TANDHEELKUNDIGE KLINIEK R. C. H.—V. S. V. De Stormvogels-seriewedstrijden R. C. H.—V. S. V. R. C. H. met de Paschen naar Luik Haarlem II—H. V. B.-elftal HAARL. VOETBALBOND. Overzicht. D. H. V. B. R.K. Sportpark voor Haarlem. R.K.V. „Zwaluwen'*. HOCKEY HILLEGOM BLOEMENDAAL Het Olympisch Damtournooi 1928 DRANKBESTRIJDING Goede Week Offerweek RECHTSZAKEN. Een doortrapte VERKEER EN POSTERIJEN Het storten en uitbetalen van giro-gelden op postkantoren KUNST EN KENNIS Albert van Raalte naar Glasgow" Theo van der Bijl RADIO-NIEUWS Belangstelling voor den kortegolf zender te Kootwijk Halverwege KERKNIEUWS Pastoor J. Opmeer bediend LUCHTVERKEER Het wereldduurrecord verbeterd De internationale luchtverkeers- conferende te Berlijn Met een snelheid van ruim 512 K.M. per uur Een rondvlucht door Europa met 300 toeristen De IJmuldenaren komen als volgt uit: v. d. Windt, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Böhm, Bruidschaar, Wey, Koning, Horeman, v. Heyst, Heijerman, Stormesand. De V. S. V.-voorhoede heeft dus een gron dige verandering ondergaan. Heijerman Jr. en Hillekamp zijn resp. vervangen door Van Heijst en Stormesand, terwijl de rechts- en linksbinnen van plaats verwisseld hebben. Door vaststelling van competitie-wedstrij den zijn enkele wedstrijden voor bovenge noemde serie-wedstrijden uitgesteld. Ge speeld worden om: 12 uur: E. H. S. I—R. C. H. m, Assendelft mKennemers III. IK uur: Amstel IIBloemendaal II. 3 uur: Amstel IA. P. C. I, Spaamdam 1—T. H. B. n. Nu V. S. V. Donderdagavond definitief kampioen is geworden van haar afdeeling, heeft de wedstrijd, die a.s. Zondag op het R. C. H.-terrein gespeeld zal worden, nog meer aan belangrijkheid gewonnen. Niet alleen dat het voor de Velseroorders een zeer nuttige oefenwedstrijd is voor de komende zware wedstrijden in de promotie competitie, we stellen ons voor dat speciaal uit Velsen en omgeving velen naar den Mid denweg zullen optrekken en daar de kam pioenen aan het werk te zien tegen de vroe gere concurrenten uit Velsen. Immers, voor dat de Racing aan den Middenweg speelde, werd ook te Velsen gespeeld en bestond er sen groote rivaliteit tusschen beide clubs. We verwachten dan ook een zeer span- nenden wedstrijd. De heer Van Gessel uit Amsterdam zal als scheidsrechter optreden. R. C. H. komt uit met: Radsma, Kuit, Prevost, Geutskens, Nieuwenhuis, Muller, Kedde, Hanse, Verkerk, Krom, Brugman. Op uitnoodiging van de Standard C. L., zal R. C. H. gedurende de Paaschdagen deel nemen aan een toumooi om de Coupe de la Gazette de Liëge, dat te Luik wordt gehou den. Behalve de uitschrijvende vereeniging de Standard C. L. nemen daaraan deel het En- gelsche elftal Clapton F. C. en het Fransche elftal U. S. Tourquenoise. Zooals men ziet, een zeer internationaal gezelschap, waartegen de R. C. H.'ers wel hun beste beentje mogen voorzetten, daar wij anders niet veel succes verwachten. Zeer waarschijnlijk zal de Standard C. L. lie momenteel in de Belgische Division ■i" honneur de tweede plaats bezet wel als .•innaar uit dit toumooi te voorschijn ko men. R. C. H. 2 speelt a.s. Zondag in Amster dam haar laatsten competitiewedstrijd tegen V F. C. 2. We hebben goede hoop, dat het ïizoen met een overwinning beëindigd zal -orden. Het reserve-elftal van de Midden- egbewoners eir.dlgt in elk geval op de derde plaats. Bovengenoemde wedstrijd wordt morgen- chtend om half II op het Haarlem-terrein :an den Schoterweg gespeeld. Voor eenige eken toonden de H. V. B.'ers dat hun elf- al dit jaar een ernstige concurrent zal zijn an de andere vertegenwoordigende bon den-ploegen. De sterke 2de klasser Bloemen- laal moest zich toen met een gelijk spel evreden stellen. Haarlem 2 is dit jaar ech- er ook een krachtig elftal, aan welk op ;:eer ongelukkige wijze het kampioenschap ounner afdeeling is ontgaan. In de voor hoede van het H. V. B.-elftal is eenige wij- iging gekomen. Van Deursen van Benne broek zal de links-binnenplaats bezetten, 'erwijl Koene linksbuiten zal spelen. Het geheel ziet er als volgt uit: Kruyer (R. C. H.), Spoor (BloemendaalKeur (Zeemeeuwen), De Vries (I. V. O.), Rem (Zeemeeuwen), Demmers (V. S. V.) Marlé (Bl'daal), Tuinman (H'lem), Mole naars (Zeemeeuwen), v. Deursen (Benne- broek), Koene (R. C. H.). Haarlem 2 komt uit als volgt: Hoeben, Cats, Langendam, Boot, Buijssinck, M5ringer, Kammeijer, Borghouts, Klerk, Polanen, Onkenhout Programma voor Zondag: Haarlem IVD.I.O. E.D.O. IllZandvoort II Hillegom—V.V.H. H.F.C. V—R.