Sport en Wedstrijden Luchtverkeer Haversoliidt Klaje bedient HET BEST. Der Fliegende Hollander NIETS VOOR NIETS Uit het Roomsche Voetbalkamp MEISJE f Dirigent JAN BOODA Donderdag 1 Maart Il GENERALE REPETIT E PLAKSTER AANBESTEDING Jonge Werkster Een aankomende Strijkster en nette Meisjes gevraagd. NET MEISJE nette Werkster hulp in de huishouding Jonge Werkster R.K. Buitenmeisje GEVRAAGD Meid-Huishoudster R.K. WERKSTER VRIENDIN Terstond gevraagd Bekw. Chauffeur Jongste bediende flinke Jongen Bekwaam Chauffeur R.-K. Jongmensch SMIDSKNECHT KENNEMER GOLF CLUB MELKWAGEN Eigen Pliseerinrichting Ongein. Kamers PENSION Duitsche Piano TE KOOP TE KOOP AANGEBODEN TE HUUR TE KOOP TE HUUR LIEVE WONING Forstitudo Sportiviteit en nog iets D. H. V. B. N. V. B. StormveldOosterpark 23 DAMMEN Om het Kampioenschap van Haarlem BILJARTEN Olympische Spélen 1928, Amsterdam EngelandAustralië per vliegtuig Een mooi succes voor de Nederlandsche industrie De raad van beheer der K.L.M. Geen terugtocht over den Oceaan Te vroeg Een tragisch einde Voor 1775 francs van Londen naar Cannes In zee gevallen en spoorloos verdwenen Hulde voor de luchthelden Ook al een record ADVERTENTIËN. TA uur. Gem. Concertzaal R. WAGNER mm JUBILE BEDEVAART NAAR LOURDES 25e OIBciesIe Bedevaart van het Comité ,;Kieckens" /fcr^ '/hjL&bê»^ DE ROOMSCHE BOERIN Jitgave v. d. N.V. DRUKKERIJ OE SPAARNESTAD" Haarlem. BEVERWIJK GESLAGEN V. I. C. EN V. V. A. VERLIEZEN KAN NOG GELIJK KOMEN MET T.Y.B.B. VOLENDAM OVERZICHT. Buitengewoon fraai voetbalweer begun- tigde Zondag jJ. de wedstrijden. Het is dan )ok begrijpelijk, dat alle vastgestelde wed strijden, het waren er helaas niet veel, doorgang vonden. De uitslagen luiden: Overgang B. De Meer—R. K. A. V. V. 1—4 Overgang C. BeverwijkLisse 2e klasse G. V. I.C.Zwaluwen V. V. A.Volendam 2e klasse H. D. O. N. K.—Leiden 1—4 n—5 1—2 i—3 Overgang B. Eindelijk is het dan zoo ver gekomen, dat we moeten spreken van een flinken achter stand in deze afdeeling. Wel zijn er enkele clubs, die bijna hun competitieprogram hebben afgewerkt, maar het meerendeel staat nog ongeveer voor de helft. Het moet al bijzonder meeloopen wil men vóór half Mei klaar zijn. De competitieleider zal goed doen, iedere week een zoo groot mogelijk program vast te stellen, want anders wordt het mis. Zoo b.v. Zondag j.l. Het mooiste weer van de wereld en slechts één wedstrijd. Dat is ,toch te gek. Die eene ontmoeting ging tusschen twee Amsterdamsche ploegen, waarbij de hekkensluiters hun 10e neder laag kregen te slikken. Van de 9 gemaakte doelpunten nam De Meer er 6 voor zijn rekening. R. K. A. V.'s partij begint nu vrij hope loos te worden, hetgeen uit onderstaandèn stand duidelijk blijkt. Wilskracht 10 8 0 2 16 28—9 1.60 V. V. Z. 8 6 0 2 12 24—14 1.50 De Meer 14 8 2 4 18 43—35 1.29 P. V. C. 12 6 2 4 14 29—16 1.16 Limvio 11 4 3 4 11 26—25 1— E. M. M. 14 5 3 6 13 23—32 0.93 H. M. S. 11 2 5 4 9 13—20 0.82 9 1 3 5 5 9—23 0.55 R. K. A. V. 13 1 2 10 4 19—41 0.31 Overgang C. De groote strijd in Beverwijk tusschen de beide kampioenscandidaten is geëindigd in een overwinning van Lisse. De stoere Lissenaren bezetten thans vrij stevig de bovenste plaats en het zou ons sterk verwonderen, indien zij nog gewipt werden. D. H. L. alleen heeft minder verliespunten dan Lisse, doch de Delftsche club heeft een groot programma voor den boeg, waaron der nog een wedstrijd tegen Lisse. Deze