c. De Boat-race TENNIS Opening banen Kennemer Lyceum KORFBAL HOCKEY-UITSLAGEN De Samovar-wedstrijden te Nij megen. - H.D.M. wint de finale van M.H.C. na verlenging met 21. - De bekerhoudster Hil versum in de semi-finale geëlimineerd. Noord-Hollandsche Hockeybond HaarlemBussum 30 ATHLETIEK Haarl. R. K. Athletielc- vereeniging „Holland" HONKBAL De Competitie 1928 Quick versterkt N. V. B. T. Z. B.T. Y. B. B. 2—5 A. F. C. II- R. H II 1- -1 H. F. C.-comb.M. T. S, 52 Haarlem IIH. V. B.-elftal 3-0 H. F. C.Zandvoort 51 LuxemburgBelgië (B) 23 OostenrijkCechoslovakije O-l Gedecoreerde voetballers De Engelsche amateurs zijn niet welkom bij de profs D. H. V. B. District Haarlem en O. van den D. H. V. B. R. K. V. Zwaluwen. R. K. Voetbalvereenigirtg V V F V.V.F." II—T.Z.B. 2—4 b. o. via Cambridge slaat Oxford met 10 lengtes. Hoog bezoek. Algemeene beschouwingen. Londen, Zaterdag. De roei-race! Jawel, dat moest het zijn, maar dat was het niet. We wisten allen dat Oxford zou verliezen. Dat hadden de experts zóó absoluut zeker voor ons uitgerekend dat geen twijfelen meer mogelijk was. Ze ver loren het vorig jaar, en het jaar daarvoor, en ook daarvoor. En nu was de acht nog minder sterk dan in voorgaande seizoenen en de Cambridge-acht sterker. De goe-ge- meente wist het dus. Men moet niet denken dat die goe-ge- meente bestaat uit studenten van Oxford en van Cambridge. De Boat-race is een natio nale affaire. M'n kamermeisje noemt de twee achten met naam en toe-naam. De bus conductor kent de uitslagen van de laatste twintig jaar uit zijn hoofd. En de aftand- sche taxi-driver, die me naar Putney-Bridge sjokte, legde me door de ruit van zijn gam mel bakje even ui:t „why Cambridge should win." Hij had nationale kwaal dan ook een gokje op de Light Blues loopen, hij, die amper wist hoe een college-bank er uit zag. Maar dat is ook niet noodig om beschouwin gen te leveren over „the race". Evenmin is daarvoor vereischt een kennis van slagen per-minuut of van waterwerk. Men behoeft slechts zijn oor te luisteren te leggen. Om 8 uur hadden volgens het aloude ge bruik de stuurlui van de beide achten in een motorboot het traject geïnspecteerd. Het water was rustig. De stroom van menschen was toen reeds in vollen gang. Het was deze keer een vroegertje, om 10 uur in den mor gen! In andere jaren vindt het duel eerst in den middag plaats, maar met het oog op het opkomend getij moest men noodge dwongen in den morgen starten, wat voor het publiek geen aanleiding was om weg te blijven, want tegen het aanvangsuur stond het langs de 7 K.M. lange baan zwart van de menschen. Dit is de eenige sportgebeur tenis in Engeland die niets kost, begrijpt u. Het was tien over half negen toen de ploegen buiten kwamen. Oxford sjouwde het eerst de boot naar het water. Zij paddelden langzaam naar de startplaats, zichbaar ner veus. Het is ook geen pretje als je lot al zoo van tevoren bezegeld is! Cambridge deed het kalmer. Ze trokken luchtig een paar slagen, bleven toen even dobberen, terwijl ze hun truien uittrokken, onderwijl opmerkin gen makend over het escadron vliegtuigen, dat boven hun hoofden rondcirkelde, om daarna naar de start-plaats te gaan. Heel hun optreden teekende de winnaars. Ja, zij wisten wel wie! Daar liggen ze nu klaar. Alles is stil. Even worden ze nog gelijk gericht. De kamprech ter geeft nog een wenk. Over Puntney Brid ge hangt een schare jonge dames als slappe wasch te drogen. Achteraan liggen de volg- booten, groote stoomers. Dan klinkt het: „Cambridge ready, Oxford ready?" Dan „go!" Daar gaan ze! Ontzettend lawaai en geloei van stoomflui ten met er tusschen door het machtig ge- opvoeding den heer Warnier), en leerlingen. De Rector van het Kennemer Lyceum, Dr. A. de Vletter, sprak een woord van welkom en memoreerde, dat de opening der tennis banen voor de school een feestelijke dag ge noemd kon worden. Hij wees er op hoe de sport tegenwoordig een groote plaats in neemt, een uitspraak die nog onlangs door Sir Henri Deterding uitvoerig was toege licht. Het Kennemer Lyceum verkeert wat de beoefening der sport betreft in een be voorrechte positie. Behalve de takken van sport welke reeds werden beoefend, was dank zij de nabijheid van het fraaie Stoop's Bad, kortelings de zwemsport toegevoegd en nu staan wij op het punt onze tennisbanen te openen. Spreker sprak hierbij woorden van dank voor hetgeen nu weer kon worden daargesteld aan het schoolbestuur voor de medewerking en den heer Th. van 't Lam voor zijn onverdroten ijver. De voorzitter van het N.O.C., de heer Mr. A. Baron Schimmelpenninck van der Oye, kreeg hierna het woord om allereerst op te merken, dat, hoewel hij met zijn