wfam yECLÜE Jbffiï JL mÉi m.iü é£i TIENDUIZENDEN ZAKENMENSCHEN y. v. b. HaarlemBloemendaal 42. H. V. B. Wedstrijd H. V. B.-elftallen. Elftal A—Elftal B 1—4. Schoten IID. I. O. 0I. D. H. V. B. DISTRICT HAARLEM. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black Boys". H. B. C. IV—T. Y. B. B. IV 6—1 R. K. S. V. „Santpoort". Geel-Wit III—V. V. F. II 2—1 H. B. C. V—T. Z. B. III1—1 R.K.S.V. „G.V.O," Krommenie, R.K.V. „Zwaluwen". R. K. Voetbal vereeniging „V. V. F." R.K.V.V. „Onze Gezellen". ZWEMMEN. Haarlemsche Zwem- en Poloclub H. V. G. B. Groot natonaal Zwemfeest. Selectie wedstrijden te Amsterdam. Algemeene vergadering H. V. G. B. KYNOLOGIE. Ned. Fox Terrier Club. Korfbaluitslagen. GYMNASTIEK. Haarlemsche R. K. Gymnastiek- vereeniging „Ursus". BILJARTEN. V oorwedstrijden Kampioenschap van Haarlem. SCHAAKRUBRIEK. pp j?», m '■mw <mm. mm. ■<%w, iü WWé 4 I n mk 1.ÜI lo ?b,3~edl Ta8c8 3 P,dtrd3 g7—g6 I w& 4 W DANKEN HUN SUCCES AAN GOED TOEGEPASTE WAAROM ZOUDT OOK GIJ DIT MIDDELKIET GEBRUIKEN? 3e klasse, Den Haag: T. O. G. O. III— Haagsch Lyceum III 21 B Hilv.: Hilv. 2Amsterd. 4 11 Bussum: 't Gooi 2Be Fair 130 Amsterdam: A. V. 23De Kraaien 03 De onverwachte nederlaag van Haarlem een Zondag tevoren in Bussum geleden heeft op dezen wedstrijd, die een der belangrijkste gebeurtenissen in dit seizoen aan den Scho- terweg had kunnen worden, natuurlijk groo- ten invloed gehad. Nu kwamen twee elftallen in het veld, die een rustig spel konden ontwikkelen en waarbij zonder al te veel opwindende oogen- blikken hel sterkste elftal op normale wijze won. Het fanatieke spel, meermalen blijk baar onafscheidelijk verbonden aan plaatse lijke ontmoetingen ontbrak zelfs, wat met het oog op de niet al te zekere leiding, in- tusschen maar goed was. Haarlem speelde vrij goed en de wijziging Van de linkervleugel was wel een verbete ring. Na de uitstekende resultaten in de laatste wedstrijden, viel het spel van Bloe mendaal, vooral voor de rust, niet mee, al werd verdedigend dikwijls goed werk ge- daan.Trok bij Haarlem de middenlinie achter de voorhoede mee, wanneer werd aange vallen, waardoor er verband in het elftal bleef, bij de gasten bleef de middenlinie bijna steeds in de nabijheid van eigen doel, Waardoor de aanval der witten aan zich zelf werd overgelaten. Waar nu deze linie bij Bloemendaal toch Zeker niet het sterkste deel van het elf tal is, vinden wij het achterblijven van de middenlinie, die in spelers als Bakker en J. Beyk toch wel vertrouwen kan hebben, een tactische fout. Over het verloop van dezen fairen wedstrijd het volgende. De opstelling was: De Vries, Torringa, Van Daalen, Dik, Goedhart, Moolenaars, Huisman, de Geus, Bieshaar, Po'anen, Onkenhout, Strik, de Jong Gunter Immer Kopjes Nienian Van Dam H. Beijk, J, Cassee, Bakker, IJfs, Bloemendaal. J. Beijk. Haadem is dus volledig. Bloemendaal mist Parson. Na den aftrap gaat Haarlem op het Bloemendaal-doel af en de Geus schiet al spoedig den bal langs het doel. De voorhqede van Bloemenda-al onderneemt eenige snelle uitvallen, maar de vleugel spelers staan nogal eens buitenspel, om wel ke reden dan ook een doelpunt van de Jong wordt geannuleerd. Haarlem is over 't algemeen sterker, maar vindt, behalve de achterspelers, ook de middenspelers voor het Bloemendaal-doel, wa-yrdoor het lastig is om tot scoren te konten. Na een kwartier spelen neemt Polanen den hal vlug mee en, hoewel gehinderd, schiet hij den bal laag in. 10. Dezelfde speler zorgt ook voor het tweede doelpunt, wanneer J. Beijk den bal, na een schot van De Geus, wel kan stoppen, maar niet weg- werken. 