KENNEMERLAND er op! GEMEENTERAAD VAN BLOEMEND AAL. (Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK - Tel. 2213) Marktbericht Rijksvischafslag Staat van besommingen De overweg aan de Kleverlaan. Geen naamsverandering van den rAi.itairenweg. De herziening van jaarwedden. De kwestie van lerbreeding van den Miiitairenweg. Het ontslag van mevr. Klinken berg-Mester. IJMUIDEN BEVERWIJK UIT DEN OMTREK BENNEBROEK HAARLEMMERMEER ZANDVÖORT HET ZANGCONCOURS TE ZANDVOORT HOOFDDORP SLOTEN. Hel verzacht ea geneest IJMUIDEN, 16 Maart Tarbot per K.G. 1.80 1.50 Tong per K.G. 2.10 1.65 Groote schol per 50 K G. 22— ig Middelschol per 50 KG. 29— lo— Zetschol 30— 21— Kleine schol pér 50 K.G. 19— 7.50 Bot per 50 K.G. 6— 2— Schar per 50 K.G. 14— 5.50 Kleine schelvisch per 50 KG. 18— 16— Kabeljauw per 125 K.G. 23 50 22— Gullen per 50 K.G. 15— 11— Wijting per 50 K.G, 5.10 3.60 van de heden aangekomen Derika 15 Beatrice Graves tein Zaanstroom X Holland 3 Zeehond Vlaardingen 86 K W. 103 K. W. 178 K. W. 116 aan den Rijlcsvischafslag Stoomtrawlers. 1623— 1253— 2273— 1927— 1418— 2093— Beugers. Loggers. 1359 laatste vergadering van de Beverwijksche Exportveiling zou dit zelfs van de bestuurs tafel af geschied zijn. Spr. constateerde ech ter, dat, hetgeen voor de tuinders bereikt is, aan de organisatie is te danken en niet aan de buitenstaanders. Hierna volgde sluiting. 25-Jarig jubileum Coop. Bakkerij „Ons Belang" Vanaf de Breestraat kon men gisteravond bespeuren dat de Ccöp. Bakkerij Ons Belang feest vierde. Het breede front aan den Alkmaarschen straatweg was geheel electrisch verlicht. De eigenlijke feestavond was het nog niet, het was gisteravond intiem feest van het personeel, nl. het overhandigen van een huldeblijk door het personeel aan liet bestuur. Om 8 y2 uur sprak de heer G. R. Buissing tot het voltallig -personeel, on geveer 30 man, een woord van welkom en deelde mede wat dezen avond zou gebeuren. Spreker bracht een woord van dank aan het bestuur. Het jaar 1927 is een zeer goed jaar geweest. Een woord van waardeering bracht spreker Onder voorzitterschap van den burge meester vergaderde Donderdagmiddag de gemeenteraad. Afwezig de heer De Clercq. Jubilea De VOORZITTER spréékt een woord van gelukwensch aan de beide jubilarissen, de heeren dr. S. H. Brongersma en mr. P. Tideman, die 25 jaar lid geweest zijn der Gezondheidscommissie. Hij brengt hun hul de voor wat zij indie25jarenalsliddier com missie hebben gedaan en hoopt, dat zij nog lange jaren als zoodanig werkzaam mogen zijn. De overweg aan de Kle verlaan B. en W. stellen voor, het schrijven van dr. De Vletter en dr. Van Esveld over het gevaar van den overweg aan de Kleverlaan voor kennisgeving aan te nemen, daar deze aangelegenheid hun volle aandacht heeft. De heer SCHULZ vraagt, wat er eigen- ijk tot nu toe gedaan is, om een goede op lossing te vinden. Wethouder LAAN antwoordt, dat B. en aan den heer Tweehuis, een stoeren werker. W. groote stappen gedaan hebben. Wat dr 683— 367— 801— Door een ruit gevallen Gisterenavond had een zekere J. de R. het ongeluk door het raam te vallen van het winkelperceel van den heer B. aan de Oranjestraat. R. werd zeer ernstig aan den pols verwond. De slagader was geraakt. Ook bekwam hij ernstige snijwonden aan het hoofd. Nadat dr. Rutte het eerste verband had gelegd, werd R. naai het St. Antonius-ztekenhuis overge bracht en daar ter verpleging opgenomen. Vrije Veiling Gisteravond werd in het café „De Groentenbeurs". de jaarvergade ring gehouden van de Vereeniging „Vrije Veiling". Ee voorzitter, de heer D. Kruithof, opende de druk bezochte vergadering met een rede, waarin -hij een terugblik wierp op het jaar 1927. Hij memoreerde daarbij, dat er 50.000 K.G. aardbeien meer zijn geveild, dan in 1926. De prijzen waren wat hoog. Van den achterstand, ad f 20.000, is thans f 12000 inge haald. In dit opzicht zat men dus niet stil. Spr. wees hierna op de verandering van cultuur, welke valt waar te mnemen. Steeds meer wordt de glascultuur toegepast en ook de bloembollencultuur neemt in omvang toe. Van steeds grooter urgentie wordt het tuinbouwonderwijs. Hoe meer tegenwerking wordt ondervonden van de uitvoerrechten- politiek des te bekwamer tuinders moeten er zijn om alles uit