DE BEGRAFENIS VAN PROF. DR. H. A. LORENTZ. Amsterdamsche Beurs NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Derde blad. Donderdag 9 Febr. 1928 GROOTE BELANGSTELLING VAN AUTORITEITEN EN PUBLIEK DE KLOKKEN LUIDEN - DE STRATEN IN ROUW Z. K. H. Prins Hendrik bracht gisteren aan de weduwe Lorentz een bzoek van rouwbeklag SPORT EN WEDSTRIJDEN. Om het Kampioenschap van Haarlem Clubcompetitie le klas van het District H. en O. van den Ned. R. K. Dambond Junioren-Competitie District Leiden District Haarlem e Omstreken van den D. H. V. B. De Zuid-Afrikanen winnen de 5de Test Match ice 72 b Het vertrek van het sterfhuis De rouwstoet op de" Groote Markt Op indrukwekkende wijze en onder over- groote belangstelling is heden op de Oude Algemeene Begraafplaats te Haarlem het stoffelijk overschot van Prof. H. A. Lorentz aan den schooi dei aarde toevertrouwd. Geheel Haarlem de bevolking zoowel als het gemeentebestuur scheen deze uit vaart als een wereldgebeurtenis te beleven. Niet alleen waren zeei veel vertegen woordigers der Wetenschap uit binnen- en buitenland naar Haarlem gekomen, maar de groote roep. die rond deze doode is ontstaan, had ook vele nieuwsgierigen naar Haarlem gelokt, zoodat hel ai vroeg in den morgen Engs den geheelen weg, die de rouwstoet volgen zou, druk, op sommige punten zeer druk was. Door de Haarlemsche politie waren bij zondere maatregelen getroffen, om in de straten en op de begraafplaats de grootst mogelijke orde te verzekeren. Langs den geheelen weg. Julianastraat, Plein. Groote Houtstraat, Smedestraat Kruis straat, Kruisweg Kennemerpléin, Schoter- weg, brandden de straatlantaarns en waren met rouwflours omhuld Van alle huizen in deze drukke winkelstraten waren de gor dijnen neergelaten toen de stoet voorbij trok. Van het Stadhuis aan de Groote Markt woei de vlag halfstok evenals van het ge bouw der Hollandsche Maatschappij van Wetenschappen aan het Spaarne, waarvan Prof. Lorentz secretaris was. Tijdens de uit vaart bimbamde de z i* brandklok der Groote of Sint Bavokerb op de Groote Markt en luidden de klokken van alle kei ken in Haarlem. Het was een indrukwekkend gebeuren, dat voor wie er getuigen van waren, onvergete lijk moet zijn geweest. Tegen 11 uur, het uur van opstelling van den lijkstoet, heerschte er in de nabijheid van het sterfhuis aan de Julianastraat een ongekende drukte. Velen hadden zich daar verzameld, om getuigen te mogen zijn van den laatsten uittocht van den grooten ge leerde. Prof Lorentz is grafwaarts gedragen, on der belangstelling van gansch Haarlem. Terwijl het gemeentebestuur het verlies dat Haarlem heeft geleden, toonde te be grijpen, en den weg, dien de begrafenis stoet zou volgen, in het zwart der rouw stelde, waren door de burgerij op vele plaatsen de gordijnen van huizen en win- kens neergelaten en woei de vlag halfstok. Bij het sterfhuis stond lang voor het uur van vertrek een talrijk publiek. Hoewel po- litie-agenten bedrijvig heen en weer liepen en de persfotografen als altijd ir, voortdu rende actie waren om het beste plaatsje te zoeken, heerschte in de Julianastraat een indrukwekkende stilte: er werd slechts ge dempt gesproken. Het publiek, dat bij soort gelijke gelegenheden dikwijls meer komt om te kijken en onverschillig lacht en spreekt, was blijkbaar onder den indruk dat een groote doode werd uitgedragen. Zoo werd van particuliere en officieele zijde (de vlag van alle openbare gebouwen woei halfstok), deelneming in het overlijden van prof: Lorentz getoond. Circa 11 uur. toen de bloemstukken in het daarvoor bestemde rijtuig waren ge legd. werd de eikenhouten kist in