'AMIATEythie CHE0UE.K0ERSEN Reriflga&Wüit.fjci), Haarlem Amsterdamsche Beurs Centrale Verwann]ng SUPP05IT0RIA HiJJ ink s Advocaat f 1.85 per flesck Stagnatie in het treinverkeer Am sterdamHaarlem. Rechtsbijstand aan on- en 1 minvermogenden. Wat de heer Gier er van denkt. JUBILEUM PROF. LORENTZ. DE TOESTAND VAN PROF. LORENTZ. VAN ONZE RECHTBANK. Aan zijn schuld te wijten? Een antieke plaat gevonden. Begrafenis J. G. Cobelens. Tentoonstelling Belgische Kunst. Boskamp, Overveen. Da sociale en economische toestand in Zeeuwsch- Vlaanderen. Een tragisch ongeval op de staatsmijn „Hendrik". MARKTNIEUWS. Dr. H.NANNING'S (Zetpillen tegen aambeien.) HEEMSTEDE. DB SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam IJMUIDEN-OOST. 100 1027/I4 icc13/» 102 98f 269| 176 173% 174 275£ 418J 580 554 155$ 146 31 lf I99| 338 314J 250 328% 152 198$ 103% 7941 396$ 123 179 158$ 584$ 467 273$ 507 144% 187 64f 4 Va 13B SPAARNEB4NK Haarlem- Amsterdam SANTPOORT. HAARLEMMERMEER. WIJK AAN ZEE. VELSEN. IJMUIDEN. Schoterland zal niet meer vlaggen op nationale feestdagen. Garnalenvergiftiging. Botsing tusschen en kruiser en een duikboot. Ulïl 17760 17792 17828 17890 17998 18176 J8360 18413 18647 18798 18967 19034 LAATSTE NIEUWS. H. B. J. van Ryn t De Italiaansche Kroonprins naar Afrika. Valsche munters ontdekt. Biorafie Mussolini. 7773 Tegen de onzedelijkheid. ue eiermijn te Koermond. 14247 1434s 14371 14379 14387 14403 14437 14509 BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE. Corruptie in de Gas-industrie. ONVERBETERLIJK! Kortsluiting op het emplacement te Hall weg Gistermorgen is, tengevolge van kortslui ting op het emplacement te Halfweg, dc draad boven het opgaand spoor, tusschcn Vinkbrug en Halfweg, stroomloos geraakt. Het ongeval geschiedde na het passeeren van trein 867, die te 9.21 uur uit Amster dam vertrekt. De volgende treinen ondervonden veel vertraging. De Pullmanntrein van 12.23 werd over Gcuda, geleid. De treinen van 11.15 en 10.45 uur worden gecombineerd, evenals die vafl 11.45 en 12 uur. Na ruim een uur slaagde men er in, het defect in zooverre te repareeren, dat het verkeer voortgang kon hebben. Inzake de plannen tot opricfrting van een rechtskundig bureau voor on- en minver mogenden door de advocaten te dezer stede (zie elders in dit blad) polsten wij den heer F. C. Gies Jr., adviseur van bet Centraal Arbeidsbureau, gesticht door d/a Haarlcmschen Bestuurdersbond De heer Gier deelde ons mede, dat hij in Januari 1924 als adviseur van het Bureau voor Arbeidsrecht optrad, ter vervanging van den heer Poppe. To enreeds had dit bureau een 300-tal zaken behandeld. Na dien is het aantal gevraagde adviezen nog bedalngrijk gestegen en bedroeg aan bet einde van 1924 500 zaken, terwijl het bureau thans 800 zaken en adviezen per jaar behandelt. Aan belanghebbenden werd een bedrag van ongeveer 20.000.uitgereikt, daarbij niet meegerekend belasting-reclames. De stuurdersbond zegt vervolgens nog, dat het reau goed geregeld; 95 pet. der zaken wordt dopr het bureau zelf afgedaan. Alleen voor bijzondere gevallen wordt de medewerking van ten rechtskundige ingesroepen. Wan neer "een bureau voor rechtsbijstand opge richt zal worden, zal het evenmin mogelijk zijn alle zaken zelf e behandelen. De ambenaar van de Haarlemschen Be- euurdersbod zegt vervolgens nog, dat het bureau van den Bestuurdersbond in geen geval zal worden opgeheven en dat men althans niet gewend is zoo maar het brood te eten, dat klaa rgezet werd. De belangrijkheid van bet bureau is in den loop der jaren overduidelijk gebleken. Het is den Haarlemschen Bestuurdersbond onbegrijpelijk, dat een dergelijke organisa tie niet gehoord is in zulke plannen. De heer Gies spreekt pis zijn meening uit, dat het streven der commissie, behartiging van het recht van 't volk allen lol ver dient. Wij hebben ook de meening gevraagd van het bestuur van de Ned. R. K. Volksbond- afdeeling, dat, zooals bekend is, het bloei ende R. K. Bureau voor Arbeidsrecht in