Amsterdamsche Beurs Clémence Carolina Maria Everard Clémence Carolina Maria Wilde G. F. H. PASTOOR HAARLEM F7 HERINGA WUTHRICH EFFECTEN - PROLONGATIËN - COUPONS INCASSO'S - VREEMD GELD - ASSURANTIËN j Philip's Radio - Toestellen Agenda 17 Februari. Een ongerief BURGERLIJKE STANK Instelling Raden van Beroep. Uitvoering door de Leerlingen der Muziekschool Het conflict in de kleeding- industrie Bank voor roerende goederen te Haarlem Concert Peltenburg - Andriessen In het water gewaaid. Besmettelijke ziekten Concert Dite Blooker Personalia i •R. K. Kiesvereeniging Groentemarkt „Het Boek" Gevonden voorwerpen en dieren OUD-SCHOTEN. HEEMSTEDE. OVERVEEN. ZANDVOORT. BLOEMENDAAL DE SPAARNEBANK Odarlem - Amsterdam "99 l16 750 b 284% 224 2921 140 1814 97J 85 1 81 i 43f/8 73 94 230 1 199 1 1814 2CCÏ 5% 37% 792 386 120 174 154| 140 190 55% 3% 2634 176" 1714 172 b 284 421 134 18S4-6J 578 115 162 143 b 320 b 346 204£ 230 2C95 141 184 964 86 82 LAATSTE NIEUWS. J Fransch stoomschip gestrand Melkvervalsching op groote schaal op Walcheren Lawine neergestort Stoomlogger vergaan Vereeniging van particuliere en gemeentelijke bioscoopcommissies Het Hollandsch Strijkkwartet naar Kopenhagen Dorus Rijkers De Culemborgsche moordzaak Jan Toorop. Ernstige botsing tusschen tram en auto V/as der rivieren in Frankrijk Plotselinge dooi in Zwitserland De rabbijnen van Elzas Lotharingen danken Poincarê Ambtswoning voor den minister van buitenlandsche zaken H. F. A. van Lingen 621 4704 265 521 1894 54% iv Sociëteit St. Bavo Haarlemsch Gemengd koor, 8 uur. Nederland en Oranje, 3 uur. Bestuur Vrouwenbond, 3 uur. Ledenvergadering Bouwvakarbeidersbond, 8 uur. Alberdingk Thijm, 8 uur. R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Propa- gandaclub, Volksbond, 8 uur. Gebouw. St. Josephsgezellen, Jansstraat 59. Zaal voor de gezellen gesloten. In de dagen, dat het hard vroor, hebben verschillende' Haarlemmers groot ongerief ondervonden van de dikwijls onpractische plaatsing van de watermeters. Van verschillende huizen met voor tuintjes en er zijn er zoo vele in Haar lem is de watermeter niet in het huis, maar in het voortuintje geplaatst. Een zware steen vormt de afsluiting van het watermeterputje. Dat zal wel berusten op de een of andere bepaling in het reglement op de levering van drinkwater. Onprettig is dat zeker voor degenen, die trouw de raadgevingen van den directeur der waterleiding willen opvolgen en bij strenge vorst den watertoevoer afsluiten. Dikwijls onvoldoende gekleed moeten zij zich bij slecht weer 's avonds naar buiten begeven om het zware deksel op te lichten, in sneeuw of kleffe neerknielen, den meter afsluiten en weer den steen er op plaatsen. Den anderen morgen vroeg op. nuchtere maag herhaalt zich het spelletje in omge keerde volgorde. Wij hebben het verhaal gehoord van iemand, die moe en koud 's avonds thuis kwam, bij het naar bed gaan tot de ont dekking kwam, dat de watermeter niet af gesloten was, en in noodweer naar buiten moest gaan om daar de door de voorzichtig heid geboden bovenomschreven handelin gen te verrichten. Toen hij weer binnen was, bleek, dat er nog water noodig was en moest de kraan weer worden opengedraaid enz. De gemoedsgesteldheid van dit slacht offer was niet bijster gunstig en het was maar goed, dat de qualificatiën, die hij uitte aan het adres van de Haarlemsche drink waterleiding, laat ons zeggen, niet juist ■waren en dat zijn wenschen niet in ver vulling zijn gegaan. Ook ons komt het onbegrijpelijk voor, dat de watermeters nog altijd op een derge lijke onpractische manier worden aange legd Waarom de watermeters