KENNEMERLAND SSt SSL!K?«E ssszt&ssr Wij overreden niet wij overtuigen! NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT. Tweede Blad Vrijdag 2 Maart 192S Agenda Zaterdag 3 Maart IJmuider stoomtrav/ler opgebracht VELSEN. IJMUIDEN BEVERWIJK. CASTRICUM HEEMSTEDE. 1 UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPA ARNWOUDE. HAARLEMMERMEER. HALFWEG. BENNEBROEK. VOGELENZANG. HILLEGOM BLOEMENDAAL ZANDVOORT O VER VEEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Olympische Snelen 1928, Amsterdam Het Olympisch Dam-Toumooi 1928 BEVERWIJK W. B. Theater (Witte bioscoop). Fran- ciscusfilm, 8 uur. Reeds eenige dagen deden in IJmuiden geruchten de ronde, dat de stoomtrawler „Petten" in Engeland opgebracht zou zijn. Hedenmorgen zijn deze geruchten bevestigd. Vermoedelijk heeft de „Petten" de visscherij in verboden wateren uitgeoefend, nX bin nen de vastgestelde 3-myis-zöne. Besmettelijke ziekte In deze gemeente hebben zich in de afgeloopen week 3 geval len van roodvonk voorgedaan. De verkoop van bevroren vleesch In de raadsvergadering van 27 December j.l. werd om prae-advies in handen van B. en W. ge steld een verzoek van het Bestuur der „Vel- ser Slagersvereeniging" om een bepaling vast te stellen, opdat het publiek kan zien in welke zaken versch en in welke bevroren vleesch wordt verkocht. Ten aanzien van dit verzoek deelen B. en W. mede, dat door den Keuringsveearts hoofd van dienst, naar aanleiding van een destijds door hem met de slagers gehouden bespre king, reeds op 2 Februari 1924 aan hen is voorgesteld de verordening op den Keurings dienst van vee en vleesch aan te vullen met eenige artikelen, regelende den verkoop van bevroren vleesch en het aanbrengen van een kenteeken aan de winkels, waarin de verkoop plaats heeft. Op dit voorstel werd door B. en W. niet in gegaan in verband met het op 18 November 1920 door de commissie van voorbereiding voor de plaatselijke strafwetgeving uitge bracht advies, dat de voorgestelde wijziging niet noodig was, daar geen moeilijkheden te dien opzichte waren ondervonden. Sedert dien tijd heeft zich geen enkele om standigheid voorgedaan, welke het nemen van den beoogden maatregel wettigt. Daar mede zou alleen worden bereikt, dat in de zaken, waar thans zoowel bevroren als versch vleesch tegen denzelfden prijs wordt ver kocht, versch vleesch niet meer tegen den lageren prijs is te verkrijgen, zoodat °het pu bliek daarvan de dupe zou worden en de maatregel alleen zou strekken ten voordeele van de slagers, die zich niet bezig houden met den verkoop van bevroren vleesch. B. en W. stellen daarom voor, afwijzend op het adres te beschikken. Verkooping. Gistermiddag werd in 't vei linggebouw t Centrum, aan de Koning straat. ten overstaan van Notaris Donker, publiek verkocht; 1. Een woonhuis met erf en poort te Wijk aan Zee en Duin aan den Heemsker- kerweg no. 19. D. Teer, Beverwijk, 35C0. 2. Een woonhuis met erf en poort te Wijk aan Zee en Duin, aan de Duijnwijcklaan 21. D. Teer .Beverwijk, 7000. Verbetering van woningen By raaads- besluit van 7 Febr. j.l., werd in handen van B. en W. op praeadvies gesteld, een adres van A. Bleeker c.s., J. Zegel en de N.V. Exploitatie Maatschappij „Verseroord" te IJmuiden, W. F. J. Meijer c.s. te Vel- sen, F. J. Kochx c.s. en F. J. Kochx te Beverwijk en G. F. Res c.s. te Castricum waarbij voorziening wordt gevraagd tegen de door B. en W. tot hen gerichte aan schrijvingen, zulks voor zoover betreft de in die aanschrijvingen, hetzij gezamenlijk, hetzij ieder afzonderlijk gestelde eischen, dat de scheidingsmuur tusschen de woningen moet worden gemaakt van brandvrij materiaal en tot de nok van het dak moet worden door getrokken en dat de onderkant der bekap- pingen moet worden beschoten met geploegd hout. Ter ondersteuning van hun verzoek voe ren adressanten aan, dat: „een woning zeer goed bewoonbaar kan zijn zonder beschoten kap en brandvrije scheidingsmuren, getuige de vele, zelfs groote heerentadzen In deze gemeente, welke een dergelijke constructie eveneens missen; het doorvoeren van dien eisch de huur prijzen van deze veeal zeer laag verhuur de woningen zoo zeer zou doen stijgen, dat deze de draagkracht der bewoners, waarvan velen in den één of anderen vorm onder steuning genieten, te boven zouden gaan.' B. en W. deelen