Uit den Omtrek. VIJFIEN HONDERD PORTEMONNAIES N.V. Handel-Mij. DE VELUWÈ SIS" transport koopmansgoederen G. A. BROEKMAN Maa!flc™tumes f 60 f 73 S 85 V erkeersongevaüen VERHUIZINGEN AMSTERDAMSCHE RIJTUIG-MAATSCHAPPIJ Leidschevaart 258-260 Haarlem WIJ KOCHTEN EEN BUITENGEWONE PARTIJ stuks uitsluitend de betere kwaliteiten Vitrage Mi Tevens aanbieding Restanten Lits-jumeaux Spreien met 50 pCt. korting ZIET VOORAL ONZE SPECIALE ETALAGE OOK PER AUTOTAPmiÊRE AFD HAARLEM - PLEIN 21 - TEL. 10338 11198 Colbert Costumes I 55 f68 f80 „HET WONINGBUREAU" HEEMSTEDE. HILLEGOM. SANTPOORT. VIJFHUIZEN. BEVERWIJK. HALFWEG. IJMUIDEN. VELSEN. NIEUW-VENNEP. KAATSTE NIEUWS. Het Centrum vergadert. V. V. A.Zandvoort 71. Zandvoort IIHaarlem IV 16 DE SPAARNEB4NK Haarlem- Amsterdam James Mc. Neill naar Ierland. Dowgaleski bij Poincarê. Anti-„Nu" actie. Autobotsing te Castricum. HOE WILT GE CONCIJRREEREN ZONDER ADVERTEEREN welke wij tot a.s. Zaterdag zullen aanbieden in 6 series tegen ongekend lage prijzen. Elke serie bestaat uit diverse dessins. Serie 1 Serie 4 Serie 2 serie S Serie 6 Zichtzending franco door geheel Nederland NEERLAND! GROOTSTE SPECIAALZAAK BILDERDi JKS TR&AT 77-85 AMSTERDAM BIJZONDERE FEBRUARI-A AN BIEDING NIEUWE STOFFEN EN MODELLEN Uit het Amerik. Leger. Het Arcierikaansche Huis. PIANO'S. Troupin Micgielse RAAKS 13 - TEL. 13880 Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij mej Visser, Raadhuisstraat 23, ring met sleutels; P, Nieboer, Wilhelminaplein, kleine blauwe jas; J. van Steijn, Lombok- straat 29, beursje met rozenkrans; Mensing, Bosb. Toussainstriat 9, rijwielbel.merk; B. van Huis, Manpadslaan 36, etui met schrijf behoeften; G. Smit, J. van den Bergstraat 3, hondje; J. Kroeze, Heemstedeplein 34, kin derhalskettinkje; Booms, Binnenweg 3, jon gensmuts; mej. Regnerij, Celebesstraat 23, portemonnaie met inhoud; G. van Bakel, Drieheerenlaan 3, autoped: Bureau Openb. Werken, Glipperplein, zilveren servetring; C. v. d. Blom, IJweg 273, Haarlemmermeer, Duitsche herdershond; Sabelis, Heemstede plein 24, sierspeld; C. de Bruin, Madoera- straat 23, portemonnaie met inhoud; A. J. Hoes, Binnenweg 175, bontkraag. Badhuis. In het Badhuis aan de Post- laan werden in de week van 23 tot 28 Jan. genomen 386 douchebaden en 32 kuipbaden. Aan 34 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 12 volwassenen gebruik ge maakt. UIT DE GEMEENTEBEGROOTING. We ontvingen de begrooting der inkom sten en uitgaven van de gemeente Hillegom voor 1928 met Memorie van Toelichting, het geen wel de hocfdschotel is voor de vergade ring van den raad op a.s. Vrijdag. Het is een mooi, maar lijvig stuk werk. De ingeleverde rekening van gewone ontvangsten en uitga ven over het dienstjaar 1926 sluit met een batig saldo van f 70260.96 In de jaarwedden der ambtenaren, beamb ten en werklieden wordt geen verlaging ge bracht, terwijl ook het premie-vrij pensioen wordt gehandhaafd. Kosten van het herzien van het uitbreidingsplan der gemeente f 200. Dit betreft een afwerking, hetgeen door het kantoor voor gemeente werken geschiedt, wijl (volgens de M. v. T.) bij opdracht aan een daarvoor ingesteld bureau dit wel f 4000 zou bedragen. Volgn. 186, Belooning en premiën aan brandmeesters en brandspuitlieden f 355, ongeacht de vergoeding aan het hulpbiedend personeel. Volgn. 190. De kosten van bestrijding van 4e tuberculose bedragen weder f 1250. Een en ander is noodig in verband met de hoogere exploitatie-kosten van de nieuwe lighal. Volgn. 