SchoonmaakUwfiordijnen naai KENNEMERLAND Stadsnieuws Baverschmidt sKIaje Strijkinricbing tKleverpark" Santpoorterstr. 41 Tel. 10131 Verkeers-ongevallen. IVONDTOILETTEN VENSJIEN RINGERS MEISJE EERSTE JUFFROUW LEERLING GERZON Zendt met de a-s- Josephine Jeannette Louise Ver. Tandheelkundige Praktijken KENNEMERPLEIN 5 'mMMW Voor Vraag-en Aanbod ADVERTENTIËN R.K. MEISJE GEVRAAGD 2 flinke Werkmeisjes De N.V. P. DE GRUIJTER ZOON Voor het H0EDEN- ATELIER NET DAGMEISJE Eenige Duitsche Meisjes DAGMEISJE R.K. MEISJE PLAKSTER R.K. Hulp v. d. Huish. Net Meisje gevraagd Huisnaaister VERKOOPSTER FLINKE JONGEN TENNIS TE KOOP Uw annonce niet meer plaatsen? UIT DEN OMTREK HÏLLEGOM VIJFHUIZEN. VOGELENZANG. NIEUW-VENNEP. HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE. BLOEMENDAAL Agenda - Maandag 27 Februari Agenda - Dinsdag 28 Februari SANTPOORT. IJMUIDEN Prof. Lorentz herdacht Vereeniging „Ziekenzorg Een drukke Zondag in Bloemendaal Wederom vleeschvergiftiging te Nieuw-Vennep Gemeentezaken De koplichten van de E. S. M. Tooneel-wedstrijd Mercurius ADVERTENTIËN. Chem. Wassoherij VRAAGT FLINKE NETTE ZICH TE MELDEN OP 28 FEBR. A.S. TUSSCHEN 6.30—830 UUR N.M., AAN ONS FILIAAL BAR- TELJORÏSSTRAAT, HAARLEM. DIRECT GEVRAAGD CARROSSERIE BOUWERS BIJ A. H. CHRISTIAANSE CARROSSERIEFABRIEK NOORDWIJKERHOUT. Brand Vrijdagavond te half 10 be merkte de heer K Velthuys, dat op den zolder van een zijner Bloembollenschuren, verhuurd aan de N.V. De Groot en Co. aan de Leidschestraat, brand was uitgebroken. De heer V. riep de hulp in van het personeel van de firma L. Stassen Jr., dat in de on middellijke nabijheid nog arbeidde en waar schuwde de brandweer. Door het verbreken van een slot verschafte men zich toegang tot de schuur en werd de brand met emmers water gebluscht. Binnen 10 minuten was de brandweer aanwezig, doch deze behoefde niet op te treden. Een woord van bizonderen lof verdient het personeel van de firma S. voor zijn krachtige prestatie daar een zeer groot onheil dreigde. Maar evenzeer de H. Brandweer, waarop door een der leden van den Gemeenteraad in de jongste vergadering zoo gesmaald werd en die daadwerkelijk ge hoond heeft, dat zij ten volle voor haar taak berekend is. Middenstandswoningen Men deelt ons mede, dat op het terrein ten zuiden van vilïa „Remina" eenige middenstandswo- ninygen zullen worden gebouwd. Het terrein is vpor dit doel zeer gunstig gelegen en de huizon zullen zeker zeer spoedig worden bewoond. Paa op uw rijwielplaatje. Door de politie werd Vrijdagavond een jongmensch in arrer.t gesteld, verdacht van diefstal van belastingplaatjes. Zilveren jubilé Op 13 Mei zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer F. J. Payens benoemd werd tot Directeur der Gemeente lijke gasfabriek. Zeer zeker zal dit jubileum op waardige wijze worden herdacht. Burgerl. .Stand Getrouwd: D. Heeze- mans en A. .Ravenhorst. Geboren: z» v. A. WesterlakenBoogerd; Z. v. J. H. van TrigtSmit; d. v. J. M. Nop penKlomp; rf. v. E. M. TeeuwHamers; d. v. M. AnnarclVan der Laan; d. v. M. W. P. Verhoeven—Kuipers. Overleden: G. van Beek, m. 83 jaar. Bouwen Het bouwen van 3 woonhui zen voor rekening van den heer Teeuw en Dun aan Loosterweg II is opgedragen aan de firma Versteegh en Gortzak. Aan dezelfde firma is opgedragen het bouwen van een burgerwoonhuis en bloembollenschuur aan de Leidschestraat voor rekening van den heer Spil kers. Zilveren ambtsjubilé. De heer F. Engeltz, die op Donderdag a.s. zijn zilveren jubilé viert als hoofd eener school, zal te zijnen huize gelegenheid geven hem te com plimenteeren van half 3 tot half 5. Zeker zullen zeer velen van die gelegenheid gebruik maken; de jubilaris verdient zulks ten zeerste. Schapen verscheurd. Zaterdagmorgen hebben honden in den Vijfhtiizerpolder een drietal schapen verscheurd, van den land bouwer Dijkzeul, aan de Zomervaart. Niet