KENNEMERLAND Uit den Omtrek fib REMBRANDT Sm (Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK - Tel. 2213) Staat van besommingen Marktbericht Rijksvischafslag t) n BEVERWIJK VELSEN VELSEN-NOORD HEEMSKERK BLOEMEND AAL HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE moet in zijn „Nachtwacht" ai zijn talent ten toon hebben gespreid. In dit meesterwerk herkent men Nseriands grootsten schilder. Kan een schilder in zijn werk zijn talent als't ware vastleggen, op dezelfde wijze kan een fabrikant in één zijner fabricaten zijn kunde ten toon spreiden. Aldus werd in King-pepermunt een product ver kregen met zeer bijzondere eigenschappen. KINS is geworden medicijn en lekkernij tegelijk. Deze pepermunt is krachtig en niet scherp, ze is lekker en niet bitter, ze desinfecteert Uw mond, ze brengt U uit een iustelooze stemming, ze is opwek kend en verkwikkend. KiNQ-Pepermunt heeft men derhalve eiken dag noodig. King-pepermunt is los per ons verkrijgbaar en wordt afgeleverd in zakjes, waarop duidelijk vermeld moet zijn KING Extra Strong, zooals ook in ieder tablet moet staan en is verder verkrijgbaar in rol len van 5 en 10 cent. Let vooral op dan naam Engros firma C. H. S. HEI LKER, Haarlem ZANDVOORT 25 Jaar Vincentiaan BENNEBROEK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HILLEGOM BILJARTEN Massakamp Gezellenvereeniging Haarlem IHaarlem III Om den „Wilhelmina"-biljart- beker DAMMEN De Haarlemsche Selectiewedstrijden Wereldkam pioenschap 1928 De inschrijving 2de klasse Selectiewedstrijden WATERPOLO. Het IJZignea I KERKNIEUWS Zilveren priesterjubilea UITLOTINGEN MARKTNIEUWS van de heden aan den Rijksvischafslag aan gekomen Stoomtrawlers. H. H. 65 2647.- John Brown 1829 Derika 5 284 ti de Beer 2237 Annie IJm. 108 1321. Zaanstroom 4 4257.- Alcmaria 1653. Loggers. K. W. 141 1017.— K. W. 56 1054.— UMUIDEN, 23 Maart. Hgst.pr. Lgst.pr Tarbot per K.G 1.75 1.50 Griet per 50 K.G. 64.— 33 Tong idem 2.80 2.25 Groote schol idem 40.— 35.— Middel Schol idem 41.— 37.— Zet schol idem 40.— 20.— Kleine schol idem 26.— 5.50 Bot idem 9.50 1.50 Schar idem 9.50 4.2C Tongschar idem 62.— 26.— Rog pei 20 stuks 18.— Vleet per stuk 2.— 1.40 Pieterman en Poon per 50 K.G. 12.50 4.— Groote schelvisch idem 45.— 22.— Middel schelvisch per 50 K.G. 39.— 22.50 Klein Middel schelvisch idem 30.— 19.50 Kleine schelvisch idem ,22.— 7.50 Kabeljauw pe'. 125 K.G. 31.— 21.— Gullen per 5 K. G. 12.— 7.50 Leng per stuk 5.25 1.40 Heilbot per K. G. 1.85 1.55 Wijting per 50 K. G. 5.50 3 Koolvisch per stuk 0.55 0.29 IN HET OOG GESCHOTEN Gistermiddag omstreeks 5 uur waren twee neefjes, van E. genaamd en respect 10 en 14 jaar oud, in de huiskamer van een woning aan den Arendsweg te Wijk aan Duin aan het spelen met een windbuks. De jongste van de twee plaagde den ouderen neef, waarop deze met zijn buks dreigde en on middellijk daarna op zijn neefje richtte en afschootDe 10-jarige werd in het oog getroffen en is op advies van dr. Boon naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente 1 geval van rodvonk en 1 geval van diphtheritis voorgedaan. De kiezerslijst De heden door B. en W. DE UITBREID IN G VAN ONZE PAROCHIEKERK De klokken komen Morgenochtend arriveeren de klokken voor den nieuwen toren van onze parochie kerk. De eerste der twee klokken, weegt 600 K.G. en is toegewijd aan den H. Franciscus. De tweede, die 420 K.G. weegt, is toegewijd aan den H. Cornelius. Zij zijn vervaardigd door de fa. Th. Hagen, te Amsterdam. Zondag, na de Hoogmis, zullen de nieuwe klokken door den Hoogeerw. Heer J. M Lucassen, Deken van Beverwijk, plechtig worden gewijd. Maandag zullen ze in den -oren worden opgehangen. In den loop van de volgende week zal het uurwerk gesteld worden. kweekkas, op grond, welke volgens het uit breidingsplan, is gereserveerd voor weg, zulks onder voorwaarde, opgenomen in het betrekkelijke raadsbesluit. 