214. De kosten van bad- en zwem inrichtingen worden geraamd op f 2135.-. Volgn. 227. Kosten van de bouwpolitie. Bij deze begrooting is f 2000 uitgetrokken voor den tijdaüjken teekenaar de totale uitgaven worden geraamd op f 2307.67. Volgn. 235. Onderhoud van straten en pleinen f 10000.-. Volgn. 236. Hierbij sluit aan onderhoud we gen en voetpaden, geraamd f 2000 en volgn. 237 onderhoud wandelpaatsen en plantsoenen f 3920. Volgn. 239. Onderhoud van pompen en riolen f 2025. In de specificatie komt o.m. voor Reparatie van een modderwagen f 800 Volgn. 243 kosten van de gemeentereiniging voor zooverre niet vallende onder Hocfdst. XIII resp. f 1935 en f 5177. In de specificatie vinden we o.m. Herstel en onderhoud vuil niswagen f 500, arbeidsloon voor het ledigen van privaat-putten f 1C00 Volgn. 244. Dag en weekgelden van werklieden resp. f18799.50 en f 17835 staan op de begrooting. Vclgn. 267 Onderhoud voorm. raadhuis resp. f 228 en f 1078. Dit staat in verband met verbouwing. Volgn. 274 voor de O. L. school zullen 24 banken met onderleggers ad. f 20 worden aangeschaft is f 480.-. De subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur wordt geraamd ©p f 20000. Volgn. 354 voor werkverschaffing aan werkloozen wordt f 10000 geraamd, vorig jaar f 7000. Volgn. 394 Voor verbouw Raadhuis in 1928 wordt f 2000 geraamd. Volgn. 395 Het raadhuis zal voor zien worden van een centrale verwarming, waarvan de kosten worden geraamd op f 53C0. Volgn. 396. Voorgesteld wordt een archief kelder in het raadhuis te maken (brandvrij) De hieraan verbonden kosten worden voor memorie geraamd. Volgn. 397. Kosten van reorganisatie der Brandweer, geraamd op1 f 2700. Volgn. 399 De kosten van stichting eener Bad- en Zweminrichting hebben be- dragen f 12500 bijgemaakt moeten worden 20 kleedkamertjes en het verleggen van den filter samen geraamd op f 1500 de stichting van een badinrichting wordt overwogen. Volgn. 400. Daar de Oude Beekbrug gesloopt moet worden zal de waterloop door een dui ker in stand worden gehouden de kosten worden geraamd op f 2000. Volgn. 401. Kos ten van rioleeren en bestraten van verschillen de wegen en pleinen, raming f 90000. Volgn. 411. Kosten van stichting, uitbreiding, ver bouw van inrichting van gebouwen en van aankoop en inrichting van terreinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening f 10740. Dit omvat nieuwe centrale verwarming der gemeenteschool, afrastering en betegeling speelplaats gemeenteschool en inrichting van een lokaal dier school voor gymnastieklokaal. Volgn. 420. Kosten van stichting van een abattoir. Deze worden begroot op f 50000. Deze begrooting is een der belangrijkste, die sinds jaren verscheen. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd C. Th. van Roode en J. E. v. d. Tonnekreek J. Seysener en A. M. Kockelkoorn J. van der Kaap en J. Hilserda C. M. de Maoij en A. M Schmitt. Getrouwd W. J. van Maris en M. Neder- peltH. van Berkel en J. M. Hencke. Geboren z. van P. Sepp-Beukers z. van J. M. Huisman-Jongkind z. van D. Onck- Otte z. van B. van Andel-De Jong z. van J. J. v. d. Aar-Jasperse z. van A. J. M. Schuit-Veer. Onderwijs. OnZe plaatsgenoote, Mej. W. A. Vermeer is benoemd tot onderwijzeres aan den Sloterweg te Nieuw-Vennep Mej. M. Koek tot onderwijzeres aan de R. K. Ma- riaschool aan de Mariastraat alhier. Personalia. Aan den heer S. Warmer dam alhier is op verzoek eervol ontslag ver leend als gemeente-arbeider. W. heeft met pensioen den dienst verlaten. Onteigening. Ten