niet binnens huis geplaatst? De kans op het bevriezen van de leidingen wordt er ook geringer -door. Want nu gebeurt het herhaaldelijk dat de toevoerpijp, die in den buitenmuur is gelegd, bevriest en springt. Een particu liere leverancier zou zijn afnemers in dezen ongetwijfeld tegemoet komen. AI zou dat het waterleidingbedrijf ook een kleinigheid meer moeten kosten, dan mag dit offer wel gebracht worden aan deze zeer redelijke gemakzucht van de be woners. Mocht er soms een bepaling zijn, die den directeur dat verbiedt, dan is er alle reden een mildere verordening te maken. Geboren: 14 Febr.: z. van G. E. Heems kerk- v. Wooningz. Van E. L. M. M. Hoore- man-Böhme; z. van G. v. d. Hof-y. Nimwe- gen; d. van A. A. v. diAtoort-Dekker; 15.Fe bruari: d. van W. Mooi weer-Schoenmaker; z. van I. Stompe-v. d. Schaaf. Ondertrouwd: 15 Februari: P. A. de Keij- zer en M, E. Hulst; C. H. H. Matheij en A. E. van Leeuwen: C. Zweiphennig en K. Bueren; L. Weever en G. Veenstra; C. Kor- tekaas en M. v. d. Heiden; L. Koelemij en P. C. Wulffraat; W. L. H. Pennarts en J. G. Meissen; C. P. J. Boerhorst en M. Spitse; C. J. C. Nagel en H. A. Libbenga. Getrouwd: 15 Februari: P. van Loenen en C. M. H. Hubers; F. R. Drösse en A. C. Scheffer; J. van Tong-eren en A. Schenk; J. J. B Kan en H. Gooijer; W. H. J. Kroes en O. M. v. d. Velde: C. H Swinkels en M. J. Hageman; J. de Vries en C. de la Rie; H. C. Thuis en T. Janzweert; L. J. Rinkel er. H. W. Kolk. Overleden: 13 Februari: J. A. Kwantjes, 77 j„ Kleine Houtweg; J. M. Kok-Stroot- man, 75 j.. Rijksstraatweg; 14 Februari: C. v d. Werff-de Ridder, 81 j., Oranjestraat; H. E Hietbrink. 60 j., v. Hogendorplaan; A. Lijnkamp-Spronk, 48 j., Ged. Schalkburger- gracht. Door de voorzitters en leden van de Raden van Beroep D. B. van Arnhem Haarlem en Zutfen, fc een adres aan de Tweede Kamer gericht, /waarin gezegd wordt, mede te wer ken, dat de aanneming van het Ontwerp van Wet tot Herziening van de Wet van 19 December 1914, houdende instelling Raden van Beroep enz naar hunne vaste over tuiging de ook aan hen toevertrouwde recht spraak in ernstig gevaar zoude brengen, met name omdat de voorgestelde wijziging in de positie van den Secretaris het onpartijdige karakter van de Raden zou wegnemen en aan hunne rechtspraak zoude ontnemen 't vertrouwen, dat daarvoor onontbeerlijk is. Zij zouden zich niet verantwoord achten, indien zij niet voor de behandeling nadruk kelijk hadden gewezen op het gevaar, dat door de voorgestelde wijziging èn belasting plichtigen èn Fiscus bedreigt en aan de Ka mer met gepasten doch sterken aandrang hadden verzocht, bedoeld Ontwerp van Wet niet aan te nemen. De tweede avond, waarop de leerlingen der' Muziekschool kondèn doen blijken van hetgeen zij in hetafgetóopen jaar aan mu zikale wetenschap hebben opgedaan, is „weer voorbij, en gisteren avond in den Stads schouwburg afgesloten met een uitvoering, welke er wezen mocht, en waarnaar wij voor een grootdeel met zeer veel genoegen heb ben geluisterd. Voorop sta, dat wij allen eerbied hebben voor de uitstekende wijze waarop hier in Haarlem de toonkunst wordt beoefend en onderwezen door de diverse leeraren der mu ziekschool, en wij brengen hun daarvoor op deze plaats dan ook gaarne onze hulde. Wanneer wij dan ook het gisteren gebo- dene even critisch bezien, zullen wij na tuurlijk niet den maatstaf aanleggen, als van een gewoon concert, al moeten wij on middellijk erkennen dat sommige presta ties, vooral natuurlijk in het gradatische, laatste gedeelte vcór en na de pauze, reeds stonden op een peil, dat niet weinig lager stond dan op concerthoogte. Van