ontmoeting vindt a.s. Zondag plaats in Lisse, zoodat de volgende week veel inzake het kampioenschap kan beslist worden. Beverwijk heeft de laatste wedstrijden wel teleurgesteld en het gaat er naar uitzien, dat 't tenslotte met een bescheiden plaatsje tevreden moet zijn. Metj G. D. A. is het blijkbaar hommeles. Reeds tweemaal is deze club niet opgeko men. Het Bondsbestuur zal in dezen moeten beslissen. Voorloopig noteeren wij G. D. A. voor de volle waarde in onzen stand, welke er momenteel als volgt uitziet: Lisse G. D. A. Beverwijk H. B. C„ D. H. L. Excelsior Gr. Willem 11 9 9 11 5 9 8 15 30—24 -.— 11 23—14 1.22 10 31—19 1.11 12 18—17 1.09 5 7—10 1— 5 16—30 0.55 4 15—25 0.50 2e klase G. De resultaten der Zondag j.l. gespeelde wedstrijden, hebben overduidelijk bewezen, dat T.Y.B.B. een klasse op zich zelf vormt De Haarlemmers doen den laatsten tijd niet anders dan winnen en de overige clubs maken elkaar om beurten af. Verleden week hadden V.I.C. en V.V.A. nog kampioenskansen. Deze clubs althans konden het punten- aantal van T.Y.B.B. (20) nog met één punt overschrijden, terwijl Volendam in het gun stigste geval juist 20 punten kan halen. De uitslagen waren echter van dien aard dat nu alleen Volendam nog als een concur rent moet beschouwd worden. De stoere wijdbroeken wisten V.V.A. in eigen hol een 2—1 nederlaag toe te brengen hetgeen een zeer goede prestatie is, temeer als men be denkt, dat Volendam in langen tijd niet heeft gespeeld. V.V.C. zag zijn illusies in rook opgaan, daar het van Zwaluwen een flink pak slaag kreeg. Laatstgenoemde blijft keurig volhouden er. is o.i. de eenige vereeniglng welke T.Y.B.B. behoorlijk partij kan geven. De Amsterdammers hebben hun kansen echter zelf verknoeid door indertijd tegen onze stadgenooten met een onvolledige ploeg te verschijnen. Wij brengen nog even het geval D.O.S.S. —T.Y.B.B. in herinnering. Er bestaat een bepaling dat bij absentie van den aangewezen scheidsrechter beide partijen een schriftelijke verklaring moeten teekenen indien zij ónder een ander per soon wenschen te spelen. Schriftelijk zijn D.O.S.S. en T.Y.B.B. het niet overeengekomen dus moeten wij het als een nalatigheid beschouwen waarvan thans D.O.S.S. een dankbaar doch tevens schandelijk gebruik maakt. De wedstrijd zal dus vermoedelijk worden overgespeeld: De stand luidt momenteel: T.Y.B.B. 12 9 2 1 20 47—21 1.67 Zwaluwen 12 7 0 5 14 3425 1.17 V.I.C. 10 5 1 4 11 18—19 1.10 V.V.A. 9 4 1 4 9 23—28 1. Volendam 7 3 0 4 6 2123 0.86 Alw. Forward 10 4 0 6 8 1922 0.80 D.O.S.S. 10 3 2 5 8 20—27 0.80 Wilskracht n 12 2 2 2 6 23—37 0.50 2e klasse H. Het verloop in deze afdeeling is bijzonder spannend. Zoowel in de bovenste als in de onderste regionen geven de diverse concur renten elkaar weinig toe. De Rotterdamsche Duiven hebben nog steeds de leiding, doch zij behoeven slechts eenmaal te struikelen en L. en S. gaat met het kampioenschap strijken. E.D.O.H. en D.O.N.K. hebben niet meer te winnen of te verliezen maar anders is het gesteld met Leiden en Graaf Willem II. De sympathieke club van Meershoek is danig in de knel en zal alle krachten moe ten inspannen om de laatste plaats vaar wel te zeggen. Zondag j.l. werd weer verloren. D.O.N.K. sloeg de sleutelstadbewoners met 43. Nog is alles niet verloren, Leiden, Maar dan moet er in de resteeerende ont moetingen uit een ander vaatje getapt wor den. Inmiddels .boft