Electriciteit Amsïer damscbe Beurs Heringa Watliricli, Haarlem BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE. P. C. Akkerman, t Liedertafel „Haarlem's Zanggenot". I J. W. Smits, f "tadsschouwburg. GROTRIAN STEINWEG- GERARD ADAM PIANO'S Burgerlijke Stand. De Lighalultvoering. Wijziging der wet tot onteigening ter verbetering Rijksweg Haagsche SchouwHaarlem. Keibeslag op spoorbanen. Onteigening te Haarlem. te Lustrum St. Joseph Gezellen Vereenlging Haarlem II. Kindervoeding. Cabaretavond Proza en Poëzie". Petroleumbezorgers. Jacht. DE SP AARNEB ANK. Haarlem - Amsterdam ioi15/16 414 124$ 159 573$ T13 146$ 569 158 153$ 313 199$ 337$ 311$ 249$ 324$ 154 195$ 103$ 855/8 83 V, 43$ 72b 95 2341 199$ 1 1831 196% 57I6 427, 799$ 398$ 124$ 179 161 580 473$ 271 5117, 1447, 189 63$ 4$ BEGRAFENIS H. C. A. OCKHUYSEN. Feestavond M. T. S. Concert „Laurens Janszoon Coster". Auto tegen een hek gereden. Verlof Drankwet. Gemeentezaken. HAARLEMMERMEER. BEVERWIJK. James Mc. Neill naar Ierland. Samenzweerders te Chicago gearresteerd. Een uitgebreide internationale pasveroalschersbende ontdekt. BENNEBROEK. OFFICIEELE OPENING VAN DE TELEFOONVERBINDING MET AMERIKA. Jhr. Beelaerts van Blokland spreekt met den Ameri- kaanschen staatssecretaris Kellogg. EEN REEKS INBRAKEN TE 's-GRAVENHAGE. Ir-braak in een goud smidswi: ':zl e Hengelo. Een verboden Radio-zender. Aan de bekomen verwondingen overleden. Honderd arbeiders wegens communistische agitatie uitgewezen. door Mextcaansche soldaten rebellen overvallen. (Adv, lag. Mc dj In den ouderdom van 59 jaar is in het Academisch Ziekenhuis te Leiden, aan do gevolgen van een pijnlijke en gevaarlijke operatie, overleden de heer P, C. Akker mans, in leven lid der Hoofdredactie van t „Dagblad voor IJmuiden en Omstreken". Hij beschikte over een vaardige pen en o m. werden zijn boekbesprekingen en Bloe- mendaalsche Kruidnoten, die hij in de „Opr. HaarL Crt." schreef. zeer gewaardeerd. Zijn vele publicaties hebben tal van werken tot algemeen nut bevorderd. Maar bovenal treft ons bij dit verscheiden zijn warme vriend schap en grcote collegiaitejt. De Haar- lemsche journalisten verliezen in hem een zeer gewaardeerd collega. Gedurende ruim 16 jaren was hif secreta ris van den Haarlemschen Journalistenkring en de veelvuldige en veelzijdige aanraking, die hij uit dien hoofde met zijn coega's en vele vooraanstaande stad- en landgenoo- ten had, heeft hem do reputatie ver zekerd van hupvaardig kameraad en warm vriend voor de oudere en jongere journalis ten. Korpseer en handhaving van de standing der journalisten vonden in hens een warm- verdediger. Hij was een openhartig, eerlijk man, vol plichtsbetrachting in de vele func ties, die hij op zich genomen had. Niets was hem te veel en vele van zijn niet tal rijke vrije uurtjes offerde hij op om ande ren behulpzaam te zijn. Sinds 15 Mei 1912 was hij redacteur van de .Opr. Haari. Crt." en voordien o.m. werk zaam aan „Bloemendaalsch Weekblad" en corrector van het „Algemeen Handelsblad". Sinds 1 December 1926 was hij in zijn te genwoordige functie. Voorts was hij voor zitter van den Velser Perskring, hoofdbe stuurslid van den Ijsbond Noord-Hollandsck Noorderkwartier, voorzitter van het Steun fonds voor de bewoners van de Patrimonium- woningstichting en gedelegeerde in het be stuur van het Nederlandsch Persmuseum. Hij was ook en dat wij dit vermelden heeft groote beteekenis een voorbeeldig huisvader, zoodat zijn heengaan vooral in den familiekring zwaar zal worden gevoeld. De begrafenis heeft plaats op Donderdag 12 uur, op de Algemeene Begraafplaats aan de Kleverlaan. BovengenoemdeLiederentafel zal Maandag 6 Februari, des avonds 8 uur in het Gem. Concertgebouw een concert geven met medewerking van: Mevrouw C. MaksBlom van WeZeL mezzosopraan, Amsterdam, en de heeren L. Mazzoleni, len bariton Italiaansche Opera, Amsterdam en L. W. D. Keereweer, begeleiding. Gistermiddag had de teraardebestelling plaats van den heer J. W. Smits, in leven kantoorknecht bij de expeditie op het post kantoor. Te circa twaalf uur arriveerde de lijkstoet aan het postkantoor, waar zich een groot gedeelte van het personeel had verzameld. Toen de lijkauto's in het zicht kwamen, vormden zich de collega's van den overiedene tot een haag. Bij het post kantoor werd halt gehouden, en werd in