vrijen tijd wel raad weet, de uitnoodiging om hier een enkel Woord te komen spreken door hem gaarne was aanvaard, omdat het hem een genoegen deed zulks te kunnen doen in een milieu waar de sport in den besten zin van het woord wordt hooggehouden. De bevor dering van de lichamelijke vaardigheid acht spreker van groot belang en hij heeft erva ren dat het bestuur van het Kennemer Ly ceum ten opzichte van het behartigen van de belangen van de sport 'n unique positie bekleedt. Men moet van spreker niet ver wachten dat hij in 'n uitvoerige beschouwing zal treden over de de a.s. Olympische.Spelen maar hij wil enkele woorden over deze spe len spreken, omdat hem gebleken is, dat daarover wel eens een misverstand bestaat. Deze in 1896 herleefde Spelen hebben inder daad een diepere beteekenis dan men daar aan veelal toekent. Dat men met de organi satie van deze Spelen op moeilijkheden stuit beteekent niets. Het samenkomen van 50 landen in een geest van broederschap is ze ker waard moeilijkheden op te lossen. Wan neer de totstandkoming van een goede zaak moeite geeft is het nuttig daartoe mede te werken. Spreker hoopt dat bij de a.s. spelen ook de Holandsche vlag aan de middelste van de drie groote masten zal komen. Hij heeft nog kort geleden in St. Moritz onder vonden hoe men onder den indruk komt, wanneer alle aanwezigen zich van hun zetel verheffen en hulde wordt gebracht aan het land, dat de overwinning door zijn afgevaar digden zag behalen. Nog belangrijker dan het behalen van eerste prijzen acht spreker het, wanneer algemeen na de spelen zal worden getuigd dat de spelen in een geest van rechtvaardigheid zullen zijn gehouden. Met enkele wenken in welke richting het komende geslacht zich op de sportbeoefening zal moeten toeleggen besloot spreker zijn met aandacht gevolgde en met luid applaus be loonde toespraak. Vervolgens werden eenige sportfilms ver toond. In de eerste plaats een drietal door den N.L.T.B. beschikbaar gestelde tennis- films, n.l. een demonstratie van de verschil lende slagen door mej. K. Bouman en door H. Timmer. Nadat de opneming eerst in het normale tempo werd afgedraaid volgde steeds hetzelfde met het langzaam werkende apparaat, zoodat alle slagen tot in finesses ten mei» er i»us>suncn uuw ucu umuxiuLg ge- 7-' - ,7a„ ton- brom van Handley Pages en het gebler van I waren te volgen. Een p deze de menschen langs den oever. Oxford is het niswedstrjjd Holland neemt direct een halve lengte speciale tennisafdeeling Tot slot een twee tal vooral voor de leerlingen aantrekkelijKe films n.l. een opneming van de slede-sport te Bloemendaal en van een athletiekwedstrijd op het terrein van het Kennemer Lyceum in 1925. De leerlingen haasten zich hierna om thuis te gaan koffiedrinken, terwijl het vol ledige schoolbestuur zich met genoodigden aan een gemeenschappelijke lunch vereenig- den. De heer Jhr. A. van de Pol sprak hier na mens den N. L. T. B. Tegen half drie begon het inmiddels druk te worden in de nabijheid van het bruggetje dat toegang verleend tot een viertal roode gravel banen. Het eenige wat voor de talrijke liefhebbers van de tennissport te betreuren viel, was, dat het aantal introducties voor dit belangrijke evenement met het oog op de beschikbare ruimte moest worden beperkt. Even over half drie was het groote mo ment daar, dat de voorzitter van het N.O.C. de banen ontsloot en vier van Hollands beste spelers baan 1 betraden. De dames K. Bou man en M. Canters ontvingen bloemen, waarna een aantal fotografen hun plicht de den. De heer Jhr. A. v.d. Pol nam plaats in de umpire stoel en werd als eerste partij ge speeld een mixed double tusschen mej. K. Bouman met M. Wetselaar als partner en mej. Canters met H. Timmer. Voor de fijnproevers volgde hierna een uurtje van tennisgenot bij het volgen van deze zeer interessante exhibition. Timmer vooral speelde zeer goed en zijn smashes uit achter en middenveld waren af. De verdediging van mej. Bouman op deze smashes was uitstekend, haar drives waren vaak van verrassende snelheid en scherpte, mej. Canters en Wetselaar wisten zich goed aan te passen bij onze spelers van bijzondere klasse zoodat op de nog wat zachte baan een prima partijtje werd gespeeld. Mej. Canters en Timmer wonnen met b—t. 64. Een derde set daarentegen eindigde met 6—2 voor mej. Bouman en Wetselaar. Hiermede was het officieele gedeelte afge- loopen en werden onderlinge wedstrijden ge speeld. Voor het Kennemer Lyceum was het een bijzondere dag. eerst weg, voorsprong. Maar dan! Dan zien we vanaf onze boot ai direct wie winnen gaat. Er roeien nog twee ploegen zij-aan-zij, maar met welk een onderscheid. Cambridge één regelmatig