fisrinp&WüiriGii.Haafe CHEQUE-KOERSEN Verkeersongevallen Brandwonden Kloosierk alsem Amsterdamsche Rears Centrale Verwarming BRAND OP DE HOUTVAART Agenda 18 Februari, Een wat slappe houding Goed afgeloopen Een Schoorsteenbrandje MUZIEK. Ledenconcert H. O. V. Verlof Drankwet Diefstal van lood Gewetensgeld Verkoopingen BURGERLUIE STAND. R.-K. Middenstandsyereeniging Dienstweigering Vastenavondfeest in den R. K. Kring R. K. Bond van Werkgevers in electro-technisciie bedrijven Onze winkelstand Het gebouw Bloemhof Een eerlijkheids-experiment Haarlem heeft nu, behalve andere eenlg- op-de-wereld-dingen, welke het reeds bezat, binnen haar singels een man, die een onbe perkt vertrouwen in de eerlijkheid der merifeehheid schynt te stellen, waarschynlijk de eenige in Nederland, In Europa. Deze op timist ls de heer v. d. Spek, die in de Cor- nelissteeeg een rijwiel heeft gedeponeerd, dat door iedereen vrijelijk mag worden ge bruikt. Het voorbeeld van den man, die een fietspomp voor het publiek beschikbaar stelde, heeft dbs navolging gevonden; de man van de pomp en de man van de fiets gaan nu experimenteeren, of de eeriykheid van Haarlem's burgers sterk genoeg is, om; de beide voorwerpen slechts te gebruiken en" niet, de bedoeling van de menschenvrienden verkeerd interpreteerend, zich zelf tot eige naar te promoveeren. De Sigaretten-Automaat Kantoorboekhandel Gebr. Korstjens Oscar Smit's Bank De levering van duinwater Vermissing van een rijwiel Controle op het betalen der Wegenbelasting De uitsluiting in de kleeding- industrie Botsing tusschen auto en handwagen VAN ONZE RECHTBANK. De drie Wijsheden van den DE SPA4RNFBANK Haarlem - Amslerdam ,,Geen goud zoo goed" Goederentrein ontspoord Malversaties electriciteitsbedrijf De toestand bij Grave DE SPAARNEBA^K Haarlem - Amsterdam LAATSTE NIEUWS. Drie huizen ingestort 288 231 295 142 184| 97 85 821 42 751 93 J 230 196 1821 20 li 37% 802 395 121 174f 154| 622 470 264J 522 140 189i 54l%6 3| 266 I76J 173 174 283} 418 132 183} 574 115 161} 1431 320 b 189 1 344} 286} 230 295 141 183 96} 85 83 37} 804 122 176 154} 622 468 263 520 142 191 56 3} Sociëteit „St. Bavo" Bazar Kennemer Padvinders van 3 tot 11 uur - Christelijke Oratoriumvereeniging. 8 uur r jks Kieskring, half 3 uur Patrimonium, kwart over 3 uur Geel Wit. 5 uur Gewone zittingen. 7 uur Bestuur Over heidspersoneel, half 3 uur. Gebouw St. Josephs-Gezellen, Jansstraat 59. Geopend van 8 tot 10 uur. Schouwburg Jansweg Openbare voor dracht van het Kleine Orkest en viooi- leerlingen van Joh. Steenman. Even na ae installatie der nieuwe raads leden in September jj. verscheen in Haar lem „Het Raadsheertje", een orgaan, waarvan als redacteur wordt opgegeven het Haar- lemsche gemeenteraadslid George Overstee gen. In een der eerste nummers verscheen o.a. een stukje, waarin leden van het vorste lijk huis allesbehalve vriendelijk gequalifi- ceerd Werden. De ingezetenen vonden den inhoud van dien aard, dat zij er alle aanlei ding in vonden de aandacht van de Justitie op het pamflet te vestigen, tevens een ver volging wegens majesteitsschennis uit te lokken. De Justitie is dan ook opmerkzaam ge maakt op het feit, maar sindsdien is er niets meer van de zaak gehoord en naar wij ver nemen. zal er ook wel niets van een rechts vervolging komen. Dat er geen reden was om tot een rechts vervolging wegens majesteitsschennis over te gaan, kunnen zij, die kennis namen van den inhoud en daarbij bedachten, dat indertijd eens een cafébezoeker veroordeeld werd op grond van het feit, dat hij in een herberg uitgeroepen had: „de koning is een aap" moeilijk beamen. Een zekere mate van. voor zichtigheid of indolentie moet dus de over weging ingegeven hebben om maar geen ver volging in te stellen. Doch een dergelijk slappe houding wordt door een groot deel onzer burgerij het begin van en een aanspo ring tot nog grootere, laakbare uitbundigheid van dien kant geacht. Waar is ten slotte de grens van het toelaatbare? Vóór minder erge feiten staan andere bur gers wel aan een strafvervolging bloot. Oor- deelen zij, en zij meenen dat een dergelijk ongelijkmatige berechting op de mentaliteit der bevolking niet alleen 'n funesten invloed moet hebben, maar aanleiding geeft