Stadsnieuws Uit den Omtrek Het Molen-album ^demais&Mros' N.V. MODEMAGAZIJNEN VAN C. H. VOGELZANG, GR. H0UTSTR. 28-30 Dames profiteert van deze bijzondere gelegenheid Molen album Aanbesteding. Jaarvergadering: „R. K. Bouwvakarbeidersbond" SANTPOORT BLOEMENDAAL Kegelconcours te Amsterdam BURGERLIJKE STAND. George van Renesse R. K. Nijverheids-onderwijs OUD-SCHOTEN R.-K. Mandolineclub Santa Lucia OVERVEEN Hinderwet Prof. Schröter in ons land KERKNIEUWS Wegens groote verbouwing en u:threading, zijn eenige onzer paskamers buiten gebruik gesteld. Om nu de Spitsuren" op den middag eenigszios te ónlasten hebben we besloten da afdeelingen Japonnen en Bfouses een kor ting: van lo% te verleenen, bij aankoop voor ss den m ddag tot 1 uur Heden werd vanwege den hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat in de directie Noord-Holland, in üijn bureel Zijl- weg 24, te Haarlem, aanbesteed; De voorziening der boorden van het Noord-Hollandsch Kanaal, in twee percee- len. Raming perceel I f 8000; perceel II f 4000. Perceel I: J. Beemster, Oostwold, f 7782; J. de Groot, Furmerend, f 7789; J. de Vries, Purmerend, f 7798; J. Parel, Slie- drecht, f 8389; J. v. Loon, Werkendam, f 8080. Perceel I en II, raming f 12.000. J. Beem ster, Beemster, f 11.598; N, V. Aannemers-, bedrijf van Waterwerken, Buiksloot, f 11990 J. Zwart, Alkmaar, f 11.530; C. Klinker, Oud-Karspel, f 12.200; P. Visser, Papen- drecht f7875. Perceel II, P. Visser, Papendrecht, f 4065; J. Beemster, Oostwold, f 4429; P. Daalder, Alkmaar, f 3865. Men schrijft ons; De afdeeling Haarlem hield één dezer dagen haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. L. Vollaerts,« opende de vergadering met een woord van welkom aan de aanwezige leden, verzoekt den secretaris voorlezing der notulen; deze werden zonder op- of aanmerking goedge keurd. Hierna volgde voorlezing van het jaarver slag 1927. Uit dit jaarverslag stippen wij aan, dat de stijging van het ledental 40 nieuwe leden bedraagt, het ledental is nu per 1 Januari 1928, 267 leden. Door actief optreden van het afdeelings- bestuur werd het L. C. C. mede ondertee kend door een 40-tal ongeorganiseerde pa troons. Voor de steenhouwers zal worden inge voerd in 1928 de vacantie: bravo, wie volgt! In herinnering werd gebracht de goed ge slaagde boottocht naar Alkmaar en het 10- jarig bestaan van den Bond; de oprichting der jeugdgroep enz. enz. De secretaris C. Nunnink werd dank ge bracht voor het jaarverslag. Vervolgens werd door den penningmeester het jaarverslag over 1927 voorgelezen. Dit vermeldt aan inkomsten en uitgaven (Vak bond) een bedrag groot 16.307.50, plaatse lijk steunfonds (afdeeling) contributie 775.34 met een voordeelig saldo over 1927 heeft dit fonds een bezit per 1 Januari 1928 1130.88; plaatselijk ziekenfonds-contributie 1259.95 met een voordeelig saldo over 1927 heeft dit fonds een bezit per 1 Januari 1928 2467.90; plaatselijke kas 1156.37; met een voordeelig saldo over 1927 heeft deze kas een saldo per 1 Januari 1928 346.24. Bulten deze uitgaven is er ook nog uitge keerd een bedrag van 1500 aan uitgetrok ken werkloozen via de gemeentelijke uitkee- ringen. Dit verslag zeide dus, dat de afdeeling finantlën goed werk heeft verricht; een woord van dank werd gebracht aan den heer B. de Leeuw. Verder werd behandeld de ingekomen stukken, waaronder o.m.: Benoeming van commissies, leden in de plaatselijke comm.; in