op-en-neer gaan van ruggen, één gelijk beweeg van spanen in en uit het wa ter. Zich niet bovenmatig inspannend, ze ker, machinaal. Wonder-moói! Oxford daar entegen de vechters. Kleine korte rukken, horten, stooten. Ze roeien die eerste paar honderd meter nog vlak naast elkaar, maar men ziet dat Oxford hun tegenstanders pro- beeren bij te houden, en niet omgekeerd. Dan komt zichtbaar het afstands-verschil: Cambridge loopt uit. De machine doet het! Immers die acht van Cambridge is niets an ders dan een roei-machine, daar herkent men geen onderscheid tusschen individuen. Oxford vecht. Rukt nog even bij en bij de Mile Post zijn. zoowaar de ploegen weer ge lijk, en toch is de race al over. Want die spurt van Oxford is slechts een wanhopige poging om een verloren wedstrijd te win nen. Het kan niet meer. Daar gaat het dan gebeuren. Bij Harrods trekt Cambridge ertusschen uit. Zij leiden met een lengte. Onder Hammersmith Bridge is Cambridge vrij van Oxford. Niemand had toen een betere kijk op de race, dan de stuurman van de Dark Blues. Die zag de roei-machine maar verder van zich af stoo- men. Op de helft van de baan was Cam bridge drie lengtes voor. Het was toen geen race meer, het was een optocht. Eerst kwam Cambridge, daarna een heele tijd niets, daarna Oxford. Ik heb werkelijk bewonde ring voor de wijze waarop die kerels nog volhielden. Ze zetten zelfs nog een spurt in, die even snel beantwoord werd, en de on derlinge afstand werd steeds grooter. Ox ford plaste geweldig, Cambridge deed het met lange gerekte slagen, zonder een schijn van vermoeidheid. Bij de Cambridge-tribune passeerde de zegevierende acht onder enorm lawaai en Baldwin, de minister-president die vroeger voor Cambridge roeide, liet zich hierbij niet onbetuigd. Toen naderde het einde. De duizenden, die daar bij Mortlake Brewery hun nekken rekten zagen slechts één boot. Men vreesde zelfs, dat de andere ploeg, gelijk een paar jaar terug, gezonken zou zijn. En de koning en de koningin van Afghanistan troffen het niet, dat ze zoo weinig strijd zagen. Nog tot het einde roeide de winnende ploeg krachtdadig door, en onder donderende toe juichingen gingen ze de winning-post voor bij. Oxford sukkelde nog heldhaftig doch nonchalant verder. Ook zij kregen een ova tie voor hun volhouden. Zij verloren met 10 lengtes! En terwijl de Cambridge-acht langs de Afghanistanboot ging liggen, om de feli citaties van het vorsten-jaar in ontvangst te nemen, zakte heel Oxford als zoutzakken in elkaar op! Het was teveel geweest. Deze zege brengt Cambridge dichter bij wat sinds jaren hun dierbaarste wensch was: het aantal Oxford-zeges te evenaren. Oxford won tot op heden 40 wedstrijden. Cambridge heeft er thans 39. En dus ziet heel Engeland met spanning uit naar het volgend jaar, wanneer de Light Blues de kans krijgen om gelijk te komen. Laten we het hopen. Maar dan spannen der dan thans! H. ROOZEN. De voorzitter van het N. O. C. aanwezig De opening der nieuwe tennisbanen is Za terdag voor het Kennemer Lyceum een bij zonder geslaagd, sportfestijn geworden. Het dreigende weer verleende op het openingsuur gelukkig ook medewerking waardoor het programma volledig kon worden afgewerkt. Om ruim twaalf uur was de aula van het Lyceum geheel gevuld met genoodigden (waaronder wij oa. opmerkten den voorzitter van 't Nederl. Olympisch Comité ,den heer mr. A. Baron Schimmelpenninck van de Oye, den penningmeester van 't N.O.C. den heer Walter en den Inspecteur van lichamelijke Kampioenscompetitie. 26 klasse Hilversum: Hilversum IIH.O.C. II 11 3e klasse. Bussum: 't Gooi IIH.B.S. Degradatiewedstrijden. Den Haag: Haagsche Lyc. II T.H.C. '25 II Dames. Ie klasse Haarlem: Rood-WitH.O.C. Kampioenschap. Hilversum: Hilversum—H.O.C. 4—1 0—1 0—1 1—2 Westelijke le klasse. N Amsterdam: D.V.D.—Westerkwartier 2—2 Hilversum: ExcelsiorD.D.V. 11 Z Rotterdam: Het ZuidenDeetos 37 Delft: D.K.C.—Vitesse (L.) 3—1 Overgangsklasse. A A'dam: EendrachtR. Tekca II 113 A'damHerêulesOosterpark 2—3 B A'dam: Ready TekcaHaarlem 21 Zaandam: Z.K.V.—B.E.P. 2—2 Z Rotterdam: RozenburgDie Haghe 22 Dordrecht: Deetos II—H. B. S. 0—6 Westelijke 2e klasse. A Zeist: De ToversDe Zwaluwen 03 Utrecht: SamosAmersfoort 10 Amsterdam: Concordia—Ulysses 41 F R'dam: Rozenb. 2Het Zuiden 2, 11 Dordrecht: Deetos 2H. B. S. 06 Om den Zilveren Nieuws v. d. Dagbal. 2e ronde. A Amsterdam: D.V.D. 2Rohda 23 Amsterdam: Allen Weerb.Sport 23 B Amsterdam: LutoD.D.V. 2 22* A'dam: AmstelodanumVolharding 22 Amsterdam: Luto 2D.E.V. 2 13 D Amsterdam: SportiefActief 44 Amsterdam: TogoExcelsior 2 50 E Rotterdam: Het Zuiden 3—Trek vogels 05 Rotterdam: Velox 2S. D. O. 44 Kampioenschap van Nederland. Amsterdam: AmsterdamDeventer 30 Westelijke afdeeling. 