NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Vierde Blad Vrijdag 20 Januari 1928 - BEHANDELING DER HAARLEMSCHE GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1928. Hoofdstuk „Volksgezondheid" afgehandeld. De stank der grachten. De geneeskundige dienst zal in een ander gebouw ondergebracht worden. die zich belasten met de uitzending van Haarlemsche kinderen, in de subsidie- verleening deelen. P. Kasteel over leekenapostolaat. glllSSI i liil Minder kosten in het bedrijf. Feestelijke bijeenkomst Haarl. Kegelbond. Concert „Euphonia", Gevonden dieren en voorwerpen. Ned. R. K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph". Statuten. Na een geheime vergadering, welke 2 uur Juurde, zette de gemeenteraad gistermiddag de behandeling der gemeentebegrooting voor 1928 voort. Voortgegaan werd met de bespreking over hoofdstuk IV, „Volksgezondheid". Wethouder SLINGENBERG merkt op, dat ooit is gezegd, dat het ziekenvervoer altijd in particuliere handen moet blijven. Een andere vraag is, of het per sé een ge meentedienst moet worden. Wanneer een Zgn. „kazerne" is ingesteld voor den genees kundigen dienst, kan daaraan mogelijk een garage verbonden worden voor auto-stalling van den Eersten Hulpdienst. Met de ziekenfondsen is een overeenkomst aangegaan, waarin de weistandsgrens isopge- nomen. Als het Z. en O.-fonds zich tot B. en W. wendt, zal men ook met dit f ends gza rn een overeenkomst sluiten en het gemeente bestuur wil ook met dit fonds gaarne tot een minnelijke schikking geraken. Wethouder HEERKENS THIJSSEN be spreekt den stank der grachten. Indertijd is advies uitgebracht omtrent verbetering dienaangaande. B, en W. hebben sinds het uitbrengen van dat advies niet stil gezeten. Straten werden schoon gehouden, voorkomen moest worden, dat bladeren in de grachten woeien, enz. De directeur van de gemeente reiniging kreeg machtiging intensief op te treden. Vaartuigen, om het vuil uit de grach ten te halen, zullen eerstdaags in gebruik worden genomen. Intensief moest gebaggerd worden en dat is ook geschied. Spr. gaat de moeilijkheden na, aan het vraagstuk verbonden en wijst er op, dat men er met spuien te Spaarndam niet komt. Het zoutgehalte heeft invloed op het rot tingsproces van in het water aanwezige stof fen. Komt er dus uit het zuiden zout water binnen, dan wordt het verrottingsproces bevorderd. Rijnland schenkt hieraan de laatste jaren indacht en het is reeds zoo ge regeld, dat n -c zoet water Haarlem binnen komt. Bij zwaren regenval of groote warmte Sal er nog wel eens stank zijn, doch het com plex van maatregelen zal dit euvel zooveel mogelijk bestrijden. Replieken. De heer VAN DE KAMP acht de oorzaak van den stank der grachten de faecaliën, welke in de grachten komen. Spr. acht het wenschelijk, verzamelputten te maken, voor die faecaliën, opdat deze niet meer in de grachten komen. De huisvesting van den geneeskundigen dienst acht spr beneden de waarde van Haarlem. Kan men niet trachten, de infan- teriekazerne terug te krijgen? Had men indertijd niet geprocedeerd, doch het op andere manier geprobeerd, dan zou men dat gebouw zeker al hebben. De heer KOPPEN bespreekt het indertijd uitgebrachte melkrapport en spreekt als zijn meening uit, dat dit misschien aanleiding kan zijn voor een nieuw onderzoek, in ver band met het door den heer Bartels gespro kene. Spr. gaat de overeenkomst na met de giekenfondsen. Daarbij stipt hij aan, dat de gemeente wijziging in de overeenkomst heeft gebracht, nadat de leden de ziekteverzeke ring met de fondsen hadden aangegaan. Spr. acht het antwoord inzake het 2- en O.