Sport en Wedstrijden. Mar ia-Stichting "Ingezonden. D. H. V. B. R. K. V. V. „A.D.O." B. S. M. IAlliance I 12. D. E. M. I—R. K. V. Z. I 6—0. R. K. S. V. „Santpoort" N. V. B. KinheimWatergraafsmeer 3—2. AuroraStorm véld 24. ZandyoortZeeburgia 24. Het Zwaluwen-elftal samengesteld. BILJARTEN. Voorwedstrijden Kampioen schap van Haarlem le klasse klein biljart. Biljartclub „Excelsior". „De Grouwe Hengst"-beker. Massakamp ExcelsiorD.O.S. DAMMEN. Om bet kampioenschap van Haarlem. HEEMSKERK. VISSCHEN. HAARLEMSCHE HENGELAARSBOND. UIT DEN OMTRFK. VOGELENZANG. 243 250 241 250 41 42 46 47 h. s. 18 50 23 25 gem. 5.80 5.95 5.24 5.32 Massakamp D. E. S.Haarlem- Noord. UMUIDEN. VELSEN-NQORD. ZANDVOORT. OVERVEEN. IjAARLEMMERMEER. LISSE. HALFWEG. HILLEGOM. BLOEMENDAAL. Voor de „Stille Armen." Een zilveren jubileum op „Hageveld". Belecdiging van politie-agenten. De toestand van Jan Toorop. MARKTNIEUWS. lederen middag van 2-3 tot uur Polikliniek. Uitslagen 22 Januari: A.D.O. IA.R.C. I 8—0 Vitesse 2A.D 0. 2 41 V.I.O.S. 1A.D.O. 3, uitgesteld kerkelijke reden. A.D.O.A.R.C. Te even over twee stellen de beide elf tallen zich op onder leiding van scheids rechter Hoogeduin. A.D.O. verschijnt roet twee invallers, A.R.C roet 9 man. Direct na den aanvang blijkt A.D.O. in de meer derheid en ontwikkelt zich een vlug en levendig spel en na ongeveer 10 minuten spelen heeft Koopman succes uit een voor zet van Klaasje. Eenige ballen worden over en naast geschoten en ook de paal treedt eenige malen reddend op. Voor rust weet Koopman den stand tot 30 op te voeren, wat A.R.C. nog niet voldoende bdjkt, en vlak voor rust nog kans ziet den bal in eigen doel te plaatsen- Na rust gaat het spel eenigszins gelijk op en neer, doch al spoedig doet A. D. O. zijn overwicht weer gevoelen en A.R.C. krijgt geen schijn van kans meer en wordt al spoe dig op zijn eigen helft terug gedrongen, waar A.D 0. de score töt 80 weet op te voeren, het laatste gedeelte van den strijd gelijkt al niet veel meer als doelschieten. Het tweede elftal speelde een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Vitesse 2 met 8 man, waaronder nog 2 invallers, doch wist nochtans de eer te redden. Zondag a.s. speelt A.D.O. 1 en 2 tegen 'oorwaarts 1 en 2. Supporters, die de reis iilen mee maken kunnen zich voor of op rijdag a.s. opgeven bij den secretaris. Er ontspon zich direct een vlug en gelijk pgaand spel, met B. S. M. iets in de meer- erheid, maar doelpunten blijven rot. Alles aat naast of over. Even voor rust weet indeliik de midvoor, uit een schermutseling oor doel aan B. S. M, de leiding te geven; ort hierna is het rusten. Na de rust weer het zelfde vurige spel. Uiiance werkt hard om den gelijkmaker, vat hun dan ook eindelijk gelukt. De tijd erstrijkt tot een minuut voor 't einde en iet is nog 11. Dan krijgt de midvoor van Mliance den bal en schiet van midden van iet veld keihard op doel, de keeper oordeel de den bal verkeert en zag hem achter zich n het doel verdwijnen. Een minuut later ölaari scheidsrechter Pijnakker einde en beeft B. S. M. dezen zeer spannenden maar prettigen wedstrijd zeer onverdiend verloren. Tn een fair en mooi gespeelden wedstrijd is D.E.M. als overwinnaar uit het strijdperk getreden. Alhoewel de Zw, wel een tegen- puntje hadden verdiend. Van beide kanten is er hard gewerkt. D.E.M. ziet dan ook spoedig hun zwoegen met een 3 tal puntjes beloond. Vooral die van Nic en Ru verdienen vermeld te worden. Rust komt met 3—0. Na de thee vliegen de Zw. naar het D.E.M. doel maar Dirk en Tjipke en in laatste in stantie Pels zijn onverbiddelijk. Een penalty wordt door den Zw.-keeper, die dezen mid dag uitstekend is, op keurige wijze gestopt. Spoedig komt dan het einde van dezen mooi gespeelden wedstrijd. Scheidsrechter Smit leidde naar aller genoegen. Chr. Molenkamp, Secr. Santpoort Comb. O G I 33. O G. II—Santpoort III 06, In een vriendschappelijken goed en gemoe delijk gespeelden wedsrijd, wisten beide elftallen 3 maal te doelen. Eén doelpunt van Siem verdiend hier wel vermelding, zoo z'e je ze bij het Ned, Elftal nog niet maken, wat een pil was dat. Intusschen is dit voor alien een goeden oefenwedstrijd geweest. Onze toekomst wist voor de ccmp. weer twee pintjes te veroveren, dat gaat goed •ongens. De Benjamin wist ook weer te doelpunten, bravo. Het gaat goed, hoor, vol houden maar, misschien worden jullie