2e klasse. Rotterdam: Victoria IIDordrecht 10 Zuidelijke afdeeling. Tilburg: TilburgEindhoven II 53 Gooi II kampioen 3e klasse. In den loop der week kreeg ik nog consigne van een der Musschen: denk er aan, Zondag morgen kwart voor negen aan het station voor Nijmegen. En dies bevond ik mij Zon dagochtend zeer vroeg (voor mijn doen!) op straat en jakkerde snel stationswaarts om niet toch nog te laat te komen. Maar laat ik u niet te lang bezig houden met den trein-reis in dit verslag over hockey wedstrijden, dan alleen dit; het was gezellig, die babbeltjes over hockey-koetjes en -kalf jes in vroolijk gezelschap. In Nijmegen had M.H.C. nog even de tijd daar eerst te half twee gespeeld moest worden. De eerste wedstrijden waren echter in vollen gang. Nijmegen I vocht met mannenmoed tegen Utrecht, maar kon daarbij toch niet verhin deren, dat hun doel viermaal werd door boord, tegen slechts tweemaal dergelijk ge beuren aan Utrechtsche zijde. Een fraaie prestatie van de westelijke 2e klasser tegen de Oostelijke le klasser. Upward (Arnhem) kon de eerste ronde tegen Nijmegen II niet overleven, doch liet zich slechts slaan met de odd goal. H.D.M. kreeg een walk-over tegen Leiden, dat niet opgekomen was. De tweede ronde bracht M. H. C. tegen Utrecht in het veld. Als de Haarlemmers gedacht hadden, dit cadeau te krijgen, moe ten zij toch wel eenigszins bedrogen zijn uit gekomen. Want de Stichtenaren speelden met een verrassend enthousiasme, dat veel van hun tekort aan techniek dekte. Vooral hun stickvastheid viel te bewonderen. AI spoedig na het begin neemt Utrecht uit een strafcorner de leiding (0D.Door fraaie in- loopen kan Visser 't Hooft de stand weer gelijk maken (11), waarmede de rust komt. In de tweede helft opent Wentholt dan de score opnieuw met een juist schot in den hoek (2—1). Kort voor tijd volgen twee goals snel op elkaar van Pot (41), waarmede M.H.C. zich in de volgende ronde plaatst. De overwinning op Utrecht was verdiend, doch geflatteerd. In het tegenwoordige Utrechtsche team leeft 'n latende kracht tot opbloei, maar dan geen 1-handsch-spelletje meer. Arnhem I maakte korte metten met Nijme gen II met 60 bleven Palland c.s. de meerderen. Hilversum en Amsterdam III leverden 'n fanatieken strijd, dien Hilversum gansch niet voor niets kreeg. De kleine 20 zege is er het numerieke bewijs van. Vooral de verdediging van Amsterdam was goed. Vermeld dient wel, dat Hilversum slechts vier man in de voorhoede telde, maar toch.... Hilversum, dat zich zoo gaarne gevreesd ziet H. D. M. kreeg na zijn walk-over tegen Leiden wegens niet opkomen, een gemakke lijke partij tegen Arnhem II. Op hun H ag- sche slo jes haalden zij tamweg 6 doelpunten Ankerman oefende zijn push-stroke voor doel en zag zijn oefeningen eenige malen beloond. De beide semi-finales waren alzoo M. H. C.-Arnhem I en Hilversum—H. D. M. De wedstrijd van de Musschen tegen Arnhem had eenige overeenkomst met dien tegen Utrecht. Beide begonnen met de Musschen- overtuiging „dat-winnen-we", beide wed strijden begonnen met een doelpunt van de tegenpartij. Want nog geen vijf seconden was de wedstrijd ArnhemM. H. C. oud, oL IJssel de Schepper had al kans gezien Katte te verrassen (01). Inderdaad was het een verrassing De Arnhemsche vreugde wordt echter niet oud, want Pot weet de partijen al vlug weer op gelijken voet te brengen (11). En het is dan Modlich, die op keurige wijze aan M. H. C. nog voor de rust de lei ding geeft (21). Na de rust loopt langzamer hand de spanning in dezen aardigen wed strijd op. Modlich weet dan opnieuw te scoren (31). Heftige aanvallen, der Arnhem mers volgen, maar voorloopig zonder suc ces. Totdat op fraaie wijze de midhalf door breekt en Katte passeert (32). Het wordt nu een felle en spannende strijd „um Dasein im Endkampf". lyiaar M. H. C. houdt stand en redt zien uit dezen wedstrijd als „the best of five goals". De andere halve eindstrijd is al even spannend geweest. Hilversum nam eerst na geruimen tijd door J. v. d. Hagen de leiding, maar moest deze toch weer afstaan. En later zelfs nog de overwinning, toen H. D. M. zijn tweede punt scoorde. Na al deze wedstrijden was het ondertus- schen laat (de klok wees al over vijven), en koud geworden. Het is dan ook niet met overdonderend enthousiasme dat beide par tijen, H. D. M. en M. H. C,, zich in den eind strijd werpen. Het spel was dan ook lauwtjes en afgemat, begrijpelijk na drie wedstrijden. Enkele momenten geven opleving, maar over het algemeen is er weinig te beleven. Met rust is de stand nog 00 en ook de tweede helft verstrijkt zonder opmerkelijk gebeuren, wat betreft