Hamscliidt sKIaje !Ü).V. CHEQUE.K0ERSEN Wat-gesftü voldoening? TJEN SJIEN RINGERS Gevraagd Nette Meisjes tennissen; tïThuur Kamer van Koophandel K. GROUSTRA Ver. Tandheelkundige Praktijken KENNEMERPLEIN 5 m, xw' {preek uit: ASSCHEPOETSTER St. Bavo Smedestraat .Het graf van den onbek, soldaat" Henri Dekking LEDEN-CONCERT „Door Eendr. Sterk" FAILLISSEMENT NET MEISJE Koor Vraaj-en Aanbod ADVERTENTIËN Flinke WERKSTER FLINK MEISJE NET R. K. MEISJE NET MEISJE DIENSTBODE HUISHOUDSTER NET MEISJE NET MEISJE GEVRAAGD G. B. A. HENSEN NET MEISJE Flink Dagmeisje BËDDENMAKERIj' flinke Naaister R.-K. DAGMEISJE GEVRAAGD R.-K. Boerenknecht UITVOERDER GARAGE TE KOOP TE KOOP KLEVERPARK HEERENHUIS TE HUUR TE KOOP Salon Pathéfoon Geldbelegging. TE KOOP TE KOOP PAKHUIS TE HUUR DE R00MSCHE BOERIN Bespreking van de Haarlemsche haventarieven. D. E. BILJARTEN. Massakamp S.Benoorden 't IJ RECHTSZAKEN. Valsche aangifte en valschheid in geschrifte Doodelijke mishandeling te Eindhoven RADIO-NIEUWS. Het Wera-fonds-Veder riet ongeluk, van de F ar manGoliath op de lijn ParijsLonden j INGEZONDEN Het tragisch einde van Kinkead OE SPAARNEBANK Haarlem^ Amsterdam Uwe goederen (e (alen behandelen door "tandarts JB HERPLAATSING W. MISSTELLING N.V. de Haarlemsche Hypotheekbank. tegen hoog loon, bij N.V. „De Vereenigde Blikf abrieken' Krommenie Om het vocht zooveel mogelyk te verwyderen, wordt de be roemde Fransche Cadum-zeep, vóór den verkoop maanden lang gedroogd. Daardoor duurt zy tweemaal zoo lang, als eenige andere zeep. U. S. Import House, Amsterdam. Importeur voor Nederland en Koloniën. halfwas Houtdraaier aank. Rijwielhersteller Jitgave v. d. N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD" Haarlem. De Kamer van Koophandel en Fabrieken "por Haarlem en Omstreken, vergaderde ,'isterenavond in haar gebouw aan het Nassau- >lein. De voorzitter, de heer E. H. Krelage, sprak 'n Zijn openingswoord een gelukwensch tot jjen heer J. F. Klercq, die onlangs te IJmui- ien zijn zilveren jubileum vierde, als leider ran de Visscherij-exploitatie Mij. Aan de orde wa en verschilhnde ingeko- öien stukken, die voor kennisgeving werden aangenomen. Onder de mededeelingen bevond zich het rapport inzake de afzonderlijke expeditie van expresse-brieven. Naar aanleiding van een door den heer Beijnes gestelde vraag, heeft het Bureau der Kamer een onderzoeking ingesteld, omtrent de mogelijkheid van afzonderlijke expeditie van expresse-brieven, waartoe speciaal voor dat doel bestemde bussen in de stad en haar omgeving geplaatst zouden moeten worden. Naar aanleiding van dit onderzoek, meent het Bureau der Kamer in overweging te moeten geven, zich terzake niet te wenden tot het Hoofdbestuur der P. T. T. omdat ten eerste het aantal bestaande brievenbus sen te Haarlem ruim voldoende geacht moet Worden ten tweede het plaatsen van spe ciale brievenbussen voor expresse-bestellin gen alleen eenig nut zou kunnen hebben, indien een zeer groot aantal bussen geplaatst Werd ten derde, de bestaande personeel- formatie n et voldoende is cm deze nieuwe bussen ook nog te doen lichten ten vierde de kosten hieraan verbonden, niet in over- eenstemr(rig zouden zijn met de belangen, welke daarmed; gediend zouden zijn. Van de Vereeniging voor de Haarlemsche Geld- en Effectenhandel, is naar aanleiding van een opmerking der Kamer bericht inge komen, dat voortaan in elk geval op Oude jaarsdag, de kantoren van leden der Ver eeniging een gedeelte van den dag geopend Zullen blijven. Goedgekeurd werd het concept