Buitenlandsch Nieuws. fi Cadum leep RADIO-OMROEP. FEUILLETON. DE GESTOLEN GOUDMIJN H MIJNHARDT'S De uitvaart van Lord Haig. Arbeidsconflicten in Duitschland. Hoofdpijn-Tabletten 60 Laxee r-Tabletten Zen uw-Tab letten Staal-Tabletten Maag-Tabletten De Poolsch-Russische verhouding. Bij Apoth. en Drogisten. I GEM. BUITENL. BERICHTEN KUNST EN KENNIS. Vierde Ned. Katholiekendag. Uitzendingen van den K. R. O. DAMMEN. Een indrukwekkende plechtigheid. De weg welken Lord Haigs begrafenis- stoet gisteren ochtend van de St. Columbus kerk tot de Westminste Abby volgde, was afgezet door leden van het Britscbe Legi oen van Oud-Strijaers. Van de vroege och tenduren af stond een zwijgende menigte langs de trottoirs geschaard, meerendeels een Vlaamsche klaproos dragend- Na een particulieren dienst voor familie leden in de St. Columbus, waarbij ook een aantal verminkte oudstrijders tegenwoordig waren, die door politieagenten de kerk werden binnengedragen, trok de stoet lang zaam naar de Abby. De stoet, die een indrukwekkenden aan blik bood, werd geopend door Haigs vroe gere regimenten lanciers, gevolgd door in- fanteriebataljons Schotten en gardetroepen, en detachementen van het Fransche en Bel gische leger. Voor de affuit, waarop de kist was geplaatst, welke was bedekt met de vlag, die op de Cenotaph had gewaaid, kwamen muziekcorpsen en achter de veer tien slippendragers, de beroemdste namen uit den wereldoorlog dragend, liep het paard van Haig met zijn oppasser, die lan ge jaren bij hem in dienst is geweest. Dar- op vo'gden de dragers van Haigs onder scheidingen en vervolgens de vertegen woordigers der Koninklijke familie, o.a. de drie zonen des Konings, de Prins van Wales, de Hertog van York en Prins Henry en Prins Arthur van Connaught, die den Hertog van Connaught vertegenwoordigde. Vervolgens kwamen de familieleden en andere rouwdragers, waaronder bijkans het geheele diplomatieke corps. Als bijzonderheden worden nog gemeld, dat de stoet meer dan een mijl lang was. De affuit, waaröp de kist stond, had ook bet stoffelijk overschot van den „Onbeken den Soldaat" vervoerd en was afkomstig van een batterij der Royal Horse Artillery, waarmede in den wereldoorlog het eerste Britsche schot werd gelost. Toen de stoet over de Mali trok, werden in James Park Saluutschoten gelost. Het paard van Haig, dat door hem in Frankrijk werd gebruikt, zal een plaats in de koninklijke stallen krijgen. Tot de slippendragers behoorden maar schalk Foch, maarschalk Pétain, generaal baron de Ceuninck, de veldmaarschalken Lord Methuen, Sir Clude Jaccbsen en Lord Cavan; voorts de admiraals Lord Jellicoe "i Lord Beatty, alsmede generaal Sir Ian Hamilton. Staking van metaalbewerkers te Berlijn. Gisteravond is een stemming onder de werktuigmakers die werkzaam zijn in de edrijven van den bond van Berlijnsche •netaalindustri» geëindigd. Bij deze stem ming werd ée twee-derde meerderheid, lie voor een staking noodzakelijk is, over schreden. De leiders willen de staking beden laten •ngaan. Het aantal werktuigmakers in Berlijn bedraagt ongeveer 5000 man. Sluiting van woningbureau*. Den laatsten tijd zijn bij bet centraal woningbureau der stad Berlijn een groot aantal klachten ingekomen nopens zekere particuliere „W ohnungsver mittlungsinstitu- ie", welker opdrachtgevers zich benadeeld L achtten. Deze klachten leidden tot een gemeen schappelijke actie van het centraal woning bureau en het hoofdbureau van politie, waarvan het gevolg is geweest, dat een dozijn dezer ondernemingen zijn gesloten. De leiders dezer bedrijven waren, zooals later bleek, bijna allen personen, die reeds meermalen met de gevangenis hadden kennis gemaakt. De crisis in den Dnütschen Landbouw. Rijkspresident Hindenburg heeft een de putatie ontvangen van den rijkslandbouw- e.a. boerenbonden, die verslag uitbracht omtrent den noodtoestand van den land bouw en voorstellen deden om daarin ver betering te brengen. Het proces-Barmat. Gisteren is het getuigenverhoor in het proces-Barmat, dat ruim een jaar geduurd heeft, gesloten. Maandag a.s. zal de Officier van Justitie met zijn requisitoir beginnen. Dit requisi toir zal vermoedelijk vier dagen duren. Ver volgens komen de veertien advocaten aan het woord. In de zitting van gisteren bood Julius Barmat aan, te bewijzen, dat hij 3 of 