algemeenen nutte zullen de woningen van P. W. van Houwe- ninge en Breibach worden onteigend. Dit in verband met de wegverbreeding. Het Rijk schijnt met deze eigenaren niet tot een minne lijke schikking te zijn gekomen. Jammer van het geval is, dat nu de Hillegommerbrug ver betering en bijkomende werken beduidend worden vertraagd. De Hanze. Hedenavond houdt onze R. K. Middenstandsvereeniging een zeer be langrijke ledenvergadering. De heer G. J. W. Mathot zal een lezing houden over de Kamer van Koophandel, terwijl ook de nieuwe Geest. Adviseur wordt geïnstalleerd. Wevertrouwen dan ook, dat alle leden op hun post zullen zijn. Ze zullen er geen spijt van hebben. Tooneel. De tooneelvereeniging „Ons Genoegen" geeft 12 Februari in „Zomerlust een opvoering van „Zijn revanche", spel in drie bedrijven van J. v. Randwijk. Bazar. De gem. zangver. „Vox Hu mana" houdt 11 Februari een eendaags-ba- zar in „Zomerlust". Verloting. De trekking der loterij ten bate der R. K. Leesbibliotheek heeft plaats op Woensdag 1 Febr. in „Zomerlust". De prijzen liggen ter bezichtiging in de etelage fan den heer M. C. Maarschalk, auto- ne fijvielreparateur. „St. Engelmundus." De R.K. Pro- pagandaclub „St. Engelmundus", vergadert Woensdag a.s. in „Rozenstein", 8 uur n.m. De agenda vermeldt o.a.: Bespreking tien jarig bestaan. Van een loterij. Door een vereeniging alhier was aan B. en W. van Velsen vergun ning gevraagd tot het aanleggen eener loterij Deze vergunning was verleend onder voor waarde, dat zij in al haar aankondigingen en stukken betreffende de loterij moest bekend maken, op welken datum zij daarvoor ver gunning had gekregen. In een der stukken is dit blijkbaar verge ten, tengevolge waarvan thans een bestuurs lid verbaliseerd is. Konijnendiefstal. Zaterdagmorgen, toen de heer J. A. Kemp zijn konijnen wilde gaan voeren, die in hokken achter in zijn tuin stonden, bemerkte hij, dat van de der tien stuks er niet minder dan twaalf gestolen waren. Bij onderzoek bleek, dat de dieven hun fiets aan den Ringdijk hadden laten staan, en dat ze door de veenderij waren gekomen. Ook maakte het onderzoek uit, dat de diefstal tegen den ochtend was gebeurd, wat na te gaan was aan de versche sporren, die zichtbaar waren in het bevroren gras Burgerlijke stand. Ondertrouwd R. van Huissteden en M. van der Vegt R.S.L. van der Kolk en J. Salomons. C. van den Eosch en C. Korver Th. A. Dudink en M. van der Kolk. Getrouwd H. A. Kaandorp en C. Beentjes. C. W. Rumping en C. Beukman G. H. Nieuwenweg en B. G. de Vries. Geboren W. H. F. Wester-Schoonen- berg, z M. T. van der Kolk-Urbanz, Z. A. M. Schillemans-Slenters, d. Overleden H. Scholten, 80 jaar, wede. v. D. Vervloet A. W. Relik, 48 jaar, gehuwd met G. E. van SchinkelJ. Mientjes, 75 jaar, gehuwd met J. H. Langendijk. Eierenveiling. Bij de alhier gehouden eierenveiling bedroeg de aanvoer 5500 kip peneieren en 200 eendeneieren. Kippeneieren f 7.508.95; eendeneieren f 5.405.50. Handel kalm. Haringaanvoer. Zaterdagavond kwam alhier binnen, het Noorsche S.S. Vigra B. 54 uit Bergen. Het schip bracht een lading Noorsche haring mede, groot 800 kisten, welke alhier gelost werden voor den vischhandelaar G. Dekker. De aangekondigde veiling op in Café Kroon alhier, gaat Veiling. - 2 Febr. a.s. niet door. Het huis is reeds uit de hand verkocht. VERLAGING VAN DEN GASPRIJS. B. en W. stellen den raad voor a. te rekenen van 1 Januari 1928 af, den prijs van het gas vast te stellen als volgt bij levering over den muntmeter, bij