adres van het Bureau der Kamer aan de directie der N. S., inzake de treinverbinding met Zand- voort, dat wij elders in dit nummer plaatsen. Bij de rondvraag bedank-e de heer J. F. Klercq voor de waardeerende woorden tot hem door den voorzitter gesproken, en bracht daarbij vooral dank aan de K. v. K. en aan de aanwezige vertegenwoordigers van het visscherij- en bankbedrijf, voor de verleende onmisbare medewerking. De heer Meijer vroeg of het Bureau der Kamer geen stappen kon doen, om te bewer ken, dat het telefoonkantoor te Beverwijk ook 's avonds na 9 uur geopend is. Vervolgens was het woord aan den heer T. P. Keijzer, secretaris der Schippersver- eeniging „Schuttevaer" te Amsterdam, die een inleiding hield over de havenlasten te Haarlem, nadat de voorzitter had gememo reerd daf de Kamer vroeger reeds stappen had gedaan om te komen tot verlaging der haventarieven te Haarlem. Eerlang zal de zaak weer door den ge meenteraad behandeld worden. De heer Keijzer merkte op, dat „Schut tevaer" geen vereeniging is van uitsluitend schippers, doch ook vele belangstellende leden telt, die er zijdelings bij betrokken zijn. Tot zijn onderwerp komend, zegt spr. dat Haarlem als haven voor de binnenscheep vaart berucht is. Een verschil in havengeld van 3 V2 cent per ton tusschen Haarlem en de Overtoom, moet voor de eerste plaats een vaart-werenden invloed hebben. Vroeger liep de meest bevaren weg van Noord naar Zuid, over Spaarndam en Haarlem, thans is de weg bij jonge schippers bijna niet meer bekend, een gevolg van de hooge havengelden. Spr. toonde nader aan, dat de tonnenmaat van de schepen die Spaarndam passeeren, steeds verminderd is. Andere fac toren echter, werkten hiertoe ook mede, o.a. afsluiting Van het Y. Doorgaand scheepvaartverkeer is voor Haarlem van groot belang. De havens aan de Zuiderzee, doen alle moeite om het scheep vaartverkeer tot zich te trekken, en Spaarn dam, dat tot Haarlem behoort, kan met deze havens gelijk gesteld worden. Reikhalzend ziet iedere schipper uit naar de verruiming der Overtcomsluis te Amster dam, terwijl in dit verband niet dikwijls er aan wordt gedacht, dat men via Spaarndam, ook van Noord naar Zu d kan kernen. „Schut tevaer" acht de geldende regeling in Haarlem de meest onbillijke van Nederland. Verbete ring hierin is niet uitsluitend het belang der schippers, maar ook van de scheepvaart, d.i. van hen, die bij de scheepvaart betrokken zijn industrieelen en handeldrijvenden. Dat zou bijv. blijken, indien de Haarlemsche bruggen vast waren. Binnen korten tijd zou den dan de vooraanstaande burgers van Haarlem er op aandringen, om de bruggen beweegbaar te maken, terwille van de scheep vaart. Laat Haarlem zorgen dat het Spaarne niet van de lijst der primaire waterwegen wordt geschrapt. De bezwaren der betrokkenen richten zich vooral tegen de hooge doorvaartgelden. De Z.g. wilde vaartschipper maakt bovendien te Haarlem een zeer geringe kans voor een retourvracht. Spr. maakte een vergelijking tusschen de haven-doorvaart- en bruggelden v. verschil lende plaatsen. Daaruit bleek, dat Haarlem hoog aan de spits staat. Terwijl Amsterdam de rechten verlaagde of afschafte, om te voor komen, dat werkgelegenheid buiten de stad werd verplaatst, ging Haarlem de rechten ver hoeden. „Schuttevaer" voert strijd voor tolvrije waterwegen, waarbij in het oog moet wor den gehouden, dat dit in het belang der scheepvaart is, die de dienaresse van handel, industrie en landbouw is, de voornaamste bronnen van welvaart voor Nederland. Het