Lelden geweldig door 'n beslissing van het bondsbestuur. Gr. Willem II wón indertijd met 10 van D.O.N.K., doch deze wedstrijd is. geannu leerd wegens het feit dat de Hagenaars met een ongerechtigden speler verschenen. Thans wordt deze wedstrijd overgespeeld op het terrein van O. N. K., waardóór laatstgenoemde theoretisch nog een klein kansje behoudt op de bovenste plaats. Men zie slechts oriderstaahden stand: Duiven 8 6 0 2 12 29—10 1.50 L. en S. 9 6 1 2 13 29—15 1.44 D. O. N. K. 8 4 1 3 9 21—20 1.13 E. D. O. H. 8 4 0 4 8 21—25 1.— Gr. Willem H 7 0 3 4 3 8—24 0.43 Leiden 8 1 1 6 3 20—33 0.38 Mijnheer de Redacteur, Veroorloof mij eenige regels in Uw blad, waarvoor bij Voorbaat dank. Met belangstelling las ik de vorige week in de Sportrubriek het geval D. O. S. S.— T. Y. B. B. en de kwestie, die daaruit is voortgekomen. Met nog meer belangstelling zie ik de beslissing van het Federatiebe stuur tegemoet, die mi. voor de hand moet liggen, n.l. den wedstrijd opnieuw vast stellen. In het D.H.VB.-reglement is er n.l. een bepaling, dat, indien de aangewezen scheidsrechter niet opkomt (wat nog al eens voor schijnt te komen), partijen kun nen spelen onder leiding van een anderen arbiter en ook voor de competitie, indien de beide aanvoerders vóór den aanvang van den wedstrijd een verklaring teekenen met de leiding accoord te gaan van den plaatsvervangenden arbiter. Mogelijk is het, dat zulk een bepaling niet voorkomt in het reglement van de R. K. F. Maar is het dan niet gewenscht, dat deze bepaling ook daar in worde opgenomen? Vele onaangenaam heden en teleurstellingen zouden voorko men worden. In elk geval: Sportief is de houding van D.O.S.S. niet. U, M. de Redacteur, dankend voor de op name Hoogachtend, P. DE GROOT. Uitslagen van 26 Februari: le'klasse A Amsterdam: P.V.C.B.N.E.A. 12 Amsterdam: De Meer 2Zwaluwen 2 01 Amsterdam: Z.P.C. 1R.K.A.V. 2 52 B Santpoort: SantpoortD.E.M. 12 Amsterdam: IndiaConcordia 80 C Rotterdam: Celer—S.J.C. 13 Sassenheim: TeylingenS.D.C. 91 2e klasse B Amsterdam: R.K.A.V. 3Roda 0—5 C Haarlem: D.S.S.—H.B.C. 2 1—5 Zandvoort: T.Z.B.Victrix 1—1 D Lisse: Lisse 2Westlandia 80 E Rotterdam: Duiven 2St. Lodewijk 61 3e klasse A Heemskerk: A.D.O. 2D.E.M. 2 33 Limmen: Limmen—Voorwaarts 2 33 B Amsterdam: India 2Constantius 37 C Amsterdam: Unity 2—N.V.A. rest. tijd 05 Volendam: Volendam 2V.V.A. 2 102 E Voorschoten: V.V.L.Edoh 2 4—2 Sassenheim: Teylingen 2D.O.S. 20 Stompwijk: S.N.A.S.J.C. 2 00 G Den Haag: L. en S. 2—V.A.P. 2—2 4e klasse B Amsterdam: S.V.F.Wilskracht 4 03 C Volendam: Volendam 3Constantius 2 7-1 Amsterdam: N.V.A. 2De Meer 4 51 D Bovenkerk: Roda 2St. Louis 3 20 F Heemstede: H.B.C. 3Santpoort 3 2-2 G Noordwijk: S.J.C. 3Lisse 4 30 VoorschotenV.V.L. 2—Leiden 3 9—1 H Wassenaar: Blauw Zwart 2L. en S. 3 63 Den Haag: R.I.A. 2—D.H.L. 3 0—3 J Den Haag: ValkeniersV.A.C. 2 42 K Rotterdam: St. Lodewijk 3V.G.M. 2 31 Schiedam: S.G.V. 2—Celer 4 1—4 Op het V. S. V.