Stadsnieuws. Wqulköersfn jfBSi '1 t v/d HET LIMBURGSCH DAGBLAD rüke Mijnstreek GROOTE BLOEMEN 97y*c± Vraagt GRATIS Proefnummers aan de adminlstr te Heerlen Liefdadigheids Zwemfeest van „de Waterratten" Vrouw in brand Ondeugelijke remmen. Gelukkig gered. Etalage-wedstrijd in Haarlem-Noord R.K. Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden. Invoer van bollen en bloemen in Engeland. DE SPAARNEBANK Haarlem- Amsterdam Lisldadigheidspredikatie. Tentoonstelling: van hedendaagsche grafische kunst. Nederl. Boekverkoopersbond. Mond- en klauwzeer Gemeentezaken. Een „fatsoenlijk" autobestuurder Zondagmiddavcoicert van de H O. V. Haarlemsche Orhestvereeniging R. K. Radio-Vereeniging afd. Haarlem en Omstreken. De actie van stacadoors. burgerlijke stand. VAN LONDEN EN PARY5 DIE NOOIT* VERWELKEN 75 ct gO ct lho. 40 Ct 70 ct 75ct 2/>£ ct 1.50. MANDJE5 IN DIV. VORMEN VANAF J5 ct ZIET ONZE ETALAGES MODE - MAGAZIJNEN BARTELOORISSTR HAARLEM co 3| :gs X ■p» 1 s. Po 10 Wederom ontvangen te voor publiciteit in de bet aangewezen bind Begin van brand. 'n LAATSTE NIEUWS. Een der ambtenaren ter secretarie te Boxtel voortvluchtig R.K. KIESVE REENIGING HAARLEM I De bijeenkomst, die Vrijdagavond door de R.K. Kiesvereemging Haarlem I in ge bouw St. Bavo, Smedestraat, werd gehou den, werd door Dr. Koot met dan Chr. groet geopend. Allereerst wordt overgegaan tot het kiezen van een bestuur. Uitgebracht werden voor de verkiezing van voorzitter: 16 stemmen op den heer Adelaar, 13 cp den heer Fr. Pielage, 3 op, den heer Klein en 1 stem op den heer Lips Zoodat herstemming moest plaats hebben tus schen de beide eerstgenoemde heeren. Bij herstemming werden uitgebracht 20 stemmen op den heer Adelaar, 12 op den heer Pielage en 1 blanco. De heer Adelaar neemt onder dankzegging in het hem ge stelde vertrouwen de benoeming aan. Tot bestuursleden worden vervolgens bij eerste stemming gekozen: de heeren Klein, Pielage, Lips, Jansen Hendriks (Overveen), terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren Schippers en mevr. Hoekstra-Zethof, waarvan gekozen wordt mevrouw Hoekstra-Zethof. Rede Mr. J. B. Bomans. Onderwerp: Dr. Schaep- man Er is in de laatste 40 jaar geen man te noe men, die meer invloed gehad heeft op de Katholieke staatspartij. Een groote figuur van groote begaafdheid, een volksleider bij uitnemendheid, goed stylist, dichter; een gezond poëet, vrij van ziekelijkheid en weltschmerz, fel polemist, en daarboven priester. De strijd der katholieke pers tegen Schaepman is niet de schoonste bladzijde in de parlementaire geschiedenis. Men valt meer katholieke mannen aan. Dat gebeurde ook mij dezer dagen, toen over mijn afwe zigheid in den Haag berichten in de pers de ronde deden. De onrechtvaardige kritiek tegen Schaep man werd door het volk aanvaard. Spr. ci teert den boezemvriend van Schaepman, Kolkman, en vraagt dan had ik ongelijk, te waarschuwen tegen onrechtvaardige kritiek. Spr. erkent het groote nut, de noodzake lijkheid en den invloed der Roomsche pers. Laten zij, die achter de redactietafel zitten, zich bewust zijn van hun verantwoordelijk heid. Laten publicisten voorzichtig zijn met elk woord. Om Roomsche mannen af te maken is een klein kunstje. Waar of onwaar, de kritiek der Hollanders is dadelijk bereid eigen mannen te vermoorden. Schaepman is de kritiek der Roomsche pers nooit te boven gekomen. Niet altijd ge schiedt dit door mannen van eigen niveau, maar vaak door critici zoo uit den dop. Schaepman heeft ons ontbolsterd, hij is de emancipator geweest. In zijn naam roepen wi; Kath. Nederland op 1 millicen gulden te offeren voor het Dr. Schaepman-fonds. De tijden zijn wèl veranderd. Spr. memoreert zijn werkzaamheid als