KENNEMERLAND <j10 2©* ONZE D^tende'j S3 NIEUWE GRACHT II DAMES Nationale Spaar- en Emissiebank MAIS0N DE VRIES NOORD-HOLLAND [RECLAME! GEMEENTELIJK ORGELCONCERT houden, van snij/ WAARSCHUWING Mr. W. de Rijke en Mr. J. A. P. C. ten Bokkel, VERPLAATST van Nieuwe Gracht 55 naar KATHOLIEKEN HAARVERVEN (L'Oreal) NOORD - H0LLANDSCH DAGBLAD HOFPLEIN 6 ALKMAAR IKOU5 MERK \Yd DE KINDEREN Agenda Donderdag 1 Maart SANTPOORT. VELSEN. De polikliniek der neutrale ziekenkuis-vereeniging IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST VELSEN-NOORD. HEEMSKERK. Mond- en Klauwzeer SPAARNWOUDE. UUSÏ LINGERIES HUISHOUDGOED maart NIJMEGEN 4 pCt. Een goede afwerking en nieuwste model voor Uw Bobbed Hair is nog steeds bij Haarwerken voor lang en kort haar. I Zoekt U een afdoende en succesvolle reclame in Noord-Holland boven 't Yt Plaatst U'we aanbie dingen, aanvragen, be kendmakingen enz. in het het meestgelezen Dagblad ia Noord-Holland boven het Y, met editie's voor Alkmaar, Helder, Hoorn, Purmerend en provincie Aanvragen voor adver tentietarieven richte men aan dc administratie - Telefoon 433 en 633 lyZERSTERKE KDNST Z.YDEN VRIJDAG 2 MAART - 8 UUR COR DE WILDE, Violoncel. GEORGE ROBERT, Orgel. Enlrée f 0.25, plus rechten P>ER 5 "PAAR 5.90 Toffees van Droste zijn „toffe" Toffees VAN DAM'S GOEDERENHANDEL is mei ingang -van i MAART verplaats* van Groote Houtstraat iO rood naar JANSSTRAAT ©4 tegenover het Gerechtsgebouw. WIJ LEVEREN AAN SOTIDE PERSONEN Meubelen, Bedden, Karpeten, Pathé foons, Kiosken, Kinderwagens, enz. OP GEMAKKELIJKE CONDITIES, ZONDER VOORUITBETALING VANAF 1 GULDEN PER WEEK. BEVERWIJK K. S. A.-Gebouw R. K. Vrouwenbond, 8 uur. Repetitie Zangkoor. Veilinggebouw 't Centrum Huizenveiling 1 uur. IJMTJIDENOOST Patronaatsgebouw Bijeenkomst enkel voor gehuwden, 7.30 IJMTJIDEN K.-K. Vereenigingsgebouv? Mahusstraal Vergadering R.-K. Volksbond Kring IJmuiden. Gunning. De bouw der christelijke school aan de Enschedélaan is gegund aan de firma Wester van Sint Pancras voor den som van 34.450. Deze firma was de laagste inschrijfster. Verloting uitgesteld. De verloting ten bate der turnvereeniging „Turnlust" alhier, waarvan de trekking zou plaats hebben op 28 Februari is een maand uitgesteld. B. en W. adviseeren geen subsidie te verleenen. Op 18 October jj. werd door den Raad in handen van B. en W. gesteld om prae- advies een adres van het Bestuur der Neutrale Ziekenhuisvereeniging in deze ge meente, met verzoek om toekenning eener jaarlijksche subsidie van 3000.ten be hoeve van de inrichting, instandhouding en uitbreiding van haar polikliniek en zieken verpleging. Dit prae-advies is thans verschenen en Wfj ontleenen er het volgende aan. Na een beschouwing over de financiën der vereeniging, schrijven B. en W. het vol gende Over de noodzakelijkheid eener polikliniek ln deze gemeente zal men wel van meening verschillen. Evenals een ziekenhuis, is die alhier noodig. Het gemeentebelang vordert een goed ingerichte, aan alle eischen vol doende inrichting. Deze behoort centraal te zijn gelegen en gemakkelijk bereikbaar. Zoo danige polikliniek is ondergebracht in het gebouw van het St. Antonius-ziekenhuis. Ten opzichte van de subsidieering staat de gemeente evenwel anders tegenover een ziekenhuis, dan tegenover een polikliniek. Is het verleenen van een bijdrage voor een ziekenhuis noodzakelijk. omdat zoodanige inrichting niet of slechts na een groot aan tal jaren rendabel kan zijn, een polikliniek zal zich zelf kunnen en in deze belangrijke gemeente moeten bedruipen. Men moet dan echter ook niet tot