WORSTELEN. R. K. F. D. H. V. B. R. K. Voetbalvereeniging „V. V. F." V. V. F. I-Onze Gezellen III 16—0 Alliance IIIR. K. V. Z. Ill 10 H.B.C. III—Santpoort III Beverwyk II—T.Y.B.B. II 5—2 H B. C. Ill—Santpoo l R. K. V. V. Onze Gezellen. R. K. Sportvereeniging „The Yellow Black BoyV'. R.-K. V.V. The Zandv. Boys. N. V. B. E.D.O. II—H.F.C. II 1—4 HAARL. VOETBALBOND Haarlem Vet.V. V. H. 18 BILJARTEN. Om het Kampioenschap van Nederland He klasse Groot Biljart VISSCHEN. Haarlemsche Hngelaarsbond WIELRENNEN. H. S. C. „Excelsior" GYMNASTIEK. Kennemer Turnkring Uitvoering B. G V. Bloemendaal „Germania" Haarlem Haarl. Gymnastiek-vereeniging „Ursus". INGEZONDEN. SOCIAAL LEVEN. Fed^icJyé van reddingswerk voor alcoholisten BEVERWIJi;. De uitslagen zijn: Eerste klas Limburg. O.V.C.Kimbria 22 WilhelminaCaesar 31 Eerste klas Brabant VenloNoviomagum 01 M.U.L.O.Gennep 43 Kolping S.D.W.—R.K.T.V.V. 1—4 Overgang. A. E.M.O.S.—P.H. 2—1 B. De Meer—R.K.A.V. 5—4 Tweede klasse F. P.V.C. 2S.D.O. 1—4 M.S.V.Condor 32 G. V.I.C.Zwaluwen 05 H. DonkLeiden 43 DISTRICT HAARLEM EN OMSTREKEN Junioren-competitie. PROGRAMMA VAN 4 MAART a.s. Afdeeling D T. Y. B. B. 4—V. V. F. I, half drie. Onze Gezellen 3H. B. C. 4, 2 uur. Afdeeling E T. y. B. B. 5—Alliance 3, 1 uur R. K. V. Z. 3—Geel Wit 3. 2 uur. Afdeeling F. V. V. F. 2—H. B. C. 5, 2 uur. T. Z. B. 3 vrije Zondag. Triduum is uitgesteld tot 8, 9 en 11 Maart i s., gelieve die dagen vrij te houden. De competitieleider SMIT, Atjehstraat 12, Haarlem Begunstigd door zomersch weer en aan gelokt door een keurig terrein, begonnen beide partijen, op uiterst sportieve en vrien- schappelijke wijze, elkaar te bekampen. Al spoedig bleek, dat V.V.F. in puiken vorm was, een, sinds tijden ongekend samenspel wist zij te ontplooien. Alsof de zomer reeds in hun body's was gevaren, bestookten zij het doel der gasten. Vóór rust werd de gele genheid dankbaar aanvaard, om een sap pige serie van zes doelpunten te bemachti gen. Even hadden de „Gezellen" pech, toen een bal in het V.V.F.-doel belandde, nadat de scheidsrechter „buitenspel" had geblazen. Bovendien viel een der gasten uit, doch aan stonds stond V.V.F. een invaller toe. Na half-tine werd, langzaam maar zeker, het doelpuntenaantal opgevoerd tot het blij moedig cijfer zestien „Onze Gezellen" moesten derhalve min of meer (vooral méér) het onderspit delven, doch ongetwijfeld zul len zij huiswaarts gekeerd zijn met de over tuiging, dat aan beide zijden dien middag „fair play" vertoond was. Hiertoe had de aangename leiding van den scheidsrechter niet weinig bijgedragen. V.V.F-ers 1 Nu hebt je weer eens een samenspel laten zien, om van te gnuiven 1 Waarom is dit niet bij eiken wedstrijd moge lijk Het recept hiertoe is je lang niet onbe kend Als je wilt, dan.... Derhalve.... B. O. VIS. All. heeft haar 2e competitie goed inge zet, door een overwinning op 't sterke Zwa luwen. Dat de overwinning verdiend was, geloof ik niet, gelijk spel was beter geweest. Alliance heeft echter haar overwinning te danken gehad aan haar „gelukskeeper". Het werk wat hij kreeg, deed hij goed, maar Zw. heeft 3 maal vrij kunnen scoren, waar de keeper niets aan had kunnen doen. De voorhoede speelde aardig samen, één raad wil ik hun echter geven „Niet te veel pin gelen". Over den wedstrijd dit Voor de rust wegen de partijen goed tegen elkaar op, terwijl de achterhoede's de baas blijven. Na rust is Zw. in de meerderheid, maar All.-keeper staat steeds op de goede plaats. Schitterend samenspel van All. rech- terwine stelt Heuskens in staat te scoren 1-0. A. D. Dit was een aardig^ spannende strijd, waarbij van de verdedigingen veel verlangd werd, en die hun werk, dank zij het wat zwakke spel der voorhoeden, vrij goed deden. H.B.C. speelt eerst tegen de scherpe zon in. Het spel gaat aardig vlug van doel tot doel. Santpoort neemt de leiding, maar voor rust weet H.B.C. den stand op 11 te bren gen. Na rust is H.B.C. iets sterker, maar de voorhoede profiteert niet van de vele kansen. Santpoort is zeer gevaarlijk in haar door braken. Een goed half uur blijft de stand 11. Dan krijgt de H.B.C.