gaat niet om de scheepvaart, maar om alles en allen, die er prijs op stellen, aan groot-scheepvaarts-water te liggen. Haarlem houdt voor een nijver gebied, den voet op de klem, zooals schippers zeggen. Bij de gedachtenwisseling, die op de rede van den heer Keijzer volgde, merkte de heer Kramer havenmeester van Haarlem, op, dat de cijfers der statistieken door den inleider genoemd, eenigszins geflatteerd zijn. De financieele uitkomsten zijn vcor Haarlem niet ongunstig. Spr. geeft toe, dat de Haar lemsche rechten hoog zijn en dat verlaging de vaart door Haarlem, vermeerderen zal, en betoogt dat er andere oorzaken dan hooge haventarieven waren, dat de mest- vaart van Haarlem verplaatst werd. Als het tarief tot 2\U cent verlaagd wordt, moet de tonnenmaat der schepen met 140 toenemen, zullen de inkomsten voor Haar lem gelijk blijven. De heer Meyes betoogt dat nu nog de meest economische weg voor de mestvaart het Spaarne is. Sinds Spaarndam bij Haar lem behoort, de zakenmenschen hier terug gang hebben ondervonden door de hooge haventarieven. De heer v. Hardenbroek zegt, dat men voor het vervoer per water van Hillego m naar IJmuiden, Beverwijk etc., liever den grooten omweg over Amsterdam kiest, dan de hooge rechten in Haarlem. Spr. merkt cp, dat Haarlem niets tegenover de hooge rechten steltna de annexatie heeft het slechts de sluizen van Spaarndam te cn der- houden. De politiek van Haarlem in deze, noemt spr. verkeerd en kortzichtig. Bij de schippers is Haarlem met een zwarte kool aangeschreven. De heer Burgersdijk noemt het van groot belang, dat Haarlem ligt aan groot-scheep- vaart-water, maar noemt het onjuist, dat dit de oude weg van het Spaarne moet zijn. Spr. lanceert weder de gedachte die hij geuit heeft in de bekènde enquete van ons blad, over de toekomst van Groot-Haarlem, n.l. een waterweg buiten de stad (Mooie NelHaar- lemmerliede, Ringvaart), zooals men tegen woordig het doorgaand verkeer steeds bui ten de plaatsen wil leiden. De heer v. Liemt wijst óp dé hinderpalen, de spoorbrug en Liedebrug over den Rijks straatweg, voor dezen waterweg. De heer Burgersdijk zegt, dat op deze plaatsen hooge bruggen zouden gemaakt moeten worden. De uitvoering dezer plannen lijkt den heer v. Liemt totaal onmogelijk door de hooge kosten, vooral met het oog op de thans in uitvoering zijnde verbetering van den rijks' straatweg HaarlemAmsterdam. De heer Keijzer beantwoordde de sprekers en wijst erop, dat Haarlem in deze veel te verliezen heeft. Het ligt in het dichtst be volkte deel van Holland, en aan een primai- ren waterweg van Noord naar Zuid. Want de Overtoomsluis te Amsterdam, willen de schippers graag vermijden, omdat men in Amsterdam bijna een dag verliest. De voorzitter wees er in zijn dankwoord op dat de Kamer geheel aan de zijde van den inleider stond. Indien de wethouder van financiën, die was uitgenoodigd, aanwezig was geweest, zou men echter een ander geluid hebben gehoord. Als practisch resultaat zullen rede en debat in het Maandschrift der Kamer worden opge nomen en aan de gemeenteraadsleden wor den toegezonden. Een nieuw adres acht de voorzitter onnoodig, daar reeds een gemoti veerd adres aan den gemeentraad is gezon den. Daarna werd de openbare vergadering gesioten. Dinsdagavond speelden bovengenoemde vereenigingen de eerste partyen hun massa kamp. Na een geanimeerde strijd bleven ue gasten met 16 car. in de meerderheid. Over enkele matches nog het volgende: Van 't Kout (Ben. het IJ die C. Keyzer verving, liep tegen de Poeljaeger hard van stapel en scoorde in 8 brt. niet minder dan 92 car., n.l. 0, 0, 23, 5, 28, 2, 10 en 24 car. Nadat de Foeljaeger met series van 14, 38 en 33 flink ingeloopen was, maakte hij eenige slechte beurten, waardoor v. Kout met een fraaie 42 aanmerkelijk uitliep. Tegen het einde kwam de D. E. S.'er opzetten, doch v. 