den bodem te halen, wat er uit te halen is. Sorteering en verpakking zijn voorname factoren geworden; zij bepalen een beteren prijs, vooral in het buitenland Met voldoening herinnerde spr. aan de collectieve deelneming aan de tuinbouwten toonstelling, waar de eerste prijs is be haald. Spr. bracht dank aan den heer Broeze, die de leiding had en aan de commissiele den, voor hun werk. Men heeft kunnen con- sthteeren, dat de leden mooie en goede groen ten teel en. De voorzitter besprak hierna het instituut van keurmeester en wees er op, dat deze er niet alleen is ten voordeele voor de koopers. De bloembollenveiling toonde een groo- ten vooruitgang Er is 100 meer aange voerd, dan net vorige jaar. Het vertrouwen groeit dus. Spr. richtte ten slotte een woord van wel kom tot den heer Balk, secretaris van de Provinciale commissie uit de veilingver., die inmiddels ter vergadering was gekomen. Hierna was de vaststelling van de balans en de exploitatierekening aan de orde. De balans sluit met een bedrag van f 65107.37, de exploitatierekening met een bedrag van f22891.81. Deze laatste wijst een overschot aan van f 3150.22, welk bedrag, op voorstel van het bestuur, geheel op de emballage werd afgeschreven. De- totaal-omzet in 1927 bedroeg de som van f 464.074.38. waarvan f 215.579.26 aan groenten, f 245.443.94 aan aardbeien en f 3051.18 aan zwarte bessen. Balans en re kening werden goedgekeurd. Hierna werden de aftredende bestuurs leden de heeren Joh. Broeze. G. Joor en R. W. A. Muyen, herkozen, evenals de aftre dende commissaris, de heer Chr. v. d. Oute- naar Pz. Vervolgens deed de voorzitter eenige me- dedeelingen over de besprekingen, welke met de andere groote aardbeienveilingen in ons land zijn geweest om de z.g. eenheids fust. Besloten is om viorloopig de Saksische slof V30 Hollandsch fabrikaat te nemen. De spinazie zal voortaan in vast gewicht moeten worden aangevoerd, n.l. 4 K.G. kleine kis' (glas-spinazie) en 8 K.G. groote kist (koude grond-spinazie). Van den Bond van fabrikanten van ver duurzaamde groenten was een schrijven ontvangen, waarin verzocht werd de boo- nen niet in jute zakken, doch in kisten te te pakken, zulks in verband met de moei lijkheden, welke bij de bewerking ondervon' Hierna was het woord aan den Chef-bak ker, den heer v. Lieshout. Deze spreker me moreerde vanaf de oprichting de verschil lende zaken, die gepasseerd zijn, en de ont wikkeling van klein- tot grootbedrijf. Spre ker herdacht hier den oud-voorzitter, den heer de Wolf, thans in hei buitenland, als een stoere werker voor algemeen belang. Spreker vond het zoo heerlijk, te kunnen ge tuigen de goede samenwerking tusschen Directie en personeel. Het personeel heeft dan ook gedacht deze gevoelens te moeten vertolken door een stoffelijk bewijs van aan denken aan te bieden. Hierna werden de deuren open geschoven en op een keurig versierde tafel stond het stoffelijk bewijs van aandenken van geheel het personnel, nl. vier photo's in lijst van de zaak een groore photo van het personeel en een pendule met coupes. Nadar de koffie geserveerd was, werd het nieuwe kantoor door alle genoodicden bezichtigd. Het kantoor was keurig ingericht, een kantoor, een bloeiende zaak waardig. Ten slotte sprak de heer Prent. Spreker bracht namens het Bestuur een woord van De Vletter wil, is niet zoo gemakkelijk. Er is in onderhandeling getreden met den heer Wilson, om de noodige gronden daar ter plaatse te krijgen. Slaagt men daarin, dan kan het verkeer rechts gehouden worden. Men heeft met 4 lichamen te doen: de tram mij., de spoorwegmij., de gemeente Haar lem en de heer Wilson. De laatste wil de gronden voor f7.50 per M2 verkoopen. Dat vinden B. en W. nogal duur en zij trachten een goedkooper oplossing te vinden. Een goede oplossing zal echter wel niet lang meer uitblijven. Riolcering Graaf Floris- laan B. en W. stellen voor, aan de bewoners der Graaf Florislaan op hun adres te be richten, dat te zijner tijd tot rioleering dier laan zal overgegaan worden, maar dat dit Zeker niet dit jaar zal gebeuren. De heer NUIJENS vraagt, of de riolee ring, het volgend jaar kan geschieden. Wethouder LAAN antwoordt, dat dit de bedoeling is. De Miiitairenweg B^ en W stellen \oor, den naam Mili- Overeenkomstig