versnippering overgaan, daar waar concentratie geboden is. Een versnippering is noch in het belang dier in richtingen, noch in het belang der patiën ten. Juist het groote bezoek aan één inrichting maakt het mogelijk die geheel te perfection- neeren wat aangaat specialisten, genees kundige instrumenten en verdere outillee ring. De gemeente moet het oog gericht houden op de belangen der patiënten en niet op de bevrediging van de verlangens van een vereeniging. Wij meenen dan ook dat de urgentie van een tweede polikliniek, als een gemeentebelang, niet de grondge dachte van de adresseerende verèeniging kan geweest zijn, daar dit belang in geen enkel opzicht aanwezig is. Gezien de geringheid der bijdragen van de leden der vereeniging, de te lage raming der uitgaven en de grootte der gevraagde sub sidie, zou het verleenen daarvan feitelijk neerkomen op de exploitatie 'van een ge meentelijke polikliniek. Naar on.\2 overtui ging kunnen twee poliklinieken in deze ge meente niet rendeerend werken. Wanneer de gemeente aan de adresseerende vereeni ging eene subsidie ging geven, zou het Be stuur van het St. Antonius-ziekenhuis zeker het recht hebben eveneens eene subsidie te vragen, welke dan ook zou moeten worden toegekend. De polikliniek van de vereeniging is op gericht in Juni 1927. Men wist toen reeds, dat in het St. Antonius-ziekenhuis zoodanige inrichting zou komen. Deze is dan ook in September 1927 geopend. De polikliniek in dit ziekenhuis voldoet aan de eischen, welke men daaraan kan stellen. Van de 8 speci- listen. welke daar zitting houden, zijn er slechts 3 Roomsch-Katholiek. De polikliniek in IJmuiden heeft 6 specialisten en voldoet niet aan behoorlijke eischen. Twee specia listen kunnen niet gelijktijdig zitting hou den, de wachtkamer is veel te klein, het ontbreekt aan vertrekken voor de behan deling met hoogtezon, diathermie, electri- sclie apparaten, heete lucht, enz. De daar voor noodige instrumenten en apparaten zijn niet aanwezig Eveneens ontbreken vertrek ken waar één of meer patiënten, die een kleine operatie hebben ondergaan, eenige uren, een halven dag of een paar dagen kunnen blijven of waar een patiënt een korten tijd in observatie kan liggen in ver band met mogelijke opname in een zieken huis. Al deze georeken kleven niet aan de polikliniek in het St. Antonius-ziekenhuis. De adresseerende vereeniging heeft geen middelen om de zaak behoorlijk in orde te brengen en vraagt zoodoende een belang rijke subsidie aan de gemeente en komt dan nog voor een groot te kort te staan. I Voor zoover ons bekend, wordt door geen enkele gemeente een specialisten-kliniek ge subsidieerd. In een gemeente, welke door haar inwonertal rijp is voor zoodanige in richting, behoeft een polikliniek geen sub sidie. Wanneer men echter, daar waar slechts plaats is voor één inrichting, er twee gaat oprichten, is het duidelijk, dat geen van beide een behoorlijk bestaan kan heb ben. Het gemeentebelang vordert slechts de aanwezigheid van één polikliniek, welke aan de geheele gemeenschap ten goede komt, in alle opzichten goed geoutileerd is en ook geen financieelen steun van noode heeft. Wij meenen hiermede te hebben aange toond, dat bij het voortbestaan van de poli kliniek van de adresseerende vereeniging geen enkel gemeentelijk belang betrokken is en stellen u dan ook voor, op verzoek om subsidie afwijzend te schikken. Tuberculose-bestrijding. Gisteravond wei'd in het consultatie-bureau aan de Bruniostraat te IJmuiden-Oost, de jaarver gadering gehouden, van de Vereeniging tot bestrijding van de tuberculose. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental 794 bedraagt. Aan het cunsultatie-bureau werden 1171 bezoeken gebracht, terwijl 685 personen werden onderzocht. Op 1 Januari 1922 hadden 339 gezinnen met 538 patiënten huisbezoek. Op 1 Jan. 1928 waren deze cijfers respectievelijk 353 en 592. De woningtoestand van deze gezinnen was van 294 gezinnen goed, van 44 voldoende, van 9 onvoldoende en van 6 slecht. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat, dank zij de extra-bijdrage van de gemeente het jaar 1927 een overschot van 507.73 gaf. Zonder die extra-bijdragen, was een nadeelig saldo van 492.27, het gevolg geweest. De inkomsten hebben bedragen 16.654.85. Niet minder dan 18 patiënten vertoefden voor korteren of langeren tijd in een inrich ting om herstel te zoeken. Het jaar 1928 is reeds ingegaan met 9 patiënten. Het verslag eindigt met een woord van dank aan allen, die steunden en bijdragen verleenden. Een bijzonder woord van dank wordt ge- ncnt tot net Dames-comite, dat door zijn propagandistisch werk en de financieele bijdragen, een steunpilaar der vereeniging was. De jaarverslagen werd onder dankzegging goedgekeurd. De bestuursleden, mej. G. J. Kerbert en de heeren J. H Unger en D. Schuyt, die aan de beurt van aftreden waren, werden her kozen. Mijne heeren, wij willen, en dat is u be kend, medewerken ter voorkoming van onge rechtigheden, maar wij bedanken er voor, beschouwd te worden, als een zoodje rapalje. De vermakelijkheidsbelasting en de bios copen. Door het hoofdbestuur van den Nederlandschen bioscoopbond te Amsterdam was een adres aan den raad gezonden, waar in wordt verzocht de belasting op tooneel- vertooningen en andere vermakelijkheden 10 procent te verlagen. Adressant deelt o. a. mede, dat deze ge meente ten aanzien van het percentage dier belasting bovenaan staat in de rij van de verschillende gemeenten in Nederland en wijst er op, dat eens exploitatie van bios coopondernemingen bij eene heffing van 30 pCt. van de opbrengst aan belasting, niet meer mogelijk is. Ten opzichte van c7: adres deelen B. en W. den raad mede, dat voor zoover hun be kend, is gebleken, dat slechts in twee ge meenten van ons land, deze belasting wordt geheven tot een percentage van 30 pet.. In de overige gemeenten varieert dit van 1525 pet., terwijl dit m de meeste gesteld is op 20 pet- Met het hoofdbestuur van genoemden bond zijn B. en W. van meening, dat eene heffing van 30 pet. van de toegangsgelden inder daad te hoog is en voor de bioscoop-exploi tanten te bezwarend om een behoorlijke ex ploitatie mogelijk te maken. Het komt hun daarom billijk voor, tot eene verlaging van de belasting voor die catego rie van ondernemingen over te gaan. Eene vermindering met 10' pet. achten zij echter voldoende. Over 1927, is aan belasting voor de bioscoopvoorstelling ontvangen, een be drag van pl.m. 13.000. Een verlaging met 10 pet. geeft dus een mindere ontvangst van pl.m. 4333. Daar voor het thans aangevangen jaar bij de begrooting op een bedrag is gerekend naar een heffing van 30 pet., komt het B. en W. gewenscht voor, de verlaging te doen ingaan 1 Januari 19129. HET INSTITUUT MARECHAUSSEES IN DE VISCHHAL. De houding der organisaties. Gisteren hebben wij melding gemaakt van het conflict, hetwelk bij het vischlossen ontstond, als gevolg van het optreden der maréchaussees. Door den Christelijken Zeeliedenbond was hierover een schrijven gezonden aan de Ree- dersvereeniging, aan welk schrijven adhaesie werd betuigd door den Centralen Bond van Transportarbeiders te IJmuiden. In den brief van den