eene afname van ten hoogste 500 M3 per jaar, op 9 cent per M3 en daarboven op 7 cent per M3 bij levering over den den gewonen meter, bij eene afname van ten hoogste 700 M3 per jaar, op 8 cent per M3 en dqaarboven op 6 cents per M3 b. met ingang van 1 Januari 1929, den prijs per M3 der onder a. genoemde meer- verbruikte hoeveelheid dan respectievelijk 500 en 700 M3, te stellen op 7 respectieve lijk 6 cent De muntmeters blijven ingesteld op 10 cent per M3, terwijl na afloop van het jaar restitutie van het te veel betaalde plaats heeft. De afnemers over den gewonen meter be talen het geheele jaar 8 cent per M3, terwijl eveneens na afloop van het jaar, voor zoover noodig, terugbetaling plaats heeft c. te rekenen van 1 Januari 1928 af, den prijs van het gas voor industrieel gebruik en voor verwarming, bij levering over een afzonderlijken meter, waarvoor de ver schuldigde meterhuur moet worden be taald, vast te stellen als volgt bij een jaarverbruik van 1 t./m. 1200 M3 4.5 cent per M3. 1201 t./m. 2400 M3 f 54,1- 4.3 cent voor eiken M3 boven de 1200. 2401 t./m. 3600 M3 f 105,60 +4.1 cent voor eiken M3 boven de 2400. 3601 t./m. 4800 M3 f 154,80 3.9 cent voor eiken M3 boven de 3600. 4801 t./m. 6000 M3 f 2016.60 3,7 cent voor eiken M3 boven de 4800 6001 t./m. 7200 M3 f 346.F 3.5 cent voor eiken M3 boven de 6000. 7201 t./m. 8400 M3 f 288.— 3.3 cent voor eiken M3 boven de 7200. 8401 t./m. 9600 M3 f 327,60 3.1 cent voor eiken M3 boven de 8400. 9601 t./m. 10800 M3 f 364,80 2.9 cent voor eiken M3 boven de 9600. 10801 t./m. 120000 M3, f 399,60 2.7 cent voor eiken M3 boven de 10800. en B. en W. te machtigen voor de levering van meer dan 12000 M3 per jaar afzonder lijke overeenkomsten te sluiten, waarvan in elk geval aan den raad mededeeling wordt gedaan. B. en W. doen deze voorstellen in het ver trouwen, dat bij aanneming daarvan, voor- loopig niet meer op de prijsregeling zal wor den teruggekomen. Kinderpostzegels. Naar wij vernemen, zijn aan het postkantoor alhier verkocht 2495 kinderzegels van 2 cent; 1212 van 5 cent, 1776 van 7/2 cent en 937 van 15 cent, totaal dus 6420 kinderzegels zoodat IJmui- den f 177.53 bijdraagt in het werk der kin derbescherming en kinderverzorging. Tooneeluitvoe.ing. Op Zondag 5 Fe bruari a.s. zal door de leden van het Meisjespatronaat een uitvoering worden gegeven in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Maheestraat, voor de donateurs van het patronaat. De uitvoering begint te 8 uur precies. Degenen, die geen donateur zijn, kunnen voor deze uitvoering kaarten bekomen bij mej. Hin, Kanaalstraat 212. Het programma vermeldt: 1. proeve van een dorpsconcert; 2. de vreemde vrouw; 3. tante Jet; 4. Rei. Het geheel belooft een mooien avond te worden. Deze uitvoering wordt ook Woensdag a.s. te 3 uur gegeven voor de kinderen tegen betaling van 11 cent. De toegangsbewijzen 'voor de kinderen zijn Woensdagmiddag te 3 uur te bekomen aan de zaal, terwijl de plaatsbespreking van de uitvoering op Zondagavond, a.s. Zondag na de Hoogmis kan geschieden. Voor wat betreft het muzikale gedeelte wordt medewerking verleend door de heeren H, van Leeuwen, piano en Nic. Hin, viool. Aanbesteding. Bij de aanbesteding van de hoeve „Alkemade" te Abbenes waren laagste inschrijvers de aannrars Applman en Jansen, alhier, aan wie het werk is opge dragen. Het Zandvortsche elftal is zeer incom- nleet, met. invallers voor Keesman, Mo lenaar en Schut binden zii de strijd aan vankelijk gaat het goed en met de rust is de