minder dan vijf honden hebban aan deze slachting deelgenomen, volgens den land bouwer Rip, die omstreeks acht uur langs den Oudeweg kwam en de verscheurde bees ten zag liggen en wat verder op cle honden. Hoe bloeddorstig of zij te werk zijn gegaan, blfjkt wel hieruit, dat van twee der verwon de dieren de koppen waren afgebeten. IJve- rig wordt gezocht naar den eigenaars der honden, want ook Vrijdagmorgen vond de landbouwer Engelen, wonende aan de Nieu we brug, twee schapen verscheurd in het land. Hoogstwaarschijnlijk zijn hier ook wel de,-zelfde dieren aan het werk geweest. Eierveiling. Bij de alhier gehouden eier- veiling bedroeg de aanvoer 10000 kippeneieren en 1000 eendeneieren. Kippeneieren 5.65 6.90. Eendeneieren 5.355.55. Handel kalm. Gouden jubileum. Donderdag 1 Maart a.s„ zal het 50 jaar geleden zijn, dat G. van der Meij alhier, als jongen op de Suikerfa briek, toen Suikerfabriek op den Huize Zwa nenburg, in dienst trad. In deze 50 jaar heeft hij veel medegemaakt, veranderingen van eigenaars, van directies, tijden van grooten bloei, totalen stilstand van het bedrijf, met alle daar tusschen gelegen fluctuaties. Uit het feit, dat de Jubilaris in diens 50- jarige loopbaan, opgeklommen is van jong maatje tot wachtmachinist en waarnemend chef-machinist, mag wel worden afgeleid, dat zijn superieuren hem steeds gewaardeerd hebben. Wij twijfelen dan ook niet, of de jubilaris zal van alle kanten belangstelling in zijn jubileum ondervinden, wat hij ook ten volle Verdient. R. K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" A.s. Dinsdag 28 Februari, 's avonds te 8 uur, tn het R. K. Vereenigingsgebouw ledenver gadering van bovengenoemde vereeniging. De agenda luidt als volgt: Opening; Jaarverslag secretaris; Verkie zing afdeelingsbestuur; Rondvraag en slui ting. Daar het een belangrijke vergadering is, verkiezing afdeelingsbastuur wordt verwacht, dat men niet zal nalaten deze vergadering te bezoeken. Toegang voor ledereen; althans boven de 25 jaar. Eierenveiling-combinatie Hotel de Groot. Aangevoerd waren 4700 eieren, prijs 6.40 lot 6.80 per 100; 300 eendeieren 6.306.60. Handel vlug. Veiling 7 uur. Eierenveiling „Dubbeldam", Hotel Nijssen. Aanvoer 5700 eieren. Prijs 6.107.40. 200 eendeieren 66.50. Handel vlug. Veiling 5.30 uur. E. T. B. Vrijdagavond vergaderde in de R. K. St. Jozefschool, alhier, de afdeeling Nieuw-Vennep van den L. T. B. Als spreker voo rdien avond was gekomen Dr. Stegemeyer. leeraar-directeur van de Landbouwwinterschool te Voorhout. De voorzitter, A. J. de Wildt, opende de vergadering met den den Christelijken Groet verwelkomde de vele belangstellenden, den spreker en den Zeer Eerw. Adviseur en deelde mede, dat de spreker de belangrijk heid van den kunstmest en hare bewerking zou behandelen, en hoopte, dat allen de leer zame woorden goed zouden kunnen volgen. Hij gaf dan het woord aan dr. Stege meyer. Kindervacantiekolonies In hotel „De Landbouw" te Hoofddorp werd de alge- meene jaarvergadering gehouden van de afdeeling Hoofddorp van het centraal ge nootschap voor kinderherstellings- en va- cantiekolonies. Opgericht door enkele actieve personen, werden de zaken direct krachtig aangevat een voorloopig comité werd samengesteld, waaruit in Mei een bestuur werd gekozen, bestaande uit de dames Mevr. Slob, Bijl en Nijdam en uit de heeren J.J. Dengerink, P. Heilker en A. de Nijs. Door het houden van een verloting, door een gift van de familie Verhage en door het energiek werken der zangvereeniging „Zang en Vriendschap", kon de nieuwe vereeniging beginnen met een kas van f 467.61. Door een dames-comité is verder de wer ving van leden ter hand genomen en met veel succes. Niet minder dan 527 leden traden toe, waardoor gerekend kan worden op een contributie van ongeveer f 500. Reeds dadelijk is begonnen met het uit zenden van kinderen naar