de kleineren af, die, ondanks de „Bühnenfieber" met taai doorzettingsvermo gen hun repertoire, meest par cöeür speel den, af, tot de grooteren toe, laten we zeg gen tot de 4-handige Marche Militaire van Schubert, die er reeds aardig „uif'-kwam, hebben allen keurig hun best gedaan, en het applaus wel verdiend V7at ons daarna stil luisterend neer deed zitten, en onze verbazing en bewondering gaande maakte, was het spel van een kleine, zeven- of achtjarige violiste, op wier fraaie streek, zuiver muzikaal gevoel en niet gê- ringe muzikale kennis, menige grootere na ijverig mag wezen, en wel gelukkig moet de heer Draaisma zich gevoelen, zulk een dank bare leerlinge te bezitten, die ongetwijfeld het neg wel tot iets zal brengen, voort gaande zooals zij is begonnen. Over den zang van dezen avond een paar korte nummers van Cath. v. Rennes, en een Romanze van Fr. Schubert, door leerlingen van de dames Proost en Brockmann zijn we veel minder te spreken. Wanneer we althans hieruit gevolgtrekkingen zouden moeten ma ken, dan zouden wemaar neen, we ach ten zulks niet mogelijk, en we zullen de totale mislukking, zoowel stimmlich als voor wat betreft uitspraak en voordracht men zingt toch niet: Das leben daucht mich öd' ur.d stumm? op rekening schrijven der nerveuze zangeressen. Daarna echter yolgde de eene aangename verrassing op dè andere. Uitstekend was bijv. de uitvoering van de Etude in as. gr. t. van Chopin door een begaafde leerlinge van den heer Lürsen: heel verdienstèlijk, gezien het moeilijk te bedelen instrument de Elegie voor cello van Fauré, door 'n nog jeugdige leerlinge van leer&ar de Maaré, en de Bal lade voor Plano van Chopin door 'n leer linge van dendirecteur werd met 'n reeds zeer fraaie, hier èh daar misschien 'n wei nig monotone kleurbelichting, ten gehoore gebracht. Na de pauze zou 'n leerlinge van den heer Vincent drie Préludes van Chopin spelen en het Concert in d, kl. t. van Each, het laat ste met orkestbegeleiding. Voor het eerste was er zeer klaarblijkelijk wel het technisch kunnen, maar niet nog de noodige sfeer aan wezig om werkejijk te kunnen boeien: het Bachconcert echter was van 't gepresteerde verreweg het beste, wijl getuigend van goed begrijpen en beheersching van het klavier. Daarop volgden twee leerlingen, voor wel ker prestaties, nog altijd oordeelende naar den bij xlen aanvang van ons verslag aangeleiden maatstaf, wij niets; dan grooten lof hebben.' 'n Leerling van den lieer de Clerck speelde ons in samenwer king mét z'n leermeester op werkelijk door voelde, wijze het concertstuk voor in a. gr. yan -Safnt-Saens. Nog zal de streek wat* aan diepte,aan draagkracht 'en aan legato moeten winnen, maar 'n zeer goede grond slag heeft de héér de Clerck hier werkelijk gelegd. Hetzelfde kunnen wij zeggen van het Concert in a. gr. voor 2 piano's van Fr. Liszt, dat de' heer Karei dé Jong met een zijner leerlingen ten gehoore bracht. Ziet: het was vaak moeilijk hier den aanslag van den leerling van dien van den meester te ohderscheiden. Daar werd inderdaad een Concert gegeven, in een volkomen ziel verwant en wederzijdsch aanpassen van twee musici, waarvan de leerling het temperament en de rythmische kracht en het muzikaal begrip van zijn leer meester in niet geringe mate zich heeft eigen gemaakt. Met zulke leerlingen en zulke meesters mag het sclioone resultaat wel niet verrassen. Tot slot speelde de concertklasse onder leiding van den heer de Clerck een drietal fijne nummers van Grieg. Nog zal hier wat moeten worden geschaafd, klank en toon zullen moeten komen tot grooter ontwikke ling, maatgevoel nog