de voorstellen van B. en W. wordt besloten. het is bij ongeluk gegaan. Te goeder trouw is het nieuwe project aanvaard door de Commissie van Publieke Werken. Weth. VAN NEDERKASSELT inter rumpeert, dat eerst alleen grcnd aan de zuid zijde genomen zou worden, terwijl later be- Herziening jaarwedden sj0ten is, ook grond aan de noordzijde te ne- De raadscommissie tot herziening der j men, jaarwedden heeft haar voorstellen tot her- I De heer dE WAAL MALEFIJT merkt zienine van de jaarwedden der commiezen opj dat 200 min mogelijk genomen is van ter gemeente-secretarie en der technische den huizenkant. Na de vorige raadsverga- ambtenaren van de afdeeling Publieke Wer- dering is veel veranderd aan den weg en ken teruggenomen. daarom kan men moeilijk op het genomen Ten aanzien van enkele personen meentbesluit terug komen, zij evenwel, dat *en verhoogit g noodzakelijk j Spr. vraagt, of een oplossing niet gevon- is en zij stelt daarom voor, met ingang van den kan worden, door het rijwielpad te laten 1 Januari 1928, die verhooging aan hen tot vervallen. Dan behoeft slechts weinig van de te kennen j eigendommen der bewoners afgenomen te Da heer DORHOUT MEES acht de be- worden zoldiging in Bloemendaal hoog. Verder p)e heer KREMER ontkent, dat er veel maakt hij aanmerking op een enkele jaar- veranderd is aan den weg sinds de laatste wedde en verklaart zich tegen het voorstel, vergadering. De weg was reeds verhard en De heer NOORMAN zou de salarissen de riolen waren gelefd. voor de technische ambtenaren, die geen di- £>e heer PRINSENBERG merkt op, dat ploma bezitten op f 3.000 tot f3.500 vast wil- |b. en W. steeds getracht hebben, aan de be ien stellen. j zwaren van de bewoners van Kweekduin te- De heer PRINSENBERG zou geen ver- gemoet te komen. Spr. persoonlijk heeft goeding willen toekennen voor het verplicht i noojt er toc wiHCn medewerken, daar op- en bijwonen van commissievergaderingen door neergaand verkeer toe te laten, omdat daar- ambtenaren, als die vergaderingen overdag door nog meer verkeer overlast aan de be- worden gehouden. j WOners van Kweekduin zou aangedaan wor- Wethouder LAAN wil het salaris van v. d. 1 den. Elshout brengen op f 3.600 in plaats van De heer KREMER zou den burgemees- f 3.500, zooals voorgesteld wordt. ter wel eens willen zien, als men 2 a 3 M. Het voorstel-Noorman wordt aangeno- grond van hem afnam, men met 95 stemmen. Het voorstel-Laan wordt aangenomen met 104 stemmen. Het voorstel, den ambtenaren f 5 vergoe ding voor commissievergaderingen te ver- leenen, wordt verworpen met 104 stem men dank aan het personeel voor de buitengewo- rairenwig in dien van Zeeweg re varanderen, ne verrassing en hoopte, dat de goede ver- j D® heer KREMER merkt op, dat een an- standhouding, zoo ze nu was, moge blijven, dere breedte is aangebracht, dan de raad heeft bepaald. De -raad moet zich bij dit Genootschap Stille Omgang Gisteren- voorste) dus los maken van de toelichting. Wethouder VAN NEDERHASSELT wil den naam Miiitairenweg behouden. Waarom moeten al die historische namen verdwij nen? Al die naamsveranderingen geven maar administratieven last. Daarenboven is het profiel heel anders dan van den Zeeweg. De heer DE WAAL MALEFIJT merkt op, dat het hier heelemaal geelb historischen naam betreft, De naam is hoogstens 20 k 25 jaar oud. De heer BORNWATER is het met wet houder Van Nederhasselt eens. Wethouder LAAN merkt op, dat de meer derheid van B. en W. vooral de naamsveran dering wenscht ten gerieve van de vreemde lingen. Die behoeven dan niet meer naar den Zeeweg te zoeken. De weg loopt dan van den Bloemendaalschenweg tot het strand. Dat acht spr. heel logisch. De VOORZITTER wijst er ook op, dat het geen enkel nut heeft, den naam Miii tairenweg te handhaven. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 85 stemmen. avond heelt het Genootschap „Stille Om gang" alhier eene vergadering gehouden. Bij het openen der vergadering was een flink aantal leden aanwezig. Eerst werden eenige huishoudelijke zaken behandeld, de verkiezing van een bestuurslid was wel het punt van de agenda. Het bleek na stem ming, dat de heer Jb. Hofland de uitverko rene was. Met groote meerderheid werd deze heer gekozen en hij was zoo vrien delijk deze benoeming te aanvaarden. Ver der werd de a.s. ommegang besproken. We derom gaan twee booten haar Amsterdam Kaarten voor de reis zijn tot hedenavond te verkrijgen. Op aandringen van den Geestelijken Moderator, den Hoogeerw. De lten Stroomer. werd allen op het hart ge drukt. om met die reisgelegenheid terug te keeren. welke door het bestuur is aange wezen. Ook de loopers werden uitgenoodigd hieraan gehoor te geven. De Hoogeerw. heer Deken Lucassen deelt mede, de tocht te zullen medemaken, maar verzocht tevens de leden zich aan alle voorschriften te wil len houden. Nog verschillende wenken werden gegeven, zoowel voor loopers als voor de bootpassagiers, waarna de verga dering met een korte toespraak van den Hoogeerw. Deken en eèn kort gebed voor de overledenen, in 't bijzonder voor wijlen den Hoogeerw. Deken Höppener. die zoo droe vig is omgekomen, gesloten werd. 40-Jarig ambtsjubileum. Gisteren her dacht de heer J. Wesmaas den dag, waarop hij voor 40 jaar in dienst trad bij het Pol derbestuur van Haarlemmermeer. De jubilaris, die eerst 25 jaar wegwerker is geweest, is vóór 15 jaar aangesteld als brugwachter aan de Bennebroekerbrug te Bennebroek en is tot op heden in die func tie nog werkzaam. Gisterenmorgen werd de jubilaris ontbo den aan het kantoor van het Polderbestuur alwaar de Dijkgraaf S. W. de Clerq en Ing. J. Bül hem feliciteerden' en hem namens het bestuur een oorkonde in lijst en een enveloppe met inhoud overhandigden. Ook heeft het den jubilaris niet aan blij ken van belangstelling ontbroken. Verschil lende personen, waaronder de heer K. G. J. Baron von Hardenbroek, Burgemeester van Bennebroek, de heer J. F. Tillema, se cretaris, kwamen hem feüclteeren. Veel bloemen en schriftelijke felicitaties heeft de jubilaris ontvangen, zoodat deze dag •voor hem een onvergetelijken is geworden 's Avonds om 7.30 uur bracht de muziek- ver. „Kunst na Arbeid" den Jubilaris een serenade. Namens de vereeniging felici teerde de heer D. de Wit hem en sprak den wensch uit, dat hij nog vele jaren zou mogen geniéten van een goede gezondheid De oudste zoon van den heer Westmaas dankte de muziekvereeniging voor de ge- den worden. De voorzitter spoorde aan om brachte hulde, hiermede rekening re houden. Hierna werd de vergadering toegesproken door den heer Balk, die de tuinders verschil lende wenken gaf voor de verzorging van her product. Spr. vond het een goed verschijnsel, dat uniformiteit wordt betracht ten aanzien van de fust. Verder wees hij op het groote belang van een geregelden aardbeienpluk. Wanneer de vruchten te lang aan de plant blijven handen worden onrijpe en overrijpe vruchten door.elkaai a ngevcerd. De tuinders dienen re begrijpen, dat zij rekening moeten houden met de eischen, welke de gebruiker aan het produci stelt. Spr. wees tenslotte nog op het groote belang van tuinbouwonderwijs en spoorde aan om gebruik te maken van de gelegenheid tot voorlichting, welke het de- monstratiebedrijf voor glascultuur te Heem stede biedt Bij de rondvraag werden nog verschillende aangelegenheden, de veiling betreffende, be sproken. O.a. werd door den heer Gerten- bach het denkbeeld geopperd, om de blad groenten met perkament-papier af te dekken. Het bestuur werd uitgenocdigd om te onder zoeken. wat de kostprijs zal zijn, opdat een proef zal kunnen worden genomen. In zijn sluitingswoord uitte de voorzitter zijn afkeuring over het feit, dat zijn naam en die van den voorzitter der zustervereeniging, voortdurend door het slijk worden gehaald, omdat zij voor de organisatie ijveren. In de De heer Wesmaas is 63 jaar en be schikt nog over een zeer goede gezond heid. Uit zijn levensloop vertelde hij nog uit den tijd dat hy werkzaam was als weg werker en moest voorzien in het onderhoud der wegen gelegen tusschen de Hillegom- mcrbrug en het fort De Liede, met sneeuw en vorst trok hij er vroeg op uit om a! de bruggen in zijn wijk met zand te bestrooien Ziekten heeft de Jubilaris nooit gekend Hij is in de 40 jaar nog geen maand ziek geweest. Ook in de 15 Jaar, da.t hij aan de brug heeft gestaan, heeft hij veel medegemaakt. Soms dagen, dat er bijna niets te doen was, vooral in de eerste jaren, maar sinds de groote toename van vaartuigen, kwam dit sporadisch voor. Het gebeurde