tegenwoordigheid van den directeur, namens de directie en het gezamenlijk per soneel een tweetal fraaie kransen in den lijkauto neergelegd. De stoet zette zich in beweging, vergezeld van een deputatie van het personeel naar de Algemeene Begraaf plaats aan de Kleverlaan. Hier werd namens de directie door een der hoofd ambtenaren gesproken. „Zijne Hoogheid de Prins." Blijspel in 3 bedr. van Lud- wig Fulda door N. V. Het Schouwtooneel, Een pseudo prins, graaf of baron is voor schrijvers altijd een dankbaar onderwerp ge weest om als basis voor een tooneelstuk te dienen. Het succes is, evenwel goedkoop, reeds van te voren verzekerd. Vooral wan neer een enorme fêteering de ontgoocheling voorafgegaan is. Misschien had de schrijver beter gedaan het zoo aan te leggen, dat men niet dit heele stuk door reeds bekend is met den eigenlij ken prins en den pseudo dito. Want al moge de talrijke desillusies van den aüto-fabrikant Knost aan het einde wel amuseeren, het ef- iect zou sterker geweest zijn, (zooals b.v. bij het Politieraadsel") indien men ook de toe schouwers „to the bitter end" in het onze kere zou hebben gelaten. Niettemin is het geheel wel een aange naam spel, waarin vele grappige situaties voorkomen, behoudens dan enkele „moder ne"! dialogen, tusschen vader en dochter. Ook een „schaking" die blijkbaar alleen be doeld is om de oplossingen van de ongeluk ken aan het slot nog te vermeerderen is niet geheel 18 karaats, waardoor onze aanbeve ling zich slechts tot volwassenen beperkt. Alles ligt er zoo dik op dat slechts zij zich ermee kunnen vermaken. Enerman speelde de rol van den auto-fabri kant met de vereischte naieve goedaardheid in alle opzichten goed. Ko van Dijk maakte van den Graaf Dolfinger, den ongenaakbaren ex-vorst, een genoeglijk type evenals G. J. van Staalduynen van den kamerheer. Beide creties waren perfect. Bert Burger (Carl Rijkes) gaf sympathiek spel te zien, in tegenstelling met den pseudo prins (Jacq. de Haas) die in hoogste mate antipathiek was, wat juist zijn bijzondere verdienste had. Angela (Leonie Reiman) Knost's vrouw, speelde luchtig en vlot en deed in moderni teit voor haar dochter Mariene (Jettie van DijkRiecker) geenszins onder. Het geheel zou als een Duitsch „Society" stuk kunnen gelden, indien deze in Duitsch- land tenminste kunnen worden. alleen bij WILLEM J v. WOUW KRUISSTR. 41 TELEF. 13354 niet meer meester was en tegen het he<c van de buitenplaats „De Rijp" aanreed. Van den auto werd de vooras verzet en de treeplank beschadigd. Ook het hek werd ernstig beschadigd. Persoonlijke ongelukkein deden zich niet voor. Jan.: F. J. Knoops en J. Men schrijft ons: De bekende Meyerink-uitvoering ten bate van het Haarlemsche Lighalfonds zal dit jaar niet plaats vinden. Gezondheidsredenen verbieden den heer Meyerink deze uitvoe ringen meer te organiseeren en er is nog geen plaatsvervanger voor hem gevonden; hoogst waarschijnlijk wel voor de volgende jaren. Dat echter het Lighalfonds de inkomsten van deze uitvoering thans .zou moeten mis sen, juist nu, nu door de opening van „Bre- derode-duin" meer gevergd zal worden van de kas van het Lighalfonds in verband met de verpleging van kinderen., daar kon de heer Meyerink geen vrede mede hebben, daar was de zaak hem te dierbaar voor ge worden in den loop der jaren. Gesteund door zijne leerlingen en oud leerlingen, die zich spontaan daarvoor be schikbaar stelden, heeft de heer Meyerink het plan opgevat een groote geldinzameling te houden, teneinde hierdoor het Lighal fonds in staat haar mooien, zegenrijken arbeid voort te zetten. Voor deze inzameling is door B. en W. van Haarlem en Heemstede bereids toestemming verleend. Mocht men één dezer dagen een circu laire ontvangen of een inteekenlijst worden aangeboden, toont dan medegevoelen met deze sympathieke daad, weest vriendelijk tegenover degene, die de inteekenlijst pre senteert en tee ken in voor een flink bedrag, dat is voor haar de grootste belooning. Aan de Tweede Kamer wordt voorgesteld een wijziging van bovengenoemde wet, waar door rekening wordt gehouden met de ver legging van de grens tusschen Haarlem en Heemstede. Werden voor eenigen tijd tusschen Haar lem en Leiden proeven genomen met het aanbrengen van bazaltslag op de spoorbaan, thans wordt ook met keibeslag gewerkt. Bij de Duitsche spoorwegen is het keibeslag reeds in gebruik de daar verkregen resultaten moe- en zeer bevredigend zijn. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van de wet van 28 April 1927 tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van eigendommen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten in de gemeenten Bennebroek en Heemstede, noodig voor verbetering van den Rijksweg van de Haagsche Schouw naar Haarlem. In verband met de wijziging van de grenzen der gemeenten Haarlem, Velsen, Bloemendaal, Heemstede, alsmede Kaarlem- merliede en Spaarnwoude, en opheffing der gemeenten Schoten en Spaarndam, strekt het wetsontwerp om de verklaring van algemeen nut ook voor Haarlem te doen gelden. Zondag was het voor bovengenoemde Vereen, de lustrumdag. 's Morgens werd om 7 uur een H. Mis opgedragen voor de leden waarna gemeenschappelijk ontbijt, wat een feestelijk karakter droeg. 's Middags om half 3 werd een jubilé- wedstrijd gehouden door de damclub „S. D. O." die met haar overwinning op de damclub „T. E. P." de uitgeloofde medaille wist te behalen. Des avonds om 7 uur werd een plechtig lof gecelebreerd door den Weleerw. Heer Kap. J, Groot (oud vice-praeses) geassis teerd door Rector C Vis (eveneens oud vice-praeses) en Kap. Th. v, d Lugt de te genwoordige vice-praeses. De feestpredicatie werd gehouden door den weleerw. heer Kap. Th. v d Lugt, Na het Lof werd de feestelijke bijeen komst gehouden in het Patronaats-gebouw aan het Teylerplein. Hierbij waren o.m. te genwoordig de Zeereerw. Heer Praeses L. J. Boogmans en de Weleerw. Heeren Kape laan Groot en Rector Vis (oud vice pres.) en kap. Brinkman (vice pres. van de Sint Joseph Gezellen Vereeniging Haarlem III). Het geheel had een aangenaam verloop en de leden zullen met genoegen aan dezen avond terugdenken. De Vereeniging Kindervoeding reikte in de afgelocpen week aan warm voedsel uit, in de Zoetestraat: Maandag 180. Dinsdag 176, Woensdag 177, Donderdag 167, Vrijdag 182, Zaterdag 164 porties, en in de Cronjéstraat: Maandag 86, Dinsdag 89, Woensdag 87, Donderdag 84, Vrijdag 87, Zaterdag 74 por ties. Getrouwd: 28 W. v. Noppen. Geboren: 27 Jan.: z. van J. E. H. v. d. Lindende Pauw- z. van J. NuisKiers. Overleden: 26 Jan.: B. TolkTimmerman, 53 j., Gasthuisvest. 27 Jan.; F, J, C. Bitterbergv. Maas, 60 j., Koudenhorn. Men schrijft ons: Zaterdagavond gaf het mannenkoor „Pro za en Poëzie" eer cabaretavond in gebouw „Bloemhof aan de Bloemhofstraat. De feestavond werd geopend door dett heer v. Honschoten, die den aanwezigen hartelijk welkom heette. Spr. bracht dank aan degenen, die eenige geschenken voor de verloting hadden gegeven. Het humoristisch „Dubbelmannenkwartet „Octavo" uit Amsterdam, directeur de heer Th. J, Wiering, kwam daarna voor het voetlicht met: ,;'n Rt petitie voor de brui loft", Dit zeer aardige nummer werd keu rig gezongen en gedeclameerd. „Voorjaars- wals" was een zangnummer, waarin de stemmen zeer goed tot hun recht kwamen. Het kwartet-nummer „Met ons Vieren" moest door omstandigheden vervallen, waarvoor in de plaats kwamen eenige solo zangen van eer. lio van het gezelschap. De werkelijk aardige, soms overbekende anecdoten, gemaakte liedjes vieien zeer in den smaak. Het 'aatste nummer vóór de pauze was een opera-potpourri. Op tal rijke zeer bekende opera-wijsjes waren woorden gemaakt, die tensjotte één geheel vormden. Door het feit dat de meesten de wijsjes kenden, slc-eg dit nummer wel in Na de pauze kwam „De Klokken" een parodie. Wie van de zangers in dit num mer het leeuwenaandeel had, is moeilijk uit te maken, een feit is, dat het een zeer mooi nummer was De deftige aristocraat met zijn hengeltje of de eenigszins plompe dorpsburgemeester, of de verliefde matroos en de dito waard, of het voorwerp hunner liefde, zij allen speelden uitmuntend. Het hartelijk applaus was wd verdiend. De heeren H. Andreoli en Cor Oosterbaan zongen daarna eer: cuet „Cor en Henk". Hierin werd een gsechiedenis van twee jeugdige zwierbollen verhaald, die niets voor zichzelf bezaten maar alles voor beiden! In de plaats van „Het Lachen" werd het overbekende „O. Pepita" gezongen, dat er als „koek inging". Op verzoek werd „Die Daar!" ten gehocre gebracht. Menig jong meisje of vrouw werd het bloed naar de wangen gejaagd als zij dachten, dat de zangers haar met „Die Daar" bedoelden. Tot