Uit den Omtrek. CHEQUE-KOERSEN Verkeersongevallen Amslerdamsche Beurs GRIEP TE HOORN. VRAGENBUS. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede B!a?? Maandag 13 Februari 1928 Kamer van Kooph. en Fabr. voor West-Friesland. De fazant als schadelijk wild Manspersoon bewusteloos gevonden. Voor het Nationaal Concours DE SPAARNEBANK Haarlem - Amsterdam ioi"7„ 266|- 176* 172? 172| 284i 417f 131% 168% 582 670 166i 149| 3204 194" 3454 3971 2364 300" 1474 188 101 85 82 43V8 74 941 231 1 196 b 18C4 1994 384 8014 394 122 176 156 6214 478-4 2714 5244 DIS SPAARNEBANK Haarlem- Amslerdam De actie in de Kleedingindustrie i IJMUIDEN. VELSEN. VOGELENZANG. HALFWEG. HEEMSKERK. VIJFHUIZEN. BENNEBROEK SPAARNWOUDE. HILLEGOM HAARLEMMERLIEDE. HEEMSTEDE. MARKTNIEUWS. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor WestrFriesland heeft een adres aan de Tweede Kamer gericht, naar aanleiding van het wetsontwerp tot tijdelijke verhooging van het invoerrecht op huishoudelijk aardewerk, porselein en glaswerk en op enkele soorten tegels. De Kamer kan niets anders dan toejui chen, dat belangstelling voor de industrie wordt betoond en vooral wanneer het een industrie betreft, die in moeilijkheden ver keert. Zij meent evenwel, dat die steun niet moet worden verleend, zooals in het onder- werpelijke wetsontwerp is bedoeld. Zij verwacht van de aanvaarding van de ceramiekwet zeer nadeelige gevolgen voor den export van onze land- en tuinbouwpro ducten en zij acht het verkeerd, de moeilijk, heden voor onzen land- en tuinbouw uit te lokken of grooter te maken. Genoemde Wet is een maatregel tegen Duitschland, België, Frankrijk en Tsjecno- Slowakië, landen, juist van beteekenis voor den uitvoer van West-Friesland, dat ia hoofdzaak is aangewezen op den export van zuivel, aardappelen, groenten, zaden, bloem bollen, vee en vleesch. Deze landen zullen niet nalaten, hun tegenmaatregelen te ne men, om den invoer van genoemde artikelen te bemoeilijken. Dit zal voor den Nederlandschen Land- en Tuinbouw beteekenen, dat de bedrijfsuitkom- sten nog slechter worden en dat de be staansmogelijkheid nog ongewisser wordt. Te Hoorn heerscht in tamelijk hevige mate de gevreesde griep. Het Missiehuis aan de Ramen is in verband hiermede gesloten. Zooals reeds is bericht, zou Zaterdag j.1. een vergadering gehouden worden van lan-hebbenden om wederom een actie te voeren tot het behoud in Castricum van den fazant als schadelijk wild. De opkomst van ruim 70 belanghebbenden was. gezien het zeer slechte weer, zeer bevre- dlSDe "burgemeester als voorzitter van de pi afd. van den L. T. B„ opent de verga dering en heet eerst welkom de heerenv. Bilt, lid van de Tweede Zaterdagmiddag twee uur werd op den Vogelenzangschehweg in den bocht b.j dsn Leyweg een manspersoon bewusteloos aan den kant van den weg gevonden. In de na bijheid van hem lag zijn fiets welks ,ic.,t was beschadigd, nij werd bij de familie Kno„p oinnengedragen en i»r. uippel uit Aer- denhout ontboden, die hulp verleende. De man gaf op heeten A.K.N. en te wonen aan de Pijlslaan te Haarlem. Verder kon hij geen verklaringen geven. Of dit cngeval door een aanrijding heeft plaats gehad zal nader door de politie worden onderzocht. Per zie kenauto van den heer Mathot werd hij naar zijn v. v.