- fonds wel wat er simpel. Wat denken B. en W. te doen? Moet de schuld van dat fonds jegens de gemeente dan niet afgelost worden Spr, blijft er bij, d t de vermeerdering van het aantal roodvonkgevallen onrust barend is. Intusschen is hij voldaan door het feit, dat de medische autoriteiten hieraan hun aandacht schenken. Hij vraagt, of in de gemeentelijke statistische gegevens niet op genomen kan worden het aantal gevallen, dat behandeld wordt in de ziekenhuizen. Spr. dringt er op aan, dat meer mededee- lingen gedaan worden over het te stichten parkherstellingsoord. Spr. vraagt, of met de fa. Mathot ook voor 1928 een contract is aangegaan betreffende het ziekenvervoer. De raad moet, naar spr. meent, in de gelegenheid gesteld worden, Zich hier ver te kunnen uitspreken. Over het antwoord van den wethouder betreffende de huisvesting van den genees kundigen dienst is spr. niet tevreden. Schuilt de vertraging in de bezwaren, door Monu mentenzorg naar voren gebracht? Laat men de correspondentie met Monumentenzorg aan den raad overleggen. Spr. gelooft echter niet, d t in die bezwaren alleen de vertraging schuilt. Spr. is verder van oordeel, dat de bestrij ding eer malaria nog steeds noodig is en vraagt, of niet alsnog een bijdrage verleend kan worden. De heer KLEIN merkt op, dat in de Com missie in zake Gezondheidszorg uitvoerig besproken is de kwestöl der regeling met de Ziekenfondsen. Toen is door den voorzitter gezegd, dat de meeste fondsen reeds een weistandsgrens hadden. Spr. is van oordeel, dat de geneeskundige dienst in een bestaand gebouw gehuisvest moet worden. De bezwaren van het gebouw aan de Papentorenvest hebben zich eerst na de ve tiging van den dienst aldaar geopen baard. Doet de wethouder een toezegging in den geest, dat de dienst in een bestaand gebouw zal ondergebracht worden,dan zal spr. geen voorstel indienen, anders wel De heer ADRIAN bespr ekt eveneens -'e huisvesting van den geneeskundigen dienst. De t genwoordige toestand kan niet besten digd blijven, maar zijn in het gebouw aan de Papentorenvest geen verbeteringen aan, te brengen Spr. zou dit wenschelijk vinden voo al omdat et slechts een tijdelijke ops lossing behoeft te zijn. Kan de dienst anders soms tijdelijk ondergebracht worden in de polikliniek van het gasth is? De heer PEPER handhaaft zijn voorstel inzake de huisvesting van den geneeskundigen dienst. Dan herinnert hij er aan, dat de heer Cas- tricum vroeger reeds uitgelegd heeft, dat de schuld van hef Z.- en O.-fonds onstaan is door de wijzigingen, door W. en W. voor gesteld, tengevolge waarvan het fonds ver hoogde premie moest betalen. Spr. dient een motie in, waarbij B. en W. uitgenoodigd worden, de voorwaarden voor verzekering ziekenhuisverpleging zoodanig te wijzigen, dat de verzkeering van kracht moet blijven voor iedereen, die vóór 1 April 1927 bij een der contracteerende zie kenfondsen was aangesloten. De heer GROENENDAAL vraagt prae- advies voor bestrijding van den stank der grachten. De heer CASTRICUM dringt aan op het zoeken van een oplossing over de kwestie met het Z.- en O.-fonds. Spr. zal er mettertijd nog uitvoerig op terug komen. De VOORZITTER zet uiteen, dat reeds uitvoerige statistische gegevens verstrekt zijn over de roodvonkgevallen. Wat de malariabestrijding aangaat, als men den reinigingsdienst opbelt en men vraagt om hulp voor ontmugging, wordt men onmiddellijk geholpen. Spr. hoopt, dat de motie-Peper inzake de huisvesting van den geneeskundigen dienst met algemeene stemmen wordt aangenomen. Men kan niet wachten, tot het nieuwe ge bouw gereed is. Aan het oude gebouw kan niets verbouwd worden de polikliniek van het gasthuis is te klein. Wethouder HEERKENS THIJSSEN be- rpreekt nogmaals de bestrijding van den stank der grachten. Over medewerking van Rijnland is niet te klagen. B. en W. blijven diligent. Veel heil wordt verwacht van het reinigen der bovenlaag van het water, waar mede dezer dagen begonnen wordt. Wat een parkherstellingsoord betreft, het Roode Kruis is gereed, met dte uitvoering der plannen te beginnen. Er is eenige ver traging in de uitvoering ontstaan, maar nu hunkert het Roode Kruis naar uitvoering der plannen. Wethouder REINALDA deelt mede, dat B. en W. gisteravond besloten hebben, den raad voor te stellen, de huisvesting van den geneeskundigen dienst in het gebouw aan de Papentorenvest op te heffen en hem tij delijk onder te brengen