KENNEMERLAND Stadsnieuws. M9 mmm I1S (Bijkantoor van de N. Haarl. Courant voor Kennemerland BREESTRAAT 121 BEVERWIJK - Tel. 2213) VELSEN IJMUIDEN IJMUIDEN-OOST BEVERWIJK EEN VEILINGSCONFLICT? Een tweede motie .-fel V5*r.7i M Opheffing Winkelsluiting R. K. S. V. SLOTEN HOOFDDORP BIOSCOOPVOORSTELLIN GEN OP GOEDE VRIJDAG EN le PAASCHDAG Jubileum Agenda 1 April Agenda 2 April Expositie Imitatie antieke Beelden Ned. Herv. gemeente te Haarlem Burgerlijke Stand De Ontbladerde Roos Uitzending naar Indië H. A. V. B. Actie bij de Werf „Conrad" Auto tegen een paal LAATSTE NIEUWS Personalia BUZIAU GEVALLEN. De ramp op de Witte Zee De Residentie Spaarkas onder de noodregeling geplaatst De Oceaanvlucht van Kapt. Köhl De moord te Gendringen „D. E. M." lliL Arbeidsbemiddeling. Ingeschreven op 30 Maart 1928. 3 Opperlieden, 2 bankwerkers, 2 stokers, 1 machinist, 2 tuinlieden, 3 kan toorbedienden, 1 sagarenmaker, 1 matrassen maker, 1 betonwerker, 1 vuurwerker, 40 losse arbeiders. Totaal 57. Nijverheidsschool Gistermiddag had in het gebouw der Nijverheidsschool alhier de uitreiking van diploma's plaats aan de leerlingen, die de school verlaten, terwijl tevens de overgang der andere leerlingen werd bekend gemaakt. Met de leerlingen waren vele ouders opgekomen, terwijl ook de meeste bestuursleden van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemer land aanwezig waren. De directeur der school, de heer H. J. Zeeman, maakte den uitslag bekend. Deze was als volgt. Vertrokken met diploma Timmerlieden W. C. Haanepen, H. Lanser, H. Grave- maker, A. Dunnebier, H. Bakkernes, I. Hol- res, I Kocx, N. Zonneveld, W. Paardekooper, Th. de Jong, J. Spaanderman, D. v. d. Plas, J. Zwaan, W. Bakker, G. Wagner, J. Born, J. Heere. Machine-Bankwerkers J. Gras, H. Put, L. Oldenburg, C. Druij- ven, D. v. d. Laag, L. Noomen, R. Strobbe, J. Noordeman, F. v. d. Kuijl,#. Schenk, G. Rietdijk, J. Boon, R. Verkerk, D. Smit, J. Fransen, C. Verzijlbergh. Electriciens J. Brandjes, W. v. d. Scheur, T. v. d. Brink, P. v. d. Linden, J. Krab, C. ten Wolde, M. Veenstra, B. Lucas, M. Steijn, Dalmeijer. Timmerlieden Bevorderd ian 2e naar 3e klasse K. Teeuwen, C. de Groot, H. Nat, H. Bra ve, E. de Maijer, A. Stolk, T. Heijnis, J. Kuiper, N. Limmen, J. de Joode, J. Uit- tien, J. v. d. Bijl, H. Troost. Machine-Bankwerkers Eevorder van 2e naar 3e klasse C. v. Leeuwen, A.'Keus, Dedeker, J. Krab, K. Dijkstra, W. Bobeldijk, Offen- beek, G. Hes, Koudenburg, H. Gouda, G. Hoek, Witziërs, D. Niemijer, K. Glas, C. Klaassen, H. Kroone (voorw.), D. Ruig (voorw.). Electriciens Bevorderd van 2e naar 3e klasse A. v. d. Kolk, A. v. Berkum, H. Weij, Duivenvoorde, J. Versteeg, W. Kenninck, D. Osendarp. Timmerlieden f Bevorderd van le naar 2e klasse K. J. Bruin, G. v. Houwelingen, A. Kit, H. Gras, F. v. d. Meij, J. Smit, J. Berk hout, J. Neve, J. Blok, H. Hoogantink, J. Blom, L. Rookhuijzen, C. Vrendenberg, W. Rolvink, H. Verswijveren, F. Huijing, A. Blom (voorw.). Machine-Bankwerkers Bevorderd van le naar 2e klasse P. Menzel, P, Neerkerk, A. v. Borre, P. Grundel, D. Luster, K. v. Steenkiste, W. Huël, J. de Beurs, W. Vel, A. Kraak, J. Dictus, P. Kraak, P. Douma, D. Dekkers, H. Voogd, J. Elenbaas, D. Boes, H. Visser, Brandi, P. Hollenberg, C. Bakker (voorw.) Electriciens Bevorderd van le naar 2e klasse Bakker, J. v. Reijendam, G. v. Leeuwen, E. Krab, H. Hertzberg, Jagtenberg, G. v. d. Wiele, G. Wilderom, R. C. Nieborg, H. Zegel, Ramakers, G. Langendijk. Het woord werd gevoerd door den direc teur en den voorzitter van het bestuur. Nieuwe School De nieuwe Julianaschool der vereeniging voor Chr. Volksonderwijs aan den Engelmondusweg, die heden geopend zou worden, is nog niet geheel gereed en zal nu over 14 dagen officieël worden geopend. De Hanze Maandag a.s. 2 April, zal er voor de leden