4 mil- lioen mark meer in het Duitsche bedrijfs leven gestoken heeft, dan hij aan credieten heeft opgenomen. Bovendien werd er een aantal brieven van prominente internationale politici voor gelezen, waarin gunstige beoordeelingen van Julius Barmat werden gegeven. DE REDE VAN POINCARE. De stabilisatie fot na de verkiezin gen uitgesteld, Gisteren heeft Poiacaré zijn uitvoerige rede beëindigd. Behalve een verklaring cn een rechtvaardiging der genomen maatre gelen bevatte zij cen explicatie van de re denen, waarom hij nog niet tot stabilisatie wil overgaan. Het uur daarvoor is nog niet gekomen. Men kan niet beneden den tegenwoordigen koers stabiliseeren, zonder de jenteniers nog meer te benadeclen. Maar ook stabi lisatie op de tegenwoordige waarde van den franc, brengt eindelooze moeilijkheden mee. Men moet dan de salarissen op deu coëfficiënt 5 brengen, de renteniers zulien aandringen op compensaties, daardoor zal het evenwicht der begrooting weer ver broken worden en alles moet opnieuw be gonnen worden. Daarom moet voorloopig alle» zoo blijven. Na de verkiezingen, zal de sieuwe Kamer deze vraagstukken op nieuw moeten in behandeling nemen en in- tusschen moet men niet rekenen op ver anderingen bij toovferslag, door aanneming van dezen of genen maatregel. Poicaré bestreed vervolgens, met name de socialistische oplossingen van een mas sieve consolidatie der vlottende schuld en cen kapitaalsheffing. In de middagzitting besprak hij daarna uitvoerig de wijzigingen in de belastingen aan te brengen, om deze billijker te maken, behandelde ten slotte den economischen toestand en legde den nadruk op de nood zakelijkheid de nationale productie te ont wikkelen. Voor zijn schitterende rede, werd hem aan het slot een ware ovatie gebracht. Na hem kwamen enkele sprekers aan het woord, waaronder vooral Blum van betee- kenis was. Hij stelde tegenover de opvat- fingen van Poincaré de socialistische. Daarna werd de bespreking tot Dinsdag middag verdaagd. Churchill over den toestand. Te Birmingham het woord voerende, zei- de de kanselier van de schatkist Winston Churchill, dat er nog nooit een jaar wa® geweest als verleden jaar, waarin zooveel menschen werk hadden en het werk zoo weinig door arbeidsconflicten was gestoord. Hij verklaarde, dat er dit jaar geen al gemeen» verkiezingen konden plaats heb ben, daar de kieswet ng niet was aangeno men en de nieuwe stemgerechtigden niet voor het voorjaar of den zomer van het vol gende jaar op de kiezerslijst konden komen. Sprekende over 's lands financiën zelde Churchill, dat deze door de algemeene sta king en de langdurige moeilijkheden in de mijnindustrie ernstig geleden hadden. Het verlies voor de schatkist had 80 millioen bedragen en de nationale rijkdom was er met 400 millioen door achteruit gegaan. Wat de uitgaver betrof, zeide Churchill, dat hij als hij in April a.s, zijn begrooting indiende, ietwat betere mededeelingen zou kunnen doen. De door de liberalen in over weging gegeven vermindering van 40 mil lioen voor land-, zee- en luchtmacht zou de veiligheid des lands in gevaar brengen. Nopens de geruchten omtrent een verla ging der inkomstenbelasting, zeide hij, dat voor den betaler van inkomstenbelasting de meeste hoop was gelegen in een verbete ring van het nationale crediet en in een conversie der reusachtige binnenlandsche schuld tot een gunstiger rentevoet. Als hij het geld beschikbaar bad, zou een stap in de richting van een verminde ring van den druk der plaatselijke belas tingen de financieele politiek van het hui dige parlement voltooien. Odessa door sneeuw en storm geteisterd. Geheel Odessa ligt onder de sneeuw. De verkeersmiddelen en het werk aan de ha- ROEMEENSCHE DIPLOMATIE. Het onderhoud van Tutulescu met Mussolini ven zijn stopgezet. Vele daken zijn ver nield en telegraafpalen omgevallen. Op zee heerscht een hevige storm. Het radiostation te Odessa ontving verzoeken om hulp van vele schepen, die door den storm werden verrast. 