wel ongeslagen. Er waren eenige leden niet opgekomen, daar hadden zij misschien wel geldige reden ■oor, maar schrijf of zeg dan even al, een kleine moeite hé. Sportlui van S. en O. ons ledental is zoo klein, geef U zoo socedig mogelijk op sv p,, wie zich vóór Woensdag 25 Jan. opgeeft kan Zondag 29 Jan. al meespelen. Wie volgt?? CHRIS. Als om ruim 2 uur begonnen wordt, zien we dat de bezoekers drie invallers hebben en Kinheim volledig is. Direct gaat het spel vlug op en neer en het is Kinheim, die het eerstvoor het vijandelijk doel weet te ko men, doch direct gevaar is er voor de Am sterdammers niet. Watergraafsmeer pakt de zaken serieus aan en weet eenige malen voor het Kinheim-doel te „komen. De keeper der gasten schijnt een goeden dag te heb ben en weet enkele jiarde schoten te re- tourneeren Een goed. opgezette aanval der Amsterdammers brengt hun het eerste doelnunt, als hun rechtsbinnen met een goed gericht keihard, schot dén Kinheim- keeper het nakiiken geeft (01). Het spel bluft steeds gelijk opgaan, tot de rust. Na de rust ondernemen de Velsenaren eenige aanvallen wélke door W.'meer's achterhoede goed worden verwerkt. Als on- ^ge' eer 20 minuten gespeeld is, krijgt Hes- selineen een goede kans, wei«e hij met een mooi schot weet te benutten. Kort hierna krijgt Sta's een tweede kans, welke even eens word+ benut, Na een aanval, van W.- meer wet Stals ten derde male bij een alge- meene aanval te doelpunten. Dan wordt den Amsterdammers een strafschop toegekend, welke in een doelpunt wordt omgezet. De scanning stiigt nu tentop. AU het einde daar is, beeft Vt.-meer twee kostbare puntjes verspeeld. Direct ontwikkelt zich een vlug en op gaand spel, met Aurora eenigszins in de meerderheid. Zij weet- slechts kort^ na het hegin door haar linksbinnen de leiding te nemen. Dit ontmoedigt Stormveld geens zins en nog vóór de rust intreedt, weet de Wolf voor den gelijkmaker te zorgen Rust 1—1. Als er weer begonnen wordt, is het weer Aurora, die het spel in handen neemt en weer haar linksbinnen, die via den paal weet te doelpunten. 21. Bij een goed op- gezetten aanval der IJmuidenaren is het Asjes, die weer weet gelijk te maken. Aanval op aanval onderneemt Stormveld nu en spoedig weet Asjes no, 3 in het net te I plaatsen. Nog is het niet genoeg en wel- dra weet van Rijn het vierde doelpunt te scoren. Met denzelfden stand komt het Onder leiding van scheidsrechter Israels werd deze wedstrijd voor Jb. Keesman en J. Paap en verschijnt met de volgende op stelling: V. v. d. Mije, J .Water, W. v. d, Mije, J. de Groot, A. Beekhuis, E. Keur, H. Schut, Z. Rinkel, A. Molenaar, W. Kraayenoord en G. Paap. Zeeburgia trapt af en zit al spoedig op het Zandvoort-doel, maar keeper v. d .Mije bezweert het gevaar. Bij een vlugge aanval van de linksbuiten kan men slechts ten koste van een corner redden. Ook deze maakt v .d. Mije onschadelijk. Enkele goede aanvallen van Zandvoort volgen dan, waarin vooral de linkerwing actief is. Een goed door Schut genomen corner kopt G. Paap rakelings over. Het spel verplaatst zich zeer snel, terwijl er zuiver en sportief ge speeld wordt. Een prachtkans krijgt Zul. Beekhuis brengt goed op en plaatst via Kraayenoord naar Paap, welke onberispe lijk voorzet, Zul schiet te snel en den bal gaat over. Een aanval op het Zandvoort- doel maakt v. d. Mije onschadelijk als den bal ten tweede male wordt ingeschoten, gaai het schot rakelings langs. Toch is Zandvoort in deze periode sterker en het eerste doelpunt komt dan ook van links, als Zoltan den bal netjes toegespeelt krijgt, brengt hij zeer vlug op en ligt op het ujiste moment den bal voor de voeten van Kraayenoord, welke onhoudbaar via den keeper doelpunt. 10. Doch ook Zeebur gia zit niet stil en doet aanval op aanval. Vooral de linksbuiten is zeer actief en als hij een opening in de verdediging ziet, weet hij met een onhoudbaar schot de ge lijkmaker in het net te plaatsen. 11. Nogmaals is Zandvoort in den aanval. Een goed door Schut genomen corner kopt Water rakelings over. Ook rechts krijgt thans iets meer te doen. Een goed ingescho ten bal treft de onderkant van de deklat. Een overtreding wordt hier begaan en be straft met een penalty. Deze door G. Paap genomen wordt in de uiterste linkerboven hoek geplaatst. 