding en voorgeleiding gevraagd van de 25-jarige mej. G. S., gedomicilieerd te Haarlemmer meer, die verdacht wordt van diefstal, ge pleegd ten nadeele van haar vader alhier. PURMEREND, 17 Januari. 18 stuks kl. Fabriekskaas 51, 1 st. kleine Boerenkaas 49.50, per 50 kilo. De handel op de kaas markt was goed. 513 K.G. Boter 2.35 2.40 per kilo; runderen: 185 vette7095 ct. per kilo, J44 melk- en gelde 125300 per stuk, 4 stieren 7085 ct. per kilo, 16 paar den 100200 per stuk, 24 vette kalveren 1.401.65 per kilo, handel stug; 210 nuchtere kalveren 134—40, per stuk, 624 vette varkens 5680 ct., zouters 5053 ct., per kilo; 59 magere varkens 2232, 209 biggen 1015, per stuk, handel vlug; 1141 schapen 3042 per stuk, handel matig; kippeneieren 910, eendeneieren 8, per 100 stuks. Coöp. Centrale Eierenveiling. 33842 stuks kippeneieren 8.6011.10, 369 stuks een deneieren 8.80, per 100 stuks. Piepkui kens 0.753 per stuk. PURMEREND, 16 Jan. Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken." Witlcf 1431 per 100 K.G. Appels: Zoete, 3 510. Bramley Seedling 913 per 100 K.G. Roode kool 836. Savoye kool 6 15 per 100. Spruitkool 1.20—3.40 per 15 K.G. Boerekool 3.5.50 per 100 struiken. Wortelen 0.701 per 25 K.G. Uien 293 -~3.3l per 25 K.G. Prei 7.18. p. 100 bos. winterjan 510. Winterlouwtje 813 Per 100 K.G. Auto-botsing. Zondagavond reed een luxe-auto, bestuurd door den heer B. uit Den Haag, op den Hoofdweg in deze ge meente wegens een defect aan de stuurin richting in den grasberm en botste daarna tegen een boom. Een spatscherm en een der voorlichten werd vernield, terwijl door het breken van de voorruit de bestuurder eenige lichte ver wondingen opliep. De gehavende auto werd naar een garage gebracht. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Naamlooze Vennootschap Zeevisscherij Maatschappij „De Hoop I" en van de Naamlooze Vennootschap Zeevis scherij Maatschappij „De Hoop II", beide alhier. Ha G. B, Gladiolenveiling onder direc tie van het H. B. G. (G. A.) te Lisse. Aan voer redelijk. Kooplust goed. Onderstaande prijzen werden besteed voor gladiolen per 100 stuks. Glad. Salmonea 8 op 0.50; id. id. 4 op 0.12; Hermione 10 op 1.30; Roem van Kenneroerland 12 op 1.80; id. id. 8—12 0.45; Halley 10 op 0.75; id. id. 8 op, 0.26; Vanissa 10 op 0.60; id. 8 op 0.20; id. 5 op 0.06; Frank Pendleton 12 op 1.80 id. id. 10—12 0.95; id. id. 8—10 VOLDOEN FACET GESLEPEN RIJ WIELREFLECTOREN AL OF NIET AAN DE WET? In verschillende plaatsen van ons land werd procesverbaal opgemaakt tegen be rijders van rijwielen, waarbij de bij de Wet vereischte rijwielreflectoren niet aan de ge stelde eischen zouden voldoen. Zoo sprak o.m. de rechter te Dordrecht bij de door hem behandelde kwestie. Tegen den be trokken rijwielberijder daarentegen werd door den rechter te Amersfoort op advies van een deskundige, met name van de ver keerspolitie te Utrecht, de heer Weyburg, een boete van f 0.50 geëischt, met schriftelijk vonnis op Woensdag a.s. waarbij nogmaals het advies van ttvee deskundigen door den rechter zal worden ingewonnen. Hiermede is intusschen, zoo inderdaad boete wordt geëischt, een voor mogelijk honderdduizenden wielrijders, leveranciers en fabrikanten, brandende kwestie gesteld. Ten einde in deze kwestie meer licht te ontsteken werd gisteravond op den Wouden- bergschen Straatweg te Zeist een demon stratie gehouden, welke ten doel had prac- tisch vast te stellen op welken afstand de in gebruik zijnde rijwielreflectoren terugstralen. Deze demonstratie werd gehouden door de Telefone Loc Company te Zeist, vertegen woordigd door den heer de Vries, directeur, terwijl voor het nemen van verschillende proeven waren uitgenoodigd de vertegen woordigers van politie te Zeist en een twee tal inspecteurs van politie te Utrecht, te