-C.H. V V.S.V. m—Haarlem VI Hillegom n—H.F.C. VI Hillinen II—V.V.H. n SpaamestadSpaamevogels Kinheim IVRipperda III D.S.K.—Halfweg II V.O.G. IIStormveld II D.W.O. IllBennebroek III Zeemeeuwen EtE.D.O. VI H.F.C. VIIKennemers IV Zandvoort IIID.O.A. II Zandvoort IVBloemendaal IV R.C.H. vin—d.w.o. n Bloemendaal VSwastika 2 Hillinen IH—Damiate H Bloemendaal II verspeelt z'n kans; ook Ripperda profiteert niet van het gelijke spel van D. I. O.; Zandvoort II degradeert. Zondag valt de beslissing in afdeeling A. Het is 1.1. Zondag een zeer belangrijke dag geweest voor afdeeling A. In de eerste plaats werd de strijd om de degradatie beslist, ter wijl bovendien de spanning on het bezit der hoogste plaats in deze afdeeling door de di verse uitslagen tamelijk getemperd is. Bloe mendaal II was n.l. zoo onverstandig z'n lang niet slechte kans door een 20 neder.- laag te verspelen. Nog wel tegen Bennebroek en al moet ik dadelijk toegeven, dat het niet gemakkelijk is in het Zuiden te winnen, van een elftal, dat zoo'n mooie kans op den eere- titel had, mocht toch verwacht worden, dat van het middelmatige Bennebroek werd ge wonnen. Dit seizoen zullen de Bloemenda lers, die van den aanvang af tot de „runner ups" behoorden, zich tevreden moeten stef- len met de 3de plaats. Ook Ripperda ver zuimde z'n kans te verbeteren. Met veel moeite wisten de bewoners van het politie terrein aan een nederlaag te ontkomen. Tot kort voor het einde had E. D. O. III met 21 de leiding: in de laatste minuten scoor de Ripperda den gelijkmaker. Na de rust was Ripperda overwegend sterker, maar toch waren de uitvallen van E. D. O. III veel ge vaarlijker. Bovendien was E. D. O.'s doel man buitengewoon op dreef. Door bovenge noemde nederlaag en het laatst beschreven gelijke spel, behoeft D. I. O. zich niet onge rust te maken over den draw, die hem de wedstrijd tegen. V. S. V. II opleverde. De af stand tusschen den concurrent is hetzelfde gebleven, terwijl D. I. O. nog maar 1 wed strijd behoeft te spelen, zoodat de papieren van D. I. O. zelfs zijn gestegen. Het is er anders wel eigenaardig toegegaan in den wedstrijd te IJmuiden-Oost. Met de rust leidde D. I. O. met 30 en toen het fluitje van den scheidsrechter voor de laatste maal klonk, was de stand 3—3. Kranig V. S. V. II. Het had zelfs niet veel gescheeld, of Van Heijst en z'n kornuiten hadden de overwin ning behaald. Reeds eenige weken geleden schreef ik, dat in afdeeling B. de aardigheid er af was. Alleen het feit of Zeemeeuwen het seizoen zonder puntenverlies of ongeslagen zou ein digen kon nog eenige belangstelling wekken. En zie kort hierna kwam Zsemeeuwen's eerste gelijke spel (tegen Haarlem III) en Zondag bracht Kennemers II den Zandvoor- ters in Beverwijk een zware nederlaag toe. Dat dit zou gebeuren door een elftal, dat een groot deel van het seizoen tot de ern stige degradatie-candidaten behoorde, had den wij niet verwacht. Maar bij voetbalwed strijden is immers alles mogelijk en zoo ver loor Zeemeeuwen met 52. Het programma voor a.s. Zondag is al bij zonder klein. Eensdeels komt dat, doordat de competities bijna afgeloopen zijn, ander deels is de oefenwedstrijd van het H. V. B.- elftal er schuldig aan. Dit speelt n.l. om half elf op het Haarlem-terrein tegen de rood- broeken-reserves, die op zoo'n ongelukkige manier 1.1. Zondag de beslissing tegen de Stormvogels-reserves verloren. Heel benieuwd ben ik, hoe het H. V. B.-elftal zich zal hou den tegen het elftal Van Balen-Blanken. De 0—0 tegen Bloemendaal zou ons In de rich ting van een H. V. B.-overwinning leiden, maar zeker ben ik daar nog lang niet van. In elk geval zal het een aardige wedstrijd worden, die een bezoek ten volle waard zal zijn. Laten de rood-witten zich nu eens ter dege inspannen, zoodat de strijd tegen den Haag op 29 April met een gerust hart tege moet gezien kan worden. Voor de competitie speelt D. I. O. zijn laatsten wedstrijd en tevens den belangrijk sten. Want van den uitslag hangt af, of Pon- stein de kampioensvlag zal kunnen hijschen, of dat een beslissingswedstrijd met Ripperda noodig zal zijn. Op het D. I. O.