'betooger werd 'gedood en vfff poffHebeamb ten werdefi gekwetst. Zoo goed als alle win kels en Indische handelskantoren zijn ge sloten. i Te Lahór'e heeft de Mohammedaansche bond van den Puntsjab een draadlooze boodschajF'tiitgezonden om de leden der éommissie°évelkom te heeten, j Ook te Calcutta had een proteststaking plaats. Daar begon het schuim der achter buurten steenen te gooien naar bussen en tjrams. Do'poli tie kwam tusschen beide en herstelde-dé orde. Gepantserde auto's pa trouilleerde thans in de omgeving. Trams én bussen rijden onder politiebescherming. Overigens ziet de stad er uit als op een feestdag. Een nader bericht uit Madras meldt, dat door bet schieten der politie op de betoo- gers in het geheel twee personen gedood en 17 gewond zijn. Men is den toestand nog niet meester. De troepen zijn te hulp geroe pen. Het gepeupel liep te hoop voor het ge rechtshof, wierp met steenen naar de politie en viel de Europeanen aan, die perauto huis waarts keerden. Er werden daarbij twee auto's vernield. De commissie stapte gisteren te Bombay aan wal. De haven werd door een groote politiemacht bewaakt; relletjes bleven uit. In een onderhoud zeide Sir John Simon, dat de commissie bij haar aankomst te Delhi en na den toestand bestudeerd te hebben, een verklaring over de door haar te volgen ijedragslijn zal afleggen. „Wij zullen", aldus Sir John, „ons best doen om misverstan den op te heffen en alle redenen weg te pcmen voor de thans bestaande achter docht over ónze bedoelingen". 60 ct .75 ct 90 ct 75 ct Pilsoedski is na een korte vacantie in Galicië weer te Warschau aangekomen om zich rapport te laten uitbrengen om trent de vruchtelooze reis naar Moskou der beide Poolsche gedelegeerden en het geschil tusschen minister Zaleski en den Poolschen gezant te Moskou, Patek. Gebleken is, dat inderdaad het proces- Skalsky in deze aangelegenheid een groet te rol heeft gespeeld. Dat dit proces met gesloten deuren werd gevoerd, acht Zales ki een voldoende tegemoetkoming van Moskou, maar de gezant Patek kan zich bii deze opvatting niet aansluiten. Patek wist dan ook de onderhandelingen te ver hinderen, zoodat de beide heeren onver- richterzake naar Warschau moesten terug- keeren. De Italiaansche Volksvertegen woordiging. De fascistische groote raad heeft den de finitieven tekst van het wetsontwerp in zake de hervorming der volksvertegen woordiging goedgekeurd. Muur ingestort. E!f dooden. Dóór een onbekende oorzaak is een muur over een afstand van 100 meter inge stort. Acht hulzen werden grootendeels verwoest. Elf inlanders zijn om het leven gekomen. Twee Europeanen werden zwaar gewond. De Amerikaansche Koopvaar dijvloot, De aanneming door den Senaat, van het wetsontwerp inzake de koopvaardij, on danks het verzet van Coolidge, wordt in de Ver. Staten als een klap in het aangedicht van den president beschouwd. Het wetsontwerp, dat in een uitgave van 250 millioen dollars over een periode van vijftien jaar voorziet, Iaat de koopvaardij vloot, welke het eigendom van den Staat is, onder beheer van den Shipping Board, doch verbiedt den Board om een schip te verkoopen, tenzii daartoe met algemeene stemmen wordt besloten. Het machtigt den Board echter wel tot het vervangen van schepen, waarvoor het bedrag van 250 mil lioen is bestemd. President Coolidge was zoozeer tegen 't ontwerp gekant, omdat bij de regeerings- schepen aan particuliere maatschappijen wilde verkoopen, op grond van de in zijn Boodschap van December 1.1. uitgesproken overweging, dat „public operation" geen succes was geweest. Slechts 31 leden van den Senaat steunden hem. 23 republikeinen èn acht democraten. Het ontwerp gaat nu naar het Huis van Afgevaardigde#, waar het, naar wordt voor speld, meer moeite zal hebben om te wor den aangenomen. Een centrum van communis tische propaganda in Singa pore ontdekt. Te Singapore is een bureau ontdekt, dat wordt beschouwd de zetel te zijn van de communistische propaganda in Singapore en Oost-Indië. Vijf Chineezen, o.a, een vrouw, zijn ge arresteerd en een groote hoeveelheid com munistische literatuur is in beslag genomen. Het antwoord van Briand aan Stresemann inzake de buitenlandsche politiek. DE COMMISSIE-SIMON, Ongeregeldheden te Calcutta en Madras, Naast plaatselijke demonstraties door dat deel der bevolking, dat de commissie-Simon wil boycotten, werd ook een betooging ge houden te Madras, waar een twist ontstond tusschen twee tegenover elkaar staande par tijen, hetgeen leidde tot het werpen van projectielen over en weer. De politie, die tusschenbeide kwam, werd aangevallen en Belangstelling bij een huwelijk. Gisteren trad