bosch- of zee huizen, waarbij rekening is gehouden met ieders godsdienstige gezindheid. In 1927 zijn door deze afdeeling uitge zonden 4 kinderen naar het centraal genoot schap, 3 kinderen naar de Chr. Vereeniging en 1 kind naar de R.K. vereeniging. In Januari en Februari 1928 werden nog uitgezonden 10 kinderen. Aan verpleeggelden werd betaald onge veer f 425. Tot leden van het bestuur werden her kozen mevr. Bijl en de heer Dengerink. De rekening werd gecontroleerd door de heeren G.J. de Tello, P. Heilker en D. Heldet en in orde bevonden. Tot leden van de kas-commissie 1928 werden genoemd rnej. de Vries en de heeren Helder en de Tello. Overtreding Vleeschkeuringswe t Door den keuringsdienst van vee en vleesch is bij een tweetal slagers aan den Aalsmeerder- dijk, alhier, J. en H., vleesch in beslag ge nomen dat niet van het vereischte keurings- merk was voorzien. Tegen beiden is proces verbaal opgemaakt. Biljarten Jubileumwedstrijden bij den Kastanjeboom. Dinsdagavond wordt in Café de Kastanjeboom te Heemstede gespeeld tusschen Kastanjeboom II en Vijf queuen II. Kastanjeboom I won op 17 Januari met 633541, zopdat de gasten, om kans op een eersten prijs te maken, de 92 caramboles zullen moeten inhalen, wat, daar ook het 2e achttal van de Kastanjeboom over vrij goede krachten beschikt, en eenig voordeel van eigen terrein heeft, zeker niet gemakkelijk zal gaan. Massakamp D.O.K. HeemstedeExcel sior Haarlem Noord. Tusschen bovengenoemde clubs is een massakamp georganiseerd, waaraan door 4 viertallen zal deelgenomen worden. Als prijs voor dezen massakamp is een zilveren lauwerkrans beschikbaar gesteld, j Dat voor dezen massakamp veel animo is, mag blijken uit de vele extraprijzen, alle I bestaande uit fraaie luxe voorwerpen, van I particuliere zijde beschikbaar gesteld. UITVOERING B. G. V. Zaterdagavond gaf de BI. Gymn.. Ver eeniging, directeur de heer D. Beets, haar tweede winteruitvoering in dit seizoen. De groote zaal van hotel Vreeburg was dicht bezet. Nadat de voorzitter, de heer Pronk, een kort welkomstwoord had gesproken, werd aan den directeur namens de leden een fraaie bloemenmand aangeboden. De verschillende nummers van het pro gramma werden vlot afgewerkt, waarbij de leden blijk gaven van ernstig oefenen en te staan onder degelijke leiding. Iets nieuws voor de vereeniging waren de oefeningen volgens het systeem Niels Bukh. Wekten dezen aanvankelijk eenigszins den lachlust op, later verdween de lacherij en maakte plaats voor bewondering voor het uithoudingsvermogen van de kranige wer kers. Ook het correcte werken aan het hoogrek door de heerenafdeeling bracht het publiek menigmaal in verrukking. BEVERWIJK K.S.A.-gebouw. (W.B. Theater) De groote negerfilm van Mill Hill, 8.15. IJMU1DEN Bovenzaal Zustersschool. Ledenvergadering R.K. Bond van Haven- en Transportarbei ders, 7.30. IJMUIDEN-OOST Patronaatsgebouw. Ledenvergadering R.K. Volksbond (Kring IJmuiden-Oost), 7.30, IJMLTDEN R.K. Vereenigingsgebouw. Jaarvergadering Winkeliersvereeniging „Groot-IJmuiden", 8 uur. SANTPOORT I—D.E.M. I 1—2. H.B.C. III—SANTPOORT III 2—2. De strijd is gestreden, De nederlaag geleden. Jammer! Ja, jammer is het. Prachtig weêer, een record aantal publiek, maar jammer genoeg een falend elftal. Als om om half drie beginnen wordt, verschijnt S. met één invaller, D.E.M. is volledig. Al spoedig blijkt, dat D.E.M. er alles op zal zet ten om te winnen. Zij pakt direct flink aan. S. geeft voorloopig njet thuis. Bij S. wil het niet erg vlotten, de voorhoede wordt teveel aan zichzelf overgelaten. Er wordt echter een flinke partij voetbal te zien gegeven. Als ongeveer 25 minuten gespeeld is weet D.E.M. te doelpunten. S. trapt af en onderneemt een vlnigen aanval, deze loopt op niets uit. Even vóór rust valt D.E.M. een penalty ten deel, welke in een doelpunt wordt omgezet. Rust komt met 20 voor D.E.M.. Na de thes wordt er direct van belde kanten flink aan gepakt. Bij S. wil het echter niet lukken, wel komt zij herhaalde malen gevaarlijk voor D.E.M.'s heiligdom, maar steeds staat er een in den weg. De tijd verstrijkt al, als Slootman er vandoor gaat, men staat al klaar om te juichen, maar helaas, hij schiet over. Ongeveer 10 min. vóór tijd, krijgt S. een penalty toegewezen, Jacob faalt niet het is 2—1 Nu begint de hoop bij den S.