3. Voorstel tot het verleenen van voorschotten voor kosten van instandhouding Bijz. Scholen Overeenkomstig het voorstel van Burge meester en wethouders worden de bedragen als volgt vastgesteld: a. Voor de Bijz. Prot. School aan den Voorweg op 538. b. voor de R. K. School aan den Heeren- weg 2528. c. voor de R.K. School aan de Molen- werfslaan op 2112. d, voor de R. K. School voor L. O. aan de Kerklaan op 2072. e. voor de R. K. School voor U. L. O. aan de Kerklaan op 1050. 4. Beschikbaarstelling gelden voor uitbreiding van de H. Augustinus- school. Conform het advies van B. en W. wordt besloten de benoodigde gelden voor de uit- bestaan, wat de familie Beelen voor de chari- tas heeft gedaan, bood de president hem na mens de leden een schilderij aan, symbolisee- rend het mooie werk van de St. Vincentius- vereeniging, met op de lijst een inscriptie aangebracht, bevattende jaartallen en de da tum, en aan de achterzijde een soort oor konde, onderteekend door de thans fungee- rende leden. Dit zal zeker een prettige herin nering blijven voor hem en zijn nageslacht. Zeer ontroerd dankte de jubilaris voor deze hulde en het fraaie geschenk, waarmede den jubilaris zichtbaar ingenomen was. Besmettelijke ziekte. In deze gemeente hebben zich in de afgeloopen week 5 gevallen van roodvonk voorgedaan. Vergadering „Verfraaiing Heemstede i en Bennebroek Donderdagavond hield bovengenoemde Vereeniging, die ten doel heeft de verfraaiing van Heemstede en Ben net roek, en de bevordering van het vreem delingenverkeer en de vestiging van vreem delingen, eene vergadering in Hotel v. Ree. De voorz., de heer P. H. Quarles v. Uf- Buitengewone Vrijwillige Landstorm. Woensdag hield bovengenoemde Ver. een ledenvergadering in het Vereenigingsgebouw alhier. De Z.Eerw. heer Pastoor opende de vergadering met den christelijken groet en sprak een hartelijk woord van welkom nu hij voor de eerste maal als voorzitter fun- eerde. Zijn Eerw. spoorde de aanwezigen aan, propagandist te zijn voor den B.V.L., welke beoogt de bescherming van Troon en Al taar. Daar een flink aantal Heemskerkers zich hebben opgegeven om deel te nemen aan den te houden Landdag te Den Haag, acht het bestuur 't wenschelijk om de leden bij een te roepen opdat reeds nu met het vor men van een reiskas kan worden aange vangen. Daar een flinke deelname wordt verwacht, werd voorgesteld en door de vergadering goedgevonden om steeds voe ling met de deelnemers te houden en thans reeds te beginnen* met het innen van de eiskosten, hetzij in kleine gedeelten of in- ens. De kosten bedragen voor lederen deelnemer 3; dit bedrag moet voor 1 Juli a.s. afgedragen zijn, na dien datum zijn geen kaarten meer verkrijgbaar. Zoo spoedig mogelijk zal een regeling worden getroffen om met de werkzaamhe den een begin te maken. Tevens wordt dan ook aan de leden een kleine bijdrage ge vraagd voor een aan te schaffen vaandel. Verschillende zaken omtrent den Land dag en het aanschaffen van het vaandel werden door den plaatselijken leider, den heer R. Beentjes, toegelicht. De voorzitter sloot daarna onder dank vastgestelde kiezerslijst bevat 17329 namen, deze geanimeerde vergadering. Woningbouw Ver. „Bosch en Duin". De Woningb. Ver. Bosch en Duin hield Donder dagavond hare jaarvergadering in hotel Vi eeburg. In het jaarverslag van den secretaris, den heer Hofland werd de noodzakelijkheid naar voren gebracht om candidaatleden te vinden. De heer Klerk bracht het financieel ver slag uit, waaruit bleek dat de financieele toe stand der vereeniging niet ongunstig was. De 3 aftredende bestuursleden de h.h. De Jong, Kuiper en Van Rijswijk werden her kozen, evenals de heer P. Blankevoort, aftre dend commissaris. De vergadering besloot om zoo mogelijk, de huizen inwendig te laten schilderen. Gunning. B. en W. van