doelpunten. Wel missen van eenige gemakkelijke kansen aan beide zijden. Er moet dus verlengd worden en dat verlengen brengt de ge wensch te span ning 1 De spelers halen uit alle uithoeken en toppen van hun ledematen, de laatste restjes energie en zoowaar daar gaat het Snel op en neer, open spel. goede aanvallen. V. Voorst van Beest geeft dan H. D. M. de leiding (11). Dat prikkelt natuurlijk de Haarlemmers en nog voor het verstrijken van de eerste 7% minuut maakt v. Citters fraai gelijk (11). De tweede helft van de verlenging begint dus Weer met gelijken stand. Enkele spelers gaan het langzamerhand welletjes vinden. Voor je plezier hockey je niet meer tot doodop toe en in het half-duister. Veel beroering brengt het dan eigenlijk ook geen eens, als V. Voorst van Beest opnieuw aan H. D. M de leiding geeft (12). Het lukt M. H. C. nu niet meer gelijk te maken. De genoeglijke dag werd besloten met een prettige speech van den voorzitter van de Nijmeegscne Hockey-Club en een heildronk van den captain van hef winnende team, die den grooten „ketel" in ontvangst nam. Voor de hokeyers was ook dit jaar weer de wed strijd om de Samovar uitermate gezellig. Het Musschen-elftal, dat eerst laat gesla gen werd, was ..ldus doel Katte achter Dinger en Deenik midden D. Brand, v, d. Poll en J. Brand voor v. Citters, Went holt, Modlich, Pot en Visser 't Hooft. Het blijkt, dat het voor de elftallen van De Noord-Hollandsche Hockeybond, die meest uit jeugdige spelers bestaan, heel moeilijk is in een wedstrijd buiten de ledig te verschijnen, wat bestond bestond het Haarlemsch Elftal de vorige week in Amsterdam slechts uit 10 spelers, nu ver scheen Bussum met slechts 9 man, waaron der nog liefst 4 invallers. Dat neemt niet weg, dat Bussum keurig partij gegeven heeft en Haarlem heeft nard moeten werken eer de zege een voldongen feit was. Om 3.20 stellen de elftallen zich onder de leiding van den heer K. van Kempen aldus op HAARLEM: de Kadt Nienhuis De Boer Hillebrand Cannegieter Bührman Heerkens Thijssen, de Groot, Mulder, Ruys, Hille BUSSUM v. Geuns, van Kempen, de Vos Swets, Freeze, v. Lennep Schoenmaker Schuurman Biegel Vanzelfsprekend, openen de Haarlemmers het offensief doch Heerkens Thijssen mist. Onze stadgenooten blijven in den aanval en na ongeveer 5 minuten spelen onderneemt Mulder een rush, passeerde den keeper en scoort met een kalm schot 10. Eenigen tijd daarna wordt de opstelling gewijzigd,Mulder komt achter spelen, en dit blijkt geen succes, want wel is de achter hoede nu versterkt doch de voorhoede is schotloos geworden. Bussum is nu bijna even sterk dan de gast- heeren en doet een paar gevaarlijksnelle aan vallen en een lange scrimmage voor het Haarlem-doel ontstaat doch ten slotte werkt Mulder den bal weg en is Haarlem weer in den aanval. Ruys doet een goede rush, die hij besluit met een schot dat doel treft en de stand is 20. Spoedig daarna komt de rust. Na de doelwisseling heeft Haarlem de op stelling weer gewijzigd en nu met succes. Haarlem is nu overwegend sterker en enkele snelle Bussumuitvallen worden door offside onderbroken. Slechts een paar maal behoeft de Kadt op te treden en dat doet hij op so- liede wijze. Al heel spoedig na het begin, passeert Mul der alle tegenstanders, doch de bal rolt net naast. De Haarlemsche voorhoede speelt nu heel verdienstelijk, doch Mulder is te zelfzuchtig waardoor diverse kansen ver loren gaan, alleen een fraaie rush vanaf het midden van het veld weet Mulder met een mooi schot te besluiten, en dan leidt Haar lem met 30. Nadat nog diverse opgelegde kansen door slecht schieten verprutst zijn, komt het einde met een verdiende zege voor Haarlem. Secretariaat: tijdelijk Vooruitgangstraat 79. Groote animo bestaat onder „Hollands" leden voor het onlangs opgerichte Bureau voor Medische sport-contróle. De meesten hebben het desbetreffend formulier reeds in gezonden; zij die zulks nog niet deden, kun nen een aanvraag-bewijs aan het secretariaat bekomen. Ondanks vele daartoe aangewende pogingen is het bestuur er nog niet in geslaagd, voor loopig een terrein te vinden waar de opge dane theoretische kennis in de practtjk kan worden gebracht. De in-door" is nu voorbij en de „out-door" gaat beginnen. Haalt dus de spikes vast te voorschijn, want „Holland" moet ook dit jaar weer aan de spits! Binnenkort zal er worden vergaderd, waar de definitieve plannen verder behandeld wor den. De voor den Olympiade-beker gespeelde wedstrijden hadden de volgende uitslagen: A. ConcordiaT. O. G. O. 2318 B. V. V. G. A.