20. Huisman plaatst voor de rust aog tweemaal den bal in het Bloemendaal- doel, waarvan een doelpunt wegens hands terecht Wordt geannuleerd. Rust 30. Bloemendaal begint enthousiast aan de tweede helft en het spel verplaatst zich nu meer dan voor de rust. Het gevolg hiervan is echter, dat Haarlem nu meer kans krijgt, om tot Beijk door te dringen, die zich uit stekend weert en veel lastige schoten on schadelijk maakt. Wanneer De Vries bij een aanval van Bloemendaal den bal wegstompt in de richting van Strik, scoort deze speler mct een fraai schot tegen. 31. De scheids rechter kent hierna aan Haarlem 'n straf schop toe, maar komt op zijn beslissing (terecht) terug. Huisman start plotseling snel op een doorgespeelden bal en schiet no, 4 in het B!oemendaal-net. 41. Na een voorzet van Strik schiet Immer dan onhoud baar langs De Vries, daarmede den eind stand op 4—2 brengende. UITSLAGEN. I A Schoten IID.I.O. 0I Zandvoort IIHaarlem IV 16 1 B V.V.H.—Kennemers II 2—5 D.O.A.H.F.C.IV 2—3 V.O.G.—H.F.C. V 2—7 R.C.H. V—V.S.V. III 10—6 Haarlem VII—D.I.O. 2—3 1 D D.I.O. Ill—V.V.H. II 0—5 3 A Kinbefm IVBennebrcek II 05 D.S.K.—I.V.O. III 0—12 Spaar ne vogels IIHalfsweg II 01 3 B Kinheim IIDroste 43 3 D E.D.O. VII—Bl'daal III 0— 6 T.H.B. Ill—D.O.A. II 11—0 Kennemers IV—R.C.H. VII 9— 2 3 E D.W.O. II—Bl'daal IV 7—2 Zeemeeuwen IV—R.C.H. VIII 12— 0 Schoten IVZandvoort IV 02 3 F Bl'daal VZeemeeuwen II 62 Na 2X vergeefs vastgesteld te zijn, kon deze wedstrijd gistermorgen op het keurige Haarlem-terrein gespeeld worden. Ook nu werkten evenwel de weersomstandigheden niet mee, want een fijne motregen hield den geheelen wedstrijd aan. Geen wonder, dat de spelers last hadden van de gladde bal en daardoor soms op zonderlinge wijze de bal plaatsten. In tegenstelling met de andere H.V.B.-wedstrijden was de belangstelling deze keer miniem. Slechts luttele toeschou wers woonden den wedstrijd bij. De leiding berustte bij den heer Srnink, die zich op kalme rustige wijze van zijn taak kweet. Van de 22 aangezochte spelers was alleen de H.F.C.'ers Basoeki verhinderd. Hij werd vervangen door den Bloemendaler Warlé, Zoodat de elftallen er als volgt uitzagen: A. Kruyer (R.C.H.) Kruyf (Ripperda), Buisink (H'lem). Effern (St.vogels), Vries (I.V.O.), Demmers (V.S.V.), Leuven (I.V.O.), Kruif (E.D.O.), Molenaars (Zeemeeuwen), Kruyf (Ripperda), Kasteele (I.V.O.). B. Smit (Damiate). Keur (Zeemeeuwen) Spoor (Bl'daal). Hartman (Ripperda), Rem (Zeemeeuwen), Duiven (Hillegom). Stormezand (V.S.V.), Deursen (Bennebroek), De Nijs (Spaarnestad), Tuinman (H'lem), Warlé (Bloemendaal). Niettegenstaande elftal A 8 spelers uit het laatste H.B.V.-elftal bevatte, was het toch beslist de mindere van het B.-elftal. De com binatie in B. klopte veel beter, terwijl het krachtsverschil voornamelijk in de verde digingen school. Die van B. speelde stukken beter dan die van A. Daardoor kwam het, dat de aanval van B. veel gevaarlijker was dan die van de tegenpartij. Van de 4 doel punten die B. scoorde, moeten er ongetwij- felt 2 geweten worden aan de backs van A. Missen en onvoldoend wegwerken waren geen zeldzaamheid. Gunstig stak het back- stel van B. hier tegen af. De forsche, doch ■strikt eerlijke Keur, week bijna niet te pas- seeren was en de vlugge hardwerkende Spoor waren er twee, welke elkaar goed aan vulden. Van de half-backs viel vooral het spel van Demmers, Rem en Duiven op. Na de rust moest Demmers (plotseling met V.S. V. mee naar West-Frisia moest) uitvallen en werd vervangen door Kuipers, die den V.S. Ver heel goed verving. Van de voorhoede spelers leken mij de wing-spelers Warlé en Stormezand de beste. Beide zijn heel vlug en kunnen goed voorzette. Warlé moet op passen, dat hij niet te veel met de bal wil tooveren, dat komt z'n spel niet ten hgoede en is bovendien niet productief genoeg. Leert hij aan in zijn vaart voor te zetten, dan zie ik van hem een heel goede rechtsbuiten wor den. Van Deursen kreeg kort na het begin last van een vroeger opgeloopen blessuur zoodat hij spoedig verdween. De korte poos, dat hij meespeelde, was hij een van de ge vaarlijkste spelers en bewees dit door eenige prachtscboten, waaruit eenmaal een doel punt ontstond. Met de rust leidde B. met 40. Na de rust speelde het A.