-terrein bonden boven genoemde elftallen den strijd aan. Ooster park speelt direct met een geweldig enthou siasme en zit dra voor het Stotmveld-doel. De achterhoede weet voorloopig alles te re- tourneeren. In de Stormveld-voorhoede wil het maar niet lukken Een snelle aanval van O., wordt Stormveld noodlottig, als de midvoor den bal vrij speelt en met een on houdbaar schot den bal scoort. Stormveld wordt hierdoor aangewakkerd en spoedig weet het bij een algemeenen aan val te doelpunten: 11. De IJmuidenaren hebben vrouwe Fortuna niet met zich, want eenmaal wordt tegen paal en pet, naast geschoten. Rust 1—1. Na de hervatting weet Wölf spoedig voor Stormveld te doelpunten, welk doelpunt echter weldra gevolgd wordt door den gelijkmaker, dien Raspoort laat glippen. Eens zagen we WcVf haast doelpunten, doch hij liet den bal op het laatste moment liggen, waardoor een zeker doelpunt ver loren ging. Het spel begint een forsch karakter aan te nemen, wat door den scheidsrechter wordt tegengegaan. Oosterpark weet nog eenmaal het net te vinden door zijn linksbinnen, die met een tam schot Raspoort het nakijken geeft. Spoedig hierop is het einde en hebben de kampioenen zich met twee punten verrijkt. O. S. V.KINHEIM. Op een zeer goed bespeelbaar terrein, stelt O. S. V. volledig en Kinheim zich met een invaller op. Direct vallen beide partijen flink aan Mi wordt goed spel door beide kanten te zien gegeven. Beide keepers krijgen schoten te houden, wat him goed afgaat. Na ruim een half uur spelens, wordt het eerste doelpunt geboren aan den Kinheim- kant, als de O. S. V.-midvoor een hard schot weet te geven, welk door een clubgenoot van richting wordt veranderd en doel treft. Enthousiast valt Kinheim aan en na eenigé minuten weet Boot door goed samen' spel, den gelijkmaker in het net te depo- neeren. Na eenig heen-en-weer getrap is het rusten. Na de rust krijgt de O. S. V.-doelman het direct zwaar te verantwoorden, want vele schoten worden op hem afgezonden. HU weet echter alles te retourneeren, totdat B&iiker den bal weet vrij te geven aan een zijner voorspelers, die voor Kinheim de lei ding vergroot: 12. Dit schijnt O. S. V. wel wat al te bar te worden en het zet alle zeilen bij om den gelijkmaker te scoren. Grapendaal is op zijn post en weet dit te voorkomen. Als het eind-signaal wordt gegeven, heeft Kinheim twee punten aan zijn totaal toe gevoegd. Maandagavond JJ. werd in het clublo kaal der „Haarlemsche Damclub" de Haar- lethsche kampioenswedstrijd voortgezet. De uitslagen waren: J. van LooijF. A. Berkemeijer 11 p; h. Meure—H. W. Zitman 2—0 Aebe de JongR. Hartgerink 20 J. B. Sluiter Jr.—H. J. J. van Santen 2—0 HAARLEM-NOORD—D. E. S. Vrijdagavond j.l. werd in café v. Trigt aan het Soendaplein de afgebroken match tus schen bovengenoemde clubs voortgezet. De stand was 450 tegen 362 car. in het voordeel der gasten. De heer v. Trigt (H.-N.) wist 34 car. in te loopèn en de D. E. S.'er Brauck mann te kloppen. De eindstand werd dus: Haarlem-Noord 512 car.D. E. S. 566 car. H. B." C. verliest van D. E. S. In een vooral door de gasten uitstekend gespeelden wedstrijd werd het H. B. C.-vier- tal Maandagavond in eigen huis, café Metz, geklopt. j De Foeljaeger speelde tegen G. Metz goed 'en liet in 't begin o.m. 13, 17, 14 en 23 car. noteeren. .Zijn partner kwam daarna iets 'beter in vorm, maakte o.a. 13, 14 en 31 car., doch moest toezien, dat de D. E. S.'er in de 22e brt. de 150 volmaakte. Brauckmann slaagde er zoowaar in van De Jager te winnen. De K. B. C.'er had zijn dag niet en spoedig liep Brauckmann met o.a. series van 23, 13, 22 en 19 car. belang rijk uit. Nadat De Jager zijn totaal op 89 had gebracht, beëindigde zijn partner de partij uit. Lubbers maakte in 't begin van zijn match tegen v. Rhee een uitstekende 40. Ook deze H. B. C.'er speelde slecht en kwam spora disch boven de 10. Bij de 25e beurt kwam het einde. Lubbers 150v. Rhee 62. Houtkooper zorgde voor de eenige zege der thuisclub en wist Tabbers in 3 beurten te kloppen. Laatstgenoemde had geruimen tijd de beste kansen, doch toen de stand 126—78 voor D. E. S. was, hervond de H. B. C.'er zijn vorm en wist met series van 16, 14, 12 en 17 de partij uit het vuur te sleepen. Totaal Tabbers 140. De volledige uislag is: H. B. C.