slot kwam het zangnummer Lente- weelde". Als bis-nunmer wérd „Er was ereis een apotheker" uitgevoerd. Na de afwerking van het programma werd een verloting gehouden om fraaie prijzen, terwijl ook het Rad van Avontuur niet ontbrak. Het muziekgezelschap „The Palace Band", leider de héei J. Monnikendam Jr., dat de verschillende noodzakelijke korte pauzes met goede muziek vulde, hield er nog lang daarna een opgewekte stem ming in. In een vergadering van de afd. Haarlem van den Centrale*. Bond van Transport arbeiders is besloten tot het vormen van een zgn. groote kern. Dt gevormde plan nen werden goedgekeurd, terwijl een vak groepbestuur werd samengesteld. De Burgemeester van Haarlem, brengt ter openbare kennis, dat de Minister van Bin- nsnlandsche Zaken en Landbouw nader heeft btpaald, dat in het geheele Rijk het vangen van eenden en duikeenden door middel van eendenkooien en netten waar van het gebruik is geoorloofd, slechts zal zijn toegestaan tót 1 Februari 1928. MEDEGEDEELD DOOR DINSDAG 31 JANUARI. o-ü Middagkoersen étSiA'vvan gisteren. Staatsleeningen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 KVt Neder! 1917 6% N. Indië 1923 D i%% N.-lnd. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Re«c. Dito Industrieën. Jurgens gew. NederL Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips industr. Buitenland. Anaconda U. S. Steel Handelsonderne mingen. Comp. Comm. de Liege Mijnbouw. Boeton Mijnb. Redjang Lebong Petroleum. Dordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau VLCO. AlUed Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon, Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm. Marine prei Snik.er. H. VA. Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Dels Oostkust Sfeoembah Spoorwegen. Southern Raüa Union Pacific Wabash 100 102 10015/18 99 272$ 178$ 1737, 174$ 280*/, Prolongatie De opvoeding is de gewichtigste taak welks wij he bben want, zoo de opvoeding de jeugd, zoo zullen later de huisgezinnen zijn, en zoo ook de maatschappij. Er zijn uitzonderingen, doch over het al gemeen geldt de regel zoo de opvoeding zoo de toekomst. Daarom is noodig dat de a'lsrgrootste zorg aan de opvoeding wordt L ejteed, en daarom is samenwerking tusschen ouders en geestelijke overheid noodzakelijk. Bedenk toch ouders, aldus sp:., dat de jongens en jongemannen, de mannen der toe komst zijn. Het is in uw eigen belang, want later komen de vruchten van uw arbeid terug op u. De doornen der slechte opvoeding kun nen niet veranderen in druiven der ouder- weelde. Ook is het een belang der Maatschappij. Men klaagt thans dat de maatschappij zoo slecht, bedorven, voos is. Dit komt alleen door de individuen die de verkeerde ideeën brengen, en den mensch tot verderf overhalen. Een der voorbeelden noemt Z.Eerw. Rus land, waar miljoenen kinderen godsdienst loos rondloopen en men de maatschappij tracht te vernielen over heel de wereld. Gelukkig zijn er nog staten die dit met hand en tand tegenwerken. Ook de groote wereldoorlog heeft er toe bijgedragen dat deze leer werd verspreid, ook in ons land, getuige wat de socialisten doen voor het jeugdwerk. Troelstra heeft eens gezegd „Geef mij de jeugd en de toekomst hebben wij waaruit wij zullen bouwen een maatschappij". Echter is voor een goede maatschappij een Christelijke grondslag noodig. Tot slot behandelde Z.Eerw. de opvoeding als de heilige taak der opvoeders. Wij moeten den kinderen God geven, door hen te leeren wat en wie God is. Onbekend maakt onbe mind. Dit is een taak, die vaak wordt ver zuimd, en toch zoo noodig is. God gaf ons het kind, om het aan Hem terug te geven laten wij djt dus doen. Met de woorden van den Profeet Daniël „Als gij er velen zult opgevoed hebben ter gerechtigheid, zult gij schitteren als sterren aan het firmament", sloot Z.Eerw. zijn kern achtige toespraak, welke onder doodsche stilte werd aanhoord. Luid applaus volgde. Hierop volgde de Paramountfilm, getiteld „De pleegzoon", in 6- acten. Ook deze film werd zeer duidelijk vertoond. Tot slot een lachnummer „Arm maar eerlijk", 'n twee- acter met zeer veel succes. Onder de pauze en tusschen de acten zorg de mej. Alie Vernooij voor opgewekte piano muziek. Op de Algem. Begraafplaats is Zaterdag ter aarde besteld het stoffelijk overschot vaa wijlen den heer H. C. A. Ockhuysen, in