ten aanzien hiervan het Volgende mede: Dat een woning zeer goed bewoonbaar kan zijn zonder beschoten kap en brandvrije scheidingsmuren, kunnen B. en W. adres santen gereedelijk toegeven, temeer als zi zich beroepen op een heerenhuis. Het gaa' toch in deze juist om de hoedanighe'd var een woning. Brandvrije scheidingsmuren echter worden geëischt voor woningen, wel ke met meerdere onder één dak zijn ge bouwd. Voor deze woningen nu, en voora' als zij zijn van een samenstelling als de onderhavige, achten B. en W. den gestel den eisch wel degelijk noodzakelijk. Hoe meer woningen zich toch onder één dak bevinden, hoe grooter het brandgevaar wordt. Voorts zijn B. en W. van meening, dat Het is ons principe steeds het beste te bieden. De door ons gefabriceerde Odol-tandpasta is van fijnkorrelig mate riaal met gebruikmaking van de beste ingrediënten vervaardigd. Daarom tast Odol-tandpasta bet glazuur der tan den niet aan. Odol-tandpasta vereenigt in zich de beide eigenschappen, waarop men bij een tandpasta ten zeerste moet letten: Tcinigingsvermogen en absolute onschadelijkheid. Odol-tandpasta is in haar Werking onovertroffen. tube 69 cent 2 tube 35 cent aangestreken pannendaken voor woningen, als hier bedoeld, niet toelaatbaar kunnen worden geacht, aangezien de in den regel zwakke of gebrekkige constructie daarvan veel aanleiding geeft tot doorlating var, wind, water en sneeuw. Den eisch, dat de onderkant der bekapping wordt beschoten, zouden zjj dus eveneens willen handhaven. Het Is zeer wel mogelijk, dat door het aanbrengen van de gevorderde verbeteringen de huurprijzen der woningen moeten worden verhoogd. Door de reeds veel ruimere wo ningmarkt zal dit echter wel tot een mi nimum beperkt blijven. Deze eventueele verhooging van woninghuur mag h. 1. geen motief zijn voor het niet doen aanbrengen van de voor de veiligheid en gezondheid der bewoners zoo noodige verbetering der woningen. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. dan ook voor, op het verzoek af wijzend te beschikken. Het rapport omtrent de schoonheidscom missie Indertijd werd door den raad een commissie ingesteld, met opdracht een onder zoek in te stellen naar de gebreken, welke de werkwijze der schoonheidscommissie aan kleven. Dit rapport, dat in December verscheen hebben wij reeds gepubliceerd. Zooals men zich zal herinneren, werd geadviseerd om B en W. In overweging te geven, de schoon heidscommissie (welke slechts nog uit één persoon bestond) te completeeren met twee gemeente-ambtenaren en deze commissie een eenigszlns andere werkwijze te doen vol gen. B. en W. deelen den raad thans mede, dat zii het hiermede niet eens zijn. Naar hunne meening zijn die ambtenaren zeer wel in staat zelf een en ander te beoordeelen. De noodige werkzaamheden kunnen dan In de vastgestelde diensturen worden verricht en behoeven niet afzonderlijk te worden be taald. Verkoop grond B. en W. stellen den raad voor aan P. Verschoor, te IJmuiden, te ver- koopen een gedeelte bouwterrein, groot 428 M2 en liggende op den hoek van den Wijk aan "Zeeërweg en de Le Mairestraat voor den prijs van 8.50 per M2. Verder stellen B. en W. voor aan J. Boon te IJmuiden, te verkopoen een perceel grond, groot 865 M2 en gelegen nabij den Zeeweg, voor den prijs van 3.per M2. Deze grond zal bestemd worden om er een meubelfabriek met electrische drijfkracht te vestigen. Jaarvergadering Verceniplng tot bestrijding der Tnberenlose. De Vereeniging tot be strijding der Tuberculose hield Woensdag avond haar jaarvergadering in het; con sultatiebureau. De voorzitter, de heer H. Unger, sprak een openingswoord, waarin hij in 't bijzon der de enkele aanwezige leden welkom heette. De secretaris, de heer W. Ch. Suwerink bracht het jaarverslag uit: De voorzitter dankte den heer Suwerink voor het belangrijke werk van het secreta riaat en hoopte, dat de vereeniging nog lang op zijn medewerking zou mogen re kenen. Het financieel verslag werd door den pen ningmeester, den heer R. S. v. d. Veen, uit gebracht. Het, batig saldo over 1927 be draagt 507.73. De penningmeester kreeg ook een warm woord van dank van den voorzitter voor het vele werk, voor de vereeniging ver richt. In de kascommtssie worden benoemd de heeren W R. v. d. Meer. Raman en W. A Groenendaal en als plaatsvervanger