HeÉga Wi^Jiicb, iUnrien 'jiel&mafi&SSros' 1 Amsterdamsdie Beurs Het Molen-album CHEQUE.KOERSEN Centrale Verwarming Molen album Clubcompetitie le klas van het District H. en O. van den Ned. R. K. Dambond Junioren-Competitie District Leiden District Haarlem e Omstreken van den D. H. V. B. HEEMSKERK. product Sunlight Fabrieken WIJK AAN ZEE EN DUIN. DE SPAARNEB4NK Oaariein - Amsterdam HEEMSTEDE. HOOFDDORP. HILLEGOM IJMUIDEN. BEVERWIJK. AALSMEER. ioo%g 2824 416 129 1654 578| 114 1449/16 645 I62J 146 323 195 349 7911 394 1224 1754 156 607f 472% 271J 520 DE SPAARNEB4NK Haarlem - Amsterdam BERICHTEN UIT ONZE VORIGE OPLAGE. Het Afghaansch Koningspaar te Brussel Telefoonverkeer Duitschland Amerika De „Zeemeeuw" vergaan S. D. O. 1Gez. Samenzijn 1 Bovengenoemde ontmoeting had Woensdag avond plaats. Gez. Samenzijn kwam volle dig uit, terwijl S. D. O. twee invallers telde. De wedstrijd had geen spannend verloop. Al spoedig wist Gez. Samenzijn de leiding te nemen, en behield deze tot het einde Evenals T. E. P., moest ook S. D. O. met een 137 nederlaag het onderspit delven. Gez. Samenzijn staat hierdoor boven aan de ranglijst, en zal in deze competitie wel een geduchte concurrent voor het kampi oenschap blijven. De gedetailleerde uitslag is als volgt: Gez. Samenz. S. D. O. J. v. d. ZooG. Rump 11 H. v. d. GeestA. Schiering 11 C- GustelaarsW. Hopstaken 20 A. G. de Jeu—H. Rump 20 W. J. v. d. VoortD. Rump 1i Th. SchoutenP. Mul 11 B. LangelaanJ. Smits 20 N. v. d. FoeiP. Spanjaard 02 A. LangelaanB. Nooy 11 Th. PhilipseP. v. d. Klugt 20 Uitslag 13—7 Het programma voor Zondag 12 Febr. is als volgt samengesteld: Lisse: Lisse ILisse ÏI. Leiden: Leiden IITeylingen I. Noordwijk: S. J. C.—Teylingen II. De wedstrijden vangen allen te half één aan. D. HAVERKORN, Competitieleider. Het bestuur van het District Haarlem en Omstreken van den D. H. V. B. vergadert Maandag 13 Februari as., des avonds te 8 uur precies in het R. K. Lyceum aan den Zijlweg. Voornaamste agendapunt: Bespreking jaarlijksch triduum. De secretaris, H. VAN TURNHOUT, Spaanschevaartstraat 90, Haarlem. Maria-Vereenigïng. Bovengenoemde ver- eeniging hield Woensdagavond haar jaarver gadering. Er was 'n flinke opkomst. Na opening met gebed spreekt kapelaan Hcudijk 'n kort welkomstwoord, waarna 't -Scbriëtaslied werd gezongen. Mededeeling werd gedaan, dat in 't komende jaar vooral de Meisjesbond de bijzondere zorg zal hebben van 't bestuur, aangezien dit van groot belang is voor de toekomst. Mej. G. de Eoer-Schouws leest dan 't jaar verslag, waarin met vreugde wordt gewaagd van 'n hernieuwd leven in de Maria-Vereeni- ging. Dit is ook noodzakelijk, omdat er in onzen tijd nog veel te strijden valt tegen 't drankmisbruik. In den Meisjesbond zijn 3 onderafdeelin- gen gevormd en wel voor muziek, tooneel en naaien-knutselen voor goede doeleinden, welke af deelingen onder diverse leiding aan de de meisjes nuttige en aangename bezig heid trachten te geven. In 't jaarverslag werd ook dank gebracht aan den Geestelijken Adviseur. De vergadering toonde haar instemming en waardeering voor dit verslag door 'n har telijk applaus. De penningmeesteres, mej. M. Beentjes- Heyne, behandelde daarna de financieele zaak. De ontvangsten bedroegen 281.30 J-j. de uitgaven 208.5714, zoodat 't batig saldo was 72.83. Twee dames zullen dezer dagen de be scheiden controleeren. We hoorden hierna 't zangclübje van den Meisjesbond, dat onlangs is opgericht, ender leiding van mej. Steenman. Gezien den korten tijd van oefening, kunnen We niet anders dan vol lof zijn over 't ge presteerde en zeker zal 't clubje ln de toe komst nog wel van zich doen spreken. Tot bestuurslid wordt bij enkele candidaat- sielling gekozen, mej. de Wildt-de Ruyter. welke haar benoeming aanneemt. De Geestelijk Adviseur zet dan in 't kort uiteen doel en werken der Maria-Vereeniging en drukt allen op 't hart, vooral door 't goede voorbeeld en 't toezicht in den huiselijken kring, 't drankmisbruik tegen te gaan. Ook 't gebed is daartegen 'n allerkrachtigst wapen. Hierna wordt door alle aanwezigen de belofte wederom voor een jaar afgelegd. Eij de rondvraag komt 't Retraite-fonds in bespreking. 