stand 10 voor V.V.A, Ook na de rust is het een ge'ijk opgaand spel. Eerst ver groot V.V.A. haar voorsprng, 20. Dan maakt Zandvort een tegenpunt door toe doen van S. v, d. Mije, 21. Tot plm. 20 minuten voor het einde houdt Zandvoort stand. Een inzikig vlgt da en met uitzonde ring van enkele spelers, is er bij alle de fut uit en weet V.V.A. de scoretot 71 op te voeren, Met een vijftal invallers is Zandvoort het eerst in de meerderheid en de bal snort steeds voor en over het Haarlem-doel. Ein delijk doelpunt J. Schaap 10. Direct daar op gaat Haarlem goed combineerenl op het Zandvoort-doel af en profiteert van de weei- felende achterhoede 11. Geen 2 min. later hetzelfde spelletje 12. De Zandvoortsche verdediging laat met zich sollen 13. De rust gaat in met 14. lende Zandvoort 2 en vert de score tot 16 Ook na de rust is Haarlem door goed com binatiespel de meerdere van het solo-spe- op. EdoaZandvoort 23. Adsp. Zandv. bEdo c 23 MEDEGEDEELD DOOR MAANDAG 30 JANUARI. Bieden Laten 59.06 59.10 9.73 9.76 Brussel 34.52 34.55 12.07| 12.081- Zunch 47.70 47.76 13.10 13.14 42.20 '42.30 Ween en 34.85 35.— New-York (cable) 2.47i 2.48* Praag 7.33 7.37 Warschau 27.— 29.— 66.30 66.40 Oslo 65.90 65.97 66.40 66.55 Een rede van dr. Marx. BERLIJN, 29 Jan. De Reichsausschuss van de Centrumpartij heeft Zondag een ver gadering gehouden, die zeer druk bezocht was. Uit a le deelen van 't Rijk waren afge vaardigden ter vergadering gekomen. Alle Gentrumleden van de Rijksregeering en van de Pruisische regeering waren tegenwoor dig. Ook de leden vn de Centrumfracties van den Rijksdag en van den Pruisischen Landdag waren in grooten getale aanwe zig, onder wie afgevaardigden Dr. Steger- waid, Imbusch en dr. Wirth. De voorzitter van de Centrumpartij, de Rijkskanselier, dr. Marx, heette de aanwe zigen welkom en hield vervolgens een lan ge rede, in welke hij de vraagstukken van binnen, en buitenlandsche politiek behan delde. Dr. Marx begon met er op te wijzen, dat het Centrum in de ontwikkeling van het Rijk een eerste plaats heeft ingenomen. Sinds 1910 heeft het Centrum zich nim mer aan medewerking en mede-verant woordelijkheid onttrokken. Bij rijn geheele politiek is 't Centrum nooit vanegoïstische partijbelangen uitgegaan. Met betrekking tot de buitenlandsche politiek der regeering in den Rijksdag door een eenheidsfront gedragen wordt, In de binnenlandsche politiek heeft het Centrum bereikt, dat het Rijk uit de crisistoestanden tot orde is gekomen. De Duitsche repu bliek is thans verzekerd. De welstand van het Duitsche volk begint zich te verbete ren. De groote taak van de Duitsche bui tenlandsche politiek in de naaste toekomst is duidelijk uitgestippeld. De buitenland sche politiek moet er op gericht zijn den weg aan te geven door de verdragen van Locarno verder op te volgen. Dit te bevor deren, zal de voornaamste taak van 't Cen trum zijn, n Met betrekking tot de binnenlandsche politiek bevestigde dr. Marx nogmaals, dat het Centrum vasthoudt aan de Grondwet van Weimar en den tegenwoordigen staats vorm. In verband hiermede wees hij op de herhaalde besluiten, die het Centrum in dit verband heeft genomen en hij verklaarde, dat de beweringen, dat hieromtrent in het Centrum meeningsverschillen bestaan, on juist zijn. Het Centrum heeft zich uitge sproken voor de Duitsche republiek zooals deze in de grondwet van Weimar is vast gelegd. Sprekende over de kieswet, con stateerde dr. Marx, dat aan het tegen woordige kiesstelsel verscheidene fouten vastzitten