der R. K. Middenstandsver- eeniging alhier een vergadering worden ge houden des avonds te acht uur in het R- K. Vereeniginsgebouw aan de Mahustraat. De agenda vermeldt, behalve het huishou delijke, aanstelling van een rechtskundig adviseur; verslag controle-commissie; be spreking Sociale Zondag en wat verder ter tafel komt. Gezien het belangrijke werk, hetwelk door de R. K. Middenstanders alhier nog kan ge beuren, zoo vertrouwt het bestuur, dat alle R. K. Middenstanders aanwezeig zullen zijn. Gebroken reis Gisterenmiddag kwam alhier binnen de stoomtrawler Bertha IJm. 122. Genoemd schip was circa vier dagen in zee, toen de winch defect geraakte, zoodat men genoodzaakt was de thuisreis te onder nemen. bijeenkomst plaats voor leden van den R.K. Vrouwenbond, voor wie een demonstratie zou worden gegeven over Maggi-producten. De opening geschiedde door de voorzitster van den R. K. Vrouwenbond, die allen van harte welkom heette. Alsdan werd door den vertegenwoordiger der Maggi-fabriek een korte verklaring gegeven van de eigenschappen der Maggi- producten en van de grondstoffen, die hier voor gebezigd worden, waarna de bereiding der Magglprcducten in den breede werd uit eengezet. Hierna werd Koni Minnesoep geserveerd. Vervolgens werd d£ eerste film op het doek vertoond. Dit was een kijkje in he'. bedrijf der firma en in Zwitserland, waar men den veestapel in stallen en weilanden zag en de teelt van de groenten. Als tweede film werd de fabrieksfilm ver toond, welke zeer mooi was en ten slotte een film over de wintersport in Zwitserland De vertegenwoordiger der Maggi-fabriek werd door de voorzitster bedankt, waarna de bijeenkomst werd gesloten. De Meikoningin^ De opvoering van de operette „De Meikoninging.', door de zang- vereeniging „Zang en Vriendschap", dir. Jan Nibbering, zal plaats hebben den 2en Paasch- dag, 9 April in het R. K. Verenigingsge bouw te IJmuiden, op 10 April in het Patro naatsgebouw te IJmuiden-Oost, van hier zal het worden uitgezonden door den K. R. O. Vervolgens op 12 April in het K. S. A.- gebouw te Beverwijk en ten slotte op Zondag 18 April in het R. K. Vereenigingsgebouw ten 2e male te IJmuiden. Demonstratie. .Donderdagavond had te half acht in het Patronaatsgebouw een Thans is ook door het bestuur der R. K. Tuindersvereeniging „Kennemerland" een motie aangenomen over de gestes van de bei de kleinere veilingen „De Eendracht" es Tuindersbelang." Zij is van den volgenden inhoud Het bestuur van de R. K. CoÖp. Tuinders vereeniging „Kennemerland," gelezen het verslag van de vergadering der vereenigingen de Eendracht" en „Tuindersbelang," kennis genomen hebbende van het ter vergadering gesprokene; overwegende: le. dat op de jaarvergadering van Kenne merland door den heer Balk niets is gezegd aan het adres d.er bovengenoemde vereenigin gen, noch iets wat voor hen onaangenaam kon zijn. 2e. dat degene die voor Kennemerland zit ting heeft in de commissie voor de selectie en uitzet van aardbeienplanten, ook geen uit- noodigingen heeft ontvangen voor een verga dering dier commissie, om de eenvoudige re den dat de planten eerst moeten groeien al vorens er iets te bezien of te vergaderen is. De heer Tervoort zal zich ook wel niet voor bezichtiging der proeftuin hebben aange meld. 3e. dat de benoeming van de commissie van toezicht op het Provinciaal Demonstra- tiebedriif heeft plaats gehad door Gedepu teerde Staten en dat voor deze commissie wel degelijk getracht is een lid van een der an dere veilingen te interesseeren, doch dat deze hiervoor heeft bedankt. 4e dat het besluit tot aanschaffen van machinale manden in gezamenlijk overleg is genomen. Deze manden zijn niet door de an dere veilingen speciaal aanbevolen, daartegenover stellende: le dat de heer Balk van alle aangesloten vereenigingen éven gaarne een uitnoodiging zal ontvangen om de jaarvergadering te be zoeken. 