"schoonmaak Kaversehnidt Klaje CHEQUE.KOERSEN uwaezicHT advertentiën dagmeisje weggeloopen" HET LiMBURGSCH DAGBLAD rijke Mijnstreek JOKE. DANKBETUIGING. Ver. 1 andheelkundige Praktijken KENNEMERPLEIN 5 Verg. Oost en West BANDOENG S. A. Reitsma Ned. Reisvereeniging. „ONS MOOIE NEDERLAND" R00,iTA.HILLENs AANBESTEDING. Q. <R. ^Broekman, Voor Vraag-en Aanbod Een flink Meisje Winkeljuffrouw HUISHOUDSTER GEVRAAGD Winkeljuffrouw Flink Meisje gevraagd NET MEISJE NET DAGMEISJE KAMERMEISJE SMIDSJONGEN GEVRAAGD TIMMERMAN BANKETBAKKERIJ KRULLENJONGEN Bekwaam Loodgieter en Zinkwerker gevraagd. H. KONING Zn. Korte Zijlstraat 810 PIANO ƒ85.— GEVRAAGD HUIS TE HUUR Vraagt GRATIS Proefnummers aan de adminlstr te Heerlen Uw annonce niet meer plaatsen? Met de „Schuttevaer" van Rotterdam naar New York In een stuk vleesch gestikt Een motorrijder tegen een boom gereden en gedood De werking van den Krakatau De delegaties der voorbereidende Ontwapeningscommissie De Poolsch-Litausche onderhandelingen De gearresteerde Duitsche ingenieurs Fabrieksdirectie gearresteerd Nina Bang"\ Waarschuwing KERK EN SCHOOL De St. Rosaschool te Breda DE SPA4MNEBANK Oaarlem- Amsterdam SOCIAAL LEVEN Nederland, de Volkenbond en de strijd tegen het alcoholisme BINNENLANDSCH NIEUWS Het onderwijs aan schipperskinderen HANDEL EN NIJVERHEID Een verijdelde overval in het Tapaïoeansche Louis Zimmermann vrij ernstig ongesteld 60-Jarig jubileum der „Kosmos" - sigarenfabrieken Eindhoven BOEK EN BLAD. BOEKBEOORDEELINO. Brochure: „Onder Rood Schrikbewind" De M. A. C. T. A. Rapporten gevrgagd DAMMEN Clubcompetitie le Klas van het District H. en O. van den Ned. R. K. Dambond MARKTNIEUWS GORDIjnwASSCHERIJ ONOVERTREFBAAR Te huur of te koop JOeine ÜHoutiDeg 5. telefoon 12225. en niel duur. -.'TWAS MET EEN Net R. K. Dagmeisje U voor publiciteit in de bet Aangewezen blad Een begroeting Reuterseint uit Londen: Schuttevaer is Zondagmorgen gepasseerd ter hoogte van Deal, ten noorden van Dover. De bemanning beantwoordde de begroeting welke haar vanaf de kust werden gebracht. De zee is kalm en de wind heeft niet veel kracht. EINDHOVEN, 26 Maart Te Eindhoven is de 54-jarige ongehuwde arbeider H. de Wit, wanende in de Gestelschestraat, ter wijl hij bij een kennis in de Mamixstraat 13 een stuk vleesch opat daarin gestikt. Terstond na het doorslikken kreeg hij het erg benauwd en viel hij van zijn stoel op den grond, waarna hij eenige minuten later den geest gaf. SITTARD. 26 Maart Bij het uitwijken voor een autobus is de 24-jarige motorrijder C. alhier tegen een boom gereden. Zwaar gewond werd hij opgenomen en overleed spoedig daarna. Kleine erupties BATAVIA, 26 Maart Hedenochtend zijn bij den Krakatau drie kleine erupties waargenomen tot een hoogte van 30 Meter Negen opwellingen van water werden ge zien. Alle verschijnselen gingen gepaard met knallen en onderzeesch gerommel. In to taal werden negen en zestig locale bevingen aüngeteekend. GENEVE, 26 Maart. De delegaties, die deelgenomen hebben aan de besprekingen der voorbereidende ontwapeningscommissie, zijn Zondag bijna alle vertrokken. De Engel- sche delegatie vertrok reeds Zaterdagavond, onmiddellijk na het sluiten van de confe rentie. De Russische en de Duitsche delega tie zullen heden uit Genève vertrekken. BERLIJN, 26 Maart. De Poolsch-Litau sche onderhandelingen te Königsberg -zullen waarschijnlijk 4 of 5 dagen duren. KOWNO, 26 Maart. Naar uit Moskou gemeld wordt, zullen de gearresteerde Duit sche ingenieurs allen in het begin van April naar Moskou worden overgebracht. BERLIJN, 26 Maart. Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft de Gepoe in de stad Brjansk de directie van de groote Russi sche fabriek Marti gearresteerd. Alle ingenieurs en de directie van de fa briek worden beschuldigd van sabotage en contra-revolutie. Elf personen zullen terecht staan. De bladen melden uit Kopenhagen, dat Zondagmorgen de eerste Deensche vrouwe lijke minister mevrouw Nina Bang is over leden. In 1924 piaakte ze deel uit van het soc. dem. kabinet van Stauning. Mevr. Bang, die 62 jaar oud werd, stamde uit een con servatieve familie. Reeds geruimen tijd zijn een tweetal si- garenreizigers, Teulings geheeten of althans zich zoo noemend en wonend te 's Herto genbosch, in verschillende deelen des lands doende zich introductie te verschaffen door het doen voorkomen, alsof zij annex zijn aan de drukkerij Teulings of aan Teulings' Uitgevers-Maatschappij te 's Hertogenbosch. Zij trachten een handteekening te verkrijgen voor verdere introductie, sigaren te verkoo- pen en stellen toezending van een kalender of andere uitgaven in uitzicht, alles onder 't voorwendsel tot ondersteuning van werk- looze sigarenmakers. Bij voorkeur bewerken zij pastorieën en kloosterinrichtingen, meermalen ook zaken- huizen. Op het oogenblik schijnen zij in Limburg bezig te zijn hun slag te slaan. Deze heeren staan onder geenerlei op zicht in eenige relatie tot de Drukkerij Teu lings of Teulings' Uitgevers-Maatschappij, noch tot een van haar directeuren. Door de valsche introductie misleid, heb ben verschillende zich reeds miskocht. Verblijdend nieuws Ons wordt verzoch het volgende uit „Sancta Maria", het orgaan voor het bisdom Breda, over te nemen Reeds vijf jaar bestaat in Breda de St. Rosaschool, 'n inrichting voor Buitengewoon Lager Onderwijs. Deze woedt bezocht door jongens en meisjes, die de gewone school niet kunnen v lgen. Deze school opent 1 Sept. a.s. 'n Internaat voor meisjes te Breda, Leuvenaarstraat 178. Dit is verblijdend nieuws voor verschil lende Ouders. Want velen van hen weten niet, hoe ze het kind, dat van onzen Lieven Heer zooveel minder verstandelijke capaci teiten ontving dan andere kinderen, voor 't latere leven zullen geschikt maken. Immers, ieder weet, dat het eindeloos „tobben" op school, 't altijd zich minder voelen, en niet het minst de spot van sommige makkertjes véél blijheid en moed wegnemen, die toch zoo hoog noodig zijn om het weinige, dat die kinderen hebben, tot de grootst mogelijke ontwikkeling te brengen. De gewone Lagere School deugt niet voor enze achterlijken; zij moeten apart onderwijs hebben, 'n andere werkwijze, 'n andere omgeving, waar zij zich „thuis" voelen. Dat wil de St. Rosaschool hun geven. In de vijf jaar van haar bestaan heeft deze inrichting, ondanks alle moei lijkheden en geldelijke offers, omdat de ge lijkstelling voor het Buitengewoon Lager Onderwijs nog niet bestaat, naar dit doel ge streefd, en verblijdend is het feit, dat ze in den aanvang met twee klassen begonnen, zich nu tot acht klassen heeft uitgebreid. Toch is ze nog niet, waar ze wezen wil. Niet alleen de kinderen uit Breda en Omstreken, ook die uit andere Gemeenten wil ze van haar Onderwijs laten genieten. Daarom moest een internaat voor meisjes der buitengemeenten het bestuur der federatie zal worden geko zen. MEDEGEDEELD DOOR MAANDAG 26 MAART. Bieden Laten 59.25 59.40 9.70 9.85 34.55 34.70 12.11 12.12! 47.75 47.90 13.05 13.20 41.60 41.75 34.85 35.05 New-York (cable) 2.48 2.49| 7.30 7.45 27.