wat moeten gesterkt, maar dan zal ongetwijfeld het resultaat voor allen verblijdend zijn. We wenschen leeraren en leerlingen van klein tot groot met de behaalde en telkens door luid applaus onderstreepte successen v. ganscher harte geluk en hopen, dat, voort bouwend op deZe stevige grondslagen, de edele kunst, welke de toonkunst is, hier in Haarlem, steeds beter en met stijgend suc ces zal worden gediend, tot genot en lee ring van velen, en velen ter navolging. J. S. NIEUWE GRACHT 57, TE LEF. 12066 De uitsluiting bij één firma reeds ingegaan. Zooals bekend is, is door een viertal werk gevers ter dezer stede in de maatkleerma- kerij een uitsluiting voor haar personeel afgekondigd, in verband met het conflict aangaande het nieuwe contract. Bij één dezer werkgevers, de firma G. v. d. Steur, is met ingang van heden de aan gekondigde uitsluiting een feit geworden, terwijl bij de firma's A. J. v. d. Steur; A. de Graaff en D. Miezerus, deze uitsluiting Maandag a.s. zal beginnen. Onder dezen maatregel van uitsluiting is niet begrepen het werk, dat reeds voor de afkondiging van de uitsluiting in opdracht was gegeven, dit zal door de werknemers worden afgemaakt. Bij deze uitsluiting bij de firma G. v. d. Steur, zijn alle arbeiders ook de niet-georgan.iseerden in betrokken. Hedenavond zal een commissie uit de samenwerkende afdeelingsbesturen van Werknemers, zitting houden van 79 uur, in het Gebouw „St. Bavo". Bij deze commissie kunnen zich alle uitgestotenen en ongeorganiseerde vakgenooten melden. DIVIDEND 7 PCT. Naar wij vernemen zal in de a.s. alge- meene vergadering van aandeelhouders wor den voorgesteld., over het 2e boekjaar na ruime reserveering, een dividend van 7 pCt. op de aandeelen en 17.69 op de oprich- tersbewijzen uit te keeren. Het 3e abonnementsconcert van deze se rie wordt gegeven Maandag 20 Februari a.s. in den Stadsschouwburg alhier, door Mia Peltenburg en Hendrik Andriessen. Voorgedragen worden: dertien liederen uit de Winterreise van Schubert, de beroem de Cinq Poumes van C. Debussy en ten slotte Qéattro Scherzi van M. Castelnuove Todesco, welke hier nog niet werden uitge voerd. Omstreeks 9 uur hedenmorgen kwam een 59-jarig man op zijn fiets de Paul Kruger- straat uitrijden den Spaarndammerweg op. Op de kruising van den Spaarndammerweg greep de wind de fiets en geraakte door den zwaren storm in het water van 't Noorder B. Spaarne, waar voorbijgangers den drenkeling onmiddellijk op het droge hebben getrokken en hem in de naastbijzijnde fabriek der Kon. Handel Mij. Boeke en Huidekooper hebben binnengedragen. Na van den schrik bekomen te zijn, kon het slachtoffer zijn weg ver volgen. In deze gemeente hebben zich in de af- geloopen week 2 gevallen van roodvonk voorgedaan. Op het concert van mej. Blooker, dat plaats vindt Dinsdag 28 Februari in den Schouwburg Jansweg, zullen medewerking verleenen de heeren: v. Leeuwen Boom kamp, solo-cellist van het Concertgebouw orkest en Nic. Klasen, fluitist aan genoemd orkest. De begeleiding is in handen van den heer Joh. Ligtelijn. De heer J. H. Visée heeft in verband met zijn drukke werkzaamheden bij de N.Z.H.T. M. bedankt als voorzitter van de afd. Haar lem dei Vereeniglng van Spoor en Tram wegpersoneel. De heer H. Schreurs is op 23 Februari 25 jaar in dienst bij de firma Van Empelen en Van Dijk, hoveniers te Aerdenhout. Morgen zal de R. K. Kiesvereenigihg „Schoten" een vergadering houden, des avonds om 8 uur in het Patronaat aan de Tugelastraat. Op de agenda staat o,m. ver meld: „Verslag Secretaresse, verslag pen ningmeester, behandeling van het nieuwe reglement voor de Haarlemsche