2e. dat de geheele zaak betreffende het Oemonstratiebedrijf is besproken en behan deld op de openbare vergaderingen van den Provincialen bond, op welke vergaderingen echter nooit iemand van de Eendracht of Tuindersbelang aanwezig was, en hoewel zij evengoed de convocaties moeten ontvangen hebben, zij echter hiervoor niet de minste belangstelling hebben aan den dag ^gelegd. 3e. dat zij hoewel aangesloten bij Prov. Bond en Centraal Bureau en contributie be talend volgens de geveilde groenten, geen contributie betalen naar den aardbeienomzet welke geveild wordt aan de Beverw. Ex portveiling; 4e. dat hetzelfde geldt voor de storting in het reclamefonds, waarin door Kenne merland naar den geheelen omzet wordt bij gedragen. 5e. dat het steeds begrepen heeft dat de positie van deze veilingen te dezen opzichte eenigszins moeilijker was, omdat de ver houding tot de zoogenaamde leden dier vei lingen anders is dan bij „Kennemerland", wijl de belangen der ondernemers niet altijd dezelfde zijn als die der tuinders. 6e. dat men echter terwille eener goede samenwerking met dien toestand genoegen nam, eventueels voortvarendheid ten opzich te van de behartiging der tuindersbelangen wel eenigszins moest intoomen, en men geen propaganda maakte voor het lidmaatschap en.*,. 7e. dat men de op genoemde vergadering geuite grieven nooit heeft geuit, daar waar ze thuis behooren n.l. op de vergaderingen van de Prov. bond of het Centraal Bureau, doch dat men schijnbaar op elke jaarver gadering der Beverw. Exporteviling den ver ongelijkte wil spelen en aldaar steeds iets in het nadeel moet gezegd worden van de hoofdorganisatie en van hen die haar ver tegenwoordigen, daardoor de samenwerking steeds moeilijker makend. Besluit met aigemeene stemmen: Het grootst mogelijke vertrouwen uit te spreken in het beleid der Provinciale en Centrala organisatie; geen prijs meer te stellen op federatieve samenwerking met genoemde vereenigingen, en met andere vereenigingen die niet bij de centrale organisaties zijn aangesloten en b(j deze het lidmaatschap van den Kennemer Marktbond op te zeggen. Noodigt zijn voorzitter uit om te gelegener tijd een openbare vergadering uit te schrij ven waarop alle vermeende bezwaren tegen de hoofdorganisatie kunnen worden inge bracht en weerlegd, opdat dan de tuinders zelf kunnen oordeelen of zij van deze orga nen medewerking of tegenwerking hebben ondervonden Besluit verder om deze motie te verzenden aan alle aangesloten veilingen bij den Ken- nemer Marktbond, aan de Provinciale en landelijke organisaties en aan de pers. ANTWOORD OP DE MOTIE j In ons blad van j.l. Donderdag publiceer den wij een motie van het bestuur der Coöp. Vrije. Groenten- en Fruitveiling. Thans hebben de daarbij betrokken Tuin- j dersvereenigingen „De Eendracht" en „Tuin- I dersbelang" daarop van antwoord gediend. Onderstaand schrijven is aan de Vrije Vei ling gezonden. Dit schrijven luidt als volgt: Mijne Heeren, Het is voor ons onmogelijk aan te nemen, dat de motie, die wü gisteren van U ontvin gen in Uw bestuursvergadering van 27 Maart j.l is aangenomen, naar aanleiding van het verslag onzer jaarvergadering. In deze ver- J gadering toch is geen persoon of .organisatie jeleedigd of gekwetst geworden. In deze meening zijn wij nog versterkt door een onderhoud, dat wij juist Woensdag 28 Maart met Uw voorzittelmochten heb ben. In dit onderhoud is ons gebleken, dat een persoon, (wiens n*am ons genoemd werd) iets onwaars uit onze vergadering aan Uw voorzitter heeft medegedeeld. Hierbij komt nog een oude grief van onze vorige jaarvergadering, toen iemand (wiens naam ons ook door uw voorzitter genoemd werd) onze vergadering van buiten af waarschijnlijk uit de dakgoot van hotel „De Zon" heeft