het Bouwbedrijf, schilders- en stucadoors- bedrljf; deze leden worden gekozen uit het voltallig bestuur. De bestuursverkiezing werd tot de volgen de vergadering uitgesteld. Een tweetal leden maakt gebruik van de rondvraag. Hierna werd door den Voorzitter verzocht dat de leden zich zouden opgeven voor de propagandaclub Leo XIII. Het verzoek werd tot de vergadering ge richt om mede te werken, dat de ongeor ganiseerde Katholieken, welke lid van de afdeeling kunnen worden, tot het lid maatschap der afdeeling worden gebracht. Laat elk 1 i d op werkplaats of karwei zijne beginselen hoog houden, breng den R.-K. collega's onder de aandacht, dat zij R.-K. georganiseerd moeten zijn, omdat daardoor, door gezamen'1" werken, onze ideeën de maatschappij ku: ven worden ingedragen tot heil van hen zelf en tot grootmaking van onzen Bond. Met een woord van dank sloot de Voor zitter deze vergadering. rythme en 3e. korten stijl (hier en. daar zoo in elkaar gedrongen, dat men denkt een stenografische, muzikale uitbeelding te hooren. Bij een werk als „Judith" eigen lijk een voordeel!) Honegger is nog verder gegaan. HU com poneerde na Judith een opera, te Brussel uitgevoerd. Dit werk heeft, volgens Wil lem Pijper, zelf één der modernste com ponisten. de muziek in „een staat van ver dwazing" gebracht. Gelukkig, dat' in Hol- lande de opera niet bloeit en George Robert geen opera-dirigent is, anders moesten wij het ergste vreezen. Maar wat zeggen we daar van George Robert? Wij zien in het tekstboekje „belangrijke mededeeling" staan: voor het a.s. seizoen heeft de C. O. V. (d.w.z. George Robert, nietwaar?) de volgende werken op naar programma: le „die Jahreszeiten" van Haydn en 2e „Matthaus Passion" van R»-'- Doch niet alleen het bestuur zal die mededeeling belangrijk vinden. Naar onze meening ook de koorleden, donateurs en verdere bezoekers, waaronder de pers. voor den gek houden en voor een overwinning zorgen. Het 3de gaat naar Bennebroek en komt vast met 2 punten terug, dit zijn we al zoo gewoon. Heeren leden, een vriendelijk, doch drin gend verzoek: komt s.v.p. allen troiuw op, ge weet, dat we niet over reserve's beschikken, dus stelt uw makkers niet te leur. Nog iets. Onze penningmeester heeft het nogal druk. Wie van u helpt hem Zaterdagmiddag eens het veld ln orde maken. Niet allemaal gelijk, hóór! In de hoop dat allen Zondag present zijn, verblijf ik met sportgroeten CHRIS. Soli deo gloria Deze harmoniever- eeniging hield Donderdag haar jaarverga dering in „Zomerlust". De voorzitter opent op gebruikelijke wijze, heet allen hartelijk welkom en betreurt de matige opkomst der leden. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en onveranderd goedgekeurd. Het zeer uitgebreide en keurige jaarver slag van den secretaris liet duidelijk zien, wat er gepasseerd is en vermeldde o.a. dat de vereeniging in de afdeeling uitmuntendheid harmonie tweemaal een eersten prijs op concours heeft behaald, waardoor zij thans is aangeland in de hoogste afdeeling, die door dilettanten kan bereikt worden. Het hartelijk dankwoord van den voor- i zitter en het applaus der vergadering aan den secretaris voor zijn prestatie was wel op zijn plaats. Het jaarverslag van den penningmeester gaf aan ontvangsten te zien f 911.21, aan uit gaven f 1103.98, zoodat minder was ont vangen dan uitgegeven f 192.77. Aan saldo van het vorig jaar was een bedrag van f 233.04, zoodat