21. De tweede helfa begint met een overwicht van Zeeburgia en keeper v, di Mije krijgt heel wat schoten te verwerken. Herhaalde lijk breekt de linkervleugel door. De half- linie brengt ook niet de gewenschte op luchting, door zich, bij een aanval achter de voorhoede op te stellen. Ook stranden vele aanvallen van Zandvoort op buiten spel, waar nogal eens verschil van meening over ontstond. Terwijl links, uitgespeeld was en de midvoor van Zandvonort te veel achterbleef, gingen dfe schoten van Zoltan en Schut nog naast of over. De druk op het Zandvoort-doel blijft aan houden en eindelijk gelukt het Zeeburgia gelijk te maken. 22. Wel ontstaat er nu een kleine opleving bij Zandvoort om nog maals de leiding te veroveren, doch men is uitgespeeld en Beekhuis verlaat gebles seerd het veld, de opstelling verandert en d'e druk wordt grooter. In de laatste minu ten maakt de linksbuiten er 23 van en de linksbinnen 24. Deze uitslag geeft de juitfte verhouding niet weer. Voor den wedstrijd tegen de Roode Duivels. Voor de op Mardi Gras (21 Febr.) te Brus sel te spelen wedstrijd Zwaluwen'Roode Duivels is, volgens de „Sportkroniek", het volgende Zwaluwen team samengesteld: De Boer (Ajax), doel; Van Run (P. S. V.) en v. d. Zalm (V. Ui C.), achter; Kools (N. A. C.) Vis (H. V. V.), v. Nus (Voorwaarts), midden; Schipper (Heracles); v. Kesteren (H. B. S,), Kluin (A. G. O. V. V.), v, d. Griendt (H. D. V. S.) en v, Gelder (V. U, C.) voor. Reserves: Halle Jr. (Go-Ahead), Bul Jr. (Feyenoord), Schreurs (Roermond) en Vier gever (Sparta). Voor het jaarlijksche tournooi om de' su prematie voor Haarlem en Omstreken be staat dit jaar bijzonder veel animo, zoodat de huidige kampioen, den Heer D. A. de Foeljaeger (D.E.S.), een zwaren strijd voor den boeg heeft om zijn titel te behouden. Vrijwel alle sterkere spelers van onze plaat selijke biljartbond schrven in, hetgeen blijkt uit de onderstaande groep deelnemers-: W. Kobus, P. Kobus, W. Verheyde, H. Boerwinkel en J. Schrama, allen B. C. „Vriendenkring", H. J. Metz, G. Metz en J. de Jager van de B. C. „H.B.C." en B. Lubbers (D.E.S.). Jammer, dat de kampioen 2e Klasse, de a r ^'ems ni«t deelneemt. 00-7 n^eZ^en sjec'lts spelers en de kampioen 192/ aan de finale kunnen deelnemen, moest het bestuur v. d. Haarl. Biljartbond deze voor wedstrijden uitschrijven. Maandagavond namen deze wedstrijden in Hotel „Hof van Holland" een aanvang mt het volgende resultaat pnt. brt. (H. JJ.) de Foeljaeger (D.E.S'.) uitgesteld, vereenïgmg „Eendracht maakt Macht". Verder speelde^ Schippérs (H. N.) tegen IHierom was in de vorige raadsvergadering gevraagd, bij de behandeling van het ver zoek van die vereeniging om vermindering van die kosten. Brauchmann (D. E. S.) Nadat de Velseroor- der iets uitgeloopen was, nam Bauchmann met 17, 10 en 10 car. de leiding over. Kort hierop scoorde Schippers echter een goed# 18, gevolgd door 8 en 11 car. en won tenslot te met 150 tegen 123 car. De biljartclub „Excelsior" zal cp 24 Jan| deelnemen aan de wedstrijden om den van Oud's Beker. In het lokaal van „Krijt op tijd" zal zij den wedstrijd aanbinden tegen de Amsterdamsche club „J"c. 'van Mares", Hoeewl de kans uit de 23 deelnemers klein is, geven we Excelsior deze toch wel. Naar we vernemen, vindt eerstdaags» dé masakamp om» „De Grouwe Hengst' -beker plaats. Het bestuur van Excelsior heeft hiervan de organisatie en bereids is de in schrijving opengesteld tot nader te bepalen datum.- Gezien de belangstelling verleden j:»ar, zal deze ook nu weer groot zijn. De dezer dagen gehouden wedstrijd tus- schen Excelsior en D.O.S. voor dc 2e rond heeft tot uitslag: Excelsior; 65767983 car. D.O.S.-. 100—100—100—100 car. Zcodat D.O.S. roet 97 car. de meerdere bleef. Maandagavond jl. ving in het clublokaal der „Haarlemsche Damclub" de derde ronde van den Haarlemschen Kampicenswestrijd aan. De uitslagen waren H.J.J. van SantenChr. F. Visse 11 Aebe de Jong— J.P. van Eijk 2—0 P.G. van EngelenJ. van Looij 20 J.B. Sluiter Jr.R.Hartgerink 11 F.A. BerkemeierP.H. Meure 11 De partij T-W. van DartelenH.W. Zit man werd agfebroken en wordt later uit gespeeld. Woensdagavond a.s. vangt in het club lokaal der Damclub „Haarlem", bovenzaal Café Roodenberg, Spekstraat, de vierde ronde van bovengenoemde wedstrijd aan. Alsdan spelen tegen elkander Chr. F.