beluisterd en uw voor zitter ook een onjuiste weergave van deze vergadering heeft voorgelegd. Indien wij het noodig of nuttig achten, zullen wij deze beide namen bekend maken. Intilsschen meenen wij uit het boven staande te nioeten opmaken, dat uw bestuur zich wel met heel klein gedoe, een bestuur van een veiling onwaardig', bezig houdt. Met recht zou dan ook ons de vraag ge steld kunnen worden of met een dergelijk bestuur nog verdere samenwerking mogeli.ik is, te meer, daar op onze vraag aan Uw voorzitter, wat de aanleiding was. geweest, dat hij aan het slot van Uwe vergadering moest zeggen, dat hij en de voorzitter van uw zustervereeniging door ons door het slijk waren gesleurd, hij niet anders wist te zeg gen dan: „Ja, het spijt mij, dat had ik niet moeten zeggen, deze woorden waren niet juist, ik werd er nog juist, ik werd er ook dadelijk op attent gemaakt". Toch heeft hij niet den moed gehad, deze woorden in de bladen, waarin Uw jaarverslag was opge nomen, te hex'roepen, maar heeft ons zoo doende wel in het slijk laten zitten. Wij hopen, dat uw bestuur den moed zal. hebben, in het bijzijn der hoofdorganisaties, waar het schijnbaar om gaat, onzen heer Tervoort uit te noodigen ons te rechtvaar dingen, dan zijn wij er van overtuigd, dat alle oneenigheid spoedig zal zijn opgelost en uw bestuur êen breederen kijk op de dingen zal krijgen. Hoogachtend w.g. Tuinbouwver. „De Eendracht" D. KLUFT en TERVOORT. Tuinderjiver. „Tuindersbelang". CHP;. DU7N. DE ELGA Gisteren is de uitslag bekend gemaakt, hoe de bezoekers, over de stands op de Elga Ten toonstelling gedacht hadden. Het blijkt, dat de beoordeeling het volgende resultaat had. De stand van de firma Lunsen mocht den lsten prijs verwerven. Aan de firma Honing was de 2de prijs toegekend. De firma Blom zag zich een derden prijs toegewezen. Menige «bezoeker zal wel gestaan hebben voor de vraag, wat is het mooiste, want alle stands waren prachtig. Wij feliciteeren deze firma's mgt de behaalden.prijzen en het zat' na den tehtoonstelling'dan ook wel blij kern dat het publiek goed geoordeeld heeft en ztj werkelijk succes van de tentoonstelling Meb- ben. Tentoonstelling Nijverheidsavondschool Gisterenavond werd door den Burgemees ter Jhr. Strick van Linschoten de Nijver heidsschool-tentoonstelling geopend. Tegenwoordig wapen de directeur der com missie van toezicht, de leerlingen en hun ouders. Voor de opening nam de burge meester het woord, om de leeraren en leden der commissie v. toezicht welkomen te hee- ten en den dank over te brengen van het gemeentebestuur, wiens taak door deze hulp zeer vergemakkelijkt werd. Het verloop van de avondschool, zegt spr„ had dit jaar beter kunnen zijn. Begon de cursus met 69 leer lingen, bij het einde bleken 64 te hebben volgehouden. De leerlingen moeten1' inzien, dat hier behoefte bestaat aan goed onder legde en geschoolde krachten. Zij zullen ia- ter zelf de vruchten daarvan plukken. Uit het examen is gebleken, dat 5 leerlingen hun diploma hebben verworven en dat 38 leer lingen zijn bevorderd. Spr. deelde mede, dat de directie der Hoogovens veel belang stelt in dit onderwijs. Hiervan is blijk gegeven, doordat zij zelfs aan goede leerlingen, die hun schoolgeld moeilijk kunnen betalen, fi- nancieele hulp verleent. Met deze korte toespraak was de tentoon stelling geopend. De directeur reikte de diploma's uit aan de volgende leerlingen: voor bouwkunde J. H. Goor, A. Cornelisse, H. v. d. Kolk; werktuigkunde J. v. Leeuwen en G. Scholts. Daarna werden de namen der bevorderde leerlingen voorgelezen. Na een kort woord tot de lerelingen, die den cursus gaan ver laten en na dank gebracht te hebben aan het gemeentebestuur en commissie van toe zicht, noodigde de directeur de aanwezigen uit tot het bezichtigen van de tentoonstel ling. De burgemeester