in een ander gebouw. Wethouder SLINGENBERG doet nadere mededeelingen in zake de overeenkomst met de ziekenfondsen. Wat de raad wil, willen niet eens de ziekenfondsen. Wat het Z. en O -fonds aangaat, de mee ning van den heer Castricum is tegenover gesteld aan die van den heer Koppen. Spr. achtte het 't beste, zich tot de feitelijke mede- deeling te bepalen. B. en W. zullen nu de vordering in handen van den advocaat der gemeente stellen en als zij rechtmatig is en men kan niet tot overeenstemming raken, zullen nadere voorstellen aan den raad worden gedaan. Met de fa. Mathot is omtrent het zieken vervoer een opzegbaar contract aangegaan, waarin geen tijd genoemd is. Het is niet juist, nu reeds te beslissen, ef het contract met ingang van 1 Juli 1928 opgeheven moet worden. De heer KOPPEN stelt voor, voor de malariabestrijding een subsidie beschikbaar te stellen tegen 1 cent per inwoner. Wethouder SLINGENBERG bestrijdt dit voorstel op grond van het feit, dat die be strijding in Haarlem uitstekend geoutil leerd is. Het voorstel-Peper inzake de huisvesting van den geneeskundigen dienst wordt door B. en W. overgenomen. Het voorstel-Peper betreffende de ziekte verzekering wordt verworpen met 2313 stemmen. De heer KOPPEN trekt zijn voorstel in. Wethouder SLINGENBERG stelt voor, de weduwe van wijlen dr. v. d. Berg, in leven directeur van den vaccinatiedienst, jaarlijks een bedrag van f 160 toe te kennen. Rijk en provincie zullen eveneens een bedrag schenken. Aldus besloten. Bij post 371 vraagt de heer JOOSTEN, of er een misverstand bestaat tusschen de ge meente en „Herwonnen Levenskracht." Wethouder SLINGENEERG deelt mede, dat er inderdaad een misverstand bestaat over de bestemming van de subsidie. B. en W. Zullen dit nader bespreken en de com missie voor de subsidies kan deze zaak dan nader regelen. Mr. Heerkens Thijssen neemt het voor zitterschap over. Bij post 376 wijst de heer KOPPEN op het tochten in de badhuizen en de heer Wethouder BRUCH geeft hierover nadere inlichtingen. Bij post 385 stelt de heer HEIDSTRA voor, de subsidie voor de wijkverpleging van „Het Witte Kruis" met f 350 te verhoö- gen. B. en W. nemen dit voorstel over. Op vragen van den heer KEESEN, deelt wethouder REINALDA mede, dat er moei lijkheden verbonden zijn aan den bouw van een wasch- en gemakhuisje op de Boter markt. Het G. E. B. wilde een trtn formator- huisje bouwen, waarmede de geheele ingang der Botermarkt afgesleten zou worden. Thans zal dit transformatorhuis ondergebracht wor den in een bestaand gebouw. De vergadering wordt verdaagd tot Vrij dagmiddag half 2. De propagandisten en belangstellenden in de propaganda hadden gisterenavond in groote getale de uitnoodiging aangenomen, om in de zaal van het St. Josephgezellen- gebouw te luisteren, naar wat de heer P. Kasteel, de bekende spreker en apologeet, zou zeggen over „Leekenapostolaat". De HoogEerw. Heer plebaan L. A. A. M. Westerwoudt opende de bijeenkomst met den Christelijken Groet en een welkomst woord tot de aanwezigen, waaronder ver schillende ZeerEerw. Heeren geestelijken waren, en gaf gaarne het woord aan den heer P. Kasteel. I Na de Fokker-huldig'ng van gisterenavond, was een souper aangericht in restaurant Hildebrand. On enze io'o ziet men van rechts naar links: mevrouw Maarschalk, Z.Exc. de Minister van Waterstaat mr, H. r. d. Vegte, de heer E. H. Krelage, voorzitter der Kamer van Koophandel, de heer Fokker en burgemeester C. Maarschalk. PEPER cp de onmogelijkheid voor de ba ders, de temperatuur van het water in het douche-badhuis aan het Leidscheplein te regelen. Wethouder REINALDA zegt toe, de klachten over te zullen brengen aan het be stuur van „Het Witte Kruis." Bij post 379 vraagt de heer VAN KESSEL, of ook vereenigingen buiten de gemeente, A Rede P. Kasteel. Leekenapostolaat heeft het gevaar, dat het de leeken aan den verkeerden kant brengt. Het woord zelf is al vreemd, want feitelijk moet iedere leek apostel zijn iedere Christen heeft de roeping apostel te