't Kout won met 250 tegen 227 punt. De heeren Wickenhagen (Ben. 't IJ.) en Miems (D.E.S.) speelden en fraaie, spannen de match. De Amsterdammer had met een goede 27 een voorsprong genomen, welke Mienis met series van 18, 11, 16 en 11 weder teniet deed. Na eenige sterke brt. aan beide zijden, had de Haarlemmer met 12 en 17 car. de match bijna gewonnen, doch zijn partner maakte met een fraaie eindserie van 30 de 175 vol. Brauckman (D.E.M.) moest in v. Gestel (Ben. 't IJ.) zijn meerdere erkennen. Na een gelijk opgaand begin, waarin v. Gestel o.m. een uitstekende 43 scoorde kon de D.E.S.'er het tempo niet volhouden en verloor ten slotte met 175 tegen 122 car. Voor de 2 laatste parttien zie men de on derstaande volledige uitslag: Ben. *t IJ. D.E.S. 1. J. van Kout 250—de Poeljaeger 227. 2. Wickenhagen 175P.Mienis 167. 3. v. Gestel 175—Brauckman 122. 4. P. Brunn 71—J. v. Schie 100. 5. Ph. Polak 61—Tuninga 100. Totaal 733 en 716. Hedenavond worden de wedstrijden voort gezet in Hotel Ress. „Hof van Holland" a.d. Gr. Markt. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogenbosch stond terecht zekere F. M., geboren te Em- men, wachtmeester-titulair, thans gedeti neerd in het Huis van Bewaring. Den verd. was ten laste gelegd, dat hij op den 2den Januari 1928 te Beiden aangifte heeft gedaan, dat uit een kast op de kamer der kazerne, waarin hij gelegerd was, een som gelds van ongeveer 300 was gestolen, terwijl Hij wist, dat dit feit niet was ge pleegd. In de tweede plaats werd hem ten laste gelegd, dat} hy in de maand November van ..het vorige Jaar, in zijn functie van menage meester in het kwitantieboekje heeft ge knoeid; daarbij had hij het doen voorkomen, alsof betalingen, welke hy aan leveranciers Sioest doen, reeds waren voldaan, terwijl ?ulks toch niet was geschied. :y De eisch van den aud.mil. luidde vier maanden gevangenisstraf met verlaging van rang. De verdediger, Mr. Dr. van Leeuwen te Den Bosch pleitte voorwaardelijke veroor deeling, mede op grond, dat de gelegenheid tot fraude zeer gemakkeiyk was, vermits tegen voorschrift in, in 3 4 maanden geen controle was uitgeoefend. i,!Uitspraak van den Krijgsraad conform, dóch voorwaardelijk en met verlaging van rang. Het Bossche Gerechtshof veroordeelde J. C. Z., 22 jaar, arbeider te Eindhoven, ter zake van mishandeling met doodeiyken af loop op J. v. d. Wal te Eindhoven, conform den eisch tot 1 jaar gevangenisstraf. De rechtbank had hem veroordeeld tot 8 maan den. Door den heer Anthony Veder, oud-voor zitter, thans eere-voorzitter van de Neder- landsche Vereeniging voor Radiotelegrafie, is, zooals wij vroeger reeds meldden, in het leven geroepen het Wetenschappelijk Radio- Fonds Veder, bij afkorting: Wera-Fonds Veder. De stichting heeft uitfluitend ten doel de bevordering van de ontwikkeling van de we tenschap en techniek op het gebied van ra diotelegrafie, radio-telefonie en radio-tele visie en alle zoodanige wetenschappen en technieken, welke in de toekomst uit of naast deze bovengenoemde wetenschappen en technieken mochten voortkomen of ont staan. Zij tracht dit doel te bereiken. a. door jaarlijks uit de rente van het stichtingskapitaal, hierna te noemen, één of