thans het saldo f 40.27 bedroeg. De contróle-commissie bevond de zaken in goede orde en de voorzitter bracht den pen ningmeester dank voor zijn accuraat beheer. De aftredende bestuursleden de heeren F. Wesselman, J. W. Oorthuijzen en P. Gozeling, werden herkozen en namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Putte wat het bestuur denkt te doen bij de herdenking van het twintigjarig bestaan der vereeniging in 't voorjaar 1929. Na am pele besprekingen wordt besloten om onge veer half Mei een vergadering te beleggen en alle neringdoenden van Santpoort hierbij uit te noodigen om door gezamenlijke be sprekingen te komen tot een waardige feest viering, hetwelk vermoedelijk zal leiden tot het organiseeren van een groot nationaal concours van harmonie- en fanfare-gezel schappen. De heer Mak dringt aan op het geven van meer concerten, hetwelk door de heeren Kaandorp en Molenkamp wordt onderstreept waardoor ook de gelegenheid wordt geschapen voor het aanwerven van eereleden en dona teurs. Onbekend toch maakt onbemind. De voorzitter zegt toe, dat het bestuur alles zal aanwenden om dat doel te bereiken. Ook wordt door den heer Molenkamp een andere regeling bepleit voor gebruik making der toegangsbewijzen van donateurs tot de concerten na bespreking wordt be sloten de oude regeling te handhaven. Aangedrongen wordt een spocdigen aan vang te maken met de voorbereidende werk zaamheden voor de feestvieing bij het twin tig jarig bestaan. Dit wordt toegezegd. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter, na een dankwoord voor de op komst, met den christelijken groet. R. K. Propagandaclub Deze club hield Woensdag haar jaarvergadering in „Rozen- stein". Na voorlezing van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd werden goed gekeurd, volgde het jaarverslag van den secre taris, dat als gewoonlijk een keurig overzicht deed zien en den dank c er vergadering oogstte 0;k het verslag van den penningmeester was keurig in orde en wees een voordeelig saldo aan van f 35. De inkomsten bedroegen f 279, de uit gaven f244. Wegens periodieke aftreding der heeren v. Warmerdam en v. Geldrop had een be stuursverkiezing plaats. De heer v. Geldorp werd herkozen en de heer v. Warmerdam, die zich niet meer beschikbaar stelde, werd vervangen door den heer A. Wigchert. Beiden namen hun benoeming aan en werden door den voorzitter met hun ver kiezing gecomplimenteerd. Den heer v. Warmerdam werd een bij zonder woord van dank gebracht voor al hetgeen deze in zijn tienjarige bestuurs functie voor de propaganda-heeft gedaan, De wensch werd uitgesproken dat hij be zield mag blijven met denzelfden geest, die hem tot nu toe is bijgeweest en waardoor hij zeer veel voor de goede zaak en de propagan daclub in 't bijzonder gedaan heeft. De heer v. Warmerdam bedankte voor de hem toegesproken woorden en zeide dat te veel drukte in de sociale beweging hem nood zaakte voor een der functies te moeten be danken. Alsdan werd behandeld een bestuurs voorstel, dat ten doel heeft een centrale te krijgen van R. K. Propagandaclubs in de gemeente Velsen, zooals die reeds bestaat bij de kiesvereenigingen. Besloten wordt de R. K. Centrale kiesvereeniging „Velsen" te melden wat ten opzichte daarvan het plan der propagandaclub te Santpoort is en ver zoekt meteen dit te doen bespreken op de eerstvolgende vergadering der R. K. Cen trale. Na de rondvraag volgde sluiting op