-ig vervoerd. Klerk: 1. Zaankanters, Zaandam; 2. Har monie, Amsterdam; 3. Preciosa, Amsterdam; 4. IJzangers, Amsterdam: 5. Nieuw Amster dam, Amsterdam. Tweede Afdeeling Gemengde Koren. Ver plicht nummer „O uam Suavis" van Jos de Klerk: 1. Zang en Vriendschap, Oost Knol lendam; 2. Goudsch a Capellakoor, Hilver sum; 3. Morgenrood, Loosduinen; 4. Con cordia, Oostzaan; 5. R. K. Gemengd Koor Caecilia, Noord Scharwoude; 6. Zangiust, Berkhout. Eerste Afdeeling Gemengdekoren: Verplicht nummer: „Muziek" van Olivier Koop. 1. „Door Oefening Sterk", Krommenie; 2. „Nieuw Leven", Medemblik; 3. „Zangiust" Zaandam; 4. „Polyhymnia" Amsterdam. Afdeeling Mannenkoren. Uitmuntendheid. Verplicht nummer „Psalm 137" van Roes- ke. 1. „Zang en Vriendschap", Amsterdam; 2. „Transvaal", Amsterdam. Afdeeling Uitmuntendheid Gemengdeko ren: Verplicht nummer „Gypte" van Roeske. 1. Menve's a, Capella koor, Dordrecht; 2. ..Concordia", Westzaan; 3. „Oefening Baart Kunst", Nieuwendam; 4. R. K. Gemengd- koor „St. Caecilia", Wormerveer; 5. „Stem des Volks", Weesp. Als leden van de jury werden genoemd de heeren Roeske, Olivier Koop, Jos. de Klerk, Hagens, Hamel, Van de Roovaart en Dees, terwijl nog verdere aanvulling zal plaats hebben» Staatsleeningen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 4 y. Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 434 N.Ind. 1926 B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland Anaconda U. S. Steel Kamer, den heer "valkêring, lid van de schadecommis- sie en Ir. Dekker van het hoofdbestuur van den L T B. Hij wijst er op, dat we thans voor de derde maal bijeen zijn om de fazant onder schadelijk wild te behouden. Als de "eruchten juist zijn, dan zal de strijd dit maal erger zijn dan de laatste keeren, omdat wordt gezegd, dat er zooveel fazanten met meer zijn en er dus ook geen schade is. Maar daar gaat het niet om. In den consi- derans van de Jachtwet staat letterlijk, ctat het wenschelijk is de wijziging te brengen in de wettelijke regeling van de Jacht en daarbij, in het belang van den landbouw regelingen te treffen, ter voorkoming van schade door wild of schadelijk gedierte. De vraag is dus niet, of er schade aange richt wordt, maar of schade aangericht kan W<Voorts is het geen belang van de tuinders alleen maar ook een maatschappelijk be- lang, want door vernietiging van producten is opvoering van de markt mogelijk, tei wijl bovendien, als de grond meer producten op brengt, ook een arbeidersbelang daarbij is betrokken. Voorts heeft hij aan belangheb benden bij de jacht gevraagd om bewijzen, dat de fazant geen schade aanricht, doch dat is nimmer aangetoond en men zweeg toen in alle talen. Ook thans geeft hij gaarne de gelegenheid aan hen, die meenen, dat dit dier geen schade aanricht, dat aan te toonen. Het gaat hier niet tegen de jagers, maar om de bestaansmogelijkheden van een groote groep van de bevolking. Dat moet dus domineeren. De heer v. d. Bilt zegt, dat hem is me degedeeld, dat er tuinders zijn, die schade, welke was aangericht, vergoed hebben ge kregen, hij. indien dat zoo is, dan verzoekt, daarvan opgave te mogen hebben. Geen der aanwezigen echter kan dat op geven. Mogelijk is, dat de jagers in een bijzonder geval ten einde geen schietver- gunning te doen aanvragen, eenige vergoe ding hebben gegeven. Hier in Castricum is dat nooit gebleken. De heeren Kuijs, Theissling en Twisk toonen uitvoerig aan, dat de fazant nog al tijd schade aanricht. Blijft dat dier thans onder schadelijk gedierte gerangschikt, dan zal de tuinder een beter bestaan vinden. Bo vendien zijn er nog veel konijnen in het duin en dus is er voor den jager nog vol doende gelegenheid om zijn jachtlust te kunnen botvieren. Algemeen wordt het bejammerd, dat elk jaar een groote actie moet worden gevoerd om het Kon. Besluit opnieuw bekrachtigd te krijgen. Gewezen wordt er op, dat door wetswijziging dat kan worden bereikt. Voorts wordt er op gewezen, dat de aan gevraagde vergunningen tot het dooden van schadelijk gedierte nog zoo lang weg blijven. Hiertegen zal zooveel mogelijk wor den gedaan. Nadat nog Ir. Dekker er op gewezen heeft, dat het hoofdbestuur achter deze actie zal staan, wordt door den burgemeester er op gewezen, dat spoed betracht moet worden en daarom telegrafisch den minister moet verzocht worden, het bestaande K. B. te handhaven Besloten wordt vervolgens het volgende telegram te verzenden. De afdeeling Castricum van den R.