tot het ontstaan van populaire spreekwijze als deze: de een mag een naard stelen en de ander in den stal niet kijken. Heeft men dat ter bevoegder plaatse wel bedacht? Bij de firma A. Roozen Zoon op de Hout vaart, brak hedenmorgen omstreeks hall negen brand uit in een naast het woonhuis gelegen bollenschuur. Door tot heden onbe kende oorzaak is de brand ontstaan in een 1 bergingszolder in deze schuur, waar een groote partij emballage en turfmolm, benoo- digd voor het verzenden der bollen, lag op geslagen. Daar de brand door den hevigén storm aanvankelijk gevaar opleverde voor het belendende woonhuis, werd de brandweer gealarmeerd, die spoedig met al het mate rieel ter plaatse was en met behulp van water uit de voor het huis liggende vaart het vuur met eenige slangen bestreed. De zolder is grootendeels uitgebrand, alsmede een ge deelte van het dak. Daar geen bloembollen in de schuur aanwezig waren, is de schade beperkt tot het te loor gaan van een partij emballage. Naar wjj vernemen dekt verzeke ring de schade. Omstreeks half vijf gisterenmiddag is door roetaanlading in den schoorsteen in perceel Indische straat 7, een begin van brand ontstaan. Een onbekend gebleven bur ger heeft het vuur met eenige emmers water gebluscht. De staf der brandweer was aan wezig. I van losbladige boeken en het kaartsysteem, i jom ten slotte de gröote voordeelen van het [zichtbaar kaartssysteem duidelijk en zicht baar op het doek te brengen. 'j Spreker noemt dit systeem het systeem j "oor den modernen zakenman, omdat dit hem in den kortsten tijd zoo volledig moge- 'lijk inlicht omtrent alle wetenswaardige bij zonderheden zijn ze zaken betreffende. Hierna pauze, gedurende welke pauze spr. een eenvoudig en aardig rebusje aan de leden ter oplossing voorlegt, waarvan de oplossing is. dat de moderne administratie-systemen zich verhouden tot de verouderde administra tiesystemen ais de moderne electrische ver lichting zich verhoudt tot het ouderwet- sche oliepitje. Na de pauze behandelt spreker in het kort eenige kantoormachines, o.a. de „Elliott- Fisher" boekhoud- en factureermachines, de „Burroughs" (Moon Hopkins) boekhoud- en factureermachines en de „Elliott" adresseer- machines. Als actueel voorbeeld van modernen ad ministratiegeest brengt spreker nog een lan taarnplaatje op het -doek van de boek- houdafdeeling van de Drukkerij „De Spaar- nestad", waar drie „Elliott-Fisher" boek houdmachines in gebruik zijn. Spr. dankt ten slotte het bestuur voor het schrappen van alle agendapunten, van deze vergadering, waardoorhij over meer tijd heeft kunnen beschikken en hoopt, dat de vergadering het gesprokene en het ver toonde als een kleine vergoeding zal willen aanvaarden voor het missen van den kien- avond. In ieder geval is er nog gekiend, zij het dan Ook op papier. Spreker oogstte een hartelijk applaus en de voorzitter, de heer Van Tetering, sprak eenige dankwoorden voor de leerzame ea aangename voordracht. Spraken wij vorige week de verwachting uit. dat dit concert, als 't ware 'n voort zetting van het vorige. ons even groote bevrediging zou brengen, we zijn meer dan voldaan huiswaarts getogen. De uitvoering is in haar geflpel een ecla tant succes geworden. Voor den solist van den; avond, den heer Thomas Canivez, die ons het Celloconcert B. kl. terts van Dvorak speelde, op de eerste plaats, voor de strijkers van de Orkestver- eeniging, in de tweede, en voor den heer v. Beinum mèt-.gijn ensemble in het alge- meen. De aanwezigen waren opgetogen'. Want al onmiddellijk wist de heer v. Beinum ons mee te sleepen door de pittige rythmiek van de Ouverture „Die Verkaufte Braut" van Smetana. Zoo'n brillant gesnelde ouverture is altijd 'n uitstekende overgang van het straatrumoer en van den g-uren Februari-wind naar de weldoende sfeer der Concertzaal. Dan is men er met één slag „In", ook al waren het, zooals gisteren aVOnd slechts 'n aantal vrij eentonige mo dulatie» op 'n vrij eentonig thema. Het Cello-concert van Dvorak vond ons aandachtig luisterend naar de prachtig zangerige cantilenes, niet alleen van den cellist, maar ook van het orkest zelve in al z'n geledingen. Wel hadden wij de cello- tonen gaarne wat donkerder, wat voller Sn krachtiger gewenscht, en