ge bruikelijke wijze. In Tieleman Dros' Molenalbum vindt ge een bijzonder interessan te beschrijving der verschillende Molentypes. Het is geïllustreerd met 50 in aquareldruk uitgevoerde af beeldingen der mooiste Hollandsche Molens. De albums zijn verkrijgbaar voor 75 ets. bij de winkeliers die onze artikelen verkoopen of tegen inzen ding van het bedrag aan postzegels bij onze Afdeeling Reclame. De plaatjes ontvangt U door het in zenden van bons, zooals deze voor komen op de verpakkingen der: filikgroenten, Vleeschconserven, Plats du Jour, Soepen, Pickles, jams, Limonades, etc. Gevonden voorwerpen Terug te beko men bij S. Stals, Zuidertuindórplaan 2, Haarlem, een paar witte dameshandschoe nen; O. v. Kessel, Ramplaan 192, Haarlem, gebreide handschoen; A. Pouwer, Lage Duin en Daaischeweg 1, Bloemendaal, hockey stick; Elswoutshoek. Overveen, zakdoek met eenig geld; van 't Land, Boschlaan 19, Bloemendaal, portemonnaie; Lioni, Rijper- weg 1, Bloemendaal, heerenrijwiel; Coeland, Klapheklaan 1, Aerdenhout, colliertje; M. Stokkink, Rijperweg 2, Bloemendaal, J. A. Hilgeman, Oranje Nassaulaan 49, Overveen, bruinlederen damestasch met inhoud; Hotel Vreeburg, Bloemendaal, heerenrijwiel; B. Plevier, Mlddentuindorplaan 14, Haarlem; rozenkrans; I'. Smid. Kerkplein 7, Bloemen daal, êen hoes van een radlateur; van Ga len, Stolberglaan 1, Aerdenhout, voetenzak; O. de Vries, Kinheimweg 63, Bloemendaal, sierspeld; Harkema, Julianalaan 124, Over veen, meisjeshandschoen; J. Bleijendaal, Hooge Duin en Daaischeweg 10, Bloemen daal, hond (Spaniel)Roozen, Bloemendaal- scheweg 237, Overveen, hangertje waarin pa rel; N. Handgraaf, Bloemendaalscheweg 71. Santpoort, rijwtelbelastingmerk; A. Zuurbier Zuidertuindórplaan, Haarlem, rijwielbelas ting merk; de Vries, Ternatestraat 2, Haar lem, portemonnaie met inhoud; W. Fonteij- ne, Boschlaan 35, Bloemendaal, vulpenhou der; politiepost te Aerdenhout, rijwielbelas- tingmerk, rand van een autolantaarn, lede ren bajonetschede, dameshandschoen, bril, dames haarspeld, Lipssleutel merk W. S. 21997, glazen asehbakje uit auto, handschoen huissleutel. Door de Kegelclub „De Evenaar" zullen van Zondag 1 April tot en met Maandag 23 April a.s., ln het Gebouw „Eik en Linde", Plantage Middenlaan 46, kegelwedstrijden georganiseerd worden, ten bate van de Tu- berculosëbestr.-Vereeniglng „Santos". Waar het hier geldt, een liefdadigheids wedstrijd tot hulp en steun aan de tubercu lose lijders, hoopt het bestuur met het volste vertrouwen op de medewerking van andere kegelclubs tot deelname ln dit conco'"-s. Ter completeering dezer feestuitvoerlng werden alsnog ten gehoore gebracht; Kan- tate no. 51 „Jauchret Gott ln allen Lan den", van Bach, en Psalm 150 van Anton Bruckner. Met beide werken was de C.O.V. niet gelukkig. Voor het fraaie, opgetogen geschreven Bach-werk moest te elfder ure een plaatsvervangster voor Jo Vincent worden gevraagd. En'dé keuze was wellicht moeilijk, maar in geen geval gelukkig. Meer willen wij er niet van zeggen. Wat het tweede betreft, hier vonden wij de keuze van het werk onbegrijpelijk. Na een pakkende alleiujah-zang direct een inzin king. Het herhaalde „Lobet", met een paar quasi-coloratuur-passages van een sopraan soliste, deed heel weinig. En de slot-fuga was grootsch opgezet van vorm, doch ho peloos leeg van inhoud. Bruckner heef1 betere muziek gemaakt, zuiver geïnspi reerd, zoowel op symphonisch