Kiesveree- nigingen. HAARLEM, 15 Febr. 1928. Appelen 859 ct. per K.G. Boerekool 0.901.75 p. kist. Roode kool 0.120.32, Gele kool 0.040.16, Groene kool 0,05—0.12, per stuk; Spruiten 3—5.50 per zakje; Brus- selseh tof 0.280.32, Knakpeën 0.15— 26, per K.G. Winterwortelen 1.501.75 per zak; Prei 0.07—0.30, Selderij 0,12— 0.70, Pieterselie 0.160.80, per bos. Uien 3.504.25 per zak. Gistermorgen brachten de leerlingen van het Gymnasium, alhier, onder leiding en uitlegging, een bezoek aan de tentoonstel ling van het Boek in de Raadzaal aan het Prinsenhof. Terug te bekomen bij: M. Bijvoet, Julia- nalaan 318, Overveen, broche met steentjes; A. Meulman, Borneostraat 53, Heemstede, bril in étui; A. v. d. Ham, Ged. Oudegracht 83, gummi-bal; M. Bijvoet, Julianalaan 318, Overveen, étui nagelgereedschap; J. Zuuren- donk, Jacobstraat 21, étui met inhoud; D. de. Zwaan, Pres. Steijnstraat 35, dwergpin- chertje; L. Pool, Joh. v. Viietstraat 74, grijs wollen kinderhandschoen; H. Pieters, Archi pelstraat 87, witte dameshandschoen; J. M. Bakker, Elzenplein 28, grijs wollen dames handschoen; Kennel „Fauna", Parklaan: lap jes kat, gebracht door Schouten, Warmoes straat 27; Bur. v. Politie, Smedestraat, leer boek BijDelsche gesch.; L. Hoenderdos, Zo- mervaart 12b, studentenmuts; J. v. d. Eem, Leidschevaartweg 219zw„ blauwe matrozen muts; C. Noblet, Soutmanstraat 10, porte- monniae met inh.; v. Roosmalen, Kastanje straat 40, schroefsleutel; .Hoback, de Clercq- straat 120, zilv. horlogestiftjes; A. Albers, v. 't Hoffstraat 29, speld met steentje; F. J. v. Tongeren, Kolkstraat 23rood, gymnastiek schoen; A. Hooijman, Oranjeboomstraat 113, Ford-sleutel; Bur. v. Politie, Smedestraat, ring met sleutels; J. J. Koster. Reitzstraat 76, damestasch met inhoud; R. v. Ooijen, L.age Duin- en Daalscheweg 9 E, bruin taSchje met inhoud; A. Meijer, Visschers- .Terug te bekom,en bijL. Z wikken jPietër Kiesstraat 68, armband; C. G.'Püure, Leicf- schevaartwég, a b. motorschip „Aagje", roeiboot; H. Hartman, Camphuijsstraat 6, zwarte ceintuur: Kaasenbrood, Barbarossa- straat 26, pakje flanel; P. M. v. Velzen, Leidscheplein 11 rood, grijs-wollen Dames- handschoen; Schouten, Brouwersplein; 1 zw., bruin wollen handschoen; J. v. d. Vossen, ten Katestraat 4, irrigator; C. Wit, Teijlers- hofje 7, oorknopje met steen; T. Hoogens, Nagtzaamplein 13, zilv. kruis (eere-teeken) Kennel „Fauna", Parklaan, zwarte kat, gebracht door Peterson, Baüs Leostraat 37, grijze kat, gebr. door Meernier, Gen. de la Reijstraat 12; S. Dinkla, Ursulastraat 12, bl. pet; H. Mollema, Ged. Voldersgracht 29 c., portefeuille met kwitanties; D. Meijer, Kruisweg 30, pakje met sportkousen en pyama; L. F. Reijssens, Indischestraat 13, portemonnaie met inhoud; A. Nieuwendijk, Brouwersstraat 44, hondenpenning; W. Spronk, Gen. Cronjéstraat 21 rood, rijwiel- pomp; L. A. Duijn, Amsterdamstraat 55, rozekrans in etui; E. H. Heijmans, Juliana laan 112, Overveen, vulpenhouder J. Scherpenhuizen, Coltermanstraat 4rd., vul potlood. Feestavond St. Josephgezellen. Heden avond 7 uur is het feestavond van de St. Jozefgezellen in het Patronaatsgebouw aan de Kerklaan. R. K. Harmonie St. Caecilia" Zaterdag a.s. des avonds acht uur, houdt bovenge noemde vereeniging haar jaarfeest tvoor de werkende leden met hun dames, in het re petitielokaal aan de Kerklaan. Onze Gezellen. Zondag a.s. is het de feestavond voor bovengenoemde voetbalver- eeniging. De heer Leo Peelen zal medewer king verleenen. Ook deze feestavond wordt gehouden in het patronaatslokaal aan de Kerklaan. Feestavond van „De Hanze" Woensdag avond hield de R.