AMIATEv.thiel CHE0UE.K0ERSEN :ngel5che GR.HOUTSTR I0I-I 03 Centrale Verwarming MUZIEK de spaarnebank Wij verzoeken Uw aandacht .EETKAMER MET SPI EGEL COMPLEET F.450- Berooving. Ook Delft heeft zijn ruiten- krasser. Mooi Friesland. Terecht. Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van Assisië." Door onveilig sein gereden. Een kranige redder gehuldigd. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen 12% jaar wethouder. Zilveren Jubileum Kinderbescher ming der St. Vincentiusvereeniging. BURGERLIJKE STAND. De nieuwe Russische gezant te Parijs. De toelating tot Indië geweigerd. Algemeene debatten in den Senaat. Joh. Jansen. De Pan-A msrikaanscke conferentie. Gedeeltelijke demping der Amsterdamsche Vaart. De verhouding Polen-Lithauen Man inëéngezakt. Concert UitgesK Dirk Schaier. Haarlem- Amsterdam Gisterenmiddag omstreeks 5.30 liep een onbekende dame op het Frans Ha.splein, toen baar d-.or een voorbijganger haar handtaschje werd ontrukt. De dader nam de vlucht,, maar werd gegrepen door den 25 jar ïii n D, een bro-iic-r van den politie agent D., die den man overbracht naar het politieposlbuis op het Stationsplein De da der had kans gezien het laschie weg te werpen, wat hierop wederom door een bur ger aan de dame werd ier hand gesteld. De aangehoudene bleek te zim de 17- jange los werkman P. v, d. W die beken de de dame inderdaad he; tascnic te heb ben ontrukt. De aangehoudene is in verzekerde be waring gesteld. In verpand niermede ver zoekt de Commissaris van Politie te Haar lem, de dame, te vier nadeele hel ütschje is ontrukt, zich zoo spoedig mogelijk aan zijn bureau afieeling Justitioneelen Dienst te willen melden. Wanneer de dame elders woont, wordt zij verzocht zich ca spoedigs e Lui de po litie haver iuwoauvg te willen vervoegen, teneinde van een en ander aangifte te doen. Gistermiddag tusschen twee en vier uur zijn te Delft voor de eerste maal gronte Winkelruiten bekrast, waarvan verschillen de ernstig beschadigd zijn. In totaal waren het er 40 ruiten. Van de(n) dader(s) tot dusver geen spoor. A.s. Vrijdagavond, 8 uur, zal Ds. de Stop- pelaar; de welbekende Friesche schrijver van boeken en artikelen op populair na tuurhistorisch gebied, in de Kroonzaal van Restaurant Brinkmanr., een lezing met licht beelden houden voor de afd. Haarlem en Omstreken der Ned Natuurhist. Vereen. Het onderwerp is „Mooi Friesland". De lezing zal ook toegankelijk zijn voor niet- leden tegen betaling van een gering entree, terwijl nieuwe leden zich aan de zaal kun nen laten inschrijven. Zaterdagmiddag 28 Januari houdt de afd. Haarlem een excursie naar de kassen der Stadskweekerij, Kleverlaan. De waarnemende secretaris is thans gevestigd Koninginneweg 61, Haarlem. Het 14-jarig meisje H. S., te Leiden, dat op school een slecht rapport had gekregen en niet durfde thuis komen, is terecht. Onder voorgeven, dat haar vader ziek was en zij daarom niet thuis kon blijven, had zij aan kennissen verzocht bij hen te mogen logeeren. Op Donderdag 19 Jan a s zal in he t ge bouw „St Bav-jdes avonds cm half ne gen, de Ned. R.K. Bond van Handels Kan toor- en Wink-sibe.IienJen. en vergadering houden. De agenda luidt als volgt: Opening no tulen, ingekonen stukken, auserie, enz. Deze vergadering za! hierom een bijzon der karakter dragon, omdat a a door den heer v, den