propagandist in Rot terdam, propaganda die beloond werd met de overwinning van Kolkman in district III. Na den val van Schaepman in Breda, was 't Kremerin Almelo, die voor hem opkwam, die hem hielp bereiken zijn ideaal Katholiek Nederland in de regeering. De Kath. Staats partij is de schepping van Dr. Schaepman. Zijn werk is Katholiek Nederland ten goede gekomen op een wijze, die de latere geschie denis zal hebben uit te maken. Over Schaepman's monster waren de mzesten niet te spreken. Schaepman werkte rusteloos voort onder matelooze critiek. Mij heeft het beeld van Schaepman steeds voor oogen gestaan, sinds ik heb kennis gemaakt met de wetenschap, wat het zeggen wil, katholiek baanbreker te zijn. Ik zou gebro ken zijn geweest in de functies van ver schillende colleges, had Schaepman mij niet voor oogen gestaan. Dank zij Schaepman is de coalitie geko men, een katholieke minister in de regeering, zullen lateren li hter arbeid hebben, dank zijn last. Men weerstreefde hem in 't front en belaagde hem van achteren in eigen ran gen. Hij heeft recht op een monument, niet dat van Tubbergen, maar een monument in onze harten. Uw gift wordt gevraagd ter vervolmaking en vereeuwiging van zijn werk. Spr. herinnert aan het woord van Dr. Seipel, die verklaarde dat de schoolwet van 1920 in Oostenrijk met door hem zou kunnen worden voorgesteld. Er zou een daverend gelach opgaan. Spr. wijst op de a.s. verkie zingen in hat verheidende en kinderarme Frankrijk, met als resultaat de triomf van het laicisme. Fr: nkrijk, de oudste dochter der Kerk, verworden tot Europeesch missie land. Tïij wijst op Dritschland, waar de schoolstrijd staat uitgevochten te worden. On Brazilië, waar een beeld van Chrirtus Koning wordt opgericht en allerlei sekten van regeeringswege gesteund worden, op Mexico, waar gruwelen en wandaden plaats vinden die in protestantsch Nederland on mogelijk zouden kunnen voorkomen. Daar voor is onze macht te groot, de kolos der R. K. Staatspartij.. Schaepman's werk. In zijn naam wordt uw geldelijk offer gevraagd als belichaming der eenheid. Spr. waarschuwt voor schrMheid. V/ij zijn de lichtbaak in de duistere wereld der verleiding, ons lot hangt samen met het lot onzer koloniën en talrijke missiegebieden. Onze overwinning moet zijn de wereldzegen der Katholieken. De staatkundige macht moet wortelen in een partijbureau met bezoldigde krachten. Cre do pugno, was Schaepman's leus. Christus gelooven wij, voor zijn Koningschap strijden wij (applaus). Dr. Kcot dankt den spreker voor zijn elo quente voordracht en noodigt den heer Brinkman uit eene uiteenzetting te geven van de Schaepman-actie. In Haarlem moet 10.000 bijeengebracht worden. De actie zal na Paschen worden ge voerd en geopend worden met een grooten Schaepman-avond. Bij de rondvraag merkt de heer Beaufort Op in verband met de lasterpraatjes, die ge circuleerd hebben, dat volgens de Hande lingen de heer Bomans van de 44 vergade ringen er 25 r.iet heeft bijgewoond en 19 niet volledig heeft bijgewoond. De heer Koot deelt mede, dat door het bestuur eene conferentie over deze aange legenheid zal worden belegd. In aanmerking moet genomen worden, dat de heer Bomans voor de regeering in Brazilië heeft vertoefd en gedurende dien tijd de zittingen niet heeft kunnen bijwonen. De heer Beaufort vindt het onbegrijpelijk hoe de kranten deze berichten dan hebben kunnen publiceeren. Zooals bekend, wordt dit feest gegeven ten bate van de Vereeniging ter Bestijding der Tuberculose in Haarlem en Omstreken, op Maandag 26 Maart a.s. in Stoop's Bad. Ten vervolge op onze vorige berichten, kunnen wU thans de namen der Fransche deelnemers mededeelen: Jean Taris, kampioen van Frankrijk 200 4001500 M., vrije slag, recordhouder Frank rijk op 800, 1000 en 1500 M. Louis Martin, kampioen Frankrijk 1927. Kampioen van Parijs op 100 M. Gekozen door het Parijsche Comité als vertegen woordiger in het Parijsche Polo-zevental. Jean Smits, kampioen Frankrijk 1926. Kampioen van Parijs op 250 en 800 M. Of ficieel vertegenwoordiger van het Parijsche zevental. Etienne Vincent, kampioen schoonsprin- gen Frankrijk. Robert Mathen, officieel gekozen in het Parijsche zevental 1928. Antoine Fasani, aanvoerder van het „S. C. U. F."