-VisseW. van Daalen. J.B: Sluiter Jr.P.H. Meure. P.G. van EngelenR. Hartgerink. J.W. van DartelenJ. van Looij. Aebe de JongH.W. Zitman. F.A. BerkemeierH.J.J. van Santen. J.P. van Eijk is vrij. BloeicOmmissie. B. en W. bieden den raad aan ter benoeming in de Bloeicom- missie^e heeren C. A. C. Gunters, L. L. M. Gecrs en E. Traenkel. Aankoop grond. B. en W. deelen aan den raad mede. dat zij hun voorstel, om van den heer J. van den Bos ongeveer 43 M2 grond te koopen aan de Piet Hein- straat, voor een bedrag van 4 per M2, handhaven. Gronden Passage. In verband met de besprekingen in de laatstgehouden raads vergadering over de ruiling van grend van de voormalige Passage, hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met de directie ..van dc Zandvoortsche Terrein- en Hotel- Maatschappij. Deze Mij. is genegen eenige voorwaarden, die op den grond gelegd w.i»- ren, bp te heffen. Nu zal het verboden zijn op die gronden fabrieken, koffiehuizen, badinrichtingen e. d. gebouwen te stichten. B en W. stellen nu voor, het eerstgenomen raadsbesluit met die voorwaarden aan te •vullen, N Aanbesteding uitbreiding café Flora. Onder enkele aannemers is aanbesteed het verbouwen van café Flora, van den heer L. Schipper, alhier. Ingeschreven werd als volgtA. Hartog en Zonen, alhier voor f 4100.P„ Schipper, alhier voor t 4752.H. Duin te Bever wijk, voor f 5100.J. van Tunen, alhier, voor f 4560,— Henneman en Jansen te Wijk aan Duin voor f 3840. Het werk is gegund aan Henneman en Jansen. DE KARPER. Zóndag hield bovengenoemd vischcóUege een kaswedstrijd op witvisch in het water van de Waterpacht Vereeniging „Eensge zindheid", waarvan dit college lid is. De vangst was bijzondér mooi; er werden 92 stuks verschalkt boven de maat. Daarna ging men gezamenlijk naar het clubgebouw, 's Avonds 8 uur. werden door den voor zitter, den1 heer v. Wóerkom, de prijzen uitgereikt; namelijk le prijs J. Keur, 2é i pr. J. Veen, 3e pr. W. Hommers; deze drie heéreh wonnen tevens de uitgeloofde draagmedailfeé. 4e prijs A. D. Weelazd, 5e pr.-jP. Sparrenboom, 6e pr. P. H, V/ocr- kom, 7e pr. C. Deyt, 8e pr. N; Jak, 9e' pr. N. Rooflieb. Nade prijsuitreiking bleef men eenigen tijd gezellig bijeen. Uitvoering. Zondagavond werd al hier een gymnastiek-uitvoering gegeven in het R.K. Vereenigingsgebouw. Ongeveer half acht was er nog niet veel publiek, maar na half acht begon het flink te loopen en kwart voor acht kon men be ginnen. Ongeveer 300 personen waren aan wezig. Het fanfarecorps van het Patronaat gaf vooraf een paar muzieknummers waarna de gymnasten ten tooneele verschenen. Er werd flink gewerkt door de Castri- cummers, Limmers en Heemskerkers. Een tooneelstuk werd gespeeld door de jongens van de Jozefs-Gezellen, genaamd „Dorpspolitiek". Het spel was heel aardig. Jammer, dat sommige leden te zacht spraken zoodaf in de zaal het spel moei'ijk te volgen viel. De jury bestond uit de heeren A. van der Wel uit Beverwijk, lid van Turnlust en C. Dam, alhier. De heer van der Wel sprak een woord van lof voor het mooie spel en deelde de prijzen uit le prijs aan L. S," Henneman, met 33% punt, 2e prijs aan H. Bomans te Castricum met 31 punten 3e prijs aan C. Res te Cas tricum met 30 3/4 punt4e prijs aan Jac. J. Tuijn met 30% punt en 5e prijs aan J. Groot met 29 punt. De Haarlemsche Hengelattrsbond houdt hare 22e Atgemeene Jaarvergadering op Zaterdag 25 Februari in het Gebouw „Bloemhof".. Deze vergadering zal een fees telijk tintje hebben, daar dien avond het gezelschap Höeben zal optreden en een vroolijk strijkje den avond zal opvroolijken. Het secretariaat is tijdelijk gevestigd: J. van Sloten,. OJicanptraat 35, Haarlem. Vergadering R.K. Vrouwenbond. Woensdagavond a.s, half acht ure, wordt ïn het Vereenigingsgebouw alhier een Litur gische lezing met lichtbeelden gegeven door 'en weleerW. Heer Kapelaan Roelvink. B. Lubbers H. Boerwinkel W. Verheyde B. Lubbers Deze week worden de wedstrijden voort gezet, waarvoor het onderstaande programma is vastgesteld Groep I, Cafe „Metz", Barteljorisstraat. Dinsdag 24 Jan. 8 uur G. MetzJ. Schra ma. Dinsdag 24 Jan. 10 uur G. Metz—J. de Jager. Woensdag 25 Jan, 8 uur W. Kobus J. Schrama. Woensdag 25 Jan., 10 uur W. Kobus— G. Metz. Vrijdag 27 Jan., 3 uur J. de> Jager W. Kobus. Vrijdag 27 Jan., 8 uur J. de Jager J. Schrama. Groep II, Hotel „Hof van Holland", Groote Markt. Dinsdag 24 Jan., 8 uur B. Lubbers H. J. Metz. Woensdag 25 Jan., 9 uur H. Boerwinkel W. Verheyde. Woensdag 25 Jan., 9 uur B. Lubbers P. Kobus. Woensdag 25 Jan., 