zijn. In de eerste eeuwen der Christenheid, toen alle leden der Kerk ieder oogenblik hun leven voor het geloof konden verliezen, is het geloof vooral gepredikt en voortge dragen door leeken. Kardinaal Newman, de grootste Engelsche bekeerling der vorige eeuw, zeide in een van zijn lezingen dat een groote schare van leeken- apostelen noodig was, maar hij voegde er aan toe die apostelen moeten zeer veel kennen. Dat leeken veel vermogen, ging spr. voort, is gebleken in de periode omstreeks 1860. De Katholieke Kerk was toen als 't ware weg gevaagd uit de algemeene belangstelling. Toen er verandering in dien vreemden toe stand kwam, waren er eerst groote leeken opgestaan. Voor Nederland wijst spr. daarbij op den emancipator J. Le Sage ten Broek. Zelfs heeft men het beleefd dat een leek professor in de theologie was aan een semi narie voor priesters. Men kon in die periode niet vermoeden dat het aanschijn der wereld geheel zou veranderen men kon niet de groote sociale, politieke en godsdienstige veranderingen vermoeden. De kern der kwestie is slechts deze zoo dikwijls Christus over de wateren wandelde, zoo dikwijls scheen de Kerk in de lucjjt te zweven. Zij scheen onttrokken aan de wer kelijkheid, maar tegelijk was zij meer dan ooit onbereikbaar voor de tegenstanders. Na een algemeene leiding, die onmiddel lijk gespannen belangstelling vroeg, Zette spr. uiteen dat helaas vele buitenstaanders de Kerk niet kennen, omdat zij de Kerk niet kennen, komen zij niet tot Haar. Het is merkwaardig dat andersdenkenden met angst zien gebeuren, dat een hunner kinderen het Katholiek geloof als een nieuwigheid giet en het omhelst. De andersdenkende vader ziet dat met jigstwant hij is, als velen, bang voor de Kerk. De andersdenke de, de moderne mensch staat thans geheel anders tegenover de Kerk dan 50 jaar geleden. Op werpingen, die men toen hoorde, worden nu niet meer gemaaktomdat men voelt dat zij niet juist zijn. Met vele actueele voorbeelden maakte spr. duidelijk dat de mentaliteit buiten de Kerk veranderd is. De verschijn selen zijn gebleven wonderen, klooster geloften, coelibaat der priesters maar men heeft ingezien dat de verklaring, die men vroe ger gaf, geen verklaring was. Vroeger ge loofde men niet dat kloosterlingen een ge lofte aflegden, mar thans begrijpt men niet dat zij de gelofte houden. De heer Kasteel betoogde verder dat veel van de ongehoord-vreemde ideeën van an dersdenkenden over de Katholieke Kerk verklaard wordt door de ontzettende onwe tendheid omtrent ons Geloof en den onge looflijk goeden trouw om alle vreemde ver halen over de Kerk onvoorwaardelijk als vaststaande waarheid aan te nemen- De practische conclusie voor oas daaruit is, dat wij de menschen buiten de Kerk moe ten trachten te zien zooals zij zijn. Men moet dus bedenken dat de moderne andersdenken de de Kerk niet kent en er bang voor is zoodra hij haar iets leert kennen, wordt zijn houding anders. Spr..putte uit zijn zeer rijke ondervinding om dit nader uiteen te zetten en sprak daarbij uitvoerig over N. Malthusianisme en het gemengde huwelijk. In verband met het laatste vroeg spr. zich af of wij de Katholie ken, die gemengde huwelijken aangaan, niet te veel loslaten. Hier ligt terrein voor het Leekenapostolaat. Overgaand tot de meer practische zijde van zijn onderwerp, noemde spr. de voor waarden, die voor een vruchtbaar leeken apostolaat vervuld moeten worden. Het is noodig dat een locale opinie wordt gevormd, dat de Katholieken door andersdenkenden der eigen stad en omtrek gerespecteerd wor den. De leekenapostel moet voorts tactisch optreden, niet altijd spreken en brochures geven, maar op het goede oogenblik een korte verklaring geven, een actueel geschrift ter hand stellen. Grooten steun vin: de leekenapostc' in zijn gerechtvaardigd optimisme als kind der Katholieke Kerk hij sterke zich met het woord dal Schaepman schreef aan den grooten leekenapostel Alb. Thym Gelooven en beminnen Een groote zaak beginnen Volharden kloek van zinnen