den lijk wagen gedragen. Tegelijk begon de klok der kathedraal „St. Bavo",, die het dichtst bij het sterfhuis is gelegen, te luiden. In het eerste volgrijtuig was de vertegen- wordiger van H. M de Koningin gezeten, jhr. Boreel van Hogelanden, in het tweede jhr Termytelen, als vertegenwoordiger van Z. K. H. Prins Hendrik; in het derde rijtuig namen mevrouw de weduwe Lorentz en haar zoon plaats. Daarna volgden de vele vertegenwoordigers van wetenschappelijke instellingen, professoren. buitenlandsehe geleerden enz. De verschillende personen teekenden wel den roem. dien prof. Lorentz in geheel Europa door zijn wetenschap heeft verkregen: achter zijn lijkbaar volgden ver tegenwoordigers van het hoogste gezag in Nederland, afgevaardigden van weten schappelijke lichamen, professoren uit het buitenland, wier naam overal bekend en beroemd is, geleerden met een wereldnaam als madame Curie en professor Einstein. Langs dichte rijen menschen, die het hoofd ontblootten als de lijkwagen voorbijging, ter wijl de klokken der stad, geleid door de klok van de Groote Kerk op de Markt, den groo ten doode uitgeleide deden, trok de stoet over het Plein en door de Groote Houtstraat naar de Markt, waar vóór het stadhuis door het gemeentebestuur een laatste stille hulde aan prof. Lorentz werd gebracht. Wethouder Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen hechtte als waarnemend burgemeester (de burgemeester volgde in een der rijtuigen den stoet) een krans aan den lijkwagen; wethouder mr. M. Slingenberg, de secretaris mr. Th. Wesstra en enkele hoofdambtenaren waren hierbij tegenwoordig. De politie zorgde dat de stoet onbelem merd den weg kon volgen. Het leven dei- stad stond stil waar prof. Lorentz voorbij ging, gedragen naar zijn laatste rustplaats. Alle verkeer was stopgezet; de tram reed niet vanaf 11 uur en agenten reden den lijkstoet vooruit, om het verkeer uit de zij straten stop te zetten. Overal langs den weg was de belangstel ling van het publiek groot, tot bij den Scho- terweg en de Kleverlaan, waar bij den in gang van het kerkhof een dichte massa de aankomst van den' lijkstoet wachtte. Zoo is prof. Lorentz uitgeleide naar zijn graf gedaan door geheel Haarlem. Ruim kwart over 11 was men met de op stelling van den stoet gereed. Vijftien volg koetsen reden in den stoet. In het eerste rijtuig was gezeten Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelanden,' Kamerheer m buitengewonen dienst bij H. M. de Ko ningin, vertegenwoordigende H. M. de Ko ningin; in het tweede rijtuig de heer J. W. Termijtelen, vertegenwoordigende Z. K. H. den Prins. Dan volgde een vijftal rijtuigen, waarin de familie gezeten was. Verder reden in den stoet mede Jhr. Mr. dr. N. C. de Gijselaar, president-curator der rijksuniversiteit te Leiden, Jhr. Mr. dr. A. Röell, voorzitter der Hollandsche Maatschap pij der Wetenschappen, J. A. Fontein, presi dent-directeur van Teyler's Stichting te Haarlem, C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, prof. dr. F. A. F. C. Went, voor zitter der Koninklijke Academie van We tenschappen te Amsterdam, J; Destrée, lid van de Comm. Int. de Coop. Intell., mevr. de wed. prof. H. Kamerlingh Onnes, Leiden, Ch. Léfébure, van het Institut Solvay te Brussel, mevrouw Curie, te Parijs, prof. dr. A. J. Wensinck, rector magnificus van de Rijksuniversiteit te Leiden, prof. dr. H. Haga, van de Rijksuniversiteit te Groningen prof. dr. P. Ehrenfest, van de Rijksuniversi teit te Leiden, prof. dr. P. Zeeman, te Am sterdam, prof. Jhr. mr. W. J. M. van Eijsin- ga, secretaris van den Senaat der Rijksuni versiteit te