kapt. Michael Bowes-Lyon, broeder van de Hertogin van York, in het huwelijk met miss Cator, een vriendin der hertogin. De belangstelling van het publiek voor deze plechtigheid was zóó groot, dat in den vroegen ochtend reeds tal van vrou wen zjch hadden opgesteld voor de St. George'3 Kerk in Hannover Square om toch maar iets van het bruidspaar en de gasten te zien. Toen de limousine met den hertog en de hertogin van York voorreed, was de geest drift zoo geweldig, dat de politie de menigte niet meer tegen kon houden en er een hevig gedrang ontstond. Dechauffeur stopte om geen menschen te overrijden, van welke ge legenheid een groep kijklustigen gebruik maakten om op de treeplank van de auto te klimmen en de hertogin op overspannen wijze toe te juichen. Toen de plechtigheid gelindigd was, kon den de hertog en zijn gemalin hun auto'haast niet meer bereiken. Ongelukken vielen ge lukkig niet voor, Het bleef bij een paar ge broken paraplüie's! Brutale diefstaL Scotland Yard zoekt naar een chauffeur der Lanston Monotype Corporation Ltd. te Saefords, die een bedrag van 1800 Pd. St. stal onder de oogen van een gewapend es corte. Per vrachtauto bestuurd door den thans gezochte en waarin gewapende geleiders waren gezeten, werd een bedrag van 1800 Pd. St. in bankpapier en van 200 Pd. St. in zilver vervoerd. Het geld "was noodig voor de uitbetaling van loonen. Plotseling stond de auto stil en de chauf feur beweerde, dat de motor verderen dienst weigerde. De man begaf zich naar de woning van een in de buurt wonenden directeur der fabriek, keerde terug met een persónen-auto en deelde mede, dat hij last had. gekregen om alleen de reis met hetTpapférgeld voort te zetten, en. ïiet zil vergeld achter te laten onder de hoede van het eScorle. Dat zou later worden gehaald. Aldus geschiedde. De chauffeur kreeg de 1200' Pd. St. en reed daarmede weg. En nog wordt hij gezocht. De particuliere auto wetd 's avonds ergens in de buurt onbe heerd aangetroffen. Ongeluk in ©en schouwburg. In den pas gebouwden stadsschouwburg te Sonnenburg m Thuringen is even voor het begin der openingsvoorstelling een gedeel te der zoldering boven het tooneel naar omlaag gestort, een gedeelte van het decor meqsleepende. De voorstelling moest we gens gevaar voor een verdere instorting worden gestaakt Om paniek te voorkomen speelde het orkest, terwijl de bezoekers de zaal ontruimden ,de ouverture van Tannhauser. Dit hei land van den dollar. De vorige week js {e New York over leden de rohhonnair-staalmagnaat James W. Cprrlgan„ voornaamste aandeelhouder van de CorriganMcKindley Steel Com pany, e" eigenaar van de „New York World - bezit der aandeelen zijner 1 maatschappil, welke een kapitaal van 14 j millioen dollar^ heeft, js nu overgegaan in j handen van vier dames, o.a. de weduwe van den heer Corrigan. Dit is heel gewoon, ofschoon het toch ongewoon is. Hoe wordt echter de figuur van mrs- j orri^an, nader beschreven? Er wordt in du Amerikaansche bladen verteld dat mrs. Gorrigan een bewonderenswaar dige businesswoman is niet alleen, maar ook een goede gastvrouw, want verledcr iaar gaf zl' een 'eest, een Arabisch Nacht feest, waarop 140 gasten waren genoodi'L en dat baar meer dan 23.000 dollars kostte; Een goede aanbeveling inderdaad! De ziekte der olmen in België. De pogingen door den Belgischen bosch- i bouwkundigen dienst in het werk gestel: om de plaag, welke thans het heele lan- door, °P, er "e olmen heerscht, te bestrij den, blijken tot dusver nog tot geen be paald, resultaat te hebben geleid. Volger s de verklaringen van een deskundige zou de oorzaak vooral te zoeken zijn fn de ont aarding van den in België zeer veel voor komenden bastaardolm. De terugkeer tot het plaatsen van deiv echten inlandsehen olm, die echter vrij zeldzaam is geworden zou, naar sommige boschbouwkundigen meenen, heel wat practischer uitslagen opleveren dan de proefnemingen welke, tot dusver, op het gebied der bestrijding van de olmenziekte werden toegepast. Cocaïnehandeiaars gepakt. De correspondent te Parijs van de „Daily Telegraph" meldt aan zijn blad, dat te Parijs eenige cocaïnehandelaars zijn gear resteerd, die naar men gelooft, een groot deel van Z. W. Frankrijk van cocaïne voor zagen. Spoorwegdetectives hadden aan het sta tion Quai d'Orsay een aantal mannen op