Centralen Bond wordt verzekerd, dat een conflict, wanneer de havenarbeiders althans onder de tegen woordige depressie moeten voortwerken, niet kan uitblijven. Het schrijlan vervolgt dan: Het optreden der maréchaussee op de ma nier, zooals die heeren hier doen, kunnen en mogen wij niet langer dulden. Wij moeten er voor bedanken elk oogenblik de kans te loopen een verbaal te krijgen voor onbewus te overtredingen Voorts provoceeren die hee ren meermalen zoodanig, dat, wanneer de arbeiders niet wijzer waren, ze de dupe zou den worden van dat onhebbelijk optreden. We zullen er voorts de arbeiders op attent maken, dat door de maréchaussee vragen worden gesteld, die niet beantwoord be hoeven te worden. Het is wel dieptreurig, dat de arbeiders worden aangehouden, wanneer ze maar een schijn van visch bij zich dragen en onder de noodige dreigementen de herkomst wordt gevraagd. Thans zullen wij de arbeiders dan ook goed aan het verstand brengen, dat zij op dergelijke vragen niet behoeven te antwoor den en zonder meer kunnen volstaan, met te zeggendat is mijn zaak. School- en werktuinen. Gisterenavond hield de Vereeniging voor school- en werk tuinen en boomplantdagen in Velsen een vergadering in het Patronaatsgebouw ie IJmuiden-Oost. De vergadering was slechts matig bezocht. De voorzitter, de Eerw. Pater Alexander, opende met een welkomstwoord, waarna de heer Dalmeijer, secretaris van het voorloo- pig bestuur, een verslag uitbracht over de verrichtingen van dit bestuur en van het voorloopig comité. De vereeniging werd den 20sten Januari j.l. opgericht met 69 leden. Thans telt zij reeds 306 leden met 6 dona teurs. De hoop werd uitgesproken, dat in de raadsvergadering op 6 Maart a.s. het verzoek om subsidie zal worden ingewilligd. De boomplantdag kan nog niet doorgaan, omdat het te beplanten terrein, gelegen in Velserbeek, te klein bleek te zijn. In totaal werden tot heden 479 kinderen opgegeven. Er werd voorts op gewezen, dat, bij in williging van het verzoek om subsidie, als gevolg waarvan dan ook van het Kringbe- stuur een bijdrage wordt ontvangen, een inkomen kan worden becijferd van ruim 3100.—. Na goedkeuring van de statuten en hus- houdelijk reglement werden tot leden van het bestuur gekozen mevr. Ruttende Bruin en de heeren Van Oostrom, J. A. Dalmeijer, C. Luehsinger, Molenaar, E. van Zoert en A. Tabernal. Voorts werden nog vastgesteld de be grooting van oprichting en de begrooting voor 1928. R. K. Metaalbewerksbond afd. IJmuiden. Gisterenavond had in het lokaal boven de Zusterschool een ledenvergadering plaats van bovenvermelde organisatie. Door huiselijke omstandigheden was de voorzitter verhinderd aanwezig te zijn en werd deze vergadering geopend op de ge bruikelijke wijze door den waarnemenden voorzitter G. C. v. Kaam. Vervolgens heette hij allen van harte welkom, in het bijzonder den bondsvoorzitter E. Schaaper en deelde alsdan mede, dat het ledental van de af deeling is gestegen, zoodat wij thans hon derd leden in onze afdeeling tellen. Spr. hoopt dat de besprekingen, gezien de groote agenda geanimeerd zullen verloopen, zoodat de hoofdbestuurder het belangriike punt ..Bespreking Jeugdorganisatie" in den breede kan behandelen. Hierna werden de nieuw gekozen be stuursleden welke op de laatst gehouden ledenvergadering waren gekozen, zijnde de heeren H. Turkenburg en J. v. d. Burg, wel kom geheeten in het bestuur. Spreker hoopt, dat zij zich geheel zullen geven voor het werk van de organisatie. Als 1ste ingekomen stuk werd voorgelezen het Ontwerp Districtwijziging en door den hoofdbestuurder