en hij betreurde het dat deze door den tegenwoordigen Rijksdag niet meer konden worden verbeterd. Uitvoerig behandelde hij de kwestie der candidaat- stelling, waarbij hij het belangrijkste acht te, dat de candiaaat als een goed Cen trumman bekend staat. Vervolgen» sprak dr. Marx over de verhouding tusschen het Rijk en de landen, waarbij hij er aan her innerde dat de korten tijd geleden gehou den landenconferentie getoond heeft wat mogelijk en wat niet mogelijk is. Verder stelde hij vast, dat bij alle meeningsver schillen over een federatieven of niet fede ratieven vorm allen eenstemmig zijn wat betreft de noodzakelijkheid van eenheid van het Rijk. Het Centrum heeft een Commissie van negen leden benoemd, die, naar spr. hoop te, spoedig voorstellen zou doen. Verder behndelde de Rijkskanselier de kwestie van de bezoldiging van de ambtenaren en van de arbeiders, wier rechten niet mogen worden aangetast. Met betrekking tot de Rijksschoolwet, verklaarde df> Marx, zal het Centrum met alle krachten vasthouden aan de in de grondwet van Weimar gegeven rechten. Het gaat hier om principieele réchten van de Centrumpartij, waarvan niet kan wor den afgezien. Dr. Marx besloot zijn rede met een dringende waarschuwing aan allen, eensge zind te zijn in het doel en de uit te voe ren taak. Op de rede van dr. Marx volgde een zeer levendig debat, over alle door hem behandelde kwesties, in het bijzonder over de gebeurtenissen van denl aatsten tijd in de Centrumpartij zelf. Aan dit debat, waarin dr. Marx zelf herhaalde malen in greep, namen vele afgevaardigden deel, o.w. de voorzitter van de Christelijke vak- vereeniging Kaiser, de afgevaardigden Im busch, Baumhoff en Stegerwald en de Rijksminister van Financien Kohier. In den loop van de zitting werd verder nog het woord gevoerd o.a. door de afge vaardigden von Guerard, Dr. Schreiber, Weber en de ministers Braun en Wirth, Uit den inhoud der besprekingen, welke eenige uren hebben geduurd, bleek dat van de zijde van het Centrum geen bezwaren' tegen den republikeinschen staatsvorm bestaan. Voor zoover er meeningsgeschillen in de partij zijn, en deze bestaan er ten aanzien van alle principieele kwesties, lgigen deze op sociaal terrein. LONDEN, 30 Jan. James Mc. Neill, die heden van Londen naar Dublin vertrekt, om den post van gouverneur-generaal te bezet ten, zal op zijn reis vergezeld worden van een gewapende macht. Deze maatregel is ge nomen in verband met van de autonitische in Dublin ontvangen berichten, dat een sa menzwering tegen hem is antdekt. Bij zijn aankomst te Dublin zal hij door de Itrsche politie worden bewaakt, terwijl zijn huis te Londen Zondag eveneens onder bewaking heeft gestaan. PARIJS, 29 Jan. (V.D.) De Fransche minister-presdent Poincaré ontving gisteren den nieuwen Russischen ambassadeur Dow galeski. Naar verluidt werd in dit onderhoud de hervatting van de onderhandelingen tus schen Frankrijk en Rusland inzake een rege ling der schulden besproken. Men meent te weten, dat Poincaré de nieuwen Russischen ambassadeur de voorwaarden heeft medege deeld, welke Frankrijk stelt voor het her vatten der normale betrekkingen tusschen beide landen. Poincaré zou Dowgaleski on der het oog gebracht hebben, dat Rusland de internationale verplichtingen moet erken nen en zich vooral moet onthouden van communistische propaganda in Frankrijk- Verder heeft Poincaré de voorwaarden me degedeeld voor de hervatting der schulden onderhandelingen. Deze laatste kwestie zou vooral naar