Uit den Omtrek HILLEGOM ZANDVOORT. HAARLEMMERLIEDE. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE. OVERVEEN. SPORT EN WEDSTRIJDEN. D. H. V. B. R.K.V.V. The Zandvoort Boy» HAARL. VOETBALBOND HAARL. VOETBALBOND. LUCHTVERKEER. Koennecke geeft zijn vlucht op INGEZONDEN. MARKTNIEUWS. I Retraite-vereeniging „St. Paulus". Deze vereeni ,ing hield voor ongehuwden van Hillegom en Omstreken in de Tooneel- kamer van Flora haar 3e Jaarvergadering. De voorz., de heer M._ Bakker, opent de vergadering op de gebuikelijke wijze en doet in zijn openingswoord uitkomen, wat er in het afgeloopen jaar door de vereeniging werd bereikt, nJ. een voltallige Retraite, voorzeker een der mooiste overwinningen der laatste 3 jaren. Dit zij voor ons echter geen reden tot rusten integendeel willen wij streven met kracht, om binnen enkele 'jaren te komen tot het boeken van een 2-tal. De voorzitter sprak zijn groote tevredenheid uit over de groote opkomst, waardoor het bestuur bemoedigd wordt in zijn arbeid. De secretaris leest nu de notulen,die onder dankzegging worden goedgekeurd en ge- teekend. Uit het jaarverslag bleek de toe nemende bloei van „St. Paulus". Waren er voor een jaar 51 leden, thans bedroeg dit 75, waarvan er 67 de laatste Retraite hadden meegemaakt. De penningmeester bracht nu verslag uit. De ontvangsten bedroegen f 489,57, de uitgaven f 458,55, overgebleven spaargelden f 28,75. Het bat^g saldo der vereeniging was f 2.27, De commissie van controle verklaarde bij monde van den heer H. van Bemmel, dat alles pucntueel in orde was bevonden, weshalve de penningmees onder dankzegging voor zijn beheer werd gedechargeerd. De periodiek aftredende bestuursleden, M. Bakker, Q. Smit en A, Broxterman werden met alg. st. herkozen. De 2de voorz. en de G.A., de Zeereerw. Heer Pastoor Van Leeuwen wenschten de vereeniging hiermede geluk, daar zij over tuigd waren van het vele, dat deze heeren reeds voor de vereeniging hadden gedaan en hoezeer de toenemende bloei voor een belangrijk gedeelte aan hun krachtige mede werking is te danken. De volgende Retraite zal worden gehouden van 1215 Januari e.k. De G.A. stelde nu voor, in den a.s. zomer op een te bepalen Zondagmiddag gezamenlijk een bedevaarttocht per rijwiel te houden naar Heilo, in welk geval Z.Eerw. persoon lijk den tocht beloofde mee te maken. Dit voorstel vond algemeenen bijval, zoodat verdere plannen in dezen zullen worden uit gewerkt. Tot verificateurs voor het vólgend jaar werden benoemd de heeren J. Rusman, W. van der Linden en M. Bakker. Het uit gestelde bezoek aan het nieuwe Hageveld blijft op het programma. De recollecties zullen per convocatie aan de leden worden bekend gemaakt. Hierna rondvraag en sluiting. Waarschuwingsbor den De nieuwe waarschuwingsborden voor de snelheid van auto's en rijwielen zijn heden geplaatst. Men lette er wel op, ten einde zich voor een be keuring te wachten. Stille «Omgang In de groote concert zaal van hotel Sistermans werd de jaarlijksche vergadering gehouden van het Genootschap van den Stillen Omgang, afd. Hillegom en omstreken. De opkomst der leden was een voudig enorm. De voorzitter, de heer Joh. A. Gerritsen, opent de bijeenkomst met den clir. groet en heet allen hartelijk welkom. Spr. deelt mede, dat de vorige bedetocht uitnemend is ge slaagd en vertrouwt, dat de aanstaande ins gelijks zal wezen. Hierna geeft spr. de lei ding in handen van den Geestelijken Direc teur, Pastoor van Leeuwen van St. Joseph. Deze wijst er op, dat de aanwas van pelgrims uit alle oorden des lands naar de H. Stede dermate is geworden, dat het ondoenlijk meer is, in eene bevaart allen in de gelegen heid te stellen, op devote wijze den Stillen Omgang te houden; het hoofdbestuur heeft daarom 2 maal de gelegenheid opengesteld en onze afdeeling zal daaraan deeinemen op Zaterdag 17 dezer. De pastoor vertrouwt, dat de omgang weder zal zijn een groot- sche hulde aan het H. Sacrament en hij rijke vruchten zal dragen voor eigen heiliging. De bizondere intentie moge ditmaal zijn de eenheid onder alle christenen en beëindiging der Kerkvervolging van Mexico. De secretaris leest nu het verslag der bede vaart van het vorig jaar, waarvoor hem harte lijk dank wordt gebracht. De penningmees ter sluit zijn boeken met een klein batig saldo. De heeren C. Seijsener en Kerkhoff worden gekozen als verificateurs en zuilen t.z.t. de bescheiden ten huize van den pen ningmeester nazien. Hierna worden door het zangkoor G.I.E.D. der St. Josephkerk enkele hymnen gezongen, waarna het woord gegeven wordt aan kap. Verhaar derzelfde parochie, die een feest rede houdt met betrekking der groote ge beurtenis van 1345, voorafgegaan met eene beschouwing van de belgfte der instelling, zooals St. Joannes ons die beschrijft in Hoofdst. VI van zijn Evangelie. De Directeur bedankt den gewijden spreker voor zijn heerlijke rede. Op voorstel van het bestuur wordt dit college aangevuld met 2 nieuwe