—Z. R. C. 12— 9 C. Quick—Ajax 16— 5 De tweede ronde wordt gespeeld op Zater dag 7 April a.s. De drie en twintig negentallen, waarvan V. V. G. A. (Amsterdamsche Gemeente-Ambte naren) er liefst vijf levert, zijn door het Bondsbestuur als volgt ingedeeld: Klasse I: Quick, Concordia, Ajax, Blauw wit, Haarlem, Z. R. C. Klasse II A: Blauw-Wit II, Concordia II, Quick II, T. O. G. O., V. V. G. A., A. G. H. C. Klasse II B: Ajax II, Concordia III, V. V. G. A. II, Z. R. C. II, T. O. S. Klasse III: 3 X V. V. G. A„ T. O. G. O. II, Concordia IV, D. G. H. C. Ofschoon onmiddellijk na de ontbinding der A. G. H. C. (Amsterdamsche Gymnasiasten) een nieuwe A. G. H. C. werd opgericht, komen de twee meest bekende spelers Vrij en Gou- wentak dit seizoen voor Quick uit. Dat bêteekent voor Quick een geduchte ver sterking. Onder leiding van den heer Smit, stellen beide elftallen zich met eenige invallers op. Direct ontwikkelt zich een vlug spel met T. Z. B. in de meerderheid. Dan werkt T. Y. B. B. zich na een half uur spelen los en door een fout van den Zandvoortschen doelwachter maakt Van Deursen 10. Di rect na den aftrap zit T. Y. B. B. voor het Zandvoortsche doel en bij een schermutse ling maakt Kraak er 20 van. Even voor rust weten de Yellows er notf een derde goal aan toe te voegen, doordat Boot den keeper uit zijn heiligdom weet- te lokken. Rust gaat in met 3—0 voor T. Y. B. B. Na de rust zijn de bordjes verhangen. T. Z. B. is voortdurend in den aanval, maar weet dit niet in doelpunten uit te drukken. Bij een Yellow-aanval plaatst Hon- schoten de bal naar Boot, die hem ineens inschiet en het is 4—0. Nu is T. Z. B. niet meer te houden. Steeds zweven zij voor het Geel-Zwarte doel en bij een comer maakt linksbuiten er 41 van. Bij een Geel- Zwarten-aanval maakt v. Deursen er 51 van. Weer is T. Z. B. in den aanval en met een scherp schot van den midvoor moet keeper Turnhout, die op een goeden wed strijd terug mag zien, voor de tweede maal visschen. 5—2. Met het verstrijken van den tijd treedt er geen verandering meer in den stand. Als het fuitje voor het laatst gaat, hebben de Geel-Zwarten zich in de finale geplaatst tegen Geel-Wit. Scheidsrechter Smit leidde correct. Uitslag: 52 in het voordeel van T.Y.B.B. BERT. KAMPIOENS- EN PROMOTIECOM PETITIE. Kampioenschap van Nederland Feijenoord 2 2 0 0 4 7—2 2.— Ajax 2 1 1 0 3 4—0 1.50 NOAD 4 1 1 2 3 5—7 0.75 Velocitas 4 1 0 3 2 5—12 0.50 Promotie afd. I, II, III, IV Hermes DVS 1 1 0 0 2 4—0 2.— Spartaan 2 1 0 1 2 3—6 1.— Unitas 1 0 0 1 0 2—3 0.— Velox 1 I 0 0 2 2—1 2.— VOG 1 0 0 1 0 1—2 0.— VSV Tubantia 1 1 0 0 2 1-0 2 NEC 2 I 0 1 2 44 1.— DOTO 1 0 0 1 0 3—4 0.— Bleijerheide 2 2 0 0 4 5—2 2.— Helmond 1 0 1 0 1 2—2 1.— Bredania 2 0 1 1 1 3—4 0.50 BW 1 0 0 1 0 1—3 0.— R. C. H. heeft goed werk gedaan, gezien de imcompleetheid van het elftal om in Amster dam een 11 gelijk spel te behalen. Met wat grootere schotvaardigheid van de voorhoede zou het nog op een overwinning uitgeloopen zijn. Reeds voor de rust had Maas van A. F. C. 2 succes met een goed schot na een zeer fraaien rush. Hoewel R. C. H. eenige kansen krijgt om gelijk te maken slaagt het daarin niet, dank zij ook het uitnemende keepen van den A.F.C.-doelman. De tweede helft brengt voor de Haarlem mers den gelijkmaker als Kuit op solide wijze tegenscoort. Ook nu bestaat nog weer eenige malen de gelegenheid om de score tè verhoo- gen, doch de kansen worden niet benut en als ook de tweede helft verstreken is zijn de pun ten eerlijk gedeeld. R.C.H. speelde met: Kos van Es van Dam de Vos Ruisch D. Prevost Blankensteyn, de Graaf, L. Kuit, Nachtegeller, Hessels. Vriendschappelijk Als scheidsrechter van Houten om 2 uur be ginnen laat, verschijnt M. T. C. niet met haar sterkste elftal. Direct na de aftrap blijkt reeds het overwicht van de H.F.C. combinatie. Bij de H.F.C. voorhoede is van der Togt zeer produc tief en binnen 10 minuten heeft deze speler dan ook de kans gezien om 2 maal te scoren. Daarna is het de beurt van de M.T.S.'ers, want met een mooi schot kan de linksbinnen den achterstand verkleinen. Nog voor de rust kan Elias met een mooien kopbal den stand op 31 brengen. Na de rust vertoont M.T.S. een beter spel. Van Wijk scoort op fraaie wijze voor de M.T.S. Hierna maakt de H.F.C. combinatie nog twee goede goals, respectievelijk door Kruit en Eli as, voordat scheidsrechter v. Houten, die tot aller genoegen leidde, einde fluit. Einde komt met een verdiende 52 overwinning voor de H.F.C. combinatie. Voetbal vriendschappelijk. H.F.C. comb.—Quick 7—1 H.F.C. comb.