't Eestuur zal onderzoeken, hoe hierin 't best te handelen. Als bijzondere attractie wordt dan opge voerd 't blijspel: „De betooverde kamer". Onder de deskundige leiding van den heer Mok, werd dit stukje vlot en goed vertolkt en dat t in de smaak viel, bewees 't daveren 1 applaus. Na een kort dankwoord werd de verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. Een verzoek om Openbaar Frö belonderwijs. Het adres voor kennisgeving aangenomen. Wijk aan Zee krijgt gas. Gistermiddag vergaderde de gemeente raad onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig was de wethouder, de heer Vink. Onder de ingekomen stukken was een mededeeling van Gei. Staten, dat de ge- meentebegrooting voor 1923 is goedgekeurd. Voorts was een adres ingekomen van P. J. Melchers e.a., cm een tegeltrottoir aan te leggen langs den Zeeweg. Dit adres werd in handen van B. en W. gesteld om prae- advies. Van A. Houtkooper en 144 anderen was een adres ingekomen, waarin aangedron gen werd op de instelling van de gelegen- 6% Nederland 1923 heid van openbaar fröbelonderwijs te ont- 5% Nederland 1919 voort de aandacht op den onhoudbaren toe stand van den Romerkerltweg. De VOORZITTER antwoordde dat spoe dig met de bestrating zal worden be gonnen. Hierna volgde sluiting. MEDEGEDEELD DOOR VRIJDAG 10 FEBRUARI. Middagkoersen van gisteren. Staatsleeningen. Verkooping. Not. Donker veilde op Don derdag 9 Febr. 't volgende: a. Woonhuis met 1.23 H A. tuingrond, be woond door de wed. Kuyl-de Ruyter. Gepre zen op 12.700 door D. Sinnige. Gemijnd door P. de Vries op 6. Opbrengst 12706. •b. Woonhuis, molen en 1.3 H.A. tuingrond, bewoond door den heer Doekes. Dit ging in 3 perceelen. 1 Tuingrond. Geprezen door L. Diemeer .op 6000. Niet gemijnd. 2. Woon huis. Geprezen door C. v. Duivenvoorde op 2500. Niet gemijnd. 3. Molen. Geprezen door E. Klokman op 700. Niet gemijnd. De com- bihatie van perc. 1 en 2 werd niet gemijnd. De combinatie van de drie perceelen, staande op 9200, evenmin. Geen van de ^perceelen werd gegund. c. Woonhuis en tuin, bewoond door den heer W. v. d. Ploeg. Geprezen door den eige naar op 7700. Niet gemijnd. fe.K. Volksbond. Woensdagavond verga derde in het Verenigingsgebouw de R.-K. Volksbond. Omstreeks 8 uur'opende de Voorzitter de vergadering met den Christelijken groet en bracht dank aan den heer Angenent, secre taris van het Centr. Bestuur. De Voorzitter betreurt het, dat deze verga dering wederom zoo slecht bezocht was, vooral in vergelijking met de vorige verga dering. Spr. doet mededeeling van het overlijden van den heer J. v. Deursen, die kort geleden zün 35-jarig lidmaatschap heeft mogen herdénken. Voor zijn zielerust werd een Onze Vader en Weesgegroet gebeden. Door den secretaris werden de notulen voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Uitvoerig werd mededeeling gedaan om trent de actie van het Centraal Bestuur be treffende de aanbieding van een huldeblijk aan Z. D. H. mgr. Callier, bij diens 25-jarlg Bisschopsfeest. Verwacht werd, dat ieder lid voor dit doel minstens 0.10 zou bijdragen, waardoor dan het Centr. Bestuur een bedrag van 2500 zou bijeen krijgen. Onder de leden hier ter plaatse zal een intsekenlijst circuleeren. De Voorzitter spoorde allen aan naar ver mogen op deze lijst te teekenen. Namens de commissie, belast met het na zien der boeken van den penningmeester, deelde de heer Roest mede, dat alles in orde was bevonden. Vervolgens geeft de Voorzitter het woord aan den heer Angenent, die op de allereerste plaats 15 nieuwe leden zal installeeren. Spr. wijst hen op hun taak als lid, waar voor zij offers zullen moeten