de heer E. J. Polderman. Van het bestuur waren aan de beurt van aftreding Mej. G. J. Kerbert en de heeren J. H. Unger en D. Schuyt. Deze worden herkozen en nemen de herbenoeming aan. Bij de rondvraag brengt de beer Schuyi den voorzitter dank voor de leiding der vereeniging in het afgeloopen jaar en sprak de hoop uit. dat de vereeniging nog lang van de werkkracht van den voorzitter zou mogen genieten. Daarna sloot de voorzitter met een woord van dank de vergadering. Jubileum. Gisteren herdacht de heer J. F. Kleren, onder groote blijken van be langstelling uit reeders- en visscherijkrin- gen, zijn 25-jarig jubileum als directeur der Algemeene Visscherij-Maatschappij te IJmuiden. De heer Klercq werd des morgens op het kantoor van de V. E.M. namens commissa rissen en personeel van deze Mij. en van de Algemeene Visscherij Mij. gehuldigd. Des middags werd in „Velserbeelt" gerecipieerd, waar de jubilaris onder groote belangstel ling door verschillende vooraanstaande per sonen in het Visscherijbedrijf werd gecom plimenteerd. Besmettelijke ziekte In deze gemeente heeft zich in de afgeloopen week 1 geval van roodvonk voorgedaan. Tentoonstelling Op Zaterdag 10 en Zondag 11 Maart zal in het gebouw ,.'t Cen trum," aan de Koningstraat, een tentoon stelling worden gehouden van door school kinderen getrokken bloembollen. Zooals men weet, zijn deze bloembollen eenigen tijd ge iden vanwege de afdeeling; van de Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde ver strekt. Burg. stand Geboren: Johanna, d. van J. F. Jansen en G. Min. Ondertrouwd: Johannes van Wensveen, 23 j., te Oterleek en Johanna Stikker, 21 j„ te Castricum. Overleden: Antje Jarigs Rilpkema, wed. van S. van der Vegt, 78 1.. te Allernaar, Geertje Frieses Böke-de Vries. 13 j., te Amsterdam. A. Tuigpaarden. Ingeschreven waren 12 en opgekoren 10 hengsten. Goedgekeurd werden: „Griedel", vader Friedel, eig. D. v. Wie- ringen, Abbenes; „Holan", vader Colonel, eig. Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij „Gill", vader Selador, eig. A. Buurman Meeekhoff; „Geoffry", vader Recrut, eig. A. EuurmanMeeekhoff; „Drusus", vader Gambo, eig. A. Buurman—Meeekhoff; „Cromwell", vader Er'ograaf, eig. Chr. v. Wijk, Hoofddorp; „Emmo", vader Man- teuffel, eig. Vereeniging „Ons Belang", Haarlemmermeer„Jantje", vader eig. C. Prijs, Amsterdam; „Koekoek" vader Griedel, eig. C. de Vlieger, Haarlemmer meer; Afgekeurd werd „Tres bien", vader Turore, eig. M. W. Jimminlt, Koegras. Premiekeuring Tuigpaarden. Een premie van 200.verwierf „Grie del" van D. van Wieringen en een premie van 100.verkregen „Drusus" van A. Buurman en Meeekhoff en „Holan" van de Amsterdamsche Rijtuigmaatschappü. B. Trekpaarden. Ingeschreven waren 10 en opgekomen 9 hengsten. Goedgekeurd werden: „Edmond d'Hulst", vader Successeur, eig. J. F. Haartsen, Halfweg; „Carlos", vader Reve d'Or, eig. Vereeniging Hoofddorp; „Ludwig v. h. Paviljoen", vader Indigène, eig. Amsterdamsche Rjj tuigmaatschappij „Hyperion", vader Oscar, eig. Hengstenver- eeniging Sloterweg; „Grelon". vader Ave- nlr, l'Ecluse, eig. G. den Dekker, Haarlem mermeer; „Albert", vader Nico. eig. H. F. Bultman, Haarlemmermeer; „Nico", vader Narseau, eig. Vereeniging „Ons Belang"; „Indigène de Flandere", vader eig. L. Warner, Herkingen. Afgekeurd werd „Carlo van Welgelegen", vader eig. C. A. Kort, Melissant. Premiekeuring Trekpaarden. Een premie van 150 verkreeg „Ed mond d'Hulst" van J. F. Haartsen te Half weg en een premie van 100.verwierven .Indigène de Flandëren" van L. Warner te Herkingen; „Ludwig van het Paviljoen" van de Amsterdamsche Rytuigmaatschappyen „Grelon" van G. den Dekker, Haarlemmer meer (Reserve). gedaan van een zeer waardeerenden geluk- wensch van den heer Stork, den onmiddel- 1 ijken chef van Van der Meij, die, daar hij reeds meerdere weken in een ziekeninrich- ting is opgenomen, zeer tot zijn spijt niet in de gelegenheid was persoonlijk zijn ge- lukwenschen aan te bieden. Het verdere gedeelte van den dag bracht de jubilaris thuis te midden van zijn fa milie door. Des avonds werd hem nog door „Eens gezindheid" een serenade gebracht, onder aanbieding tevens van een blijvend aan denken. Ook van de muziekvereeniging is van der Meij gedurende vele jaren een zeer vooraanstaand lid geweest. Gevonden voorwerpen