had het orkest, waarvan de begeleiding, hoe zelfstandig nu en dan ook, toch by wijlen veel te hard was, zich wat beter moeten aanpassen bij den fraaien, soepolen, doch wat mageren toon van het instrument van den solist. Het gloedvol en met veel sentiment door den heer canivez gespeelde Adagio, met de fraaie legato's en de virtuoos uitgevoer de glissaudo leek ons wel het aangrijpend ste moment van dit diep doorwrochte con cert. Ook de finale werd glansvol uitge voerd: alleen zouden wij voor ons de enkele maten orkerst, na de triomfantelijke en feestelijke slotnoot van den solist, eenvou dig laten vervallen, daar deze den eindin druk zeer verzwakken. De aanwezigen dankten, zooals gezegd, opgetogen voor het gebodene en de krans met de Haarlemsche kleuren was de door den heer Canivez wel verdiende hulde voor z'n schitterend spel. Een eerste uitvoering kregen we na do pauze van Tschaikowsky's ..Serenade voor Strijkinstrumenten". Eens te meer heeft men hier weer eens kunnen beluisteren, 'noe de strijkinstrumenten, vereenigd tot één geheel, een kleur en een klank weten te ontwikkelen van zeer zelfstandige schoon heid. En wanneer dan de partituur is neergeschreven door 'n gevoelsmensch ais deze groote Rus. dan mogen we wel ver wachten. dat we gisterenavond herhaalde lijk mochten beleven, momenten van groo te ontroering. Grandioos was het openings thema dat, breed gestreken werkte als 'n orgelaceoord, meesleepend het wals-rythme. de met de uiterste verfijndheid weergegeven ritardando's, machtig klagend de elegie sluitend in etherisch pianissimo, vol van de zwaarmoedigheid der Russische volksziel, het Russische thema, en sterk van uitbeel ding de daarop in sterke tegenstelling vol gende dans, welke door de strijkers con orio werd gespeeld. De Marche „Hongroise" van Berlios was niet in staat het groote enthousiasme van het voorlaatste nummer bij het publiek te overvleugelen, ondanks de vaak verbluf fende opeenhooping van klankeffecten, h la Berlioz. Toch was het verkregen effect uit stekend, en nog eens moet ons de hartgron dige wensch van het hart; een orkest dat tot zulke kunstprestaties in staat is, moge toch voor Haarlem en omgeving worden bewaard J. S. Burgemeester en Wethouders van Haar lem brengen ter openbare kennis, dat is inge komen een verzoekschrift van J. M. van Lunenberg, geb. Lommerse te Haarlem, om verlof, ingevolge art. 34 dier wet, tot het ver- koopen van alcoholhoudenden drank ande ren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in de beneden-Voorloka liteit van het perceel aan de Smedestr&at 3. Hedenmorgen zagen twee agenten van politie bij hun surveillance, dat zich op hes dak van een leegstaand heerenhuis, genaamd „Bosch en Hoven" op den hoek van de Johan de Witlaan, twee personen bevonden. Het bleken te zijn S. en V., beiden hier verblij vend, die bezig waren lood van het dak t" ontvreemden. Een partij lood lag reeds gereed om met een handwagen, die in de nabijheid stond, weg te voeren. Toen één van de agen ten om versterking vroeg, hadden de dieven zich Inmiddels leder in een kast verscholen, waar zy door de politie werden ontdekt en naar het politiê-bureau werden overgebracht. Ingekomen is bij den inspecteur der directe belastingen te Haarlem 2de afd. 45.50 en by den inspecteur der directe belastingen te Haarlem 1ste afd. 22.90 aan gewetensgeld Uitslag van de perceelen, verkocht in ,,'t Notarishuis," Bilderdijkstraat 1, bij den Zijl- weg, te Haarlem, op Donderdag 16 Febr. 1928. Notaris B. M. Serné. Na 1. Een Huls en erf te Haarlem aan de Bilderdijkstraat No. 40, groot 1 are, 23 centlaren, C. H. Vrugt, 6330. Notarissen Mr. M. Slingenbergen J. van Munster vanHeuven. No. 2. Een pand, waarin vroeger een balckery werd uitgeoe fend, thans bèstaande üit: werkplaats, berg plaatsen,. kantoor met bovenwoning en erf aan de Lange Wyngaardstraat No. 16—18, groot 3 aren, 74 centiaren. Opgehouden 28.000. No. 3. Een Huis en erf te Haarlem aan de Sophiastraat, No. 37, groot 42 centlaren. B. P. Schleper, q.q. 2400. Notaris D. W. van NieReric. No. 4. Het Huis met afzohderlijke bovenwoning tè Haar lem aari de Tempeliersstraat No. 37 zwart en rood, gróót 1 are, 93 centiaren, L. W. Smits, 10725. Notarissen A. Bertling en G. Wolzak Hzn. No. 5. Het Huis en erf te Haarlem, aan de O edémpte Raamgracht No. 15. 