-terrein ver loor Haarlem IV met 5—1 en ook nu hebben de adspirant-kampioenen ongetwijfeld de beste kansen. MaarHaarlem IV speelt, zonder dat de uitslag van eenige beteekenis voor hem is, terwijl D. I. O. hoogstwaar schijnlijk door kampioenskoorts eenigszins zenuwachtig zal zijn. Evenwel een gelijk spel durf ik den gasten best te voorspellen en dat is voldoende voor hen om den eeretitel te behalen. s E. D. O. IIIZandvoort n zal, nu de bad- plaatsmenschen geen kans meer maken, de laatste plaats te ontgaan, wel eindigen in een rood-zwarte zege. In B. ontvangt Hillegom het aloude V. V. H. Ook hier is niets dan de eer de inzet. Die zal m.i. wel aan de Hillegommers komen. Molenwerfslaan te Heemstede. Secretaris H. J. van Tol Jr., Joh. de Breukstraat 33. Programma voor 1 April 1928. lste terrein: R. K. V. Z. IVoorwaarts I, 2K uur, Th. v. Bezu. 2de terrein: R. K. V. Z. 3—Alliance 3, 2 uur, Junioren. 3de terrein: T. Z. B. I—T. Y. B. B. 2, 2K uur, P. P. Smit. 4de terrein: Vrij voor oefening. Hedenavond contributie betalen in ons vereenigingsgebouw van 89 uur. Programma: R.K.V.Z. 1 a—Voorwaarts I (Noord-Schar- woude) 2.30 uur R.K.V.Z. IHAliance III 1 uur R.K.V.Z. IV—D.O.S. I 1 uur Voor de extra-competitie zal ons eerste elftal morgen spelen tegen den stevlgen 2de klasser Voorwaarts. Wanneer de mannen van R.K.V.Z. er voor willen zorgdragen in wit shirt te spelen dan zal de leiding ge makkelijk zijn. Ons derde elftal zal alle zeilen bij zetten om revance te nemen op de Zijlwegbewoners. Het vierde elftal gaat een vriendschappe lijke wedstrijd spelen tegen hun kameraadjes het Is gewenscht dat jelui winnen. De jonge heer Van Dam zorgt voor enkele doelpuntjes en de overige moeten hem daarbij helpen. JOOP DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG! DE SAMOVAR! Voor de competitie zijn Zondag slechts twee derde klasse wedstrijden K'.B.S. speelt de tweede beslissingskamp tegen Gooi II en nu thuis; misschien geeft dat meer kans. De eerste wedstrijd verloren de Kaarlemmers met 31. Bloemendaal III heeft nog een competitie wedstrijd tegoed tegen Kieviten. Dat festijn vindt Zondag plaats achter Zcmerzorg. Als de zaken een normaal verloop hebben, moe ten de jenge oranje-hemden het spel winnen. Ten slotte en „last not least" vinden in Nijmegen de jaarlijksche Samovar-wedstrij- den plaats. Deze wedstrijden dateeren reeds van jaren terug en hadden toen alleen belang voor het Oostelijke hockey. Totdat plots M.H.C. kwam opduiken en de groote „Rus sische theeketel" mee naar het Westen nam. Verleden jaar maakten de Haarlemmers aan stalten cm door het in eigendom behouden, een eind te maken aan deze wedstrijden, maar ziet, daar kwam ook Hilversum en Quarles c.s. verlengden het leven der Samo- var-wedstrijden. Tot aller genoegen! Van' het jaar is de Westelijke belangstelling neg grooter. Elf teams nemen aan de wedstrijden deel. Het beloof? in het Nijmeegsche Sport park weer een oer-gezellige hockeydag te worden! De loting wees dit resultaat uit: Eerste ronde: 1. UtrechtNijmegen I, 2. UpwardNijmegen II, 3. K.D.M.Lei den. Tweede ronde: 4. Winnaar IMusschen, 5. Arnhem IWinnaar 2, S. Hilversum Amsterdam III. 7. Winbaar 3Arnhem II. Halve eindstrijd: 8. Winnaar4Win naar 5. 9. Winnaar 6Winnaar 7. Eindstrijd: 10. Winnaar 8Winnaar 9. Voorspellingen voor een hockeydag zijn meestal riskant; ausdauer en een ietwat ge lukkige loting spelen een belangrijke rol. Maar wij achten M.h'.C. toch wel de sterkste in de bovenste helft (na Arnhem I); Van de onderste helft zien wij H.D.M. via Leiden, Arnhem II en Hilversum den eindstrijd be reiken. De Musschen hebben in den eind strijd dan een beslist voordeel boven H.D.M. dat vier wedstrijden en een moeilijke demi finale heeft doorstaan, tegen M.H.C. drie wedstrijden. fe Het elftal der M.H.C. zal twee invallers tellen voor Fraser en Hubrechf, waarvoor waarschijnlijk Brand Jr. en Pot zullen in vallen. PUSE-BALL. Het Fush-Ball 8-tal der R. K. V. V. „Volendam'' speelt a.s. Zondag een wed strijd tegen een 8-tal van „Union" in Nij megen. Vereenigingen welke een Push-Ball wed strijd wenschen te spelen, kunnen zich ver voegen by den heer Jae. Veerman, secre taris van „Volendam", Haven 72, Volendam. Gemeenteraad De raad dezer gemeen te hield een openbare vergadering op Vrijdag 30 Maart nam. 1.45 uur. Vcoi zitter burge meester D. Wenthclt, tegenweer dig alle leden Na