m.eer prijzen uit te reiken aan dien man of vrouw, door geboorte tot de Nederlandsche nationaliteit behoorende, die in het jaar, waarover de prijs uitgereikt wordt, naar oor deel van het stichtingsbestuur, door een uit vinding of werkwijze en in het algemeen door werkzaamheid op het in de eerste zin snede van dit artikel omschreven gebied, het meeste bijgedragen heeft tot de bereiking van het gemelde doel der stichting: b. door uit de rente van het stichtings kapitaal gedurende korten termijn gelde- lij ken steun te verleenen aan daarvoor naar het oordeel van het stichtingsbestuur in aan merking komende mannen of vrouwen, door geboorte tot de Nederlandsche nationaliteit behoorende, die, zich bezighoudende met een onderzoek of proefneming van weten- schappelijken aard of van voor de praktijk belangrijk karakter op het in de eerste zin snede van dit artikel omschreven gebied, dit onderzoek of die proefneming niet kunnen voortzetten, omdat hun de vereischte gelden voor de voorziening in hun onderhoud ge durende den tijd, welken zij no^ban het on derzoek of de proefneming moeten beste den, cm resultaat te bereiken, ontbreken. Uitdrukkelijk wordt bepaald, dat van zoo- danigen geldelijken steun alleen sprake zal ktinnen zijn, indien het onderzoek of de proefneming zich in zoodanigen staat van voorbereiding bevinden, dat op grond van de schriftelijke verklaring van één of meer door het stichtingsbestuur aan te wijzen des kundigen, redelijkerwijze kan worden ver-, wacht, dat het ondernomen onderzoek of de in gang zijnde proeven in den loop van den bovengenoemden termijn tot een voor de wetenschap of de praktijk belangrijk resul taat zullen kunnen leiden. Als fonds der stichting wordt door den heer Veder afgezonderd een bedrag van hon derd duizend gulden, welke ten name van de stichting gedeponeerd worden bij de fa. A. van Hoboken en Co. te Rotterdam. Zooals wij reeds meldden, is Zondagmor gen een groot Farman-Goliath-vüegtuig van de Fransche ParijsLonden lyn in het Ka-; naai gestort; de bestuurder Schmutz en de navigateur Terrade, vonden den dood. Het ongeluk had plaats 5 myi buiten de kust van Kaap Grinez, en moet geweten worden aan hst stoppen van een der motoren. Mede door den sneeuwstorm die woedde, schijnt het: vliegtuig geen hoogte te hebben kunnen; houden, en toen met volle snelheid in zee te zijn gevlogen. Dat het vliegtuig met groote snelheid het water geraakt heeft, is geble ken uit het feit, dat de Farman geheel ver-| nield was, en de beide vliegers door de ter. hulp gesnelde boot de „Maid of Orleans", dood werden opgehaald. De bestuurder Schmutz mist de beide beenen, terwijl ook] de navigator ernstig verminkt was. Kort na het vertrek van St. Inglevert, waar een tus-j Ook in de woningen is dit merkbaar, de schenlanding was uitgevoerd, werd van het Voor den inhoud van deze rubriek stelt de Redactie zich niet aansprakelijk. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN De winter is voorbij, de boomen botten uit, de crocusjes en sneeuwvlokjes komen nieuwsgierig te voorschijn de vogels kwee- len hun hoogste lied het zonnetje schijnt zoo heerlijk alles jubelt en juichtde lente is in aantocht 1 huismoeders beginnen aan de schoonmaak, de zomergarderobe wordt voor den dag ge kaald, nagezien en aangevuld de tuinen worden door den tuinman onder handen rencmen, kortom, alles voorspelt u een heer- ijken tijd. Hoe gelukkig voelt gij u, gij, die dit alles weer in orde kunt doen maken, gij, die niet bezorgd behoeft te zijn voor den