-elftal heel wat beter; evenwel werd er door de voor hoede geen behoorlijk schot gelost. De mia-voor Moolenaars blonk uit door zuiver koppen. Op het eind van den wedstrijd redde A. de eer door het benutten van een straf schop. 41. Over het geheel was het een nuttige wed strijd die liet zien dat ook dit jaar een sterk Bondselftal gekozen zal worden. Nu maar afwachten, wat de elftal-commissie doet. Na de definitieve samenstelling een paar zware oefenwedstrijden en het elftal zal gereed zijn voor het ontmoeten van den Haagschen tegenstander. In deze ontmoeting is niet de sterkste ploeg overwinnaar geworden. Schoten II is driekwart van den wedstrijd in den aanval geweest, maar wist wonder boven wonder niet te scoren. Een uitval van Dio na de rust, bracht hen deze onverdiende overwinning. Beide ploegen zijn volledig, als de scheids rechter beginnen blaast. Dio heeft het voor deel, maar weet hiervan niet te profiteeren. Schoten II werkt flink, maar is voor doel niet gelukkig. Een hard schot van de links buiten, houdt de Dio-keeper gelukkig. Met blanken stand wordt van doel ver wisseld. In deze tweede helft is steeds Schoten II aan 't woord, maar doelpunten blijven uit. Harde schoten van Koeleman die weer keurig speelde, en van van Gas- steren vliegen rakelings over het doel. Tevens is de D.I.O.-doelman zeer vertrouw baar. Toch houdt hij enkele ballen zeer ge lukkig uit zijn doel. Dan een uitval van Dio. Boting schiet in maar keeper Angenent keert het schot, doch de terugspringende bal schiet dezelfde speler hard in 01. Schoten werkt hard, maar niets mag baten. Als het einde daar is, heeft Schoten II weer zeer onver diend verloren. Scheidsrechter v. d. Berge leidde goed. JUNIOREN COMPETITIE. Programma voor S Februari 1928. A. V. V. F. I—H. B. C. 4, 2 uur. B. T. Y. B. B. 5—R. K. V. Z. 3, 1214 uur. C. Geel-Wit 3H. B. C. 5, 2 uur. De overige elftatahen hebben vrij, daar geen wedstrijden kunnen worden vastge steld. Schorsing. Wat betreft de gepubliceerde schorsin gen, van 2 spelers, is een foutje ingeslopen, belanghebbenden gelieve te lezen één Zon dag inplaats van drie, dus zc is nu weder opgeheven. Tevens wil ik hiermede de vereenigings- besturen er op wijzen, alsdat allenszins be kwame leiders voor de wedstrijden worden aangesteld, zulks in verband met de goede harmonie. De Competitieleider SMIT, Atjehstraat 12, Haarlem-Noord. Secretariaat: Spaanschevaartstraat 90. Llitslagen van gisteren: Always Forward IT. Y. B. B. I, 02. Alliance 1T. Y. B. B.3, niet doorgeg. T. B. C. 4—T. Y. B. B. 4, 6-1. T. Y. B ,B. 5—R, K, V. Z. 3, n. doorgeg. Een schrale oogst dus! Van de vier wed strijden gingen er slechts twee door. Het eerste elftal omzeilde in Hoorn een gevaarlijke klip. Met een 20 overwin ning in hun zak kwamen zij uit het hooge Noorden terug en al meer en meer begint het er op te lijken dat wij aan het eind van het seizoen promotiewedstrijden in Haarlem krijgen .Nog een klein rukje hee ren en voor de tweede maal gaat de kam- m°MS fier de 'uc''l 'n- A.s. Zondag Wilskracht thuis! Het derde elftal kwam om 2 uur op het Lyceumterrein doch trof daar alleen de doelpalen aan. Van Alliance was niets te bekennnen! Vermoedelijk zijn Lyceïten in dé veronderstelling geweest dat de wedstrijd op het H. F .C.