voorlering van het geted wordt bij loting tot voorstemmer aangewezen de heer Faase. Punt 1. Vaststelling der notulen vorige vergadering. Deze worden goedgekeurd. Punt 2. Ingekomen stukken. Deze worden voor kennisgeving aangenomen. Punt 3. Vaststelling afrekening vergoeding art. 101 L. O. over 1922, 1923 en 1524. De desbetreffende besluiten worden ge nomen. Punt 4. Adres „Heemschut" inzake sloo ping Oude Beekbrug. De beer Paase zegt, dat hij bij de begroo ting reeds op het behoud van deze brug wees het viel de heeren misschien teen wat rauw op hun dak, toen geveelde er blijkbaar met een wat voor oudheden. Spr. vraagt welke motie ven hebben B. en W. om toch tot slocping over te gaan De klimming blijft dezelfde. Men zal bij demping krijgen hinder van veel water en een vurlnisnest. Van zulk een stink- boel weet spr. mee te praten en steit voor, de brug te behouden als „oudhedes". De heer Fijma veelt er iets voor als histo rici: monumentbij de begrooting ontgaat zoo iets, we zouden met het behoud aan Heemschut een groot genoegen doen. De heer Van der Schoot gevoelt veel voor hetgeen de heeren Paase en Fijma aanvoer den Heemschut heeft spr. een anderen kijk op de zaak gegeven en hij zal tegen het sicopen stemmen. De heer Selhorst vreest opstopping van vuil. De heer Vermeer vraagt, of B. en W. met Heemschut gesproken hebben. De Voorzitter neen, maar we raadpleeg den wei de Polderbesturen. De heer Voor en als de kosten van restau ratie en demping gelijk zijn, kan de brug in tact blijven. Weth. Balvers vraagt: wat heeft aanleiding gegeven tot het doen van dit voorstel Dit, dat er groote lagt is, om over deze brug te ko men. Ze verkeert in desolaten toestand. Bij ae begrooting is de vraag gesteld, restauree- ren of sloopen Bij demping is het afgeloo pen, maar bij herstel zijn we er nog niet en komen we weldra voor veel hoogere kosten. De heer Paase niks hoor 1 Weth. Balvers bij het dempen komt ver laging en voor doorstrccming wordt gezorgd. De heer Paase Pcppekast De heer Meskers is het geheel eens met B. en W. Het voorstel tot verlaging is ingekomen na de begrooting en de klim verdwijnt bijna geheel. Aan beide kanten zijn breede slooten, zoodat de loozing geen bezwaar oplevert, zij loopt er rond. Door een goed riool komt alles perfect in orde. Bovendien karakteriseert de brug het Hollandsch landschap heelemaal niet, terwijl bij demping ook de andere brug voor verlaging in aanmerking kemt. De heer Van der Schoot zal na deze toe lichting zijn stem veranderen en aan het voor stel van B. en W. geven als zijnde de verlaging een algemeen belang. Ook de heer Jansen is thans voor het voorstel gewonnen. Het voorstel van B. én W. wordt nu in stemming gebracht en aangencmen met 10 3. Tegen de heeren Paase, Fijma en Vooren. Punt 5. Ccmptabillteitsbesluit. Het besluit wordt genomen. Punt 6. Periodieke aftreding leden der Commissie tot wering van schoolverzuim en het verkenen van eervol ontslag aan liet ver trekkend lid, den 1 eer J. J. A. van der Starre. Aan den heer Van der Starre wordt met alg. st. op de meest eervolle wijze ontsiag verleend. De heer Fijma merkt op, dat de S.D.A.P. weer is uitgeschakeld, spr. beveelt aan zijn partijgenoot G. A. Spilker. De aftredende ïeden, de heeren H. Veld- huijzen van Zanten, C. J. Bakker, W. A. van der Wal, F,. A. Janssen, J. C. Bel, J. H. A. Vooren, A. Th. Gcemans en Mr. J. B. Sens worden met aig. of mgt bijna alg. st. herbe noemd. In de vacature Van der Starre was de uitslag der stemming als volgt M. van Til Jz. 3 st., C. de Wreede 1 st. en G. A. Spilker 8 st., I blanco, zocdat de heer Spilker geko zen is. De heer Fijma brengt dank aan de raads leden voor het vertrouwen m zijn partij ge steld. Punt 7. Overneming en verbetering Vosse- dwarsstraat. De heer Meskers kan zich wel met de over neming vereenigen, maar niet met de f 850. Een deskundige deelde hem mede, dat de kosten wel met f 150 kunnen bestreden wor den betegeling daar is heelemaal niet ncodig, het is geen doortrek. Als we het zco moeten doen, neem dan b.v. de Wilhelminalaan, waar de bewoners bij regen cok een flink spronge tje moeten deen, cm in hun weningen te ko men. De straat is goed, de voetpaden kunnen verhard worden en de ingang als modderpoel worden verbeterd. Zco wordt het veel te duur. De keer Fijma is blij, dat B. en