— 27.10 Kopenhagen 66.50 66.65 66.20 66.35 66.60 66.75 Op aanzoek van het Internationaal Bureau tot bestrijding van het Alcoholisme te Lau sanne werd j.l. Zaterdagmiddag in het Jaar- komen de Eerw. Zusters Franciscanessen beursrestaurant te Utrecht een bijeenkomst van Roosendaal zullen zich met de verzor- gehouden, uitgeschreven door de Nationale m., m M ^1 A T A AA Ia A I A #*4a 4A Commissie tegen het Alcoholisme, waarop uitgenoodigd waren vertegenwoordigers van Nederlandsche Organisaties op Sociaal en Philantropisch gebied. Aan de uitnoodiging hadden gevolg ge geven een twee en twintigtal nationale ver- eenigingen van verschillende kleur en op velerlei gebied op het breede terrein der sociale en philantropische actie werkzaam. De Nationale Commissie tegen het Alco holisme had ZEx. Jhr. Chr. Ruys de Beeren- brouck gevraagd en bereid gevonden deze vergadering te presideeren. Ds. A. J. Mon- tijn, de voorzitter der N. C. A. de bijeen komst openend dankte Jhr. Ruys voor de eer door zijn presidium de N. C. A. aange daan en droeg met volle gerustheid de leiding der vergadering aan hem over. Jhr. Ruys heette in een geestig speechje de aanwezigen welkom, bijzonder Dr. Her- cod den bekwamen secretaris van het Inter nationaal Bureau te Lausanne. Het doel dezer .bijeenkomst bleek reeds duidelijk uit de convocatie n.l. te trachten invloed uit te oefenen bij de Nederlandsche Regeering dat deze deelneemt aan een actie van ver schillende landen bij den Volkenbond om te komen tot instelling van een internationale Alcoholcommissie, althans die pogingen door adhaesie betuiging steunt. Voor de verdere toelichting dezer materie gaf spr. gaarne het woord aan Dr. Hercod uit Lausanne. Deze begon met namens de Internationale Commissie tegen het Alcoholisme dank te zeggen aan de N. C. A. voor het bijeenroepen van deze vergadering en dan komend tot Zij eigenlijk onderwerp behandelde hij ach tereenvolgens deze beide vragen 1ste of de ging der Internen belasten. Die meisjes zullen worden opgenomen, die het Gewoon Lager Onderwijs niet kun nen volgen, maar toch vatbaar zijn voor een, voor haar gepast onderricht. Dit onderricht zal bestaan in de gewone lagere schoolvakken, handwerken, bovendien huishoudonderwijs en koken. De meisjes ontvangen dus een opleiding voor het leven, die ze bij gewoon onderwijs zouden moeten missen. Het Internaat met scholen is ruim ge bouwd en voldoet aan de meest moderne eischen voor dergelijke inrichtingen. De kinderen kunnen reeds van nu af wor den opgegeven bij het Bestuur der St. Rosa school, Nfeuwstraat 27, Breda. Wij hopen, dat met Gods zegen dit werk tot volle ontwikkeling komen zal en veel goed zal doen aan hen, die toch zeker Jezus' Kleinen zijn. Z. D. H. Mgr. P. Hopmans, bisschop van Breda voegt daaraan het volgende toe Bovenstaand bericht kwam ons in handen vóór de plaatsing in „Sancta Maria". We konden met nalaten er een woordje van vol komen instemming en dringende aanbeveling aan toe e voegen. 't Is uit vaderlijke liefde en bezorgdheid voor de verstandelijk minder bedeelden, dat we de St. Ros school hebben doen stich ten. Met den Goddelijken Kindervriend zeggen we vooral van deze minder bedeelden Laat de kleinen tot ons komen wij willen bizondere zorg aan hen besteden tot hun eigen welzijn en tot geluk van de Ouders. Zij, die op verren afstand van Breda wonen, kunnen hun meisjes plaatsen in het Internaat bij de Zusters, die op ons verzoek terstond bereid zijn gevonden om de St. Rosaschool en het Internaat te stichten. Mogen de aanvragen veelvuldig zijn. houden nieuwe vergadering,In welke ook handelsverdragen het afzetgebied hunner wijnen trachten uit te breiden. In dit ver band wijst spr. op IJsland dat een alcohol verbod moest intrekken, omdat Spanje haar grens' gesloten hield voor IJslandsche visch en op een soortgelijk geschil tusschen Spanje en Noorwegen. Ook