Leiden, dr. A. A3. S. Sluyter- man, arts te Haarlem, prof. dr. W. v. d Woude, leeraar der natuurkundige faculteit van de Rijksuniversiteit te Leiden, prof. dr. A. Einstein, te Berlijn, prof. dr. B. Brou wer, secretaris van de Kon. Academie van Wetenschappen te Amsterdam, prof. dr. W. Kuenen, te Leiden, prof. Rutherford, uit Cambridge, prof. A. D. Fokker, Conservator van Teyler's Stichting Natuurkundig Labo ratorium te Haarlem, Ir. J. Th. Thijsse, in genieur bij de Zuiderzeewerken, oud-secre taris van de commissie hooge waterstanden in verband met de afsluiting der Zuiderzee prof. Langevin, uit Parijs, Ir. W. C. G. H van Mourik Broekman der Schimmel Schuur man van Outeren Stichting te Haarlem, prof dr. G. C. van Walsem, Haarlem, prof. L. M R. Rutten, voorzitter van het Prov Utrechtsch Genootschap te Utrecht. In een apart rijtuig werd in den stoet de schat van bloemstukken medegevoerd, welke van alle kanten waren toegezonden. Op de Groote Markt nam de stoet zijn weg langs het stadhuis. Voor het stadhuis werd eenige oogenblikken stil gehouden. Namens het gemeentebestuur werd hier door den waarnemend burgemeester, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, een krans aan den lijkwagen gehecht, waarna de stoet zijn weg vervolgde. Op het Kerkhof. Behalve de autoriteiten, die in den stoet meereden, waren op de begraafplaats alsnog aanwezig de volgende autoriteiten. Hunne Excellenties Jhr. Mr. D. J. de C*r, Minister President; Mr. H. v. der Ve^e, Minister van Waterstaat; Jhr. Mr F. Bee- laerts van Blokland. Minister van Buiten landsehe zaken- Mi- M. A. M. Waszink, Minister van Ondeiwüs; Mr. Dr. J. Donner, Minister van Justitie; de oud-Ministers V. II. Rutgers; Dr. C. Lely. oud-Minister van Waterstaat, voorzitter van den Zuiderzee- raad en lid van het Curatorium der Techni sche Hoogeschooi te Delft. i De Universiteit van Amsterdam was ver- j tegenwoordigd door den Voorzitter en den Secretaris van de Faculteit der Wis- en Natuurkunde, resp. Prof. J. C. H. de Meyere i en Prof. P. v. der Wielen. De Groningsche Universiteit was verte-1 genwoordigd door Prof. H. J. Backer en Prof. F. Zernike, Voorzitter en Secretaris der faculteit van de Wiskunde. I De Utrechtsche Universiteit was verte genwoordigd door Dr. F. A. C. van Lynden van Sandenburg en de professoren E. Cohen. G. W. Kernkamp, H. Vening Meinesz, L. S. Ornstein. Van de Hoogeschooi te Delft waren aan wezig Jhr. Ir. Texeira de Mattos en ïr. «f. F. de Vogel. De onderwijsraad was vertegenwoordigd door den voorzitter, Prof. B. Zeeman, uit Groningen, en door het lid van de eerste afdeeling van den Raad, prof. ir. J. C. Dyx- hoorn, uit Delft. De Ccmmissie voor Intellec- tueele Samenwerking van den Volkenbond door Z. E. oud-minister Destree. Het Ba- taafsch Genootschap der proefondervinde lijke wijsbegeerte, te Rotterdam, door dr. De Haas. De Nsderlandsche-Amerikaansche fundatie, door den heer W. Westerman. De Ncdsrlandsche Chemische Vereeniging, door prof. Olivier en dr. Donk. De Teyler-Stichting te Haarlem, door mr. A. V/. Thöne, Vincent Loosjes en J. C. Tadema, en H. Buisman, Conservator van het Teyler Museum. De Sociëteit „Trou moet Blijcken", door den gen.-maj.