leven gepensionneerd deurwaarder bij de gemeentebelastingen en penningmeester van de Kon- Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer". Op de begraafplaats waren o.m. aanwezig de heer J. P. de Klerk, gemeente-ontvanger, ambterAren van het kantoor van den ge meente-ontvanger. H. C. v. d. Vangst, oud referendaris van de afd. financiën ten stad- huize de directeur van den Stadsschouw burg, een deputatie van „J. J. Cremer" e.a. Het woord werd gevoerd door den heer N. H. Wefers en namens „Cremer" door den heer W. K-ruijnshoop, voorzitter van de vereeniging. Een zoon van den overledene dankte voor de betoonde belangstelling Zaterdagavond heeft het Studentencorps van de Middelbaar-Technische School zijn jaarlijksche feestavond gehouden in den Schouwburg Jansweg. Ni een openingsmarsch van het eigen or kest, dat de goede stemming er in moest brengen, nam de corpsvoorzitter het woord om allen aanwezigen en 't waren er vele het welkom tot te roepen. Daarmee was 't eigenlijke officieele gedeelte reeds geëin digd en opende de voorzitter van de feest commissie dezen feestavond, met enkele goed gekozen woorden, waarna alle aanwe zigen verzocht werden het door het M.T.S.- orkest gespeelde corpslied mee te zingen. Niet alleen de corpsleden, doch ook bij de invité's waren er velen, die het van buiten kenden en daarmee blijk gaven niet voor den eersten keer een M.T.S.-feestavond te hebben medegemaakt. Onder den naam van „Jawilbo" kwam thans 'n trio „op de planken" dat zeer goed eenige nummers liet hooren. Dan een scherts in een bedrijf „De slaaf der Eubeothiek". Het applaus bewees, dat 't bij 't publiek in den smaak was gevallen. Na de pauze werden enljele nummers uit gevoerd door het corps-trio, die zoo goed voldeden, dat men werkelijk niet zou zeg gen met dilet'anten te doen te hebben. Het slot van het programma was een klucht in een bedrijf „Pak-Idyüe", onbe duidend van inhoud, doch mooi en aardig gespeeld. Op Donderdag 2 Februari zal de Muziek- vereeniging Laurens Janszoon Coster" in 't Gem. Concertgebouw een muziekuitvoering geven met medewerking van 't Haarlemsch Klein Cabaret. Zaterdagavond omstreeks 8 uur kwam de heer Q. van U. met zijn auto van de rich ting Overveen en wilde de Mollaan te Bloemendaal inrijden. Qp dit oogenbHk kwam een auto van de richting Bloemendaal, die de groote lichten liet branden, waardoor de heer Van U. verblind werd, zijn stuur Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen, overeenkomstig art, 37 der Drankwet, ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van W, F. van Keeken te Haarlem om verlof, tot het ver- koopen van uitsluitend alcoholvrijen drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel aan den Schoterweg no. 59. B. en W. stellen voor, Van Gebrs. Van Rijswijk gratis over te nemen 1020 c.A. grond, gelegen aan de Adriaan de Jongestraat, B. en W. vragen machtiging tot verbouw van het kantoor van den dienst van den Hout en de Plantsoenen en tot het daarbij bouwen van een steenen auto-remise, waar voor zij een bedrag van resp: 1100.en 3350.aanvragen. B. en W. stellen voor, aan C. Mesman voor 17.58 per M2 te verkoopen 496 M2 grond gelegen aan de Burgemeester Sandbergstraal B. en W. vragen machtiging, voor het jaar 1928 aan de Coöp. Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling voor 1200.in huur af te staan den grond, gelegen aan het Don kere Spaarne, waarop het veilingsgebouw is geplaatst. B, en W. vragen machtiging af te wijken van de eischen waaraan een localiteit moet voldoen, om voor een verlof of voor den verkoop van alcoholhoudenden drank in aan merking te kunnen komen ten aanzien van het door A. de Vries gevraagde verlof voor den verkoop van alcoholhoudenden drank, anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in perceel Kruisstraat 51—53. Diefstal. Ten nadeele van den heer H. alhier is een rijwielbelastingplaatje ont vreemd. Hij had zijn fiets even onbeheerd voor een woning neergezet. Toen hij terug kwam was zijn plaatje dat in een étui aan het stuur hing verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. om binnenkort de eerste opvoering te geven. Deze uitvoering zal worden gecombineerd met die der dameareciteerclub „Door eigen Kracht". De datum is voorloopig vastgesteld op 15 Maart a.s. i :V! R.K. Coöp. Tuindersvereen, „Kennemer- land". Boerejkool f 1.15f2.65 Andijvie f 1.85f 2.50; Prei f 13f 20; Selederie f 10 f 15; Roode kool f 10f32 Gele kool f 14 ■f 20; Selderieknol f 5—f 15; Aardappelen f 9—f 11; Uien f 10—f 12; Peen f4—f6. Witlof 1 f28—f30; Spruiten f20—f39; Bieten f9. van alle princïpïeele kwesties, lgigen der» op sociaal terrein. LONDEN, 30 Jan. James Mc. Neill, die heden van Londen naar Dublin vertrekt, om den post van gouverneur-generaal te bezet ten, zal op zijn reis vergezeld worden van een gewapende macht. Deze maatregel is ge nomen in verband met van de autonitische in Dublin ontvangen berichten, dat een sa menzwering tegen hem is antdekt. Bij zijn aankomst te Dublin zal hij door de Iersche politie worden bewaakt, terwijl zijn huis te Londen Zondag eveneens onder bewaking heeft, gestaan. NEW YORK, 30 Januari Volgens een telegram uit Chicago, heeft de politie aldaar een uitgebreide samenzwering ont dekt. De samenzweerders beoogden da woning van den opperburgemeester van Chicago in de lucht te laten springen. Talrijke personen zijn gearresteerd. 1 PARIJS, 20 Januari. De Fransche politie is in samenwerking met de Engelsche poli. tie op het spoor gekomen van een uitge breide internationale pasvervalschers- bende.'Drie personen werden gearresteerd. Een van hen was in het bezit van twee valsche passen, een van Brazilië en een van Engeland. Een der andere gearresteerden was in het bezit van een goed geviseerden Engelschen pas. Alle in beslaggenomen pas poorten droegen visa, waarvan de meestee door consulaten schijnen te zijn aange bracht, zoodat deze consulaten door de bende schijnen te zijn bedrogen. Autobüsdienst. Op 1 Februari a.s. zal het vijf jaren geleden zijn dat de autobus- dienstonderneming Maarse en Kroon haar dienst LeidenLeimuidenHaarlemmer meerAalsmeer opende. Dit feit, dat samenvalt met de opening der nieuwe garage, zal eenigszins feestelijk her dacht worden. Ouderavond. Ter gelegenheid van het één-jarig bestaan der jongens- en jongemannen Congregatie was Zondagavond een ouderavond georgani seerd. Omstreeks 7 uur was de zaal van het Bonds- gebouw voor ruim de helft bezet. Vele ouders, hoewel lang niet allen, waren opgkomen De Weleerw. Heer kap. W. Warmenho- ven, Directeur der Congregatie, opende den feestavond met een hartelijk welkomstwoord. Z.Eerw. memoreerde den vooruitgang in het afgeloopen jaar geboekt en schetste op geestige wijze den fiancieelen nood en den weinigen steun, welken de jongens konden geven, en hoopte in de toekomst door het nieuwe Bioscoop-toestel in de gelegenheidte worden gesteld de congregatie financieel sterker te maken. Plet nieuwe Filmtoestel werd daarna in werking gesteld. Reeds geruimen tijd is Z.Eerw. bezig een toestel te bemachtigen hetwelk aan zijn eischen voldoet, doch steeds zonder succes. Nu is een „Haan I" aange schaft, waarin een 1900 kaars lamp stond. De eerste film was „Nieuws uit alle wereld- deelen", aardige en mooie momenten, waar bij bleek dat het toestel ten zeerste voldeed. Na deze film volgde een toespraak van den WelEerw. Heer kap. W. Warmenhoven. Op de allereerste plaats memoreerde Z. Eerw. dat deze avond een weinig onverwachts is georganiseerd, zoodat het houden van een formeele redevoering voor hem onmogelijk is geweest. Daarom zal Z.Eerw. in het kort iets omtrent het plan en de toekomst der congregatie mededeelen. De toestand der congregatie, aldus Z.Eerw., is thans eenigszins hopeloos. Financiëele zwakte doemt tot onvoldoenden arbeid. De steun der leden is onvoldoende om de 'j vereeniging op goede basis voort te zetten, en daarom is de hoop gevestigd op het nieuwe Bioscoop-toestel, dat in de toekomst den finaficiè'elen steun moet brengen. $yer het jeugdwerk mag nietlicht gedacht werden. Wij léven thans in de 20ste eeuw, welke de eeuw van het kind heet. In dezen tijd'fttóet er voor het kind, de jeugd veel, zee* veel worden gedaan. Wie ztjn daarvoor geroepen Op de aller eerste plaats de ouders en daarnaast de gees telijkheid, Samenwerking tusschen beiden is noodig. Ieder weet dat er thans veel te doen is voor de opvoeding, en toch zijn er nog Zoevelen - die er de noodzaak niet van inzien of willen inzien. In het, vóór dit feest gehouden Triduum Gistermiddag is de telefoonverbinding met Amerika officieel geopend door een gesprek van den minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr, Beelaerts van Blokland mét den Ame- rikaanschen staaats-secretaris Kellogg te Washington, waarna de Amerikaansche zaakgelastigde Mr. Norweb sprak met cHn Amerikaanschen gezant in ons land, b.