Verwint 't al. aan allen, die moeite hebben gegeven een goed geleid leekenapostolaat in Haarlem in het leven te roepen. Op de eerste plaats dient dan de ZeerEerw. Heer pastoor Sondaal genoemd te worden (applaus De HoogEerw. plebaan deelde vervolgens mede dat de Bisschoppelijke Goedkeuring is verkregen op de statuten, die het Leeken apostolaat zullen leiden, sprak de beste wen- chen uit voor de toekomst en sloot de bijeen komst met den Christelijken Groet. De Raad van Arbeid schrijft ons Ofschoon in den laatsten tijd, zoowel in werknemers- als in werkgeverskringen, het oordeel omtrent de wijze van werken door de Raden van Arbeid voor deze colleges wel gunstiger wordt, is de onderlinge verhouding nog niet zoo, dat door grootere medewer king der betrokkenen de Raden zoo goedkoop mogelijk kunnen werken. Als door anderen dan de Raden naar voren wordt gebracht, dat die Raden toch zoo duur zijn, dan wordt deze bewering vrijwel immer grif als juist aangenomen. Doen de Raden echter pogingen om het met minder onkosten te doen, dan ontbreekt veelal voldoende medewerking der andere partijen. De ondervinding hier omtrent door ons opgedaan houdt ons niet terug om nogmaals een beroep te doen op het goede sociaal gevoel der werkgevers, nu de tijd, waarop de loonlijsten voor de Onge vallenverzekering moeten worden ingeleverd, weer bijna verstreken is. Uit bij den Raad van Arbeid te Haarlem vastgelegde cijfers blijkt, dat in het jaar 1927 ruim 9000 loonlijsten moesten worden be handeld, waarvan 8212 van ondernemingen, waarvan het wettelijk risico door de Rijks verzekeringsbank werd gedragen. Van de 8212 werden slechts 3452 loonlijsten op tijd ingeleverd voor de overige 4760 moesten waarschuwingen worden geschreven en ver zonden, waarnaar nog omtrent 1584 gevallen de Raad genoodzaakt was een onderzoek in te stellen. De spontane inzending der lijsten is dus slecht. Als wij nu nog vermelden, dat van die 8212 werkgevers, die hun premie rechtstreeks aan den Raad hebben te betalen, er 5218 ge weest zijn, die niet, zooals 't feitelijk behoort en wat zeker het meest economisch is bij de loonlijstinlevering de premie tegelijk stortten, doch deze pas voldeden na ontvangst der premiebeslissing, dan is 't wel duidelijk, dat hier veel geld en moeite overbodig besteed worden om de goede uitvoering der Onge vallenwet te handhaven. Wij geven gaarne aan ieder de verzekering, dat wij binnen de grenzen van het bestaande stelsel der wet waaraan wij natuurlijk ook gebonden zijn al het mogelijke doen om de uitvoering zoo voordeelig en zoo een voudig mogelijk te doen loopen. Laten de werkgevers van hun kant nu eens medewerken en vóór 1 Fabruari a.s de loonlijsten goed ingevuld inleveren en de verschuldigde premie betalen. De Haarlemsche Kegelbond organiseerde de derde feestelijke bijeenkomst in dit sei zoen, met medewerking onder meer van het Cabaret-ensemble „H. K. B.". Het clubgebouw zag er bijzonder feestelijk uit. Het Cabaretgezelschapje, onder leiding van mej. Verdel de artistieke leidster, den heer Henk v. Leeuwen, conferencier en de clamator e.a. trad uitstekend op. Een aardig groepje meisjes trad daarna op als „Gelukspoppen", zooals we de Houten soldaatjes gezien kunnen hebben. Door den heer Henk v. Leeuwen werd ingeluid het populaire vers „Kijk je s avonds even naar de sterren", waarbij vooral het uit- en aangaaan van de lichten een daverend succes had. Vermelden we nog dat het H. K. B.