'groot 44 cen tiaren, J. G/Uyiehburg 4150. Notaris D. l&y£ingf Nd 6. Het Gebouw met erve te Haarlem aan de Tuchthuisstraat No. 6, groot 1 are, 80 centiaren, J, N. v. d. vVeiden, q.q, 6200; No. 7. Een Woonhuis met erf te Haarlem aan de Lange Boogaardstraat No. 7, groot 56 ceniaren, C, J. A. Molenaars en G. Ellens, 3040, No. 8. Een Woonhuis met- erf te Haarlem aan de Lange Boogaardstraat No. 7a, groot 56 centiaren, Idem 3000. No. 9. Een Huis en erf te Haarlem aan de Leliestraat No. 20, groot 60 centiaren. G. W. de Jong, 1447. No. 10. Het Huis met bovenwoning, werk plaats, erf en tuin te Haarlem aan de Ba- senessergracht No. 79, groot 1 are, 60 cen tiaren. 8.475, op. Notarissen Mr. M. Slingenberg en J. van Munster van Heuven. No. 11. Een voor café, winkel of ander neringbedrijf zeer geschikt Perceel te Haarlem aan de Lange Anna- straat No. 33. Uit de hand verkocht. No. 12. Een Huis met erf en tuin te Haar lem aan de Gasthulsiaan No. 112, groot 65 centiaren, ƒ3.350. H. v. d. Kroft. Ondertrouwd16 Febr. G. de Zwaan en H. Stevenhagen; C. G. Timmer en H. Büth- ker; H. Soellaart en A. M. Vrugt; P. Veen en N. Schornagel; J. Snoek en A. v. Andel. Getrouwd: 16 Febr. T. Moolenaar en W. Stoeltje; J. B. Sernee en G. J. Koster. Geboren: 13 Febr. d. v. J. M. Gosen Verhagen; 14 Febr. z. v. M. J. du Rieu Spruijt; d., d. v. A. Langeveldv. Acquolij; 15 Febr. z. v. M. C. J. Verbeek—Spithoven; 16 Febr. z. v. R. Braamv. Dessel; d. v. P. v. WijnenTreffers; 15 Febr. d. v. J. M. FeenstraHaak; 16 Febr. d. v. H. de Boe verLaduc. Overleden: 13 Febr. E. van Hartesveldt— Gerrese, 83 j., Da Costastraat; 14 Febr. K Zwaanswijk, 71 j„ Vooruitgangstraat; K. HeesemansVooges, 85 j., Hagestraat; 15 Febr. J. M„ 4 mnd., d. v. J. Wesseling, Leidschestraat; W. Knoop, 60 j., Hazepa- terslaan; 16 Febr. J. R. Hoogstraaten, 73 j., Schotersingel. Een algemeene vergadering der R.-K. Mid- denstandsvereeniging werd gisteravond ge houden in café Brinkmann. De vergadering was ten behoeve van de lezing zóódanig ingekort, dat - zy slechts bestond uit het voorlezen der notulen van de vorige vergadering en enkele mededeelingen. De Santos-commissie toonde haar activiteit door het plaatsen van busjes. Aan de wan den der vergaderzaal waren door do com missie platen opgehangen. Dit zal in den vervolge op elke algemeene vergadering ge daan worden. Een 80-tal leden was aanwezig en volgde met aandacht de interessante lezing met lichtbeelden over „de ontwikkeling van het boekhouden", door den heer Paul van Deurzen, accountant, te Haarlem. Spreker heeft dit onderwerp gekozen, om dat hij hlerby de gelegenheid heeft zoowel ouderwetsche als moderne administratie systemen te behandelen. Deze voordracht is aanvankelijk bedoeld als een serie van minstens vier voordrach ten, vandaar de uitgebreidheid der te be handelen stof. Thans is spreker verplicht alles in een voordracht samen te vatten. Spr. hoopt, dat de kortheid der uiteenzettingen naast de veelheid niet tot onduidelijkheid zal leiden. Hij zal trachten alles zoo eenvoudig mogelijk, doch vooral in logisch verband weer te geven. 0.; Het dubbel boekhouden ontleent zyn naam aan de kenmerkende eigenschap, dat iedere behandeling dubbel geboekt wordt. Het wordt ook wel genoemd Italiaansch boekhouden naar het land van herkomst. Als vermoedelijk oudste werk noemt spre ker een In 1504 te Venetië verschenen boek, geschreven door den Menoriter monnik Lu cas Pacciolus. Na een korte uiteenzetting van het doel van het boekhouden noemt spreker als grond- De dienstplichtige soldaat H. B., uit Haar lem-Noord is door den Krijgsraad te Den Bosch wegens principieele dienstweigering veroordeeld tot 10 maanden gevangenisstraf met ontslag uit den dienst. Wederom zal er in de Kringzalen, Jans straat een Filmavond worden gegeven, ten bate der Missieclub dezer Vereeniging. Deze avond zal plaats hebben ,den 20en Februari, des avonds om kwart over acht precies. Door de firma Hulstkamp Zoon Mo- lyn te Rotterdam en door den heer J. v. d. Pigge zijn verrassingen ter uitreiking be schikbaar gesteld. Het programma vermeldt o.m.: Engeland (gekleurde natuuropname) en