KORFBAL HOCKEY BloemendaalVictoria 21 AmsterdamH.D.M. 20 AmsterdamHaarlem 60 f KennemerlandH.B.S.a 31 N. V. B.-UITSLAGEN E.D.O.Excelsior 31 V.O.C.—U.V.V. 3—4 Blauw WitA.D.O. 83 R.C.H. 2Spartaan 2 14 BloemendaalV. S. V. 31 Om het Nederlandsche Kampioenschap N. O. A. D.Ajax 00 FeijenoordVelocitas 21 PROMOTIE EN DEGRADATIE H. D. V. S.De Spartaan 40 Om 't Kampioenschap van Haarlem StormvogelsHaarlem 63 R. K. F. Olympische Spelen 1928, Amsterdam Italië en de Olympische Spelen ATHLETIEK Selectie-wedstrijd Olympische Spelen op het ,.HaarIem"-terrein Ook de Marathon op het programmal De uitslagen van gisteren zijri: le klas Noord. Koog ZaandijkExcelsior D. T. V.—D. E. V. Overgang Noord A. O. S. C. A.Olympia Beady Tecka II—K.V.D. Haarlem—K.V.K.V. B. B. E. P.ReadyTecka Z. K. V.—D. E. D. Overgang Zuid. RozenburgO. S. C. R. 2e klasse. A. De Zwaluwen—Actief B. Swift nSport Vereent D. Westerkwartier IIID.D.V. n 6—0 55 0—8 0—6 0—3 5—8 4—0 3—3 4-2 9—0 4—0 De uitslagen van gisteren zijn: Beslissingswedstrijd le klasse Amst.—H. D. M. terrein Kenn, Lyceum 20 le klasse. BloemendaalVictoria 21 3e klasse A De KievietenClubh. te Werve 00 HET OOSTEN 2e klasse Zutphen nNijmegen II Nijm. n. o. Om den Treslingbeker. Hilversum IIDordrecht T. O. G. O. II—H, O. G. n Dames Utrecht—H. D. M. Victoria—H. O. C. 3—1 02 4—1 1—4 Bioemendaal heeft eenige invallers en heeft daardoor zijn opstelling moeten wijzigen; deze was aldus: Doel: de Jong, achter: Schade van Wes trum en Brantjes, midden: Muller von Czemicki, Geyl en v. Kampen, voor: Kop, Bodel Bienfait, de Clercq, Dryver en van Steenwijk. Als de scheidsrechters Dunlop en Anker man beginnen blazen, ontwikkelt zich een weinig enthousiast spel van beide zijden. De wedstrijd is echter nog maar enkele minuten oud of de gasten weten van een fout in de 31oemendaalsche verdediging gebruik te maken en de leiding te veroveren. 0—;1. Een opleving geeft dit doelpunt niet. Wel is een scrimmage voor een der doelen zoo nu en dan even spanning-brengend, doch dat was ook het eenige. Technisch spel werd er lechts sporadisch gegeven. Wel schoot Kop enkele malen als een pijl uit den boog weg, doch zeer onvoldoende steun bracht geen astbaar resultaat. Rust 0—-1. Na de hervatting schijnt Bloemendaal etere plannen te koesteren; de geheele voor- ïoede is gewijzigd. Maar voorloopig baat het veinig. De par dj m blijven tegen elkaar op vegen: missen belde eenige kansen. Dan eenige der sporadische goede aan ballen. Na goed samenspel van Bodel Bien- ait en Kop, kan de laatste op de hem eigene ijze snel opbrengen en geeft te juister tijd en voorzet, die Drijver weet té benutten, laarmede partijen weer op gelijken voet orengende. 1—1'. Er ontstaat nu eenige strijd om de Iij- iing, waarbij beide doelen eenige malen ge- aarvolle oogenbükken hebben te doorleven. '.en corner op 't Bloemendaalsche doel weet le Jonge op fraaie wijze nog juist uit den jovenhoek te grabbelen. Kort voor het einde ontstaat een scrimmage voor het Rotterdam- che doel. Kop geeft een voorzet, welke Oryver tegen den keeper schiet. Als deze ehte,r niet snel genoeg wegwerkt, is Bodel 3ienfait er als de kippen bij om aan Bloe mendaal de leiding te bezorgen. 21. Nog kfljgt Bloemendaal een opgelegde makkelijke kans, welke echter door het spelen met 1 handje" hopeloos wordt verknoeit. Direct- daarop is het eindé van dezen weinig (raaien wedstrijd. Amsterdam kampioen van het Westen; wint echter den beslissingswedstrijd onverdiend! Op het welwillend daartoe afgestane ter rein van het Kennemer Lyceum vond Zondag eveneens de belangrijke wedstrijd Amsterdam --H.D.M. plaats, welke wedstrijd de beslissing moest brengen voor het Westelijk kampioen schap. Amsterdam en H. D. M. pindigden n.l. met een gelijk puntenaantal de compe titie. Daar verschillende hockeywedstrijden in verband met dezen match vroeger op den dag v/aren gespeeld, was er vrijveel publiek aan wezig, dat vooral na de rust luide blijken van medeleven gaf. Het voltallig aanwezig zijnde üondsbestuur gaf eveneens blijk van belang stelling voor dezen wedstrijd. De leiding be rustte in handen van de H.H. Mr. Geyl en Th. Evekink. Van den aanvang af wordt in een vlot en snel tempo gespeeld met Amsterdam in de ticrderheid. Het wilde aanvankelijk ook niet zoo vlotten in H.D.M.'s halflinie en verdediging. Kort na het begin al ontstaat aet eerste doelpunt, als de Haagsche keeper een tam schot van Jannink laat loopen. 