W. de zaak goed ter hand willen nemen. De keer Klaver is het met den heer Mes kers eens, maar er kan wat anders bedoeld zijn. Dat de toestand er is, zooals hij is, daar aan heeft de gemeente groote schuld steeds maar opbeogen van de Vosselaan. De keer Vermeer wenscht de doortrekking vanaf de Mariastraat tot de Vcssedwarsstraat. i Weth. De Vreugd de f 850 is zco opgezet door den gemeentearchitect en als de uitvoe ring zoo wordt, is de zaak tip top in orde. Zegt de raad, het is te duur, dan zullen we minder deen en de zaak toch in orde maken. Weth. Balvers: in den post van f 850 is de bestrating vanaf de Maiiastiaat piet begrepen, maar 40% van de steenen zijn onbruikbaar en dan komen we er niet met het bedrag, dat de heer Meskers noemde. De heer Selhorst die menschen hebben al zoo lang in de narigheid gebeten, in een modderpoel. Spr. vindt het zoo erg niet, dat er nu een trottoir komt. Koe kan de heer Meskers van f 60 spreken De heer Meskers de heeren hebben zeker niet naar mij geluisterd. Er is verschil tusschen verkeer en verkeer, het is een docdlccpende straat. Ik blijf er bij, dat we veel wegen heb ben, die er veel erger aan toe zijn. Ik noemde reeds de Wilhelminalaan en veeg er üen toe Loosterweg II, Veenenburgerlaan. We zou- d:n dan overri trottoirs moeten maken. Ik blijf het vinden een ongepermitteerde uitgave voor deze straat. De heer Klaver de heer Selhorst gebruikte daareven de uitdrukking het zi;n daar toch ook menschen ik vind dat een unfaire uit drukking. Cver recht gesproken, dan zijn er veel anderen, die meer recht hebben. Spr. zal tegenstemmen. De heer Fijma de heeren zijn niet op de hoogte, bij avond breek je er als vreemdeling den nek. De heeren Mei Iers en Fijma wisselen nog enkele scherpe woorden. Weth. De Vreugd als de heer Breedveld aan ons opgeeft f 850 en aan den heer Meskers f 150, leg u dan, burgemeester, de begrooting van Breedveld maar weg. Oude brokken steen er weer inleggen is toch geen werk spr. wil den raad verzoeken, de afdoening aan B. en W. over te laten om het geheel in orde te maken. De heer Loerakker de raad moet zich nie uitspreken, wij kunnen dat niet beoordeelen. We hebben den Gemeente-Opzichter en B. en W. De raad kan wel uitmaken al of niet bete gelen. De Voorzitter juist 1 De heer Selhorst bepleit nog aanneming van het voorstel van B. en W. De heer Van der Schoot becijfert, dat de re kening niet juist is, als er betegeld moet wor den, waarop de voorzitter voorstelt, het punt aan te houden. De heer Paase laten B. en W. aan Breed veld een berisping geven om geen andere in lichtingen aan een raadslid te geven dan aan B. en W. De Voorzitter laat dat aan ons over. De heer Loerakker met critiek moeten we voorzichtig zijn. De heer Meskers de gemeente-opzichter heeft geen berisping verdiend. Het punt wordt aangehouden, de heer Paase is er tegen. Punt 8. Subsidie bijzondere bewaarscholen. De subsidie wordt met alg. st. verleend, overeenkomstig het voorstel van B. en W. Punt 9. Wijziging Reglement Burgerlijk Armbestuur. De heer Paase dit is de 2de keer, dat we wijzigen. Ik heb om een reglement gevraagd, maar het niet gekregen. De voorzitter u kunt er hier een inzien. Als u naar den secretaris gaat, zal hij er u wel een geven, maar u moet er ook wat voor over hebben. De heer Paase de andere heeren wijzigen, waar ze niets van weten, maar dat doe ik niet. De Voorzitter dat is kras uitgedrukt. De wijziging wordt nu aangenomen. Punt 10. Vaststelling salarisregeling voor de ambtenaren in dienst der gemeente Hil legom. De heer Van Houten zegt, dat het hem spijt dat zulk een uitgebreid onderwerp weer be handeld moet worden. Voor een jaar hebben we het afgestemd. In het adres worden amb tenaren genoemd, die het niet noodig hebben; spr. zal aan deze salarisregeling zijn stem niet geven. De heer Fijma als de salarissen werkelijk verhoogd moeten worden, moet de oorzaak zijn, dat de levensstandaard hooger geworden is, maar dan verhoogen over de geheele linie. Spr. wijst er op, dat hem het standpunt van Weth. Balvers eigenaardig voorkomt en hem zeer verwondert, dat deze er mede accoord ging. In Maart 1921 werd een regeling voorge steld veel lager en deze weth. stemde er tegen. De levensstandaard is niet duurder gewor den, Graag had ik gezien, dat u begonnen waart met de arbeiders. In de regeling wordt gesproken over het salaris van een opzichter- teekenaar, dien we niet hebben, over een schrijver, dien we evenmin hebben. Is het de bedoeling, een opz. teekenaar of een schrijver aan te stellen Is dat noodig Ik zie f 270 aan zeep en boenders alleen voor het raadhuis, staat er die post 2 maal Met de verbetering van salaris voor de heeren Bulten, Verhaar en Lycklama ga ik wel mee, met de rest niet. De heer Klaver vraagt zich af wat is.