leden, waarvoor gekozen worden: voor Zillc de heer H. van der Vossen en voor Vogelen zang de heer Wiison. De eerste is aanwezig en wordt met een welkomstwoord geïnstal leerd; aan den tweede zal kennis gegeven worden van zijne benoeming. Door den heer A. H'. Copini wordt ver volgens op zeer verdienstelijke wijze het Mi rakellied gezongen. Medegedeeld wordt, dat door de tram directie een voorstel is ingestuurd inzake het massgvervoer per tram van de bedevaart gangers naar Haarlem. Met dit voorstel kunnen bestuur en vergadering zich zeer goed vereenigen, zoodat het wordt aangeno men onder dankzegging voor de welwillend heid der Directie te dezen opzichte. Putoor Van Leeuwen spreekt hierna nog een "nkel woord. Hij brengt dank aan het bestuur voor zijn belangeloozen en veeiom- vattenden arbeid, aan de zangers voor de opluistering van dezen avond en eindigt met een krachtige opwekking tot devote deelne ming aan het mooie werk van den Stillen Omgang. Hierna sluiting met den christelken groet. Ultkeering aan personeel bij ziekte B. en W. stellen aan den raad voor, de uiï- keering bij ziekte aan al het gemeente- personeel zóó te regelen, dat in geval van ziekte gedurende één jaar achtereen een ziekengeld wordt uitgekeerd gelijk aan het loon en gedurende een half jaar daarna een ziekengeld, gelijk aan da helft van het loon. Na afloop van dien tijd zal de raad van elk geval afzonderlijk een beslissing kun nen nemen. Voor tuintje langs den Boulevard B. en W. vragen aan den raad machtiging, pm voor den zomer van het jaar 1928 aan 'de bewoners van den Boulevard de Favauge of den Boulevard Barnaart, voor zoover zij daarvoor in aanmerking wenschen te ko men, hst gedeelte van de duinreep, gelegen voor het door hen bewoonde perceel, te ver huren en aan andere inwoners of tijdelijk te Zandvoort vertoevenden een gedeelte van de duinreep, dat niet voor een woning ge degen of waarvan de bewoners van een daarvoor gelegen perceel, dat gedeelte niet wenschen te huren, onder voorwaarde, dat bij vooruitbetaling zal worden betaald van 1 tot en met 10 strekkenden meter 5. per M2. en voor iederen strekkenden meter 2.50, indien het gestrekte duinreep ge bruikt wordt voor tuin en een prijs van 10.per M2., indien het gedeelte wordt ingericht voor de exploitatie van een bedrijf. Huurprijs winkels Strandweg Eenige huurders van de winkels der gemeente aan den Strandweg, hebben verzocht den huur prijs te verminderen. De Commissie van Bijstand van Publiek Werk adviseerde, in gaande 1 Januari 1928 den huurprijs te ver lagen, zulks met het oog op de winst, ge maakt in 1926 en van den huur 100 af te doen. De meerderheid van B. en W. acht den tijd van verlaging nog niet geko men en wil den huurprijs handhaven. Wet houder Zwaan houdt .zich aan het advies van de commissie. Boulevard De heer T. Molenaar heeft aan den Raad voorgesteld, om tot afgraving over te gaan van de zeeveep aan den Bou levard de Favauge (van de Piet Steinstraat af in noordelijke richting). B. en W. stellen in verband daartnede voor, hen een crediet van 2000.ver- leer.en voor die werkzaamheden. De ge meente moet elke week ondersteuning ver strekken aan werkloozen, die daarvoor geen werkzaamheden verrichten, Voor de uitvoe ring van het voorgestelde werk zal de ge meente werkloozen productieven arbeid kun nen laten verrichten. Afrastering terreinen Het wordt nood zakelijk geacht, dat er maatregelen wor den getroffen tegen verontreiniging van het overstortbassin van de rioleering met de omgeving van Plan-Noord, alsmede tegen de vernieling van de ziekenoarakïcen door de jeugd. Aidoende maatregelen kunnen slechts genomen worden door afrastering van het terrein. De daaraan verbonden kosten wor den geraamd op 1500. B. en W. vragen- aan den raad hen tot dat bedrag een crediet te verleenen voor die werkzaamheden. Waterverbruik winkelhuizen Strandweg Eenige huurders van de gemeente-winkels aan den Strandweg, hadden verzocht om met ingang van 1 Januari 1923 hen alleen in rexemng te brengen het door hen ver bruikt water, daar door hen slechts enkele kubieke meters water gebruikt worden en dus dan nog alleen ten behoeve van het perceel zelf. B. en W. achten het ook wenschelijk, dat aan den bestaanden toestand een einde ge maakt wordt én stellen den raad daarom voer, van 1 Januari 1928 af de huur van d.e winkels voor 5.ts verhoogen en aan de huurders geen water in rekening te bren gen. Armbestuur B. en W. stellen 'voor het Reglement van het Burgerlijk Arm bestuur met een bepaling aan te vullen, dat wanneer iemand door het bestuur wordt uitbesteed, een geneeskundige^ schriftelijk moet verklaren, dat hem, na opzettelijk daar toe ingesteld geneeskundig onderzoek van al de ieden van het gezin, waaraan de be steding zal worden toevertrouwd, is geb e ,en dat de gezondheidstoestand, zoowel inli chamelijk als geestelijk cpzicht van geen hun ner een gevaar oplevert voor hunne huis- genooten. Schoonheidscommissie