Te bevragen by P. H. M. Thijssen, Fridalaan 12, een hoef van een autoband; W. Comelissen, Dubb Buurt 20 a., een colbertje; P. Ketelaar, Dennenlaan 62, een rijwlelbelastingmerk. i Besmettelijke ziekte In deze gemeente hebben zich in de afgeloopen week 3 geval len van roodvonk voorgedaan, waarvan 2 gevallen in een gezin en 1 geval van diph- theritis. Coöperatieve Boerenleenbank Naar wij vernemen heeft de heer G. A. A. Knaap, bestuurslid en directeur van de coöperatieve Boerenleenbank Haarlemmermeer wegens drukke werkzaamheden als zoodanig be dankt. Tot waarnemend directeur werd be noemd de heer O. de Kok wonende aan den Venneperweg te Nieuw-Vennep. Een kwajongensstreek Nadat de heer v. d. T. te Hoofddorp Woensdag zijn rijwiel even onbeheerd had neergezet In het fiet senrek voor den winkel van den heer S. aldaar, bemerkte hij bij terugkomst dat zijn vehikel verdwenen was. Hij deed van dezen vermoedeliiken dief stal aangifte bij de gemeentepolitie, die direct een onderzoek instelde dat aanvan kelijk echter geen resultaat oplevende. Vrijdagmorgen werd een rijwiel gevonden In een haag nabij het concoursterrein. Bij onderzoek bleek dat dit het door v. d. T. vermiste rijwiel was. Vermoedelijk heeft men hier te doen met een afkeu renswaardige kwajongensstreek. Arbeiders in het buitenland gevraagd. In de eerstvolgende maanden kunnen ver schillende paardenknechten In Rijnland ge plaatst worden; bij voorkeur jonge arbeiders van 18 tot 22 jaar, die met paarden kun nen omgaan en ploegen kunnen en een arbeidscontract voor een geheel jaar willen sluiten; loon 50 mark per maand met kost en hulsvesting. In Frankrijk kunnen bekwame melkers en veeverzorgers geplaatst worden; looa 300 francs per maand met kost en huls vesting. Gegadigden kunnen zich opgeven bij den chef van de Arbeidsbeurs, in het kantoor gebouw naast het Raadhuis. Gevonden en verloren voorwerpen. Ge vonden; een portemonnaie met inhoud, een ploegschaar, een damesportemonnaie met inhoud, een belastingplaatje, een porte feuille, een rieten handkoffer met Inhoud, een handschoen, een autoband met velg. Komen aanloopen: een jonge Duitsche herdershond. Verloren; een zwartlederen heerenporte- monnale, een rijwieltasch inhoudende eenlg gereedschap, een zilveren horloge. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Wilhelmus en Petrus Adrianr.s, zs. van Van der PeetSchoorl. Franciscus Hendrik, z. van Hulsbosch—Van Bruggen. Pleter, z. van Van de LindeKoene. Ondertrouwd: J. Willeirs en J. van Essen. Overleden: Th. E. van Elk, oud 18 Jaar. Rijkshengstenkcuring te Hoofddorp Donaerdag had op het Miv.ktplein te Hoofddorp de rijkshengstenkeuring plaats, waarvan de uitslag is als volgt: Burg. Stand van 28 Febr.—1 Maart. Geboren: Johannes, z. van W. v. d. Aar en M. C. Vermunnlcht. Leendert, z. van A. Claij en L. Kreeft. Bertus, z. van J. A. Vonk en D Ekkerman. Franciscus Jo- sephus Maria, z. van O. van Leeuwen en A. M. Nijssen. Jan Theodorus Lubertus, z. van M. van Gaaien en A. H. Verbeek. Albertus Anthonius, z. v. H. C. v. d. Veldt en E. P. van Weerdenburg. Levenl. d. van L. v. d. Stelt en J. M. de Koning. Ondertrouwd: Leendert Johannes Sauer. 33 J. en Anna Kant van Herwijnen, 27 j- Willem van Veen, 23 j. en Jannetje Overbeek, 19 j. Getrouwd: Luit van der Putten, 22 j. en Cornelia Westmaas, 18 j. Jan BlaauW, 32 j. en Neeltje Hoogendoorn, 23 j. Overleden: Jeremia Cornells Boer, 67 j-. geh. met A. W. Verwoert. Klaas van Tol, 5 j., z. v. J. P. v. Tot en M. Breedljk, te Amsterdam. Arie Arij de Bruin, 46 j-> wedn. v. T. v. Eijk. Jubileum G. v. d. Meij Donderdag her dacht de heer G. van der Mei), alhier, den dag dat hij vóór 50 jaren in dienst kwam op de Suikerfabriek alhier. Een halve eeuw lang is hij onafgebroken op de fabriek werkzaam geweest. Het is te begrijpen dat dit feit niet onop gemerkt voorbij Is gegaan. Op het afgesproken uur, om half 12 's- morgens, gilde de sirene van de fabriek en spoedde het geheele fabriekspersoneel, zoo wel Directie, kantoorpersoneel, opzichters, bazen als arbeiders, zich naar een der fa brieksgebouwen, waar de huldiging zou plaats hebben. Ook vele familieleden en andere belangstellenden hadden zich daar opgesteld. Even half twaalf kwam de jubilaris, ver gezeld van zffn echtgenoote, per auto hot terrein oprijden en werd. na