-zevental en reserve voor het Na tionaal zevental van Frankrijk. Emile Gruaz, was Internationaal Polospe ler 1925 en 1926. Vertegenwoordiger van het Parijsche kampioen-Zevental 1927. Gekozen in het Parijsche zevental 1928. Jacques Lasquin, Internationaal Polospe ler 1926 en 1927 van het Fransche Natio nale Zevental. Kampioen Waterpolo 1927, Parijs. Officieel gekozen in het Parijsche zevental 1928. Hubert Lesur, doelverdediger. Is gekozen als doelverdediger 1928 van het Parijsche zevental. Julien Vagner, kampioen Parijsche zeven tal 1927. Kampioen van Frankrijk in de wisselslag-estafette. Kampioen van Parijs op 250 M. De opstelling van het Polo-zevental „S. C. U. F." is als volgt: Doel: J. Vagner of J. Lasquin. Achter: R. Mathen en H. Lesur. MiddenA. Fasani. Voor: E. Gruaz, J. Smits en J. Lasquin of L. Martin. De „S. C. U. F." is houdster van 5 Fran sche kampioenschappen, 3 Waterpolo Kam pioenschappen en 7 Wisselslag Kampioen schappen. Er bestaat enorme belangstelling om dit Zwemfeest b'j te wonen; het belooft dan ook iets bijzonders te wörden! Toen hedenmorgen omstreeks 9 uur een oude vrouw in het „Hofje de B ïkenesserka- mer" in de Wijde Appelaarstees bezig was de kachel in haar woning aan te maken, is zij vermoedelijk te dicht het vuur gena derd, waardoor hare kleeren vlam vatten en daardoor brandwonden bekwam. Nadat leden van O. D. het slachtoffer de eerste hulp hadden verleend, is de vrouw ter verdere behandeling naar het gasthuis overgebracht. Bij een gisteren door de politie op den Rijksstraatweg, gehouden controle der rem men, is geconstateerd, dat van vijf automo bielen de remmen ondeugdelijk waren. Tegen de eigenaars zal proces-verbaal worden op gemaakt. Toen de 13-jarige J. L., wonende Zwanen- burgerdijk 123, Halfweg, gisterenmiddag, omstreeks half elf, op het Spaame reed, had hij het ongeluk met zijn fiets te slippen en geraakte dientengevolge in het water. On middellijk toeschietende burgers wisten den knaap door handreiking op het droge te brengen. Nadat het slachtoffer in een naast bij zijnde woning van een dokter was bin nengedragen, ls het daarna ter verdere be handeling naar het St. Elisabeth-Gasthuis vervoerd, waar is geconstateerd, dat de knaap oogenschijniyk geen letsel bekomen heeft. Uitslag van de etalagewedstrijd in Haar lem-Noord: le prijs Smit, Volksslagerij Cronjéstraat, 2e prijs L. A. Beuke, kapper Florisstraat, 3e prijs fa. Trommelen, Cronjéstraat, 4e prijs J. Nieuwenhuis Paul Krugerstraat, Se prijs J. Bos, Cronjéstraat, 6e prijs Conrad Tehe, Cronjéstraat. Eervolle vermelding: 1. fa. v. d. Hart, Paul Krugerstraat, 2. fa. Lam. Cronjéstraat, 3. fa. Bauer, Cronjéstraat, 4. fa. Coblenz, Cronjé straat, 5. f. Timmerman, Cronjéstraat. 