nader toegelicht. Vervol gens wordt een schrijven voorgelezen van de gehouden verkiezing voor het Centraa- Hoofdbestuur in ons district. De uitslag van deze verkiezing was: No. 1 Jac. Neelen; no 2 Frans Strvbosch; no. 3 W. Kuil en no 4 J. Stevens. Met dezen uitslag wordt de at- deeling IJmuiden gefeliciteerd, daar de afd voorzitter, de heer Frans Strijbcsch, in het Centraal Hoofdbestuur van dit district is gekozen. Hierna werden eenige brieven voorgelezen en behandeld, aangaande het af te sluiten collectief arbeidsovereenkomst (contract) met de te IJmuiden bestaande Werkgevers- vereeniging Vervolgens werd na een korte inleiding door den voorzitter over het Jeugdorganisatiewerk, het woord gegeven aan E. Scbaaner, die volgaarne het Jeugd werk in den breede uiteenzette. Voor deze organisatie der jeugd zullen we onze jongens aldus spr. iets moeten geven als bindmiddel Hiervoor hebben we o.m. op het oog het geven van vakkundige bewijzen zoo mogelijk met lichtbeelden, het maken van excursies, het doen van uitstapjes enz Daar dit een zeer belangrijk stuk organl- satiewerk is; hoopt spreker, dat alle leden zullen mede werken, en het bestuur naar best vermogen terzijde zullen staan. Hierna werd als leider van den op te richten jeugdafdeeling benoemd de heer H. Tur kenburg. De Hanze Gisteravond hield de afdee ling van de R.-K. Middenstandsvereeniging een vergadering in het Patronaatsgebouw, onder voorzitterschap van den heer M. P. J. Stevens. Deze opende met den Christelijken groet, waarna hij herinnerde aan den feestavond van 15 Januari j.l., die heel goed geslaagd is en ook de toetreding van eenige nieuwe leden tengevolge heeft gehad. Het aantal leden heeft thans de 40 bereikt. Spr. heette vervolgens den heer C. Jansen welkom, die dezen avond een lezing zou houden. Na goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter mede, dat de afdeeling aange sloten is bij de Middenstandscentrale. Deze aansluiting zal in de toekomst een zegen voor de afdeeling zijn, zeide spr. De cen trale is zeer actief en komt op de hoogte van vele belangrijke zaken. Het bestuur heeft reeds een vergadering der Centrale medegemaakt. Spr. deed vervolgens eenige mededeelin- gen over de brandverzekering, welke enkel voor de leden van de Hanze bestemd is en die, wat de premie-tarieven betreft, zeer voordeelig is. Uit de rekening en verantwoording van den penningmeester bleek, dat er op 1 Ja nuari 1928 een saldo in kas was van 124.92. De begrooting voor dit jaar sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 459.69. Op deze begrooting is een bedrag van 20.uitgetrokken voor de retraite-commissie. De bedoeling is dat jaarlijks 2 leden, in de vergadering aan te wijzen, in de gelegenheid worden gesteld, om een middenstands-retraite mede te ma ken, waarvan de kosten uit dit bedrag zul len worden bestreden. Hierna hield de heer Jansen een zeer interessante lezing over de activiteit van het groot-kapitaal. Dit is voor den midden stand een belangrijk vraagstuk, omdat steeds meer valt waar te nemen een stre ven van het groot-kapitaal, om zich meester te maken van een debiet, hetwelk eigenlijk voor den rrfiddenstand bestemd is. In de jongste geschiedenis heeft men kun nen zien, hoe overheidswinkels, verbruiks coöperaties en consumentenbonden zich op het terrein van den middenstand kwamen vestigen, doch deze heeft zich hiertegen over kunnen handhaven, terwijl de concur renten tevens de ervaring opdeden, dat het niet zoo eenvoudig is cm de plaats van den middenstand in te nemen. Iets anders is het echter met hetgeen