-K. Middenstandsvereeni- ging „De Hanze" een bij zonderen feest en invitatie-avond. Behalve talrijke leden en hun dames, wa ren ook vele belangstellenden aanwezig, zoodat dé groote zaal bijna geheel gevuld is. Voor den aanvang gaf het muziekgezel schap „The Melodians" eenige goede num mers. De voorzitter, de heer E. J. v. Lent, opende de bijeenkomst met den Christelij- ken groet en heette de talrijke aapwezigen welkom, vooral den Geestelijken Adviseur en de Eerw. Broeders van de R.-K. School. Ook is het een genoegen, dat de voorzit ter der neutrale organisatie, de heer P. Oosterhoorn, hier aanwezig is. Spr. schetst de voorbereidende werkzaam heden voor dezen feestavond en hoe men het bestuur der rederijkerskamer „Alber dingk Thijm" bereid vond een gastvoor- stelling te geven. Daarna gaat het doek op voor „Hallo!! Met Mars?!!" „Alberdingk Thijm" heeft ook te Heem stede een goeden naam en die goede naam is door dit kluchtspel alleszins bestendigd. Willem? Stomp, de rentenier, was wel de held van den avond en Davids de persfoto graaf, deelde met hem het succes. Ook de overige roll enwerden uitstekend vertolkt. Het was dan ook niet te verwonderen, dat er veel van het gesprokene verloren ging in den lach van het publiek. Het applaus duurde minuten lang. De Weleerw. Heer Kapelaan J. Witkamp, voorzitter van de Santoscommissie, sprak nog een opwekkend woord voor de T. B. C.-lijders onder de middenstanders, waar voor door dames bloempjes werden verkocht, welke ruim 34 opbrachten. Voor de pauze sprak de heer P. v. Tete- rlng nog een enkel woord ter propaganda. Spr. 'hoopt, dat de afd. Heemstede niet zal rusten voor alle middenstanders In de R.-K. organisatie bijeen zijn en wekt de da mes op mede te strijden, dan zal de afd. Heemstede, onder leiding van den nog jon gen voorzitter, den heer E. v. Lent, steeds in bloei toenemen en een sieraad worden voor het district Haarlem. De alleszins jifettige avond werd besloten met een gezellig samenzijn, onder de muziek van de „The Melodians". Besmettelijke ziekten. In de afgeloo- pen week hebben zich in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgedaan. Woningbouw vereeniging. Woensdag avond werd in hotel „Rozendaal", alhier, een bijeenkomst gehouden van gemeente-be ambten, ter oprichting van een woning- bouw'vereeniging voor gemeentepersoneel, en wel op coöperatieven grondslag. De heeren Dijkhuis en Kars hadden het initiatief, tot deze bijeenkomst genomen. De heer Dijkhuis leidde de besprekingen. De vergadering was goed bezocht. Aanwezig waren vooral gemeente-werk lieden en agenten van politie. Het ambte narencorps was slechts matigjes vertegen woordigd. De heer Dijkhuis hield een korte inlei ding, waarin hij liet uitkomen, dat velen van het personeel in gemeentedienst, vooral zij, die na de annexatie buiten hun gemeente kwamen te wonen, gaarne weer een geschik te woning ir, Bloemendaal zouden betrek ken. Na ampele bespreking, werd overgegaan tot oprichting. Staande de vergadering, gaven zich 44 personen op. Het definitief bestuur werd samengesteld uit de volgende heeren:, Dijkhuis, Mulder, Van Wamel en Hissing. Besloten werd het gemeentebestuur kennis te geven van de oprichting en dit verzoeken de vereeniging de noodige medewerking en steun te willen verleenen. De burgemeester met verlof De burge meester is voor een maand met verlof ver trokken. Hij zal zijn vacantia in St. Moritz en in het zuiden van Frankrijk doorbren gen. Waarnemend burgemeester is de heer Zwaan. J. C. DE WIJS t Te Bloemendaal Is plotseling overleden de heer J. C. de Wijs, die op verschillend terrein een belangrijke plaats heeft ver vuld. Zoo was de overledene penningmees ter van het Kennemer Lyceum en bestuurs lid van de afd. Bloemendaal van Vacantie- Kolonies. MEDEGEDEELD DOOR DONDERDAG 18 FEBRUARI 'MiiM'agft'öërseh van gisteren. Heden opening Staaiisleeiungem 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 414 Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D 41/. N.Ind. 1926 B Banken. Kolohiale Bank Indische Bank Cert'; Handel Mij. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew Nederl. Kunstzijde Maecubee Holl, Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland Anaconda U. S. Steel Handelsonderne mingen. Comp. Comm. de Liège Mijnbouw. Boeton Mijnbouw Redjang Lebong Petroleum. Dcrtsche Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber Deli Batavia Rub. Sdfbadjadi Silau V. I. c. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lijn Holl. Lloyd dito Gem. Eigend Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb Kon. Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine comm Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific V/abash Prolongatie '16 265 175J 172 173 1163/s '43% 162% 145 321 i 190 345% Zware straffen MIDDELBURG, 16 Febr. Voor het Kan tongerecht te Middelburg hebben Woensdag- terecht gestaan 40 melkveehouders van ver schillende plaatsen uit Walcheren, wegens het afleveren of doen afleveren van vuile melk en van melk die ondeugdelijk van sa menstelling was. Er was er een bij, zekere C. J., melkveehouder te Middelburg, die melk afleverde, waarin zich 80 en 70 pet. water bevond. De ambtenaar van het O. M. eischte tegen den melkveehouder 1000 boete of 100 dagen hechtenis en drie maan den hechtenis. De kantonrechter veroor deelde dezen verdachte tot een geldboete van 800 of 100 dagen hechtenis en 3 maanden hechtenis. De overige verdachten werden veroordeeld overeenkomstig den eisch 'van het O. M. tot - geldboéten, va- rieerend tusschen 25 en 100.—. MAASSLUIS, 16 Febr. Het Fransche stoomschip „Fort de Trayon" is drie mijlen bezuiden de boei van het Brielsche gat ge strand. De sleepboot „Indus" zal ter as sistentie vertrekken. Het s.s. „Fort de Trayon" maakte een reis van Antwerpen naar Schiedam, waar het bij de firma Wil ton gerepareerd zou worden. PARIJS, 16 Februari. In het dal der Avre nabij Chamonix is op den straatweg tusschen Argentièrés en Valorenne een la wine neergestort. Het verkeer tusschen belde plaatsen is gestremd. LONDEN, 16 Februari. De te Fleetwood thu.isbehoorende stoombotter Briarlijn Is hedennacht omstreeks een uur nabij het eiland St. Kilda aan de westelijke Hebri- den vergaan. Men vreest, dat de acht leden der bemanning zijn omgekomen. AMSTERDAM. 16 Febr. Naar wij verne men zal in een op het eind dezer maand te houden vergadering van de Vereeniging van particuliere en gemeentelijke bioscoop commissies voorgesteld worden de vereeni ging te ontbinden. AMSTERDAM, 16 Febr. Het Hollandsch Strijkkwartet bestaande uit de heeren Her man Leydensdorff, Julius Röntgen Jr., Bram Mendes en Thomas Kanifez is üït- genoodigd om naar Denemarken te komen concerteeren. In Kopenhagen zullen zij voor de Kamermuziekvereeniging eenige concerten geven, terwijl den 24sien Februari voor de radio te Kopenhagen zal gespeeld wordèn. AMSTERDAM, 1| Februari. Dorus Rij kers, die in het Altonie Leuwenhoek-huis verpleegd werd, is heden ontslagen. Waar schijnlijk zal hij over een week weer opge nomen worden voor een verdere behande ling. ARNHEM, 16 Februari. Het gerechtshof alhier heeft heden de verdachten in de Cu lemborgsche moordzaak, Sweeris en Vroege, vrijgesproken. De toestand van Toorop wordt