-terrein gespeeld werd, althans er werden daar verscheide ne van hen gezien! Intusschen hadden wij van de Alliance-spelers sportiever opvat tingen verwacht. De elf geel-zwarten had den hun Zondag heusch wel beter kunnen gebruikenl Een misverstand?? Het vierde elftal moest zooals verwacht werd legen H. B. C. 4 het onderspit del ven. Met 61 bleven de Heemstedenaren in de meerderheid, waardoor het kam pioenschap der A-afdeeling hen niet meer ontgaan kan. Proficiat Boot c.s.! T.Y.B.B. 5R.K.V.Z. 3 werd ter elfder- ure afgelast. Onze benjamins zijn zoo zoet jesaan een record in het met-voetballen aan het vestigen, want zii noteerden gis teren hun negenden achte-eenvolgenden rust-Zondag. Houdt er toch den moed maar in jongens! HENK. H.B.C, IV kampioen der Junioren afd. A, H.B.C. IV had maar 1 punt noodig, om zich van den eeretitel te verzekeren. Thans werd 1A.B.B. het slachtoffer en nog we! met 6—1, wat zeker niet Was ge beurd, als T.Y.B.B. met 11 spelers was uit gekomen. Nu moesten zij het in de le helft met 9 man stellen; na rust kwam er eon. 10e bij. H.B.C. gaat direct ten aanval en binnen een paar minuten veroorzaakt een Boys speler een penalty, die Martin benut. 1—0. Gedurig stormt het geheele vijftal op het Boysdoel af. Het is werkelijk een lust, te zien hoe zij samenspelen. Dit gezien, kan het niemand verwonderen, dat dit elftal nog ongeslagen is. Martin schoort ten 2en male, als een der backs mist. 20. Sporadisch komt T.Y.B.B. op de H.B.C.-helft. Als Mar tin een bal van de achterlijn haalt en voor zet, scoort Neeskens no. 3, terwijl Martin even later door alles heen loopt en no. 4 in het net deponeert. Rust 40. Met 10 man geeft T.Y.B.B. een veel betere partij en Kobus moet zoo nu en dan op treden. Weer vergroot Martin de leiding met een harden schuiver, 50. Eindelijk heeft T.Y.B.B. 'succes met een hoogen bal, 5—1. Voor de rest is H.B.C. aanvallend en weer is het Martin, die via de bovenlat scoort. Met 61 komt het einde. Zooals gezegd, speelde H.B.C. een goede partij. In dit elftal schuilen jonge krachten, die zeker binnen een paar jaar in het le elftal een goede plaats zullen innemen. Met zulke krachten is de toekomst van H.B.C. verzekerd. Uitslagen van Zondag 29 Jan. Santpoort IIndia I 21. Vfctrix ISantpoort II 13. BantpoortlII—H. B. C. III 1—0. Het le heeft in een vlug en fair gespeelde wedstrijd kans gezien India er onder te houden. Als om half 3 begonnen wordt, stel len beide elftallen zich volledig op, S. heeft het eerst voordeel van de zwakke wind. Het spel gaat vliegensvlug heen en weer, en wordt vurig gespeeld. Beide partijen geven elkaar niets toe. Hoewel India voor rust prachtig speelt en een tikje in de meerder heid is, wordt voor rust niet gedoelpunt. Na rust hetzelfde vurige spel. S. speelt nu even flinker, waardoor het spel van India niet geheel tot zijn recht kan komen. Toch is het India die het eerst het net doet trillen, 10. Dit is het teeken voor S. om er nog een schepje op te doen, de aanvallen van S. worden veelvuidiger en gevaarlijker. Als na rust ongeveer een half uu gespeeld is, ziet S. haar harde werken beloond door een doel punt van Sch. Nu gaat het om het winnende doelpunt, hard word er gewerkt aan beide zijden, eindelijk 1 min. vóór tijd weet I. voor de tweede maal te scoren door toedoen van SI. Dan is het tijd en heeft S. weer twee kostbare puntjes veroverd. Heeren, de kans is wel klein, maar Ons 2e was bij Victrix te gast en kreeg ook 2 puntjes rnee, voorwaar een mooie prestatie, iets waar wij het minst op gerekend hadden. Zal het gaan zoo ik Zaterdag j.l. schreef Niets dan overwinningen Ik hoop het. Het 3e elftal wist in een pittige wedstrijd van 10 tegen 10 met de eenigste goal te win nen. Dit was een. mooie pittige strijd, onze Benjamin wilde het weer probeeren om te doelen, maar dat zat hem niet glad. Sant poort 1, 2 en 3 houdt allen goeden moed. Blijf u geheel geven, komt steeds trouw op en onderwerp u in de eeerste plaats aan de lei ding van den arbiter en ook aan de leiding van uw captain. Voor trust is G. W. in de meerderheid en weet na een kwartier spelen de leiding te nemen uit een free-kick. Hierna worden door G. V/. eenige kansen gemist. Na rust verslapt G. Weenigszins, waardoor V.V.F. enkele malen gevaarlijk voor doel komt, zonder echter te scoren. Bij een aanval van G. W. vergroot de rechtsbinnen den voor sprong 20. V.V.F. is nu niet van 't G. W.