als hoofd nummer „Het Spookhuis", waarin Dorothy Gish de hoofdrol vervult. De films worden muzikaal geïllustreerd door den heer J. v. d. Plgge. terwijl weder om de heeren Klein Schiphorst als ope rateurs fungeeren. De films worden even als de vorige avond geleverd door het Film bureau: „Amfilmin, Frans Halsstraat 12. De afd. Haarlem van dezen bond, houdt Woensdag 22 Februari, 's avonds 8 uur, in gebouw „St. Bavo" een propaganda-vergade- rmg. Het woord wordt gevoerd door de hee ren Fr. Eonarius en Chr. Jansen. Hedenmiddag opende de heer Frans Pie- lage, in perceel Schoterweg 27, een zaak m fijne vleéschwaren, boter, kaas en co mestibles. De firma is geen onbekende in Haarlem, want ook in de Zijlstrat is zij reeds gevestigd. De heldere, frissche inrich ting, de aangename beschildering, de keu rige, stofvrije vitrines en de rijke verlich ting, kortom de geheele inrichting getuigt van het ernstig streven van den heer Me- lage, aan de strengste eischen van zindelijk heid en hygiëne te voldoen. Ter gelegenheid van de opening ontvangt een ieder, die een zeker bedrag aan artikelen besteed, een Duitsche leverworst cadeau. De nieuwe zaak is vooral gespecialiseerd op het gebied van fijne vleeschwaren en kaas. Aldus is door de ervaring, die de heer Pielage reeds in dezelfde branche heeft opgedaan, door ja renlange vakkennis, succes wel verzekerd. De groote veranderingen en Verbeterin gen, die het gebouw „Bloemhof" in de Bloemhofstraat in den laatsten tijd beeft ondergaan, pijn ..titansbeëindigd. Degenen die van de geleSfentfciÖ gebruik hebben ge-' maakt de gerestaureerde zaal te bezichti gen, zullen eensluidend van oordeel zijn. dat de zaal een grootsche verfraaiing heeft ondergaan en daarmede een belangrijke wijziging in het gebouw „Bloemhof" is tot stand gekomen. Waar aanvankeiyk witte muren waren zijn deze thans door de N. V. „Ripperda" met decoratieve schilderingen versierd en leveren een fraai aspect op. Over de geheele zaal is van binnen door de firma van Bakel lilt Heemstede een procédé van linnen overkapping toegepast. De ver timmering der zaal is uitgevoerd door de firma Nelissen, terwijl de aangebrachte verlichting van de firma Gebr. Bosse is. De zaal is berekend op 1200 zitplaatsen en is voorzien van centrale verwarming. Met het tot stand komen van deze ver fraaiing is een geschikte gelegenheid te meer gekomen voor het houden van ten toonstellingen en festiviteiten. Het volgend gedicht licht het publiek in, omtrent de publieke gift; „Dit rywlel geef ik gratis een half uur te leen, Aan ieder, die hem noodig heeft; maar neen, Alleen voor heb, die 't rywiel weer op tyd Hier zet „Clinge Doorenbos ten spyt". Dit wordt door mij voor 't eerst geprobeerd, Let op, de fiets is niet verassureerd". In de vergadering van de Haarlemsche vereeniging van sigarenwinkeliers, gehouden op 15 Februari in Café Restaurant Brink mann alhier, werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: de Haarlemsche vereeniging van sigaren winkeliers, in vergadering bijeen, in Café Restaurant Brinkmann, Groote;-Markt, al hier geconstateerd hebbende, dat hier ter stede, by een sigarenwinkelier een sigaretten automaat is geplaatst, welke hoofdzakelijk gebruikt wordt na het sluitingsuur der win- bcginsel. waarop het dubbel boekhouden I kels, besluite: steunt, de noodzakelykheid van dubbele boe- daar waar de Gemeente-verordening op, kmg van iedere handeling. Spreker zet dit de winkelsluiting hierin niet voorziet, bij den ader uiteen. Hieruit vloeit noodzakeiyk gemeenteraad, met kracht te protesteeren V nnrt Hot n?o Ci r* c- tnnrl c- 1-. ~V» I Is uitbreiding en verbetering van een handelsonderneming reeds immer een eer voor hen, die aan het hoofd van dat be drijf staan, die eer wordt nog grooter als de bloei van de zaak uitsluitend te danken ls aan de energie en het doorzettingsvermo gen van de tegenwoordige eigenaars. Dat is het geval wanneer de reputatie van de firma van den grond moest worden opgebouwd en de zaak het desondanks „gedaan" heeft. Alzoo de firma Korstjens aan de Barteljoris- straat. Deze kantoorboekhandel werd 15 jaar geleden opgericht en was geen voortzetting van een langer bestaande zaak, maar werd kersversch opgezet door twee j