B. en W. stellen voor, den heer N. Lansdorp overeen komstig zijn verzoek eervol ontslag te ver leenen als lid van de Schoonheidscommissie alhier. BOUWEN VAN EENGEZINS WONINGEN. B. en W. stellen voor in principe te be sluiten tot den bouw van 16 eenvoudige ééngezinswoningen op plan Noord. De kosten daarvan worden geraamd op f 31091. Subsidie Uit de rekening en verant woording van de baten en lasten der feest commissie van V.V.V. over het seizoen 1927 blijkt, dat er een nadeeiig saldo is van f 1676.50. De raad had indertijd besloten van het nadeeiig saldo, dat die commissie ou hebben, garant te blijven tot een bedrag van f 2000.B. en W. stellen den Raad voor die rekening en verantwoording goed te keuren en eene subsidie te verleenen en eene subsidie te verleenen van f 1676.50 Strandfonds Eenige ingezetenen heb- bgn den raad verzocht om een gedeelte strand te pachten met het recht om langs het ge- heele strand met fruit te venten. B. en \V. stellen voor hierop nog geen beslissing te nemen, maar af te wachten,tot algemeene voor stellen worden gedaan betreffende het ver pachten van standplaatsen voor ijskarren, het verleenen van vergunningen om te ven ten, het verpachten van strand bij het kam peerterrein enz. Zangconcours B. en W. stellen aan den raad voor een gouden medaille beschik baar te stellen voor het alhier te houden groot nationaal zangconcours. Het houden van dit concours wordt als een gemeentebelang aangemerkt, daar hierdoor vele menschen naar de badplaats zuilen komen. Telefoonkantoor Reeds zeer vele malen is er moeite gedaan om„ vooral in de zomer maanden, het telefoonkantoor bij nacht ge opend te hebben. Blijkens schrijven van den Directeur van het Postkantoor zal het kan toor gedurende den nacht van 1 Mei tot 30 September 1928 opengesteld kunnen worden. De openstelling gedurende dien tijd tot 23 uur zou kosten t 523 en gedurende het verder gedeelte van den nacht f 669.20. Dit bedrag zal met een evenredig bedrag raceten worden verheegd bij ziekte van den bewaker. B. en W. stellen den raad voor het benoodigde geld beschikbaar te stellen. Nuttige handwerken Na het'bedan ken van Mej. N. C. F. Koning voor hare be noeming tot vakonderwijzeres in de nuttige handwerken, werd uit de zeifde voerdraent in haar plaats benoemd Mej. M. C. Techman. De Inspecteur van het Lager Onderwijs deelde echter mede, dat deze benoeming onwettig was, daar eene nieuwe voordracht opgemaakt had moeten worden. B. en W. hebben nu eene andere voordracht opgemaakt, waarop geplaatst zijn de dames M. C. Têchman, G. van Rijnbeek en F. Schotanus. Oude Mannen- en Vrouwen-gasthuis Den raad wordt ter vaststelling aangeboden de rekening en verantwoording van het Oude Mannen- en Vrouwen-gasthuis over het 2e halfjaar 1927. Er is in klien tijd ont vangen f 2970.495 en uitgegeven f 2492.945 Saldo dus f 477.55. Schcolbouv. Het bestuur van de Wil- helmlnaschoo], alhier, vraagt aan den Raad ds nog ontbrekende 3762.te mogen ont vangen voor den bouw van. Het bestuur heeft ontvangen 130.045.83 en, volgens de goedgekeurde afrekening, 133.807.83 uit gegeven. Personeete belasting:. Bij Koninklijk Besluit van 13 Januari 1928 No. 18, is goed gekeurd de door den Raad in zijne vergade ring van 22 November 1927 vastgestelde verordening op de heffing van opcenten op de personeele belasting. Retributie-verordening. Gedeputeerde ■Statep dezer Provincie hebben medegedeeld, dat de door den Raad vastgestelde retributie verordening nog aanleiding heeft gegeven tot het maken van eenigeopmerkingen. Er bestaat bedenking tegen het bepaalde in art. 2 sub 5. Hierbij is bepaald, dat voor leerlingen, die een inrichting van middel baar- of voorbereidend hooger onderwijs te Haarlem bezoeken, die meer dan een maal niet tot een hoogere klasse kunnen bevorderd worden, het volle bedrag van 400.verhaald wordt. De bedenking is gegrond op het begin sel, dat het verhaalrecht voor iederen leer ling naar draagkracht moet zijn. Verder wordt opgemerkt, dat bij de re geering het streven voorzit, dat tarieven in verhaalsverordeningen. in overeenstemming moeten gebracht worden met de vastgestelde schaal van heffing vap schoolgeld voor de Rijks Hoogere Burgerscholen. Naar aanleiding hiervan schrijven B. en W. aan den raad, dat h. i. het bepaalde in art. 2 d niet gewijzigd behoeft te worden. Volgens het reglemènt van de Rijks Hoogere Burgerscholen kan aan leerlingen, die voor de derde maal voor eene hoogere klasse worden afgewezen, behoudens buitengewone omstandigheden, door den minister te be- oordeelen, den verderen toegang tot de school worden ontzegd. Hierin ligt reeds op gesloten, dat het Rijk voor zijn inrichtin gen strenger opkomt, dan de gemeente in haar retri'outie-veroi vning, omdat, wanneer een leerling, die 2 jaren over eene klasse moet doen, hij onder de gewone regeling valt. Doet hij drie jaren over eene klasse, dan geeft hij onder gewone omstandigheden blijk, dat hij het onderwijs niet kan volgen en het gaat eenigszins te ver, dat de gemeente in die gevallen 400.