brengen. Hierna gaat spr. over tot zijn lezing en betreurt, dat er, in tegenstelling met de vorige vergadering, veel minder leden zijn. Toch zal deze vergadering minstens even belangrijk zijn, want wat hier wordt bespro ken, moet in de naaste toekomst goed onder de oogen worden gezien. Het doel van deze lezing was, volgens spr., het houden van een cursus, n.l. over de gewijzigde statu ten en werkwijze van den R.K. Volksbond. Volgens spr. is het eenige jaren niet in de goede richting gegaan tusschen vak- en standsorganisatie. Dit is thans voorbij. Alge- heele samenwerking is gevonden, en samen strijden nu het R.K. Werkliedenverbond en de R.K. Volksbond. Nu echter moet ook de eenheid tot stand komen in de plaatselijke vereenigingen. Dit wordt door de kwalen van onzen tijd nog te veel ondermijnd. Deze kwalen zijn: na ijver, wantrouwen en oppervlakkigheid. In den tijd, welke achter ons ligt, zijn fouten gemaakt. Met een aansporing om toch vooral te komen tot de zoo noodige samenwerking, besluit spr. zijn lezing. Verschillende leden stellen daarna nog en kele vragen, welke door den spr. werden be antwoord. De Voorzitter brengt een bijzonder woord van dank aan spreker voor zijn leerzaam onderricht en hoopt hem spoedig weer te zien. Rondvraag. De heer Zegwaart brengt een kort verslag uit betreffende Herw. Levenskracht, waaruit bleek, dat er was ingekomen door zegelver koop ruim 3000 en speldjesverkoop ruim 100; de vereeniging telt 100 leden. Hierna volgde sluiting met gebed. HOOFDDORP, 9 Febr. Tarwe Rood 10.7511.50: Tarwe nieuwe 10.2513: Rogge 10.5011.50; Gerst Chevalier 12.2513: Wintergerst 11.5012.50; Ha ver 1112; Witte Duiveboonen 1416; Paardeboonen 11.5012.25: Bruine Boo- nen 2530; Groene Erwten 2124; Schokkers 3035; Vale erwten 2530; Karwij 3739; Gele Mosterd 19—22.50; Blauw Maanzaad 3638; Koolzaad 22 24; Kanariezaad 12.5013.50. Statuten. De Staatscourant bevat de sta tuten van de N. V. de Bel en Jansen's Bloembollenbedrijf, alhier. St. Josephpenning. Woensdagavond werd aan de zelatricen, zelateurs en propa gandisten van den St. Josephpenning alhier, een gezellig samenzijn aangeboden. Te 3 uur werd in de kapel van „Huize Theresia" een kort Lof door Pastoor van Leeuwen gecelebreerd, waarbij allen tegenwoordig wa ren. Hieronder hield de Pastoor een korte toespraak. Z.eerw. wees er op, dat dit fonds en deze geestelijke vereeniging een gewich tige steun zijn voor de Kerk en dankte al len voor hun ijver en toewijding voor dit liefdewerk. Zeker zal Hij, die hier in het H. Sacrament troont, u voor uw arbeid mil- delijk zegenen. Na het Lof kwam men te zamen ln de recreatiezaal van het Gesticht, waar de goede Zusters gezorgd hadden voor een gul onthaal en waar gelegenheid gegeven werd tot aangename verpoozing en mooie prijzen werden behaald. Hierbij waren tegenwoor dig Pastoor, Kapelaan, leden van het Kerk bestuur en verdere bestuurders van de ver eeniging. Medegedeeld werd, dat weldra voor de Kerk het levensgroot beeld van St. Joseph op voetstuk zal worden geplaatst, een en ander als geschenk van een vurig St. Joseph-vereerder. Bij het einde van den avond sprak de heer P. Klaver, lid van het Kerkbestuur, nog een waardeerend en passend dankwoord, waarna allen voldaan huistoe keerden. Vermelden we nog, dat de onkosten, op de zen avond vallende, buiten de kas der ver eeniging worden voldaan. sproken, werd het programma geopend met eenige oefeningen voor de jongens op de banken. Zoolang „Turnlust" zulk jeugdig' materiaal heeft, behoeft ze voor de toekomst niet bevreesd te zijn. Hierop volgde brug, klassikaal voor meisjes, toestellen voor dames en vrije oefe ning voor heeren. Al deze nummers werden met zorg uitgevoerd. De vrije oefeningen voor heeren, verricht op muziek uit „Faust", ver dienen een bijzonder woord van lof. Daarna kregen we nog rek-klassikaal voor jongens, een stel keurig uitgevoerde oefeningen