Heringa&Wutl;rich, Haarlem Stadsnieuws, or Neiü/erkoudteid Verkeersongevallen Amsterdamse!?.© Beurs 7l Centrale V erwarming NIVA TANDPASTA 3e Liedemolen gaat verdwynen. Te water geraakt en verdronken Agenda 2 Februari, Over een geval van uitkeering door den Raad van Arbeid. Faillissementen. FAILLISSEMENTEN VAN 31 JAN. 1928. De moordaanslag op den directeur der srevangenis te Cheribon. Landelijke lijvereenigingen. Inbraak. VOORKOMT TANDBEDERF en poetst 5-morgens en Y-avonds met 7ö ets.per'/i tube. <J5cts.p. 'A- tube. Postkring Haarlem. DE UITVOER VAN BLOEM- BOLLEN IN 1927. Aanzienlijke vermeerdering. HET FEEST VAN DE EERW. ZUSTERS VAN HET ST. JACOB'S GODHUIS. Tooneejavond. Aanrijding. Botsing. BURGERLIJKE STAND. Jubileum. HEBT U NIETS VERGETEN? Tetefoon 10464, Twee prachtenvegers. Vermissing van een rijwiel. Minister Waszink MEnFOEDFFTD DOOR DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam 14445 WOENSDAG 1 FEBRUARI, Heden opening li. S. Steel tegen Doos 45 ets, Suiker. 27! J 177| 173% 174i 1 276J 414 125% 161£ 569 145J 620 157 153 314 199i 34CJ- 374£ 413 126 1601 113J 86 834 44" 72 b 944 b 231 199 1821 197J 5%« 41± 7974 398| 124 178 158 584J 469 2714 5C9/2 188 63 155 151 1 350 309-4 324 153 195-4 864 834 5f 40% 794 1241 1791 1601 586 4651 271-3 5124-3 1434 64 KANTONGERECHT. OUD-SCHOTEN. Een tragische dood. van de ongevallen loopt binnen zes weken af. In 1903 bedroeg het aantal doodelijke ongevallen 248, in 1926 wat dit tot 372 ge stegen. Men ziet hieruit wel hoe verhou dingsgewijs gering het aantal doodelijke ongevallen tot het totaal der ongevallen is. In 1904 (het eerste volledige jaar der Rijksverzekeringsbank) werd aan genees- -en heelkundige behandeling een bedrag van rond 494.000 uitgekeerd; in 1925 was dit gestegen tot 1.350.000. Voor tijdelijke uitkeeringen was het be drag in 1904 700.000.in 1925 4.764.000.begrafeniskosten in 1904 12.000.in 1925 42.600, rente aan na gelaten betrekkingen in 1904 72.000. in 1925 1.462.000.afkoopsommen aan hertrouwde weduwen in 1904 1728. in 1925 33.600— In totaal werd in 1904 wegens ongeval len uitgegeven het bedrag van 1.661.000, in 1925 was dit gestegen tot 10.325.000. Uit deze korte cijferreeks blijkt wel de in belangrijkheid steeds toenemende rol, die de Rijksverzekeringsbank ten onzent speelt Doch niet alleen in cijfers, ook als men de categorieën der verzekerden nagaat, komt dit zeer duidelijk naar voren. Allereer.t rijst nu dus de -raag: Wie zijn er verzekerd? In 1903 werd als basis aangenomen, da' alle arbeiders werkzaam in de bedrijven bij de wet genoemd, verzekerd zijn. A'Ie overige vielen er buiten. Reeds toen dus vielen de geheele industrie, de bouwnijver heid en het transportwezen er onder. In 1921 heeft men verklaard, dat alle bedrijven verzekeringsplichtig zijn, voor zoover ze niet bij de wet van de verzeke ringsplicht zijn vrijgesteld. In 1915 werd door de zee-ongevallenwet n 1922 door de land- en tuinbouwongeval- ienwet het terrein der werkzaamheden der Bank belangrijk uitgebreid. De Bank is belast met de uitvoering der ongevallenverzekering voor zoover die uit- oering niet aan anderen is opgedragen. Tegenwoordig hebben ook de Raden van Arbeid hierin een taak. Op 3 December 1913 trad in werking Artikel 369 van de Invaliditeitswet, waar- .'oor ?an arbeiders van 70 jaar 2.per ■veek wordt uitgekeerd. Op 3 December 1919 traden de Invalidi- 'oitswet en de Ouderdomswet in werking Het de uitwerking dezer twee wetten zijn Je Rijksverzekeringsbank, de Verzekerings rad en de Raden van Arbeid belast. De Rijksverzekeringsbank heeft nu on- ier haar beheer het ongevallenfonds, het nvaliditeitsfonds en het ouderdomsfonds. Als verdere wetenswaardigheden omtrent 'e Bank kan nog worden gemeld, dat op l December 1925 in dienst waren 942 mbtenaren, waaronder ook de ambtenaren egrepen zijn, belast met de uitvoering van Je invaliditeits- en ouderdomswet. Resumeerende kunnen wij dus vaststellen, at de Rijksverzekeringsbank bij haar 25- ig jubileum op een welbesteed tijdperk an terugzien. Moge zij ook in de volgende 25 jaren erkzaam zijn tot voospoed van het Neder- ndsche volk en tot leniging der nooden, ie uit bedrijfspngfevallen voortvloeien. •Gisteren werd in café Brinkmann te Izarlem de vergadering gehouden van "temgerechtigde ingelanden van den Ver enigden Binnenpolder onder Haarlemmer- ede c.a., waarin werd behandeld het voor tel van het bestuur van den polder, om en