— betaalt. Zijn er echter bijzondere omstandigheden, als ziekte en der gelijke, te beoordeeien door den Raad, dan kan het gewone retributie-geld berekend worden. Bij schrijven van 21 December 1926 nu, doen Gedeputeerde Staten het verzoek de schaal van heffing in overeensteming te brengen met die van Heemstede. De heffingsverordening van Heemstede is echter zeer ongunstig, vergeleken met de schoolgeldheffing aan de R. H. B. S. en daarom werd besloten door den raad, voor de lagere inkomens, niet de verordening va» Heemstede te volgen, maar de rijks regeling zooveel - mogelijk tot leiddraad te nemen en voor hoogere inkomens ds ver ordening van Heemstede. Ter voorkoming, dat de messet goed gesitueerden de plaats zouden verlaten, wegens te hooge school- geldheffing, is de gunstige bepaling aan de verordening toegevoegd, dat voor het twee de en elk volgend kind uit één gezin 50 pet. van het retributiegeld zou geheven worden. B. en W. zijn van oordeel, dat de voor gestelde verordening ongewijzigd weder moet worden ingezonden, daar de regeling van de gemeente hoogst billijk is te noemen. Volgens de bestaande regeling moet de gemeente bijpassen over het schooljaar 1 Sept. 1926 tot 31 Augustus 1927 9485. Vol de schaal van heffing in overeenstemming 12.159, dus 2674 meer. I Tandheelkundige behandeling school kinderen In verband met het voorstel van de heeren Druijf en Trankel om tandheel kundige behandeling voor schoolkinderen in te voeren, deelen B. en W. aan den raad méde, dat zij eene conferentie gehouden hebben met de tandartsen J. A. Salomons te Amsterdam, G. A. H. Eibrink Jans'n te 's Gravenhage en J. J. Petri te Haarlem. Er werd medegedeeld, dat bij het instellen van tandheelkundige ver zorging van schoolkinderen het gewenscht is tot geleidelijke invoering daarvan over te gaan n.l. door zich het eerste jaar uitsluitend te be palen tot de tandverzorging van de kinderen der laagste klasse (kinderen van 6 jaar) van deze gemeente, dus ongeveer 200 kinderen. Tandheelkundige hulp vooral de kinderen die schoolgaan, werd sterk afgeraden, en wel op grond, dat de kinderen der hoogere klassen dan zooveel van den tijd van den tandarts in beslag zouden nemen, dat daardoor de kleine ren gedeeltelijk van eene goede behandeling verstoken zouden worden, terwijl voor de kleinere kinderen vooral ter voorkoming van gebreken aan het gebit, het hoogst noodzake lijk is, goed deskundig behandeld te worden. Wanneer er op gestaan wordt, dat direct er meerdere uitbreiding aan gegeven wordt, dan zal, wil de tandheelkundige behandeling van schoolkinderen geen mislukking worden, hieraan niet verder toegegeven moeten wor den dan ten hoogste in de 2 laagste klassen der scholen van gewoon lager onderwijs. Verder is er gesproken over de kosten. In de eerste plaats moet een lokaal in een gemeente ge bouw of school ingericht worden voor de be handeling der kinderen, terwijl verder eene behoorlijke wachtgelegenheid moet worden aangebracht. E:n de lokalen van de u.l.o. school kan daarvoor ingericht worden. De kosten van installatie worden door de deskun digen begroot op ongeveer f 1500.-. Voor gemeenten, waar reeds tandheelkun dige behandeling voor schoolkinderen is inge voerd, zijn de kosten niet hooger dan f 1.- per kind in een der grootste gemeenten zelfs lager, doch van kleinere plaatsen, en vooral van die, alwaar een tandarts van elders moet komen, zullen de kosten iets hooger zijn. Behalve een tandarts zal een helpster aangesteld worden. Uit dit alles blijkt, dat van de veron derstelling wordt uitgegaan, dat van gemeen tewege voor alles gezorgd wordt. Het is echter ook mogelijk, een contract met een tandarts aan te gaan, die zijn eigen installatie beschik baar stelt voor behandeling van schoolkinde ren of dat eenige kleine gemeenten zich ver binden, voor gezamenlijke rekening tandheel kundige behandeling van schoolkinderen in te stellen. Afgeraden werd aan de schoolartsen op te dragen bij schoolbezoek den mond van het kind te Onderzoeken, om, wanneer een tandarts moet geraadpleegd worden, hiervan aan de ouders mededeeling te doen, omdat in de praktijk reeds voldoende gebleken is, dat dergelijke raadgevingen in den regel niet worden opgevolgd. Na deze besprekingen is de meening van B. en W. over de tandheelkundige behandeling van schoolkinderen geheel gewijzigd. Zij zijn thans van oordeel, dat wanneer de kosten niet meer bedragen dan f 1.- per kind, uitgeno men de installatiekosten, en de invoering ge leidelijk geschiedt door voor het eerste jaar de kinderen der laagste klasse der-gewone lagere scholen te nemen, zoodat over 4 a 5 jaren alle klassen tandheelkundige verzorging genieten, en de kosten dien ten gevolge ook geleidelijk stijgen, en tenslotte bij eenige uitbreiding der plaats niet hooger zullen zijn dan ongeveer f 1500.