- doel weg te krijgen, maar de achterhoede van G. W. is niet te passeeren. Een minuut voor 't einde gaat de mid-voor van V.V.F. met den bal door alles heen en maakt met een prachtig schot het tegenpunt. H.B.C. V wist neg net op het kantje af gelijk te spelen, tegen de veel steviger Zand- voorter Boys. Het was een aardigen, vluggen wedstrijd. T.Z.B. nam. de leiding, doch een paar mi nuten voor het einde maakte H.B.C. gelijk, v.'at wel de juiste uitslag is. G. V. O. IZ. P. C. ging wegens terrein afkeuring niet door. Bij D. E. M. III in Be verwijk was de scheidsrechter niet opgeko men en werd de wedstrijd D.E.M. IIG.V. O, II vriendschappelijk gespeeld, welke door G. V. O. met 32 gewonnen werd. Seer.! J. C. Kruyver Jr. 2e Zuidpolderstr. 16 OFFICIEEL NIEUWS. Woensdag a.s. elftalcommissie in ons clubgebouw te acht uur. Ook de Heeren captouns waren aanwezig. UITSLAGEN ZONDAG 29 JANUARI. B. S. M. II—R K V Z II 6—1. De eerste nederlaag der zwartjes op Ben nebroek is geleden en nog wel met groote cijfers. De Zwaluwen speelde door een misver stand met slechts 9 man waaronder 2 in vallers. Voor de rust was de strijd zeer aanlokkelijk en wogen de partijen vrijwel tegen elkaar op. B. S. M. scoorde 2 doel punten. De eerste was zeer mooi, doch de tweede was oorzaak van; een der backs. Een solied doelpunt maakte de middenvoor uit een goed aangegeven bal van links Na rust waren dc zwartjes afgemat. Het eerste kwartier hielden zij nog stand, doch daarna raakte zij er door hunne moeheid geheel uit. Gestadig voerde B.S.M. den stand op tot 61, waarmede 't einde aan brak. Scheidsrechter Karskens leidde tot aller genoegen. JOOP. samen. Even begint Vitesse te verslappen. Dit is hun noodlottig. Onze Gezellen zet haar vleugels goed „an het werk en in 5 minuten tijd brengen H. van Roon en Jan Lindshorn de stand op 13 voor Onze Gezellen. Heftig valt Vitesse aan, doch Once Uezellen blijft het meest in den aanval. Zeven minuten voor tijd vekleint Vitesse den achterstand. Alles zet Vitesse er op, om nog eelijk te maken, doch O. G. houdt vast. Wanneer de scheidsrechter einde aan kondigt, hebben de Gezellen een verdiende dcch moeilijke overwinning behaald. Hoe wel allen goed spel leverden, was de spil van Garter de ster van het veld. Nu is er <ten prachtige kans op het kampioenschap. Nu A, D. O. thuis nog winnen, dan is het kampioenschap binnen. Het tweede elftal bond met 8 man, waar onder 6 van het derde lftal, d strijd aan met D. S. S. II, die met 10 spelers uitkwam De jongens van het derde toonde ook wat te kennen en wist er kleine over winning te behalen. Dit kw- vooral door de eminente wijze, waarop de junioren keper zijn doel schoon hield. Bravo jongens. V.V.F. I—Alliance III 7—5 Geel Wit III—V.V.F. II 2—1 Ons eerste elftal heeft een bijzonder merk- waardigen wedstrijd gespeeld tegen Alliance III. Merkwaardig, wijl V.V.F. ditmaal, in tegenstelling met andere wedstrijden, te staan kwam tegenover spelers, die in lichamaslengte zelfs eenige duimen kleiner waren, en verder merkwaardig, jazelfs spor tief, wijl V.V.F. niet van zich kon verkrijgen, de gelederen van Alliance op te rollen. V.V.F. toch was geheel en al de meerdere, hoewel de bezetting der plaatsen in haar eerste elftal zéér schaarsch was aanvankelijk spelend met zes man, groeide dit getal aan tot acht, om te eindigen met negen. Zelfs bevonden zich onder dit bescheiden negental nog ettelijke invallers. Over het spel zelf kan ondergeteekende zéér kort zijn een wonderbare overeenkomst vertoonde het met het bekend-familiaire „Kat en muis spel", en wel