-K. Land- en Tuinbouwbond, in vergadering met 74 belanghebende tuinders en kweekers bijeen, verzoekt Uwe excellentie eerbiedig het daarheen te willen leiden, dat de fazant voor 1928 wederom worde gerangschikt onder schadelijk wild, zooals is geschied bij K. B. van 14 Februari 1927. De afgevaardigde van het hoofdbestuur van gemelden bond sluit zich hierbij aan. Met een kort woord van dank voor de op komst, speciaal aan de heeren v. d. Bilt, Valkering en Dekker, wordt de vergadering gesloten. Geslipt. Zaterdagmiddag kwam een fietsrijder uit de richting Vogelenzang naar Aerdenhout. In de gevaarlijke bocht op den Vogelenzang- schenweg slipte hij en viel. De dokter uit Aerdenhout was spoedig ter plaatse en con stateerde lichte hersenschudding. De man werd vervoerd nsar het ziekenhuis te Haar lem Handelsonderne mingen- Córnp. Comm. Liège In „Muluru", aan den Strandweg, had Zon dagmiddag de loting plaats voor de vereeni- gingen, die aan het concours, dat ook dit jaar weer in het Kurhaus gegeven zal wor den, zullen deelnemen. Had men de verwachting, dat ook dit jaar weer een succes te boeken zou zijn, uit het groot aantal belangstellenden, dat op dezen dag aanwezig was, bleek voldoende, dat het Zandvoortsche concours van dit jaar nog voor het succesvolle van het vorig jaar niet onder zal doen. De stemming, die viel waar te nemen, voorspelde alle goeds. En het co mité, dat met de ervaring van verleden jaar zijn nut heeft kunnen doen, zal ook dit jaar met onverminderde kracht zijn werkijver voor het slagen geven. De heer H. Keesman opende de vergade ring met een woord ter inleiding. Hij hoop te.. dat er weer even genoeglijk en in harmo nie gekampt zou worden door de vereeni- gingen in de verschillende afdeelingen, als verleden jaar. Hij bracht een woord van hulde aan burgemeester Van Alphen, die weer het eere-voorzitterschap heeft willen aanvaarden. Hij dankte den raad, voor den steun, door de gemeente toegestaan, maar hoopte, dat er weinig gebruik van gemaakt zou behoeven te worden. Dat men op Zand- voort het doel trouw wilde steunen, bewees het aantal vooraanstaande personen, dat 't eere-lidmaatschap als comité-lid had aan vaard. Hjj dankte de directie van het Groot-Bad huis, die, evenais het vorige jaar, het Kur haus geheel gratis ter beschikking had ge steld van het comité. Was de vrees eerst, omdat er zooveel ge- concourst wordt in ons land, dat er minder belangstelling zou zijn ditmaal, de opgave heeft doen zien, dat èn de regeling van ver leden jaar ieders goedkeuring heeft wegge dragen èn dat de naam Zandvoort aantrek kingskracht heeft uitgeoefend. De beoordeeling zal' geschieden door de beste tot oordeelen bevoegde krachten. Ook bracht de heer Keesman nog een woord van dank aan den heer Wijdeman, die, als secretaris, zich een ijverig en werk zaam comitélid had getoond, aan wien men de moeilijke en veel nauwkeurigheid vragen de taak gerust kan overlaten. Daarna verzocht hij den heer Bohvidt het technisch gedeelte van dezen middag voor zijn rekening te nemen. Eerst volgden toen eenige besprekingen, hoofdzakelijk de regeling der dagen betref fende. Getracht zal worden de Christelijke koren en die koren, die daartoe hun verlan gen kenbaar hebben gemaakt, op een Zater dagavond te doen zingen. Daar nog eenige dagen de aanmelding open staat, zullen de latere vereenigingen als no. 1 op de lijst geplaatst worden. Ook zal overwogen wor den, of voor den eere-wedstrijd door de ver- eeniging niet op denzelfden avond kan ge zongen worden, omdat voor vele vereenigin gen de dubbele reiskosten een bezwaar zijn. Dit was het beangrijkste van de besprekin gen, een bewUs, dat de vertegenwoordigers der vereenigingen hun belangenbehartiging in goede handen weten. 