- tot invoering kan worden besloten. Op grond van deze financieéle basis vragen zij den raad machtiging tot oproeping van sollicitanten. ZANDVOORTSCHE HANDELS VERENIGING Dor.dagavond 1 Maart vergaderde ds Zandvoortsehe Handelsvereeniging in de Bodega Mustert. Om 8 30 opende de voorzitter, de heer E. H. Brokmeier, de vergadering met een woord van welkom, speciaal aan het adres van den heer J. van Binsbergen, die dezen avond een voordracht zou houden over het onderwerp„De Ziektewet". Na goedkeuring der notulen werd over gegaan tot voorlezing der ingekomen stuk ken. Mededeeling werd gedaan van een cor respondentie met den hesr Borkel Huinicnk, inzake de wegen voor snelverkeer. De mi nister van Waterstaat had medegedeeld, dat er geen concessie verleend kon worden voor een weg voor auto-snelverkeer Haarlem Zandvoort. De voorzitter stelde voor zich in verbinding te stellen met het gemeentebe stuur van Zandvoort, de Kamer van Koop handel en de Middenstandscentrale, om een gezamenlijks actie te voeren om dezen weg als nog te krijgen. De voorzitter maakte melding van een gecombineerde vergadering van handelsver. V.V., Hotel- en Pensioenhoudersvereeniging en forensenver. inzake den treinenloop. Spr. besprak den toestand, zooals deze b.v. Zon dag j.l. was. Tal van dagjesmenschen, die zich om een uur of vijf naar het station be gaven moesten ervaren, dat na 3.39 geen trein ging voor 7.38. Dat dit een onhoud bare toestand is, werd door de vergadering ingezien en de heer de Leeuw stelde voor een actie te voeren door geheel Zandvoort en lijsten ter teekening te leggen waarop iedere ingezetene zou moeten teekenen. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. Vervolgens hield de heer van Binsbergen zijn voordracht. Met eenige hartelijke woorden dankte de heer Brckmeijer den heer van Binsbergen voor ziin voordracht. De heer Rinkel, voorzitter van de feest commissie ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der Z. H. V. deed eenige meededee- lingen van de werkzaamheden en het pro gramma. Er moet echter geld zijn. De leden wilden niet dat de kas er voor aangesproken zou worden, zoodat spreker voorstelde de deelneming op 2 g'dden oer persoon te stel len. Men is dan behoorlijk voor de kosten gedekt. Staande de vergadering werd reeds een flink aantal kaarten verkocht. De feest avond werd voorloonig bepaald op 12 April. Wiiziginging voorbehouden De heer Langeweg werd na loting, als leverancier aangewezen van een medaille dcor de Handelsvereeniging ter beschikking gesteld voor het as. zangcoucours. Bij de rondvraag vroeg niemand, het woord. Om 1.30 sloot de voorzitter de ver gadering. waarna men nog geruimen tijd gezellig bijeen bleef. Woningbouw. Bij beschikkingen van den minister van Arbeid, Handel en Nijver heid en van Financiën zijn aan deze ge mekte op de voorwaarde en bepalingen van de beschikking van de ministers van 14 Augustus 1924 aan deze gemeente voor schotten verleend van 7800 en 6600 ten einde de gemeente in staat te stellen onder waarborg van tweede hypotheek een gelijk bedrag te verstrekken aan de N. V. „de Ka- bouterjes" en de N. V. „Senicor" ten be hoeve van den bouw van resp. 13 en 11 ar beiderswoningen in Plan Noord. De heeren Druijf en Fraenkel hebben aan den raad voorgesteld een commissie te be noemen. die een onderzoek zal hebben in te stellen naar den aard en toestand der ar beiderswoningen in deze gemeente, ten einde na kennisname van het rapport te kunnen oordeelen, en over te gaan tot het afkeuren van de onbewoonbaar verklaarde woningen, waaruit dan voor det gemeente voorvloeit, ciat zij een desovereenkomstig aantal nieuv/e woningen bouwt. Straatbelasting. De door den raad vastgestelde vermindering tot, heffing van een straatbelasting ls bij Koninklijk besluit van 3 Februari 1928 no. 4 tot 1 Januari 1931 goedgekeurd. Aanbestedingen. De heer Druijf heeft den voorzitter van den Raad verzocht hem gelegenheid te geven om den Raad te inter- pelleeren inzake de vraag, of er bij eventu- eele aanbestedingen van gemeentewege ook bindende bepalingen in de bestekken opge nomen moeten worden ten behoeve van loon of arbeidsvoorwaarden der daarbij be trokken Zandvoortsehe werkkrachten. Badhuis. De heeren Fraenkel en Druiji stellen den raad voor de noodige maatre gelen te nemen, teneinde het bestaande ge meentelijke badhuis uit te breiden met 5 cellen voor stortbaden en 2 cellen voor kuipbaden. Gemeenteraad. Woensdag a.s. zal de raad dezer gemeente een openbare vergada- ring houden, des namiddags om 2 uur. De agenda luidt als volgt 1. Ingekomen stukken. 2. Voorschotten Alt. 101 L. O.-Wet aan Bijzondere Scholen. 3. Wijziging van het Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur. 4. Voorstel in zake het voorbijrijden van stilstaande trams. 5 Voorstel opheffing verplichting „Rechtshou- den" op de brug te Halfweg. 6. Verhuring- schuurtje op de overdekte speelplaats van de O. L. School te Houtrakpolder. 