10. H. D. M. raakt er geenszins door ontmoe digd en blijft met enthousiasme strijden. Langzamerhand ook komt, de halflinie er beter in en nu vermenigvuldigen zich de Haagsche aanvallen. Telkenmale gaat de voorhoede er op uit, maar de Waal en Leem bruggen en vooral ook de Amsterdamsche halflinie, maakt het den Hagenaars niet ge makkelijk. Het Amsterdamsche overwicht echter is verloren. Als de rust komt is de stand pog 1—0. Na de rust blijft H. D. M. enthousiast aan vallen en zij brengen het hoofdstedelijk doel danig in benauwdheid. Duson moet telken male zijn achterhoede helpen; de enkele Amsterdamsche aanvallen kunnen geen ver- uchting brengen. De Haagsche voorhoede is elkens in strijd met de Amsterdamsche ver lediging, die echter volkomen voor haar aak berekend is. Vooral de Waal is weer ris altijd; rustig, te midden der woedende jarenDoor het fel op den bal zitten, worden -nheilen voor de Amsterdammers voorkomen. Tegen het einde toch, als de Haagsche aan- .aUcn Wat temperen (ontmoedigd door het •ceeds in de meerderheid zijn en toch niet cunnende scoren), onderneemt Amsterdam bog eenige gevaarlijke aanvallen op het Haagsche doel. Vooral Jannink opende daar- oe steeds op keurige wijze de gelegenheid, "en corner lévert Amsterdam geen resul- aat, maar wel even later een schot van v. d. Veen, die juist aangegeven kreeg van Jan- bink in een goed geleiden aanval. 20. Spoe dig daarop is het einde en heeft Amsterdam een niet verdiende overwinning behaald. Intusschen zijn de hoofdstedelingen op nieuw Westelijk kampioen en wacht hun v,ns nog den wedstrijd tegen den Oostelijken rr pioen, Deventer in den strijd om het •iockr.ykampioenschap van Nederland. De eerste stedenwedstrijd is door Haarlem' verdiend verloren. Veel animo om Haarlem te vertegenwoor- gen bleek er niet te bestaan, want slechts met tien man moest Haarlem den strijd aanbinden. Om ruim drie uur stellen de elftallen zich onder leiding van den voorzitter, den heer Broese v. Groenou, die zeer correct floot, op: Amsterdam: v. d. Griendt, d.; Hertel, Gaarlandt, a.; Boerwinkel, v. d. Waals, c.; Voorhamme, in.; Van Maarle, Woortman, Fillet Kok, Cornelisse, J. Voorhamme, v. Haarlem: De Kadt, d.; Mulder, Hille, a.; De Groot, Hillebrand, m.; Haardt, Heerkens Thijssen, v. d Aardweg, R. v. d. Brandeler, v. d. Mandeler, v. Haarlem, dat wit shirt en zwarte broek draagt, werpt zich dadelijk met veel vuur in den strijd en weet een strafcorner te for- ceeren, die zonder resultaat blijft. Langzamerhand nemen de roode Amster dammers den aanval over en blijven steeds een tikje sterker. De Haarlem-verdediging Mulder Hille speelt echter uitstekend en weet de score lang blank te houden. De voor hoede tracht door open spel het overwicht der roodhemden te verplaatsen, doch slaagt daarin niet. Steeds komen de gastheeren weer terug en tenslotte geeft Fillet Kok den Amsterdammers de leiding met 10. Even later stopt De Kadt een schot van Woortman heel goed. Als op een naburig veld gefloten wordt, stopt Haarlem, in de meening, dat de scheidsrechter gefloten heeft en Amsterdam scoort nummer 2. Kort voor de rust weet Cornelisse met een pushschot den uitgeloopen keeper te passee- ren, 3—0. Na de thee blijkt De Groot geblesseerd en speelt op halve kracht verder. I De Amsterdammers zijn daardoor over wegend sterker, ook al doordat Haarlem ver moeid raakt, alleen Hillebrand speelt met veel ausdauer en redt menige situatie. Fillet Kok scoort nummer 4, Woortman den 5en goal. Dan gaat Mulder in de voorhoede en even leeft Haarlem op. Een scrimmage voor het Amsterdam-doel levert een strafcorner op, die echter door slecht schieten niet het verdiende tegenpunt brengt. Ten slotte maakt Fillet Kok het halve dozijn vol. Einde 60. Bij Haarlem viel het goede spel van Mul der, Hille en de Groot voor rust op. Volgende week tegen Bussum beter Haar lemmers nFDEELING H. Tweede klasse. R'dam: St. HoogerA. S. C12 R'dam: Xerxes—L. S. V3—0 R'dam: OvermaasUnitas 23 Derde klasse. Gouda: O. N. A.-—L. F. C5—2 Leiden: LugdunumR. V. C82 Leiden: U. V. S.—Hillinen 1—0 Delft: Olympia't Noorden (beslis singswedstrijd) 21 Delft: DelfiaVlaadingen 01 Vlaardingen: V. F. C—Concordia 30 Schoonhoven: SchoonhovenD. C. L. 32 R'dam: U. D. IBodegaven 00 R'dam: R. F. C.Leonidas 43 R'dam: St. VolhadenD. H. S12 R'dam: SiodLeedam 11 Vierde klasse. 's-Gravenhage: D. V. V.Moordrecht 22 Schiedam: SchiedamLaakkwartier 11 Delft: O. B.—V. D. L1—7 Maassluis: Maas's-Gravenzande 31 Delft: D. O. V.—Naaldwijk 1—7 R'dam: de MusschenFluks 10 R'dam: D. J. S.Wesco 63 Gorinchem: D. O. S. B.