deelde mede, dat dit jaar bij wijze van proef de Vrijdag en Zaterdag waren gekozen voor de tentoqjjgtelling. Na een dankwoord aan den heer Steijn voor het afstaan van plaatsen ter opluiste ring, werd tot bezichtiging van het tentoon gestelde overgegaan. De leerlingen hebben hun best gedaan, om goed voor den dag te komen. BEVERWIJK. Prijsnoteering van de R. K. Coöperatieve Tuindersvereeniging ,K,enncmer land van 30 Maart. Spinazie per kist 0.80— I.10; Rabarber 22—40 ct.; Prei 23—38 ct.; Selderie 10 ct.; Pieterselie 15 et.; Radijas 4—6 ct.; Raapstelen 46 ct., alles per bos; Gele kool 10—30 ct. per stuk; Sjalotten 10—12 per K.G.;Witlof 1 25—30 ct.; Witlof 2, 16—20 ct. per K.G. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op den door de Ontspanningsvereeni- ging „Ons Genoegen" te houden bazar in het gebouw „Olympia" aan den Kinderhuissin- gel ingevolge de. verordening op de winkel- sluiting ontheffing hebben verleend van de i verbodsbepalingen van die verordening in dier voege, dat die winkels op 31Maart 192P ook na des namiddadgs 10 uur en op 1 April 1928 tot des voormiddags 1 uur en des na middags van 8 tot 11 uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag worden verkocht en het verkochte medegenomen. De Duitsche pianiste Luize Thielemann, zal Maandag 2 April in de kleine zaal van het Gem. Concertgebouw een pia.no-avond geven. Onderafdeeltng ning en het gelijke spel van A. R. C. en de nederlaag van Limmen van de vorige week, weer gestegen, dus beschouwt het als uw plicht ook dezen wedstrijd te winnen. De junioren gaan naar Heemskerk, om daar de A. D. O.-junioren partij te geven. Jongens, denkt er om, in het veld voetballen, en laat verschillende op- en aanmerkingen maar achterwege. Het is vooral de aanvoer der zijn plicht hiervoor te waken. Nu jon gens, ook winnen, hoor! J. F. B. BLOEMENDAAL „Het Witte Kruis" De afd. Bloemen daal van de Noordhollandsche Ver. „Het Witte Kruis" hield Vrijdagavond een leden vergadering in „Van OudS het Raadhuis" te Overveen. Nadat de Voorzitter, de heer Dr. J. Th. Bornwater de vergadering had geopend, werden de notulen gelezen door den heer A. IJzerman. Naar aanleiding van deze notulen deelde Dr. Bornwater mede, dat na conferenties met de afd. Haarlem de toestand zoo is, dat de afd. Bloemendaal de wijkverpleging in het geannexeerde gedeelte zal blijven uitoefenen. De afd. besloot, om de candidatuur van de aftredende hoofdbestuursleden te steunen. De heer A. IJzerman bracht hierop het jaarverslag uit. Er werden in 1927 5100 bezoeken gebracht aan 23D ziekenals enquêtrices voor de TJB.C.-bestrijding brachten de zusters 490 bezoeken aan 44 zieken. Het verplegingsma- teriaal voldeed in een dringende behoefte. 300 artikelen werden afgegeven 3 patiënten werden in sanatoria verpleegd, 1 patient ge noot huisverpleging. Aan vërpleeggelden werd ontvangen f 1267.91 en aan giften f 178.-. Een krachtige propaganda blijft noodzake lijk. De penningmeester, de heer S. P. Reinierse was vol lof over het .werk der wijkverpleeg sters, die elke maand nieuwe leden aanbren gen. Zijn rekening was nagezien door de hee ren Ftansèn, Kuiper en De Vries en sloot met eerr bedragpvan f 7439.-. Hierop bracht de heer IJzerman verslag uit van dë commissie voor wijkverpleging. Met voldoening werd over het werk der zusters gesproken. Zuster Kpopman bracht te Over veen 2637 bezoeken aan 109 patiënten, 218 visites aan 31 T.B.C.