—D. E. S. 1. G. Metzde Foeljaeger 113—150. 2. J. de JagerA. Brauckmann 89150. 3. van Rhee A. Lubbers 62150. 4. W. HoutkooperTabbers 150140. Totaal 414—590 car. Ter gelegenheid van de plechtige opening der Oljunjoische Spelen zal, in overeenstem ming met'de Statuten en in navolging van hetgeen elders bij de Olympische Spelen is geschied, een wijdingswoord worden gespro ken door Dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. De prestatie van Hinkler Door zijn zeer merkwaardige vlucht van rond 16.500 K.M. van Londen naar Port Darwin in Australië in 16 dagen tijds, heeft de Engelsche vlieger H. J. L. Hinkler, in de Britsche luchtvaartwereld bekend als Bert Hinkler, eenige records op zijn naam ge bracht. Hinkler, die de reis maakte met een Avro „Avian" sportvliegtuig met 30—80 paards 4 cylinder Cirrus motor, vestigde reeds op den dag van zijn vertrek een nieuw duur- en afstandrecord voor sportviiegtui- gen, door zonder tusschenlanding van Lon den naar Rome te vliegen, een afstand van 1770 K.M., die in 13 uur 37 min. werd afge legd. Eveneens brak hij het record voor de langste solovlucht, dat op naam stond van Itn. Bentley, die tusschen 1—28 September van het afgeloopen jaar met een De Havil- land „Moth" sporttoestel met Cirrus motor van Londen naar Kaapstad vloog, een af stand van 'n kleine 13.000 K.M. Verder brcaht Hinkler een Britsche recordverbin ding tot stand met Britsch-Indië, door in 8 dagen van Londen naar Karachi te vliegen; breng we in herinnering, dat ltn. Koppen op zijn Holland-Indië vlucht het nog lan gere traject AmsterdamKarachi in 4 dagen aflegde. Dan nog sloeg Hinkler het record van Ross Smith c.s., die in 1919 in 28 dagen van Londen naar Port Darwin vloog. Bert Hinkler is geboren in Australië en kwam in het begin van den Europeeschen oorlog naar Engeland, waar hij dienst nam bij de Royal Navy Air Service. Als waar nemer velde hij verscheidene vijandelijke vliegtuigen. Na de oprichting van de Royal Air Force werd hij vlieger. Na den oorlog vloog Hinkler bijna uitsluitend voor de Avro vliegtuigenfabriek. Hij wordt als bijzonder kundig genoemd inzake koersvliegen, be halve „dien eenen keer", op 15 November van het vorige jaar, toen hij met Mcintosh op een Fokker van Engeland vertrok voor een record non-stop vlucht en koers zette naar Britsch-Indië, doch terecht kwam ln Zuid Rusland. Zijn plan van Engeland naar Australië te vliegen, is, naar het „Hbld." nog meldt, reeds oud en poogde hij al te verwezenlij ken in 1920, toen hij op 31 Mei van dat jaar met een Avro Baby met 36 paards Green motor, van Londen vertrok. Ook toen maakte Hinkler den eersten dag een prach tig begin, door zonder tusschenlanding in 9jj uur van Londen naar Turijn te vliegen. Enkele dagen later vervolgde hij zijn reis naar Rome, zag daar het onmogelijke van zijn pan in, vooral in verband met het ge mis aan reservedeelen, en keerde naar Lon den terug. Voor die dagen was deze vlucht, in aanmerking genomen het primitieve