-en- semble bij monde van den heer v. Maris werd gecomplimenteerd bij het jubileum 1 jaar dat daarbij goede woorden en goede wijn, benevens een mooie taart werden aan geboden. Maar bet mooist was het cadeau van den heer Tummminga, arc hitect, die het clubje een ontwerp-décor aanb od. uitgevoerd. In dit tweede gedeelte viel de nuanceering in de „Valse, Berce moi", bij- Zonder op. Ook de finale klonk goed. Over het geheel genomen kan „Euphonia" met haar bekwamen directeur, den heer Lefeber met genoegen op dezen avond terug zien, (-oepsioto genomen bij de viering van bet 75-jarig bestaan der St. Vincentius Vereeni- ging te Heemstede. Toen het applaus bedaard was, dankte de HoogEerw. Keer plebaan den heer K®steel voor zijn mooie rede, die voor de leeken3Pa telen van Haarlem een voorbeeld is, en hun kan leeren wat voor succes in hun werk noo dig is een diep geloof, een vurige liefde, een taai doorzettingsvermogen en een alle moeilijkheden verwinnend idealisme. De HoogEerw. Heer plebaan ging daarna de wordingsgeschiedenis der nieuwe regle menten voor het leekenapostolaat na, me moreerde de moeilijkheden, hoopte dat binnenkort allen te samen dit nieuwe regle ment zullen bespreken om te komen tot een vruchtbare arbeidsmethode en oordeelde het een aangenamen plicht dank te brengen Donderdagavond werd in het St. Bavo- gebouw, voor de donateurs en kunstlievende leden van de R. K. Harmonie „Euphonia" van Overveen een goed geslaagd concert ge- even, onder leiding van haar directeur, den heer Lefeber. De uitgevoerde stukken werden alle zeer goed uitgevoerd. De mooie Engelsche marche „Trough Bolts and Bars", waarmede „Euphonia" inzette, kenmerkte zich door een ingewikkelde maatverdeeling, die van den leider alle aandacht vraagt. Het tweede nummer „Les Saltimbanques", waarin het warme pistongeluid de weemoedige oogen- blikken deed gevoelen van den kunstenmaker die tuss hen de dansende menigte doo~, ons ernstig stemt, was een mooi nummer. De solo voor 3 chrinetten was wel de clou van dezen avond. Reeds het eerste deel Alegretto, deed ons gevoelen, dat hier de groote meester der componisten aan 't woord was. Het Adagio contabile leek ons 't meest ingewikkeld wat maatverdeeling, en 't mooist wat nuan ceering betreft. De wisselwerking van het kleine motief kwam in alle deelen schitterend tot uiting, terwijl nog een bijzondere ver melding verdient het lieflijke menuet. Het brengt ons terug van den „charleston-tijd naar de hoepelrokken- en pruikenperiode. Het „Presto" was een waardig besluit, waarin de 1ste clarinet met haar triolen-figu atie bijzonder mooi uitkwam. Het geheel was een kranige prestatie. Na het tweede optreden der humoristen werden de verdere m zieknummers vlot ONBESTELBARE STUKKEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn. Teruggezonden in de eerste heft van de maand Januari 1928. Binnenlandsche brieven. B. Andringa, Haarlem Bureau N.Z. Voor burgwal, Haarlem Br. gr. 3235 Bur. de Telegraaf, Amsterdam Brief 5267 Direc tie Volenhovensche Bierbrouwerij, Vollen hoven E. van Dungeren, Schoten Mej W. von Dörnberg, Amsterdam Mej. Drug hoorn, Amsterdam Mevr. A. Daalen, alhier Haarl. Dagblad, alhier Hfa. Heumann en Co, Amsterdam Handels Mij., Amster dam P. de Haas, Rotterdam Mevr. J. M Kat-Romswinckel, Utrecht Mevr. Wed E. O. Kerkhoven, AerdenhoutMevr. J. C Kanbier, den Haag Dr. A. P. Kuiper Overveen Mevr. H. Hepper, Voorschoten B. Kerssens AkerslootMevr. Wed. J. C Kleinbannink, den Haag Mevr. M. C. Kik, Bruinisse Mevr. Klein Nagelvortt, Brum- men Mevr. A. A. Klein-Koolen, Rotter dam Familie Landwehr, Haarlem Letter K., IJmuiden L. Muller, Amsterdam Mej. T. Meijer, Haarlem Arnold Moelman; Amersfoort firma A. J. Monsma, HiJver-, sum Mattern. Aerdenhout Ds. J. van Nes, den Haag Nieuwe Haarlemsche Courant, Haarlem Nieuwe Rotterdamsche Courant, Rotterdam W. Ran, Haarlem Mej. A Rosendal, Apeldoorn Redactie Jong Neder land, Amsterdam Reijsdijk T., Haarlem Mej. J. Swier, EnkhuizenThomas en Struijck, Haarlem Mej. G. Verster, Am sterdam; Mevr. Han Vissering, 's-Gravenhage Binnenlandsche briefkaarten. Fam. Beus, Amersfoort A. Brijder, Rot terdam fam. H. A. J. Baanders, Bentveld fam. Brouwer, Bentveld Mej. A. Bunders, Eindhoven jongedames v. L Bosch, Haar lem J. v. W. Bunke, Baarn Fam. P. Duij- ser, Bussum Drommel, ZandvoortMej. J. C. Engels, Arnhem Mej. Finchen-Maat, den Haag Mevr. Gast, Eindhoven Mej. S. Helsloot, Amsterdam B. Heemskerk, Am sterdam Tom v. d. Held, Rotterdam Fam. C. Kraakman, Bussum Eduard Her tog, Schoten Mej. Kleijn, Naarden A. v. d