binnengeleid te zijn, allereerst toegesproken door een der directeuren, Ir. C. Breebaart, die hem on der meer gelukwenschte met zijn jubileum en hem, namens Directie en Personeel, eenige mooie cadeaux aanbood, bestaande uit een buffet en een vloerkleed. Tevens werd den gouden jubilaris de gouden me daille voor 50-jarigen trouwen dienst uitge reikt. Besmettelijke ziekte In deze gemeente heeft zich in de afgeloopen week 1 geval van roodvonk voorgedaan. HuisbroeUentoons telling. A. s. Zondag wordt een huisbroeitentoonstelling van hya cinten, tulpen en narcissen gehouden in de Katechismuskamer. Verleden jaar ging de tentoonstelling al leen van het Patronaat uit en wel met zulk een succes, dat thans de St. Jozefsgezellen en de R. K. Volksbond eveneens deelnemen. De commissie van de tentoonstelling be staat uit: den Weleerw. Heer J. Schmidt en de heeren van Lierop, L. van Berlcel en G. C. Mooiekind, terwijl de jury, die a.s. Zater dagmiddag uitspraak doet, bestaat uit de heeren: J. Lensen, P. Verdegaal Rudz en B. van Faaze. Er zijn verschillende fraaie prijzen be schikbaar gesteld. Den deelnemers wordt verzocht hun In zendingen Zaterdagmiddag a.s. tusschen 45 uur aan «ie Katechismuskamer 'af 1e geven. De tentoonstelling is na de Hoogmis en na de Middag-kerk geopend. Men verwacht, dat de toeloop groot zal zijn. Zilveren ambtsjubileum Gi> was 't 25 jaar geleden, dat de heer F. Engel Pz. optrad als hoofd der gemeenteschool alhier. Die dag is den jubilaris en zijn familie tot Maarschalk Diaz, opperbevelhebber van de Italiaansche strijdmachten tijdens den wereldoorlog, overleden De Vereeniging van het H. Sacrament Is een groot geloof. Vooral legde spieker hier bij de aandacht op als zulks uitgaat van mannen. Zijn Eerw. besloot, dat deze bede vaart onze parochie ten zegen moge zijn. Het aantal voorbidders werd met een aangevuld. Bij de rondvraag werd de aan dacht van het bestuur gevraagd, of er mo genlijkheid bestaat door propaganda te ma ken, vooral onder Middenstanders en beter gesitueerden om ook als lid toe te treden en dezen Stillen Omgang eens mede te maken. Waaraan het bestuur gaarne in overweging nemen, ter gelegenertijd dit punt ter sprake te brengen. Nog werd door enkele leden het woord gevraagd en volgde sluiting met gebed. Besmettelijke ziekte In deze gemeente hebben zich in de afgeloopen week 2 geval len van diphtheritis voorgedaan in één ge zin. Gemeenteraad. De loco-burgemeester heeft eene openbare vergadering van der gemeente Zandvoort, belegd op Donderdag 8 Maart 1928 des namiddags 8.30 uur. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken; 2. Opnieuw vast stelling der gemeentebegrooting voor 1928; 3. Benoeming van een directeur der bedrij ven; 4. Verzoek van een gouden medaille of een verguld zilveren krans beschikbaar te stellen voor het te houden Groot Nationaal Zangconcours, alhier; 5. Voorstel tot open stelling van het telefoonkantoor bij nacht van 1 Mei tot en met 30 September 1928; 6. Benoeming van een vakonderwijzeres in de nuttige handwerken aan de U.L.O.- een onvergetelijke gemaakt. Des morgen te s=h°o1 ta?:n d2n Hoogeweg: 7. Behandeling 10 uur werd de heer E. mot zijn familie per I der retributieverordening in verband met auto van zijn huis naar het gemeentehuis gebracht. De raadszaal was voor deze ge legenheid feestelijk versierd. Tegenwoordig waren: burgemeester Wentholt. beide wet houders en alle raadsleden, voor zooverre niet verhinderd. Nadat de feesteling en diens familie ge zeten waren, werd het eerst het woord ge voerd door den burgemeester. Deze zei, dat er gegronde redenen waren, den jubilaris hier uit te noodigen Gedurende een kwart eeuw heeft n hier gearbeid en gedurende dien tijd heeft u uw moeilijke taak met den meest en ijver en met groote opgewektheid vervuld, hegeen u thans nog doet. Naast mijn hartelijke felicitatie breng ik u, na mens de gemeente hartelijk dank voor al het goede, dat door u in dat tijdsbestek werd gedaan en uit erkentelijkheid bied ik u deze pendule met coupes aan als blijvend souvonis. Hierna sprak wethouder Balvers den ju bilaris toe. Spr. memoreert, dat hij nog het eenigst zittend raadslid is. dat 25 jaar gele den heeft medegewerkt tot benoeming den jubilaris als hoofd der school, en de prak tijk heeft bewezen, dat de keuze