gemerkt, die daar op elkaar wachtten, even praatten en dan uiteen gingen. Een dezer mannen vonden zij in een der wacht kamers, met een pakje voor zich, waarin zij cocaïne vermoedden. Zij arresteerden hem en zagen hun vermoeden bevestigd De man bekende, dat de cocaïne ter waarde van 12.000 fr. die op hem bevonden was, hem door iemand was ter hand ge steld, wiens adres hij noemde. Door mid del van dien tweeden persoon kwam men een belangrijker persoon, directeur van een groote fabriek, op het spoor, die als bemiddelaar fungeerde voor den importeur de cocaïne, een Duitscher. Ten einde bel onderzoek niet te belemmeren, publiceert de politie geen namen. Een en ander brengt uit dat het gebruik van cocaïne ook in de provincie groote af metingen heeft aangenomen. Na zestien jaar hertrouwd. Dieudonné, wien onlangs na een verblijf van zestien jaar op het Duivelseiland, gratie is verleend, is een dezer dagen hertrouwd met zijn vrouw. Den dag na zijn veroordeeling raadde hij zijn vrouw aan echtscheiding te vragen, omdat zij vrij van hem, gemakkelijker een nieuw leven zou kunnen beginnen. Hoewèl van zijn onschuld overtuigd, volgde zij zijn raad, op. Zij hertrouwde echter nit en als koopvrouw te Parijs verdiende zij het le vensonderhoud voor haar zoon en zich zelf. Toen Dieudonné eenige maanden gele den uit zijn verbanningsoord te Marseille aankwam, wachtte zijn vrouw hem met den 20-jarigen zoon op. Daar zij voor de wet gescheiden waren, wenschten zij voor de tweede maal wettig te trouwen. De getuige van Dieudonné was Belbon, die zestien jaar geleden als jurylid het schuldig over hem uitsprak. Tentoonstelling van Katholiek© Kunst. Elk bezoeker zal zich de keurige tentoon stelling van Liturgische Kunst herinneren, welke in Augustus 1925 te Maastricht ge houden werd in de gewezen Kruisheerenkerk, ter gelegenheid van de Ned.-Belgische Litur gische Week aldaar. Kort 'nadien heeft zich een nationaal comité gevormd als Permanente Tentoon- stellingsraad („Petra"), teneinde op gezette tijden tentoonstelingen vna katholieke kunst te organiseeren. „Petra" heeft thans het comité, dat in 1925 de liturgische tentoonstelling te Maastricht inrichtte, uitgenoodigd wederom een expositie van kath. kunst te organisee ren ter gelegenheid van den aldaar te houden vierden NederlandScheh Kathölie-: kendag. Het comité heeft zich daartoe onder leiding van zijnen voorzitter, dr, Cas- sianus Hentzen O.F.M., en van zijn secreta ris, den heer Jos. A. Postmes, directeur van de Middelb. Kunstnijverheidsschool aldaar, ter beschikking gesteld en bereids van den Z.Ew. heer Brune, pastoor der O. L. Vr, Kerk, toestemming gekregen om als exposi tie-lokaal de beroemde kruisgang van dit oud-Romaansche monument te mogen ge bruiken. Geen bezoeker van den 4den Ned. Katho liekendag zal verzuimen deze tentoonstel ling, welke bijzonder belangrijk belooft te worden, te gaan bezichtigen. De EL R. O, zendt alleen uit over Huizen. (1840 M. na 6 uur J950 M.j Zondags, Morgenwijding van half negen tot half tien, om de 14 dagen (te beginnen a.s. Zondag). Kerkdienst van kwart over 10 tot 12 uur dm de 14 dagen, (te begin nen 15 Januari). Verder iederen Zondag van half 1 tot 5 uur en van kwart over 7 af den gehee- len avond. Vrijdags. Steeds van half 1 tot half 2. Van 34 uur en van kwart vóór 7 tot half 8. Dinsdags en Zaterdags. Alle uitzendingen op die dagen zijn van den K. R. O. ZONDAG s FEBRUARI. HILVERSUM, iq6o M. 13.30a.po Kamermuziek Mevr. Nora Born Dinkhuysen. Het Residentie strijk kwartet (Bram de Roo, ie viool. Sal. Rodriguez, 2e viooL Max L. Spier, alt. W. Wegerif, cello) J. R.,Gravelotte. piano. 2.002.30 Lezing door Dr. M. A. V. Weei Het misbruik van vreemde woorden in de Nederland- sche taal. 2.3a4.30 Populair orkestconcert o.l.v. Henri Zeldenrust. In elk nummer komt een solo voor van een of ander orkestinstrument, terwijl voor den iaanvang van elk nummer de aandacht van de luisteraars gevestigd zal worden op karakter, klank en eigenaardig heden van dit instrument. 6.00-—7.15 Dinermuziek door het Radio-Trio. 8.00 Pers- en sportber. 