men thans ziet gaan gebeuren: het groote warenhuis-wezen, het massa-filialen-stelsel, kortom, de groote zuigkracht, wélke het groot-kapitaal op handelsgebied ontwikkelt eri dat een nabij gevaar voor den midden stand beteekent. Hij behoort een open oog te hebben voor hetgeen er gebeurt en op welke manier hij zich zal kunnen handhaven. Spr. wees dan allereerst de oorzaken aan van de activiteit, welke het groot kapitaal ontwikkelt, om vervolgens in een helder en zakelijk betoog de middelen aan te geven, welke de middenstand kan gebruiken om zich tegen dezen nieuwen aanval te weren. Spr. meende, dat men veel zou kunnen bereiken door het combineeren van orders voor dezelfde bedrijven, zooals de inkoop- vereenigingen dat reeds doen. Voorts door het loslaten van het onderling concurren- tie-systeem en daartegen voorstellen van een gezamenlijk optreden; door het verzor gen tot in de kleinste bijzonderheden van étalages en reclame, gelijk de groote zaken dat doen en waarmede zij het publiek sug- gereeren. Daarbij kan de middenstander nog, tegenover de groote warenhuizen, het voordeel uitbuiten, hetwelk zijn karakte ristieke positie als vertrouwensman hem biedt. Immers, hij kan op zijn zaak een persoonlijk cachet leggen, hij kan zijn per soonlijk element laten gelden en daarmede de cliënteele blijven trekken en behouden. In ieder geval hoopte spr., dat men niet meer oppervlakkig zal denken over dit be langrijke vraagstuk, doch dat men organi satorisch den middenstand paraat zal ma ken, om zijn positie te verdedigen. De belangrijke lezing lokte luiden bijval uit. Van de rondvraag werd een dankbaar ge bruik gemaakt. De voorzitter deelde nog mede, dat de volgende vergadering in IJmuiden zal wor den gehouden, waarna sluiting van deze zeer geanimeerde bijeenkomst volgde. R. K. Vrouwenbond. J.i. Dinsdagavond kwart over zeven had de R. K. Vrouwen bond Velsen-Noord een bijeenkomst in het V ereenigingsgebouw. Na de opening werd een woord van wel kom gericht tot de vertegenwoordigster van de Lever's Zeep Mij., die een demonstratie zou geven. Na een korte inleiding werd onmiddellijk overgegaan tot de verkiezing van een pre sidente. Voor deze vacature waren 3 candidaten- lijsten binnengekomen, resp. voor de dames Verwaters. Beentjes en G. Hooijschuur. Eerstgenoemde had zich echter kort te voren teruggetrokken, zoodat alleen ge stemd hoefde worden tuschen de dames Hooijschuur en Beentjes. Mej. Hooyschuur verzamelde de meeste stemmen op zich. Nadat zij welkom geheeten was in 't be stuur, nam Mej. Hooijschuur 't woord en dankte de leden voor 't vertrouwen in haar gesteld. Zij hoopte dit niet te zullen be schamen en zeide, van nu af haar beste krachten te willen wijden aan de belangen der Roomsche vrouw van Velsen-Noord. Hierna gaf zij 't woord aan Mevrouw Ver schoor, de demonstrante der Lever's Zeep Mij. Na een korte inleiding ging deze direct tot de demonstratie over en begon met het verven van een blouse, die werkelijk als nieuw uit het verfbad kwam. Achter eenvolgens zette de demonstrante uiteen hoe men eenvoudig imitatie-batikken kan leeren, en ook 'n enkel voorbeeld hiervan, leverde allerverrassendste resultaten op. Het zou te ver voeren de uiteenzetting der demonstrante over de verschillende producten der firma: Sunlight-zeep, Lux, Rinso, Vim, enz. weer te geven. Genoeg zij, dat de leden voortdurend geboeid bleven door haar prettige en eenvoudige wijze van vertellen. De aanwezigen werden door de firma de Lever, allen getracteerd op 'n kopje thee, en gedurende de pauze, had een verloting plaats van 