-aan- hang te herleven. Men werd echter teleurge steld. D.E M. heeft verdiend gewonnen. Er schuilde bij S. een fout, de halflinie steunde niet voldoeinde. Scheidsr. Haverkorn leidde correct. z Zooals gezegd was er veel publiek, den beiden kaartverkoopers komt hier zeker een dankwoord toe voor hun activiteit. Ons 3e kan het ook niet tot een overwin ning brengen, maar ze hebben zich beter ge houden dan hun groote broiers. Schram en gevolg, van harte geproficiat, al hadden wij het liever anders gezien. De sterkste heeft hier gewonnen. CRIS. Nog steeds belangstelling voor de „Shonga" Het prachtige weer heeft gisteren weer duizenden naar het zeestrand gelokt, om de ..Shonga" te zien. Ook over Wijk aan Zee zijn weer velen naar de strandingsplaats ge trokken. WALVISCHVAARDER. Zaterdag j.l. arriveerde alhier van Mon- teirdee, als laatste landingsplaats, het Noor- sche s.s. „Laneing," moederschip van eenige walvischjagers, die deze visscherij uitoefe nen nabij de Zuidpool. Dit moederschip is speciaal ingericht, om de gevangen of geschoten walvisch van den jager over te nemen, en door middel van ecci kraan door een specialen gang in het achter- chip op te nemen. In dit achterschip wordt de walvisch ont leed, waarna het vleesch en spek in eenige groote ketels met stoom wordt verwerkt. Na de afscheiding wordt de verkregen traan in de daartoe bestemde tanks geladen. De beenderen worden eveneens aan boord be reid, zij worden gemalen voor het z.g. been dermeel. Men heeft Zaterdag, met het oog op de grooten diepgang (9.60 meter) het schip nabij het Pantserford alhier gemeerd, daar het schip te diep ligt om naar Amster dam op te stoomen. Gisteren (Zondag) ver wachtte men alhier twee lichters, één vanuit Rotterdam, en een vanuit Amsterdam om een gedeelte van de walvischtraan uit het achterschip over te nemen, zoodat het moge lijk wórdt voor het s.s. Laneing naar Am sterdam op te stoomen en haar lading te lossen. Het schip is bemand met circa 175 koppen en heeft nu een reis achter zich van acht maanden. bewondering voor hetgeen hij volbracht is on begrensd groot, maar wij zullen hem in ge dachten houden voornamelijk als onzen ge moedelijken, goeden en zoo humanen vriend.' Ook H. Lamb, een bekend onderzoeker o.a. met betrekking tot hydrodinamic?, releveert hoe zeer Lorentz een sympathieke figuur is geweest in de oogen van Britsche natuurkun digen na eerst te hebben gewezen op de merkwaardige eenheid in Lorentz' werk, in alle opzichten gericht naar een bepaald doel. Joseph Larmor noemt Lorentz een uitste kend sieraad van de Hollandsche school der natuurkunde en van de historisch be kende universiteit van Leiden. Kijkt men rond zoe kende naar zijns gelijken, dan komt de naam van Huygens in den geest. Oliver Lodge doet opmerken, dat Lorentz in zijn talent tot voorlichten en verklaren te recht is vergeleken bij Lord Rayleigh. Beiden verklaarden, al wat zij aanvatten. Te veel van Lorentz' werk acht Oliver Lodge begraven in de „Archives Néerlandaises" of slechts door de aanteekening zijner colleges bekend. Een verzameling van zijn verhandelingen voor de Engelsch sprekende landen zou veel nut doen. Gilbert Murray herdenkt als lid van de Commissie voor internationale samenwerking, den voorzitter van dit door den Volkenbond ingesteld comité. Bergson was de eerste pre sident van deze commissie. Toen deze aftrad werd Lorentz genoemd, die toentertijd