als vocaal terrein. Rest ons te vermelden, dat George Robert onvermoeid en enthousiast leidde, soms wat druk, vermoeiend voor het oog, Berthe Seroen niet alleen prachtig reciteerde, maar ook indrukwekkend zong, de drama tische deelen scherp uitbeeldde, Rie Kl-oos- terhuis op verdienstelijke wijze Jo Vincent verving, het orkest technisch berekend was voor zijn taak, de koren met bewonderings- waardigen moed in Judith stand hielden en de aanwezigen alleen na Judith krachtig applaudiseerden. Wellicht om hun bewon dering te uiten voor den moed der uitvoe renden, de behouden aankomst zonder déraillement aan het slot en de belofte van Haydn en Bach. O. K. Geboren. 27 Maart: d. van C. J. Bron- Maatkamp; d. van C. v. Leijenhorst-Pauel. 28 Maart: z. van C. W. C. Heijmans-Tibbe. 29 Maart: d. van M. J. Pijpers-Minkels; z. van M. A. M. Tillekamp-v. d. Bom; d. van F. v. d. Haak-v. Merkenstein. Ondertrouwd. 29 Maart: J. v. Meure en H. J. M. Medenblik; J. F. L. v. Gils en C. E. Heintzen; D. H. Brauckmann en M. M. de Durst; H. J. G. Gruts en C. M. Brauck mann. Getrouwd. 29 Maart: H. v. d. Berg en A. M. Visser; B. Hoogreef en P. C. Zijlstra; A. M. G. Klmmel en U. E. M. Klimmet; H. Hile en P. G. Luiten; J. Durje en A. W. Hoogveld. Overleden. 27 Maart: G. A. Prinsen, 38 j„ Voorzorgstraat; 28 Maart: G. v. Oosten, 70 jaar, Badhuisstraat; A. W. Maas, 67 jaar, Berkenrodestraat; C. Woudt, 77 jaar, Leid- schevaartweg. vaardigden voor de centrale raadsvergade ring wegens het bedanken van den heer P. J. de Zwart, die door werkzaamheden verhinderd was, werd gekozen de heer Kerk vliet. Het voorstel van een der leden, om een tweeden afgevaardigde te zenden, werd na eenige besprekingen aangenomen en hiervoor werd met algemeene stemmen benoemd de heer W. J. Jansen. Beiden namen hunne benoeming aan; als plaatsvervanger werd benoemd de heer H. Blankwater. De beschrijvingsbrief voor den Centralen Raad werd breedvoerig besproken. De afdee ling Vogelenzang stelde voor, het bedrag.dat bestemd was voor „Herwonnen Levens kracht" te handhaven. Besloten werd, den afgevaardigden hiervoor vrij mandaat te ge ven en het voorstel van Vogelenzang te steunen. Van de afdeeling Alkmaar was een voorstel om de contributie te verhoogen, het welk door den voorzitter en enkele leden werd ontraden. Van de afdeeling Leiden was een voorstel om een commissie te benoemen tot onder zoek van de mogelijkheid van verlaging van den belastingdruk. Aangezien hieraan geen kosten waren verbonden, kon dat de goed keuring der vergadering wegdragen. Over het plan inzake den boottocht, wel ke dezen zomer gehouden wordt, werd van gedachten gewisseld en de té maken route aan het bestuur overgelaten. Daarna werd behandeld het ingekomen schrijven van de afdeeling Vogelenzang en den heer Kerkvliet betreffende het plakken van zegels voor los se arbeiders in gemeentedienst. Besloten werd om met verschillende motieven een schrijven te richten aan den Raad van Ar beid te Haarlem. Voor de rondvraag gaven enkele leden zich op en deze vragen zullen in de gecombineer de vergadering worden behandeld. Voor de zielerust van een overleden eerelid werd een gebed gestort, waarna de voorzitter de ver gadering sloot met gebed. Nog een poging Reeds eerder zijn po gingen aangewend, om een club op te rich ten van personen op meer gevorderden leef tijd, met het doel: 't beoefenen der turn- sport. Maar evenveel malen zijn