Borg, adjunct-commies bij den Raad van Arbeid, te Haarlem een uiteen zetting zal worden gegeven zan de Ouder- doms-, Invaliditcils- en Ongevallenwet. Bi? het te Leiden voortgezet onderzoek naar de botsing van den goederentrein 4052 van Rotterdam naar Amsterdam en den personentrein 1200 van Utrecht naar Leiden, nabij de Gevangenlaan, is, naar wij vernemen komen vast te staan, dat de machinist van trein 4052 dooc een onveilig haltesignaal is gereden. Het onderzoek is gesloten. i In het gebouw der Christelijke Jongeman nen Vereeniging in de Keizerstraat te Sche- veningen heeft gistermiddag naar de „Tel." meldt in opdracht van den minister van Wa terstaat, de hoofdinspecteur van de scheep vaart, gepensionneerd vice-admiraal Fock, den zilveren eerepenning voor menschlie- vend hulpbetoon met loffelijk getuigschrift uitgereikt aan den matroos A. K. Groen, die in den nacht van 17 op 18 November j.l. bij Dieppe in volle zee overboord is gespron gen toen hij zag dat een kameraad, W. de Graaff,' lichtmatroos, die over boord geval len was, in nood verkeerde en dezen gered heeft. Bij deze plechtigheid waren verschillende vertegenwoordigers van scheepvaart- en reederskringen aanwezig alsmede burge meester Patijn, die na de toespraak, waar mede vice-admiraal Fock het onderschei- dingsteeken overhandigde, eveneens eenige woorden van gelukvzensch en hulde sprak. Daarna voerden nog het woord schipper Den Burg van de j,Sch. 266", mr. De Mos namens Scbeveningens Belang en het depar tement Schevcningen van de Mij. tot Nut van het Algemeen, en de heer J. J. de Niet, voorzitter der Reedersvereeniging. Den 7den Maart a.s. zal het 12'A jaar geleden zijn dat de heer Mr. J. N. J. E Heerkens Thijssen voor de eerste maal tot wethouder van Haarlem gekozen werd. Het 25-jarig bestaansfeest van het liefde werk „Kinderbescherming," der St. Vincen tiusvereeniging is, na de kerkelijke herden king, gisterenavond gevierd in een feestver- ladering in de bovenzalen van „De Kroon." Onder de aanwezigen waren, behalve vele leden der St. Vincentiusvereeniging, de HoogEerw. Heer Plebaan, L. A. A. M. Wes- lerwoudt en de ZeerEerw. Heeren pastoor L. J. Boogmans, J. P. Reijnenberg en B. J. Sch randt. De HoogEerw. Heer Plebaan herdacht het nuttige werk van „Kinderbescherming" en sprak een opwekkend woord tot de leden. Uit het overzicht, dat de secretaris van de 25 jaar gaf, bleek dat door het Liefde werk 400 kinderen in bescherming zijn ge nomen, waarvoor 480.000 is uitgegeven. Een telegram van den Bijzonderen Raad te Amsterdam en vele blijken van belang stelling werden ontvangen. Geboren: 13 Januari, z. van T. D. Sand- fort-Dito. z. van P. W. Knötschke-v Breenren. 15 Januari, d. van C. H. Kneijnsberg-Balder, d, van C. J. M. Fijnacker-Kirch. 16 Januari, z. van A. E Jansen-Bosma. d. van H. M. Meijs- Kuiper. d. van M. v. d. Wiel-Kassing. 17 Januari, d. van P. C. J. J-eliveld-Kerk- hof. z. van J. C. Ran-Pijnenburg. d. van A. Hendriks-Timmers. Overleden: 15 Januari, L. Ritte-v. Leeu wen, 76 j„ Johannes de Breukstraat. 