7. Voor stel omtrent het verzoek tot intrekking of verlaging van de Bedrijfsbelasting. 8. In diening bezwaarschrift in zake toepassing Dividend- en Tantièmebelasting. 9. Voorstel tot heffing van opcenten op de Vermogens belasting. 10. Wijziging tarief veergelden pontveer te Zuid-Schalkwijk. 11. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. ^.Voor stel tot het rooien van boomen bij de O. L. School te Halfweg. 13. Voorstel tot het verleenen van een gratificatie aan den ge meente-opzichter. 14. Aanvulling bouwver ordening'. 15. Aankoop van strookjes grond ir. de Haarlemmermeerstraat. 16. Wijziging begrooting 1928. 18. Voorstel tot het ver leenen van ontheffingen van Bedrijfsbelas ting. 18. Behandeling reclames en onthef fingen Hondenbelasting. 19. Vaststelling suppletoir kohier Hondenbelasting 1927. 20. Vaststelling kohier Hondenbelasting 1923. 21. Vaststelling kohier Bedrijfsbelasting 1928. Harmonie St. Jacobus De R. K. Har monie St. Jacobus, alhier, zal op Hemel vaartsdag op concours gaan te Utrecht. Dit concours is uitgeschreven door de Postharmonie aldaar. Uitgekomen zal worden in de 3e afd. Har monie, met als verplicht nummer- Mignon Overture, van J. r. v. d. Glas, en als vrij nummer Laurore d'un beau jour, van J. Martin. Het ligt in de bedoeling om op den 2den Paaschdag een uitvoering te geven, met me dewerking van het R. K. Dames-Tooneel- gezelschap van Spaarndam. Deze uitvoering dient tot bestrijding van de hooge kosten, welke zijn gemaakt door de reparatie aan het Hoogaltaar in de R. K. kerk te Haar- lemmerliede. Ook zal dien avond een buitengewoon aardig bedachte verloting plaats hebben. Een dringend beroep wordt dan ook gedaan op alle parochianen om dezen feestavond bij te wonen, om zoo de zware finantieele zor gen van den Zeereerw. Heer Pastoor te ver lichten. Ieder, die een prijs beschikbaar wil stel len kan deze bezorgen bij een der bestuur ders van de Harmonie. Reeds kwamen al eenige prijzen binnen. Gemeenteraad. Een openbare vergade ring van den raad der gemeente Haarlem- merliede en Spaarnwoude wordt gehouden Woensdag 7 Maart 1928, des namiddags 2 uur. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stuk ken; 2. Voorschotten art. 101 L. O. Wet aan Bijzondere Scholen; 3. wijziging van het Reglement voor het Burgerlijk Armbestuur; 4. Voorstel inzake het voorbijrijden van stil staande trams; 5. Voorstel opheffing ver plichting „Rechtshouden" op de brug te Halfweg; 6. Verhuring schuurtje op de over dekte speelplaats van de O. L. School te Houtrakpolder; 7. Voorstel omtrent een ver zoek tot intrekking of verlaging van de be drijfsbelasting. 8. Indiening bezwaarschrift in zake toepassing Dividend- en Tantième belasting. 9. Voorstel tot heffing van op centen op de vermogensbelasting. 10 Wijzi ging tarief veergelden pontveer Zuid-Schalk wijk. 11. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. 12. Voorstel tot het rooien van boomen bij de O. L. School te Halfweg. 13. Voorstel tot het verleenen van een grati ficatie aan den Gemeente-opzichter. 14. Aanvulling Bouwverordening. 15. Aankoop van strookjes grond in de Haarlemmermeer straat. 16. Wijziging begrooting 1928. 17 Voor stel tot het verleenen van ontheffingen van bedrijfsbelasting. 18. Behandeling reclames en ontheffingen hondenbelasting. 19. Vaststel ling suppletoir kohier hondenbelasting 1927. 20. Vaststelling kohier hondenbelasting 1928. 21 Vaststelling kohier bedrijfsbelasting 1928. Werk van de Reddingsbrigade. Dezer dagen berichtten we, dat een „dapper zusie" haar broertje, dat in de Delft was geraakt, na sprong, maar dat beiden spoedig in le vensgevaar verkeerden. Zij werden toen gered door een bewoner van de Julianalaan. Ach teraf vernamen we, dat dit de heer II. Oly was, nog slechts kort lid van de Bloemen- daalsche Reddingsbrigade. Woningbouwvereniging. Het bestuur van de coöp. Woningbouwvereniging voor gemeentepersoneel is thans als volgt samen gesteld G. J. van Als, voorzitter; W. J. Kars, se cretaris; G. Mulder, penningmeester; J. van Wamel, Technisch adviseur; G. J. Bronk- horst, 2e secretaris; G. J. Hissink, 2e pen ningmeester; J. van Dijkhuizen, commis saris. Secr. Koningstraat 6. Programma. D.S.S. I—T.Z.B. I, te 2 uur. T.Z.B. Ill—R.K.V.Z. IV, vriendschappelijk Sportpark 2.30 uur. Het eerste gaat een strijd tegemoet die als van ouds altijd een plezierige en spannende wedstrijd kan worden. Beide partijen geven altijd tegen elkaar hun beste spel. Zorg dat het morgen ook zoo is Boys, ik reken op min stens een gelijk spel. Het 3de dat aan mijn verwachting, vorige week zoo schitterend voldeed, gaat zijn vrijen Zondag benutten door een vriendschap- pelijken wedstrijd te spelen tegen de jonge Zwaluwen. Pleizierige wedstrijd, jongens. JOS. Programma voor Zondag Beker. V. V. H.Haarlem III RipperdaV. S. V. II Zandvoort II—Spaarnevogels H. F. C. IIIDamiate IA E. D. O. Ill—I. V. O. Bloemendaal IID.I.O. BennebroekHaarlem IV IB R. O. H. IIIHillegom Haarlem Vet.E. D. O. 2A Haarlem V—T. H. B. II Aurora IID. O. A. 2B St. vogels IV—H. F. C. V E. H. S. II—Haarlem VI V. S. V. Ill—E. G. K. op E. G. K.