zóó, dat de goedmoedige (ge laarsde kat, in onbegrensde edelmoedig heid, een bewegingsvrijheid toeliet, waardoor de prooi in staat werd gesteld, vele voor deden (vijf doelpunten) te behalen. Het tweede elftal kon zich een dergelijk luxueuse goedhartigheid niet veroorloven. Op het veld van Geel-Wit (dat ik, vanwege de natuurlijke terreinsgesteldheid, als „afdak" hoorde betitelen) werd een spannende wed strijd gespeeld. Rust trad in met 10. Hierna wist V.V.F. gelijk te maken, terwijl, na een dubbelzinnige beslissing (ja en neen neen en ja 1) aan Geel-Wit nog een tweede doelpunt werd toegekend. (2I). B. O. Vis. Seer. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13, Haarlem, UITSLAGEN. Jritesse Onze Gezellen 123, D. S. S. IIOnze Gezellen II34 VITESSE I—ONZE GEZELLEN I. 2—3. De tinanenstrijd om de leiding van de 2e klasse A, is op een verdiende overwin ning voor Onze Gezellen afgeloopen. Hier zegevierde de techniek over enthousiasme. Wanneer scheidsrechter Smit, die uitste kend leidde, en de touwtjes volkomen in handen had, de beide elftahen in het veld fluit, bhjkt Vitesse volledig te zijn, terwijl Onze Gezellen een invaller telt, die echter uitstekend gespeeld heeft. Vitesse wint „en toss en G; trapt met wind tegen af Direct blijkt, dat de punten niet cadeau gegeven zullen worden. Het spel gaat vlug op en neer. Oven na den aftrap weet v esse reeds te doelpunten, doch de scheidsrechter nad juist even te voren off side gefloten, wanneer beide doelen reeds verscheidene malen in het nauw gezeten hebben, weet X itesse na een schermutse ling voor het doel te scoren. 10. Even voor rust moet een O. G.-speler wegens een kwetsuur het veld verlaten. Even hierna is het rusten. 10. Vitesse wenscht geen invaller toe te staan, zoodat de geblesseerde speler wederom hinkend in het veld komt. Hulde Vorige week maakten we reeds melding, dat de Haarlemsche Zwem- en Poloclub H.V.G.B. een zwemfeest zal organiseeren op 16 Februari a.s. in Stoop's Bad. In het voorloopig programma, dat toen gepubliceerd werd, is op verzoek van den Nederlandschen Zwembond een kleine wij ziging gebracht n.l. de wisselslagestafette zal verzwommen worden over een baan van 4X60 M. inplaats van 4x40 M. Verder kunnen we nu mededeelen, dat H.V.G.B. een polowedstrijd zal spelen tegen H.P.C. Deze wedstrijd zal een bizonder karakter dragen daar het de laatste wedstrijd is, die de heer J. J. Moolenaar voor zijn vereeniging zal spelen; met het oog op zijn a.s. vertrek naar Afrika. Het eerste zevental van Zignea zal op dit zwemfeest een wedstrijd spelen tegen de kampioenen van Nederland der eerste klasse nl. de Hollandsche Dameszwemclub uit Amsterdam. Op Maandag 6 Februari zullen in Amster dam in de overdekte bad- en zweminrichting aan den Heiligeweg, selectie-wedstrijden voor de Olympische candidaten plaats heb ben. Verzwommen zullen worden 200 M. vrije slag heeren 100 M. vrije slag dames 200 M. schoolslag dames 100 M. rugslag dames. Van onze Haarlemsche zwemmers zullen aan deze selectie-wedstrijden deelnemen Mej. p, Roozen-Zignea 200 M. schoolslag en de heeren S. v. d. Meer (H. V. G. B. J- Schouw (H. V. G. B. A. J. Braam (H. P. C. 200 M. vrije slag, terwijl door Liezenberg en Brandenburg (D. W. R. wordt deelge nomen aan de 100 M. rugslag. Op Maandag 6 Februari a.s. wordt in Hotel Lion d'Or, de jaarlijksche algemeene ledenvergadering van de Haarlemsche Zwem en Poloclub H. V. G. B., gehouden. De agenda bevat de volgende punten jaarverslag secretaris, penningmeester en polocommissie bestuursverkiezing, ver-kie zing technische commissie, behandeling der agenda's van den N. Z. B. en H. Z. B., be spreking van het a.s. zomerseizoen. °P Zondag 5 Februari a.s. houdt de Ned. kox-Terrierclub een clubmatch in café Rest. Riche, Buitenhof, Den Haag. r,e toegang is vrij voor elk hondenlief hebber. Westebnke le klasse, Amsterdam: SwiftExcelsior 04 Z. botterdam: VeloxFluks 51 Botterdam: Het ZuidenVitesse (L.) Oostelijke le klasse A. Zutfen; Z.KK.C.