nog geen lid was van de commissie. Maar zoodra hij er toe behoorde kreeg men den indruk, dat hij de rechte man was. Hij bezat nóch de schittering, nóch de diplomatieke kracht van Bergson, maar zijn geduld en hoffelijkheid, zijn onverstoorbaar goed humeur, zijn open eenvoud en goeden wil, waarbij nog kwam zijn groote wetenschappelijke beteekenis en het gemak, waarmede hij zich in vreemde talen uitdrukte dit alles verschafte hem onmiddel lijk aller vertrouwen en genegenheid. Hij had bovendien het voordeel te komen uit een neu traal lantf. Geheel en al wijdde hij zich aan de zaak der internationale verzoening. AI de verschillende quaesties van interna tionale samenwerking op het gebied van bi bliografie, kunst en zelfs van recht, zoo goed als die der natuurwetenschappen moest de voorzitter behartigen. Helder inzicht ontbrak bij hem nooit en hij verloor nooit het geduld. En hij stelde aldus zijn litteraire collega's in I staat, den nobelen eenvoud te begrijpen en te waardeeren van een grooten geest, die oprecht verknocht was aan de natuurwetenschappen. J. J. Thomson, die in 1906 den Nobelprijs voor natuurkunde won, acht Lorentz welhaast den meest cosmopolitischen beoefenaar der natuurwetenschappen, die ooit heeft geleefd. Er zijn maar weinig universiteiten in de Oude en de Nieuwe Wereld, waar hij geen voor drachten nbeft gehouden. De Pauselijke Academie van wetenschap pen De Pauselijke academie van wetenschappen „Nuove Lincei" hield in 't Casino Pio IV in de Vaticaansche tuinen, waar haar zetel is, haar maandelijksche zitting, onder leiding van. den voorzitter, pater Gianrfanceschi. Nadat de secretaris professor De Sanctis de notulen der vorige vergadering voorgelezen had, had de indiening van de wetenschappe lijke werken plaats, welke afkomstig waren van de professoren Martinelli, Gifici, Lepri, Anile, Giorgi, Neviani en Zanon. De directeur der Vaticaansche sterrewaent, pater Hagen, legde het negende deel en voor laatste van den catalogus der Vaticaansche as- trografie, dat juist verschenen is, over, alsme de een ander wetenschappelijk boekwerk over sterrekunde. Voordat de zitting gesloten werd, sprak de voorzitter over het wetenschappelijk werk en de successen van den onlangs overleden pro fessor Lorentz, die een van de grootste ge leerden van dezen tijd is geweest. Met alge- meene stemmen werd besloten aan de univer siteit van Leiden 'n officieel rouwbeklag te zenden. De secretaris leverde vervolgens nog eenige publicaties ter eere van de Pauselijke Acade mie in. Uitingen van Britsche geleerden Niet minder dan tien Britten van naam hebben in het laatst verschenen nummer van „Nature" woorden van waardeering gewijd aan Lorentz. W. H. Bragg, winnaar van den Nobelprijs natuurktfnde in 1915, schrijft o.a. het vol gende „Vele jaren lang beeft Lorentz uitteraard en met ieders instemming de leiding gehad op elk Eurppeesch congres van natuurkundigen. Hij had de genegenheid en den eerbied ge wonnen van menschen uit alle landen. Hij kon verschillende talen vloeiend en accuraat spreken en snel de bedoeling vatten van een spreker, zoodat hij onmiddellijk daarna diens argumenten en conclusies wist te herhalen in andere talen naar gelang dit gewenscht mocht zijn. Op die wijze bleef tusschen alle aanwezi gen het contact bewaard. Hij zorgde er altijd voor, dat een discussie niet verliep. „Maar zijn gepote bekwaamheden en zijn ge zond oordeel alleen zouden Lorentz nog riiet hebben gemaakt tot den volmaakten voor zitter, die hij was. Zijn succes had hij ook te danken aan zijn wonderbaarlijke en aantrek kelijke hoffelijkheid aan zijn humor, die hij in meer dan een taal tot uiting wist te doen komen en vooral ook aan de bekoring van een welwillende en liefderijke gezindheid. Hij was naar waarheid geliefd bij allen, die onder zijn leiding bijeen waren. Op zijn eigen, waarlijk