-terrein D. I. O. II—I. V. O. II 2C R. C. H. VI—E. D. O. V Hillegom II—H. F. C. VI 2D Hillinen II—Schoten III Junioren: HaarlemZandvoort E. D. O. a—R. C. H. ZeemeeuwenHillegom D. I. O.Bloemendaal 3A Halfweg IISpaarndam I. V. O. Ill—Eennebroek II D. S. K.—Kinheim IV SB V. O. G. II—Kinheim II D. W. O. IIIBennebroek III Stormveld IIHillegom III 3C: Kinheim III—E. H. S. III V. S. V. IV—E. D. O. VI 3D H. F. C. VII—R. C. H. VI E. D. O. VII—D. O. A. II SE Schoten IVZeemeeuwen R. C. H. VIII—Zandvoort IV Bloemendaal IVAurora ITI 3F Swastika IIRipperda II Hillinen IIIDamiate II Den groote prestatie van het H. V. B.- elftaL 22 doelpunten in 2 wedstrijden. De Kwart-finale van den Beker. De strijd cm de eerste plaats in A. nadert het einde. Het was een goed stukje werk. dat het H. V. B.-elftal in den wedstrijd tegen Bloe mendaal leverde. Natuurlijk vielen er nog veel bemerkingen op het spel te maken, maar daar staat tegenover dat er ook heel veel te prijzen is. Daar heb je b.v. de ver dediging; daar is het sterkste gedeelte van het elftal en de voorhoede, die er tegenover komt, zal voor een lastige taak gesteld wor den. Als de rechtshalf de Vries op z'n nieuwe plaats ingespeeld raakt, zal het uiterst moeilijk blijken, om Kuijper te pas- seeren. Was de voorhoede ook van die kwa liteit, dan Maar laat ik daar niet op doorgaan. De eerlijkheid gebiedt ons om te erkennen, dat het met onze stormlinie niet zoo goed gesteld is. Wel werd er een enkelen keer aar dig gecombineerd, maar het noodige enthou siasme ontbrak. Waarschijnlijk ljjwam dat, doordat de Bloamendaal-verdediging heel sterk was. De rechterwang was het minste deel van de voorhoede. Tuinman was te langzaam. Als hij een bal had, gaf hij dezen meestal meteen met een fermen trap over. Beter zou het geweest zijn, als hij den bal eerst zelf snel opbracht, om beter op het uiterste nip pertje over te geven. Dat heeft tot voor deel, dat 'het plaatsen zuiverder geschiedt, terwijl de speler, die den bal het laatst speelt, meteen in den aanval is. Juist Tuin man lijdt aan het euvel, dat hij nooit voor het doel van de tegenpartij te vinden is. De rechtsbuiten Warlé kon niet den in druk bevestigen, die tijdens den proefwed- strijd van hem uitging. Indien hij Zondag niet een off-day heeft gehad, geloof ik, dat hij spoedig vervangen zal worden. Alleen de links-uiterst Stormenzand speelde een goe den wedstrijd. Moolenaar en vooral Kruijff bleven beneden de gestelde verwachtingen. Toch lijkt het mij verstandig, nog eens in dezelfde opstelling een oefenwedstrijd te spelen. Voor de competitie was niets be langrijks. Toch was er bij de 2 gespeelde wedstrijden nog één met een zeer abnorma- len uitslag. V. V. H. zag kans de Haarlem- sche Veteranen op eigen veld met 81 in de pan te hakken. Wel een productieve, bui van Jaap de Groot c.s. Ook bij de match H.F.C. 3—Schoten 2a is moeilijk te spreken van een normalen uitslag, 150 is een score, die een enkelen keer in een adspiranten-af- deeling voorkomt, maar die in de 1ste klas van den H. V. B. zeldzaam is. Het Programma voor Zondag. Voor 'Zondag staat een belangrijk en aan trekkelijk programma vastgesteld. In de eer ste plaats wordt de kwartfinale van den Beker gespeeld. Van de 8 elftallen, die nog in den strijd zijn, behooren er 6 tot de hoogste afdeeling. Spaarnevogels speelt in de 2de klas, terwijl Damiate juist den vorigen Zondag beslag heeft gelegd op 't Kampioen schap van één der derde-klas-afdeelingen. Deze kampioenen trekken naar de Span jaardslaan, waar H. F. C. 3 als gastheer fungeert. Ofschoon ik de kracht van het roemruchte Damiate niet wil onderschatten, geloof ik toch niet dat H.F.C. 3 moeite zal hebben om zich bij de laatste vier overblij vende elftallen te plaatsen. Spaarnevogels gaat naar Zandvoort 2 en hier geef ik den bezoekers zelfs een heel goede kans. Zand voort 2 is echter een eerste cup-fighter en zal z'n uiterste best doen zich in de volgen de rondte te .plaatsen. Ripperda ontvangt V.S.V. 2. Het zal hier geweldig spannen, want de partijen ontloopen elkaar niet veel in kracht. De eerste overwinning van Rip perda in de eerste klas was op het toen- maal ongeslagen V.S.V. 2. De return-match eindigde onbeslist. Ook in den Bekerwed strijd kon het wel eens op verlenging en loten aankomen. De Bekerwedstrijd V.V.H. Haarlem 3 zal op een volgenden Zondag ge speeld worden. Voor de Competitie staan 5 eerste-klas wedstrijden vastgesteld n.l. 3 in A en 2 in B. De laatste zijn natuurlijk van weinig be lang. R.C.H. 3 ontvangt Hillegom en zal al licht beide punten behouden. De Haarlem- Vet. krijgen bezoek van E.D.O. 4. Na de zware nederlaag van 1.1. Zondag kon het nu wel weer eens op een overwinning uitloopen. In afdeeling A is Bloemendaal 2D.I.O. van het allerhoogst