stand houdt. Het bestuur wenschte zich van een oordeel voor te behouden, omdat het nog niet in de gelegenheid was geweest zich over de zaak te beraden. Wel wees ons de heer Keesen er op, dat pas een dezer dagen de gemeenteraad een subsidie ver leende aan de rechtskundige bureaux. Een officieele erkenning dus, waardoor de bu reaux zich tevens gemakkelijker kunnen be wegen, nu de financiën iets ruimer vloeien. Ook wees bij er op, dat het R. K. Werk liedenverbond de kwestie der rechtskundige bureaux thans landelijk heeft geregeld en er dus wel geen sprake van zal zijn, dat het R. K. Bureau wordt opgeheven. Is het de bedoeling, dat het nieuwe bureau aan de be staande bureaux gratis rechtskundigen bij stand verschaft, dan kan het nieuwe bu reau misschien wel wat goeds doen. Overi gens was ook de heer Keesen ten zeerste verbaasd, dat de bestaande bureaux niet waren gehoord. Het definitief oordeel van hel bestuur van het R. K. Werkliedenverbond zullen wij later publiceeren. Bij de herdenking van prof. Lorentz' hoogleerr.arschap waren gisteren onder de vele blijken van belangstelling telegram men van H. M. de Koningin, Z. K. H. den Prins, van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen a.t., vafl de vertegenwoordigers der Leidsche Univer siteit en van de Technische Hóogeschool, vqn e Kon. Academie van Wetenschappen, het Kon. Instituut van Ingenieurs, ver scheidene andere autoriteiten, geleerden, genootschappen en particulieren. Onder de bloemstukken viel een fraai stuk op van de directeur van Teyler s Stichting. Hoewel de koorts van den patiënt nog aanhoudt, is de algemeene toestand van prof. Lorentz bevredigend. Diefstal van pluimvee. Gister stonden J. V. en C, J. K. terecht wegens wiefstal van kippen en konijnen ia Haarlemmermeer. V. was niet verschenen; de tweede ver dachte, K„ bekende alles. De diefstallen zijn begonnen met bet wegnemen van een konijn uit de schuur van J. M'. V„ die het eerst het plan voor den diefstal opperde, was bij M. in dienst ge weest en wist dus waar hij bet konijnen hok moest zoeken. Denzelfden nacht haal den ai) acht Barnevelders en twee witte leghorns uit het hok »an J. S, Ook volgende nachten gingen zij op roof uit; bij zekeren v. A. werden nog 11 kippen weggenomen. Alle dieren werden verkocht en de op brengst verdeeld. Bij andere bewoners van den Haarlem mermeerpolder wera eveneens een bezoek gebracht om kippen of konijnen te ont vreemden. K. zeide dat hij uit armoede gehandeld had. Er was geen werk in November, en hij moest geld hebben voor zich en zijn vrouw. Getuige M. meende echter dat er in November voor iederen jongenman in den Haarlemmermeerpolder een ruim week loon te verdienen is. Bovendien zijn de diefstallen volgens getuige G. v. d, T. ge constateerd onmiddellijk nadat verdachte was ontslagen. K. zeide dat hij niets kon verdienen, om- Jat hij het werk bij de teelboeren niet verstaat. De Officier van Justitie zeide dat reeds langen tijd in' Haarlemmermeer geklaagd werd over diefstallen van pluimvee, tot ver dachten werden ontdekt. Beiden hebben met brutaliteit nacht na nacht de ontoe reikende bewakingsmogelijkheid van het platteland misbruikt om de hokken te for- ceeren. Tegen heide verdachten vroeg spr. 4 maanden gevangenisstraf. De zaak tegen J. H. H.; die terecht moest staan wegens heling der kippen en konijnen, werd op verzoek voor onbepaalden tijd uit gesteld. De uitspraak werd bepaald op Donderdag 2 Februari a.s. Door de Haagsche rechtbank Is een slager uit Loosd'umen tot 60.