1030 uur P. Kobus W. Verheyde. Donderdag 26 Jan., 8.30 uur H. Boer winkel— H. J. Metz. „Donderdag 26 Jan., 3 uur H. J, Metz W. H. Vesheyde. Donderdag 26 Jan., 9 uur P. Kobus H. Boerwinkel. Donderdag 26 Jan., 1030 uur P. Kobns H. J. Metz. Maandagavond waren voor dezen wed strijd een tweetal partijen vastgesteld, doch door omstandigheden werd de match v. Hooff Duikerwerk. De blazer (klein model lichter) „Dolfijn" van Bureau Wijsmuller is hier van Nieuwediep gearriveerd om te zoe ken, en te dreggen naar het verloren ge raakte zware anker en vermoedelijk 120 va dem zware ketting van hei Spaansche sis. „Ulbo Mendi." Dit schip heeft, nadat bet bij de'Hoog ovens in lossing was geweest zijn anker met ketting buiten de Zuidpier verloren op een diepte van 60 a 40 voet. Zoo spoedig het weer het toelaat, zal men met hetdreggen beginnen. Daarbij zal tegenwoordig zijn de gerouterneerde duiker, Jan van Driinmelen. Wanneer ded reg op den bodem van de zee vastslaat, gaat van Drimmelen onmiddel lijk naar beneden, om te zien waaraan de dreg zich heeft vastgeslagen. Mocht het de ankerketting zijn, dan zal hij daarop een zware staaldraad bevestigen waarmede men door midel van sterke lieren welke aan boord van den blazer bevinden, den anker met ketting aan de oppervlakte zullen worden geheschen. Tuberculose-bestrijding. Zaterdagavond heeft de Tooneelvereeniging „Varia" iti Concordia" een uitvoering gegeven tenba- te van de Tuberculose bestrijding. Deze uit voering bracht een batig saldo op (plm. J 170.en benevens een groot aantal nieu we leden voor de vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Velsen. Burgerlijke Stand. Van 13 tot 19 Jan. 1928. Geboren: Antonius Johannes zoon van F. Koper en A. H. Bluys; Gysberta, dochter van A. M. Hoek en H. J. Dannis; Klazina Elizabeth, dochter J J. Vossen en E M. v. d. Schinkel. Ondertrouwd: J. J. F. Hollmann en Th. C. van Honschooten. Vriendenkring. De R.K. Tooneelclub „Vriendenkring" houdt 26 Januari a.s. een verloting ten bate van haar kas. De fraaie prijzen zijn tentoongesteld in de etalage van den Boekhandel Versteegh in de Groote Krocht. Waterlevering. Na ingewonnen advies van den rechtskundige van de gemeente, stellen B. en W. voor, afwijzend te be schikken op het verzoek van de N. V. ,.Rosa", om voor haar perceelen w,a,ter ge leverd te krijgen volgens het tarief voor ingezetenen. Aansluitin gaan de waterleiding. B. en W. leggen aan den raad over de gespecifi ceerde berekening van de kosten van aan- sluitinge aan de waterleiding van het 2e complex woningen vaal de Woninébouw- Jaarfeesf van de St. Jozefgezellen. Zondagmorgen zag men een dertig-tal jon ge mannen gezamenlijk met het bestuur ter Heilig® tafel naderen. De Hoogmis werd op gedragen voor de leden van de St.Jozef- gezéllen. Na de Vroegmis hadden de leden gezamenlijk ontbijt in het vereenigingsge bouw. Des avonds om zeven uur werd door de leden een prachtig tooneelstuk opgevoerd. De zaal liep geheel vol. Om zeven uur opende de vice-praeses deze feestelijke bijeenkomst met gebed. Deze memoreerde in het kort, dat de gezellenvereeniging alleen op een zuiver godsdienstig standpunt staat en dat Zij steeds propaganda maakt. Daardoor gaat zij vooruit in ledental, ook omdat het een vereenigd huisgezin is met een priester aan het hoofd. Verder dankte spr. de heeren Btiijs en Groskamp, dat zij het tooneel zoo prachtig verzorgd hebben. Ook bedankt hij den heer Remmerswaal voor het accurate beheer van de spaarbank. Aan nieuwe leden yverd het insigne op de borst gespeld, zoodat de vereeniging nu 34 leden telt. Daarna wéfd het lied door allen gezongen, waarna de Gebrs. De Vries uit Haarlem fraaie muzieknummers ten gehoore gaven. De heer Remmerswaal gaf een kort over zicht van het sparen van gelden. Het tooneel stuk was getiteld „Wat niet sterven kan," een dramatisch stuk in vier bedrijven, dat zeer. goed gespeeld is. Daar dit stuk a.s. Woensdag avond weer gespeeld wordt kunnen dus a"e Parochianen dien avond het prach tige stuk gaan zien. yolkstuinen. De Bloemendaalsche Vereeniging voor Volkstuinen zal hare jaar- vefga(fering houden op 30 Januari 1928 des avonds 8 uur in Hotel Roozendaal te Over- veen> De agenda vermeldt 1. Opening voor zitter. 2. Jaarverslag secretaris. 3. Rekening en verantwoording penningmeester. 4. Ver slag controle-commissie. 5. Benoeming con- trol®"commissie. 