energieke ge broeders, die hun sporen in het vak ver diend hadden, maar overigens him handel vanaf de fundamenten op moesten gaan bou wen. Het is gelukt; de firma heeft een goede reputatie gekregen, wat vooral spreekt in den kantoorboekhandel, waar o, zooveel gelegen is aan coulante en zorgvuldige be diening, zoodat de afnemers vertrouwen krijgen. De firma gaat nu het oude gebouw ver laten. Het is haar daar te klein geworden; zij zal zich installeeren in het huis daarnaast, Barteljorisstraat 32, waar vroeger de wapen handel van do firma S. de Jager was geves tigd. Maar die woning is door verbreking en verbetering, onder leiding van den aan- ,nemer P. Joosten tot een zeer ruimen en goed ingerichten winkel geworden. De mooie étalagebetimmering door Spierings verricht, is met de eikenhouten voorkast en het inge legde ebbenhout zeer fraai. Voorts valt de glas-in-lood afschutting van de kantoor ruimte op, die tevens de winkelruimte aar dig afsluit. Gemakkelijk is ook de practische bergruimte, wat in deze branche van veel belang is. Door, de grootere ruimte kan de firma nu in voorraad hébben, wat zy vroeger sleehts op bestelling leverde zooals kantoor meubelen en teekentafels ;zy heeft ruimer ge legenheid om zich op de electrische licht drukinrichting toe te leggen en gaat ook schrijfmachines verkoopen. Voor de firma ls deze opening een groote voldoening. Vanmiddag zou het nieuwe pand geopend worden. Er waren vanmorgen reeds vele bloemen. voort, dat, waar steeds iedere behandeling tot gevolg heeft eene gelijke boeking zoowel in het debet als in het credit eener rekening, de totalen der debet- en der creditboekin- gen steeds aan elkaar gelijk moeten zijn; zoodat het systeem van het dubbel boek houden een voortdurend evenwicht inhoudt. Dit voortdurend evenwicht wordt nader aangetoond. Als voorbeeld had spreker ontworpen eene boekhouding van een kienavond en wel eerst volgens de methode van gesplitste dagboeken. Hierna behandelt spreker het systeem tegen deze verkrachting der winkelsluiting i onvearht no wvomci w en de verordening dermate te wijzigen, dat geschiedt door Haan'era en op no v het gebruik van automaten bij Gemeente- partem geWendeToornaarden verordening verboden wordt en gaat Over tot de orde van den dag. In de op 16 Februari 1928 te Haarlem ge houden algemeene vergadering van aan deelhouders werden de balans en verlies- en winstrekening over 1927 goedgekeurd. Het dividend werd vastgesteld op 6 pet. voor de pref. aandeelen en 3 pet. voor de gewone aan- deelen. De aftredende commissaris, de heer J. M. D. Blomjuus werd herkozen. Door bewoners van perceelen, gelegen aan de Ramplaan en omgeving, is aan den raad een afschrift gezonden van een door hen tot den gemeenteraad van Bloemendaal gericht adres inzake de levering van duin water. Daaruit blijkt, dat zij de voorgenomen fictieve levering van duinwater door het bedrijf der Gemeentelijke Duinwaterleiding van Haarlem niet erkennen als een leve ring volgen het Burgerlijk Recht en even min als een levering door de gemeente Haarlem, als bedoeld in artikel 18 der Wet van 21 April 1927. Voor zoover door hen reeds een aanvraag formulier voor de levering van duinwater door voornoemd bedrijf is ingevuld, verkla ren zij hunne desbetreffende aanvrage in te trekken en vooralsnog niet bereid te zyn eene waarborgsom, ad 3.60, te storten. Zij vertrouwen, dat door den raad zoowel de onmogelijkheid a's de onbillijkheid van de „levering", bedoeld hl de op 30 November j.l. uitgereikte circulaire van den Directeur van de Gemeentelijke Duinwaterleiding van Haarlem zal worden erkend en verwachfen. dat de Raad zal bevorderen, dat door den Directeur geene op overmacht berustende maatregelen zullen worden getroffen alvo rens aan ondergeteekenden te dezer zake recht is gedaan. B. en W, adviseeren als volgt hierop: Tusschen de gemeente Bloemendaal en de gemeente Haarlem is overeenstemming verkregen omtrent eene regeling ter voor koming van storing in da levering van duinwater, als bedoeld in artikel 18. Ie lid, der wet van 21 April 1927. Dientengevolge belast Haarlem zich voor taan met de waterleyering in het voormalig gebied van Bloemendaal. terwijl laatstge noemde gemeente die levering