Frankrijk tracht in zijn handelsverdragen met andere mogendheden het afzetgebied der Fransche wijnen zooveel mogelijk uit te breiden. ^Vervolgens krijgt het alcoholvraagstuk een internationaal karakter door de gewel dige smokkelhandel die allerwege ontstaan is (spr. noemt daarvan ontzettende staaltjes van de landen rond de Zwarte Zee) doch bij die landen blijft het niet, over geheel Europa tiert de smokkelhandel van alcohol welig. Nog meerdere factoren noemde spr. op (b.v. de handel in Brandewijn met Centraal Afrika) om aan te toonen, dat het vraagstuk van het alcoholisme niet beperkt blijft tot de afzonderlijke landen ieder op eigen terrein, doch inderdaad heeft een groot internationaal karakter. Een ernstige bestrijding van dat kwaad is slechts mogelijk als de landen el kaar de hand reiken en samenwerken. Is nu, zoo luidde sprekers tweede vraag, de Volkenbond het daarvoor geëigende in stituut, m.a.w. laten de artikelen van het Volkenbondspact toe dat men zich inlaat met het vraagstuk van de alcoholbestrijding? Ook hierop antwoordde Dr. Hercod be vestigend. In artikel 22 van het pact wordt uitdrukkelijk de bestrijding van het alco holisme genoemd; iets,verder is er sprake van vrouwen en kinderbescherming (welke bescherming vaak noodig zal zijn tegen de gevolgen van het alcoholisme); art. 23 ver plicht de leden van den Volkenbond te strijden tegen ziekten, ook sociale ziekten, en aan het secretariaat ^van den Volkenbond is zelfs een hygiënische sectie verbonden, het alcoholisme nu is niet alleen vaak een individueele ziekte het is steeds een sociale Zoo verzetten de artikelen van het Vol kenbondspact zich niet ertegen dat deze instelling der volkeren zich bezig houdt met den strijd tegen het alcoholisme en het was daarom, dat in een conferentie te Genève in 1925, waaraan 14 staten benevens afgevaar digden van het Internationaal Arbeids bureau, het Internationaal Roode Kruis- comité, de Ligue der Roode Kruis vereeni- gingen, verschillende zendingsvereenigingen en drankbestrijdersvereenigingen uit 24 ver schillende landen, waaronder ook Neder land, welke vergadering stond onder leiding van Jhr. Ruys de Beerenbrouck de quaestie van Alcoholbestrijding en Volkenbond ern stig ter sprake kwam. Hoofdzakelijk werd daar gesproken over drie punten n.l. de bestrijding van den smok kelhandel, de alcoholinvoer in de koloniën en de vrijheid van kleine landen om ook op dat terrein eigen maatregelen te treffen zonder daarin door groote landen te worden gedwarsboomd. Deze vergadering werd oorzaak, dat in 1927 in de Volkenbondsvergadering de zaak ter sprake kwam doch zonder resultaat. Thans hebben de regeeringen van België, Denemarken, Finland, Polen, Tsjecho Slo wakije en Zweden zich opnieuw tot den Volkenbond gewend met verzoek de in stelling te willen bevorderen van een Inter nationale Alcoholcommissie, die allerlei vraag stukken op dit terrein liggend zal hebben te bestudeeren. Dit verzoek moet door meerdere regee ringen gesteund worden en het is daarom dat spr. naar Holland gekomen is om de Een federatie van schoolfondsen voor schipperskinderen opgericht. Onder voorzitterschap van Mej. Mr. C. Fiida Katz ii te Ut-èelu een tweede ver gadering gehouden van vertegenwoordigers van schoolfondsen voor schipperskinderen, die aan den wal worden geplaatst voor bet ontvangen van lager onderwijs. De verga dering werd bijgewoond door den Inspecteur voor het Buitengewoon Onderwijs, dén heer Dr. A. van Vóorthuuzen uit Utrecht. De vergadering besloot tot stichting van een federatie van vereenigingen, die zich ten doel stellen huisvesting te verleenen aan schippers- en kramerskinderen