meermalen dat hij geen tijd. had om rustig het mid dagmaal te gebruiken, maar door de invoe ring van één uur middagrust is ook hier aan een einde gekomen. En, eindigde de heer Wesmaas, nu nog 2 jaar, en dan hoop ik nog geruimen tjjd van mijn pensioen een rustigen ouden dag te hebben. Des avonds werd het feest in hulselijken kring voortgezet. Kosten adviezen betere straatverlichting. B. en W. stellen voor, het crediet verleend aan het Bureau voor Technische adviezen, voor het uitbrengen van advies ïnzike een betere straatverlichting, van f 500 tot f 1000 te verhoogen. Hierover ontstaat eenige discussie, waar bij de heer PRINSENBERG de voorgestel de verhooging verdedigt, terwijl o.m. op grond van het vele werk dat het contract met het P.E.N. gegeven heeft, wethouder LAAN meent, dat f 500 voldoende was geweest. De laatste meent, dat men wat voorzichtig moet worden met het betalen van adviezen. Men weet niet, of men er met deze f 500 af is. De heer SCHULZ wil niet verder gaan dan de nieuw aangevraagde f 500. Het crediet wordt tot f 1.000 maximum verhoogt. Het maaien van gras Aan B. en W. was gevraagd, het gras nabij het Kennemer Lyceum en op het sportveld van gemeentewege te laten maaien. Weth. VAN NEDERHASSELT merkt op, dat de gemeente zich bij inwilliging van het verzoek begeeft op particulier terrein. De heer PRINSENBERG brengt ook be' De VOORZITTER; „Dan stond ik op mijn achti.ste beenen." De heer EORN WATER gelooft, dat het verstandiger is, hef raadsbesluit van 20 Oc tober in te trekken en B. en W. op te dragen, uitsluitend langs minnelijken weg te trach ten een schikking met de bewoners van Een voorstel-Prinsenberg, hun alleen de Kweekduin te treffen. vergoeding toe te kennen voor vergaderin gen buiten de gewone kantooruren, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Het voorstel wordt dan goedgekeurd. De Bouwverordening B. en W. bieden ter vaststelling aan een wijziging en aanvulling der Bouwverorde ning. Aangehouden. De Miiitairenweg B. en W. stellen voor: I. In te trekken het in de raadszitting van 20 October 1927 genomen besluit in zake aankoop van gronden ter verbreeding het P.E.N. over te nemen de straatlantaarns van den Miiitairenweg. J Verder stellen zij voor, aan het P.E.N. te II. Hen te machtigen, de noodige stap- i berichten, dat de gemeente accoord gaat pen te doen, om tegen redelijken prijs de met de op f 43.354 geraamde kosten van hand te leggen op de voor de beoogde weg- aanleg, uitbreidingen en wijzigingen van het verbreeding bestemde strooken grond aan 'straatveilichtingsnet en de aansluiting der beide zijden van het gedeelte van den Mili- lantaarns. De heer SCHULZ is van oordeel, dat de moeilijkheden ontstaan zijn door de schuld van het gemeentebestuur. Trekt men nu het raadsbesluit van 20 October in, dan plaatst men de bewoners bij voorbaat reeds in een ongunstige positie en dat acht spr. onjuist. Besloten wordt, de geheele zaak aan te houden. B. en W. zullen te zamen met de commissie voor Publieke Werken trachten langs minnelijken weg overeenstemming te bereiken met de bewoners van Kweekduin. Overneming straatlantaarns en W. stellen voor, voor f 17.300 van tairenweg, dat gelegen is tusschen den Zee weg en den Ter Hoffsteedeweg; III. hun op te dragen, om bedoeld ge deelte van den Miiitairenweg te doen ver beteren en rioleeren en zoo spoedig moge- Aldus besloten. De terreinen bij het Brouwerskolkje. B. en W. stellen voor, de terreinen bij het één woningbouwvereeniging toe te wijzen, De heer Noorman had in de commissie van Bijstand voor Sociale Aangelegenheden zwaren naar voren, vooral ten aanzien van ridderlijk, niet fair, want de bewoners wor- het Kennemer Lyceum. den gedwongen hun gronden af te staan. Zij Besloten wordt, alleen op de sportveldenzijn er in geloopen. lijk, nadat de gemeente de beschikking heeft Brouwerskolkje voor bebouwing aan slechts verkregen over de aangrenzende voor weg- verbreeding bestemde strcoken grond, te doen verbreeden, zoodanig, dat de rijweg t 7.50 M., het aan te leggen rijwielpad 2.20 ajs 2jjn tneening te kennen gegeven, dat M-., hét aan het rijwielpad grenzende voet- iedere woningbouwvereeniging in de gele pad ten noorden van den weg 1.10 M. en 1 genheid gesteld moet worden, werkzaam te het voetpad aan de andere zijde van den weg zijn ln het belang der volkshuisvesting. 