Kolk, AmsterdamMej. M. Koelland, Haarlem A. v. Kampen, Rotterdam Rosa Klotz, Haarlem W. Kleinenhorst, Kam pen G. Lodder, Alkmaar Mej. Anna Marie Luijten, Stad Marie Mej. J. M., Amster dam fam. C. Utrecht P. Muns Fransen Rijswijk Mej. L. M. Roosloot, Haarlem P. v. Stralen, Amsterdam Slicht Schlich- ter Karl, Amsterdam G. Staal, Groningen Luise Schmid, Amsterdam Mej. N. Sudner, den Haag J. Steensma, den Haag H. J. Vasterman, den HaagJ. A. Vasterman, BussumAndré Vasterman, 's Hage A. Vasterman, Bussum J. de Vries, Amster dam fam. Verbeek, Amsterdam Mej. J. Wentholt, Haarlem Mej. van Wijk, Haar lem. Buitenlandsche brieven. Mevr. J. Belcker-van Oordt, Java P. Gijsselinxs, Antwerpen Gerhard Rikker, Trompet R. Zitmündor, Wien. Buitenlandsche briefkaarten. E. Bartels, Bremen fam. Boelen, St. Moritz j Boot, Köln Julian Franke!, Ant werpen Elli Becker, Dortmund Mad. A. Grote, Lyon Frieda Giesselmann, Olden burg Lucas, Londen Novak, GrazFrl. M. Postema, Deutschland J. C. Reeser D. B. Schuil, Londen. 17 briefkaarten zonder adres. Men wordt verzocht om het adres op de stukken te vermelden, opdat deze bij on- bestzlbaarheid kunnen worden teruggezonde t Voorts is het gewenscht, alle per post te verzenden stukken van een volledig adres, straatnaam en huisnummer te voorzien. Terug te bekomen bit: \V. Gerritse, Me- rovingenstraat 58, armbandhorloge; P. Roo- se, Van 't Hoffstraat 25. bankbiljet. Schaap man, Jacob Geelstraat 26. bal. J. Leuve- neS, Ruvs^aelstraat ®choolétui met in houd. A J- Kranenburg, Heerenweg 251, geldstukken. Kennel Fauna, Parklaan, geel- hondje. gebracht door Heinhuis Paus Leo- straat 19- Th. Delmare, Gen. Bolhastraat 37 39, glacé dameshandschoen. S. J. Kuiper, Semarangstraat 7, zwarte hond met b band. P. Vermeulen, Minahassastraat j,., zwart-witte poes. Kennel Fauna. P. de Gel der, v. Zeggelenslraat 27, manchetknoop. P. Verzijlberg, Snaarnwouderstr. 29, porte- monaie met inhoud; J. Deen. Nagtzaam- plein 7, idem; G. Post, Oudeweg 4a zwart, idem; A. Heesemans, Hitr. v. Alphenstraat 41, portemonnaie met rozenkrans; J. Boer- rigter, Hier. v, Alphenstraat 34, pet; M. v. Kordelaar, Meidoornplein 43, porlemon- naie met inhoud; J. Vermeeren. Celebes- straat 18, idem; A. G Verhagen, Banka- straat 1, melkkraansleutel; A. de Heus, Saenredamstraat 20rd., speldje; Tieleman, Schermerstraat 21rd„ kindertaschje met inhoud; P. Houtakker, Ruysdaelstraa. 4rd., taschje met inhoud; H. C. de Zwart, Ban- kastraat 4, idem; Boeree, Zocherstraat 12, reticule met inhoud; J. Srijbosch, Vooruit gangstraat 110, rijwielbelastingmerk; D. Kreuling, Tulpenstraat 48rd„ rozenkrans; H. Leeman, Gen. Cronjéstraat 133, rijwiel belastingmerk. B. J. v. Herwerden, Kam pervest 21, ring. Terug te bekomen bij: Brouwer, Leidsche- straat 54, armband; W. Bakker, Wagcnma- kerslaan 4, abonnement maandkaart; B. Putten, Indischestraat 18, gordijnroede; P. J. J. Smit, Graaf v. Diedstraat 19, hond, New Foundlander; J. Stemler, Oostvest 42, hondenhalsband met penning; S. J. Meester, Damaststraat 8, Ho'l. herdershond; J. Ger mans, 2e Vooruitgangstraat 4, br. glacé heerenhandschoen; E. C. Lampe, Nassaulaan 32rood, doberman pincher; E.Trikken, Sout- manstraat 44, herdershond; J, Draaisma, Kennemers-traat 10, grijs wellen kinderhand schoen; M. Lassehuit, Zuid Brouwersstr. 1, grijze heerenhandschoen; A- J. Colenbran der, Teding v. Berkhoutstraat 12, grijs kin- derhandsehoentje; J. Vrijtag, Linschoten- straat 91, bruine glacé handschoen; J. Mid delbeek, L. Begijnestraat 30, handmof; K. Antonisse, Voorzorgstraat 26, zwart hondje; B. L. A. Loesch, L. Begijnestraat 1, bruine trekhond; N. Benenker, Dorreboomstraat 29, R.-K. kerkboekje; A. Switzer, Baljuwslaan IC, zakmes; J. ten Klooster, Kleverpark weg 78rood, grijze pet; B. de Vries, idem 72 portemonnaie met inhoud; J. Spijkstra, Du- venvoordestraat 87, kinderpartemonnaie; A- Laurenberg. Asterstraat 21, grijze pet; D. de Groet, Westerstraat 4, gymnastiekschoen; C. Stroes. Glasfclazerstraat 13, werkschoe nen; A. Jacques, Leidscheplein 33C zwart, sierspeld; F. Stcllinga, Esschilderstraat 32zw. Lipssleutel; G. Bekker, 2e Zuidpolderstraat 15, huissleutel; H. Junge, Grebberstraat 14, trui; D. Roode, Pijlslaan 122, rijwielbc^asr tingmerk; S. Tjeertes, Hsirlemmerliedestr. 