zeer veel beteekenend terrein was hij een der krachten, die mannen van verschillende na ties bijeen en tot een onderling zich verstaan bracht." A. P. Eddington, hoogleeraar in de astrono mie en directeur van de sterrenwacht te Cambridge geeft te kennen „Er was niets van het excentrieke van het genie aan hem, hij was volkomen een eenvou dig en beminnenswaardig man." Hij laat verder uitkomen, hoe Lorentz met zijn nieuwe wereld van electronen nieuwe ba nen voor de natuurkunde heeft geopend. Richard Glazebrook vestigt de aandacht o.a. op Lorentz' groot aandeel in de herstelde samenwerking van de onderzoekers uit de landen der Entente en uit de neutrale rijken met die uit Duitschland, Oostenrijk, Honga rije en Bulgarije. De Conseil International de Recherches komt dezen zomer weer te Brussel bijeen „Is het te veel te verwachten, dat in deze bij eenkomst alle naties zich zullen vereenigen om eer te bewijzen aan de nagedachtenis van een man, wiens toewijding aan de zaak der wetenschap zoo groot is geweest en wiens werk is bewezen een beginpunt te zijn geweest voor een der opmerkelijkste wegen van voor uitgang in onzen tijd J. H. Jeans, bekend o.a. door zijn onder zoek op het gebied der kinetische gastheorie maakt, na in het kort de beteekenis van Lo rentz' werk te hebben gememoreerd, liet vol gende verschil tusschen Maxwell en den Ne- derlandschen physicus „De beide mannen stelden zich het zelfde ten doel. Maxwell's wetenschap echter was een betoeterd sprookjesland, binnen hetwelk niemand wist wat' voor tooverij er verder zou gebeuren. Lorentz wetenschap was een werk plaats, waarin gereedschap van uitgezochte nauwkeurigheid werd gemaakt, met oneindige zorg onder de oogen van heel de wereld en dat gebruikt werd voor het reeds duidelijk aan gewezen doel men zag bij hem de weten schap als het ware groeien volgens een plan." De schrijver brengt hem daarna dank voor ijn nooit falende goedheid en geduld in het behandelen van problemen met lieden van een jongere generatie, die zeker het recht niet hadden beslag te leggen op zijn tijd. „Onze Men schrijft ons Op eene daartoe belegde vergadering is door eenige leden van de Vereeniging „Zie kenzorg" opgericht een afdeeling van het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lings- en Vacantiekolonies. Ter onderschei ding van de reeds bestaande afdeeling te Haarlem, zal de naam van de nieuwe vereeni ging zijn, „Haarlem-Ziekenzorg". Als bestuur werden voorloopig aangewe zen mevr* E. v. d. Winden--Schenk, Frans Halsstraat 13r., de heeren J, Roza, Frans Halsstraat 13zw. en C. Baay Jr., van t Hoft- straat 61, welke laatste het secretariaat zal waarnemen. Besloten werd een oproep tot de leden van „Ziekenzorg" te richten., om lid van de af deeling te worden. De contributie is zoo laaB gesteld, dat de finantieele zijde voor niemand een bezwaar behoeft te zijn. Het bestuur werd opgedragen een bespre king te houden met de secretaresse van de afd. Haarlem, tevens Schoolarts, teneinde een zoo goed mogelijke samenwerking te bevorderen. Lid kunnen alleen worden leden van „Ziekenzorg", terwijl de uitzending ach ook tot de kinderen van „Ziekenzorg zal bepalen. Leden van „Ziekenzorg", welke zich nu reeds als lid willen opgeven of nadere in- lichtingen verlangen, kunnen zich tot bo vengenoemde adressen wenden» Auto in brand Zondagavond, omstreeks 9 uur. weid de Vrljw. Brandweer van Bloemendaal gerequi- reerd om hulp te verleenen bij een bian- dende auto vóór hotel Roozendaal te Ovei - veen. Door een hek in het benzine-reservoir was een weinig benzine op den grond ge- loopen; een brandende lucifer moet daarbij zijn gekomen, zoodat de benzine in biand geraakte. Het vuur tastte ook den auto aan. Onmiddellijk was er hulp en werd de bran dende auto met een Minimax-apparaat gebluscht. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch behoefde geen dienst te doen. De auto behoorde aan den lieer R. te Voge lenzang, de wagen kon nog op eigen kracjat worden vervoerd. Autobotsing: Zaterdagmiddag had een ernstige aanrij ding plaats tusschen twee luxe auto's op den Spaarndammerweg nabij den Spiering- weg te Vijfhuizen. Een auto. komende uit de richting Amsterdam, waarin gezeten wa ren twee heeren, botste tegen een auto aan, welke uit de tegenovergestelde richting kwam waarin een dame zat, die zelf achter het stuurrad zat. De gevolgen bleven niet uit. Behalve dat de auto's zwaar werden be schadigd, geraakte die der heeren ook nog te water. De heeren, die Engelsehe vliege niers waren, vroegen per telefoon assistentie aan Schiphol, waarna spoedig een auto ver scheen, die het drietal ophaalde, de ver ongelukte wagens achterlatend. Een mooie, zonnige nawinterdag, of. wil men liever een vroeg-voorjaarsdag als giste ren, is er om te bewijzen, dat Bloemendaal niet alleen in den zomer, als de natuur zijn green- en bloemenpracht ten toon spreidt of in den winter, als het Kopje door zijn slee- en sneeuwpret tot een bezoek noodt, maar ook als er van dit alles nog niets of niet meer te genieten valt. voor den stedeling veel aan trekkelijks heeft. En van Bloemendaal is 't weer in 't bizonder de Zeeweg, die als een magneet schijnt te werken op alles wat auto rfjdt of zich per flets door 't leven trapt. In Rome te zijn geweest, zonder den Paus gezien te hebben, schijnt al even onvolledig te zijn als in Overveen te zijn geweest, zon der even den Zeeweg genomen te hebben, t Aantal auto's dat gisteren den Zeeweg afge reden is, heeft dat van menigen drukken zomerschen Zondag verre overtroffen, 't Was een lange rij van gaande de komende auto's, van de meest uiteenloopende soorten: van fijne, luxe, dure wagens tot oude, rammelende Fordjes of tot passagiersvervoer veranderde vrachtwagens. Op 't strand was 't drukker dan op menigen zomerdag. Tegen de duinhelling lagen men schen zich te koesteren in 't zonnetje alsof 't midzomer was, wat heeiemaal niet te ver wonderen was, daar men door de duinen voor den Oostenwind onbereikbaar was. Wat echter zomersch aandeed, niet de hoek van Bloemendaalsche weg en Tetterode weg. Onze vaste zomergast, de verkeersagent, ont brak heeiemaal. Thans is het gezin van P. D., en vermoe delijk door het gebruik van ondeugdelijke ham. De, jeugdige Teun, en Margje hadden er van gegeten, zoo schrijft men en zijn zeer ernstig ziek. Het meisje is telkens buiten kennis. Het vleesch is van een huisslachting af komstig, welk varken voor de consumptie was goedgekeurd. Vermoedelijk is de ham niet zwaar genoeg gezouten geweest en later bedorven. Het vleesch zal heden door den eigenaar aan den keuringsdienst worden gegeven, ter nadere keuring. De poes van de familie, die er ook van had gehad, is na het gebruik gestorven. Iemand, die ook een ham van hetzelfde varken had gekocht, was door den slager, waar hij het te rooken bracht, er op attent gemaakt, dat de ham bedorven was. Dit bracht ook de familie D. op de gedachte, dat dit de oorzaak der ernstige ongesteldheid van hun kinderen kon zijn. B. en W. stellen voor, voor 11.000 aan te koopen: perceel Jansstraat 58. B. en W. stellen voor, voor 1,550 aan te koopen een perceel aan de Valkestraat. Volgens een aan het rijdend personeel op de lijn Amsterdam—Zandvoort der N. Z. H. T. M. verstrekte dienstorder, i» door de directie der N. Z. H. bepaald: dat het dooven der „koplichten" (schijn werpers) voor tegemoetrijdende automobie len voortaan aan het oordeel van den wagenvoerder wordt overgelaten, zoodat alle vroegere voorschriften omtrent het laten doorbranden dezer lichten komen te vervallen. Als regel zal daarbij mogen gelden, dat. indien de Wagenvoerder zich voldoende overtuigd heeft, dat de baan veilig bereden kan worden, wordt voldaan aan de uitnoo- diging