-patienten en 73 voor maatschappelijk werk. Voor Bloemendaal waren deze getallen voor Zuster v. d. Berg 2427, 111 270 en 13. Magazijnen en verplegingsmaterialen be vonden zich in goede orde. Te Overveen wer den 154 artikelen uitgegeven aan 88 personen te Bloemendaal 138 aan 90 personen. De circulaires hebben een groot aantal le den aangebracht. Nadat de heer Hansen ver slag had uitgebracht van de algem. vergade ring werd de vergadering door den voorzitter gesloten. St. Pancratius Maandag a.s. houdt de propagandaclub „St. Pancratius", een leden vergadering, 's avonds 8 uur, ln het patro naat. De hoofdschotel voor dezen avond is het „Dr. Schaepanfonds". Dat de opkomst groot zij en Sloten een goed figuur maken bij de actie voor het „Dr. Schaepmanfonds." Ongelukkige val Het 2-jarig zoontje Njjs, van den landbouwer Chr. de Oude le Hoofddorp, had al spelende het ongeluk van een sportwagentje te vallen, waarbij het een armpje brak door dr. Bult te Hoofddorp werd geneeskundige hulp verleend. De Haarlemsche bioscopen zuilen, in te genstelling met andere jaren, op Goede Vrij dag en Eerste Paaschdag geopend zijn. De nieuwe Rijkswet op de bioscopen bevat geen bepalingen hieromtrent, zoodat de exploi- tannen niet meer gebonden zijn aan de Plaatselijke verordening omtrent onderbre kingen der vergunning. Op de jaarvergade- i ring van Bioscoppexploitanten is nu met aigemeene stemmen besloten dit jaar wel voorstellingen te geven o<p Goede Vrijdag er. Eerste Paaschdag. Dit besluit geldt voor 265 bioscopen. Met de traditie om op deze dagen geen bioscoopvoorstellingen te geven, is dus ge broken. Onder zeer veel blijken van belangstelling mocht gisteren de heer H. Snoeks den dag herdenken, dat hij voor 25 jaar geleden in de gemeente Haarlem in dienst trad. De 7 laat ste jaren was de heer Snoeks werkzaam bij den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst. Gistermorgen werd de jubilaris op het stad huis door den Burgemeester gecomplimen teerd en werd hem het gebruikelijke stads- geschenk overhandigd. Ook op het bureau van den Gem. Geneesk. Dienst had een huldiging plaats. Hier werd de jubilaris na mens de doctoren en overige collega's van den Geneesk. Dienst door den Directeur Dr. J. van Konijnenburg toegesproken en hem onder waardeerende woorden een electr. hanglamp aangeboden. Voorts ontving de ju bilaris blijken van belangstelling in den vorm van bloemenmanden, van de vereeni ging Snelverband, van den Armenraad, van de vereeniging tot Bestrijding van de Tu berculose, en voorts van oud-collega's van het Gem. Gasbedrijf, waar de jubilaris voor heen arbeidzaam is geweest. Sociëteit St. Bavo Proza half twaalf Gem. Concertgebouw Ledenconcert H.O.V. Half drie. St. Josephgezellenvereeniging Jansstraat 59 Geopend van 12 tot 2 uur en van half 6 tot 10 uur. Verplichte opkomst van 8 tot half 10 uur. Spaarkas 8 uur. Vanaf heden exposeert de heer F. W. A. Brom, handel in religieuse artikelen, Krocht 8. in een stemmig in paars gehouden éta lage, een groot aantal imitatie-antieke beel den, zooals velen onzer lezers deze hebben zien afgebeeld in ons Geïllustreerd Zondags blad van 10 Maart 1.1. Deze beelden mogen bijzonder geslaagd heeten, wij troffen er o.m. aan de bekende Madonna uit Neurenberg, een groote Kruisgroep, alsmede beelden van de H. Joachim en Anna, de bekende zittende Madonna van Raphaël, alsmede het z.g.n. Leeuwenkruisbeeld, verzinnebeeldende de stam Jesse. Al deze beelden zijn afkomstig van de firma Cerfontaine en A. Lout uit Deurne (N.-Br.), welke in ons land zich gespecialiseerd heeft dit nieuw procédé van beelden te fabriceeren. De heer Brom heeft van deze beelden de alleenverkoop van Haarlem. Wij raden een ieder aan deze éta lage te gaan bezichtigen, om een indruk te krijgen, hoe deze beelden tegen die welke men gewoon is te zien van dezelfde uitbeel dingen het karakter hebben van schoon heid en daarin natuurgetrouw de oorspron kelijke beelden zijn geïmiteerd. Ook de kleu- renharmonieering komj in drie beelden goed tot hun recht. De Janskerk Kerkvoogden en notabelen van de Ned. Herv. gemeente te Haarlem hebben besloten, behoudens goedkeuring, tot verkoop van het gebouw der Janskerk over te