belang voor de bezetting van de bovenste plaats. Wil Bloemendaal 2 nog een kans behouden, dan dient er abso luut gewonnen te worden. Bij een gelijk spel zijn de witten niet gebaat. Winnen Jan sen c.s dan is 't puntenverschil met D.I.O. tot 2 gereduceerd, zoodat er dan weer volop spanning zal zijn. Toch geloof ik niet, dat D.I.O. een punt zal verspelen, ook I.V.O. heeft nog een héél klein kansje, zoodat de geblokten verstandig zouden doen van E.D.O. 3 te winnen. Of 't gaan zal. Ik be twijfel hét ten sterkste. Bennebroek Haarlem 4 is alleen van belang voor de roodbroeken. Nog steeds verkeeren zij in de gradatie-gevaar. Dat van der Schaas op Bennebroek één puntje zal weten te ver overen is lang niet onmogelijk. Voor de dui delijkheid laat ik hier den voiledigen stand van afdeeling A volgen. D.I.O. 14 9 2 3 39—31 20 Ripperda 17 10 2 5 61—51 22 Bloemendaal 2 14 8 2 5 38—27 16 V.S.V. 16 8 2 6 40—30 18 I.V.O. 14 7 1 6 59—46 15 Bennebroek 16 7 1 8 39—45 15 E.D.O. 3 15 6 2 7 40—42 14 Haarlem 4 15 5 1 9 38-47 11 Schoten 2 17 5 3 9 37—38 13 Zandvoort 2*) 14 4 0 10 27—40 6 Zandvoort 2 heeft 2 strafpunten. „D." De vlieger Koennecke heeft gisteren zijn tocht definitief opgegeven. De redenen hier voor zijn, dat hij nog steeds in Indië aan malaria lijdt en onmogelijk nieuwe onder deden voor zijn vliegtuig kan krijgen. Met zijn mechanicien heeft hij zich ingescheept op het s.s. „Rabenfeld" dat naar Duitsch- land terugkeert. Het vliegtuig blijft onder .ingelsche bewaking te Calcutta achter. Redactie zich niet aansprakelijk. Voor den inhoud van deze rubriek stelt de R.K.V.V. „VOLENDAM'. Volendam, 28 Febr. 1928 Is T.Y.B.B. dan zoo sportief? Volendam had drie wedstrijden gespeeld waarvan een tegen T.Y.B.B., welken wed- jiiijd T.Y.B.B. verloor met 120. Na dier edstrijd werd Volendam beboet met 5 oor een ongerechtigden speler. De vereeni- ging was zichzelf bewust, dat er geen ge- :.noei in mogelijk was en onderzocht de zaak. elke zich als volgt had afgespeeld. De toen '11 functie zijnden secretaris en het geheele .-estuur had vergeten I. Tol op te geven als 1 van den Bcnd. Hoe dat op zich zelf ook j. het was vergeten. Dat het geen opzette- jk verzuim was, blijkt hieruit, dat I. Tol, je meespeelde, wel op de wedstrijdformu- óeren voorkwam en ook op de elftalopgaaf. ot zoover dus het verloop. Nu komt T.Y.B.B. in den kring en leesl .at. Wel die is zoo sportief en vraagt di- .cct den wedstrijd over te spelen, wat Vo- andam niet alleen de 120 kost, maar ook 20 reisgeld, want de wedstrijd moet te Haarlem worden overgespeeld, (alhoewel we nog zoover niet zijn). T.Y.B.B. had den wedstrijd verloren. I.Tol, die al jaren te Volendam speelt en nog nooit voor een andere vereeniging in 't veld is geweest (thans is hij in 't klooster te Langenberg) en meermalen tegen T.Y.B.B gespeeld had, was vergeten op te geven en daarom had T.Y.B.B. dus het recht om de 120 te niet te doen. Oordeel zelf, maar zoo men doet, men ook ontmoet: KNOK. Naschrift De geachte inzender ver gist zich wanneer hij T. Y. B .B. in verband met het bovenstaande van onsportiviteit be ticht. In de reglementen is duidelijk vermeld, dat de vereeniging welke een niet gerechtigd speler laat uitkomen, zal worden beboet en dat de tegenpartij recht heeft overspelen van een wedstrijd te verkrijgen op haar ter rein. Niet alleen T. Y. B. B„ doch elke vereeni ging en ook Volendam zou van die bepaling gebruik maken indien zij er beter van kon worden. Dat Volendam ter goeder trouw was en slechts in een klein foutje de ongerechtig heid van Tol school is heel beroerd voor deze vereeniging, doch doet aan het feit niets af. Evenais dc R. IC. F. er niet aan zal denken om de boete niet op te leggen, zou T.Y.B.B. wel zeer onverstandig zijn geweest, wanneer zij niet, volkomen reglementair, overspelen had aangevraagd. De geachte inzender zal het trouwens wel met ons eens zijn, dat de reglementen er zijn om nageleefd te worden. Alleen dus wanneer de R. K. F. de boete zou intrekken kwam hiermede ook de overgespeelde wedstrijd te vervallen. In het geval waarin T. Y. B. B. werd be nadeeld, hielden de tegenstanders zich niet aan een afspraak en profiteerden zij van het feit, dat iets wat voor den wedstrijd duide lijk was overeengekomen niet op schrift werd gesteld. En wie staat er op het voetbalveld direct met pen en inkt gereed? SPORTRED. N. H. CRT. R. K. Coöperatieve Tuinders vereeniging „Kennemerland". Prijsnoteering van 2 Maart. Spinazie 1.401.90 r«r kl. kist; Boerekool 0.6—1.15 per kist; Andijvie 2— 2.40 per kist; Rabarber 1540 ct. per bos; Roode Kool 1315 per 100; Gele kool 10 —32 per 100; Witte kool 15—25 per 100; Aardappelen 8—11 ct. pr K.G.; Uien 79 ct. per K. G.;,Peen 2^—6 per K.G.; Appelen (Present) 30—38 ct. per K.G.; Witlof 1 20 —24 ct. per K.G.; Witlof 2 14—18 ct. per K. G.; Bieten 10 ct. per K. G.; Spruiten 40— 50 ct. per IC. G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 8