-keeper een schot, dat hij stopt, niet vast genoeg echter, en de bal gaat over zijn schouders in doel. H.B.C. zet er dan even alles op, en met succes, als na een vrijen trap de bal tusschen vele spelersdoor achter den Santpoort-keeper ngt, 2. Fel wordt dan nog gestreden om de win nende goal, doch zonder succes. Het einde komt met 22, wat wel de juiste verhouding was. Als op 12 uur begonnen wordt, is Bever wijk volledig en telt T. Y. B. B. één invaller voor Schoen. Direct na den aanvang 'n stevigen aanval) van Beverwijk, welke al zeer gevaarlijk is. De thuisclub is al direct in vorm en ziet sdjn aanvallen al spoedig met een doelpunt beloond (10). Direct na den aftrap gaat T.Y.B.B. het ook probeeren en na mooi samenspel geeft v. Leuven een schitterend schot op doel, wij tellen reeds den gelijkmaker, doch de bal springt van den onderkant van de lat op de doellij n, waar re keeper de bal nog juist uit het doel grabbelt. Dit en het feit, dat direct hierop bh een Wijker-aanval haar een bui tenspel-doelpunt wordt toegekend, is niet ge schikt om den Yellows het nooüige zelfver trouwen te geven. In deze periode is Bever wijk dan ook sterker, en pas ais het 30 staat gaan de geel-zwarten uit een ander vaatje tappen. Hun spel wordt beter, doch zy slagen er niet in voor de rust te doel punten. De rust schijnt hen goed gedaan te heb ben, en ofschoon het stevige Beverwijk we derom probeert het spel te forceeren, blijkt da T.Y.B.B. achterhoede haar ouden vorm te hebben gewonnen, en stelt de voorhoede in staat het offensief over te nemen. Geregeld zet v. Leuven de voorhoede dan aan 't werk, en succes blijft niet uit, want Booth maakt na een mooie ven 31. Wederom komen de boys terug, doch de achterhoede der gastheeren zuivert met enorme trappen het terrein, en het is dan ook weer Beverwijk, welke met een hard schot succes heeft (41). Nog geven de boy's zich niet gewonnen, ze gaan hoe langer hoe beter spelen. Keer op keer brengen zij het doel in gevaar; en uit een keurig door Snoeks aangegeven bal maakt Booth er 42 van. Nog trachten de Boys op te halen en vooral het geregeld duel tusschen v. d. Laar en Th. Bloem is dikwijls zeer interessant, doch in deze periode voelt T. Y. B. B. het zwakke spel van haar vleugels het meest, en zij kan het doel dan ook niet meer vinden. Wh denken dan ook, dat in den stand geen verandering meer zal komen, doch in de laatste seconde voegt Beverwyk nog een laatste goal aan het totaal toe. In het nummer van Zaterdag was deze wed strijd gemeld als vriendschappelijk te spelen. Hoewel er sprake van was, en deze wed strijd ook wel gespeeld zal worden, was het bericht wat voorbarig. Binnenkort zal deze ontmoeting plaats hebben. Seer. J. J. Loerakker, Leeuwerikstraat 13. Onze GezellenKinheim-veteranen 94. T. Y. B. B. III—Onze Gezellen II 3—3. V. V. P. I—Onze Gezellen III 17—0. In een aardigen wedstrijd heeft O. G. be slag gelegd op den fraaien beker, welke voor dezen wedstrijd was uitgeloofd. Onder leiding van den heer Smit stellen beide elftallen zich op. In den beginne gaat de strijd gelijk op en het gelukt den veteranen uit een strafschop de leiding te nemen. Dan komt O. G. in het offensief en door middel van de links- en rechtsbuiten neemt Onze Gezellen de leiding over 21. Beide partijen scoren nog eenmaal zoodat rust komt met 32 voor O. G. Nu blijkt, dat de oudjes hun beste kruit verschoten hebben en dat uithoudingsvermo gen de Gezellen de overwinning zal brengen. Totdat het 53 staat geven de veteranen aardig partij. Doch nu zijn ze uitgespeeld. Regelmatig voert O. G. de stand op, terwijl de veteranen nog eenmaal scoren door mid- dél van een strafschop. Einde komt dan ook met een 94 zege voor Onze Gezellen. Het geheel was een genoeglijk partij voet bal, waardoor arbiter Smit, die goed leidde, geen zware taak te vervullen had. Na afloop reikte de heer ITuiboom met een hartelijk speechje den beker over aan den O. G. captain. Het tweede wist zoowaar tegen de boys in een zeer vriendschappelijk gespeelden wed strijd gelijk te spelen. Mooi zoo jongens. De junioren hadden niet veel pleizier van hun reis. Met een gevoelige nederlaag wer den zij naar huis gestuurd. Denk er om jon gens eendrachtig samenwerken, dan is zoo'n nederlaag onmogelijk. Een volgende keer be ter hoor lil! Secr Spaanschevaartstraat 90. Uitslagen van gisteren. Beverwijk 2—T.Y.B.B. 2 5—2 T.Y.B.B. 3—Onze Gezellen 2 3—3 T.Y.B.B. 4—H.B.C. 4 2—1 Geel Wit 3—T.Y.B.B. 5 2—3 Het tweede elftal kon het gisteren in Be verwijk niet bolwerken. Met een invaller voor Schoen trok men welgemoed naar den Agathadijk, vol strijdlust om zich door een overwinning buiten degradatiegevaar te stel len. De Beverwijkers bleken echter nog strijdlustiger dan de geel-zwarten en schoten vijf gaten in het Haarlemsche net. Ondanks dit groot