Bloemendaai hebben den bouw van 2 nieuwe lokalen aan de school voor M.U.L.O. aan den Vijverweg opgedragen aan den heer H. Klaassen te Heemstede. De beer Klaassen was de laagste inschrij ver. Gevonden voo. werpen Terug te bekomen bij: P. Wempe, Terburgstraat 22, Santpoort, een zilveren dames-armbandhorloge; Visser, Erederodeweg 42, Bloemendaai, een rijwiel- pomp; Hughes, "opstraat 10, Haarlem, een damestaschje met inhoud; Oskamp, Hos peslaan 9a, Haarlem, een rijwielbelasting- merk 1928; J. Holwerda, Middentuindorp- laan 4, Haarlem, een glacé handschoen en een zakkammetje; A. C. Dissevelt, K n- heimweg 63, Bloemendaai, een rijwielsleutel, Jonker, Middentuindorplaan 12, Haarlem, een portefeuille met inhoud; Handgraaf, Schroder v. d. Kolkweg 28, Bloemendaai, een kinderportemonnaie met inhoud; Boosrma Zandvoorterweg 29, Aerdenhout, een rijwiel- belast'ngmerk 1928; H. Schuurmans, Zand- voortschelaan 38, Heemstede, een nummer plaat G. 48857 met stoplicht; J. Brusschetto Diduukstraat 14, Haarlem, een hondenhals band; Houtgraaf, Bloemendaalscheweg 26. Bloemendaai, een dop van een vulpenhouder; aan het bureau van politie te Overveen, een koperen hangslot je; een sleutel, waaraan een s uk draad en een paar ringen, een huissleu tel, een kinderhandschoentje, een nummer plaat H. 58508, zes kleine sponsen, een kin- dertaschje. Steeds maar wegverbreeding. Ten gerieve van het steeds drukker wordend verkeer over den Kennemerweg zal deze weg een flink stuk verbreed wordenè Het hek langs de weide van Veen en Duin gaat een eind achteuit. De leelijke bocht bij Wildhoef en de Ned. Herv. Kerk zal hierdoor tevens iets van zijn min of meer gevaarlijk karak ter verliezen. Kiezerslijst. De kiezerslijst voor 1928-'29 is thans vastgesteld en ligt tot en met 21 April ter secretarie ter inzage. Zij bevat de namen van 1474 kiezers en kiezeressen. Burgerl. stand. Van 2022 Maart. Geboren. Dmgena Catharina, d. van B. Bo- gers en G. Rietveld. Arie, z. v. B. Bras en W. Oldenburg. Hendrik z. v. B .Biersteker en A Ames. Lena Wilhelmina, d. v. G. Roubos en L. Bakker. Antje Maria Wilhelmina, d v. P. M. Strijbis en M. C. G. Rip. Jacobus Joseph, a. v P H. Janssen en C. de Geus. Ondertrouwd: Adriaan Gerrit Middelkoop 21 jaar en Hermina Johanna van Breenen, 19 jaar. Arie Klomp, 23 jaas en Louwerina Komelia Kardol, 22 jaar. Lauwrens van Kuyk, 21 jaar en Aafje Terlouw ,23 jaar. Al- bertus Hermanus van Rijn, 23 jaar, en Maria D'haene, 20 jaar. Getrouwd: Jacob van der Maarl, 24 Jaar en Cornelia Rijlaarsdam, 22 jaar. Pieter van Tienderen, 24 jaar en Wilhelmina Duizer, 22 jaar Overleden- Neeltje Koomen, 76 jaar wed. v J. Spaargaren. Besmettelijke ziekte. In deze gemeente hebben zich in de afgeloopen week 4 gevallen van roodvonk voorgedaan. Graanbeurs Donderdag was de aanvoer op de graanbeurs als volgt: tarwe (rood) 11.50 12.50; tarwe 12 14; rogge 12 a 13; gerst chevalier 12.50 13.50; wintergerst 12 13; haver 12 13; witte duiveboonen j 14 a 16; paardeboonen 12 a 13; groene erwten 22 27, karwij 38 a 39.50; gele mosterd 19 22; blauwmaanzaad 35 a 36; kanariezaad 13 a 14. Alles per 100 G.K. Gemeenteraad. Gisteravond kwam de Raad dezer gemeente m vergadering bijeen, onder voorzitterschap van den Burgemeester, jhr. J. P. W. van Doorn. Na opening met gebed, stelt de voorzitter aan de orde, punt 1 der agenda: 1.Vaststelling notulen der ver gadering van 23 Febr. 1928. Deze notulen word, behoudens een kleine wijziging, goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. Ingekomen was een brief van den heer H. Bouma, houdende verzoek, ook namens de andere bewoners van de Pieter de Hoogh- straat, de naam van deze straat te verande ren in Pieter de Hooghlaan. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, op dit verzoek afwijzend te be schikken. De heer Kwak vraagt, op welke gronden het dagelijsch bestuur heeft geadviseerd, op dit verzoek afwijzend te beschikken. De voorzitter antwoordt hierop, dat het niet mogelijk is, om op elk willekeurig ver zoek om naamsverandering van een straat, steeds maar in te gaan. Destijds heeft de Raad besloten om deze straat zoo te noemen en er bestaat geen aanleiding om hierin verandering te brengen. Er zijn aan zulke veranderingen ook meer bezwaren verbon den dan men vermoedt. Bovendien, zegt spreker, zou het ook wel wat eentonig wor den, als men eiken weg „laan" ging noemen. De grondeigenaren konden zich ook met dezen naam vereenigen. Hierna werd conform het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten. Vervolgens was een verzoek ingekomen van bewoners uit den omtrek van de IJzeren Brug, om het urinoir, staande aan dé Kerk laan, te doen verplaatsen, of geheel te ver wijderen. dat lokaal beschikbaar te stellen. 5. Beschikbaarstelling van gelden voor uitbreiding Bosch en Hovcn- schooL Conform het advies van B. en W. wordt besloten de benoodigde gelden voor de uit breiding van gemelde school met twee leslo kalen, ieder voor 48 leerlingen, beschikbaar te stellen. De heer v. d Linden vraagt of het niet mogelijk is in het bestek de bepalingen van het collectief contract op te nemen en de verplichting op te leggen een bepaald aantal inwoners uit Heemstede bij de uitvoering te werk te stellen De voorzitter zegt, dat deze voorwaarden niet kunnen worden gesteld, doch wel een verzoek kan worden gedaan aan de desbe treffende schoolbesturen om hiertoe over te gaan. 6. Benoeming van leden der Commissie tot Wering van Schoolverzuim. Herbenoemd werden alle aftredende leden, te weten: de heeren J. de Jong, Th. M. Schelling, D. Pronk, J. J. Uitendaal, J. P. A. Wiegman, Jac. Moolenaar, D. J. van der Stam. 7. Voorstel tot aankoop van een stukje tuingrond in de Su- matrastraat voor transformator gebouwtje. Conform het advies van B. en W. wordt besloten van de N.V. Zaanlansche Terrein en Bouwmaatschappij, Maatschappij tot Ex ploitatie van Onroerende Goederen, geves tigd te Haarlem, een stukje grond, groot 18 vierk. Meter aan te koopen voor een be drag van 240. 8. Voorstel tot ruiling van grond voor verbetering Rijksweg HaarlemBennebroek. B. en W. stellen voor met den heer C. P- Nelis de ruiling van den benoodigden grond aan te gaan. De heer Rijker is tot de berekening ge komen, dat de gemeente aan den heer Nelis 3.per vierk. M. in rekening brengt en acht dezen prijs wel wat erg laag. Weth. Jhr. v. d. Poll wijst er op, dat de dere omstandigheid, dat deze grond indertijd door den heer Nelis om niet aan de ge meente is afgestaan, en acht het billijk, dat de gemeente nu ook op haar beurt een zekere soepelheid toepast. Wethouder Dr. Droog wijst er op, dat de breiding van gemelde school met een zeven- j ford, betreurde de weinige belangstelling, de leslokaal benevens voor de inrichting van maar leidde daar ook uit af dat de leden met de werkzaamheden van het bestuur tevreden waren. - De notulen werden onveranderd goed gekeurd. In zijn jaarverslag memoreerde de seer. Jr. W. J. A. Duijnstee de annexatie, die als gevolg zal hebben een teruggaan van leden en het verlies van den heer G. N. Aber- son als voorzitter, die zoovele jaren de lei ding dezer vereeniging gehad heeft. Het be stuur wil dan ook gaarne haar erkentelijk heid toonen voor zijn vele werk. Mede wordt betreurd het heengaan uit het bestuur van||den heer Th. Leistikow, die om gezondheidsreden moestbedankenn. Dankbaar gewahgt het verslag van eenige toeneming in het ledental, wat als gevolg kan Nutsspaarbank Naar wij vernemen, hebben meer financieele inkomsten, waar-heeft d8 NutSSpaarbank te Haarlem het per door meer actie gevoerd kan worden, en met ceei Tramstraat 5 gekocht, om daarin haar een aanr. poring tot propaganda daarvoor, i bijkantoor, thans