— boete, subs, dertig dagen hechtenis veroordeeld wegens het veroorzaken van dood door schuld. Het betrof hier de aanrijding met een auto van een ongeveer 12-jarig jongetje' dat op tjën Haagweg onder Loosdüinen achter een" vrachtwa£"n aanliep te spe len, tengevolge van welke aanrijding het jongetje is gedood. Bij het gtaven voor een verbouwing aan de Haarlemmerstraat te Hillegom werd door aannemer- en timmerbedrijf Nijman- Rusman in den grond een plaat gevonden van gedreven ijzer met afmeting van 80 bij 60 c.M. Deze plaat bevindt zich in zeer goe de conditie en geeft zeer duidelijk de voor stelling van Salomon a's rechter tusschen twee moeders over een jonggeborene. Van de plaat werden foto's genomen en opgezon den naar het museum voor oudheden te Leiden. Via het Rijksmuseum te Amsterdam wer den deze geretourneerd en is vast komen te staan, dat de plaat dateert van 1500 en als antiek moet worden beschouwd. Over de waarde is natuurlijk moeilijk te oordeelen, doch dat ze voor oudheidliefheb- bers groote waarde heeft, staat vast. Be langstellenden kunnen haar beschouwen bij den heer Nijman aan de Mariastraat te Hiilegom. Gistermorgen half 10 werd in de St. Jo- sephkerk aan de Jansstraat de Plechtige Requiemmis opgedragen voor de zielerust van wijlen den heer J. G, Cobelens, in leven makelaar hier ter stede en penningmeester van het R. K. Parochiaal Armbestuur van St. Joseph. De H. Mis werd opgedragen door den Weleerw. heer J. A. Voorham, ge assisteerd door de Weleerw. heeren A. Leesberg, als diaken, en W. J. J. M. v, d. Berg, a's sub-diaken. Het zangkoor voerde de Requiemmis van Perosie uit. Voor de plechtige Requiemmis sprak in de pastorie de Zeereerw. Heer pastoor H. C. J. Sondaal de familie toe. Hij herinnerde er aan. hoe de overledene tijdens zijn leven veel goed werk gedaan heeft in zijn kwali teit van het lid van het Parociaal Armbe stuur, inzonderheid voor de stichting van de St. Josephstichting en sprak in verband daarmede hartelijke woorden van dank. Te 11 uur vond op het R. K. Kerkhof „St. Barbara" de begrafenis plaats. De plechtig heden op het kerkhof werden verricht door pastoor Sondaal. Zoowel bij de plechtige Requiemmis als op het kerkhof waren aanwezig het Paro chiaal Armbestuur en een vertegenwoordi ger van het college van Kerkcollectanten der St. Josephparochie, waarvan de over ledene vroeger deel uitgemaakt heeft. Ia de oorlogsjaren bezocht ik eens in Den Haag 'n tentoonstelling van moderne kunst, meer vreemd dan modern. Destijds werd over deze soort kunst, een zinloozc con structie van vlakken en kleuren in kunst kringen, zwaar geboomd. Het behoorde tot den goeden toon over deze buitenissige uitin gen met dikke, nietszeggende phrases te spreken. Een dame, die op de tentoonstel ling het publiek moest voorlichten, vroeg me, hoe ik 't vond. En toen niet vlug ge noeg het antwoord kwam, zeide ze: „Eens zal het tot ons moeten doordringen." Die profetie is niet bewaarheid. Thans ligt deze soort kunst hier in Holland achter ons. Het was voor dien tijd een misschien wel eerlijk zoeken naar een richting, die eens komen zou. En die nieuwe richting is gekomen. Daarom doet het vreemd aan, thans nog in de zalen van Boskamp een tentoonstelling te vinden van vier Belgische schilders, werk, dat als nabloei kan beschouwd "Wor den van de richting, die wij reeds achter ons hebben en die de onzen indertijd nog wel zoo pittig wisten te behandelen. de B. Door het tweede Kamerlid, den heer Kor- tenhorst zijn aan den Minister van Finan ciën, Voorzitter van den Raad van Minis ters, de volgende schriftelijke vragen ge steld: ^e£eer'nê bereid mede te deelen, welke wenschen omtrent den socialen en economischen toestand van Zeeuwsch- V laanderen in den laatsten tijd aan de Re geering en meer speciaal aan de Ministers I,*? waterstaat en van Arbeid, Handel en Nijverheid^ z.jn bekend geworden? Wil de Regeering de Kamer op de hoogte stellen van den stand der werkloosheid en van den economischen toestand in het alge meen van dat gewest? Is de Regeering voornemens, om in het economisch belang van Zeeuwsch-Vlaande- ren maatregelen te treffen? Zoo ja, waarin zullen die maatregelen bestaan? Op staatsmijn „Hendrik" te Brunssum is de 26-jarige sleeper J. Bos in het ender- grondsche bedrijf door een lier gegrepen, waarbij hem het hoofd van den romp werd gescheiden, meldt het „Volk". Het slachtoffer woonde te Brunssum en laat een vrouw en een kind achter. HOOFDDORP, 