-tit. Smit. Verder waren nog vertegenwoordigd de Studentenvereemging „St. Augustinus", te Leiden, de „U. S. A.". te Utrecht. Het be stuur van de Natuur-Wetenschappelijke Stu dentenvereemging. Het bestuur der afdee ling Haarlem van de Maatschappij van Geneeskunst. De Ncderlandsche Maatschappij van Nijverheid en Handel. Verder merkten wij nog op o. m. mr. J. B. Bomans, lid van de Tweede Kamer: Jhr. mr. D. E. van Lenncp, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland: de heer W. F. Stoel, hoofdingenieur van den Rijkswater staat in den Haag, en secretaris van de Zuiderzee-commissie „Lorentz", de heeren Wouter Nijhoff, uitgever; C. F. Stork, In dustrieel te Hengelo: ir. B. H. Tromp, van de vakafdeeling van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs te Delft, ds professoren E. Dubois, C. Feldman, en Van Gulik, H. Kruy- ver, G. D. Gratama, het College van B. en W. te Haarlem. Nog waren aanwezig prof. Casimir, den Haag; de hssr Rahusen, waarnemend con sul der Nederlanden te Haarlem, Alfred Zimmern, onder-directeur van het Instituut voor Intellectueele Samenwerking en Baron De Vos van Steenwijk, eveneens van dat Instituut; mej. Van Dorp, prof. Van Wijk en de heer Ternisulen, namens de Com missie voor Intellectueele Samenwerking in Nederland; de Groningsche professoren Jae ger en Coster. Op de begraafplaats heerschte groote drukte. Vele belangstellenden waren opge gaan om den doode de laatste eer te bewij zen. De politie had hier goede maatregelen getroffen. Reeds lang voor het vastgestelde uur der begrafenis stonden op de Kleverlaan nabij de begraafplaats honderden belangstellen den, welk aantal op de begraafplaats veel en veel grooter was. Kort na twaalf uur kwam de stoet op de begraafplaats aan. Nadat de lijkkist in de groeve was neer gelaten, trad prof. Ehrenfest als eerste spreker naar voren. PROF. EHRENFEST. De familie heeft mij verzocht, aldus deze spr., als eenige spreker uit Nederland het woord te voeren. Ik had aan dien wensch gevolg te geven, niet alleen uit naam van de Academie van Wetenschappen en uit naam van den Senaat der Leidsche Universiteit maar ook van alle lichamen en vereenigin- gen die hier vertegenwoordigd zijn. Vanwaar aan dit graf dit verheffend ge voel van zekerheid? Het vaderland en de wereld heeft Lorentz een eervolle plaats toegewezen en schonken hem groote eerbe wijzen, waardeering, begeleid door oprechte liefde. Toch moeten wij dieper zoeken naar de bron onzer zekerheid. De onderzoeker Lorentz, de leermeester; schoon is wat hij in zijn wetenschap ver mocht te vinden en te volbrengen, in de na tuurkunde, die hij zoo lief had. Hij zet het werk der grootste meesters voort, zijn schep pingen overbruggen breede kloven in de na tuurkundige theorieën der 19e eeuw, zoodat wij een klassieken, afgeronden vorm krijgen Zijn scherp-kritische geest streeft naar de uiterste eerlijkheid, scheidt scherp 't voltooi de van 't onvoltooide, wijst met nadruk op wat nog raadselachtig is. Zijn werk wordt een vast fundament en een levende bron voor 't onderzoek der jongeren. De geschriften en leerboeken van Lorentz geven het beeld van een werkplaats, met groote ramen en van 'n opwekkenden och tendzon doorstraald. Eenvoudige, liefst het eenvoudigste werktuig gebruikt hij bij ziJn werk, maar ook nieuwe en preciess, blinkend van dagelijksch gebruik. Hij toont ons welke van Huygens zijn, welke van Fresnel en daar om moeten wij wel gissen, dat zoo menig ander door hem is uitgevonden en vervaar digd. Dat zegt de meester niet, da meester met zijn donkere oogen en fijnsprekenden glimlach. Wij verliezen dieper in de beschouwing van het beeld van dezen man. in de be schouwing dezer zoo volkomen gerijpte har monie. In iedere levensuiting openbaart hij zijn heele persoonlijkheid. Wij kunnen niet meer lijn van lijn seheiden. Waar scheidt zich in de ironie van zijn glimlach de stilte der ontroering? In zijn werk, in zijn leven vermogen wij niet meer te scheiden de liefde van de trouwe plichtsvervulling, lo rentz was trouw! Hij grijpt ons in 