een bijzon dere goede Is geweest. Honderden in deze gemeente danken hun energie en werklust aan hetgeen u hen hebt geleerd en aan het goede voorbeeld, dat u hebt gegeven. Het verheugt mij dan ook, dat de raad eenparig beaamde de gedachte, u een gering huldc- bliik op dezen feestdag aan te bieden. Hierna sprak de heer Vooren. als oudste raadslid. Het Is, aldus spr., een verheugend feit. dat u hier in deze versierde raadszaal gecomnlimenteerd wordt ln een overwegend -echtsche gemeente, als hoofd der openbare lagere school. Met bewondering beeft de raad en B. en W. altoos kennis genomen van de degelijke adviezen, die u als school hoofd verstrakte; we konden er ons veilig op verlaten. U is iemand van de goede, oude garde, die de christelijke beginselen ook bij uw leerlingen hebt aangebracht. De heer Engel bedankte daarna de spre kers in sympathieke woorden. Hierna werd de koffie rondgediend, waar na de verdere huldiging plaats had in het Nutsgebouw. dat mede smaakvol was ver sierd. Daar waren o.m. de leden van het feest comité, het onderwijzend personeel en vele ouders. Onder leiding van den heer Van Ltngen werd een welkomstlied gezongen cn onder gepaste toespraken werden kostbare cadeaux aangeboden. Ook vele bloemstukken warden bezorgd, terwijl van half 3 tot half 5 een zeer druk bezochte receptie werd gehoude" Genootschap van den Stillen Omgang. Donderdagavond werd in de St. Aloysius- school een ledenvergadering gehouden. De voorzitter opende de vergadering met gebed. Notulen werden onveranderd goedge keurd. Uit het jaarverslag van den Secretaris bleek, dat het ledental thans bestaat uit 125 leden. In het afgeloopen jaar werden 2 bestuurs- en een algemeene ledenvergade ring gehouden, waarbij ais spreker optrad den Weleerw. heer Kapelaan van Dijk. Tweemaal werd deel genomen naar een vergadering te Amsterdam, waar belangrijke punten werden besproken betreffende een betere regeling te treffen in den nacht van den Stillen Omgang. Volgens het verslag van den penning meester was Ingekomen een bedrag van 69.65; uitgave 35.81; saldo in kas 33.84. De bedevaart zal gehouden worden in door Gedeputeerde Staten gemaakte opmer kingen; 8. Vaststelling der rekening en ver antwoording van het oude mannen- en vrouwengasthuis over het 2e haljaar 1927; 9. Voorstel tot wijziging van het reglement van het Burgerlijk Armbestuur; 10 Verzoek van den heer N. Lansdorp om eervol ont slag als lid der Schoonheidscommissie; 11. Voorstel betreffende het bouwen van een 16-tal arbeiderswoningen; 12. Voorstel om een subsidie van 1676.51 te verleenen aan de feestcommissie van V.V.V. over 1927; 13. Verzoeken om strand te pachten; 14 Voorstel van den heer Molenaar om een crediet Van 2000 beschikbaar te stellen voor afgraving van de zcereep aan de Bou levard de Favauge vanaf de Piet Heinstraat in noordelijke richting. 15. Voorstel tot afrastering bij de Begraaf - nlaats en terrein der Ziekenbarakken enz.; 16. Verzoek om vermindering van huur voor de winkels aan den Strandweg: 17. Verzoek om vermindering van prijs voor waterver bruik ln de winkels aan den Strandweg: 18. Voorstel betreffende uitkeering aan perso- neèl bij ziekten; 19. Verzoek van de Zand- voortsche Hotel- en Pensionhoudersverceni- ging om vermindering van pachtprijs van overtuintjes aan den Boulevard de Favauge en Barnaart; 20. Voorstel betreffende tand heelkundige behandeling van schoolkinde ren; 21. Belastingreclames. Zangconcours B. en W. stellen aan den raad voor om van gemeentewege een gouden medaille beschikbaar te stellen voor het in Mei 1928 alhier te houden groot Nationaal Zangconcours. Telefoonstation B. en W. vragen aan den raad, hun de benoodigde gelden be schikbaar te stellen om het Telefoonstation by nacht van 1 Mei 1928 tot en met 30 September d.a.v. opengesteld te houden. De meerdere kosten van die openstelling kunnen voor rekening der gemeente ge nomen worden, het wordt vooral met het oog op de a.s. Olympiade een groot gemeen te belang geacht. Chronologisch Overzicht*. Eerste dag 14.00 400 M. horden-heeren, series. 14.00 Hoogspringen met aanloop-heeren, series. 14.00 Kogelstooten heeren, finale. 14.30 100 M hardloopen heeren, series. 15.30 800 M. hardloopen heeren, kwart fi nales. 16.00 Hoogspringen met aanloop, heeren finale. 