meer en meer zorgwekkend. De koorts houdt aan; de zwakte van den patient neemt toe. BERLIJ.N 16 Febr. Gisteravond, om streeks 11 uur, heeft op den hoek der Franz Joséfstrasse en Rriedrichstrasse een ernstige botsing plaats „gehad tusschen een tramwageh; en een auto. ï)e botsing was zoo hevig, dat beide 'voertuigen zeèr ernstig be schadigd werden. Een en twintig personen werden gewond, van wie eenige ernstig. Twee vrouwen en een man moesten naar het zie kenhuis worden overgebracht. De oorzaak der botsing is tot nu toe onbekend. PARIJS, 16 Febr. De rivieren Seine, Rho ne en Loire zijn door den regen zeer ge wassen. Overstroomingen worden gemeld uit verschillende deelen van Frankrijk. Verkeersstremmingen Lawines BAZEL,, 16 Febr. De plotselinge dooi in Zwitserland heeft een aantal lawines ver oorzaakt. In het gebied van den Boven Rijn en in de omgeving van Toggenburg bestaat ernstig gevaar voor overstroomingen. Op de Wengern-Alpen in het Berner Oberland moest het verkeer wegens het gevaar voor lawines onderbroken worden. Op de Thuner See-baan moest het verkeer eveneens worden gestaakt. Te Oberried in het Berner Ober land heeft gisteren een lawine een brug vernield. In het Semtal is tengevolge eener lawine het verkeer gestremd eq is de bad plaats Elm geisoleerd. Honderden arbeiders zijn in den stroomen den regen bezig de Wegen weer vrij te ma ken. Ook bij Brittnau is een lawine neer gekomen. Van Schwanden Mutt zijn niet minder dan zes lawines in het dal neer gekomen. Twee arbeiders werden bedolven en gedood. PARIJS, 16 Febr. In naam van de Ver eeniging van Elzas-Lotharingsche rabbijnen richtte de voorzitter' Armand Bloch een ge- lukwensch en uiting van dankbaarheid tot Poincarê voor het vervolgen der autonomis- ten en het onderdrukken der autonomlsche couranten. Wij vernemen dat dezer dagen bü de Tweede Kamer zal worden ingediend een wetsontwerp, strekkende om van Rijkswege een ambtswoning beschikbaar te stellen voor den Minister .van Buitenlandsche Za ken. BATAVIA, 16 Febr. Overleden is de heer H. F. A. van Lingen, een der oprichters van Indo-Europeesch Verbond. 5% 3' 797 .118 b 174 154J Heden overleed te Amsterdam, tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Echtgenoote en Moeder Mevrouw geb. Wilde in den ouderdom van 42 jaar. Uit aller naam: P. F. J. EVERARD. Aerdenhout, 16 Februari 1928. Boekenrodeweg 45. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. De plechtige Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op Zaterdag, 18 Februari, in de Parochiekerk van het Allerheiligst Hart van Jezus te Amsterdam (Vondelstraat) te TlA, 8 en 9 uur, waarna de begrafenis zal plaats hebben te 11 uur, op de R.-K. Begraafplaats St. Barbara te Haarlem. Volstrekt eenige en algemeene Kennisgeving. v. 'V Heden overleed te Amsterdam, tot onze diepe droefheid, onze lieve Behuwddochter en Behuwdzuster Mevrouw Haarlem Wychen Rotterdam Den Haag Nijmegen Arnhem Haarlem Velp Aerdenhout Weenen Maastricht Semarang Haarlem Echtgenoote van den Heer P. F. J. Everard. Wed. J. A. H. EVERARD—VAN KRIEKEN J. A. H. EVERARD L. EVERARD—FRANCKEN L. KERVEL—EVERARD Dr. A. KERVEL F. TH. M. EVERARD L. EVERARD—BOELAARS TH. WEEBERS—EVERARD Dr. W. WEEBERS J. A. H. EVERARD H. E. EVERARD M. EVERARD—POVEL M. v. d. GRINTEN—EVERARD JOF. V. d. GRINTEN L. EVERARD I. EVERARD—VAN LENNEP A. NIJDAM A. KOENEN—EVERARD Dr. H. KOENEN A. EVERARD E. EVERARD—BAAS J. BERGER—EVERARD Mr. F. BERGER 16 Februari 1928. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht. Volstrekt eenige en algemeene kennisgeving.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2