dag van morgen De dag van morgen 1 Voor hoe talloos velen is de dag van morgen een schrik beeld, een dreiging, een spookgestalte, waar voor ze terugdeinzen de kleeren zijn oud en versleten, met de korte en donkere winter dagen ging het nog, maar nu het voorjaar daar is, kunnen ze niet meer gedragen worden en geld voor iets nieuws is er niet. Immers ook de huur moet aangezuiverd worden, ook met de belasting is men ten achter. Het zonnetje moge buiten heerlijk schij nen, binnen vele woningen onzer armen is liet nog o zoo donker. Weldadigheid naar Vermogen wil trachten den last, den drukkenden last van zooveel hulpbehoevenden te verlichten. Weldadigheid naar Vermogen wil in hui zen, waar 't er zoo heel, heel somber vaak uitziet, de hoop op een betere toekomst weer doen herleven. Weldadigheid naar Vermogen wil brengen voedsel, kleeding, dekking. Weldadigheid naar Vermogen wil door zijn arbeid voorkomen, dat de groote mate- rieële nood het verlangen naar verheffing, naar 't bezit van hooger goederen doodt. Weldadigheid naar Vermogen wil een schooneren dageraad voor velen doen aan lichten. Gij allen, die het goed hebt, helpt ons den last van anderen dragen. Wordt lid van Weldadigheid naar Ver mogen, de Vereeniging die hierbij te werk gaat met volkomen eerbiediging van de staat kundige en godsdienstige gevoelens van hen, tot wie zij haar bemoeiingen uitstrekt en haar hulp verleent zonder onderscheid van ge zindte. De heer Goeting, de welbekende Leeraar in Lichamelijke Opvoeding, die reeds zoo menigmaal blijk van zijn weldadigheidszin gegeven heeft, wil ook dit jaar ons weer hel pen door het geven van een Gymnastiek- uitvcering in de Gem. Concertzaal op 31 Maart a.s. met de leerlingen der Nutskweekschool Schoolvereeniging Aerdenhout, en de Keurturners van den Kennemer Turnkring. Wanneer dan dezer dagen u een lijst daar voor wordt aangeboden, koopt dan één of meer kaarten of geeft een gift dan toch werkt ge mede, dat het lentezonnetje niet alleen buiten schijnt, maar dat ook daar binnen in de huizen en harten onzer arme broeders en usters een straaltje valt van Gods heerlijk zicht. Het ïyk van den verongelukten Engel- schen vlieger Kinkead kon gistermiddag nog geborgen worden. Ook het vliegtuig, dat in twee stukken was gebroken, werd aan land gebracht. vliegtuig nog een S. O. S.-sein opgevangen, j meldende, dat men motor-averU had. Nader meldt het „Hbld" nog, dat het toe- stel van Parijs vertrok bijna vol met pas sagiers. Bij Kaap Gris-Nez gekomen, bleek' het weer boven het Kanaal zoo slecht, dat de vlieger het voorzichtiger vond zijn pas-) sagiers te St. Inglevert aan wal te zetten,! zoodat zy den tocht met de Kanaal-boot kon- i den voortzetten. Om halftwaalf oordeelde hij j de weersgesteldheid gunstig genoeg, om al- i leen met zijn navigator de -reis. naar Enge-; land te vervolgen. Dit gebeurde, aangezien er voor den volgenden dag een toestel be- j schikbaar moest zijn om van Londen naar Parijs te vliegen. Het S.O.S.-sein werd te Croydon opgevan gen, toen juist een vliegtuig van Imperial j Airways, bestuurd door capt. Horsey, gereed stond om naar Parijs te vertrekken. Capt. Horsey startte oogenblikkelijk. Hij deelde o. m. het volgende mede; „Gewooniyk steek ik het Kanaal over van Folkestone naar Boulogne, maar daar ik wist dat Schmutz van Gris-Nez was vertrokken, koerste ik daarheen. Boven Kent was het weer zeer slecht, maar bij het Kanaal geko men, was de lucht helder en de zee kalm. Halverwege zag ik het wrak van de „Goliath" liggen