—M. T. S. 5—2 H.B.S. aHaarlem comb. 15 Hockey: H.B.S. aH.B.S. uitgest. Het Bondselftal stelt teleur. Haarlem Z speelt een mooie aantrekkelijke partij. Bovengenoemde wedstrijd had onder voor voetbal ideale weersomstandigheden op het keurige terrein van de H. F. C. Haarlem aan den Schoterweg plaats. In tegenstelling met den vorigen oefenwedstrijd van het bonds elftal stond het spel van de uitverkorenen ditmaal op zeer laag peil. Als verontschul diging kan misschien dienen, dat de H. V. B'ers plotseling 2 invallers moesten laten aanrukken voor de spelers Kruyf en Horne- nians en dat Haarlem 2 al zeer goed op dreef was. Van de plaatsvervangers van bo vengenoemde spelers was van Deursen be slist onvoldoende, terwijl de uiterst-links Koene ons Homemans niet kon laten ver geten. Door de mislukking van den binnen- links had evenwel het spel der linksbuiten geducht te leiden. De groote fout bij het H. V. B.-elftal zat echter voornamelijk voor de middenlinie. Deze speelde eèn klas min der dan tegen Bloemendaal. Het steunen was onvoldoende; vooral het optrekken met de voorhoede liet veel te wenschen over. Daar door ontstonden er telkens groote gapingen tusschen voorhoede en middenlinie. Ook het aangeven van den bal aan de voorhoede deugde niet; de meeste keeren ging de bal hoog de lucht in, zoodat de verdediging van Haarlem 2 geregeld kon ingrijpen. Bij de roodbroeken speelde de middenlinie heel wat beter, waardoor natuurlijk het spel van de voorhoede beter tot z'n recht kwam. Van zelf sprekend is het, dat de verdediging van het H. V. B.-elftal een zware taak had. Bei de backs hebben zich goed geweerd, of schoon een beetje meer pittigheid in Keurs spel geen kwaad zou kunnen. De doelverde- diger deelde in de algemeene malaise en gaf een alles behalve betrouwbaren indruk. Na de rust heeft hij zich echter hersteld en toen gaf hij eenige keurige staaltjes van keeperstalent te genieten. Met de rust leidde Haarlem 2 met 3—0; alle doelpunten wer den door Klerk gescoord, die weer eens toon- toonde, dat hij voor doel wel raad met de bal wist. In de tweede helft speelde de H. V.B.ers wel iets beter, maar ook toen bleek de voorhoede te weinig doorzettingsvermo gen te bezitten om het Hoeben al te lastig te maken. Een prachtschot van de links binnen Tuinman sprong van den paal ach ter, terwijl een zuiver doelpunt door den scheidsrechter werd afgekeurd. Daar ook Haarlem 2 geen kans meer zag Kruyer te passeeren, eindigde deze oefenwedstrijd met 30 in het voordeel van Haarlem 2. Niette min is het vooral voor de elftal-commissie een nuttige oefenwedstrijd geweest, die er wel voor zal zorg dragen, dat er hier en daar wat gewijzigd wordt voordat de wed strijd tegen den Haag plaats vindt is het onder deze omstandigheden raadzaam eerst nog eens een oefenwedstrijd te spelen. Deze strijd werd ter elfder ure blijkbaar nog ingelascht voor de eerste ronde van het Haarlemsch kampioenschap. Zonder zich al te zeer behoeven in te spannen, hebben de H. F, C.'ers ten slotte met 5—1 gewonnen. In de eerste helft wogen partijen nog goed tegen elkaar op. Even een kleine opleving van Zandvoort na rust, maar vrij spoedig' ont aardde het wel eenigszins In spel kat en muis. Het verwondert ons nog, dat in deze tweede periode H. F. C. slechts driemaal heeft weten te doelpunten. Beide elftallen zijn niet volledig. Vooral H. ,F. C. had diverse invallers. Wij zagen althans dit elftal: Mac Neill, Wamsteker, v. Renessen, Jongèneel, v. Houten, Lamp, de Ruijter, Reijdon, Kruijt, Miezérus, v. d. Berg. Wanneer scheidsrechter Katoen heeft doen beginnen, neemt H. F. O. het spel in handen. De kustbewoners laten echter niet met zich spotten. Het duurt dan ook nog vrij lang, voor v. d. Berg een voorzet van rechts weet te benutten. 10. Vlug toeloopen en v. d. Berg brengt bij het toespelen van een der i Zandvoort-backs no. 2 ter wereld, f Zandvoort brengt het enkele malen tot I Mac Neill, doch er wordt nogal slecht ge- 1 schoten. Rust komt met 20. In de tweede helft ziet het er weer naar uit of Zandvoort op gaat halen. Al heel gauw heeft de rechtsbinnen met een fraai schot succes. 21. Meer gunnen de H. F. C.'ers dan him te genstanders niet, want zij spannen zich iets meer in, terwijl Zandvoort hoe langer hoe meer verslapt. Bij een hoekschop zorgt v. d. Berg voor no. 3. Steeds komen de H. F. C.'ers terug, doch niet steeds met succes. De Zandvoortsche verdediging weet nog heel wat te keeren. Miezérus, reeds lang happig om een doelpunt te maken, heeft eindelijk succes, als hij een voorzet van links fraai in doel doet belanden. 41. Af en toe moet ook de H. F. C.-verdedi ging aan het werk, doch dit gaat haar best af. Kort voor het einde schiet Miezérus voor de zooveelste maal, waar een tegenstander zoo vriendelijk is den bal mede in doel te doen belanden. 