-dit Hetzelfde als verleden jaar Ik kan niet be grijpen, hoe de permanente commissie er toe gekomen is, dit te herzien. Ik heb me een boekje aangeschaft en vind 82 gemeenten van onze grootte, waar de salarissen lager of gelijk Zijn. Graag wil ik van B. en W. weten, hoe ze aan deze cijfers gekomen zijn. Het is iets, wat we verleden jaar ook gehad hebben we ge ven onzen menschen een goed salaris. Laat men mij overtuigen, dat het noodzakelijk is. Is ze .gekomen, omdat er een andere indeeling is Als dit van onzen nieuwen secretaris komt, hoop ik, dat deze daarin niet voorgaat en daar niet zijn verdienste in ziet, tenzij het noodzakelijk is. Zijn er misschien ambtenaren gepasseerd Dan wordt er groote ontevreden heid uit geboren. De een gepolst, de ander niet. Of is het alleen maar wie vraagt, krijgt Voor het oogenblik zal ik tegenstemmen. De heer Jansen, lid der commissie, meent, dat er een misverstand heerscht bij de heeren, die hun stem niet aan de regeling kunnen ge ven. Aan de samenstelling is lang gewerkt, tot nachten toe de hiërarchische samenstelling moest gewijzigd worden. De optelling van alles te zamen geeft een niet noemenswaardig verschil. Als we Tiel ter vergelijking nemen, is dat niet juist, daar het aantal ambtenaren veel grooter is. De heer Vooren, mede lid der commissie, zegt, dat het eindbedrag zeer gering is de regeling is geen nieuwigheid van den secreta ris. De kwestie van een andere indeeling is reeds jaren geleden ter spiake gebracht. Tite- latuur is noodzakelijk, zooals spr. met voor beelden aantoont. De loonen der arbeiders zijn bier momenteel buiten de orde. Na 10 jaar is het verschil f 830 per jaar in totaal meer. Van werkelijke salarisverhooging is in dit ont werp geen sprake, er is alleen een vaste lijn getrokken om een leiddraad te geven. De heer Loerakker er is verschil tusschen dit en dat van het vorig jaar, het is in hoofd zaak een technische herziening. De perma nente commissie regelt de salarissen, omdat voer de ambtenaren voor lotsverbetering niet de middelen mogen gelden, die particulieren ter beschikking staan èn daarom moeten we van een door de commissie voorgestelde rege ling slechts bij hooge uitzondering afwijken. Spr. wil alleen even de aandacht vestigen op art. 25 der regeling, het genoemde bedrag per uur voor overwerk. Hierdoor zouden mis bruiken kunnen insluipen. Het zou beter zi,a, hier geen bedrag te noemen, doch de regeling van overwerk aan de hoofden der bedrijven over te laten. Verder brengt spr. lof aan de mooie rede van den heer Vooren. De heer Vooren Jjeeft tegen schrapping van dit artikel geen bezwaar er is een mogelijk heid door, dat misbruik insluipt, doch hier geeft spr. een voorbeeld van overwerk en het niet-vragen van extra loon, dat boven allen lof verheven is. De heer Meskers acht het ook beter, het art. overwerk te schrappen. Ook de heer Van der Schoot is deze mee ning toegedaan. De heer Vermeer gaat in veel met den heer Loerakker mee de ambtenaren missen een recht, dat anderen wel hebben, b.v. staking, hun positie moet dus zoo safe mogelijk zijn. We hebben een uitstekende salarisregelin?, al kleven er eenige fouten aan, doordat er b.v. voor sommigen geen perspectief geopend wordt. Werd dit door de nieuwe regeling ge bracht, dan zou ik er voor zijn. Het georgani seerd overleg is echter een caricatuur gewor den een algemeen uitgesproken wensch van de ambtenaren is er niet de meesten jyelen niet, wat er over hen beslist wordt. Er heerscht onder de ambtenaren eenige onte vredenheid en ik hoop, dat de goede geest terugkeere. Hier mankeeren m.i. drie dingen n.l. Ie. de ambtenaar weet niet, wat hij er aan heeft, 2e. de raad weet niet, waar hij aan toe is en 3e. B. en W. weten het ook niet. Niet een ambtenaar weet, wat er met hem gebeuren zal, hij heeft niet de minste zekerheid. De raad ziet de draagwijdte niet, al