op de toestellen van de heeren en vrye oefeningen voor dames op muziek van het ballet uit „Puppenfee". Ook de dames waren met haar vrije oefeningen zeer goed. Na de pauze werd een revue-schets in drie bedrijven voor het voetlicht gebracht, waarin de medewerkers en medewerksters volop ge legenheid kregen te toonen, dat zij de lessen van den heer Wieland Los hadden ter harte genomen. Concert Het groot vocaal concert, dat gisteravond onder directie van Leo Pielage in het K. S. A. gebouw plaats vond en dat een zeer groot aantal belangstellenden had getrokken, was een mooi succes. Medewerking werd verleend door het Beverwijk's Mannenkoor, het gemengd koor „St. Caecilia" te Krommenie en het Kinder en Meisjeskoor, allen onder leiding van den heer Leo Pielage. Als solist trad op de heer Jan Hensen, concert- en operazanger te Haarlem en de dames Dora Loots en E. van Eden, die de begeleiding op zich hadden ge nomen, respectievelijk voor koor en soli. Het uitgebreide programma vermeldde een keur van werken van bekende componisten, zooals H. Andriessen, Ph. Loots, Lieven Duvósel, F. v. d. Stensken en Hendr. van Tusschenbroek. De uitvoering lokte luiden bijval uit. De heer Hensen, tenor, zong een aria uit „Mignon", van Thomas en de caratine uit „Faust" van Gounod en verkreeg voor zijn voortreffelijken zang een daverend applaus. Het kinderkoor zorgde weer voor aardige intermezzo's, waarbij eenige soli, gezongen door de jongedames Marie Nies ter, uit Bever wijk en Corry Koeman, te Velsen. Beiden hadden een welverdiend succes. De begeleidsters kregen fraaie bloemen. Dammen. Gisteravond vond in Hotel „Nummer één", de Damwedstrijd IJmuiden —Beverwijk plaats voor den Haarlemschen Dambond. De gedetailleerde uitslag is als volgt: DukelOussoren 20 KoslemijHoogvorst 20 De BoerSchipper 11 BusstraKnegjes 2—0 MullerBeltennan 20 SmitZangins 2—0 Visser—Korsman 2—0 Ott—Spanjaard 2—0 Koetsier—v. Zutphen 2—0 Voorjaar. Met het wegnemen van de bovenste rietlaag op de bloembollenvelden heeft men reeds aangevangen op meerdere tuinen. Toch belooft de bloei niet bijzonder vroeg te zijn. Statuten. De „Staatscourant" bevat de statuten van M. J. van Hattems, Haven werken, alhier. Uitvoering „Turnlust" De Beverwijk- sche Gymnastiekvereeniging „Turnlust".. directeur de heer B. J. Wieland Los, gaf Donderdagavond in het Luxor-Theater haar jaarlijksche uitvoering. Dat een uitvoering van „Turnlust" een evenement van belang in de Beverwijksche türnwereld is, is ook ditmaal weer bewezen. De zaal van Luxor was tot de laatste plaats bezet en ondanks dat het aantal zitplaatsen belangrijk was uitgebreid, moesten nog velen teleurgesteld worden. Nadat de voorzitter der vereeniging, de heer J. Honing z'n openingswoord, waarin hy wees op den bloei der vereeniging, had ge- Totaal 15I Broek niet opgekomen. Beverwijk moest zich met een flinke ne derlaag tevreden stellen (151). Uitvoering van „Glympia". Woensdagavond gaf bovengenoemde ver eeniging een uitvoering ter gelegenheid van het 3-jarig bestaan in Thalia, dat geheel was bezet. De leiding berust bij den heer Chr. F. Smit, die van de leden weet te maken wat er van te maken is. We kon den dan ook groote vooruitgang consta- teeren. Vooral bleken de leden voor deze uitvoering veel energie te bezitten. De voor zitter opende dezen avond met een kort woord en constateerde met vreugde, dat het ledental is geklommen tot 170. Na deze woorden ging het doek op en zagen wij de geheeie vereeniging opgesteld. De dames werkten flink; wij zagen brug- werk, waarvan aan drie bruggen tegelijk werd gewerkt. De vrije oefeningen verlie pen goed. De meisjes C. gaven de vrije oefeningen flink. De bondsoefeningen wa ren niet „af". Groep A. van de meisjes deed haar uiterste best om zich zoo goed mogelijk van haar taak te kwijten. De lei der kon het echer me de muzikale bege leiding niet vinden. Door groep B. meisjes werden