aantal doelpunten speelden Boot c.s. een goeden wedstrijd en waren n het veld niet minder dan de rood-witten. De Beverwijksche voorhoede wist echter de kansen te benutten, wat van de Haarlemsche stormlinie helaas niet gezegd kan worden. Intusschen gaat het er voor de geel-zwarte reserve donker uitzien! Er moet nog maar één wedstrijd gespeeld worden n.l. tegen India I in Amsterdam. Wordt ook deze ver loren dan kunnen de Yellows zich gaan voorbereiden op de degradatiewedstrijden. Ik heb echter nog altijd een kleine hoop, dat zij het zoo ver niet zullen laten komen, en hoop doet leven, niet waar Het derde elftal ontving als vriendschap- pelijken gast Onze Gezellen 2. Aan alles kon je merken, dat er vriendschappelijk gevoet- ba'd werd; er werd in een kalm tempo ge speeld en als men tegen elkaar aanliep zei men „pardon", allemaal symptonen, die duiden op een vriendschappelijken strijd, de vriendschap droop er aan alle kanten af! De vriendschappelijkheid werd zelfs zoo ver gedreven, dat niemand wilde winnen, zoodat de punten broederlijk gedeeld wer den. Het was intusschen voor beide elftallen een goede oefening. Rest mij nog te vermel den, dat de scheidsrechter, de heer Slenders, in de vriendschap van beide partijen deelde!! Voor onze junioren-elftallen, was het gis teren een reuzendag. De nieuwe competitie werd met twee overwinningen ingezet. Aan den Schoterweg was H.B.C. 4 bij T.Y.B.B. 4 op bezoek, en moest ervaren, dat er met geel- zwart's hope niet te spotten valt, In een span- nenden kamp kregen de Heemstedenaren hun eerste nederlaag van dit jaar te slikken, hoewel ik er direct aan toe moet voegen, dat zij een gelijk spel zeker verdiend hadden. Op het Sportpark ondervond Geel-Wit 3, dat de junioren E-afdeeling lang niet mis is! Met 32 bleven v. d. Maat c.s. de meerde ren over de pas gepromoveerden. Ik heb hoo- ren fluisteren, dat onze junioren-elftallen, erg veel lust hebben cm de „diploma's voor moed, beleid en trouw," te veroveren. Het zal mij benieuwen; een goed begin is er in ieder geval! A. s. Zondag speelt T. Y. B. B. I, een „vriendly game" tegen H.B.C. I aan den Heerenweg. Dat kan een interessante strijd worden! „HENK". Uitslagen van Zondag. T. Z. B. I—Victrix I 1—1 T. Z. B. Ill—H. B. C. V 3—0 In een spannenden wedstrijd hebben de beide candidaten voor de onderste plaats de punten gedeeld, waarmede Victrix wel iets te veel gehad heeft. Het 3de bleef op den ingeslagen weg voort gaan en bond de jonge H.B.C.'ers aan haar zegekar en stuurde deze met 30 naar huis. Eravo jongens. T.Z.B. I—Victrix I 1—1. T.Z.B. trapt tegen de zeer scherpe zon af, maar Victrix zit direct voor de T.Z.B.- keeper, maar de bal ging achter Men kan merken dat ieder elftal wil winnen, zoodat de strijd zeer spannend wordt. Het gelukt Victrix het eerst te doelpunten als de keeper en back elkaar niet goed verstaan was de midvoor der gasten er als de kippen bij het leder in het verlaten doel te plaatsen. Veel plezier heeft zij hier niet van, want hierop maakt T.Z.B. er 11 van als bij een mooie aanval wat met een goed schot be sloten wordt, de Vietrix-keeper geen schijn van kans krijgt. Eens treft een mooi schot de lat die had wel beter lot verdiend. Rust ging in met 11. Na rust kwam Victrix hevig in den aanval en nu liet de T.Z.B.-achterhoede haar kunnen zien. Op schitterende wijze weer staan keeper en backs den druk. Dan komt T.Z.B. geregeld voor het Vitrix-doel maar vrouwe Fortuna was niet met hen. Schoten vlogen over en tegen de lat en de rest kwam in de veilige handen van den Vitrix-doelman 1 minuut voor tijd kreeg T.Z.B. de kans van den dag, een bal van 1 meter afstand werd echter gemist en met gelijke stand kwam het einde. T.Z.B. III—H.B.C. V. 3—0 In een spannende kamp werd H.B.C. geslagen. Wat het eerste niet kon, dat is H.B.C. verslaan, dat kon het 3de en met een stevige 30 werd hun werken beloond. 2 doelpunten kwamen weder van de voet van Arn. Verstege, de geweldenaar in het maken van doelpunten, ga zoo maar door het eerste kan later we) schutters gebruiken, 1 goal kwam uit een penalty die wel iets te zwaar gestraft was. Zij nog vermeld dat de kleine T.Z.B.