ondergekracht in schooi B eindigt dit jaarverslag. I aan de Schoolstraat, te vestigen. De heer D. v. d. Stam geeft daarna een 's de bedoeling het kantoor dagelijks grond, die de gemeente van den heer Nelis krijgt, veel meer in den weg ligt en dus veel meer waard is, dan de grond, dien de ge- dekplaats van den heer G, financieel overzi ht. Met het batig saldo van 1926 groot ruim 366,waren de in komsten 965.95, waaronder 200.sub sidie c'er gerreente, en de uitgaven 457.68 y2, waaronder ƒ200.voor de kiosk aan het station Haarlem, 50.voer het Holland huis in Brussel. De begrooting over 1928 sloot met een inkomsten en uitgaven van 565.waar onder ƒ200.voor de propaganda, ƒ150 voor het plaatsen van nieuwe banke vaar- voor het bestuur in overleg zal treu-n met de gemeentebesturen. Het ledental is thans nog 163, wat nog kan dalen door mogelijk bedanken van geannexeer de leden. Een der leden kan zich moeilijk indenken dat daardoor leden erlies kan plaats hebben, daar zij zeker niet voor hun genoegen van wconplaats zijn veranderd. Den secretaris werd opgedragen de oude banken te inspecteeren, om deze zoo noodig te herstellen of te vernieuwen. De begrooting werd na eenige besprekingen goedgekeurd. Als leden der kascommissie werden benoemd de heeren Vaags en Wild schut. Bij de bestuursverkiezing werden herko zen de heeren G. N. Aberson, N. Vos, Ir. W. J. A. Duijnstee, J. C. v. d. Weiden en K. J. G. Baron van Hardenbroek. Als afgevaardigde naar het Congres der A lgemeene "Nederlandsche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer werd gekozen de heer Stoutjesdijk. Medegedeeld werd, dat wegens verande ringen in het bestuur de heer P, H. Quarles v. Ufford de functie van voorzitter was toe- N meente aan den heer Nelis geeft. Bovendien Aberson, terwijl de heer N. Vos de functie is de verbetering van den weg, die door deze ruil wordt aangebracht, al wat waard. Het voorstel wordt hierna zonder hoofde lijke stemming aangenomen. 9. Verordening op de heffing van rechten va.n openbaren ge meentegrond of openbaar ge meentewater. De voorzitter stelt voor dit punt van de agenda af te voeren, naar aanleiding van een brief van net hoofdbestuur van „Schut- tevaer", waarin wordt medegedeeld, dat de voorgestelde tarieven aanmerkelijk hooger zijn, dan die van andere gemeenten. Besloten werd deze verordening eerst om advies naar de zenden. Rondvraag. De heer Audretisch brengt eenige klach ten over van bewoners van de Heemsteed- sche Dreef tusschen de Camplaan en de Haven over het suiven van zand. Wethouder jhr v. d. Poll, deelt mede, dat spoedig een voorstel voor den aanleg van een plantsoen daar ter plaatse zal komen. De heer Van Unen zegt, met verbazing ge lezen te hebben, dat aan de nieuwe spoor weghalte, nabij de Zandvoortschelaan, alleen buurttreinen zullen stoppen, hetgeen een groot ongerief voor de forensen zal zijn. De voorzitter zegt, dat het gemeente bestuur stappen zal doen bij de directie der Nederlandsche Spoorwegen, om hier alle sneltreinen te doen stoppen. De heer Rijkes dringt aan op 'een betere aansluiting bij de Blauwe Brug. De heer Breed vraagt hoe het staat met de verbetering van het zg. Schuine Pad op het Raadhuisplein. Spreker is niet bevredigd met het antwoord van den voorzitter, dat dit in den loop van het jaar zal geschieden. De toestand is daar ondhoudbaar. Wethouder jhr. v. d. Poll zegt, dat ge wacht wordt op een deskundig advies. Het is heel gemakkelijk om door schending van natuurschoon een oplossing te vinden, maar dit zal wel niemand bevredigen. De voorzitter zegt toe, dat verbetering van den toestand bespoedigd zal worden. De hfer v. a. Erf vraagt verbetering van het trottoir op den Bronsteeweg. Wethouder Dr. Droog zal hier zijn aan dacht aan schenken. Hierna gaat de vergadering over in ge heime zitting. Dezer dagen was het 25 jaar