—O. S. S3—2 Res. eerste klasse. R'dam: C. V. V. II—D. H. C. II0—0 Utrecht: U. V. V. II—Feyenoord II0—4 Res. tweede klasse. 's-Gravenhage: Quick IIA. S. C. II... 26 's-Gravaenhage: A.D.O. Ill—H.V.V. III 5—1 's-Gravenhage: B. M. T. IIH.B.S. III 22 R'dam: Excelsior IIFeyenoord III 41 Het is den H.B.S.'ers niet gelukt, hun 3—0 nederlaag te kunnen wreken. Om half drie laten scheidsrechters Strengers en Richtmers beginnen. H. B. S. heeft een gewijzigde op stelling, zoodat het team er als volgt uitziet: doel: Bruin; achter: Cochius, Schnerr; mid den: Noorman, v. d. Dusse, Baart, van Kam pen; voor Wierda, Hilarius, Wentholt, Kroon, Heerkens Thijssen. Direct na het begin onderneemt de H.B.S.- voorhoede eenige gevaarlijke aanvallen. Cap tain Hilarius krijgt eenige mooie kansen, doch faalt hopeloos voor doel, Bij.'n snellen uitval van Kennemerland kan de midden voor met een mooi schot zijn elftal de leiding geven. Enthousiast wordt er verder gespeeld; toch kan de H. B. S.-achterhoede niet voor komen, dat linksbinnen Scheltens het tweede doelpunt maakt. Dit vinden de H. B. S.'ers toch wel wat bar. Aanval op aanval wordt ondernomen en eindelijk kan Kroon dan ook met 'n fraai schot den achterstand verklei nen, 21. Voordat er gedraaid wordt, komt er geen verandering meer in tfen stand. Nadat er gedraald is, Wordt er niet meer zoo fanatiek gespeeld. De H. B. S:-voorhoede krijgt vele fraaie kansen, doch allen worden niet of slecht benut. Vlak voor het einde kan Visser uit een strafcorner het derde doelpunt scoren. Na nog wat heen en weer geschoten te hebben, komt het einde. Kennemerland heeft verdiend, maar geflatteerd gewonnen. De leiding was matig. Kampioenschap van Nederland. Tilburg: N. O. A. D.Ajax 0—0 Rotterdam: FeyenoordVelocitas 21 Eerste klasse. AFDEELNG I Haarlem: E. D. O.Excelsior 31 Rotterdam; V. O, C.—U. V. V3—4 AFDEELING II. Amsterdam: Blauw WitA. D. O. 8—3 AFDEELING III. Enschede: Enschede—Heracles 5—0 Zwolle: Z. A. C.—Wagenlngen 52 Deventer: D. O. T. O.Go Ahead61 AFDEELING IV. Eindhoven: B. V. V.—Roermond (be- slissingwedstrijd) 01 AFDEELING V. Groningen: G, V. A. V.G. V. V20 Leeuwarden: FrisiaVeendam21 Promotie en degradatie AFDEELING I. Baam: Baarn—D. W. S1—1 Amsterdam: O. V. V. O.Wilh. Vooruit 5—1 AFDEELING II. Schiedam: H. D. V. S.Spartaan 40 's-Gravenhage: V. U, C. II—H. v. H. II 32 AFDEELING III. Nijmegen: N. E. C.—Tubantia 1—0 Zutphen: Be Quick (Z.)T. E. C20 Hees: S. C. H.—G. V. C2—1 AFDEELING IV. Breda: BredaniaBleyerheide AFDEELING X. Tweede klasse. Alkmaar: Alcm. Victr.H. R. C. Hoorn: Hollandia—W. F. C 1—2 8-4 0—2 Res. derde klasse. Leiden: L. F. C IILugdunum II 1—0 Derde klasse. A'dam: WatergraafsmeerAssendelft 02 Oostzaan: S. V.D. J. K4—2 Velseroord: KinheimO. D. E32 A'dam: HortusT. H, B. v12 A'dam: Amstel—D. W. V2—6 Vierde klasse. Utrecht: D. O. S.—A. D. W0—1 Res. eerste klasse Zaandam; Z. F. O. IIAjax II 33 A'dam: D. E. O. If—A. F. C. II2—2 Haarlem: R. H. IISpaartaan II 14 es. tweede klasse. Utrecht: U. V. V. Ill—Rajuditas II... 6—0 IJmuiden: Stormvogels IIHaarlem II (beslissingswedstrijd) 43 A'dam: Watergraafsmeer IIA.F.C. III (beslissingswedstrijd) 23 Res. derde klasse. Wormerveer: W. F. C. II—O. D. E.II... 21 Adam: Wilh. V. II—H. R. C. II 1—2 A'dam; Z- R. C. II—Blauw Wit IV52 A'dam: Ajax IV—D. E. C. III 3-3 A'dam: Swift II—A. W. II 4—2 Vlaardingen: V. D. L. IITransvalia II 21 Gouda: G. S. V. II—Gouda II3—0 R'dam: Excelsior III—II. D. V. S. III 1—1 R'dma: Feyenoord VU. S. C. II 50 R'dam: Neptunus IIOvermaas II 10 Leerdam: Leerdam IIWesco II61 Prachtig weer begunstigde den laatsten competitie-wedstrijd van E.D.O. en het was aan de belangstelling heel goed te merken, dat velen een wandeling hadden verkozen bo ven een bezoek aan een voetbalveld. E.D.O. heeft verdiend gewonnen, al wettigden de eerste tien minuten het vermoeden van een Excelsior-overwinning. Doch spoedig zak ten zij af en na rust was E.D.O. geregeld in de meerderheid. De heer Jannes als scheids rechter floot niet onverdienstelijk. E.D.O. was i volledig en Excelsior had invallers voor Man- sen en v. Rijssel. E.D.O. wint den toss en de volgende elftallen stellen zich op: Excelsior: v. d. Berge Pols v. Bimmel Stolk, Grobbe, Mout Ernst, Vink, Bak, v. Ommeren, Huisman E.D.O.: C.v.d.Hurk, Perukel Jr., Steffens, Tanis, Dona C. v. d. Laan, Dinkla, Perukel Sr. Boeré Kuil Meenhorst Excelsior opent het spel en is het eerst ge vaarlijk. Een goeden voorzet van Ernst weet Meenhorst echter onschadelijk te maken. Excelsior speelt een goed en aantrekkelijk spel, waar E.D.O. een vrij onbenullig spel tegenover stelt. De Rotterdamsche voorhoede komt telkens" terug en Vink benut een pass van Bak. Een oogenblik leek het weer een E.D.O.