zeer goed de springoefeningen uit gevoerd. Een zwaren strijd heeft de leider gehad bij het samenstellen van de adspi- rant-jongens, om uit 6 groepen telkens weer wat anders te demonstreeren. Hij is er echter zeer goed in geslaagd. Wel het best werd door de heeren ge werkt. Het werd nog onder de oude op vatting uitgevoerd en met zware overgan gen. Het werk der heeren was dan ook "uitstekend, behoudens enkele foutjes. Neg werden voor afwisseling een aantal voordrachten gegeven. Onbestelbare stukken. Lijst van onbe stelbare of door geadresseerde geweigerde brieven en briefkaarten, van welke de af zenders onbekend zijn. Terug ontvangen in de 2e helft der maand Januari 1928. Brieven Binnenland: Anglo Import, Am sterdam; M. v. d. Broek, IJmuiden-Oost; Bureau Telegraaf, Amsterdam; Openbaar Ministerie, Haarlem; Pensioenraad, Den Haag; J. Visser, Amsterdam. Briefkaarten Binnenland: M. Harder, Haarlem; Stien Molenaar, Hoofddorp; J. v. Oevelen, Rotterdam; R. de Rooij, Gouda; J. Smalbroek, Rotterdam; W. J. Vermeulen, Heemstede. Briefkaarten Buitenland: C. Bolleman, Anvers; Mariecken Heiningen, Hamburg. Proces-verbaal. Tegen D. H. alhier, werd proces-verbaal opgemaakt, wegens het niet doen van aangifte van zijn ver- zekeringsplichtig bedrijf in de ongevallen wet en tevens wegens het niet-plakken van rentezegels. vangen. B. en W. deelden in hun prae-advies me de, dat de regeling, welke voor het be zoeken van kinderen uit deze gemeente van de R.K. Fröbelschool te Beverwijk, wat die gemeente reeds zeer kostbaar is. Boven dien werd indertijd voor de leerlingen uit deze gemeente, die de openbare fröbelschool te Beverwijk wilden bezoeken, door die ge meente 77.per kindgevraagd, welk be drag B. en W. veel te hoog achten. Overigens is er thans op de openbare school te Be verwijk geen plaats meer. Het stichten van 'n eigen school is veel te kostbaar. Zulk een school zou de gemeente 28 a 28000 gulden kosten. B. en W. advlseeren dan ook om het adres voor kennisgeving aan te nemen. De VOORZITTER lichtte het advies toe en merkte op, dat het adres weliswaar 145 namen vermeldt, doch hierbij zijn ondertes- keningen van bejaarde menschen, onge trouwde mensohen en personen, wier kinde ren reeds de R. K. school bezoeken. Blijk bar wordt nogal gemakkelijk geteekend. Indertijd bezochten slechts 17 kinderen de openbare fröbelschool te Beverwijk. Spr. erkende intusschen, dat het verzoek billijk is, doch de financieele bezwaren zijn té groot, dan dat de gemeente hierin kan voorzien. Er moet een andere weg gezocht worden. Misschien is het mogelijk, dat een vereeniging een school sticht en daarvoor subsidie vraagt aan - de gemeente. De heer EERHARD zegt, dat het verzoek volkomen gebillijkt is. De adressanten heb ben recht op dit onderwijs. De heer GIJSBERTS meent, dat er ein delijk eens een oplossing moet komen. Spr. stelt voor het adres tot de volgende ver gadering aan te houden en intusschen naar een oplossing te zoeken. De wethouder, de heer DE WILDT, merk te op, dat er menschen op het adres getee kend hebben, die niet eens wisten, waarvoor zij hun naam teekenden. Een flink aantal namen valt er op die manier af. De VOORZITTER deelt eenige cijfers mede, hoeveel andere gemeenten voor frö belonderwijs uitgaven. Beverwijk staat bijna aan de spits. Dit is economisch niet altijd te verantwoorden. De her HUENDER zeide, dat de gemeente vooruitgegaan is ten opzichte van de bevol- kmd. Waar de school te Beverwijk te ver uit het centrum ligt, zou een school in deze gemeente wel meer kinderen trekken. Intus schen meende spr., dat adressanten hadden behooren op te geven voor hoeveel kinderen het was De heer KRUITHOF zeidc, dat de raad niet behoeft te onderzoeken. Dat moeten de belanghebbenden doen. Voorts hoeft spr. ondervonden, dat er menschen op teeken den, die het deden om van den bezoeker af te komen. De VOORZITTER wees er op, dat aanne