voor het ontvangen van lager onderwijs. Nagenoeg alle schoolfondsen in ons land zijn onmid dellijk tot de federatie toegetreden. Daar de vertegenwoordigers van een der fondsen geleidelijk de wijnbouw in ooftbouw, doch geen vrij mandaat hadden, kon dit fonds •- r1;„; niet onmiddellijk toetreden. Binnen 14 da- inderdaad een internationale vraag is dan wel of ieder land voor zichzelf moet uit maken of en hoe die kwaal bestredfen moet worden en 2e of de statuten van den Volken bond toestaan dat deze organisatie zich met het alcoholvraagstuk inlate. Bij de beantwoording van de eerste vraag stelde Dr. Hercod in het licht, dat het alcoholvraagstuk inderdaad een internatio naal kantje heeft en hij wees daarbij op den toestand in de landen die een beteekenende wijnbouw hebben. Indien het een „goed" wijnjaar is dan is de productie in die landen van een zoodanige omvang dat zij de vraag van het eigen land verre en verre overtreft, ja niet zelden ook de normale vraag van het buitenland daarbij. De wijnbouwers en de wijnhandelaren doen dan ook alles om hun producten in het buitenland aan den man te brengen en maken daarvoor geweldige reclame. De oplossing tegen deze overvloedige wijnbouw zóó dat de economische gevolgen voor het produceerende land niet nadeelig worden is tweeërlei vooreerst men verandere gen zal het bestuur van dit fonds een be slissing nemen. De statuten der federatie, ontworpen door Mej. Mr. C. Frida Katz, werden goedge- Men zij dus op zijn hoede, wanneer deze! keurd. Het Huishoudelijk Reglement zal behandeld worden in een binnenkort te personen zich aanmelden. uitgenomen misschien Italië, waar Mussolini (zelf een waterdrinker) in die richting stap pen schijnt te willen doen. is er weinig kans op dat de wijnbouwende landen die rich ting uitgaan. Het tweede middel, dat meer toepassing vindt, is dat de regeeringen dier landen door allerlei bepalingen in hunne vraag vari de bestrijding van het alcoholisme, yereenigingen op dit teyrein we^kjtaam^op te wekken aandrang ook bij de Nederland sche Regeering uit te oefenen. Na deze inleiding deelde de voorzitter mede dat het zijn voornemen is de volgende fesolutie, waarover hij nu gedachtenwisse- ling opent, aan een stemming te onderwer- „De vergadering van afgevaardigden van verschillende sociale en philantropi sche vereenigingen, alsmede van talrijke drankbestrijders vereenigingen in Neder land, door de Nationale Commissie tegen het Alcoholisme te Utrecht op 24 Maart 1928 bijeengeroepen, onder voorzitter schap van Z.Ex. Jhr. Mr. Ch. Ruijs de Beerenbrouck, gehoord de inleiding van Dr. R. Her cod, directeur van het Internationaal Bureau tegen het Alcoholisme te Lausanne, alsmede de haar aanleiding daarvan ge voerde discusies, van meening dat instelling door den Vol kenbond van een Internationale Commissie van bestudeering van het alcoholvraagstuk dringend noodig is, verzoekt de Nederlandsche Regeering bij den Volkendsraad het daartoe door de regeeringen van België, Denemarken, Fin land, Polen, Tsjecho Slowakijen en Zwe den ingediende verzoek te willen steu nen, en besluit dit verzoek ter kennis te brengen aan de Kamers der Staten Gene raai en de Pers." De discussie die over de inleiding en deze resolutie gevoerd werden bepaalden zich tot een instemming met den inhoud der resolutie door de heeren Snijders v. Wisse- kerke, v. d. Meulen en Suring respectievelijk voorzitters \an den Volksbond tegen Drank misbruik, Ned. Ver. tot Afsch. v. Alcoho lische dranken en Sobriëtas., Beide laatsten deden deze instemming vergezeld gaan van het vragen van enkele korte inlichtingen die door Dr. Hercod welwillend