en een boot in de nabijheid. Op tien voet hoogte vloog ik in groote cirkels rond, we keken scherp uit of we nog levende we zens konden ontdekken, maar zagen niets. Het vliegtuig was totaal vernield. Ik be- Treep al direct, dat er niet de minste kans bestond, dat de bemanning in leven zou zijn gebleven. Ik gaf Croydon van rrujn bevindin gen bericht en vervolgde mijn weg naar Parys." De vlieger Schmutz was geboren in 1889 te Parijs, gehuwd, en vader van een kind. Hij was in Augustus 1927 bij de Air Union j in dienst gekomen. Terrade, méchanicien en gebrevetteerd navigateur, was geboren in 1898. De lijken zullen van Lympne in Enge land per vliegtuig naar Parijs worden ver- - voerd. MEDEGEDEELD DOOR WOENSDAG 14 MAART. Bieden Laten 59.35 59.50 Parys 9.70 9.85 Brussel 34.60 34.75 12.12 12.131 47.75 47.90 Rome 13.10 13.25 41.70 41.85 34.85 35.05 New-York (cable' 2.48 2.491 7.30 7.45 27.— 27.10 Kopenhagen 66.50 66.65 66.10 66.25 66.60 66.75 tot Maandag 19 Maart AFWEZIG. Waarnemers: Tandartsen A. HAIJE en D. A. C. VAN DEN HOORN. voor KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDSTARIEVEN. Spreekuur 's morgens van 911. Ook avond-spreekuur, doch alleen na voor afgaande afspraak. Een haariijksz Bonbon mat aan- Chirvzaschev vulling van ovg&noene. cn piKante. smaaK. lab bijzonderj van Ld" op dan naam. KOMT ZONDAG 18 MAART HALF DRIE IN van PAUL RAYNAL, voor te dragen door op VRIJDAG 16 MAART a.s., 's-av. 8uur, i. d. Prot. Bond. Toegangsprijs voor leden 60 ets. a. i. Niet-lcden 90 ets., a. L Kaarten 's-av. a. d. zaal. Dirigent: EDUARD VAN BEINÜM. op DONDERDAG 15 MAART 1928, ln de Gemeentelijke Concertzaal te S'/i uur. Soliste: Dl MOORLAG, Concertzangeres. Toegangsprijs voor Niet-Leden 1.25 plus rechten. N.V. Mij. tot Expl. van onroerende goederen gevestigd te Schoten. Aandeelhouders wordt bekend ge maakt, dat de ALG. JAARVERG. zal worden gehouden op DIN3DAG 27 Maart a.s., 's av. te 8 uur in de verga derzaal van hotel „Lion d'Or". Gelegenheid tot het deponeeren der aandeelen wordt gegeven op 20, 21, 22, 23 en 26 Maart a.s., van 8-9 's av., ten kantore, waar geiyktydig agenda en Rek. en Balans '27 ter inzage liggen. Tevens maakt het Bestuur bekend, dat wegens het verloren gaan van de titels der aandeelen S. 8 No. 23 en 24: S. 12 No. 25 en 26 en S. 18 No. 1 en 2 een duplicaat zal worden uitgereikt. HET BESTUUR. N.V. MAATSCHAPPIJ TOT HET ONTWERPEN EN AANNEMEN VAN BOUWWERKEN, VOORHEEN M. STAM ZOON TE WORMERVEER. „De curator in opgemeld faillisse ment brengt ter kennis, dat door het verbindend worden der tweede, tevens slotuitdeelingslijst, dit faillissement een einde heeft genomen." De Curator: Mr. A. BRUCH Kruisweg 63 - Haarlem. In den Kantoorboekhandel der Firma ANTON DE ROOY, Anegang 14, kan een geplaatst worden, om als winkeljuf frouw te worden opgeleid. 4 rebels p. plaatsing f 0.60 Elke regel meer f 0.15 Bil VOORUITBETALING gevraagd. Dinsdag van 89 en Vry- dags van 812 uur, voor 't schoon houden van kantoor. Z. a. t. m. SPAARNE 98. De Directie bericht, dat het DIVI DEND over 1927 No. 39, betaalbaar is met 30.van heden af, te HAARLEMbU de N.V. HAARLEM SCHE BANKVEREENIGING; AMSTERDAM, bij BROEKMAND EFFECTENKANTOOR 's-GRAVENHAGE, bij de Heeren M DE JONG ZN. en in de andere plaatsen bij de al daar gevestigde Agentschappen. gevraagd als sorteerster. Fa. Wed B. KLAUWERS, Middenvaart Sant poort Mevr. N. SCHLATMANNVEEGER. v. Eedenstraat 6, vraagt tegen 1 Mei een kunnende koken. -GEVRAAGD: voor hulp in de huishouding. GR. HOUTSTRAAT 135. GEVRAAGD in gezin van 2 per sonen, burgerpot kunnende ko ken. Geen winkelwerk. VAN AMERONGEN, Anegang hoek Warmoesstraat Nette juffrouw, 35 jaar, biedt zich aan in R.