ï. Tobin, die op het oogenblik in Washington vertoeft en de directeur-generaal der Pos terijen en Telegrafie, Ir. Damme, met den Nederlandschen gezant in Amerika, Mr. van Roijen, sprak. Zaterdag en Zondag is te 's-Gravenhage op verschillende plaatsen ingebroken, oit den schoenwinkel aan de van Bevemingk- straat is een partij schoenwerk ontvreemd. In een perceel aan de Laan van Meerder- voort is tijdens afwezigheid van de bewo ners het geheele huis overhoop gehaald. Uit een woning aan de Regentesselaan is door verbreking een som gelds gestolen en uit een woning aan den Schenkweg zijn door inbraak verschillende sieraden ont vreemd. De Hoofddorpsche Orkestvereeniging De in het vorig jaar te Hoofddorp opgerichte „Hoofddorpsche Orkestvereeniging" mag zich in een steeds toenemenden bloei én groei verheugen. Het orkest telt thans fëéds f werk«d, leden rond,, ,e„ ,w,e,al »Ö'S° '„'X" dames. Er is in den laatsten tijd flink gestu- j geweien op den eerbied welken de jeugd moet deerd, soodat het reeds mogelijk is gebleken hebben voor zichzelf. HENGELO, 30 Jan. In den afgeloopen nacht is ingebroken in den goudsmidswin kel der firma Van Wezel. Vermist wordt een groot aantal voorwerpen van waarde, w.o. gouden en zilveren horloges en gou den ringen, in totaal ter waferde van 5000. De dieven zijn door een valraam binnen gekomen. Verzekering dekt de schade. De politie stelt een onderzoek in. APELDOORN, 30 Jan. Voor het Kanton gerecht alhier had zich te verantwoorden B. A. K., beschuldigd van het bezitten en in gebruik nemen van een radio-zendar Toestel en bijbehooren waren door get deskundige E. H.. 15 Nov. 1927 bi; bekt. in beslag genomen. Beklaagde erkende van den Minister van Waterstaat geen toestemming te hebben. Als getuigen werden -gehoord B. H:, vroeger voorzitter van de Ned. Afd. van het Internationaal Bureau van Amateur zenders en H. J. B. radio-handelaar en deskundige te Voorschoten, die met bekl. verschillende correspondenties hadden ge voerd over wetenschappelijke proeven enz. De ambtenaar van het O. M. éischte tegen beklaagde eenè geldboete van 40 subs. 40 dagen. De Kantonrechter zal over 14 dagen rchriftelijk vonnis wijzen. HENGELO, 30 Januari. De voerman Wolthuin, die de vorige week door een auto is aangereden, is hedennacht aan de bekomen verwondingen overleden. BERLIJN, 30 Januari. Naar gemeld wordt, heeft de Turksche regeering een 100-tal Hongaarsche arbeiders wegens communistische agitatie uitgewezen. Vijftig dooden. LONDEN, 30 Januari, Naar uit New York gemeld wordt, zijn volgens een bericht uit Guadelajara Mexicaansche soldaten onder aanvoering van generaal Figuerros door rebellen in de nabijheid van Barca in den Staat Jalisco aangevallen. Meer dan 50 dooden zouden zijn gevallen. 446e STAATSLOTERIJ. Trekkfnr van Maandag 30 Januari 1928. Se Klasse 9e Lflst. Hooge nriizen: 7953 11232 U716 13234 13242 IS979 1000. 3070 5568 8227 12050 7 400. 1469 3621 7670 12439 14063 15070 19344 20473 200. 757 1968 2995 5668 6911 7859 10609 11141 11779 J3772 15500 15881 17594 17632 IS106 20476 ƒ100. Prijzen van f 70 433 449 582 641 646 649 731 880 905 1057 1174 1216 1263 1318 1385 1390 1499 1520 1672 1696 1800 1822 1828 1842 1859 1870 1900 2017 2019 2097 2152 2200 2253 2354 2426 2579 2702 271S 2787 2817 2826 2852 2936 3124 3161 3193 3200 3205 394 820 1372 1769 1951 2379 2835 3338 3440 4058 4957 5661 6220 6631 7067 7402 8151 8311 8881 3500 3614 4143 4213 5061 5125 5696 5816 6233 6415 6726 6810 7076 7185 7473 7477 8185 8189 8378 8440 9109 9208 3668 4275 5273 5911 6448 6820 7202 3765 4308 5283 5933 6512 6827 7205 7530 8002 8219 8228 8509 8532 9240 9760 3861 4608 5418 5990 6515 6355 7359 8038 8266 8.544 9937 3869 3951 4651 4741 5556 5614 6072 6172 6530 6553 6905 7029 8149 8180 8267 8273 8658 8727 9984 10053 10058 10086 10284 .1032.6 10339 10445 10560 10702 1990S HOOS 11013 HI69 111255 11260 11309 11419 11439 11583 11624 11634 U707 11710 11740 11783 11835 11938 12079 12085; 12195 12301 12313 12344 12448 12573 12615 12636 12652* 12762 12784 12894 12996 13087 13159 13206 13262 13294 13307 13.350 134SO 