werden gegeven. De resolutie werd met algemeene stem men aangenomen waarop Jhr. Ruys de goed geslaagde vergadering met een kort dank woord sloot, waarbij hij gelegenheid had ook de afgevaardigden van de niet drank bestrijders vereenigingen de aandacht te vestigen op het in Augustus te Antwerpen te houden Internationaal Congres tegen het Alcoholisme. Met een „Au revoir Anvers" dankte de voorzitter Dr. Hercod voor zijn inleiding en zijn komst. Een sergeant levensgevaarlijk gewond Aneta semt uit Kotaradja: Vijf personan die het voornèmen hadden om in het Tapatoeansche tijdens den Haxi Raja (den grooten dag gedurende het vas ten) een brigade of een biVak aan te vallen, zijn gearresteerd. Blanke wapens zijn in be slag genomen. De hoofdaanlegger, die amok maakte, werd neergelegd. De Europeesche sergeant P. L. H. Thijssen is levensgevaarlijk gewond. De concertmeester van het Amsterdamse!» concertgebouworkest de heer Louis Zimmer mann, is, naar het „N. v. d. D." verneemt, vrij ernstig ongesteld. Op 31 Maart a.s. zal het 60 jaar geleden zijn dat de grondslag gelegd werd voor de gunstig bekende N. V. Van der Putt de Vlam's Sigarenfabrieken te Eindhoven. In 1868 opgericht door de heeren H. van der Putt en Smeets, traden respectievelijk in 1881 en 1889 de nog in leven zijnde heeren L. van der Putt en J. de Vlam als deelge- nooten in de firma. Beide heeren die steeds een vooraanstaande plaats bekleed hebben in het openbare leven de laatste is thans nog lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Bra bant zijn lang de vertrouwensmannen ge weest van de sigarenfabrikanten. Onder hunne leiding nam de zaak een groote vlucht. In 1921 werd de firma in eene Naamlooze vennootschap omgezet onder directie van de heeren H. van der Putt en R. de Vlam. De Kosmos en Marechal Niel sigaren, ver krijgbaar bij duizenden winkeliers, vinden in binnen- en buitenland grooten afzet. Het personeel der fabriek bestaat uit 300 personen. Op Zaterdag 31 Maart a.s. van 12 tot 1 uur zal eene receptie plaats vinden ten kantore der vennootschap. Olympische Sport door Leo Lauer Athletiek en Wielrennen behandelen de beide uitgaven van Daamen's Uitgevers Maatschappij te 's Gravenhage. Zoo is de vrij talrijke Olympische lectuur van de laatste jaren weer met eenige werkjes vermeerderd, welke zich bepalen tot de athletiek en wielersport. Lauer's welversneden pen vertelt in deze beide uitgaven veel interessants over de genoemde sporten tijdens vorige Olympi sche Spelen, waarbij vele foto's ons de presta ties van landgenooten en vooraanstaande buitenlanders te Londen, Antwerpen, Parijs enz. in herinnering brengén. Voor den wieier- en athletiek-enthousiast bevatten de boekjes, welke in een keurig omslag zijn uitgevoerd en er verder typo grafisch welverzorgd uitzien, zooveel nut tigs, dat ze hun weg onder deze categorie van sportmenschen zeker wel zullen vinden. Doch elk all-round sportsman vindt er genoeg van zijn gading in en kan zijn kennis betreffende de historie van twee zoo popu laire takken van sport met Lauer's lectuur belangrijk uitbreiden. Gelukkig is men nu eens zoo verstandig geweest vast te houden aan een populairen prijs, zoodat deze althans geen beletsel be hoeft te zijn bij het aanschaffen der werkjes. B(j de drukkerij „Noord-Hollandsch Dag blad" te Alkmaar zal dezer dagen in brochu re-vorm verschijnen de artikelenreeks, welke de heer Leo Speet onlangs in enkele katho lieke bladen verschijnen liet onder den titel „Onder rood schrikbewind", een artikelen reeks, waarin de toestanden te Weenen onder socialistisch bewind uitvoerig geschilderd worden, als een waarschuwend voorbeeld voor de Katholieken van Nederland. De prijs dezer brochure zal slechts 0.10 bedragen en de opbrengst zal ten goede ko-J 51.560 Knn_ 7-n men aan het Dr. Schaepmanfonds. Doorschot 5.00 7.50. Een financieel batig saldo van bijna 35.