6. Verkiezing bestuursleden ■wegens periodieke aftreding van de heeren G. van Beem. Chr. F. Visse en J. Oskam, welk® Zich herkiesbaar stellen. 7. Namen der candidaten móeten 3 dagen voor de jaar- vefga ri'ig worden ingeleverd. 8.Mededee- ling®11, 9. Rondvraag en sluiting. Zij, die hun Perceel niet meer wenschen in te huren, worden verzocht daarvan kennis te geven vóór de jaarvergadering. F' K-,Volksbond. Het 22ste jaarfeest zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 26 Januari 1928 in het gebouw St. Bavo, Smedestraat te Haarlem, des avonds half acht, met medewerking van de Rederijkerskamer „Eenc'rac'1t Maakt Macht" en de R. K. Har- mon'e"vereeniging „Euphonia", directeur de he?r J. W. Lefeber. Door de Rederijkers kamer zal worden opgevoerd een klucht spel in drie bedrijven „Zuur en Zoet", door J. Grosveld en G. Nielen. Kinderen bene den 16 jaar hebben geen toegang. Voor extra trams is gezorgd. plotseling doodgebleven. Toen Zondag- morgen 'n bet huisje van den 73-jarigen al- leenwonenden ongehuwden arbeider C. v. W. aan den Akerdijk, te Rijk alhier, de luiken en de deur dichtbleven, gingen de omwonen de buren eens op nader onderzoek uit. Nadat de deur geforceerd was, vond men den ouden man dood in het bed liggen. 7.nti'rrlnvnml omstreeks 11 uur had men hem oogensehijndijk nog gezond en wel bui ten gezien." Vermoedelijk heeft een hartverlamming een zoo spoedig einde aan zijn leven gemaakt. H, B. G. Gehouden leverbare Gladio len-veiling onder directie van het H. B. G. (G. A.) te Lisse op Vrijdag 20 Januari 1928. Aenvoer groot. Kooplust goed. Voor groote maten-werden goede prijzen besteed. Onderstaande prijzen per 100 stuks. Glad. Empress of India 12-op 1.60, 10-12 1.—, 8-10 0.50, 6-8 0.25; Master Wiefse 10-op 1.50; Odin 12-op 1.40, 10-12 1.8-10 0.40, Red Canna 12-op 1.70, 10-12 1.—, 8-10 0.40; Pink BeauK 12-op ƒ2.90, 10-12/1.10, 8-10 0.55; Schwaben 12-op 2.10-12 2.20; Princeps 12-op 1.70, 10-12 1.10, 8-10 0.50, 6-8 0.25, 4-6 0.12, Brilliant 10-op 0.95; Merechal Foch 10-op 0.95; Brenchlyensis 10-op 1,Halley 8-10 0.45; Wilbrink 8-10 0.40, Souvenir 8-10 0.40; Prim. Hermione 1012 0.85; Roem v. Kennemerl, 12-op 1.40; Vanissa 10-op 0.75; Wilbrink 10-12 J 1Lucretie 12-op 1.90; Salmonea 10-12 0.65; Flaming Sword 12-op 2.50, 10-12 0.95;War 8-10 0,65; Jac. v. Beieren 12-op 2.90, 10-12 1.80, 8-op 0.85; Brill. Surprise 12-op 'f 1.40; Oranje Bril!. 12-op f 1.60; Francis King 10-12 J.—8-10 0.40, 6-8 0.20; Venus 8-10 0.70, 6-8 0,45; Vesuvius 10-12 1.—; Liebesfeuer 10-12 f 1.10, 8-10 0.80, 6-8 0.70; Corry 10-12 1.30, 8-10 0.55, 6-8 0.30; Red. Emperor 10-12 1.40, 8-10 0.55; Jos. Hulot 10-12 1.10; Wilbrink 10-12. 1.40; White Giant 10-12 1.90, Hermione 12-op 1.80; Tlnmaculee 2-4 0,65; Wilbrink 6-10 0.50; March. Foch 4-6 0.30, 2-4 0.11, Willy Wigman 8-10 0.75; Scharletta 10-12 0.95; Frank Pendleton 8-10 0.70, Brenchlyensis 10-op 1.20. Bijgoed; Lil.Jigr. Flora Pleno 5,10; Lil. Tigr Tubergianum 2.10; Lil, Tigr. Umbellatum 5.10, Lil. Tigr. Splendens 2.80. De inzendingen voor de a.s. te houden vcorveiling (31 Januari) loopen flink, de beste Handelssoorten worden daarin in Opge nomen o.a. voor de Narcissensoorten de vol gende: Treserve, King Alfred, Early Sur prise. Van vroege Tulpen noemen we Gen. de Wet, Electra. Wij kunnen niet alles weer geven, maar het wordt een interessante veiling, Eierveiling. Bij de alhier gehouden eierveiling bedroeg de aanvoer 4800 kippen eiéren a 9.1010.50, per 100 stuks. Han del vlug. Geslaagd, -Voor het diploma Mercurius Engelsche Handelscorrespondentie slaagde te' Amsterc%m de heer Adr. Mars te Zwa nenburg. Dienstplichtig, Het Gemeentebestuur brengt ter kennis van belanghebbenden, dat jongelingen, geboren in het jaar 1909, zich vóór 1 Februari a.s. ter Gemeente- Secretarie moeten aanmeldden ter inschrij ving voor den Dienstplicht. Gemeenteraad. Openbare vergadering van den raad der gemeente Bloemendaal, te houden op Donderdag 26 Januari 1928 te 14 uur (2 uur n.m,) op het Raadthuis te Overveen. De agenda vermeldt: 1.. Ingekomen stuk- keD; 2. Aanvrage crediet voor vergrooting openbare school aan den VijVerweg; 3. Beginsel besluit in zake de vestiging eener buitenschool achter het Provinqiaal Zie kenhuis, fVoor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk.) RECTOR VIS VRAAGT BOEKEN VOOR Z'N ZIEKEN. Ziezoo, nu weet u meteen, waarom 