6. fa. Tolleman Paul Krugerstraat, 7. fa. Jas. Paul Krugerstraat, 8. fa. Smit. Cronjéstraat, 9. fa. Schornagel, Cronjéstraat 36, 10. fa. Schindler, Cronjéstrat. De belangstelling bij de bekendmaking van den uitslag in de feestzaal Heitlager, Cronjéstraat, was zeer groot. Donderdag 22 Msnrt des avonds half 9 zal in de sociëteit Bint Bavo. de Ned. R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden afd. Haarlem een ledenvergade ring houden, die gezien de belangrijke agen da in alle opzichten zeker moet slagen. De installatie van 25 nieuwe leden is een bewijs van den groei en bloei van de afdeeling Haarlem. Bovendien zal op deze vergadering declamatie gehouden worden De agenda en voordrachten van de heer H.B. Haver uit Amsterdam zeggen genoeg. Het bestuur vertrouwt, dat de opkomst niet teleurstellend zal zijn. Uit Londen wordt gemeld: In antwoord op een vraag heeft de mi nister van landbouw gezegd, 'dat in 1927 in Engeland voor een waarde van 439.542 pond sterling aan bloemen uit den vreem de is ingevoerd, egen 313.549 en 285.044 in de daaraan voorafgegane jaren. Aan vreem de bollen werd in 1927 ingevoerd voor I,368.182 pond sterling, tegen 1.116.663 en 1.094.036 in de voorafgegane jaren. Bollen- kweekers en bloemisten in dit land hebben zich beklaagd over de toeneming van den invoer van vreemde bollen en bloemen en daaraan is alle aandacht geschonken, steld: MEDEGEDEELD DOOR ZATERDAG 17 MAART. Morgen zal de Weleerw. Heer H. A. C. M. Wennen, kapelaan aan de parochie van O. L. Vr. Rozenkrans, in de Kathedrale kerk „St. Bavo," onder alle H.H. Missen een liefdadig heidspredikatie houden, waarna collecte vol gen zal, ten bate der St. Elisabeths-Vereeni- ging. Mogen alle parochianen van St. Bavo ruimschoots dit heerlijk charitatief werk on dersteunen, opdat de St. Elisabethsvereeni- ging veel goeds kan wrochten voor de vele arme zieken, die zeer dringend ondersteuning noodig hebben. In de Aula van het Kennemer Lyceum te Bloemendaal zal van 19 Maart tot en met 1 April een tentoonstelling gehouden worden van hedendaagsche grafische kunst. Deze tentoonstelling belooft door de inzending van belangrijk werk, o.m. van Toorop, Bauer, Mankes, Lebeau, Roland Holst, Voerman en vele anderen, heel belangwekkend te worden. Wij komen nadar, naar aanleiding van de opening van deze tentoonstelling op 19 Maart 's middags te half vier, door Dr. J. D. Bie- rens de Haan, op deze expositie terug. Men verzoekt ons mede te dealen, dat leerlingen van scholen, in hoofdzaak waar schijnlijk leerlingen van Middelbare scholen, onder leiding van hun leeraren, gaarne gratis toegang tot deze tentoonstelling hebben. De Nederl. Boekverkoopersbond heeft deze week te Haarlem zijn algemeens jaar- lijksche vergadering gehouden onder leiding van zijn voorzitter, den heer mr. Dijkhoffz te 's-Gravenhage. In de plaats van den heer W. A. Petri te 's-Gravenhage, die niet herkiesbaar was, werd tot bestuurslid gekozen de heer C. Boonacker te Amsterdam. Tot lid der com missie van redactie van De Boekverkooper werd herbenoemd de heer W. J. Boucher, tot redacteur de heer W. J. A. Roldanus Jr., beiden te 's-Gravenhage. De volgende vergadering zal te Amster dam gehouden worden. Onder het ves van den veehouder Strij- bes, wonende Schalkwijk C 4, is mond- en klauwzeer uitgebroken. B. en W. stellen voor hen te machtigen tot aankoop van perceel Burgwal 21 voor de som van 2.600, en tot afbraak van dit per ceel, om daar een transformatorstation te bouwen ten behoeve der stroomlevering van het stadsdeel tusschen Lange Heerénvest en Spaanne. B. en W. stellen voor de balansen met ver lies- en winstrekening per 31 Dec. 1926. be treffende den bouw van 41 en 44 arbeiders woningen door de woningbouwvereeniging „Zorgvliet goed te keuren. B. en W. stellen voor te hunner be schikking tb stellen, ten behoeve van de blindenzorg van gemeentewege, ingevolge raadsbesluit van 2 Nov. 1927, voor de daar toe benoemde commissie een bedrag van 5 250, en een bedrag van 2000 voor den aankoop van gereedschappen en eerste in richting. B. en W. stellen voor te hunner beschik king te stellen een bedrag van 32.500 voor den bijbouw en meubileering