16.30 400 M. horden heeren, demi-finale. 17.00 10.000 M. hardloopen heeren, finale. Tweede dag 14.00 100 M. hardloopen heeren, demi-fi nale. 14.00 Kogelslingeren heeren. finale. 14.30 100 M. hardloopen dames, series. 15.15 400 M. horden heeren, finale. 15.45 800 M. hardloopen heeren, demi-fi nale. 16.15 100 M. hardloopen dames, demi-P nale. 16.45 100 M. hardloopen heeren, finale. Derde dag 14.00 110 M. horden heeren. series. 14.00 Verspringen met aanloop heeren, fi nale. 14.00 Discuswerpen dames, finale. 14.30 200 M. hardloopen heeren, series. 15.15 800 M. hardloopen heeren, finale. 15.30 180 M. hardloopen dames, finale. 15.45 110 M. horden heeren, demi-finale. 16.15 5000 M. hardloopen heeren. series. 17.00 200 M. hardloopen heeren, kwart finale. Vierde dag 14.00 200 M. hardloopen heeren, demi-fi nale. 14.00 Polsstokhoogspringen heeren series. 14.00 Discuswerpen heeren, finale. 14.30 809 M. hardloopen dames, series. 15.15 110 M horden heeren. finale. 35:30 3000 M. Steerle-Chase heeren. heies. 16.15 200 M. hardloopen heeren finale. 1630 Polsstokhoogspringen heeren, finale. 1630 1509 hardloopen heeren, series. Vijfde dag. 14.00 400 m. hardloopen Heeren (Series). 14.00 Speerwerpen Heeren (Finale). 14.00 Hink-stap-sprong Heeren (Finale). 15.00 1509 M. hardloopen Heeren (Finale) 15.30 800 M. hardloopen Dames (Finale». 16.00 400 M. hardloopen Heeren (Kwart finales). Zesde dag. 10.00 Decathlon: 100 M. hardloopen Hee reen. 11.00 Decathlon: Verspringen met aanloop Heeren. 14 00 400 M. Hardloopen Heeren (Demi- finale). 14.00 Decathlon: Kogelstooten Heeren. 14.30 5000 M. hardloopen Heeren (Finale) 15.00 Decathlon: Hoogspringen met aan loop Heeren. 16 00 400 M. hardloopen Heeren (Finale). 17.00 Decathlon: 400 M. hardloopen Hee ren. Zevende dag. 10.00 Decathlon: 110 M. Horden Heeren. 11.00 Decathlon: Discuswerpen Heeren. 14.00 4 x 100 M. Estafette Heeren (Series) 14.00 Decathlon: Polsstokhocgspr. Heeren. 14.45 4 x 100 M. Estafette Dames (Series). 15.30 3000 M. Steenle-chase Hee-en (Fin.) 16 00 Decathlon: Speerwerpen Heeren. 16.00 4 x 400 M. Estafette Heeren (Series) 17.00 Decathlon: 1500 M. hardloopen Hee ren. Achtste dag. 14.00 Hoogspringen met aanloop Dame. (Series). 14.00 4 x 100 M. Estafette Heeren (Demi finale). 14.30 4 x 100 M. Estafette Dames (Finale) 14.45 4 x 300 M. Estafette Heeren (Finale) 15.00 Marathon-loop Heeren (Vertrek). 15.15 Hoogspringen met aanloop Dames (Finale) 15.30 4 x 400 M. Estafette Heeren (Fin.) 15.4017.25 Lacrosse demonstratie. 17.35 Marathon-loop Heeren (Aankomst). De route van het Marathon-pa-cours is hans definitief vastgesteld als volgt: Vertrek van uit het Olympisch Stadion op 5 Augustus 1928 des n.m. 3 uur langs Apollolaan, Amstellaan, Amsteldijk. Amstel, Amstel, langs Ouderkerk tot aan den Am- steldyk-Zuid van daar langs den Thamer- dijk, Bovenkerkerdijk, Nasserlaan, terug langs den Amstel en Nieuwe Wandelweg naar het Olympisch Stadion, waar de 3ste deelnemers te pl.m. 5.35 verwacht wor den. De afstand van dit parcours bedraagt 42.195 M. Burgerlijke Stand van 24 Februari tot 1 Maart. Geboren :Hendrika, dochter van J. van Duivenboden en E. S. Hof boer; Mary, dochter van M. Lootsteen en M. Lootje; Al bertus, zoon van P. E. van der Veld en P. C. A. van der Mey; Maria Petronclla Franclsca dochter van A. J. M. Koot en C. C. Warmer dam. Overleden: B. C. Coster, echtgenoote van J. Engels, 74 jaar, wonende te Amsterdam. Ondertrouwd: A. Angenent en L. Visser. Gemeentebegrooting 1928. Door Ged. 1928 teruggezonden met een nota van aan- Staten dezer Provincie, is de begrooting van teekeningen. Dat college vraagt in de aller eerste plaats, hoe het mogelijk is, dat het vorig jaar zooveel geld noodig was voor het onderhoud fan straten en in 1928 zoo weinig. Ook kunnen Ged. Staten er zich niet mede vereenigen, dat alleen het verlies van het grondbedrijf in uitgaaf wordt geraamd en dat niet één vijfde gedeelte van het ver schil tusschen de bajlwaarde voor de gron den van het bedrijf en den ge taxeerden prijs van die gronden in de uitgaven worden vermeid. Dit is noodzakelijk volgens de ver ordening. Verder wordt noodig geacht, dat het bedrag ,dat de gemeente zal ontvangen aan retributie-pelden van ouders, die kinde ren hebben on inrichtingen van middelbaar- en voorbereidend hooger onderwijs, wordt