-nederlaag te zullen worden, maar al heel spoedig komt het keerpunt in den strijd, als Steffens een voorzet van Dóna ineens langs v. d. Berge- schiet. Het wordt een gelijk opgaande strijd. De middenlinie van E.D.O. speelde 'n uitstekend verdedigend spel, maar verwaarloosde daardoor te veel haar voeden de taak. Toch krijgt de lange v. d. Berge eenige gevaarlijke schoten te verwerken, wat hij op zijn bekende wijze doet. In de Ëxcel- sior-voorhoede wordt het misère en van het doodelijke schot van Bak valt niet veel te bemerken. Het spelpeil wordt minder en het is vrij onverwacht, als E.D.O. de leiding neemt. Perukel krijgt voor doel den bal en speelt dezen uitstekend vrij en geeft v. d. Berge geen kans. Wel doet Excelsior zijn best, maar het is bijna geheel gevaarloos. Dinkla doet eveneens zijn best, maar zijn plaatsen is slecht. Als Huisman in botsing komt, valt hij uit en speelt Excelsior den korten tijd voor rust met 10 man, wat niet verhindert, dat 't in deze periode in de meer derheid is. Vermelding verdient nog een schot van Bak en dan is het rust. In de tweede helft Is Huisman vervangen door Nuis. Er zit nu meer vuur in, vooral bij E.D.O., dat direct het beste van het spel in handen nam en dit ook behield tot het einde. Van den Berge is niet onfortuinlijk als hij uitloopt en Perukel tegen de hand aan schiet. Hoewel Dona herhaaldelijk den bal goed aangegeven krijgt, zijn de voorzetten allesbehalve fraai. Met 'n prachtigen omhaal brengt Steffens voor v. d. Berge kansloos den stand op 3-1. We missen thans het mooie en vurige spel der Rotterdammers en er wordt in de voorhoede vrij onbeholpen gespeeld en vooral Bak presteert totaal niets. De wer kelijk goede kansen, weinig in getal, worden door hopeloos schieten verknoeid. Meenhorst verricht schitterend werk, als hij een schot van Vink houdt, welke een pass benutte. Aan den anderen kant tracht E.D.O. de score op te voeren en op bewonderenswaardige wijze houdt v. d. Berge een hard schot van Perukel Sr. Als, Meenhorst in botsing komt verlaat hij het veld en moet S. v. d. Laan zijn plaats onder de lat innemen. Nog even een opleving van Excelsior en dan komt het einde en heeft E.D.O. de nederlaag in Rot terdam gewroken en eindigt het de compe titie op de derde plaats. Den 2den Paaschdag heeft E.D.O. maar liefst 2 interland-wedstrijden. Om 12 uur speelt E.D.O. IX tegen de Meidricher Speel- verein II, kampioen der reserve eerste klas en om 2 uur speelt E.D.O. I tegen de Duitsche eerste-klasser: Sportverein Germania, uit Elberfeld. Evenals hier zijn ook daar wed strijden om het plaatselijk kampioenschap en Germania is kampioen van Elberfeld. Alzoo een mooi programma, dat zeer zeker hier wel op prijs zal worden gesteld. Tien minuten na 't begin doelpunt Blom reeds voor de gastheeren (10). Eenige goede schoten van Blom leveren voor de thuisclub niet het gewenschte succes op. Kort voor de rust vergroot v. Everdingen den voorsprong (20). Het spel is na de rust wat vlugger dan daarvoor en drie minuten na de hervatting geeft Boerdam met een hart schot Balt het nakijken (30). Kort daarop heeft U.V.V. succes als Bikkers slecht wegwerkt en Smelt hiervan een dankbaar gebruik maakt (31), Nadat het spel geruimen tijd gelijk opgegaan is, gaat Smelt er opnieuw vandoor en ver kleint den achterstand (32), Kort voor tijd profiteert Smelt weer van een fout van Bik kers en brengt de partijen op gelijken voet Direct daarop is het de linksbuiten der Stichtenaren die het vierde doelpunt maakt, zoodat het einde komt met een 4—3 overwin ning voor de bezoekers. N. v. d. D. Een mooie voorjaarsche dag, een wedstrijd waar geen kampioensohap nog degradatie mee gemoeid was, factoren dus om een ge- noegelijk partijtje voetbal te verwachten. Eilacie! Het is een vertooning geworden van ruw en unfair spel, waartegen de in de eerste klasse debuteerende scheidsrechter absoluut onvoldoende optrad. Eerst kort voor het einde ging hij er toe over een A.D.O.'er van het veld te zenden. Verschillende malen na men spelers een dreigende houding tegen over elkander aan, maar de scheidsrechter zag niets of... deed alsof hij niets bemerkte. A.D.O. nam vrij spoedig de leiding, maar de goed spelende voorhoede van blauw Wit schoot dat 't een lust was, waardoor het 3—1 werd. Ook na de rust, die met 42 voor de Amsterdammers inging, bleef de Blauw Witte aanval