-keeper op schitterende wijze een penalty uit zijn heiligdom wipte net over de lat, een mooie prestatie Boys. De roodzwarten reserves spelen thuis toch dikwijls zeer slecht. Gebrek aan doorzet tingsvermogen is hun belangrijkste fout. De heeren zijn steeds een ietsje te langzaam, het geen de soms goede combinatie geen vruch ten doet afwerpen. Ook thans waren de enthousiaste H.F.C. ers in het veld niet sterker maar door hun sneller handelen beslisten zij de wedstrijd in hun voordeel. En dan werden de vleugels der H.F.C.'ers geheel vrijgelaten, waarvan v. Beem, de linksbuiten, dankbaar profi teerde door twee doelpunten te maken. E.D.O. nam de leiding door Dernison en behield die tot de rust. In de tweede helft forceerden de bezoe kers het spel en stonden spoedig met 21 voor. Hoewel de roodzwarte aanval na rust nog talrijke kansen kreeg, werden die met ver bijsterende regelmaat om zeep gebracht. H.F.C. scoorde nog tweemaal en won ver diend. UITSLAGEN VAN ZONDAG. IB Haarlem Vet.V. V. H. I' 18 H. F. C. III—Schoten Ha 15—0 2A Haarlem V—Stormvogels III 01 V. S. V. III—E. H. S. II 1—0 2C H. F. C. VI—D. I. O. II 3—3 I. V. O. II—R. C. H. VI E. D. O.—V—Haarlem VII 5—1 2D V. V. H. IISpaamestad 41 3C E. D. O. VI—Kinheim III 8—1 3D Kennemers IVE. D. O. VII 33 3E Zandvoort V—Zeemeeuwen IV 3—3 3F Zeemeeuwen II—Biloemendaal V 41 Beide elftallen zijn compleet, als scheids rechter Smink beginnen laat. Reeds kort na het begin doelpunten de Haarlem-vet. 10. Dit is het sein voor V.V.H. om beter aan te pakke n, en wanneer dan ook de rust in gaat is de stand 13 in het voordeel van V.V.H. direct na de rust is V.V.H. weer sterker en weet haar meerderheid nog in een 5-tal doel punten uit te drukken alzoo den einstand op 1—8 brengende. Er werd af en toe nog al forsch gespeeld, maat scheidsrechter Smink leidde goed. Te Haarlem vonden de nationale worstel wedstrijden plaats, die de beslissing zouden brengen, welke 12 werkers Nederland op de Olympische Spelen zullen vertegenwoordi gen. Nadat, de heer Deutekom, secretaris van den bond, de wedstrijden had geopend, wees spr. op de belangrijkheid van de verschil lende kampen en verzocht de werkers al hun krachten te geven. De eerste partij (bantam) ging tusschen Post en Bedorf. Laatstgenoemde won deze party in 9 min. en 38 sec. door touchée. De party (veder) Vos—Nolten was zeer spannend. Nolsen profiteerde van zijn ge wicht. terwyl Nolsen uiterst lenig bleek te zijlt Na 14.37 min. kwam ten slotte de overwin ning voor Nolten door touchée, Massof—Oliver duurde de volle 20 min. Massof werd winnaar op punten. De volgende party (bantam) Bedorf— Vrieling, was een vinnigen stryd. Aanvan kelijk gaven beide elkaar niets toe. Doch Bedorf, na 7 min. zijn kans schoon ziende, vloerde Vrieling subliem. Albach—Thusing (licht gew.) was kort maar krachtig. In 3.18 min. was Thusing winnaar door touchée. De volgende licht gewicht party was voor de toeschouwers aanlokkend om te volgen. Peterse zoowel als G. Vos waren afwisse lend in de meerderheid. Na ongeveer 13 min. dacht iedereen, dat PeterseVos ge vloerd had, doch scheidsrechter en kamp rechters hadden een andere meentng. Een tragisch einde had deze party echter. Terwyi Vos zyn tegenstander vloerde, brak hy Peterse den linkerbovenarm. Na door de leden van de Eerste Hulp gespalkt te zyn, werd hy naar het ziekenhuis vervoerd, De 7de party (veder) Nolten Massof. Mas- en wint door touchée na 13.30 min., na Nol ten uit de kniebrug te hebben gevloerd. De 8ste partij (veder) J. VosOJivier was een vinnigen kamp, waaruit Olivier na 8.58 min. door touchée als overwinnaar te voor- sohijn trad. Post—Vrieling (bantam). Ook dit was een zeer vlugge party, waarin Vrieling won door touchée in 8.38 min. KouwenhovenAbach (licht gew.) bracht zonder de minste spanning Kouwenhoven een puntenoverwinning. De volgende partij tusschen Theesing en G. Vos bracht Theesing de overwinning door touchée in 5 min. MassofJ. Vos (ve der) was voor Massof en reeds in 4.55 min. De party BalhemenKoremans. Midden A was na 8.13 min. voor Balhe men door touchée. Rietbroek—Zandscholte (Midden A) duurde 20 minuten en eindigde in een overwinning' voor Zandscholte. KouwenhovenG. Vos (licht gewicht) bracht een puntenoverwinning voor Kou wenhoven. De party Sas—Harting (midden A) had een vrij spannend verloop. Harting eindigde als winnaar op punten. KouwenhovenTheesing, licht gewicht, eindigde in een overwinning voor heTeslng. Des avonds ging als eerste party (midden A) Harting—Kruüer. De Haarlemmer Har ting won in 14.40 min. door touchée. Beuke—Plug (midden B) was ook vlug gebeurd. Beuke won in 9 min. door touchée. Het worstelen over het algemeen was se dert de laatste selectie-wedstrüden zeker 100 pCt. vooruit gegaan, vooral in