29 April zingen de Vrouwenkoren, der de Afdeeling Mannenkoren en Derde Af deeling Gemengde koren. 6 Mei volgen Kinderkoren, Vierde Afdee ling Gemengde koren en Vierde Afdeeling Mannenkoren 13 Mei: Gemengde koren, Afdeeling Uit muntendheid, Eerste Afdeeling Mannenko ren en Tweede Afdeeling Gemengde koren 20 Mei: Afdeeling Uitmuntendheid Man nenkoren, Tweede Afdeeling Mannenkoren en Eerste Afdaling Gemengde Koren. Des avonds Eere-wedstrijd. De volgende vereenigingen nemen aan het concours deel, terwijl met enkele vereeni gingen nog onderhandelingen gevoerd wor den. Kinderkoren, afdeeling Uitmuntendheid, verplicht nummer „Ruim Baan" van Cath. van Rennes: 1. Zang en Vriendschap, Am- I Spoorwegen. MEDEGEDEELD DOOR MAANDAG 13 FEBRUARI. Slotkoersen Zaterdag de Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dortsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn Holl. Lloyd dito Gem. Eigend Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb. Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-U nie Marine comm Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah sterdam; 2 ontwaakt, Amsterdam; 3. Nach tegaaltje, Amsterdam; 4. Bilts Kinderkoor, de Bilt. Eerste Afdeeling, verplicht nummer: „Nachtegaaltje" van mevr. Hopman Kwast.: 1. Juliana, Utrecht. Tweede Afdeeling, verplichtnummer „Ge lukskind" van Nici v. d. Linde: 1. Jong Zandvoort; 2. Inter Nos, Haarlem; 3. Nut en Genoegen, Haarlem; 4. Onder Ons, Am sterdam; 5. Rozenkwartier. Amsterdam; 6. Errato, Amsterdam. Vrouwenkoren. Eerste Afdeeling. Ver plicht nummer „Avondlied" van Bernard Zweers: 1. Zusterkoor, Bakkum; 2. Dames koor, Oosthuizen. Tweede Afdeeling. Verplicht nummer „Nu wil ik zingen van Tetterode": 1 Fermina, Amsterdam; 2. D. S. K. Leiden, Leiden. Vierde Afdeèling Mannenkoren. Verplicht nummer „Rozenlied" van Jacob Hamel: 1. Stem des Volks, Hillegom; 2. Zangiust, Akersloot; 3. Erato, Amsterdam; 4. Nie- dorps Gemengd Koor, Nieuwe Niedorp; 5. Kunst na Arbeid, Baarn; 6. D. O. V. V., Amsterdam; 7. Ars Vicalis, Amsterdam; 8. Morgenrood, Santpoort; 9. Zangiust Koe dijk. Derde Afdeeling Mannenkoren. Verplicht nummer „Goeden Nacht" van Roeske: 1. St. Caecilia, Amsterdam; 2. Hengelaars Man nenkoor, Amsterdam; 3. Zangiust, IJmui- den; 4. St. Caecilia, Haarlem; 5. Door Ver- eeniging Saamgebracht, Amsterdam; 6. IJ- muidens Mannenkoor. IJmuiden; 7. Venij Vidi Vici. Amsterdam. Derde Afdeeling Gemengde koren. Ver-1 plicht nummer „Avondzang" van P. van de i Roovaart: 1. Gemengd Koor, Amstelveen: j 2. Preciosa, Amsterdam; 3. Nieuw Laven, Den Hp; 4. D. E. B. Beverwijk; 5. Volks- Southern Rails Union Pacific Wabash Prolongatie 1003/16 10C"/16 1021/, 9813/j6 1513/i6 145f 5% 140 188 b 554 3% MEDEGEDEELD DOOR MAANDAG 13 FEBRUARI Bieden Laten 59.15 59.25 Parijs 9.70 9.80 34.55 34.65 12.11 12.11 47.75 47.85 13.10 13.20 42.15 42.25 34.90 35.- New-York (cable) 2.48 2.49 7.30 7.40 27. 29.- Kopenhagen 66.40 66.50 66.05 66.15 Stockholm 66.60 66.70 Een conflict 7 Door de Bonden in de Kleedingindustrie, R.