geleden, dat de van vice-voorzitter vervulde. Bij de rendvraag werd de vraag gesteld of aan de kiosk aan het station te Haarlem niet «en wat duidelijker kenteeken kon ge geven worden, daar nu de vreemdelingen zeer moeilijk dat instituut konden ontdekken, b.v. door een uitstekend bord of iets derge lijks. De vcorz. merkte op, dat dit de goedkeu ring van de Spoorwegen moet wegdragen. Een andere vraag was, of de vereeniging nog iets deed tijdens de Olympische spelen. Hie:6p antwoordde de voorz. dat de pen sionhouders zich op konden geven bij het comité in Amsterdam. Over een Sportten- financieele commissie te toonstelling in samenwerking met Haarlem is gedacht, maar dit moet op een fiasco uit- locpen. Ook meent de voorz. dat Heemstede geen plaats is voor veel buitenlands bezoek, om dat wij, daar de bollentijd reeds voorbij is, weinig kunnen aanbieden, daar „Groenen- daal" wel mooi is, maar meer moet beschouwd worden als te zijn een lustoord voor inwoners zelf. Wel zal getracht worden aao de kiosk een extra reclame te plaatsen voor inlichtingen aangaande Heemstede en Groenendaal. Na nog eenige besprekingen van meer in- tiemen aard, werd de vergadering gesloten. De heer Rijker stelt voor dit adres te ren- heer J. Beelen lid was van de St. Vincentius voyeeren naar de Commissie voor Openbare Werken. Dr. Droog, wethouder, ziet hier niet veel heil in. Dit onderwerp is reeds meerdere malen in discussie geweest en een oplossing, die iedereen kan bevredigen, is nu eenmaal toch niet te vinden. Er zal gezorgd worden voor regelmatige reiniging. Na eenige discussie werd met 13 tegen 2 stemmen besloten om het adres te renvoyee- ren naar de Commissie voor Openbare Wer ken. Behoudens hoogere goedkeuring, werd aan -de N. V. Anjerkweekerij ,,'t Clooster", ver gunning verleend tot het bouwen van een vereeniging. Op de wekelijksche bijeenkomst gisteren avond hebben zijn medeleden dit heuglijke feit herdacht. Na de gewone werkzaamheden werd de jubi laris door den president, den heer A. v. d. Horst, namens de leden gehuldigd. In zijn toespraak roemde spr. den jubilaris als een stillen werker. Helpen en goeddoen waar noodig en mogelijk was, zonder dit maar ooit in het oog te doen loopen. Het is voor ons een des te grooter genoegen, aldus spr., omdat uw vader meer dan 40 jaar dit werk van liefde deed, en u zijn werk voort zette. Nu al onafgebroken 25 jaar. Moge het u gegeven zijn, ook minstens zoo lang voor dit schoone doel te arbeiden als uw vader. Om den jubilaris een blijk van waardeering' te geven, wat tevens een aansporing zou zijn den weg van weldoen te blijven volgen, niet alleen, maar wat ook als een blijvende herin nering voor het nageslacht zou kunnen voort- van roodvonk voorgedaan. Bioscoop-avond A.s. Zondagavond 25 Maart wordt In het R.K. Vereenigingsge bouw alhier een schittende film, „Inri" ge titeld, vertoond. Degenen, die hierin belangstellen en we verwachten, dat dï*a belangstelling, zich ook tot de omringende plaatsen uit breidende, zeer groot zal zijn zullen van deze film genieten en stellig een genotvol len avond hebben. We verwachten dan ook, en niet ten on rechte, Immers in den tijd van de vasten komt deze passiefilm dubbel tot zijn recht, een zeer grooten toeloop. Be spreekt dus, om teleurstelling te voor komen, tijdig uw plaatsen, die tegen eeni ge vergoeding verkrijgbaar gesteld zijn. Aanvang 8 uur. Ook de kinderen zijn hier niet vergeten Voor hen zal Zondagmiddag om 5 uur een kindervoorstelling plaats hebben. Bouw nieuwe R. K. Kerk. Naar wij ver nemen is thans een aanvang gemaakt met het metselwerk voor den bouw van de nieuwe kerk, pastorie, kosterswoning en stalling. Voor Paschen hoopt men met het beton werk van de onderbouw geheel gereed te zijn. H. Familie. Aan de leden van de H. Fa milie in de St. Martinus parochie, welke Zon dag j