materiaal, een buitengewone prestatie. Dat de Nederlandsche vliegtuigbouw*» kunde hoog gewaardeerd wordt, blijkt uit het volgende: De Avio Linee Italiane zal binnenkort een dienst openen tusschen Milaan en München. Daar deze route dwars over de Hooge Alpen voert, waar het uitvoeren van een noodlanding practisch onmogelijk is, en in verband met de nabije ligging der Alpen snel en hoog moet worden gestegen, was de matriaalkeus zeer moeilijk. Het resultaat is geweest, dat de Italiaansche Mij. bij de Fokkerfabriek te Amsterdam vier drie-motorige Fokkers F. VH in bouw heeft gegeven. De toestellen, die reeds hun vol tooiing naderden, zijn uitgerust met Arm strong Siddeley „Lynx"-motoren. In verband met de nieuwe overeenkomst door de regeering met de KL.M. aange gaan, zal de samenstelling der bestuurscol leges van de Mij. eenige wijziging onder gaan. De statuten moeten worden ge wijzigd, de regeering zal opnieuw een regee- ringscommissaris benoemen. De heeren dr. C. J. K. van Aalst, jhr. I. L. van den Beren van Heemstede, dr. A. G. Kröller en W. Westerman treden uit den» Raad van be stuur, doch zullen als commissarissen der K.L.M. optreden. De heeren F. H. Fentener van Vlissin- gen en J. M. Telders blijven leden van den Raad van Bestuur die, in overleg met de regeering, zal worden aangevuld. Naar gemeld wordt, zullen Costes en Le Brix, die van Parijs via Senegal en Brazilië naar New York vlogen, niet over den Atlan- tischen Oceaan terugkeeren. Met hun Breguet, die thans uitgerust wordt met een nieuwèn motor, zullen ze van New York naar San Francisco vliegen, van daar per boot naar Japah oversteken, om vervolgens weer over den luchtweg, van Tokio via Onina, Britsch-Indië en Klein-Azië hun reis voort te zetten. Het onderzoek naar de oorzaak van den dood van een Engelschen vlieger bij een botsing tusschen twee Grebe jachtvliegtui gen bij Folkestone op 17 Februari heeft vastgesteld, dat de omgekomen vlieger Watson, toen hij zich wilde redden, te vroeg de sluiting van zijn vrije parachute moet hebben losgetrokken, zoodat het doek aan het vliegtuig hleef haken. De zijden stof was over een groot gedeelte gescheurd. De ander, Itn. Walsh, kwam veilig met zijn parachute neer op den rand van de rots bi) den zeeweg DoverFolkestone. Wolff meldt uit Augsburg: Gisteren is een vlieger, die een sportvlieg tuig van de Bayerische Flugzeugwerke „in vloog", naar beneden gestort. Het vliegtuig werd vernield, de bestuurder gedood. Op 1 Maart wordt, voorloopig eenmaal per week, een doorgaande luehtdienst onderhouden tusschen Londen en Cannes. Het vertrek uit Londen heeft plaats des morgens 7 uur. Aankomst Parijs 9.30, Lyon 1 uur en Marseille 3.15 n.rn. Van Marseille wordt per vliegboot langs de kost naar Cannes gevlogen. Het tarief per persoon be draagt voor LondenParijs fr. 575 en voor ParijsCannes fr. 1200. Uit Melbourne (Florida) seint Reuter d.d. 27 Febr.: Brooks, de chef-piloot, die een nonstopvlucht wilde maken van Detroit naar Miami in een Ford-vliegtuig is tijdens de duisternis in zee gevallen en bijna on middellijk met zijn toestel gezonken. Van Brooka werd geen spoor gevonden, zoodat hij vermoedelijk verdronken is. Te Clifden in Ierland zal een gedenktee- ken worden opgericht ter herinnering aan de eerste directe vlucht over den Atlantl- schen Oceaan van New Foundland naar Ierland door wijlen Sir John Alcock en Sir Arthur Whitten