16 Januari, G. Verkooij-Compiet, 47 j., Smedestraat. J. H. Wempe, 62 j., Ged. Raamgracht. J. v. Dijk, 15 j., Kamper laan. PARIJS, 18 Jan. De nieuwe Russsiche Ambassadeur, Dowlagowski, is te Parijs aangekomen. BATAVIA, 18 Januari. Het gouverne ment heeft de toelating tot Indië geweigerd aan het lid van het Engelsche Lagerhuis, Mardy Jones, die door de liga tegen impe rialisme en koloniale overheersching uitge zonden wordt ter bestudeering van den toe stand in Indië, PARIJS, 18 Jan. Op 31 Januari zul len in den Senaat algemeene debatten over de buitenlandsche politiek worden gehou den. Op 79-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer Joh. Jansen, in leven architect. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 20 Januari a.s. te 12 uur op dc Algemeene Begraafplaats, ingang Klever laan. Vroeger was hij makelaar in hypothe ken en assurantiën. NEW-YORK, 18 Jan. Naar uit Havana gemeld wordt, zullen alle zittingen van de pan-Amerikaansche conferentie openbaar zijn. De zitting van heden zal zich voorna melijk met technische vraagstukken bezig houden. Gistermorgen is men begonnen met het gedeeltelijk dempen van de Amsterdamsche Vaart ten behoeve van de verbreeding van den rijweg. Gistermorgen zakte op de Cathrijne- brug de 40-jarige W. v. K. in elkander. Een lid van O. D. was spoedig ter plaatse, waarna overbrenging naar het St. Elisabeth- Gasthuis volgde. Alhier werd een maag aandoening geconstateerd. Eene nota der Litausche regeering. WARSCHAU, 18 Jan. Naar uit Kovno gemeld wordt, bevat de aan den specialen Poolschen koerier overhandigde nota der Litausche regeering in het eerste gedeelte eene uitvoerige uiteenzetting van de over eenkomsten te Genève. In c!e nota wordlt dan verder verklaard, dat Polen zich op twee punten niet aan deze overeenkomsten gehouden heeft. In de eerste plaats hebben de uit het Wilna- gebied uitgeweken Litauers tot nu toe geen toestemming gekregen daar terug te keeren en in dc tweede plaats heeft Polen het onder leiding van Pletschkaiiis gevormde emigranten-leger niet ontbonden, Woldkmaras verklaart dan verder, dat de Poolsche voorstellen met betrekking tot Duitschland niet voldoende zijn en vraagt of de Poolsche regeering bereid is de kwestie van de schadevergoeding voor de door de bezetting van het Wilna-gebied veroorzaak te schade een onderwerp der onderhande lingen te dben uitmaken. Met betrekking tot de onderhandelingen, die Polen voor stelt, vraagt Woldemaras of Polen deze onderhandelingen met of zonder inmenging van den Volkenbond wil voeren. In het eerste geval moet de plaats van onderhan delen in overleg met den Volkenbond wori uien vastgesteld. l£en afschrift van de nota heeft Woldema ras aan het secretariaat-generaal van den Volkenbond gezonden. Wegens ziekte van den I 'sky, za! zi-'n concert met den heer E.— .a, tot een nader te bepalen datum worden uitgesteld. Het Concertbureau Vernout deelt ons mede, dat de pianist Dirk Schafer op Maandag 23 Januari a.s. een Chopin-Avond zal geven in den Stadsschouwburg, alhier. MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 18 JANUARI. Bieden Laten Berlijn 59 05 59 15 9 70 9.80 Brussel34 55 34 65 Li-nden 12 08 12 09 Zürich 47 70 47 80 Rome 13 10 13 20 Madrid 42 30 42 40 W'venen34 90 35 New-York (cable) 2 47^ 2 48^ Praag 7 30 7 40 Warerhao 27 29 h .uvnhagen i 66 o5 66 4o Oslo J 65 90 66 Stockholm 66 55 66 70 voor de stands 40 en 16 der Chrys ler- en Peugeo'-automobielen op de R. A. I.-show. Alleenvertegenwoordi- ging voor Haarlem en omgeving: LEIDSCHF.VAARTWEG 173-174 TELEFOON 14596.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2