(^0 De groote missie-tentoonstelling, de M. A. C. T. A., die in November 1927 te Amsterdam in het Paleis voor Volksvlijt is gehouden, is een groot succes geworden, ook wat de finan- cieele zijde aangaat. Het batig slot, dat thans officieel bekend is, beloopt bijna 35.000. Door den zender te Scheveningenhaven worden dezer dagen proeven genomen met uitzendingen op 1875 M., om na te kunnen gaan of deze golflengte door andere sta tions wordt gestoord. De radio-luisteraars worden verzocht hunne rapporten ter lake portvrij te willen zenden aan „Het Bureau Radio-Contröle", hoofdbureau P.T.T., te Den Haag. Overzicht Nog slechts enkele wedstrijden staan op het programma, en het einde is daar. Deze laatste ontmoetingen beloven echter een zeer spannend karakter te. krijgen. Staat momenteel Gez. Samenzijn, uit Lisse' aan den spits met 10 wedstrijdpunten, evengoed hebb ende Haarlemsche Clubs T. E. P. D. J. D. en S. D. O. nog kar^dit aantal punten te behalen. Donderdag taf. gaat D. J. D. naar Lisse, om een revanche-wedstrijd tegen Gez. Samenzijn te spelen. Gelukt het de D. J. D.'ers dezen wedstrijd te winnen, dan ver liest Gez. Sam. hiermede eenige kostbare punten, en wanneer buitengewone verrassin gen niet zijn uitgesloten, ook het kampioen schap. De Lissenaren zullen het ondertus- schen niet cadeau geven, en zullen alles in het werk stellen deze belangrijke ontmoeting te winnen. Hierna volgen nog eenige ontmoe tingen, namelijk: S. D. O.T. E. P., D. J. D. S. D. O. (voortzetting) en T. E. P.—St. Bavo. Eerstgenoemde ontmoeting, welke zal plaats hebben in het clublokaal van S. D. O. aan het Teylerplein, belooft interessant te worden, daar de T. E. P.'ers wel gevanche zullen nemen; gezien de nederlaag van de eerste Ontmoeting. De wedstrijd D. J. D. S. D. O. zal vermoedelijk wel door de S. D. O.'ers gewonnen Worden. Zoo er geen wijzi ging in het program komt, zal de laatst te houden wedstrijd T. E. P.St. Bavo wel van geen beteekenis zijn. Stelt St. BaVö er nog prijs op haar aantal wedstrijdpunten te vergrooten, dan zal zij volledig moeten uit komen en alles bijzetten om hiertoe te sla gen. Hieronder laten wij den stand volgen, zooals dezen op het oogenblik is: gesp. gew. rem. verL pnt. 7 4 2 1 10 6 3 12 7 6 3 0 3 6 6 2 2 2 6 7 115 3 Gez. Samenzijn D. J. D. S. D. O. T. E. P. St. Bavo BROEK OP LANGENDIJK. 5100 K.G. gele kool 12.30—13.20; 48000 K. G. Deensche witte kool 6.007.60. ALKMAAR. Veemarkt. 34 vette koeien van 200350; 5 vette kalveren 60100; per pond van 1.30—1.60; 263 nuchtere kalveren van 8.00—22.00 673 vette varkens van 0.560.61; zouters van 0.550.56. NOORD-SCHARWOUDE. 550 K. G. uien van 21.60—21.70; Drielingen 16.90; 3100 K. G. peen 13.05; 7900 K.G. roode kool 218027.70; Doorschot 21.80; 11.500 K.G. gele kool 8.70—20.30. Doorschot 13-60; K. G. Deensche witte kool 6.70-^8.00 De Heer en Mevr. J. BEIJNES—TOMBROCK geven met blijdschap kennis van de geboorte hunner dochter Zijlweg 295. Haarlem, 24-3-'28. Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het plotseling over lijden van onzen Lieveling COR brengen wij hiermede allen, in 't bij zonder leeraren en leerares der St. Aloysiusschool, onzen hartelijken dank. Uit aller naam: J. P. EICHHORN Middentuindprpl. 