actief. Ferwerda, Smit Homborg en Stren'oos (die het grootste aantal doelpunten voor zijn rekening nam) brachten de succes sievelijk de score op 83, wijl A.D.O. zich in de tweede helft met één doelpunt tevreden moest stellen. N. v. d. D. R. C. H. 2 heeft het er in zijn laatsten thuiswedstrijd leelijk bij laten zitten en van de Spartaan-reserves op duidelijke wijze klop gekregen. Weliswaar ontbraken drie spelers op het appèl, te weten doelman Kos, midvoor Schouwstra en linksbuiten Spoor. Deze spelers waren vervangen door resp. Kruyer, Paape en Hessels. Hoewel dit na tuurlijk een geduchte handicap was voor het elftal, had toch niet met zulke cijfers ver loren behoeven te worden. Het geheele elf tal speelde dezen middag echter niet zooals het dat kan, terwijl juist de Amsterdammers al bijzonder goed op dreef waren. Het groote verschil was gelegen in het te langzaam wegspelen van den bal, waaraan vrijwel alle R. C. H.'ers mank gingen. Dat Kruyer ten slotte viermaal gepasseerd werd, heeft zeker niet aan zijn spel gelegen, integendeel heeft hij meerdere zeer lastige schoten op kra nige wijze gestopt. Scheidsrechter Robbé, die de leiding had, deelde ook min of meer in de Haarlemsche nialaise, hij nam zijn taak wat erg rustig op. De eerste helft begon vooral van R. C. H. zijde zeer hoopvol en het waren vooral Kedde en Warren, die den bal nogal eens voor het doel brachten. De Spartaan kee per toonde evenwel al van stonde af aan zijn keeperstalenten en verwerkte alle scho ten met het meeste gemak, nu en dan ge holpen door een dosis geluk. Toen succes echter aan de R. C. H.-zijde uitbleef, ging men het in de voorhoe le, naar het ons voor kwam, wat rustiger opnemen, met het ge volg, dat de Amsterdammers een geducht offensief inzetten, dat al spoedig tot succes leidde, toen na een goed doorgespeelden bal de midvoor met een hard onverwacht schot Kruyer passeerde. AI heeft de Spartaan doelman daarna nog wel eenige malen moe ten optreden, toen de rust aanbrak, hadden de Amsterdammers nog een 1—0-voor- sprong. Werd algemeen verwacht, dat het na de rust met den wind in den rug wel beter zou gaan, niets bleek minder waar. Het spel bleef te weinig doortastend, zoodat het voor de stevige Amsterdamsche achterhoede niet veel moeilijkheden opleverde. Toch komt er succes voor de thuisclub als 't Kedde na goed doorzetten gelukt, den bal goed voor het doel te plaatsen, waar Nachtegeller met zijn hoofd voor de rest zorgt. Het geval levert nog even eenigen last, want de Amster dammers schijnen het niet met dén scheids rechter eens te zijn. Het doelpunt wordt toegekend en dus is de stp.nd gelijk. Ook dit succesje vermag in het spel van de R. O. H.'ers geen verandering te weeg brengen, integendeel pakken juist de Spartanen nog wat harder aan met 't gevolg dat al spoedig no. 2 achter Kruyer ligt. Aanvoerder Mul ler wijzigt de opstelling van zijn elftal, doch niets baat, de Spartaan daarentegen weet wederom de score te verhoogen ditmaal, in duidelijke buitenspel-positie. Heel R. C. H. gaat dan naar voren, het Spartaan-doel wórdt als het ware belegerd, doch er is geen doorkomen aan, terwijl slecht schieten en deels ook pech het scoren in den weg stond. Door een misverstand in de achterhoede brengt de linksbuiten dan den stand op 41 in het voordeel van zijn elftal, waarna het spoedig tijd is en de R. C. H.'ers een gevoelige nederlaag te pakken hebben. In een geanimeerden jvedstrjjd wist Bloe mendaal den Velseroorders een nederlaag toe te brengen. De thuisclub verscheen volledig. V. S. V. had twee invallers, o. a. voor N. de Koning, waardoor zijn aanval danig ver zwakt was. Direct na het begin verplaatst zich het spel zeer snel en beide doëlverdigers moeten eenige verre schoten verwerken, die hun maar weinig moeite opleveren. Het eerste succes is voor de thuisclub. Kopjes Niemann maakt van een misver stand in de V. S.V.-achterhoede gebruik, om het leder in het verlaten doel te plaatsen. V. S. V. doet eenige krachtige tegenaan vallen, zonder voor doel gevaarlijk te zijn. pp eenigszins fortuinlijke wijze komen zij aan den gelijkmaker, wanneer een als voor zet bedoeld schot, vla den paal in het doel verdwijnt. Het spel blijft vrij verdeeld en beide ach terhoeden komen steeds met succes uit den strijd, alhoewel het witte binnen-trio eenige mooie kansen onbenut laat. Na de thee, is Bloemendaal, door het uit stekend spel van haar half-linie, weer iets in de meerderheid en van de Windt heeft het dan ook drukker dan zijn collega aan den overkant. Wanneer de v. S. V.