'thier gaat. Dat noemt men, geloof 'k, met de deur in huis vallen Wel ja, waartoe eerst 'n nut- telooze inleiding Wie van u is niet eens ziek geweest Welnu, hebt ge dan nooit in die stille, kille uren op kale, koude ziekenkamer, smachtend uitge zien naar een trouwen vriend, die tot u kwam met warm, diep gevoeld vrienden-woord, tot troost in droevig, dor eenzaam-zijn Maar vrienden tellen we het meest aan feestdisch, niet aan ziekbed, in voorspoed en in vreugd, niet in leed en druk 1 De trouwe vriend, die bleef, was 't boek, ons door onbe kenden toegereikt, dat maakte alle tranen goed, en alle uren zoet Welnu, onder- en bovengeteekende werd Rector in een splinternieuw ziekenhuis te Goes, waar alles voor 't herstel der zieken naar de éischen des tijds wérd ingericht, maar waar hij te vergeefs naar boeken zocht, om de lange trage uren der ongelukkige zieken te korten en 'n troostend vriendenwoord met hen te spreken. Geen bibliotheek en voor- loopig geen geld daarvoor Daarom deze dringende bee hebt gij' boeken of illustra ties. die toch niet meer gelezen worden, die enkel nog dienen om stoffige hoekjes te vul len of pronk-tafeltjes te sieren in huiskamer of salon, maakt ze productief, laat ze inpak ken en opsturen aan Rector Vis voor z'n zie ken. Ze kunnen zooveel leed verzoeten, zoo veel eenzaamheid verjagen en zooveel vreugd boodschappen aan droeve, dorre harten De zieken hier zuilen hun vet re, onbeke; de weldoeners dankbaar gedenken. De posterijen van de gemeente Goes heb ben gezorgd voor eën extra transport-auto tot aanvoer van oude boeken naar de R. K. Zie kenverpleging „St. Joanna" te Goes. Wat zal dat een drukke dienst worden RECTOR VIS R. K. Ziekenhuis te Goes, N. 10.— N. N. ter eere van den H. Anto nius als Patroon bij verloren voorwerpen N. J. R. (Donateur) 1.— 1.— 5.— Hoewel men aanvankelijk dacht, dat het „Stille Armen"-werk maar een korten tijd noodig zou zijn, werken wij nu al 4 jaren en wij zullen nog wel jaren werk houden. Maar dan hebben wij ook nog altijd en telkens weer uwen fianntieelen steun noodig. Want hoewel wij ons niet tot taak gesteld hebben, om regelmatig te ondersteunen, toch vorderen verschillende gevallen „doorzetten". Men kan een gezin zonder kostwinner, een wan kele zaak, een ernstige zieke, niet in enkele weken er weer boven op brengen. Willen we verval voorkomen dan moeten we „door zetten". Doorzetten ook met ons in uwe weldadigheid aan te bevelen, 't Is maar te hopen, dat wij u met deze berichtjes be reiken Bereiken, zonder licht-reclarne, zon der radio, tnet geen ander uitzend-station daneen stukje briefpapier en een schrijf pen. 't Is maar te hopener blijft zooveel1 te doen...« er kan zooveel leed voorkomen worden. Bijdragen worden gaarne in ontvangst ge nomen aan het bureau dezer courant en aan het adres van den penningmeester, Gast huissingel 64 Vandlaag herdenkt de heer P. Brammef den dag, dat hij vóór 25 jaar in dienst frad. als huisknecht op het seminarie „Hageveld". Den 24en Januari kwam de jubilaris op 34-jarigen leeftijd op het seminarie, toen nog te Voorhout, en toen dit seminarie in 1923 verplaatst werd naar Heemstede, ver huisde Piet Brammer mee naar Heemstede. Hij was het, die al direct wist, wat elk jong studentje noodig had. Voor den een was gerookt vleesch te zwaar, een anders maag was niet geschikt om kaas te vertee ren. Zoo wist „Piet" het eik der jonge studenten naar den zin te maken, en leer vele Eerw. Heeren Geestelijken, ook al die reeds jaren bet priesterkleed dragen, herinneren zich „Piet" als hun zorgvollen vader, steedis met opgewekten geest bezig, de jongelui, na hun zware studie, een goede tafel te bereiden. Het is dan ook alleszins begrijpelijk, dat de dag van heden voor „Piet Brammer' een onvergetelijke dag is geworden. Reeds in het vroege morgenuur werd ter zijner intentie in dé feestelijk versierde Zusterkapel een plechtige H. Mis opgedra gen, waaronder het geheele personeel ter H. Tafel naderde. Om 9 uur werd hij in een feestelijk ver sierde ontvangkamer door het huispersoneel gecomplimenteerd, en werd hem door het personeel een blijvende herinnering aange boden. Op meer intieme wijze werdl de jubilaris om 11 uur gecomplimenteerd! door den Zeer Eerw. heer Regent en de Z.Eerw. H.H. professoren, waarbij de regent hem woorden van gelukwenschen toezond, hem in het bijzonder prees voor zijn