die pogin gen mislukt. De personen op meer gevor derden leeftijd gevoelden zich blijkbaar lek kerder in hun huisjasje en in hun kamer- pantoffers dan in een tricotje en in de gymnastiekschoenen. Zal nu de Bloemend. Gymn. Vereeniging gelukkiger zijn in haar pogen? Deze vereeniging heeft in haar laat ste ledenvergadering besloten, ook een af deeling op te richten voor heeren boven de 30 jaar, dus een z.g. veteranen-afdeeling waarvan ook ongeoefenden lid kunnen wor den. Het secretariaat is gevestigd Bloem veldlaan 9, Overveen. Wie dus van de zich nog niet oud-gevoelende niet-meer-jonge- heeren lust gevoelen, door gezonde lichaams beweging jong te blijven of zich te verjon gen, weten dus, waar zij terecht kunnen. De oefeningen worden gehouden in een der gymnastiekzalen te Bloemendaal. Lezing over athletiek De heer Verwers, leider der athletiek, afdeeling van de B. G. V„ zal op Vrijdagavond 30 Maart in Vree burg een lezing met lichtbeelden houden over athletiek. Het bestuur der B. G. V. is zoo welwillend geweest deze lezing ook toegankelijk te stel len voor de leden van de B. V. C. Bloemen daal. George van Renesse de jonge pianist, die den Prix d'Excellence heeft behaald, werd 21 Februari 1909 te Zaanslag geboren. Zeeland. Reeds vroeg bleek, dat hij meer dan mid delmatig muzikaal was. Op negenjarigen leeftijd concerteerde hij reeds met enorm succes te Deventer, wat den doorslag gaf dat hij in de muziek zou door gaan. Op het Conservatorium gekomen doorliep hij den geheelen cursus in 3 jaren ln plaats van 5 jaar, zoodat hij op 17-jarigen leeftijd reeds het eind-diploma Verworven had. Daarna behaalde hij Zaterdag 24 Maart j.l. den Prix d'Excellence, welke met volle toestemming werd verleend. Dezen winter concerteerde hij in Den Haag met Alexander Schmuller voor de Volksuniversiteit, terwijl ook eenige concer ten met Orobio de Castro werden gegeven. Verleden Jaar, 1927, gaf hij ter eere van de Beethoven Herdenking in Den Haag een Beethovenavond, welke schitterende critie- ken uitlokte. Thans hoopt hij in September naar Parijs te gaan ten einde zijn studie te voltooien onder leiding van den heer Vines, die Zater dag j.l. deel uitmaakte van de Jury. Omtrent den Prix nog het volgende: Zaterdagmiddag was de Groote Zaal bijna geheel gevuld. Na afloop verklaarde Sem Dresden, dat de Jury met volle toestemming den Prix verleende, waarna ook de leeraar van G. v. Renesse, de heer Schuit werd ge huldigd. Als bijzonderheid zü nog vermeld, dat George van Renesse langen tijd ten hui ze van Julius Röntgen vertoefde. Deze ver-» klaarde, Zaterdagmiddag, dat hij momen teel een van de grootste jongere pianisten van Nederland is. Het Bestuur der Diocesane Veereniging voor het R.-K. Nijverheids-Onderwijs in het Bisdom Haarlem is thans samengesteld als volgt: Pastoor J. B. W. M. Möller, Voorzitter. J. H. A. Manders, te Lelden, Bilderdijk- straat 4, secretaris. MeJ. E. Ariens te Bergen, (N.-H.), Pen- nïngmeesteresse. Ch. L. v. d. Bilt te Haarlem, Verspronck- weg. De toestand van de Lekstraat. Men schrijft ons: De bewoners van de Lekstraat te Oud- Schoten hebben wel reden tot klagen over de gemeente Haarlem, die den toestand daar maar zoo laat voortduren. De aandacht zij er op gevestigd, dat de Oud-Schotenaren nu wel met verschillende feiten kunnen con- stateeren dat de bewoners van dit dal van Haarlem er. absoluut niet op zijn vooruitge gaan. Waren vroeger in Schoten de straten gereed vóór de bewoning, nu bewonen de menschen de huizen, maar kunnen niet dan met levensgevaar hun woning bereiken. Aan het programma, dat Zaterdagavond. 