-K. Naaisters- en Kleermakersbond „St. Gerardus Majella", Chr. Bond van Arbeiders stem, Assendelft; 6. Polyhymnia, IJmuiden; en Arbeidsters in de Kleedingindustrie, Fed- 7. Zangiust, Houwert; 8. Stem des Volks, 1 Bond van Arbeiders(sters) in de Kleeding- Hilversum; 9. t. A. V. E. N. U., Medem- industrie en den Neutr. Bond in de Klee- blik; 10. Morgenrood, Hoorn; 11. Amicitta. dingindustrie werd hedenochtend een mani- Leiden. i fest met den volgenden inhoud onder de Tweede Afdeeling Mannenkoren. Ver- kleermakers werkzaam voor de maatzaken plicht nummer „Conducteur" Tan Jos de verspreid. De aid Hemstede van „at. Deus Dedit", R.K. Landarbeidersbond, heeft haar ziiv eren bestaansfeest gevierd. Hierboven het bestuur; zittend van links naar rechts: J. Juffermans, commissaris; P. Duindam, 2e secretaris; de Gcest.-Adv. Kap. J. L. C. Witkamp; J. Coucnberg, lc seer.; J. C. Be hage, voorzitter; T. Warmerdam, le penningm.; H. P. Warmerdam, 2e penmngm.; H. J. v. Honschoten, comm. De Hoofdbesturen der samenwerkende Bonden in de Kleedingindustrie, werden, zonder dat zij daarmede door den Bond van Kleermakers-Patroons in kennis werden ge steld, er mede bekend, dat de leden van den Maat-Patroonsbond besloten hebben de ge organiseerde Kleermakers tegen Zaterdag 18 Februari 1928 uit te sluiten. Hiermede wordt dus een feilen aanval op de vakbonden gedaan. Niet alleen, dat de Bond van Kleermaker-Patroons zich verzet tegen Uwe redelijke verlangens, de bedoe ling blijkt te zijn, de macht en den invloed der vakbonden te breken. Wij weten, dat gij rustig den U opge drongen strijd zult aanvaarden en dat gij door trouw aan Uw bonden, den werkge vers zult toonen, dat zij door de daad van uitsluiting hun doel niet zullen bereiken. Ongeorganiseerde kleermakers, we doen een beroep op U, om U zoo spoedig moge lijk bij de besturen der vakbonden aan te melden. De hoofdbesturen der vakbonden hebben besloten tegenover de uitsluiting tegenmaat regelen te treffen. Binnenkort zullen deze maatregelen bekend worden gemaakt. Er mag echter niet tot uitsluiting van het conflict of tot staking worden overgegaan, dan na overleg en met goedkeuring van de hoofdbesturen. De storm op zee, en het droevige einde De storm, welke gedurende de laatste dagen hier in zoo ruime mate heeft gewoed, maakte het Zaterdag j.l. onmogelijk voor de visschers om uit te varen. In den middag van Zater dag tijdens den hevigen storm, kwamen eenige stoomtrawlers binnen met schade, of gelijk aan boord van den stoomtrawler Trio IJm. 175, met het verlies van geheel het vischtuig. Des avonds kwam de stoomtrawler Delf land IJm. 244 binnen met machineschade, welke nog al van beteekenis was, doordat een der zuigers was stukgeslagen. Overdag waren vele menschen van uit de stad als Haarlem, Amsterdam en Den Haag naar hier gekomen, om de zee, die in zijn woede toch zoo mooi kan zijn, in oogenschouv.' te nemen, en als het hun mogelijk was ge weest de binnenkomst van het s.s. Grotius van de Mij. Nederland af te wachten, daar dit schip reeds Zaterdagmorgen hier in 't zicht was. Zondagmorgen, toen het weer wat gunsti ger was geworden en de zee iets was be daard, waren reeds vroeg velen nabij de vischhal verzameld, om te wachten op den trawler waarmede, man, vader; zoon, broer of zwager zou binnenkomen, en men vroeg be kenden af, of men niets had gezien van deze of gene. Alhoewel men aan boord met veel slecht weer heeft moeten kampen, en er ook wel averij was aangericht; hoorde men, dat aan boord alles gezond was. Het duurde nier al te lang deze geruststelling, totdat de stoomtrawler „Bergen" IJm. 16 zich aan de visschaal meerde, en de schipper rappor teerde, dat een zijner matrozen, H. Langbrach tijdens den storm over boord was geslagen en verdronken. Hieromtrent vernamen we het volgende: Aan boord van den stoomtrawler „Bergen" was men genoodzaakt vanwege den storm, met het visschen te staken en zoodoende de netten te sparen. Dit geschiedde terwijl