26 Jan. Tarwe Rood 1112; Tarwe nieuwe 10/4—13.50; Rogge 1011.50Gerst Chevalier 12)4\2Y\, Wintergerst 11K12K, Haver 1112, Witte Duiveboonen 1416, Paardeboonen 11H 12K, Bruine boonen 2430, Groene erv ten 2125.50, Schokkers 3C35, Karwij 37 38, Gele Mosterd 1821, Blauw Maanzasd 3536, Koolzaad 2224, Kanariezaad 12—IA Prijz en per 100 KG. VOLENDAM, 26 Januari. De visch- vangst is wegens het onregelmatige wee: zeer wisselvallig. Na den tijd van het jaar is de vangst echter, ook al kart givischt span 1 4 2 tal haring, prijs 6.25 -7 50 per worden, gering. De kuilers hadrlen per tal, 14 2 manden sprot 2.tot 4. per mand en een weinig spiering. Prijs zeer hoog. Enkele partijtjes bot golden 50 cent per rond. Gisterenavond kwam de gemeenteraad van Heemstede in opznbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van jhr. J. P. W. v. Doorn, burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening was aan de orde het onder zoek der geloofsbrieven van mevrouw H. Bigot gèb. Kuss, door een commissie, be staande uit de heeren Kwak, V. Unen en breed. Bij monde van den heer Breed xerklaar- de de commissie de geloofsbrieven van me vrouw Bigot in orde te hebben bevonden. De voorzitter heette het nieuwe lid wel kom. Mevrouw Bigot legde de bij de wet vereischte verklaring af, waarna de voor zitter de hoop uitsprak dat mevrouw Bigot als raadslid veel mocht bijdragen tot den bloei van Heemstede. De voorzitter las vervolgens de ingekomen stukken voor, die voor kennisgeving werden aangenomen. De notulen d'er vergadering van 27 Oc tober, 27 November en 22 December werden vastgesteld. Voorstel de vergoeding volgens art. 107 der L.O. wet 1920 over 1925 te bepalen op 14.38 per kind voor de O. L. school en voor de openbare U.L.O.-school op 38.21 per kind. Goedgekeurd. De vergoeding in de kosten van instand houding, bedoeld in art. 101, le lid der ■L. O. Wet 1920 en in art. 101, 9e lid dier wet, werd volgens voorstel van B. en W. vastgesteld. Voorstel de bijdrage aan het R.K. Kerk bestuur van St. Bavo voor een cursus van bijzonder vervolgonderwijs over 1923 en 1924, met inachtneming van art. 102, 3e lid der L. O. Wet 1920, te bepalen resp. op 621,49 en 511.50. Goedgekeurd. Voor de benoeming van een lid der Commissie tot Wering van Schoolverzuim m de vacature-G. Kromhout, dragen B. en W. voor: 1. J. P. A. Wiegman; 2. C. A. M. Jonckbloedt. Gekozen wordt de heer Wiegman. Op de vraag van den heer Rijkes zegde de voorzitter toe. bij een volgende vacature cok aandacht te schenken aan een benoe ming van een vertegenwoordiger der ar beidende klasse tot lid van deze commissie. B. en W. stellen voor, in dank voor de gemeente van den beer A. A. Swolfs, oud gemeente-secretaris, een schilderij te aan- vearden, voorstellende diens portret. De heer RIJKES hoopte de tolk te zijn van den geheelen raad, wanneer hij dank bracht aan B. en W. voor de wijze,waarop zij den arbeid van een verdienstelijk amb tenaar toonden te waardeeren. De raacl ging daarop op het voorstel in. B. en W. stellen voor, aan te koopen voor de gemeente het woonhuis met erf en tuin van den heer IL Stijnman, gelegen aan den Cloosterweg, voor den prij's van 4000, en het nöodige crediet te verleenen voor de stichting van een eenvoudige wo ning voor H. Stijnman, aan den Clooster weg, op een terrein, dat van J. Verdonk- school is gekocht. Goedgekeurd. B. etn W. stellen voor de verordening jn zake samenste'ling en werkkring der tgR-j w'ttlml saucer. MEDEGEDEELD DOOR VRIJDAG 27 JANUARI. Middagkoersen van gisteren. Staalsleenicgen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 4J4 Nederl 1917 6% N. indië 1923 D i*% N.-lnd. 1926B Backen. Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew Nederl Kunstzijde Maecubee Heil Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel cieele commissje vast te stellen, Goedgekeurd. B. en W. stellen voor aan de H.J.S.M. een bijdrage van 8333 te verleenen in de kosten van stichting eener spöorweghalte aan de Zandvoortschelaan, en van de ge meente Bloemendaal te aanvaarden een be drag van hoogstens 12.000, zijnde de kos ten van aanleg van het stationsplein aan de Westzijde van de spoorbaan. De gemeente Heemstede het plein ten Oosten van de spoorbaan aanleggen, waarvan de kosten worden geraamd op 7500. De heer v. UNEN vroeg wanneer, in verband met de te nemen raadsbesluiten fe Heemstede en Bloemendaal, de halte in ge bruik -kan worden genomen. Wethouder DROOG antwoordde dat men de in gebruikname dit jaar tot stand zal brengen. Spr. deelde voorts mede dat men van plan is de perrons langer te maken dan oorspronkeliik in de bedoeling lag: De heer VUNG herhaalde hetgeen hij ge sproken had in de vorige vergadering over de wenschelijkheid om bij den overweg van de Zandvoortschelaan het wactpesoneel met één man uit te breiden, met het oog op de belangrijkheid van dezen overweg en de veiligheid van het verkeer. Daarna werd het voorstel aangenomen. Rondvraag. Op een vraag van den heer Breed om trent de ventilatie in de raadzral, ant woordt dc voorzitter, dat deze kwestie in onderzoek is. De heer Vring vroeg of het mogelijk was dat vóór het seizoen in Groenendaal een tweede drir.kgelegerheid gemaakt werd. De heer Rijkes bracht namens de 4 rechf- sche organisaties dank aan B. en W. voor de Kerstgevc aan de werkloozen. De heer Schelvis vroeg aandacht voor het werkloosheidsvraagstuk. Spr. wilde, dat den werklocsheidscommissle voortdurend een lijst heeft van hen; die den langsten tijd zonder werk zijn en bij eventueel werk, dezen de voorkeur geeft, ook bij Openbare Werken. Wethouder Droog antwoordde, dat B. en W. gaarne in deze richting zullen werken. De heer Vring bepleitte het systeem van toerbeurten bij de tewerkstelling. De raad ging vervolgens in geheime zit- ting. IL K. Bouwvakarbeiders. Woensdag- avond 25 Januari hield de Ned. R.K. Bouw- vakaroeidersbond haar jaarvergadering on der leiding van den heer J. de Beer Jr. Eenige ingekomen stukken werden be handeld over de contributie der jeugdle den en den verlengden uitkeeringsduur bij werkloosheid. Vervolgens werd een zeer uitgebreid jaarverslag uitgebracht door den secretaris J. Stet. De penningmeester Th. Stet gaf een hel der overzicht over het financieel beheer in het l'aar 1927. Hierop bracht de controlecommissie, be staande uit de heeren L. Schelievia en H. de Jong, verslag uit over de bescheiden van den penningmeester, die alles in orde waren beyonden. De voorzitter bracht den heeren hierna dank voor het gedane werk in het jaar 1927 verricht, terwijl hij daarna voor het jaar 1928 een nieuwe controlecommissie benoemde, bestaande uit de heeren H, Koelink en J. Kwakman. Aftredende bestuurleden J. de Beer Jr., Th. Stet, A. C. de Vilder, werden herkozen. Tot voorzitter werd de heer A. C, de Vilder gekozen. Tot afgevaardigde en plaatsvervangende afgevaardigden werden herbenoemd de heeren J. de Beer Jr. en A. Nabben, Vervolgens hield de heer A. L, VollaerU Handelsonderne mingen. Comp. Comm. de Liege Mijnbouw. Boeton Mijnb. Rediang Lebong Petroleum. Dordtsche Petr. Geconsolideerde - Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V L C. O, Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd HolL Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine prei H41/. H. V. A Java Cultuur poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembab Spoorwegen. Suuthern Raila Union Pacific Wabash Prolongatie MEDEGEDEELD DOOR VRIJDAG 27 JANUARI. Berlijn Far»)* Brussel Lenden Zurich Rome Madrid Ween en New-York (cable) Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm Bieden Laten 59. Q5 59.15 9.70 9.80 34.50 34.60 12.08 12.09 47.70 47.80 13.10 13.20 42.— 42.10 34.90 35.— 2.47$ 2.48$ 7.30 7.40 27,— 29.— 66.35 66.45 65.90 66.