l- de vergadering van de H. Familie in verband met hun pelgrimstocht naar de H. Stede, niet bijwoonden, willen wij gaarne langs dezen weg even mededeelen, dat Zon dag a s. des morgens te 6 uur een algemesne H. Communie zal worden gehouden. Indien mogelijk zal er ook op dat uur een H. Mis worden gelezen tot intentie van levende leden. Getooid met het insigne, hepen wij. met den Weleerw. directeur, dat niemand zal verzuimen. open te stellen en wel Maandags, Dinsdags, Woensdags, Donderdags en Vrijdags van 25 uur en bovendien Woensdag- en Za terdagavond van 6141% uur. Dit is dan de tweede zaak die in de Tramstraat wordt gevestigd. Met de inrichting wordt dadelijk begon nen door den aannemer J. v. Sluisdam, ter wijl de electrische installatie wordt gemaakt door de fa. Slootweg, het schilderwerk wordt uitgevoerd door K. v. d. Mey en de kan toorinrichting aan de fa. Casparie is opge dragen. Vermoedelijk zal het kantoor om streeks half April geopend kunnen worden. Muziekkapel „Zandvoort" Op het solis tenconcours te Wijdenes, behaalden de vol- dende heeren, allen leden van de Zandvoort- sche Muziekkapel, de volgende prijzen: J. Weber, solo-clarinetist, le prijs; C. Hol- '.enberg, solo-clarinetist, le prijs; J. Steen, solo-clarinetist, le prijs; W. ter Braake, solo- clarinetisc, 3e prijs; W. van der Wolde, solo piston, 2e prijs. En in den kwartet-wedstrijd: J. Weber, C. Hollenberg, L. ter Braake en P. Schaap, allen een 2en prijs. A De gezellen uit de Jansstraat waren het 3e viertal voor hun collega's uit de Spaar- ne-parochie Donderdagavond verre de baas en namen een voorsprong van 46 car. De uitslag is: Haarlem IHaarlem III. 1. HooglandW. Beaufort 5034 2. C. de GeerA. Sweerts 5025 3. F. KnapeTesselaar 5032 4. C. JonkerJ. v. Dam 5035 Totaal 20023 Vorig totaal 526—554 Stand op heden 726680 Spanning was het kenmerk van de giste renavond in Hotel Rest. „Hof van Holland" gespeelde partijen. Reeds in de eerste partij kwam een ver rassing. J. Metz begon tegen Montezinos uitstekend met 31 en 24 en liep iets uit, doch de Amsterdammer scoorde na de 10e brt. kort na elkaar 25, 43 en 45 en nam langzamerhand de leiding over. Stand 26e brt. 222186 voor Montezinos. In de volgen de beurt toonde Metz echter zijn kracht, scoorde een fraaie 54 en beëindigde in de volgende beurt de partij. H. J. Metz 250 28 54 8.93 Montezinos 226 28 45 8.07 De match Delsen—Luttmer was meer spannend dan fraai. Het begin was voor Delsen, welke dank zij een goed 39 iets vóór kwam. Hierna herstelde Luttmer zich en liet in de 13e beurt een goede 35 noteeren Steeds bleven de totalen daarna ongeveer gelijk, totdat Luttmer tenslotte met gering verschil won. Luttmer 250 36 39 6.33 Verheijde zag zich tegen v. 't Hout op 't laatste moment geklopt, v. 't Hout scoerde kort na den aanvang o.m. 11, 10, 18, 21 en 13 car., waar Verheyde 21, 13, 24 en 28 car. tegenover stelde. Beurtelings namen beide spelers de leiding. Toen de stand 243 tegen 234 in 't voordeel van den Haarlemmer was, dacht ieder, dat Verheyde zou winnen. In de 3 laatste beurten maakte hij echter slechts 3x1 car., waarvan zijn partner han dig profiteerde, door met 7, 1 en 8 car. de match uit het vuur te sleepen. Van 't Hout 350 28 35 8.93 Verheyde 246 28 28 8.93 Montezinos speelde tegen Luttmer afwis selend sterk en slecht. Na met een brillante 87! te zijn begonnen, waarop weldra goede series van 24 en 31 volgden, was hij er ge- ruimen tijd uit, waardoor Luttmer gelegen heid kreeg met 17, 33, 34 en 18 iets in te loopen. Ondanks een fraaie 54 beëindigde de Montezinos de match eerst in de 57e beurt. Montezinos 250 27 87 9.23 Luttmer 201 27 34 7.44 Ook hedenavond worden voor dit tour- nooi een viertal matches gespeeld in „Hof van Holland" aan de Groote Markt. Besmettelijke ziekte. In deze gemeente heeft zich in de afgeloopen week 1 geval