van drie les lokalen van het Gymnasium, wegens ver wachtte toeneming van het, aantal leerlingen voor, l\ef schooljaar 1928-1929. B. en W. bieden ter vaststelling aan de ver goeding aan 37 Bijz. Lagere Scholen, Inge volge Wt. 101 der L. O. Wet. Gisteravond omstreeks 7 uur is iemand in Halfweg aangereden en ernstig verwond door een gesloten Fordauto, die na de aan rijding in de richting Haarlem is doorge reden. Een Haarlemsche politie-agent-, die trachtte door voor den auto te gaan staan den bestuurder tot stilstaan te dwingen, moest haastig op zijde springen, om niet te worden overreden, waarna de auto doorreed. Het is niet mogen gelukken den bestuur der te arresteeren. De drie laatste cijfers der nummerplaat waren onduidelijk aange bracht daarbij was de nummerplaat ondui- deliik verlicht. Nader vernemen wij. dat de auto-bestuur der bleek te zijn R. te Leiden, die zich thans bij de politie alhier heeft gemeld en een na dere verklaring heeft afgelegd om welke re denen hij niet op het verzoek van :le:i agent heeft gestopt. Van een overrijding te Halfweg was den bestuurder niets bekend. De heer R is hedenmorgen door de politie te Haarlemmermeer over het voorval te Half weg in verhoor genomen. Op het middagconcert van Zondag a.s. in de Gemeentelijeke Concertzail zou als solist optreden de heer Nico van der Stad, sclo-cioloncellist. Door ongesteldheid is deze echter verhindec-rd en heeft Mej. Di Moor- lag, concertzangeres, zich bereid verklaard, de solistische plaats in te nemen. Zij zal zingen de „Scene ed Aria, Ah 1 Pcfido, van L. v. Beethoven en na de pauze Air de Lia ,,L' Enfant Prodique" van De bussy en L'InvifafiCm au voyrge van H. Du- parc, met begeleiding van orkest. De orkestwerkeb blijven ongewijzigd, n.l. Ouverture „Manfred" van Rob. Schum nn, „Impressions d'Italie (3 deelen der suite) van Gust. Charpetifier en „Le Tricorne", 3 danses van Man de Falla. Door ongesteld heid van den dirigent Ed: van Beinum zal het geheel staan onder leiding van Marinus Adam. Men deelt ons mede, dat de H.O.V. op Dinsdag 20 Maart a.s. haar eerste concert Z'l gewen te Beverwijk in het gebouw der Katholieke Sociale Actie (K.S.A., Peper straat. Berlijn Parijs Brussel Londen Ziirich Rome Madrid Weenen New-York (cable' Praag Warschau Kopenhagen Oslo Stockholm Bieden 59.35 9.70 34.60 12.12 47.80 13.10 42.75 34.95 2.48 7.30 27.— 66.50 66.15 66.60 Laten 59.50 9.85 34.75 12.134 47.95" 13.25 42.90 35.10 2.494 7.45 27.10 66.65 66.30 66.75 Lof over den nieuwen dirigent De Amsterdamsehe muziekreferent van „De Maasbode" schrijft aan dit blad: Nu alle booze bedreigingen weer van de H. O. V. zijn afgewend, wordt er weer hard gewerkt, en de nieuwe, jeugdig-enthousiaste dirigent heeft zijn taak niet licht opgevat. Niet alleen is hij erin geslaagd iets van zya jong vuur aan geheel het orkest mee te dee len, zoodat er met man en macht aan de ver fijning en de verbetering van het geheel ge werkt wordt, maar hij ziet zijn werk ook met de oogen van een onbevangen, modernen mensch, die niets zoozeer haat dan sleur en conventie. Naast de verzorging der gangbare reper toire-stukken wordt nu een groot gedeelte van de aandacht besteed aan het nieuwe: het nieuwe dat er nog steeds is bij meesters met eeuwenouden naam, en dat slechts nieuw en onbekend bleef, doordat de speurzin van anderen te kort schoot, en daarnaast het rüeuwe in den zin van hedendaagsche en ac tueels productie. Wij kunnen niet anders dan zeer verheugd zijn met dezen juisten kijk op het werk van den dirigent, en Eduard van Beinum neemt daardoor momenteel een uitzonderlijke plaats in, want er zijn maar al te weinigen die zich dé'moeiten en onafwendbare teleurstellingen getroosten, welke