— 66.45 66.55 een korte rede, waarvoor hij een dankbaar applaus oogstte. De voorzitter sprak woorden van dank tot bet scheidende bestuurslid, den heer Th. Abel, die langr dan tien jaar deel van ]iet bestuur heeft uitgemaakt. Daarop volg de de rondvraag. De heer Groen doet een vraag naar aan leiding van de vaandelcommissie. De heer J, Warmhoven komt met een voorstel, wat door het bestuur op de agen da der eerstvolgende ledenvergadering zal drorden gebracht. Hierna spreekt de voor zitter een opwekkend woord en sluit daar- pa de vergadering met gebed, Biljartwedstrijd. Door den heer Böhm, eigenaar „Zomerlust", is een nieuw Excel- sjor-biljart aangekocht. Maandag 30 Januari heeft hierop een wedstrijd plaats gehad tus- sicben de bekende professors op bet biljart, de heeren Drost en v. d. Laan. Uitslag aanbesteding, -Bij de gehouden Jr_nbcsteding van het bouwen van een boer derij „Hoeve Alkemade" te Abbenes alhier, vyerd het hoogst ingeschreven door W. de yos te Nieuw-Vennep voor 36.921 en het laagst door F, Jansen, eveneens te Nieuw- Yennep voor 30.765 Weer een Koijnendiefstal. Thans heeft ijn het noorderlijk deel van deze gemeente we.er een. konijnendiefstal plaats gehad en wel bijden arbeider P. aan den Spiering weg. Hij vond 's morgens zijn hok leeg en daaruit waren een viertal groote konijnen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Graanbeurs. Donderdag was de aanvoer op de graanbeurs te Hoofddorp als volgt: tarwe rood 1112; tarwe nieuwe 10,50 —13.50; rogge 10.5011.50; gerst chevalier 12.50—12.75; wintergerst 11.25—12.25; haver 1112; witte duivenboonen 14 16; paardeboonen 11.5012.25; bruine boonen 2430; groene erwten 2125.50; schokkers 3035; vale erwten 2630; karwij 3738; gele mosterd 1821; blauwmaanzaad 3536; koolzaad 2224; kanariezaad 1213. Alles per 100 K.G. Besmettelijke ziekte, In deze gemeente hebben zich in de afgeloopen week 2 ge- vaLen van diphtheritis voorgedaan. Besmettelijke ziekte. In deze gemeente heeft zich in de afgeloopen week 1 geval van diphtheritis voorgedaan. R. K. Kiesvereeniging. Op Woensdag 1 Februari a.s. des avonds te half acht zal er in de vergaderzaal hoven de Zusterschool een jaarvergadering plaats hebben van dc Kiesvereeniging IJmuiden I. Daar deze vergadering zeer belangrijk is gezien de verschillende agenda-punten, verwacht het bestuur dal de R. K. Kiezers en kiezeeressen in groote getale deze ver gadering zullen bijwonen. De uitgebreide agenda is als volgt: Opening, notulen, jaarvers'ag seretaresse, jaarverslag penningmeester, verslag afge vaardigden "an den Prov. Kieskring en Kamer Centrale, verkiezing bestuursleden 446e STAATS! OTFRIJ (Aftredend zijn de heeren J, Kooiman. F. J. Trekking vani Donderdag26 Januari. M. Pinxter en J. Zwanenburg.), verkiékzing ^loogT Prilten^ afgevaardigden, gelegenheid tot hfet stel en 66 2385 15519 16493 J 1000 van vragen betreffende gemeentepolitiek, lp14 9499 '2829 1.5721 17578 18292 18.352 19866 rondvraag en sluiting. 469 De leden hebben het recht candidaten te 27M 35S69 Jló Vs'lmsslfaV 12402 14290 17656 stellen bij de bestuursverkiezing, na zich 18324 J 100 vooraf overtuigd te hebben, dat de bedoelde personen de. eventueele benoeming aanne- 36 65 men. 752 Stow-away, Gisteren kwam alhier bin- 2Jn ^166 nen het Spaansche s.s. „Calliea" met be- 2753 2945 stemming voor de Hoogovens. Aan boord 3542 3753 bevond zich de de Spaanjow Jagüe Mareös, 4399 4309 oud 21 jaar en wonende Guirnye (Spanje),' foil 5I?4 die zizch op het schip verstopt had. De kapitein zal zich in verbinding stellan 6964 met den Spaanschen Consul, terwijl den ka- ?27ü pitein is verzocht den Stowaway aan 3394 Het gevolg van een vergissing. Door den raad der gemeente Schoter-i land ij na langdurige discussie met S 'e- gen 7 stemmen besloten op de nationale feestdagen niet meer te vlaggen van open bare gebouwen. Deze beslissing is te be schouwen als een principiee'e uitspraak en een maatregel van bezuiniging. De aanneming van het voorstel is het gevolg van het feit, dat het vrijzinnig- democratisch raadslid De Vries bij vergis sing vóór stemde. Toen hij later verklaarde, bedoeld te hebben, dat hij tegen bet voorstel was, viel er niets meer aan te veranderen. SEMARANG, 26 Jan. (Aneta-Vaz Diasj. De oud-luitenant ter zee 2e klasse, J. J. B. de Jonge-Oudraat, is alhier aan garnalen- vergiftiging overleden. Uit Lina wordt gemeld, dat in den Stil len Oceaan een botsing heeft plaats gehad tusschen den Peruaanschen kruiser Admi raal Grau en een duikboot. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. Prezen van 70; 137 402 432 483 boord te houden totdat maatregelen getroffen. 5969 6700 6982 734' 8305 9177 842 1786 2212 2967 3763 4388 5194 6106 6755 7062 7401 8312 9223 973 1798 2369 2970 3971 4454 5281 6228 6770 7097 7718 8367 9854 1115 1S50 2613 3029 4103 4596 5322 6259 6830 7125 7735 8590 9988 1459 1881 2638 3126 4168 4742 5513 6266 6853 7168 7886 8715 586 1528 2043 2735 3155 41S1 4951 5574 6521 685S 7206 8014 8965 588 1536 2»6 3192 4232 5023 5903 6528 6943 7216 8025 8966 ziin ,nUI v-t'5 vt>34 yyi>8 9994 10061 10077 1 103/6 10800 10849 10953 1U32 11421 11447 11476 11939 12106 12663 12882 12961 13000 13040 13158 J3'99 13207 13314 13315 1338! 13387 13395 13595 13993 14253 14362 14146 14639 14817 13(131 15050 15099 152U7 15286 15315 }£tl la749 15523 15894 16176 16213 16258 J»340 16402 16467 16479 16642 16650 16369 9067 19099 19215 19227 19266 .9400 19463 19476 ?491 19531 19571 19589 19632 19662 19736 19S1I 19863 19S72 19901 19956 20208 20224 20323 V1TMT r» O-T I T J iyooa 199°1 19956 20208 ytNLÜ, 27 Jan. In den afgeloopen Dacht is20421 20425 2059S 20697 20759 in dn ouderdom van 86 jaren overleden de heer H. B. J. van Rijn, oud-burge meester van Venlo, officir in de Orde van Oranje Nassau en ridder 2e klas in de Orde van den Rooden Adelaar van Pruisen. i 194 3=S 528 859 JG17 1237 1375 1495 ROME, 27 Jan. Kroonprins Umberto ver- i87j trekt heden aan boord van een oorlogs- 24?6 schip San Georgio voor een reis varl drie 2647 maanden naar de Italiaansche kolonie in 2935 Afrika. Hij zal vóór Paschen in Pa- 3106 lestina aankomen, om een tegenbezoek te 3407 brengen aan dn emir van Afghanistan. 4296 4698 PARIJS, 2 7Jan. In de voorstad Viry is 5295 een werkplaats van valsche munters ont- j688 dekt, die in een villa was ondergebracht, Duizenden valsche Engelsche, Amen- 6278 kaansche, Duitsche, Fransche en Italiaan- 6604 sch bankbiljetten werden in beslag genomen. 6882 7467 8098 ROME, 27 Jan. Mussolini heeft den Ameri- 8257 kaanschen schrijver Richard Child toestem- 8537 ming gegeven een biografie over hem te 8855 schrijven. Mussolini verstrekt hem zelf de ?!?i noodige inlichtingen 9^8 9753 15 21S 372 561 863 1034 1228 13S0 1547 1925 2225 2514 2654 2950 3110 34.3 3721 3879 4365 4803 5007 5149 5365 112 233 429 625 917 1073 1331 1359 lo52 1934 2228 2560 2677 2996 3139 3418 3752 •:982 4369 4811 5012 5190 5377 NIETEN: 121 '.33 5674 «5719 5S37 5868 6009 6283 6676 6889 7106 7485 7623 7816 8131 8386 8522 8S60 9142 9321 9549 9756 6040 6326 6739 7017 7110 7500 7652 7925 8152 8395 8645 8915 9143 934. 9587 9758 235 450 663 5"3 1075 1254 1418 1653 1942 2242 2565 2717 2986 31S7 3451 3784 3995 4443 4825 5015 5191 5472 5738 5915 6064 6364 248 471 689 939 1076 1294 1436 1698 2031 2255 2569 2754 3004 3238 3466 3817 4128 4535 4832 5025 5212 5517 5770 5918 6127 6387 6750 6815 7020 7028 7124 7211 7505 7527 /677 7681 7926 7929 8153 8160 8408 8450 8664 8685 8934 8975 9155 9189 9352 9369 9620 9679 9S02 9804 174 290 477 7.11 953 1154 129S 1463 1717 2067 2389 2577 2785 3005 3254 3503 3836 4152 4606 4846 5032 5245 5523 5779 5925 6160 6425 6829 7043 176 337 495 771 971 1158 1316 1473 1730 2103 2474 2604 2849 3075 3317 3575 3860 4218 4640 4871 5044 5260 189, 348' 507 1186 1:26 1475 1530 2135 2475 2629 2885 3Ó98 3320' 3595 3868 4263 4649 4915 5113 5278 5525 5327 5798 5809 5954 5950 6180 6210 6455 6569 6868 6872 7053 7G90 7292 7316 7435 7528 7570 7597 7731 7741 7770 8033 8034 8095 8173 8175 8205 8436 8521 8534 8705 8818 8824 9031 9067 9120 9225 9260 9271 9407 9424 9443 9688 9705 9746 9968 9991 10002 10032 10044 1010-' 16156 10169 1G179 10210 10217 10327 10233 10290 10291 1°294 10318 10331 10421 10425 10427 10428 10509 10527 10532 10546 10438 tO®'-9 10527 10532 10546 BERLIJN, 26 Jan. Naar uit Rome gemeld' ®09 10604 IO6I0 10638 10655 10677 10683 10692 wordt, heeft Mussolini, naar aanleiding i?!'3? 