—Rapidita» 4—0 B Enschede: D.O.S.—A.K.C. 5—3 Overgangsklasse Amsterdam; EendrachtK.V.D. 23 Amsterdam: K.V.O.-Ready Tekca II 20 Z. Den Hang: A.L. OOns Eibernest 01 Westelijke lc klasse A. Hilversum: Excelsior IIDe Tovers 32 Amsterdam: SpartaSamos 43 Amersfoort: AmersfoortActief 21 Haarlem: Haarlem IIVictoria 12 Amsterdam: HerculesIID.E.V. II 06 Amsterdam: TogoKoog Zaand. III 2- De kaartverkoop voor de dames-uitvoe ring is aan den gang, maar nog niet zooals 't wezen moet. Er kan heel wat meer voor gedaan worden. En nu weet ik wel, 't afzet gebied is niet zoo uitgebreid, maar voor een goede turner of turnster is dat geen-bezwaar. De laatste twee weken dus „alle hens aan dek." Onze achterstallige contributie is sinds 1 Januari belangrijk geminderd. Toch is hier de zaak nog niet gezond te noemen. Deze week worden aan de ergste „eere-leden," sappige brieven verzonden, welke naar ik hopen mag succes zullen hebben. Anders. och hadden we op de Groote Markt maar 'n schandbord GYMNASTIEK-UIT VOERING, R.K.G.V. „HILLEGOM". De leuze „Roomsch ook in de sport" ziet zich hier te Hillegom, met zijn reeds vele jaren bestaande neutrale sportvereeni- gingen, nog steeds niet die plaats toegekend, welke haar, krachtens de aantoonbare be staansrechten van de R.K. sportbeweging, toekomt. Dit valt te meer op, waar juist in de om liggende dorpen van een opgewekt R.K. sportleven kan gesproken worden. Ieder weldenkend R.K., sportief aange legd, zal dan ook iedere gelegenheid om de R.K. sport te steunen, met beide handen moeten aanvatten. En deze gelegenheid gaat komen. De R.K. Gymn. Ver. „Hillegom" gaat straks (8 Februari) haar bestaansrecht aan- toonen, door middel van een uitvoering. Weliswaar heeft zich het groei ïngsproces nog niet voltooid, moet zij bij haar le uit voering de medewerking inroepen van langer bestaande zusterverenigingen, maar juist dit laatste moet het bereikbare in de toekomt voor de Hillegomsche Ver. demonstreer Van de medewerkende verenigingen „O. B.K.", Bennebroek, en „Ursus" Haarlem, zullen vooral de Ursus-mannen aan rek, brug en springtafel een demonstratie geven, die in alle opzichten zal klinken als een klok. Het waren de keurturners van Ursus die op den onlangs gehouden gymnastiek-wed- strijden te Leiden de wisselprijs en de hoog ste personeele onderscheidingen behaalde Hun springtafel geeft een prachtig beeld van moed en durf gepaard aan sierlijkheid. Wanneer U straks de kaarten zullen wor den aangeboden, kunt ge er van overtuigd zijn, werkelijk een interessante avond te kunnen meemaken. Jubileumwedstrijden bij „de Kastanje boom." Dinsdagavond wordt in café,,de Kastanje boom" te Heemstede gespeeld tusschen de le achttallen van „de Kastanjeboom" en O.M.S. uit Haarlem. Massakamp Groenendaal (Heemstede) Vergulde queu (Haarlem). Dinsdagavond spelen in café v. d. Heuvel te Heemstede de 3e vijftallen. Massakamp D. O. K. (Heemstede) O.M.S. (Haarlem). Woensdagavond heeft in café v. Trigt te Heemstede de eindstrijd plaats. Dan zullen voor het laatst de le viertallen elkander be kampen. Daar echter O.M.S. een voorsprong heeft van 177 caramboles, zal het wel geen gemakkelijke taak wezen voor D.O.K. om de achterstand in te halen. Wel zullen zij de achterstand wel heel wat verkleinen, mits Vollinga er goed in is. Zondag j.l. werd onder groote belangstel ling in café Rst. „Hof van Holland" de af gebroken partij tusschen H. J. Metz en P. Kobus uitgespeeld. Met een stand van 2101 199 voor Kobus was deze match afgebroken. Metz begon met een tweetal poedels, terwijl Kobus in 2 brt. evenveel car. scoorde. Nadat de spelers resp. nog 7 en 6 car. gemaakt hadden, liet Metz een uitstekende 23 notee- ren, waarop zijn partner met 16 antwoordde. De stand was toen 329234. Toen Metz daarna op 2 miste, dacht ieder, dat zijn kans verkeken was, doch P. Kobus strandde op 240. Met een goede serie van 19 sleepte Metz toen de partij uit het vuur. Eindstand. W. Kobus 3 3 750 70 93 3.