Liedemolen af te breken, ter plaatse en nieuw gebouw te stichten en motori- che bemaling in te voeren. Uit het door den secretaris voorgelezen erslag bleek, dat bedoe'de molen in zoo'n ervallen toestand verkeert, dat het niet aadzaam geacht werd, de on'angs afge waaide molenroeden weder aan te brengen, aar ook de as en betrapping vernieuwd ouden moeten worden, en het mechaniek Jaarlijks zooveel aan onderhoud kost, dat welke verbetering men ook zou aanbren gen, uit economisch standpunt opbouw ten zeerste moet worden ontraden. Mededeeling wordt gedaan van de cor respondentie, gevoerd met de Vereeniging de Hol'andsche Molen", die u:t schoon- 'leidsoogount den molen wilde behouden en oorstelde het systeem Dekker, dat te Waardenburg met veel succes wordt toege past, ook hier in toepassing te brengen, iangezien men door dit systeem gratis 'iracht voor de bemaling zou verkrijgen en mafscheide'ijk blijven van elke storing in ien aanvoer van grondstoffen, v/aa-bij nog cwsm de onverslijtbaarheid bij behoorlijk onderhoud. Hierover werd uitvoerig gediscussieerd -n van betuurszijde er op gewezen, dat juist het behoorlijk onderhoud van het in verre- gaanden staat van verval verkeerend me chaniek of raderwerk en van den molen zelf, te bezwarend was voor de po'derkas. In verband hiermlde werden cijfers ge noemd van de onderhoudskosten in de laat ste jaren, die ontzettend hoog bleken. Door den heer Tadema werd ten slotte oen motie ingediend, waarbij het polderbe stuur werd opgedragen, om aan de Vereen. ,,De Hol'andsche Molen" een becijferd ad vies te vragen. Deze motie, in stemming gebracht, werd verworpen met 13 stemmen voor en 69 -eSen. Mei eveneens overgroote meerderheid van stemmen werd daarna besloten om den I.iederrrolen af te breken ?n een nieuw ge- houw te stichten, terwijl als drijfkracht een ruw-o'iemotor werd gekozen. Vooraf was nog gestemd over electrische energie, welk voo-stel echter met 72 tegen 10 stemmen werd verworpen. Aan het bestuur werd machtiging ver leend tot onderhandsche aanbesteding, en tot bet aangaan van eene geldleening. Hedenmorgen omstreeks 8 uur werd in 't water van de Brabantsche Turfmarkt, te Delft, het lijk gevonden van een man, dit bleek te zijn van den 64-jarigen Groene- >-c!d. De man had een pakhuis aan de Bra bantsche Turfmarkt. Hij is vanmorgen on gewonen tijd van huis gegaan. Vermoedelijk is hij bij het plaatsen van een kar aan den kant van de vaart te wa.ter geraakt en verdronken. Gebouw ,,St. Bavo", Vertrouwensmannen Metaalbewerkers 8 uur. Esperanto 8 uur. Proza en Poëzie 8 uur. Siga renmakers 8 uur Vakgroep Stucadoors 8 uur. Eerbied in Gods Huis 8 uur. Kinderkoor „Caecilia" half 7. St. Joscphsgezellen-gebouw, Jansstraat 59. Zaal voor Gezellen gesloten. R. K, Militairen-vereeniging Zoetestraat. 7.30 uur clubavond athletiekclub „Excel- Wij hebben onlangs een stukje opgenomen over een geval, betreffende den Raad van Arbeid, dat ongetwijfeld indruk op de lezers zal hebben gemaakt. Het betrof een klein verzuim in het plakken van zegels, dat zeer ernstige en treurige gevolgen heeft gehad voor de betrokkenen. Na 't overlijden van een werknemer bleek n.l., dat er drie, zegge drie zegels te weinig waren geplakt, betgeen tot gevolg had, dat de weduwe (met kinderen) alle rechten verloor op de uitkeering. Na hetgeen wij hierover in ons blad heb ben gepubliceerd, hebben w«f nog eens nader bij den voorzitter van den Raad van Arbeid hieromtrent geïnformeerd. £ooals wij ver wachtten, bleek ons, dat geheel overeen komstig de wetsbepalingen is gehandeld. Wanneer bij het bereiken van den 65-jarigen leeftijd niet voldoende zegels zijn geplakt, wordt aan de belanghebbenden nog gelegen heid gegeven het ontbrekende aan te vullen, waardoor de uitkeering van het ouderdoms pensioen een, twee, soms meer jaren word; uitgesteld, maar men krijgt het toch nog. Wanneer echter een werknemer overlijdt en het blijkt, dat aan de wet niet is voldaan zooals in dit geval dan is het ïecht op uitkeering aan de weduwe onherroepelijk verloren. Dit is volgens de letter en den geest van de wet. De werknemer moet toe zien, dat er zegels geplakt wordt. Hoe verschrikkelijk, aldus onze zegsman, ik persoonlijk de gevolgen van een dergelijke onachtzaamheid vind, er is niets aan het ge val te veranderen. Zelfs is bet onmogelijk, dat buitenstaanders, op wie dergelijke geval len indruk maken het is ons gebleken) en de ontbrekende zegels