de noodzakelijke offers zijn bfj eiken strijd voor het nieuwe. Doch het lijdt geen twijfel, als hij weet vol te houden, en zich niet laat beïnvloeden door de vele illustere voorbeelden van dadenloos arrivis- mie, dan zullen allen, wien de ware muziek cultuur van dit land aan het harte gaat, hem dank weten voor wat hij in dit opzicht doet, en naar wij hopen nog doen zal. De vorderingen die de H. O. V. reeds in betrekkelijk korten tijd heeft gemaakt, wa ren heel goed te constateeren bij de jongste uitvoering. Het was werkelijk een model- programma, dat ten gehoore gebracht werd, en een programma dat niet voor het beste in de hoofdstad behoeft onder te doen. Het bracht de jammer genoeg bijna geheel vergeten ouverture „L'isola disabitata" van Haydn, die èn als ouverture, èn als specimen van Haydn's stijl en veelzijdigheid, ongemeen interessant is. Een symphonic van Karl Philipp-Emanuel Bach werd door Ed. van Beinum als maestro al cembaio vanaf het klavier geleid, op de zelfde wijze als dat door Philipp-Emanuel aan het hof van Frederik den Grooten ge schiedde. 't Was 'n muzikaal goede, en tevens historisch-juiste uitvoering, wat lang niet al tijd samengaat. Mozart's „Exultate jubilate" bracht een rijke vocale afwisseling, en met een fragment uit „L'enfant prodigue" van Debussy en Du- pare's „Invitation au voyage" moest de lie deren-cyclus van Hendrik Andriessen op het laatste oogenblik vervangen worden, daar Mia Peltenburg door ongesteldheid niet kon op treden. Do drie genoemde werken werden toen door mej. Di Moorlag gezongen. Tenslotte bracht de H. O. V. ook nog een „Eerste uitvoering in Holland" en wel een „Concert pour petit orchestre en troits parts", opus 34, van Albert Roussel. Het is een be langrijk werk, gelijk alles wat Roussel schrijft; prachtig bewerkt, gloeiend van kleur en leven, ongemeen boeiend. Met de goede vertolking die de H. O. V. van deze lastige compositie gaf. heeft het onomstootelijk be wezen iets gewichtigs te kunnen presteeren, en kansen in zich te hebben een eersterangs orkest te worden. Reeds viel in het bijzonder te loven de zui verheid der strijkers het pianissimo waartoe geheel het ensemble in staat was, en de goe de, vaak reeds geraffineerde orkestkleuren, die onder meer de begeleiding van Duparc's „Invitation au voyage" zoo goed van werking deed zijn. Natuurlijk zijn er ook verschillende dingen die verbetering behoeven: sommige blazers, de sonoriteit van het forte, de inzetten soms. Maar gezien het voorbeeldig enthousiasme dat de spelers aan den dag legden, kan men verwachten dat dit alles reeds spoedig ver holpen zal zijn. De koene, sobere en toch vlotte directie van Eduard van Beinum deed wonderen die de allure van een simpele geste hadden. Aan prijzingen zijn hier niet noodig: ik groet in hem de jeugd die dapper haars weegs gaat, zeker van de toekomst, zeker van haar doel! Gisterenavond hield bovengenoemde ver- eeni; ing haar jaarvergadering in Restaurant Brinkmann. Na opening der vergadering door den voorzitter, met den Christelijken Groet, werden de notulen van de vorige vergadering voorgelezen en onder dankzegging goed gekeurd. Bij de ingekomen stukken bevond zich o.a. een verslag van de „Technische club" onderafdeeling van deze ver eeniging waaruit blijkt, dat deze club levensvatbaarheid heeft en dat in de laatste maanden verschillende interessante bijeen komsten werden gehouden. Het bestuur meende dan ook de tevens gevraagde sub sidie voor aankoop van meetinstrumenten en onderdeel» voor het beproeven van di verse schema's niet te kunnen weigeren. Daar hrt waarschijnlijk nog niet voldoende be- k :nd is, welk nut deze technische club heeft voor alle leden, is het misschien