ingevolge ge noemde wet heeft moeten staken. Wil merken hierbij op, dat de gemeente Haarlem voor de levering van water aan de perceelen aan de Ramp1 aan en omgeving, duinwater koopt van de duinwaterleiding van de gemeente Bloemendaal. In verband met het vorenstaande is het naar onze meening niet te betwisten, dat de huidige waterlevering in gemeld gebied Bij de politie is aangifte gedaan van dief stal van een rywiel, dat geplaatst was voor een perceel in de Pieter Kiestraat. de voor Indien adressanten prijsstelten op een blijvende waterlevering zullen zij daarom in elk geval, en wel zeer spoedig, aan de Haarlemsche voorwaarden vóór de levering van duinwater hebben te voldoen. Wij stellen U voor het hierbovenbedoeld adres in onze handen te stellen ter afdoe ning. Een 7-tal personen verbaliseerd. Door de rijksbelastingambtenaren werd gisterenmorgen met het oog op de Wegen belasting in samenwerking met de gemeente politie op den Heerenweg een controle ge houden over ongeveer een 300-tal motorrij wielen en automobielen. Tegen een 7-tal be stuurders werd door de ambtenaren proces verbaal opgemaakt, daar deze geen bewijzen t by zich hadden, voldaan te hebben aan hun verplichting tot het betalen der wegenbe lasting. Staking te verwachten. Het contract tusschen werknemers en erkgevers in het maat-confectiebedrijf is .3 April j.l. verloopen. Maandag a s. zal een conferentie worden gehouden, daar de werk nemers enkele verbeteringen in het contract aangebracht wenschen te zien. Betreffende de uitsluiting in het maat- bedrijf kunnen wij mededeelen, dat de or ganisaties van werknemers van plan zijn een staking te proclameeren. Maandagmorgen 10 uur zullen in gebouw „St. Bavo" de uitgeslotenen vergaderen om deze kwestie te bespreken. Gisteravond omstreeks 6 uur reed de 12- jarige W. Kuyer, wonende Rozenstraat 51j met een handwagentje, waarmede hy een boodschap moest doen. on de Nieuwe Gracht aan de rechterzyde van den weg in de rich ting van de Zanderbrug. Achter he-" kwam een auto, bestuurd door J. v. W. 32 jaar, wonende te Haarlemmermeer. De auto reed met matigen gang, doch de bestuurder zag, hoewel hij licht op had, den jongen en het wagentje niet, waardoor een aanrijding ontstond. Ds jongen werd hierbij ernstig aan het achterhoofd verwond. Hij bekwam een zware hersenschudding en gaf bloed op. Het slachtoffer is per ziekenauto naar het St. Elisabeth-Gasthuis vervoerd. Zijn toestand is ernstig. Het wagentje had aan de achterzyde geen reflector en aan de voorzijde geen licht. Het ongeval gebeurde juist op een donkere plaats tusschen twee lantaarns. De arrondissements-rechtbank deed de vol gende uitspraken op Donderdag 16 Februari 1928: J. de B., winkelier, wonende te Beverwyk; „Brandstichting", 50 boete subs 20 dagen hecht, o.v J. H. G„ stoker wonende te Haarlem, thans gedetineerd: „Diefstal", Negen maanden ge vangenisstraf m.a. pr. hecht. o.v. 1. G. v. D., landarbeider, wonende te Haar lemmermeer 2. C. v. D., landarbeider, wo nende te Haarlemmermeer; „Appèl overtr. Jachtwet" ieder 30 boete subs. 10 dagen hecht. o.v. mei verbeurdverklaringen. A de Q., los werkman, wonende te Zaan dam, „Appél overtr. Motor en Rij wiel wet", Vonnis Kantonrechter Zaandam bevestigd. J. L„ melkryder, wonende te Egmond-Bin- nen; „Appél overtr. Motor en Rijwielwet", vonnis kantonrechter Haarlem bevestigd. C. B., vischrooker, wonende te Monniken dam, B. P.. melkventer, wonende te Hilver sum; „Overtreding accijnswet", sub 1; 75 boete subs, een weelr hèchtenlS" o.v. en 2 dagen gev. straf o.vy sub,. 2: twee gevange nisstrafier van drie weken elk o.v., met ver- beurverklaring van de in beslag genomen voorwerpen. 1. A.K., landbouwer, wonende te Haarlem mermeer; 2 A L., groentenhandelaar, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats. 3. C. Th. G., caféhouder, wonende te Haarlem mermeer; „Overtreding accijnswet", sub 1: 25 boete subs. 5 dagen hecht, o.v.; sub 2: 75 boete subs, een week hecht, o.v.; sub 3 Vrijgesproken; met verbeurdverklaring. A. L„ groentenhandelaar, thans zonder be kende woon- of verbiyfplaats; „Overtreding accijnswet', f 5 boete subs, een dag hecht. o. v. met verbeurdverklaring. 