verlangd, daar bezwaar bestaat, de voorge stelde verordening goed te keuren. Directeur der Bedrijven. Ter voorziening in de vacature van directeur der Bedrijven, hebben B. en W. voor den Raad de volgen den" nachtvan" 17~op°13 Maart a.s. vooraf de aanbeveling opgemaakt: No. 1. A. A. zal een kort lof in de parochiekerk ge-1 Cense, directeur der Gemeente-Gasfabriek houden worden en het vertrek werd be paald op 12 uur. Voor die leden, welke on- mogeiyk te voet kunnen gaan bestaat er gelegenheid per spoor en worden die leden directie werd het woord gevoerd verzocht hiervoor zich intyds op te geven Verbruiksverecniging „Samenwerking daarna door den heer P. P. Bottelier, nc- mens het personeel. Vervolgens voerden nog het woord oe burgemeester dezer gemeente, de heer L. S- Simons, alsmede Ds. B. Baljon, die ook beiden in zeer waardeerende woorden hun ne gelukwenschen aanboden. De echtgenoote van den jubilaris had een prachtige collectie bloemen en planten M ontvangst te nemen. Nog werd door den Directeur voorlezing Voor de afdeeling Overveen zal des mor gens 6 uur in het Maagdenhuis een H. Mis worden opgedragen, waaronder collecte voor het monument. De vporzitter de heer J. van der Linden werd als zoodanig weder herkozen. Hierna hield den Zeereerw. heer Pastoor een toe spraak, waarbU Zijn eerw. aantoende, dat j zooveel mannen in zoo 'n groot aantal te Aopingedam, no. 2. F. de Groot, hoofd opzichter bij de Gemeente-Gasfabriek en Waterleidingbedrijf te Breda en No. 3.1 D. Zwaneveld te Haarlem. Athletiek. De chronologische volgorde van de den nacht zonder eenig uiterlijk vertoon mi Olympische AtVueCswedstrijden, welke van devote stemming opgaan om uiting te geven 29 Juli tot 5 Augustus 1923 in het Olym- I wedstrijden hun uitstekenden naam te voor het H. Sacrament. pisch Stadion worden gehouden is als volgt I handhaven. De Haarlemsche Selectie-wedstrijden Binnenkort zullen te Haarlem en Omstre ken de door den Nederlandschen Dambond georganiseerde Selectie-wedstrijden voor het a.s. Olympisch Damtoumooi, hetwelk In Oc tober 1923 te Amsterdam zal plaats vinden, aanvangen. Begonnen zal worden met de 3de klasse; de deelnemers worden Ingedeeld in groepen" van 6 spelers. De hoogstaankomenden uit de verschil lende groepen spelen daarna per district een rondtoumooi om 1 of 2 plaatsen in den te houden wedstryd om het Olympisch Na tionaal Kampioenschap 3de klasse. Bovendien krygt de hoogstaankomende in eiken groep het recht van deelname aan den groepenwedstrijd der direct daarop vol gende klasse. Voor de groepen-wedstryden 2de, 1ste en Hoofdklasse, die direct op elkander zullen volgen, gelden precies dezelfde bepalingen en regels. Van de spelers uit den wedstrijd om het Olympisch Nationaal Kampioenschap Hoofd klasse wordt (worden) speler(s) toegelaten tot den internationalen wedstrijd om het wereldkampioenschap 1928. Den Olympisch Nationalen kampioenen van alle klassen, worden als prqzen me dailles uitgereikt, terwijl bovendien de hoogstaankomende speler van eiken groep der groepenwedstryden een „Olympische medaille", speciaal voor dit doel geslagen, zal ontvangen. Aan deze wedstrijden zullen ook niet- leden der clubs kunnen deelnemen! Door deze regeling heeft de Nederland- sche Dambond voor alle spelers een prach tig perspectief geopend. Voor eiken speler is het ideaal ln zyne klasse te bereiken, terwijl de hoofdklasse-wedstryden zelfs de mogelijkheid openen van deelname aan het te houden toumooi om het wereldkam pioenschap. De geheele leiding voor het district Haar lem en Omstreken is door het bondsbestuur opgedragen aan den Dlstrictsbond Haarlem en Omstreken. Binnenkort zal een oproep tot deelname verschynen en zullen dus alle Haarlemsche damspelers ln de gelegenheid gesteld wor den door deelneming aan deze Selectie- wedstryden beslag te leggen op de „Olym pische medaille", het behalen van den Olympisch Nationalen kampioenstitel 3de, 2de, 1ste of Hoofdklasse of zelfs een plaats te veroveren in den Internationalen wedstrijd om het wereldkampioenschap; De perspectieven zijn dus schitterend, dochde af te leggen weg is zeer zwaar !1 Bchter, de Haarlemsche damspelers hebben wel meer voor heete vuren gestaan en zullen zeer zeker trachten ook ln de a.s. Selectie-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 5