51. Partijen vinden het dan genoeg en einde van deze nu niet bepaald spannenden wed strijd komt met 51 voor de H. F. C.'ers. LUXEMBURG, 1 April. (Eigen tel.) Het Belgische B-team won hier van het Luxem- burgsche elftal met 32. WEENEN, 1 April (Eigen tel.). De heden alhier gespeelden voetbalwedstrend Oosten rijkCechoslovakije, werd door de Cechen met 10 gewonnen. „Crt." Wij hebben reeds met verschillende mo des in ons trappers-wereldje kennis ge maakt. Modes, die uiting gaven aan 'n ge voelde sympathie, modes, die blijken gaven van een schijn-amateurisme. De eerste ca tegorie offreerde een kampioensploeg bijv. 'n herinneringsmedaille, doch eveneens zijn er voorstanders die bij wijze van nagedach tenis motorfietsen cadeau geven of een en veloppe met inhoud, zoodat de ontvanger naar eigen goeddunken kan handelen. De nieuwste sympathie-uiting komt dit maal nu eens niet uit het land der on begrensde mogelijkheden, oftewel Amerika, doch uit Frankrijk. Het semi-Fransche elf tal fungeerde als gastvrouwe voor 'n stads- elftal uit Tunis, de stad,welke onder Fransch protectoraat staat. Toen de beide elftallen het veld hadden betreden, verscheen een afgezant van den Bey van Tunis en hechtte op de borst van den Franschen aanvoerder den band van Nicham Iftikar. Het Franschè elftal bleek met deze zeld zame onderscheiding buitengewoon inge nomen. Eenigen tijd geleden deed ik reeds de mededeeling, dat in de Britsche amateur- wereld de bedoeling voorzat om met een amateur-elftal aan de prof.-competitie deel te nemen. De F. A., het besturende lichaam, met wien men zich in verbinding stelde, be schikte gunstig op het verzoek, echter met dien verstande, dat men in de 3e Divisie zou aanvangen. Hierop werden de plannen in daden omgezet en zag de vereenigmg „de Argonauten" het levenslicht. Wat Grieksche zeehelden, waarop de naam duidt, met voet ballers uitstaande hebben, is mij tamelijk duister, doch ook blijkt 't een feit, dat mén nu terwijl er voorbereidingen zijn ge troffen niet zoo sympathiek tegenover de plannen staat, als aanvankelijk wel werd verwacht. De profs uit de Zuidelijke 3e di visie hebben openlijk verklaard, geen prijs te stellen op de deelname van die zijde en hechten er niet de minste waarde aan. Doch 't is wel zeer merkwaardig, dat uit de ama- teur-afdeeling precies dezelfde stemmen op gaan. In deze omgeving vreest men, dat deze deelname tot verkapt amateurisme zal leiden. Men twijfelt, of een goed amateur eiken Zaterdag die verre reizen kan maken, waarbij zich bovendien de moeilijkheid voor doet van het spelen op midden-weeksche dagen. Het pad der „Argonauten", gaat door tal van moeilijkheden, op het oogenblik niet over rozen! D. H. L—H. B. C. 3—0 H. B. C. Ill—Concordia, Concordia niet op gekomen. H. B. C. 4—T. Y. B. B. 4 1—0 Onze Gezellen 3H. B. C. 5 25 Het bestuur van het district Haarlem en Omstreken van den DJH.V.B. vergadert Woensdag 4 April a.s. des avonds te 8 uur precies in het R- K. Lyceum aan den Zijlweg. Voornaamste agendapunt: Bespreking jaarlijksche sportdag. De Secretaris, H. VAN TURNHOUT, Spaamschevaartstr. 9, Haarlem. Secretaris: J. C. Kruijver Jr. Tweede Zuidpolderstraat 16. Officieel Nieuws. Woensdag a.s. gecombineerde bestuurs- en elftalcommissie-vergadering te 8 uur in ons Gezellenhuis. Uitslagen van 1 April 1928. R. K. V. Z. Ia—Voorwaarts I 12 R. K. V. Z. Ill—Alliance II 2—1 R. K. V. Z. IV—D. O. S. I 1—3 Het Ia elltal heeft voor de extra-competi tie in een gemoedelijken wedstrijd de puntjes aan de menschen uit Noord-Scharwoude ge laten. Releveeren uit dezen wedstrijd dat Arie v. d. Bosch een schitterend doelpunt scoorde, keeper Bert v. d. Bosch zijn 10e penalty in deze competitie stopte en 't Voorwaarts-elftal over goede krachten beschikt en scheidsrech ter Bezu uiterst correct leidde. Hiermede kun nen we volstaan. Het derde elftal speelde een vurigen wed strijd tegen de Lyceumbewoners en klopte deze met 2—1. Het geheel was een faire kamp en de Zwaluwen hebben verdiend gewonnen. Scheidsrechter Veenings leidde tot aller ge noegen. Tot slot de jongste aspiranten die in een leuke kamp de puntjes afstonden aan D.O.S. Voelen de heeren van D.O.S. er niets voor zich bij de Katholieke vereenigingen aan te sluiten, komen jullie maar eens bij mij. JOOP. V. V. F. I had gisteren een rustdag. Het tweede elftal ontving T. Z. B. III, die de over winning mee naar zee namen. Van dezen wedstrijd, die zich kenmerkte door buitengewoon loom en traag spel, valt alleen te vermelden, dat binnen vjjf minuten de stand op 22 stond. De Zandvoorters wisten vóór en nèi rust nog eenmaal te scoren, zoodat het einde kwam met 2—4. De scheidsrechter toonde bij zonder gunstige capaciteiten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1928 | | pagina 7