2 mooie prijzen, ook al door de Lever's Zeep Mij. beschikbaar gesteld: n.l. een kodak foto-toestel en een doos ge vuld met de verschillende zeep-producten der firma. De loten waren in 'n omme zientje verkocht en nadat de beide geluk kige dames haar prijs in ontvangst hadden genomen, werd even 't ingekomen bedrag geteld. Te voren was reeds besloten, de op brengst ten bate van den afbouw der kerk te doen zijn. Het bleek, dat 15.45 bij elkaar was, welk bedrag den pastoor ter hand ge steld zou worden. Nadat aan alle aanwezigen verschillende reclame boekjes, alsmede een pakje Lux uitgereikt was, besloot de demonstrante haar duidelijke interessante uiteenzetting met den wensch, dat velen ertoe mogen be sluiten, thans geregelde verbruikers van de producten der Lever's Zeep Mij. te worden, een wensch dien wij van harte gaarne on derschrijven. De presidente dankte de demonstrante en verzocht haar, ook de erkentelijkheid aan de Lever's Zeep Mij. te willen overbrengen. Namens bestuur en leden, werd Mevrouw Verschoor een klein geschenk aangeboden. Daarna volgde sluiting met den christe lijken groet. De leden waren, zeer tot genoegen van het bestuur, in flink getal aanwez'g. Burgerlijke Stand. Geboren: Simon, zoon van A. van Tur.en en Gr. Nanne; Maria, dochter, van Jac. Kuijper en A. de Ruijter. Gehuwd: Joh. R. Ineke, 53 jaar en Tr. Kok, 37 jaar. Overleden: Corn. Nijman, 41 jaren. Onder het vee van den landbouwer J. Welboren te Heemskerk, is mond- en klauwzeer uitgebroken. Auto verbrand In den namiddag van 27 Februari j.l. is op den Lagendijk nabij den „Dikken boom" alhier een Cadillac automobiel in brand gevlogen en nagenoeg geheel verbrand. De oorzaak is onbekend, verzekering dekt de schade. HET KANTOOR VAN ADVOCATEN EN PROCUREURS, IS TELEFOONNUMER BLIJFT 11359. DAMESVESTEN Zuiver wol. div. jacquard dessins. Voorradig in alle moderne kleuren CHEMISES ENVELOPPE batist rose, chair, mauve wit BATISTEN GARNITUUR rosecharwit Hemd ot Pantalon DAMESVESTEN Zuiver wol, aiv. jacquard dessins. Voorradig in alle moderne kleuren MODERNE GEBRLI3E JAPON Wol m. rij den streep. Kraag vol gens af- beeldmgof laag&hoog te sluiten col. Voor- iadiginalle moderne k leuren- kombi- naties. BADMATTEN Zware kwal. Bad stof, div. kleuren en fantasie dessins HUISHOUD- DOEKEN met inskripties, o.a. „Handdoek", „Teedoek" enz. Schr if te like beste t linden I I op deze aanbiedingen kunnen Ni El worden uitqcüocr a. j GERZON roert z'n staart, maar de Ridders van de Ouds lachen om die Maartsche buien. Zij huldigen de zegswijze Ouds - eiken dag voor het eten - en voe gen de daad bij het woord. Per Literflesch Fl. 2 30 Per K Literflesch Fl. 1.20 Het etiket werd reeds 40 maal nagemaakt. Let daarom op den Volendammer. (Direct ingaande) Bijkantoor: NASSAULAAN 18 HAARLEM Zitdagen: Maandags. Woens dags, Vrijdags van 6-9 uur n.m. en Zaterdags van 5-9 'A uur koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthu- siaansche artikelen worden verkocht of voorhanden zijn. Koopt aan stationsboeken- kasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT. ZIJLWEG 68 - TELEFOON 13247 gegarandeerd succes Onschadelijk Zoo, heeft U dit jaar, na regelmatj» adverteeren, wat U het vorig jaar na liet, meer winst gemaakt? Natuurlijk dat kan ook niet nders. Adverteeren doet verkoopen, nietwaar? Toegangskaarten dagelijks van 9 tot 5 uur bij Concertbureau VERNOUT, Warmoesstraat 10 en ALPHENAAR, Kruisweg en 's avonds aan de zaal. ^MODE-MAGAZIJNEN 2 BARTELJORISSTRAAT 13-17 ZONDER EENIGEN B IJ SMAAK

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8