ming voor kennisgeving niet beteekent, dat B. en W. er niets van willen weten. Spr. zal Zich met den heer Daggërmond verstaan, op dat er nu eens degelijke en betrouwbare ge gevens komen. Het adres wordt hierna voor kennisgeving aangenomen. De gaslevering voor Wijk aan Zee. Hierna was aan de orde het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een overeen komst met de gemeente Beverwijk tot leve ring van gas aan deze gemeente. Ver wacht wordt, dat bi) aanneming van dit voorstel, reeds bij 't begin van 't badseizoen gas zal kunnen worden geleverd. De inwo ners van deze gemeente betalen denzelfden prijs, welke door de inwoners van Beverwijk wordt betaald. De heer HUENDER deelde mede, dat reeds 193 ingezetenen van Wijk aan Zee zich hebben opgegeven voor aansluiting. Naar aanleiding van een vraag van den beer Tervoort, of het zeker is, dat men aan het in de overeenkomnt gesischte getal zal toekomen, antwoordde de heer Huender, dat de animo zeer groot is. Spr. durft niet meer door het dorp te loopen als er geen gas komt. De heer KRUITHOF had eerst in prin cipe willen uitmaken, of er gas zal worden genomen, ja of neen. Spr. vond, dat de zaak te vlug is aangevat en vraagt eenige inlich tingen, o.a. of het waar is, dat met het graafwerk reeds een aanvang is gemaakt. De VOORZITTER lichtte de kwestie toe, en zeide in de veronderstelling te zijn ge weest, dat alle raadsleden een uitnoodiging voor de vergadering te Wijk aan Zee had den ontvangen. Nu blijkt het, dat enkele leden haar niet hebben ontvangen. Dat er reeds graafwerk verricht is, vindt zijn oor zaak in het feit, dat het buizenleggen naar Heemskerk stagnatie ondervond, doordat de toestemming van het Rijk nog niet is ont vangen. Daarom is gevraagd, of de werk lieden nu alvast hier mochten beginnen, het gen ook ln het belang van de werloozen hier was. De her BOL meende dat meer werk- loozen hierbij te werk hadden kunnen wor den gesteld. De VOORZITTER antwoordde dat B. en W. hun uiterste best gedaan hebben Het voorstel van B. en W. werd hierna goedgekeurd. Aanvaarding grond. Aan de orde was hierna het voorstel van B. en W. tot aanvaarding van eenige per ceelen grond, gelegen aan de Verlengde Groenelaan. cle Duinwijcklaan en den Zee weg ten behoeve van de verbreeding dier wegen. Na eenige bespreking werd het voorstel goedgekeurd. Het voorstel om de subsidie aan het Bur gerlijk Armbestuur over het jaar 1927 te verhoogen met 900.werd zonder discus sie aangenomen. Na de vaststelling der voorschotten over- eenkomstig art. 101 der wet op het lager onderwijs voor de bijzondere lagere scholen, werd benoemd tot lid der plaatselijke com missie van toezicht op het lager onderwijs, de heer Th. Runia Vaftr.). Tot leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden benoemd de hee ren S. Bol Fz., a. Vosse, H. v. d. Zandt, B. Schelvisch en mej. M. I. Lonneman. Rondvraag. Naar aanleiding van in de vorige verga dering gestelde vragen, deelde de voorzitter mede, dat ernstige plannen gemaakt wor den voor verbetering van den Rijksstraat weg. Meer wensc'nt spr. er thans niet van te zeggen. Voorts deelde spr. mede, dat door een deskundige een onderzoek wordt ingesteld inzake de rioleering. Bij de rondvraag vestigde de heer Ter- 4 Yt Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 4N.Ind. 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew. Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland Anaconda U. S. Steel Handelsonderne mingen. Comp. Comm. de Liège Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dorische Petr Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn Holl. Lloyd dito Gem. Eigend. Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Foerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Prolongatie 102% 101 1025/16 98f 268£ 175| 173 1741 140 185% 55%s 3% In Tieleman Dros' Molenalbum vindt ge een bijzonder interessan te beschrijving der verschillende Molentypes. Het is geïllustreerd met 50 in aquareldruk uitgevoerde af beeldingen der mooiste Hollandsche Molens. De albums zijn verkrijgbaar voor 75 ets. bij de winkeliers die onze artikelen verkoopen of tegen inzen ding van het bedrag aan postzegels bij onze Afdeeling Reclame. De plaatjes ontvangt U door het in zenden van bons, zooals deze voor komen op de verpakkingen der: Blikgroenten, Vleeschconserven, Plats du Jour, Soepen, Pickles, Jams, Limonades, etc. 446e STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 9 Februari 1928. Se Klasse 16e Lijst. Hotae orlijen: 19497 1000 met crern e van 30-000. 7698 13618 17670 10» 2=18 7305 S223 863? 5724 15312 t 400 464 6331 19739 20343 t 200. 1491 396? 406 3 46 1 2 34 7 5 64 59 5624 7S29 7941 8244 S360 13380 15333 15985 20725 20927 7 100. Priizen van 70 23 119 283 588 415 619 643 S4t 857 1093 1162 1300 1645 1754 2062 207S 2137 2188 2304 2501 2766 2773 2793 2839 3179 3153 .3207 3290 3325 3342 3344 3404 3602 3733 3750 3893 4066 4234 4346 4381 4572 53.35 4702 4707 47.36 4829 48.35 5010 5184 5378 5412 5120 5439 5534 5536 5692 5941 5986 6005 6086 6181 6275 f.335 6546 6578 6719 687 5 6990 7023 7143 7342 7381 7404 7658 7700 7807 7848 7910 7968 7975 7998 8120 8238 8250 8254 8298 8382 8441 8515 8535 8602 8634 8759 8807 8968 9074 0125 9739 9806 9816 10009 10015 10255 10357 10337 10553 10558 11241 11346 11549 11556 11759 11840 11984 11985 12134 12253 12259 1.2266 12473 12524 12630 12769 12S93 12920 12963 13022 13152 13425 13487 13539 13770 13578 1 3852 13984 14099 14163 14164 14223 14234 14249 14265 14279 14332 14369 14419 14460 14572 14648 14529 14972 15243 15.302 13308 15375 15427 15527 15658 15964 16055 16082 16249 16291 16471 16452 16489 16677 16651 16741 16796 16843 16845 17006 17034 17045 17185 17196 i 7253 17325 17344 17424 17473 17487 57551 17622 17624 1765! 17935 13006 1S091 18173 1SI78 18302 15335 18345 18387 18431 18182 1S524 18527 18=91 18600 18641 15710 18717 18747 1S774 18S20 1SSS0 1SSSS 18975 19006 19092 19098 19103 1913C 1913S 19213 1924! 19331 19392 19446 19485 19515 19576 19706 19710 19748 19877 19897 19946 20115 20165 20256 20301 20346 20383 20394 20423 20539 20548 20555 20566 20614 20615 20617 20782 20783 20926 20935 MEDEGEDEELD DOOR VRIJDAG 10 FEBRUARI. Bieden Laten Berlijn 59.20 59.30 Parijs 9.70 9.80 34.55 34.65 12.10 12.11 47.75 47.85 13.05 13.15 42.20 42.30 34.90 35.— New-York (cable) 2.48 2.49 7.30 7.40 27.— 29.— 66.45 66.55 66.05 66.15 66.60 66.70 35 68 244 254 413 426 676 657 794 827 1077 1099 1237 1238 1734 1741 1902 1927 2100 2124 2359 2382 2412 2610 2616 2791 2841 2992 300! 3428 3478 3629 3693 3912 394! 4216 42-3 4362 436S 4467 4474 4607 4620 4990 5005 5221 5246 5477 5491 5624 5657 5764 5791 5991 6006 6212 6260 659! 6601 6736 6762 7077 72=0 7540 7547 7727 7757 7935 7977 8292 8308 8462 8469 8605 8613 8838 8833 9151 9167 9.286 9395 9556 0559 9847 9878 10089 10218 10449 10483 10578 10583 10*91 10907 11077 11111 11323 11336 114=0 11492 11699 11731 119.35 12096 12265 12276 12459 12505 12818 12845 12987 12992 13157 131R9 13243 13323 13364 13472 13505 137=0 13782 13876 13=86 14126 14140 14359 14361 14588 14601 14S18 14850 15011 15044 15314 1=317 1550! 15601 1592.3 15926 16130 161S5 16475 16487 110 257 430 709 S2S 1170 1333 1776 1938 2126 2470 26 S3 2851 3032 3496 3712 3969 4287 4400 4478 4699 5042 5381 5519 5662 5861 6025 6313 6622 6880 7263 7562 7767 8019 8325 8472 8640 8862 9185 9415 9507 9891 10226 10489 10611 10928 II116 11364 11502 NIETEN r 140 142 306 456 714 896 1131 1368 1789 1990 2135 2519 2725 2379 3076 3514 3727 4049 4295 441! 45C3 4726 5065 5393 5578 5685 5867 6071 6377 6642 6917 7289 7587 7838 810! 