-doelman een bal uit zijn handen laat vallen, heeft Immer geen moeite Bloemendaal de leiding te geven. De linksbuiten van V. S. V., die veel vrij spel heeft, geeft eenige fraaie voorzetten, maar het binnen-trio blijkt niet op schot en de witte achterhoede kan steeds weer reddend optreden. Bij een schermutseling voor het V. S. V.- doel, ziet de linksbinnen kans onhoudbaar er 31 van te maken. V. S. V. wijzigt haar opstelling, maar veel verbetering brengt dit niet en Bloemendaal' In dan ook hoofdzakelijk aan het woord, maar de V. S. V.-achterhoede, laat zich nu niet meer passeeren. Het einde van dezen door beide partijen fair gespeelden wedstrijd, breekt aan met een 31-overwinning voor Bloemendaal.. De Velseroorders kunnen ongetwijfeld beter, dan zij Zondag aan den Brederoder- weg te zien gaven; vooral de baltechniek van enkele spelers bleek niet zeer groot. Deze slechte wedstrijd om het Nederland sche kampioenschap eindigde in een puntloos gelijk spel. Nauwelijks heeft NO AD den bal aan het rollen gebracht, of de gasten gaan er met den bal tusschen uit. Leenhouders denkende dat het leer achter gaat laat den bal loopen maar een Ajacied bemachtigt den bal vlak voor de lijn, geeft door aan Juriaans, die grandioos naast trapt. Het spel kenmerkt, zich door zenuwachtigheid van beide kanten en is aanvankelijk verre van fraai. Nadat het spel eenigen tijd op het middengedeelte is gehouden krijgt NOAD na 5 min. een kans. Bertens lost een zeer tam schot van dichtbij, waarmee De Boer geen moeite heeft. Eenigen tijd daarna maakt Schetters hands. De vrije schop wordt door Bolsius keurig in het doel gezet, maar door De Boer fraai gevangen. En korten tijd daarop maakt W. Andrlessen een free-kick, die na door Jongen genomen te zijn, door Bolsius opnieuw wordt ingeschoten, de bal loopt corner. In deze periode is NOAD heel wat sterker dan de Amsterdammers, wier taak uitsluitend bestaat in verdedigen; herhaalde malen komt de bal in het doelge bied, maar geen der gastheeren weet door een handige manoeuvre een gat in de Am sterdamsche veste te boren. Eenmaal schiet Frankenheel scherp op het doel, maar even keurig vangt De Boer het leer. Na ongeveer 25 minuten neemt NOAD een vrije schop wegens een overtreding van H. Andriessen. Jongen zet den bal scherp voor het doel, waar De Boer den bal onvoldoende wegwerkt. Schellekens krijgt in buitenspel positie den bal toegespeeld en scoort. Dit doelpunt werd terecht geannuleerd. Met NOAD in de meerderheid fluit de referee voor rusten. Ook in de tweede helft is NOAD sterker. Fas is v/eer begonnen of Van Kol ziet zich verplicht een door Remers gespeelden bal corner te werken. Veel fraais is er nu niet aan. Aan weerzijden worden enkele overtre dingen met vrije schoppen bestraft, maar deze brengen geen gevaar. Vlak voor het einde ontstaat een scrimmage in het Ajax- doelgebied; de bal rolt corner, die weer een corner oplevert. Zonder dat er verder iets bijzonders gebeurt komt het einde van dezen allesbehalve fraaien wedstrijd. De eerste twee aanvallen der gastheeren gaan door buitenspel verloren. Bij een vol genden aanval geeft Verbeek het leder goed aan Sinke over, die in lastige positie den bal juist in de Jonge's handen schiet. Een ver schot van Bul Sr. kan de Groningsehe doelman nog juist over de deklat tippen. Den hieruit ontstanen hoekschop plaatst Verbeek goed voor doel. Invaller Sinke is er als de kippen bij om, na 6 minuten spelens, Feijen oord de leiding te geven. Bul Sr. probeert het eenmaal met een ver schot, doch de Jonge verwerkt het leder tot hoekschop. In deze periode is Feyenoord overwegend sterker en, goed gesteund door de middenlinie, die ook dezen middag weer sloot als een bus, kan de voorhoede her haaldelijk tot den aanval overgaan. Doch, ondanks het feit, dat de Groningsehe verde diging niet bepaald In grootsche vorm speelt, slaagt zij er niet in, in deze periode haar voorsprong te vergrooten. Bij een aanval dei- noordelijken krijgt Mulder de kans van den dag, doch hij mist op 1 meter afstand van Dekker's heiligdom. Als Knol eenmaal ver geet het leder mee te nemen, maakt Koo nings hiervan een dankbaar gebruik door het leder mooi op te brengen. Hij passeert naar Pijl, die met een vliegend sehot De Jonge geen schijn van kans geeft. De laatste tien minuten voor de rust zijn wederom geheel voor de Rotterdammers. Zij kunnen het echter niet meer tot doel punten brengen, zoodat de rust aanbreekt met 20. Na de hervatting scheen het, alsof Feijen oord het