31 Maart, door den K. R. O. over Huizen wordt uitgezonden, zal onze R.-K. Haarlem- sche Mandolineclub met eenige mooie num mers meewerken. Dit is reeds de derde maal, dat Santa Lucia voor de microfoon komt. wel een bewijs, dat haar spel in wijden kring wordt gewaardeerd. Ongetwijfeld zullen ve len op Huizen afstemmen, ook om de ver-' zorgde muziek onzer stadgenooten te beluis teren. Personalia. De heer M. J. Doemen, vroe ger onderwijzer aan de O. L. school alhier en indertijd na de R. K. jongensschool op wacht geld gesteld, is thans als onderwijzer benoemd aan school 40 te Haarlem-Noord. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werk dagen van des voormiddags 9 tot des namid dags 2 uur, des Zaterdags tot des namiddags I uur, tot 12 April e.k. 's voormiddags ten II ure, ter gemeente-secretarie Afdee ling) ter inzage is nedergelegd het ingekomen verzoekschrift met de bijlage van de firma Gebr. van Rijswijk te Heemstede, om vergun ning tot oprichting van een bakkerij in het perceel aan de Adriaan de Jongestraat No. 22, hoek Karei van Manderstraat, kad. sectio I, no. 2255 ged., waarin geplaatst zullen wor- dcr een heete-luchtoven en een deegmachine met daarvoor benoodigde electrischen motor van - A P.K. Men schrijft ons: De bekende bioloog en botanicus Prof. C. Schröter uit Zürich, maakt thans wederom een tournée door Nederland, om ln een ruim tiental plaatsen lezingen te houden. De afdeeling Haarlem der Ned. Natuur historische Vereeniging, heeft Prof. Schrö ter bereid gevonden a.s. Maandag in gebouw Zang en Vriendschap voor haar leden, in- troduceés en belangstellenden (zie de adver tentie van Donderdag 29 Maart), te spreken over een onderwerp, dat ook in onze omgé ving zeer urgent is, en in verband waarmede de naam van dezen Zwitserschen Professor in het bijzonder genoemd mag worden, n.l. Natuur bescherming in Zwitserland en ln 't Nationalpark. Het National-park in Zwit serland is een Natuurmonument, waar fau na en flora absoluut beschermd worden, geen dier mag hier geschoten, noch een plant uitgegraven of afgesnelen worden. De natuur wordt hier geheel aan zich zelf over gelaten. Met een prachtige collectie licht beelden over dit schoone, wilde gebied, zal de spreker zijn lezing toelichten. Prof. Schröter, een vlot en geestig causeur houdt zijn lezing in het Duitsch, zal echter bij afwisseling laten hooren. dat hij ook met de Hollandsche taal bekend is. De Haarlem mers zullen van zijn belangrijke voordracht ongetwijfeld ten zeerste genieten. Burgemeester en Wethouders van Haarlem, doen te weten, dat van heden op alle werk dagen van des voormiddags 9 tot des namid dags 2 uur, des Zaterdags tot des namiddags 1 uur, tot 12 April e.k. 's voormiddags ten liy, ure, ter gemeente-secretarie (7e Afdee ling) ter inzage is nedergelegd het Ingekomen verzoekschrift met de bijlage van H. van Zijn, orr vergunning tot oprichting van een brood- èn banketbakkerij in het perceel aan den Leidschevaartweg no. 229, kad. Haarlem II. sectie S, no. 948, door het in dit perceel plaatsen van een heete luchthoven en een electromotor van 2 P.K. voor de aandrijving •,a:i een deegkneedmachine én een amandel- wrijfmachine.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6