midden A en B gewicht. De verdere uitslagen waren als volgt: Midden B. gewicht: HeimMutsaertst. Mutsaertst wint op punten. BeukeHeim. Beuke na 9.05 minuten opgegeven. PlugMutsaertst. Mutsaertst wint door touché in 4.22 min. BalkemaHarting. Harting wint op pun ten. Heim wint door touchée in 10.40 min. Midden A. gewicht. BalkemaKruijer. Balkema wint op punten. BalkemaHarting Harting wint op punten. Zwaar gewicht: SintBoerlage. Sint wint door touchée in 3.40 min. KorverMisset. Korver wint door tou chée in 4.15 min. BerensBoerlage. Berens wint door tou chée in 2.40 min. SintMisset. Sint komt niet uit, gebles seerd. BoerlageKorver. Korver wint door tou chée in 1.55 min. MissetBerens. Misset wint op punten. KorverBerens. Korver wint door touchée in 1.22 min. MissetBoerlage. Misset wint door tou chée in 10.45 min. De jury, onder voorzitterschap van den heer Deutekom, was het spoedig eens over het feit, welke werkers voor de Olympische Spelen In aanmerking komen. Voor bantam gewicht zullen uitkomen G. Bedorf (Hercules, A'dam) en D. Vrieiink (K. D. O., Deventer). Ook echter v. d. Harst, die in den laatsten wedstrüd tegen België zijn arm blesseerde, van Simson, Den Haag, kan echter nog in aanmerking komen. Voor veder gewicht komen de volgende heeren uit: W. Massof (Hercules, A'dam), G. Nolten Jr. (K. D. O., Den Haag). Voor licht gewicht: Theesing (Sandow, Zaandam) Kouwenhove (Wilhelminagarde, Rotterdam). Voor midden A gewicht: S. J. Balkema (Hercules, Ada'm), G. Ilartog (K. D. O., Haarlem). Doch Vis van Hercules, Amsterdam, kan ook nog aangewezen worden. Midden B. gewicht: J. Heim, Hercules, Amsterdam; Mutsaertst, Eindhoven, Hercu les; Muys, D. O. K., Beverwijk, heeft echter ook nog kans. Zwaar gewicht; Korver, Zaandam ver. Sandow). Misset (Simson, Den Haag). Semonis (D. O. K., A'dam), was verhin derd uit te komen, doch de gelegenheid biyft ook voor hem bestaan, nog deel uit te maken voor de Olympische ploeg. Deze ploeg nu zal 1 dag per maand (tot aan de Olympische) oefenen onder leiding van de heeren A. de Jong en Eillebrecht. Voorts zullen zij iedere maand drie wed strijden spelen tegen bonds- of districts- ploegen. Voor Maart zijn de volgende wedstrüden op het programma gezet: 3 Maart te Alk maar, li Maart Zaandam en waarschijn- iyk 18 Maart HollandBelgië te Beverwijk. Deze ploeg zal te Amsterdam zeker geen slechten indruk achterlaten. De vorderingen b.v. van degene die op 4 Dec. j.l. tegen de Hongaren uitkwamen zijn werkelijk ver rassend. Rest ons nog een woord van lof te bren gen aan de afdeeling Haarlem en in het bijzonder den heer Scheffer voor de uit muntende regeling. Ook de Ongevallendienst bewees uitste kende diensten, vooral bij het geval van Peterse. GEHRELS KAMPIOEN. In café-restaurant Modern te Breda zijn Zondag de eindwedstrijden gespeeld om het bovengemelde kampioenschap. De spanning zal er, nadat de leiders Gehrels en Wolthek ker een veer gelaten hadden op Zaterdag geweldig in. Gehrels, Brandts en Wolthek- ker stonden geiyk, behoudens hun gemid delde. En alle drie kwamen Zondag nog aan bod, zoodat van hun werk de uitslag afhing. En weer zyn verassingen niet gespaard ge bleven. De Schepper, die aanvankelijk niet erg erg gelukkig speelde, maar door de party Geh relsBrandts Zaterdagavond toonde, er bij zonder in te zijn, klopte thans ook Brandts, terwijl Wolthekker eveneens zijn party moest laten aan v. Vliet. Groeneveldtv. Eysmeren, die beslissen moest om den voorrang werd een zege voor v. Eijmeren. De party GehrelsKins won de eerste met een mogenne van 12. Later bleek de overwinning alleen reeds voldoende om hem in het bezit te brengen van hét kampioen schap. De eindstand is als volgt; Gehrels 5 2 1899 197 79 963 Brandts 4 3 1834 211 70 8.69 De Schepper 4 3 1934 247 53 7.82 v. Eijmeren 4 3 1911 262 81 7.2Ö Wolthekker 4 3 1855 256 59 7.44 v. Vliet 3 4 1714 205 93 8.36 Groeneveld 3 4 1829 227 60 8.05 Kisch 1 6 1604 225 53 7.12 Zaterdag hield bovengenoemde Bond zijn 22ste jaarvergadering in gebouw „Bloemhof". Het bestuur had gemeend aan de zaal een feestelijk tintje te moeten geven Dit was naar aanleiding van het feit, dat een jaarvergade ring de eenige vergadering van het jaar is, welke door het meerendeel der leden be zocht wordt. Rondom het tooneel waren kuipen met groen geplaatst. Ook het plafond was met groen versierd en met schitterend electrisch licht verlicht. Bij het binnenkomen ontvingen de leden en genoodigden rozen, zoodat het geheel een echt feestelijk aanzien kreeg. Ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer A. Russ, deze bijeenkomst en heette allen hartelijk welkom om vervolgens een kort woord aan de nagedachtenis te wijden van den zoo vroeg gestorven secretaris, den heer N. Venema. Spr. besprak dan het onderwerp „Het organiseeren van hengelaars". Hij deet dui delijk uitkomen het verschil van organisatie bij den Haarlemschen Hengelaarsbond en bij andere Vischcolleges, Ook deelde spr. mede, dat, op voorstel van den heer Van Wcerkum, een onder linge vischwedstrijd op witvisch zal worden gehouden op Zondag 4 Maart. Bovengenoemde vereenlging hield Zondag haar begin van de winter-competitie over 1 en 5 K.M. voor A. en B. klasse. Aan den start verschenen voor A-klasse: C. de Nys, v. Dok, Bonte, Schell en Egglnk. Uitslag: I K.M. 1. Egglnk, 2. C. de Nys, 3. Bonte, 4. v. Dok, 5. Schell. B klasse: 1. Sleutel, 2. v. Tol, Uitslag 5 K.M. A klasse: 1. Bonte, 2. Egglnk, 3. Schell, 4. C. de Nys, 5. v. Dok. B klasse: 1 Sleutel, 2. v. Tol. Stand winter-competitie ls Egglnk 9 pun ten. Bonte 8 punten, C. de Nys 7 punt in, Schell 4 punten, v. Dok 3 punten. B klas.se: Sleutel 10 punten, v. Tol 8 punten. Verschenen is de Bondsstaat K.N.G.V. vermeldende het aantal leden van het Ver bond per 1 Januari 1928. Uit dezen staat blijkt dat bij den Kenne mer Turnkring zijn aangesloten zes gewone leden (dit zijn koninklijk goedgekeurde ver- eenigingen) en wel Concordia Haarlem met 39 heeren, 50 dames, 12 eereleden, 106 jon gens en 110 meisjes. O.S.S. Zandvoort met 39 heeren, 50 dames, 12 eereleden, 106 jon gens en 110 meisjes. O.S.S. Zandvoort met 13 h., 15 a., 3 eerel., 54 j. en 70 m. Turnlust Beverwijk 16 h., 15., 1 eerel., 60 j. en 90 m. B.G.V. Bloemendaal 30 h., 30 d., 2 eerel., 15 j. en 22 m. Sparta Velsen met 14- h., 13 d., 30 j. en 22 m. Verder zijn aangesloten vijf buitengewone leden. Deze zijn Bato Haarlem met 7 hee ren, 24 dames, 4 eereleden, 28 jongens en 30 meisjes. Vlug en Lenig Velsen met 12 h. 8 d., 18 j. en 10 m. Gratia IJmuiden 26 d. en 58 m. Olympia IJmuiden 29 h., 20 d., 87 j. en 74 m. T.V.S. Santpoort (per 1 Januari 1928 als lid toegetreden) met 13 h., 15 d., 9 j. en 17 m. Bovendien telt de Kring nog twee proef- leden. Dit zijn vereenigingen, welke ter nadere kennismaking in het turnbedrijf voor 't jaar als lid van een kring kunnen worden aangenomen. Lid van het Verbond zijn deze vereenigingen dus niet. Deze twee proefleden zijn Plato IJmuiden met 13 heeren en 57 jongens en Turnlvst Haarlem met 37 heeren, 44 dames, 5 eereleden, 115 jongens en 56 meisjes. In totaal telt de Kring per 1 Januari 246 heeren, 298 dames, 33 eereleden, 622 jon gens en 658 meisjes. De stijging van het leden tal van den Kring heeft ten gevolge, dat de K.T.K. naar de Bondsvergadering van het K.N.G.V. te houden te Amsterdam in Maart, in plaats van één, thans twee afgevaardigden zal moeten zenden, zoodat niet alleen de heer K. van Opijnen, welke reeds als Bondsafge- vaardigde was benoemd, maar ook de heer B. J. Wieland Los als zoodanig zal optreden. De heer A. W. Driessen te IJmuiden is plaats vervanger. De tweede uitvoering der Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging, Zaterdagavond in Hotel „Vreeburg" te Bloemendaal gegeven, is evenals de eerste, de vorige week gegeven, voor de B.G.V. een groot succes geweest. Wij willen dan ook beginnen met de B.G.V. en haar nieuwen leider, den heer D. Beets, van ganscher harte geluk te wenschen met dit behaalde succes en de woorden van dank aan het begin der uitvoering door den voor zitter aan den leider gebracht, waren zeer zeker op zijn plaats en het hartelijk applaus, hetwelk op deze woorden volgde, oewees dat de talrijk opgekomen aanwezigen bier mede volkomen in stemden.Deze woorden van dank gingen vergezeld van een fraaie bloemenmand. Na een opmarsch door alle medewerkende uitgevoerd, sprak de voorzitter, de heer W. Pronk, een welkomstwoord tot de aanwezi gen, in het bijzonder aan den heer Tinholt, hootd der O. L. school, bestuur en T.C.