willen aanvullen, de gevolgen voor de weduwe opheffen. Het overlijden sluit alle mogelijkheden af. De voorzitter zocht de reden voor nalatig heden als de gemeiue in een soort antipa thie, van werkgevers, maar ook van werk nemers, tegen den Raad van Arbeid. De Raad van Arbeid kan slechts nu en dan zooiets algemeen bekend maken, ter waar- schuwing en om te voorkomen, dat meerde ren door het ongeluk worden getroffen. Tot zoover de medewerking van den Raad van Arbeid. Het staat dus vast, dat de ambtenaar tegenover dit geval en er zijn er meer machteloos staat. De practijk wijst uit, dat de betrokkenen niet steeeds vrij uit gaan en van een zekere laksheid niet zijn vrij te pleiten. Daar staat echter tegenover, dal vele werknemers het belang van de zaak niet beseften. Niet altijd is sprake van onwil. Het komt voor, dat werknemers bevreesd zijn en reden -daarvoor hebben om bij hun werkgever aan te dringen, zijn verplich tingen der Arbeidswet na te komen. Vooral echter zijn er eenvoudigen van geest, voor wie de wetgeving een gesloten boek is en die geen oogenblik aandacht schenken aan hetgeen de patroons voor hen moet doen. zoomin als zij de draagwijdte beseffen vao de gevolgen, welke niet-plakken na zich sleept. Voor hen lijkt ons de straf te zwaar Zij zijn zich van niets bewust, tot, als na dit overlijden, de ontstellende mededeeling komt, dat de nabestaanden alle rechten op pensioen verloren hebben. Omdat er bijv. drie zegels te weinig zijn geplakt! Natuurlijk kunnen de ambtenaren hierin geen veranderingen brengen, hoe gaarne zij het zouden doen. De wet bindt. De eeni- ge oplossing is, dat de wet zelf wort^t ver anderd. Onder de ontelbare commissies, waarmede ons land gezegend is, (of wordl geplaagd) kan deze zeer nuttige worden in gesteld: een commissie van Beroep of ar bitrage, welke ieder geval, identiek aan het bovenstaande, onderzoekt en bepalen kan, dat het pensioen wordt uitbetaald, wanneer gebleken is, dat voor éénvoudi- gen van geest, buiten hun schuld, niet vol doende is geplakt. De gevolgen zijn ernstig, de desillusie voor onvermogenden, die steeds hun hoop gebouwd hebben op het Ouderdomsoensioen is zoo scherp, dat het ons meer dan wenschelijk lijkt, dat de wet gever zoo sooedig en afdoende mogelijk, hierin voorziet. De Arrondissements-Rechtbank sprak de volgende faillissementen uit: 1. de Naamlooze Vennootschap „Indië", geïllustreerd weekblad voor Nederland en Koloniën gevesligd te Haarlem; curator Mr. L. Ali Cohen, alhier; 2. J .van Daalen .groentehandelaar, wo nende te Haarlem, Frankestraat 41; cura tor Mr. F.A. Davidson, alhier; 3. de Naamlooze Vennootschap Drukkerij ,,'t Spaarne" gevestigd te Haarlem aan het Spaarne no. 3; curator Mej. J. Kluitman, al hier. Rechter-Commissaris Mr. J. H. Smits. Opgeheven werden de failfi^S*" raenten van: 1. De nalatenschap van H. van den Broek, te Haarlem, curator Mr. R. G. Bak huizen van den Brink alhier. 2. H. Wiener, handelsagent, wonende te Zandvoort,cu r^tor Mr. K. A, F. J. Plies- ter, alhier. CHERIBON, 1 Febr. De toestand van directeur der gevangenis, de heer A. Pictersrn. die gisteren door een Chinee- schen gevangene aan het achterhoofd ge- WenH Werd is wat In de te Utrecht gehouden algemeene ver gadering van de federatie der Landelijke Rijvereenigirg werd de heer Mr. A. Slob, burgemeester van Haarlemmermeer, met al gemeene stemmen herkozen tot voorzitter der federatie. Na eenige bespreking werd besloten net bestuur met twee leden uit te breiden en werden bij stemming hiervooi aangewezen de heeren W. Slob Jr. te Hoofd dorp en Wijtvlied te Zevenbergen. Bij het punt vaststelling programma voor den a.s. zomer werd o.a. in beginsel beslo ten om indien dit mogelijk blijkt vanaf Hoofddorp ook den Haag te bezoeken, om daar bij gelegenheid van de groote tentoon stelling, de landelijke ruitersport te demon- streeren. Opnieuw heeft men zich in den nacht van Maandag, op Dinsdag toegang verschaft tot de kiosk, staande nabij de Anthonie- straat en hieruit een klein aantal koeken ontvreemd Om uit te knippen. Bij de laatste verlaging der posttarieven zijn, zooals bekend, locale kringen inge voerd. De lijst der plaatsen, wijken en buurten, die gelegen zijn binnen den kring van Haarlem waarvoor het locaalport voor brie ven (5 cent tot 20 gram) en briefkaarten (3 cent) van toepassing is, luidt: Aerdenhout, A'damsche straatweg tot de Liede, Bentveld, Binnenliede, Buitenliede tot