zit de goede wil van B. en W. ook bij mij voor en voor B. en W. wordt de zaak weer zeer moeilijk, het college steekt zich in een wespennest. Groote ontevredenheid zal er geboren worden. Laten we de thans geldende salarissen behouden en een nieuw perspectief openen. Ik heb de re geling meer dan tien malen gelezen en zie er nog geen gat in, al zal dit wel aan mij liggen. Laten B. en W. de regeling terugnemen en met een andere komen. (Wordt vervolgd). Opdracht. Aan de firma Joh. Seijsener Zonen alhier, is opgedragen het bouwen van een bloembollenschuur aan de Leidsohestraat voor rekening van den heer W. Beerings. Gemeenteraad Een openbare verga dering van den Raad der gemeente Bloemen daal wordt gehouden a.s. Donderdag 5 April 's namiddags te 2 uur op het Raadhuis te Overveen. D e agenda vermeldt: 1. Overplaatsing van leerkrachten aan de scholen C. en E. 2. Vaststelling heffingspercentage van de plaatselijke belasting naar het inkemen 1928—1929 met wijziging der begrooting voor 1928. 3. Verleening medewerking ex art. 72 der Lager Onderwijswet 1920 aan de school- vereeniging „Aerdenhout-Bentveld." 4. Verleening vergoeding bedeeld in art, 100 der Lager Onderwijswet 1920 over 1926, aan de schoclveieeniging „Aerdenhout Bentveld." 5. Overplaatsing van den onderwijzer W. v. d. Hoef van school B naar school A. 6. Voorstel cm den bewoners van den Hoogen Duin en Daalscl enweg een water tarief van f 0.10 boven den normalen prijs in rekening te brengen wegens het maken eener automatische pcmpinstallatie ten be hoeve van die bewoners. 7. Wijziging der Bouwverordening. 8. Aanvrage crediet voor aanschaffing van een auto ten behoeve der reiniging, te vens als veegmachine dienstdoende. 9. Benoeming van een tijdelijk Wet houder. 10. I ngekemen stukken. B. en W. bieden ter vaststelling aan de le suppletoire begrooting voor den dienst 1928. B. en W. stellen voor, het bestuur der Schoolvereenigini „Aerdenhout-Bentveld" medewerking te verleenen door het verlee- nen van gelden voor de uitbreiding van het aantal klasselokalen en voor de aanschaffing van schoolmeubelen en gymnastiekwerktui- gen. B. en W. stellen voor, de vergoeding volgens art. 100 der L. O.-wet 1920 voor de Schoolvereeniging „Aerdenhout-Bentveld" te bepale* op 1504. HET BELASTINGPERCENTAGE. B. en W. stellen voor, het belastingpercen tage voor het belastingjaar Mei 1928Mei 1929 te handhaven op 3. Volgens de Fransche pers, is de Holland- sche Meester B. Springer Jr. (de bekende blindspeler) welke tot de „beroepsklasse" is overgegaan en de laatste jaren geregeld in Frankrijk vertoeft, de eenige Holiandsche speler, waarvoor de Fransche deelnemers aan het a.s. Olympisch Damtournooi bang zijn. Het is dan ook te hopen, dat het be stuur van den Nederlandschen Dambond een weg zal kunnen vinden om Springer tn de gelegenheid te stellen mede te spelen. Aangezien echter Springer „beroepspeler" is geworden, Is o.i. de kans zeer gering dat hij tot de Holiandsche deelnemers zal be- hooren. Juist zijn medespelen zou het zelf vertrouwen der Franschen aan het wanke len kunnen brengen! „Sobriëtas wil dit jaar in de Goede Week iets bizonders doen. In de Lijdensweek past natuurlijk peen luidruchtige actie. Wat Sobriëtas in die dagen wil is juist een geheel stille actie. Wat dan pewenscht wordt „Het beoefenen van twee goede werken tegelijk, de versterving en de aalmoes." Sobriëtas verzoekt al zijn leden, om ge durende de Goede Week hun uitgaven voor genot- of gemakmiddelen (wij denken hier aan tabak, tram of bus, lagere klassen spoorkaartje, toespiizen, dranken, reukwer ken) zooveel mogelijk te beperken en het aldus bespaarde geld te willen afstaan voor een goed doel." Aldus begint de circulaire, welke door de Diocesane Drankbestrijdersbonden onder hun leden verspreid is. In de Goede Week gaat door de Katho lieke Drankbestrijders en drankbestrijdsters op fcizondere wijze p.e .fferd worden. Men gaat in die week meer dan anders zich daadwerkelijk in iets versterven en wat aldus bespaard wordt besteden voor een goed doel, zoodat er twee goede dingen tegelijker tijd geschieden. Wij achten het van belang, deze Sobriëtas- acti?, welke dit jaar voor het eerst geschiedt, onder de aandacht, van geheel Katholiek Nederland te brengen, want alle Katho lieken zullen in deze Goede Week iets bi