der autobestuurders, om tot dooviug van het koplicht over te gaan. In de bebouwde kommen der Gemeenten, n.l. tusschen Amsterdam en Sloterdijk: tusschen „Centrale-weg" en de brug over Rijnlands-boezemwater te Halfweg en tus schen Amsterd. poort en Schouwtjesbrug moet het koplicht, behoudens onvoorziene omstandigheden (b.v. onvoldoende ge meentelijke straatverlichting ter plaatse) gedoofd blijven. Zoodra de gemeentelijke straatverlichting is aangebracht tusschen Kogelstraat en Edisonstraat wordt laatst genoemd traject verlengd tot Viaduct. De vereeeniging „Gruno" voor Haarlem en Omstreken heeft een wedstrijd in één- acters uitgeschreven. De wedstrijd wordt gehouden in het Gemeentelijk Concertge bouw op Zaterdag 3 Maart, 's avonds half acht. De jury bestaat uit de heeren: dr. J. B. Schepers, K. ter Laan en Joh. Kaart. Op de jaarvergadering van" den Nat. Bond van Handels- en Kanoorbedienden „Mer curius" kon de verkiezing van besuursleden in de wegens periodieke en tussohentijdsche aftredingen opengekomen vier plaatsen, bij gebrek aan candidaten, niet plaats hebben, zoodat besloten werd deze plaatsen voors hand onvervlud te laten, nadat het betuur van de vergadering cachtiging had verkre gen. om zich bij gebleken noodzakelijkheid tnsschentljds de assistentie van 1 of meer dere leden te verzekeren. De penningmeester, de heer W. v. d. Vlerk, wedd met algemeene semmen herko zen. De jaarverslagen van secretaris, penning meester en financieele commissie werden onveranderd goedgekeurd. De Heer en Mevrouw ir. L. BIANCHI LtlKEN berichten met groote vreug- ïe de geboorte hunner dochter Haarlem, 25 Febr. 1928. Kopsstr. 4. worden door ons met de eerste zorg gereinigd roor KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEVEN. Spreekuur 's morgens van 911. Ook ivond-spreekuur, doch alleen na voor afgaande afspraak. Eu» haarUjlm Bonbon mat Q&n Chinaasctvz/ vulling van cmgzmccne On piKonte. smaaK. lah bijfonfierj van, Ififop dan naam. 4 re0els p. plaatsing f0.69 Elke regel meer f 0.15 Bil VOORUITBETALING Mevr. NEDERKOORN vraagt tegen 1 April een net voor dag en nacht. Zelfstandig kunn. koken en werken, met behulp van een werkster. Mondei, getuigen gewenscht. Aanrn. GROOT HEILIGLAND 58. Gevraagd voor d. en n. net Aanbieding Warmoesstraat 24 Zon vrij. v.g.g.v. Aanmelden ''s avonds 8 uur bij den Portier van Café Restaurant BEBRs. BRÏNKMANN, Groote Markt. vragen wij een flinke GEVRAAGD een bfj C. FRANKEMÖLLE, Kleine Hout straat 38 (Geen winkelwerk. Werkster aanwezig). ±„17 jaar, zoeken betrekking voor dag en nacht, per 1 Maart., in R.-K. gezin.. R.-K. Arbeidsbeurs, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Gevraagd een net niet beneden 17 jaar. GIERSTRAAT 29 Er biedt zich aan met 1 April een net voor hulp in de huishouding. Br. ond. No. 568 aan den agent van dit blad, H. JANSEN, te Heemstede, Clooster- Wég. Gevraagd een aankomend Bü J. v. d. HORST Zn., Bleekers- VAARTWEG 11, Heemstede. gevraagd, voor dag of dag en nacht. Met huiselijk verkeer. flLTER KIES- STRAAT 52. van 8 tot 4 uur. LANDZICHTLAAN 13, Heemstede. Gevraagd een flinke met alles op de hoogte. LANDZICHT LAAN 28, Heemstede. GEVRAAGD een BEKWAAM R.-K. VERKOOPSTER voor afdeeling JA- PONSTOFFEN. Aanb. met opg. van leeft., ref„ etc., onder No. 6448 Bur. van dit blad. Terstond gevraagd Rijwielhandel JOH. DAMMERS, Kle verparkweg 20. R.-K. jongelui gevraagd, voor op te richten tennisclub. D. en H. Voor den Zondagavond. Br. onder No. 571 Bur. van dit blad. Wegens aanschaffing van zwaardere wagens, 2 Ford-Vrachtwagens (met verlengd chassis en reservemotor) en één met hekken en brug. Zeer geschikt voor veehandelaar. Te bevragen bij A. P. GOEMANS, Vogelenzang. daar in hei gevraagde reeds meer dan ruim is voorzien! Zoo ziet U hot groote succes van adverteerenl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3