Ringvaart, Hooge Spaarndammerdijk, Houtrijkerweg. Inlaagpolder, Kerkweg La gendijk, Noordzeekan. tusschen zijkanalen B en C., Blocmendaal, Heemstede, de Glip, GJipperweg, Kadijk, Prinsenlaan, Overvesn, Santpoort-station, Driehuizen tot spoorweg overgang, Du'nlustpark, Santpoort dorp, Spaarndam, Spaarndammerpolder, Veerpol- der, Waarderpolder, Zijkanaal B, Zijkanaal C, Zijlwetering. Volgens het „Weekblad voor Bl.C." be droeg de totale waarde van de in 1927 uit gevoerde bloembollen 39,332,862 K.G. tegen 33.141.013 in 1926. De waardde bedroeg f39.918.191 tegen f39.166.058 in 1926. Voor Noord-Amerika bedroeg de waarde der uitgevoerde bollen f 10.777.831 tegen f 11.590.725 in 1926. Voor de groep Engeland waren deze cij fers resp. f 14.824.483 en f 13.971.109. Voor de groep Duitschland resp. f6.845.014 en f5.839.618. Voor de groep Frankrijk f 1.284.790 en f 1.080.253. Voor de groep Rusland resp. f263.886 en f 182.534. Voor de groep Zweden resp. f5.677.021 en f6.191.933. Voor de groep diversen resp. f245.936 en f 309.886. Gisteravond had in 't Patronaatsgebouw aan het Teylerplein, voor een geheel be zette zaal de eerste opvoering plaats van „Durand en Durand", blijspel in 3 bedrij ven. Het werd opgevoerd door de tooneel- club „D. O. V.". onderafd. van de St. Jo- sephs Gezellen Vereeniging Haarlem II. Er was een zeer geanimeerde stemming bij het dankbaar publiek. Dat het stuk in den smaak viel, bewees wel het hartelijk ap plaus, na ieder bedrijf. De speleis verdienen dan ook allen lof, zij hebben allen goed gespeeld. Voor de houders van kaarten voor Donderdag en Zondag a.s. willen wij er nog op wijzen, dat de avond precies om 8 uur geopend wordt. Toen gistermiddag de voetganger J. K., wonende Spaarnwouderstraat, den rijweg overstak Kruisweg hoek Parklaan, werd deze door een vrachtauto van de „Sierkan" aangereden. De man kwam te vallen en liep een vleeschwonde op boven het linkeroog. Een lid van O. D verleende de eerste hulp. Tegen den chauffeur W. N. werd proces, verbaal opgemaakt ter zake van te hard rijden. Omstreeks kwart over vieren gisteren middag heeft een botsing plaats gehad tus schen een autobus en een auto op den hoek van de Gen. Cronjéstraat en de Dr. Leyds- straat. Van de autobus werd de linkertree plank en een zijwand aan den linkerkant beschadigd, terwijl van den auto het rech tervoorwiel, het recbtervoorspatscherm en twee lantaarns werden vernield. De auto werd door de Haarlemsche Auto-centrale naar de garage gesleept, de autobus kon zijn weg vervolgen. De aanrijding was onstaan doordat de bestuurders van beide voertuigen elkanders signalen niet hadden gehoord. Geboren: 30 Jan. z. van L. van Deelen- Kamphuis; z. van M. M. v. Kouteren- Sinnige; 28 Jan. z. van E. J. Hartman- Neuleman. 30 Jan. z. van C. Venings-Jan- sen; 29 Jan. d. van G. KuiperZeelte; 30 Jan. z. van N. Verdam-v. Doorn. Over'eden: 31 Jan. B. Paërl, 75 jaar Ke naupark; 30 Jan. H. Turkenburg-v. Egmond 70 jaar, Groot Heiligland. Heden 1 Februari, herdenkt de heer A. van Weerden, directeur van de N.V. Boek handel „de Erven Loosjes", Groote Hout straat, den dag van zijn 25-jarigen arbeid i ndienst van het „Bock". Bij zijn komst in den boekhandel hedenmorgen werd de ju bilaris toegesproken door den lsten be diende R. H. Groereveld, die namens het personeel zijne gelukwenschen aanbood en als blijk van sympathie den jubilaris een fraaie bloemenmand en een fraai gedreven koperen schemerlamp aanbood. Omstreeks u--.,,,.- 10 uur vereenitfden zich de leden van de lallooze verbeteringen „Haarlemsche Boekverkoopers-Vereeniging lnSev 1 e bekende Moeder Bo- Vandaag is het feest voor zusters en in- wonenden van het St. Jacob's Godshuis. Het is n.l. heden den dag, dat de Eerw. Zusters Franciscanessen van Steenbergen voor 75 jaar zich in het St. Jacob's Gods huis vestigden. Van mogen 10 uur werd in de kapel van het huis een plechtige LI. Mis opgedragen door den Hoogeerw. Heer Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt, geassisteerd door de Zeer- eerw. Heeren rector J. C. Aalberse en P. N. de Wolf. Voor de H. Mis werd het „Veni Creator" gezongen, terwijl het zangkoor op uitste kende wijze onder leiding van mej. Betsy Pielage de „Missa Auxilium Christianorum" uit, van Philip Loots, voor 3-stemmig vrou wenkoor. Na het H. Evangelie hield Plebaan Wes terwoudt een korte toespraak, waarbij hij wees op de beteekenis van de komst der Zusters in Haarlem. Hij herinnerde