gaan. Hand having van dit kerkgebouw is, gezien den financieelen toestand der gemeente, niet meer te verantwoorden. Steeds meer verla ten de leden der gemeente de binnenstad om zich in de buitenwijken te vestigen. De ge meente heeft twee nieuwe kerkgebouwen in de buitenwijken gekregen, doch is daar door bezwaard met een schuldenlast van 120.000. Hierdoor wordt verhooging van den hoofdelijken omslag op den duur on afwendbaar. Aldus deaJI het kerkbestuur in het predik beurtenblad mee. Kerkvoogden zullen geen uitvoering geven aan dit besluit voor 1 Juli in de hoop dat de belangstelling voor het oude gebouw zoo danig zal zijn, dat het mogelijk gemaakt wordt, van de uitvoering geheel af te zien. Ondertrouwd: 30 Maart, W. D. J. Baron van der Feltz en L. M. Barones Mulert. Geboren: 27 Maart, d. van C. Fransen-v Wijngaarden. 28 Maart, z. van M. v. Schuppen-Agterberg of Achterberg. 29 Maart, d. v. L. v. d. Lint-Meijer. z. van A. Berkhout-Opbroek. Overleden: 28 Maart: T. v. DijkGroe- nendaal, 56 j., v. Keulenstraat 29 Maart J. E. Vlaanderen, 92 j„ Begastraat J. DohmenTeunissen v. Manen, 68 j„ Jans straat O. E. C- J- Deig, 59 j„ Kamper laan A. Ringeling—Antink, 84 j„ Bosch en Vaartstraat. De minister van Waterstaat heeft tot bui tengewoon opzichter bij de nieuwe sluis te IJmuiden benoemd, de heer S. de Lang, al hier. Met het oog op de a.s. goede week zullen ih den schouwburg aan den Jansweg Zondag, Maandag' en .Dinsdag a.s. een drietal voor stellingen worden gegeven van de mooie Theresia-film „De ontbladerde Roos." Wij hebben indertijd, toen deze film voor 'net eerst werd afgedraaid, uitvoerig er over geschreven en behoeven daarop dus nu niet terug te komen hen die de film nog niet zagen, raden wijaan, haai alsnog te gaan bewonderen. De heer dr. R. A. M. Bergman, gouverne- ments-arts bij den D. V. G„ is bestemd voor uitzending naar Ned-Indië. Naar wij vernemen, zal door de directie der H(oliandsche) A(Igemeene) Vferzeke- ring) Bank met ingang van 1 April 19?8 een bijkantoor worden gevestigd te Haarlem, Kleverparkweg 48. Met de directie is belast de heer J. Grooten. Naar uit een mededeeling in het orgaan van den Alg. Nederlandsche Metaalbewer- kersbond blijkt heeft deze organisatie aan de Directie van de werf „Conrad" het ver zoek gericht de uurloonen met 10 pCt. te verhoogen en een vacantie toe te staan van 6 dagen per jaar met behoud van het loon. Deze verzoeken staan in verband met de belangrijke verhooging van 't loon in Zaan dam aan deze werf. De leden van deze or ganisatie meenen, dat het alleszins Gemoti veerd is, dat ook ih Haarlem de looimi stij gen. Aan de firma Connerman is verzocht de loonen beneden 60 cent per uur met 10 pCt. en die boven 60 cent niet 5 pCt. te verhoo gen. Ook hier wordt een vacantie van 6 da gen per jaar met behoud van loon gevraagd. Ten gevolge van het onwel worden van den chauffeur, die daardoor de macht over zijn stuur verloor, is op den Glipperweg te Heemstede hedenmorgen een vrachtauto der fa. Van Garderen, die tusschen Utrecht en Zeist, tegen een telegraafpaal 'gereden. De auto werd ernstig beschadigd; de chauffeur bleef ongedeerd. De Minister, van Waterstaat heeft tot bui tengewoon opzichter bij de Rijkswegen in Noord-Holland benoemd, de heer Th. Pelle- mans alhier. Tijdens de voorstelling gisteravond van Henri ter Hali's revue, in het gebouw Carré te Amsterdam, is de bekende humorist Joh. Buziau gevallen, waarbij hij zich ernstig bezeerde. Hij is naar het Binnengasthuis te Amster dam overgebracht. Hedenmorgen was zijn toestand naar om standigheden redelijk wel. De directie hoopt, dat Buziau binnen eenige dagen weer in de revue kan optreden. De voorstellingen gaan inmiddels door. Waarschijnlijk 15 tot 25 visschersvaartntgen vergaan OSLO, 31 Maart. Volgens de laatste be richten uit de