2.20 M. breed wordt; De heer DE WAAL -MALEFIJT wijst IV. voor de uitvoering van bovenbe- er op, dat het natuurschoon behouden moet doelde werkzaamheden (exclusief de aan- blijven. Daarom zou hij eerstens nog geen koop der aangrenzende strooken grond) aan hen een crediet te verleenen. De heer LUDEN vindt de Zaak betreu renswaardig. De door den heer Kremer in gebrachte reclame houdt veel juistheid in. Er was een raadsbesluit genomen ten aan zien van den weg, doch eigenmachtig heb ben B. en W. daarin wijziging gebracht. Daar tegen is in de vorige vergadering door den heer Kremer e.a. geptotesteerd. De raad be sloot ten slotte, op den door B. en W. eigen machtig insesl gen weg voort te gaan. De VOORZITTER merkt op, dat de raad thans slechts het formeele besluit dienaan- gaan de heeft te nemen. De heer CASSéE keurt de door B. en W. aangenomen houding ten aanzien van het raadsbesluit af. Voor eventueeje wijziging had de raad geraadpleegd moeten worden. Zou de raad de wijziging niet wenschen, dan komen de grootere lasten ten nadeele van de gemeente. De heer SCHULZ vraagt zich af, of de kosten van het gewijzigde raadsbesluit niet grooter zullen zijn, .omdat dan met meer moeite de noodige gronden voor de gemeen te verkregen zullen worden. Het niet-goedkeuren van het gewijzigd raadsbesluit acht spr. tevens een goede les voor B. en W., die meermalen van genomen raadsbesluiten afwijken. De heer KREMER vindt, dat B. en W. eerlijk met een nieuw voorstel bij den raad hadden moeten komen. B. en W. zijn niet het gras te maaien. De geredde eik De burgers moeten vertrouwen kunnen hebbei\ in het college van B. en W. Spr. zal als bewoner niet toegeven en hij heeft zich Besloten wordt, den eik aan Bloemendaal- een rechtskundig raadsman geassumeerd en scheweg-, Julianalaan-, Miiitairenweg voor- alle bewoners daar zullen zich verzetten tot loopig nog te laten staan. Eervol ontslag Mej. C. A. Schoevaart wordt, op haar ver zoek, met ingang van 1 Mei a.s. eervol ont slag verleend als onderwijzeres aan de open bare lagere school B. Benoeming vroedvrouw Deze benoeming vervalt, daar de vorige stig tegen in hoogste instantie Spr. heeft indertijd f 2.200 cadeau ge maakt aan de gemeente. En nu doet men al dus tegenover den burgerzin van spr. Er wordt geageerd tegen de bewoners, die on willig genoemd worden. Dat geschiedt open lijk in de pers. En spr. protesteert daar ern- benoeming goedgekeurd is. Een voorstel-Kremer, gemeentepersoneel, dat op de voordracht ter benoeming staat, te keuren vóór de benoeming in plaats van na de benoeming, zooals tot nu toe gebrui kelijk is, wordt verworpen met 123 stem men. Heffing begrafenisrechten wonm; .-v.. ereeniging toestemming willen geven <->oi bebouwing en tweedens geeft hij in overweging, de gemeente zelf te laren bouwen. De heer NOORMAN licht zijn stand punt, ingenomen in de commissie voor So ciale Belangen, nader toe. De heer PRINSENBERG wil eerst uit gemaakt zien, of de gemeente moet bouwen dan wel woningbouwvereenigingen. De heer KOGENBIRK zou de gemeente niet zelf willen laten bouwen. Wel kunnen nadere bepalingen ten aanzien van bebou wing getroffen worden. Wethouder LAAN wil van de 16 H. A. eenige H.A. voor bouwgrond bestemmen. Spr. is er niet voor, den grond slechts aan één bouwvereeniging te geven, al is Jiij er met voor, meer woningbouwvereenigingen in de gemeente te halen, dan de reeds bestaande vier. Spr. is ook niet voor gemeentelijken wo ningbouw. Er moeten arbeiderswoningen komen, terwijl een groot deel voor plantsoen bestemd moet worden. De heer SCHULZ wijst er op, dat de heer De Waal Malefijt slechts woningen voor gemeentepersoneel wil stichten. En dat acht spr.'niet juist. Er zijn nog wel andere groe pen der bevolking, die een woning moeten hebben. De heer PRINSENBERG herinnert aan het doel, op de terreinen woningen te stich ten. B. en W. willen de stichting aan één vereeniging opdragen. Dat acht spr. juist. Dan hebben B. en W. en de raad ook een beter overzicht over degenen, die de wonin gen zullen betrekken. Het tweede voordeel j van het voorstel van B. en W. is, dat een beter architectonisch geheel verkregen zal worden. Het bouwen door één vereeniging acht spr. ook economischer, dan door 4 of 5 vereenigingen. Het bouwen door één ver eeniging is ook eenvoudiger voor het geven van voorschotten, het uitoefenen van con- tróle op de financiën enz. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 104 stemmen. Aankoop grond Miii tairenweg. B. en W. vragen machtiging, voor f 10. per M2 van M. Boot, mr. W. J. W. Wester- Bij een eerlijke behandeling zou spr. zich bij een besluit hebben neergelegd; nu doet hij het niet. De heer HOGENBIRK zou het voorstel woudt, ir. A. G. van Steeden, Vincent Dyse naar B. en W. willen terug zenden. Laten B. rinck en A. F. Kremer, aan te koopen grond en W. opnieuw met de betrokken bewoners, jaan den Miiitairenweg. De machtiging wordt B. en W. verleend. met wie eigenlijk gesold is, in onderhande ling treden. Zij hebben zich van goeden wil getoond en spr. acht het beter den vrede met B. en W. bieden ter vaststelling aan een j de bewoners te bewaren, R.K. Ktesvereeniging De vergadering van bovengenoemde vereenig "V.g, welke we gens het geringe aantal aanwezigen' ge schorst was tot op 23 Maart, is door on- aanvulling der verordening op de heffing van begrafenisrechten. Deze aanvulling houdf in het verkenen van rechten tot be graven in een bepaalde grafruimte en tot het plaatsen van gedenkteekenen, het maken van beplantingen enz. ten name van niet meer dan één persoon. Aldus vastgesteld. Personeel bij Publieke Werken B. en W. vragen machtiging, Ch. Lebeau een vaste aanstelling te verleenen als tech nisch ambtenaar bij de afdeeling Publieke Werken. Tevens vragen zij machtiging een jpnge Weth. VAN NEDERHASSELT meent, Overplaatsing leerkrach ten B. en W. stellen voor, mevr. G. M. Klin- dat dit verzet vooral in de vorige vergade- kenbergMeeter over te plaatsen naar de ring tot uiting had moeten komen. j openbare lagere school C. te Bloemendaal Na het nemen van het raadsbesluit heeft en in haar plaats mej. J. B. Paesie over te de heer Kremer tegenover sp'r. zich bereid I plaatsen naar de openbare lagere school E. verklaard tot het doen van grondafstnnd. En te Vogelenzang. eerst later heeft hij zich met een advocaat j Bij de behandeling van dit voorstel gaat in verbinding gesteld en wenschte hij den de raad in geheime vergadering over. grond niet af te staan J Na heropening der vergadering deelt de Wethouder LAAN protesteert tegen het VOORZITTER mede, dat de behandeling verwijt, als zouden B. en W. raadsbesluiten 'van dit punt a.s. Maandagavond 8 uur voort- niet uitvoeren. De raad weet wel beter, j gezet zal worden. Spr. is altijd tegen het maken van een I De heer SCHULZ deelt mede, dat de breeden weg geweest. Nu is'de weg op 7 j reden van deze later voort te zetten behan- M. geprojecteerd en spr. kan zich indenken, deling gelegen is in het feit, dat over een dat de bewoners daarover boos zijn. Spr. voorstel, de besprekingen in openbare ver- Nader wordt beslcten, de vergadering a.s. Dinsdagavond te 8 uur te honden. Ontheffing Bouwveror dening B. en W. stellen voor, ontheftingen van bepalingen der Bouwverordening te verke nen aan mej. G. Blaauboer, S. Rinkema en C. J. Laming en afwijzend te beschikken op het verzoek van H. Smidt van Gelder. Aldus besloten voor zoover betreft het verkenen der ontheffingen inzake de af wijzende beschikking zal alsnog getracht worden, een minnelijke schikking te kunnen treffen. Rondvraag. Bij de rondvraag klaagt de heer PRIN SENBERG er over, dat zijn aan B. en W. en den raad gerichte nota, niet voor publi citeit bestemd, toch in de pers gepubliceerd is kunnen worden. Dat is in ieder geval uit gegaan van gemeentewege. De heer KREMER „Al die publicaties komen vanuit de „groene tent". Wethouder LAAN „Wij zullen de zaak eens onderzoeken." De heer BORNWATER vraagt, waarom geen prae-advies op die zaak is verschenen. Wethouder VAN NEDERHASSELT ant woordt, dat dit nog niet kon, in verband met de bebouwing nabij den watertoren. Hierna gaat de raad in geheime vergade ring. Lezing Prof Stomps. Een buitengewoon interessante en leerzame avond wacht den leden van „Tuinbouw- en Plantkunde" op Maandag 19 Maart a.s. Alsdan zal in een buitengewone vergadering in hotel Vreeburg te houden, Prof. Dr. J. Th. Stomps