8.00 „Mignon/' opera in 3 bedr. van A. Thomas. Wilhelm Meister, L. v. Tulder. Lothario, Fi. v. Helvoirt Pet, Mignon, Greta Santhagens. Philine, Helene Cats. Fre- derik, Betty v. d. Bosch—Schmidt. Laerte, K. Mo- nasch. Jarno, M. v. Reen. Versterkte Omroep-orkest. Algem. voorber. Chris de Vos. HUIZEN, 1950 M. (tusschen 4 en 6 uur 1840 M.) 8.30— 9.30 K.R.O. Morgenwijding. Spr. L. J. v. d. Brink JaM De weg, de waarheid en het leven. Muziek en zang. 12.301.30 Lunchmuziek door het K.R.O.-trio. P. Ltistenhouwer, piano. H. Scholl, viool. C. Hendriks, cello. 1.302.15 Verteluurtje voor kinderen door een catechechist van Huize „Betfaanie," te Bloemendaal. 2.304.00 Aansluiting van „ArtIs" te Amsterdam, Condcert o.l.v. F. v. Diepenbeek. (K.R.O.) 4.00— 5.00 K.R.O. Ziekenlof uit Bloemendaal. 5.00—5.30 Apologie door den heer W. Arts. 8.00 K.R.O. Concert ter gelegenh. v. h. 4c jaarfeest v. h. R.K. Strijkorkest „Stephan Par tos". Dir. M. v. d. Endè. Mevr. M. Bouw meester, sopraan'. Jules Moes, tenor. v. d. Ploeg, bariton. Spr. L. Janssens Czn. tp Tilburg, voorz. Kath- Jonge Werkgeversvereeniging, lid v. d. Gemeenteraad en lid v. d. Prov. Staten in Noord-Brabant. 10.301 Persbsr. 10.45 Epiloog o.l.v. Jos. Pickers. DAVENTRY, 1600 M. 3.50 Concert door de militaire kapel. W. Davis, mezzo 90praan. 5.20 Pianoconcert door Harriet Cohen. 5.40—5-50 Vertellingen u.h. Oude Testament. 8.30 Studio-Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert. Het Raclio-orkest en G. Lenghi, tenor, Th Bates, bariton, 10.50 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS," 1750 M. 12.20 Reli* gieuse muziek'en causerie. 1.052.10 Orkestconcerté 4.505.30 Dansmuziek. 9.05—11.20 Concert. Jazzband Mario Cazes. LANGENBERG, 4Ö9 8.209.20 Morgenwijding Ketfkkcor St. Ktinïbert. 11.20—12.2,o Orgelconcert. 12.201.59 Orkestconcert. 2.35—3.40 FoetbaP» wedstrijd om de D.F.B.-bokaal. 4.20—5.50 Car- nevalszïtting. 6.106.35 Dansles van Walter Carlos.' 6.50 „Adrienne," operette in 3 acten van Goetze*- Daarna tot 11.20 Dansmuziek. KOtflGSWUSTERHAUSEN f350 M. (ZEESEN). 8.20 Morgenwijding. 10.50 Concert. Philharm. Blaas- orkest. .3.505.20 Orkestconcert. 7.50 Variété. Koor, orkest en vocale solisten. 9.5011.50 Dans muziek. HAMBURG, 395 M. 8.35 Morgenwijding. 10.5a Morgenconcert, Orkest. 12.25 Concert. 1.33 Orkestconcert. 2.35 Voetbalwedstrijd oni de D.F.B.- bckaai. 4.50 Orkestconcert. 7.20' Vroolijke avond* 10.5011.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 3.205.20 Populair orkestconcert, 8.35—10.35 Orkestconcert. fïot jVó'ciïi-ssïe in /ïactio. MAANDAG 6 FEBRUARI. HILVERSUM, 1060 M. 12.00 Politieber. 13,35— 2.00 Lunchmuziek door het Radio-Trio. 4.40—5.53 Kinderuurtje o.l.v. Mevr. Ant. v. Dijk. 6.007.15 Dinermuziek door het Radio-Trio. 7.157.45 Engel- sche les voor beginneers. 7.45 Politieber, 8.00 Concert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. F, Helman, viool. Egb. Veen a.d. vleugel. 0.15—9.45 gDr. B. Premsela: Humor in de Geneeskunde. 9.45 Voortzetting van het Concert. L-e Grand Opera. Öpera- jKuikiek. 10.15' Persbcp. Xö .30 Voortzetting concert, ijLCs ^boüffeS par isiens. HUIZEN. 185,0 M. Na 6 uur, j950 M. 12.301.45 •Orgelconcert door Egb. A. Vos te Amsterdam. 4.00 5.00 Ziêkenuurtjé NX.R.V. door Ds. Jongeleen. ID.157.00 Causerie door Ds. v. Nes te 's Hage: Geeste lijke stroomingen onder de Joden. N.Q.R.V. 7.09—7.30 Engelsche conversatieles. 7.30 N.C.R.V. Concert te Vcenendaal.'Spr.: Mr. J. J. P. C. v. Kuyk. Burgem. v. Veenendaal. P, A- v. Stempvoort, voorz. N.C.R.V. Afd. Veenendaal. Muziekver. „D.S.", dir. F. de Goey. Chr, Gem. zangver. „Excelsior," dir. E.- Neüterman Tr, bestaande uit: F. de Goy, piano. Mej. Lies Lentelink viool. J. v. d, Wess, cello. DAVENTRY, x 600 M. "10,35 Korte Kérkdiena 11.20 Daventr - kwartet. —u 12.20 Het piano kwarteten solisten (sopraan, alt). 1.203^20 Orgelconcert. 2.50 Causerie. 3.20 Concert. 3.35 Historische causerie, 3.40 Concert. 3-5o Solistencbncert (viool mezzo sopraan). 4.30 Orkestconcert. 5.20 Lezing j>-35 Kinderuurtje, -r 6.20 Dansmuziek. 6.35* Lezmg. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuz-ek. 7.20 Dram. cr tiek. 7-35 Orgelsonates van Mendels sohn. 7.45 Duitsche les. 8.05 Vaudeville. Zang en muziek. 9*20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: An Indian Impression. 9»5ó Nieuwsber. 9.55 Kamermuziek. K Long, piano. H. Heyner; bariton. Het „London Wind Quintet." R. Murciue, fluit. H. Hal stead, hobo* H. Dra per, clarinet. F. Wood, fagot. A. Brain, hoorn. 