er leelijk bij zou laten zitten en een oogenblik was Velocitas sterk in de meerderheid. Dè Rotterdamsche verdediging kreeg het dan ook hard te verantwoorden. Zij kweet zich echter uitstekend van deze zware taak. Vrij spoedig neemt Feyenoord het offen sief weer over en De Jonge krijgt weer druk werk, doch hij is niet te passeeren. De Wolf Jr. moet dan wegens een „knietje" het veld verlaten. Een invaller komt het elftal weder completeeren. Feijenoord blijft het beste van het spel behouden, doch het mag niet gelukken den voorsprong te ver grooten. Het spelpeil daalt aanzienlijk. Vooral aan de zijde van Feijenoord. Meule- ma krijgt nog een vrij gemakkelijke .kans, als hij reeds de verdediging is gepasseerd, doch op het juiste oogenblik komen Van Dijke en Bul Jr. te hulp, om hem de kans op schieten te ontnemen. Het verschil tusschen de beide voorhoeden was opvallend, maar ook in de Amsterdam sche middenlinie haperde het herhaaldelijk, de Schiedamsehe daarentegen had een bui tengewoon goeden dag. 't Benutten van kan sen geschiedde door de thuisclub veel beter. Voor de rust was het spel niet fraai, doch na de hervatting werd beter en sneller gespeeld. De volledige ploegen verkennen eerst 't ter rein zonder direct resultaat evenwel. Ten slotte echter een mooi open spel. Nolet zet keurig naar Van Es en deze plaatst langs den toesnellenden Oerlemans (10). Lang zamerhand verandert het karakter van 't spel en in deze periode worden mooie schoten gelost; een schot van Kuiper ketst juist tegen de bovenlat. Na de hervatting plaatst Nolet keurig naar Bronnerman die scoort (2—0). De pas her stelde Van der Griendt is niet op dreef en probeert het eens op de middenvoorplaats. Van Es brengt den stand op 30. Niet lang voor 't einde maakt v. d. Griendt er met een hard sehot 4r—0 van. N. v. d. D. De Stormvogels hebben op overtuigende wijze hun meerderheid over Haarlem ge toond, hoewel dient erkend, dat de rood- broeken uitnemend partij hebben geboden. Toch waren dé vogels over alle linies beter dan Haarlem. Aanvankelijke namen zij de zaken echter te kalm op, zoodat het met de rust nog slechts 1—0 stond gn Haarlem na de thee zelfs met 12 leidde. Toen werd het den IJmuidenaren ernst en werd De Vries nog 5 maal gepasseerd. De volgende elftallen stelde zich op: Thijssen Haak Koster Veuger Snoeks v. d. Velde de Jonge Oldenburg Van Pel Höutkomp Boekelaar Smits Van Daalen Hetem de Geus Huysmans Boot Goedhart Dik Toringa Stol De Vries Nauwelijks is begonnen, of een hard schot van Houtkamp vliegt langs de paal. Ondanks het wind-nadeel blijft de thuisclub in den aanval, maar de Haarlem-voorhoede zorgt, voor opluchting. Houtkamp krijgt op enkele meters den bal vrij, maar schiet akelig kalm naast. Langzamerhand komt Haarlem wat meer los. De Geus lost een prachtig schot, doch Thijssen redt fraai. Maar ook de Vries laat zien dat hij keepen kan. Een onverwacht schot van Oldenburg stopt hij bijzonder fraai. De Stormvogels spelen kalmer dan Haarlem, maar hun spel is technisch beter. Houtkamp is echter slecht op schot. In de Stormvogels-voorhoede laat Olden burg handig spel zien. Een voorzet van zijn' voet kanjert Houtkamp ineens naast. Een moment later heeft h{j echter toch succes (1—0). Haarlem geeft niet op, maar Stormvogels beheerscht het spel. Alleen Van Pel speelt zeer onvoldoende. Tegen Torringa, die een uitstekenden wedstrijd speelt, kan hij abso luut niet op. Het meeste werk krijgt De Vries van Houtkamp. Thijssen heeft het minder druk, maar een schot van Smits kost hem vrij wat moeite. Tegen de rust, als de Stormvogels het te mooi willen gaan l komt Haarlem beter opzetten, doch de Stormvogels-backs zijn safe. Rust 10. Na de rust zit Stormvogels direct voor het Haarlem-doel, waar de verdediging ech ter stand houdt. Dan volgt een Haarlem- uitval en het gelukt Hetem zoowaar gelijk te maken, via paal en Thijssen (11). Als Stormvogels haar zelfbewuste .spel nog niet laat varen, weet Haarlem kort hierop, door goed werk van Van Daalen, die De Geus den bal voor 't intrappen gaf, de lei ding te nemen (12). Stormvogels pakt nu de zaken beter aan. Na schitterend solo-spel van Oldenburg komt de gelijkmaker, doch de scheidsrechter geeft buitenspel. De Vries krijgt het nu zwaar te verantwoorden, maar hij weert zich goed. Een kogel van Houtkamp is hem echter te machtig (22). Na dezen gelijkmaker krijgt Van Pel uit een trough-pass van Houtkamp de kans van den dag, maar hij talmt met schieten. Stormvogels is thans weer steeds in den aanval, doch men