men met gestopte machine lag te drijven. Toen men hiermede bijna gereed was, kwam plot seling een stortzee over het schip, die den matroos H. Langbrach uit Middelharnis in zee stortte, en met een grooten golfslag een eind van het schip afwierp. Onmiddellijk begon men aan boord met het reddingswerk, maar vanwege de hooge zeeën waren alle pogingen tevergeefs en verdween de man tenslotte uitgeput in de diepte. Aan boord heerschte groote verslagenheid, temeer nog, daar de zoon, H. Langbrach. eveneens op den stoomtrawler „Bergen" vaart, en deze dit zoo droevig ongeluk voor zijn oogen moest zien gebeuren, terwijl dit de eerste reis was die H. Langbrach met dit schip maakte. Het zal dan ook een hartroerend verhaal zijn voor den jongeman, als hij dit bij zijn thuiskomst te Middelharnis aan zijn moeder en nog elf zusjes en broers moeten mede- deelen. Achtereenvolgens kwamen de stoomtraw lers binnen, waaronder de stoomtrawler Jennny Elza IJm. 38, waarop de oudste stoker tengevolge van het dichtmaken van een bunkerdeksel, tegen de koelkast was ge slingerd, zoodat hij een dijbeenfractuur had bekomen. Hij werd per auto naar zijn woning vervoerd. Over het algemeen hadden de bin nengekomen schepen vanwege het slechte weer, geringe vangsten, en eenige schepen moesten aan de zuidzijde worden gemeerd daar aan den vischhal geen plaats meer was Het is te hopen, dat niet meerdere ongeluk ken behoeven gerapporteerd te worden. Feestvergadering R. K. Vrouwenbond, afd. IJmuiden. Gisteren den 12 Februari is op feestelijke wijze het zesde jaarfeest ge vierd van den R. K. Vrouwenbond afd. IJmuiden. Des morgens naderden vele leden ter K. Tafel, terwijl het Mariabeeld in de kerk van St. Gregorius omringd was door een keur van bloemen. Des avonds te 8 uur had in het R.K. Ver- eenigingsgebouw aan de Mahustraat een feestelijke bijeenkomst plaats, waarop Me vrouw Chambly uit Nijmegen zou optreden. Te circa kwart over acht opende de pre sidente Mevr. van Pinxter de feestvergade- ring met den christelijken groet en heette allen van harte welkom, in het bijzonder den geestelijken adviseur Pastoor Koopman. Alsdan dankte de Presidente de bestuurs leden voor de, aangename samenwerking, welke zij iri het afgeloopen jaar heeft mo gen ondervinden, terwijl alle leden wer den bedankt voor de versiering aangebracht bij het Mariabeeld. Vervolgens deelde de presidente mede, dat door Mevr. Ganzeboom Stevens, omstreeks half Maart een moeder cursus zal worden gegeven. Mevrouw Chambly Kardec gaf een voor stelling van moderne wonderen, mooi en fijn uitgevoerd, Tijdens de pauze had een verloting plaats ten bate der vereeniging. Na de pauze werd als laatsten modernen wonder vertoond, het geheimzinnige Ame- rikaansche spook-kabinet. Na dit laatste nummer bracht de presi dente Mevr. Chambly dank, waarbij tevens dank werd gebracht aan de pianiste, Mej. Lubbers voor de gezellige muziek, welke gedurende den geheelen avond van haar werd genoten en sloot de feestvergadering. Commissie van Toezicht op Bioscopen. Ingevolge art. 18 der Bioscoopwet zijn door j>. en W. tot leden van de Commissie van Toozi".'it op de Bioscopen benoemd tic hemen K. H. Tusenius, voorzitter, D F. G Scnilling, D. de Ridder, J. Deinum en J. P. v. d. Does. N. R. K. Volksbond. Woensdagavond a.s. zal een feestavond gegeven worden voor de leden met hun dames in het Vereenigings- gebouw; aanvang half acht. Dit is de tweede feestavond die gegeven zal worden. Er zullen humoristen uit Leiden optreden. Feestavond. Zaterdag 18 Febr. zal de Halfwegsche Zwem vereeniging. en reddings brigade een feestavond geven in den zaal van café Cornelissen. De Bataaf. Woensdag 15 Febr. zal de Sportvereeniging „De Bataaf" een feestavond geven in de zaal van café Cornelissen. Bouw R. K. Kerk. Het hei en grondwerk voor den bouw van de nieuwe R. K. Kerk met kosterwoning en stalling is thans zoo ver gevorderd, dat vermoedelijk Donderdag of Vrijdag dezer week de laatste paal gesla gen zal worden. Aanleg van straten. Het heiwerk voor de rioleering in de nieuwe straten, die naar de in aanbouw zijnde R. K. Kerk zullen loo- pen, is thans beëindigd. Herbestrating Haarlemmermeerstraat. De herbestrating van de Haarlemmermeerstraat is thans voltooid. Nu wordt aangevangen met de herbestrating van de Juliana en Prins Hendrikstraat. Tooneeluitvoering. Zondagavond is door de Tooneelvereeniging „Arti et Amicitiae" in het St. Jozefgebouw alhier met veel succes, ten bate van de begrafenisvereeniging „St. Barbara" het tooneelstuk „Hellas" opge voerd. De zaal was druk bezet en niet zonder reden, want het stuk werd onder leiding van den heer A. Vloeimans vlot en met veel ge voel gespeeld. Het goed gekozen stuk en- het buitenge woon acteeren der spelers hebben aan het publiek dan ook een avond van waar kunst genot geschonken. De avond werd opgeluisterd door het mu ziekgezelschap van den heer Bottelier, dat, zooals altijd zijn gewaardeerde medewerking voor dezen avond verleende. Na afloop van het stuk bracht de Zeer- Eerw. Heer pastoor B. M. J. van Rooij, na mens de vereeniging „St. Barbara" een woord van dank aan „Arti et Amicitiae" en sprak den wensch uit deze vereeniging weder eens gauw hier te zien. Hierna werd de avond besloten met nog eenigen tijd gezellig samenzijn. Eierveiling. Bü de alhier gehouden eier- veiling bedroeg de aanvoer 8500 kippeneie ren en 300 eendeneieren Kippeneieren f 7.408.40, eendeneieren f 7.407.80. Handel goed. Tunnel; De plannen om een tunnel aan te brengen voor het verkeer vanaf Halfweg en Houtrakpolder nemen vasteren vorm aan. Binnen niet al te langen tijd zal in ver band met het drukke verkeer over dezen overweg, alsdan een groote verbetering wor den aangebracht. Zeldzaam. Bü den heer J. Numan, al hier, heeft 1 konijn 20 levende jongen ter wereld gebracht. R.-K. Vrouwenbond. Heden begint het triduum «voor den R.-K. Vrouwenbond. Woensdag is er Generale H. Communie en 's-avonds plechtige sluiting, waarna feest vergadering in de K. S. A. De Tooneelver eeniging „Ons Genoegen", zal dezen avond ter opluistering eenige voordrachten en stukjes ten beste geven. Moedercursus. Dinsdag 28 Februari a.s. zal de Moedercursus aanvangen. Zü die aan dezen cursus willen meewerken, kunnen zich nog bij het Bes'uur van den Vrouwenbond aanmelden. Tuinbouwclub. Bovengenoemde club houdt Woensdagavond haar Jaarvergadering Sint Deus Dedit. De R.K. landarbei- dersbond „Sint Deus Dedit" geeft Woens dagavond in de zaal van A. J. Meüer te Vijfhuizen een feest-propaganda-uitvoe- ring. Er zullen een tweetal tooneelstukken worden opgevoerd en voorts zal een hoofd bestuurder een rede houden. Het geheel wordt opgeluisterd met muziek door leden van de mondharmonicaclub. Het beloofd ongetwijfeld een gezellig avondje te worden. De storm. Zaterdag werd de petroleum- koopman Stegging uit Haarlem 't slachtaf- fer van den storm. Terwijl hij bij iemand in den Spieringweg op den werf was, woei zijn ■wagen, die op den weg stond in den sloot. De hond, die onder ds wagen was ge spannen, moest vanzelf ook mee te water en het besst zou stellig verdronken zijn, als ze hem niet- spoedig hadden los gesneden. Dit geval was voor Steggink een flinke schadepost, daar hij behalve petroleum ook een paar kisten met borstelwerk en krame- rijen meevoerde. Van dit laatste was veel door waterschade waardeloos geworden. Met veel moeite wist men den