weten Priester en Faber, plus eenige ver tegenwoordigers van Rijwielhandelaren in Nederland. Achtereenvolgens werden een elftal ver schillende reflectoren van diverse fabrikaten beproefd, wat als resultaat opleverde, dat de reflectoren met facet geslepen glas nuttig effect gaven op afstanden van 3340 meter, waarbij gedempt autolicht, het z.g. stadslicht het rijwiel vooruit rechts op den weg be scheen met verticalen reflectorstand. Vast gesteld werd dus, dat de facet geslepen re flectoren onder bovengenoemde omstandig heden wel degelijk reflecteeren, zoodat iedere facet geslepen verticaal geplaatste reflector aan den letter der Wet voldoet. De uitspraak van den rechter wordt met belangstelling tegemoet gezien. DELFT, 16 Januari. Door schrikken voor de tram sloeg op den Haagweg bij Delft een voor een melkwagen gespannen paard op hol. Het gespan rende hierop tegen een paal, tengevolge avaarvaii de be stuurder van den wagen en twee mee rijdende jongens tegen den grond werden geslingerd. De knaapjes bekwamen slechts geringe verwondingen, doch de bestuurder M. Maan werd ernstig gewond. Hij is naar het zieken huis vervoerd. Het Bestuur van de R.-K. Kraam- verzorging, brengt door deze zijn hartelijken dank, aan de onbekende Geefsters, of Gevers, voor de ruime giften haar geschonken. Aan Buren, Vrienden en Bekenden, brengen wij onzen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van belang stelling bij ons 50-jarig Huwelijk on dervonden. B. HUNTING en Echtgenoote L. Poellaan 11. worden door ons met de eerste zorg gereinigd Chem. Wasscherij VER, HAAGSCH TOONEEL. Dir. J .F. Mertens. Wegens groot succes 2de op voering van: Blijspel in 3 bedrijven, door Maurice Hennequin. Mien Vermeulen als gast. Het Nieuwe Nederl. Tooneel Artistiek Leider: LOUIS SAALBJRN Jr. 23 tafereelen van A. Defresne en Francois Pauwels. De plaatsbespr. begint morgen (Woensdag om 10 uur. Van 9 uur worden volgnummers a - gegeven Zoo, heeft U dit jaar, na regelmatig ad verteeren, wat U het vorig jaar na liet, meer winst gemaakt? Natuurlijk dat kan ook niet nders. Adverteeren doet verkoopen, nietwaar? 4 regels p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer f 0.15 BIJ VOORUITBETALING Biedt zich aan 23 jaar, goed kunnende naaien en stoppen. Liefst in werkmansgezin. Ge negen de gehfeele huishouding op zich te nemen. Brieven onder No, 5588 Bu reau van dit blad. Met 1 Februari of vroeger gevraagd een net boven 16 jaar, van 's morgens 8 tot 6 uur. Aanm. Gen. Cronjéstraat 48. Er biedt zich aan met alles op de hoogte. Ook aan huis naaien. Brieven onder No. 5579 Bur. van dit blad. Gevraagd net voor hulp in winkel en huishouding. Br. onder No. 5583 Bur. van dit blad. Gevraagd in de Kleine Theresia Stichting, Tempelierstraat 36, een Liefst kunnende koken. Zich aan te melden 's avonds tusschen 79 uur, Tempeliersstraat 36, Haarlem. en vergevorderde leerlingen gevraagd voor direct. Op Exportkantoor wordt gevraagd, voor spoedigste indiensttreding, CORRESPONDENT, goed bekend met Fransch en Engelsch. Slechts zij, die als zoodanig werkzaam zijn geweest^ en de correspondentie éeheel .zelfstandig kunnen behandelen, gelieven te solliciteeren. Uitvoerige inlichtingen, alsmede opgave van laatst genoten salaris, onder No. 5567, Bureau van dit blad. Zeer gerieflijke WONING, 5 Kamers, Zolder, Keuken, Erker, Balcon, vaste Waschtrfel, Voor- en grooten Achtertuin, enz., 1 0per maand. Bevragen: VAN 'T HOFFSTRAAT 74, Haarlem-Zuid. KWAST, WATER, SCHEERZEEP, OVERBODIG, TIJDROOVEND INZEEPEN NIET MEER NOODIG, INPLAATS VAN DAT ALLES GEBRUIKT U NU, EEN SCHEERAPPARAAT EN 'N WEINIG A K R u Voor dadelijk zag zich gaarne gepl. een nette R.