't ge weten. In zuiverheid moeten wij ons bes; doen in ons onderzoek near grootste klaar heid streven, ons best doen, dienend m liefde, in opgewektheid. Spr. schetste de trouw van prof. Lorentz. Hij geniet van de schoonheid van Californ13 en van de Alpen, maar hij gevoelde ®ch thuis op de Veluwe en in de duinen, op de grachten en in het Leidsche Academiege bouw. Lorentz met zijn ontvankelijken geest was trouw aan zich zelf, hij had ont^ voor de persoonlijkheid van zijn medemensen. Tegen heerschzucht, dwang en sluwheid verzette hij zich. Tegenover die vijanden van menschenwaarde verloor hü zijn kalm te. Hij spoort aan tot verdraagzaamheid, hij wil ook steeds zijn helper in den nood. Ten slotte sprak spr. woorden van troost tot de familieleden van den docde en zeide, dat het hun tot zegen zou strekken, te loe ren verstaan het leven van Lorentz. Toespraak prof. Rutherford. Namens de Royal Academy en de Brit- sche wetenschap spreekt prof. Rutherford, die bewondering hebben voor den grooten prof. Lorentz. Spr. voldoet met genoegen aan dit verzoek. Prof. Lorentz sympathi seerde met de Britsche wetenschap. Hij was een der grootste nationale geleerden, die een vast fundament legde voor de weten schappelijke wereld. Wij zijn allen bewust, van de grootheid van Lorentz, groot van karakter, groot als mensch en die zooveel bijdroeg tot de wetenschap. Het was een genot en een eer hem te ontmoeten, dezen man met zijn warmvoelend hart. Zijn per soonlijkheid' heeft bijgedragen tot alge meene verbroedering. Zijn nagedachtenis zal in eere blijven bij zijn vrienden in alle landen en bü alle volken, zijn nagedachte nis zal eeuwig blijven voortleven. Hij was een groot burger, een wegbereider naar een nieuwe wereld Spr. memoreert, wat Lorentz gedaan heeft tijdens den oor log voor de uitgewekenen. Hij heeft den zin van het leven begrepen. Eerbiedig buigen wij het hoofd voor de smart, die zijn heen gaan brengt. Aan ons zijn werk naar geest en hart voort te zetten. Dankbaar gedenken wij de familie, het land, zoo rijk aan geleerden, waarvan Lorentz een der vertegenwoordigers van hun roem is. Toespraak prof. Langevin. Prof. Langevin brengt aan dezen illustren en rechtschapen mensch namens zijn land een laatste hulde. Frankrijk heeft groote bewondering voor zijn oeuvre. Bij verschil lende gelegenheden gaf hij klare uiteen zettingen van zijn fijnste gedachten. Spr. heeft het geluk gehad, hem dikwijls in Pa rijs te ontmoeten. Namens de Vereeniging van Intellectueele samenwerking breng ik den grooten en dierbaren Lorentz dank voor alle groote ideeën, voor zijn onverge telijk onderricht in onze taal, die hij ge heel en al meester was, waarvan hij de finesses en moeilijkheden kende. Nooit heb ben wij In het college een mooiere les ge had. Door uw werken gedurende vole ja ren zijt gij een der onzen gebleven. Spr. memoreert het werk van Lorentz, in verband met het Institut phisique Sol vay, waarvan hij de oprichter en voorzitter was, waaraan hij daadwerkelijke medewer king verleende en aan zijn weldadigen in vloed bij de Intellectueele Samenwerking te Genève. Spr. huldigt zijn eigenschappen als voorzitter, schetst zijn persoonlijkheid welwillend en toegenegen, de aangename atmosfeer, die hij wist te scheppen op bij eenkomsten, waar mannen uit alle oorden der wereld bijeenwaren. Toespraak van prof. Einstein. Als vertegenwoordiger van de geleerden in de Duitsche taalgebieden en namens de Pruisische Academie van Wetenschappen, spreekt prof. Einstein, bij de groeve van den grooten en vereerden meester, een der grootste en edelste tijdgenooten, groot doer zijn