jarenlange trouwe plichtsvervulling. Namens het huis en H.H. professoren volgden ook hier stoffelijke blijken van waardeering. Om 1 uur het glanspunt van den dag. Na het middagmaal had in de refter de huldü- ging plaats van de studenten. Hier werd den jubilaris door het studentenfanfareeorps» een serenade gebracht en ook hier weer stoffelijke blijken van belangstelling van de studenten. Dat Piet Brammer ook nog in herinne ring voortleeft bij de vroegere studenten, mag blijken uit de^ talrijke felicitaties van vroegere studenten, zoowel van hen, die hem persoonlijk kwamen complimenteeren als van hen, dit dit schriftelijk of met bloe men deden. Hedenavond zal de feestdag, besloten worden met een feestavond voor het per soneel. Het is voor den jubilaris een onver getelijke dag, Een Beverwïjksch raadslid in hooger beroep. Naar men zich wellicht nog herinneren zal, werd de heer J, E., die bijna twintig jaren gemeenteraadslid van Beverwijk is en ook vele jaren het wethouderschap dier gemeente heeft vervuld, op 25 April 1.1. door den politierechter te Haarlem tot 14 dagen gevangenisstraf veroordeeld wegens be'ee- diging van twee politieagenten. Hij had hun in den nacht van 23 op 24 Februari, om streeks drie uur, toe zij een eind kwamen maken aan een feestje, dat in Hotel De Zon plaats had en dat door verdachte werd bijgewoond, eenige woorden toegevoegd, waardoor zij zich beleedigd gevoelden. Gisteren kwam verdachte van het vonnis van den politierechter bij het Gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep. De advo caat-generaal mr. Bauduin achtte de opge legde straf te gering, omdat men te doen heeft met iemand die reeds negentien malen wegens wederspannigheid en belee ding is veroordeeld, Spr, eischte daarom vernietiging van het vonnis en, opnieuw rechtdoende, veroordeeling tot drie maanden gevangenisstraf. Mr. Pliester uit Haarlem, schetste zijn cliënt als een ongelukkig mensch, maar te vens als een volkomen eerlijk man. Ongeluk kig is hij, omdat hij het onrecht, dat z.L plaats heeft, zich aantrekt als hem persoon lijk aangedaan en in dit opzicht misschien te beschouwen is als iemand met een psy chische afwijking. Doch aan den anderen kant is hij bij zijn optreden steeds te goeder trouw. Volgens het getuigenis van inwoners van Beverwijk eigenaars der grootste zaken heeft verdachte gedurende de achttien jaren van zijn lidmaatschap van den Raad steeds in alle opzichten het belang der gemeente gediend, maar omdat hij daarbij zonder aanzien des persoons te werk ging, kwam hij menigmaal in conflict. PI. deed uitkomen dat men deze zaak moet bezien in het licht der Bverwijksche sfeer. Sinds jaren bestaat er strijd tusschen verdachte en den burgemeester. De laatste ontzag zich niet na de veroordeling door den politierechter aan den procureur-gene raal een brief te richten, welke in het dossier ligt en hierop neerkomt, dat ver dachte, die zich niet ontziet om allerlei amb tenaren in café's te belasteren, maar zoo diep mogelijk in de gevangenis gestopt moet worden. PI. pleitte ten slotte vrijspraak omdat het opzet niet is bewezen en subsidiair vroeg hij oplegging van een lichte geldboete. Uitspraak 6 Februari a.s. Naar gemeld wordt, is thans dc toestand van Jan Toorop, die sinds eenige dagen verbeterd was, weer eenigszins verergerd. PURMEREND, 24 Jan. Marktbericht. Kleine fabriekskaas 17 stapels; Kleine Boe renkaas 2 stapels met merk 51; De handel op de kaasmarkt was goed. Boter aanvoer 521 K. G„ 2.302.40 per kilo. Runderen; (waaronder 140 vette 0.70 1.00 per kilo matig; en 20 melk en gelde) 1.203.20 per stuk; matig; Stieren 16, 0.75 1.00 per kilo, matig; Paarden 17, 75150 Per stuk, vlug; Vette kalveren 19, 1.501.65 per kilo, vlug; Nuchtere kalveren 187, 13 40 per stuk, vlug; Vette Varkens 654, 0.58— 0.62 per kilo, vlug; Zouters 0.520.55 per kilo; Magere varkens 48, 2236 per stuk, vlug; Biggen 206, 916 per stuk, vlug; Schapen 934, 2840 per stuk, matig; Kip eieren 8—8 per 100 stuks; Eendeieren 8.00 per 100 stuks; Kuikens 0.75—2.75 per stuk. Coop, centrale eierveiling Kipeieren 42198 7,7010.60 per 100 stuks; Eendeieren 4506 8.70—8.90 per 100 stuks. BODEGRAVEN, 24 Januari. Kaasmarkt. 116 wagens kaas, 4912 stuks, le soort met Rijksmerk 5658, 2e soort net Rijksmerk 5154, zonder rijksmerk ƒ4953. Han del vlug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10