11.20 —12.20 Dansmuziek. PARYS „RADÏOePARIS," 1750 M. 10.50— jx.00 Concert. 12.50—2.10 Klassieke kwartetten. 4.05 5.05 L tteraire en muzik. matinee.- 8.5011.29 MLo- hengrin," selectie, Wagner. LANGENBERG, 469 M. 12.251.50 Orkest concert. 5,206.20 Kamermuziek (sopraan, piano). 7.35 j,Dr. Funkius," vroolijk- hoorspel van A. Auerbach. Daarna tot 11.30 Dansmuziek. KONIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (ZEESEN). 11.207.05 Lezingen en lessen. 8.35 Orkestconcert. J. Schwarz, piano. Orkest o.l.v. Seidler,-Winkler. 9.50—11.50 Orkestconcert. Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 4.35 Orkestconcert. 5.15 Ör- kestconcert. 6.20 Concert. Orkest en solisten. 8.20 Ooncert o.l.v, Hr. Seeker. Met medew. v. solisten. BRUSSEL, 509 M. 5.206.20 Orkestconcert. 8.35 Orkestconcert. 9.3510.35 Fragmenten van de opera- coinique „Les Noces de Jeannette." VAKKUNDIG RADIO-MOORS ADRES Komcgstraat 27 Telefoon 146Ö9 Haarlem Een zuivere zeep als de beroemde Franscbe Gadum- zeep is onontbeerlijk voor de verzorging van de huid. Daar zij bovendien tot het laatste snippertje hard blijft is de Cadum- zeep zeer voordeelig in het gebruik, men doet er twee maal zoo lang mee als met elke andere zeep. Om het kampioenschap van Parijs. gesp, pnt Fabre 3 5 De Jongh 3 4 Serf 2 3 Dumont Fils 2 2 Bélard 3 2 Sonier 2 1 Si gal 3 1 NAAR HET ENGELSCH. 51 Ik ben zoo vrij hierheen te komen, Miss Ilayden, omdat men mij zeide, dat Mr Wynton hier was. Barry kwam naar voren om haar een band te gever., maar tót zijn verwondering hield Lottie haar hand terug. Menschen van uw soort geef ik geen hand, Mr. Wynton, zeide Bij deze onbeschaamd!: «M, als een don derslag bij helderen hemel, staarden Sir Felix, Barry en Kate haar met groote ver bazing aan. Carrasford deed een paar stap pen, zoodat hij met zijn rug naar het licht stond en men zijn gelaat niet zoo goed kon zien. Wat.... wat bedoel je toch, Lottie, vroeg Barry ernstig. ik wil u verzoeken mij op gepaste wijze sv. te rare' en. Ik wil verzoeken tot mij L srreken, Z'oals u tegen iedere andere lame zoudt spreken. Het spijt me, zei Barry en fronste zijn wenkbrauwen. Hij begreep dat hij haar op de een of andere wijze beleedigd had, en vroeg zich verwonderd af, wat hij toch wel had gedaan. O, wat is het toch, zeide Kate angstig en legde haar hand op Lottie's arm. Lottie duwde haar hand weg en Kate zeide: Neem mij toch niet kwalijk, maar u doet ons allen zoo schrikken. Gaat u niet zitten? Ga toch zitten en zeg ons wat er gebeurd is! Carrasford schoof een stoel naar voren maar Lottie hem met vreemden blik aan ziende ging zitten ver van de anderen ver wijderd cn zag hen aan. Ik wil hier geen scene maken, zeide ze, maar ik wil Mr. Wynton spreken. Nu ik zei, dat ook gij allen met hem bevriend zijt, zal ik het hem zeggen, waar ge bij zijt, opdat ge vreet, wie hij is. Ze gingen zitten, alleen Barry, die Lot tie nauwkeurig opnam, bleef ernstig er zelfbewust staan. Carrasford leunde nog steeds tegen het venster, met zijn rug naar het licht. Sir Felix, die het gauw op zijn zenuwen kreeg, daar hij altijd bang was, dat men zijn geheim ontdekt had, bewoog zich onrustig op zijn stoel heen en weer. Kate vestigde hare oogen op het vertoornde ge laat van Lottie. U weet, zeide Lottie, hoe 'k met Mr. Wyntpn kennis maakte. Natuurlijk was ik hem zeer dankbaar en meenend, dat hij een gentleman was, werden wij vrienden... onthoudt dat, alleen maar vrienden, niets meer! voegde ze er aan toe en met toorni- gen blik zag ze de kamer rond. Nooit be- teekenden we ineer voor elkaar, wat ol de anderen ook zeggen of denken. Ik hed beter op mijn hoede moeten zijn, ik had moeten bedenken, dat ik niets van heir wist. Zeg eens op, wat weet u van hem, vroeg ze aan Kate. Kate kreeg een kleur, maar zeide niets. Zie je wel, riep ze triomfantelijk uit Jullie weten niet, waar hij vandaan komt wat of hij doet, behrlve dan wat hij u zelf verteld heeft, en dat is maar heel weinig, geloof ik. Sir Felix was een gentleman; de man die door die kleine dame werd aangevallen was zijn gast, was zijn vriend. Ofschoon bir Felix graag aan deze pijnlijke situatie een einde had gemaakt, achtte hij het toch zijn plicht zijn vriend te verdedigen. Hoor eens Miss Lane, zeide hij zenuw achtig, wij hebben in het geheel niets op Mr. Wynton aan te