—13.71 P. Kobus 4 3 990 139 51 2.25 9.37 G. Metz 3 2 578 102 30 2.— 7.66 W. Verheijde 4 2 972 162 44 1.50 7.50 A. Lubbers 4 2 860 148 37 1.50 7.31 H. J. Metz 4 2 904 159 43 1.50 7.18 J. de Jager 3 1 714 116 68 1.— 7.15 H. Boerwinkel 4 1 788 138 55 0.75 6.46 J. Schrama 3 0 409 87 25 0.— 4.70 De Nos. 8 en 9 worden voor de finale niet geplaatst. Wit, doch meer ook niet. Deze aanval ïf absoluut ongemotiveerd. Stand na 24.... De7a3; T.,,X ''///Jyti ys/s///; 25. Lc2b3! 26. Tflbl Een blunder, 27. Lb3:c4 28. Tbl:b5 29. Tb 5b7f 30. Pf4:e6 3f. Dd3b5 Da3b4 b6b5?? Db4:c4 Dc4:a2 Kf7—16 Kf6:e6 Zwart geeft op. PRRTIJ no. 17. Gespeeld in het tournooi, Berlijn 1927. List, Wit. J. Mieses Zwart. (D4 opening). 1. d2d4 d7d5 2. Pgl—f3 Pg8—16 3. e2—e3 Lc8—f5 4. c2cl c7c6 5. Ddlb3 Dd8b6 6. Pblc3 e7e6 7. c4—c5 Db6—c7 Hoewel deze zet geen bepaald nadeel brengt, is hij m.i. daarom reeds af te keu ren, omdat hij geen doel heeft. De dame stond op b6 even goed als op c7. 8. Pf3e5 PbS— d7 9. f2—f4 Pd7:e5 10. f4:e5 Pf6—e4 11. Lfle2 LfSe7 12. 0—0 f7—f6 Waarom werkt Zwart uitruil van dien,' dubbelpion in de hand? Sterker is m.L.... b7—b6 om, na c5:b6, a7:b6; van de opea a-lijn trachten te profiteeren. 13. Pc3:e4 Lf5:e4 14. e5:fó g7:f6 15. Le2—d3 f6—f5 Zwart hadLe4g6 en zoo nooa dig bijv. iia Db3c2, ThSg8 moeten spelen. Thans komt hij in het nadeeL 16. 17. 18. 19. 20. Ld3:e4 Lel—d2 Db3—dl b2—b4 Ddl—e2 f5:e4 h7h5 Le7—g5 Dc7—g7 O—0—0 nadeel; het fs^ Zwart heeft belangrijk echter interessant te zien hoe hij, door al zijn stukken tegen den witten koningsvleu gel mobiel te maken, de partij toch nog ia zijn voordeel tracht te beslissen. 21. b4b5 c6:b5 22. a2— a4! b5—b4 23. Ld2:b4 Td8—g8 24. Tal— a2 Th8—h6 25. c5c6! b7:c6 26. Ta2b2 Th6—g6 Zwart heeft bijna onafgebroken aan het voorbereiden van zijn aanval, die met.... Lg5:e3f ingeleid moet worden, gewerkt Maar ook Wit heeft niet stilgezeten! Stand na 26.... Th6g6. Alles betreffende deze rubriek te adres- seeren aan den schaakredacteur der Nieu we Haarlemsche Courant, Nassaulaan 49, Haarlem, 27. Lb4—f8!l Zwart mag dezen Iooper niet nemen wegers De2a6 enz. en 27.... Lg5:e3f heeft geen, doel door eenvoudig 28. Kgl hl. 27Dg7c7 28. Tflf7! Dc7a5 29. Lf4d6! Wit's laatste zetten waren zeer sterk en de aanval is reeds zoo goed als gelukt, 29Lg5e7 30. Tb2b8J Kc8d7 31. Ld6—b4 TgS:b8 32. Lb4:a5 Kd7—e8 33. Tf7fl Zwart geeft op. PROBLEEM No. 14 Auteur: C. Kaines. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. voor deze speler. De rust se'hijnt goed ge- I D Haarlem: Advendo—Luto daan te hebben. Onze Gezellen speelt mooi L. niet opgek. PARTIJ no. 16. Gespeeld in het tournooi te Maagden burg, 1927, W, von Hoizhausen, Wit. P, S. Leonhardt, Zwart. (Geweigerd Dame-gambiet). Wit. Zwart. I. d2—d4 d7d5 Pglf3 e7e6 c2c4 Pg8f6 Pblc3 Lf8e7 Lelg5 00 e2e3 b7—b6 c4:d5 e6:d5 - Talcl Lc8e6 Deze zet is van Tartakower. Hij speelde hem o.a. tegen Capablanca in het tour nooi te Londen 1922. 9. Lfl—d3 10. Pf3e5 II. Lg5:e7 12. Pe5:d7 13. O-O 14. Ld3—bl 15. b2—b3! 16. Ddl:b3 17. Pc3—e2 17g6 en later eventueel Lf7 is sterker. 19. Tcl:c8 Tfft'rR 20. Pe2 f4 Pe4-d6 Ebl—c2 Pd6c4 23. h2h4 Kg8—f7 24. g2g3 De 7a3 Waarom plotseling zoo heftig? De zwar te stelling is gelijkwaardig aan die van Stand in cijfers: Wit: Kh4, Da2, Th5, Te7, pionnen: b2, e2, e4, a5, c5, e5. Zwart: Kd4, pionnen: e3, d5, a6, h7. Mat in drie zetten. Oplossing over 14 dagen. c7c5 Pf6d7 Dd8:e7 Pb8:d7 c5c4 f7—f5 C4:b3 Pd7—f6 Pf6e4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7