er aan, hoeveel goeds de zusters tijdens haar 75- jarige aanwezigheid in LIaarlem verricht heb ben, hoe zij troost brachten aan armen en ongelukkigen, troost daar, waar de wereld geen troost meer bracht. Op heerlijke wijze werd aldus de zegenrijke arbeid der zusters in het licht gesteld. Na de H. Mis, die werd bijgewoond door het College van Regenten (notaris Daamen was helaas door ongesteldheid verhinderd) voerde het zangkoor „Laudate Dominum", van Philip Loots, voor 2-4-stemmig vrou wenkoor uit. Om 12 uur vond in de fraai versierde groo te zaal in intiemen kring een huldiging der zusters plaats, waarbij o.m. aanwezig waren de Hoogeerw. Plebaan Westerwoudt, de Zeereerw, Heer pastoor B. J. Schrandt, de Zeereerw. Heeren rector Aalberse en rector De Wolf en het College van Regenten en hun dames. Onder leiding van mej. Pielage had een meisjeskoor op keurige wijze een aantal lie deren en feestzangen ingestudeerd en als eerste daarvan weerklonk hel vreugdevolle „Haec dies" door de zaal, waarna mej. C. Kortenaar den Harpzang LXXXIII van Von del zeide. Keurig geschiedde de vertolking hiervan en een hartelijk applaus viel haar ten deel. Dan hield de heer J. J. Beccari, voorzit ter van het College van Regenten, een kor te rede, waarbij hij als volgt sprak: Hoogeerw. Heer Deken, Zeereerw. Hee ren, Eerwaarde Overste en Zusters, Dames en Heeren, Het geslacht, dat zou kunnen getuigen over het R.K, Weeshuis vóór en onmidccl- lijk na de komst der Zusters Franciscanes sen van Steenbergen, is vrijiwel uitgestor ven. Maar de overlevering heeft toch wel zooveel voor het nageslacht bewaard, dat men gerust kan verklaren: De komst der Zusters is een zegen geweest voor Haarlem in het algemeen en voor het St. Jacobs Godshuis in het bijzonder. Ik zal U niet gaan ophouden met lange beschouwingen over al wat in die 75 jaren is gebeurd. Ik zou U kunnen wijzen op de talrijke verbeteringen, die in de verpleging en huisvesting der bewoners door de goede zorgen der Zusters zijn tot stand geko men, alsook, welke de redenen waren, dat de leiding aan religieuzen werd toever trouwd, maar dat alles wil ik vandaag niet doen, omdat dit reeds uitvoerig is geschied in 1903, op het gouden herinneringsfeest der Eerw. Zusters, door wijlen den hoog- geachten heer van Meeuwen, die destijds voorzitter van het College van Regenten was. (Ook in de Nieuwe Haarl. Courant hijeft dezer dagen hierover, nog een be- sthoflwing gestaan.) yandaag wil ik mij dan ook alleen be palen tot een gelukwensch en tot een dankbetuiging. Bewoners van dit Huis! Het bestuur wenscht u geluk met het feit, dat reeds 75 jaren lang de dagelijksche leiding in han- tf®n is der Eerw. Zusters Franciscanessen, evenals het bestuur zichzelf geluk mag wénschen, in de Zusters zijn trouwe en on baatzuchtige medewerksters te hebben ge vonden. Bewoners van dit Huis! Weest dan ook ''ankbaar, voor al hetgeen de Zusters voor "U deden en nog doen. Zij toch verlieten alles, zeiden de wereld vaarwel, om zich ter eere Gods te gaan wijden aan de opvoeding der jeugd en aan de verzorging der ouden van dagen. Zeker, ge hebt die dankbaarheid vandaag reeds getoond in uw geschenken, maar wij vertrouwen, dat ge ze boven alles blijft too- nen, door het leven der Zusters zooveel mo gelijk te veraangenamen en datgene te doen, wat door Overste en Zusters vfln u wordt verlangd. Eerwaarde Overste en Zusters! Wij wen- schen u geluk, dat spreekt vanzelf maar bovenal: wij danken u voor alle goede zorgen, die ge in den loop dier 75 jaren voor onze verpleegden, van groot tot klein, hebt gehad. U vooral Zuster Donata, Zuster Ba nifacia, Zuster Clementia, Zuster Apolonia en Zuster Genoveva, die allen reeds meer dan 25 jaren uwe beste krachten voor het St. Jacobs Godshuis hebt gegeven, wij dan ken u in het bijzonder. En u Eerw. Overste, u zijt hier nog be trekkelijk kort, maar als we zien, wat u in dien korten tijd reeds hebt tot stand ge bracht, veranderd en verbeterd, dan spreek ik naast onze dankbaarheid ook den wensch uit, dat hel u gegeven zij, nog vele jaren uw werkkracht en uw werklust te wijden aan het St. Jacobs Godshuis en zijn bewoners! En dan stel ik mij in den geest voor 25 jaar later. Het eeuwfeest der Zusters in 19531 Mijn mede-regenten en ik, we zullen het waarschijnlijk wel niet meer beleven. Een andere voorzitter zal dan het woord voeren en ik hoor hem zeggen: „In 1926 werd tot Overste benoemd de Eerw. Zuster