17, H.lem voor KUNSTTANDEN EN GEBITTEN ZIEKENFONDST AR1E VEN. Spreekuur s morgens van 9—11. Ook avond-spreekuur, doch alleen na voor afgaande afspraak. SCHOUWBURG JANSWEG. Vrijdag 30 Maart, 8 uur. de film: de stad op de hoogvlakte. Toegelicht en voorafgegaan door een causerie over deze stad door den Heer oud wrd. Burgemeester van Bandoeng. Toegangsprijzen 0.75 en 0.25. Plaatsbespreking vanaf 29 Maart, a. d. Schouwburg, 104. SCHOUWBURG JANSWEG Woensdag 28 Maart, 8 uur Lezing met Lichtbeelden door den heer Dr. W. G. N. VAN DER SLEEN. Toegangsbewijzen: Leden 0.35, In- trod. 0.50, bij BAART, Gr. Houtstr. 7 en a. d. Schouwb. Pl.bespr. a. d. Sch.b. LAN gevraagd Opslagterrein pl.m. 400 M2 aan weg of vaarwater, in de Gem. Hillegom of Lisse. Brieven onder No. 1162 Bur. van dit blad. ZONDER EENlGEN BIJSMAAK BURGEMEESTER en WETHOU DERS der gemeente HEEMSKERK, zullen op DINSDAG 10 APRIL a.s., te half twaalf, iu raadhuis openbaar aanbesteden: Het verrichten van herstellin gen en vernieuwingen aan den Gemeentetoren, onder directie van het Rijksbureau voor de Monumentenzorg te 's-Gra- venhage. Aanwijzing en inlichtingen zullen ter plaatse worden gegeven op MAANDAG 2 APRIL, te elf uur. Bestek en teekenmg zijn verkrijgbaar op het Raadhuis te Heemskerk tegen betaling van l-50- Heemskerk, 24 Maart 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd: De Burgemeester: J. WIEGMAN, De Secretaris: H. VAN BENTHEM IHei beste adres ooor Ulo kleeding naar maal dat ik Gedé ging koopen - Maar 't heeft mijn likdoornpijn verlicht U moest me nu zien loopen! flp r.T»i .v-m r-fe 4 resets p. plaatsing tü.60 Elke regel meer f 0.15 BI) VOORUITBETALING direct gevraagd van 9 tot- 4 uur, als mede NETTE WERKVROUW, bekend met kamerwerk, voor 3 halve dagen per week. LEIDSCHEVAART 86. gevraagd. Zondags vrij. Timorstr. 59, Haarlem-Noord. Aank. Winkeljuffr. gevraagd in Radio- en aanverw. art. Brieven onder num mer 7828, Bureau van dit blad. Net Wedn., werkman met zoon, 50 jaar, v. b., wenscht dito vaan 45—50 jaar. Brieven onder No. 1176, aan den Agent H. JANSEN te Heemstede. nette Winkeljuffrouw, R.-K. of aan komende bediende, R.-K. Fa. A. DE JONG, Warmoesstraat 24. gevraagd in kruideniersvak, even tueel behulpzaam te zijn in de huis houding. In- of extern. Brieven onder No. 1172, Bureau van dit blad. voor Amsterdam, voor huiswerk en keuken, 2e Meisje aanwezig. Jaarlijks vacantie met kostgeld. Br. onder no. 7825, Bur. van dit blad. Gevraagd in een zaak van huishou delijke artikelen, een als Leerlinge. Br. onder no. 7824, Bur. van dit blad. gevraagd, van 's-morgens 9 tot 's-mid- dags 3 u., bij Mevr. KOKRENIERSE, Kerklaan 54, Heemstede. Gevr. te Heemstede in kl. gezin een of nette R.-K. Werkster. Br. onder no. 1134, bu. van dit blad. Terstond gevraagd een net Adres: KRUISSTRAAT 10. gevraagd, FELIX, Wagenweg 31. Autoschilder en een halfwas. H. v. BILDERBEEK Jr., Nassaulaan 40. B z. a. een bekw. en zelfst. bekend met burgerwerk en nieuwbouw. Br. onder No. 1175, Bur. v. d. blad. Plaatsing gezocht voor leerling, 14 jaar in Brieven onder No. 1112 Bureau van dit blad. Gevraagd een tegen hoog loon. Aanmelden: Meubel makerij, Gr. Heiligland 52, N.V. JOH. NEDERKOORN Zn. Te koop Studie-piano, met kruk. RIOUWSTRAAT 20, bij Soendaplein. eerlijke Jongen, goed kunnende fietsen. Aanvangsloon 8 gld. p. w. Adres: A. COBELENS, Expeditie Amsterdam- Haarlem, Ged. Oude Gracht 1315. Zaterdagavond 10 urn* zwarte glad- harige PINCHER met bruine en witte vlekken. Tegen belooning terug te bezorgen: HOES, Schoterweg 38. Groot Bovenhuis in drukke straat, bij de Groote Markt, 30.—, per maand. Br. onder No. 7829, Bur. v. d. blad. daar in het gevraagde reeds meer dan ruim is voorzien! Zoo ziet U het groote succes van adverteereoi

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 3