4, rozenkrans; E. Dreijer, Burgwal 16, ring; C. Gardinier, N. Geldeloozepad 9, vulpen; C. v. Roode, KI. Houtstraat 26, vulpotlood; J. Meerman, Scheeperstraat 34, voetbal; A. Wensing, Asscndelverstraat 31zw., motor- duozadel; J. Zwier, Alb. Thijmstraat 16, vul penhouder. Terug te bekomen bij: Kantoor Ophaal dienst. Kinderhuisstraat 2. broche; I. Baat- stra, Begijnhof 31rood, breukband; C. Beek, Betje Wolfstraat 12, donkerbruine hond; Kroon, Pepijnstraat 43, zwart hondje; C. Christiaans. Romolenstraat 27, portemon-, naie; Kors, Dr. Lidsstraat 41, groote schroe- vendraair; Bur. I icb Onv., KI. Houtweg 47, zijden sjaal; W. C. Bcu-na, Leidschestr. 27f, sigaren en sigarenaansteker: C. Broekhuizen, Elzenplein 31, rijwiel-handbeschermer; J. Pool, Bothastraat 110, seinreglement N. S.; W. M. A. v. Wijnperse, Verspronckweg 127, vulpotlood; K. Westra. Scho'crveenstrat 14, zakmesje; W. Gerritsen, Merovingeastraat 38, dsmesarmbandhorloge. Terug te bekomen bij: J v. d. Meulen, Iepenstraat 26, zak anthraeïet; M. Gaar keuken, Oude Raamstraat 11, grijze kinder handschoen. M. Collaard, J. Nieuwenhui- zerstraat 8, grijze kinderhandschoen. P, Regter, Ted. v, Berkhoutstr. 4, herders hond, W. Verseveldt, L. Margarethastr. 40a, bruinw. hond. J. J. Bouckaert, Slachthuis straat lb, kinderhandschoentje; J. Schelt» zer, Zomerkade 145, glacé handschoen; A. Jansen, L. Molenstraat 48, kinderjekkerj 5. Engel, Harmenjansstraat 80, zitkussen; Kennel .Fauna', Parklaan, g'ijze poes, ge bracht door In 't Veldt, Vroomstraat 4; G. Jansen, Witte Heerenstr. 57, kinder- portemonnaie met rozenkrans; G. H. Prent, W. Boogaardstraat 5, oortemonnaie met inhoud; J. Phiüppo, Witte Heeren straat 27a, ring; J. G. Konings, Werf Con rad, Spaarndamscheweg, rijwielbel.merk; W. v. Amerongen, Ged. Oudegracht 148, rijwielbelastingmerk. Terug te bekomen bii J. Langeveld, Rozenstraat 50, broche F. de Vries, Kle verparkweg 72, duimstok. Kennel „Fauna", Parklaan, herdershond, gebracht door Sam- berink, Gen. De Wetstraat 75 J. v. d. Wei den, Hasselaersplein 23, geel wollen hand schoen J. H. Klauwers, Indischestraat 69, een paar grijze dameshandschoenen P. H. Schumacher, Schotersingel 89b, lorgnet C. van Leuven, Hasselaerplein 13, porte monnaie met inhoud A. Tweelaart, Haar- lemmerliedestr. 18, paraplu (Tompuce) C. Halsema, Feithstraat 4, sleutel H. Sn^ik, Spionkopstraat 5, sjaalG. Hollenberg, has selaerplein 29, taschje met inhoud J. Bon- gertman, Tetterodestraat 88, rol touw Poli tiebureau, Smedestraat, schooltasch met .nhoud Ruisenaar, Spaarnzichtlaan 8, rij- wielbelasii ïgmerk F. Gelaudie, L. Wijn gaardstraat 30, idem in étuiF. H. Heerens, Leidschestraat 52, rozenkrans, Heeremans, Wouwermanstreat 52, reflect'or. Ter gelegenheid van het 10-jarig besfz&n der afdeeling Haarlem van den Ned. R.-K Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" zal in gebouw „St. Bavo" op Maanda,g 23 Januari a.s. een feestelijke bijeenkomst plaats heb ben Om het feest meer luister bij te zet ten en op bijzondere wijze te herdenken, heeft het bestuur een extra goed geslaagd programma samengesteld, waaraas wij het volgende onlleenen: Na het welkomstwoord door den voor-, zitter en het zingen van een feestlied, zal het bekende duo Kees Klaare en Bram Flora door hun schitterende samenzangen en soli een mooi repertoire uitvoeren.. Het belooft dus een genoegelijke avond te worden voor de bouwvakarbeiders en hun families. Op dezen avond zal tevens aanbieding plaats hebben vas herdenkings diploma s aan 12 leden, welke reeds 25 jaa<r en meer lid van een der vakgroepen zijn. De „Staatscourant" bevat de statuten van de Mij. tot exploitatie v&n onroerende goe deren „Rezzago", alhier.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 13