Brown op 1415 Juni 1918 op een Vickers „Vimy" met Rolls Royce „Eagle" motoren. Bij deze vlucht, waardoor de beide vliegers den „Daily Mail" prijs van 10.000 wonnen, werd de afstand van 8190 mijl afgelegd in 16 uur 12 min. Een telegram uit Parijs van het „Hbld." meldt: Op het vliegveld Villacoublay heeft da Fransche vlieger Tronval op zijn Morane- toestel, officieel gecontroleerd, 1111 loopings gemaakt in 4 uur 55 min. 32 sec. Daarmee heeft hij het Amerikaansche record van Holman, 1098 loopings, op 13 Febr. j.l. te Minneapolis, geslagen! Hiermede vervullen wij den treurigen plicht U te berichten dat, voorzien van de H.H. Sa cramenten der Stervenden, zacht en kalm is overleden, onze innig geliefde Echtgenoote, Moe der, Behuwd-, Groot- en Over- grootmoéder, Mevrouw ELISABETH MARIA GERARDINA ZONDAG Echtgenoote van den Heer S. Hooi) in den ouderdom van bijna 78 j. Zaandam, 27 Febr. 1928. Maria-Stichting, Oostzijde 35. Zaandam: S. HOOIJ Haarlem: TH. G. C. HOOIJ W. HOOIJ- VAN LIESHOUT Heiloo: C. VAN TONGEREN- HOOIJ J. J. VAN TONGEREN Hoorn: G. C. HOOIJ M. HOOIJ-OUTHOFF Zaandam: E. VAN HOUTS-HOOIJ J. VAN HOUTS L. C. VAN NUGTEREN- HOOIJ P. L. VAN NUGTEREN Haarlem S. HOOIJ G. M. HOOIJ-SPEKMAN Kooka/d Zaan: C. STEVENS G. STEVENS-VERDUIN Klein- en Achterklein kinderen De gezongen H. Uitvaartdienst zal plaats vinden Donderdag 1 Maart a.s. v.m. 9 uur in de Parochiekerk van den H. Boni- faclus te Zaandam, waarna be grafenis op het R.-K. Kerkhof, aldaar. H. G. K. SOLISTEN: PoolmanMeisner, Annie Woud, Jac. Urlus, R. Tol, R. v. d. Heivoort Pel, H. Bloem- garten. Orkest: H. O. V. Kaarten t 2.fl.50, fl. pl. rechten aan de Concert- bureaux Alphenaar en Ver- I* nout. WOENSDAG 29 FEBRUARI 7.30 uur. Kaarten f 0.60 pl. r MWUWiWWWIWWWHaBBBg cm Mevr. NEDERKOORN vraagt tegen 1 April een net voor dag en nacht. Zelfstandig kunn. koken en werken, met behulp van een werkster. Mondei, getuigen gewenscht. Aanm. GROOT HEILIGLAND 58. Gevraagd een aankomend By J. v. d. HORST Zn., Bleekers- VAARTWEG 11, Heemstede. 27 Juni 4 Juli 1928. Reissom alles inbegrepen vanaf f 80-., alléén le en 2e klasse hotels. Prospectus zendenPastoor Offer- mans, Geestelijk Dir. te Lierop, J. Brogtrop, Engelschestr. 29 Ber gen op Zoom, Directeur en Cor respond., E. Gieske-Koster, Voor uitgangstraat 98, Haarlem. Door het R.-K. Schoolbestuur te Uit hoorn zal den 14 MAART 1928, des voormiddags ten 11 ure in het Paro chiehuis aldaar, onder Katholieke Aannemers worden AANBESTEEDT: A. HET BOUWEN VAN EEN SCHOOL VAN 5 LOCALEN. B. HET GLAS EN VERF- WERK VAN PERCEEL A. Bestek en twee teekeningen voor perc. A. a 5,—, voor perc. Ba 3.50 per stel, alsmede alle inlichtingen ver krijgbaar bij den Architect HERMAN VAN DER ZIJDEN Thamerlaan, Uithoorn. gevraagd voor Woensdag en Zaterdag middag. Aanmelden: KRUISWEG 59. Na 7 uur. Adres: G. RHEE, Bleekersvaartweg 55, Heemstede. Gevraagd voor Magazijnwerk. Leeftijd 14 jaar. Handelsvereen. „HOLLAND", Park laan 49. Terstond gevraagd Dinsdagmiddag, Donderdagmiddag en Zaterdagavond, voor slagerij. Loon 5.— p. w. JONGERT, Tetterodestraat No. 48. Direct gevraagd een niet beneden de 18 jaar. Bij N. REVERS, Dusseldorp A 72, Limmen. Biedt zich aan een flinke voor M„ D. en Zat. Br. and no. 582, aan Agent JANSEN, Cloosterweg li, Heemstede. Er biedt zich aan een boven 20 jaar, goed kunnende werken en koken envan goede getuigen voor zien, om met April in dienst te treden. Br. ond. lett. A, H. J. MOSSEVELD, Agent N. H. Crt., Voorhout. nette Werkster, dagelijks van 91 uur. Br. onder no. 598, Bur. van dit blad. Vraagt plaats: voor R.