werk en zijn geest, groot door zijn physische scheppingen, door zijn heerlijke, nooit verloochenende goedheid, en recht vaardigheid. Deze eigenschappen stempelen hem tot den leider. Lorentz kon niet heer- schen, alleen dienen. Geheel zijn leven is een voorbeeld voor komende generaties. Namens de familie, dankte de zoon van Prof. Lorentz, voor ds belangstelling en deel neming van het Koninklijk Huis en alle aanwezigen voor hunne tegenwoordigheid. Woensdagavond j.l. ving in het clublo kaal der damclub „Haarlem" de zesde ronde van den Haarlemschcn Kampioenswedstrijd aan. De uitslagen waren: P. G. van Engelen wint van W. van Daalen. J. W. van Dartelen wint van P. H. Meure. Aebe de Jong remise met J. B. Sluiter Jr. F. A. Berkemeier wint van J. P. van Eijk. J. van Looij wint van H. J. J. van Santen. S. D. O. IGez. Samenzijn 1 Bovengenoemde ontmoeting had gisteren avond plaats. Gez. Samenzijn kwam volle dig uit, terwijl S. D. O. twee invallers telde. De wedstrijd had geen spannend verloop. Al spoedig wist Gez. Samenzijn de leiding te nemen, en behield deze tot het einde Evenals T. E. P., moest ook S. D. O. niet een 13—7 nederlaag het onderspit delven. Gez. Samenzijn staat hierdoor boven aan de ranglijst, en zal in deze competitie wel een geduchte concurrent voor het kampi oenschap blijven. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Gez. Samenz. S. D. O. J. v. d. ZooG. Rump II. v. d. GeestA. Schiering C GustelaarsV/. Hopstaken A. G. do Jeu—H. Rump W. J. v. d. VoortD. Rump Th. Schouten—P. Mul B. LangelaanJ. Smits N. v. d. Poel—P. Spanjaard A. LangelaanB. Nooy Th. Philipse—F. v. d. Klugt Heden opening 1—1 1—1 3—9 2—0 1—1 1—1 2—0 0—2 1—1 2—0 Uitslag 13—7 Het programma voor Zondag 12 Febr. is als volgt samengesteld: Lisse: Lisse ILisse II. Leiden: Leiden II—Teylingen I. Noordwijk: S. J. O.—Teylingen II. De wedstrijden vangen allen te half één SiSn.» D. HAVERKORN, Competitieleider. Het bestuur van het District Haarlem en Omstreken van den D. H. V. B. vergader; Maandag 13 Februari a des avonds te E uur precies in het R. K. Lyceum aan den Zijlweg. Voornaamste agendapunt: Bespreking jaarlijksch triduum. De secretaris, H. VAN TURNHOUT, Spaanschevaartstraat 90, Haarlem. De gasten zijn er in geslaagd de 5de test match te winnen. Hierdoor wonnen beide landen 2 wedstrijden en eindigde één in een draw. De uitslag luidt: Zuid-Afrika 332 voor 7 gesl. (Catterall 119) en 69 voor 2 wint met 8 wickets van Engeland 282 (Tildesley 100), en 118 (Sutcliffe topscorer 23, Bissctt 7 voor 29). Staatsleenlngen. 6% Nederland 1923 5 Nederland 1919 IC 2% 4Neierl. 1D17 101%, 6% N.-Indië 1923 D IC 2°/ls 4 %0 NJnd. 1926 B 9S2%4 Banken. Koloniale Bank 268 268} 176 175} Cert. Handel My. 174 173} 174 V, 174 Industrieën. Jurgens gew 281 283 Nederl. Kunstzijde 419 414-5 Maecubee IX} 130 Koll. Kunstzijde 165 165 578% 597 Industr. Buitenland 113} 114 144% Handelsonderne mingen. Comp. Comm. de 655 Mijnbouw. 164} Eoeton Mijnbouw Redjang Lebong 149 1491 Petroleum. 3211 322 b Geconsolideerde 194 b 193 347} 350-} Rubber. - 3C8 296} Doli Batavia Rub 244 239 311} 3C5 153 150 V. I. C. O. 194} 189 1C4 101 Scheepvaart. HOU. Amerika Lijn 86} 86 Holl. Lloyd 8 2% 83 dito Gem. Eigênd 43} - Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb 95} Kon. Paketvaart 2321 Mij. Nederland 196 b Rotterd. Lloyd 180 b Scheepvaart-Unie 2C1 Marine comm 5 Hcj OU CJ Suiker. 794} 792 398 124 1241 176} 175} 157 157 Tabak. 6C4 6C7 475 474} 275 274 522} 522-3 Spoorwegen. Southern' Rails 140 139 Union Pacific 185} 185} Wabash 56%, 55»/, 4 3}

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 9