Ambrosia. Onder haar krach- bestuur werden tallooz maar «pr, was In staat gesteld, om de Eerw. Moeder met den Pauselijken Zegen het portret van Z. H. den Paus aan te bieden, Spr. dankte dan de Eerw. Moeder en Zusters voor alles, wat zij voor zijn voor gangers en hem zelf gedaan hebben. Ook op deze toespraak volgden weer levendige toejuichingen. Hiermede was dit gedeelte van het feest geëindigd. Vanavond zal het feest worden voort gezet en zal voor alle bewoners van het huis een bioscoop-voorstelling gegeven worden. Van verschillende kanten ontvingen de Zusters blijken van belangstelling in den vorm van fraaie bloemstukken, brieven, enz. De mannen en vrouwen van het huis boden den Zusters een tapijt aan. De directie van de drukkerii van het St. Jacobs Godshuis heeft voor deze gelegen heid op keurige wijze het programma ver zorgd. 446e STAATSLOTERIJ. TrekSlne van Woensdaa I Februari IWiS. Se Klasse Me I.ilst, Hcoge prijzen: 2874 50.000 '955 246-1 15235 17246 1000 2S45 5143 13139 15607 18109 ƒ400. 2450 14879 16608 17094 f200. 4283 4980 5187 5S69 8632 9178 13449 15006 1614t 100. Prijzen van 70 223 381 500 542 782 821 899 969 125 780 1143 1619 55 667 1142 1557 2117 2119 2761 3321 4082 4555 5600 6304 7026 8109 8Sl4 9680 10511 11340 11358 11702 11738 12335 12442 12897 12951 13264 1342S 2237 2774 3375 4113 4562 5631 6323 7255 842S 8972 9769 10566 138S1 145C0 1 210 15697 1217 1637 2322 289.3 3432 4208 4683 5703 6435 7317 8538 8978 9873 10586 11422 12003 12574 13041 1345.3 De conferentie van den H. Antonïus der jgegg St. Vincentiusvereeniging verzoekt ons nog J6S00 even te willen vragen of de lezeressen, die 17081 ongetwijfeld gisteravond in onze courant den 17794 oproep hebben gelezen, niet vergeten heb- ben het bundeltje kleeren, bestemd voor de lg457 ,9-05 armen der parochie, klaar te leggen, en het 20345 20374 telefoonnummer 10464 op te bellen. Zoo gaat het als men een stukje leest en niet direct de goede voornemens uitvoert, die tijdens het lezen gemaakt worden. Het blijft dan sloffen. Voert dus nu dadelijk uw beluit uit en verheugt de Vincentianen met de toezending van gedragen onder- en boven- kleeren, schoenen, bedden en beddegoed enfin, alles wat in een huishouden bruik- 14132 14791 15273 15804 16304 16666 17112 18012 18596 18708 18931 1S972 19576 20399 1234 1655 2323 2924 3566 4236 4985 5887 6501 7556 8626 9055 9939 10595 11440 12'03 12512 1.3090 13481 1363 1816 2342 3000 3709 429S 5163 5947 6514 7738 8546 9272 10024 10872 1379 1916 2461 3030 3793 4446 5238 6085 6890 7743 8692 9359 10145 11047 596 1060 1393 1945 642 1089 1480 2082 11439 11612 12166 P214 14256 14267 14793 14852 152/8 15313 15SH 15861 16316 16406 16775 16805 1/260 1 /287 1818 12694 13116 13490 14316 14910 15325 16075 16533 16818 17408 12722 13142 13514 14330 14929 15404 16087 16226 16551 16584 2760 3077 3998 4517 5311 6199 6942 8020 8841 9669 10263 1I2S4 11691 12292 12827 13179 13841 14558 15100 15693 16236 16588 17020 17067 17462 17685 18415 18448 18863 18910 19357 19427 19894 19989 2645 3051 3855 4196 5271 6149 6910 7903 8709 9560 10160 11142 11646 12224 12749 13169 I355S 14399 15069 1-577 Bij de behandeling der gemeentebegroci ting werd reeds aangekondigd, dat twee grachtenvegers in dienst zouden worden gesteld in verband met bestrijding van den stank der grachten. Deze twee grachten- vegers, waarvan wij er op onze foto-p-gina een afbeelden, zijn door de firma Zuïdam, alhier, gemerkt, en gereed gekomen. Giste ren had een k'eine proefvaart plaats in de Nieuwe Gracht en den Kloppersingel, die uitstekend slaagde. Maandag a.s. zal in tegenwoordigheid van den wethouder van openbare werken een officieele proefvaart gehouden worden. 24 210 543 736 976 1319 1615 1825 2093 2410 2640 3245 3552 3/18 3880 4270 4415 4631 4853 5090 5348 5479 5977 6336 650S 6663 6952 7220 7414 7586 7856 8011 8390 8591 8952 9219 9376 Bij de politie is aangifte gedaan van 9564 vermissing van een rijwiel, hetwelk ge- rlaatst was voor een perceel in de 10327 J0351 Duvenvoordestraat. 