Na loting door het bestuur van den Haar- lemschen Distrietsbond zijn de groepen der 3de klasse Selectiewedstrijden als volgt in gedeeld: Groep I.: P. Mollema, J. Merts, J. Balk, A. Pot, J. Fabel, W. J. A. Matla. Groep II.: F. W. de Pater, G. A. Ottolini, C. Vrolijk, C. Gastelaars, J. Bijster Jr., W. Bosman. Groep III.: A. F. Horeman, J. H. Reedijk, J. P. Exel Jr., O. J. Roest, P. A. Nooij, W. J. Bosman. Groep IV.: P. M. Ottolini Sr., F. Moer beek, A. Kooreman, J. P. Kuijfc, J. L. Versteeg en H. Nesse. De inschrijving voor de Selectiewedstrij den 2de klasse is thans ook opengesteld. In schrijvingen worden Ingewacht bij den secre taris van den Districtbond Haarlem en Om streken, den heer J. Singeling, tot uiterlijk Woensdag 4 April a.s. aan zijn adres, Kleine Houtstraat 42 te Haarlem. De 2de klasse Selectiewedstrijden zullen in de 2de helft van April a.s. reeds aanvangen. In het District Beverwijk spelen in de Se lectiewedstrijden 3de klasse mede: D. Hoogvorst, N. Spanjaard, J. A. Oussoren, J. Schipper, W. Korsman en J. Hofland. Door het bestuur van de Amsterdamsche Zwemvereeniglng „Het IJ" is het eerste zevental van de Haarlemsche Dames Zwem en Polovereeniging „Zignea" uitgenoodigd tot het spelen van een vriendschappelij- ken polo-wedstrijd op Dinsdag 27 Maart a.s. Het "zevental van „Zignea" zal in de vol gende opstelling spelen: De Roos B. Venema M. v. Ommeren B. Witkamp C. Kammeijer H. van Abs A. Tijm De Zeereerw. Hoog Geleerde pater Dr. Aurelius Pompen, hoogleeraar in de Engel- sche taal- en letterkunde aan de R. K. Uni versiteit herdacht gisteren. zijn zilveren pries terfeest. Met Franelscaanschen eenvoud werd het feest gevierd in het Studiehuis St. Bo- naventura der E.E.P.P. Franciscanen aan de Vermeerstraat te Nijmegen. De Weleerw. Pater P. C. Frlgge O.F.M., sinds meer dan elf jaren kapelaan der Harte- brugparochie aan de Haarlemmerstraat te Leiden herdacht gisteren eveneens zijn zilve ren priesterfeest. Pater Frigge droeg te 9 uur aan het hoofd altaar der Hartebrugkerk een plechtige Hoogmis op. Zijneerw. werd hierbij geas sisteerd door den Zeereerw. Pater J. A. Hel ling, pastoor der parochie als bresbyter as- sistens en de Weleerw. paters A. J. M. v. d. Donk als diaken en A. J. v. Lubeck als sub diaken. Des middags had een drukbezochte recep tie plaats. Ten slotte vierde gisteren ook de Weleerw. pater fr. Martialis Vreeswijk O. F. M., as sistent in de parochie van de H.H. Antonius en Lodewijk, te 's-Gravenhage, zijn zilveren priesterfeest. Om half 10 uur droeg de jubila ris een plechtige H. Mis op, daarbij geas sisteerd door den Zeereerw. heer pastoor C. A. Bulters O. F. M. als presbyter assistens, den Weleerw. heer H. Vreeswijk, kapelaan te Amsterdam, broeder van den jubilaris, als diaken en den Weleerw. pater K. Vriend O. F. M. als subdiaken. De Weleerw. pater G. W. Blom O. F. M fungeerde als ceremoniarius. De receptie des middags was druk bezocht. STAD BRUSSEL 1905 128ste trekking van 15 Maart. Serie 17930 no. 13 is betaalbaar met frs. 25.000. S. 102729 no. 20 met frs. 2500. S. 32319 no. 11 met frs. 1C00. S. 153954 no. 12 met frs. 500. De volgende nummers zijn betaalbaar met frs. 150.: 23100 n. 2. S. 45270 n. 22. 77973 n. 22. S. 157732 n. 10. 26676 n. S. 98126 n. 15. 12256 n. 24. S. 92377 n. 23. 95603 n. 2. S. 142873 n. 22. 98126 n. 15. 81255 n. 22. S. 9022 n. 16. S. 10942 n. 14. S. 79956 n. 18. S. 75930 n. 12. S. S. 133268 n. 23. S. 145919 n. 2. S. S. 39242 n. 19. S. 145015 n. 10. HOOFDDORP, 22 Maart. Tarwe rood 11.5012.50; Tarwe nieuwe 1214; Rog ge 12—13; Gerst Chevaleir 12.50—13.E0; Wintergerst 12—13; Haver 12—13; Witte Duiveboonen 14—16; Paardeboonen 12 —13; Groene Erwten 22—27; Karwij f 38 39.50; Gele Mosterd 1922; Blauw Maanzaad 3536; Kanariezaad 1314. Alles per 100 K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 10