- leden van den Kennemer Turnkring en de afgevaardigden van vele zusterveree«igingen, waarna met de afwerking van het programma begonnen werd, welk zeer vlot en pittig werd uitgevoerd. In het algemeen werd reke ning gehouden met de krachten der gymnas ten, bovendien werd steeds gestreefd naar een correcte afwerking der oeteningen. Het nummer klassikaal brug, waarmede ook de B.G.V. Zaterdag op de Kringuitvoe ring uitkomt, was zeer goed verzorgd en onberispelijk van afwerking. Oefeningen in het voortbewegen voldeden minder, daaren tegen waren de vrije oefeningen der meisjes en jongens af. Bij het toestelturnen der grooteren, even als bij de vrije oefeningen, zagen wij dat de B.G.V. nog steeds over een goed stel turn sters en turners beschikt. Vooral het hoogrek der heeren stond op zeer hoog peil, doch ook het brugturnen der dames mogen wij wel even vermelden. Maar ook de jongeren toon den bij het toestexturnen, dat zij er mochten zijn en beloven voor de toekomst heel wat, vooral het bokspringen viel zeer te waar- deeren. Vrije oefeningen dames keurig uit gevoerd. Tot slot vrije oefeningen heeren volgens Niels Bukh. Een zeer goed slct, maar waar toch duidelijk te zien was, dat wel wat te veel van hun gevergd werd. Het was een schitterend geslaagde uit voering, waarmede de B.G.V. en haar leider tevreden mogen wezen. To 'engenoemde vereeniging gaf Zater dagavond in den Schouwburg aan den Jans- weg, onder leiding van haar leider, den heer W. J. Goeting, een openbare uitvoering. Na een woord van welkom, in het bijzon der tot de Donateurs cn de pers, zagen wij eerst vrije oefeningen in het voortbewegen, zeer lichte stof, maar goed van uitvoering. Het nummer knotszwaaien en brug was goed, daarentegen kwam het paardspringen niet tot zijn recht. Vrije oefeningen (Niels Bukh) waren mooi van samenstelling, doch leden zeer door de ongelijke afwerking, zoo ook bij horizontale ladder. Levende beelden, een mooi nummer even als het slot, volksdansen, hoewel het de tweede dans o.i. nu bepaald geen volksdans was en meer thuis hoorde in een danszaal, De zaal was slechts matig bezet. Secretaris: W. L. de Zwager, Vooruitgangstraat 79. Nu de dames-uitvoering achter den rug is, lijkt het niet onaardig even daarop terug te komen. De tweede uitvoering n.l. is niet minder geslaagd dan de eerste. Wel was de belangstelling niet zoo bijzonder groot, doch daarvan dient de oorzaak ergens anders te worden gezocht. De aanwezige dames heb ben echter een genotvollen avond gehad. Het bewijs daarvan moge zijn dat onze beide afdeelingen weer met eenige nieuwe leden zijn verrijkt. In dat opzicht kunnen we dus van winst spreken. Hadden onze leden meer hun best gedaan met het „aan de vrouw" brengen van kaarten, dan zou ook het financieële gedeelte wel beter verzorgd geweest zijn.... De nalatigen krijgen nu een schitterende kans hun leven te beteren. Voor de Heeren- afd. uitvoering wordt thans aller hulp inge roepen. Niemand blijve nu achter: alleen dit motief zal de kaartverkoop doen r'agen. We kunnen nu de kaarten verkoopen aan vrouwen.... en mannen!! Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. DE OLYMPISCHE SPELEN Geachte Redactie, De Olympische Spelen te Amsterdam zullen nu weldra worden gehouden, een ge beurtenis, die wellicht alleen de jongere generatie nog eens in eigen land zal mee maken. Nederland zal dezen zomer tal van vreemdelingen herbergen, deelnemers, en toeschouwers, en in het buitenland zullen gedurende vele weken de namen van ons land en zijn hoofdstad door ontelbaar velen worden besproken en geschreven. In welken geest echter dit spreken en schrijven zal plaats hebben zal niet in de allereerste plaats bepaald worden door de sportieve prestaties van ons kleine land, doch vooral door de wijze, waarop de groote spelen georganiseerd zijn, en door de ontvangst der vreemdelingen ten onzent. Het zal voor buitenstaanders moeilijk, zoo niet ondoenlijk zijn, zich een denkbeeld te vormen van de omvangrijke organisatie, die voor een en ander noodig is en de schier onoverkomelijke moeilijkheden, welke zich daarbij voordoen. Onder die moei lijkheden zijn de financieele zeker niet da geringste, doch ook zonder deze zouden de organisatoren der Spelen te Amsterdam ongetwijfeld recht hebben op de dankbaar heid van geheel Nederland. Wij, buiten staanders, kunnen bij de organisatie bezwaar lijk andere dan financieele steun verleenen, doch laat ons daarin dan ook niet achter wege blijven, zoodat wij althans deze zorg voor het Ned. Olympisch Comité zoo licht mogelijk maken. Bij de inzameling van gelden om een Ne- derlandsche vertegenwoordiging te kunnen uitzenden naar de Olympische Spelen in 1924, die te Parijs zijn gehouden, heeft Haarlem in enkele maanden f 2600.netto bijeengebracht. Wij hebben dit bijeen ge kregen door het houden van