-K. voor den dag, pbm. 40 jaar, goed kunnende koken en alle voork. werk- zaamh. kunnende verr. Uitst. inform. Brieven onder No. 5340 Bur. van dit blad. Gevraagd eenige voor gordijnenstopperij. Dames met het lingerievak bekend, genieten de voorkeur. Zich aan te melden voor 5 u., bij HAVERSCHMIDT KLAJE, Brouwersvaart 74. GEVRAAGD voor dag en nacht, m klein gezin. Hulp van werkster. Lo on 35,per Maand en waschgel". Brieven onder No. 5590 Bur. van dit blad. EEN VERTROUWD PERSOON voor lichte werkzaamheden, leeftijd boven de 40 jaar, goed met menschen om kunnende gaan. Tegen kost en inwoning en een kleine vergoeding. Brieven onder No. 5556, Bureau van dit blad. Gevraagd eenige nette voor expeditie, nummerkamer en an dere lichte werkzaamheden. Zich aan te melden voor 5 uur, bij HAVER SCHMIDT KLAJE, Brouwersvaart No. 74. Mevr. STRACK-v. SCHEYNDEL, „Sparrenhof" te Bentveld, vraagt te gen 15 Februari net goed kunnende werken. Een R. K. Juffrouw tusschen 4050 j. bij eenige H. of Wedr., 1 a 2 kin deren g. bezw. Brieven onder No. 5569, Bureau van dit blad. R.-K. middelbare leeftijd, zoekt plaat sing in 'n klein gezin of bij eenig heer Br. onder No. 5589 Bureau van dit bl. Nette Juffr., R.-K., leeftijd 60—64 jaar, wenscht kennismaking met een man, liefst van buiten. Br. onder No. 4665, Bur. van dit blad. I Terstond gevraagd nette A eqang 28 CONSUMPTIE KIOSK Prima Consumptie - Billijke prijzen, naast de Autobussen. te Hillegom, Lisse of omgeving, nette woning voor klein gezin. Br. met inl. onder No. 5582 Bur. van dit blad. Gevraagd, zoo spoedig mogelijk door arts, ter vestiging, zéér ruime en (z. pension), op len stand. Br. no. 9415, WENSING'S Adv. Bur., Tempeliers straat 32. Mooie aangeboden, op netteiP stand (omtrek Kathedraal), m. of z. pension. Brieven onder No. 5575, Bur. van dit blad. te koop. Te bevr. WOUWERMANS- STRAAT 18, Tel. 12258. dikke-, dunne- en Ruigemest, afge haald en bezorgd. RIJKSSTRAAT WEG 503, Haarlem-Noord. een Bakkerskar, een 2 wielige Hitte- kar, 7 a 8 M. Paardenmest. ASSEN- DELVERSTRAAT No. 16. Piano, pracht instrument, beslist zon der gebreken, prijs 150.OOS TERSTRAAT 6, Haarlem-Noord. Voor direct te aanv. 600 R. besten Teelgrond, eventueel met groot Pak huis, zelfde terrein. Gevr, WIJNANTS, Spaarnwouderstraat 5, Tel. 13462. gevraagd en een Smederij KAPTEIN, Spaarnwouder straat 42. half Mei een Friesche Bakkersbedien- de R.-K., 18 jaar en 4 jaar werkzaam geweest in gemengd bedrijf. V.g.g.v. Br. onder No. 20 aan boekhandel RUI TER, te Bolsward. gevraagd. B. J. VAN LIEMT, Groote Houtstraat 67. Jazzband, voor alle feesten en leveren van Piano. Billijke conditie. J. DE WIT Spaanschevaartstraat No. 1, Haarlem. I Zoekt U «en afdoende en suc- 1 «eivolle reclame in Noord- I Holland boven 't V? Plaatst Uwe aanbieding-H, aanvragen, I bekendmakingen enz enz, in het het meest gelezen Dagotad in Noord-Holland boven het Y, met editie'* voor Alktma.. Helder. Hoorn Purmerend en provincie. Aanvragen voor advertentietan» vei^ichte^ men aan de admim- HOFPLEIN 6 - ALKMAAR Telefoon 433 en 633 aangeboden, voor 1 "I twee heeren, m. of zonder pension. Br. onder No, 5581 Bureau van dit blad. toestellen, zonder accu, zonder anode zijn iederen avond te hooren bij den vertegenwoordiger: B. A. JANS SEN, Wagenweg 76 Haarlem. Tele foon 12854. Vier lamps ontvangtoestel 75.—. Contant. Desgewenscht ook in huur koop te leveren. lederen avond Ie hooren bij B. A. JANSSEN, Wagen weg 76, Haarlem. Telefoon 12854. door net gezin, gedragen kleercn voor kinderen. Leeftijd meisjes 14. 8, 4, 'a»ï' "Ior!fiens 11, 6 jaar. Brieven onder No. 5585, Bur. v. d. blad. billijk ter overname. Bijz, fraai meu belstuk, ingelegd met koper en ivoor, met koperen Beelden. OVERTON- STRAAT 35, b. d. Rijksstraatweg. OMDAT de verkoop na de EERSTE PUBLICATIE ZOO IS TOEGENOMEN? DAT WISTEN WIJ WEL»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3