uit Am sterdam, een lezing met gekleurde lichtbeel den houden over: „Een botanische wande ling m de Alpen." Bovendien zal bü deze gelegenheid een prijs worden toegekend aan den inzender van de mooiste cineraria's. Gevonden voorwerpen. Terug te beko men bij: P. van Marken, Zuider Stations weg 31 Bloemendaal, een kip (witte leghorn), Mej. van Dorp, Parellelweg 1 Bloemendaal, een grijze wollen kinderhandschoentje; C. Jansen Hendriks, van Twisplein 3 Haarlem, een taalboek (Pransch) ten name van M. Beekman; G. J. Bronkhorst, Kinheimweg 71 Bloemendaal, een isolator met bevestiger voor telefoonpaal; H. Dijt, Middentuindorp- laan 5 Haarlem, een gulden, aan het burean van politie te Overveen, een sleutel met ketting, een blauwe ceintuur en een sleutel. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Alida Josepha d.v. J. J. L. Dieben en M. v. Rijn; Adriana Joh. d.v. F. G. Huurman en H. A. Glas; Johannes Anthonius z. v. J. A. v. Leeuwen en G. Beijk; Johanna d. v. A. Ruiter en T. Eveleens. Emma Cornelia d. v. M. de Rijk en N. v. Elderen. Ondertrouwd: Theodoras Johannes van Iperen, 30 j. en Adriana de Jong. Hendrik Johannes Post, 32 j. en Heintje Krijgsman 23 J. Aart Klaassen, 21 j. en Petronella Hartman, 22 j. Getrouwd: Gerrit Bekker, 28 j. en Jan netje Onkenhout, 22 j. Willem van Veen, 23 j. en Jannetje Overbeek, 19 j. Leendert Johannes Sauer, 33 j. en Anna Kant van Herwijnen, 27 j. Intrekking rijbewijs. Bij vonnis van het kantongerecht te Haarlem van 22 Februari 1928 is aan W. Schneider, geboren 8 De cember 1902, wonende te Zandvoort. de bevoegdheid motorrijtuigen te besturen, ont zegd voor een termijn van zes maanden, welke termijn is ingegaan op 8 Maart 1928. Zandvoort's Mannenkoor heeft bericht ontvangen, dat voor het van 29 April tot 21 Mei te houden zangconcours door H. M. Ko ningin Wiihelmina een zilveren medaille be schikbaar is gesteld en door Z. Ex. de Com missaris der Koningin in de provincie Noord Holland een verguld zilveren medaille. Wel een bewijs, dat er voor dezen zangwedstrijd hooge en warme belangstelling bestaat. HOOFDDORP, 15 Maart 1928. Tarwe rood 111412>4, Tarwe nieuw 11.7513-50, Rogge 11*4—12^. Gerst Chevalier 12—13, Wintergerst 11.1412)4', Haver 1213, Wi ;e Duiveboonen 1416, Paardeboonen 12)43, Groene Erwten 2328, Karwij 3840, Gele Mosterd 1922, Blauw Maanzaad 35—za. Kanariezaad 1214 Prijzen per 100 K.G. Ned. R. K. Volksbond. Dinsdagavond hield de „Kring Sloten", van den Ned. R. IL Volksbond, zijn eersten Gntwikkelingsavor i, in de achterzaal van café „Rustoord". De waarnemende voorzitter, de heer J. Kenter, heet de talrijk opgekomenen welkom. Spreker verwelkomt vooral den Weleer-7. heer Kapelaan A. Konijn, van Amsterdam, spreker voor dien avond. Na eenige bondszaken behandeld te heb ben, krijgt de gewijde redenaar het woord, voor zijn onderwerp: „Mijn reis naar Rome." met lichtbeelden. De aanwezigen kregen tal van voorstellin gen te zien op het doek. Met woord en beeld gingen allen medereizen door Zwitserland en Itaiië. Bergen, gietschers, afgronden, tun nels door de bergen, watervallen, spoorbouw over de afgronden en daarbij he eeuwige sneeuw. Prachtige panorama's trokken de oogen. De Eeuwige stad Rome, was het middel punt van de reis. Allen hingen aan de lippen van den spre ker, die zoo duidelijk liet meeleven: de heiligverklaring van onzen Heiligen Petrus Canisius. Hoe machtig klinkt het Te Deum, na de uitspraak van den Heiligen Vader, door de geweren .uit duizenQcn keien. Nog tal van interessante en prachtige natuuropnamen werden vertoond, op de terugreis. Allen waren onder den indruk en hebben naar ziel en lichaam genoten. Na deze reeks vertooningen, kreeg de ge wijde redenaar een welverdiend applaus. De voorzitter dankte uit naam van allen en riep een tot weerziens toe. voorziene omstandigheden uitgesteld, en j - - -,r-„- - -«•- r zal thans plaats hebben op Maandag 10 kracht aan te stellen bij de administratie van betreurt het, dat de weg breeder wordt ge- gadering voort te zetten, de stemmen ge- April a.s. I Publieke Werken. I maakt dan door de raad besloten is. Maar staakt hebben. Als Uw Handen ruw zijn ol gesprongr a en Uw Lippen schraa en pijnlijk; marr vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6