wagen weer op den weg te krijgen. TooneSuitvocring Gisterenavond gaf „Nut en Genoegen" haar laatste seizoenuit voering in het Bondsgebouw, welke, wat het spel betreft, op bijzondere wüze geslaagd mag heeten. Omstreeks 7.15 opende de heer A. v. Egmond den feestavond, waarna begonnen werd met het drama „Walfang de Zigeuner", een Vlaamsch spel in 3 bedrüven. Het stuk is oud en o.i. rüP voor het museum van oud heden, hetgeen niet wegneemt, dat het goed gespeeld is. Vooral de rollen van Walfang en Dirk Bardens, werden goed vertolkt. De rol van V. Bladel bekoorde ons niet. Deze speler was te zwierig met zijn honden. Na de pauze gaven de heeren J. Langeveld en G. v. d. Heij een keurig duet; „De twee Dandüs", onder pianobegeleiding van mej. A. Vemooij. Hierna volgde het kluchtspel in een bedrijf „In den Zilveren Haas", keurig gespeeld, terwijl de heeren G. v. d. Meij en Th. Peper- korn de aanwezigen aan het lachen wisten te brengen. Voor een vroolijk strijkje onder de pauze en tusschen de bedrijven, zorgde het duo ReeuwijkHoogeworst. Met voldoening mag men op dezen goed geslaagden avond terugzien. Muziekuitvoering. De Muziekvereenïging „St. Jacobus" zal een feestavond geven in het R. K. Vereenigingsgebouw te Spaam- woude. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: D. Heese man en A. Ravenhorst. Getrouwd: J. H. Ruigrok en A. Jansen J. van der Kaap en J. Hilverda J. M. J. Braam en M. J. Lommerse. Geboren: d. van S. HijzelendoornOos- terom. d. van G. TimmermanMuis d. van H. G. HopmanVoors. Overleden: A. Cabooter, wed. van Th. van Mieghem, 68 j. D. de Jong, m., 83 jaar. Een bijzonderheid. Als een zeer zeldzaam voorkomend geval kan worden gemeld, dat één dezer dagen bij den landbouwer J. v. d. Peet, te Houtrak en Polanen, op één dag 33 biggetjes werden geboren bü 2 zeugen. Percentage verstrekte gelden. B. en W. stellen voor, de jaarlüksche rente, welke door de gemeente gas-, duinwater- en electrici- teitsbedrijven zal moeten worden betaald aan de gemeente over de in 1927 verstrekte gel den, bestemd voor den buitengewonen dienst, te bepalen op 5 pet. Vr.: Kunt u mü de wedstrijd-uitslagen van de laatste 5 jaren van de wedstrijden H.F.C.Oud-Internationals bekend maken? Antw.: In 1923 H.F.C.—Oud-Int. 4—1: in 1925 H.F.C.—Oud-Int. 2—4; in 1926 H.F.C. -Oud-Int. 6—3; in 1927 H.F.C .-Oud-Int. 54; in 1927 H.F.C.—Oud-Int. 8—9. In 1924 is de wedstrijd niet gespeeld ten gevolge vann vorst en sneeuw. Vr.: Kunt u mü ook zeggen of reeds uit geloot zün Hoilandsche Grondcredietbank, serie 00538, No. 45; Rotterdamsche Schouw burg, serie 2424, No. 064; Rotterdamsche Schouwburg, serie 2424, No. 045; Rotterdam sche Schouwburg, serie 2420, No. 028. N.H. Vereen. Het Witte Kruis, serie 3450, No. 11; N.H. Vereen. Het Witte Kruis, serie 3451, No. 11; N.H. Vereen. Het Witte Kruis, serie 3452, No. 11. Antw.: Nog niet uitgeloot. ALKMAAR, 13 Februari. Aangevoerd 42 vette koeien 220—400, 6 vette kalveren 80 185, per pond 1.40—1.70; 170 nuchtere kalveren 6—22; 859 vette varkens 0.53-- 0.63 per pondd, zouters 0.54 per pond. NOORD-SCHARWOUDE, 13 Februari. 66 K.G. uien 14.70—15.30; grove uien 15,10 drielingen 14.1014.30; nep f 5.90; 3700 K.G. peen 6.20—6.60 46.000 K.G. roode kool 15.40—20.80; doorschot 14 50 -19.30; 18200 K.G. gele kool 12.14.50; doorschot 8.7010.90; 61300 K.G. Deensche wittekool 3.30—4.90, doorschot ƒ2.704.30. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Februari. 26.000 K.G. roode kool 18.20, doorschot 17.70—19.40; 20.000 K.G. gele kool 9.30— 13.10; 23.900 K.G. Deensche wittekool 3.80 4.50; doorschot 3.604.20; 6500 K.G. uer 14.70—15.30, drielingen 14.60.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5