1. C. D., handelsreiziger, wonende te Zaan dam. 2. J M., koopman, wonende te Rotter dam; „Overtreding accijnswet", sub 1: twee geldboeten van 75 ieder, subs, twee hechte- nisstraffen van een week, o.v. met verbeurd verklaring der inbeslaggenomen goederen, ten aanzien vai. sub 2 verklaart de Rechtbank zich onbevoegd van de zaak kennis te nemen en verwijst die zaak naar de Rechtbank te Amsterdam J. K., sigarenhandelaar, wonende te Zaan dam, „Overtreding accijnswet; twee geldboe ten van 75 leder, subs, twee hechtenlsstraf- fen van een week o.v. met verbeurdverkla ring. Oüdori We™ Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar i voor dé uitvoering hedenavond in den Stads schouwburg, 8 uur van „De 3 wijsheden van den Ouden Wang", het Chineesch too- neelspel door Henri Ghéon, dat in Parijs en Amsterdam met zooveel succes is opgevoerd. Hedenavond wordt het opgevoerd door de R. K. Amsterdamschi Universiteitsstudenten, onder leiding van Paul Huf van het Veree nigd Tooneel. De kaarten zyn aan den Stadsschouwburg te verkrijgen. MPriwGKnwTXD DOOR VRIJDAG 17 FEBRUARI Berlijn Parijs Brussel Lon^qn Zürieh Rome Madrid Weenen New-York (cable Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm zijn pijnlijk en duren lang omdat de huid vercie'Q1 te. Al ker's Klooste.-balsem er op verdrijft otac'elijk de pijn. doet de blaren verdwijnen en ge houdt geen litteekens. Groote verkeersstagnatie. BOXMEER. 17 Febr. Gisterenavond is nabij Meerlo, een goederentrein komende uit de richting Nijmegen bij het rangeeren ont» spoord. Er ontstond een groote treinvertra- ging. De reizigers voor de richting Nijmegen moesten te Meerlo overstappen in een in middels uit Nijmegen ontboden extra trein. Ongeveer vier uren in den morgen kon het treinverkeer weer op nogmale wyze plaat» vinden. Voorzitter en secretaris Burg. Armbestuur op staanden voet ontslag verleend. SAS VAN GENT, IT Febr. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeente raad van Stoppeldijk werd, naar aanleiding van een rapport van een commissie uit den Raad, besloten den voorzitter en densecreta ris van 't Burgerlijk Armbestuur op staande: voet te ontslaan en B. en W. te machtigeo bij den Officier van Justitie een aanklacht in te dienen wegens geconstateerde onregel matigheden bij het gemeentelijk electric! teitsbedryf. Voorloopig geen gevaar. GRAVE, 17 Febr. In den afgeloopen nacht is geregeld bij den Maasdijk gewaakt. Voot het oogenblik valt er niets byzonders te rapporteeren. Het weer is buitengewoon stormachtig. Daar de wind in het verlengde der rivier staat, is er geen reden tot on gerustheid. Maastricht seint 10 c.M. val- De stand bij Grave is 10.24 M. Ook uit Nederasselt komen geruststellende berichten. MEDEGEDEELD DÖOR VRIJDAG 17 FEBRUARI Middagüoeisen van gisteren. Heden opening btaa<.sieeii.ngen. 6% Nederland 1923 5% Nederland 1919 4 y3 Nederl. 1917 6% N.-Indië 1923 D i'A N.Ind. 1926B Banken. Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel My. Resc. Dito Industrieën. Jurgens gew Nederl. Kunstzijd Maecubee Holl. Kunstzijde Oude Philips Industr. Buitenland Anaconda U. S. Steel Handelsonderne mingen. Comp. Comm. de Llège Bicden Laten 59.24 59.27 9.75} 9.77 34.58 34.60 12.11 12.12} 47.76 47.82 13.15 13.17 42/7} 42.10 34.97 35.02 2.48} 2.52 7.36 7.39 27.- 27.- 66.48 66.51 66.10 66.13 66.67 66.70 Zeven arbeiders gedood. BERLIJN, 17 Febr. Naar de ochtendbla den uit New-York melden, Is In New-York een ernstig ongeluk gebeurd. Drie huizen, die aan den rand van de ondergrondsche spoorbaan stonden, zyn ingestort. Zeven ar beiders zijn om het leven gekomen. Mijnbouw. Boeton Mynbouw Redjang Lebong Petroleum. Dorische Petr. Geconsolideerde Kon. Olie Rubber. A'dam Rubber De'.i Batavia Rub Serbadjadi Silau V. I. C. O Allied Scheepvaart. Holl. Amerika Lfin dito Gem. Eigend Holl. Lloyd Holl. Stoomboot Kon. Ned. Stoomb Kon Paketvaart Mij. Nederland Rotterd. Lloyd Scheepvaart-Unie Marine cömm Marine pref Suiker. H. V. A Java Cultuur Posrworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak. Dell Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen. Southern Rails Union Pacific Wabash Prolongatie 265 176i 171% 173 283 4I8J 132% 185£ 578 114% 14ó15/16 755 161J 144

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 2