10612 10534 45 225 577 811 980 1425 1653 1827 2115 2473 2650 3257 3545 3746 3924 4286 4436 463-1 4877 5106 5351 5507 6002 6367 6309 6727 6992 7231 7433 7611 7862 8070 8410 8609 8981 9243 9400 9580 9849 10114 59 292 585 849 1065 1441 1682 1877 2120 2485 2734 3381 3576 3761 3359 4294 4437 4645 4889 5171 5410 5661 6013 6370 6529 6817 7013 7264 7483 7653 7896 8097 8438 8719 8999 9254 9463 9600 9868 10131 -10182 10424 10499 10537 10644 10968 10993 16980 17416 18187 18257 1832.5 18751 18778 18790 19000 19247 193:5 19692 19821 19832 20500 20639 20S36 20921 20971 NIETEN: 143 186 203 349 406 417 698 711 732 894 903 954 1137 1284 1301 1561 1564 1584 1733 1751 1762 1988 2009 2059 2249 2269 2277 2547 2607 2624 2915 2939 3206 3303 3315 3392 3684 3586 3710 3787 3865 3871 4109 4161 4163 101 301 607 850 1088 1471 1711 1889 2125 2521 2757 3287 3622 3775 3988 4363 4189 4712 4919 5192 5429 5684 6017 6372 6534 6822 7016 7272 7504 7668 7902 8163 8151 8751 9014 9305 9-164 9633 9903 114 308 664 866 1094 1519 1720 1973 2153 2527 2829 3300 3633 3785 4043 4364 4494 4724 4932 5199 £458 5774 6213 6436 6564 6826 7GC9 7281 7561 7747 7919 8171 8459 8756 9020 9315 9455 9859 9936 4372 4561 4752 4920 5303 5462 5784 6222 6443 6627 6909 7098 7331 7579 7833 7965 8212 8482 5785 9086 9325 9471 9661 9972 4396 4597 4796 5033 5304 5468 5909 6244 6453 6655 6915 7131 7361 7580 7835 7989 8325 8507 8800 9157 9350 9543 9772 10010 10271 4398 4513 4802 5084 5337 5471 591 6295 6494 6659 6951 7187 7383 7584 7844 7995 8337 8575 8853 9195 9357 9550 9803 10016 10287 10232 10260 10507 10519 10539 10591 10690 10723 10730 10756 11009 11022 11023 11114 Minister Waszink heeft hedenochtend zijn werkzaamheden op het departement hervat. Middatfkoersen van '.gisteren. 12854 13122 Staatsleeningen. t% Nederland 1923 5% Nederland 1910 4W Noderl 1917 t% N. Indië 1923 D 4 H% N.-lnd. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert Handel Resc. Dito Mij Industrieën. Jurgens gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee [foil. Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland. Anaconda en hier werd het woord tot dan jubilaris ge richt door den heer Stap. Deze bood na mens de Vereeniging een groote ets aan van Josseaud, voorstellende de Groote Markt. Deze ets is vergulde lijst was ver gezeld van een oorkonde met de namen der schenkers. Uit alle oorden des land waren van col lega's in den Boëkhandel den juti'aris feli citaties en telegrammen toegezonden. Vele bloemstukken, waaronder een bijzonder frajii op /e merken viel van de Commis sarissen der Vennootschap, de heeren Tjeenk Willink en Loosjes, verhoogden het feestelijk aanzien van den boekwinkel. Hedenavond zal het feest besloten wor den met een feestelijk réunie van perso neel en genoodigden in „Hotel Central." naventura behoorde zij tot die Oversten, die het St. Jacobs Godshuis steeds in dankbare herinnering zal blijven gedenken." Zoo zij "et- Ik heb gezegd. Ook hierop volgden levendige bijvalsbe tuigingen, waarop het koortje „Najaar" van Philip Loots zong en vervolgens de jonge dame J°n. Hoogland het vroo'ijke „De Be waarschool van Pater B. van Meurs zeide. Zij deed dit heel £oed» wat uit den vroo ij- kpn lach, welhe tijdens het opzeggen meer- malen opklonk, duidelijk bleek. Ten slotte werd een canonische feestzang gezongeni Welke met luid applaus werd be groet, Dan sprak rector Aalberse een kort dankwoord. Allereerst dankte hij den Ple baan, <fa' deze de plechl'ge H. Mis heeft wilde opdragen, en ging dan na, dat, a' was het feest zelf geen verrassing voor de Eerw. Moeder en Zusters de preek van den Deken toch wel een 'verrassing voor haar was. Rector De Wolf dankte hij voor zijn assi- Oude Dell stentie en de heeren regenten voor wat] Oostkust zij gedaan hebben, om dezen dag tot een i Senembah prettigen en aangenamen te maken; mej. Pielage voor haar moeite, om den zang te verzorgen en het meisjeskoor voor zijn keurige liederen en de versiering. Ook sprak hij nog een kort dankwoord tot alle bewoners van het huis. Spr. deelde dan mede, dat ook in Rome het feest niet onopgemerkt gebleven is, Ptolongatlt Handelsonderne mingen. Comp. Comm. de Liege Mijnbouw. Boeton Mijnb. i\ediang Lebong - - Petroleum. Cordtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A 'dam Rubber Deli Batavia Rub Serbadjadi Silau V I. C. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn dito Gem. Eigend. Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb Kon Paketvaart Mij Nederland Rotterd Lloyd S< heepvaart-Unie Marine comm. Marine prei H. V. A Java Cultuut Poerworedio Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Spoorwegen. Southern Rails L'nion Pacific Wabash 100J 102 101 102 9818/ii "2% 10780 10962 11126 lllcl 11202 11242 11251 11312 11318 I132S 11374 11379 11410 11431 11432 11482 11489 11525 11537 11569 11531 11590 116S5 11723 11728 11730 11789 11S'5 1186' 11914 11937 11940 11962 11988 12011 12C34 12073 12093 12113 12191 12213 12248 12250 12266 12337 12351 12109 12112 12478 12480 12498 12502 12547 12582 12601 12605 1'614 1'687 12698 1271S 12721 12780 12317 12825 12339 12922 129-13 I2<M9 12980 129S9 13072 13170 13259 13293 13360 13374 13399 13454 13482 13494 13529 13555 13569 13623 13634 13754 13794 13S03 13822 13851 13867 13977 13998 14055 14079 14170 14199 14309 14334 14338 14347 14366 14406 14452 14457 14472- 14=03 14549 14602 14709 14774 14797 14824 14836 14853 14S52 14876 14902 15019 15040 15054 15106 15145 15256 15400 15402 15449 15451 15478 15492 15510 15548 15594 15628 15654 15718 1.5766 15770 15773 1577^ !oM3T5S51 15922 159S9 15994 16009 16038 16059 16081 16094 16182 16197 16198 16267 16293 16301 16387 16418 16447 16504 16508 16534 16599 16610 16731 16759 16766 16776 16785 16S25 (6877 16917 16942 169S3 17009 17012 17088 17100 17118 17147 17194 17206 17328 1733? 17350 17366 17382 17385 17452 17457 17511 17523 17529 17535 17910 17929 17938 18032 18074 18111 13644 13919 14232 14413 14555 14838 18211 18287 18303 18306 18320 18427 18480 18511 18512 18549 18556 18593 18629 18656 13666 18671 18771 18776 18780 18815 18875 18881 18905 18921 19194 19228 19229 19246 19455 19462 19-180 19484 19584 19388 19598 19601 19819 19923 19932 19952 20070 20121 20275 20276 18691 18754 18825 18829 18958 19067 19322 19338 19496 19514 19615 19636 19977 19982 20020 20067 20122 20137 20141 20227 20230 20267 20285 20286 20288 20306 20327 20351 12901 13166 13473 13688 13937 14244 14429 14565 14851 15065 15466 15700 15853 16084 16364 16607 '16855 17044 17070 17296 17301 17421 17427 17543 17867 18175 18206 18438 18152 18601 1860S 18765 18766 18853 18854 19128 19141 19377 19382 19360 19572 19642 19S14 144»/» 4% 1094 20367 20401 20435 20506 20519 20569 20391 20638 20637 20644 20711 20722 20726 20790 20821 208331 20869 20877 20934 2C985 Verbetering: 5e KI. 10e lijst: 1296 3372 en 1994 m.z. met 70. Te laat sttop-signalen gegeven. Heden moest voor den kantonrechter verschijnen A. B., ter zake op den Hee» renweg te Heemstede, ter hoogte van da Van Hogsndorpstraat, de oorzaak te zijn geweest met te laat de situatie te over zien en te laat signalen tot stoppen te hebben gegeven aan een achter hem rij-: denden auto, waardoor deze laatste auto op hem ingereden is en aldus vrijwel ern stig werd beschadigd. In deze zaak werden vier getuigen ge hoord. De beklaagde beweerde inderdaad op een afstand van 50 M. zijn hand in op., en. neergaande beweging te hebben uitge stoken, als bewijs, dat hij wilde stoppen en toen van den rijweg is afgegaan en door de g'adheid van den asphaltweg is geslipt, waardoor de aanrijding van den auto, die volgde, onvermijdelijk is geworden. De bestuurder van dezen tweeden auto had te laat de voet- en handrem aangezet, daar hij, door het niet tijdig bemerken van het signalen geven van den eersten auto, dit niet eerder had kunnen doen. De ambtenaar van het O. M, achtte het feit uit het getuigenverhoor, wettelijk be wezen en vroeg een geldboete van 40, subs. .5 dagen hechtenis. Confcrm dezen eisch, veroordeelde de kantonrechter den beklaagde op grond van gevaren opgeleverd te hebben voor dg in zittenden van den tweeden auto, door ziju onoplettendheid, tot betaling van deze boete, St. Jozefsgszellen-vereenlging Parochie St. Bavo. Zondag gaf bovengenoemde vereeniging een ouderavond in het Bonds- gebouw. Om half acht werd deze feestelijke bijeenkomst geopend door den V/eleerw. heer Kap v. d. Wielen, die een hartelijk woord van welkom sprak tot de ouders en in het bijzonder tot den Zeereerw. Heer Pastoor Dessin g. De St. Jozefsgezellen gaven twee tooneel- stukjes ten beste. Beiden waren klucht spelen, die zeer in den smaak vielen. Na afloop deelde kapelaan v d. Wielen de successen mede van de voetbalelftallen, waarna de pastoor een woord van dank bracht aan allen die aan het welslagen van dit feest hadden meegewerkt. De heer A. P. inspecteur bij de gemeente lijke bank van leening te 's-Gravenhage is in zijn woning od tragische wijze om het le ven gekomen. Tijdens het nemen van een bad is de slang van de gaskraan losgeraakt, waardoor de kleine badkamer zich met gas vulde en de heer P. bewusteloos raakte. Huisgenooten vonden hem later. De levens geesten waren echter reeds geweken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2