-K. gezin als Br. ond. No. 908 Bur. van dit blad. Gevr. per 1 April, in kl. gezin kunnende koken en werken. Brieven No. A 75, WENSING'S Adv. Bureau, Haarlem, Tempeliersstraat 32. voor de Knoop- en Knoopaanzet- macbine PAARLAARSTEEG L van buiten, R.-K., zoekt tegen half April in ^Haarlem, betrekking als dienstbode. Liefst bij eenvoudige bur ger menschen. Brieven onder No. 914 Bureau van dit blad. Cadum Zeep is zuinié gevraagd, niet beneden 18 j„ v.g.g.v. Loon ƒ7.— per week. Aanmelden 's avonds na 8 uur. MEERWEG 45, Heemstede. Gevraagd een voor eenvoudig stikwerk. Brieven on der No. 7346, Bur. van dit blad. Er b. z. a. een net leeftfjd 15 j. Br. fr. onder lett. L., aan E. BLOM, Nes a. d. Amstel, Kerk- laan 12. aankomend Meisje, bij M. GEER- LINGS, Ruigenhoek, Noordwijkerhout. R.-K. Tennisclub vraagt nog enkele leden, liefst geoefend... Brieven onder No. 905 Bur. van dit blad. Biedt zich aan goed kunn. melken, roden en chauf feuren. v.g.g.v. Adres G. v. NIEROP, Meerleboschweg, Haarlem-Noord. Terstond gevraagd een aan Electr. Houtdraaierij.' K. BERK HOUT Jr., Uitgeest, Langenbuurt 795 Gevraagd by H. VAN DOORN, Rywielhandel, Koningstraat, Beverwyk. Voor een bouwwerk wat eenige maanden duurt, wordt een flinke, be kwame Uitvoerder gevraagd, die gene gen is zelf mede te werken. Br. onder No. 918, Bur. van dit blad. te huur of te koop gevraagd. Br. met opgaaf van oppervl. en ligging, onder No. 919, Bur. van dit blad. wegens beëindiging van 't bedryf, pl.m. 175 M. smal spoor, wUdte 50 c.M., 6 kipwagens, waarvan 2 kop kippers en een prima zwart werkpaard, mak voor alles. Te bevragen op het werk aan den Doodweg( by de Bethlehemlaan, gem. Hillegom. wegens aanschaffing van Radio, een PRACHT PATHÉFOON, Aeolian Vala- cion, fabrikaat Bender, met 38 platen. Gekost hebbende ƒ800.--, te koop voor 175.Brieven onder No. 6909 Bur. Haarl. Dagblad, Groote Houtstraat. Te koop gevraagd een huis, prys 5000.— 5500.—. Brieven onder No. 7339, Bur. van dit blad. n.b. het Santpoorterplein te koop. Koopsom 9900.—. Te bevr. Engelsz- straat no. 30 en Wouwermanstraat 10. een vry Huis te huur, voor- en achter tuin, 6.50 p. w. Borskiestraat No. 14. Te bevragen: TIMORSTRAAT 73. Alle soorten Zeeuwsche Pootaardap- pelen van de klei, by P. WARMER DAM, voorheen Kortenbach, Noordwy- kerhout. 120 c.M., eiken, le klas instrument met prachtige platen. Alles nog als nieuw. Door vertr. aangeb. Gekost ƒ235. Uit. 90. Br. ond. No. 904 Bur. van dit blad. Te koop 2 burgerwconhuizen, gelegen in zeer nette straat, onm. b. den Ryks- straatweg. Koopprys 4300. Huurop brengst 377. Te bevragen RIJKS STRAATWEG 228. TENNISBAAN (Heemstede)Nog eeni ge dagen af te geven, tegen vermin derden prys. DIRKEN, Heemstede. Telefoon 28060. eètt motorrijwiel, in goeden staat. Merk F. N., met prima banden. Voor spotprijs. Moet weg wegens omstandig heden. bü J. W. WAKKER, Stations weg 21, Hoofddorp. alle soorten zuivere Zeeuwsche poot- aardappelen van de zware klei. Tevens prima consumptie aardappelen, van 't zand en van de klei, by P. J. Broek hof, Schoollaan F 3, Noordwyker- hout. onbew. verkl. W. met achterterrein, a. d. RIPP.STEEG 4.50 per week. Bevr.: BLEEKERSVAARTWEG X. Heemstede. VERSCHENEN en overal verkr, gbaar coor drie belangsellenden, mat aan voorwoord van Pater OAMASUS PRIJS 35 CENT.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3