zonders willen doen. Welnu, misschien vindt het voorbeeld der drankbestrijders navolging bij de niet-drankbestrijders, zoo dat algemeen wordt geofferd en meegeleefd in de bizondere stemming, welke deze week met zich brengt. „Strekke tot verkwikking van den arme de onthouding van den vas tende." (H. Leo, Paus.) Zondagmiddag 1 April spreekt de heer H. B. van der Sande om 12-15 via Huizen voor de microfoon over de Offerweek. Mogen velen belangstellenden luisteren en hun Paaschvreugde voorbereiden door een liéfdeoffer De Secretaris van Sobriëtas, C. J. J. Terwisscha van Scheltinga, pr' (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) Kenaupark 2o Telefoon 12644 SPREEKUREN van 9-11 en 1 t t 2. Dinsdag- en Vrijdagavond van 6.30 tor 8.30 Zaterdagmiddag GEEN spreekuur Het O. M. by de rechtbank te Middelburg heeft bevestiging gevraagd van het vonnis van. den kantonrechter, waarbij C. J., melk veehouder, werd veroordeeld tot 3 maanden hechtenis en tot 800 boete of 2 maanden hechtenis wegens verkoop van melk met resp. 70 en 80 pCt. water. Met ingang van 2 April a.s. wordt de ge legenheid geopend om op de postkantoren ook na 15 uur, tot het ti'dstip van sluiting van den dienst der Rijkspostspaarbank, op girorekeningen gelden te storten, waarvoor spoedbehandeling wordt verlangd. Voorts kan eveneens gedurende dien tijd uitbetaling worden gedaan van chèques, op welker adviezen spoedbehandeling is toege past. Albert van Raalte is ultgenoodigd in het komende winter-seizoen de leiding van het Scottish Symphonie orchestre te Glasgow op zich te nemen. Van Raalte heeft deze uit noodiging aanvaard, althans zal hij in het seizoen 1928/'29 te Glasgow een dertigtal concerten dirigeeren. De toestand van den bekenden musicus Theo v. d. Bijl, te Amsterdam, die, zooals wij reeds melden, van de laatste H.H. Sacramen ten is voorzien, blijft rtog zorgelijk. Gisteren was de polsslag van den zieke iets sterker. Hij mag echter geen bezoek ontvangen. Onder leiding van de professoren v. d. Bilt en Hallo en den conservator Huydt, maakte een 32-tal studenten van de laatste studiejaren in de electro-techniek te Delft, Donderdag een excursie naar Kootwijk, al waar na bezichtinging der installaties, het kruisspreken met Indië door hen werd aan gehoord en zij zelf ook in de gelegenheid werden gesteld met Indië te spreken. Staande werd door de aanwezigen nog het studentenlied „Io vivat" gezongen. De wederzijdsche geluidoverkomst waa uitstekend. Sir Alan Cobham heeft gisteren Kaapsta4 bereikt en daarmede de helft van zijn vlucht over Afrika volbracht. De Zeereerw. heer J. Opmeer, pastoor der parochie van den H. Urbanus te Nes en Swaluwebuurt is uit voorzorg van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien. Reuter meldt uit Jacksonville Beach (Florida) De Amerikanen Stinson en Holdeman, die met een eendekker waren opgestegen om te beproeven het wereldrecord voor de langste vlucht te verbeteren, zijn geslaagd. Gistermiddag 12 uur was de record tijd bereikt. Ze vlogen toen nog door en landden te 1.12 uur. W. B. meldt uit Berlijn: De 26ste Internat, luchtverkeersconferen- tle heeft haar werkzaamheden beëindigd. De volgende conferentie zal gehouden wor den In de 4e week van September dit jaar. Bernard! verbetert zijn eigen wercldsnelheidsrecord Bernardl, de bekende Xtaliaansche vlieger, heeft, naar aan het „Hbld." gemeld wordt, op het parcours van Lido (bij Venetië) over een afstand van 3 K.M. het wereldsnelheids record verbeterd. Hij bereikte een uur snel heid van 412 K.M. 47ë M.. waardoor dus het wereldrecord dat met 479 K.M. 290 M. eveeneens op Bemardi's naam stond aanmerkelijk werd verbeterd. In September a.s. zullen 300 Amerikaon- sche toeristen met 30 vliegtuigen een toer door Europa maken. De uitvoering van dezen „kruistocht" zal geschieden door de Duitsche Luft Hansa, de Britsche Imperial Airways, de K. L. M. en de Fransche Farman-Maatschappij. De toeristen verlaen New-York 8 Septem ber met de „Columbus", terwijl de terug tocht gemaakt zal worden op 29 October. De luchtreis over Europa, ter lengte van 2800 mijl, vangt aan 15 September en wordt 20 October beëindigd. De kosten worden ge noemd te bedragen 740 dollar voor een tweede klasse en 1190 dollar voor een eerste klasse biljet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 6