voren zijn gebracht door eenige leden der Fransche delegatie voor deze onderhande lingen, die Poincaré een brief hebben gezon den, waarin zij een snelle bijeenroeping der conferentie vragen. Bij de uitgevers-maatschappij „De Ge meenschap" te Utrecht is een vlugschrift verschenen, dat den titel „Anti Schund" draagt. Het vlugschrift is samengesteld door een twaalftal jongeren van diverse richtingen, die heftig aanvallen op het tijdschrift „Nu", dat sinds October 1927 onder redactie van Is. Querido en A. M. de Jong bij de uitgevers maatschappij Scheltens en Giltay verschijnt. Gewapend met deze brochure heeft men Zaterdagmiddag een aanval gedaan op het Amsterdamsche publiek. De schrijvers van deze brochure zelf en met hem tal van vrienden en geestverwanten zijn door Amsterdams straten getrokken om er persoonlijk hun waar aan den man te brengen. Gisterochtend te ongeveer 1014 uur is op den Rijksweg te Castricum. even vQor- bij de splitsing Burg. Mooijstraat en Over toom, een uit de richting Btverwijk komen de Fordpersonea-auto gereden op een stilstaande, rechts van den weg bevindende eveneens Fordauto. De eigenaar-bestuurder van de aanrijdende auto had meer aan dacht geschonken aan het publiek, 'komen de uit cfe Burg. Moostraat en bemerkte te laat de stilstaande atto, waarin" gelukkig niemand za. Door den schok vloog de aangereden wagen tegen den voorgevel van den win kelier C. De bestuurder gooide toen zijn stuur om en voordat hij den wagen stil had staan, zat hij boven op de benzine pomp van den rijwielhandelaar Gorter, welke trg gehavend werd. Het slechtst was echter de wagen ei aan toe, waar mede de aanrijding plaats had. Het geheele voorstel was ontzet en de wagen was dan ook niet meer van zijn plaats te krijgen. De andere wagen kon op eigen gelegenheid nog naar dé garage worden gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De bestuurder R. Odinot uit Amsterdam en zijn mede-inzittende kwa men mtt den schrik vrij- Deze persoon bekende, dat het ongeluk aan zijn schuld was te wijten. De andere wagen behoor de toe aan S. Met te Alkmaar, die even bij een winkelier b.nnen was. Begrijpelijk is. dat bij het uitgaan var de kerk velen ble ven staan kijken naar de aangerichte ver woesting. Wederom liggen een 1500 tal portemonnaies met kost baren inhoud in de straten van Haarlem, vanaf DINSDAG 31 JANUARI a.s. Den eerlijken vinders wordt beleefd verzocht deze portemonnaies TEGEN BELOONING terug te bezorgen bij GROOTSTE DETAILHANDEL IN NEDERLAND VAN BOTER, MARGARINE, KOFFIE en THEE. Filialen en thuisbezorgen door geheel Nederland. waarde waarde waarde waarde waarde ONZE MAGAZIJNEN ZIJN NA 6 UUR GESLOTEN - ZATERDAGS GEOPEND 9-12 2-11 KLEINE HOUTWEG 5 HAARLEM- - TELEFOOiv 12225 nüar maat naar maat Gevoerde Leer n Jekkers v.af 15.— Gevoerde Leeren Vesten U.S.A. vanaf 3 50 Waterdichte Pijpen, U.S.A. 3.5C Lubber Knielaarzen, U.S.A. 10.51 Rubber Lieslaarzen U.S.A. 15 Paardendekken, U.S.A. Dekeps, U.S.A4.75 MOTORHANDSCHOENEN met en zonder kap. REGENJASSEN met uitneembare voering. TWEED JASSEN. 60 SPAARNE 60. bij de Korte Veerstraat. Telefoon 14881 Nog eenige eerste klasse INSTRU MENTEN worden U aangeboden van f 900.voor 550.Ook in huur koop te zien en te bespelen. NIEUWE GRACHT 44 - HAARLEM Telefoon 10564 en 10213. heeft ter overnam? zaken voor brood winning en bijverdiensten, in kruide nierswaren, greenten, drogisterij, ma nufacturen, s'garen, melksalon, café enz. enz.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8