sportdemon- straties en uitvoeringen. Deze brengen echter blijkens de ervaring nog zulke hooge on kosten met zich, dat wij meenen aan een in schrijving, waarbij elk geofferd penningske werkelijk aan het N. O. C. ten goede komt, de voorkeur te moeten geven. Het is al weer enkele jaren geleden, dat de plaatselijke pers een met succes bekroonde inschrijving heeft georganiseerd voor de Spelen te Amsterdam. Velen gaven aan den oproep gehoor, doch niet allen, die om geen enkele reden hadden behoeven achterblijven. De groote gebeurtenis was toen immers nog zoo ver verwijderd doch nu staat zi; voor de deur. Geeft dus allen en doe het vlug het zal voor het N. O. C. tevens een moreele steun van beteekenis zijn, immers, de laatste lootjes wegen het zwaarst. Laat Haarlem zijn naam als veste van goede en talrijke sportbeoefenaars en sportminnenden nu eens alle eer aandoen. Ook de kleinste giften zulle welkom zijn laat het een bijdrage voor het N. O. C. moge zijn van alle Haarlemmers en inwoners der omliggende gemeenten. De bijdragen kunnen gesfort worden bij Haarlemsche Bankvereeni, ine otgironum- mer der Haarl. Bankver. 4000) ten name van den 3en ondergeteekende onder bijvoe ging der vermelding „Olympische Spelen" of ten kantore van den 2en ondergeteekende. Kleine Houtweg 47. Voor het Plaatselijk Comité ter inza meling van gelden voor de Olympische Spelen C. W. DE VISSER, Voorzitter H. L. WARNIER, le Secretaris E. H. DE CLERCQ, Penningm Te Utrecht is de Algemeene Vergadering gehouden van de F. R. A., federatie van plaatselijke Consultatie-bureaux en vereeni gingen tot redding van drankzuchtigen. De vergadering, die goed bezocht was stond onder leiding van den heer de Boer uit Amsterdam, die in zijn openingswoord er vooral op wees, dat de consultatiebureaus en reddingsvereenigingen bij de magistra tuur er vooral op blijven aandringen, dat bij voorwaardelijke veroordeeling van delicten waarbij de drank in het spel geweest is, ook als voorwaarde gesteld wordt dat de delin quent zich stelt onder patronaat van een geheelonthoudersver. De jaarverslagen van den secretaris-pen ningmeester der vereeniging, den heer W. H. F. Vloeiberghs te Helmond werden uit gebracht en goedgekeurd. Uit het eerste bleek, dat bijna alle plaatselijke consultatie- bureaux in den lande en verreweg de meeste afdeelingen der Dr. Ariënsvereeniging bij deze federatie zijn aangesloten, zoodat de F. R. A. vrijwel het geheele katholieke en neutrale reddingswerk omvat. Het finantieel verslag wees aan, dat he. mogelijk gebleken was met een omslag van 10.per aange sloten vereeniging de federatie te financieren, waarna besloten werd ook voor 1928 de bijdrage op 10.te stellen. Tot lid van de commissie van Administra tie werd herkozen de Zeereerw. pater Ilde- phonsus Ord. Cap. te Helmond. Een inleiding van prof. dr. K. Hermann uit Amsterdam over de vraag „In hoe' e re is sanatorium behandeling van alcoholisten nog gewenscht", werd aanleiding tot ge dachtewisseling. De inleider kwam in zijn referaat tot de conclusie dat ook thans nog bij het nieuwere wetenschappelijke inricht in het ziekteverschijnsel dat „drankzucht" heet, sanatorium-verpleging in vele gevallen nuttig werk kan doen, mits maar meer dan voorheen zorg wordt besteed aan den in de maatschappij terugkeerenden patiënt, met name de „arbeidstherapie" meer op den voorgrond wordt gebracht. De leiding van een sanatorium moet niet alleen medisch, maar meer dan voorheen paedagogisch zijn. Het beste is echter, wanneer men den patiënt zoo lang mogelijk buiten het sana torium houdt en zijn genezing in de maat schappij tracht te bewerken. Nadat eenige algemeene beginselen, die bij het reddingswerk der alcoholisten den grondslag moeten vormen, waren vastge steld, sloot de voorzitter de vergadering met een verwijzing naar het dit jaar, waar schijnlijk te Amsterdam te houden congres met tentoonstelling betreffende arbeid en arbeidsmethoden voor onvolwaardige ar beidskrachten, waartoe naar sprekers mee ning wel vele van de patiënten zullen b«- hooren. R. K. Coöp. Tuinder, ereer.iging nemerland De bestuif., loden van ,,ilen- nemerland" zyn byeengerc oen tot occ. be stuursvergadering op Dc-vJc: -"ts 33 Fe bruari, des namiddags om an- tore der vereeniging. De agenda vermeldt o.m.: Mededeelingen; Rapport accounts... o eii balans per 81 December; Ballotage niouwe leden; Vaststellen agenda jaarvergadering.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7