8372 5480 8761 8901 9214 9417 9663 9905 10238 10502 10710 10966 11145 1138.3 N5S0 11764 11765 12127 12135 343 514 735 906 1196 1612 1795 2006 2142 2572 2727 2914 3170 3561 3743 4052 4328 4428 4521 4733 5089 5401 5580 5697 5875 6102 6405 6647 6967 7299 7601 7865 8111 83S0 8505 8795 8949 9259 9447 9682 9934 10317 10515 I076O 10975 11149 11396 11586 11827 12217 159 560 545 773 909 1213 1626 1811 2015 2148 2573 2731 2920 3173 3564 3809 4053 4332 4440 4523 4807 5095 5413 5581 5716 5907 615! 6463 6662 6986 7418 7618 7871 8199 8402 8555 8810 8961 9284 9511 9720 9999 10.322 10529 10787 10987 11190 165 371 612 777 928 1225 1664 1813 2018 2175 2576 2737 2926 3331 3581 3812 4125 4338 4449 4565 4856 5166 5414 238 400 660 778 1037 1233 16S4 if«9 2(W9 2314 2600 2739 2968 3425 3593 3886 4157 4347 4465 4593 4906 5175 5454 5740 5914 6168 6465 6713 6987 7490 7631 7874 8272 8404 856.3 8815 9030 9302 95.51 9751 1001J 10344 10534 10788 11027 11205 11393 11418 11619 11860 12218 12232 5745 5930 6207 6531 6733 7054 7497 7706 7375 8288 8409 8578 8820 9061 9332 9552 9739 10053 10446 10=59 10799 11052 11219 11435 11681 11696 11007 11931 12277 126?! 12859 12998 13248 13401 13544 14200 14368 14615 14886 15068 15328 15705 1=929 162S7 16492 1667! 16898 12309 12572 12867 12999 12530 12386 12688 12639 12891 12R99 13134 13141 13250 13404 13277 13423 137.31 13827 13251 13422 13562 13632 13808 I3S21 13894 13932 13985 14215 14230 142.39 14370 11389 14427 14619 14708 14896 14912 15103 15107 !5*6R 15386 15739 15854 15950 15981 16324 16332 16514 16516 16680 166S! 16312 16929 12424 12734 12028 13152 1.3285 13442 13738 13846 13905 14250 14524 14743 14968 15291 15446 15859 15S64 16007 16026 16334 16401 16543 16578 I67S0 16798 16968 17032 14729 14913 15279 1C432 122.33 12430 12736 12959 13154 13298 13447 13875 14018' 14314 14552 14759 14992 15297 15471 15879 16057 16409 16623 16538 17041 De Afghaansche souvereinen zijn om vier iÓ64o 16651 uur gisterenmiddag te Brussel gearriveerd, 16866 16597 waar zij met het gewone ceremonieel door 't 17046 17101 17106 17131 17140 17179 Belgisch koningspaar ontvangen werden. J7'^ 176=4 7 17441 17436 1751s 17:142 Prins Leopold was per koninklijken trein 17573 17375 naar Bergen gereisd, om de hooge gasten isi 19 in België welkom te heeten. 18-'61 Na de voorsteling, in het paleis te Brussel, 'Sn26 1*528 18559 van de voorzitters van kamer en senaat, de 13656 ministers en andere autoriteiten, begaven !l)n4~ de koning en de koningin van België en het 19248 Afghaansche koningspaar zich naar het graf 19430 19521 10582 196.38 19647 19653 19654 19731 van den onbekenden soldaat, waar zy door 19740 19745 19784 19793 19837 19349 19937 19958 den minister van nationale verdediging 20004 20011 20034 20057 20058 20063 20094 20099 werden ontvancen 20:17 20,23 2017 3 20203 20232 20257 20262 20264 20293 20400 20412 20433 20453 20458 20504 20559 Gisteravond vond een galadiner plaats in 20575 20575 20577 20633 20656 20566 20694 20719 2072! 20735 20S55 20862 20870 20834 20894 20917 20940 5e Klasse ,5 Lijst: 4510, 10781 en 20825 m.z. me' 'f 70—, 17676 17948 18143 1S150 18159 18265 18323 18395 18560 18670 1S69S 1S699 1884? 1885! 18859 19058 19123 19160 19250 19280 19328 17775 17964 18214 18396 18578 18714 13993 19178 1935! 17791 17994 18218 18426 18592 18721 18995 19206 19364 17816 18013 18236 13435 18.594 18730 19004 19211 19368 17827 18081 18239 18475 18625 18750 19030 19245 19384 het paleis te Brussel. BERLIJN, 19 Febr. Vrijdagmiddag zal waarschijnlijk het telefoonverkeer tusschen Duitschland en Amerika worden geopend. In Duitschlandzullen verbindingen tot stand kunnen worden gebracht met Berlijn, Ham burg en Frankfort, terwijl in Amerika alle plaatsen in verbinding kunnen worden ge bracht met Cuba. SOERABAIA, 9 Febr. Het olieschip van de Bataafsche petroleummaatschappij „Msn- ten" heeft 30 personen van de „Zeemeeuw" gered, die vergaan is. De tweede officier van de „Zeemeeuw" de heer Tuvamakcr en acht inlandsche schepelingen zijn verdronken. GR. HOUT5TR I0I-I03 9

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2