merken. Wij weten, dat hij een gentleman is en van zeer goeda huize. Barry gaf Sir Felix een wenk te zwijgen. Laat ons luisteren naar wat Miss Lane ons heeft te zeggen, zeide hij: en Sir Felix zonk weer terug in zijn fauteuil. Nou, u kent hem misschien beter dan ilc. We zullen zien, zei Lottie. Maar ik zou wel eèns willen weten, wat voor recht Mr. Wynton heeft, om mij een geschenk te geven. Barry Wynton glimlachte en even zag zijn gelaat nunv-er streng. Gistermorgen had hij voor Lottie als aandenken een mooie, ta melijk dure broche gekocht. Hij had haar deze willen zenden, maar had 't vergeten, ofschoon hij de broche reeds had ingepakt en geadresseerd. Hij meende nu dat zijn hospita het pakje had zien liggen en het naar het postkantoor gebracht had. Kom nou, Lottie.... Miss L ane, zeide hij prdtesteerend. IJ bent heusch niet be- leedigp». a 'k.... een vreemdeling zoo als u'£®JÖ' een klein aandenken zond uit dankbaarheid. Lcttfé was geheel uit het veld geslagen, door"d'at ,z° noemde zijn onbeschaamdheid. Een klein...,! riep ze uit. U noemt het eèft klein aandenken. Nou, ik moet u zeggeb, Mr. Wynton, dat u zeer verwaand bent! kunt u mij ook zeggen, hoe u aan W,geschenk komt? Barrv za? haar ernstig aan, en vroeg zich vérWÖjt^er^ a^« waarom ze toch zoo kwaad was drlt hij haar een klein cadeautje had gegeVEn terwijl andere mannen haar dikwijl; toch K'ècl duurdere geschenken hadden gc- schp??k®i ze nog veel minder kende dan hem. IfPheb het natuurlijk gekocht, zei hij O, nfl %egrijp ik uw verontwaardiging. U jjieer.t, dat het een te kostbaar geschenk was voor mijn beurs, meer dan u van mij mocht aannemen, Lottie scheen met stomheid geslagen door zijn groote kalmte en onbeschaamdheid. U weet zich goed te verdedigen, zeide ze spottend en knikte hem goedkeurend toq. U bent er nog een van den ouden stempel, merk ik. Maar u zult er niet zoo genadig afkomen als u wel denkt, Mr. Wynton. U zegt het gekocht te hebben. Waar hebt u het gekocht? Ik heb het bij.... Barry noemde een bekende juweiiersfirma. Dat is een gemeene leugen! zeide Lot tie. Ze hebben het u niet verkocht. Ze kun nen het u niet verkocht hebben, ze hebben het ding zelts nooit gezien. Barry kreeg een kleur, maakte zich niet boos en antwoordde kalm: Er moet een misvesrtand plaats gehad hebben. U moet u op ce een of andere wijze beslist vergissen, Miss Lane. Ik kan mij niet voorstellen, waarom u er toch zoo door beleedigd bent. Wel kan ik u zeggen, dat ik u niet in het minst heb willen beleedigen of uwe gevoelens kwetsen,... Dat weet ik ,viel Lotte hem in de rede, U dacht, omdat ik Lottie Lane was, maar een gewone zangeres in het Frivoliiy thea ter, dat u mij ongestraft kon beleedigen. Daarin hebt u zich dus vergist. Ik ben een vrouw, en heb in ieder geval evenveel zelf respect als iedere andere vrouw, die u kent, Dit was te veel voor Kate. Ze stond op, ging naar' het vertoornde meisje en legde haar hand op haar schouder. .9' ^e^s'ei fluisterde ze. Is het nood zakelijk.... wij allen weten.... Maar Lottie, ofschoon ze even beefde toen het mooie, sympathieke meisje haar aanraakte, was niet tevreden gesteld. U wacht, zeide ze, zonder Kate aan te zien. U wacht, totdat ik alles heb verteld. Ja, ik zal u toonen, wie hij is, want hij is niet degene, waarvoor Sir Felix en u allen hem houden. Hij kan een gentleman zijp van goede huize, maar op de eerste plaats toch is hij een schurk. Hij noemt het een „klein geschenk." Wat denkt u er van? Bij deze woorden haalde ze het doosje waarin het halssnoer zat, uit haar taschje en wierp het op een tafel naast haar. Al-' len keken ernaar, maar niemand waagde het het doosje aan te raken. Lottie maakte het doosje open, haalde het halssnoer eruit en slingerde het op tafel, Hier heb je het „kleine" geschenk! zeide ze met heesche lach. U kunt na tuurlijk niet raden, waarom hij mij dit zond.. Ik zal het u zeggen. Ik schaam mij er niet voor. Er is, slechts een verkla ring mogelijk. Mr. Wynton is evenals alle mannen, en ze zag woédend naar Sir Felix en den man bij het raam, zeer verwaand. Ik denk, dat hij mij heeft willen troosten voor.voor. Kate 'zag Barry met groote oogen aan. Het volgend oogenb'ik keek ze naar het prachtig schitterende halssnoer. (Wortlï vervolgcL}

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10