nuttig er van hieruit nog eens de aandacht op te ves tigen, dat zoowel voor leeken als voor ama teurs de bijeenkomsten van deze club de moeite waard zijn. Aan leeken worden gaarne alle gewenschte inlichtingen omtrent de voor hen zoo geheimzinnige radio verstrekt, ter wijl amateurs er het noodige technische vin den. De voorzitter doet dan nog enkele mede- deelingen omtrent een in voorbereiding zijn- den „Haarlemschen avond". Daarna leest de secretaris zijn jaarverslag voor .waaruit blijkt dat het ledental sterk is toegenomen. In het afgelaopen jaar 1927 hebben diverse sprekers voordrachten voor onze vereeniging gehouden. Dan volgt het jaarverslag van den penning meester. De voorzitter bedankt secretaris en penningmeester voor het door hen ver richte werk. Door het periodiek aftreden van den voor zitter en twee bestuursleden moest een bestuursverkiezing plaats hebben, dbch wer den de aftredende leden, die terstond her kiesbaar waren, bij acclamatie herkozen. De voorzitter dankte ook namens zijn mede bestuursleden voor het vertrouwen in hem gesteld. Hoewel de opkomst niet zeer groot was, heerschte er een gezellige stemming. Haarlemsche Katholieken, luisteraars of geen luisteraars, gij allen begrijpt toch het nut, het doel, de noodzakelijkheid van een katholieken Radio Omroep. En zijt gij nog geen lid, haast u dan de K.R.O. te steunen met uw bijdrage, opdat de K.R.O. steeds in belangrijkheid toeneme. Zijt gij wel lid, spoort dan uw vrienden en kennissen aan, zich aan te sluiten bij onzen Omroep, want alleen door massa-samenwerking wordt de K-R-O. de belangrijkste Nederlandsche Om roep. De actie van de stucadoors op het bouw werk aan de Slachthuisstraat n.l. het bouw werk van de Vereeniging Ons Belang, duurt nog steeds voort. Dit moet echter geen actie zijn, van de organisatie der werknemers uitgaande, maar moet veroorzaakt zijn, door dat een aantal stucadoors wel bereid was te werken, doch dit niet kon c'om, voor welke wachtperiode zij niet uitbetaald kregen. Geboren: 14 Maart: J. SmitKoenekoop, z. M. j. e. Kummerv. d. Meulen, d. I 14 Maart: B. T. Vercruijsse-v. d. Eijnde z.: I 15 Maart: T. M. Campfensv. Zilt, z. A. M. Vogelsv. Velzen, d. 15 Maart H. J. Aerts-v. d. Wolde dochter; 15 Maart: h. J. Aerts-v. Wolde, d.: 15 Maart d. van C. A. T. Wiercx-v. d. Gaauw 15 Maart z. van P. Snel-Slot; 16 Maart d. van W. P. ds Rooij-Uijtendaal; 15 Maart z. van C. Rutte-Rutte. Overleden: 14 Maart: W. v. d. Velde, 80 M. v. Heemskerkstraat. 15 Maart: J. de Vos, 62 jaar, Oostvest. 14 Maart: J. F. v. Amersfoort, 12 jaar, Cheribonstraat. 15 j Maart: L. W. Kuijl, 72 jaar, Saenredam- straat. J. M. v. Dalen, 43 jaar, Ged. Oude 1 Gracht. PER Pip U ET APPEL— Ci f BLOESEM PRIMULA ANJER ïÈ&f GERANIUM 1.60 Ct 6LVCINE MAAND R005JE5. VVATEHLEUE LELIETJE5 VAN DALEN VELD- BLOEMEN asters \40ct (ELD- BOUDUET CO era 3» C3 sr= 71' r— co pa Echt Rundleder met handvat en 2 nikkelen sloten 2|§ GERZON Omstreeks half 5 gistermiddag ontstond een begin van brand In de Haarlemsche Stoomverffabriek, Harmenjansweg 1. Een Ijzeren buis, waarin heete verfdam- pen worden afgevoerd, komt uit In den fa- brlekschoorsteen. Vermoedelijk is een vqnk In deze buis gekbmen, met het gevolg, dat een begin van brand ontstond. Door aan een zijde zand voor de opening van de buis tc gooien en aan de andere zijde water, is hst vuur gedoofd door personeel van de fabriek. De brandweer was aanwezig doch behoefde geen dienst te doen. Een kastekort van 600. BOXTEL, 17 Maart. Sinds eenige dagen is een der ambtenaren ter secretarie voort vluchtig. Gebleken is. dat er een tekort is in de kas, vermoedelijk tot een bedrag van ongeveer 600.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 16