13558 13576 13579 13597 13805 13840 13944 14019 14197 142S8 14291 14296 14381 14689 14712 14834 14950 15109 15178 15330 15367 15469 15494 15703 15769 15774 15860 15901 15914 16101 16149 16159 16276 16335 16425 16458 16648 16730 16978 16989 16999 17443 17671 17745 17779 17883 17934 17976 18001 1R136 18381 18535 18537 18540 18634 18934 I9I10 19214 19220 19418 19419 19498 19663 19685 19687 19697 19781 19899 20093 20298 20307 20418 20430 20445 20475 20518 20909 20955 2097S NIETEN: 20Ï 29 32 34 57 99 113 148 240 279 296 331 363 376 399 405 411 418 442 480 501 512 535 606 638 669 690 760 790 822 838 862 931 942 967 985 989 1031 1040 1108 1119 1149 1175 1178 1185 1198 1230 1302 1312 1333 1354 1398 1415 1423 1455 1476 1505 1514 1565 1571 1576 1587 1613 1650 1726 1768 1809 1903 1912 1920 1929 2C26 2029 2033 2106 2159 2202 2206 2213 2235 2289 2291 2308 2376 2396 2436 2465 2478 2517 2550 2588 2651 2707 2775 2822 2823 2825 2837 2850 2S78 2911 2957 2991 3035 3047 3048 3065 30S9 3091 3163 3197 3223 3280 3306 3394 3415 3429 3450 3468 3484 3519 3587 3606 3611 3618 3651 3675 3708 3737 3759 3824 3894 3908 3916 3960 3961 4014 4042 4118 4139 4151 4199 4238 4240 4272 4422 4442 4453 4498 4556 4576 4602 4618 4657 4715 4716 4737 4771 4SOO 4824 4956 4989 4953 5028 5036 5038 5048 5055 5064 5C87 5156 5195 5202 5259 5275 5323 5333 5427 5469 5481 5510 5571 5589 5622 5652 5663 5670 5767 5781 5794 5799 5S26 5879 5946 5964 5965 5972 5980 5995 6014 6082 6234 6287 6324 6334 6360 6408 6433 6442 6458 6473 6496 6547 6562 6570 65.95 6625 6629 6650 6664 6689 6699 6783 6832 6849 6900 6904 6919 6923 6924 7049 7058 7073 7118 7145 7160 7196 7254 7266 7291 7308 7350 7351 7426 7466 7510 7511 7553 7558 7588 7616 7661 7694 7711 7756 7943 8026 8042 8054 8074 8079 8090 8113 8143 8158 8170 8174 8176 8196 8203 8207 8208 8224 8255 8290 8294 8332 8359 8379 8388 8475 8510 8545 8564 8572 8576 8668 8722 8782 8787 8869 8914 8917 8964 8970 8976 8997 9000 9016 9039 9072 9099 9104 9123 9169 9180 9188 9192 9241 9255 9318 9,327 9334 9368 9377 9398 9410 9438 9440 9490 9493 9548 9568 9592 9593 9645 9647 9813 9831 9835 9848 9852 9856 9882 9399 9928 9940 9941 9952 9983 9987 9992 10018 10027 10072 10109 10140 10157 10193 10231 10241 10246 10264 10292 '.0359 10396 10405 10413 10420 10469 10487 10598 .0619 10645 10657 10673 10729 10732 10746 10755 10783 10785 10796 10813 10822- 10831 10903 10923 10927 10958 10985 11006 11021 11100 11101 11162 11179 11189 11211 11231 11259 11271 11315 11332 11348 11412 11480 11509 11572 11592 11605 11616 11654 11802 11837 11838 11855 11898 11925 11928 11933 11936 11965 11976 12045 12052 12071 12074 12090 12120 12126 12162 12168 12316 12343 12415 12465 12521 12544 12712 12733 12740 12822 12837 12909 12911 12940 12984 13001 13045 13061 13103 13110 13126 1320: 13208 13296 13320 13339 13372 13398 13443 13467 13574 13643 13653 13696 13706 13718 13725 13737 13765 13784 13795 13804 13855 13885 13961 14055 14081 14103 14116 14141 14208 14268 14269 14282 14283 14285 14301 14394 14428 14486 14531 14537 14582 14607 14623 14645 14664 14761 1480f 14826 14846 14873 14903 14923 15121. 14948 14953 14959 14963 15063 15080 15082 15125 15139 15151 15189 15199 15230 15236 15301 15370 15403 15485 15486 15504 15556 15712 15730 15748 15751 15785 15805 15826 15831 15943 15953 1982 16028 1613- 16043 16048 16071 16121 16212 16247 16270 16383 16391 16404 16452 16545 ,16557 16576 16594 16611 16629 16670 16768 16879 16920 16939 1706 s- 1707 8 17084 17109 17154 17165 17189 17215 17225 1723a 17266 17280 17453 17454 Ï7503 17598 17637 17640 17644 17701 17770 17860 17879 17939 17940 17971 18600 18031 18041 18059 (18103 18112 18246 18256 18281 18343 18354 18366 Ï8397 1S401 18403 18416 18463 18465 18492 18514 18543 18555 18630 18664 18715 18806 18816 18S30 18939 18943 18987 19053 19061 19065 19068 19121 19152 19153 19198 19244 19249 19296 19350 19405 19466 19526 19540 19554 19574 19608 19679 19701 «9723 19808 19813 19852 19860 19915 19955 19988 £0032 20066 20068 20073 20190 20222 20314 20352 É0363 20405 20410 20431 20455 20501 20522 20556 S0562 20578 20609 20668 20696 20764 20811 20822 2|0S31 20S37 20879 20881 20891 20948 20956 Verbetering. 5e Klasse 8e lijst: 771 tra. 70( m.z. met niet; 4365 m.z. met 70; 10616 m.z. Z10660,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2