-K. Pastorie. Van beste get. voorzien. Brieven onder No. 583 Bur. van dit blad. Gevraagd een ook voor den schoonmaak. V.g.g.v. Mevr. SCHOUTEN, Zijlweg 299, Haar lem bij Overveen. R.-K. Meisje, middenstand, zoekt gezellige vriendin. Leeftijd 23-28 jaar. Brieven onder No. 530 Bur. van dit bl. eene nette beschaafde Kinderjuffrouw, niet beneden de 20 jaar, v.g.g.v., van 's morgens half 9 uur tot 8 uur 's av. Brieven met opgave Van verlangd sa laris onde No. 7107 Alg. Adv. Bureau H. N. MUL, Kruisstraat 25, Haarlem. Biedt zich aan (R.-K.) 21 j. (liefst bij particulier). Br. onder no. 596, Bur. van dit blad. Bankinstelling vraagt Brieven onder no. 594, Bur. van dit blad. GEVRAAGD, een om in 't vak te worden opgeleid. Voor directe in diensttreding. A. J. MAR TENS, Electrische Brood- en Koek- bakkerij, Boeweg, Beverwijk. biedt zich aan voor Ford en versn. wagen. Bekend met alle Ford Repara ties. Br. onder No. 589 Bureau van dit blad. Er biedt zich aan, een net oud 25 j., in Melkhandel of Kruide nierszaak, om daar verder in opgeleid te worden. Br. onder letter V., aan NIC. ZOET, Nieuw-Vennep. Biedt zich aan een bekwaam bekend met boerenwerk, hoefbeslag, autogeen, lassen, v.g.g.v. Br. onder let ter T, te zenden ST. ANTHONIUS- STRAAT 10, te Nieuw-Vennep. Wordt gevraagd tegen 1 Mei a.s. op de golfbaan te Zandvoort, voor de be trekking van Caddiemeester GEPENSIONEERD MILITAIR, POLITIE-AGENT of AMBTENAAR Salaris 15.per week en verval. Br. onder No. 9899 WENSING'S Adv. Bur., Tempelierstraat 32, Haarlem. - Een nieuw model en in goeden staat zijnde te koop, geschikt voor 100 liter. Te bevr. H. v. ROELAND, Celebesstraat 21, Haarlem-Nrd. Levering binnen 24 uur. C. BOESMANS N. Groenmarkt 11. Een R.-K. Juffrouw vraagt 1 of 2 v f met gas of electra. Centrum der stad. Br. onder No. 590 Bur. van dit blad. mooi gelegen, bij den Hout, wegens ouderdom der eigenaar zeer billijk ter overname. Ruime bijverdienste, voor nette burgermenschen. Te bevragen: CENTRAAL WONING- en ZAKEN KANTOOR, Ripperdapark 20. Pracht Duitsche Piano ter overname, wegens plaatsgebrek. Mooie zwarte kast. Volle toon en zonder gebreken. Prijs 385. Adres: WAGENWEG 68. een partijtje Faardenmest. J. SIKMA, Vijfhuizen. Café-Billard met Vergunning. Te be vragen: Fa. PRENEN RENS, Soen- dastraat 40, Haarlem. Aan nette, eenvoudige juffrouw aan geboden op mooien stand, in klein ge zin, zit- en slaapkamer met volledig pension. Vuur en licht en vrije wasch. Tegen vergoeding van lichte huiselijke werkzaamheden. Brieven onder No. 588 Bureau van dit blad. voor direct ongem. voork., slaapk. en keuken. Omtrek Kleverpark. Huurprijs 4.50 per week. Brieven onder No. 586 Bureau van dit blad. eiken boekenkast. NIEMÖLLER, Kloos terstraat 4, 5 kamers, zolderkamer, vaste wasch- tafel, voor- en achtertuin, enz. 40^. per maand.— Te zien en te bevragen VAN 'T HOFFSTRAAT 74, Haarlem. luidt bet spreekwoord Ook adverteeren kost geld. - Niet •Uverteeren komt a achter nog duurder ADVERTENTIËN ln de „Nieuwe Haarlemschl Courant" hebben a tee dl bet gewenschte succes VERSCHENEN en overal verkrijgbaar door drie belangstellenden, meteen voorwoord van Pater DAMASUS PRIJS 35 CENT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3