Witte Zee zijn 13 Noorsche visschersvaartuigen ln den storm vergaan. Honderd en twee opvarenden konden worden gered, terwijl nog een groot aantal op ijs- schotsen in zee drijft. De ramp werd door een hevigen Noord Westerstorm veroorzaakt, welke de metersdikke ijsschotsen tegen de vaartuigen opjoeg. Uit Moermansk wordt gemeld, dat in totaal waarschijnlijk 15 tot 25 vaartuigen zijn ver gaan. De Russische autoriteiten overwegen, ijsbrekers uit te zenden om te. trachten de visschers, die op zee ronddrijven, te redden. Bij beschikking van de Arr. Rechtbank te 's-Hage van den 30sten dezer, is de Resi dentie Spaarkas onder de noodregeling ge plaatst. Het vertrek van de „Bremen" zal niet y voor de volgende week plaats vinden LONDEN, 31 Maart. De Duitsche Oceaan vliegers worden tengevolge van het slechte weer te Dublin langer opgehouden dan in hun voornemen lag. De vooruitzichten van het weer geven weinig hoop op spoedige ver betering, daar de weersomstandigheden aan de kust van New-Foundland buitengewoon slecht zijn, zal het vertrek van de „Bremen" niet voor de volgende week plaats vinden. Verdachte B. ln vrijheid gesteld. DOETINCHEM, 31 Maart. In verband met het gebeurde te Gendringen, waarbij het lijk van den 67-jarigen H. aldaar werd gevonden en diens 43-Jarige broeder B. werd gearresteerd, onder verdenking den moord op zijn broer gepleegd te hebben, kan nog worden medegedeeld, dat de justitie, na voortgezet onderzoek, gisteren B. in vrijheid heeft gesteld. De justitie heeft verder verlof gegeven het stoffelijk overschot van het slachtoffer te begraven. l Van links naar rechts: de heeren H. J. Voors, E. H. Krelage en de architect Kraan vóór het gebouw. „St. Jozef gezellen, Beverwijk Officieel Contributie-betalen a.s. Zondag in de Ge- zellenzaal van 11.30 tot 12.30. Programma voor a.s. Zondag: Beverwijk IID. E. M. I, 2.30 uur. D. E. M. II—Limmen I, 2.30 uur. A. D. O.-Jun.D. E. M.-Jun„ 2 uur. i Het eerste elftal speelt zijn laatsten com petitiewedstrijd aan den St. Aagtendijk tegen Beverwijk II. Deze wedstrijd heeft veel van zijn belangrijkheid verloren, omdat er voor D. E. M. niets meer te verliezen valt. Toch zullen beide partijen zich geheel geven, om dat D. E. M. het seizoen zoo waardig moge lijk zal willen sluiten en Beverwijk II om de kampioenen te kloppen. We zullen hopen, dat het mag worden een mooie en bovenal eerlijken wedstrijd, waarin ten slotte de sterkste mag zegevieren. Het zij zoo. Het tweede elftal ontvangt Limmen I. Ge zien de prestatie van de laatste weken reken ik nu ook weer op een overwinning, hoewel een voorspelling moeilijk is, omdat beide elftallen elkaar .nog niet hebben ontmoet. Heeren, uw kans is door uw eigen overwin- Sociëtelt St. Bavo Haarlems Zanggenot. 8 uur Bevolkingsbureau 8 uur R.-K. Stukadoors Patroons 8 uur Haarl. Bond van Zangvereenigingen, 8 uur. St. Joscphgezcllenvereeniging Jansstr. 59 Clubavpnd voor de leden van de damclub T. P., van 8 tot 10 uur in de bovenzaal. Gem. Concert-gebouw (kleine zaal) Plano-avond, te geven door de jeugdige pianiste: Fr. Luise Thielemann. Gem, Concertgebouw Passie-film „Het is Volbracht". „De Kroon" Alliance Frangaise. ST. VÏNCENTIUS-BIBLIOTHEKEN. 1. Nieuwe Groenmarkt 22. Woensdag- en Vrijdagavond van TA tot 9 uur. 2. Klarenbcekstraat 60. Woensdagavond van 7'/j tot 9 uur. 3. Hagestraat 49. Woensdag- en Vrijdag avond van 7 34 tot 9 uur. Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur, alleen voor jongens en meisjes. APOTHEEKDIENSTEN. De Zondag?- en Nachtdienst der Apothe ken wordt deze week waargenomen door: Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69. Te lefoon 11596; Firma Begeman en Sneltjes, Jansstraat 27, Telefoon 10043. H1I -S- iM De groote bcurszaal van het Krelage-huis.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 15