10725 10804 10830 10858 10859 15865 10939 van klachten, welke waren ingekomen metl'oó? 1'P49 11042 11065 11138 11160 11254 betrekkind int het uitstallln in 1 287 1,293 1,298 11390 11333 11353 11337 l1382 Betrekking tot het uitstallen in boek-li384 11420 11478 11495 11521 11535 11583 11599 handels en kiosken van pornografische 11658 11865 11676 11738 11772 11786 11834 11539 ectuur en afbeeldingen, bevolen, dat aan de11862 11865 1,906 11966 11986 11995 12014 12039 wet tot handhaving der goede zeden gesren§ 12055 12,51 12164 12,88 12219 12260 12264 12327 de hand zal worden gehouden 12374 123S3 '2446 12462 12319 12530 12542 12577 De Duce zal voort. A* ^-11 - 12583 12606 12631 12633 12634 12715 12716 12720 van K.thnlint -j propaganda, welke 27S9 ,27% 12g02 ]2856 ]2903 13025 ,3U, j van Katholieke z-jde gevoerd wordt tegen 13164 13177 13221 13219 13253 13271 13343 13361 13178 13414 13433 13471 13476 13572 13593 13660 13669 13690 13697 13732 13751 13764 13806 13809 Dt> eiorm iiwt fa PnarmnnJ 13897 14036 14049 14072 14095 14111 14125 14206 Met EurODa's drootste mün de Cnón 14529 14539 14546 14594 14606 14693 14695 14S4S .5.? lt' de GOOP-14866 14S93 14907 14930 15014 15028 15034 15129 Koermondschc Liermijn gaat het steeds 15136 15153 15191 15196 15206 15222 15247 15287 crescendo. Bedroe de omzet in 192515326 15341 15384 15412 15463 15505 15547 15574 94.548,072 eieren, in 1926 128,683,539, in 15583 15630 15655 15682 15683 15701 1=715 15735 1927 steeg hij tot het respectabele getal15763 •STöS 1.5772 15828 15850 15SS3 15891 15936 van ruim 151 millioen, n.l. 151,445,092. 15961 15?™ !5993 16030 6066 16092 16099 16106 Hieruit blijkt, dat de aanvoer van eieren 16423 16432 ,M38 16474 ,6fi32 9351 16398 16414 m het afgeloopen laar wederom met,66.39 16684 16696 16705 16710 16733 16778 lost* reuzenschreden vooruit is gegaan. 16812 16814 16824 16S2S 1687S 16936 17035 17053 Het grootste gedeelte van den aanvoer '7060 17069 17111 17114 m2j m28 m68 172,4 was bestemd voor Duitschland, aan 17-r? 17384 17472 17500 17532 1754! Engeland, terwijl ook enkele partijen '54° 7?67 17609 17634 17633 17650 17708 17713 verscheept werd naar Spanje en Zuid-,-,s 3 |7'43 17747 17'66 17774 17818 17881 17892 A_ !'893 17942 17946 17960 17972 179S1 17992 18(104 werden aangevoerd W J|||> J8232 ,826° eendeneieren en 148,496,870 kippen-18451 18453 18509 18568 18613 18516 18642 18663 eieren, waarvoor in totaal werd uitbe- 18739 18749 1S775 18783 18799 18834 18850 18856 aald een bedrag van 9.156,134,84. 18870 18871 !8900 18907 18973 19052 19070 19144 De gemiddelde prtjs uibeaald voor!»'36 19238 19277 19293 19359 |94» eendeneieren bedroeg 5,71 per 10019591 19728 19766 19775 19793 19823 9834 9840 stuks, voor kippeneieren 6.06 per 10019851 19855 19920 19957 19992 20013 20049 20052 sttiks 2Ö075 2014* ?niRl yr\->c\z. icmi t -./n-»-»® 2007o 20145 20181 2020S 20221 20226 20249 20328 20330 20340 20355 20379 20132 20431 20154 20482 20^33 20581 20642 20701 20717 20730 20741 20756 20793 20861 2C933 20989 20998 Verbetering 5e Klasse, 7e Ltist: 9426 m.t met 70. WAALWIJK, 26 Jan. Den heer Plevier', directeur der gasbedrijven te Waalwijk werd destijds gelegenheid gegeven eervol ontslag uit zijn betrekking te vragen. Van deze ge legenheid maakte de heer P., die beschul digd was van corruptie, gebruik, en vroeg met ingang van 1 Mej eervol ontslag, het welk hem werd verleend. Men deelt ons mede, dat door genoemden directeur thans intrekking van zijn ontslag is aangevraagd, op door den gemeenteraad nader te stellen *gT voorwaarden. Deze kwestie wordt Vrijdag- avond ia openbare vergadering behandeld. HAARLEM Gr. Houtstraat 79 Tel. 10273 SCHOTEN Gen. Cronjéstr. 128 Tel. 14949 MM'ii'imnimiui iimi iiii|ii,ni'ii |gf

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2