wil het te mooi doen. Houtkamp wil met alle geweld den hattrick verrichten, doch de Vries stopt zijn harde schoten. Eindelijk weet Van Pel van dichtbij te scoren (3—2). Geen minuut later echter maakt Huijsman gelijk (33)maar weer een minuut later schiet Houtkamp een voor zet van rechts ineens in (43). Stormvogels heeft nu den smaak te pakken. Als Van Pel een goeden center geeft, loopt de Jonge snel naar binnen en geeft De Vries geen kans (5—3). Het dient gezegd, dat Haarlem volhoudt en een schot van de Geus, dat tegen de lat komt, had beter lot verdiend. Oldenburg laat dan weer eens zien welk een balcontrole hy bezit. Hij passeert reel Haarlem op de De Vries na. Deze kan ech ter het leder niet vasthouden. Houtkamp schiet tegen den paal en v. Pel voltrekt het vonnis (63). In de laatste momenten voelt Haarlem Thijssen nog eens aan de tand, maar deze geeft niet thuis. Stormvogels won dus met 6—3. UITSLAGEN Eerste klas Limburg Caesar—Kimbria V.V.H.Valkenburg 2—4 30 fgest.) Eerste klas Brabant Hees—M.U.L.O. Kolpin gN iviomagum VenloGennep Overgang A P.H.—'s Heerenberg AlmeloniaN.E.O. B WilskrachtFortitudo E.M.M.—V.V.Z. C ExcelsiorD.H.L. Graaf Willem—G.D.A. Tweede Klasse G V.V.A.Alw. Forward H EdohL. en S. 2—3 1—0 5—3 3—1 0—I 4—0 1—^ 2—1 2—0 3—4 Wilhelmina (Weert) en Venlo zijn de kam pioenen der beide Zuidelijk- Is klasse afdee- lingen: De standen zijn: Het Hoofdbestuur der Posterijen stelt briefkaarten disponibel, die gebruikt kunnen worden als bestelkaarten. De waarden van de diverse Olympiade-zegels, welke morgen, 27 Maart verschijnen, staan hierop vermeld; de kaarten, waarop de bestelling van den aan vrager genoteerd is, kunnen als dienstkaar- ten, dus zonder porto, aan de Posterijen ingezonden worden, Bedraagt de bestelling meer dan 5, dan worden de postzegels tegen betaling van het bestelde bedrag zon der verdere verhooging van kosten bij den aanvrager thuis bezorgd. Zoowel Engeland, als Oostenrijk hebben reeds definitief af gems v kt in Mei niet naar Amsterdam te komen. Het eerste land heeft zich, zooals bereids bekend is, afgescheiden van de F.I.F.A. hetgeen van Oostenrijk niet kan worden gezegd. Dit land ademt echter 'n andere geest, welke wij 't meest zuiver uit drukken met „dwarsdrijverij". Liefst zagen de Oostenrijkers dat het gansche voetbal- tournooi een fiasco werd en hoewel zich be roepend op de amateursbepalingen, schuilt hier een ander addertje onder het gras. Ook Italië schijnt ten opzichte van de amateursbepalingen principieele bezwaren te hebben,: altijd zijn daar ds meeningen mo menteel nog verdeeld, hoewel de toestand daar nog eenigermate anders is als in Oos tenrijk. De Italianen krijgen wel voordeelen van hun sport te genieten, echter hebben zij in de week hun beroep, hetgeen tóch hun hoofdbron van inkomsten is. Thans staan de twee hoofdfiguren uit het Italiaansche voet balleven ten opzichte van Amsterdam, lijn recht tegenover elkander. De heer Arpinatl is tegenstander en beweert de consequenties van de Olympische eed niet te willen aan vaarden. In tegenstelling met den heer Fer- retti, wij vermeenen den secretaris van den I.V.B. Deze redeneert, wanneer de Zuid- Atnerikaansche Staten geen bezwaren zien, staten, die toch minstens drie maanden on derweg zijn, waarom moeten wij dan thuis blijven. 'In de komende dagen zal het verschil tot klaarheid worden gebracht. Wanneer wij de principieele bezwaren, hier even weg laten, zou het tournooi ongetwijefld aan betrekke lijkheid winnen door Italiaansche deelname. Daartoe aangezocht door de Technische Commissie van de Kon. Ned. Athletiek-Unie, heeft de H. A. V. „Haarlem" zich bereid ver klaard om op Zondag 13 Mei e. k., den eersten -selectie-wedstrijd te organiseeren. De wedstrijden worden gehouden op het Haarlem-terrein, terwijl eventueele baten ten goede komen aan het Trainingsfonds. Het programma bestaat uit de volgende nummers; 100 400 800 1500 3000 M. hard- loopen. Estafette 4 maal 100 M. 110 M. horden loop, speerwerpen, discuswerpen, kogelslin geren, hoogspringen, verspringen, hink-stap- sprong, polshoog, benevens de Marathon (hardloopwedstrijd over een afstand van 42 K.M. 195 M.). De medewerking van de beste Nederland sche athleten is verzekerd door de verplich te deelname .van alle athletieken, die in voortraining zijn voor de Olympische Spelen. Vertrek en aankomst van de Marathon, is eveneens op het Haarlem-terrein. Verzuim vooral niet Zondag 13 Mei op uw kalender te noteeren!

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6